"Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 36 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 сәуірде № 2153 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 тамыздағы № 266 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 25.08.2016 № 266 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Басқарма) Ережесі бекітілсін.
2. Басқарма заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Манжуовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 36 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік стратегияны іске асыру, әлеуметтік әріптестік арқылы ұжымдық еңбек қатынастарын реттеу бойынша басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 27 февраля 2014 года № 36. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 9 апреля 2014 года № 2153. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25 августа 2016 года № 266
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 25.08.2016 № 266.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" (далее - Управление).
2. Управлению обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Е. Манжуова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
№ 36 от 27 февраля 2014 года
Положение коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" 1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере реализации государственной стратегии занятости и социальной защиты населения, регулирование коллективных трудовых отношений путем социального партнерства.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" не имеет ведомства.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации и занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық –құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: пошталық индексі 080000, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Қарахан көшесі, 1 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджетттерден жүзеге асырылады.
13. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер Республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

4. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 080000, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Карахана, дом 1.
10. Полное наименование государственного органа – коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области".
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" осуществляется из республиканского и местных бюджетов.
13. Коммунальному государственному учреждению "Управление координации и занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области".
Если коммунальному государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход Республиканского бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
Жамбыл облысы тұрғындарының өмір сүру денгейінің сапасын және әл-ауқатын арттыру мақсатында жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласында өңірлік саясатты іске асыру, әлеуметтік қызмет көрсетудің және әлеуметтік көмектің сапасын жақсарту.
15. Міндеттері:
1) жұмыспен қамту мәселесі жөнінде қызметін үйлестіру;
2) аз қамтылғандар мен баласы бар отбасыларына әлеуметтік қолдау көрсету;
3) жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету;
4) мүгедектерді оңалту және арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету.
16. Функциялары:
1) "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі, "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы, "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі, "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" 1992 жылғы 18 желтоқсандағы, "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі, "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы заңдарымен және халықты жұмыспен қамту мен халықты әлеуметтік қорғау бойынша өзге де нормативтік-құқықтық актілердің жүзеге асырылуын қамтамасыз ету;
2) еңбек қатынастары бойынша қадағалау және бақылау функцияларын жүзеге асыратын облыстық органдармен бірлесіп іс-әрекет жасау және қажеттілігіне қарай әдістемелік көмек көрсету;
3) мекеме құзыретіне кіретін барлық қызмет бағыттары бойынша халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі Тараз қаласы мен аудандардағы органдардың қызметін үйлестіру, оларға әдістемелік, тәжірибелік көмек көрсету, соның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету Стандарттары мен регламенттері бойынша;
4) еңбек нарығы бойынша қысқа және ұзақ мерзімдік болжам жасау үшін мониторинг жүргізуді ұйымдастыру, еңбек нарығына талдау жасау және жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып облыстағы халықты жұмыспен қамту және жұмыссыздарды әлеуметтік қорғау саясатындағы басты бағыттарды белгілеу;
5) жұмыссыздарды кәсіби оқыту жұмыстарын ұйымдастыру, бюджеттен бөлінген қаражаттың тиімді пайдалануына талдау жасау;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области":
Содействие в реализации региональной политики в области занятости и социальных программ с целью повышения благосостояния и качества уровня жизни населения Жамбылской области, улучшение качества социального обслуживания и социальной помощи.
15. Задачи:
1) координация деятельности по вопросам занятости;
2) социальная поддержка малоимущих и семей с детьми;
3) предоставления социальной помощи отдельным категориям граждан;
4) реабилитация инвалидов и предоставления специальных социальных услуг.
16. Функции:
1) обеспечение реализации Законов Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющих детей", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствии ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне", от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах" и иных нормативно-правовых актов в части занятости и социальной защиты населения.
2) взаимодействие с органами области, осуществляющими надзорные и контрольные функции по вопросам трудовых отношений и оказанию методической помощи по мере необходимости;
3) координация и контроль за деятельностью уполномоченных районных и города Тараз органов по вопросам занятости, по всем направлениям деятельности, в том числе Стандартов и регламентов государственных услуг, оказание им методической и практической помощи, по вопросам входящим в компетенцию учреждения;
4) организация проведения мониторинга для краткосрочного и долгосрочного прогнозирования рынка труда, анализ и выработка совместно с местными исполнительными органами основных направлений политики занятости и социальной защиты безработных области;
5) организация работ по профессиональному обучению безработных населения, анализ эффективности использования выделенных бюджетами средств;

6) ақылы қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру, қоғамдық жұмыстарға, әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар практикасына бөлінген қаражаттың тиімді пайдалануына талдау жасау және оларды жетілдіру жөнінде қажетті шаралар қабылдау;
7) жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп халықтың әлеуметтік аз қорғалған бөлігіндегі нысаналы топтарды жұмыспен қамту;
8) қалалық, аудандық жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдардың, жұмыспен қамту орталықтарының қызметіне талдау жасау және олардың жұмыстарын жетілдіру үшін қажетті шаралар қолдану;
9) еңбек нарығының, еңбек қатынастарының және әлеуметтік қорғаудың жағдайлары туралы бұқаралық-ақпарат құралдары арқылы тұрғындар арасында түсініктеме жұмыстарын жүргізу;
10) халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау бойынша ведомстволық және статистикалық есептерді дайындау;
11) азаматтардың әлеуметтік құқығын іске асырудың тиімді әдістерін енгізу, оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған әлеуметтік кепілдіктермен қамтамасыз ету;
12) тұрмысы төмен азаматтарға мемлекеттік атаулы көмек, тұрғын үй жәрдемақысы, мүгедек балаларды үйде тәрбиелеу мен оқытуға материалдық көмек және басқа да жәрдемақылар тағайындаған кезде қолданыстағы заңнамалық нормативтік-құқықтық актілердің дұрыс қолданылуын қамтамасыз ету;
13) мүгедектерге санаторлы-курорттық емдеу, протездік-ортопедиялық көмек көрсету және оларды сурдо-тифло техникамен, басқа да компенсаторлық жабдықтармен және арнаулы қозғалу құралдарымен қамтамасыз ету жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
14) интернат үйлерінде, мүгедектер және мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталықтарындағы азаматтарға қызмет көрсетуді жақсарту жөніндегі шараларды іске асыру
15) халықты жұмыспен қамту жүйесін жетілдіру жөніндегі іс-шаралар жоспары бойынша мәліметтер мен ақпараттарды жедел жинау және жалпылау шараларын жүзеге асыру;
16) халықтың тұрмысы төмен бөлігіне демеушілік және қайырымдылық көмек көрсету үшін қоғамдық ұйымдармен, қайырымдылық қорлармен, заңды және жеке тұлғалармен бірлесе әрекет жасау және оны үйлестіру;
17) тұрмысы төмен азаматтарды және олардың мәртебесін анықтау және еңбек, соғыс ардагерлерімен жұмыс жүргізуге, әлеуметтік колдау көрсетуге ықпал ету;
18) азаматтарды қабылдауды және оларға халықты жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша кеңес беруді жүзеге асыру;
19) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша азаматтардан келіп түскен хаттарды, өтініштерді, арыздарды, ұсыныстарды және басқа да өтінімдерді қарау, олар бойынша тиісті шаралар қолдану және жұмыспен қамту мен әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша заңнамалық, құқықтық және басқа актілерін қолдану тәртібін түсіндіру;

6) организация оплачиваемых общественных работ, анализ эффективности и использования выделенных средств на общественные работы, на социальные рабочие места и на молодежную практику и принятие мер по их совершенствованию;
7) обеспечение совместно с исполнительными местными органами занятости в области целевых групп из числа социально незащищенных слоев населения;
8) анализ деятельности городских и районных уполномоченных органов по вопросам занятости, Центров занятости и принятие мер, необходимых для совершенствования их работы;
9) разъяснительная работа среди населения о состоянии рынка труда, трудовых отношений и социальной защиты населения через средства массовой информации;
10) составление ведомственной и статистической отчетности по вопросам занятости и социальной защиты населения;
11) внедрение эффективных методов реализации социальных прав граждан, обеспечение их социальными гарантиями, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
12) обеспечение правильного применения действующих законодательных нормативно-правовых актов при назначении государственной адресной социальной, жилищной помощи, материальной помощи на воспитание и обучение детей - инвалидов и других пособий малоимущим слоям населения;
13) осуществление мер по оказанию инвалидам санаторно-курортной, протезно-ортопедической помощи, обеспечению сурдо-тифло техникой и другими компенсаторными средствами и средствами передвижения;
14) осуществление мер по улучшению обслуживания граждан, находящихся в домах-интернатах, Центрах реабилитации и адаптации инвалидов и детей -инвалидов;
15) осуществление мер по оперативному сбору и обобщению информации и сведений по плану мероприятий о совершенствовании системы занятости населения;
16) координация и взаимодействие с общественными организациями и благотворительными фондами, юридическими и физическими лицами по оказанию благотворительной и спонсорской помощи малообеспеченным слоям населения;
17) оказание содействия по выявлению малоимущих граждан, определению их статуса, в работе с ветеранами войны и труда;
18) осуществление приема граждан и консультации по вопросам занятости и социальной защиты;
19) рассмотрение предложений, заявлений, писем, жалоб и иных обращений граждан и организаций по вопросам, входящим в компетенцию учреждения, принятие по ним мер и разъяснение действующего порядка применения законодательных, правовых и иных актов по вопросам занятости и социальной защиты;

