Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 262 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 19864 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі бекітілсін.
2. Банктік емес ұйымдарды дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.А. Біртановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
2019 жылғы "____"____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 262 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығы және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. "Төлем агентінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы № 409 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2632 болып тіркелген, 2004 жылғы 23 қаңтарда "Егемен Қазақстан" газетінде № 14-15 (23653) жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Төлем агентінің қызметін жүзеге асыру қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 262. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 января 2020 года № 19864.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее постановление вводится в действие c 1 января 2020 года.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту развития небанковских организаций в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Биртанова Е.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие c 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
"____"____________ 2019 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 31 декабря 2019 года № 262
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года № 409 "Об утверждении Правил осуществления деятельности платежного агента" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2632, опубликовано 23 января 2004 года в газете "Казахстанская правда" № 13 (24323) следующее изменение:
в Правилах осуществления деятельности платежного агента, утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Төлем агенті эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша кірісті және облигациялар шығарылымының проспектісінде белгіленген өтеу мерзімі аяқталғаннан кейін бір ай ішінде оларды өтеу кезінде облигациялардың номиналды құнын толық төлеген жағдайда, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 32-бабының 5-тармағына сәйкес уәкілетті органның нормативтік құқықтық актісінде белгіленген тәртіппен мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны жібереді.".
2. "Бағалы қағаздармен және өзге де қаржы құралдарымен сауда ұйымдастыру қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 қазандағы № 170 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5406 болып тіркелген, 2009 жылғы 14 қаңтарда "Заң газеті" газетінде № 5 (1428) жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздармен және өзге де қаржы құралдарымен сауда ұйымдастыру қызметін жүзеге асыру қағидаларында:
1-тармақтың 18) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"18) уәкілетті орган – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган.".
3. "Қаржы құралдарын және инвестициялық қор активтерінің құрамына кіретін өзге де мүлікті инвестициялау қағидаларын және акционерлік және инвестициялық пай қорлары активтерінің құрамына кіруі мүмкін қаржы құралдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 60 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7540 болып тіркелген, 2012 жылғы 4 шілдеде "Егемен Қазақстан" газетінде № 369-374 (27448) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржы құралдарын және инвестициялық қор активтерінің құрамына кіретін өзге де мүлікті инвестициялау қағидаларында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қаржы құралдарын және инвестициялық қор активтерінің құрамына кіретін өзге де мүлікті инвестициялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Инвестициялық және венчурлік қорлар туралы" 2004 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және акционерлік және инвестициялық пай қорлары активтерінің құрамына кіретін қаржы құралдарын және өзге мүлікті инвестициялау тәртібін белгілейді.";

"7. Платежный агент в случае полной выплаты дохода по эмиссионным ценным бумагам и номинальной стоимости облигаций при их погашении в течение одного месяца после окончания срока погашения, установленного проспектом выпуска облигаций, направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) уведомление об итогах погашения негосударственных облигаций в порядке, установленном нормативным правовым актом уполномоченного органа в соответствии с пунктом 5 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг".
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года № 170 "Об утверждении Правил осуществления деятельности организации торговли с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5406, опубликовано 14 января 2009 года в газете "Юридическая газета" № 5 (1602) следующее изменение:
в Правилах осуществления деятельности организации торговли с ценными бумагами и иными финансовыми инструментами, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 18) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"18) уполномоченный орган – уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.";
3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 60 "Об утверждении Правил инвестирования финансовых инструментов и иного имущества, входящего в состав активов инвестиционного фонда, и перечня финансовых инструментов, которые могут входить в состав активов акционерных и паевых инвестиционных фондов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7540, опубликовано 4 июля 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 211-212 (27030-27031) следующие изменения:
в Правилах инвестирования финансовых инструментов и иного имущества, входящего в состав активов инвестиционного фонда, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила инвестирования финансовых инструментов и иного имущества, входящего в состав активов инвестиционного фонда (далее - Правила), разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "Об инвестиционных и венчурных фондах" (далее - Закон) и устанавливают порядок инвестирования финансовых инструментов и иного имущества, входящего в состав активов акционерных и паевых инвестиционных фондов.";

1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) басқарушы компания - қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) берген лицензиясы негізінде инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы;";
13-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Инвестициялық қор активтері құрылымының осы Қағидаларда және (немесе) инвестициялық декларацияда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуіне әкеп соқтырған, басқарушы компанияның іс-қимылына байланысты емес жағдайлар туындаған кезде басқарушы компания осындай сәйкессіздікке байланысты инвестициялық қызметін тоқтатады және бір жұмыс күні ішінде уәкілетті органға іс-шаралардың атауын, оларды орындауға жауапты басқарушы компанияның басшы қызметкерлерін және орындау мерзімін көрсете отырып, сәйкессіздікті жою жөніндегі іс-шаралар жоспарын қоса беріп, осындай сәйкессіздік фактісі мен себептері туралы хабарлайды.".
4. "Облигацияларды ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын, сондай-ақ эмитент пен облигацияларды ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигацияларды ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптар және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ақпарат беру мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 88 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7568 болып тіркелген, 2012 жылғы 1 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 442-449 (27523) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Облигацияларды ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын, сондай-ақ эмитент пен облигацияларды ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигацияларды ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптарды және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ақпарат беру мерзімдерін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Облигацияларды ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары, сондай-ақ эмитент пен облигацияларды ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигацияларды ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптар және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ақпарат беру мерзімдері бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Облигацияларды ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларында, сондай-ақ эмитент пен облигацияларды ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигацияларды ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптарда және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ақпарат беру мерзімдерінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Облигацияларды ұстаушылар өкілінің өз функциялары мен міндеттерін орындау, оның өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату қағидалары, сондай-ақ эмитент пен облигацияларды ұстаушылардың өкілі арасында жасалатын облигацияларды ұстаушылардың мүдделерін білдіру туралы шарттың мазмұнына қойылатын талаптар және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ақпарат беру мерзімдері";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) управляющая компания - профессиональный участник рынка ценных бумаг, осуществляющий деятельность по управлению инвестиционным портфелем на основании лицензии, выданной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган);";
часть первую пункта 13 изложить в следующей редакции:
"13. При возникновении обстоятельств, независящих от действий управляющей компании, повлекших несоответствие структуры активов инвестиционного фонда условиям, установленным настоящими Правилами и (или) инвестиционной декларацией, управляющая компания прекращает инвестиционную деятельность, связанную с таким несоответствием, и в течение одного рабочего дня сообщает в уполномоченный орган о факте и причинах данного несоответствия с приложением плана мероприятий по его устранению с указанием наименования мероприятий, руководящих работников управляющей компании, ответственных за их исполнение, и сроков исполнения.".
4. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 88 "Об утверждении Правил исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, досрочного прекращения его полномочий, а также требований к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций, и сроков предоставления информации в Национальный Банк Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7568, опубликовано 1 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 245-246 (27064-27065) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, досрочного прекращения его полномочий, а также требований к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций, и сроков предоставления информации в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, досрочного прекращения его полномочий, а также требования к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций, и сроки предоставления информации в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.";
в Правилах исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, досрочного прекращения его полномочий, а также требованиях к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций, и сроках предоставления информации в Национальный Банк Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила исполнения представителем держателей облигаций своих функций и обязанностей, досрочного прекращения его полномочий, а также требования к содержанию договора о представлении интересов держателей облигаций, заключаемого между эмитентом и представителем держателей облигаций, и сроки предоставления информации в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций";
преамбулу изложить в следующей редакции:

10. "Эмиссиялық бағалы қағаздармен жасалған мәмілелерді, эмиссиялық бағалы қағаздар жөніндегі эмитенттердің міндеттемелері бойынша талап ету құқықтарын беруді орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркеу, орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде және (немесе) номиналды ұстауды есепке алу жүйесінде тіркелген тұлғаның жеке шотынан үзінді көшірмені беру және номиналды ұстаушының номиналды ұстауындағы бағалы қағаздары бар клиенттер туралы ақпаратты орталық депозитарийдің және эмитенттің талап етуі бойынша табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы № 210 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9876 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Эмиссиялық бағалы қағаздармен жасалған мәмілелерді, эмиссиялық бағалы қағаздар жөніндегі эмитенттердің міндеттемелері бойынша талап ету құқықтарын беруді орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркеу, орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде және (немесе) номиналды ұстауды есепке алу жүйесінде тіркелген тұлғаның жеке шотынан үзінді көшірмені беру және номиналды ұстаушының номиналды ұстауындағы бағалы қағаздары бар клиенттер туралы ақпаратты орталық депозитарийдің және эмитенттің талап етуі бойынша табыс ету қағидаларында:
1-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) уәкiлеттi орган – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган;";
31-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) клиенттердің жеке шоттарынан оларға тиесілі Банктер туралы заңның 16-бабының 6-тармағына сәйкес мәжбүрлеп сатып алуға жататын екінші деңгейдегі банктердің акцияларын есептен шығару және осы акцияларды Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18669 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 2 мамырдағы № 70 қаулысымен бекітілген Банк акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және оларды кейіннен инвесторларға міндетті түрде сату қағидаларында белгіленген тәртіппен қабылданған уәкілетті органның шешімі негізінде тіркелетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің шотына есепке жазу бойынша операциялар;";
33-1 және 33-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33-1. Номиналды ұстаушы (номиналды ұстаушылар) бөлу немесе қосылу нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда мұндай қайта ұйымдастыру нәтижесінде пайда болған және қайта ұйымдастырылған номиналды ұстаушының (қайта ұйымдастырылған номиналды ұстаушылардың) лицензиясын "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 34-бабының 1 және 5-тармақтарында белгіленген тәртіппен қайта ресімдеген заңды тұлға уәкілетті органнан қайта ресімделген лицензияны алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17920 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 307 қаулысымен бекітілген Орталық депозитарий қызметін жүзеге асыру қағидаларының (бұдан әрі – № 307 қағидалар) 37-тармағында көрсетілген операцияларды жасауға арналған бұйрықты орталық депозитарийге беруді жүзеге асырады.

10. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 210 "Об утверждении Правил регистрации сделок с эмиссионными ценными бумагами, уступки прав требования по обязательствам эмитентов по эмиссионным ценным бумагам в системе учета центрального депозитария, предоставления выписки с лицевого счета зарегистрированного лица в системе учета центрального депозитария и (или) в системе учета номинального держания и предоставления номинальным держателем информации о клиентах, ценные бумаги которых находятся в его номинальном держании, по требованию центрального депозитария и эмитента" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9876, опубликовано 28 ноября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах регистрации сделок с эмиссионными ценными бумагами, уступки прав требования по обязательствам эмитентов по эмиссионным ценным бумагам в системе учета центрального депозитария, предоставления выписки с лицевого счета зарегистрированного лица в системе учета центрального депозитария и (или) в системе учета номинального держания и предоставления номинальным держателем информации о клиентах, ценные бумаги которых находятся в его номинальном держании, по требованию центрального депозитария и эмитента, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 9) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"9) уполномоченный орган – уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;";
подпункт 3) пункта 31 изложить в следующей редакции:
"3) операций по списанию с лицевых счетов клиентов принадлежащих им акций банков второго уровня, подлежащих принудительному выкупу в соответствии с пунктом 6 статьи 16 Закона о банках и зачислению данных акций на счет Национального Банка Республики Казахстан, которые регистрируются на основании решения уполномоченного органа, принятого в порядке, определенном Правилами принудительного выкупа акций банка и их обязательной последующей продажи инвесторам, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 мая 2019 года № 70, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18669;";
пункты 33-1 и 33-2 изложить в следующей редакции:
"33-1. В случае реорганизации номинального держателя (номинальных держателей) в форме разделения или слияния юридическое лицо, возникшее в результате такой реорганизации и переоформившее лицензию реорганизованного номинального держателя (реорганизованных номинальных держателей) в порядке, установленном пунктами 1 и 5 статьи 34 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", осуществляет подачу приказа центральному депозитарию на совершение операций, указанных в пункте 37 Правил осуществления деятельности центрального депозитария, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 307, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17920 (далее - Правила № 307), в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения от уполномоченного органа переоформленной лицензии.

33-2. Номиналды ұстаушылар біріктіру нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда біріктіру жүргізілген номиналды ұстаушы Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар туралы заңнамасына сәйкес тараптар беру актісіне қол қойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде № 307 қағидалардың 37-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген операцияларды жасау жөніндегі бұйрықты орталық депозитарийге беруді жүзеге асырады.".
11. "Эмитенттің ақпаратты жария ету қағидаларын, Эмитенттің жария етуіне жататын ақпараттың мазмұнына қойылатын талаптарды, сондай-ақ эмитенттің қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында ақпаратты жария ету мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 189 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17579 болып тіркелген, 2018 жылғы 26 қазанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Эмитенттің ақпаратты жария ету қағидаларында:
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) уәкiлеттi орган – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган;".
12. "Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 249 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17803 болып тіркелген, 2018 жылғы 6 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) уәкiлеттi орган – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган;";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Тіркелген тұлғалардың жеке шоттарынан оларға тиесілі, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Банктер және банк қызметі туралы заң) 16-бабының 6-тармағына сәйкес мәжбүрлеп сатып алуға жататын екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі – банктер) акцияларын есептен шығару және осы акцияларды уәкілетті органның шотына есепке жазу операциялары Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18669 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 2 мамырдағы № 70 қаулысымен бекітілген Банк акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және оларды кейіннен инвесторларға міндетті түрде сату қағидаларында белгіленген тәртіппен қабылданған уәкілетті органның шешімі негізінде тіркеледі.".

