"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 мамырда № 20766 болып тіркелді.
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркеліп, 2013 жылғы 2 қазанда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы".
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары.".
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеріп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдері осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2020 года № 20766
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469, опубликован 2 октября 2013 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) внести следующее изменение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости".
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества".
Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.

2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін атқарушы
Н. Пан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін
атқарушысының
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет Министрінің
2013 жылғы 6 мамырдағы
№ 156 бұйрығымен
бекітілген
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасына мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидалары мен мерзімдері
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Осы құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидалары мен мерзімдері және "жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" (бұдан әрі - Заң) және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу және мемлекеттік қызметтер көрсету туралы қорытынды беру, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтерден алшақтықты белгілеу туралы қорытындыны беру" және "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру", құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке үйлердің, ғимараттардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства юстиции Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности министра юстиции
Республики Казахстан
Н. Пан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
от 29 мая 2020 года № 67
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 6 мая 2013 года № 156
Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования и Правила оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (далее - Закон) и "О государственных услугах" и определяют порядок и сроки внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача Заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества и оказания государственных услуг "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" и "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества".

2. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жылжымайтын мүлік (жылжымайтын мүлік) - жер учаскелері, ғимараттар, құрылыстар және жермен тығыз байланысты өзге де мүлік, яғни олардың мақсатына шамадан тыс зиян келтірмей орнын ауыстыру мүмкін емес объектілер;
2) далалық жұмыстар - жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне маманмен абрис жасай отырып, жылжымайтын мүлік объектісін өлшеу бойынша жұмыстар.
3) камералдық жұмыстар - жылжымайтын мүлік объектісінің барлық ауданы мен көлемін есептеу, жер учаскесін және қабаттық жоспарды сызу, техникалық паспорт нысандарын толтыру, түгендеу ісін қалыптастыру, ақпараттық жүйелерге деректерді енгізу бойынша жұмыстар;
4) абрис - жер учаскесінің, күрделі құрылыстың (ғимараттың, имараттың), оқшауланған үй-жайдың, аяқталмаған консервацияланған күрделі құрылыстың (ғимараттың, имараттың) схемалық жоспары, тұрақ орны-жылжымайтын мүлік объектісінің және оның құрылымдық элементтерінің контурлары, өлшеу нәтижелері, жылжымайтын мүлік объектісінің нақты жоспарын жасау үшін қажетті атаулар мен басқа да мәліметтер көрсетілетін орын;
5) техникалық сипаттамалар - құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті мемлекеттік техникалық тексеру немесе қайта жаңарту, қайта жоспарлау, қайта жабдықтау нәтижесінде жылжымайтын мүлік объектісінің құрылымдық элементтерінің сипаттамасы;
6) кадастрлық нөмір - жеке, Қазақстан Республикасының аумағында қайталанбайтын, жылжымайтын мүлік объектісінің нөмірі;
7) тұрғын бөлме - адамдардың тұруына арналған, жылыту құралдары болған жағдайда, тікелей күндізгі жарық беретін алаң;
8) тұрғын емес жай – тұрғын жайлардан өзге мақсаттарда, тұрақты мекендеуден басқа мақсатта қолданылатын жеке жай;
9) тұрақ орны - ғимараттың ішкі кеңістігінде орналасқан автокөлікті уақытша және тұрақты сақтауға арналған орын.
3. Құқық белгілейтін құжатта қамтылған жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің нақты деректерімен алшақтығын анықтау мақсатында құқық иеленуші осындай алшақтықтарды анықтауға өтініш беруге құқылы.
Алшақтықтарды анықтау жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша жүргізіледі.
"Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру" және "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметтерін "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2-бөлім. "Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) недвижимое имущество (недвижимость) – земельные участки, здания, сооружения и иное имущество, прочно связанное с землей, то есть объекты, перемещение которых без несоразмерного ущерба их назначению невозможно;
2) полевые работы - работы по обмеру объекта недвижимости с выездом специалиста на место нахождения объекта недвижимости с составлением абриса.
3) камеральные работы - работы по подсчету всех площадей и объемов объекта недвижимости, вычерчиванию земельного участка и поэтажного плана, заполнению форм технического паспорта, формированию инвентарного дела, вводу данных в информационные системы;
4) абрис - схематический план земельного участка, капитального строения (здания, сооружения), изолированного помещения, незавершенного законсервированного капитального строения (здания, сооружения), парковочное-место, на котором показываются контуры объекта недвижимого имущества и его конструктивных элементов, результаты измерений, названия и другие сведения, необходимые для составления точного плана объекта недвижимого имущества;
5) технические характеристики - описания конструктивных элементов объекта недвижимости в результате государственного технического обследования или реконструкции, перепланировки, переоборудования необходимых для ведения правового кадастра;
6) кадастровый номер – индивидуальный, неповторяющийся на территории Республики Казахстан, номер объекта недвижимости;
7) жилая комната - предназначенная для проживания людей площадь с непосредственным дневным освещением, при наличии отопительных приборов;
8) нежилое помещение - отдельное помещение, используемое для иных, чем постоянное проживание целей, за исключением жилых помещений;
9) парковочное место – место для временного и постоянного хранения автотранспорта, расположенное во внутреннем пространстве здания.
3. В целях установления расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества, содержащихся в правоустанавливающем документе, с фактическими данными правообладатель вправе подать заявление на выявление таких расхождений.
Выявление расхождений производится по итогам проведенного государственного технического обследования.
Государственные услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" и "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" оказываются некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – услугодатель) по месту нахождения объекта недвижимого имущества.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"

4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1 – қосымшаға сәйкес "ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) оларды құрайтын жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерді құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды" мемлекеттік қызмет стандартында (бұдан әрі - № 1 Стандарт) келтірілген.
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 8-тармағына сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсыну кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіге - көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы-көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" нәтижені алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы №1 Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және портал арқылы келіп түскен өтінімдерді қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөліміне орындауға жолдайды.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімі мұрағатының қызметкері,түгендеу істерін іздестіруді және жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімінің қызметкері келесі әрекеттерді жасайды:
ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін дерекқорға енгізу бойынша:
ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерді құқықтық кадастрға енгізеді, кейін объектіні пайдалануға қабылдау актісіне белгі қояды;
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны дайындау бойынша әзірленген техникалық паспортты және қорытындыны басшылыққа келісуге және қол қоюға жібереді.
Техникалық паспортты беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру тәртібі мен процесі 3-тараумен регламенттелген.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімінің басшысы немесе орынбасары мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қояды.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің қол қойылған нәтижесі тіркеледі және тізілім бойынша көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші құжатты көрсетілетін қызметті алушыға беру көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің жеке куәлігін көрсеткен кезде жүзеге асырылады:
өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға үшін;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алуға өтініш білдірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші олардың сақталуын қамтамасыз етеді.

4. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в Стандарте государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" (далее – Стандарт № 1) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление с приложением документов, согласно пункту 8 Стандарта № 1 услугодателю по месту нахождения объекта недвижимого имущества либо через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
к услугодателю - услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов;
через портал - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием места и даты получения результата.
При оказании государственной услуги услугополучатель предоставляет письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандартом №1, услугодатель отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 11 к Правилам.
Работник услугодателя осуществляет прием документов и направляет документы на исполнение в отдел технического обследования объектов недвижимости, за исключением заявок поступающих через портал.
Работник архива отдела технического обследования объектов недвижимости, осуществляет поиск и передачу инвентарных дел ответственному исполнителю.
Работник отдела технического обследования объектов недвижимости услугодателя - рассматривает пакет документов, совершает действия:
по внесению в базу данных идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
вносит в правовой кадастр идентификационные и технические сведения зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, после проставляет отметку в акте приемки объекта в эксплуатацию;
по изготовлению технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости направляет руководству на согласования и подпись изготовленные технический паспорт и заключения.
Порядок и процесс оказания по выдаче технического паспорта и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости регламентирован Главой 3 настоящих Правил.
Руководитель или заместитель отдела технического обследования объектов недвижимости подписывает результат государственной услуги.
Подписанный результат оказания государственной услуги регистририруется и направляется в отдел приема и выдачи документов услугодателя по реестру.
Услугодателем выдача документа услугополучателю осуществляется при предъявлении удостоверения личности услугополучателем или его представителя:
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности.
При не обращении услугополучателя за результатом государственной услуги в указанный срок, услугодатель обеспечивает их хранение.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі: көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) немесе порталға жүгінген кезде құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
1) құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңа құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу - бір жұмыс күні;
2) жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер үшінші жұмыс күніне беріледі;
жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бесінші жұмыс күніне беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері жетінші жұмыс күні беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектілер көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап оныншы жұмыс күні ішінде беріледі;
бірінші күрделілік санатына жататын осы тармақшаның екі және үш абзацтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілері бесінші жұмыс күні беріледі.
Жылжымайтын мүлік объектісінің бірінші күрделілік санатына Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 57 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9173 болып тіркелген) жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық тексеру жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес төрт үй-жайдан аспайтын тік бұрышты нысандағы құрылыстар жатады.
Мерзімді одан әрі ұзарту көрсетілетін қызметті алушымен келісім бойынша объектінің күрделілік санатына байланысты жүргізіледі, бұл ретте жалпы мерзім көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап екі айдан аспайды.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) Қызмет көрсетушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу туралы белгісі бар жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау акті;
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспорты және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды;

5. Срок оказания государственной услуги: с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) или на портал:
1) внесение в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество" - один рабочий день;
2) выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости в зависимости от вида объекта недвижимости:
квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день со дня обращения услугополучателя;
объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости, указанных в абзацах два и три данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.
К первой категории сложности объекта недвижимости относятся строения прямоугольной формы, состоящие не более чем из четырех помещений согласно Инструкции по государственному техническому обследованию объектов недвижимости, утвержденной приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 57 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9173).
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не превышает двух месяцев со дня обращения услугополучателя.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) услугодателю:
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
технический паспорт объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости;

№ 1 Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу орны мен күні көрсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі;
электрондық техникалық паспорт және пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмеге, жеке гараждарға және саяжай құрылыстарына жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды.
Жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бұл ретте Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын бергені үшін қосымша төлемді растайтын құжатты және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны ұсынған кезде береді, ал заңды тұлғалармен қызметтерді көрсетуге шарттың бекітілуі жағдайында оларға қосымша қол қойылған орындалған жұмыстар акті ұсынылады.
3-бөлім. Мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу тәртібі
7. Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеру барысында Құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті ғимараттардың, құрылыстардың және олардың құрамдастарының техникалық, сәйкестендіру сипаттамалары айқындалады.
Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеру мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері Жылжымайтын мүлік объектісін техникалық тексеру үшін шығуды жүзеге асырады;
2) маман берілген өтініш шеңберінде жаңадан салынған және жапсарлас салынған құрылыстар мен ғимараттарды қайта жаңарту, қайта жабдықтау, қайта жоспарлау фактілерін анықтау мақсатында жылжымайтын мүлік объектісін тексеріп, өлшеу жүргізеді;
3) жер учаскесінің сыртқы шекараларының анықталған өзгеруі немесе құрылыстар мен ғимараттарды тұрғызуға немесе бұзуға, не объектіні жүргізілген қайта жаңартуға, қайта жабдықтауға, қайта жоспарлауға байланысты өзгертуге байланысты жер учаскесінің ішкі жағдайларының өзгеруі ескеріле отырып, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Абрис жасайды;
Бұрын жасалған абрис сақталады, оған түзетулер енгізуге жол берілмейді. Абрис, онда бейнеленетін құрылыстар мен құрылыстар өзінің кескіні бойынша шындыққа жақын және салыстырмалы масштабта орналасуы үшін электронды түрде немесе қарапайым қарындашпен жасалады;

письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта № 1.
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения;
электронный технический паспорт и заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования на квартиры, комнату в общежитиях, индивидуальные гаражи и дачные строения.
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом технический паспорт объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости выдается услугодателем при предоставлении услугополучателем документа подтверждающего доплату за выдачу технический паспорт объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости, а при заключении договора на оказание услуг с юридическими лицами, дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
Глава 3. Порядок проведения государственного технического обследования
7. В ходе государственного технического обследования недвижимого имущества определяются технические, идентификационные характеристики зданий, сооружений и их составляющих, необходимых для ведения правового кадастра.
Государственное техническое обследование недвижимого имущества производится в следующем порядке:
1) работник услугодателя осуществляет выезд для технического обследования объекта недвижимости;
2) специалист обследует, проводит обмер объекта недвижимости с целью установления фактов реконструкции, переоборудования, перепланировки вновь построенных и пристроенных строений и сооружений в рамках поданного заявления;
3) составляет Абрис по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, с учетом выявленных изменении внешних границ земельного участка или изменений внутренних ситуаций земельного участка, связанных с возведением или сносом строений и сооружений, либо изменением связанных с проведенными реконструкциями, переоборудованиями, перепланировками объекта;
Ранее составленный абрис сохраняется, внесение в него исправлений не допускается. Абрис составляется в электронном виде или простым карандашом, чтобы изображаемые на нем строения и сооружения по своему очертанию были близки к действительности и располагались в относительной масштабности;

4) жер учаскесінің қолданыстағы жоспарына жапсарлас салынған құрылыстар мен құрылыстарды, сондай-ақ қайта жаңартылған, жаңадан салынған объектілерді олардың конфигурациясы өзгерген жағдайда енгізеді және анықталған өзгерістерді ескере отырып, экспликацияны толтырады;
5) өзгерістерді ескере отырып, әр қабаттық жоспарды сызады және оған экспликация толтырады;
6) Мемлекеттік қызмет құнын есептеуді жүргізеді;
7) "Техникалық паспорт нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 235 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4937 тіркелген) сәйкес нысан бойынша техникалық паспортты дайындайды және оларды қолданыстағы түгендеу ісіне қалыптастырады;
8) дайындалған техникалық паспорт басшымен келісіледі және қол қойылады.
9) алдыңғы техникалық тексеру барысында дайындалған техникалық паспорттарға, оның ішінде меншік иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің данасына маманның күні, тегі және қолы көрсетіле отырып, "ӨТЕЛДІ" деген белгі қойылады;
10) барлық жаңа және өтелген материалдар осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес бірыңғай түгендеу ісіне қалыптастырылады, өтелген материалдар жойылмайды, ал хронологиялық тәртіппен түгендеу ісіне тігіледі.
Алшақтықтарды анықтау жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеру негізінде жүзеге асырылады. Анықталған алшақтықтар туралы мәліметтер құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне енгізіледі және осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзгерістер фактілерін көрсете отырып, техникалық паспортты қоса бере отырып, қорытынды дайындалады.
Техникалық паспортта жылжымайтын мүліктің негізгі объектісінің техникалық сипаттамалары осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік (шаруашылық) құрылыстар мен ғимараттардың техникалық сипаттамалары толтырылады.
Жылжымайтын мүлік объектісінің меншік иесі ауысқан кезде техникалық паспорт заңды күшін сақтайды, өйткені бастапқы немесе кейінгі объектінің техникалық, сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын құжат болып табылады.
Жергілікті өкілді және атқарушы органдардың бірлескен шешімі бойынша болып жатқан жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген кезде, оның ішінде елді мекендердің атауы, көшелердің атауы, сондай-ақ ғимараттардың, өзге де құрылыстардың (мекенжайлардың) реттік нөмірі немесе кадастрлық нөмірлер өзгерген кезде Мемлекеттік корпорация 1 жұмыс күні ішінде орнына бармай, өтеусіз негізде техникалық паспортқа түзетулер енгізеді.
Құқық белгілейтін құжатта қамтылған жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің нақты деректерімен алшақтығын анықтау мақсатында құқық иеленуші көрсетілетін қызметті берушіге осындай алшақтықтарды анықтау үшін өтініш беруге құқылы.
Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеру барысында көрсетілетін қызметті беруші құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті ғимараттардың, құрылыстардың және олардың құрамдастарының техникалық, сәйкестендіру сипаттамаларын айқындайды.
4-бөлім. "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі:

4) вносит в существующий план земельного участка пристроенные строения и сооружения, а также реконструированные, вновь построенные объекты в случае изменения их конфигурации и заполняет экспликацию с учетом выявленных изменений;
5) вычерчивает поэтажный план с учетом изменений и заполняет экспликацию к нему;
6) производит расчеты стоимости государственной услуги;
7) изготавливает технический паспорт, по форме согласно приказу исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан 24 августа 2007 года за № 235 "Об утверждении форм технического паспорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4937) и формирует их в существующее инвентарное дело;
8) изготовленный технический паспорт согласуется и подписывается с руководителем
9) на технических паспортах, изготовленных в ходе предыдущего технического обследования, в том числе на экземпляре собственника или его уполномоченного представителя, проставляется отметка "ПОГАШЕНО" с указанием даты, фамилии и подписи специалиста;
10) все новые и погашенные материалы формируют в единое инвентарное дело, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, погашенные материалы не уничтожаются, а в хронологическом порядке подшиваются в инвентарное дело.
Выявление расхождений осуществляется на основании государственного технического обследования недвижимого имущества. Сведения о выявленных расхождениях вносятся в информационную систему правового кадастра и изготавливается Заключение с указанием фактов изменений по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам с приложением технического паспорта.
В техническом паспорте заполняются технические характеристики основного объекта недвижимости по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и технические характеристики служебных (хозяйственных) строений и сооружений по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
При смене собственника объекта недвижимости технический паспорт сохраняет юридическую силу, так как является документом содержащий технические, идентификационные характеристики первичного или вторичного объекта.
При изменении идентификационных характеристик недвижимого имущества происходящих по совместному решению местных представительных и исполнительных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий, иных строений (адреса) или кадастровых номеров, Государственной корпорацией вносятся исправления в технический паспорт в течение 1 рабочего дня, без выезда на место, на безвозмездной основе.
В целях установления расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества, содержащихся в правоустанавливающем документе, с фактическими данными правообладатель вправе подать заявление услугодателю на выявление таких расхождений.
В ходе государственного технического обследования недвижимого имущества услугодателем определяются технические, идентификационные характеристики зданий, сооружений и их составляющих, необходимых для ведения правового кадастра.
Глава 4. Порядок оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества":

8. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 2–қосымшаға сәйкес "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандартында (бұдан әрі - №2 Стандарт) келтірілген.
9. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы, көрсетілетін қызметті алушының жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жері бойынша және "электрондық үкіметтің": www.egov.kz (бұдан әрі – портал) веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының № 2 Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасымен көрсетілетін қызметті берушіге жүгінуі негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және портал арқылы келіп түскен өтінімдерді қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөліміне орындауға жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы №2 Стандартта көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Жылжымайтын мүлік объектілерін техникалық тексеру бөлімі мұрағатының қызметкері, түгендеу істерін іздестіруді және жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы телнұсқа беруден бас тарту үшін негіз болмаған жағдайда, техникалық паспорттың түгендеу ісінен көшірмесін шығарады, "Телнұсқа" мөртабанын қояды және оны толтырады, одан кейін басшылыққа келісу және қол қою үшін жібереді.
Басшы немесе оның орынбасары құжатты тексеруді жүзеге асырады, ескертулер болмаған жағдайда келіседі және қол қояды, ескертулер болған жағдайда Орындаушыға пысықтауға жібереді.
Орындаушыға пысықтауға келіп түскен кезде Орындаушы басшылықтың ескертулеріне сәйкес тиісті түзетулер енгізеді, одан кейін келісу және қол қою үшін басшылыққа қайта жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін тізілім бойынша жіберілетін жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын беру немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту телнұсқаны беру бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер, жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бірінші жұмыс күні;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері екінші жұмыс күні беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрден асатын жылжымайтын мүлік объектілері үшінші жұмыс күні беріледі.

8. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в Стандарте государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" (далее – Стандарт № 2) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя, по месту нахождения объекта недвижимого имущества услугополучателя и веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является обращение услугополучателя к услугодателю с пакетом документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 8 Стандарта № 2.
Работник услугодателя осуществляет прием документов и направляет документы на исполнение в отдел технического обследования объектов недвижимости, за исключением заявок поступающих через портал.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандартом № 2, услугодатель отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 11 к Правилам.
Работник архива отдела технического обследования объектов недвижимости, осуществляет поиск и передачу инвентарных дел ответственному исполнителю.
Ответственный исполнитель услугодателя при отсутствии основании для отказа в выдаче дубликата, воспроизводит копию с инвентарного дела технического паспорта, проставляет штамп "Дубликат" и заполняет его, после чего направляет руководству для согласования и подписания.
Руководитель или его заместитель осуществляют проверку документа, в случае отсутствия замечаний согласовывает и подписывает, при наличии замечаний направляет на доработку исполнителю.
При поступлении исполнителю на доработку, исполнитель вносит соответствующие исправления согласно замечаниям руководства, после чего заново направляет руководству для согласования и подписания.
Результатом оказания государственной услуги по выдаче дубликата является выдача дубликата технического паспорта объекта недвижимости, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, который направляется по реестру для выдачи услугополучателю.
10. Срок оказания государственной услуги:
квартиры, комнаты в общежитиях, индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения на первый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на второй рабочий день;
объекты недвижимости общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на третий рабочий день.

11. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) Қызмет көрсетушіге:
жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасы;
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне алу орны мен күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі;
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері № 2 Стандарттың 9-тармағында көзделген.
5-бөлім. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
Шағым қызмет көрсетушінің интернет-ресурсында орналасқан мекенжай - www.gov.kz бойынша қызмет көрсетуші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда, портал арқылы не кеңсе арқылы қолма-қол, жұмыс күндері не "Азаматтарға арналған үкімет "Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Басқарма төрағасының блогына қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оны кеңседе тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы, портал арқылы жіберіледі не кеңседе қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "Жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 1 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы.
"Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)

11. Результат оказания государственной услуги:
1) услугодателю:
дубликат технического паспорта недвижимого имущества;
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения;
12. Основания для отказа в оказании государственной услуги предусмотрены пунктом 9 Стандарта № 2.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и его работников по вопросам оказания государственных услуг
13. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг.
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, размещенному на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством портала, либо нарочно через канцелярию, в рабочие дни либо на блог Председателя Правления некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии услугодателя, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством портала, либо выдается нарочно в канцелярии.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение № 1 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
Стандарт государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы;
2) "электронды үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) және порталға:
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңа құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу" - бір жұмыс күні.
Жылжымайтын мүлік объектісінің түріне байланысты жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын қоса бере отырып, жүргізілген техникалық тексеру қорытындысы бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру:
пәтерлер, жатақханалардағы бөлмелер үшінші жұмыс күніне беріледі;
жеке тұрғын үйлер, жеке гараждар, саяжай құрылыстары бесінші жұмыс күніне беріледі;
жалпы ауданы 1000 шаршы метрге дейінгі қалған жылжымайтын мүлік объектілері жетінші жұмыс күні беріледі;
жалпы алаңы 1000 шаршы метрден асатын объектілер көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап оныншы жұмыс күні беріледі;
бірінші күрделілік санатына жататын осы тармақшаның екі және үш абзацтарында көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерін қоспағанда, жылжымайтын мүлік объектілері бесінші жұмыс күні беріледі.
Мерзімді одан әрі ұзарту көрсетілетін қызметті алушымен келісім бойынша объектінің күрделілік санатына байланысты жүргізіледі, бұл ретте жалпы мерзім көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күннен бастап екі айдан аспауға тиіс.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Жүгіну кезінде:
1) Қызмет көрсетушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу туралы белгісі бар жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау акті;
Техникалық паспортты қоса бере отырып, жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды немесе № 1 Стандарттың 9-тармағында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне алу орны мен күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесінің дайындығы туралы хабарлама жіберіледі;
пәтерге, жатақханалардағы бөлмеге, жеке гараждарға және саяжай құрылыстарына электрондық техникалық паспорт.
Жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Бұл ретте жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын қоса бере отырып, жүргізілген техникалық тексеру қорытындылары бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды) көрсетілетін қызметті беруші жылжымайтын мүліктің техникалық паспортын қоса бере отырып, қорытынды бергені үшін қосымша төлемді растайтын құжатты береді, ал заңды тұлғалармен қызмет көрсету шартын жасасу кезінде оларға қол қойған орындалған жұмыстар акті қосымша ұсынылады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлем Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13353 болып тіркелген) бекітілген салық салу объектілерінің құнын айқындау саласындағы ғимараттарды, құрылыстарды және (немесе) олардың құрамдастарын мемлекеттік техникалық тексеру бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес айқындалады.
Төлем сондай-ақ портал арқылы "Электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүргізіледі.
7
Жұмыс кестесі

1) Государственная корпорация "Правительство для граждан";
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем при обращении к услугодателю (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги) и на портал:
Внесение в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество" - один рабочий день.
Выдача Заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования с приложением технического паспорта недвижимого имущества в зависимости от вида объекта недвижимости:
квартиры, комнаты в общежитиях выдается на третий рабочий день;
индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения выдается на пятый рабочий день;
остальные объекты недвижимости общей площадью до 1000 квадратных метров выдается на седьмой рабочий день;
объекты общей площадью более 1000 квадратных метров выдается на десятый рабочий день со дня обращения услугополучателя;
объекты недвижимости за исключением объектов недвижимости, указанных в абзацах два и три данного подпункта, относящиеся к первой категории сложности выдается на пятый рабочий день.
Дальнейшее продление срока производится в зависимости от категории сложности объекта по согласованию с услугополучателем, при этом, общий срок не должен превышать двух месяцев со дня обращения услугополучателя.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
При обращении:
1) к услугодателю:
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество;
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества с приложением технического паспорта или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным пунктом 9 Стандарта № 1.
2) на портал:
услугополучателю в личный кабинет направляется уведомление о готовности результата государственной услуги с указанием места и даты получения;
электронный технический паспорт на квартиры, комнату в общежитиях, индивидуальные гаражи и дачные строения.
Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом Заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного технического обследования с приложением технического паспорта недвижимого имущества) выдается услугодателем документа подтверждающего доплату за выдачу заключения с приложением технического паспорта недвижимого имущества, а при заключении договора на оказание услуг с юридическими лицами, дополнительно предоставляется подписанный им акт выполненных работ.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам.
Плата за государственную услугу определяется в соответствии с Ценами на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан" по государственному техническому обследованию зданий, сооружений и (или) их составляющих, в сфере определения стоимости объектов налогообложения утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13353) (далее – Цены на товары (работы, услуги).
Оплата также производится через портал посредством платежного шлюза "электронного правительства".
7
График работы

1) қызмет көрсетушіге: құжаттарды қабылдау және беру – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, мемлекеттік корпорацияның белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібімен көрсетіледі, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық кезекті броньдауға болады;
2) портала – ссссс жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға үшін;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша:
жүгіну кезінде:
1) қызмет көрсетушіге:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесі;
жылжымайтын мүлік объектісін жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне пайдалануға қабылдау актісі және (немесе) жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты;
тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағасына сәйкес төлемді растайтын құжат.
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтерден алшақтықтарды белгілеу туралы қорытындыны беру бойынша:
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны алуға өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесі;
бар болған жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, техникалық паспортты беру үшін төлемді растайтын құжат екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш берген кезде ақы төлеу тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру жөніндегі қызметтердің базалық құны түрінде жүргізіледі;
Мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған кезде тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағасына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы (қосымша ақы) жүргізіледі;
Пәтерді, жатақханалардағы бөлмелерді және жапсарлас үй-жайларды техникалық тексеруге өтініш білдірген жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты ұсынылмайды.

1) услугодателя: прием и выдача документов – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы Государственной корпорации с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства";
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
при обращении:
1) к услугодателю:
по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
заявление на оказание государственной услуги по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию на вновь возведенный объект недвижимости и (или) идентификационный документ на земельный участок;
документ, подтверждающий оплату согласно Цен на товары (работы, услуги).
по выдаче технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
заявление на получение технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающий документ на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
документ, подтверждающий оплату за выдачу технического паспорта, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении результата государственной услуги производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
В случае обращения за техническим обследованием квартиры, комнат в общежитиях и встроенного помещения идентификационный документ на земельный участок не представляется.

2) порталға:
құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жылжымайтын мүлік объектісін пайдалануға қабылдау актісінің және (немесе) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтерден алшақтықтарды белгілеу туралы қорытындыны беру бойынша:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
бар болған жағдайда жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесі қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, техникалық паспортты беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі екі кезеңде ұсынылады:
мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш берген кезде ақы төлеу тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру жөніндегі қызметтердің базалық құны түрінде жүргізіледі;
Мемлекеттік қызметтің нәтижесін алған кезде тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағасына сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін мемлекеттік техникалық тексеру бойынша орындалған жұмыс үшін толық ақы (қосымша ақы) жүргізіледі;
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
3) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған сот шешімі болса.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Толық немесе ішінара қабілеті, немесе өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып, Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну арқылы жүргізеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында www.gov.kz орналасқан.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік паролді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 2 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
"Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)

2) на портал:
по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта приемки объекта недвижимости в эксплуатацию и (или) идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП;
по выдаче технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением электронной копии идентификационного документа на земельный участок при его наличии;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу технического паспорта, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП предоставляется в два этапа:
при подаче заявления на оказание государственной услуги оплата производится в виде базовой стоимости услуги по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
при получении результата государственной услуги производится полная оплата (доплата) за выполненную работу по государственному техническому обследованию объекта недвижимости согласно Цен на товары (работы, услуги);
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего Стандарта, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Приложение № 2 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
Стандарт государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества"
1
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)

2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, жексенбі және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
өкілеттігін растайтын құжат бойынша заңды тұлға үшін;
жеке тұлға үшін нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша:
Жүгіну кезінде:
1) қызмет көрсетушіге:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық паспорттың телнұсқасын беруге өтініш.
көрсетілетін қызметті алушының (жеке тұлғаның) және көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін ұсынылады), сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың көшірмесі;
жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат;
тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бағасына сәйкес төлемді растайтын құжат;
2) порталға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда, ЭЦҚ-мен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының электрондық көшірмесі қоса берілген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы жүргізілген төлемді қоспағанда, құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
3) егер көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған заңды күшіне енген сот шешімі болса.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Толық немесе ішінара қабілеті, немесе өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше жүріп-тұру, бағдарлану мүмкіндігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші тұрғылықты жеріне барып, Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну арқылы жүргізеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында www.gov.kz орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда немесе бір реттік паролді пайдаланған жағдайда, ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірін тіркеген және порталдың есептік жазбасына қосқан жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 3 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
________________________________________________________________ ("Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалы)
Жүргізілген техникалық тексеру қорытындысы бойынша жаңадан құрылған жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерінің алшақтығын белгілеу туралы ҚОРЫТЫНДЫ

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении после окончания рабочего времени, воскресенья и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
для юридического лица по документу, подтверждающий полномочия;
для физического лица по нотариально заверенной доверенности:
При обращении:
1) к услугодателю:
заявление на выдачу дубликата технического паспорта, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (физического лица), и уполномоченного представителя услугополучателя (оригинал предоставляется для идентификации личности услугополучателя), а также копию документа подтверждающего полномочия представителя услугополучателя;
правоустанавливающий документ на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок;
документ, подтверждающий оплату согласно Цен на товары (работы, услуги);
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия правоустанавливающего документа на объект недвижимости с приложением электронной копии идентификационного документа на земельный участок;
электронная копия документа, подтверждающая оплату за выдачу дубликата правоустанавливающего документа, за исключением оплаты, произведенной через ПШЭП.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
3) если в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
При представлении услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящих Правил, услугодатель выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям имеющим полную или частичную утрату способности, или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться прием документов производится услугодателем с выездом по месту жительства, посредством обращения через единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.gov.kz.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Услугополучатель получает информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
Приложение 3 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
________________________________________________________________
(филиал НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
об установлении расхождений идентификационных и технических сведений
вновь созданного недвижимого имущества по итогам проведенного
технического обследования

1. Облыс ____________________________________________________________
2. Аудан _____________________________________________________________
3. Қала (кент, елді мекен) ______________________________________________
4. Қаладағы аудан ____________________________________________________
5. Мекенжайы ________________________________________________________
6. Кадастрлық нөмірі __________________________________________________
Мемлекеттік техникалық тексеру деректері негізінде
____________________________________________________________________
(нысанның атауы)
жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру және
техникалық мәліметтерінің алшақтығы анықталмаған сәйкестендіру және
техникалық алшақтық анықталған жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік
объектісінің мәліметтері:
құрылыс алаңы ________________________________________ текше метр
жалпы ауданы _________________________________________ текше метр
пайдалы ауданы _______________________________________ текше метр
тұрғын ауданы _________________________________________ текше метр
негізгі ауданы _________________________________________ текше метр
балкондар/лоджиялар ауданы ___________________________ текше метр
негізгі (тұрғын) жайлардың саны/ құрамдастар саны
____________________________________________________________________
қабаттылығы/қабаты __________________________________________________
өзге техникалық сипаттамалары ________________________________________
Өзгеріс келесінің нәтижесінде орын алды: ________________________________
"____" _____________20__ жыл.
Филиалдың директоры: _______________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Бөлім басшысы: ______________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Мөрдің орны
Орындаушы: _________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
____________________________________________________________________
Ескертпе: деректердің болмауы жағдайында сызық қойылады.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 4 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) _____________ сенімді тұлға (ЖСН)____________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), туған жылы)
_________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________ әрекет ету арқылы атынан
заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы________________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі ______________, БСН ______________
Заңды мекенжайы ________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе құзыретті өкілдік)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде __________________________________ әрекет ету арқылы атынан
Маған құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу жөніндегі мемлекеттік қызметті ұсынуды сұраймын.
Қабылданған құжаттардың тізбесі (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

1. Область ____________________________________________________________
2. Район ____________________________________________________________________
3. Город (поселок, населенный пункт) ___________________________________________
4. Район в городе _____________________________________________________________
5. Адрес ____________________________________________________________________
6. Кадастровый номер ________________________________________________________
На основании данных государственного технического обследования
____________________________________________________________________________
(наименование объекта)
расхождений идентификационных и технических сведений вновь созданного объекта
недвижимости не установлено установлено расхождений идентификационных и технических
сведений вновь созданного объекта недвижимости:
площадь застройки составляет ______________________ квадратный метр
общая площадь составляет _________________________ квадратный метр
полезная площадь составляет _______________________ квадратный метр
жилая площадь составляет _________________________ квадратный метр
основная площадь составляет _______________________ квадратный метр
площадь балконов/лоджий составляет _______________ квадратный метр
количество составляющих/количество основных (жилых) помещений
_____________________________________________________________________
этажность/этаж _______________________________________________________
иные технические характеристики _______________________________________
Изменение произошло в результате: _____________________________________
"____" _____________20__ год.
Директор филиала: ____________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)
Руководитель отдела: _________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), подпись)
Место печати
Исполнитель: _________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии),
подпись)_____________________________________________________________________
Примечание: в случае отсутствия данных ставится прочерк.
Приложение 4 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
Заявление на оказание государственной услуги по внесению в информационную
систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________ доверенное лицо (ИИН)____________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует _________на основании
_____________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ___________________________
Дата и номер гос.регистрации _________________, БИН ________________
Юридический адрес ______________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя)
От имени, которого действует ______________________________________
на основании ____________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне государственную услугу по внесению в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество.
Перечень принятых документов (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі _______ № _______ күні ____________ _______
____ (прописью) _____________________________________________ сомасына
2. _____________________ жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын қоса бере отырып,
жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттың (құжаттардың)
көшірмесі
3. Байланыс телефоны _____________________________________________
Ескертпе _________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы _______________ күні "___" ____________20__ жыл
Қабылдады ______________________________________________________
(Қызметкердің Т.А.Ә. және қолы)
күні "____" ___________20__ жыл, уақыты: ____ сағат _______ минут.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін _________________ "___"________ 20__ж. (қолы)
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 5 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беруге өтініш және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) _____________ сенімді тұлға (ЖСН)___________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), туған жылы)
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________ әрекет ету арқылы атынан
заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы_______________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі _____________, БСН _______________
Заңды мекенжайы ________________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе құзыретті өкілдік)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________________________________ әрекет ету арқылы атынан
Маған жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытындыны беру жөнінде мемлекеттік қызметті ұсынуды сұраймын.
Тексерілетін жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы:
________________________________________________________________
Қабылданған құжаттардың тізбесі (атауы, сериясы, қашан және кім берді):

1. Документ об оплате: вид __________ № _________ дата ______________
на сумму __________(прописью) ____________________________________
2. Копия правоустанавливающего (их) документа (ов) на объект недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок _____________________
3. Контактный телефон ____________________________________________
Примечание _____________________________________________________
Подпись заявителя _________________ дата "____" _____________20__ год.
Принял _________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника)
дата "____" ___________20__ год, время: ____ часов _______ минут.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах ___________________ "__"_______ 20__ г. (подпись)
Приложение 5 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
Заявление на выдачу технического паспорта объектов недвижимости и заключения об
установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам
проведенного государственного технического обследования вновь созданного
объекта недвижимости
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) _____________________________ доверенное лицо (ИИН) ________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует ___________________________________________
на основании _______________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица _______________________________
Дата и номер гос. регистрации __________________, БИН __________________
Юридический адрес ___________________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя)
От имени, которого действует ___________________________________________
на основании _______________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу предоставить мне государственную услугу по выдаче технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости.
Адрес обследуемого объекта недвижимости:
_____________________________________________________________________
Перечень принятых документов (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Төлем туралы құжат: түрі ______ № _________ күні ____________ _____
(жазумен) ______________________________________________ сомасына
2. Жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты қоса берілген жылжымайтын мүлікке құқық
белгілейтін (құқық белгілейтін) құжаттар
________________________________________________________________
3. Байланыс телефоны ____________________________________________
Ескертпе________________________________________________________
Жұмыстарды орындағаннан кейін толық ақы төлеуге (қосымша ақы төлеуге)
кепілдік беремін.
Өтініш берушінің қолы ________________ күні "___" _________20 __ жыл.
Қабылдады _____________________________________________________
(Қызметкердің Т.А.Ә. (ол болға жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) және қолы)
күні "____" _________ 20 __ жыл, уақыты: ____ сағат _______ минут.
Маманның шыққан күні___________________________________________
Құжаттың берілген күні _______________ Тізілімдік нөмірі _____________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін _______________ "___"________ 20__ ж.
(қолы)
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 6 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
Жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын беруге өтініш
№ _________
Жеке тұлғалар үшін:
Азаматтан (ЖСН) _____________ сенімді тұлға (ЖСН)___________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), туған жылы)
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде ________________________________ әрекет ету арқылы атынан
заңды тұлғалар үшін:
Заңды тұлғаның толық атауы_______________________________________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі _____________, БСН ______________
Заңды мекенжайы _______________________________________________
Т.А.Ә. (басшының немесе құзыретті өкілдік)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
негізінде _________________________________ әрекет ету арқылы атынан
Жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының телнұсқасын беруіңізді сұраймын
Жылжымайтын мүлік нысанының мекенжайы: _______________________
Қабылданған құжаттар тізбесі: (атауы, сериясы, қашан және кім берді):
Төлем туралы құжат: түрі _______ № _______ күні __________ __________
(жазумен) ______________________________________________ сомасына

1. Документ об оплате: вид _______ № _______ дата ________ на сумму _______
(прописью) ___________________________________________________________
2. Правоустанавливающие (правоподтверждающие) документы на объект
недвижимости с приложением идентификационного документа на земельный участок
_____________________________________________________________________
3. Контактный телефон _________________________________________________
Примечание ___________________________________________________________
Полную оплату (доплату) после выполнения работ гарантирую.
Подпись заявителя _________________ дата "_____" ___________20__ год.
Принял ______________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О) и подпись работника)
дата "____" _________20__ год, время: ____ часов _______ минут.
Дата выхода специалиста ______________________________________________
Дата выдачи документов ___________________ Реестровый номер __________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ______________ "__"______ 20__ г. (подпись)
Приложение 6 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
Заявление на выдачу дубликата технического паспорта объекта недвижимости
№ _________
Для физических лиц:
От гражданина (ИИН) __________________ доверенное лицо (ИИН) _____________
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), год рождения)
От имени, которого действует __________________________________________
на основании_________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Для юридических лиц:
Полное наименование юридического лица ___________________________
Дата и номер гос. регистрации _____________, БИН ___________________
Юридический адрес ______________________________________________
Ф.И.О. (руководителя или уполномоченного представителя) ____________
От имени, которого действует ______________________________________
на основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу выдать дубликат технического паспорта объекта недвижимости
Адрес объекта недвижимости: _____________________________________
Перечень принятых документов: (наименование, серия, когда и кем выдан):

1. Жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін (құқықты растайтын)
құжаттар (түпнұсқада) _____________________________________________
2. Байланыс телефоны _____________________________________________
Ескертпе _________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы _________________ күні "___" _________20__жыл.
Қабылдадым _____________________________________________________
(Қызметкердің Т.А.Ә. және қолы)
күні "____" ___________20_жыл, уақыты: ____сағат _______ минут.
Құжаттың берілген күні ___________ Тізілімдік нөмірі__________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін _______________ "___" ________ 20__ ж.
(қолы)
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 7 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
АБРИС
Тапсырыстың нөмірі: ______________________________________________
Нысанның мекенжайы: ____________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда): ___________________________
Тексерілді (литер) ________________________________________________
Бұзылды (құрылыстар мен ғимараттар (литерлерді санамалау) __________
________________________________________________________________
Салынған жылы __________________________________________________
Ескертпе: _______________________________________________________
Түсірілген жылы __________________________________________________
Абристі маман құрастырды ________________________________________
Өтініш беруші ___________________________________________________
Тексерді _______________ Бөлімнің басшысы ________________________
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 8 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
Архив ісі құжаттарының № ____________________ТІЗБЕСІ (түгендеу нөмірі)
р/с №
Құжаттың нөмірі
Құжаттың күні
Құжаттың тақырыбы
Іс парақтарының нөмірі
Ескертпе
Барлығы ________________________________________________ құжаттар
(сандар және жазумен)
Тізбенің парақтар саны ___________________________________________
(сандар және жазумен)
Құжаттар тізімдемесін толтырған тұлға лауазымының атауы.
Архив ісін тігу _____________________________________________ қолдар
(жеке қолы)
"___"______________20 __ жыл.
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 9 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
Жылжымайтын мүліктің негізгі объектісінің техникалық сипаттамасы
Тапсырыстың нөмірі: __________________________________________________
Нысанның мекенжайы: ________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (болған жағдайда): _______________________________
Тексерілді (литер): ____________________________________________________
салынған жылы: ______________________________________________________
Ескертпе: ____________________________________________________________
Литердің атауы "____"
Элементтің сипаты
Элементтің техникалық күйін сипаттау
Тозудың %-ы
1
Іргетас
2
Сыртқы және ішкі күрделі қабырғалар
3
Қалқандар
4
Жабын
Шатыр
Қабат арасында
5
Шатыр
6
едендер
1-қабаттың
Кейінгі қабаттар
7
ойықтар
Терезе
Есіктер
8
Әрлеу жұмыстары
Ішкі
Сыртқы
9
Жылыту
10
Электр
11
Кәріз
12
Сумен қамту
суық
ыстық
13
Сатылар
14
Әртүрлі жұмыстар
Техникалық сипаттамалар кестесі жер учаскесінде орналасқан барлық құрылыстарға
жеке толтырылады.
Тексеру күні және уақыты: "____" _______ 20__жылы
Өтініш беруші: ___________________________________________________
Орындаушының қолы: ____________________________________________
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 10 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
Қызметтік (шаруашылық) құрылыстар мен құрылыстардың техникалық сипаттамасы
Тапсырыстың нөмірі: ______________________________________________
Нысанның мекенжайы: ____________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда): ________________________
Тексерілді (құрылыс немесе жай (литер) _____________________________
Бұзылулар (құрылыс немесе жай (литер) тізбектеу) ____________________
________________________________________________________________
Салынған жылы: _________________________________________________
Ескертпе: _______________________________________________________
________________________________________________________________
Литердің атауы – "_______"
Элементтің сипаты
Элементтің техникалық күйін сипаттау
Тозудың %-ы
1
Іргетас
2
Сыртқы қабырғалар
3
Жабындар
4
Шатыр
5
Сыртқы әрлеу
Техникалық сипаттамалар кестесі жер учаскесінде орналасқан барлық құрылыстар мен
құрылыстарға жеке толтырылады.
Тексеру күні және уақыты: "_____" __________________20__жыл
Өтініш беруші: ___________________________________________________
Орындаушының қолы: ____________________________________________
Құқықтық кадастрдың
ақпараттық жүйесіне жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін енгізу, мемлекеттік
техникалық тексеру жүргізу
қағидалары мен мерзімдеріне
№ 11 қосымша және
"Жылжымайтын мүліктің
техникалық паспортының
телнұсқасын беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасы
нысан
(Т.А.Ә. (болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә) немесе
қызмет алушы мекемесінің
атауы)
____________________________
(қызмет алушының мекенжайы)
Қолхат құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы

1. Документ об оплате: вид _____ № _______ дата ____________ на сумму
____________________________________________________________________________
(прописью)
2. Правоустанавливающие (право подтверждающие) документы (в оригинале) на объект недвижимости
______________________________________________________________________
3. Контактный телефон ____________________________________________
Примечание _____________________________________________________
Подпись заявителя ___________________ дата "___" __________20__год.
Принял________________________________________________________________
(Ф.И.О. и подпись работника)
дата "____" ___________20_год, время: ____часов _______ минут.
Дата выдачи документов ____________ Реестровый номер_____________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах ________ "__" _____ 20__ г.
(подпись)
Приложение 7 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
АБРИС
Номер заказа: ____________________________________________________
Адрес объекта: ___________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя: _________________________________
Обследовано (литер) ______________________________________________
Снесено (перечислить строения и сооружения (литера) _________________
_________________________________________________________________
Год постройки ____________________________________________________
Примечание: _____________________________________________________
Дата съемки _____________________________________________________
Абрис составил специалист _________________________________________
Заявитель ________________________________________________________
Проверил _______________ Руководитель отдела ______________________
Приложение 8 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
ОПИСЬ
документов архивного дела № ____________________ (инвентарный номер)
№ п/п
Номер документа
Дата документа
Заголовок документа
Номера листов дела
Примечание
Итого ________________________________________________ документов
(цифрами и прописью)
Количество листов описи ___________________________________________________
(цифрами и прописью)
Наименование должности лица, заполнившего опись документов.
Расшивка архивного дела __________________________________ подписи
(личная подпись)
"___"______________20 __ год.
Приложение 9 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
Техническая характеристика основного объекта недвижимости
Номер заказа: ________________________________________________________
Адрес объекта: _______________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя: ______________________________________
Обследовано (литер): __________________________________________________
Год постройки: ________________________________________________________
Примечание: _________________________________________________________
Наименование литера "____"
Описание элемента
Описание технического состояния элемента
% износа
1
Фундамент
2
Наружные и внутренние капитальные стены
3
Перегородки
4
Перекрытие
Чердачное
Между этажом
5
Крыша
6
полы
1-го этажа
Последующего этажа
7
проемы
Окна
Двери
8
Отделочные работы
Внутренняя
Наружная
9
Отопление
10
Электричества
11
Канализация
12
Водоснабжение
холодная
горячее
13
Лестницы
14
Разные работы
Таблица технических характеристик заполняется на все строения и сооружения расположенные на земельном участке по отдельности.
Дата и время обследования: "____" _______ 20__года
Заявитель: _______________________________________________________
Подпись исполнителя: _____________________________________________
Приложение 10 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
Техническая характеристика служебных (хозяйственных) строений и сооружений
Номер заказа: ____________________________________________________
Адрес объекта: ___________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии): __________________________
Обследовано (строение или сооружение (литера) ______________________
Снесено (перечислить строения и сооружения (литера) _________________
________________________________________________________________
Год постройки: ___________________________________________________
Примечание: _____________________________________________________
________________________________________________________________
Наименование литера – "_______"
Описание элемента
Описание технического состояния элемента
% износа
1
Фундамент
2
Наружные стены
3
Перекрытия
4
Крыша
5
Наружная отделка
Таблица технических характеристик заполняется на все строения и сооружения расположенные на земельном участке по отдельности.
Дата и время обследования: "_____" __________________20__года
Заявитель: _______________________________________________________
Подпись исполнителя: _____________________________________________
Приложение 11 к Правилам и
срокам внесения в информационную систему
правового кадастра идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их составляющих на вновь
созданное недвижимое имущество, проведения
государственного технического обследования и
Правил оказания государственной услуги
"Выдача дубликата технического паспорта
недвижимого имущества"
форма
(Ф.И.О. (при его наличии)
(далее – Ф.И.О) или
наименование организации
услугополучателя)
________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, көрсетілетін қызметті берушінің филиалы (мекенжайын көрсету) Сіздің Қағидаларда көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларына сәйкес көрсету) құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) __________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________;
3) _______________________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (құжаттарды қабылдау бойынша көрсетілетін қызметті берушінің филиалы қызметкерінің) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон _______________________
Алдым: _______________________________________________________________
Қызмет алушының Т.А.Ә./қолы
"___" _________ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің міндетін
атқарушысының
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11408 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2015 жылдың 9 шілдесінде жарияланған).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 618 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12870 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 15 ақпанында жарияланған).
3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 41 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13022 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 15 ақпанында жарияланған).

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", филиал услугодателя (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии с Правилами государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Правилами, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ______________________________________________________________;
2) ______________________________________________________________;
3) ______________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ф.И.О. (работника филиала услугодателя по приему документов) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _____________
Телефон _______________________
Получил: ________________________________________________________
Ф.И.О./ подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 2 к приказу
от 29 мая 2020 года № 67
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11408, опубликованный 9 июля 2015 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
2. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 618 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12870, опубликованный 15 февраля 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
3. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 41 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13022, опубликованный 15 февраля 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).

4. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 27 мамырдағы № 363 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13778 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 14 маусымында жарияланған).
5. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 949 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14439 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 29 қарашасында жарияланған).
6. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2017 жылғы 27 сәуірдегі № 490 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15152 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылдың 2 маусымында жарияланған).
7. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 1057 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15765 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылдың 25 қазанында жарияланған).
8. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2018 жылғы 5 қаңтардағы № 18 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16242 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 26 қаңтарында жарияланған).

4. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2016 года № 363 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13778, опубликованный 14 июня 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
5. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 949 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14439, опубликованный 29 ноября 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
6. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2017 года № 490 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15152, опубликованный 2 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
7. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 1057 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15765, опубликованный 25 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
8. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 января 2018 года № 18 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16242, опубликованный 26 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).

9. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 1550 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17768 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 30 қарашасында жарияланған).
10. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2019 жылғы 29 шілдесіндегі № 419 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19182 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылдың 9 тамызында жарияланған).
11. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2019 жылғы 29 шілдесіндегі № 420 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19170 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылдың 9 тамызында жарияланған).
12. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11785 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2015 жылдың 3 қыркүйегінде жарияланған).
13. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 6 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12986 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 12 ақпанында жарияланған).

9. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 23 ноября 2018 года № 1550 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17768, опубликованный 30 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
10. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 419 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19182, опубликованный 9 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
11. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 420 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 246 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19170, опубликованный 9 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
12. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11785, опубликованный 3 сентября 2015 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
13. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 января 2016 года № 6 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12986, опубликованный 12 февраля 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).

14. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 25 ақпандағы № 98 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13515 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 29 наурызында жарияланған).
15. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 562 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13944 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 29 шілдесінде жарияланған).
16. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 882 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15359 болып тіркелген).
17. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2016 жылғы 14 шілдедегі № 562 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13944 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2016 жылдың 29 шілдесінде жарияланған).
18. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2017 жылғы 4 желтоқсандағы № 1514 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16151 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 19 қаңтарында жарияланған).

14. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2016 года № 98 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13515, опубликованный 29 марта 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
15. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 562 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13944, опубликованный 29 июля 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
16. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 882 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15359).
17. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 562 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13944, опубликованный 29 июля 2016 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
18. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 декабря 2017 года № 1514 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16151, опубликованный 19 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).

19. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2018 жылғы 7 наурыздағы № 364 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16151 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылдың 19 қаңтарында жарияланған).
20. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2018 жылғы 19 желтоқсандағы № 1601 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17967 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылдың 9 қаңтарында жарияланған).
21. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 147 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18447 болып тіркелген, нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылдың 24 сәуірінде жарияланған).

19. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2018 года № 364 "О внесении изменения и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16151, опубликованный 19 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
20. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 декабря 2018 года № 1601 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17967, опубликованный 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).
21. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 147 "О внесении изменения и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18447, опубликованный 24 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).