Оңтүстiк Қазақстан облысының ауылдық жерге жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау шараларының жүйесi туралы
Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 27 маусымдағы № 13/154-VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2017 жылғы 18 шілдеде № 4155 болып тiркелдi. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 23 қазандағы № 15/192-VI шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық мәслихатының 23.10.2017 № 15/192-VI шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгiзiледi).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ауылдық жерге жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау шараларының мынадай жүйесi айқындалсын:
1) ауылдық жерге жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiне 1 000 000 (бір миллион) теңге көлемінде әлеуметтік көмек белгіленсін;
2) мамандарға әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) ауылдық жерге кемінде бес жылға жіберілетіндерге жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылатын, әлеуметтік кепілдік ретіндегі біржолғы көмек болып табылады деп белгіленсін;
3) әлеуметтік көмекті төлеу облыстық бюджеттен қалалар мен аудандардың бюджеттеріне бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттер шегінде жүзеге асырылатын болып белгіленсін.
2. Мыналардың күші жойылсын деп танылсын:
1) Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 19 шілдедегі № 34/383-III "Оңтүстік Қазақстан облысының ауылдық жерiне жұмысқа жiберiлген медицина және фармацевтика қызметкерлерiн әлеуметтiк қолдау шараларының жүйесi туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1963-нөмірмен тіркелген, 2007 жылғы 24 тамызда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған);
2) Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы № 41/410-IV "Оңтүстік Қазақстан облысының ауылдық жеріне жұмысқа жіберілген медицина және фармацевтика қызметкерлерін әлеуметтік қолдау шараларының жүйесі туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 19 шілдедегі № 34/383-III шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2052-нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 29 маусымда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған ).

О системе мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Южно-Казахстанской области
Решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 27 июня 2017 года № 13/154-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 18 июля 2017 года № 4155. Утратило силу решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 23 октября 2017 года № 15/192-VI
Сноска. Утратило силу решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 23.10.2017 № 15/192-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующую систему мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность:
1) установить социальную помощь в размере 1 000 000 (одного миллиона) тенге медицинским и фармацевтическим работником, направленным для работы в сельскую местность;
2) определить, что социальная помощь специалистам (далее - социальная помощь) является единовременной помощью, осуществляемой за счет бюджетных средств, в качестве социальной гарантии специалистам, направляемым на срок не менее пяти лет в сельскую местность;
3) определить, что выплата социальной помощи осуществляется в пределах выделенных целевых текущих трансфертов из областного бюджета бюджетам городов и районов.
2. Признать утратившими силу:
1) решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 19 июля 2007 года № 34/383-III "О системе мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1963, опубликовано 24 августа 2007 года в газете "Южный Казахстан");
2) решение маслихата Южно-Казахстанской области от 29 июня 2011 года № 41/410-IV "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 19 июля 2007 года № 34/383-III "О системе мер социальной поддержки медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2052, опубликовано 29 июня 2011 года в газете "Южный Казахстан").

3. Осы шешiм Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы Қ. Әбдіхалық
Облыстық мәслихат хатшысы Қ. Балабиев

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Южно-Казахстанской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
областного маслихата К.Абдихалык
Секретарь областного маслихата К. Балабиев