Жекелеген санаттағы алушыларға мерекелік және атаулы күндерге әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 174/35 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3775 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 28/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 12.04.2021 № 28/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысының 10-тармағына сәйкес Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмек атаулы күндерге және мерекелік күндерге келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1 қазан – Халықаралық қарттар күніне орай:
зейнетақының, жәрдемақының ең төменгі мөлшерін алатын немесе зейнетақының, жәрдемақының ең төменгі мөлшерінен төмен алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен азаматтарға, атап айтқанда:
80 жастағы және жасы үлкен зейнеткерлерге 2,9 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінде;
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының мүгедектер күніне орай:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, 1, 2 топтағы мүгедектерге 2,3 АЕК мөлшерінде;
9 мамыр – Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) қатысушыларына және мүгедектеріне 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сонымен қоса 5 АЕК мөлшерінде азық-түлік жиынтығы;
ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген тұлғалар санаттарына 10 АЕК мөлшерінде;
1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейін 6 айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) және қайсар еңбегі мен ҰОС кезінде тылда мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы ордендары және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға 5 АЕК мөлшерінде;
Ауғанстандағы соғыс әрекеттеріне қатысқан адамдарға 50000 (елу мың теңге) мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы аварияны жоюға қатысқан тұлғаларға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде.

Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Успенского района Павлодарской области от 28 апреля 2014 года № 174/35. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3775. Утратило силу решением Успенского районного маслихата Павлодарской области от 12 апреля 2021 года № 28/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Успенского районного маслихата Павлодарской области от 12.04.2021 № 28/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Установить следующие размеры социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням:
к 1 октября - Международному дню пожилых людей:
гражданам достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии, пособия или ниже минимального размера пенсии, пособия, а именно:
пенсионерам 80 лет и старше в размере 2,9 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
ко второму воскресенье октября – Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до 18 лет, инвалидам 1, 2 группы в размере 2,3 МРП;
к 9 мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ и другим категориям, лиц приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны в размере 10 МРП;
лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 5 МРП;
лицам, участвовавшим в боевых действиях в Афганистане в размере 50000 (пятьдесят тысяч тенге);
лицам, участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге.

Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 27.10.2014 № 217/40 (жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 23.02.2015 № 231/42 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 06.05.2019 № 216/46 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 29.07.2019 № 224/48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Успен аудандық мәслихатының (V сайланған ХХХІІ кезектен тыс сессиясы) 2014 жылғы 31 наурыздағы "Жекелеген санаттағы алушыларға мерекелік және атаулы күндерге әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде 2014 жылдың 21 сәуірінде № 3766 болып тіркелген, 2014 жылдың 25 сәуірінде № 17 "Апта айнасы", 2014 жылдың 25 сәуірінде № 17 "Сельские будни" аудандық газеттерінде жарияланған) № 142/32 шешімнің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің жүзеге асырылуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Горбатюк
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Бечелова
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
2014 жылғы "18" сәуір

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Успенского района Павлодарской области от 27.10.2014 № 217/40 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 23.02.2015 № 231/42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.05.2019 № 216/46 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 29.07.2019 № 224/48 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение Успенского районного маслихата (ХХХІІ внеочередная сессия, V созыв) от 31 марта 2014 года № 142/32 "Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3766 от 21 апреля 2014 года, опубликованное в районных газетах от 25 апреля 2014 года "Апта айнасы" № 17, от 25 апреля 2014 года "Сельские будни" № 17).
3. Контроль за реализацией настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике и бюджету.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Горбатюк
Секретарь районного маслихата Р. Бечелова
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности акима
Павлодарской области Д. Турганов
"18" апреля 2014 года