Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің жұмыс регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет мнистрлігінде 2015 жылы 11 ақпанда № 10228 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 23 мамырдағы № 109 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 23.05.2017 № 109 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік органының үлгі регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 наурыздағы № 289 қаулысының 2-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) оған жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау қызметін тиімді ұйымдастыру мақсатында, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2014 жылғы 29 тамыздағы № 900 Жарлығымен бекітілген Агенттік туралы ереженің 20-тармағы 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Агенттіктің жұмыс регламенті бекітілсін.
2. Агенттіктің Сотқа дейінгі тергеу департаменті Ұйымдастыру-бақылау басқармасы Агенттіктің Әкімшілік жұмыс департаменті Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастық басқармасымен бірлесе отырып, осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттіктің Аппарат басшысы А.А. Шайымоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 9 қаңтардағы
№ 8 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің жұмыс РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) оған жүктелген функцияларды орындау процесіндегі қызметінің ішкі тәртібін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Мемлекеттік қызмет туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес айқындайды.

Об утверждении Регламента работы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 9 января 2015 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2015 года № 10228. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 23 мая 2017 года № 109 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 23.05.2017 № 109 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2008 года № 289 "Об утверждении Типового регламента центрального государственного органа Республики Казахстан" и в целях эффективной организации деятельности Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) по выполнению возложенных на него задач и функций, руководствуясь подпунктом 3) пункта 20 Положения об Агентстве, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 900, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент работы Агентства.
2. Организационно-контрольному управлению Департамента досудебного расследования Агентства совместно с Управлением правового обеспечения и международного сотрудничества Департамента административной работы Агентства обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Агентства Шаимову А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
К. Кожамжаров
Утвержден
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 9 января 2015 года № 8
РЕГЛАМЕНТ
работы Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы и противодействию коррупции
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент устанавливает внутренний порядок деятельности Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) в процессе выполнения возложенных на него функций в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией", "О государственной службе", "О правоохранительной службе", иными нормативными правовыми актами.

2. Агенттік Төрағасы Агенттікке жалпы басшылықты жүзеге асырады.
Агенттік Төрағасы Төрағаның орынбасарларының, Аппарат басшысының, Агенттіктің Департаменттері мен дербес басқармалары басшыларының лауазымдық міндеттерін белгілейді.
Агенттік Төрағасы Агенттіктің және аумақтық бөлімшелердің барлық жұмыскерлері орындауға міндетті ұйымдастырушылық-өкімдік актілерді шығарады.
Агенттік Төрағасы болмаған жағдайда оның міндеттерін Төраға белгілейтін оның орынбасарларының бірі атқарады.
Төрағаның орынбасарлары белгіленген міндеттерін бөлуге сәйкес жетекшілік ететін құрылымдық және аумақтық бөлімшелердің жұмысын бағыттайды және бақылайды, ұйымдастыру, сондай-ақ олардың жүргізуіне жататын мәселелер бойынша заңмен берілген өкілеттіктері шегінде процессуалдық және өзге де шешімдерді қабылдайды.
3. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдары қызметінің стратегиялық бағыттарын әзірлеу бойынша Агенттіктің Департаменттері мен дербес басқармаларының(бұдан әрі – Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері) қызметтерін үйлестіруді Агенттіктің Әкімшілік жұмыс департаментінің (бұдан әрі – ӘЖД) Жоспарлау және қаржы-шаруашылық жұмыс басқармасы (бұдан әрі - ЖжҚШЖБ) жүзеге асырады.
Агенттіктің қызметі жариялылық жағдайларында азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғау туралы, мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпиялар туралыҚазақстан Республикасы заңнамасына қайшы келмейтін деңгейде жүзеге асырылады.
Агенттіктің бұқаралық ақпарат құралдарына жарияланатын ресми хабарламасына арналған материалдар, анықтамалар, заңдылықтың және құқықтық тәртіптің жай-күйі туралы қорытулар Агенттік Төрағасының орынбасарларымен келісілгеннен кейін Агенттіктің Баспасөз қызметіне беріледі. Осы материалдардағы мәліметтерді дайындаған құрылымдық бөлімшелердің басшылары олардың дұрыстығы мен толықтығына жауапты болады.
Жариялауға арналған материалдарды ұсыну тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасасу нысандары Агенттік Төрағасының тиісті актілерімен (құжаттарымен) белгіленеді.
Агенттіктің атынан ресми хабарламалар тек Агенттік Төрағасының нұсқауы бойынша Агенттіктің ресми өкілі арқылы бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасасуда жарияланады.
4. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері ведомстволық құқықтық актілерде және нормативтік құқықтық актілерде белгіленгенөз құзыреті шегінде қызметін жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Президентіне бастамалық ақпараттарды (қызметтік жазбаларды) дайындау Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бұйрықтары мен нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.

2. Общее руководство Агентством осуществляет Председатель Агентства.
Председателем определяются должностные обязанности заместителей Председателя, Руководителя аппарата, руководителей Департаментов и самостоятельных управлений Агентства.
Председателем Агентства издаются обязательные для исполнения всеми работниками Агентства и территориальных подразделений организационно-распорядительные акты.
В отсутствие Председателя его обязанности исполняет один из его заместителей, определяемый Председателем Агентства.
Заместители Председателя в соответствии с установленным распределением обязанностей направляют и контролируют работу курируемых структурных и территориальных подразделений, принимают организационные меры, а также процессуальные и иные решения в пределах полномочий, предоставленных законом, по отнесенным к их ведению вопросам.
3. Координацию деятельности Департаментов и самостоятельных управлений Агентства (далее – структурные подразделения Агентства) по выработке стратегических направлений деятельности органов по делам государственной службе и противодействию коррупции осуществляет Управление планирования и финансово-хозяйственной работы (далее – УПиФХР) Департамента административной работы (далее – ДАР) Агентства.
Деятельность Агентства осуществляется в условиях гласности в той мере, в какой это не противоречит требованиям законодательства Республики Казахстан об охране прав и свобод граждан, о государственной и иной охраняемой законом тайне.
Материалы для официальных сообщений Агентства в средствах массовой информации, справки, обобщения о состоянии законности и правопорядка передаются в Пресс-службу Агентства после согласования с заместителями Председателя Агентства. Ответственность за достоверность и полноту содержащихся в этих материалах сведений несут руководители структурных подразделений, подготовившие их.
Порядок и сроки представления материалов для опубликования, а также формы взаимодействия со средствами массовой информации определяются соответствующими актами (документами) Председателя Агентства.
Официальные сообщения от имени Агентства освещаются только по указанию Председателя Агентства через официального представителя Агентства во взаимодействии со средствами массовой информации.
4. Структурные подразделения Агентства осуществляют деятельность в пределах своей компетенции, определенной ведомственными правовыми актами и нормативными правовыми актами.
Подготовка инициативных информаций (служебных записок) и отчетов Президенту Республики Казахстан осуществляется в соответствии с требованиями нормативных правовых актов и приказов Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан.

5. Құжаттармен жұмыс жасау үшін осы Регламентпен белгіленген талаптар Агенттік мекемелерінің және органдардың барлық қызметкерлері мен жұмыскерлеріне қолданылады.
2. Жұмысты жоспарлау
6. Агенттік қызметін стратегиялық, операциялық (жылдық) және өзге де жұмыс жоспарларына сәйкес жүзеге асырады.
7. Стратегиялық жоспар – бюджеттік бағдарламалар бойынша оны іске асыру үшін қаржыландыру көлемі көрсетіліп, жоспарлық кезеңге арналған мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдары қызметінің стратегиялық бағыттарын, мақсаттарын, міндеттері мен нәтижелерінің көрсеткіштерін айқындайтын құжат.
Стратегиялық жоспар Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары негізінде бес жылдық кезеңге әрбір үш жылда әзірленеді және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бұйрығымен бекітіледі.
8. Стратегиялық жоспардың құрылымы мен мазмұны Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарын, Елді аумақтық-кеңістікте дамытудың болжамды схемасын, мемлекеттік бағдарламаларды, аумақтарды дамыту бағдарламаларын, мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын әзірлеу, іске асыру, мониторинг, бағалау және бақылау жүргізу қағидаларының талаптарына сәйкес келуі тиіс.
9. Стратегиялық жоспарды әзірлеу не оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу мақсатында Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері әзірленетін жылдың 15 наурызына дейін Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарларымен, Аппарат басшысымен келісілген ұсыныстарды Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-ға береді.
Ұсыныстар дәлелді және қатысуы стратегиялық жоспардың мақсаттарына, міндеттеріне және нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін талап етілетін құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен келісілген болуы тиіс.
10. Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ:
1) ұсыныстарды жинақтауды жүзеге асырады;
2) стратегиялық жоспардың жобасын не оларға енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды әзірлейді және оны Агенттік басшылығымен, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен келіседі;
3) стратегиялық жоспардың жобасын не оған енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды және бюджеттік өтінімді мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға қарау үшін әзірленетін жылдың 15 мамырынан кешіктірмей енгізеді;
4) стратегиялық жоспардың жобасын не оған енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне қарау үшін жолдайды;
5) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің не мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның ескертулері бар болған кезде стратегиялық жоспардың жобасын не оған енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды пысықтайды.

5. Требования к работе с документами, установленные настоящим Регламентом, распространяются на всех сотрудников и работников органов и учреждений Агентства.
2. Планирование работы
6. Агентство осуществляет деятельность в соответствии со стратегическим, операционным (годовым) и иными планами работы.
7. Стратегический план – документ, определяющий стратегические направления, цели, задачи и показатели результатов деятельности органов по делам государственной службы и противодействию коррупции на плановый период с отражением объемов финансирования для его реализации в разрезе бюджетных программ.
Стратегический план разрабатывается каждые три года на пятилетний период на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан и утверждается приказом Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан.
8. Структура и содержание стратегического плана должны соответствовать требованиям Правил разработки, реализации, проведения мониторинга, оценки и контроля Стратегического плана развития Республики Казахстан, Прогнозной схемы территориально-пространственного развития страны, государственных программ, стратегических планов государственных органов, программ развития территорий, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 4 марта 2010 года № 931.
9. В целях разработки стратегического плана либо изменений и дополнений в него структурные подразделения Агентства представляют в УПФХР ДАР Агентства предложения, согласованные курирующими
заместителями Председателя, Руководителем Аппарата, в срок до 15 марта года разработки.
Предложения должны быть мотивированными, а также согласованы с правоохранительными и другими государственными органами, участие которых требуется для достижения целей, задач и показателей результатов стратегического плана.
10. УПиФХР ДАР Агентства:
1) осуществляют свод предложений;
2) разрабатывают проект стратегического плана либо изменений и дополнений и согласовывают его с руководством Агентства и структурными подразделениями;
3) вносят проект стратегического плана либо изменений и дополнений в него и бюджетную заявку для рассмотрения в уполномоченный орган по государственному планированию не позднее 15 мая года разработки;
4) направляют проект стратегического плана либо изменений и дополнений в него, после согласования с уполномоченным органом по государственному планированию, для рассмотрения в Администрацию Президента Республики Казахстан;
5) при наличии замечаний Администрации Президента Республики Казахстан либо уполномоченного органа по государственному планированию дорабатывают проект стратегического плана либо изменений и дополнений в него.

11. Стратегиялық жоспарды іске асыру үшін Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБжыл сайын Стратегиялық жоспардың мақсаттарына, міндеттері мен көрсеткіштеріне қол жеткізе отырып, ресурстары, жауапты орындаушылары және орындау мерзімдері бойынша ұштастырылған мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдарының нақты іс-қимылдарынан тұратын операциялық (жылдық) жоспарды ағымдағы қаржы жылында әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады.
Операциялық жоспардың құрылымы мен мазмұны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 10 қыркүйектегі № 16 бұйрығымен бекітілген Операциялық жоспарды әзірлеу, іске асыру, мониторингілеу және іске асырылуын бақылау қағидаларының (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9787 болып тіркелген) талаптарына сәйкес келуі тиіс.
Операциялық жоспар стратегиялық жоспардан тыс жүргізілетін іс-шаралардан тұруы мүмкін.
Операциялық жұмыс жоспарының іс-шаралары елдің саяси, әлеуметтік-экономикалық және криминогендік жағдайын негізге ала отырып, жыл бойы түзетілуі мүмкін.
Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарларымен келісілген операциялық жұмыс жоспарына ұсыныстарды құрылымдық бөлімшелер тиісінше, желтоқсанның және тоқсанның соңғы айының 5 күні Агенттіктің ӘЖД ЖҚШЖБ ұсынады.
Операциялық жұмыс жоспарына берілетін ұсыныстар дәлелді, ал басқа құрылымдық бөлімшелердің қатысуын көздейтіндері - олармен келісілген болуы тиіс.
Операциялық жұмыс жоспарының дайындалған жобалары келісу үшін құрылымдық бөлімшелерге таратылады. Жұмыс жоспарының жобаларын келісу нәтижесі бойынша Агенттіктің ӘЖД ЖҚШЖБ пысықтайды, Агенттік Төрағасының орынбасарлары қол қояды және жоспарланған кезеңнің басына дейін 15 күнтізбелік күн бұрынАгенттік Төрағасына бекіту үшін ұсынылады. Сонымен қатар, жұмыс жоспарлары жоспарланған кезеңнің басына дейін 7 күнтізбелік күннен кешіктірілмей бекітіледі.
12. Операциялық жоспардың орындалуын мониторингілеу мақсатында Агенттіктің іс-шараны орындауға жауапты құрылымдық бөлімшелері тоқсан сайын есептік тоқсаннан кейінгі айдың 5-не дейін;
Стратегиялық жоспар бойынша - тоқсан сайын, есептік тоқсаннан кейінгі айдың 25-не дейін есептік кезеңде оның іске асырылу барысы туралы ақпаратты Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-ға жолдайды.
Операциялық және стратегиялық жоспарларды мониторингілеу нәтижелері бойынша Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ жедел есептiлiкті дайындайды және жылына екі рет белгіленген мерзімдерде оның Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне жолдануын қамтамасыз етеді.
13. Операциялық жұмыс жоспарларына ұсыныстар дәлелді, ал Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелерінің, Агенттіктің қарамағындағы ұйымдардың қатысуын көздейтіндері - олармен келісілген болуы тиіс.

11. Для реализации стратегического плана УПФХР ДАР Агентства ежегодно организует разработку и утверждение операционного (годового) плана, содержащего конкретные действия органов по делам государственной службы и противодействию коррупции в текущем финансовом году, увязанные по ресурсам, ответственным исполнителям и срокам исполнения с достижением целей, задач и показателей стратегического плана.
Структура и содержание операционного плана должны соответствовать требованиям Правил разработки, реализации, мониторинга и контроля операционного плана, утвержденных Министром национальной экономики Республики Казахстан от 10 сентября 2014 года № 16, (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9787).
Операционный план может содержать мероприятия, проводимые вне стратегического плана.
Мероприятия операционного плана работы могут корректироваться в течение года, исходя из политической, социально-экономической и криминогенной ситуации в стране.
Предложения в операционный план работы, согласованные курирующими заместителями Председателя Агентства, представляются в УПФХР ДАР Агентства структурными подразделениями к 5 числу, соответственно, декабря и последнего месяца квартала.
Предложения в операционный план работы должны быть мотивированными, а предусматривающие участие других структурных подразделений - с ними согласованы.
Подготовленные проекты операционных планов работы рассылаются структурным подразделениям для согласования. По результатам согласования проекты плана работы дорабатываются УПФХР ДАР Агентства, визируются у заместителей Председателя Агентства, и представляются за 15 календарных дней до начала планируемого периода для утверждения Председателю Агентства. При этом, планы работы утверждаются не позднее 7 календарных дней до начала планируемого периода.
12. В целях мониторинга исполнения операционного плана структурные подразделения Агентства, ответственные за исполнение мероприятия, ежеквартально, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, направляют в УПФХР ДАР Агентства информацию о ходе его реализации в отчетном периоде;
по Стратегическому плану – ежеквартально, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
По результатам мониторинга операционного и стратегического планов УПиФХР ДАР Агентства подготавливают оперативную отчетность и два раза в год в установленные сроки обеспечивают ее направление в Администрацию Президента Республики Казахстан.
13. Предложения в операционный план работы должны быть мотивированными, а предусматривающие участие других структурных подразделений Агентства, организаций, находящихся в ведении Агентства - с ними согласованы.

14. Агенттіктің жедел (құпия) жұмысының тоқсан сайынғы жоспарының жобасын Агенттіктің Сотқа дейінгі тергеу департаменті (бұдан әрі – СДТД) Арнайы басқармасы Агенттіктің СДТД Жедел басқармасының ұсыныстары негізінде жасап, Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарының бекітуіне жоспарланатын кезеңнің алдындағы айдың 25-күніне ұсынады.
15. Мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі іс-шаралардың жылдық жоспарын әзірлеу Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының 2005 жылғы 1 қазандағы № 25-1-86 қбпү бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарында және ұйымдарында мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша жоспарлар мен есептерді даярлау және ұсыну тәртібі жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады және Аппарат басшысымен келісілгеннен кейін, Төрағаның бекітуіне ұсынылады.
16. Жоспарлық іс-шаралардың орындалуы белгіленген мерзімдерде аяқталуы тиіс.
Жоспарлық іс-шараларды орындау мерзімдеріне өзгерістерді, Агенттіктің жұмыс жоспарларына өзге де түзетулерді (орындаусыз бақылаудан алу, объектіні, субъектіні немесе тексеру затын өзгерту және т.б.) құрылымдық бөлімше басшысының Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарымен келісілген, жоспарланған айдың басына дейін 3 жұмыс күнінен кешіктірілмей берілген дәлелді баянаты бойынша тек Агенттік Төрағасы енгізеді. Басталған жоспарлық іс-шараның орындалуын ұзарту туралы баянат жоспарланған айдың өтуіне дейін 3 жұмыс күнінен кешіктірілмей енгізіледі.
Агенттік Төрағасының орынбасарлары, құрылымдық бөлімшелердің басшылары, тікелей орындаушылар жоспарлық іс-шаралардың уақтылы және сапалы орындалуына жауапты болады.
Жауапты орындаушы жоспарлық іс-шараларды орындау нәтижелері туралы жоспарланған айдың 25 күнінен кешіктірмей Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына ақпарат береді және алынған қорытындыларды іске асыру туралы ұсыныстардан тұратын баянжазбаны жоспардың орындалуы туралы куәландыратын материалдардың қосымшаларымен бірге Төрағаның атына оның қол қоюымен дайындайды.
Агенттік Төрағасына тікелей бағынатын құрылымдық бөлімшелер жоспарлық іс-шаралардың орындалу нәтижелері туралы Агенттік Төрағасына баяндайды.
Жауапты орындаушы жоспарлық іс-шаралардың (оның ішінде, актілерді енгізу, хаттарды жолдау және т.б.) қорытындылары бойынша ұсыныстарды іске асыруды Агенттік Төрағасының бұрыштамасын алған сәттен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізеді.
17. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларынан және Қазақстан Республикасы консультациялық-кеңесші органдарының хаттамалық шешімдерінен туындайтын Агенттіктің жоспарлары мен бекітілімдерінқұруды Агенттіктің СДТД Ұйымдастыру-бақылау басқармасы (бұдан әрі – ҰББ)Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің келісімі бойынша жүзеге асырады және одан әрі олардың уақтылы орындалуына бақылау жасайды.

14. Проект ежеквартального плана оперативной (секретной) работы Агентства формируется Специальным управлением Департамента досудебного расследования (далее – ДДР) Агентства на основании предложений Оперативного управления ДДР Агентства и к 25 числу месяца, предшествующему планируемому периоду, представляется на утверждение курирующему заместителю Председателя.
15. Разработка годового плана мероприятий по защите государственных секретов осуществляется в соответствии с Инструкцией о порядке подготовки и представлении планов и отчетов по вопросам защиты государственных секретов в государственных органах и организациях Республики Казахстан, утвержденной приказом Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 октября 2005 года № 25-1-86дсп, и после согласования с Руководителем Аппарата, представляется на утверждение Председателю.
16. Плановые мероприятия должны завершаться в установленные сроки.
Изменения сроков исполнения планового мероприятия, иные корректировки в планы работы Агентства (снятие с контроля без исполнения, изменение объекта, субъекта или предмета проверки и т.д.) вносятся только Председателем Агентства по мотивированному рапорту руководитель структурного подразделения, согласованному с курирующим заместителем Председателя Агентства, поданному не позднее 3 рабочих дня до начала запланированного месяца. Рапорт о продлении исполнения начатого планового мероприятия вносится не позднее, чем за 3 рабочих дня до истечения запланированного месяца.
Ответственность за своевременное и качественное выполнение плановых мероприятий несут заместители Председателя Агентства, руководители структурных подразделений, непосредственные исполнители.
О результатах выполнения плановых мероприятий ответственный исполнитель не позднее 25 числа запланированного месяца информирует курирующего заместителя Председателя Агентства и готовит за его подписью на имя Председателя докладную записку, содержащую предложения о реализации полученных выводов, с приложением материалов, свидетельствующих о выполнении плана.
Структурные подразделения, непосредственно подчиненные Председателю Агентства о результатах выполнения планового мероприятия докладывают Председателю Агентства.
Реализация предложений по итогам планового мероприятия (в т.ч. внесение актов, направление писем и т.д.) ответственным исполнителем производится не позднее 10 рабочих дней с момента получения резолюции Председателя Агентства.
17. Формирование планов и закреплений Агентства, вытекающих из поручений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и протокольных решений консультативно-совещательных органов Республики Казахстан осуществляет Организационно-контрольное управление (далее – ОКУ) ДДР Агентства по согласованию со структурными подразделениями Агентства и в дальнейшем ведет контроль за их своевременным исполнением.

18. Бақылаудан алу, осы Регламенттің 19-тармағында көрсетілген жоспарлар мен бекітілімдерден іс-шараларды алып тастау немесе олардың орындалу мерзімдерін ауыстыру туралы шешімдерді оны қызметтік жазба негізінде бекіткен адам қабылдайды.
19. Жоспарлық іс-шаралардың уақтылы және сапалы орындалуына Төрағаның орынбасарлары, аппарат басшысы, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары және тікелей орындаушылар жауапты болады.
1-параграф. Агенттіктің алқа жұмыстарын жоспарлау, дайындау және өткізу тәртібі
20. Агенттіктің алқа жұмысының нысандары:
алқа отырыстары;
аппарат мәжілістері;
жедел мәжілістер;
селекторлық мәжілістер.
21. Қаржы және материалдық шығындарды талап ететін алқа отырыстарының, аппарат, жедел және селекторлық мәжілістердің іс-шаралары (ұсыныстары) Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-мен келісіледі.
Агенттіктің алқа, Үйлестіру кеңесінің, Жоғары аттестаттау комиссиясының жұмысы, кәсіби оқыту жеке жоспарланады.
2-параграф. Агенттіктің алқа отырыстарын жоспарлау, дайындау және өткізу тәртібі
22. Алқа Агенттіктің консультативтік-кеңесші органы болып табылады, оның шешімдерімемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл органдары, Агенттіктің қарамағындағы ұйымдар үшін міндетті.
23. Алқа отырыстарында Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау мәселелері, мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылоргандары қызметінің аса маңызды мәселелері, жұмыс тиімділігін арттыру және оны жетілдіру мәселелері қаралады, келелі мәселелер және жақын болашаққа арналған міндеттер талқыланады, Агенттіктің құрылымдық, аумақтық бөлімшелерінің және Агенттіктің қарамағындағы ұйымдардың басшыларының есептері тыңдалады.
24. Агенттіктің алқа отырыстары, әдетте, алқа жұмысының жоспарына немесе Агенттік Төрағасының нұсқауына сәйкес тоқсанында кемінде бір рет өткізіледі. Алқа отырыстарында қаралатын мәселелердің саны шектелмейді.
Қажет болған жағдайда Агенттік Төрағасының шешімі бойынша кезектен тыс және көшпелі алқа отырыстары өткізіледі.
25. Агенттік Төрағасы алқаның Төрағасы болып табылады, ол оның жұмысын ұйымдастырады және шешім қабылдау кезінде шешуші дауыс құқығына ие болады.
26. Алқа Төрағасы алқаның сандық және жеке құрамын,әдетте, орынбасарлары, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшылары және өзге де лауазымды тұлғалар қатарынан бекітеді, сондай-ақ алқа отырысын дайындау және өткізу тәртібін белгілейді.
Алқа отырыстарына өзге де мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ үкіметтік емес ұйымдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.

18. Решение о снятии с контроля, исключении мероприятий из планов и закреплений, указанных в пункте 17 настоящего Регламента, или переносе их сроков исполнения принимается лицом, его утвердившим, на основании служебной записки.
19. Ответственность за своевременное и качественное выполнение плановых мероприятий несут заместители Председателя, Руководитель аппарата, руководителя структурных подразделений Агентства и непосредственные исполнители.
Параграф 1. Порядок планирования, подготовки
и проведения коллегиальной работы Агентства
20. Формы коллегиальной работы Агентства:
заседания коллегии;
аппаратные совещания;
оперативные совещания;
селекторные совещания.
21. Мероприятия (предложения) на заседания коллегии, аппаратные, оперативные и селекторные совещания, требующие финансовых и материальных затрат, согласовываются с УПиФХР ДАР Агентства.
Работа коллегии, Координационного совета Агентства, Высшей аттестационной комиссии, профессиональная учеба планируются отдельно.
Параграф 2. Порядок планирования, подготовки
и проведения заседаний коллегии Агентства
22. Коллегия является консультативно-совещательным органом Агентства, ее решения обязательны для органов по делам государственной службы и противодействию коррупции, организаций, находящихся в ведении Агентства.
23. На заседаниях коллегии рассматриваются вопросы исполнения актов и поручений Главы государства, наиболее важные вопросы деятельности органов по делам государственной службы и противодействию коррупции, повышения эффективности работы и ее совершенствования, обсуждаются проблемные вопросы и задачи на ближайшую перспективу, заслушиваются отчеты руководителей структурных, территориальных подразделений Агентства и организаций, находящихся в ведении Агентства.
24. Заседания коллегии Агентства проводятся, как правило, не менее одного раза в квартал в соответствии с планом работы коллегии или указанием Председателя Агентства. Число рассматриваемых на заседаниях коллегии вопросов не ограничивается.
В случае необходимости по решению Председателя Агентства проводятся внеочередные и выездные заседания коллегии.
25. Председатель Агентства является Председателем коллегии, который руководит ее работой и при принятии решений обладает правом решающего голоса.
26. Председатель коллегии утверждает численный и персональный состав коллегии, как правило, из числа заместителей, руководителей структурных подразделений Агентства и иных должностных лиц, а также определяет порядок подготовки и проведения заседаний коллегии.
На заседания коллегии могут приглашаться представители иных государственных органов, а также представители неправительственных организаций и средств массовой информации.

