Петропавл қаласы бойынша жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 5 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 13 желтоқсанда № 5072 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексі 510-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген, казино орналасқан, сондай-ақ тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылатын жер учаскелерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргізілетін жерді аймақтарға бөлу жобаларының (схемаларының) негізінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық Кодексі) 505, 506-баптарында белгіленген Петропавл қаласы бойынша жер салығының базалық мөлшерлемелерінен елу пайызға жоғарылатылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 31.03.2021 № 2 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қосымшаға сәйкес Петропавл қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім ресми жариялануға жатады және 2019 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы
Қ. Мұқышев
Петропавл қалалық
мәслихатының хатшы
А. Бердағұлов
2018 жылғы "29" қарашадағы қалалық мәслихат шешіміне қосымша
Петропавл қалалық мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 3 "Петропавл қаласы жер салығының базалық төлемдерін түзету туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-1-171 болып тіркелген, 2010 жылғы 19 ақпандағы "Проспект СК", "Қызылжар нұры" газеттерінде жарияланған).
2. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2011 жылғы 29 наурыздағы № 2 "Петропавл қаласы жер салығының базалық төлемдерін түзету туралы" ІV шақырылған Петропавл қалалық мәслихаты кезектен тыс ХХІІІ сессиясының 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 3 шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13-1-195 болып тіркелген, 2011 жылғы 12 мамырдағы "ВсҰ будет хорошо", 2011 жылғы 13 мамырдағы "Қызылжар нұры" газеттерінде жарияланған).

О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 29 ноября 2018 года № 5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 декабря 2018 года № 5072.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах" Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании проектов (схем) зонирования земель, проводимого в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан повысить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску, установленных статьями 505506 Кодекса "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс), за исключением земельных участков, выделенных под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, занятые под казино, а также неиспользуемые в соответствующих целях или используемые с нарушением законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 31.03.2021 № 2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Петропавловского городского маслихата согласно приложению.
3. Настоящее решение подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 01 января 2019 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
К. Мукушев
Секретарь Петропавловского
городского маслихата
А. Бердагулов
Приложение к решению городского маслихата от "29" ноября 2018 года
Перечень утративших силу некоторых решений Петропавловского городского маслихата
1. Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 29 января 2010 года № 3 "О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-1-171, опубликовано 19 февраля 2010 года в газетах "Проспект СК", "Қызылжар нұры").
2. Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 29 марта 2011 года № 2 "О внесении дополнений в решение внеочередной XXIII сессии Петропавловского городского маслихата IV созыва от 29 января 2010 года № 3 "О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13-1-195, опубликовано в газетах 12 мая 2011 года "ВсҰ будет хорошо", 13 мая 2011 года "Қызылжар нұры").

3. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 шілдедегі № 2 "Петропавл қаласы жер салығының базалық төлемдерін түзету туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3884 болып тіркелген, 2016 жылғы 09 қыркүйекте "Әділет" Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

3. Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 22 июля 2016 года № 2 "О внесении изменений в решение Петропавловского городского маслихата от 29 января 2010 года № 3 "О корректировке базовых ставок земельного налога по городу Петропавловску" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3884, опубликовано 09 сентября 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет").