Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 425 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 5 қаңтарда № 26378 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрі
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 425 Бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 29.08.2024 № 394-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 20.08.2024 № 364-НҚ (20.08.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3 Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 05.09.2024 № 408-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4."Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақылар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық қоғам министрінің 2018 жылғы 25 мамырдағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17041 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 2-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақылар беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 30 декабря 2021 года № 425. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2022 года № 26378.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Юридическому департаменту Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
Утвержден
Министр информации
и общественного развития
Республики Казахстан
от 30 декабря 2021 года № 425
Перечень некоторых приказов в которые вносятся изменения и дополнения
1. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 29.08.2024 № 394-НҚ (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 20.08.2024 № 364-НҚ (вводится в действие с 20.08.2024).
3. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 05.09.2024 № 408-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 52 "Об утверждении Правил присуждения премий для неправительственных организаций" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17041):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2-2) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах присуждения премий для неправительственных организаций, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-1-бабының 2-2) тармақшасына сәйкес әзірленген және үкіметтік емес ұйымдар үшін сыйлықақы беру тәртібін айқындайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, Уәкілетті орган өтінімді алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде сыйлықақыны ізденушінің электрондық мекенжайына өтінімді талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Хабарлама алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде сыйлықақыны ізденуші Уәкілетті органға жоқ құжаттарды береді, өтінім осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келтірілмеген жағдайда, Уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде сыйлықақыны ізденушіге конкурсқа қатысуға өтінімді қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап жібереді.
Өтінім осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келтірілмеген жағдайда, уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде сыйлықақыға үміткерге конкурсқа қатысуға өтінімді қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап жібереді.";
28-30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Комиссияның сыйлықақыға үміткерлерге сыйлықақы беру туралы шешімі жұмыс тобы мүшелерін бағалаудың жалпы қорытындыларын алған күннен бастап 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде Комиссияның отырысында жұмыс тобы мүшелері бағалаудың жалпы қорытындысы негізінде әр бағыт бойынша жеке көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Егер конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы санынан кемінде үштен екісі қатысса, конкурстық комиссияның отырысы заңды деп саналады.
Өтінімдерді қарау кезінде Комиссия сыйлықақыны жалпы орта балының көрсеткіші жоғары болған сыйлықақыға ұсынылған ізденушіге береді. Жалпы орта балы жоғары өтінімдер болмаған жағдайда, Комиссия сыйлықақыны беру үшін жалпы орта балы орташа өтінімдерді қарайды. Жалпы орта балының көрсеткіші төмен өтінімдер сыйлықақы беруге жатпайды.
Жалпы орта балының көрсеткіштері жоғары және жалпы орта балының көрсеткіштері орташа кандидаттар болмаған жағдайда, тиісті бағыттар бойынша сыйлықақы берілмейді және қаражат өтініш берушілердің неғұрлым көп саны бар басқа бағыттар бойынша қайта бөлінеді.
Сыйлықақыға ұсынылатын ізденушілерден бір бағыт бойынша 2 (екі) және одан кем өтінім келіп түскен және жалпы орта балдың жоғары көрсеткішін және жалпы орта балдың орта көрсеткішін алған жағдайда, беру немесе бермеу жөніндегі шешімді Конкурстық комиссия қабылдайды.

"1. Настоящие Правила присуждения премий для неправительственных организаций (далее – Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 2-2) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" (далее – Закон), определяют порядок присуждения премий для неправительственных организаций.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. В случае представления неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения заявки направляет уведомление о необходимости приведения заявки в соответствие с требованиями на электронный адрес соискателя премии.
В течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления соискатель премии предоставляет Уполномоченному органу отсутствующие документы.
В случае не приведения заявки в соответствие с требованиями, указанными в пункте 10 настоящих Правил, Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней направляет соискателю премии письменный мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявки на участие в конкурсе.";
пункты 28-30 изложить в следующей редакции:
"28. Решение Комиссии о присуждении Премий, соискателям премии, принимается, в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней со дня получения общих итогов оценки членов рабочей группы, на заседании Комиссии на основе общих итогов оценок членов рабочей группы по каждому направлению отдельно открытым голосованием простым большинством голосов. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
При рассмотрении заявок Комиссией премия присуждается соискателям премии с высоким показателем общего среднего балла. При отсутствии заявок, с высоким уровнем общего среднего балла, Комиссией на присуждение премии рассматриваются заявки, с средним показателем общего среднего балла. Заявки с низким показателем общего среднего балла не подлежат к присуждению премии.
При отсутствии кандидатов с высоким показателем общего среднего балла и с средним показателем общего среднего балла, премия по соответствующим направлениям не присуждается и средства перераспределяются по другим направлениям, имеющим наибольшее количество заявителей.
При поступлении 2 (двух) и менее заявок соискателей премии по одному направлению и получении ими высокого показателя общего среднего балла и среднего показателя общего среднего балла, решение по присуждению или не присуждению премии принимается Конкурсной комиссией.

29. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді.
Уәкілетті орган хаттаманың алдын ала жобасын Комиссияның шешіміне қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде сыйлықақыны ізденушінің өтінімінде көрсетілген электрондық мекенжайға жібереді.
Сыйлықақыны ізденуші хаттаманың алдын ала жобасына қарсылықты хаттаманың алдын ала жобасын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде электрондық ueu_syilygy@qogam.gov.kz мекенжайына беруге құқылы.
Қарсылықтар келіп түскен жағдайда, олар қаралғаннан кейін Комиссияның төрағасы мен мүшелері конкурс хаттамасына қол қояды.
Хаттамада сыйлықақы беруге кандидатуралар және себептерін көрсете отырып, сыйлықақы берілмейтін ізденушілер көрсетіледі.
30. Уәкілетті орган Комиссия шешімінің негізінде сыйлықақылар беруді жүзеге асырады.
Сыйлықақы беру Уәкілетті органның шешімімен ресімделеді.";
1-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
5."Жұмыс істейтін жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 318 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19319 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 12-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жұмыс істейтін жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жұмыс істеп жүрген жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғынжай беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік жастар саясаты туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 12-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және жұмыс істеп жүрген жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғынжай беру тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 1054 қаулысымен бекітілген "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысының 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында белгіленген талаптарға сәйкес жұмыс істейтін жастарға беріледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін уәкілетті орган 5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттардың толық болуын және олардың осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарына сәйкестігін тексереді.
Өтініш беруші осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, өтініш берушіге жоқ құжаттарды беру қажеттігі туралы хабарлама жіберіледі.
Өтініш беруші хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде толықтырылған құжаттар топтамасын ұсынады.
Хабарламада көрсетілген құжаттар ұсынылмаған жағдайда, уәкілетті орган өтінішті қайтарады.

29. Решение Комиссии оформляется протоколом.
Уполномоченный орган направляет предварительный проект протокола на электронный адрес, указанный в заявке соискателя премии в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до подписания решения комиссии.
Соискателем премии предоставляется возражение к предварительному проекту Протокола на электронный адрес ueu_syilygy@qogam.gov.kz в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения предварительного проекта протокола.
После рассмотрения возражений, в случае их поступления, председателем и членами комиссии подписывается Протокол.
В протоколе указываются кандидатуры на присуждение премии и соискатели, которым премия не присуждается с указанием причин.
30. Уполномоченный орган на основании решения Комиссии осуществляет присуждение Премий.
Присуждение Премий оформляется решением Уполномоченного органа.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
5. В приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 318 "Об утверждении Правил предоставления арендного жилища без права выкупа для работающей молодежи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19319):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах предоставления арендного жилища без права выкупа для работающей молодежи, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила предоставления арендного жилища без права выкупа для работающей молодежи (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 12-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной молодежной политике" и определяют порядок предоставления арендного жилища без права выкупа для работающей молодежи.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Арендное жилище без права выкупа предоставляется работающей молодежи в соответствии с требованиями, установленными Государственной программой жилищного строительства "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 1054.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. После завершения приема документов уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет полноту документов и их соответствие пунктам 4 и 5 настоящих Правил.
В случае предоставления заявителем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 5 настоящих Правил, заявителю направляется уведомление о необходимости предоставления отсутствующих документов.
Заявитель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления предоставляет дополненный пакет документов.
В случае непредставления документов, указанных в уведомлении, уполномоченный орган возвращает заявление.

Өтініш беруші осы Қағидалардың 4 және 5-тармақтарының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй беруден жазбаша түрде бас тартады.
Өтініш берушіге сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй беруден бас тарту туралы алдын ала хат қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабарлама жіберіледі.
Өтініш беруші сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй беруден бас тарту туралы алдын ала хатты алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қарсылық береді.";
қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. "Жыл волонтері" халықаралық сыйлығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 12 қазандағы № 339 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21420 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі ережесінің 16-тармағы орталық аппаратының функцияларының 124) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жыл волонтері" халықаралық сыйлығын беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Жыл волонтері" халықаралық сыйлығын беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі ережесінің 16-тармағы орталық аппаратының функцияларының 124) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жыл волонтері" халықаралық сыйлығын беру тәртібін айқындайды.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, сондай-ақ сыйлықақы алуға арналған өтінімнің осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкессіздігі анықталған жағдайда, уәкілетті орган сыйлықақы алуға өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде сыйлықақыны алуға арналған өтінімде көрсетілген үміткердің электрондық мекенжайына өтінімді талаптарға сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде үміткер уәкілетті органға ескертулерді ескере отырып, құжаттарды және сыйлықақы алуға талаптарға сәйкес келтірілген өтінімді ұсынады.
Сыйлықақы алуға арналған өтінім осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган 1 (бір) жұмыс күні ішінде үміткерге сыйлық алуға өтінімді қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап жібереді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

В случае несоответствия заявителя, требованиям пунктов 4 и 5 настоящих Правил, уполномоченный орган отказывает в предоставлении арендного жилища без права выкупа в письменном виде.
Заявителю направляется уведомление с приложением предварительного письма об отказе в предоставлении арендного жилища без права выкупа в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Заявителем предоставляется возражение к предварительному письму об отказе в предоставлении арендного жилища без права выкупа, в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней после его получения.";
приложение изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
6. В приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 12 октября 2020 года № 339 "Об утверждении Правил присуждения международной премии "Волонтер года" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21420):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 124) функций центрального аппарата пункта 16 Положения Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах присуждения международной премии "Волонтер года", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила присуждения международной премии "Волонтер года" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 124) функций центрального аппарата пункта 16 Положения Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 и определяют порядок присуждения международной премии "Волонтер года".";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. В случае представления неполного пакета документов, а также выявления несоответствия заявки на соискание Премии требованиям, указанным в пункте 10 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания срока приема заявок на соискание Премии направляет уведомление о необходимости приведения заявки в соответствие с требованиями на электронный адрес претендента, указанный в заявке на соискание Премии.
В течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления претендент представляет в уполномоченный орган недостающие с учетом замечаний документы и приведенную в соответствие заявку на соискание Премии.
В случае не приведения в соответствие заявки на соискание Премии с требованиями, указанными в пункте 10 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение 1 (одного) рабочего дня направляет письменный мотивированный ответ претенденту об отказе в рассмотрении заявки на соискание Премии.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Уәкілетті орган өтінімдерді қабылдау аяқталғаннан кейін күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде Сыйлыққа үміткерлердің тізбесін qazvolunteer.kz бірыңғай онлайн-платформасында орналастырады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді.
Үміткерге хаттамаға қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хаттама жобасы мен бағалау парағы қоса беріле отырып, хабарлама жіберіледі.
Үміткер хаттаманың алдын ала жобасын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хаттаманың алдын ала жобасына қарсылық береді.