27. Агенттіктің СДТД ҰББалқа отырысының ұйымдастыру дайындықтарын жүзеге асырады, оның іс жүргізуін, қабылданған шешімдердің орындалуына есеп және жалпы бақылау жүргізеді, жыл сайын алқа жұмысының тәжірибесін зерделейді және жинақтап қорытады, оның қызметін жетілдіру шаралары бойынша Агенттік Төрағасына ұсыныстар енгізеді.
28. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері алқаға материалдар даярлау үшін (отырысты жоспарлаған күннен күнтізбелік 15 күн бұрын) Агенттіктің СДТД ҰББ-ға Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарымен, не міндеттерді бөлуге сәйкес Аппарат басшысымен келісіліп шақырылған адамдардың тізімін, шешім жобасына ұсыныстар мен Агенттік басшылығының баяндамаларына (жедел-қызметтік әрекеттің қорытындылары, кемшіліктері, келелі мәселелері және жақын арадағы перспективалық міндеттер туралы) бөлімдерді ұсынады.
Алқа шешімінің жобасына ұсыныстар көлемі 2 парақтан аспайтын (сол жақ жиегі - 2,5 см, оң жақ жиегі - 1,5 см, колонтитулдар - 2,5 см;
қаріп - "ТimesNewRoman" № 14 өлшемдегі (қосымшаларда кіші өлшемдегі, бірақ № 10-нан кіші емес қаріп қолданылуы мүмкін);
жоларалық интервал - бір жолдық;
абзацтық шегініс (бірінші жолдың шегінісі) - 1,25 см) жедел-қызметтік әрекетті жетілдіру, жұмыста орын алған кемшіліктерді жою туралы бастамаларды қамтуы тиіс.
Алқа отырыстарын жедел жүргізу талап етілетін жағдайларда материалдарды Агенттіктің ӘЖД ҰББ Агенттіктің Аппарат басшысының келісуімен материалдарды ұсыну мерзімдерін белгілейді.
Алқа материалдары көлемі 10 беттен аспайтын анықтамадан, отырыс өткізу тәртібі туралы бөлімнен, алқа шешімдерінің жобаларынан, баспасөз мәліметінен, қатысатын, шақырылған және алқа отырысында сөз сөйлейтін адамдардың тізімдерінен, есеп беретіндерге қойылатын сұрақтардан тұрады. Аталған құжаттар Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарымен келісіледі.
Өткізу тәртібі туралы бөлім және алқа шешімдерінің жобасы орыс және мемлекеттік тілдерде әзірленеді.
Алқа отырысының шешімінде талдаудың, қорытудың немесе тексеріс нәтижелерінің негізгі қорытындылары, заңдылықтың бұзылуын болдырмау туралы ұсыныстар мен жұмысты ұйымдастырудағы кемшіліктер, заңдылық пен құқықтық тәртіпті бекіту шаралары көрсетілуі керек.
29. Агенттіктің СДТД ҰББ Агенттік басшылығымен келісілген алқа материалдарын (шақыру қағазы, регламент, анықтамалар, өткізу тәртібі, қатысушылардың (шақырылғандардың, сөйлеушілердің) тізімі, шешімнің жобасы, есеп беретіндерге сұрақтардың тізбесі) Төрағаға және алқа мүшелеріне, оның отырысына дейін 3 жұмыс күні қалғанда ұсынады.
Алқа отырысы туралы оның қатысушылары күн тәртібі, күні, уақыты және отырыстың өткізілетін орны көрсетілген хабарлама арқылы хабарланады.
Мүдделі адамдарға алқа қарауына енгізілетін анықтамаларды, хабарламаны жолдауды және шақырылған адамдардың келуін, алқа қатысушыларын отырғызуды Агенттіктің СДТД ҰББ қамтамасыз етеді.

27. ОКУ ДДР Агентства осуществляет организационную подготовку заседания коллегии, ведет ее делопроизводство, учет и общий контроль за исполнением принятых решений, ежегодно изучает и обобщает практику работы коллегии и вносит предложения Председателю Агентства о мерах по совершенствованию ее деятельности.
28. Структурными подразделениями Агентства для подготовки материалов на коллегию (за 15 календарных дней до планируемого дня заседания) в ОКУ ДДР Агентства представляются согласованный с курирующим заместителем Председателя, согласно распределению обязанностей либо Руководителем аппарата, список приглашаемых лиц, предложения в проект решения и раздел к докладу руководства Агентства (об итогах, недостатках, проблемных вопросах оперативно-служебной деятельности и задачах на ближайшую перспективу).
Предложения в проект решения коллегии в объеме не более 3 листов (поля слева - 2,5 см, поля справа - 1,5 см, колонтитулы - 2,5 см;
шрифт – "ТimеsNewRоmаn" размером № 16 (в приложениях может быть использован шрифт меньшего размера, но не менее № 10);
межстрочный интервал - одинарный;
абзацный отступ (отступ первой строки) - 1,25 см) должны содержать инициативы по совершенствованию служебной деятельности, устранению имеющихся недостатков в работе.
В случаях, требующих оперативного проведения заседания коллегии, сроки представления материалов устанавливаются ОКУ ДДР Агентства по согласованию с Руководителем Аппарата Агентства.
Материалы коллегии состоят из справки объемом не более 10 страниц, раздела о порядке проведения заседания, проектов решения коллегии, пресс-релиза, списков лиц, участвующих, приглашаемых и выступающих на заседании коллегии, и вопросов к отчитывающимся. Указанные документы согласуются с курирующим заместителем Председателя Агентства.
Раздел о порядке проведения заседания и проект решения коллегии готовятся на русском и государственном языках.
В проекте решения коллегии должны быть отражены основные выводы из анализа, обобщения или результатов проверки, предложения об устранении нарушений законности и недостатков в организации работы, меры по укреплению законности и правопорядка.
29. ОКУ ДДР Агентства согласованные с руководством Агентства материалы коллегии (повестка, регламент, справки, порядок проведения, список участвующих (приглашенных, выступающих), проект решения, перечень вопросов к отчитывающимся) представляют Председателю и членам коллегии не позднее, чем за 3 рабочих дня до его заседания.
О заседании коллегии его участники уведомляются извещением, в котором указывается повестка дня, дата, время и место проведения заседания.
Направление заинтересованным лицам справки, выносимой на рассмотрение коллегии, уведомление и явка приглашаемых лиц, рассадка участников коллегии обеспечивается ОКУ ДДР Агентства.

30. Алқаның қарауына енгізілетін материалдардың уақтылы және сапалы әзірленуі үшін Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары және оларға Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарлары жауапкершілікте болады.
Егер алқа отырысына оның мүшелерінің жалпы санынан кемінде үштен екісі қатысса, заңды болып саналады.
Алқа мүшелері отырыстарға алмастыру құқығынсыз қатысады.
Қарастырылатын мәселелер бойынша алқа шешімдері қатысып отырған алқа мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады. Алқамен талқыланатын мәселе бойынша келіспеушіліктер туындаған жағдайда Агенттік Төрағасы түпкілікті шешім қабылдайды. Алқа мүшесінің (мүшелерінің) ерекше пікірі осы жағдайда ерекше пікір айтқан адам қол қоюы тиіс отырыс хаттамасында көрсетіледі.
Алқа отырысы хаттамаланады, қажет болған жағдайда алқа төрағасының шешіміне сәйкес бейнежазба және селекторлық қосылу жүргізіледі.
31. Алқа шешімі қазақ тілінде елтаңбалық бланкіде хаттама түрінде ресімделеді (қажет болған жағдайда орыс тіліндегі нұсқасы қоса тіркеледі) және алқа өткізілген күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей алқа Төрағасына қол қоюға ұсынады.
32. Агенттік Төрағасы қол қойғаннан кейін алқа шешімі немесе хаттамадан үзінді онда орындаушы ретінде көрсетілген Агенттіктің құрылымдық бөлімшелеріне тез арада танысу және орындау үшін жолданады.
Алқа шешімдерінің сапалы және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету мақсатында олардың тұжырымдамасы тура шараларды қабылдау туралы нақты және анық тапсырмалардан тұруы тиіс.
33. Алқа отырысы хаттамасының тармақтарын орындауды құжаттарда көрсетілген мерзімде оларда атап көрсетілгеннегізгі орындаушылар жүзеге асырады. Тармақтың орындалу мерзімі анықталмаған жағдайда немесе ақпаратты ұсынудың кезеңді мерзімі көрсетілген болса, онда ол мәжілісті өткізген күннен бастап жыл ішінде орындалуға жатады.
Агенттіктің алқа отырыстарында қарау үшін құжаттарды дайындау мерзімдері мен сапасының өрескел бұзылуының, алқа қабылдаған шешімдердің орындалмауының әрбір жағдайы бойынша Агенттіктің Аппарат басшысы орындаушылардан бұзушылыққа жол берген жұмыскерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені көтере отырып, Агенттік Төрағасына баяндау үшін түсініктемені талап етеді.
34. Баспасөз қызметі Агенттіктің ресми веб-сайтына алқа жұмысының қорытындылары туралы ақпаратты орналастырады.
3-параграф. Агенттіктің аппарат мәжілісін жоспарлау, дайындау және өткізу тәртібі
35. Агенттік Төрағасында өтетін аппарат мәжілістері кемінде аптасына бір рет Төраға орынбасарлары мен Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын тыңдай отырып өткізіледі.

30. Ответственность за своевременность и качество подготовки материалов, вносимых на рассмотрение коллегии, несут руководители структурных подразделений Агентства и курирующие их заместители Председателя.
Заседание коллегии считается правомочным, если в нем принимают участие не менее двух третей от общего числа членов коллегии.
Члены коллегии участвуют в заседаниях без права замены.
Решение коллегии по рассматриваемым вопросам принимается большинством голосов присутствующих членов коллегии. В случае возникновения разногласий по обсуждаемому коллегией вопросу окончательное решение принимается Председателем Агентства. Особое мнение члена (членов) коллегии отражается в протоколе заседания, который в этом случае должен быть подписан также лицом, высказавшим особое мнение.
Заседание коллегии протоколируется, при необходимости в соответствии с решением председателя коллегии ведется видеозапись и селекторное подключение.
31. Решение коллегии оформляется в форме протокола на гербовом бланке на казахском языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке) и представляется на подпись Председателю коллегии не позднее 5 рабочих дней со дня проведения коллегии.
32. После подписания Председателем Агентства решение коллегии или выписка из протокола незамедлительно направляется для ознакомления и исполнения структурным подразделениям Агентства, указанным в нем в качестве исполнителей.
В целях обеспечения качественного и своевременного исполнения решений коллегии, их формулировка должна содержать четкие и ясные поручения о принятии конкретных мер.
33. Исполнение пунктов протокола заседания коллегии осуществляется перечисленными в них основными исполнителями в указанные в документах сроки. В случае, когда срок исполнения пункта не определен, либо указан с периодичным сроком предоставления информации, то он подлежит исполнению в течение года со дня проведения заседаний.
По каждому случаю грубого нарушения качества и сроков подготовки документов для рассмотрения на заседании коллегии Агентства, невыполнения принятых ею решений Руководитель Аппарата Агентства истребует от исполнителей объяснения для доклада Председателю Агентства с постановкой вопроса о привлечении к дисциплинарной ответственности работников, допустивших нарушения.
34. На официальном веб-сайте Агентства Пресс-службой размещается информация об итогах работы коллегии.
Параграф 3. Порядок планирования, подготовки
и проведения аппаратных совещаний Агентства
35. Аппаратные совещания при Председателе Агентства проводятся не реже одного раза в неделю с заслушиванием заместителей Председателя и руководителей структурных подразделений Агентства.

36. Агенттіктің СДТД ҰББ аппарат мәжілістерінің ұйымдастыру дайындықтарын жүзеге асырады, олардың іс қағаздарын жүргізеді.
37. Алқа мәжілістері кестесінің жобасын Төрағаның орынбасарларымен және аппарат басшысымен келісілген Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері ұсыныстарының негізінде Агенттіктің СДТД ҰББ бір айға әзірлейді, жоспарлаған кезеңнен күнтізбелік 10 күн бұрын Агенттік Төрағасына бекіту үшін ұсынады.
Аппарат мәжілістері кестесінің жобасы сұрақтардың атауынан, оны қараудың мерзімдері және жауапты орындаушылар туралы мәліметтерден тұруы тиіс.
38. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары (жауапты орындаушылар) апта сайын, жұма күні сағат 10-00-ге Агенттіктің СДТД ҰББ-ға аппарат мәжілістері материалдарын (Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарымен, не міндеттерді бөлуге сәйкес Аппарат басшысымен келісілген шақыру қағазы, анықтама, өткізу тәртібі, қатысушылардың (сөйлеушілердің)тізімі, шешімнің жобасы) ұсынады.
Агенттіктің СДТД ҰББ апта сайын жұма күні сағат 12-00-ге Аппарат басшысына аппарат мәжілісінің материалдарын ұсынады.
Агенттіктің СДТД ҰББ апта сайын жұма күні сағат 16-00-ге аппарат басшысымен өңделген аппарат мәжілісінің материалдарын Агенттік Төрағасына береді.
39. Агенттіктің аппарат мәжілісінде қарастырылатын мәселелердің шеңберіне: Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің бағыты бойынша қызметтік әрекетті ұйымдастыру жағдайы, жұмыс нәтижелерін жақсарту жөніндегі шаралар, орындаушылық тәртіптің жағдайы, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшыларының есептері, Агенттіктің қызмет тиімділігін қамтамасыз етуге байланысты ағымдағы мәселелер кіреді.
Қажеттілігіне қарай құрылымдық бөлімшелері басшыларының атқарған жұмысы және Агенттік Төрағасы тапсырмаларының орындалуы туралы хабарламалары тыңдалады.
Аппараттық мәжілістерге Агенттік Төрағасының орынбасарлары, Аппарат басшысы, құрылымдық және аумақтық бөлімшелердің басшылары қатысады.
Аппараттық мәжілістерде қарау үшін материалдарды дайындауды Агенттіктің СДТД ҰББ жүргізеді.
Құрылымдық бөлімшелердің басшылары СДТБ ҰББ сұрау салуы бойынша белгілі бір кезеңде атқарылған жұмыс туралы ақпарат беруге міндетті.
Ақпараттың көлемі 3 беттен аспауы тиіс (сол жақ жиегі - 2,5 см, оң жақ жиегі - 1,5 см, колонтитулдар - 2,5 см;
қаріп - "ТimesNewRoman" № 14 өлшемдегі (қосымшаларда кіші өлшемдегі, бірақ № 10-нан кіші емес қаріп қолданылуы мүмкін);
жоларалық интервал - бір жолдық; абзацтық шегініс (бірінші жолдың шегінісі) - 1,25 см) және қағаз бен электронды тасымалдағышта ұсынылуы тиіс.

36. ОКУ ДДР Агентства осуществляет организационную подготовку аппаратных совещаний, ведет их делопроизводство.
37. Проект графика аппаратных совещаний разрабатывается ОКУ ДДР Агентства на месяц на основании предложений структурных подразделений Агентства, согласованных с заместителями Председателя и Руководителем аппарата, представляется за 10 календарных дней до планируемого периода для утверждения Председателю Агентства.
Проект графика аппаратных совещаний должен содержать наименование вопроса, сведения о сроках его рассмотрения и ответственных исполнителях.
38. Руководители структурных подразделений (ответственные исполнители) еженедельно, в пятницу к 10-00 часам представляют в ОКУ ДДР Агентства материалы аппаратного совещания (повестка, справка, согласованная с курирующим заместителем Председателя, согласно распределению обязанностей либо Руководителем аппарата, порядок проведения, список участвующих (выступающих), проект решения).
ОКУ ДДР Агентства еженедельно, в пятницу к 12-00 часам представляют Руководителю аппарата материалы аппаратного совещания.
ОКУ ДДР Агентства еженедельно, в пятницу к 16-00 часам отработанные Руководителем аппарата материалы аппаратного совещания передаются Председателю Агентства.
39. В круг рассматриваемых вопросов аппаратного совещания Агентства входят: состояние организации служебной деятельности по линии структурных подразделений Агентства, меры по улучшению результатов работы, состояние исполнительской дисциплины, отчеты руководителей структурных подразделений Агентства, текущие вопросы, связанные с обеспечением эффективной деятельности Агентства.
По мере необходимости заслушиваются сообщения руководителей структурных подразделений о проделанной работе и выполнении поручений Председателя Агентства.
В аппаратных совещаниях участвуют заместители Председателя Агентства, Руководитель Аппарата, руководители структурных и территориальных подразделений.
Подготовка материалов для рассмотрения на аппаратном совещании производится ОКУ ДДР Агентства.
Руководители структурных подразделений обязаны по запросу ОКУ ДДР Агентства представить информацию о проделанной работе за определенный период.
Объем информации не должен превышать 3 страниц (поля слева - 2,5 см, поля справа - 1,5 см, колонтитулы - 2,5 см;
шрифт – "ТimеsNewRоmаn" размером № 14 (в приложениях может быть использован шрифт меньшего размера, но не менее № 10);
межстрочный интервал - одинарный;
абзацный отступ (отступ первой строки) - 1,25 см) и должна быть представлена на бумажном и электронном носителях.

40. Аппарат мәжілісін өткізетін орынды дайындау және ресімдеу Агенттіктің СДТД ҰББ-мен оны өткізуге 1 күн қалғанда жүргізіледі.
Агенттіктің СДТД ҰББ аппарат мәжілісіне қатысушыларды отырғызу сызбасын дайындайды.
41.Аппарат мәжілісінің шешімдерін Агенттіктің СДТД ҰББ мәжіліс өткізгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде дайындалуы және жауапты орындаушыға орындау үшін жолдануы тиісхаттама түрінде ресімдейді.
Аппарат мәжілісінің хаттамасы қаралып отырған мәселе бойынша анықтамада жазылған қорытындылар мен ұсыныстардан, сондай-ақ мәжіліс барысында берілген тапсырмалардан шығуы, нақты, қысқа, жауапты орындаушыларды және іс жүзіндегі орындалу уақытын көрсете отырып құрылуы тиіс.
42. Аппарат мәжілісінің хаттамаларын тіркеуді Агенттіктің СДТД ҰББ жеке журналда жүргізеді.
43. Аппарат мәжілісінің қарауына енгізілетін материалдардың уақтылы және сапалы әзірленуі үшін Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары және оларға Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарлары, Аппарат басшысы жауапкершілікте болады.
44. Аппарат мәжілісі шешімдерінің уақтылы және сапалы орындалуын бақылауды Агенттіктің СДТД ҰББ жүзеге асырады.
4-параграф.Агенттіктің жедел және селекторлық мәжілістерін ұйымдастыру жұмысы
45. Алқада талқылауды талап етпейтін жедел-қызметтік әрекетті ұйымдастыру мәселелері Төрағада, оның орынбасарларында, Аппарат басшысында, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшыларында өтетін Агенттіктің жедел мәжілістерінде қарастырылады.
46. Жедел мәжіліске Агенттік басшылығының келісімі бойынша Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттік органдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
47. Жедел мәжіліске қатысушылардың құрамын қарастырылатын мәселеге байланысты жедел мәжіліске төрағалық етуші белгілейді.
48. Жедел мәжілісті ұйымдастыруды, өткізілетін орынды дайындауды және ресімдеуді оның өткізілуіне дейін бір күн бұрын мәселеге бастамашылық жасаған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері жүзеге асырады.
Агенттіктің бастамашылық жасаған құрылымдық бөлімшесі жедел немесе селекторлық мәжіліске қатысушылардың отырғызу сызбасын дайындайды.
49. Жедел мәжіліс шешімінің жобасы Төрағаның қаралатын мәселелерге жетекшілік ететін орынбасарымен және Аппарат басшысымен алдын ала келісілуге жатады.
50. Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің басшыларымен селекторлық мәжіліс, әдетте, айына бір рет өткізіледі.
51. Селекторлық мәжілістерді ұйымдастыруды, өткізілетін орынды дайындауды және ресімдеуді мәселеге бастамашылық жасаған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері және СДТД Ақпараттық-техникалық басқармасы (бейнеконференцбайланысын пайдалану кезінде) жүзеге асырады.
Селекторлық мәжілісті өткізуге бастамашылық жасаған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері мәжілістің басталуына 2 жұмыс күні қалғанда материалдарды Агенттік Төрағасына ұсынады.

40. Подготовка и оформление места проведения аппаратного совещания производится ОКУ ДДР Агентства за 1 день до его проведения.
ОКУ ДДР Агентства готовит схему рассадки участников аппаратного совещания.
41. Решения аппаратного совещания оформляются ОКУ ДДР Агентства в виде протокола, который должен быть изготовлен в течение трех рабочих дней после проведения совещания и направлен для исполнения ответственным исполнителям.
Протокол аппаратного совещания должен исходить из выводов и предложений, изложенных в справке по рассматриваемому вопросу, а также поручений, данных в ходе совещания, сформулирован четко, кратко, с указанием ответственных исполнителей и реальных сроков исполнения.
42. Регистрация протоколов аппаратных совещаний производится ОКУ ДДР Агентства в отдельном журнале.
43. Ответственность за своевременность и качество подготовки материалов, вносимых на рассмотрение аппаратного совещания, несут руководители структурных подразделений Агентства и курирующие их заместители Председателя, Руководитель аппарата.
44. Контроль за своевременностью и качеством исполнения решений аппаратного совещания осуществляет ОКУ ДАР Агентства.
Параграф 4. Организация работы
оперативных и селекторных совещаний Агентства
45. Вопросы организации оперативно-служебной деятельности, не требующие обсуждения на коллегии, рассматриваются на оперативных совещаниях Агентства при Председателе, его заместителях, Руководителе аппарата, руководителях структурных подразделений Агентства.
46. На оперативные совещания могут по согласованию с руководством Агентства приглашаться представители иных государственных органов Республики Казахстан.
47. Состав участников оперативного совещания, в зависимости от рассматриваемого вопроса, определяется председательствующим оперативного совещания.
48. Организация, подготовка и оформление места проведения оперативного совещания производится за день до его проведения структурным подразделением Агентства, инициировавшим вопрос.
Структурное подразделение Агентства, инициировавшее вопрос, готовит схему рассадки участников аппаратного совещания.
49. Проект решения оперативного совещания подлежит предварительному согласованию с заместителем Председателя, курирующим рассматриваемые вопросы и Руководителем аппарата.
50. Селекторные совещания с руководством территориальных подразделений Агентства проводятся, как правило, один раз в месяц.
51. Организация, подготовка и оформление места проведения селекторных совещаний производится структурным подразделением Агентства, инициировавшим вопрос, и Информационно-техническим управлением ДДР Агентства (при использовании видеоконференцсвязи).
Структурное подразделение Агентства, инициировавшее проведение селекторного совещания, представляет Председателю Агентства материалы за 2 рабочих дня до начала совещания.

52. Жедел мәжілістердің қарауына енгізілетін материалдардың уақтылы және сапалы әзірленуі үшін Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары және оларға Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарлары жауапкершілікте болады.
53. Агенттіктің жедел және селекторлық мәжілістерінің шешімдері мәселеге бастамашылық жасаған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен мәжіліс өткізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде дайындалуы және жауапты орындаушыға орындау үшін жолдануы тиіс хаттама түрінде ресімделеді.
Жедел және селекторлық мәжілістердің хаттамасының тармақтарын орындауды белгіленген мерзімде құжаттарда көрсетілген негізгі орындаушылар жүзеге асырады. Тармақтың орындалу мерзімі анықталмаған жағдайда немесе ақпаратты ұсынудың кезеңді мерзімі көрсетілген болса, онда ол мәжілісті өткізген күннен бастап жыл ішінде орындалуға жатады.
54. Агенттік Төрағасының қатысуымен өткізілген жедел және селекторлық мәжілістер шешімдерінің уақтылы және сапалы орындалуын бақылау Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарларына, мәжілісті өткізуге бастамашылық жасаған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшыларына жүктеледі.
3. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыру
55. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыруды олардың тікелей басшылары қамтамасыз етеді.
56. Агенттік туралы ережені Агенттіктің ӘЖД Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастық басқармасы (бұдан әрі - ҚҚжХЫБ) әзірлейді.
57. Агенттіктің міндеттері мен функциялары белгіленген оның құрылымдық бөлімшелері туралы ережені және оның басшысының лауазымдық нұсқаулығын тікелей бөлімше әзірлейді және Агенттік Төрағасы бекітеді. Осы бөлімшелердің қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің) лауазымдық нұсқаулықтарын құрылымдық (аумақтық) бөлімшенің басшысы бекітеді.
58. Агенттік бөлімшелері ережелерінің жобалары нысандарын, құрылымын, мазмұны мен заңдық техникасын сақтауы бойынша алдын ала Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-мен келісіледі.
59. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін әзірлеу және бекіту бойынша жалпы үйлестіруді Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ, лауазымдық нұсқаулықтарды – Агенттіктің ӘЖД Персоналмен жұмыс жасау басқармасы (бұдан әрі – ПЖЖБ) қамтамасыз етеді.
4. Аумақтық бөлімшелермен өзара іс-қимыл және шетелдік іссапарлар
1-параграф. Жергілікті жерлерге тапсырмалар, міндеттер және ақпараттық-әдістемелік сипаттағы құжаттарды дайындау және жолдау, олардың орындалуын бақылау
60. Аумақтық бөлімшелердің басшыларына міндеттер мен тапсырмалар Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің актілері мен тапсырмаларын, Агенттіктің жұмыс жоспарларын орындау шеңберінде және орталық мемлекеттік органдардың хаттарын немесе жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау кезінде жолданады.
Аумақтық бөлімшелерге және ведомствоға бағынысты ұйымдарға жолданған нұсқаулар мен тапсырмаларды есепке алуды Агенттіктің Құпиялықты қамтамасыз ету және құжат айналымы басқармасы (бұдан әрі - ҚҚжҚАБ) Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) арқылы жүргізеді.
Құрылымдық бөлімшелер жарты жылда кемінде бір рет аумақтық бөлімшелерге және ведомствоға бағынысты ұйымдарға жолданған нұсқаулар мен тапсырмаларға олардың өзектілігін жоюына ревизия жүргізеді.
Аумақтық бөлімшелерге және ведомствоға бағынысты ұйымдарға жолданған нұсқаулар мен тапсырмалардың тиісті түрде есепке алынуын қамтамасыз ету мақсатында құрылымдық бөлімшелер олардың есебін жүргізеді.
Орындау мерзімі тұрақты немесе кезеңді нұсқаулар мен тапсырмаларды жоюды ол жолданған аумақтық бөлімшелер мен ведомствоға бағынысты ұйымдар жүзеге асырады, ол жөнінде тезарада сол жердегі орындаушының назарына жеткізіледі және Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ хабарланады.
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жылына бір рет құрылымдық және аумақтық бөлімшелерге жолданатын нұсқаулар мен тапсырмаларды оңтайландыру бойынша жұмысты қорытады.

52. Ответственность за своевременность и качество подготовки материалов, вносимых на рассмотрение оперативных совещаний, несут руководители структурных подразделений Агентства, курирующие их заместители Председателя.
53. Решения оперативных и селекторных совещаний Агентства оформляются в виде протокола, который должен быть изготовлен структурным подразделением Агентства, инициировавшим вопрос, в течение трех рабочих дней после проведения совещания и направлен для исполнения ответственным исполнителям.
Исполнение пунктов протокола заседаний оперативных и селекторных совещаний осуществляется перечисленными в них основными исполнителями в указанные в документах сроки. В случае, когда срок исполнения пункта не определен, либо указан с периодичным сроком предоставления информации, то он подлежит исполнению в течение года с момента проведения заседаний.
54. Контроль за своевременностью и качеством исполнения решений оперативных и селекторных совещаний с участием Председателя Агентства возлагается на курирующих заместителей Председателя и руководителей структурных подразделений, инициировавших проведение заседания.
3. Организация работы структурных подразделений Агентства
55. Организация работы структурных подразделений Агентства обеспечивается непосредственно их руководителями.
56. Положение об Агентстве разрабатывает Управление правового обеспечения и международного сотрудничества (далее – УПОиМС) ДАР Агентства.
57. Положение о структурном подразделении Агентства, которым определяются его задачи и функции, и должностная инструкция его руководителя разрабатывается непосредственно подразделением и утверждается Председателем Агентства. Должностные инструкции сотрудников (работников) этих подразделений утверждаются руководителем структурного (территориального) подразделения.
58. Проекты положений подразделений Агентства предварительно согласовываются с УПОиМС ДАР Агентства на предмет соблюдения форм, структуры, содержания и юридической техники.
59. Общая координация по разработке и утверждению положений структурных подразделений Агентства обеспечивается УПОиМС ДАР Агентства, должностных инструкций – Управлением работы с персоналом (далее - УРСП) ДАР Агентства.
4. Взаимодействие с территориальными подразделениями
и заграничные командировки
Параграф 1. Подготовка и направление на места заданий, поручений
и документов информационно-методического характера,
контроль за их исполнением
60. Задания и поручения руководителям территориальных подразделений направляются в рамках исполнения актов и поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства, поручений руководства Агентства, планов работы Агентства и при рассмотрении писем центральных государственных органов или обращений физических и юридических лиц.
Учет заданий и поручений, направленных в территориальные подразделения и подведомственные организации, ведется Управлением обеспечения секретности и документооборота (далее – УОСиД) ДАР Агентства посредством Единой системы электронного документооборота (далее – ЕСЭДО).
Структурные подразделения не реже одного раза в полугодие ревизируют направленные в территориальные подразделения и подведомственные организации задания и поручения на предмет отмены тех из них, которые утратили свою актуальность.
С целью обеспечения надлежащего учета направляемых в территориальные подразделения и подведомственные организации заданий и поручений структурными подразделениями ведется их учет.
Отмена заданий и поручений с постоянным или периодическим сроком исполнения осуществляется территориальным подразделением и подведомственной организацией, направившим его, о чем незамедлительно доводится до сведения исполнителей на местах и сообщается в УОСиД ДАР Агентства.
УОСиД ДАР Агентства один раз в год обобщает работу по оптимизации заданий и поручений, направляемых в структурные и территориальные подразделения.

61. Кезең-кезеңімен ақпарат ұсыну атап көрсетілген тапсырмалар, міндеттер, оның ішінде ақпараттық хаттар, шолулар, әдістемелік ұсынымдар және басқа да ақпараттық-талдау құжаттары, сондай-ақ жоспарланған немесе басқа да іс-шараларды іске асыру тәртібінде Агенттік бөлімшелерінің әзірлеген құжаттарына Төраға, оның орынбасарлары не міндеттерді бөлуге сәйкес Аппарат басшысы қол қояды және егер оларда қолданудың басқа мерзімі айтылмаған болса, қол қойған күннен бастап жыл бойына қолданыста болады (құпияларды қоспағанда).
62. Департамент басшылары, олардың орынбасарлары, басқарма басшылары Агенттіктің бөлімшелерінесотқа дейінгі тергеуге байланысты (бір реттік сипаттағы немесе қолданыста және бақылауда болатын тұрақты мерзімде (мерзімсіз) тапсырмалар жолдайды. Аталған лауазымды тұлғалар өндірістегі жеке және заңды тұлғалардың өтініштері шеңберінде жергілікті жерлерге тапсырмалар жолдайды, сондай-ақ қажет болған жағдайда сотқа дейінгі тергеуге байланысты материалдарды талап етеді.
63. Нақты міндеттер мен тапсырмалардың орындалуын бақылауды оны аумақтық бөлімшеге дайындаған және жолдаған Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері жүзеге асырады.
2-параграф. Аумақтық бөлімшелерге шығу жәнешетелдік іссапарлар
64. Аумақтық бөлімшелерге қызметкерлердің (жұмыскерлердің) шығуы аумақтық бөлімшелердің жұмысын ұйымдастыруда тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету немесе тексеру, оң тәжірибелерін зерделеу және жетілдіру, өтініштерді қарау, жедел-тергеу әрекеттері мен ұйымдастыру-тәжірибелік іс-шараларын (конференциялар, кездесулер, семинарлар) жүргізу, сондай-ақ басқа да орталық мемлекеттік органдармен бірлескен тексеру жоспарларын іске асыру мақсатында Агенттік басшылығымен келісіліп, Агенттіктің жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.
65. Аумақтық бөлімшелерге шығу баянаттар (өтініштер) негізінде жүзеге асырылады. Агенттік қызметкерлерінің (жұмыскерлердің) күнтізбелік 10 күнге дейінгі іссапар мерзімдері бар (жолын есепке алғанда) баянаттарын (өтініштерін) Төрағаның жетекшілік ететін орынбасары не міндеттерді бөлуге сәйкес Аппарат басшысы, ал күнтізбелік 10 күннен астам болса – Агенттік Төрағасы қарастырады.
Төраға орынбасарларының қызметтік іссапарлар туралы баянаттарын (өтініштер) Агенттік Төрағасы қарастырады.
Агенттік қызметкерлерінің (жұмыскерлердің) қызметтік іссапарларын ұзартуды тек Агенттік Төрағасының бөлімше басшысының және Төрағаның жетекшілік ететін орынбасары немесе Агенттіктің аппарат басшысы міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қол қойған баянат (өтініш) негізінде жүзеге асырады.

61. Задания, поручения, в том числе информационные письма, обзоры, методические пособия и иные информационно-аналитические документы, а также документы, подготовленные подразделениями Агентства в порядке реализации плановых или иных мероприятий, с периодичным сроком предоставления информации, подписываются Председателем, его заместителями либо Руководителем аппарата, согласно распределению обязанностей, и действуют в течение года со дня подписания, если в них не оговорен иной срок их действия (за исключением секретных).
62. Руководители департаментов, их заместители, руководители управлений направляют в территориальные подразделения Агентства поручения (разового характера или с постоянным (бессрочным) сроком действия и контроля), связанные с досудебным расследованием. Указанные должностные лица также направляют поручения на места в рамках находящихся в производстве обращений физических и юридических лиц, и при необходимости истребовать материалы, связанные с досудебным расследованием.
63. Контроль за исполнением конкретного задания и поручения, осуществляется структурными подразделениями Агентства, которыми оно подготовлено и направлено в территориальные подразделения.
Параграф 2. Выезды в территориальные подразделения
и заграничные командировки
64. Выезды сотрудников (работников) в территориальные подразделения осуществляются в соответствии с планом-заданием, утвержденным руководством Агентства, с целью проверки или оказания практической и методической помощи в организации работы территориальных подразделений, изучения и внедрения положительного опыта, рассмотрения обращений, проведения оперативно-следственных и организационно-практических (конференции, встречи, семинары) мероприятий, а также при реализации планов совместных проверок с другими центральными государственными органами.
65. Выезд в командировки осуществляется на основании рапортов (заявлений). Рапорты сотрудников (заявления работников) Агентства со сроком командировок до 10 календарных дней (с учетом дороги) рассматриваются курирующим заместителем Председателя либо Руководителем аппарата, согласно распределению обязанностей, а свыше 10 дней – Председателем Агентства.
Рапорты (заявления) по служебным командировкам заместителей Председателя рассматриваются Председателем Агентства.
Продление служебных командировок сотрудников (работников) Агентства осуществляется только Председателем Агентства на основании рапорта (заявления), завизированного руководителем подразделения и курирующим заместителем Председателя либо Руководителем аппарата, согласно распределению обязанностей.

66. Іссапарға шығулар ақша қаражатының бар болуын білу үшін Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-мен, сондай-ақ іссапар туралы мәселеге бастамашылық жасаған құрылымдық бөлімшемен келісіледі.
Агенттіктің ӘЖД ПЖЖБ іссапарға жіберу туралы бұйрықтың жобасын әзірлейді.
Жоспар-тапсырмалардың (шетелдік іссапарларды қоспағанда) және атқарылған жұмыс туралы есептердің көшірмелері іссапар аяқталғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде Агенттіктің СДТД ҰББ-ға ұсынылады.
67. Қызметтік іссапарлар нәтижелері туралы есептер шыққан қызметкердің (қызметшілердің) қолы, тиісті бөлімше басшысының қолы қойылып, күнтізбелік 10 күнге дейінгі мерзімде (жолын есепке алғанда) Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарының немесе міндеттерінің бөлуіне сәйкес Агенттіктің аппарат басшысының атына, ал күнтізбелік 10 күннен астам мерзімде Агенттік Төрағасының атына келгеннен кейін 3 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
68. Төтенше оқиғаларға байланысты Төраға немесе оның орынбасарларының нұсқауы бойынша шағымдарды тексеру, басқа да мәселелерді орындарында шешу мақсатында жоспардан тыс тәртіпте қызметтік тексеріс жүргізу үшін ішкі қауіпсіздік бөлімшесінің қызметкерлері, сондай-ақ алдын ала тергеу жүргізу үшін тергеушілер және офицерлер жедел іздестіру іс-шараларын өткізу үшін жіберіледі.
69. Инспекциялық тексерістер кемінде үш жылда бір рет, бірақ аумақтық бөлімшеніңбасшысы лауазымына кіріскеннен бастап кемінде бір жылдан кейін немесе жұмыста айтарлықтай кемшіліктердің бар болуы туралы мәліметтер болған жағдайда өткізіледі.
70. Инспекциялық тексерістерді Агенттіктің Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлық профилактикасы департаменті Тәртіптік-әкімшілік тәжірибе және мемлекеттік қызмет көрсету басқармасы (бұдан әрі – МҚжСПД ТӘТжМҚКБ) ұйымдастырады және өткізеді. Топтың құрамына Агенттіктің бөлімшелері мен аумақтық бөлімшелердің қызметкерлері (жұмыскерлері) енгізілуі мүмкін, басшылар оларды ең алдымен жоғары лауазымға жылжыту үшін резервте тұрғандардың қатарынан басымдық бере отырып анықтайды.
71. Инспекциялық тексерістерді өткізу үшін іссапарға шығу ұзақтығы жолда болған уақытын есепке алмағанда 10 жұмыс күнінен аспауы тиіс.
72. Агенттіктің аумақтық бөлімшелеріне шығуға дайындық кезінде қызметкерлер (жұмыскерлер) тексерілетін аймақтың қызметтік әрекеті жағдайын сипаттайтын Агенттіктегі бар статистикалық және өзге де материалдарды талдауға, Агенттіктің алқа мәжілісінің хаттамасымен, бұдан бұрынғы тексерістердің нәтижесімен және ол бойынша қабылданған шешіммен танысуға, шығу мақсатына сәйкес жұмыстың негізгі бағыттарын анықтауға, жоспар-тапсырмаларды құруға міндетті.

66. Выезды в командировки согласовываются с УПиФХР ДАР Агентства на предмет наличия денежных средств, а также структурным подразделением, инициировавшим вопрос о командировании.
УРСП ДАР Агентства подготавливает проекты приказов о командировании.
Копии планов-заданий (за исключением заграничных командировок) и отчетов о проделанной работе предоставляются в ОКУ ДДР Агентства, в течение 5-ти рабочих дней после окончания командировки.
67. Отчеты о результатах служебных командировок за подписью выезжавших сотрудников (работников), завизированные руководителем соответствующего структурного подразделения, предоставляются в течение 3-х рабочих дней после прибытия, со сроком до 10 календарных дней (с учетом дороги) на имя курирующего заместителя Председателя либо Руководителя аппарата Агентства, согласно распределению обязанностей, свыше 10 календарных дней – Председателю Агентства.
68. По указанию Председателя либо его заместителей в связи с чрезвычайными происшествиями, для проверки жалоб, решения иных вопросов на места во внеплановом порядке направляются сотрудники подразделения внутренней безопасности для проведения служебного расследования, а также следователи и офицеры, для осуществления предварительного следствия и проведения оперативно-розыскных мероприятий.
69. Инспекторские проверки проводятся не менее одного раза в три года, но не ранее одного года после вступления руководителя территориального подразделения в должность, либо при наличии данных о серьезных недостатках в работе.
70. Инспекторские проверки организуются и проводятся Управлением дисциплинарно-административной практики и государственных услуг (далее – УДАПиГУ ДГСиПК) Агентства. В состав группы могут быть включены сотрудники (работники) подразделений Агентства и территориальных подразделений, определяемых их руководством преимущественно из числа находящихся в резерве на выдвижение.
71. Продолжительность выезда для проведения инспекторских проверок должна составлять не более 10 рабочих дней, без учета времени нахождения в пути.
72. При подготовке к выезду в территориальные подразделения Агентства для проведения инспекторских проверок, сотрудники (работники) обязаны проанализировать имеющиеся в Агентстве статистические и иные материалы, характеризующие состояние служебной деятельности в проверяемом регионе, ознакомиться с решениями коллегии Агентства, результатами предыдущих проверок и принятыми по ним решениями, определить в соответствии с целями выезда, основные направления работы, составить план-задание.

73. Тексеруге шығуға дейін 3 жұмыс күні бұрын Төрағаның орынбасарларының біреуімен немесе Аппарат басшысымен не олардың тапсырмасы бойынша Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшыларымен тексеріс жүргізу үшін шығатын тұлғаларға нұсқаулық өткізіледі.
74. Тексерістің нәтижелері туралы анықтама тексеру орнында жасалады және онда аумақтық бөлімшелердің, олардың лауазымды тұлғаларының қызметін талдау және бағалау, жіберілген кемшіліктер мен бұзушылықтардың себептері туралы тұжырымдар, оларды жою туралы ұсынымдар болуы керек.
Анықтамаға топтың басшысы, оның мүшелері және Агенттіктің тексерілген аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды, соңғысына анықтаманың бір данасы табыс етіледі.
75. Инспекциялық тексерістердің нәтижелері Агенттіктің алқасында немесе Төрағаның қатысуымен өткізілетін жедел мәжілісте талқылауға шығарылады.
76. Аса қажет жағдайларды қоспағанда, жұмысы есептік мерзімде инспекторлық тексеріс жүргізуге жататын Агенттіктің аумақтық бөлімшесінің жекелеген бағыттарының жұмысына көшпелі тексеріс жоспарланбайды.
77. Инспекциялық тексерістер мен іссапарлардың нәтижелері, оның ішінде Төрағаның тапсырмасы бойынша жүргізілгендері Төрағаға баяндалуы қажет.
78. Қызметтің бағыттары бойынша салалық бұйрықтар мен басқа да ұйымдастыру-басқару құжаттарының қолданылуын тексеру нәтижелері, Төраға орынбасарларының қатысуымен өткізілетін жедел мәжілістерде, қажет болған жағдайда - Агенттіктің алқа мәжілісінде атқарылған жұмыстары туралы бағалаумен талқыланады.
79. Агенттік қызметінің жекелеген бағытындағы жұмысының ұйымдастырылуына тексерістерді тиісті бөлімшелердің қызметкерлері (жұмыскерлерімен) тәжірибелік көмек көрсету, оң тәжірибені зерделеу және енгізу немесе қызметтің тиімділігі мен сапасын анықтау үшін жүзеге асырады.
Құпиялылық режимінің жағдайын тексеру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 14 наурыздағы № 390-16қ қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықпен (бұдан әрі - Құпиялылық режимді қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық) белгіленеді.
80. Агенттік қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің) Қазақстан Республикасынан тыс оқу курстарына, конференцияларға, семинарларға, бағдарламаларға қатысуы, тәжірибе алмасуы, тағылымдамадан өтуі, кездесулер мен басқа іс-шараларға қатысуы үшін шығуы Құпиялылық режимді қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықтың талаптарына сәйкес Агенттік Төрағасының немесе оны алмастырушы тұлғаның бұйрығы бойынша жүзеге асырылады.
81. Қызметкерлердің (жұмыскерлердің) шетелге шығуын ұйымдастырушы Агенттіктің бөлімшесі оларды іссапарға жіберу кезінде Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ алдын ала (әдетте, шығуға дейін күнтізбелік 10 күн бұрын) ресми хабарлайды. Жеке істер бойынша құпия тасымалдағыштартың шетелге шығуы туралы Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ-ға Агенттіктің ӘЖД ПЖЖБ тиісті баянатқа (өтінішке) қол қойылған күнде хабарлайды.
Шетелге қызметтік іссапарға шығу алдында Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ нұсқаулық жүргізеді. Агенттіктің қызметкерлері (жұмыскерлері) шетелден іссапардан келгеннен кейін есепті Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ-ға ұсынады.

73. Не позднее, чем за 3 рабочих дня до выезда на проверку, одним из заместителей Председателя либо Руководителем аппарата, либо по их поручению руководителями структурных подразделений Агентства проводится инструктаж членов инспекторской комиссии.
74. Справка о результатах проверки составляется на месте и должна содержать анализ и оценку деятельности территориальных подразделений, их должностных лиц, выводы о причинах допущенных недостатков и нарушений, рекомендации по их устранению.
Справка подписывается руководителем группы, ее членами и руководителем проинспектированного территориального подразделения Агентства, последнему вручается один экземпляр справки.
75. Результаты инспекторских проверок выносятся на обсуждение коллегии Агентства или оперативного совещания с участием Председателя.
76. Кроме случаев особой необходимости, не планируются выездные проверки отдельных направлений деятельности в том территориальном подразделении Агентства, работа которого в отчетный период подлежит инспектированию.
77. Результаты инспекторских проверок и командировок, в том числе осуществленных по поручению Председателя, должны докладываться Председателю.
78. Результаты проверок применения отраслевых приказов и других организационно-распорядительных документов по направлениям деятельности, обсуждаются на оперативном совещании при заместителе Председателя, при необходимости - на коллегии Агентства, с оценкой о проделанной работе.
79. Проверки организации работы по отдельным направлениям деятельности Агентства осуществляются сотрудниками (работниками) соответствующих структурных подразделений для оказания практической помощи, изучения и внедрения положительного опыта либо определения качества и эффективности деятельности.
Проверки состояния режима секретности осуществляются в порядке, установленном Инструкцией по обеспечению режима секретности в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2000 года № 390-16с (далее - Инструкция по обеспечению режима секретности).
80. Выезд сотрудников (работников) Агентства за пределы Республики Казахстан для участия в учебных курсах, конференциях, семинарах, программах, обмена опытом, стажировки, встречи и других мероприятиях осуществляется в соответствии с требованиями Инструкции по обеспечению режима секретности, по приказу Председателя Агентства, либо лица, его замещающего.
81. Подразделение Агентства – организатор выезда сотрудников (работников) за границу при направлении их в командировку заблаговременно (как правило, за 10 календарных дней до выезда) официально уведомляет УОСиД ДАР Агентства. По выездам секретоносителей за границу по частным делам, УОСиД ДАР Агентства уведомляется УРСП ДАР Агентства в день подписания соответствующего рапорта (заявления).
Перед служебной командировкой за границу УОСиД ДАР Агентства проводит инструктаж. По возвращении сотрудников (работников) Агентства из заграничной командировки ими представляется в УОСиД ДАР Агентства отчет.

82. Төрағаның, Төраға орынбасарларының, Аппарат басшысының және басқа қызметкерлердің (жұмыскерлердің) шетелге іссапарларға шығуы жөнінде келісу құжаттарын Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ дайындайды.
83. Атқарылған жұмыс туралы есептер осы Регламенттің 70-тармағына сәйкес ұсынылады.
3-параграф. Аумақтық бөлімшелердің қызметкерлерін (жұмыскерлерін)іссапарға жіберу
84. Бөлімшелердің аумақтық бөлімшелердің қызметкерлерін (жұмыскерлерін) Агенттікке жедел-тергеу топтарына, семинарларға, тағылымдамадан өтуге, оқуға, тәжірибелік көмек көрсетуге және т.б. шақырту туралы баянаттары (өтініштері) алдын ала аппарат басшысының келісімі бойынша Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ мен Агенттіктің ӘЖД ПЖЖБ-ның қолдары қойылып, Төрағаның қарауына енгізіледі.
Аумақтық бөлімшелер қызметкерлерін (қызметшілерін) іссапарға жіберу туралы Төрағамен келісілген баянат (арыз) Агенттіктің іссапарға жіберу туралы мәселеге бастамашылық жасаған құрылымдық бөлімшеге жолданып, онда тез арада аумақтық бөлімше басшысының атына тиісті сұрау салу дайындалады.
Қызметкерлерді (жұмыскерлерді) Агенттікке іссапарға жіберу туралы бұйрықтарды аумақтық бөлімшелердің басшылары шығарады.
85. Алқа мәжілісіне, жедел жиналысқа, нақты істі баяндау және аттестациялау үшін шақырылатын қызметкердің (жұмыскердің) іссапар мерзімі жолды есепке алмағанда 3 жұмыс күнінен, ал басқа мәселелер бойынша – 5 жұмыс күнінен аспауы тиіс (жедел-тергеу топтарға қатысуды қоспағанда, олардың мерзімдері қажеттілігі бойынша белгіленеді).
Іссапар мерзімін 5 күннен аспайтын уақытқа ұзартуға ерекше жағдайларда (көлік құралдарының болмауы немесе іссапардың қауырттылығы) жол беріледі.
Келген қызметкерлерді (жұмыскерлерді) Агенттіктің ӘЖД ПЖЖБесепке алады.
5. Кіріс және шығыс хат-хабарламаларын ресімдеу, өткізу, қарау
86. Агенттікте кіріс, шығыс хат-хабарларламаларын және өзге де қызметтік құжаттарды қарау және өткізу "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына,Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 144 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларына (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10129 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
87. Құпия іс жүргізуді ұйымдастыру мен жүргізу Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ "Мемлекеттік кұпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Құпиялылық режимді қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулыққа және басқа да мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету қатынастарын реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес іске асырылады.

82. Документы по согласованию выездов (приказы) в заграничные командировки Председателя, заместителей Председателя, Руководителя аппарата и других сотрудников (работников) готовит УПОиМС ДАР Агентства.
83. Отчеты о проделанной работе предоставляются в соответствии с пунктом 70 настоящего Регламента.
Параграф 3. Командирование сотрудников (работников)
территориальных подразделений
84. Рапорт (заявление) подразделений о вызове сотрудников (работников) территориальных подразделений в Агентство для участия в следственно-оперативных группах, семинарах, прохождения стажировки, учебы, оказания практической помощи и так далее, предварительно визируется УПиФХР и УРСП ДАР Агентства по согласованию с Руководителем аппарата и вносится на рассмотрение Председателю.
Согласованный с Председателем рапорт (заявление) о командировании сотрудников (работников) территориальных подразделений направляется в структурное подразделение Агентства, инициировавшего вопрос о командировании, которым незамедлительно готовится соответствующий запрос руководителю территориального подразделения.
Приказы на командирование сотрудников (работников) в Агентство издаются руководителями территориальных подразделений.
85. Срок командировки сотрудника (работника), вызываемого на заседание коллегии, оперативное совещание, для доклада по конкретным делам и аттестования, не должен превышать 3 рабочих дней, а по другим вопросам – 5 рабочих дней, без учета дороги (за исключением участия в следственно-оперативных группах, сроки которых устанавливаются по мере необходимости).
Продление срока командировки допускается в исключительных случаях (отсутствие транспортных средств или срочность командировки) не более чем на 5 дней путем издания соответствующего приказа.
Учет прибывающих сотрудников (работников) ведется УРСП ДАР Агентства.
5. Оформление, прохождение, рассмотрение входящей
и исходящей корреспонденции
86. Рассмотрение и прохождение входящей, исходящей корреспонденции и иных служебных документов в Агентстве осуществляются в соответствии с законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Типовыми правилами документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2014 года № 144 (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10129).
87. Организация и ведение секретного делопроизводства осуществляется УОСиД ДАР Агентства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах", Инструкцией по обеспечению режима секретности, и другими нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов.

88. Агенттік кіріс хат-хабарламаларды Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінен, Парламенттен және Премьер-Министр Кеңсесінен келіп түсетін хат-хабарларды қоспағанда, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 17-00-ге дейін қабылдайды.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінен, Парламентінен және Премьер-Министр Кеңсесінен келіп түсетін хат-хабарламалар жұмыс күндері сағат 20-00-ге дейін, сенбіде сағат 14-00-ге дейін қабылданады.Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкері (жұмыскері) болмаған жағдайда, хат-хабарламаларды Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ басшысы мен Агенттіктің Аппарат басшысына бір уақытта хабарлай отырып, жедел кезекші қабылдайды.
Мемлекеттік органдардың шұғыл тапсырмаларды (орындау мерзімі күнтізбелік 10 күнге дейін) орындау мақсатында әзірлеген құжаттары шұғыл екенін растайтын құжатты (Қазақстан Республикасының Президенті, Президент Әкімшілігі, Премьер-Министрі, оның орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының көшірмелерін) ұсынған кезде жұмыс күні ішінде қабылданады.
89. Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ басқа мемлекеттік органдардан келіп түскен құжаттардың Үкіметтің 2008 жылғы 26 наурыздағы № 289 қаулысымен бекітілген Орталық мемлекеттік органның үлгі регламентінің 13-тармағының талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етеді.
90. Конверттерді, пакеттерді және посылкаларды ("жеке өзіне" белгісі бар аты көрсетілгендерден басқа) (бұдан әрі - конверттер) ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері ашады.
Конверттерді ашпас бұрын құжаттардың мақсаты бойынша жеткізу дұрыстығы, қамтамасының бүтіндігі (мөрлері бар кезінде) тексеріледі. Конверттерді ашу кезінде жіберуші атауының мекен-жайына сәйкестігі, конвертте көрсетілген қосымшалар нөмірлерінің құжатта қойылған нөмірлермен сәйкестігі салыстырылады, құжаттар мен олардың қосымшаларының жинақтылығы тексеріледі.
Егер құжат түгел болмаса, конверттердің бүлінгені анықталса, конверттердегі нөмірлердің құжаттағы нөмірлер санымен сай келмесе, осы Регламентке қосымшаға сәйкес есепке алу мәліметтеріндегі айырмашылықтарды анықтау туралы акті үш данада жасалады, бір данасы ӘЖД ҚҚжҚАБ-та қалады, екіншісі – құжаттармен қоса, жөнелтушіге жіберіледі, үшіншісі – құжаттары болған конверттің беткі жағымен бірге құжатты орындаушыға беріледі.
Мекенжайы дұрыс көрсетілмеген немесе дұрыс ресімделмеген, құжаттары қате жалғанған құжаттар мақсаттылығы бойынша жіберіледі немесе жіберушіге қайтарылады.
91. Агенттікте тиісті мемлекеттік органның белгіленген үлгідегі бланкіде басылып шығарылған немесе деректері (белгіленген тәртіпте электрондық цифрлық қолтаңбаның оң нәтижесін анықтау туралы растамасы бар) толтырылған электронды құжаттың сәйкес шаблонын пайдалану арқылы құрастырылған құжаттардың бірінші даналары қабылдануға жатады. Құжатта күні, шығыс нөмірі, қысқаша мазмұны, сауалға жауап немесе орындау туралы есеп (ақпарат) болса, сауалдың нмесе тапсырманың нөміріне сілтеме қойылуы керек. Құжаттың соңғы парағының астыңғы сол жақ бұрышында немесе бірінші бетінің артқы бетінде тегі және орындаушының инициалдары, байланыс телефонының нөмірі болуы қажет.
Факсимелесі, түзетулері немесе өзге де дақтары бар, бүлінген немесе қағаз тескішпен тесілген, мемлекеттік орган бланктерінің көшірмелерінде жасалған құжаттар қабылданбайды.
Жоғарыда аталған талаптарға сай келмейтін құжаттарды қабылдау Агенттік басшылығының нұсқауы бойынша ғана жүзеге асырылады.
Мемлекеттік органдардың Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі бойынша (бұдан әрі – ЭҚБЖ) бойынша келіп түскен, белгіленген талаптарды бұзумен дайындалған (бланктің және мемлекеттік тілдегі мәтінінің жоқтығы, қаріптің сәйкес келмеуі, электрондық карточкалардың қажетті жолақтарын толтырмау, қысқаша мәтіннің болмауы) құжаттар туралы жолдаушыға хабарлай отырып, тіркеусіз бас тартуға жатады.

88. Входящая корреспонденция, за исключением корреспонденции из Администрации Президента, Парламента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, принимается Агентством в рабочие дни с 9-00 до 17-00 часов.
Корреспонденция, поступающая из Администрации Президента, Парламента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, принимается в рабочие дни до 20-00 часов, субботние – до 14-00 часов. В случае отсутствия сотрудника (работника) УОСиД ДАР Агентства, корреспонденция принимается оперативным дежурным с одновременным уведомлением руководителя УОСиД ДАР Агентства и Руководителя аппарата.
Документы, подготовленные государственными органами во исполнение срочных поручений (со сроком исполнения до 10 календарных дней), принимаются в течение рабочего дня, при предъявлении документа, подтверждающего срочность (копии актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра).
89. УОСиД ДАР Агентства обеспечивает соответствие принимаемых от государственных органов документов требованиям пункта 13 Типового регламента центрального государственного органа, утвержденного постановлением Правительства от 26 марта 2008 года № 289 (далее – Типовой регламент).
90. Конверты, пакеты и посылки (кроме именных с надписью "лично"), (далее – конверты), поступающие в Агентство вскрываются работником УОСиД ДАР Агентства.
Перед вскрытием конвертов проверяется правильность их адресования и оформления, целостность упаковки (при наличии печатей). При вскрытии конвертов сверяются соответствие адреса наименованию отправителя, номера вложений, указанные на конверте, с номерами, проставленными на документах, проверяется комплектность документов и приложений к ним.
В случае недостачи документов, повреждения конвертов, расхождения номеров на конвертах с номерами на документах, составляется акт об обнаружении расхождения в учетных данных согласно приложению к настоящему Регламенту, в трех экземплярах, при этом один экземпляр акта остается в УОСиД ДАР Агентства, второй – вместе с документом передается по назначению, а третий – вместе с лицевой стороной конверта, в котором получены документы, направляется отправителю.
Неправильно адресованные и оформленные, ошибочно вложенные документы пересылаются по назначению или возвращаются отправителю.
91. В Агентстве приему подлежат первые экземпляры документов, отпечатанные на бланке соответствующего государственного органа установленного образца или созданные с использованием соответствующего ему шаблона электронного документа с заполненными реквизитами (имеющие подтверждение об определении в установленном порядке положительного результата электронной цифровой подписи). При этом, на документе обязательно должны быть проставлены: дата, исходящий номер документа, краткий заголовок документа, при ответе на запрос или отчете (информации) об исполнении – ссылка на номер запроса или поручения. В нижнем левом углу последнего листа документа после подписи либо на обороте первого листа документа должны быть указаны фамилия и инициалы исполнителя, номер его контактного телефона.
Не подлежат приему документы, содержащие факсимиле, помарки и иные загрязнения, имеющие какие-либо повреждения, в том числе прошитые дыроколом, исполненные на черновиках и копиях бланков государственных органов.
Прием документов, не соответствующих вышеуказанным требованиям, осуществляется только по указанию руководства Агентства.
Документы, поступающие по Единой системе электронного документооборота государственных органов (далее - ЕСЭДО), подготовленные с нарушением установленных требований (отсутствие бланка и текста на государственном языке, несоответствие шрифта, незаполнение необходимых полей электронных карточек, отсутствие краткого содержания) подлежат отклонению без регистрации, с уведомлением об этом отправителя.

92. Қылмыстық істер, баспалар, брошюралар, сондай-ақ, істерге қалыптастырылған материалдар қоса берілген құжаттар ЭҚБЖ келіп түскенде, тек ілеспе хаты ғана тіркеледі және тиісті бөлімшенің басшысына бағыты бойынша жіберіледі. Кейін пошта (қолма-қол) арқылы қосымшаларды алған кезде электрондық карточкада қосымшаның нақты келіп түскен күні туралы белгі қойылады. Ілеспе хаттың түпнұсқасында мөртаңба (№ ) қойылады және қағаз тасымалдағышқа қол қою арқылы тиісті бөлімшенің іс жүргізушісіне немесе орындаушыға тапсырылады, ол туралы ЭҚБЖ-де құжаттың электрондық карточкасында тиісті белгі жасалады.
Ескерту. 92-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 08.10.2015 № 297 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
93. Осы Регламентте белгіленген тәртіпте қабылданған құжаттар Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ-мен қаралады, бақылауға қойылады және Агенттік басшылығы мен құрылымдық бөлімшелері арасына бөлінеді.
Кіріс құжаттың қағаз түріндегі бірінші парағының оң жақ төменгі бұрышында тіркеу мөртаңбасы қойылады, онда тіркеу нөмірі, тіркеу күні, негізгі құжаттардың парақтар саны және қосымшалар парақтарының саны көрсетіледі, қосымшалардың бірінші парақтарына "Кіріс.№____" мөртаңбасы қойылады.
Басқа құжатты орындау үшін келіп түскен құжат (тапсырма, сұрау салулар, хаттар және т.б.) соңғысына ЭҚБЖ арқылы біріктіледі.
Қазақстан Республикасының Әкімшілігінен, Премьер-Министрі Кеңсесінен келіп түскен құжаттарға тікелей индекс арқылы тіркеу нөмірі беріледі.
Агенттіктің басшылығының атына аумақтық органдар жолдаған жедел-қызметтік құжаттарға департаменттердің басшылары, олар болмаған жағдайда олардың міндеттерін атқарушы адамдар қоюы тиіс. Агенттіктің тапсырмаларының орындалуы туралы ақпарат тиісті тапсырма берген басшының атына ұзартудың нақты мерзімін көрсете отырып және бақылаудан алу туралы өтінішпен жолданады.
94. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттары оларда көрсетілген мерзімдерде немесе олардың орындалуына қарай қайтаруға жатады.
Агенттікте Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарын есепке алу, сақтау және уақытылы қайтару үшін жауаптылық ӘЖД ҚҚжҚАБ басшысына және құжаттарды орындайтын қызметтерінежүктеледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне қайтарылатын құжаттардың түпнұсқасында қандай да бір жазулар жазуға болмайды. Оларға құжаттың орындалуы туралы қажетті жазулар жазылатын (бұрыштамалар, тапсырыстар,белгілер мен т.б.) танысу парағы жалғанады.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарымен танысу парақтарын құжатты орындаушы-қызмет әзірлейді.

92. При поступлении по ЕСЭДО документов, имеющих в приложении уголовные дела, издания, брошюры, а также материалы, сформированные в дела, регистрируется только сопроводительное письмо и направляется по маршруту руководителю соответствующего подразделения. В дальнейшем при получении приложения по почте (нарочно), в электронной карточке производится отметка о дате фактического поступления приложения. На оригинале сопроводительного письма проставляется штамп (к №) и выдается исполнителю либо делопроизводителю соответствующего подразделения, на бумажном носителе под роспись, о чем в электронной карточке документа в ЕСЭДО делается соответствующая отметка.
Сноска. Пункт 92 в редакции приказа Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 08.10.2015 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
93. Документы, принятые в порядке, установленном настоящим Регламентом, рассматриваются, ставятся на контроль и распределяются УОСиД ДАР Агентства между руководством и подразделениями Агентства.
На первом листе бумажного варианта входящего документа в правом нижнем углу проставляется регистрационный штамп, в котором указывается регистрационный номер, дата регистрации, количество листов основного документа и количество листов приложений, на первых листах приложений проставляется штамп "К вх. №____".
При этом документ, поступивший во исполнение другого документа (поручения, запроса, письма) присоединяется к последнему в ЕСЭДО.
Документам, поступившим из Администрации, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан регистрационный номер присваивается методом сквозной индексации.
Документы по оперативно–служебной деятельности, направляемые территориальными органами в адрес руководства Агентства, должны быть подписаны руководителями департаментов, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности. Информация об исполнении поручений Агентства территориальными органами направляется на имя руководителя, давшего соответствующее поручение с указанием конкретного срока продления или с просьбой о снятии с контроля.
94. Документы Администрации Президента Республики Казахстан подлежат возврату в указанные в них сроки либо по мере их исполнения.
Ответственность за учет, сохранность и своевременный возврат
документов Администрации Президента Республики Казахстан в Агентстве возлагается на руководителя УОСиД ДАР Агентства и службы исполнителей документов.
На оригинале документов, подлежащих возврату в Администрацию Президента Республики Казахстан, делать какие-либо записи не допускается. К ним прикладывается лист ознакомления, на котором производятся необходимые записи (резолюции, поручения, отметки) об исполнении документа.
Листы ознакомления с документами Администрации Президента Республики Казахстан подготавливаются службой – исполнителем документа.

95. Бақылауға жататын Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарымен танысу парағында ҚҚжҚБ жауапты қызметкерлері орындалуы туралы ақпарат беру мерзімі көрсетілетін "Бақылау" және "Орындалу мерзімі" мөртабандарын қояды.
96. Агенттіктің қызметкерлері (жұмыскерлері) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарымен жұмыс жасаған кезде, онда қамтылған қызметтік ақпаратты қатаң сақтауы, мөрленген темір жәшіктерде басқа қызметтік құжаттардан жеке сақталуын қамтамасыз етуі керек.
97. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарын кімге болсын тапсыруға және санкцияланбаған түрде көшірмелерін жасауға жол берілмейді.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарын Агенттіктің әкімшілік мекемесінен шығаруға, аумақтық органдарына жіберуге жол берілмейді. Құжатты жедел орындау үшін аумақтық органдарын тарту қажет болған жағдайда, Агенттіктің аппарат басшысының қағаз жүзіндегі рұқсаты бойынша құжаттардың (құпиялы құжаттардан басқа) кейіннен қайтару және көшірмелерін жою (акті бойынша) шартымен көшірмелерін түсіруге болады.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттарының, онда қамтылатын қызметтік ақпарарттың сақталуына Агенттіктің тиісті құрылымдық бөлімшелерінің басшылары жауапты болады.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігініңқұжаты жолған жағдайда, Агенттіктің Аппарат басшысы тез арада жазбаша түрде Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Жалпы бөлімін хабардар етеді.
98. Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ тіркелген және тиісті түрде ресімделген хат-хабарламаны тиісті адресаттарға жібереді. Шұғыл хат-хабарламаның көшірмесі келіп түскен құжаттарда қозғалатын мәселелер оның құзыретіне кіретін Агенттіктің бөлімше басшысына бір мезгілде ЭҚБЖ арқылы жіберіледі.
99. Агенттікке келіп түскен құжаттар былайша бөлінеді:
1) Агенттік Төрағасының қарауына берілетіндер:
Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмалары;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қауіпсіздік Кеңесінің тапсырмалары мен актілері;
Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Премьер-Министрінің актілері мен хаттары;
Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталары Төрағаларының, Мемлекеттік Хатшысының, Бас прокурорының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының, Астана және Алматы қалалары мен облыс әкімдерінің, басқа орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының хаттары;
Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сұрау салулары;
жеке және заңды тұлғалардың өтініштері;
Агенттік Төрағасының атына жолданған қызметтік хаттар мен баянжазбалар;
Агенттік Төрағасы, Агенттік Төрағасы орынбасарлары мен аппарат басшысы арасында міндеттерді бөлуге сәйкес басқа да хат-хабарлар;

95. На листе ознакомления с документом Администрации Президента Республики Казахстан, подлежащим контролю, ответственным сотрудником УОСиД ДАР Агентства проставляются штампы "Бақылау" и "Орындалу мерзімі", где указывается срок представления информации об исполнении.
96. Сотрудники (работники) Агентства обязаны при работе с документами Администрации Президента Республики Казахстан строго хранить содержащуюся в них служебную информацию, обеспечивать их сохранность, хранить отдельно от других служебных документов в опечатываемых металлических шкафах.
97. Не допускается передача кому бы то ни было документов Администрации Президента Республики Казахстан и несанкционированное их копирование.
Выносить документы Администрации Президента Республики Казахстан из административного здания Агентства, пересылать их в территориальные органы не допускается. В случаях, когда для оперативного исполнения документа необходимо привлечь территориальные органы, с письменного разрешения Руководителя аппарата Агентства допускается ксерокопирование документа (кроме секретных документов) с последующим возвратом и уничтожением копий (по акту).
Ответственность за сохранность документов Администрации Президента Республики Казахстан, содержащейся в них служебной информации несут руководители соответствующих структурных подразделений Агентства.
В случае утери документа Администрации Президента Республики Казахстан Руководитель аппарата Агентства немедленно в письменной форме информирует Общий отдел Администрации Президента Республики Казахстан.
98. Зарегистрированная и оформленная надлежащим образом корреспонденция передается УОСиД ДАР Агентства соответствующим адресатам. Копия срочной корреспонденции одновременно направляется по ЕСЭДО руководителю подразделения Агентства, в компетенцию которого входят вопросы, затрагиваемые в поступившем документе.
99. Поступающие в Агентство документы распределяются следующим образом:
1) на рассмотрение Председателю Агентства передаются:
акты и поручения Президента Республики Казахстан;
поручения и письма Администрации Президента, Совета Безопасности Республики Казахстан;
письма Председателей Палат Парламента, Государственного Секретаря, Генерального прокурора, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, акимов областей, городов Астаны и Алматы, первых руководителей иных центральных государственных органов;
запросы депутатов Парламента Республики Казахстан;
обращения физических и юридических лиц;
служебные и докладные записки на имя Председателя Агентства;
иная корреспонденция в соответствии с распределением обязанностей между Председателем Агентства, заместителями Председателя Агентства и Руководителем аппарата;

2) Агенттік Төрағасының орынбасары мен Агенттіктің аппарат басшысына оларға тікелей жолданған, сонымен қатар, Агенттік Төрағасы, Агенттік Төрағасы орынбасарлары мен аппарат басшысы арасында міндеттерді бөлуге сәйкес жетекшілік ететін мәселелер бойынша хат-хабарлар беріледі.
100. Агенттіктің шығыс құжатына сілтемемен келіп түскен кіріс құжаттар тіркелгеннен кейін Агенттіктің аталған құжатқа (сұрау салу, тапсырма) бастамашылық еткен қызметі басшысының атына жолданады.
101. Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ хат-хабарларды тіркеуді, таратуды, ресімдеуді және адресаттарға жеткізуді олардың Агенттіке келіп түскен сәтінен бастап екі сағат ішінде, ал шұғылдарын – тезарада (кезектен тыс тәртіпте) жүзеге асырады.
102. Кіріс құжаттар (олардың электрондық нұсқамасын ЭҚАБЖ бағыты бойынша бір уақытта жолдай отырып) Агенттіктің басшылығына күніне үш рет беріледі:
10.00 сағатта;
16.00 сағатта;
18.00 сағатта.
Тіркеуші тезарада шұғыл құжаттарды(тапсырмалар, сұрау салулар) Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарының және тиісті қызметтің (орындаушының) поштасына тез арада орындау үшін жолдайды.
Агенттік басшылығының поштасын оның құрылуының дұрыстығын тексергеннен кейін Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жауапты жұмыскері мақсатына қарай жолдайды және тиісті қабылдау бөлмелерінің жұмыскерлеріне қол қойдыра отырып, тапсырады.
103. Агенттік басшылығының қабылдау бөлмелерінде іс жүргізуді қабылдау бөлмелерінің жұмыскерлері жүргізеді, олар құжаттардың өтуі мен сақталуы үшін жеке жауаптылықта болады.
Агенттік басшылығы құжаттарды қарап болғаннан соң, тиісті қабылдау бөлмелерінің жұмыскерлері:
келіп түскен құжаттардың қағаз және электронды нұсқаларының мазмұнын салыстырады;
ЭҚБЖ-де тиісті құжаттардың электрондық карточканың атауы бір жолағына басшылықтың бұрыштамасын енгізеді;
ЭҚБЖ бағыты бойынша келіп түскен құжаттардың электрондық нұсқаларын (бұрыштамада көрсетілген тұлғаларға) жолдайды;
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскерлеріне қол қою арқылы қағаз тасымалдағыштағы құжаттарды қайтарады.
104. Агенттік бөлімшелері басшыларының атына жолданған қағаз тасымалдағыштағы құжаттар тиісті қызметтердің жауапты тұлғаларымен күніне үш рет 10.00, 15.00 және 18.00Агенттіктің ӘЖДҚҚжҚАБ қалдырылатын карточкада тегін, күнін және алу уақытын көрсетіп, қол қою арқылы алынады.
105. Орындалған және бақылаудан алынған құжаттар бөлімшенің басшысымен немесе оның орынбасарымен онда тиісті бұрыштаманы шығару арқылы іске тігіледі.
Орындаушы:
хат алмасуды жүйелейді;
"Орындалуы" бөліміндегі құжаттың электронды карточкасында: қалай, қандай құжатпен және қашан мәселе шешілгендігі, кім қол қойғандығы туралы жазбаны енгізу қажет;
"№____ іске" деген белгісі бар құжаттар өзінің қолын қойып, бөлімшедегі іс жүргізуге жауапты қызметкерге беріледі.
Осы бөлімшедегі іс жүргізуге жауапты жұмыскер орындалған құжаттарды қабылдай отырып, оларды электрондық карточкаларда бар болуын тексеріп, бекітілген номенклатураға сәйкес іске тігеді және электрондық карточкаларда есептік мәліметтердің енгізілуімен істер мен томдардың нөмірін қояды.

2) заместителям Председателя и Руководителю аппарата Агентства передается на рассмотрение корреспонденция непосредственно им адресованная, а также корреспонденция по курируемым ими вопросам в соответствии с распределением обязанностей между Председателем Агентства, заместителями Председателя Агентства и Руководителем аппарата.
100. Входящие документы, поступающие со ссылкой на исходящий документ Агентства, после регистрации направляются в адрес руководителя службы Агентства, инициировавшей данное письмо (запрос, поручение).
101. УОСиД ДАР Агентства регистрация, распределение, оформление и доведение корреспонденции до адресатов осуществляется в течение двух часов с момента ее поступления в Агентство, а срочной – незамедлительно (во внеочередном порядке).
102. Входящие документы передаются на рассмотрение руководству Агентства (одновременным направлением их электронных вариантов по маршруту в ЕСЭДО) три раза в день:
в 10.00 часов;
в 16.00 часов;
в 18.00 часов.
Срочные документы (поручения, запросы) регистратором незамедлительно направляются по ЕСЭДО в почту курирующего заместителя Председателя Агентства и соответствующей службы (исполнителя), для скорейшего исполнения.
Почта руководства Агентства, после проверки правильности ее формирования, ответственным работником УОСиД ДАР Агентства доставляется по назначению и вручается работникам соответствующих приемных под роспись.
103. Делопроизводство в приемных руководства Агентства, ведется работниками приемных, которые несут персональную ответственность за прохождение документов и надлежащее их хранение.
После рассмотрения документов руководством Агентства, работники соответствующих приемных выполняют следующие действия:
сверяют содержание бумажного и электронного вариантов поступивших документов;
вносят резолюцию руководства в одноименном поле электронной карточки соответствующего документа в ЕСЭДО;
направляют электронные варианты поступивших документов по маршруту в ЕСЭДО по назначению (лицам, указанным в резолюции);
возвращают документы на бумажных носителях работнику УОСиД ДАР Агентства под роспись.
104. Выемку документов на бумажных носителях, адресованных на имя руководителей подразделений Агентства, из адресных ячеек, осуществляют ответственные сотрудники (работники) соответствующих подразделений три раза в день, в 10.00, 15.00 и 18.00 часов, под роспись в карточке, остающемся в УОСиД ДАР Агентства, с указанием фамилии, даты и времени получения.
105. Исполненные и снятые с контроля документы списываются в дело руководителем подразделения или его заместителем путем наложения на них соответствующей резолюции.
Исполнитель выполняет следующие действия:
систематизирует переписку;
в электронной карточке документа в разделе "Исполнение" производит запись: как, каким документом и когда решен вопрос, кем подписан документ;
бумажные документы с отметкой "В дело №____", заверенной личной подписью передает работнику, ответственному за делопроизводство в подразделении.
Работник, ответственный за делопроизводство в данном подразделении, принимая исполненные документы, сверяет их наличие с электронной карточкой, подшивает в дело согласно утвержденной номенклатуре и проставляет номера дел и томов с вводом учетных данных в электронной карточке.

106. Бір бөлімшеден екіншісіне құжаттарды орындауға беру Агенттік басшылығының келісімі бойынша дәлелді баянатпен Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ тіркеліп, тиісті карточкаларда қол қою арқылы жүзеге асырылады.
107. Агенттікке мәлімет үшін келіп түскен құжаттар (заңдар, жарлықтар, қаулылар, өкімдер) ӘЖД ҚҚжҚАБ арнайы істер номенклатурасында сақталады.
108. Шығыс хат-хабарламаларын дайындау, келісу және ресімдеу "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентіне (бұдан әрі – Үкімет Регламенті), Үлгі регламентіне, Президент Әкімшілігі мен Премьер-Министр Кеңсесінің іс жүргізу жөніндегі нұсқаулықтарына және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
109. Құжаттарды дайындауда мемлекеттік билік пен басқару органдарының, басқа шаруашылық субъектілердің атауын жазуда осы Регламентті және басқа да нормативтік құқықтық актілерді басшылыққа ала отырып, біркелкілікті сақтау керек.
Құжаттар ұйымдарға, оның құрылымдық бөлімшелеріне немесе нақты лауазымды тұлғаға жолдануы мүмкін.Құжат төрт адресаттан аспауы керек. "Көшірме" сөзі екінші, үшінші, төртінші адресаттардың алдында көрсетілмейді.
Құжатты төрттен көп мекенжайға жолдағанда, таратылым көрсеткіші жасалады және құжаттың әрбір көшірмесіне тек бір ғана мекенжай көрсетіледі.
110. Мемлекеттік органдарға жолданатын шығыс хат-хабарламалар (соның ішінде электронды құжаттандыру форматындағы) елтаңбалық бланкіде қазақ тілінде ресімделеді (қажет болған жағдайда орыс тіліндегі нұсқасы қоса тіркеледі).
111. Құжаттар (хаттар, баяндамалар, есептер және т.б.) қысқа, түсінікті және (Агенттіктен тысқары жолданатын болса) елтаңбасы бар бланкілерде басылуы керек.
Агенттіктің хаттары елтаңбасы бар бланкілерде:
1) жоғары тұрған ұйымдардың тапсырмаларын орындау туралы жауаптар сияқты;
2) әр түрлі ұйымдар мен жеке адамдардың сұрауларына жауаптар сияқты;
3) бастамашылық хаттар сияқты;
4) түрлі құжаттарға ілеспе хаттар сияқты дайындалады.
Тек электронды форматта жолданатын шығыс хаттарды дайындау кезінде бланктерді қолдануға жол берілмейді.
ЭҚАБЖ шығыс хаттарды қалыптастыру (құру) кезінде Агенттіктің электрондық бланктерінің шаблондары қолданылады.
Әдетте, дайындалатын хатқа қысқа тақырып беріледі. Барлық жағдайда, қолдау хатқа немесе сұрау салуға жауап жолданғанда, мекенжайдан кейін (сол жақта) қолдау хаттың немесе сұрау салудың нөмірі мен күні көрсетіледі (мысалы: "2013 ж. 04.07.шығ.№ 101 хатқа").
Құжаттың (хаттың, анықтаманың, есептің, баянжазбаның) қосымшалары әдетте, оның мәтінінен кейін, парақтары, даналары және орындау тілі көрсетіле отырып, жазылады.
Егер құжатқа басқа құжат, сондай-ақ қосымшасы бар құжат қоса берілсе, онда қосымшаның бар екені туралы белгі былайша ресімделеді: "мәселен: Қосымша: Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің 2013 ж. 15.01. № 3-5/151 және оған қосымша, барлығы 7 парақта, қазақ және (немесе) орыс тілдерінде".
Екі немесе одан да көп парақтарда ресімделген құжаттардың екінші және келесі беттері нөмірленген болуы тиіс.
Қайтарылуы қажет құжатты жолдағанда, құжаттың бірінші парағының оң жақ жоғарғы жолағында қайтару туралы белгі жасалып, "Қайтарылуы тиіс" мөртаңбасы қойылады.

106. Передача исполнения документов из одного подразделения в другое производится по мотивированной записке с согласия руководства Агентства, регистрацией в УОСиД ДАР Агентства и под роспись в соответствующих карточках.
107. Поступающие в Агентство документы для сведения (законы, указы, постановления, распоряжения) хранятся в УОСиД ДАР Агентства в специальном номенклатурном деле.
108. Подготовка, согласование и оформление исходящей корреспонденции осуществляется в соответствии с законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Регламентом Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300 (далее - Регламент Правительства), Типовым регламентом, инструкциями по делопроизводству в Администрации Президента и Канцелярии Премьер-Министра и настоящим Регламентом.
109. При подготовке документов следует соблюдать единообразие в написании наименований органов государственной власти и управления, других хозяйствующих субъектов, руководствуясь настоящим Регламентом и иными нормативными правовыми актами.
Документы могут быть адресованы организации, его структурному подразделению или конкретному должностному лицу. Документ не должен содержать более четырех адресатов. Слово "Копия" перед вторым, третьим, четвертым адресатами не указывается.
При направлении документа более чем в четыре адреса составляется указатель рассылки и на каждой копии документа указывается только один адрес.
110. Исходящая корреспонденция в государственные органы (в том числе в формате электронного документа) оформляется на гербовом бланке, на казахском языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке).
111. Документы (письма, доклады, отчеты) должны быть краткими, понятными и печататься на бланках писем (в случае отправки за пределы Агентства).
Письма Агентства готовятся на гербовом бланке документов:
1) как ответы о выполнении поручений вышестоящих организаций;
2) как ответы на запросы различных организаций и частных лиц;
3) как инициативные письма;
4) как сопроводительные письма к различным документам.
При подготовке исходящих документов, направляемых только в электронном формате бланки использовать не допускается. При формировании (составлении) исходящих документов в ЕСЭДО используются шаблоны электронных бланков Агентства.
К подготавливаемому письму, как правило, дается краткий заголовок. Во всех случаях, когда письмо направляется в ответ на ходатайство или запрос, после адреса (слева) указываются номер и дата этого ходатайства или запроса (например: "На № 101 от 04.07.2013 г.").
Приложения к документу (письму, справке, отчету, докладу) должны перечисляться, как правило, после его текста с указанием количества листов, экземпляров и языка исполнения.
Если к документу прилагается другой документ, также имеющий приложение, то отметка о наличии приложения оформляется следующим образом: "пример: Приложение: Письмо Министерства обороны Республики Казахстан от 15.01.2015 г. № 3-5/151 и приложение к нему, всего на 7 листах, на казахском и (или) русском языках.
В документах, оформленных на двух и более страницах, вторая и последующие страницы должны быть пронумерованы.
При направлении документа, требующего возврата, на первом листе документа в правой части его верхнего поля делают пометку о возврате или ставится штамп "Подлежит возврату".

112. Шығыс құжаттар (электронды түрде құрылатын құжаттардан басқалары), әдетте, екі данада дайындалып, оған қол қойылады, сонымен қатар, тиісті қызметтің номенклатуралық ісінде сақталатын екінші данада орындаушының, оның басшысының, ал қажет болған жағдайда, Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарының немесе Аппарат басшысының қолы қойылып, қол қойған күні көрсетілуі тиіс.
113. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелеріне сәйкес белгіленген үлгідегі тиісті бланктерде дайындалған хаттарға Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары қол қоя алады.
Агенттіктің аймақтарда қызметтік іссапарларда жүрген қызметкерлерімен дайындалған құжаттар (хаттар, сұрау салулар, тапсырмалар) орналасу орны бойынша аумақтық органдарда тіркеледі. Сонымен қатар, тиісті аумақтық органдардың хаттар бланкілері қолданылады.
Нақты қылмыстық істер бойынша хат алмасу қолданыстағы заңнамамен процессуалдық жеке көзделген тұлғалармен белгіленген нысандағы бланкілерде бөлімше басшысымен келісіліп, жүзеге асырылады.
114. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жолданатын құжаттар тиісті ресми бланктерде, А-4 форматындағы парақтың бір жақ бетінде 1 аралық интервал арқылы 14 (TNR) қарпімен, Елбасшыға баяндалатын құжаттар 1,5 аралық интервал арқылы 16 (Arial) қарпімен басылып шығарылады. Соңғы беттің сол жақ төменгі бұрышында немесе парақтың артқы бетінде орындаушының тегі, қызметтік телефонының нөмірі көрсетіледі. Түзетулер мен тазартулар енгізуге болмайды.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жолданатын ақпараттардың және басқа құжаттардың көлемі, әдетте, 3 беттен, ал күрделі мәселелер бойынша 5 беттен аспауы тиіс. Құжаттардың мәтіндері нақты, рет-ретімен, қысқаша болуы тиіс.
Құжатта құжаттың шығыс нөмірі, күні, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі құжатының нөмірі мен нөміріне сілтемесі, қысқаша мазмұны болуы керек. Барлық көрсетілген деректемелер басылуы тиіс.
Барлық материалдар мен құжаттар Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне бір (бірінші) данада жолданады, құжатқа қол қойған немесе құжатты дайындаған тұлғалар қосымшаларға қолдарын қояды, мәтіннің соңында "Қосымша ___ парақта" деп жазылады, қосымшаның парақ сандары міндетті түрде басылуы тиіс.
115. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне тек электронды түрде (қағазсыз нұсқасы) келесі құжаттар жолданады:
белгілі бір оқиғалар туралы ақпарат түрінде берілетін хаттар;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелерінің сауалдарына (ауызша, электронды, телефонхабарламалар) жауаптар;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелерінің мекенжайына бастамашыл ақпарат;
басшылардың демалыстары, іссапарлары туралы ақпарат;
отырыстарға, алқа жиналыстарына, жиындарға, конференцияларға, дөңгелек үстелдерге шақырулар немесе ақпараттар;
соңынан негізгі құжат жолданатындығы туралы хабарлайтын аралық ақпарат;
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне мәлімет үшін жолданатын құжаттардың көшірмелері.

112. Исходящие документы (за исключением документов, формируемых только в электронном виде) как правило, готовятся и подписываются в двух экземплярах, при этом на втором экземпляре, хранящемся в номенклатурном деле соответствующей службы, должны быть визы исполнителя и руководителя этого структурного подразделения, а в необходимых случаях и курирующего заместителя Председателя или Руководителя аппарата Агентства, с указанием даты визирования.
113. В соответствии с положениями о структурных подразделениях Агентства письма, исполненные на соответствующих бланках установленного образца, могут подписывать руководители структурных подразделений Агентства.
Документы (письма, запросы, поручения), подготовленные сотрудниками Агентства, находящимися в служебной командировке в регионах (в составе следственно-оперативных групп) регистрируются в территориальных органах по месту дислокации. При этом, используются бланки писем соответствующих территориальных департаментов.
Переписка по конкретным уголовным делам осуществляется лицами, чья процессуальная самостоятельность предусмотрена действующим законодательством, по согласованию с руководителем подразделения на бланках установленной формы.
114. Документы, направляемые в Администрацию Президента Республики Казахстан, печатаются на соответствующих официальных бланках, на одной стороне листа бумаги формата А-4, размерами шрифтов 14 (TNR) через 1 межстрочный интервал, подлежащие докладу Главе государства – 16 (Arial) через 1,5 интервала. На последней странице внизу слева или на обороте страницы указываются фамилия исполнителя, номер его служебного телефона. Исправления и подчистки не допускаются.
Объем информации и других документов, направляемых в Администрацию Президента Республики Казахстан, как правило, не должен превышать – 3, а по крупным вопросам – 5 страниц. Тексты документов должны быть изложены четко, последовательно, кратко.
Документ должен иметь исходящий номер, дату, ссылку на номер и
дату документа Администрации Президента Республики Казахстан, краткий заголовок. Все указанные реквизиты должны быть отпечатаны.
Все документы и материалы направляются в Администрацию Президента Республики Казахстан в одном (первом) экземпляре, приложения визируются лицом, подписавшим или готовившим документ, в конце текста делается запись: "Приложение на ___ листах", количество листов приложений в обязательном порядке должно быть отпечатано.
115. Только в электронном формате (без бумажного варианта) в Администрацию Президента Республики Казахстан направляются следующие документы:
письма, представляемые в порядке информации о тех или иных событиях;
ответы на запросы (устные, электронные, телефонограммы) структурных подразделений Администрации;
инициативная информация в адрес структурных подразделений Администрации;
информация о командировках, отпусках руководителей;
информация либо приглашения на заседания, коллегии, совещания, конференции, круглые столы;
промежуточная информация, извещающая, что в последующем будет представлен основной документ;
копии документов, представляемых в Администрацию Президента Республики Казахстан для сведения.

116. Маңызды мәселелер, қойылымды сұрақтар бойынша, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Президентінің, Мемлекеттік хатшының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі басшысының тапсырыстарын орындау үшін Әкімшілікке жолданатын құжаттарға Төраға, ол болмаған кезде – оның міндеттерін атқарушы тұлға (лауазымы мен тегін көрсете отырып) қол қояды. Егер құжатқа бірнеше мемлекеттік органдардың басшылары қол қойса, олардың лауазымдары мен тектері көрсетіледі.
117. Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне мемлекеттік және орыс тілдеріндегі тиісті бланктерде жолданатын акт жобалары "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының, Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығының (бұдан әрі - Жарлық), Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінде құжаттармен жұмыс жасау нұсқаулығының талаптарына жауап беруі тиіс.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жолданатын хаттардың көшірмелері арнайы жиынтық бумасында, жеке істе бір жыл бойы сақталады.
118. Құжаттың жобасының түпкілікті нұсқасы ЭҚБЖ қорында қалыптастырылады (құрастырылады). Сонымен қатар, егер құжат басқа құжатты дайындау үшін әзірленген болса, онда ол негізгі құжатқа ("сілтеме" жолағында) біріктіріле отырып құрастырылады.
Белгіленген тәртіпте қалыптастырылған құжаттың электрондық нұсқасы ЭҚБЖ бойынша келісу және қол қою үшін Агенттіктің тиісті лауазымды тұлғасына жіберіледі.
ЭҚБЖ шығыс құжаттармен жұмыс жасау Мемлекеттік органдардың жұмыскерлеріне арналған ЭҚБЖ жұмыс жасау жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
119. Агенттік бөлімшелері басшылығының шығыс құжаттардың жобаларын қарауы мен оларға қол қоюы, әдетте, ЭҚАБЖ қағаз тасымалдағышта басылып шығарылмай жүзеге асырылады.
Агенттіктің басшылығымен шығыс құжаттардың жобалары келісілгеннен кейін, тиісті қабылдау бөлмелерінің қызметкерлері:
қол қоюға келіп түскен құжаттардың электрондық нұсқасының карточкаларда барлық деректемелерінің толтырылуын тексереді;
ЭҚАБЖ шығыс құжаттардың электрондық ңұсқаларына Агенттік басшылығының атынан электрондық цифрлық қолтаңба қойылғаннан кейін, шығыс құжаттың жобасы автоматты түрде "Тіркеуде" бөліміне өтеді;
қағаз тасымалдауыштарда әзіреленген қол қойылған (бекітілген, қаралған) құжаттар орындаушыларға қайтарылады.

116. Направляемые в Администрацию документы по важнейшим
проблемам, постановочным вопросам, а также об исполнении поручений
Президента Республики Казахстан, Государственного секретаря и Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан подписываются только Председателем, а в его отсутствие – лицом, исполняющим его обязанности (с указанием занимаемой должности и фамилии). Если документ подписывается руководителями нескольких государственных органов, то в этом случае указываются их должности и фамилии.
117. Направляемые в Администрацию Президента Республики Казахстан на соответствующих бланках проекты актов на государственном и русском языках должны отвечать требованиям Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", Указа Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (далее – Указ № 976), Инструкции по работе с документами в Администрации Президента Республики Казахстан.
Копии отправляемых в Администрацию Президента Республики Казахстан документов в течение года хранятся в отдельном деле, в специальной накопительной папке.
118. Окончательный вариант проекта документа исполнителем формируется (составляется) в ЕСЭДО. При этом, если документ подготовлен во исполнение другого документа, то он формируется с присоединением к основному документу (в поле "ссылки").
Сформированный в установленном порядке электронный вариант документа направляется по маршруту в ЕСЭДО соответствующим должностным лицам Агентства для визирования и подписания.
Работа с исходящими документами в ЕСЭДО осуществляется в соответствии с Инструкцией по работе в ЕСЭДО для работников государственных органов.
119. Рассмотрение и подписание проектов исходящих документов руководителями подразделений Агентства, как правило, должно осуществляться в ЕСЭДО, без распечатки на бумажных носителях.
После согласования проектов исходящих документов руководством Агентства работники соответствующих приемных выполняют следующие действия:
проверяют заполнение всех реквизитов в карточках электронных вариантов поступивших на подпись документов;
после проставления электронно-цифровой подписи от имени руководства Агентства на электронных вариантах исходящих документов в ЕСЭДО, проект исходящего документа автоматически перемещается в раздел "На регистрации";
документы, подготовленные на бумажных носителях подписанные (утвержденные, рассмотренные) возвращают исполнителям.

120. Барлық шығыс құжаттар Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жөнелту үшін жұмыс күндері сағ.16.00 дейін өткізіледі.
Агенттіктің басшысының нұсқауымен жөнелтуге басқа уақытта өткізілуі мүмкін.
Шығыс құжаттарды ЭҚАБЖ тіркеуді Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскерлері тіркеу карточкасының тиісті жолағын (деректемелер) толтыру арқылы жүзеге асырады.
Тіркеу алдында Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері құжаттың қағаз және электронды нұсқадағы мазмұнын, ЭҚАБЖ дұрыс құрылуын, КР тиісті жолақтары толтырылуын, қажет болған жағдайда ЭҚАБЖ аталған құжаттың бақылау құжаты нөміріне тиісті сілтемесінің бар болуын және қажетті барлық қолдардың бар болуын тексереді.
Қателіктер табылған жағдайда Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері құжатты орындаушыға қайта пысықтау үшін қайтарады.
Шығыс құжаттың нөмірі келесі үлгіде қойылады:
алдымен оны дайындаған құрылымдық бөлімшенің индексі;
кейін дефис арқылы құжат орындалғаннан кейін тігілетін (біріктірілетін) номенклатуралық істің нөмірі;
кейін бөлу арқылы шығыс құжаттың реттік нөмірі көрсетіледі (мәселен: 1-16/180).
Бланкіде басылып шығарылмаған шығыс құжаттардың бірінші бетінің сол жақ жоғарғы бұрышында тіркеу мөртаңбасы қойылып, онда тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі.
Мерзімі (күні, айы, жылы), толық көрсетіледі немесе қысқартылады (мәселен: 2013 жылғы 16 шілде немесе 16.07.2013).
Егер құжаттардың жолданатын жері түсіндірмені талап етпесе, адресатқа құжаттар өзінің тіркеу нөмірімен ілеспе хатсыз жолдануы мүмкін.
121. Агенттіктің атынан қызметкерлерге (жұмыскерлерге) берілетін сенімхаттарды тіркеуді Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жүргізеді.
122. Қағаз тасығыштағы, адресаттар санына байланысты олардың көшірмелері және таратылым (төрттен көп мекен-жайға) құрылымдық бөлімшенің басшысымен бекітіліп, Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкеріне адресаттарға жөнелтуге беріледі.
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ шығыс құжаттарын жөнелтуден бұрын оның дұрыс ресімделуін (құжаттың қағаз және электронды нұсқасында қажетті деректемелердің бар болуын, қосымшаның толықтылығы), электрондық цифрлық қолтаңбаның растығын тексереді.
Осы Регламентпен белгіленген талаптарды бұза отырып, ресімделген құжаттар орындаушыға дұрыстау үшін қайтарылады.
Құжаттар хат алушыларға ЭҚАБЖ, пошта, қажет болған жағдайда қолма-қол жөнелтіледі
Қағаз тасымалдағыштағы хат-хабарламаларды жөнелту тасымалдау журналы немесе тізбе арқылы жүргізіледі. Сонымен қатар, тізбенің бірінші данасы (фельдъегер, курьер, адресат) құжаттарды алғандығы туралы қолхатпен Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қалады. Тізбеде жөнелтетін құжаттардың нөмірі және кімге жолданғаны көрсетіледі. Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ арқылы өткізбей құжаттарды жіберуге жол берілмейді.

120. Все исходящие документы сдаются для отправки в УОСиД ДАР Агентства до 16.00 часов в рабочие дни.
По указанию руководства Агентства срочная корреспонденция может сдаваться для отправки и в другое время.
Регистрация исходящих документов в ЕСЭДО осуществляется работниками УОСиД ДАР Агентства путем заполнения соответствующих полей (реквизитов) регистрационной карточки.
Перед регистрацией работником УОСиД ДАР Агентства сверяется содержание бумажного и электронного вариантов документа, проверяется правильность его создания в ЕСЭДО, заполнение соответствующих полей регистрационной карточки, наличие соответствующей ссылки в ЕСЭДО указанных документов с номерами контрольных документов, а также наличие всех необходимых виз и подписей.
При выявлении нарушений работник УОСиД ДАР Агентства возвращает документы исполнителям на доработку.
Исходящий номер документа проставляется следующим образом:
в начале указывается индекс структурного подразделения, его готовившего;
затем через дефис указывается номер дела по номенклатуре, куда должен быть подшит (приобщен) документ после его исполнения;
затем через дробь указывается порядковый номер исходящего документа (например: 1-16/180).
На первом листе исходящего документа, распечатанного не на бланке, в левом верхнем углу проставляется регистрационный штамп, в котором указывается регистрационный номер и дата.
Дата (число, месяц, год), приводится полностью или сокращенно (например: 16 июля 2015 года или 16.07.2015).
Документы могут направляться адресатам за своими регистрационными номерами без сопроводительных писем, если назначение этих документов не требует пояснений.
121. Регистрация доверенностей, выдаваемых сотрудникам (работникам) от имени Агентства, производится УПОиМС ДАР Агентства.
122. Подготовленные к отправке документы на бумажном носителе, их копии по количеству адресатов и утвержденный руководством структурного подразделения указатель рассылки (при рассылке более чем в четыре адреса) передаются исполнителями в УОСиД ДАР Агентства для отправки адресатам.
В УОСиД ДАР Агентства перед отправкой исходящих документов проверяется правильность их оформления (наличие необходимых реквизитов на бумажном и электронном вариантах документов, целостность приложения), подлинность электронно-цифровой подписи.
Документы, оформленные с нарушением требований установленных настоящим Регламентом, возвращаются исполнителям для исправления.
Документы отправляются адресатам по ЕСЭДО, через почтовую службу либо при необходимости нарочно.
Отправка корреспонденции на бумажных носителях производится по разносной книге либо по реестрам. При этом один экземпляр реестра с распиской (фельдъегеря, курьера, адресата) о получении документов остается в УОСиД ДАР. В реестре указываются номера отправляемых документов, кому они адресованы. Отправка документов, минуя УОСиД ДАР Агентства, не допускается.

123. Тізбелермен бірге істер номенклатурасында, ал тасымалдау кітаптары – журналдары есепке алу журналында ескеріліп, соңғы тізбені немесе тасымалдау кітабының соңғы жазбасын рәсімдеуден кемінде бір жыл сақталады, содан кейін акті бойынша белгіленген тәртіпте жойылады.
Мекенжайды дұрыс көрсетпеген құжатты орындаушы немесе аталған мекен-жай бойынша құжатты дұрыс жібермеген Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері құжатты дұрыс жібермегені үшін жауапкершілікке тартылады.
124. Пошта байланысы бөлімшесінен қайтарылған (конвертте көрсетілген мекенжайдың болмау себебінен) құжаттарды (хаттар, арызданушыларға жауаптар) Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері тезарада орындаушыға тиісті журналға қол қойдыра отырып, береді.
125. Агенттіктің жедел-қызметтік әрекетінің нәтижесі туралы тәуліктік мәліметтерді (бұдан әрі – тәуліктік мәліметтер) аумақтық бөлімшелердің жедел кезекшілері Агенттіктің кезекші бөліміне Астана уақыты бойынша сағат 19.00-ге дейін бекітілген нысан бойынша ұсынады.
126. Агенттіктің Кезекші бөлімі күн сайын тәуліктік мәліметтер бойынша жиынтық ақпаратты Агенттіктің басшыларына, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне, Үкіметіне және Бас прокуратурасына ұсынады.
6. Нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын дайындау, ресiмдеу және келiсу тәртiбi
127. Агенттікте әзiрленетiн нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын (бұдан әрi – Агенттік жобалары) Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері немесе жұмыс тобы "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Қазақстан Республикасы Заңдарының, № 976 Жарлығының, Қазақстан Республикасы Үкiметі Регламентiнiң, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 тамыздағы № 773 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді ресiмдеу және келiсу қағидаларының (бұдан әрі – № 773 қаулы), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізу қағидасының (бұдан әрі – № 964 қаулы), Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу қағидаларының (бұдан әрі – қаулы № 778) және осы Регламенттiң талаптарына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде дайындайды, ресімдейді және келіседі.
128. Агенттіктің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын дайындаудың және Агенттікке келіп түскен жобаларды қараудың жалпы мерзімі осы Регламенттің 127-тармағында көрсетілген нормативтік құқықтық актілерде, сондай-ақ Агенттік Төрағасының, оның орынбасарларының және Аппарат басшысының тапсырмаларында белгіленеді.Нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісуді, оның ішінде Мемлекеттік органдардың интернет-порталы арқылы келісуді, Агенттік басшылығымен негізгі орындаушы ретінде белгіленген Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері жүзеге асырады.
Агенттіктің мүдделі бөлімшелері және Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ жобаны түскен күнінен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, егер басшылықпен қысқа мерзімдер белгіленбесе, оны қарайды және негізгі орындаушыға өз қорытындыларын ұсынады.
Негізгі орындаушы Агенттіктің жобасын пысықтап (Төрағаға қолбелгіге немесе қол қоюға ұсынудың алдында) мүдделі бөлімше басшыларының, Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ басшысының, Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарларының, аппарат басшысының қолдарын алады және жобаның мемлекеттік органдардың Интернет-порталы арқылы одан әрі жылжуын қамтамасыз етеді. Төрағаға заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасы қолбелгі немесе қол қоюға ұсыну жоғарыда аталған лауазымды тұлғалармен келісілгеннен кейін беріледі.

123. Дела с реестрами учитываются в номенклатуре дел, а разносные книги – в журнале учета журналов, и хранятся не менее одного года с момента оформления последнего реестра или последней записи в разносной книге, после чего уничтожаются в установленном порядке по акту.
Ответственность за неправильную рассылку документа несет исполнитель документа, указавший неправильный адрес или работник УОСиД ДАР Агентства, допустивший отправку документа не по указанному адресу.
124. Документы (письма, ответы заявителям), возвращаемые из отделений почтовой связи (по причине отсутствия адреса, указанного на конверте) незамедлительно передаются работником УОСиД ДАР Агентства исполнителю под роспись в соответствующем журнале.
125. Ежесуточные сведения о результатах оперативно-служебной деятельности Агентства (далее – ежесуточные сведения) предоставляются по установленной форме оперативными дежурными территориальных подразделений в дежурную часть Агентства до 19-00 часов времени города Астаны.
126. Дежурная часть Агентства ежедневно представляет обобщенные ежесуточные сведения руководству Агентства, Администрации Президента, Правительству и Генеральной прокуратуре Республики Казахстан.
6. Порядок подготовки, оформления
и согласования проектов нормативных правовых актов
127. Подготовка, оформление и согласование проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством (далее – проекты Агентства), осуществляется структурными подразделениями Агентства либо рабочей группой, на казахском и русском языках, в соответствии с требованиями законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Указа № 976, Регламента Правительства Республики Казахстан, Правил оформления и согласования нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2006 года № 773 (далее - постановление № 773), Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964 (далее - постановление № 964), Правилами государственной регистрации нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778 (далее – постановление № 778), а также настоящим Регламентом.
128. Общий срок подготовки проектов нормативных правовых актов Агентства и рассмотрения проектов, поступивших в Агентство, определяется нормативными правовыми актами, указанными в пункте 127 настоящего Регламента, а также поручениями Председателя Агентства, его заместителей и Руководителя аппарата.
Согласование проектов нормативных правовых актов, в том числе посредством Интранет-портала государственных органов, осуществляет структурное подразделение Агентства, определенное руководством Агентства в качестве основного исполнителя.
Заинтересованные структурные подразделения Агентства и УПОиМС ДАР Агентства в срок не более 5 рабочих дней, со дня поступления проекта, если руководством не установлены более короткие сроки, рассматривают его и представляют свои заключения основному исполнителю.
Основной исполнитель дорабатывает проект Агентства, визирует его у руководителей заинтересованных подразделений, руководителя УПОиМС ДАР Агентства, курирующих заместителей Председателя, Руководителя аппарата (перед представлением на визирование или на подпись Председателю) и обеспечивает дальнейшее прохождение проекта в государственных органах посредством Интранет-портала государственных органов. Проект подзаконного нормативного правового акта представляется на визирование или на подпись Председателю после согласования с вышеперечисленными должностными лицами.

129. Мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтер қамтылған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, ресімдеу және келісу осы бөлімнің талаптарын ескере отырып, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады. Бюджет шығындарын көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, рәсімдеу және келісу Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-мен (есептер мен олардың негіздемелері тіркелумен) келісіледі.
130. Мемлекеттік органның жобасымен ескертулерсiз келiсу (қолбелгі қою) мүмкiндiгi туралы қорытынды дайындалған жағдайда әзiрлеушi орган жұмыс тәртiбiнде осы жобаның Агенттікте өтуі үшін жауапты басшының шешімі бойынша жобаның түпнұсқасын қолбелгі қоюға ұсынады, бұл туралы бұрын ұсынылған iлеспе хатта белгi (алушының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, күнi, алғаны туралы қолы) қойылады.
131. Агенттіктің ескертулерімен әзiрлеушi келiскен жағдайда мемлекеттік органның жобасы жұмыс тәртiбiмен пысықтауға қайтарылады, бұл туралы әзiрлеушi мемлекеттiк органның бұрын ұсынылған iлеспе хатында белгi (алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы, күнi, алғаны туралы қолы) қойылады. Негізгі орындаушы - Агенттіктің бөлімшесіне берілген ескертулер жойылған жағдайда жобаны келісу (қолбелгі қою) мүмкіндігі туралы қорытынды дайындалады.
Мемлекеттік органдарда қаулылардың (өкімдердің) жобаларын, соның ішінде Президенттің актілері мен заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметіне қарау үшін енгізу туралы қарау мен келісу мерзімі келіп түскеннен кейін 10 жұмыс күні мерзімінен аспауы тиіс.
132. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң шығару бастамасы құқығын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiн Қазақстан Республикасының Конституциясына сәйкес келтiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 21 қыркүйектегi № 413 Жарлығына сәйкес әзiрленген жоба келiсілген және пысықталған жағдайда, осы Жарлықта көзделген мерзiмдер қолданылады.
133. Қазақстан Республикасы Президентінің және Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Президент Әкімшілігі Басшылығының және Прьемьер-Министр Кеңсесі Басшысының шұғыл тапсырмаларын орындау мақсатында Агенттікке келісу үшін жобалар келіп түскен жағдайда Агенттіктің жауапты құрылымдық бөлімшесі белгіленген орындау мерзімінен 3 жұмыс күн бұрын, егер басқа мерзім тиісті тапсырмамен белгіленбесе, ал орындауға 5 жұмыс күннен аспайтын мерзімі бар тапсырмалар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде әзірлеуші-органға ұсыныс енгізеді.

129. Подготовка, оформление и согласование проектов нормативных правовых актов, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, осуществляются в соответствии с нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов, с учетом требований данного раздела. Подготовка, оформление и согласование проектов нормативных правовых актов, предусматривающие бюджетные затраты, согласовываются с УПиФХР ДАР Агентства (с приложением расчетов и обоснований по ним).
130. В случае подготовки заключения о возможности согласования (визирования) проекта государственного органа без замечаний орган-разработчик в рабочем порядке по решению руководителя, ответственного за прохождение данного проекта в Агентстве, представляет его подлинник на визирование, о чем делается отметка в ранее представленном сопроводительном письме (фамилия, имя, отчество, должность, дата, роспись в получении).
131. При согласии разработчика с замечаниями Агентства проект возвращается для доработки в рабочем порядке, о чем делается пометка в ранее представленном сопроводительном письме государственного органа-разработчика (Ф.И.О. (при его наличии), дата, роспись в получении). Подразделением Агентства – основным исполнителем подготавливается заключение о возможном согласовании (визировании) проекта, в случае устранения имеющихся замечаний.
Срок рассмотрения и согласования проектов постановлений (распоряжений) в государственных органах, в том числе о внесении на рассмотрение Президента и Правительства Республики Казахстан проектов актов Президента и законопроектов, не должен превышать 10 рабочих дней со дня поступления.
132. В случае согласования и доработки проекта, разработанного в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 сентября 2007 года № 413 "О мерах по обеспечению права законодательной инициативы Президента Республики Казахстан и приведению некоторых актов Президента Республики в соответствие с Конституцией Республики Казахстан", применяются сроки, предусмотренные данным Указом.
133. При поступлении в Агентство на согласование проектов во исполнение срочных поручений Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра, его заместителей, руководства Администрации Президента и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, ответственное структурное подразделение Агентства вносит свои предложения органу-разработчику, за которым закреплен созыв, не менее чем за 3 рабочих дня до установленного для него срока исполнения, если иное не установлено соответствующим поручением, а по поручениям со сроком исполнения менее 5 рабочих дней – в течение одного рабочего дня со дня поступления поручения.

134. Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ Қазақстан Республикасының барлық, оның ішінде Агенттікпен қабылданған және (немесе) оны әзірлеуші Агенттік болып табылатын нормативтік құқықтық актілерге тұрақты түрде мониторинг жүргізеді, ал қажет болған жағдайда Агенттік басшылығына актілерге өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу немесе оларды күші жойылды деп тану туралы ұсыныс енгізеді, сондай-ақ тиісті есептерді Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне және Президенті Әкімшілігіне ұсынады.
7. Агенттіктің қызметтік құжаттарын және нормативтік құқықтық актілерін дайындау, жариялау және мемлекеттік тіркеу тәртібі
135. Агенттік жобаларды әзірлеу, ішкі келісу және ресімдеуде нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ қаржы полициясы органдарының қызметтік құжаттарын (бұйрықтар, нұсқаулар мен өкімдер) (бұдан әрі – актілер) жариялау мен мемлекеттік тіркеуде құзыретті орган бола тұра, Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңдарына, № 976 Жарлыққа, № 773 қаулысына, № 778 қаулысына, "Кейбiр нұсқаулықтарды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы № 168 қаулысына, "Қазақстан Республикасы министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтарын, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулыларын, Орталық сайлау комиссиясының нормативтік қаулыларын, мәслихаттардың нормативтік құқықтық шешімдерін, сондай-ақ әкімдіктердің нормативтік құқықтық қаулылары мен әкімдердің нормативтік құқықтық шешімдерін ресми жариялау жүзеге асырылатын интернет-ресурсты айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 қазандағы № 1124 қаулысына және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырады.
Мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерден тұратын актілерді дайындау, ресімдеу және келісу осы бөлімнің талаптарын ескере отырып, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынасты реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады.
Шығын нормаларын көздейтін актілерді дайындау, ресімдеу және келісу (олар бойынша есептер мен негіздемелерді тіркей отырып) Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-мен келісіледі.
136. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері актілердің жобаларын басшылықтың тапсырмалары, алқа шешімдері негізінде немесе бастамашылық тәртіпте дайындайды. Соңғы жағдайда құжаттың жобасы тиісті негіздемелер келтіріліп, Төрағаның атына жазылған баянатқа (өтінішке) тіркеледі.

134. УПОиМС ДАР Агентства регулярно проводит мониторинг всех нормативных правовых актов Республики Казахстан, в том числе принятых Агентством и (или) разработчиком которых являлось Агентство, и в случае необходимости вносит предложения руководству Агентства о внесении изменений и (или) дополнений в акты либо признании их утратившими силу, а также предоставляет соответствующий отчет в Министерство юстиции и Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Порядок подготовки, опубликования и государственной регистрации
нормативных правовых актов и служебных документов Агентства
135. Разработка, внутреннее согласование, оформление проектов, опубликование и государственная регистрация нормативных правовых актов, по отношению к которым Агентство является уполномоченным органом, и служебных документов (приказов, указаний и распоряжений) Агентства (далее – акты) осуществляются в соответствии с законами Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "Об административных процедурах", Указом № 976, постановлением № 773, постановлением № 778, постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года № 168 "Об утверждении некоторых инструкций", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2013 года № 1124 "Об определении интранет-ресурса, осуществляющего официальное опубликование нормативных правовых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, нормативных правовых постановлений центральных государственных органов, нормативных постановлений Центральной избирательной комиссии, нормативных правовых решений маслихатов, а также нормативных правовых постановлений акиматов и нормативных правовых решений акимов, и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" и настоящим Регламентом.
Подготовка, оформление и согласование актов, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, осуществляются в соответствии с нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов, с учетом требований данного раздела.
Подготовка, оформление и согласование актов, содержащих затратные нормы, согласовываются с УПиФХР ДАР Агентства (с приложением расчетов и обоснований по ним).
136. Проекты актов готовят структурные подразделения Агентства на основании поручений руководства, решений коллегии или в порядке инициативы. В последнем случае проект документа прилагается к рапорту (заявлению) на имя Председателя с соответствующими обоснованиями.

137. Актінің жобасын әзірлеуші (құрылымдық бөлімше) оны Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарымен, Аппарат басшысымен, Агенттіктің ӘЖД басшысымен және Агенттіктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен келіседі.
138. Актілердің жобаларын Төрағаға қол қою үшін Төрағаның орынбасары немесе Аппарат басшысы ұсынады.
139. Құқық нормалары бар актілер "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабына сәйкес әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жатады.
Мұндай актінің жобасын әзірлеуші Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-мен бірлесе отырып, оны тиісті мемлекеттік тіркеуден өткізу үшін әділет органдарына жолдайды.
140. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделеріне тиесілі нормативтік құқықтық актілердің жобалары "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңның 15-бабына сәйкес міндетті түрде бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде ғаламтор-ресурстарында жариялануы (таратылуы) қажет.
Мұндай актінің жобасын әзірлеуші ол тиісті органның немесе сараптамалық кеңестің отырысында қаралғанға дейін Агенттіктің Баспасөз қызметіне жобаның көшірмесін жариялау үшін жолдайды.
141. Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ тұрақты түрде Агенттіктің актілерімен барлық қызметкерлерді (жұмыскерлерді) тиісті түрде таныстыруды қамтамасыз етеді, сондай-ақ жарты жылда кемінде бір рет жетекшілік ететін бағыттары бойынша актілердің өзектілігіне және заңнамаға сәйкестігіне № 964 қаулыға сәйкес мониторинг жүргізеді.
8. Орындалуын бақылау
142. Тапсырмалардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылауды ұйымдастыру "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына, "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы"Қазақстан Республикасының заңдарына, № 976 Жарлыққа, сондай-ақ басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
143. Мынадай құжаттар, iшiнде құпия құжаттар (бұдан әрi – бақылаудағы құжаттар) бақылауға алынады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің Агенттікке берген тапсырмалары көзделген актiлер немесе актілердің тармақтары, тапсырмалар немесе тапсырмалардың тармақтары (оның ішінде мәжілістердің хаттамалары мен іс-шаралар жоспарларында көрсетілген);
2) Агенттікке тапсырмалары бар Үкiмет қаулылары, Үкiмет мәжiлiстерiнiң хаттамалары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң өкiмдерi;
3) орындалу мерзiмдерi көрсетiлген немесе бақылауға алу туралы нұсқаулар, "шұғыл", "баяндалсын", "ұсыныстар енгiзiлсiн" деген белгiлер бар Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң, оның орынбасарларының, Президент Әкiмшiлiгi басшылығының, Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының Агенттіктің атына берген тапсырмалары (оның iшiнде мәжілістердің хаттамаларында және iс-шаралардың жоспарларында қамтылатын), сондай-ақ мазмұнынан оларды бақылауға қою қажеттiлiгi туындайтын тапсырмалар;

137. Разработчик проекта акта (структурное подразделение) согласовывает его с курирующим заместителем Председателя, Руководителем аппарата, руководителем ДАР Агентства и заинтересованными структурными подразделениями Агентства.
138. Проекты актов представляются на подпись Председателю заместителем Председателя или Руководителем аппарата.
139. Акты, содержащие нормы права, подлежат государственной регистрации в органах юстиции в соответствии со статьей 38 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах".
Разработчик проекта такого акта совместно с УПОиМС ДАР Агентства направляет его в органы юстиции для проведения государственной регистрации.
140. Проекты нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства, подлежат обязательному опубликованию (распространению) в средствах массовой информации, включая интернет-ресурсы, в соответствии со статьей 15 Закона "О нормативных правовых актах".
Разработчик проекта такого акта направляет в Пресс-службу Агентства копию проекта для его опубликования до его рассмотрения соответствующим органом или на заседании экспертного совета.
141. УПОиМС ДАР Агентства на постоянной основе обеспечивают надлежащее ознакомление всех сотрудников (работников) с актами Агентства, а также не реже одного раза в полугодие проводят мониторинг актов, по курируемым направлениям, на предмет их актуальности и соответствия законодательству в соответствии с постановлением № 964.
8. Контроль исполнения
142. Организация контроля за своевременным и качественным исполнением поручений осуществляется в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан", законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Указом № 976, а также иными нормативными правовыми актами и настоящим Регламентом.
143. На контроль берутся следующие, в том числе секретные документы (далее – контрольные документы):
1) акты либо пункты актов, поручения либо пункты поручений (в том числе указанные в протоколах совещаний и планах мероприятий) Президента Республики Казахстан, в которых даются поручения Агентству;
2) постановления Правительства, протоколы заседаний Правительства, распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан, в которых имеются поручения Агентству;
3) поручения (в том числе содержащиеся в протоколах совещаний и планах мероприятий) Премьер-Министра, его заместителей, руководства Администрации Президента, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан в адрес Агентства, в которых указаны сроки исполнения или имеются указания о взятии на контроль, пометки "срочно", "доложить", "внести предложения", а также поручения, из содержания которых вытекает необходимость постановки на контроль;

4) Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сұрау салулары және ол бойынша Үкiметке қорытынды қажет етілетін, Агенттіктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша олар бастамашылық жасаған заң жобалары;
5) олардың мазмұнынан белгiлi бiр мәселелер бойынша жауап беру, түсiндiру, сол немесе басқа мәселелер бойынша ұсыныстар енгiзу қажеттiлiгi туындайтын мемлекеттiк органдардың хаттары;
6) жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерi (Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша);
7) Агенттіке келiсу үшiн келiп түсетiн нормативтiк құқықтық актiлердiң жобалары;
8) бұйрықтар, мәжіліс хаттамалары, алқа шешiмдерi, жұмыс жоспарлары, Агенттік басшылығының тапсырмалары.
144. Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерi Агенттікке орындауға келiп түскен жағдайда оларды iске асыру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының жоспары үш жұмыс күні ішінде жасалады және Төрағамен бекiтiледi. Сонымен қатар, орындаушыда осы тапсырмаға қатысты барлық құжаттар қамтылатын арнайы жинақтау папкасы жасалады.
Орындауға "өте шұғыл", "шұғыл", "тездету" деген белгiлері бар Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмалары келіп түскен жағдайда қажет болса, оларды іске асыру жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының жоспары тез арада жасалады және бекітіледі.
Тапсырма берілген отырысқа (мәжіліске) Агенттіктің атынан қатысқан лауазымды тұлғалар отырыстан (мәжілістен) кейін оның хаттамасының немесе қол қойылған тапсырманың келіп түсуін күтпей-ақ, оны орындауды ұйымдастыруға немесе тікелей орындауға кірісуге міндетті.
145. Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмалары бекітілген мерзімдерді ескере отырып, бақылаудың келесі түрлеріне қойылады:
1) шұғыл – "өте шұғыл" – үш жұмыс күні ішінде, "шұғыл", "жеделдету" – он жұмыс күні ішінде белгілері қойылады.
2) қысқа мерзімді – он жұмыс күнінен бір айға дейін;
3) орташа мерзімді – бір айдан алты айға дейін;
4) ұзақ мерзімді – алты айдан жоғары.
Егер Агенттік Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының бірігіп орындаушысы болса, ұсыныстарын жинақтаушы мемлекеттік органға (ұйымға) енгізеді, ал актілер мен тапсырмалар бақылаудың келесі түрлеріне қойылады:
1) шұғыл бақылау, "өте шұғыл" белгісі бар – сәйкес тапсырмада басқа мерзім көрсетілмесе, тапсырма келіп түскеннен кейін бір жұмыс күні ішінде, "шұғыл", "жеделдету" белгісі бар – сәйкес тапсырмада басқа мерзім көрсетілмесе, үш жұмыс күнінен кем емес мерзімде;
2) қысқа мерзімді, сәйкес тапсырмада басқа мерзім көрсетілмесе, бекітілген орындау мерзіміне дейін бес жұмыс күнінен кем емес мерзімде;

4) запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и инициированные ими законопроекты, по которым необходимо заключение Правительства, по вопросам, входящим в компетенцию Агентства;
5) письма государственных органов, из содержания которых вытекает необходимость представления ответа, разъяснения, внесения предложений по тем или иным вопросам;
6) обращения физических и юридических лиц (по поручению руководства Агентства);
7) проекты нормативных правовых актов, поступающие в Агентство для согласования;
8) приказы, протоколы совещаний, решения коллегии, планы работы, поручения руководства Агентства.
144. При поступлении в Агентство на исполнение актов Президента Республики Казахстан, в течении трех рабочих дней составляется и утверждается Председателем план организационных мероприятий по их реализации. При этом у исполнителя заводится специальная накопительная папка, в которой содержатся все документы, касающиеся данного поручения.
При поступлении на исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан с пометками "весьма срочно", "срочно", "ускорить" план организационных мероприятий по их реализации при необходимости составляется и утверждается незамедлительно.
Должностные лица, присутствовавшие от Агентства на заседании (совещании), где было дано поручение, обязаны приступить к организации его исполнения или непосредственному исполнению сразу после заседания (совещания), не дожидаясь поступления протокола заседания (совещания) или подписанного поручения.
145. Акты и поручения Президента Республики Казахстан с учетом установленных сроков исполнения ставятся на следующие виды контроля:
1) срочный – с пометками: "весьма срочно" - в течение трех рабочих дней, "срочно", "ускорить" – до десяти рабочих дней;
2) краткосрочный – от десяти рабочих дней до одного месяца;
3) среднесрочный – от одного до шести месяцев;
4) долгосрочный – свыше шести месяцев.
В случае, если Агентство является соисполнителем актов и поручений Президента Республики Казахстан, то свои предложения вносятся государственному органу (организации), осуществляющему свод, при исполнении актов и поручений, поставленных на:
1) срочный контроль, с пометкой "весьма срочно" – в течение одного рабочего дня со дня поступления поручения, "срочно", "ускорить" – не позднее, чем за три рабочих дня, если иное не установлено соответствующим поручением;
2) краткосрочный контроль, не позднее, чем за пять рабочих дней до установленного срока исполнения, если иное не установлено соответствующим поручением;

3) орташа мерзімді, сәйкес тапсырмада басқа мерзім көрсетілмесе, бекітілген орындау мерзіміне дейін он жұмыс күнінен кем емес мерзімде;
4) ұзақ мерзімді, сәйкес тапсырмада басқа мерзім көрсетілмесе, бекітілген орындау мерзіміне дейін жиырма жұмыс күнінен кем емес мерзімде.
146. Егер Қазақстан Республикасы Президентінің актілері және/немесе тапсырмалары тармақтарының белгіленген мерзімде орындалуы мүмкін болмаған жағдайда, Агенттік Төрағасының қолымен алдын ала, бірақ белгіленген мерзімге дейін кемінде бір күн бұрын орындалуының ағымдағы жағдайын көрсете отырып немесе орындаудың нақты мерзімін, Агенттіктің, сондай-ақ бірігіп орындаушы мемлекеттік органның жауапты нақты саяси мемлекеттік қызметкерін және ұйымның жауапты тұлғаларын көрсете отырып, мерзімді ұзарту немесе орташа мерзімді немесе ұзақ мерзімді бақылауға аудару қажеттігі туралы дәлелді негізбен хат Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне енгізіледі.
147. Агенттікте құжаттарды бақылауға қою және бақылаудан алу, бақылау құжаттарының орындалу мерзімдерін ұзарту нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ Агенттіктің іс қағаздарын жүргізу жұмыстарын реттейтін Төрағаның бұйрықтарына және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
148. Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау, бақылаудан алу, олардың орындалу мерзімдерін ұзарту № 976 Жарлықпен, сондай-ақ Агенттік Төрағасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
149. Бақылау құжаттарында Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жауапты қызметкері "Бақылау" және "Орындалу мерзімі" мөртаңбаларын қойып, бақылау құжаттың нақты орындалу мерзімін көрсетеді. Сонымен бірге ЭҚАБЖ-нда аталған құжаттардың электрондық карточкаларында бақылауға қойылғандығы және орындалу мерзімі туралы белгілер енгізіледі.
150. Бақылау құжаттары келесі мерзімдерде:
Қазақстан Республикасы Президентінің жеке тапсырмалары қол қойылған күннен бастап, егер басқасы Қазақстан Республикасы Президентімен бекітілмесе, екі аптадан аспай;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмалары мен сұрау салулары оларды алған күннен бастап, егер онда басқа мерзімдер көрсетілмесе екі апталық мерзімнен аспай орындалады;
Қазақстан Республикасы Премьер–Министрінің, оның орынбасарларының және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңесі Басшысының бұрыштамасы бар Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бақылау тапсырмалары, егер тапсырмаларда өзге мерзімдер көрсетілмесе, тапсырма берілген күннен бастап 20 күндік мерзімнен кешіктірілмей орындалады. Егер Агенттік жауапты ұйымның бірге орындаушы болып табылса, өзінің ақпаратын белгіленген мерзімнің өтуіне дейін бес күннен кешіктірмей жолдайды;
бұрыштамада көрсетілген немесе Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ келіп түскеннен кейін бір айдан кешіктірмей орындалады.

3) среднесрочный контроль, не позднее, чем за десять рабочих дней до установленного срока исполнения, если иное не установлено соответствующим поручением;
4) долгосрочный контроль, не позднее, чем за двадцать рабочих дней до установленного срока, если иное не установлено соответствующим поручением.
146. В случае, если пункты актов и/или поручений Президента Республики Казахстан не могут быть выполнены в установленный срок, то за подписью Председателя Агентства, заблаговременно, но не позднее одного дня до установленного срока, вносится письмо в Администрацию Президента Республики Казахстан с указанием текущего состояния исполнения, аргументированным обоснованием необходимости продления срока исполнения либо его перевода не среднесрочный или долгосрочный контроль с обязательным указанием конкретного срока исполнения, конкретных ответственных политических государственных служащих Агентства, а также государственных органов – соисполнителей и ответственных должностных лиц организаций.
Сроки исполнения поручений, установленных в актах и поручениях Президента Республики Казахстан, исчисляются в рабочих днях со дня их поступления в Агентство.
147. Постановка на контроль и снятие с контроля, продление сроков исполнения контрольных документов в Агентстве осуществляются в соответствии с нормативными правовыми актами, а также приказами Председателя, регламентирующими работу по делопроизводству Агентства и настоящим Регламентом.
148. Контроль за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, снятие с контроля, продление сроков их исполнения осуществляются в порядке, установленном Указом № 976, а также нормативными правовыми актами Председателя Агентства.
149. На контрольных документах ответственным работником УОСиД ДАР Агентства проставляется штампы "Бақылау" и "Орындалу мерзімі", в котором указывается конкретный срок исполнения контрольного документа. Одновременно в электронных карточках указанных документов в ЕСЭДО производятся соответствующие отметки о постановке на контроль и сроке исполнения.
150. Контрольные документы исполняются в следующие сроки:
личные поручения Президента Республики Казахстан подлежат исполнению не более чем в двухнедельный срок со дня подписания поручения, если иное не установлено Президентом Республики Казахстан;
поручения и запросы Администрации Президента Республики Казахстан подлежат исполнению не более чем в двухнедельный срок со дня их получения, если в них не установлены иные сроки;
контрольные поручения Президента Республики Казахстан и Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан с резолюциями к ним Премьер-Министра Республики Казахстан, его заместителей и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан исполняются не позднее 20-дневного срока со дня поручения, если в поручениях не установлены иные сроки. В случае если Агентство является соисполнителем свою информацию ответственной организации направляет не позднее, чем за пять дней до истечения установленного срока;
указанные в резолюции либо не позднее месячного срока со дня их поступления в УОСиД ДАР Агентства.

151. Агенттіктің басшылығының бақылау тапсырмалары келесі мерзімдерде орындалады:
қылмыстық істер бойынша – 2 айға дейін:
азаматтардың өтініштері бойынша – Заң талаптарына сәйкес 15 күннен 30 күнге дейін;
ерекше жағдайларда (аудит, сараптама және басқа да зерттеулер жүргізгенде) – арыз иесіне аралық жауап берілгенен 2 айға немесе одан да ұзақ уақытқа дейін.
Басқа бақылау тапсырмалары бұрыштамада көрсетілген немесе бақылауға алынған күннен бастап бір айдан кешіктірілмей орындалады.
152. Агенттіктің басшылығына баяндауды талап ететін өтінімдер бойынша, алғашқы баяндама бір айлық мерзімде, келесі баяндама – өтініштерді қарастырудың нәтижесіне байланысты енгізіледі.
Агенттіктің басшылығымен бақылауға алынбаған өтініштерді Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ бақылауға қояды. Арызданушыға түпкілікті жауап берілгеннен кейін бұл өтініштер бақылаудан алынады.
153. Жұмыс бақылауына өткізілген бақылау құжаттары Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ бақылауынан алынып, одан әрі тікелей орындаушы-қызметпен бақыланады.
154. ЭҚАБЖ-да Агенттік басшылығымен қарастырылған тапсырмаларды ұзарту, бақылаудан алу туралы құжаттар бар болған жағдайда Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері тиісті құжаттардың электронды карточкаларда орындалуын ұзарту немесе бақылаудан алу туралы өзгерістер енгізіледі.
155. Бақылау құжатын орындау мақсатында құжат дайындау кезінде (баянат, баянжазба) орындаушы айтылып жатқан тиісті құжатқа сілтеме жасап, ЭҚАБЖ байланыстырады.
156. Құжаттар Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ хат алушыға түпкілікті жауап жолданғаннан кейін ғана немесе тапсырма берген Агенттік басшылығының тиісті бұрыштамасына сәйкес бақылаудан алынады.
Бақылаудан алу үшін орындаушы "Орындау" деген белгідегі "Құжаттың орындалуы" жолағында орындау карточкасының барлық деректемелерін (номенклатуралық істің нөмірі, шығыс немесе ішкі құжаттың №, орындау күні) толтырады.
Бақылаудан алынған құжаттарға Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкері "Бақылаудан алынды" деген мөртаңба қояды. Сонымен қатар, ЭҚАБЖ тиісті құжаттардың нөміріне сілтеме жасай отырып, аталған құжаттардың карточкаларда бақылаудан алынғаны туралы тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.
157. Бақылау құжатты орындауға қосымша уақыт қажет болған жағдайда құжатты орындауға алған лауазымды тұлғаның баянатымен (жазбасымен) мерзімі ұзартылуы мүмкін. Сонымен бірге, орындаушы келесі баяндаманың соңғы немесе кезекті мерзімі жөнінде нақты күнін көрсетуі тиіс. Нақты күн көрсетілмеген жағдайда Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ орындау мерзімін 1 айға ұзартады.

151. Контрольные поручения руководства Агентства исполняются в сроки:
по уголовным делам – до 2 месяцев;
по обращениям граждан – в соответствии с требованиями Закона от 15 до 30 дней, в исключительных случаях (проведение аудита, экспертизы и других исследований) – после дачи промежуточного ответа заявителю до 2 месяцев и более;
Иные контрольные поручения исполняются в сроки, указанные в резолюции либо не позднее месячного срока со дня постановки на контроль.
152. По обращениям, требующим доклада руководству Агентства, первоначальный доклад вносится в месячный срок, следующий доклад – по результатам рассмотрения обращений.
Обращения, не взятые на контроль руководством Агентства, берутся на контроль УОСиД ДАР Агентства. После дачи окончательного ответа заявителю, данные обращения снимаются с контроля.
153. Контрольные документы, переведенные на рабочий контроль, снимаются с контроля УОСиД ДАР Агентства и далее отслеживаются непосредственно службой-исполнителем.
154. При наличии в ЕСЭДО документов о продлении, снятии с контроля поручений, рассмотренных руководством Агентства, работником УОСиД ДАР Агентства в электронные карточки соответствующих документов вносятся изменения о сроке исполнения или снятии с контроля.
155. При подготовке документа (рапорт, докладная записка) во исполнение контрольного документа исполнитель указывает в нем ссылку на номер соответствующего документа, о котором идет речь, а также производить их связь в ЕСЭДО.
156. Документы снимаются с контроля УОСиД ДАР Агентства после направления окончательного ответа адресату, либо согласно соответствующей резолюции руководства Агентства, давшего поручение.
Для снятия с контроля исполнитель в закладке "Исполнение" заполняет все реквизиты карточки исполнения в поле "Исполнение документа" (номер номенклатурного дела, № исходящего либо внутреннего документа, дата исполнения).
На документах, снятых с контроля, ответственный работник УОСиД ДАР Агентства проставляет штамп "Бақылаудан алынды". Одновременно вносит соответствующие изменения и дополнения в карточках указанных документов в ЕСЭДО, о снятии их с контроля, с указанием ссылок на номера соответствующих документов.
157. В тех случаях, когда необходимо дополнительное время для исполнения контрольного документа, сроки могут быть продлены на основании рапорта (записки) должностного лица, поручившего исполнение документа. При этом, в рапорте исполнителем должна быть указана конкретная дата внесения окончательного или очередного доклада. В случае отсутствия конкретной даты УОСиД ДАР Агентства продлевает срок исполнения на 1 месяц.

158. Агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша аумақтық органдардың жіберген ақпаратында ұзарту немесе бақылаудан алу туралы нақты мерзім көрсетілмесе, онда бұл ақпарат қарастыруға кіргізілмей, қосымша пысықтау үшін жіберіледі.
159. Бақылау құжаттарын орындау бойынша аралық ақпараттарға (хаттар, баянжазбалар, баянаттар) Агенттіктің ӘЖД ҚҚ жҚАБ жұмыскері "Орындалу мерзімі" мөртаңбасын қойып, кезекті ақпараттың нақты мерзімін көрсетеді. Сонымен бірге, ЭҚАБЖ тиісті бақылау құжаттарының карточкаларында орындау мерзімі ұзартылғаны туралы өзгерістер мен толықтырулар енгізіліп, мерзімі ұзартылған негіздемесі бар құжаттардың нөміріне сілтеме жасалады.
160. Атқарушылық тәртіпті бұзбауды болдырмау мақсатында құжаттарды орындау мерзімі туралы ескертулер тиісті бөлімшелердің басшыларына ЭҚАБЖ автоматты түрде жіберіледі.
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ бақылауда тұрған құжаттарға тұрақты түрде мониторинг жүргізеді. Нәтижелері бойынша Агенттіктің басшылығына орындалмаған құжаттар туралы тезарада баяндайды.
161. Агенттіктің бақылау жүйесiн мыналар құрайды:
Агенттіктің Төрағасы – Агенттіктің қызметiне жалпы басшылықты және бақылауды, оның iшiнде бақылаудағы құжаттардың уақтылы және сапалы орындалуын жүзеге асырады;
Төрағаның орынбасарлары – жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелердің қызметіне, оның ішінде бақылаудағы құжаттардың уақтылы және олардың сапалы орындалуына басшылықты және бақылауды жүзеге асырады;
Агенттіктің аппарат басшысы – жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелердің қызметіне басшылықты және бақылауды жүзеге асырады, орындаушылық тәртіптің сақталуына жалпы бақылауды жүзеге асырады, бақылаудағы құжаттарды уақытылы орындау мақсатында Агенттіктің бөлімшелерімен өзара тиімді іс-қимылды қамтамасыз етеді, Агенттік Төрағасының алдында Агенттік аппараттың жұмысын ұйымдастыру, Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің еңбек және орындаушылық тәртібі үшін дербес жауапкершілікте болады;
Агенттік құрылымдық бөлімшелерінің басшылары – Агенттіктің өздері басқаратын бөлімшелеріндегі құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асырады, бақылаудағы құжаттардың мерзімдерін бұзған немесе сапасыз орындаған өз қызметкерлерін (жұмыскерлерін) тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізеді, оларға сеніп тапсырылған Агенттік бөлімшелерінің жұмыстары үшін Агенттік басшылығының алдында жеке жауапкершілікте болады;
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ басшысы – құжаттарды уақытылы тіркеуді және бақылауға қоюды жүзеге асырады, Агенттіктің басшылығының бұрыштамасын ескере отырып, оларды орындау мерзімдерін белгілейді, Агенттіктегі атқарушылық тәртіптің жағдайына мониторинг жасайды, бақылаудағы келіп түскен тапсырмалар мен олардың орындалу мерзімдері туралы Агенттік басшылығын ақпараттандырады, ЭҚАБЖ бойынша (апта сайын) құжаттардың орындалу мерзімдері туралы ескертпе жібереді, іс жүргізу және ішкі бақылауға жауапты Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің жұмысын үйлестіреді, Агенттіктің ӘЖД іс жүргізуі мен жұмысын ұйымдастыруда дербес жауапкершілікте болады, бақылаудағы құжаттарды орындауда олқылық жіберген немесе сапасыз орындаған Агенттік қызметкерлерін (жұмыскерлерін) жауапкершілікке тарту туралы Агенттік басшылығына өз құзыреті шеңберінде ұсыныстар енгізеді;
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ – бақылау құжаттарының орындалу мерзіміне және өтуіне, Агенттіктегі орындаушылық тәртіптің жағдайына, құжаттардың тіркелуіне, бақылауға қойылуына, орындалған құжаттардың бақылаудан алынуына, бақылау тапсырмаларының тізбелерін дайындауға және олардың орындалу мерзімдері туралы ескертулерді Агенттіктің басшылығына және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелеріне жолдауға бақылауды жүзеге асырады;
құжаттардың бақылауға қойылуының дұрыстығына және олардың бақылаудан алынуына, бақылау құжаттарының орындалу мерзімдерінің қойылуы мен өзгертілуіне жауапты болады;
құпия белгісі бар құжаттардың уақтылы тіркелуін, бақылауға қойылуын қамтамасыз етеді, Агенттік басшылығының бұрыштамасын есепке ала отырып, олардың орындалуы мерзімдерін қояды, келіп түскен бақылау тапсырмалары мен олардың орындалу мерзімдері туралы ӘЖД мен Аппарат басшысына ақпарат береді.

158. Если информация, направленная территориальными органами в Агентство по поручениям руководства Агентства, не содержит конкретного срока продления или просьбу о снятии с контроля, данная информация рассмотрению не подлежит и возвращается для доработки.
159. На промежуточных информациях (письмах, докладных записках, рапортах) по исполнению контрольных документов работником УОСиД ДАР Агентства проставляется штамп "Орындалу мерзімі", с указанием конкретного срока (даты) внесения очередной информации. Одновременно в карточки соответствующих контрольных документов в ЕСЭДО вносятся изменения и дополнения о продлении сроков исполнения, с указанием ссылок на номера документов, на основании которых осуществлено продление срока.
160. В целях предупреждения нарушений исполнительской дисциплины напоминания о контрольных сроках исполнения документов руководителям соответствующих подразделений направляются ЕСЭДО автоматически.
УОСиД ДАР Агентства на постоянной основе осуществляет мониторинг документов, состоящих на контроле. По итогам, незамедлительно докладывает руководству Агентства о неисполненных документах.
161. В систему контроля Агентства входят:
Председатель Агентства – осуществляет общее руководство и контроль за деятельностью Агентства, в том числе за своевременным и качественным исполнением контрольных документов;
заместители Председателя – осуществляют руководство и контроль за деятельностью курируемых структурных подразделений, в том числе за своевременным и качественным исполнением ими контрольных документов;
Руководитель аппарата Агентства – осуществляют руководство и контроль за деятельностью курируемых структурных подразделений, осуществляет общий контроль за соблюдением исполнительской дисциплины, обеспечивает эффективное взаимодействие подразделений Агентства в целях своевременного исполнения контрольных документов, несет персональную ответственность перед Председателем Агентства за организацию работы аппарата Агентства, трудовую и исполнительскую дисциплину в структурных подразделениях Агентства;
руководители структурных подразделений Агентства – осуществляют контроль исполнения документов в возглавляемых ими подразделениях Агентства, вносят предложения по привлечению к дисциплинарной ответственности своих сотрудников (работников), допустивших нарушения сроков или некачественное исполнение контрольных документов, несут персональную ответственность перед руководством Агентства за работу вверенных им структурных подразделений Агентства;
руководитель УОСиД ДАР Агентства – обеспечивает своевременную регистрацию и постановку документов на контроль, устанавливает сроки их исполнения с учетом резолюции руководства Агентства, осуществляет мониторинг состояния исполнительской дисциплины в Агентстве, информирует руководство Агентства о поступивших контрольных поручениях и сроках их исполнения, путем рассылки напоминаний (еженедельно) о наступлении сроков исполнения по ЕСЭДО, координирует работу сотрудников (работников) структурных подразделений Агентства, ответственных за ведение делопроизводства и внутренний контроль, несет персональную ответственность за организацию делопроизводства и работу ДАР Агентства, вносит предложения в пределах своей компетенции руководству Агентства о привлечении к ответственности сотрудников (работников) Агентства, допустивших срывы сроков или некачественное исполнение контрольных поручений;
УОСиД ДАР Агентства:
осуществляет контроль за сроками исполнения и прохождения контрольных документов, состоянием исполнительской дисциплины в Агентстве, регистрацию, постановку документов на контроль, снятие с контроля исполненных документов, подготовку перечней контрольных поручений и направление напоминаний о сроках их исполнения руководству Агентства и структурным подразделениям Агентства;
несет ответственность за правильность постановки документов на контроль и снятие их с контроля, установление и перенос сроков исполнения контрольных документов;
обеспечивает своевременную регистрацию и постановку на контроль документов, имеющих гриф секретности, устанавливает сроки их исполнения с учетом резолюции руководства Агентства, информирует руководителя ДАР и Руководителя аппарата о поступивших контрольных поручениях и сроках их исполнения.

162. Агенттіктегі орындаушылық тәртіп пен іс жүргізуді жалпы бақылау Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жүктелген.
163. Қазақстан Республикасы Президентінің, оның Әкімшілігінің, Үкіметтің актілері мен тапсырмаларын іске асыру шеңберінде дайындалатын бірнеше құрылымдық бөлімшелерге қатысты жоспарлар мен бекітілімдер мiндетті түрде олардың әрқайсысымен келісіледі.
164. Бақылау тапсырмаларын орындау мақсатында Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері әзірлеген құжаттардың жобалары Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарына немесе Агенттіктің аппарат басшысына міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қол қоюға орындау мерзiмi аяқталуына дейiн үш жұмыс күнінен кешіктірмей, ал Төрағаға қол қоюға – орындау мерзiмi аяқталуына дейiн екі жұмыс күнінен кешіктірмей беріледі. Құжатқа Төрағаның орынбасары немесе Агенттіктің Аппарат басшысы қол қойған жағдайда, ол қол қоюға орындау мерзiмi аяқталуына дейiн екі жұмыс күні бұрын беріледі.
Орындалу мерзімі күнтізбелік 5 күннен 10 күнге дейінгі бақылау тапсырмаларын орындау мақсатында дайындалған құжаттар Агенттік басшылығына міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қолбелгі қоюға және Төрағаға қол қоюға орындалу мерзімі аяқталуына дейін бір жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
Орындалу мерзімі күнтiзбелiк 5 күнге дейiнгі бақылау тапсырмаларын орындау мақсатында дайындалған құжаттар оның дайындалуы бойынша тез арада Агенттік басшылығына мiндеттерінiң бөлінуіне сәйкес қолбелгі қоюға және Төрағаға қол қоюға берiледi және аталған лауазымды тұлғалар оларды кезектен тыс қарайды.
165. Агенттікте хат-хабарламаларды өткiзуге байланысты рәсiмдердiң айқындылығын қамтамасыз ету мақсатында оның ресми веб-сайтында мынадай ақпараттар:
Агенттікте құжаттарды орындау және өткiзу мерзiмдерiн бақылауға жауапты Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкерiнiң (жұмыскерінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы тiкелей телефоны;
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ басшысының және оның орынбасарының тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда), лауазымы тiкелей телефоны;
Агенттікте жұмыс iстейтiн call-орталықтың нөмiрi;
Агенттік басшылығының азаматтарды қабылдау кестесi;
заңнамаларға сәйкес өзге де ақпараттар орналастырылады.
166. Агенттік қабылдайтын өз шешімдерінің (бекітілімдердің, Стратегиялық, операциялық іс-шаралар жоспарларының және т.б.), кезекшілік тәулікте жедел хабараламалар, құпия емес хабарламалар бойынша Төраға тапсырмаларының орындалуын бақылауды ұйымдастыру, егер аталған құжаттарды бақылау нақты лауазымды тұлғаларға және Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелеріне жүктелмесе Агенттіктің МҚІжСҚД ТӘТжМҚКБ жүктеледі.
Агенттік қабылдайтын өз шешімдерінің, жоспарлық іс-шаралар және Агенттік басшылығының құпиялық белгісі бар басқа тапсырмаларының орындалуын бақылау Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ-ға жүктеледі.

162. Общий контроль за исполнительской дисциплиной и ведением делопроизводства в Агентстве возложен на УОСиД ДАР Агентства.
163. Подготавливаемые в рамках реализации актов и поручений Президента Республики Казахстан, его Администрации, Правительства, планы и закрепления, касающиеся деятельности нескольких структурных подразделений, согласовываются с каждым из них.
164. Проекты документов, подготовленные структурными подразделениями Агентства во исполнение контрольных поручений, передаются на визирование курирующему заместителю Председателя либо Руководителю аппарата Агентства согласно распределению обязанностей не позднее трех рабочих дней до окончания срока исполнения, а Председателю на подпись – не позднее двух рабочих дней до окончания срока исполнения. При подписании документа заместителем Председателя либо Руководителем аппарата Агентства он представляется на подпись не позднее двух рабочих дней до истечения срока исполнения.
Документы, подготовленные во исполнение контрольных поручений со сроком исполнения от 5 до 10 календарных дней, передаются на визирование руководству Агентства согласно распределению обязанностей и на подпись Председателю не позднее, чем за один рабочий день до окончания срока исполнения.
Документы, подготовленные во исполнение контрольных документов со сроком исполнения до 5 календарных дней, передаются на визирование руководству Агентства согласно распределению обязанностей и на подпись Председателю немедленно по их готовности и незамедлительно рассматриваются указанными должностными лицами во внеочередном порядке.
165. В целях обеспечения прозрачности процедур, связанных с прохождением корреспонденции в Агентстве, на его официальном веб-сайте размещается следующая информация:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, прямой телефон сотрудников (работников) УОСиД ДАР Агентства, ответственных за контроль сроков исполнения и прохождения документов в Агентстве;
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, прямой телефон руководителя УОСиД ДАР Агентства и его заместителя;
номер телефона call-центра, действующего в Агентстве;
график приема граждан руководством Агентства;
иная информация в соответствии с законодательством.
166. Организация контроля, в том числе за исполнением принимаемых Агентством собственных решений (закреплений, плановых мероприятий Стратегического, операционного и др.), поручений Председателя по оперативным сводкам за дежурные сутки, имеющих несекретный характер, возлагается на УДАПиГУ ДГСиПК Агентства, если в указанных документах контроль не возложен на конкретных должностных лиц и другие структурные подразделения Агентства.
Контроль за исполнением принимаемых Агентством собственных решений, планов мероприятий и других поручений руководства Агентства, имеющих гриф секретности, возлагается на УОСиД ДАР Агентства.

167. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері (негізгі (жинақтаушы) іс-шараны орындаушы) жоспарлық іс-шараларды, алқа шешімдерін, Агенттік басшылығымен өткен жедел, селекторлық және аппарат мәжілістері шешімдерінің,бекітілімдердің, бұйрықтардың, нұсқаулардың, Агенттік басшылығының нұсқауларының және басқалардың орындалуын бақылаудан алу үшін Агенттіктің СДТД ҰББ-ға Агенттіктің олардың орындалғанын растайтын құжаттарды ұсынады.
168. Басқа жұмысқа ауысқанда, жұмыстан шыққанда, демалысқа немесе науқасы бойынша шыққанда, сондай-ақ іссапарға шығу кезінде қызметкер (жұмыскер) тікелей басшысының нұсқауымен акт бойынша бөлімшенің басқа қызметкеріне (жұмыскеріне) бақылаудағы барлық істерді және құжаттарды, берілетін құжаттар көрсетілетін жинақталған анықтамалық материалдарды тапсырады және тапсыру күні шешілмеген мәселелердің орындалу жағдайын сипаттайды.
Актіге құжаттарды қабылдайтын және тапсыратын қызметкерлер (жұмыскерлер) қол қояды және Агенттіктің құрылымдық бөлімшесінің басшысы бекітеді.
9. Халықаралық ынтымақтастықтың ұйымдастырушылыққамтамасыз ету
169. Агенттік өз құзыреті шегінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы iс-қимыл мәселелерi бойынша шет мемлекеттердiң тиiстi органдарымен өзара iс-қимыл жасайды, өз өкiлеттiктерi шегiнде халықаралық ұйымдардың қызметiне қатысады.
Агенттіктің шет мемлекеттердің органдарымен, ұйымдарымен және мекемелерімен, халықаралық органдармен және ұйымдармен, осындай органдардағы өкілдіктерімен өзара іс-қимылы, сондай-ақ халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша хат алмасу халықаралық шарттармен, Қазақстан Республикасының заңнамасымен, Агенттіктің шетел серіктестіктерімен келісімдерімен және Агенттік Төрағасының бұйрықтарымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
170. Агенттіктің халықаралық ынтымақтастығына қатысы бар Агентіктің барлық шығыс құжаттары, өндірістегі нақты қылмыстық істер бойынша сұрау салулар мен жеке тапсырмаларды қоспағанда, Агенттік басшысы қол қоярдың алдында міндетті түрде Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-мен келісілу үшін жіберіледі.
Қазақстан Республикасындағы елшіліктерге, дипломатиялық өкілдіктерге және шет елдердің лауазымды адамдарына, сондай-ақ халықаралық мекемелерге жіберілетін хат-хабарларға Агенттік басшылары қол қойғаннан кейін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы жіберіледі.
171. Шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен өзара іс-қимыл туралы халықаралық шарттарды жасасу жөніндегі келіссөздерді жүргізуге өкілеттіктер Төрағаның бұйрықтарымен белгіленеді.

167. Структурное подразделение Агентства (основной (сводящий) исполнитель мероприятия) для снятия с контроля исполнение плановых мероприятий, решений коллегий, оперативных, селекторных и аппаратных совещаний при руководстве Агентства, закреплений, приказов, инструкций, указаний руководства Агентства и др. представляет в ОКУ ДДР Агентства подтверждающие документы об их исполнении.
168. При увольнении, переводе на другую работу, уходе в отпуск или по причине болезни, а также при выезде в командировку сотрудник (работник) по указанию непосредственного руководителя по акту передает другому сотруднику (работнику) подразделения все находящиеся на контроле дела и документы, накопленные справочные материалы, в котором указываются передаваемые документы, и характеризуется состояние исполнения нерешенных вопросов на день передачи.
Акт подписывается передающим и принимающим документы сотрудниками (работниками) и утверждается руководителем структурного подразделения Агентства.
9. Организационное обеспечение международного сотрудничества
169. Агентство в пределах своей компетенции и в соответствии с законодательством Республики Казахстан взаимодействует с соответствующими органами иностранных государств по вопросам государственной службы и противодействия коррупции, в пределах своих полномочий участвует в деятельности международных организаций.
Взаимодействие Агентства с органами, организациями и учреждениями иностранных государств, международными органами и организациями, представительство в таких органах, а также переписка по вопросам международного сотрудничества осуществляются в порядке, установленном международными договорами, законодательством Республики Казахстан, соглашениями Агентства с зарубежными партнерами и приказами Председателя Агентства.
170. Вся исходящая корреспонденция Агентства, имеющая отношение к международному сотрудничеству Агентства, за исключением запросов и поручений по конкретным уголовным делам, находящихся в производстве, в обязательном порядке перед подписанием руководством Агентства направляется для согласования в УПОиМС ДАР Агентства.
После подписания руководством Агентства корреспонденция, адресованная посольствам, дипломатическим представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан, а также международным организациям, направляется через Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
171. Полномочия на ведение переговоров о заключении международных договоров о взаимодействии с компетентными органами иностранных государств определяются приказами Председателя.

172. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің, Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің және Агенттіктің қарамағындағы ұйымдардың Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын бекіту, орындау және күшін жою, сондай-ақ оларды іске асыру жөніндегі жұмыс жоспарларын әзірлеу туралы ұсыныстары Агенттік басшылығына қарауға оларды Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ пысықтағаннан кейін енгізіледі.
173. Халықаралық шарттардың жобаларын дайындауды бастамашы құрылымдық бөлімшелер тек Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ қатысуымен жүзеге асырады.
Мемлекеттік органдардың арасындағы халықаралық шарттың жобасы және оны бекітудің қажеттілігі бойынша келіспеушіліктер туындаған жағдайда келісілген ұсыныстарды айқындау үшін тараптардың өзара келісуі арқылы сарапшылардың кездесуі өткізіледі, ол хаттама түрінде ресімделеді және шартқа қол қоюдың қажеттілігі не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы соңғы шешімді қабылдау үшін Төрағаға баяндалады.
174. Шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен хат және ақпараттық хабарламалармен алмасуды Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына және өз құзыреті шеңберіндегі заңнамаға сәйкес жүргізуі мүмкін.
Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық шарттары болмаған кезде шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен байланыс орнату не ақпараттар алмасу тек Агенттік басшылығының рұқсатымен Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ арқылы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен осы мәселені келісу бойынша жүзеге асырылады.
Шет мемлекеттердің құзыретті органдарына жолданатынхат немесе ақпараттық хабарламаларда мемлекеттік құпияны құрайтын мәліметтер болған кезде алдын ала Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ-мен келісілуге жатады.
175. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің елшілік, дипломатиялық, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың өкілдері Агенттіктің бөлімшелеріне, аумақтық бөлімшелеріне және Агенттік қарамағындағы ұйымдарға тікелей жүгінген жағдайда, келіп түскен құжаттың мәні мен мазмұны туралы міндетті түрде Агенттік басшылығына ол жөнінде уақытылы баяндалуға мүмкіндік беретін мерзімдерде Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-ға келіп түскен өтініштің көшірмесін жолдай отырып, ақпарат береді.
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-ға алдын ала хабарлаусыз және Агенттік басшыларының тиісті шешімі шықпай шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен байланыс орнатуға, сондай-ақ қандайда бір құжаттарға қол қоюға рұқсат етілмейді.

172. Предложения структурных подразделений Агентства, территориальных подразделений Агентства и организаций, находящихся в ведении Агентства о заключении, исполнении и денонсации международных договоров Республики Казахстан, а также разработке планов по их реализации вносятся на рассмотрение руководства Агентства после их проработки в УПОиМС ДАР Агентства.
173. Подготовка проектов международных договоров структурными подразделениями-инициаторами осуществляется исключительно при участии УПОиМС ДАР Агентства.
При возникновении принципиальных разногласий между государственными органами по проекту международного договора и необходимости его заключения, по договоренности сторон проводится встреча экспертов для выработки согласованного предложения, которая оформляется протоколом и докладывается Председателю для принятия окончательного решения о целесообразности подписания договора либо внесении в него соответствующих изменений и дополнений.
174. Обмен письмами или информационными сообщениями с компетентными органами иностранных государств, структурными подразделениями Агентства может осуществляться в соответствии с международными договорами Республики Казахстан и законодательством в рамках своей компетенции.
Установление контактов или обмен информацией с компетентными органами иностранных государств, при отсутствии соответствующих международных договоров Республики Казахстан, осуществляются исключительно с разрешения руководства Агентства, через УПОиМС ДАР Агентства, по согласованию данного вопроса с Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
Письма или информационные сообщения, направляемые в компетентные органы иностранных государств, при наличии в них сведений составляющих государственные секреты, предварительно подлежат согласованию с УОСиД ДАР Агентства.
175. При обращении представителей посольств, дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, а также международных организаций непосредственно в подразделения Агентства, территориальные подразделения Агентства и организаций, находящихся в ведении Агентства, о сути и содержании поступивших документов в обязательном порядке, в сроки, позволяющие своевременно доложить об этом руководству Агентства, информируют УПОиМС ДАР Агентства, с направлением копии поступившего обращения.
Установление контактов, а также подписание каких-либо документов с компетентными органами иностранных государств без предварительного уведомления УПОиМС ДАР Агентства и вынесения соответствующего решения руководством Агентства не допускается.

176. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің елшілік, дипломатиялық өкілдерін, лауазымды адамдарын, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың, шетел делегацияларын қабылдау халықаралық нормаларға сәйкес жүзеге асырылады.
177. Төраға өзінің қарауы бойынша Қазақстан Республикасында аккредиттелген елшілерді, дипломатиялық өкілдіктердің басшыларын, шетел мемлекеттерінің лауазымды тұлғаларын, сондай-ақ халықаралық ұйымдар мен шетел делегацияларын жеке өзі қабылдайды немесе Төрағаның орынбасарларына тапсырады.
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ қабылдау мерзімі мен уақыты туралы тиісті елшіліктерімен немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен келіседі.
Төрағаның орынбасары, Аппарат басшысы, Агенттік бөлімшелерінің, құрылымдық бөлімшелерінің, Агенттік қарамағындағы ұйымдардың басшылары, шетел өкілдерін тек Төрағаның немесе оны алмастырушы адамның келісімі бойынша қабылдай алады.
178. Төрағаның немесе оны алмастырушы адамның, сондай-ақ Төраға орынбасарының, аппарат басшысының және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшыларының шетел өкілдерімен кездесуін хаттамалық қамтамасыз етуді Агенттіктің атынан Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ жүзеге асырады.
Төраға орынбасарының, аппарат басшысының және Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері басшыларының шетел өкілдерімен нақты қызмет бағыттары бойынша кездесуін хаттамалық қамтамасыз етуді Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-ның қатысуымен мүдделі қызметтер жүзеге асырады.
179. Қабылдаулар мен кездесулердің нәтижелері бойынша хаттама толтырылып, Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ-ға тапсырылады, сондай-ақ көшірмесі Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ-ға беріледі.
180. Агенттіктің, Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің, Агенттктің қарамағындағы ұйымдардың жеке құрамы шет мемлекеттердің елшіліктеріне, дипломатиялық өкілдіктері мен халықаралық ұйымдарына баруларына, олардың өкілдерімен Агенттік басшыларының рұқсатынсыз кездесулеріне үзілді-кесілді жол берілмейді.
Шетел азаматтарымен және Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің елшілік, дипломатиялық өкілдерімен, лауазымды адамдарымен, сондай-ақ халықаралық ұйымдармен жұмыс Агенттіктің бөлімшелері мен қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің), аумақтық органдардың және Агенттіктің оқу орындарының құзыреті шегінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда рұқсат етіледі.
181. Агенттік бөлімшелерінің, аумақтық органдардың және Агенттіктің оқу орындарының басшылары халықаралық ынтымақтастыққа қатысты осы Регламент талаптарының сақталуына дербес жауапкершілікте болады.

176. Прием в Агентстве представителей посольств и дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, должностных лиц иностранных государств, а также международных организаций, иностранных делегаций осуществляется в соответствии международными нормами.
177. Председатель по своему усмотрению лично принимает послов, глав дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, должностных лиц иностранных государств, а также международных организаций и иностранных делегаций либо поручает это заместителю Председателя.
УПОиМС ДАР Агентства согласовывает дату и время приема с соответствующим посольством или Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
Заместитель Председателя, Руководитель аппарата, руководители подразделений, территориальных подразделений Агентства и организаций, находящихся в ведении Агентства, могут принимать иностранных представителей только по согласованию с Председателем либо лицом, его замещающим.
178. Протокольное обеспечение встреч Председателя либо лица, его замещающего, с иностранными представителями, а также встреч заместителя Председателя, Руководителя аппарата и руководителей структурных подразделений Агентства от имени Агентства осуществляет УПОиМС ДАР Агентства.
Протокольное обеспечение встреч с иностранными представителями заместителя Председателя, Руководителя аппарата и руководителей структурных подразделений Агентства по конкретным направлениям деятельности осуществляют заинтересованные подразделения с участием УПОиМС ДАР Агентства.
179. По результатам приемов и встреч составляется протокол, который представляется в УПОиМС ДАР, а также копии – в УОСиД ДАР Агентства.
180. Посещение посольств, дипломатических представительств иностранных государств и международных организаций личным составом Агентства, территориальных подразделений Агентства и организаций, находящихся в ведении Агентства, встречи с их представителями без разрешения руководства Агентства категорически не допускается.
Работа с иностранными гражданами и представителями посольств, дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, должностных лиц иностранных государств, а также международных организаций допускается в пределах компетенции подразделений и сотрудников (работников) Агентства, территориальных органов и учебных заведений Агентства, в случаях, когда это предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
181. За соблюдение требований настоящего Регламента, относящихся к международному сотрудничеству, руководители подразделений Агентства, территориальных органов и учебных заведений Агентства несут персональную ответственность.

182. Халықаралық шарттар мен уағдаластықтардан туындайтын міндеттемелердің орындалуына бақылауды Агенттіктің ӘЖД ҚҚжХЫБ жүзеге асырады.
10. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау
және азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру
183. Агенттікте жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау және азаматтарды қабылдау "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 қыркүйектегі № 974 "Қазақстан Республикасының орталық және жергілiктi атқарушы органдарының жеке тұлғаларды және заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауын ұйымдастыру туралы" қаулысына, "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сонымен қатар Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
184. Алдын ала өңдеуден кейін Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жұмыскері өтінішті ЭҚАБЖ-да электрондық карточкалардың тиісті жиектерін толтыру арқылы тіркейді.
Қағаз түрінде келіп түскен өтініштерді (пошта байланысы, қолма-қол) Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкері сканерден өткізеді және ЭҚАБЖ-дағы құжаттың электрондық карточкасының "Мазмұны" деген жиегіне біріктіреді.
Келіп түскен өтініштердің конверттері бойынша құжатты жолдаушының мекенжайын, оның жолданған және алынған күнін анықтауға болатын жағдайда ғана олар сақталады.
185. Электронды үкіметтің порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы белгілеуге келіп түскен өтініштер сәйкестігі тексерілгеннен кейін ЭҚАБЖ-ға белгіленген тәртіпте тіркеледі. Аталған өтініштерге жауаптар тек электронды түрде жіберіледі. Жауапты электронды форматта ЭҚАБЖ-да қалыптастыру (құру) кезінде адресатты таңдағанда орындаушыға анықтамалықта "ЭҮП" аббревиатурасын таңдау қажет.
186. Сенім телефоны арқылы келіп түскен өтініштер (ақпараттар) тіркелгеннен кейін Агенттіктің басшылығына беріледі.
187. Агенттікке жазбаша түрде тікелей жүгінген арызданушыға өтініштің күні мен уақытын, оны қабылдаған адамның тегін және инициалдарын көрсете отырып, талон беріледі.
188. Келіп түскен өтініштің бірінші бетінде оң жақ төменгі бұрышына Агенттік мөртабанының бедері қойылады, онда тіркеу индексі, тіркеу есепке алу нысаны мен күні бойынша реттік нөмірі көрсетіледі.
Өтініштің тіркеу индексі мен нөмірі біруақытта кіріс, шығыс және ішкі болып табылады, аталған өтініш бойынша барлық хат алмасу осы нөмірге тіркеледі.

182. Контроль за выполнением обязательств Агентства, вытекающих из международных договоров и договоренностей, осуществляет УПОиМС ДАР Агентства.
10. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц
и организация приема граждан
183. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц и организация приема граждан в Агентстве осуществляется в соответствии с законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года № 974 "Об организации приема физических лиц и представителей юридических лиц в центральных и местных исполнительных органах Республики Казахстан", приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744).
184. После предварительной обработки работником УОСиД ДАР обращения регистрируются в ЕСЭДО путем заполнения соответствующих полей электронных карточек.
Обращения, поступившие на бумажном носителе (почтовой связью, нарочно), сканируются работником УОСиД ДАР Агентства и присоединяются в поле "Содержание" электронной карточки документа в ЕСЭДО.
Конверты от поступивших обращений сохраняются в тех случаях, когда только по ним можно установить адрес отправителя, дату отправки и получения документа.
185. Обращения, поступившие на разметку через Портал электронного правительства (далее – ПЭП), после проверки на соответствие регистрируются в ЕСЭДО в установленном порядке. Ответы на данные обращения направляются только в электронном виде. При формировании (создании) в ЕСЭДО ответа в электронном формате при выборе адресата исполнителю необходимо в справочнике выбрать аббревиатуру "ПЭП".
186. Обращения (информации), поступившие по телефону call-центра, действующего в Агентстве, после регистрации передаются руководству Агентства.
187. Заявителю, непосредственно обратившемуся письменно в Агентство, выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
188. На первой странице поступившего обращения в правом нижнем углу ставится оттиск штампа Агентства, где указывается регистрационный индекс, порядковый номер по регистрационной учетной форме и дата.
Регистрационный индекс и номер обращения является одновременно входящим, исходящим и внутренним, и вся переписка по данному обращению регистрируется под этим номером.

189. Бір адамның мүддесіне бір мәселе бойынша бірнеше өтініш келіп түскенде бірінші өтініш негізгі өтініш ретінде, ал кейінгілері "бірінші", "екінші" және одан әрі үтірмен көрсетіле отырып, негізгі өтінішке біріктіріледі.
Қайта жасалған өтініштерді тіркеу кезінде қайта жасалған өтініштердің келіп түсуі туралы тиісті белгіні ЭҚАБЖ-ға қоюмен осындай тәртіп қолданылады.
Қайта жасалған өтініштерге алдыңғы өтініштерді қарау материалдары біріктіріледі.
Өтініштің төлнұсқасының (өтініштің төлнұсқасы – мәтіні мен заңды күші түпнұсқасымен бірдей өтініштің данасы) тіркеу нөмірі негізгі өтініштің тіркеу нөмірі болып табылады.
Басқа мемлекеттік органдардан өтініштің төлнұсқалары келіп түскенде арызданушыларға хабарлама жолданбайды.
190. Өтініштердің төлнұсқалары Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Үкіметі, Парламенті депутаттары арқылы келіп түскен, қарау нәтижелері туралы көрсетілген органдарға хабарлау қажет өтініштерді қоспағанда, Агенттіктің басшылығына енгізілместен негізгі өтінішке біріктіріледі.
191. Мемлекет басшысының және Президент Әкімшілігі басшылығының бақылауына алынған қайта жазылған өтініштерді Агенттіктің орталық аппаратының бөлімшелері ерекше қарайды.
192. Алдыңғы өтініштерге жауап алмағаны, сондай-ақ Агенттік басшылығының нұсқауы бойынша өтініштерді қарау кезіндегі басқа да бұзушылықтар туралы өтініштер келіп түскенде ішкі қауіпсіздік бөлімшелері қызметтік тексерістер жүргізеді.
Өтініштер қайта жазылған кезде аумақтық органдардың басшылығы арызданушылармен түсіндірме әңгімелесулер өткізеді, онда арызданушыларға олардың өтініштері бойынша қабылданған процессуалдық шешімнің мәнін толық түсіндіреді, қажет болғанда әңгімелесудің нәтижелері тиісті хаттамамен ресімделеді.
193. Өтініштер дәлелді баянаттың негізінде және Агенттік басшылығының тиісті бұрыштамасы бар болғанда өтініш кімнің бақылауында болуына байланысты бір бөлімшеден екіншісіне беріледі.
Өтінішті тиісті қызметке уақтылы бермеген жағдайда (шешу мерзімі өткенде), мерзімін ұзарту туралы өтінішхатты өтініштің уақтылы берілуін қамтамасыз етпеген қызметтің басшысы бір уақытта орындаушылық тәртіптің бұзылуына жол берген адамдардың жауапкершілігі туралы мәселені қоя отырып, ресімдейді.
194. Президент Әкімшілігінің басшылығы бақылауға алған әрбір өтініштің қаралу нәтижелері туралы Президент Әкімшілігіне Агенттік Төрағасы (немесе оның міндетін атқарушы адам) қол қойған ақпарат беріледі. Егер сұрау салуларды Әкімшілік бөлімдерінің басшылары жолдаса, онда Агенттік Төрағасының қызметтің тиісті бағытына жетекшілік ететін орынбасары қол қойған ақпаратты ұсынуға жол беріледі.

189. При поступлении нескольких обращений по одному и тому же вопросу в интересах одного и того же лица первое обращение регистрируется как основное обращение, а последующие приобщаются к основному обращению, с указанием через запятую "первое", "второе" и так далее.
При регистрации повторных обращений применяется аналогичный порядок, с проставлением в ЕСЭДО соответствующей отметки о поступлении повторного обращения.
К повторным обращениям приобщаются материалы рассмотрения предыдущих обращений.
Регистрационным номером дубликата обращения (дубликат обращения – экземпляр обращения, имеющий одинаковую с подлинником текст и юридическую силу) является регистрационный номер основного обращения.
При поступлении дубликатов обращений из других государственных органов уведомление заявителям не направляется.
190. Дубликаты обращений приобщаются к основному обращению без внесения руководству Агентства, за исключением поступивших через Администрацию Президента, Правительство, депутатов Парламента Республики Казахстан, где о результатах рассмотрения необходимо информировать указанные органы.
191. Повторные обращения, взятые на контроль Главы государства и руководства Администрации Президента, рассматриваются исключительно подразделениями центрального аппарата Агентства.
192. При поступлении обращений о неполучении ответа на предыдущие обращения, а также о других нарушениях при рассмотрении обращений по указанию руководства Агентства подразделениями внутренней безопасности проводятся служебные проверки.
При повторном обращении руководством территориальных органов с заявителями проводятся разъяснительные беседы, где им подробно разъясняется суть принятого процессуального решения по их обращениям, при необходимости результаты бесед оформляются соответствующими протоколами.
193. Обращения могут передаваться из одного подразделения в другое на основании мотивированного рапорта и наличия соответствующей резолюции руководства Агентства, в зависимости от того, на чьем контроле находится обращение.
В случае несвоевременной передачи обращения в соответствующую службу (истечение срока разрешения) ходатайство о продлении срока оформляется руководителем службы, не обеспечившим своевременность передачи обращения, одновременно поставив вопрос об ответственности лиц, допустивших нарушение исполнительской дисциплины.
194. О результатах рассмотрения каждого обращения, взятого руководством Администрации Президента на контроль, в Администрацию Президента представляется информация, подписанная Председателем Агентства (или лицом, исполняющим его обязанности). Если запросы направлены руководителями отделов Администрации, то допускается представление информации, подписанной заместителем Председателя Агентства, курирующим соответствующее направление деятельности.

195. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінен қарау үшін келіп түскен жеке және заңды тұлғалардың өтініштері белгіленген тәртіпте алынған күні тіркеледі және Агенттік басшылығына баяндалады.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Агенттікке қарау үшін жолдаған және бақылауға алынған өтініштер Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне қайтаруға жатады.
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құжаттары оларда көрсетілген мерзімдерде немесе олардың орындалуына қарай қайтаруға жатады.
196. Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының, Президенті Әкімшілігі Басшысының, Премьер-Министрінің, олардың орынбасарларының, Мемлекеттік Хатшысының, Қауіпсіздік Кеңесі Хатшысының, Премьер-Министрі Кеңсесі Басшысының, Бас прокурорының, Үкіметі мүшелерінің сұрау салулары бойынша жауаптар Агенттік Төрағасының немесе оның міндеттерін орындау жүктелген орынбасарларының қолымен жолданады.
Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша аумақтық органдармен қарастырылатын өтініштер бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігіне, Премьер-Министрі Кеңсесіне, Парламенті депутаттарына жауаптар Агенттіктің құзыретіне өтініште айтылған мәселелер кіретін қызметімен дайындалады.
Агенттіктің орталық аппаратына келіп түскен өтініштерде арызданушыларға жауаптар Агенттік басшылығының қолымен жолданады. Сонымен қатар,өтініштерге жауаптар мазмұны бойынша Қазақстан Республикасы заңнамасына сілтеме жасай отырып, ашылған, негізделген және дәлелді болуы, қабылданған шешімге арызданушылардың шағымдану құқығын түсіндіре отырып, олардың уәждерін растайтын немесе растамайтын нақты фактілерден тұруы тиіс.
197. Агенттікте азаматтарды қабылдауды Төраға және оның орынбасарлары Агенттік Төрағасы бекітетін кестеге сәйкес айына кемінде бір рет жүзеге асырады.
Азаматтарды қабылдау кестесі Агенттіктің әкімшілік ғимаратында келушілердің көзіне көрінетін жерде Агенттік басшылығының фамилиялары, қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік және орыс тілдерінде ілінеді.
Агенттікте азаматтарды қабылдау бойынша жұмысты ұйымдастыру Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ жүктеледі.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары өздерінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша немесе Агенттік басшылығының тапсырмалары бойынша азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады.
Агенттікте азаматтарды жеке қабылдау үшін арнайы кабинет бөлінеді, қажет болған жағдайда азаматтар Агенттік басшылығының қызметтік кабинеттерінде қабылдануы мүмкін.
Сондай-ақ азаматтарды қабылдау бейнеконференция байланысы арқылы "онлайн" режимінде жүзеге асырылады.
Азаматтарды қабылдау кезектілік тәртібінде жүргізіледі. Оның сақталуы үшін тізім жүргізіледі. Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар кезектен тыс қабылданады.

195. Обращения физических и юридических лиц, поступившие для рассмотрения из Администрации Президента Республики Казахстан, регистрируются в день получения в установленном порядке и докладываются руководству Агентства.
Обращение, направленное Администрацией Президента Республики Казахстан для рассмотрения в Агентство и взятое на контроль, подлежит возврату в Администрацию Президента Республики Казахстан.
Документы Администрации Президента Республики Казахстан подлежат возврату в указанные в них сроки либо по мере их исполнения.
196. Ответы по запросам депутатов Парламента, Руководителю Администрации Президента, Премьер-Министру, их заместителям, Государственному Секретарю, Секретарю Совета Безопасности, Руководителю Канцелярии Премьер-Министра, Генеральному прокурору, членам Правительства Республики Казахстан направляются за подписью Председателя Агентства либо заместителем, на которого возложено исполнение его обязанностей.
Ответы в Администрацию Президента, Канцелярию Премьер-Министра, депутатам Парламента Республики Казахстан по обращениям, рассматриваемым территориальными органами, по поручению руководства Агентства подготавливаются службой Агентства, в чью компетенцию входят вопросы, изложенные в обращении.
На обращения, поступающие в центральный аппарат Агентства, ответы заявителям направляются за подписью руководства Агентства. При этом, ответы на обращения должны быть по содержанию развернутыми, обоснованными и мотивированными со ссылкой на законодательство Республики Казахстан, содержать конкретные факты, опровергающие или подтверждающие доводы заявителя, с разъяснением их права на обжалование принятого решения.
197. В Агентстве прием граждан осуществляется Председателем и его заместителями не реже одного раза в месяц, согласно графику, утверждаемым Председателем Агентства.
График приема граждан вывешивается в доступном для обозрения посетителей месте в административном здании Агентства на государственном и русском языках с указанием фамилий руководства Агентства, даты и времени приема.
Организация работы по приему граждан в Агентстве возлагается на УОСиД ДАР Агентства.
Руководители структурных подразделений Агентства осуществляют личный прием граждан по вопросам, входящим в их компетенцию или по поручениям руководства Агентства.
Для личного приема граждан в Агентстве выделяется специальный кабинет, в случае необходимости граждане могут приниматься в служебных кабинетах руководства Агентства.
Также прием граждан осуществляется в режиме "онлайн" посредством видеоконференцсвязи.
Прием граждан проводится в порядке очередности. Для ее соблюдения ведется список. Участники Великой Отечественной Войны и приравненные к ним лица принимаются вне очереди.

198. Агенттік басшылығының жеке қабылдауына алдын ала жазылу күн сайын, мейрам, демалыс күндерінен басқа күндері жүргізіледі.
Жеке және заңды тұлғаларда оның алдындағы өтініштеріне Төраға орынбасарларының біреуінің, Аппарат басшысының қолы қойылған жауаптар бар болған жағдайда Агенттік Төрағасының жеке қабылдауына алдын ала жазыла алады. Төрағаның қолы қойылған жауап берілген жағдайда Төрағаның жеке қабылдануына қайта жазылмайды. Сонымен қатар, Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкері жүгінген адамдарға тиісті ауызша түсіндірмелер береді. Жазбаша өтініштер, соның ішінде жаңа уәждері бар немесе жаңадан пайда болған мән-жайлар көрсетілген өтініштер Агенттіктің тиісті құрылымдық бөлімшелеріне белгіленген тәртіпте қарастыру үшін жіберіледі.
199. Агенттікте жеке тұлғалар мен заңды тұлғалардың өкілдері мәселенің сипатына қарай сұрақты мәні бойынша қарастыру және Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарларына немесе жеке қабылдау кестесіне сәйкес Төраға орынбасарларына баяндау үшін тиісті құрылымдық бөлімшелердің басшыларының жеке қабылдауына жіберіледі.
200. Жеке қабылдауды ұйымдастыратын Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ қызметкері азаматтарды қабылдауды өткізуге қажетті анықтамалық материалдарды алдын ала дайындайды. Агенттіктің тиісті құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінен анықтамалар сұратылады.
Жауапты қызметкердің Агенттіктің құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінен Агенттік басшылығының қабылдауын ұйымдастыру немесе баяндама жасау үшін қажетті материалдар мен анықтамаларды ұсыну туралы сұратулары орындалуға міндетті.
201. Азаматтардың жүгінуіне себеп болған мәселелер мүмкіндігінше жеке қабылдау барысында шешіледі. Егер ауызша арыз бен шағымды қабылдау кезінде шешу мүмкін болмаған жағдайда олар жазбаша түрде баяндалып, олармен жұмыс жазбаша өтініштермен бірдей жүргізіледі.
Егер азаматтардың жүгінуіне себеп болған мәселені шешу Агенттіктің құзыретіне кірмесе, онда қабылдауды жүргізуші қандай мемлекеттік органға (ұйымға немесе мекемеге) жүгіну керек екенін түсіндіріп, мүмкіндігінше қажет болған көмегін көрсетеді.
Агенттіктің ӘЖД ҚҚжҚАБ азаматтарды қабылдау процесін хаттамаға енгізеді.
202. Өтініш берген жеке адам және заңды тұлғаның өкілі істі қарау барысына өзі қатысуға, өтінішінің негізділігін дәлелдейтін қосымша материалдарды беруге құқылы. Арызданушыларға өтініштерді қарастыру нәтижелері туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі. Жеке қабылдау кезінде келіп түскен өтініштерге жауаптар қабылдауды өткізген лауазымды адамның немесе уәкілетті адамның қолымен беріледі.
Тексеріс материалдары мен түпкілікті жауап қоса берілген өтінішті қарау нәтижелері туралы белгіленген нысандағы құжат (қызметтік жазба немесе баянжазба, анықтама) қабылдау кезінде қабылданған өтінішті бақылаудан алуға негіз болады.

198. Предварительная запись на личный прием к руководству Агентства ведется ежедневно, кроме праздничных, выходных дней.
Предварительная запись на личный прием к Председателю Агентства проводится при наличии у физических и юридических лиц ответов, на предыдущие обращения за подписью одного из заместителей Председателя, Руководителя аппарата. При наличии ответа за подписью Председателя повторная запись на личный прием к Председателю не проводится. При этом, обратившимся лицам сотрудником УОСиД ДАР Агентства даются соответствующие устные разъяснения. Письменные обращения, в том числе с новыми доводами или указанием вновь открывшихся обстоятельств, направляются в соответствующие структурные подразделения Агентства, для рассмотрения в установленном порядке.
199. В Агентстве физические лица и представители юридических лиц, в зависимости от характера вопроса направляются на личный прием к руководителям соответствующих структурных подразделений, для рассмотрения вопроса по существу и доклада курирующим заместителям Председателя, либо заместителям Председателя в соответствии с графиком личного приема.
200. Ответственным сотрудником УОСиД ДАР Агентства, осуществляющим организацию личного приема, заблаговременно готовятся справочные материалы, необходимые для проведения приема граждан. Запрашиваются справки из соответствующих структурных и территориальных подразделений Агентства.
Запросы ответственного сотрудника о предоставлении необходимых сведений и материалов от сотрудников структурных и территориальных подразделений Агентства, для организации приема или подготовки доклада руководству Агентства, являются обязательными.
201. Вопросы, с которыми обращаются граждане, по возможности разрешаются в ходе личного приема граждан. Если устное заявление и жалоба не могут быть разрешены во время приема, то они излагаются в письменной форме и с ними ведется работа как с письменными обращениями.
Если разрешение вопросов, с которыми обратились граждане, не входят в компетенцию Агентства, то им разъясняется, в какой государственный орган (организацию или учреждение) следует обратиться, и по возможности оказывается необходимое содействие.
Процесс приема граждан протоколируется УОСиД ДАР Агентства.
202. Физическое лицо и представитель юридического лица, подавший обращение, вправе лично участвовать в его разбирательстве, а также предоставлять дополнительные материалы в подтверждение обоснованности своего обращения. О результатах рассмотрения обращений заявителям дается мотивированный ответ в письменной форме. Ответы на обращения, поступившие в ходе личного приема, направляются заявителям за подписью должностного лица, проводившего прием либо уполномоченным на это лицом.
Основанием для снятия с контроля принятого на приеме обращения является документ установленной формы (служебная или докладная записки, справка) о результатах его рассмотрения, с приложением материалов проверок и исчерпывающего ответа.

203. Аумақтық бөлімшелердің басшылары өтінішті тиісті түрде қарастырмаған және арызданушының уәждерін орынсыз қайтарып тастаған, кейін Агенттіктің басшылығына қабылдауға жүгінген кезде өз дәлелін тапқан жағдайда қызметтік тергеу жүргізіледі.
11. Агенттік қызметкерлерінің кәсіби дайындығы
204. Агенттіктің қызметкерлері біліктіліктерін қызметтік және дене шынықтыру дайындықтары бойынша сабақтарда, алғашқы даярлық, біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарында жетілдіреді.
205. Қызметтік және дене шынықтыру бойынша сабақтар айына кемінде бір рет өткізіледі.
206. Алғашқы даярлық, біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстары бекітілген жоспарларға сәйкес өткізіледі.
207. Жас мамандардың кәсіби қалыптасуы мақсатында Агенттікте тәлімгер институты жұмыс істейді, оның қызметі жекелеген актімен регламенттеледі.
208. Агенттіктің жұмыс жоспарларына сәйкес республикалық, жергілікті семинарлар мен мәжілістер, ғылыми-тәжірибелік конференциялар өткізіледі.
12. Агенттіктің жұмыс тәртібі
209. Агенттікте мынадай жұмыс кестесі белгіленген:
1) дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-дан 18.30-ға дейін;
2) түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14-30-ға дейін.
Агенттік Төрағасы Еңбек кодексіне және "Мемлекеттік қызмет туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстың өзге тәртібін белгілеуі мүмкін.
210. Агенттік ғимаратына Агенттіктің, Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің және Агенттік қарамағындағы ұйымдардың қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің) кірулері электрондық магнит карточкалары (рұқсатнамалары), қызметтік куәліктері бойынша жүзеге асырылады.
211. Агенттік қызмет көрсету, техника жөндеу, құрылыс-жөндеу және монтаждау жұмыстарын жүргізу үшін шарт жасаған бөтен ұйымдар өкілдерінің Агенттіктің әкімшілік ғимараттарына кірулері Агенттік басшылығымен келісілген, Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-мен басшысы ұсынған тізімдер (баянаттар) негізінде және жеке басын куәландыратын құжаттарды көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Агенттік ғимаратының ішіндегі құрылыс-жөндеу және монтаждау жұмыстары Агенттіктің ӘЖД ЖжҚШЖБ-мен жұмыскерлерінің қатысуларымен жүргізіледі.
212. Агенттіктің қызметкерлері (жұмыскерлері) (жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу кезінде жедел қызметкерлерді (жұмыскерлерді) қоспағанда) өздерінің қызметтік міндеттерін орындау кезінде ресми-іскерлік киім киіп жүруі тиіс.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің жұмыс
регламентіне қосымша
Есепке алу мәліметтеріндегі айырмашылықтарды анықтау туралы
АКТІ
Астана қаласы 2015 жылғы "____"__________
Біз, ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 8 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) жұмыс регламентінің 90-тармағына сәйкес Есепке алу мәліметтеріндегі айырмашылықтарды анықтау туралы акті жасалды.
Атап айтқанда, 20____ жылғы "____"__________ Агенттікке _____________
(пошта, арнайы байланыс және т.б.) арқылы ___________________________
(ұйымның атауы) _____________________ ("____"__________№ ____ тізбе (тізілім)) пакет (конверт) келіп түсті.
Аталған пакетті ашу кезінде:

203. В случае ненадлежащего рассмотрения обращения и необоснованного отклонения доводов заявителя руководителями территориальных подразделений, нашедших свое подтверждение при последующем обращении на приеме к руководству Агентства, назначается служебное расследование.
11. Профессиональная подготовка сотрудников Агентства
204. Сотрудники Агентства повышают квалификацию на занятиях по служебной и физической подготовке, курсах первоначальной подготовки, повышения квалификации и переподготовки.
205. Занятия по служебной и физической подготовке проводятся не менее одного раза в месяц.
206. Курсы первоначальной подготовки, повышения квалификации и переподготовки проводятся согласно утвержденным планам.
207. В целях профессионального становления молодых специалистов в Агентстве действует институт наставничества, деятельность которого регламентируется отдельным актом.
208. Республиканские, кустовые семинары и совещания, научно-практические конференции проводятся в соответствии с планами работы Агентства.
12. Распорядок работы Агентства
209. В Агентстве установлен следующий распорядок работы:
1) с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов;
2) обеденный перерыв с 13-00 до 14-30 часов.
Председателем Агентства может быть установлен иной распорядок работы Агентства, в соответствии с Трудовым кодексом и законами "О государственной службе" и "О правоохранительной службе".
210. Допуск в здание Агентства сотрудников (работников) Агентства, территориальных подразделений Агентства и организаций, находящихся в ведении Агентства, осуществляется по электронным магнитным карточкам (пропускам), служебным удостоверениям.
211. Допуск в административные здания Агентства представителей сторонних организаций, с которыми Агентство заключило договор на обслуживание, ремонт техники, выполнение ремонтно-строительных и монтажных работ, осуществляется на основании списков (рапортов), представленных руководителем УПиФХР ДАР Агентства, согласованных руководством Агентства и документов, удостоверяющих их личность.
Ремонтно-строительные и монтажные работы внутри здания Агентства проводятся в присутствии работников УПиФХР ДАР Агентства.
212. Сотрудники (работники) Агентства (за исключением оперативных сотрудников (работников) при проведении оперативно-розыскных мероприятий) должны носить официально-деловую одежду в период исполнения своих служебных обязанностей.
Приложение к Регламенту работы
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
АКТ
об обнаружении расхождения в учетных данных
г. Астана "__" _________ 20__ г.
Нами, ______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
в соответствии с пунктом 90 Регламента работы Агентства Республики
Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
(далее - Агентство), утвержденного приказом Председателя Агентства
от 9 января 2015 года № 8, составлен настоящий акт об обнаружении
расхождения в учетных данных.
Так, "___" ________ 20__ г. в Агентство через _____________
(почту, спецсвязь и т.д.) _____ (опись(реестр) №_____ от ___________)
из ____ (наименование организации) _____ поступил пакет (конверт).
При вскрытии данного пакета:

1) (саны)құжат анықталды (№____, №____), олардың біреуі №____ пакетте (конвертте) көрсетілмеген;
2) пакетте (конвертте) көрсетілген №____ құжаттың пакетте (конвертте) іс жүзінде жоқ екені анықталды.
3) № ____ құжаттың ілеспе хатында көрсетілген қосымшалардың парақтар саны нақты санына сәйкес келмейтіні анықталды (____ парақ көрсетілген, нақты ____).
4) Басқа (айырмашылықтардың сипаты)_____________________
Осы акт 3 данада құрастырылды.
_______(лауазымы, қолы, тегі, инициалдары)____________________
_______(лауазымы, қолы, тегі, инициалдары)____________________
_______(лауазымы, қолы, тегі, инициалдары)____________________

1) обнаружено _(количество)__ документа (за №_____, №____),
один из которых за №_____ на пакете (конверте) не указан;
2) установлено, что документ №_____, указанный на пакете
(конверте), фактически в пакете (конверте) отсутствует;
3) установлено, что количество листов приложений, указанных
сопроводительном письме документа №____ не соответствует
действительности (указано ____ листов, фактически ___);
4) другое ______ (описание расхождения) ____________________.
Настоящий акт составлен в 3 экземплярах.
__________________(должность, подпись, фамилия, инициалы)___________
__________________(должность, подпись, фамилия, инициалы)___________
__________________(должность, подпись, фамилия, инициалы)___________