Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру туралы
Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 170/21-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 тамызда № 1123 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 341/42-VI шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 12.12.2018 № 341/42-VI (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру тізбесі бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Астана қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
М.Тулеутаев
Астана қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
С. Жүнісов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының Денсаулық
сақтау баскармасы" мемлекеттік
мекемесі (ДСБ) басшысының
міндетін атқарушы                                                К. Надыров
Астана қаласы мәслихатының
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 170/21-VI шешіміне
1-қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық мақсаттағы бұйымдарды қосымша беру тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 28.06.2018 № 284/34-VI (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Р/с
Ауру
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсеткіш (дәрежесі, сатысы, ауыр)
Арнайы емдеу өнімдерінің дәрілік заттардың атауы (шығару нысаны)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Тобрамицин, ұнтақ, ингаляцияға арналған ерітінді
Колиместаты натрий, ингаляцияға арналған ұнтақ
Урсодезоксихолінді қышқыл, капсула
Бейімделген емдік өнімдер
2.
Бастапқы өкпелік гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесі
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, ингаляцияға арналған ерітінді
3.
Драве синдромы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Стирипентол, капсула
4.
Қалқанша безінің медуллярлық ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Вандетаниб, таблетка
5.
Даймонд-Блекфан анемиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежелері
Деферазирокс, таблетка
6.
Ниман-Пик ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Барлық сатылар және ауырлық дәрежесін
Миглустат, капсула
7.
Бастапқы иммунтапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Мүмкіндігі болмаған жағдайда көк тамыр ішіне енгізу
Иммуноглобулин адами қалыпты, инъекцияға арналған ерітінді
8.
Шорбуындаушы спондилоартрит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейттін белсенді сатыдағы
Инфликсимаб, инъекцияға арналған ұнтақ
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
9.
Ювенильді идиопатиялық артрит, жүйелік нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған18 жасқа дейінгі балалар
Дәстүрлі терапияға толық жауап бермейттін белсенді сатыдағы
Тоцилизумаб, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
10.
Буллезді эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Медициналық мақсаттағы бұйымдар
Мамандандырылған емдік өнімдер
11.
Идиопатиялық өкпе фиброзы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Пирфенидон, капсула
12.
Анапластикалық лимфоманың киназа генінің экспрессиясы-мен ұсақ жасушалы емес өкпе обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Кризотиниб, капсула
Ниволумаб, ампула
13.
HER2-рецептор-ларының обырлық гиперэкспрессиясы бар жергілікті-рецидивті, ота жасауға жатпайтын сүт безінің обыры
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Пертузумаб, капсула
14.
BRAF V 600 генінің мутациясы бар резекцияға жатпайтын немесе метастазды меланома
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары және дәрежелері
Дабрафениб, капсула
15.
Өкпенің бронхоөкпелік дисплазиясы
1 жасқа дейінгі балалар
1000 г дейінгі салмақпен туған өте шала туған нәрестелер
Паливизумаб, ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
16.
Алғашқы глаукома, басқа көз аурулары салдарынан туындаған екінші глаукома
Астана қаласында кем дегенде бір жыл диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Дәстүрлі емдеуге толық жауап бермейтін белсенді сатыдағы
Бринзоламид, көзге арналған тамшылар
Тимолол, көзге арналған тамшылар
17.
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), дозаланған ингаляцияларға арналған аэрозоль
18.
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Жеке көтералмаушылық жағдайында
Ванатекс (валсартан), таблетка
Астана қаласы мәслихатының
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 170/21-VI шешіміне
2-қосымша
Астана қаласы мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Решение маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года №170/21-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 09 августа 2017 года № 1123. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12 декабря 2018 года № 341/42-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12.12.2018 № 341/42-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить перечень дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения, предоставляемых бесплатно отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу некоторые решения маслихата города Астаны согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
М. Тулеутаев
Исполняющий обязанности
секретаря маслихата города Астаны
С. Жунусов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
руководителя Государственного
учреждения "Управление
здравоохранения города Астаны" (УЗ)
К. Надыров
Приложение 1
к решению маслихата города Астаны
от 20 июля 2017 года №170/21-VI
Перечень
дополнительных лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения,
предоставляемых бесплатно отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении
Сноска. Перечень с изменением, внесенным решением маслихата г. Астаны от 28.06.2018 № 284/34-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Заболевание
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения)
для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств, специализированныхлечебных продуктов
(форма выпуска)
1
2
3
4
5
1.