Үміткерлердің хаттама жобасына қарсылықтары келіп түскен жағдайда, олар қаралғаннан кейін Комиссия төрағасы мен оның мүшелері Комиссия хаттамасына қол қояды және волонтерлердің qazvolunteer.kz. бірыңғай онлайн-платформасында орналастырылады.";
1-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 29.08.2024 № 394-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 20.08.2024 № 364-НҚ (20.08.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 05.09.2024 № 408-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған сыйлықақыларды
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрлігі
Кімнен:
____________________________
(өтініш берушінің толық
атауын көрсету)
Үкіметтік емес ұйымдарға арналған сыйлықақыларды беру конкурсына қатысуға өтініш
Осы өтінішпен ____________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауын көрсету)
"_________________________________________________________"
бағыты бойынша ("Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс,
үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес бағытты көрсету) үкіметтік емес ұйымдарға
арналған сыйлықақыларды беру конкурсына қатысуға ниет білдіреді.
Өтінімді толтыру күні: 20___ жылғы "___" __________.
__________________________________________________________________________
Лауазымы (қолы)
Т.А.Ә. (болған жағдайда) Мөр орны (болған жағдайда)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
Үкіметтік емес ұйымдарға
арналған сыйлықақыларды
беру қағидаларына
2-қосымша
Сыйлықақыға ұсынылған ізденушінің сауалнамасы
Р/с №
Атауы
Ақпарат (сыйлықақыға ұсынылған ізденуші толтырады)
1.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікке сәйкес сыйлықақыға үсынылған ізденушінің атауы
2.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні
3.
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
4.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға немесе куәлікке сәйкес заңды мекенжайы
5.
Нақты мекенжайы
6.
Қызметінің нысанасы (Жарлыққа сәйкес)
7.
Қызметінің мақсаттары (Жарлыққа сәйкес)
8.
Бірінші басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, байланыс (оның ішінде мобильді) телефонының нөмірлері және электрондық мекенжайы
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" __________.
_________________________________________________________________________
Лауазымы                        (қолы)
Т.А.Ә. (болған жағдайда)       Мөр орны (болған жағдайда)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
6-қосымша
Жұмыс істеп жүрген жастарға
сатып алу құқығынсыз жалға
берілетін тұрғынжай беру
қағидаларына
қосымша
__________________________________
__________________________________
(тегі, аты-жөні)
__________ мекенжайы
бойынша тұратын азамат(ша)
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған кезде)
___________________________________
(ұялы байланыстың абоненттік
нөмірі, электрондық мекенжайы)
Өтініш
Сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғынжай беруді сұраймын.
Менің және менімен бірге тұрақты тұратын отбасы мүшелерінің аталған
елді мекенде коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің
болуы немесе болмауы туралы ақпараттық жүйелерде қамтылған
мәліметтерді тексеруге қарсылық білдірмеймін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қосымша:
_________________
(күні) (қолы)
Құжаттар қабылданды:
20 __ жылғы "__" _____________
_____________ __________________________________________________
құжаттарды қабылдаған лауазымды адамның қолы, Т.А.Ә.
__________________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Азаматтың(шаның) қоса беріліп отырған _____________________ құжаттары бар
өтініші _______ данада 20 __ жылғы "__" __________ қабылданды. _____________
_______________________________________________________
Қолы құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
7-қосымша
"Жыл волонтері" халықаралық
сыйлығын тағайындау
қағидаларына
№ 1 қосымша
Сыйлық алуға үміткердің тіркелу өтінімі

"12. Уполномоченный орган в течение 7 (семи) календарных дней после окончания приема заявок размещает перечень претендентов Премии на единой онлайн-платформе волонтеров qazvolunteer.kz.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Решение Комиссии оформляется протоколом.
Претенденту направляется уведомление с приложением проекта протокола и оценочного листа не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до подписания протокола.
Претендентом предоставляется возражение к предварительному проекту протокола в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения предварительного проекта протокола.
После рассмотрения возражений претендентов к проекту протокола, в случае их поступления, председателем и членами Комиссии подписывается протокол Комиссии и размещается на единой онлайн-платформе волонтеров qazvolunteer.kz.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов)
для целей телерадиовещания
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на участие в конкурсе по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра культуры и информации РК от 29.08.2024 № 394-НҚ (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам по распределению
полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов)
для целей телерадиовещания
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на участие в конкурсе по распределению полос частот, радиочастот
(радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 20.08.2024 № 364-НҚ (вводится в действие с 20.08.2024).
