Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 10 наурыздағы № 95 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 наурызда № 8099 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына және Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7232 болып тіркелген бұйрығына сәйкес, Байғанин аудандық әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері, осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, Байғанин аудандық әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Байғанин аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны оны ресми жариялағаннан кейін Байғанин аудандық әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Байғанин ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Байғанин ауданының әкімі К. Утаров
Аудан әкімдігінің 2021 жылғы
10 наурыздағы № 95 қаулысына
1 қосымша
Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин ауданы әкімдігінің 04.10.2024 № 245 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде мынадай көрсеткіштер қолданылады:
А – кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына 1 шаршы метр үшін, теңге);
Ц – тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т – ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (жыл);
Р – пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті көлемнің сомасы (айына 1 шаршы метр үшін теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.

Об установлении размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Байганинского района
Постановление акимата Байганинского района Актюбинской области от 10 марта 2021 года № 95. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 марта 2021 года № 8099
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" и приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7232, акимат Байганинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Байганинского района, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Байганинского района, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Байганинский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Байганинского района после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Байганинского района.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Байганинского района К. Утаров
Приложение 1 к постановлению
акимата района от 10 марта 2021
года № 95
Размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда Байганинского района
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Байганинского района Актюбинской области от 04.10.2024 № 245 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А – размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц – стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т – расчетный срок службы зданий (лет);
Р – сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.

Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2011 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Пайдалануды, тұрғын үйді ағымдағы және күрделі жөндеуді, сондай-ақ жер учаскесін күтуді қамтамасыз ету үшін қажетті көлемнің сомасы (Р) мынадай формула бойынша анықталады:
Р= Гз /12/ ∑п
мұнда Гз – жергілікті атқарушы органы (мемлекеттік кәсіпорыны) тартқан немесе құрған тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне арналған шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);
∑п – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр).
1) 2012 жылы салынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Ержанов көшесі, № 17 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 5 781 199 теңге/77,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 77 704 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 77 704 /100/12+0=64,75 теңге айына 1 шаршы метрге;
2) 2012 жылы салынған екі пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Ержанов көшесі, № 16 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 5 630 050 теңге/74,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 75 672 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 75 672 /100/12+0=63,06 теңге айына 1 шаршы метрге;
3) 2013 жылы салынған екі пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, № 99 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 5 986 873 теңге/74,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 80 468 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 80 468 /100/12+0=67,05 теңге айына 1 шаршы метрге;
4) 2013 жылы салынған екі пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, № 101, 103, 105 үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р

Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий".
Сумма платежей (Р), необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) определяется по формуле:
Р= Гз /12/ ∑п
где Гз – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятием), на содержание жилого дома (жилого здания) (тенге/год);
∑п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр).
1) Одноквартирный жилой дом, построенный в 2012 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Ержанова, дом № 17.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 5 781 199 тенге/74,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 77 704 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=77 704 /100/12+0= 64,75 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
2) Двухквартирный жилой дом, построенный в 2012 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Ержанова, дом № 16.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 5 630 050 тенге/74,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 75 672 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=75 672/100/12+0= 63,06 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
3) Двухквартирный жилой дом, построенный в 2013 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Барак батыра, дом № 99.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 5 986 873 тенге/74,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 80 468 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=80 468 /100/12+0= 67,05 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
4) Двухквартирные жилые дома, построенные в 2013 году, расположенные по адресу: село Карауылкелды, улица Барак батыра, дома № 101, 103, 105.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р

Ц = 6 548 457 теңге/74,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 88 016 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 88 016 /100/12+0=73,34 теңге айына 1 шаршы метрге;
5) 2015 жылы салынған екі пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Ержанов көшесі, № 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 7 798 895 теңге/74,4 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 104 824 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 104 824 /100/12+0=87,35 теңге айына 1 шаршы метрге;
6) 2017 жылы салынған екі пәтерлі тұрғын үйлер, орналасқан мекенжайы, Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № 70, 71, 72, 73, 74, 75 үйлер.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 8 515 836 теңге/70,5 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 120 792 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 120 792 /100/12+0=100,66 теңге айына 1 шаршы метрге;
7) 2018 жылы салынған екі қабатты, сегіз пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № 80 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 70 685 994,96 теңге/622 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 113 643,08 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 113 643,08 /100/12+0=94,70 теңге айына 1 шаршы метрге;
8) 2018 жылы салынған екі пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Жаңа құрылыс-2 көшесі, № 78 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 8 291 232,22 теңге/70,5 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 117 606,13 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0

Ц= 6 548 457 тенге/74,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 88 016 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=88 016 /100/12+0= 73,34 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
5) Двухквартирные жилые дома, построенные в 2015 году, расположенные по адресу: село Карауылкелды, улица Ержанова, дома № 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 7 798 895 тенге/74,4 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 104 824 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=104 824 /100/12+0= 87,35 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
6) Двухквартирные жилые дома, построенные в 2017 году, расположенные по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дома № 70, 71, 72, 73, 74, 75.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 8 515 836 тенге/70,5 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 120 792 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=120 792 /100/12+0= 100,66 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
7) Двухэтажный, восьмиквартирный жилой дом, построенный в 2018 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дом № 80.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 70 685 994,96 тенге/622 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 113 643,08 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=113 643,08/100/12+0= 94,70 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
8) Двухквартирный жилой дом, построенный в 2018 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Жана курылыс-2, дом № 78.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 8 291 232, 22 тенге/70,5 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 117 606, 13 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;

A = 41 188,58 /100/12+0=34,32 теңге айына 1 шаршы метрге;
18) 2019 жылы сатып алынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Құрманғазы көшесі, № 37 үй. Салынған жылы-1978 жыл.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 4 666 666,66 теңге/113,8 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 41 007,61 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 41 007,61 /100/12+0=34,17 теңге айына 1 шаршы метрге;
19) 2021 жылы салынған екі қабатты, он алты пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Аэропорт көшесі, № 84 үй.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 202 532 503,03 теңге/1 015 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 199 539,41 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 199 539,41 /100/12+0=166,28 теңге айына 1 шаршы метрге;
20) 2023 жылы сатып алынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Құрылыс учаскесі көшесі, № 18 үй. Салынған жылы-1990 жыл.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 9 600 000 теңге/126,6 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 75 829,38 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 75 829,38 /100/12+0=63,19 теңге айына 1 шаршы метрге;
21) 2023 жылы сатып алынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Ж.Айжарықов көшесі, № 30А үй. Салынған жылы-1975 жыл.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 9 600 000 теңге/121,9 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 78 753,08 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 78 753,08 /100/12+0=65,63 теңге айына 1 шаршы метрге;

А=41 188,58/100/12+0= 34,32 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
18) Одноквартирный жилой дом, приобретенный в 2019 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Курмангазы, дом № 37. Год постройки 1978 год.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 4 666 666,66 тенге/113,8 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 41 007,61 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=41 007,61/100/12+0= 34,17 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
19) Двухэтажный, шестнадцатиквартирный жилой дом, построенный в 2021 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Аэропорт, дом № 84.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 202 532 503,03 тенге/1 015 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 199 539,41 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=199 539,41 /100/12+0= 166,28 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
20) Одноквартирный жилой дом, приобретенный в 2023 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Курылыс Учаскеси, дом № 18. Год постройки 1990 год.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 9 600 000 тенге/126,6 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 75 829,38 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=75 829,38 /100/12+0= 63,19 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
21) Одноквартирный жилой дом, приобретенный в 2023 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Ж.Айжарыкова, дом № 30А. Год постройки 1975год.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 9 600 000 тенге/121,9 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 78 753,08 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=78 753,08 /100/12+0= 65,63 тенге за 1 квадратный метр в месяц;

22) 2023 жылы сатып алынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Солтүстік-2 көшесі, № 12 үй. Салынған жылы-2009 жыл.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 9 600 000 теңге/125,6 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 76 433,12 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 76 433,12 /100/12+0=63,69 теңге айына 1 шаршы метрге;
23) 2023 жылы сатып алынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, Т.Жармағанбетов көшесі, № 26 үй. Салынған жылы-1974 жыл.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 9 600 000 теңге/128,9 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 74 476,34 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 74 476,34 /100/12+0=62,06 теңге айына 1 шаршы метрге;
24) 2023 жылы сатып алынған бір пәтерлі тұрғын үй, орналасқан мекенжайы: Қарауылкелді ауылы, 1 Май Тұйығы көшесі, № 27 үй. Салынған жылы-1960 жыл.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайды пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 9 600 000 теңге/104,0 шаршы метр (техникалық төлқұжат мәліметтеріне сәйкес үйдің жалпы көлемі) = 92 307,69 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің 1 шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 100 жыл;
Р = 0
A = 92 307,69 /100/12+0=76,92 теңге айына 1 шаршы метрге.
Байғанин ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 10 наурыздағы № 95 қаулысына 2 қосымша
Байғанин аудандық әкімдігінің күші жойылды деп танылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. Байғанин ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4192 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 ақпанда "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2. Байғанин ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 19 қыркүйектегі № 162 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5106 болып тіркелген, 2016 жылғы 27 қазанда "Жем-Сағыз" газетінде жарияланған);

22) Одноквартирный жилой дом, приобретенный в 2023 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Солтустик-2, дом № 12. Год постройки 2009 год.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 9 600 000 тенге/125,6 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 76 433,12 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=76 433,12 /100/12+0= 63,69 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
23) Одноквартирный жилой дом, приобретенный в 2023 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица Т.Жармаганбетова, дом № 26. Год постройки 1974 год.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 9 600 000 тенге/128,9 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 74 476,34 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=74 476,34 /100/12+0= 62,06 тенге за 1 квадратный метр в месяц;
24) Одноквартирный жилой дом, приобретенный в 2023 году, расположенный по адресу: село Карауылкелды, улица 1 Май Туйыгы, дом № 27. Год постройки 1960 год.
Размер платы за один месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, рассчитывается по формуле:
А=Ц/Т/12+Р
Ц= 9 600 000 тенге/104,0 квадратных метров (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 92 307,69 тенге стоимость строительства 1 квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т=100 лет;
Р=0 тенге;
А=92 307,69 /100/12+0= 76,92 тенге за 1 квадратный метр в месяц.
Приложение 2 к постановлению акимата Байганинского района от 10 марта 2021 года № 95
Перечень некоторых постановлении акимата Байганинского района признанных утратившими силу
1. Постановление акимата Байганинского района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4192, опубликованное 17 февраля 2015 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет");
2. Постановление акимата Байганинского района от 19 сентября 2016 года № 162 "О внесении дополнения в постановление акимата района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5106, опубликованное 27 октября 2016 года в газете "Жем-Сағыз");

3. Байғанин ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 27 наурыздағы № 66 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3-4-166 болып тіркелген, 2018 жылғы 17 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
4. Байғанин ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 76 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6093 болып тіркелген, 2019 жылғы 24 сәуірде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
5. Байғанин аудандық әкімдігінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 150 "Байғанин ауданының мемлекеттік тұрғын үй қорынан жалға берілетін үйлерінде жалдау ақысының мөлшерін белгілеу туралы" аудан әкімдігінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6278 болып тіркелген, 2019 жылғы 6 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).

3. Постановление акимата Байганинского района от 27 марта 2018 года № 66"О внесении изменения и дополнения в постановление акимата района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-4-166, опубликованное 17 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
4. Постановление акимата Байганинского района от 8 апреля 2019 года № 76 "О внесении дополнения в постановление акимата района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6093, опубликованное 24 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
5. Постановление Байганинского районного акимата Актюбинской области от 20 июня 2019 года № 150 "О внесении изменений в постановление акимата района от 16 января 2015 года № 10 "Об установлении размера арендной платы в арендных домах государственного жилищного фонда Байганинского района" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6278, опубликованное 6 августа 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).