20) мекеменің жұмысына жұмыс орындарын автоматтандыру бойынша ақпараттық технологиялардың жаңа үлгілерін енгізу, арнайы бағдарламаларды енгізу, компьютерлік техника көмегімен жұмыстың қазіргі әдістерін меңгеру бойынша мамандарға оқыту семинарларын ұйымдастыру;
21) мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы мемлекеттерімен сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыру;
22) жұмыстың сапасы мен өнімділігін арттыру, мекемедегі басқару жүйесінің қызметін бағалау мақсатында мекеме қызметтерінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүзеге асыру;
23) өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
24) оралмандар мен еңбекші көшіп-қонушыларды есепке алуды және тіркеуді жүзеге асыру;
25) оралман және қоныс аударушы куәліктерін беру;
26) оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарының, уақытша орналастыру орталықтарының қызметін ұйымдастыру.
27) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көшіп- қонушылардың балаларының білім алу құқығын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қолдану.
28) Қиын өмірлік жағдайға түскен әйелдерге арналған дағдарыс орталығының қызметін үйлестіру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облыстық әкімдігінің 26.12.2014 № 356 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) құрылымдық мекемелер, аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері мен жұмыспен қамту орталықтарынан есептер, ақпараттар сұрату;
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен, салық органдарымен, ішкі істер органдарымен, республикалық және аймақтық деңгейдегi басқа да мүдделi мемлекеттiк органдармен әр тараптың өз мiндеттерiн орындауы үшiн қажет болатын есептi құжаттама мен мәлiметтердi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өтемсiз негiзде алмасу.
Міндеттері:
1) өңірлік деңгейде жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

20) внедрение в работу учреждения новейших разработок в области информационных технологий по автоматизации рабочих мест, внедрение специализированных программ, организация обучающих семинаров для специалистов по освоению современных методов при помощи компьютерной техники;
21) осуществление внешнеэкономической деятельности со Странами Независимых Государств по вопросам входящим в компетенцию учреждения;
22) осуществление внутреннего контроля по направлениям деятельности учреждения с целью повышения качества и производительности труда, оценку функционирования системы управления в учреждении.
23) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области миграции населения.
24) осуществлять учет и регистрацию оралманов и трудовых мигрантов.
25) выдавать удостоверения оралмана и переселенца.
26) организовать деятельность центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения.
27) принимать меры по обеспечению права детей мигрантов на образование в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
28) координация деятельности кризисного центра для женщин попавших в трудную жизненную ситуацию.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 26.12.2014 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права и обязанности:
Права:
1) запрашивать информацию, отчетов по сферам своей деятельности от райгор отделов занятости и социальных программ, центров занятости и подведомственных учреждений;
2) обмениваться на безвозмездной основе с уполномоченным органом в области государственной статистики, налоговыми органами, органами внутренних дел и другими заинтересованными государственными органами на республиканском и региональном уровнях отчетной документацией и сведениями, необходимыми каждой из сторон для выполнения своих функций в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Обязанности:
1) реализация государственной политики в сфере занятости и социальной защиты населения на региональном уровне.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" задач и осуществление им своих функций.

19. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Жамбыл облысы әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мекеменің басшысы мекеменің жұмысын ұйымдастырады әрі оған басшылық жасайды және мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыру үшін жеке жауап береді;
2) мекеменің функцияларына сай келмейтін әрекеттерді жүзеге асыруға бағытталған мекеме басшысының әрекеттері еңбек міндеттемесін бұзу болып саналады және белгіленген тәртіпте әкімшілік жауапқа тартуға негіз болады;
3) мекеме басшысы дара басшылық принципімен әрекет етеді, мекеме қызметіне байланысты барлық мәселені өкілетті органмен берілген құзырының шегінде және осы Ережеге сәйкес өз бетімен шешеді.
Мекеме Басшының құқықтары:
1) мекеме атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
2) барлық органдарда мекеме мүддесін білдіреді;
3) мекеме мүлкіне қожалық етеді, келісім жасайды, сенімхаттар береді;
4) банкіде есепшоттар ашады, іс бойынша келісім жасайды;
5) барлық қызметкерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
6) мекеме қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан шығарады;
7) қызметкерлерді марапаттайды және оларға қатысты тәтіптік жазалау шараларын қабылдайды;
8) мекеменің құрылымдық бөлімшелері туралы ережені бекітеді;
9) заңда белгіленген тәртіппен бағынысындағы мекемелердің сандық лимитін бекітеді;
10) заңнамада белгіленген тәртіппен қарамағындағы мекемелердің басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады. Қарамағындағы мекеме басшысының ұсынуы бойынша оның орынбасарын (орынбасарларын), бас бухгалтерін қызметке тағайындау мен босатуға келісім береді;
"Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Управление координации и занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" назначается на должность и освобождается от должности Акимом Жамбылской области.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области":
1) руководитель учреждения организует и руководит работой учреждения и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на учреждение задач и осуществление им своих функций;
2) действия руководителя учреждения, направленные на осуществление учреждением деятельности, не соответствующей его функциям, являются нарушением трудовых обязанностей и влекут применение в установленном порядке мер дисциплинарной ответственности;
3) руководитель учреждения действует на принципах единоначалия и самостоятельно решает все вопросы деятельности учреждения в соответствии с его компетенцией, определяемой уполномоченным органам и настоящим Положением.
Права руководителя учреждения:
1) без доверенности действует от имени учреждения;
2) представляет интересы учреждения во всех органах;
3) распоряжается имуществом учреждения, заключает договоры от имени учреждения, выдает доверенности;
4) открывает банковские счета и совершает сделки;
5) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
6) принимает на работу и увольняет с работы работников учреждения;
7) принимает меры поощрения и налагает меры взыскания на работников;
8) утверждает положения о структурных подразделениях учреждения;
9) в соответствии с законодательством утверждает лимит численности в подведомственных учреждениях.
10) в установленном законодательством порядке назначает и освобождает от должности руководителей подведомственных учреждений. По представлению руководителя подведомственного учреждения дает согласие на освобождение и на занятие должности его заместителя (заместителей), главного бухгалтера;
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения "Управление координации и занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

Ескерту. 21-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы әкімдігінің 22.10.2015 № 249 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
23. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын басқарма басшысы басқарады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ескерту. Тізбесіне өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы әкімдігінің 26.12.2014 № 356 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 22.10.2015 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
23. Аппарат коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" возглавляется руководителем управления назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
23. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление координации и занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление координации и занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" относится к коммунальной собственности.
25. Коммунальное государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении коммунального государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" и его ведомств
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением акимата Жамбылской области от 26.12.2014 № 356 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының № 1 Қарттар мен мүгедектерге арналған интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының № 2 Қарттар мен мүгедектерге арналған интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының № 3 Қарттар мен мүгедектерге арналған интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Ақыл-есі кем балаларға арналған интернат үйі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5. алып тасталды - Жамбыл облысы әкімдігінің 22.10.2015 №249 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Жамбыл облыстық мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Жамбыл облыстық мүгедектерді оңалту және бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8. Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Жамбыл облыстық қиын өмірлік жағдайға түскен әйелдерге арналған дағдарыс орталығы коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
9. Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Шу аудандық мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Тараз қаласындағы №1 Жүйке аурулар интернат үйі коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының Қордай аудандық мүгедек балаларды оңалту және бейімдеу орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

1. Коммунальное государственное учреждение "Дом-интернат для престарелых и инвалидов № 1 Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области";
2. Коммунальное государственное учреждение "Дом-интернат для престарелых и инвалидов № 2 Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области";
3. Коммунальное государственное учреждение "Дом-интернат для престарелых и инвалидов № 3 Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области";
4. Коммунальное государственное учреждение "Дом-интернат для умственно-отсталых детей Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области";
5. исключен постановлением акимата Жамбылской области от 22.10.2015 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылский областной центр реабилитации и адаптации детей - инвалидов Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области";
7. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылский областной центр реабилитации и адаптации инвалидов Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области".
8. Коммунальное государственное учреждение "Жамбылский областной кризисный центр для лиц, попавших в трудную жизненную ситуацию управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области.
9. Коммунальное государственное учреждение "Шуский районный центр реабилитации и адаптации детей инвалидов Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области.
10. Коммунальное государственное учреждение "Психоневрологический дом интернат №1" в городе Тараз Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области.
11. Коммунальное государственное учреждение "Кордайский районный центр реабилитации и адаптации детей инвалидов" Управления координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области".