Приложение 3
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
по формированию перечня
теле-, радиоканалов свободного
доступа, распространяемых
национальным оператором
телерадиовещания
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на включение в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа,
распространяемых национальным оператором телерадиовещания
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра культуры и информации РК от 05.09.2024 № 408-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам присуждения премий
для неправительственных
организаций
Анкета соискателя премии
№ п/п
Наименование
Информация (заполняется соискателем премии)
1.
Наименование соискателя премии в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
2.
Дата государственной регистрации (перерегистрации)
3.
Бизнес-идентификационный номер
4.
Юридический адрес в соответствии со справкой или свидетельством о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
5.
Фактический адрес
6.
Предмет деятельности (в соответствии с Уставом)
7.
Цели деятельности (в соответствии с Уставом)
8.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность первого руководителя, контактные номера телефонов (в том числе мобильный) и электронный адрес
Дата заполнения:
"_____" __________20___ года.
________________________________________________________________
Должность (подпись) Ф.И.О. (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Приложение 5
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам присуждения премий
для неправительственных организаций
Форма
Кому:
Министерство информации
и общественного развития
Республики Казахстан
От кого:
____________________________
(указать полное
наименование заявителя)
Заявление на участие в конкурсе на присуждение премий для неправительственных организаций
Настоящим заявлением
_____________________________________________________________________
выражает (указать полное наименование заявителя) желание принять участие
в конкурсе на присуждение премий для неправительственных организаций
по направлению
"________________________________________________________________________"
(указать направление в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан
"О государственном социальном заказе, грантах и премиях для неправительственных
организаций в Республике Казахстан")
Дата заполнения заявки: "_____" __________20___ год.
_______________________________________________________________________
Должность (подпись) Ф.И.О. (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение
к Правилам предоставления
арендного жилища без права
выкупа для работающей молодежи
____________________________
____________________________
(фамилия, инициалы)
от гражданина(ки)
___________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии)
проживающего (ей)
по адресу: _________________
____________________________
(абонентский номер сотовой
связи, электронный адрес)
Заявление
Прошу предоставить арендное жилище без права выкупа.
Не возражаю на проверку сведений, содержащихся в информационных системах
о наличии или отсутствии у меня и постоянно проживающих со мной членов семьи
в постоянном пользовании в данном населенном пункте жилища из коммунального
жилищного фонда.
Согласен (-на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение:
_________________________
(дата) (подпись)
Документы приняты:
"____" ________ 20____ года
__________________________________________________________________________
подпись Ф.И.О. должностного лица, принявшего документы
__________________________________________________________________________
(линия отреза) Заявление гражданина (-ки)
__________________________________________________________________________
с прилагаемыми документами в количестве ______ штук
принято "__" _______________ 20 _ года. _______________
__________________________________________________________________________
Подпись Ф.И.О. лица, принявшего документы
Приложение 7
к Перечню некоторых
приказов в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение № 1
к Правилам присуждения
международной премии
"Волонтер года"
Регистрационная заявка претендента на соискание Премии

1. Толық атауы (заңды тұлғалар үшін)/тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда),
(жеке тұлғалар үшін) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
2. Номинациясы ___________________________________________________________
3. Әлеуметтік бағытталған, қоғамдық пайдалы міндеттерді шешуге қосқан үлесін
сипаттаңыз  _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4. Байланыс телефоны ______________________________________________________
5. Электрондық мекенжайы _________________________________________________
Толтырылған күні: 20___ жылғы "____" __________.
_________________________________________________________________________
(қолы)                   тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)

1. Полное наименование (для юридических лиц)/ фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (для физических лиц)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
2. Номинация ___________________________________________________________
3. Опишите внесенный вклад в решение социально направленных, общественно
полезных задач
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
4. Контактный телефон ___________________________________________________
5. Электронный адрес ____________________________________________________
Дата заполнения: "_____" __________20___ года.
___________________ ____________________________________________________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии)