Ротациялау жоспарын және ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімін жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2018 жылғы 9 қаңтардағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 қаңтарда № 16277 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларының 84-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ротациялау жоспарын және ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімін жасау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар және әскери білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі аппаратының басшысына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 30.03.2021 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
генерал-полковник
С. Жасұзақов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2018 жылғы 9 қаңтардағы
№ 9 бұйрығымен
бекітілген
Ротациялау жоспарын және ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімін жасау қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 22.12.2022 № 1247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил составления плана ротации и списка военнослужащих, не включаемых в план ротации
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 января 2018 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2018 года № 16277.
В соответствии с пунктом 84 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления плана ротации и списка военнослужащих, не включаемых в план ротации.
2. Департаменту кадров и военного образования Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства обороны Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра обороны РК от 30.03.2021 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-полковник
С. Жасузаков
Утверждены приказом
Министра обороны
Республики Казахстан
от 9 января 2018 года № 9
Правила составления плана ротации и списка военнослужащих, не включаемых в план ротации
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра обороны РК от 22.12.2022 № 1247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ротациялау жоспарын және ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімін жасау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру қағидаларына (бұдан әрі – Әскери қызмет өткеру қағидалары) сәйкес әзірленді және ротациялау жоспарын және ротациялау жоспарына енгізілмейтін Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери қызметшілерінің тізімін жасау тәртібін айқындайды.
2-тарау. Ротациялау жоспарын және ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімін жасау тәртібі
2. Әскери қызметшілерді ротациялау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр органы жыл сайын жасайтын әскери қызметшілерді ротациялау жоспары (бұдан әрі – Ротациялау жоспары) негізінде жүзеге асырылады.
3. Әскери қызметшілерді ротациялау ол бекітілген жылдан кейінгі күнтізбелік жыл ішінде әскери қызметшілерді әскери лауазымға тағайындау арқылы әскери қызметті ұйымдастыруды ескере отырып жүргізіледі.
Ротациялау жоспары Әскери қызмет өткеру қағидаларының 83-тармағында айқындалған жағдайлар туындаған әскери қызметшілерге қатысты жасалады.
Ротациялау жоспарымен бір уақытта осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімі (бұдан әрі – Тізім) жасалады.
Тізімге Әскери қызмет өткеру қағидалары 84-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында айқындалған әскери қызметшілер және әскери қызмет мүддесінде Әскери қызмет өткеру қағидаларының 45-тармағы негізінде екінші мерзімге лауазымында қалатын әскери қызметшілер енгізіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қорғаныс министрінің 15.01.2024 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Ротациялау жоспары мен Тізімге әскери бөлімнің (мекеменің) командирі (бастығы) қол қояды және жыл сайын 10 желтоқсанға дейін жеке құрам бойынша бұйрық шығару құқығы берілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі айқындаған лауазымды адамдар тізбесінен лауазымды адам бекітеді.
Ротациялау жоспары мен Тізімді жоғары әскери басқару органымен келісу жүзеге асырылмайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қорғаныс министрінің 15.01.2024 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Ротациялау жоспарына не Тізімге өзгерістер енгізу туралы шешімді оларды бекіткен лауазымды адам қабылдайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления плана ротации и списка военнослужащих, не включаемых в план ротации (далее – Правила) разработаны в соответствии с Правилами прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124 (далее – Правила прохождения воинской службы) и определяют порядок составления плана ротации и списка военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан, не включаемых в план ротации.
Глава 2. Порядок составления плана ротации и списка военнослужащих, не включаемых в план ротации
2. Ротация военнослужащих осуществляется на основании ежегодно составляемого кадровым органом плана ротации военнослужащих (далее – План ротации) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Ротация военнослужащих производится в течение календарного года, следующего после его утверждения, с учетом организации воинской службы путем назначения военнослужащих на воинские должности.
План ротации составляется по военнослужащим, в отношении которых наступили условия, определенные пунктом 83 Правил прохождения воинской службы.
Одновременно с Планом ротации составляется список военнослужащих, не включаемых в План ротации, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Список).
В Список включаются военнослужащие, определенные подпунктами 1), 2), 3) и 4) пункта 84 Правил прохождения воинской службы, и военнослужащие, которые в интересах воинской службы оставляются в должности на второй срок на основании пункта 45 Правил прохождения воинской службы.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 15.01.2024 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. План ротации и Список подписываются командиром (начальником) воинской части (учреждения) и ежегодно до 10 декабря утверждаются должностным лицом из определенного Министром обороны Республики Казахстан перечня должностных лиц, которым предоставлено право издания приказов по личному составу.
Согласование с вышестоящими органами военного управления Плана ротации и Списка не осуществляется.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра обороны РК от 15.01.2024 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Решение о внесении изменений в План ротации либо в Список принимается должностным лицом, их утвердившим.

6. Бекітілген Ротациялау жоспарынан және Ротациялау жоспарына өзгерістерден үзінді оны бекіткеннен кейін бес жұмыс күні ішінде бағынысты әскери бөлімдерге (мекемелерге) жолданады және тиісті командирлер (бастықтар) әскери қызметшілерге жеткізеді.
7. Ротациялау шарттары:
1) әскери қызметшінің бір әскери лауазымда болуының күнтізбелік бесжылдық мерзімі;
2) офицерлер құрамы үшін:
осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген климаттық жағдайы ауыр жергілікті жерде бір әскери бөлімде (бөлімшеде) үздіксіз әскери қызмет өткерудің күнтізбелік үшжылдық мерзімі;
осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген климаттық жағдайы ауыр жергілікті жерде бір гарнизонда үздіксіз әскери қызмет өткерудің күнтізбелік бесжылдық мерзімі;
климаттық жағдайы ауыр жергілікті жерге жатпайтын бір гарнизонда үздіксіз әскери қызмет өткерудің күнтізбелік сегіз жыл мерзімі (стратегиялық, жедел-стратегиялық әскери басқару органында қызмет өткеретіндерді және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорғаныс университетінің профессор-оқытушы құрамын қоспағанда) болып табылады.
Магистратурада немесе докторантурада күндізгі оқу уақыты бір гарнизонда әскери қызмет өткеру мерзіміне есептелмейді.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қорғаныс министрінің 15.01.2024 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Әскери бөлімдердің (мекемелердің) командирлері (бастықтары) ротациялау жүргізу нәтижесі туралы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын 5-і күніне қарай жоғары тұрған кадр органдарына баяндайды.
Ротациялау жоспарын және
ротациялау жоспарына
енгізілмейтін әскери
қызметшілердің тізімін жасау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Бекітемін
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және
аты-жөні)
20__ жылғы " ___" _________
20___ жылға арналған _____________________________________ әскери қызметшілерін (басқару органының атауы) ротациялау жоспары
Р/с №
Әскери атағы
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)
Атқаратын лауазымы, лауазымда қай уақыттан бастап, штаттық- лауазымдық санаты
Туған күні, ұлты, білімі, білімі бойынша мамандығы, Қарулы Күштерде қай уақыттан бастап, келісімшарттың аяқталу күні
Әскери қызметшінің отбасы құрамы
Ротациялау үшін негіздеме
Жоспарланатын (ұсынылатын) лауазым, штаттық- лауазымдық санаты
Ескертпе
Әскери бөлімнің командирі ____________________________________________ (әскери атағы, қолы, тегі және инициалдары)
Ротациялау жоспарын және
ротациялау жоспарына
енгізілмейтін әскери
қызметшілердің тізімін
жасау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Бекітемін
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және
аты-жөні)
20__ ж. " ___" _________
20___ жылға арналған ______________________________________________ (басқару органының атауы) ротациялау жоспарына енгізілмейтін әскери қызметшілердің тізімі
Р/с №
Әскери атағы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Атқаратын лауазымы, лауазымда қай уақыттан бастап, штаттық- лауазымдық санаты
Туған күні, ұлты, білімі, білімі бойынша мамандығы, Қарулы Күштерде қай уақыттан бастап, келісімшарттың аяқталу күні
Әскери қызметшінің отбасы құрамы
Ротациялау үшін бар шарттар
Ротациялау жоспарына енгізбеу үшін негіздеме
Ескертпе
Әскери бөлімнің командирі _______________________________________
Ротациялау жоспарын және
ротациялау жоспарына
енгізілмейтін әскери
қызметшілердің тізімін
жасау қағидаларына
3-қосымша
Әскери қызмет өткерудің шекті мерзімі 3 жылдан аспайтын климаттық жағдайы ауыр жергілікті жердегі әскери бөлімдердің (бөлімшелердің) тізбесі
Р/с №
Гарнизон (әскери бөлім (бөлімше) атауы
Елді мекен атауы
1.
51809-Г әскери бөлімі
Маңғыстау облысының
Жаңаөзен қаласы
2.
30153 әскери бөлімінің авиацияны бағыттау пункті
51809-В әскери бөлімі
51809-Ж әскери бөлімі
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала ауданының Жаңақазан кенті
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданының Жем қаласы
3.
31767-Ж әскери бөлімі
Абай облысы Үржар ауданының Мақаншы кенті
4.
97617-В әскери бөлімі
Алматы облысы Райымбек ауданының Нарынқол кенті
5.
97368 әскери бөлімі
31767-Е әскери бөлімі
31767-И әскери бөлімі
47007 әскери бөлімі
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданының Серебрянск қаласы,
Күршім ауданының Боран кенті,
Тарбағатай ауданының Тұғыл кенті,
Абай облысы Жарма ауданының Жаңғызтөбе кенті
6.
31767-Д әскери бөлімі
Жетісу облысы Алакөл ауданының Достық кенті
Ротациялау жоспарын және
ротациялау жоспарына
енгізілмейтін әскери
қызметшілердің тізімін жасау
қағидаларына
4-қосымша
Әскери қызмет өткерудің шекті мерзімі 5 жылдан аспайтын климаттық жағдайы ауыр жергілікті жер тізбесі
Ақмола облысында – Аршалы, Жарқайың, Есіл, Жақсы, Қорғалжын, Целиноград аудандары (Астана қаласын қоспағанда), Сілеті ауылдық округі және Степногорск қаласы;
Ақтөбе облысында – Байғанин және Мұғалжар аудандары;
Алматы облысында – Жамбыл, Іле, Талғар, Ұйғыр, Еңбекшіқазақ, Райымбек, Қонаев, Қарасай, Балқаш аудандары;
Жетісу облысында – Алакөл, Ескелді аудандары (Талдықорған қаласын қоспағанда), Кербұлақ, Көксу, Панфилов, Сарқанд аудандары, Текелі қаласы және Ақсу ауылы;
Атырау облысында – облыстың барлық аумағы;
Шығыс Қазақстан облысында – Қатонқарағай, Күршім, Зайсан, Тарбағатай, Жаңасемей, Таскескен аудандары;
Абай облысында – Абай, Аягөз, Бесқарағай, Жарма аудандары, Үржар ауданының Мақаншы ауылдық округі, Семей және Курчатов қалалары;
Жамбыл облысында – Қордай, Мойынқұм Талас, Байзақ және Шу аудандары және Жаңатас қаласы;
Батыс Қазақстан облысында – Жаңақала және Бөкейорда аудандары, Теректі ауданының Тайпақ ауылдық округі;
Қарағанды облысында – Абай, Нұра, Шет, Ақтоғай, Қарқаралы аудандары, Балқаш, Приозерск қалалары, Шет ауданының Ағадыр ауылдық округі;
Ұлытау облысында – Жаңаарқа, Ұлытау аудандары, Жезқазған, Сәтбаев, Қаражал қалалары және Жәйрем кенті;
Қостанай облысында – Арқалық қаласы;
Қызылорда облысында – облыстың барлық аумағы;
Маңғыстау облысында – Қарақия, Бейнеу, Маңғыстау, Мұнайлы аудандары (Өмірзақ ауылын қоспағанда), Ақтау, Жаңаөзен және Форт-Шевченко қалалары;
Павлодар облысында – Май және Лебяжі аудандары;
Солтүстік Қазақстан облысында – Айыртау ауданы;
Оңтүстік Қазақстан облысында – Созақ, Сарыағаш аудандары (Келес ауылдық округін қоспағанда), Түркістан және Сарыағаш қалалары.
Ротациялау жоспарын және
ротациялау жоспарына
енгізілмейтін әскери
қызметшілердің тізімін жасау
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
20__ жылғы ___ тоқсан бойынша _____________________________ (басқару органының атауы) әскери қызметшілерін ротациялауды жүргізу нәтижесі туралы мәліметтер
Р/с № Ротациялау жоспарына енгізілген әскери қызметші саны Оларға қатысты ротациялау жүргізілген әскери қызметші саны, оның ішінде: Ескертпе
жоғары тең төмен

6. Выписки из утвержденного Плана ротации и изменений в План ротации в течение пяти рабочих дней после его утверждения направляются в подчиненные воинские части (учреждения) и доводятся до военнослужащих соответствующими командирами (начальниками).
7. Условиями ротации являются:
1) пятилетний календарный срок нахождения военнослужащего на одной воинской должности;
2) для офицерского состава:
трехлетний календарный срок прохождения воинской службы непрерывно в одной воинской части (подразделении) в местности с тяжелыми климатическими условиями, указанными в приложении 3 к настоящим Правилам;
пятилетний календарный срок прохождения воинской службы непрерывно в одном гарнизоне в местности с тяжелыми климатическими условиями, указанными в приложении 4 к настоящим Правилам;
восьмилетний календарный срок прохождения воинской службы непрерывно в одном гарнизоне, не относящемуся к местности с тяжелыми климатическими условиями (за исключением проходящих службу в стратегических, оперативно-стратегических органах военного управления и профессорско-преподавательского состава Национального университета обороны Республики Казахстан).
Время очного обучения в магистратуре или докторантуре в срок воинской службы в одном гарнизоне не засчитывается.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 15.01.2024 № 21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. О результатах проведения ротации командиры (начальники) воинских частей (учреждений) докладывают в вышестоящие кадровые органы ежеквартально к 5 числу по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Приложение 1 к Правилам
составления плана ротации и
списка военнослужащих, не
включаемых в план ротации
Форма
Утверждаю
________________________________
(должность)
________________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
" ___ " ____________ 20 ___ г.
План
ротации военнослужащих ___________________________________ на 20___ год
(наименование органа управления)
№ п/п Воинское звание Фамилия, имя и отчество
(при его наличии)
Занимаемая должность, с какого времени в должности, штатно-должностная категория Дата рождения, национальность, образование, специальность по образованию, с какого времени в ВС, дата окончания контракта Состав семьи военнослужащего Основание для ротации Планируемая (предлагаемая) должность, штатно-должностная категория Примечание
1.
Командир воинской части _________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 2 к Правилам
составления плана ротации и
списка военнослужащих, не
включаемых в план ротации
Форма
Утверждаю
________________________________
(должность)
________________________________
(воинское звание, подпись,
фамилия и инициалы)
" ___ " ____________ 20 ___ г.
Список военнослужащих,
не включаемых в план ротации
______________________________________________ на 20___ год
(наименование органа управления)
№ п/п
Воинское звание
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность, с какого времени в должности, штатно-должностная категория
Дата рождения, национальность, образование, специальность по образованию, с какого времени в Вооруженных Силах, дата окончания контракта
Состав семьи военнослужащего
Имеющиеся условия для ротации
Основание для не включения в план ротации
Примечание
1.
Командир воинской части ____________________________________
Приложение 3 к Правилам
составления плана ротации и
списка военнослужащих, не
включаемых в план ротации
Перечень воинских частей (подразделений) в местностях с тяжелыми климатическими условиями с предельным сроком прохождения воинской службы не более 3 лет
№ п/п Название гарнизона
(воинской части (подразделения)
Название населенных пунктов
1.
Войсковая часть 51809-Г
Город Жанаозен
Мангистауской области
2.
Пункт наведения авиации
войсковой части 30153
Войсковая часть 51809-В
Войсковая часть 51809-Ж
Поселок Жанаказан Жангалинского района
Западно-Казахстанской области,
город Жем Мугалжарского района Актюбинской области
3.
Войсковая часть 31767-Ж
Поселок Маканчи Урджарского района области Абай
4.
Войсковая часть 97617-В
Поселок Нарынкол Райымбекского района
Алматинской области
5.
Войсковая часть 97638
Войсковая часть 31767-Е
Войсковая часть 31767-И
Войсковая часть 47007
Город Серебрянск района Алтай, поселок Буран Курчумского района, поселок Тугул Тарбагатайского района Восточно-Казахстанской области, поселок Жангиз Тобе Жарминского района области Абай
6.
Войсковая часть 31767-Д
Поселок Достык Алакольского района области Жетісу
Приложение 4 к Правилам
составления плана ротации и
списка военнослужащих, не
включаемых в план ротации
Перечень местностей
с тяжелыми климатическими условиями с предельным сроком прохождения
воинской службы не более 5 лет
в Акмолинской области – Аршалынский, Жаркаинский, Есильский, Жаксынский, Коргальжинский, Целиноградский (за исключением города Астана) районы, Селетинский сельский округ и город Степногорск;
в Актюбинской области – Байганинский и Мугалжарский районы;
в Алматинской области – Жамбылский, Илийский, Талгарский, Уйгурский, Енбекшиказахский, Райымбекский, Конаевский, Карасайский, Балхашский районы;
в области Жетісу – Алакольский, Ескельдинский (за исключением города Талдыкоргана), Кербулакский, Коксуйский, Панфиловский, Саркандский районы, город Текели и село Аксу;
в Атырауской области – вся территория области;
в Восточно-Казахстанской области – Катон-Карагайский, Курчумский, Зайсанский, Тарбагатайский, Жанасемейский, Таскескенский районы;
в области Абай – Абайский, Аягозский, Бескарагайский, Жарминский районы, Маканчинский сельский округ Урджарского района, города Семей и Курчатов;
в Жамбылской области – Кордайский, Мойынкумский, Таласский, Байзакский и Шуский районы и город Жанатас;
в Западно-Казахстанской области – Джангалинский и Бокейординский районы, Тайпакский сельский округ Теректинского района;
в Карагандинской области – Абайский, Нуринский, Шетский, Актогайский, Каркаралинский районы, города Балхаш, Приозерск, Агадырский сельский округ Шетского района;
в области Ұлытау – Жанаркинский, Улытауский районы, города Жезказган, Сатпаев и Каражал и поселок Жайрем;
в Костанайской области – город Аркалык;
в Кызылординской области – вся территория области;
в Мангистауской области – Каракиянский, Бейнеуский, Мангистауский, Мунайлинский (за исключением села Умирзак) районы, города Актау, Жана-Узень и Форт-Шевченко;
в Павлодарской области – Майский и Лебяжинский районы;
в Северо-Казахстанской области – Айыртауский район;
в Южно-Казахстанской области – Сузакский, Сарыагашский (за исключением Келесского сельского округа) районы, города Туркестан и Сарыагаш.
Приложение 5 к Правилам
составления плана ротации и
списка военнослужащих, не
включаемых в план ротации
Форма
Сведения
о результатах проведения ротации военнослужащих
_____________________________ за ___ квартал 20__ года
(наименование органа управления)
№ п/п Количество военнослужащих, включенных в план ротации Количество военнослужащих, в отношении которых проведена ротация, в т.ч. Примечание
на высшую на равную на низшую