33-2. В случае реорганизации номинальных держателей в форме присоединения номинальный держатель, к которому производится присоединение, осуществляет подачу приказа центральному депозитарию на совершение операций, указанных в подпункте 2) пункта 37 Правил № 307, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания сторонами передаточного акта в соответствии с законодательством Республики Казахстан об акционерных обществах.".
11. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 189 "Об утверждении Правил раскрытия эмитентом информации, Требований к содержанию информации, подлежащей раскрытию эмитентом, а также сроков раскрытия эмитентом информации на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17579, опубликовано 26 октября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах раскрытия эмитентом информации, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) уполномоченный орган – уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;".
12. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 249 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по ведению системы реестра держателей ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17803, опубликовано 6 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах осуществления деятельности по ведению системы реестра держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 10) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"10) уполномоченный орган - уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Операции по списанию с лицевых счетов зарегистрированных лиц принадлежащих им акций банков второго уровня (далее - банки), подлежащих принудительному выкупу в соответствии с пунктом 6 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках и банковской деятельности) и зачислению данных акций на счет уполномоченного органа, регистрируются на основании решения уполномоченного органа, принятого в порядке, определенном Правилами принудительного выкупа акций банка и их обязательной последующей продажи инвесторам, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 мая 2019 года № 70, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18669.".

13. "Исламдық бағалы қағаздар шығаруды мемлекеттік тіркеу, оларды орналастыру және өтеу, сондай-ақ жоюдың қорытындылары туралы есептердi қарау қағидаларын, Исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісін, исламдық бағалы қағаздар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 298 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18175 болып тіркелген, 2019 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Исламдық бағалы қағаздар шығаруды мемлекеттік тіркеу, оларды орналастыру және өтеу, сондай-ақ жоюдың қорытындылары туралы есептердi қарау қағидаларында:
1-қосымша Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
14. "Орталық депозитарийдiң қызметiн жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 307 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17920 болып тіркелген, 2018 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Орталық депозитарийдiң қызметiн жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) уәкiлеттi орган – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган;".
15. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша

13. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 298 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах их размещения и погашения, а также их аннулирования, Правил составления и оформления проспекта выпуска исламских ценных бумаг, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18175, опубликовано 21 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах их размещения и погашения, а также их аннулирования, утвержденных указанным постановлением:
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 3 к Перечню;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 4 к Перечню;
14. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 307 "Об утверждении Правил осуществления деятельности центрального депозитария" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17920, опубликовано 20 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Правилах осуществления деятельности центрального депозитария, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"7) уполномоченный орган - уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;".
15. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных бумаг
и пенсионного обеспечения,
в которые вносятся изменения
Заявление о добровольном возврате лицензии на осуществление деятельности по
управлению инвестиционным портфелем с правом привлечения
добровольных пенсионных взносов
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 38 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных
бумаг и пенсионного обеспечения,
в которые вносятся изменения
Ходатайство добровольного накопительного пенсионного фонда о
получении разрешения на добровольную ликвидацию

Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Исламдық бағалы қағаздар
шығаруды мемлекеттік тіркеу,
оларды орналастыру және өтеу,
сондай-ақ жоюдың
қорытындылары туралы
есептердi қарау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасы мемлекеттік елтаңбасының бейнесі бар бланкісінде басылады)
Исламдық бағалы қағаздар шығаруды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
20_ жылғы "___" __________ № ______
Алматы қаласы
__________________________________________________________________
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және
қадағалау жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________
_________________________________________________________тіркелген
(эмитенттің бизнес сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым
________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың саны цифрмен және жазбаша, халықаралық
сәйкестендіру нөмiрi (ISIN коды) берiлген исламдық бағалы қағаздар түрi)
________________________________________________________
исламдық бағалы қағаздарға бөлiнген.
Бір исламдық бағалы қағаздың номиналды құны _____________________
____________________________________________________________теңге.
(цифрмен және жазумен)
Шығарылым көлемі
_______________________________________________
(шығарылатын исламдық бағалы қағаздар жиынтық
________________________________________________ теңге болады.
номиналды құны цифрмен және жазумен)
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ауыстырылған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________.
Төрағаның орынбасары ____________ ______________________________
(қолы)            (тегі, инициалдары)
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Исламдық бағалы қағаздар
шығаруды мемлекеттік тіркеу,
оларды орналастыру және өтеу,
сондай-ақ жоюдың
қорытындылары туралы
есептердi қарау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Қазақстан Республикасы мемлекеттік елтаңбасының бейнесі бар бланкісінде басылады)
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымын жою туралы куәлік
20 __ жылғы "___"_________ № ______
Алматы қаласы
_________________________________________________________________
(қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және
қадағалау жөніндегі уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________
(эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні,
________________________________________________________
тіркелген тіркеуші органның атауы)
_______________________________________________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
исламдық бағалы қағаздар шығарылымын жойды.
Шығарылым
_______________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді
________________________________________________________________
жүзеге асырған органның атауы,
_______________________________________________________ тіркелген.
күні, айы, жылы)
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымына берiлген халықаралық сәйкестендіру нөмiрi (ISIN коды) ____________________________________
Шығарылым __________________________________________________
(исламдық бағалы қағаздардың саны цифрмен және жазбаша,
__________________________________________________________ бөлінген.
исламдық бағалы қағаздар түрі)
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы ___________________________
_________________________________________________________________
______________________________________________ байланысты жойылды.
(күшін жою себебі)
Исламдық бағалы қағаздар шығарылымы ___________________________
_________________________________________________________________
______________________________________ бастап жойылды деп есептелсін.
(күні, айы, жылы)
Төрағаның орынбасары ____________ _____________________________
(қолы)                  (аты-жөні)
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
5-қосымша

Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 38 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных
бумаг и пенсионного
обеспечения, в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам государственной
регистрации выпуска исламских
ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах их
размещения и погашения,
а также их аннулирования
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением государственного герба Республики Казахстан)
Свидетельство о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг
"__" __________ 20 __ года № ______
город Алматы
_______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций)
произвело государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(бизнес-идентификационный номер эмитента)
Выпуск разделен на
____________________________________________________________________
(количество исламских ценных бумаг цифрами и прописью,
____________________________________________________________________,
вид исламской ценной бумаги,
____________________________________________________________________
которым присвоен международный идентификационный номер (код ISIN)
____________________________________________________________________.
Номинальная стоимость одной исламской ценной бумаги
____________________________________________________________________
_______________________________________________________________ тенге.
(цифрами и прописью)
Объем выпуска составляет
____________________________________________________________________
(суммарная номинальная стоимость
_______________________________________________________________ тенге.
выпускаемых исламских ценных бумаг цифрами и прописью)
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг (заполняется в случае замены свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Заместитель Председателя ______________ _______________________________
(подпись)             (фамилия, инициалы)
Место печати
Приложение 4
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных
бумаг и пенсионного
обеспечения, в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации выпуска исламских
ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах их
размещения и погашения,
а также их аннулирования
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением государственного герба Республики Казахстан)
Свидетельство об аннулировании выпуска исламских ценных бумаг
"__"___________ 20___ года № ______
город Алматы
_______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа по регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций)
аннулировало выпуск исламских ценных бумаг
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
____________________________________________________________________
(дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента,
____________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа)
____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер)
Выпуск зарегистрирован
____________________________________________________________________
(наименование органа,
____________________________________________________________________
осуществившего государственную регистрацию выпуска
____________________________________________________________________
исламских ценных бумаг, дата, месяц, год)
Международный идентификационный номер (код ISIN), присвоенный исламским ценным
бумагам выпуска _____________________________________________________
Выпуск разделен на ___________________________________________________
(количество цифрами и прописью,
____________________________________________________________________.
вид исламских ценных бумаг)
Выпуск исламских ценных бумаг аннулирован в связи с ____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(причина аннулирования)
Выпуск исламских ценных бумаг считать аннулированным с _________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(дата, месяц, год)
Заместитель Председателя ____________ ___________________________________
(подпись)             (фамилия, инициалы)
Место печати
Приложение 5
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных
бумаг и пенсионного
обеспечения, в которые вносятся изменения

Ескерту. 5-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар нарығы және
зейнетақымен қамсыздандыру
мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшаның күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных
бумаг и пенсионного обеспечения,
в которые вносятся изменения
Разрешение на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории иностранного государства
Сноска. Приложение 6 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных
бумаг и пенсионного обеспечения,
в которые вносятся изменения
Разрешение на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента
Республики Казахстан на территории иностранного государства
Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных бумаг
и пенсионного обеспечения,
в которые вносятся изменения
Форма, предназначенная для сбора административных данных Информация об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг
Сноска. Приложение 8 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам рынка ценных бумаг
и пенсионного обеспечения,
в которые вносятся изменения
Форма, предназначенная для сбора административных данных Отчет об итогах размещения депозитарных расписок или иных ценных бумаг, базовым активом которых являются эмиссионные ценные бумаги организации-резидента Республики Казахстан
Сноска. Приложение 9 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 37 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).