Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшерін және тәртібін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 28 қазандағы N 30 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қарашада N 3938 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 151/13 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 19.04.2024 № 151/13 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 02.06.2017 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 25.12.2019 № 307 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
"Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 25.12.2019 № 307 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібі осы шемімнің 1 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шемімнің 2 қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының
VIIІ-і сессиясының төрағасы
М. Қахабаев
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 28 қазандағы № 30 шешіміне 1- қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және тәртібі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 02.06.2017 № 91 (алғашқы ресми күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 25.12.2019 № 307 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 18.03.2020 № 337 (алғашқы ресми жарияланғанкүнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 октября 2016 года N 30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 21 ноября 2016 года N 3938. Утратило силу решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2024 года № 151/13
Сноска. Утратило силу решением Тайыншинского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.04.2024 № 151/13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2019 № 307 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
VIII сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М. Кахабаев
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов
Приложение 1 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 октября 2016 года № 30
Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.06.2017 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции решения маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2019 № 307 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 18.03.2020 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
Осы Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және тәртібі (бұдан әрі - Тәртіп) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін ұсыну ережелерін бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету мөлшерін және тәртібін белгілейді.
Осы Тіртіпте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) - Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) отбасының (азаматтың) жиынтық табысы - тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
4) уәкілетті орган – жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын, тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
5) шекті жол берілетін шығыстар үлесі - телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне пайызбен қатынасы.

1. Общее положение
Настоящий Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Тайыншинского района Северо-Казахстанской области (далее - Порядок) разработан в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и определяют порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам).
В Порядке используются следующие основные понятия:
1) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
2) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
3) совокупный доход семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
4) уполномоченный орган – коммунальное государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области", финансируемый за счет средств местного бюджета, осуществляющий назначение жилищной помощи;
5) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу семьи (гражданина) в процентах.

2. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының аумағында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
2) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
3) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтiп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға арналған шығыстарға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шектi жол берiлетiн Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы бойынша отбасының жиынтық табысына он пайызды құрайтын деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
2. Тұрғын үй көмегі Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданында тұрақты тұратын адамдарға кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасына сәйкес жеткiзушiлер ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу шоттары мен ай сайынғы жарналардың шоттары бойынша бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі. Ауданның жергiлiктi өкiлдi органы тұрғын үй көмегiн көрсетудiң мөлшерiн және тәртiбiн айқындайды.
3. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.
4. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.

2. Порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)
1. Жилищная помощь оказывается за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим на территории Тайыншинского района Северо-Казахстанской области, на оплату:
1) расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
3) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, который составляет десять процентов к совокупному доходу семьи по Тайыншинскому району Северо-Казахстанской области.
2. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг и счетам о ежемесячных взносах на содержание общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в Тайыншинском районе Северо-Казахстанской области. Размер и порядок оказания жилищной помощи определяется местным представительным органом района.
3. Семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в Государственную корпорацию и/или на веб-портал "электронного правительства" за назначением жилищной помощи один раз в квартал.
4. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации составляет восемь рабочих дней.

5. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
6. Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
7. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұрау салуының қабылдағаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
8. Мемлекеттік корпорация өтінішті ақпараттық жүйе арқылы қабылдайды және оны тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
9. Уәкілетті орган отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс емес екенін анықтау негізінде тұрғын үй көмегін беруден бас тартады және өтініш берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не Мемлекеттік корпорация арқылы дәлелді бас тартуды жібереді.
10. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не кызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті орган қабылдайды. Тағайындау туралы хабарлама не тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық құжат ретінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
11. Тұрғын үй көмегі өтініш берген айдың басынан ағымдағы тоқсанға тағайындалады.
3. Тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері
12. Тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері коммуналдық қызметтерін тұтынуға арналған шығыстарға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шектi жол берiлетiн шығыстарының арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
13. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегінің мөлшерін есептеу кезінде мынадай нормалар есепке алынады:
1) алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мəслихатының 18.03.2020 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2) өтем шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй алаңы нормасына әр адамға кемiнде он бес шаршы метр және көп дегенде он сегiз шаршы метр пайдалы алаң, бiрақ кемiнде бiр бөлмелi пәтер мөлшерiнде немесе жатақханадан бөлме қабылданады.
3) өтем шараларымен қамтамасыз етілетін есептеу құралдары жоқ тұтынушылар үшін коммуналдық қызметтерді тұтыну нормасы қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгіленеді.
Егер шығыстарға нормалар мен тарифтер заңнамамен белгіленген тәртіпте айқындалмаса, шығынды өтеу нақты шығыстар бойынша жүргізіледі.

5. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
6. В случае представления неполного пакета документов работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов.
7. В случае обращения через веб-портал "электронного правительства", услугополучателю в "личный кабинет" направляются статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
8. Государственная корпорация принимает заявление посредством информационной системы и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий назначение жилищной помощи.
9. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи на основании установления недостоверности документов, представленных семьей (гражданином) (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности), и (или) данных (сведений), содержащихся в них, и в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации.
10. Решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается уполномоченным органом, осуществляющим назначение жилищной помощи. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначении жилищной помощи направляется в Государственную корпорацию или "личный кабинет" в виде электронного документа.
11. Жилищная помощь назначается с начала месяца подачи заявления на текущий квартал.
3. Размер оказания жилищной помощи
12. Размер оказания жилищной помощи определяется как разница между суммой оплаты расходов за потребленные коммунальных услуг в пределах норм и предельно-допустимых расходов семьи (гражданина) на эти цели.
13. При расчете размера жилищной помощи малообеспеченным (гражданам) учитываются следующие нормы:
1) исключен решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 18.03.2020 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается не менее пятнадцати квадратных метров и не более восемнадцати квадратных метров полезной площади на человека, но не менее однокомнатной квартиры или комнаты в общежитии;
3) норма потребления коммунальных услуг, обеспечиваемых, компенсационными мерами для потребителей, не имеющих приборов учета, устанавливается в соответствии с действующим законодательством;
Если нормы и тарифы на расходы не определены в установленном законодательством порядке, возмещение затрат производится по фактическим расходам.

14. Коммуналдық қызметтерді тұтынудың есептеу құралдары бар тұтынушылар үшін қабылданатын шығыстар, есептеу құралдары жоқ тұтынушылар үшін коммуналдық қызметтер шығыстарының белгіленген нормалардан аспайтын есептеу құралдарының көрсеткіштері негізінде, алдындағы тоқсанға нақты шығындар бойынша айқындалады.
Телекоммуникациялар желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеуді "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысымен бекітілген, Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің қағидаларына сәйкес жүргізіледі.
15. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді уәкілетті орган есептелген соманы өтініш берушілерінің жеке шоттарына аудару жолымен екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырады.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 28 қазандағы № 30 шешіміне 2 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің Тізбесі
1. "Тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы № 182 шешімі (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде 2010 жылғы 18 наурызда тіркелген № 13-11-172, "Тайынша таңы"аудандық газетінде 2010 жылғы 16 сәуірде және "Тайыншинские вести" 2010 жылғы 16 сәуірде жарияланды);
2. "Тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Тайынша ауданы мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы № 182 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 5 қарашадағы № 57 шешімі (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде 2012 жылғы 7 желтоқсанда тіркелген № 1983, "Тайынша таңы" аудандық газетінде 2012 жылғы 28 желтоқсанда және "Тайыншинские вести" 2012 жылғы 28 желтоқсанда жарияланды);
3. "Тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Тайынша ауданы мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы № 182 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 29 наурыздағы № 79 шешімі (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде 2013 жылғы 19 сәуірде тіркелген № 2249, "Тайынша таңы" аудандық газетінде 2013 жылғы 17 мамырда және "Тайыншинские вести"2013 жылғы 19 сәуірде жарияланды);

14. Расходы, принимаемые к расчету для потребителей, имеющих приборы учета потребления коммунальных услуг, определяются по фактическим затратам за предыдущий квартал, на основании показаний приборов учета, но не более установленных норм расхода коммунальных услуг для потребителей, не имеющих прибора учета.
Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, производится в соответствии с Правилами компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
15. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня путем перечисления начисленных сумм на лицевые счета заявителей.
Приложение 2 к решению маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области 28 октября 2016 года № 30
Перечень некоторых решений маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области, признанных утратившими силу
1. Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2010 года № 182 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре нормативных правовых актов 18 марта 2010 года № 13-11-172, опубликовано в районной газете "Тайынша-Таңы" от 16 апреля 2010 года и "Тайыншинские вести" от 16 апреля 2010 года);
2. Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 5 ноября 2012 года № 57 "О внесении изменений в решение Тайыншинского районного маслихата от 8 февраля 2010 года № 182 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре нормативных правовых актов 7 декабря 2012 года № 1983, опубликовано в районной газете "Тайынша таңы" от 28 декабря 2012 года и "Тайыншинские вести" от 28 декабря 2012 года);
3. Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 29 марта 2013 года № 79 "О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2010 года № 182 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре нормативных правовых актов 19 апреля 2013 года № 2249, опубликовано в районной газете "Тайынша таңы" от 17 мая 2013 года и "Тайыншинские вести" от 19 апреля 2013 года);

4. "Тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Тайынша ауданы мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы № 182 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 157 шешімі (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде 2014 жылғы 23 қаңтардағы тіркелген № 2511, "Тайынша таңы" аудандық газетінде 2014 жылғы 7 ақпанда және "Тайыншинские вести" 2014 жылғы 7 ақпанда жарияланды);
5. "Тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Тайынша ауданы мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы № 182 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы № 169 шешімі (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде 2014 жылғы 28 сәуірдегі тіркелген № 2685, "Тайынша таңы" аудандық газетінде 2014 жылғы 16 мамырда және "Тайыншинские вести" 2014 жылғы 16 мамырда жарияланды);
6. "Тұрғын үй көмегін ұсыну Қағидаларын бекіту туралы" Тайынша ауданы мәслихатының 2010 жылғы 8 ақпандағы № 182 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 4 қарашадағы № 327 шешімі (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде 2015 жылғы 30 қарашадағы тіркелген № 3481, "Тайынша таңы" аудандық газетінде 2015 жылғы 25 желтоқсан және "Тайыншинские вести" 2015 жылғы 25 желтоқсанда жарияланды).

4. Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 157 "О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2010 года № 182 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре нормативных правовых актов 23 января 2014 года № 2511, опубликовано в районной газете "Тайынша таңы" от 7 февраля 2014 года и "Тайыншинские вести" от 7 февраля 2014 года);
5. Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2014 года № 169 "О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2010 года № 182 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре нормативных правовых актов 28 апреля 2014 года № 2685, опубликовано в районной газете "Тайынша таңы" от 16 мая 2014 года и "Тайыншинские вести" от 16 мая 2014 года);
6. Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 4 ноября 2015 года № 327 "О внесении изменения в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 8 февраля 2010 года № 182 "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи" (зарегистрировано в реестре нормативных правовых актов 30 ноября 2015 года № 3481, опубликовано в районной газете "Тайынша таңы" от 25 декабря 2015 года и "Тайыншинские вести" от 25 декабря 2015 года).