Муковисцидоз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин, порошок, раствор для ингаляций
Колиместат натрия, порошок для ингаляций
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
Специализированные лечебные продукты
2.
Первичная легочная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Бозентан, таблетка
Силденафил, таблетка
Илопрост, раствор для ингаляций
3.
Синдром Драве
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стирипентол, капсула
4.
Медуллярный рак щитовидной железы
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб, таблетка
5.
Анемия Даймонда-Блекфана
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Деферазирокс, таблетка
6.
Болезнь Нимана-Пика
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Миглустат, капсула
7.
Первичный иммунодефицит
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
При невозможности внутривенных введений
Иммуноглобулин человеческий нормальный, раствор для инъекций
8.
Анкилозирующий спондилоартрит
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Инфликсимаб, порошок для инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
9.
Ювенильный идиопатический артрит, системный вариант
Дети до 18 лет, состоящие на диспансерном учете
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления раствора для инъекций
Адалимумаб, раствор для инъекций
10.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Изделия медицинского назначения
Специализированные лечебные продукты
11.
Идиопатический легочный фиброз
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пирфенидон, капсула
12.
Немелкоклеточный рак легкого с экспрессией гена киназы анапластической лимфомы
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кризотиниб капсула
Ниволумаб, ампула
13.
Местно-рецидивирующий, неоперабельный рак молочной железы с опухолевой гиперэкспрессией HER2-рецепторов
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пертузумаб, капсула
14.
Нерезектабельная или метастатическая меланома с мутацией гена BRAF V 600
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Дабрафениб, капсула
15.
Бронхолегочная дисплазия легких
Дети до 1 года
Глубоко недоношенные дети, рожденные с массой до 1000 г
Паливизумаб, порошок для приготовления раствора
16.
Первичная глаукома, глаукома вторичная вследствие других заболеваний глаза
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете в городе Астане не менее одного года
В активной фазе с неполным ответом на традиционную терапию
Бринзоламид, капли глазные
Тимолол, капли глазные
17.
Бронхиальная астма
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Серетид (сальметерол + флутиказона пропионат), аэрозоль для ингаляций
18.
Артериальная гипертензия
Все категории граждан, состоящих на диспансерном учете
В случае индивидуальной непереносимости
Ванатекс (валсартан), таблетка
Приложение 2
к решению маслихата города Астаны
от 20 июля 2017 года № 170/21-VI
Перечень
некоторых решений маслихата города Астаны, утративших силу

1. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 521/75-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 707 болып тіркелген, 2011 жылғы 7 қаңтарда "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
2. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 521/75-IV шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 282/40-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 846 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 қазанда "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
3. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 521/75-ІV шешіміне толықтыру енгізу туралы" Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 433/61-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 991 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 қаңтарда "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
4. "Қосымша дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету туралы" Астана қаласы мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 521/75-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Астана қаласы маслихатының 2016 жылғы 9 қыркүйектегі № 46/8-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1067 болып тіркелген, 2010 жылғы 15 қаңтарда "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).

1. Решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 521/75-IV "О дополнительном лекарственном обеспечении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 707, опубликовано 7 января 2011 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
2. Решение маслихата города Астаны от 23 сентября 2014 года № 282/40-V "О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 521/75-IV "О дополнительном лекарственном обеспечении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 846, опубликовано 30 октября 2014 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
3. Решение маслихата города Астаны от 11 декабря 2015 года № 433/61-V "О внесении дополнения в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 521/75-ІV "О дополнительном лекарственном обеспечении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 991, опубликовано 16 января 2016 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").
4. Решение маслихата города Астаны от 9 сентября 2016 года № 46/8-VI "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 7 декабря 2011 года № 521/75-IV "О дополнительном лекарственном обеспечении" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1067, опубликовано 15 октября 2016 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана").