"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 15 сәуірдегі № 129/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 сәуірде № 22566 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде:
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.
0010108
Әскери қызмет өткеруді растау туралы мәліметтерді беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген.
9.
0010109
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығатын азаматтарға анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген.
";
20-тармақ алып тасталсын;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
28.
00201011
Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, Мемлекеттік корпорация, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері
Тегін
Қағаз түрінде, / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Оралман мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-ө-м бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8624 болып тіркелген.
";

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39 / НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 15 апреля 2021 года № 129/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2021 года № 22566
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39 / НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"
8.
00101008
Предоставление сведений о подтверждении прохождения воинской службы
Физические лица
МО
Местные органы военного управления МО
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников"
приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
9.
00101009
Выдача справок гражданам, выезжающим за пределы Республики Казахстан на постоянное местожительство
Физические лица
МО
МО, местные органы военного управления
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников"
приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
";
пункт 20 исключить;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"
28.
00201011
Присвоение или продление статуса кандаса
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, Государственная корпорация, Загранучреждения Республики Казахстан
Бесплатно
Бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил присвоения или продления статуса оралмана" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8624.
";

31 және 32-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
31.
00201014
Әскери қызметке шақыруды кейiнге қалдыру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген.
32.
00201015
Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген.
";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
42.
00202012
Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/262 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13958 болып тіркелген.
";
43-тармақ алып тасталсын;
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
45.
00203003
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, аумақтық полиция органдары
Ақылы
Қағаз түрінде
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелген.
";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
52.

пункты 31 и 32 изложить в следующей редакции:
"
31.
00201014
Предоставление отсрочки от призыва
Физические лица
МО
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613
32.
00201015
Освобождение граждан от призыва на воинскую службу
Физические лица
МО
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613.
";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"
42.
00202010
Постановка на учет лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан"
приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/262.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13958.
";
пункт 43 исключить;
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"
45.
00203003
Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, территориальные органы полиции
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.
";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"
52.

00203010
Жол жүру құжатын беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жол жүру құжаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 391 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11202 тіркелген.
";
62, 63, 64 және 65-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
62.
00402001
Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелген.
63.
00402002
Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
64.
00402003
Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
65.

00203010
Выдача проездного документа
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил выдачи проездного документа" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 391.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11202.
";
пункты 62, 63, 64 и 65 изложить в следующей редакции:
"
62.
00402001
Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Платно/
бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
63.
00402002
Выдача справок по опеке и попечительству
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20478.
64.
00402003
Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
65.

00402004
Кәмелетке толмағандардың мүлкіне иелік ету үшін анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
70 және 71-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
70.
00402009
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекминінің Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған, ішінәра автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген.
71.
00402010
Балаға кері әсер етпейтін ата-ана құқықтарынан айырылған ата-аналарға баламен кездесуіне рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
73, 74, 75 және 76-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
73.
00402012
Бала кезінен бірінші топтағы мүгедектің күтіміне байланысты жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекминінің Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған, ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/ проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11507 болып тіркелген.
74.

00402004
Выдача справок для распоряжения имуществом несовершеннолетних
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункты 70 и 71 изложить в следующей редакции:
"
70.
00402009
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка- инвалида
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
71.
00402010
Выдача разрешения на свидания с ребенком родителям, лишенным родительских прав, не оказывающие на ребенка негативного влияния
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункты 73, 74, 75 и 76 изложить в следующей редакции:
"
73.
00402012
Назначение пособия по уходу за инвалидом первой группы с детства
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная, частично автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 319.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11507.
74.

00402013
Он жасқа толған баланың пікірін есепке алу туралы қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының шешімін беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
75.
00402014
Көпбалалы отбасыға берілетін жәрдемақыны тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде /проактивті
76.
00403001
Мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін) балаларды кезекке қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
";
81, 82, 83, 84 және 85-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
81.
00403006
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Ақылы/тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20695 болып тіркелген.
82.

00402013
Выдача решения органа опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов а № 20478.
75.
00402014
Назначение пособия многодетной семье
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная / проактивная
76.
00403001
Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 6 лет) для направления в дошкольные организации
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
";
пункты 81, 82, 83, 84 и 85 изложить в следующей редакции:
"
81.
00403006
Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования
Физические лица
МОН
Организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Государственная корпорация, организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Платно/бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20695.
82.

00403007
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
83.
00403008
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, облыстардың,республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындарылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
84.
00403009
Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
85.

00403007
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах
Физические лица
МОН
Отделы образования районов, городов областного значения, организации образования
Государственная корпорация, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
83.
00403008
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, управление образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов и городов областного значения, организации образования
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, управление образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов и городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
84.
0403009
Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования
Физические лица
МОН
Управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования
Государственная корпорация, управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, отделы образования районов, городов областного значения, организации образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
85.

00403010
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтындырылған)
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелген.
";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
87.
00403012
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау
Заңды тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген.
";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
90.
00403015
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелген.
";

00403010
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Управления образования областей, городов республиканского значения, столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13110.
";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"
87.
00403012
Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием
Юридические лица
МОН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, управления образования областей, городов республиканского значения, столицы
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13418.
";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"
90.
00403015
Прием документов для перевода детей между организациями начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
";

93, 94 және 95-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
93.
00404002
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
94.
00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
95.
00404004
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14067 болып тіркелген.
";
97 және 98-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
97.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
98.

пункты 93, 94 и 95 изложить в следующей редакции:
"
93.
00404002
Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478
94.
00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание и назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
95.
00404004
Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14067.
";
пункты 97 и 98 изложить в следующей редакции:
"
97.
00404006
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Физические лица
ММОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
98.

00404007
Баланы (балаларды) қабылдаушы отбасына тәрбиелеуге беру және оларды асырауға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері
Республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандардағы, облыстық маңызы бар қалалардағы білім бөлімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген.
";
100-тармақ алып тасталсын;
121 және 122-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
121.
00502006
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген.
122.
00502007
Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы мәліметтерді беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Мемлекеттік корпорация
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелген.
";
123 және 124-тармақтар алып тасталсын;
126, 127 және 128-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
126.
00503001
Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу қағидаларын және оған мәліметтер мен олардың өзгерістерін енгізуді растайтын куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1315 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17325 болып тіркелген.

00404007
Передача ребенка (детей) на воспитание в приемную семью и назначение выплаты денежных средств на их содержание
Физические лица
МОН
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения
Управления образования городов республиканского значения и столицы, отделы образования районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
";
пункт 100 исключить;
пункты 121 и 122 изложить в следующей редакции:
"
121.
00502006
Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
122.
00502007
Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
Государственная корпорация
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
";
пункты 123 и 124 исключить;
пункты 126, 127 и 128 изложить в следующей редакции:
"
126.
00503001
Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом
Физические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил внесения сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом, и формы свидетельства, подтверждающего внесение в него сведений, и их изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1315.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17325.

127.
00503002
Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелген.
"Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелген.
"Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелген.
"Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелген.
128.
00503003
Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объектісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелген.

127.
00503002
Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.
"Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.
128.
00503003
Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330.

"Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелген.
"Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелген.
"Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелген.
";
131, 132, 133, 134-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
131.
00503006
Тауар таңбасын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.
132.
00503007
Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332.
"Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.
";
пункты 131, 132, 133 и 134 изложить в следующей редакции:
"
131.
00503006
Регистрация товарного знака
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
132.
00503007
Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.

133.
00503008
Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1341 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17415 болып тіркелген.
134.
00503009
Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1342 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17397 болып тіркелген.
";
135-тармақ алып тасталсын;
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
137.
00601001
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелген.
";
141 және 142-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
141.
00601005
Еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген.

133.
00503008
Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1341. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17415.
134.
00503009
Регистрация топологий интегральных микросхем
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1342. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17397.
";
пункт 135 исключить;
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"
137.
00601001
Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗ
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил прикрепления физических лиц к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ - 194/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21642.
";
пункты 141 и 142 изложить в следующей редакции:
"
141.
00601005
Выдача листа о временной нетрудоспособности
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660.

142.
00601006
Уақытша еңбекке жарамсыздық туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелген.
";
145-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
145.
00601009
Жедел медициналық көмек шақырту
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері, ұялы байланыс абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде, электронды
"Жедел медициналық жәрдем, оның ішінде медициналық авиацияны тарта отырып көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-225/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21713 болып тіркелген.
";
147, 148, 149 және 150-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
147.
00601011
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау
Жеке тұлғалар
ДСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілері
Тегін
Қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 544 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11795 болып тіркелген.
148.
00601012
Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау субъектілері
Денсаулық сақтау субъектілері , "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 30 қыркүйектегі № 766 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12199 болып тіркелген.
149.
00602001
Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)

142.
00601006
Выдача справки о временной нетрудоспособности
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660.
";
пункт 145 изложить в следующей редакции:
"
145.
00601009
Вызов скорой медицинской помощи
Физические лица
МЗ
Субъекты здравоохранения
Субъекты здравоохранения, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/ электронная
"Об утверждении правил оказания скорой медицинской помощи, в том числе с привлечением медицинской авиации" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-225/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21713.
";
пункт 147 изложить в следующей редакции:
"
147.
00601011
Прием и рассмотрение документов о целесообразности направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Физические лица
МЗ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Субъекты здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 544. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11795.
";
в пункт 148 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 149 и 150 изложить в следующей редакции:
"
149.
00602001
Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике
Физические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелген.
150.

"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.
150.

00602002
Медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ДСМ
Медициналық қызметтер (көмек) көрсету саласындағы мемлекеттік органның ведомствосында аккредиттелген ұйым
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 21852 болып тіркелген.
";
154-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
154.
00602006
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті, ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелген.
";
158-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
158.
00602010
Фармакологиялық және дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды клиникалық зерттеуді және (немесе) сынауды жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер, тірі организмнен тыс (in vitro) диагностика үшін медициналық бұйымдарға клиникалық-зертханалық сынаулар жүргізу қағидаларын және клиникалық базалар мен "Фармакологиялық және дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды клиникалық зерттеуді және (немесе) сынауды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы №ҚР ДСМ-248/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 желтоқсанда № 21772 болып тіркелген.
";
160-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

00602002
Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации
Юридические лица
МЗ
Организация, аккредитованная ведомством государственного органа в сфере оказания медицинских услуг (помощи)
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан № 21852.
";
пункт 154 изложить в следующей редакции:
"
154.
00602006
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ, территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" приказ министра здравоохранения Республики Казахстан № ҚР ДСМ-237/2020 от 8 декабря 2020 года Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21749.
";
пункт 158 изложить в следующей редакции:
"
158.
00602010
Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил проведения клинических исследований лекарственных средств и медицинских изделий, клинико-лабораторных испытаний медицинских изделий для диагностики вне живого организма (in vitro) и требования к клиническим базам и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-248/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21772.
";
пункт 160 изложить в следующей редакции:
"

160.
00602012
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, "электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
";
162 және 163-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
162.
00602014
Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № ҚР ДСМ-177/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21592 болып тіркелген.
163.
00602015
Клиникалық практикаға жіберу үшін шетелдік маманға сертификат беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелген.
";

160.
00602012
Выдача свидетельства о государственной регистрации продукции
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
";
пункты 162 и 163 изложить в следующей редакции:
"
162.
00602014
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов
Юридические лица
МЗ
Территориальные департаментами Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-177/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21592.
163.
00602015
Выдача сертификата иностранному специалисту для допуска к клинической практике
Физические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.
";

165, 166, 167, 168, 169 және 170-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
165.
00602017
Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті, "электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты (СРР) беру қағидалары" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № ҚР ДСМ-8 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22113 болып тіркелген.
166.
00602018
Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті
ДСМ Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті, "электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 21852 болып тіркелген.
167.
00603001
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау және қадағалау объектісінің сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркеген.
168.
00603002
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне есептік нөмір беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.

пункты 165, 166, 167, 168, 169 и 170 изложить в следующей редакции:
"
165.
00602017
Выдача сертификата на фармацевтический продукт
Юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля товаров и услуг МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи сертификата на фармацевтический продукт (СРР)" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 января 2021 года № КР ДСМ-8.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22113.
166.
00602018
Аккредитация организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
Юридические лица
МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ
Комитет медицинского и фармацевтического контроля МЗ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан № 21852.
167.
00603001
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ, территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
168.
00603002
Присвоение учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащего государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Физические и юридические лица
МЗ
Территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/оказываемая по принципу "одного заявления"
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

169.
00603003
Қоршаған ортағазиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілетін шекті шығарындылары мен рұқсат етілетін шекті төгінділері бойынша нормативтік құжаттама жобаларының сәйкестігі туралы, санитариялық қорғау аймақтарына және санитариялық-қорғаныш аймақтарға, шикізат пен өнімнің жаңа түрлеріне санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті, ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
170.
00603004
І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ДСМ
ДСМ Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
";
173, 174, 175, 176, 177, 178 және 179-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
173.
00604001
"Психиатрия" Психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген.
174.
00604002
"Наркология" Психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген.

169.
00603003
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на новые виды сырья и продукции нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Физические и юридические лица
МЗ
Комитет санитарно-эпидемиологического контроля МЗ, территориальные подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
170.
00603004
Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами
Юридические лица
МЗ
Территориальные департаменты Комитета санитарно-эпидемиологического контроля МЗ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
";
пункты 173, 174, 175, 176, 177, 178 и 179 изложить в следующей редакции:
"
173.
00604001
Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Психиатрия"
Физические лица
МЗ
Организации здравоохранения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.
174.
00604002
Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Наркология"
Физические лица
МЗ
Организации здравоохранения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.

175.
00604003
"Фтизиатрия" Фтизиопульмонология орталығынан мәліметтер беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
"Электрондық үкімет" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелген.
176.
00604004
Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық ұйымдар
Медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Міндетті медициналық қарап-тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ оларды жүргізу тәртібі мен мерзімділігін, зертханалық және функционалдық зерттеулердің көлемін, медициналық қарсы көрсетілімдерді, зиянды және (немесе) қауіпті өндірістік факторлардың, жұмысқа орналасқан кезде орындау кезінде міндетті алдын ала медициналық қарап-тексерулер және мерзімдік міндетті медициналық қарап-тексерулер жүргізілетін кәсіптер мен жұмыстардың тізбесін және "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-131/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21443 болып тіркелген.
177.
00604005
Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Медициналық ұйымдар
Медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/қағаз түрінде
"Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамды медициналық қарап-тексеруден, механикалық көлік құралдары жүргізушісін қайта медициналық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-172/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21557 болып тіркелген.
178.
00701001
Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Халықты жұмыспен қамту орталығы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17199 болып тіркелген.

175.
00604003
Предоставление сведений с Центра фтизиопульмонологии "Фтизиатрия"
Физические лица
МЗ
Организации здравоохранения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.
176.
00604004
Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров
Физические лица
МЗ
Медицинские организации
Медицинские организации, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих обязательным медицинским осмотрам, а также правил и периодичности их проведения, объема лабораторных и функциональных исследований, медицинских противопоказаний, перечня вредных и (или) опасных производственных факторов, профессий и работ, при выполнении которых проводятся предварительные обязательные медицинские осмотры при поступлении на работу и периодические обязательные медицинские осмотры и правил оказания государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров" Приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ-131/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21443.
177.
00604005
Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством
Физические лица
МЗ
Медицинские организации
Медицинские организации, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил проведения медицинского осмотра лиц, претендующих на получение права управления транспортными средствами, повторного медицинского осмотра водителя механических транспортных средств" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-172/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №21557.
178.
00701001
Регистрация лиц, ищущих работу
Физические лица
МТСЗН
Центр занятости населения, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17199.

179.
00701002
Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері, Халықты жұмыспен қамту орталықтары
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
";
мынадай мазмұндағы 179-1 және 179-2 тармақтармен толықтырылсын:
"
179-1.
00701003
Жұмыссыздарды тіркеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Халықты жұмыспен қамту орталығы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы"
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылы 13 шілдеде № 17199 болып тіркелген.
179-2.
00701004
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Халықты жұмыспен қамту орталығы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, халықты жұмыспен қамту орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және халықты жұмыспен қамту орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылы 13 шілдеде № 17199 болып тіркелген.
";
184-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
184.
00703003
Еңбекке қабілеттілігін жоғалту жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімшесі, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген.
";

179.
00701002
Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев
Физические лица
МТСЗН
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Государственная корпорация, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства", Загранучреждения Республики Казахстан, Центры занятости населения
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная/оказываемая по принципу "одного заявления"
";
дополнить пунктами 179-1 и 179-2 следующего содержания:
"
179-1
00701003
Регистрация безработных
Физические лица
МТСЗН
Центр занятости населения, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2018 года № 17199.
179-2
00701004
Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости
Физические лица
МТСЗН
Центр занятости населения, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, Центр занятости населения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого центрами занятости населения" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2018 года № 17199.
";
пункт 184 изложить в следующей редакции:
"
184.
00703003
Назначение социальной выплаты на случай утраты трудоспособности
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, Подразделение медико-социальной экспертизы, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/ проактивная/оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838.
";

188 және 189-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
188.
00703007
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
ДСМ
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № ҚР ДСМ-26/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20308 болып тіркелген.
189.
00703008
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
БЖЗҚ
Мемлекеттік корпорация, БЖЗҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды(ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген, проактивті
"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген.
";
193 және 194-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
193.
00703012
Жұмысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, Халыққа қызмет көрсету орталығы, "электрондық үкіметтің"веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген.
194.
00703013
Жүкті болу мен босануға, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" және оның филиалдары
Мемлекеттік корпорация, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Қағаз түрінде/ проактивті

пункты 188 и 189 изложить в следующей редакции:
"
188.
00703007
Предоставление информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования
Физические лица
МЗ
Фонд социального медицинского страхования
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-26/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20308.
189.
00703008
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда
Физические лица
МТСЗН
ЕНПФ
Государственная корпорация, ЕНПФ, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная /проактивная /оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342.
";
пункты 193 и 194 изложить в следующей редакции:
"
193
00703012
Назначение социальной выплаты на случай потери работы
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, Центр занятости наседения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная/проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838.
194.
00703013
Назначение социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
Физические лица
МТСЗН
Государственный фонд социального страхования и его филиалы
Государственная корпорация, абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Бумажная/ проактивная

"Әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, қайта есептеу, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 217 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20838 болып тіркелген.
";
197 және 198-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
197.
00704002
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі, Халықты жұмыспен қамту орталығы
Тегін
Қағаз түрінде
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11426 тіркелген.
198.
00704003
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Еңбекмині Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
Мемлекеттік корпорация, Еңбекмині Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде/проактивті/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11745 болып тіркелген.
";
205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 және 212-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
205.
00705002
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етугеқұжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті
"Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № болып 10370 тіркелген.

"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров социальных выплат, назначения, перерасчета, приостановления, возобновления, прекращения и осуществления социальных выплат из Государственного фонда социального страхования" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 217. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20838.
";
пункты 197 и 198 изложить в следующей редакции:
"
197.
00704002
Назначение государственной адресной социальной помощи
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Аким поселка, села, сельского округа, Центр занятости населения
Бесплатно
Бумажная
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426.
198.
00704003
Назначение специального государственного пособия
Физические лица
МТСЗН
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН
Государственная корпорация, территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МТСЗН, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/
проактивная/ оказываемая по принципу "одного заявления"
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11745.
";
пункты 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 и 212 изложить в следующей редакции:
"
205.
00705002
Оформление документов на обеспечение инвалидов протезно-ортопедической помощью
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.

206.
00705003
Мүгедектерді техникалық қосымша (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде/ проактивті
"Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген.
207.
00705004
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің қызметтерімен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген.
208.
00705005
Есту кемістігі бар мүгедектерді жылына алпыс сағат ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз етуге мүгедектерге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген.
209.
00705006
Мүгедектерді жүріп-тұрудың арнайы құралдарымен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген.

206.
00705003
Оформление документов на обеспечение инвалидов техническими-вспомогательными (компенсаторными) средствами
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
207.
00705004
Оформление документов на обеспечение услугами индивидуального помощника инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
208.
00705005
Оформление документов на обеспечение инвалидов услугами специалиста жестового языка для инвалидов по слуху – шестьдесят часов в год
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
209.
00705006
Оформление документов на обеспечение инвалидов специальными средствами передвижения
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.

210.
00705007
Мүгедектерді және мүгедек-балаларды санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде/проактивті
"Мүгедектердi оңалтудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген.
211.
00705008
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген.
212.
00705009
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген.
";
215-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
215.
00706002
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын ақпарат беру
Жеке тұлғалар
Еңбекмині
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)

210.
00705007
Оформление документов на обеспечение инвалидов и детей-инвалидов санаторно-курортным лечением
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства", абонентское устройство сотовой связи
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная/проактивная
"О некоторых вопросах реабилитации инвалидов"
приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10370.
211.
00705008
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756
212.
00705009
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
";
пункт 215 изложить в следующей редакции:
"
215.
00706002
Предоставление информации, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Физические лица
МТСЗН
МИО городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 320 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11426 болып тіркелген.
";
222-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
222.
00801005
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелген.
";
239-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
239.
00803003
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми техникалық сараптама орталығы" АҚ
Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20821 болып тіркелген.
";
245-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
245.
00803009
Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу және республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының, мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымдарының басшыларын тағайындау үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ, Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7495 болып тіркелген.
";
246-тармақ алып тасталсын;
248-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 320. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11426.
";
пункт 222 изложить в следующей редакции:
"
222.
00801005
Предоставление информации о статусе стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
";
пункт 239 изложить в следующей редакции:
"
239.
00803003
Проведение государственной научно-технической экспертизы
Физические и юридические лица
МОН
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20821.
";
пункт 245 изложить в следующей редакции:
"
245.
00803009
Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных организаций среднего образования республиканского значения, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и назначение руководителей государственных организаций среднего образования республиканского значения, организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования
Физические лица
МОН
МОН, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, МОН, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителя государственной организации дошкольного, среднего образования, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7495.
";
пункт 246 исключить;
пункт 248 изложить в следующей редакции:
"

248.
00803012
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" АҚ
Тегін
Электронды (ішінара автоматтындырылған)/ қағаз түрінде
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10885 болып тіркелген.
";
250-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
250.
00803014
Біліктілік санаттарын беру және растау үшін білім беру ұйымдары мен республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары педагогтерін аттестаттаудан өткізу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ, республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Мемлекеттік корпорация, БҒМ, республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагогтерді және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелген.
";
251-тармақ алып тасталсын;
256-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
256.
00901004
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары, Мемлекеттік корпорация
Мемлекеттік корпорация, облыстардың, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде

248.
00803012
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Физические и юридические лица
МОН
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10885.
";
пункт 250 изложить в следующей редакции:
"
250.
00803014
Прием документов для прохождения аттестации педагогов организаций образования и республиканских подведомственных организаций образования на присвоение и подтверждение квалификационных категорий
Физические лица
МОН
МОН, республиканские подведомственные организации образования, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, организации дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Государственная корпорация, МОН, республиканские подведомственные организации образования, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, организации дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/
бумажная
"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы, и иных гражданских служащих в области образования и науки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13317.
";
пункт 251 исключить;
пункт 256 изложить в следующей редакции:
"
256.
00901004
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции, Государственная корпорация
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная

287 және 288-тармақтар алып тасталсын;
290 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
290.
00906009
Кәсіпорынның шығындарды өтеу құзыретін арттыру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
"QazIndustry"Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" АҚ
"QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
";
300-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
300.
01101006
Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомобильдік жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелген.
";
323-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
323.
01102021
Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Қазақстанның авиациялық әкімшілігі" АҚ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15468 болып тіркелген.
";
345-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
345.
01201008
Экологиялық ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭГТРМ
"Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген.
";
373-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
373.
01205002
Тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)

пункты 287 и 288 исключить;
в пункт 290 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 300 изложить в следующей редакции:
"
300.
01101006
Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях
Физические и юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12353.
";
пункт 323 изложить в следующей редакции:
"
323.
01102021
Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания
Юридические лица
МИИР
АО "Авиационная администрация Казахстана"
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15468.
";
пункт 345 изложить в следующей редакции:
"
345.
01201008
Предоставление экологической информации
Физические и юридические лица
МЭГПР
РГП на ПХВ "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
";
пункт 373 изложить в следующей редакции:
"
373.
01205002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)

"Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20865 болып тіркелген.
";
376, 377, 378 және 379-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
376.
01205005
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
377.
01205006
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
378.
01205007
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 335. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20865.
";
пункты 376, 377, 378 и 379 изложить в следующей редакции:
"
376.
01205005
Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
377.
01205006
Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
378.
01205007
Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.

379.
01205008
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
";
382, 383, 384, 385 және 386-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
382.
01205011
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалардың басшылары, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің білімін тексеру
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12479 болып тіркелген.
383.
01205012
Минералды шикізатты кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат құжатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелген.
384.
01205013
Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген.

379.
01205008
Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
";
пункты 382, 383, 384, 385 и 386 изложить в следующей редакции:
"
382.
01205011
Проверка знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц
Юридические лица
МЧС
Территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12479.
383.
01205012
Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
384.
01205013
Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.

385.
01205014
Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдерді жасасу (қол қою)
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген.
386.
01205015
Көмірсутектер мен уранды өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасасу (қол қою)
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелген.
";
395-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
395.
01301004
Пестицидтерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), пестицидтерді уақытша тіркеу, төмен қаупі бар биологиялық препаратты тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11687 болып тіркелген.
";
401 және 402-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
401.
01301010
Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17416 болып тіркелген.
402.
01301011
Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актiлерiн беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Республикалық ветеринариялық зертхана" ШЖҚ РМК және оның филиалдары, "Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" ШЖҚ РМК және оның филиалы
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкет қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

385.
01205014
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам и добыче урана
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
386.
01205015
Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам и добыче урана
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
";
пункт 395 изложить в следующей редакции:
"
395.
01301004
Государственная регистрация (перерегистрация) пестицидов, временная регистрация пестицида биологического препарата с низким риском
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11687.
";
пункты 401 и 402 изложить в следующей редакции:
"
401
01301010
Выдача охранного документа на селекционное достижение
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстанот 29 августа 2018 года № 1343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2018 года № 17416.
402.
01301011
Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
Физические и юридические лица
МСХ
РГП на ПХВ "Республиканская ветеринарная лаборатория" и его филиалы, РГП на ПХВ "Национальный референтный центр по ветеринарии" и его филиал
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ, МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента,веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

"Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген.
";
424-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
424.
01301033
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
"Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" ШЖҚ РМК
АШМ Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10287 болып тіркелген.
";
432-тармақ алып тасталсын;
437-тармақ алып тасталсын;
440-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
440.
01401004
Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12587 болып тіркелген.
";
443-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
443.
01402002
Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
СИМ
"Қазақстан стандарттау және метрология институты" ШЖҚ РМК
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелген.
";
445-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
445.
01403001
Экспорттық бақылауға жататын өнiмнің транзитіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
ИИДМ Индустриялық даму комитеті, Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 қазанда № 12197 болып тіркелген.
";
458-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410.
";
пункт 424 изложить в следующей редакции:
"
424.
01301033
Проведение апробации и регистрационных испытании ветеринарного препарата и кормовых добавок
Физические и юридические лица
МСХ
РГП на ПХВ "Национальный референтный центр по ветеринарии"
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
Платно
Бумажная
"Об утверждении Правил проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10287.
";
пункт 432 исключить;
пункт 437 исключить;
пункт 440 изложить в следующей редакции:
"
440.
01401004
Аттестация кандидатов в энергоаудиторы
Физические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в энергоаудиторы" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12587.
";
пункт 443 изложить в следующей редакции:
"
443.
01402002
Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений
Физические и юридические лица
МТИ
РГП на ПХВ "Казахстанский институт стандартизации и метрологии"
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.
";
пункт 445 изложить в следующей редакции:
"
445.
01403001
Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Комитет индустриального развития МИИР, Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 384. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12197.
";
пункт 458 изложить в следующей редакции:
"

458.
01403014
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 шiлдедегi № 392 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20949 болып тіркелген.
";
460-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
460.
01403016
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген.
";
462, 463, 464 және 465-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
462.
01403018
Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 18 наурызда № 20135 болып тіркелген.
463.
01403019
Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнімнің экспорты мен импортын лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 13 қазандағы № 719 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14697 болып тіркелген.

458.
01403014
Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 392. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20949.
";
пункт 460 изложить в следующей редакции:
"
460.
01403016
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.
";
пункт 462, 463, 464 и 465 изложить в следующей редакции:
"
462.
01403018
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135.
463.
01403019
Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта продукции" Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 октября 2016 года № 719. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14697.

464.
01403020
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өнiмді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 419 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11870 болып тіркелген.
465.
01403021
Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
ИИДМ Индустриялық даму комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12450 болып тіркелген.
";
472, 473 және 474-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
472.
01404001
Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Кепілдік міндеттемелерді (түпкілікті пайдаланушылар сертификаттарын) ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 632 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 9 шiлдедегi № 386 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20961 болып тіркелген.
473.
01404002
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 394 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20980 болып тіркелген.
474.
01404003
Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде

464.
01403020
Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 419. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11870.
465.
01403021
Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Комитет индустриального развития МИИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная) )/бумажная
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12450.
";
пункты 472, 473 и 474 изложить в следующей редакции:
"
472.
01404001
Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 632 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств (сертификатов конечных пользователей)" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июля 2020 года № 386. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20961.
473.
01404002
Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 394. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20980.
474.
01404003
Регистрация и учет химической продукции
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 321 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20782 болып тіркелген.
";
476-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
476.
01404005
Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттарды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЦДИАӨМ
"Инжиниринг және технологиялар трансферті отралыы" АҚ
"Инжиниринг және технологиялар трансферті орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 365/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21367 болып тіркелген.
";
478-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
478.
01404007
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Индустриялық даму комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20482 болып тіркелген.
";
480-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
480.
01404009
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)

"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 321. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20782.
";
пункт 476 изложить в следующей редакции:
"
476.
01404005
Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий
Физические и юридические лица
МЦРИАП
АО "Центр инжиниринга и трансферта технологий"
АО "Центр инжиниринга и трансферта технологий", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 365/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21367.
";
пункт 478 изложить в следующей редакции:
"
478.
01404007
Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Физические и юридические лица
МИИР
Комитет индустриального развития МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20482.
";
пункт 480 изложить в следующей редакции:
"
480.
01404009
Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств
Физические и юридические лица
МЧС
Территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности МЧС, МИО районов, городов областного значения, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

"Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20497 болып тіркелген.
";
516-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
516.
01701008
Банкті ерікті түрде таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезиденті- банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20241 болып тіркелген.
";
527-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
527.
01703009
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркімен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 44 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20254 болып тіркелген.
";
533-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
533.
01704005
Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 19 қазандағы № 101 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21508 болып тіркелген.
";
540-тармақ алып тасталсын;
545-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 229. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20497.
";
пункт 516 изложить в следующей редакции:
"
516.
01701008
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка, добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20241.
";
пункт 527 изложить в следующей редакции:
"
527.
01703009
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации, добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 44.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20254.
";
пункт 533 изложить в следующей редакции:
"
533.
01704005
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 19 октября 2020 года № 101. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21508.
";
пункт 540 исключить;
пункт 545 изложить в следующей редакции:
"

545.
01704018
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҚНРДА
ҚНРДА
ҚНРДА, "Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электрондық (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Микроқаржылық қызметті лицензиялау қағидаларын, микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 108 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21731 болып тіркелген.
";
553-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
553.
01801008
Тауарларды кедендік тазарту
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 73 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16346 болып тіркелген.
";
560, 561 және 562-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
560.
01801015
Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
561.
01801016
Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.

545.
01704018
Выдача лицензии на осуществление микрофинансовой деятельности
Юридические лица
АРРФР
АРРФР
АРРФР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная) /бумажная
"Об утверждении Правил лицензирования микрофинансовой деятельности, Квалификационных требований на осуществление микрофинансовой деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 ноября 2020 года № 108. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21731.
";
пункт 553 изложить в следующей редакции:
"
553.
01801008
Таможенная очистка товаров
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2018 года № 16346.
";
пункты 560, 561 и 562 изложить в следующей редакции:
"
560.
01801015
Прием таможенной декларации на транспортное средство
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955
561.
01801016
Прием пассажирской таможенной декларации
Физические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.

562.
01801017
Транзиттік декларацияны қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржымині Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
574-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
574.
01901012
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
Аумақтық полиция органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелген.
";
600-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
600.
02001001
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау
Жеке және заңды тұлғалар
БҚДА
БҚДА
БҚДА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы" өтінішхаттарды қарау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы.
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20455 болып тіркелген.
";
606 және 607-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
606.
02201004
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалаларының, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалаларының жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.

562.
01801017
Прием транзитной декларации
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Нур-Султану, Алматы и Шымкенту
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
пункт 574 изложить в следующей редакции:
"
574.
01901012
Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему;
Физические лица
МВД
Территориальные органы полиции
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
";
пункт 600 изложить в следующей редакции:
"
600.
02001001
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию
Физические и юридические лица
АЗРК
АЗРК
АЗРК, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20455.
";
пункты 606 и 607 изложить в следующей редакции:
"
606.
02201003
Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
Физические и юридические лица
МСХ
Уполномоченные органы по земельным отношениям областей, городов республиканского значения, столицы, районов и городов областного значения
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.

607
02201005
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
Мемлекеттік корпорация, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы"
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
";
611, 612 және 613-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
611
02201009
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкiлiктi шешiм беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
612
02201010
Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімдері
Мемлекеттік корпорация, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
613
02201011
Сауда-саттықты (конкурстарды, аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Мемлекеттік корпорация, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы"
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде

607.
02201004
Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, аким города районного значения, поселка, села, сельского округа
Государственная корпорация, аким поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
";
пункты 611, 612 и 613 изложить в следующей редакции:
"
611.
02201008
Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, районов и городов областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
612.
02201009
Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения, акимы городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
Государственная корпорация, аким поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
613.
02201010
Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (конкурсов, аукционов)
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, районов, городов областного значения, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Государственная корпорация, аким поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/ бумажная
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"

"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
";
635-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
635.
02303007
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімдерді қабылдау
Жеке тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі 2007 жылғы 28 наурыздағы № 93 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелген.
";
637, 638, 639, 640, 641, 642, 643 және 644-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
637.
02401001
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20435 болып тіркелген.
638.
02401002
Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20338 болып тіркелген.
639.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"

Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
";
пункт 635 изложить в следующей редакции:
"
635.
02303007
Прием заявок на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности
Физические лица
МКС
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности" приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4632.
";
пункты 637, 638, 639, 640, 641, 642, 643 и 644 изложить в следующей редакции:
"
637.
02401001
Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20435.
638.
02401002
Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 187. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20338.
639.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
Юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)

Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелген.
640.
02401004
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген.
641.
02401005
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды ұдайы қолдануға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелген.
642.
02401006
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, ТЖМ Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 189 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20371 болып тіркелген.

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
640.
02401004
Выдача разрешений на производство взрывных работ
Юридические лица
МЧС
Территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.
641.
02401005
Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
Юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.
642.
02401006
Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет промышленной безопасности МЧС, территориальные департаменты Комитета промышленной безопасности МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 189. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20371.

643.
02401007
Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өртке қарсы қызмет комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 514 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17281 болып тіркелген.
644.
02401008
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ТЖМ
ТЖМ Өртке қарсы қызмет комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге асыруға сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10488 болып тіркелген.
";
661-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
661.
02601006
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы"
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және "Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 28 маусымдағы № 452 бұйрығының күшін жою туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 167 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20232 болып тіркелген.
";
664-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
664.
02602003
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығы. тіркелді. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10058 болып тіркелген.
";
667, 668 және 669-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
667.
02602006
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12752 болып тіркелген.
668.
02602007
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
ИИДМ Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12535 болып тіркелген.

643.
02401007
Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах
Юридические лица
МЧС
Комитет противопожарной службы МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации негосударственных противопожарных служб" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 514. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17281.
644.
02401008
Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности
Физические и юридические лица
МЧС
Комитет противопожарной службы МЧС
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10488.
";
в пункт 661 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 664 изложить в следующей редакции:
"
664.
02602003
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10058.
";
пункт 667, 668 и 669 изложить в следующей редакции:
"
667.
02602006
Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
Юридические лица
МИИР
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 735.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12752.
668.
02602007
Аккредитация юридических лиц осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности
Юридические лица
МИИР
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства МИИР
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12535.

669.
02602008
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының ЖАО
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12702 болып тіркелген.
";
672-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
672.
02602011
Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субьектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Заңды тұлғалар
ИИДМ
"Даму" КДҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің" 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14765 болып тіркелген.
";
675-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
675.
02701003
Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендiру
Жеке тұлғалар
ИИДМ
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Мемлекеттік корпорация, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 болып тіркелген.
";
693 және 694-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
693.
03102008
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінен шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, аумақтық полиция органдары, оқу орындары
Мемлекеттік корпорация, ІІМ, аумақтық полиция органдары, ІІМ оқу орындары, "электрондық үкімет" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"

669.
02602008
Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
Юридические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12702
";
пункт 672 изложить в следующей редакции:
"
672.
02602011
Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства
Юридические лица
МИИР
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14765.
";
пункт 675 изложить в следующей редакции:
"
675.
02701003
Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда
Физические лица
МИИР
МИО областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, района, города областного значения
Государственная корпорация, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)/бумажная
"Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11015.
";
пункт 693 и 694 изложить в следующей редакции:
"
693.
03102008
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения, учебные заведения МВД
Государственная корпорация, МВД, территориальные органы полиции, учебные заведения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелген.
694.
03103001
Ресми статистикалық ақпаратты тарату графигінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру
Жеке және заңды тұлғалар
СЖРА
"СЖРА Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары
"СЖРА Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген.
";
696-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
696.
03104002
Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды (толық автоматтандырылған)
"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелген.
";
698-тармақ алып тасталсын.
Аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және нфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
БП ҚСАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЖССҚҚД – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)
БЖЗҚ – Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
Мемлекеттік корпорация – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
АҚ – акционерлік қоғам
РММ – республикалық мемлекеттік мекеме
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ШЖҚ РМК – шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
КММ – коммуналдық мемлекеттік мекеме
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі
"МРҚ" РМК – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
ӨБИ – ЦДИАӨМ Телекоммуникациялар комитетінің "Өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
БҚДА – Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
"Даму" КДҚ" АҚ – "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ
ДББҰ – дербес білім беру ұйымы
ҰК – Ұлттық компания".

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270.
694.
03103001
Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
Физические и юридические лица
АСПР
РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики АСПР" и его филиалы в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте
РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики АСПР" и его филиалы в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная (частично автоматизированная)
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20335.
";
пункт 696 изложить в следующей редакции:
"
696.
03104002
Представление информации из реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственного имущества и приватизации МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная (полностью автоматизированная)
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342.
";
пункт 698 исключить.
Расшифровку аббревиатур изложить в следующей редакции:
"Расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
КПССУ ГП – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ДОДСВС – Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном суде Республики Казахстан (аппарат Верховного суда Республики Казахстан)
ЕНПФ – Единый накопительный пенсионный фонд
МИО – местные исполнительные органы
Государственная корпорация – некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
АО – акционерное общество
РГУ – республиканское государственное учреждение
РГП – республиканское государственное предприятие
РГП на ПХВ – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие
КГУ – коммунальное государственное учреждение
СМИ – средства массовой информации
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
РГП "ГРС" – Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МИС – Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи" Комитета телекоммуникаций МЦРИАП
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
АЗРК – Агентство по защите и развития конкуренции Республики Казахстан
АСПР – Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
АО "ФРП "Даму" – АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
АОО – Автономная организация образования
НК – Национальная компания".

2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрықтың 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін он алтыншы, он сегізінші және жүз жетпіс үшінші абзацтарын қоспағанда, осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин

2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев шестнадцать, восемнадцать и сто семьдесят три настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2022 года.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин