Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 тамызда № 29323 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 "Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 36) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімшелеріне мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы"
негізгі бөлігінің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2022 года № 29323.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 36) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13418) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования";
пункт 1 постановочной части изложить в следующей редакции:

"1. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімшелеріне мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары бекітілсін.".
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығымен бекітілген Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімшелеріне, сондай-ақ балаларға мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, орта білім беруге және қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларында:
қағидалардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімшелеріне мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қағидалар "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабы 43) тармақшасына сәйкес әзірленді және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының (бұдан әрі-ЖЖОКБҰ) дайындық бөлімшелеріне орналастыруды айқындайды.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген:
1-тараудың 2, 3, 4, 5, 6 және 7-тармақтарының күші жойылды деп танылсын;
1-тараудың 12 және 13-тармақтарының күші жойылды деп танылсын;
2 және 3-тараулардың күші жойылды деп танылсын;
5-тараудың күші жойылды деп танылсын;
7-тараудың күші жойылды деп танылсын;
1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7 қосымшалардың күші жойылды деп танылсын;
15 және 16-қосымшалардың күші жойылды деп танылсын;
18, 19, 20, 21 және 22-қосымшалардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Мектепке дейінгі және орта білім комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

"1. Утвердить Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования.";
в Правилах размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей, утвержденные приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122:
заголовок Правил изложить в следующей редакции:
"Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 43) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" (далее – Закон) и определяют размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров cвысшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО).";
признать утратившими силу пункты 2, 3, 4, 5, 6 и 7 главы 1;
признать утратившими силу пункты 12 и 13 главы 1;
признать утратившими силу главы 2 и 3;
признать утратившими силу главу 5;
признать утратившими силу главу 7;
признать утратившими силу приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7;
признать утратившими силу приложения 15 и 16;
признать утратившими силу приложения 18, 19, 20, 21 и 22, утвержденные указанным приказом.
3. Комитету дошкольного и среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрі
А. Аймағамбетов
Бұйрыққа қосымша
Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 "Қазақстан Республикасы Білім министрлігінің кейбір мәселелері" қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 36) тармақшасына сәйкес әзірленді және мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, орта білім беруге, балаларға қосымша білім беруге және еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29031 болып тіркелді) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 348 бұйрығына сәйкес Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша көрсетілетін қызметтерді берушілердің тізбесіне (бұдан әрі – Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесі) енгізілген талаптарды жүзеге асыратын меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан мектепке дейінгі ұйымдарда орналастырылады.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
Приложение к приказу
Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей
Сноска. Заголовок правил – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Правила размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 36) пункта 15 Положения о Министерстве просвещения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581"Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан" и определяют порядок размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование, дополнительное образование детей и на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение размещается в дошкольных организациях независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности, типов и видов, реализующих требования в соответствии с приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 348 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29031), включенных в Перечень поставщиков услуг по дошкольному воспитанию и обучению (далее – Перечень дошкольных организаций).

3. Орта білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, үлгілеріне, түрлеріне қарамастан білім беру ұйымдарында тарауға сәйкес орналастырылады осы Қағиданың 3-тармағы.
4. Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы балаларға қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, үлгілеріне, түрлеріне және ұйымдық-құқықтық нысанына қарамастан ұйымдарда (бұдан әрі – ұйымдар) орналастырылады.
5. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы қосымша білім берудің мынадай білім беру бағдарламалары бойынша жүзеге асырылады:
- ғылыми-техникалық бағыт (бастапқы техникалық модельдеу; авиамодельдеу; автомодельдеу; судомодельдеу; ракетомодельдеу; робототехника; космонавтика; 3Д-модельдеу; компьютерлік графика; машина жасау; ғарыштық радиобайланыс; радиотехника; мотоцикл спорты; картинг; модельдеу; ату спорты; инженерлік жобалау негіздері; робототехникалық және мехатрондық жүйелердің инженерлік жобалау негіздері; өнертапқыштық және рационализаторлық; радиоспорт; радиоэлектроника; құрастыру; бағдарламалау; компьютерлік дизайн; кинобейне жасау; желкенді іс; электротехника; химиялық-техникалық бағдарламалау; лего-құрастыру; спорттық радиомоделизм; авто ісі негіздері; сәулеттік модельдеу; сәулет құрылыстарының технологиясы; телестудия; техникалық бағдарламалау; әскери техниканы модельдеу; стендтік моделизм; шағын көлемді су көлігін модельдеу; аэроғарыштық білім беру және модельдеу; ғарыштық ғылым; рендеринг – физикалық модель проекциясын құру; ұшу-парашюттік дайындық; квадроциклдер; қарда жүргіштер; ағаш ұстасы; автослесарь; багги; физика және робототехника; робототехника: құрастыру және бағдарламалау; ұлттық қолөнер; жас құтқарушы; STEAM-зертхана (СТЭМ-зертхана); ерекше қажеттілігі бар балаларға арналған құрастыру; киберспорт ұшқышсыз ұшу аппараттары);
- туризм және өлкетану бағыты (тау туризмі; су туризмі; жорық; жартасқа өрмелеу; бағдарлау; үңгір туризмі; велоспорт туризмі; шаңғы туризмі; сауықтыру туризмі; экологиялық туризм; өлкетану; туристік лагерьлер; этнографиялық, ауылдық туризм; ғылыми туризм; тур гидтер, географиялық өлкетану, тарихи өлкетану, экологиялық өлкетану, мұражайтану, ат туризмі, жас тау құтқарушы, жол іздеуші-құтқарушы, археология);
- экологиялық-биологиялық бағыт (экология; орнитология; балық аулау; гүл өсіру; флористика; зоология (флора, түр құрамы, рациондар); жануарларды зерттеу; энтомология; өсімдік шаруашылығы; бау-бақша шаруашылығы; мал шаруашылығы; аквапоника; көкөніс шаруашылығы; қоян шаруашылығы; иппотерапия; ветеринария медицина; геология; ландшафттану; қоршаған ортаны зерттеуші; өндірістік экология; STEM зертханасы (зерттеу биологиясы, химия); гидропоника; экожурналистика; фитопатология;
- көркемдік-эстетикалық бағыт (керамика, қыш бұйымдары ісі; модельдеу, мүсін, керамикалық мүсін; кесте тігу; тоқыма тоқу; тігу, макраме; оригами, қағаздан жасалған қолөнер (гүлдер, құстар, жануарлар); кілем тоқу; зергерлік өнер; ағаштан көркем кескіндеме; металға көркемдік кескіндеме; керамикаға көркем кескіндеме; былғарыны көркем өңдеу; металды көркемдік өңдеу; пирография, ағаш күйдіру, былғары, мата; киімді көркемдік үлгілеу; томбурлы кестелеу; ағашты көркемдік өңдеу; арт-терапия; сән дизайны қыш өнері, модельдеу);
- әлеуметтік-педагогикалық бағыт (журналистика, медиа орталықтар; пікірсайыс қозғалысы; еріктілер қозғалысы; кәсіпкерлік негіздері; шешендік өнер; интеллектуалды ойындар клубы);
- гуманитарлық бағыт (тіл курстары);
- жаратылыстану-математикалық бағыт (математикалық курстар).

3. Государственный образовательный заказ на среднее образование размещается в организациях образованиянезависимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, типов, видов в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
4. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей размещается в организациях, независимо от формы собственности, ведомственной подчиненности, типов, видов и организационно-правовой формы (далее – Организации), реализующих образовательные программы дополнительного образования детей.
5. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей осуществляется по следующим образовательным программам дополнительного образования детей:
-научно-техническое направление (начальное техническое моделирование; авиамоделирование; автомоделирование; судомоделирование; ракетомоделирование; робототехника; космонавтика; 3Д – моделирование; компьютерная графика; машиностроение; космическая радиосвязь; радиотехника; мотоциклетный спорт; моделирование; стрелковый спорт; основы инженерного проектирования; основы инженерного проектирования робототехнических и мехатронных систем; изобретательство и рационализаторство; радиоспорт; радиоэлектроника; конструирование; программирование; компьютерный дизайн; киновидеотворчество; парусное дело; электротехника; химико-техническое программирование; лего-конструирование; спортивный радиомоделизм; основы автодела; архитектурное моделирование; технология архитектурных сооружений; телестудия; техническое программирование; моделирование военной техники; стендовый моделизм; моделирование малогабаритного водного транспорта; аэрокосмическое образование и моделирование; космическая наука; рендеринг – построение проекции физической модели; летно-парашютная подготовка; квадроциклы; снегоходы; столярное дело; автослесарь; багги; физика и робототехника; робототехника: конструирование и программирование; народные ремесла; юный спасатель; STEAM-лаборатория (СТЭМ- лаборатория); конструирование для детей с ООП; киберспорт; беспилотные летательные аппараты);
-туристско-краеведческое направление (горный туризм; водный туризм; пешеходный туризм; скалолазание; спортивное ориентирование; спелеотуризм; велотуризм; лыжный туризм; реабилитационный туризм; экологический туризм; краеведение; туристские лагеря; этнографический, сельский туризм; научный туризм; гиды-экскурсоводы; географическое краеведение; историческое краеведение; экологическое краеведение; музееведение; конный туризм; юный горный спасатель; следопыт-спасатель; археология);
-эколого-биологическое направление (экология; орнитология; рыболовство; цветоводство; флористика; зоология (флора, видовой состав, рационы); анималистика; энтомология; растениеводство; садоводство; животноводство; аквапоника; овощеводство; кролиководство; иппотерапия; ветеринария; геология; ландшафтоведение; эколог-иследователь; промышленная экология; STEM-лаборатория (исследовательская биология, химия); гидропоника; экожурналистика; фитопатология);
-художественное-эстетическое направление (керамика, гончарное дело; лепка, скульптура, керамическая скульптура; вышивка; вязание крючком, спицами; шитье, макраме; оригами, поделки из бумаги (цветы, птицы, животные); ковроткачество; ювелирное искусство; художественная роспись по дереву; художественная роспись по металу; художественная роспись по керамике; художественная обработка кожи; художественная обработка металла; пирография, выжигание по дереву, коже, ткани; художественное моделирование одежды, лоскутное шитье и тамбурная вышивка; художественная обработка дерева; арт-терапия; дизайн одежды; гончарное искусство, лепка);
-социально-педагогическое направление (журналистика, медиацентры; дебатное движение; волонтерское движение; основы предпринимательства; ораторское искусство; клуб интеллектуальных игр);
-гуманитарное направление (языковые курсы);
-естественно-математическое направление (математические курсы).

6. Балаларға қосымша білім беру үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы аясында бала бір секцияға (үйірмеге) қатысады бос орындар болса немесе кезек болмаған жағдайда, қосымша басқа секцияға немесе үйірмеге қатыса алады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі (бұдан әрі - ТКОБКБ) бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы өңірлік кәсіпкерлік палаталарының және мүдделі ұйымдардың ұсыныстарын ескере отырып, меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында (бұдан әрі – ТКОБКБ ұйымдары) орналастырылады.
2-тарау. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
8. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізілген мектепке дейінгі ұйымдарда, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармалары, аудандарда, қалаларда орналасқан білім бөлімдері (бұдан әрі – білім беруді басқару органдары) жүзеге асырады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін білім беруді басқару органдары Ұлттық білім беру деректер қорындағы (бұдан әрі - ҰББДҚ) тіркеуге сәйкес мектеп жасына дейінгі балаларды, оның ішінде тәрбиеленушілердің мектепке дейінгі ұйымдар арасында өңірден тыс жерлерге орын ауыстыруын және олардың шығуын есепке алуды қамтамасыз етеді.
10. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16137 болып тіркелді) (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 597 бұйрығына сәйкес айқындалады.
Бұл ретте мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру "Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын есепке алғандағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16138 болып тіркелді) (бұдан әрі – Жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидалары) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 596 бұйрығына сәйкес жүзеге асырылады.

6. Ребенок в рамках государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей посещает одну секцию (кружок), либо при наличии свободных мест и отсутствии очередности, может посещать дополнительно еще одну секцию или кружок.
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием (далее – ТиППО) размещается в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования (далее – организации ТиППО), независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности с учетом предложений региональных палат предпринимателей и заинтересованных организаций.
Глава 2. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение
8. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение осуществляется в дошкольных организациях, включенных в Перечень дошкольных организаций, управлениями образования областей, городов республиканского значения и столицы, отделами образования, располагаемыми в районах, городах (далее – органы управления образованием).
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. Для размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение органами управления образованием обеспечивается учет детей дошкольного возраста, в том числе перемещения воспитанников между дошкольными организациями за пределы региона и их выбытию согласно регистрации в Национальной образовательной базе данных (далее - НОБД).
10. Объем государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение определяется в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 597 "Об утверждении Методики подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16137) (далее – Методика).
При этом подушевое нормативное финансирование дошкольного воспитания и обучения осуществляется в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 596 "Об утверждении Правил подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16138) (далее – Правила подушевого нормативного финансирования).

Параграф 1. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тәртібі
11. Білім беруді басқару органдары өздерінің ресми интернет-ресурстарында өткізілу күнін, уақытын және орнын, қажетті құжаттарды, оларды қарау күні мен уақытын көрсете отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурстық рәсімді өткізу туралы хабарландыру орналастырады.
Конкурстық рәсімдерді өткізу мерзімі білім беруді басқару органдарының ресми интернет-ресурстарында конкурс өткізу туралы хабарландыру мәтіні орналастырылған күннен бастап 16 (он алты) жұмыс күнін құрайды.
12. Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізуді білім беруді басқару органдары Конкурстық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) хаттамасы негізінде жүзеге асырады.
Комиссияның құрамы жыл сайын білім беруді басқару органның шешімімен күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі.
Сұранысты алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей жергілікті уәкілетті және атқарушы органдар, үкіметтік емес ұйымдар, қоғамдық бірлестіктер және өңірлік кәсіпкерлер палатасы ресми хат-хабар арқылы кандидатураларды ұсынады.
Комиссияның құрамы төрағадан және Комиссия мүшелерінің тақ санынан, бірақ Комиссия төрағасын қоса алғанда кемінде 7 (жеті) адамнан тұрады.
Комиссия құрамы жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың, бiлiм беру органдарының, үкiметтiк емес ұйымдардың, қоғамдық бiрлестiктердiң және өңірлік кәсiпкерлер палатасының өкiлдерiнен олардың тең үлесiн қамтамасыз ете отырып қалыптастырылады.
Білім басқармасы органының басшысы комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссияның қызметі білім беруді басқару органдарының шешімі негізінде тоқтатылады.
Комиссия төрағасы мен мүшелері дауыс беруге ауыстыру құқығынсыз қатысады.
Егер отырысқа Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екі бөлігі қатысса, ол заңды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген ұсыным қабылданды деп есептеледі.
Комиссия тоқсанына кемінде бір рет мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізу үшін конкурстық рәсімді өткізеді.
Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесін білім беруді басқару органдары қаржы жылы ішінде жаңартады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурстық рәсімге қатысуға мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту саласындағы қызметтің басталғаны туралы хабарлаған және мыналарды:

Параграф 1. Порядок размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение
11. Органы управления образованием на своих официальных интернет-ресурсах размещают объявление о проведении конкурсной процедуры по формированию Перечня дошкольных организаций для размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с указанием даты, времени, места проведения, необходимых документов, даты и времени их рассмотрения.
Срок проведения конкурсных процедур составляет 16 (шестнадцать) рабочих дней со дня размещения текста объявления о проведении конкурса на официальных интернет-ресурсах органов управления образованием.
12. Включение в Перечень дошкольных организаций осуществляется органами управления образованием на основании протокола конкурсной Комиссии (далее – Комиссия).
Состав Комиссии утверждается ежегодно решением органа управления образованием не позднее 31 декабря календарного года.
Не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса местные представительные и исполнительные органы, неправительственные организации, общественные объединения и региональная палата предпринимателей предоставляют кандидатуры посредством официальной корреспонденции.
Комиссия состоит из председателя и нечетного количества членов комиссии, но не менее 7 (семи) человек, включая Председателя Комиссии.
Состав Комиссии формируется из числа представителей местных представительных и исполнительных органов, органов управления образованием, неправительственных организаций и региональной палаты предпринимателей с обеспечением равной их доли.
Председателем Комиссии является руководитель органа управления образованием.
Деятельность Комиссии прекращается на основании решения органа управления образованием.
Председатель и члены Комиссии принимают участие в голосовании без права замены.
Заседание считается правомочным, если в нем приняло участие не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
При равенстве голосов, принятым считается рекомендация, за которое проголосовал Председатель Комиссии.
Комиссия проводит конкурсную процедуру для включения в Перечень дошкольных организаций не реже одного раза в квартал.
Перечень дошкольных организаций актуализируется органами управления образованием в течение финансового года.
Сноска. Пункт 12 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. К участию в конкурсной процедуре по формированию Перечня дошкольных организаций допускаются дошкольные организации, уведомившие о начале деятельности в сфере дошкольного воспитания и обучения и обеспечившие:

1) "Мектепке дейінгі ұйымдарға және балалар үйлеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар "Санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 9 шілдедегі № ҚР ДСМ-59 бұйрығына (бұдан әрі - Санитариялық қағидалар) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23469 болып тіркелген) сәйкес жағдайларды;
2) "Өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) (бұдан әрі-Өрт қауіпсіздігі қағидалары) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 бұйрығына сәйкес жағдайларды;
3) "Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыратын террористік тұрғыдан осал объектілерді терроризмге қарсы қорғауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 30 наурыздағы № 117 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27414 болып тіркелген) (бұдан әрі – нұсқаулық) сәйкес талаптарды;
4) "Ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26618 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 4 бұйрығына және "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Сәулет қызметі туралы Заң) сәйкес ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалардың (бар болған жағдайда) білім алуы үшін арнайы жағдайлар және қолжетімді орта ұйымдастырған;
5) "Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13272 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 70 бұйрығына сәйкес жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыруды;
6) Санитариялық қағидаларға сәйкес тәрбиеленушілерге медициналық қызмет көрсетуді және алғашқы медициналық көмек көрсету үшін жағдайлар жасауды;
7) "Педагогтер лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5750 болып тіркелген) және "Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 77 қаулысына сәйкес тиісті бейіні бойынша педагогикалық немесе өзге де кәсіптік білімі бар педагог кадрлармен қамтамасыз еткен мектепке дейінгі ұйымдар жіберіледі.

1) условия в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 июля 2021 года № ҚР ДСМ-59 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к дошкольным организациям и домам ребенка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23469) (далее – Санитарные правила);
2) условия в соответствии с приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 "Об утверждении Правил пожарной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26867) (далее – Правила пожарной безопасности);
3) требования в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 марта 2022 года № 117 "Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, осуществляющих деятельность в области образования Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27414) (далее – Инструкция);
4) специальные условия для получения образования детей с особыми образовательными потребностями (при наличии) в соответствии с приказами Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 января 2022 года № 4 "Об утверждении Правил оценки особых образовательных потребностей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26618) и доступную среду в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной деятельности);
5) оснащение оборудованием и мебелью в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 70 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13272);
6) медицинское обслуживание воспитанников и оказания первой медицинской помощи в соответствии с Санитарными правилами;
7) педагогическим составом, имеющим педагогическое или иное профессиональное образование по соответствующему профилю в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей педагогов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5750) и штатной численностью в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2008 года № 77 "Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования".

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.04.2024 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
14. Мектепке дейінгі ұйымдар мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын алуға конкурстық рәсімге қатысу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мектепке дейінгі ұйым басшысының қолымен және мөрімен расталған бейнебақылау камераларының, дабыл түймешесінің және дауыстық хабарландырудың бар болуы жөнінде ақпарат;
3) Санитариялық қағидаларға сәйкес тәрбиеленушілерді (сыйымдылығы үш топқа дейін болған кезде) медициналық қамтамасыз етуді жүзеге асыруға арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету аумақтық ұйымымен шарт;
4) штаттық кестенің және педагогикалық немесе бейіндік білімі бар педагогтердің белгіленген үлгідегі білім туралы құжаттарының көшірмелері;
5) ғимаратты/үй-жайды жалдау шартының көшермесі (бар болса).
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынғаннан кейін Комиссия мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер ("электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz, www.elicense.kz) арқылы мынадай құжаттардың барын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:
1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заң) сәйкес мектепке дейінгі тәрбие және оқыту саласындағы қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар;
2) медициналық қызметке лицензиялар;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтамалар, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар;
4) "Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 29/қе бұйрығына (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының нормативтік құқықтық актілерді тіркеу № 28566 тізілімінде болып тіркелген) сәйкес мектепке дейінгі ұйымның санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (бұдан әрі - № 29/қе бұйрық);

Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.04.2024 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Дошкольные организации для участия в конкурсной процедуре на получение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение предоставляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) информацию о наличии камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенную подписью и печатью руководителя дошкольной организации;
3) договор с территориальной организацией первичной медико-санитарной помощи на осуществление медицинского обеспечения воспитанников в соответствии с Санитарными правилами (при вместимости до трех групп);
4) копии штатного расписания и документов педагогов об образовании установленного образца, имеющих педагогическое или профильное образование;
5) копия договора аренды здания/помещений (при наличии).
Сноска. Пункт 14 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. После предоставления документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил, Комиссия через государственные электронные информационные системы (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz) получает и осуществляет проверку наличия и действительности следующие документы:
1) уведомления о начале или прекращении деятельности в сфере дошкольного воспитания и обучения в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях);
2) лицензии на медицинскую деятельность;
3) справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя, справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии дошкольной организации санитарно-эпидемиологическим требованиям согласно приказа Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 29/қе "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28566) (далее –Приказ № 29/қе);

5) Конкурсқа құжаттарды тапсырғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін есеп бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды Білім беруді басқару органдарын құжаттамалық қамтамасыз ету бойынша міндеттер мен функцияларды іске асыруға арналған құрылымдық бөлімше конкурстық рәсімдерді өткізу туралы хабарландыру орналастырылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
17. Мектепке дейінгі ұйымдар басшы қол қойған және мөрмен расталған құжаттарды Білім беруді басқару органдарының ҚҚҚБ-нің электрондық поштасына электрондық форматта жібереді.
Құжаттарды электрондық форматта ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілген құжаттарды мектепке дейінгі ұйым білім беруді басқару органдарының ҚҚҚБ -не қағаз форматта жібереді.
Құжаттарды тапсыру күні мен уақыты белгіленген тіркеу туралы анықтама (талон) мектепке дейінгі ұйымның электрондық поштасына жіберіледі және (немесе) білім беруді басқару органының ҚҚҚБ -не қолма-қол беріледі.
18. Құжаттарды ҚҚҚБ-де тіркеу аяқталған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Комиссия мектепке дейінгі ұйымдар ұсынған, оның ішінде тиісті мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелерден алынған құжаттарды қарайды. Құжаттар міндетті түрде бейне және аудио тіркеу жүргізіліп, әлеуетті қызмет берушілердің қатысуымен қаралады.
Мектепке дейінгі ұйымдар ұсынатын құжаттарды Комиссия дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамаға сәйкес білім беру органдарының ресми интернет-ресурстарында орналастырады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Комиссия мүшелері қатарынан айқындаған тұлғалар келесі 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін айқындау үшін мектепке дейінгі ұйымға баруды жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Ұсынылған құжаттарды қарау және мектепке дейінгі ұйымға бару нәтижелері бойынша Комиссия осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы хаттама жасайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органының ресми интернет-ресурсында орналастырылады.

5) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов с датой не раньше месячного срока до подачи документов на Конкурс.
16. Прием документов, указанных в пункте 14 настоящих Правил, осуществляется структурным подразделением, предназначенным для реализации задач и функций по документационному обеспечению органов управления образованием (далее – СПДО), в течение 3 (трех) рабочих дней с момента размещения объявления о проведении конкурсных процедур.
17. Дошкольные организации направляют документы, подписанные руководителем и заверенные печатью, на электронную почту СПДО органов управления образованием в электронном формате.
При отсутствии возможности предоставления документов в электронном формате, указанные документы направляются дошкольной организацией в СПДО органов управления образованием в бумажном формате.
Справка (талон) о регистрации с отметкой даты и времени сдачи документов направляется на электронную почту дошкольной организации и (или) выдается нарочно СПДО органа управления образованием.
18. В течение 5 (пяти) рабочих дней с момента завершения регистрации документов в СПДО, Комиссия рассматривает предоставленные дошкольными организациями документы, в том числе полученные из соответствующих государственных электронных информационных систем. Документы рассматриваются в присутствии потенциальных поставщиков услуг с обязательным видео и аудио фиксированием.
Предоставленные дошкольными организациями документы размещаются Комиссией на официальных интернет-ресурсах органов управления образованием в соответствии с законодательством о персональных данных и их защите.
Сноска. Пункт 18 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
19. В течение следующих 5 (пяти) рабочих дней лица, определенные Комиссией из числа ее членов, осуществляют выезд в дошкольную организацию для определения соответствия предоставленных документов требованиям настоящих Правил.
Сноска. Пункт 19 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
20. По результатам рассмотрения предоставленных документов и посещения дошкольной организации, Комиссией составляется протокол о соответствии/несоответствии требованиям настоящих Правил и размещается на официальном интернет-ресурсе органа управления образованием в течение 3 (трех) рабочих дней.

21. Білім беруді басқару органдары Комиссия хаттамасының негізінде атауын, өтініш берген кездегі бос орындар санын және байланыс деректерін көрсете отырып, мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесін қалыптастырады.
22. Мектепке дейінгі ұйымды Мектепке дейінгі ұйымдар тізбесіне енгізуден бас тарту Мектепке дейінгі ұйымдар тізбесіне енгізу бойынша келесі конкурстық рәсімге қайта қатысуға кедергі келтірмейді.
23. Бұрын мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған немесе бюджеттен қаржыландыру жүзеге асырылған 5 (бес) және одан да көп жыл ішінде мектепке дейінгі ұйымдар 14-тармағында көрсетілген жаңартылған құжаттар ұсынылған жағдайда және осы Қағидалардың 15 және 18-тармақтарында көзделген тәртіппен келесі күнтізбелік жылға арналған мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған мектепке дейінгі ұйымдарда қаржы жылында бір рет осы Қағидалардың 19-тармағының шарттарын сақтау және қамтамасыз ету бойынша жоспарлы мониторинг жүргізіледі.
Жоспарлы мониторингті жергілікті атқарушы органдардың, білім беруді басқару органдарының, аккредиттелген (салалық) қауымдастықтардың және (немесе) өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдерін тарта отырып, Комиссия жүзеге асырады.
Білім беруді басқару органы жоспарлы мониторинг жүргізу мерзімдерін көрсете отырып, мектепке дейінгі ұйымға хабарламаны бір ай бұрын жібереді.
Жоспарлы мониторинг нәтижелері бойынша Комиссия 3 (үш) жұмыс күні ішінде акт жасайды және мектепке дейінгі ұйымдармен танысу үшін білім беруді басқару органының ресми интернет-ресурсында орналастырады.
25. Осы Қағидалардың нормаларын бұзу фактілері анықталған кезде мектепке дейінгі ұйымдар Комиссияның актісін алғаннан кейін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде анықталған бұзушылықтарды жояды және басшы қол қойған растайтын құжаттарды білім беруді басқару органының ҚҚҚБ-ге қағаз немесе электрондық форматта ұсынады.
Мектепке дейінгі ұйым анықталған бұзушылықтарды белгіленген мерзімде жоймаған кезде, Комиссия 3 (үш) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органына мектепке дейінгі ұйымның тізбеден шығарылғаны туралы хабарлайды.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Білім беруді басқару органдары мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесін ресми интернет-ресурстарда өзектендіреді және Комиссияның хабарламасын алған күні мектепке дейінгі ұйымды қаржыландыруды тоқтата тұрады.

21. Органы управления образованием на основании протокола Комиссии формируют Перечень дошкольных организаций с указанием наименования, количества свободных мест на момент подачи заявления и контактных данных.
22. Отказ во включении дошкольной организации в Перечень дошкольных организаций не препятствует повторному участию в следующей конкурсной процедуре по включению в Перечень дошкольных организаций.
23. Дошкольные организации, в которых был ранее размещен государственный образовательный заказ или осуществлялось финансирование из бюджета в течение 5 (пяти) и более лет, включаются в Перечень дошкольных организаций на следующий календарный год при условии предоставления актуализированных документов, указанных в пункте 14 и в порядке, предусмотренном пунктами 15 и 18 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 23 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
24. В дошкольных организациях, в которых размещен государственный образовательный заказ, один раз в финансовый год проводится плановый мониторинг по соблюдению и обеспечению условий пункта 19 настоящих Правил.
Плановый мониторинг осуществляет Комиссия с привлечением представителей местных исполнительных органов, органов управления образованием, аккредитованных (отраслевых) ассоциаций и (или) региональной палаты предпринимателей.
Уведомление с указанием сроков проведения планового мониторинга в дошкольную организацию направляется органом управления образованием за один месяц.
По результатам планового мониторинга Комиссией в течении 3 (трех) рабочих дней составляется акт и размещается на официальном интернет-ресурсе органа управления образованием для ознакомления дошкольными организациями.
25. При выявлении фактов нарушений норм настоящих Правил дошкольные организации в течение 7 (семи) рабочих дней после получения акта Комиссии устраняют выявленные нарушения и предоставляют подтверждающие документы, подписанные руководителем, в СПДО органа управления образованием в бумажном или электронном формате.
При неустранении дошкольной организацией выявленных нарушений в установленный срок, Комиссия в течение 3 (трех) рабочих дней уведомляет орган управления образованием об исключении дошкольной организации из Перечня.
Сноска. Пункт 25 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
26. Органы управления образованием актуализируют Перечень дошкольных организаций на официальных интернет-ресурсах и приостанавливают финансирование дошкольной организации в день получения уведомления Комиссии.

27. Мектепке дейінгі ұйымдар қызметіндегі бұзушылықтар бойынша жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштері және осы Қағидалардың талаптары негізінде білім беруді басқару органы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде (бұдан әрі - ӘРПК) көзделген мерзімдерде жоспардан тыс мониторинг жүргізеді.
Параграф 2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын конкурстық негізде орналастыру
28. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды "Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысының көрсетілетін қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 12 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26502 болып тіркелген) және осы Қағидаларда көзделген тәртіппен білім беруді басқару органдары Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізілген мектепке дейінгі ұйымдармен 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырады.
Мектепке дейінгі ұйымдармен мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шарты тиісті қаржы жылына бекітілген бюджет қаражаты шегінде бір қаржы жылына жасалады.
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шарты жасалғаннан кейін мектепке дейінгі ұйым бос орындар туралы мәліметтерді білім беруді басқару органдарының ақпараттық жүйелерінде 3 (үш) жұмыс күні ішінде орналастырады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Ата-аналар немесе балалардың өзге де заңды өкілдері білім беруді басқару органдарының ақпараттық жүйесіндегі бос орындар туралы мәліметтер негізінде кейіннен мектепке дейінгі ұйыммен білім беру қызметтерін көрсетуге шарт жасай отырып, мектепке дейінгі ұйымға өз бетінше жолдама алады.
30. Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізілген мектепке дейінгі ұйымдарды қаржыландыру қабылданған:
1) мектепке дейінгі ұйымға нақты келетін;
2) науқастануына, емделуіне, медициналық және өзге де ұйымдарда оңалтылуына, ата-анасының біреуі (баланың заңды өкілі) еңбек демалысын және жылына екі айға дейінгі мерзімге баланы сауықтыруға демалыс алуына байланысты мектепке дейінгі ұйымға бармаған (ата-анасының біреуінің немесе заңды өкілінің анықтамасын немесе жазбаша өтініш ұсынған кезде);

27. На основании обращений физических и (или) юридических лиц по нарушениям в деятельности дошкольных организаций и требований настоящих Правил, орган управления образованием проводит внеплановый мониторинг в сроки, предусмотренные Административным процедурно-процессуальным Кодексом Республики Казахстан (далее - АППК).
Параграф 2. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение на конкурсной основе
28. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение осуществляется органами управления образованием в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 января 2022 года № 12 "Об утверждении Правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26502), с дошкольными организациями, включенными в Перечень дошкольных организаций, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней.
Договор размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с дошкольными организациями заключается на один финансовый год в пределах утвержденных объемов бюджетных средств на соответствующий финансовый год.
После заключения договора размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение дошкольная организация размещает сведения об имеющихся свободных местах в течение 3 (трех) рабочих дней в информационных системах органов управления образованием.
Сноска. Пункт 28 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
29. Родители или иные законные представители детей на основе сведений о свободных местах в информационной системе органов управления образованием самостоятельно получают направление в дошкольную организацию с последующим заключением договора на оказание образовательных услуг с дошкольной организацией.
30. Финансирование дошкольных организаций, включенных в Перечень дошкольных организаций, осуществляется за зачисленных детей:
1) фактически посещающих дошкольную организацию;
2) отсутствующих по болезни, лечению, реабилитации в медицинских и иных организациях, предоставлению одному из родителей (законному представителю ребенка) трудового отпуска и оздоровлению ребенка сроком до двух месяцев в год (при предоставлении справки или письменного заявления одного из родителей или законного представителя);

3) айына 3 (үш) жұмыс күні ішінде мектепке дейінгі ұйымға бармаған балалар үшін жүзеге асырылады.
31. Мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізілген мектепке дейінгі ұйымдарды қаржыландыру мектепке дейінгі ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) баланың болмау себептерін (қатысу табеліне электрондық түрде бекітілетін болмау себептерін растайтын құжаттардың болуы) көрсете отырып, электрондық қатысу табелін және орындалған жұмыстардың электрондық актісін, электрондық шот – фактураны ұсынған кезде жүзеге асырылады.
Құжаттарды электрондық форматта ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайда, көрсетілген құжаттарды мектепке дейінгі ұйым білім беруді басқару органының ҚҚҚБ-не қағаз форматта жібереді.
Құжаттарды тапсыру күні мен уақыты белгіленген тіркеу туралы анықтама (талон) мектепке дейінгі ұйымның электрондық поштасына жіберіледі және (немесе) білім беруді басқару органының ҚҚҚБ -не қолма-қол беріледі.
32. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша айқындалатын көлемде және мөлшерде мынадай жағдайларда қаржыландырылады:
1) нәтижесінде балалар мектепке дейінгі ұйымға бармайтын шектеу іс-шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қолданылу кезеңіне;
2) мектепке дейінгі ұйымға қабылданған, бірақ мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда кеңейту, жаңарту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіру, күрделі немесе ағымдағы жөндеу жүргізу себептері бойынша жылына 2 (екі) айдан аспайтын мерзімде бармайтын балалар үшін (құжаттамалық растау болған кезде).
33. Мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиеленушілерін тәрбиелеу және оқыту бойынша көрсетілген білім беру қызметін есепке алу ҰБДҚ-да тәрбиеленушілердің күнделікті мектепке дейінгі ұйымға баруын тіркеу арқылы жүзеге асырылады.
34. Орналасқан жері өзгерген кезде (ғимаратты/үй-жайды ауыстыру) мектепке дейінгі ұйым орналасқан жері өзгергенге (ғимаратты/үй-жайды ауыстыру) дейін 1 (бір) ай бұрын білім беруді басқару органына хабарлайды.
Мектепке дейінгі ұйымның басшысы қол қойған, орналасқан жерін өзгерту (ғимаратты/үй-жайды ауыстыру) мерзімдері көрсетілген хабарлама білім беруді басқару органының ҚҚҚБ -нің электрондық поштасына электрондық форматта жіберіледі.
Құжаттарды электрондық форматта ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайда, хабарламаны мектепке дейінгі ұйым білім беруді басқару органының ҚҚҚБ -не қағаз түрінлегі форматта жібереді.
Хабарламаны тапсыру күні мен уақытын белгілей отырып, тіркеу туралы анықтама (талон) мектепке дейінгі ұйымның электрондық поштасына жіберіледі және (немесе) білім беруді басқару органының ҚҚҚБ -не қолма-қол беріледі.

3) отсутствующих в дошкольной организации в течение 3 (трех) рабочих дней в месяц.
31. Финансирование дошкольных организаций, включенных в Перечень дошкольных организаций, осуществляется при предоставлении электронного табеля посещаемости, с указанием причин пропусков (наличие документов, подтверждающих причину пропуска, которые электронно прикрепляются к табелю посещаемости), электронного акта выполненных работ, электронной счет-фактуры, подписанных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя дошкольной организации.
При отсутствии возможности предоставления документов в электронном формате указанные документы направляются дошкольной организацией в СПДО органа управления образованием в бумажном формате.
Справка (талон) о регистрации с отметкой даты и времени сдачи документов направляется на электронную почту дошкольной организации и (или) выдается нарочно СПДО органа управления образованием.
32. Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение финансируется в объеме и размере, определяемом по решению местных исполнительных органов в следующих случаях:
1) на период действия ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают дошкольную организацию;
2) за зачисленных, но не посещающих дошкольную организацию детей по причине проведения расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации, капитального или текущего ремонта в государственных дошкольных организациях (при наличии документального подтверждения), не более 2 (двух) месяцев в год.
33. Учет оказанной образовательной услуги по воспитанию и обучению воспитанников дошкольных организаций осуществляется в НОБД посредством ежедневной регистрации посещения воспитанников.
34. При изменении места расположения (смена здания/помещения) дошкольная организация уведомляет орган управления образованием за 1 (один) месяц до изменения места расположения (смены здания/помещения).
Уведомление, подписанное руководителем дошкольной организации, с указанием сроков изменения места расположения (смена здания/помещения), направляется на электронную почту СПДО органа управления образованием в электронном формате.
При отсутствии возможности предоставления документов в электронном формате, уведомление направляется дошкольной организацией в СПДО органа управления образованием в бумажном формате.
Справка (талон) о регистрации с отметкой даты и времени сдачи уведомления направляется на электронную почту дошкольной организации и (или) выдается нарочно СПДО органа управления образованием.

35. Орналасқан орнының (ғимараттың/үй-жайдың ауыстыру) өзгергені туралы хабарлаған мектепке дейінгі ұйым хабарлама тіркелген сәттен бастап 1 (бір) ай мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша қаржыландырылады.
36. Білім беруді басқару органын хабардар еткен сәттен бастап бір ай өткен соң мектепке дейінгі ұйым мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мектепке дейінгі ұйым басшысының қолымен және мөрімен расталған бейнебақылау камераларын, дабыл түймешесін және дауыстық хабарландыруды орналастыру болуы туралы ақпарат;
3) ғимаратты/үй-жайды жалдау шартының көшермесі (бар болса).
Көрсетілген құжаттарды мектепке дейінгі ұйым білім беруді басқару органының ЕАББ электрондық поштасына электрондық форматта жібереді.
Құжатты электрондық форматта ұсыну мүмкіндігі болмаған кезде мектепке дейінгі ұйым білім беруді басқару органының ҚҚҚБ -не қағаз форматта жібереді.
Білім беруді басқару органының ҚҚҚБ-сі мектепке дейінгі ұйымның электрондық поштасына тапсыру күні мен уақыты белгіленген құжатты тіркеу туралы анықтам (талон) береді.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Көрсетілген құжаттарды тіркегеннен кейін Комиссия мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер ("электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы www.egov.kz, www.elicense.kz) арқылы мынадай құжаттардың барын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:
1) № 29/қе бұйрығына сәйкес санитарлық-эпидемиологиялық қорытынды;
2) медициналық қызметке лицензия;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтамалар, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтамалар
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша Комиссия осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы хаттама толтырады және 3 (үш) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органдарының ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
39. Білім беруді басқару органы Комиссия хаттамасының негізінде атауын, бос орындар санын және байланыс деректерін көрсете отырып, мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесін өзектендіреді.

35. Дошкольная организация, уведомившая об изменении места расположения (смены здания/помещения), финансируется по государственному образовательному заказу с момента регистрации уведомления 1 (один) месяц.
36. По истечении месяца с момента уведомления органа управления образованием дошкольная организация предоставляет следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) информацию о наличии камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенную подписью и печатью руководителя дошкольной организации;
3) копию договора аренды здания/помещений (при наличии).
Указанные документы направляются дошкольной организацией на электронную почту СПДО органа управления образованием в электронном формате.
При отсутствии возможности предоставления документа в электронном формате, дошкольная организация направляет в СПДО органа управления образованием в бумажном формате.
СПДО органа управления образованием выдается справка (талон) о регистрации документа с отметкой даты и времени сдачи на электронную почту дошкольной организации и (или) нарочно.
Сноска. Пункт 36 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
37. После регистрации указанных документов, Комиссия получает через государственные электронные информационные системы (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz) и осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов:
1) санитарно-эпидемиологического заключения в соответствии с Приказом № 29/қе;
2) лицензии на медицинскую деятельность;
3) справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя, справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 37 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
38. По результатам рассмотрения предоставленных документов Комиссией составляется протокол о соответствии/несоответствии требованиям настоящих Правил и размещается на официальных интернет-ресурсах органов управления образованием в течение 3 (трех) рабочих дней.
39. Орган управления образованием на основании протокола комиссии актуализирует Перечень дошкольных организаций с указанием наименования, количества свободных мест и контактных данных.

40. Осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда мектепке дейінгі ұйым Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға мектепке дейінгі ұйымдар тізбесінен шығарылады.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне ену үшін осы мектепке дейінгі ұйым келесі конкурстық рәсімге қайта қатысады.
41. Қағидалардың осы тармағында көзделген хабарлама тәртібі бұзылған жағдайда мектепке дейінгі ұйыммен мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шарты орналасу орнының өзгеруі анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде кейіннен мектепке дейінгі ұйымдар тізбесінен алынып тастала отырып, бір жақты тәртіпте бұзылады.
Параграф 3. Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
42. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін білім беру қызметін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, білім беруді басқару органдары балалар контингентін жасақтауды жүргізеді.
Білім беру қызметін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша балалар контингентін жасақтау кезінде білім беруді басқару органдары кезектілік тізімін басшылыққа алады.
43. Білім беру қызметін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, оларға мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мектепке дейінгі ұйымдарды айқындауды осы Қағидалардың 42-тармағына сәйкес мектепке дейінгі ұйымдар тізбесіне енгізілген мектепке дейінгі ұйымдар қатарынан қалыптастырылған контингентке кіретін балалардың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері жүзеге асырады.
Білім беру қызметін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мектепке дейінгі ұйымды айқындау нәтижесі балалардың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері мен мектепке дейінгі ұйым арасында жасалған мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша білім беру қызметтерін көрсету шарты болып табылады.
44. Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мынадай дәйекті іс-қимылдар арқылы жүзеге асырылады:

40. При несоответствии требованиям настоящих Правил, дошкольная организация исключается из Перечня дошкольных организаций на размещение государственного образовательного заказа.
Для включения в Перечень дошкольных организаций на размещение государственного образовательного заказа данная дошкольная организация повторно участвует в следующей конкурсной процедуре.
41. При нарушении порядка уведомления, предусмотренным настоящим пунктом Правил, договор размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с дошкольной организацией расторгается в одностороннем порядке с последующим исключением из Перечня дошкольных организаций в течение 3 (трех) рабочих дней со дня выявления изменения места расположения.
Параграф 3. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг
42. Для размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг органами управления образованием проводится комплектование контингента детей.
При комплектовании контингента детей по государственному образовательному заказу на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг органы управления образованием руководствуются списком очередности.
43. Определение дошкольных организаций для размещения в них государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг осуществляется родителями или иными законными представителями детей, входящих в сформированный контингент, согласно пункту 42 настоящих Правил, из числа дошкольных организаций включенных в Перечень дошкольных организаций.
Результатом определения дошкольной организации для размещения в ней государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг является договор оказания образовательных услуг по дошкольному воспитанию и обучению, заключенный между родителями или иными законными представителями детей и дошкольной организацией.
44. Размещение государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг осуществляется путем следующих последовательных действий:

1) осы Қағидалардың 42-тармағына сәйкес қалыптастырылған контингентке кіретін балалардың ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің пайдаланылмаған контингентті акцептсіз қайтаруды көздейтін білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мақсатында балалардың атына немесе өз атына банк шоттарын және (немесе) электрондық әмияндарды ашуы Қағидалардың осы тармағының 4) тармақшасына сәйкес қаржы жылының қорытындысы бойынша бюджет қаражатының есебінен жүзеге асырылады.
Осы тармақшада көрсетілген банктік шоттарды және (немесе) электрондық әмияндарды ашу білім беруді басқару органымен негіздемелік келісім жасасқан Екінші деңгейдегі банкте және (немесе) Ұлттық пошта операторында жүзеге асырылады, оған сәйкес екінші деңгейдегі банк және (немесе) Ұлттық пошта операторы бюджет қаражатының нысаналы мақсатын сақтауға кепілдік береді, білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шеңберінде тиісті балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту бойынша өздері көрсеткен қызметтер үшін кейіннен мектепке дейінгі ұйымдарға қолма-қол ақшасыз аударуға арналған;
2) осы Қағидалардың 42-тармағына сәйкес қалыптастырылған контингентке кіретін балалардың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері мен мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізілген мектепке дейінгі ұйымдар арасында Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша білім беру қызметтерін көрсету шартын жасасу;
3) білім беруді басқару органының білім беру қызметтерін алушылар, екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шеңберінде тиісті балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту бойынша өздері көрсеткен білім беру қызметтері үшін кейіннен мектепке дейінгі ұйымдарға қолма-қол ақшасыз аударуға арналған бюджет қаражатын ай сайын аударуы;
4) балалардың ата-аналары немесе өзге де заңды өкілдері қабылдаған білім беру қызметтерінің көлеміне сәйкес білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, бір балаға, бюджет қаражатының ай сайынғы сомасынан аспайтын, оның банктік шотына және (немесе) электрондық әмиянына түсетін, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы аясындаға бюджеттік қаражаттың мектепке дейінгі ұйымдардың тізбесіне енгізілген тиісті мектепке дейінгі ұйымдардың шоттарына және (немесе) электрондық әмияндарына мөлшерде қолма-қол ақшасыз аудару.

1) открытие родителями или иными законными представителями детей, входящих в сформированный контингент, согласно пункту 42 настоящих Правил, на имя детей или на свое имя банковских счетов и (или) электронных кошельков в целях размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг, предусматривающих безакцептный возврат неиспользованных бюджетных средств по итогам финансового года, согласно подпункту 4) настоящего пункта Правил.
Открытие банковских счетов и (или) электронных кошельков, указанных в настоящем подпункте, осуществляется в банке второго уровня и (или) Национальном операторе почты, заключившим с органом управления образованием рамочное соглашение, согласно которому банком второго уровня и (или) Национальным оператор почты гарантируется соблюдение целевого назначения бюджетных средств, предназначенных для последующего безналичного перечисления в дошкольные организации за оказанные ими услуги по дошкольному воспитанию и обучению соответствующим детям в рамках размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг;
2) заключение между родителями или иными законными представителями детей, входящих в сформированный контингент, согласно пункту 42 настоящих Правил, и дошкольными организациями, включенными в Перечень дошкольных организаций, договора оказания образовательных услуг по дошкольному воспитанию и обучению;
3) ежемесячное перечисление органом управления образованием бюджетных средств, предназначенных для последующего безналичного перечисления в дошкольные организации за оказанные ими образовательные услуги по дошкольному воспитанию и обучению соответствующим детям в рамках размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг, банкам второго уровня и (или) Национальному оператору почты;
4) безналичное перечисление на счета и (или) электронные кошельки соответствующих дошкольных организаций, включенных в Перечень дошкольных организаций, бюджетных средств в рамках государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг согласно принятому родителями или иными законными представителями детей объему образовательных услуг, в размере не превышающем ежемесячную сумму бюджетных средств на одного ребенка, поступающую на его банковский счет и (или) электронный кошелек.

45. Қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша пайдаланылмаған, білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шеңберінде тиісті балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту бойынша өздері көрсеткен білім беру қызметтері үшін кейіннен мектепке дейінгі ұйымдарға қолма-қол ақшасыз аударуға арналған бюджет қаражаты 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиісті жергілікті бюджетке акцептсіз қайтарылуға жатады.
46. Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған мектепке дейінгі ұйымдар осы Қағидалардың 42-тармағына сәйкес ҰБДҚ-да өз тәрбиеленушілері, оның ішінде қалыптастырылған контингентке кіретіндер туралы ақпаратты ай сайын толтырады.
47. Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға орналастырылған мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде көрсетілетін білім беру қызметтерінің сапасына және (немесе) көлеміне мониторингті мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту бойынша білім беру қызметтерін көрсету шартының тараптары жүргізеді
3-тарау. Орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
48. Орта білім беру ұйымдарында орналастырылатын мемлекеттік білім беру тапсырысы оқушылардың санын және бір оқушыға арналған шығыстардың орташа құнын қамтуы тиіс.
49. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі Әдістемеге сәйкес орта білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру көлемін есептеу алгоритмі бойынша анықталады.
Бұл ретте орта білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру жан басына нормативтік қаржыландыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
1-параграф. Мемлекеттік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
50. Жергілікті атқарушы орган жыл сайын орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты интернет-ресурстарда орналастырады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 маусымына дейін;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
51. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымы жергілікті атқарушы орган орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты интернет-ресурстарда орналастырған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті оған қоса берілетін құжаттармен бірге атқарушы органға ұсынады:

45. Бюджетные средства, оставшиеся неиспользованными по состоянию на 1 января финансового года, предназначенных для последующего безналичного перечисления в дошкольные организации за оказанные ими образовательные услуги по дошкольному воспитанию и обучению соответствующим детям в рамках размещения государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг, подлежат безакцептному возврату в соответствующий местный бюджет в течение 5 (пяти) рабочих дней.
46. Дошкольные организации, в которых размещен государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг, ежемесячно заполняют в НОБД данных информацию о своих воспитанниках, в том числе входящих в сформированный контингент, согласно пункту 42 настоящих Правил.
47. Мониторинг за качеством и (или) объемом оказываемых образовательных услуг в рамках размещенного государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг ведется сторонами договора оказания образовательных услуг по дошкольному воспитанию и обучению.
Глава 3. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование
48. Государственный образовательный заказ, размещаемый в организациях среднего образования, содержит количество обучающихся и среднюю стоимость расходов на одного обучающегося.
49. Объем государственного образовательного заказа на среднее образование определяется в соответствии с алгоритмом расчета подушевогонормативного финансирования среднего образования, согласно Методике.
При этом подушевое нормативное финансирование среднего образования осуществляется в соответствии с Правилами подушевого нормативного финансирования.
Параграф 1. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в государственных организациях образования
50. Местный исполнительный орган ежегодно размещает на интернет-ресурсах информацию о начале принятия заявлений государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – до 1 июня календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных илиреорганизованных государственных организаций образования – в срок, устанавливаемый местным исполнительным органом самостоятельно.
51. Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование государственная организация образования представляет в местный исполнительный орган заявление, по форме согласно приложению 2 к Правилам, с прилагаемыми документами в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня размещения местным исполнительным органом на интернет-ресурсах информации о начале принятия заявлений государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:

1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
Мемлекеттік білім беру ұйымы өтінішпен бірге жергілікті атқарушы органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) "Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығы) (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10195 тіркелді) бекітілген нысанда берілген бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға лицензияның көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама.
Ескерту. 51-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға өтініштерін және оған қоса берілген құжаттарын, олар тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарайды:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 тамызынан кешіктірмей;
2) жаңадан құрылған немесе қайта ұйымдастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – жергілікті атқарушы органдары дербес белгілейтін мерзімде.
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін, оларға қоса берілген құжаттармен бірге қарау кезінде жергілікті атқарушы орган ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Мемлекеттік білім беру ұйымының осы Қағидаларға сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы орган үш жұмыс күннің ішінде өтініште көрсетілген мемлекеттік білім беру ұйымының электрондық почтасына, электрондық почта болмаған жағдайда өтініште көрсетілген почталық мекенжайына сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
Электрондық почтаға хабарлама жіберілген не ол почталық мекенжайға алынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік білім беру ұйымы жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға сәйкес келтірілген өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қайта ұсынады.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік білім беру ұйымының өтініші оған қоса берілетін құжаттармен бірге қайтадан келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды қарауды жүзеге асырады.

1) на предстоящий учебный год – не позднее 1 июля календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, установленный местным исполнительным органом самостоятельно.
С заявлением государственная организация образования предоставляет местному исполнительному органу следующие документы:
1) копия лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3 "Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10195) (далее – Приказ № 3);
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Сноска. Пункт 51 с изменением, внесенным приказом Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Местный исполнительный орган рассматривает заявления государственных организаций образования с приложенными документами для размещения государственного образовательного заказа в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня их регистрации:
1) на предстоящий учебный год – не позднее 1 августа календарного года;
2) в течение календарного года для вновь созданных или реорганизованных государственных организаций образования – в срок, устанавливаемый местным исполнительным органом самостоятельно.
При рассмотрении заявлений государственных организаций образования с приложенными документами местный исполнительный орган осуществляет проверку полноты представленных документов.
При выявлении факта предоставления государственной организацией образования заявления и (или) приложенных к нему документов не соответствующих настоящим Правилам, местный исполнительный орган в течение 3 (трех) рабочих дней направляет государственной организации образования на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
В течение 3 (трех) рабочих дней со дня направления уведомления на электронную почту либо получения его на почтовый адрес, государственная организация образования повторно предоставляет местному исполнительному органу приведенные в соответствие с настоящими Правилами заявление и приложенные к нему документы.
Местный исполнительный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления повторного заявления государственной организации образования с приложенными документами осуществляет их рассмотрение.

53. Жергілікті атқарушы орган интернет-ресурстарда мемлекеттік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғаны туралы ақпарат орналастырылған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей орындардың санын көрсете отырып, орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесін қалыптастырады және оны интернет-ресурстарда жариялайды.
Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын орналастырылған мемлекеттік білім беру ұйымдары орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесіне өтініш ұсынбастан енгізіледі.
Жергілікті атқарушы орган орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізілген мемлекеттік білім беру ұйымымен шарт жасасу рәсімін жүзеге асыру жолымен орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
2-параграф. Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
54. Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды білім беру саласындағы уәкілетті органның операторы (бұдан әрі – оператор) жүзеге асырады.
55. Оператор жыл сайын интернет-ресурста орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпаратты орналастырады:
1) алдағы оқу жылына – күнтізбелік жылдың 1 маусымына дейін;
2) орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мақсатында операторға алғаш рет өтініш беруші жекеменшік білім беру ұйымдары үшін күнтізбелік жыл ішінде – оператор дербес белгілейтін мерзімде.
56. Орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымы интернет-ресурста оператордың орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдау басталғандығы туралы ақпараты орналастырылған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде операторға қоса берілетін құжаттармен бірге осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Жекеменшік білім беру ұйымы өтінішпен бірге операторға қағаз және (немесе) электрондық pdf (пдф) форматында анық оқылатын түрде, ал көшірме болса бастапқы түпнұсқаға толық сәйкес келетін мынадай құжаттарды ұсынады:

53. Местный исполнительный орган не позднее 16 (шестидесяти) календарных дней со дня размещения на интернет-ресурсах информации о начале принятия заявлений государственных организаций образования, формирует перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование с указанием количества мест и публикует его на интернет-ресурсах.
Государственные организации образования с ранее размещенным государственным образовательным заказом на среднее образование включаются в перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование без предоставления заявления.
Местный исполнительный орган размещает государственный образовательный заказ на среднее образование путем осуществления процедуры заключения договора с государственной организацией образования, включенной в перечень государственных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.
Параграф 2. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования
54. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования осуществляется оператором уполномоченного органа в области образования (далее – оператор).
55. Оператор ежегодно размещает на интернет-ресурсе информацию о начале принятия заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование:
1) на предстоящий учебный год – до 1 июня календарного года;
2) в течение календарного года для частных организаций образования впервые подающих заявление оператору в целях размещения государственного образовательного заказа на среднее образование – в срок, установленный оператором самостоятельно.
56. Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование частная организация образования представляет оператору заявление, по форме согласно приложению 3 к Правилам, с прилагаемыми документами в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня размещения оператором на интернет-ресурсе информации о начале принятия заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование.
С заявлением частная организация образования представляет оператору в бумажном и (или) электронном формате pdf (пдф) в ясно читаемом виде, а копии, полностью соответствующие исходному оригиналу, следующие документы:

1) лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрлерін және қызметтің кіші түрлерін (түрлерін) жүзеге асыру үшін білім беру ұйымы объектісінің нақты орналасқан жерінің мекенжайын қамтитын қосымшамен бірге № 3 бұйрыққа сәйкес нысан бойынша берілген бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға қолданыстағы лицензияның көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
3) Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінде шотының болуы туралы анықтама;
4) жекеменшік білім беру ұйымы басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның жекеменшік білім беру ұйымында оқығаны үшін ата-аналық төлемақының мөлшерін бекіту туралы шешімінің көшірмесі;
5) Халықаралық Бакалавриат Ұйымында авторландырудан немесе халықаралық институционалдық аккредиттеуден өткен, дербес әзірленген интеграцияланған білім беру бағдарламаларын жүзеге асыратын жекеменшік білім беру ұйымдары үшін – дербес әзірленген интеграцияланған білім беру бағдарламаларының жүзеге асырылуын, Халықаралық Бакалавриат Ұйымында авторландырудан немесе халықаралық институционалдық аккредиттеуден өткенін растайтын құжаттар;
6) Әдістемеде көзделген жекеменшік орта білім беру ұйымдарының объектілерінде жаңадан енгізілген оқушы орындары және (немесе) тұруға арналған орындары бар жеке білім беру ұйымдары үшін - Қағидалардың 56-1-тармағында көзделген құжаттар.
Бұл ретте Әдістемеде көзделген жекеменшік орта білім беру ұйымдарының объектілерінде қайта жаңарту арқылы жаңадан енгізілген оқушы орындары бар ғимаратты пайдаланудың шекті мерзімі осы объектіге бастапқы өтініш берілген күнге 30 (отыз) жылды құрайды;
7) Әдістемеде көзделген жекеменшік орта білім беру ұйымдарының объектілерінде жаңадан енгізілген тұру орындары бар жекеменшік білім беру ұйымдары үшін – Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша интернаттық ұйым туралы мәліметтер.
Бұл ретте Әдістемеде көзделген жекеменшік орта білім беру ұйымдарының объектілерінде тұру үшін қайта жаңарту арқылы жаңадан енгізілген орындары бар ғимаратты пайдаланудың шекті мерзімі осы объектіге бастапқы өтініш берілген күнге 30 (отыз) жылды құрайды;
8) ол туралы мәліметтер заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы ұсынылған анықтамада көрсетілген өтінішке басшының қол қоюын қоспағанда, жекеменшік білім беру ұйымының өтінішіне қол қойған тұлғаның өкілеттігін растайтын құжат.
Бір объектіден астам жекеменшік білім беру ұйымы орта білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін операторға білім беру қызметі іс жүзінде жүзеге асырылатын объектілердің әрқайсысына қоса берілген құжаттары бар өтініштерін ұсынады;

1) копия действующей лицензии на занятие образовательной деятельностью по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего, общего среднего образования, выданной по форме согласно Приказу № 3, с приложением, содержащим подвиды лицензируемого вида деятельности и адрес фактического местонахождения объекта организации образования для осуществления подвида (ов) деятельности;
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) справка о наличии счета в банке второго уровня Республики Казахстан;
4) копия решения руководителя частной организации образования или лица исполняющего его обязанности об утверждении размера родительской платы за обучение в частной организации образования;
5) документы, подтверждающие реализацию самостоятельно разработанных интегрированных образовательных программ, прохождение авторизации в Организации Международного Бакалавриата или международную институциональную аккредитацию – для частных организаций образования, реализующих самостоятельно разработанные интегрированные образовательные программы, прошедших авторизацию в Организации Международного Бакалавриата или международную институциональную аккредитацию;
6) документы, предусмотренные пунктом 56-1 Правил, – для частных организаций образования с вновь введенными ученическими местами и (или) местами для проживания в объектах частных организаций среднего образования, предусмотренными Методикой.
При этом предельный срок эксплуатации здания с вновь введенными путем реконструкции ученическими местами в объектах частных организаций среднего образования, предусмотренными Методикой, составляет 30 (тридцать) лет на дату первоначальной подачи заявления на данный объект;
7) сведения об интернатной организации по форме согласно приложению 3-1 к Правилам – для частных организаций образования с вновь введенными местами проживания в объектах частных организаций среднего образования, предусмотренными Методикой.
При этом предельный срок эксплуатации здания с вновь введенными путем реконструкции местами для проживания в объектах частных организаций среднего образования, предусмотренными Методикой, составляет 30 (тридцать) лет на дату первоначальной подачи заявления на данный объект;
8) документ, подтверждающий полномочия лица, подписавшего заявление частной организации образования, за исключением подписания заявления руководителем, сведения о котором отражены в предоставленной справке о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование на более чем один объект частная организация образования представляет оператору заявления с прилагаемыми к ним документами на каждый из объектов, в которых фактически будет осуществляться образовательная деятельность.

9) Нұсқаулыққа сәйкес терроризмге қарсы қорғау талаптарының сақталуын растайтын құжат.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Оқу-ағарту министрінің 04.04.2024 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56-1. Әдістемеде көзделген жекеменшік орта білім беру ұйымдарының объектілерінде салу және (немесе) реконструкциялау арқылы жаңадан енгізілген оқушы орындары және (немесе) тұруға арналған орындары бар жекеменшік білім беру ұйымдары қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) оператор бекіткен нысан бойынша оператор мен жекеменшік білім беру ұйымы арасында жасалған қолданыстағы алдын ала шарттың көшірмесі;
2) Сәулет қызметі туралы Заңның 60-бабына сәйкес әзірленген және бекітілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісіне жобалау (жобалық-сметалық) құжаттамасы не объектіге меншік құқығы туралы сот актісі;
3) Сәулет қызметі туралы Заңның 73-бабының 4-тармағына сәйкес объектіні пайдалануға беру күнін растайтын салынған объектіні пайдалануға қабылдау актісі;
4) реконструкциялау кезінде Сәулет қызметі туралы Заңның 34-4-бабының 4-тармағына сәйкес реконструкциялауға жататын ғимараттың жай-күйі туралы қорытынды;
5) интернаттық ұйым туралы өтініште және мәліметтерде көрсетілген (бар болса) жекеменшік орта білім беру ұйымы объектісінің нысаналы мақсатын кемінде жиырма жыл мерзімге өзгерту құқығының тіркелген ауыртпалығы бар жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтер;
6) интернаттық ұйым туралы өтініште және (немесе) мәліметтерде (бар болса) көрсетілген жеке білім беру ұйымының объектісіне тіркелген құқықтардың болуы не болмауы туралы, оның ішінде құқықтың түрі, құқық иеленуші, құқықтың туындау негізі, сондай-ақ құқықты тоқтату негізі (бар болса) жөнінде құқықтық кадастрдан алынған мәліметтер.
Ескерту. Қағида 56-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Оператор мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қоса берілген құжаттармен бірге олар тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күннің ішінде қарайды.
Операторға бір объект бойынша және сол білім беру деңгейлері бойынша бір жекеменшік білім беру ұйымына қатысты бірнеше өтініш келіп түскен жағдайда бірінші өтінішті оператор негізгі өтініш ретінде тіркейді, ал соңғылары негізгі өтінішке қоса тіркеледі және бір өтініш ретінде қаралады.
Оператор жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштері мен құжаттарын қарай отырып, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Оператор өтініш тіркелген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жеке меншік білім беру ұйымына мынадай сәйкессіздіктер анықталған кезде сәйкессіздіктерді жою қажеттігі туралы хабарлама жібереді:

9) документ, подтверждающий соблюдение требований антитеррористической защиты в соответствии с Инструкцией.
Сноска. Пункт 56 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра просвещения РК от 04.04.2024 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56-1. Частные организации образования с вновь введенными путем строительства и (или) реконструкции ученическими местами и (или) местами для проживания в объектах частных организаций среднего образования, предусмотренными Методикой, дополнительно предоставляют следующие документы:
1) копия действующего предварительного договора, заключенного между оператором и частной организацией образования по утвержденной оператором форме;
2) проектная (проектно-сметная) документация на объект частной организации образования, разработанная и утвержденная в соответствии со статьей 60 Закона об архитектурной деятельности, либо судебный акт о праве собственности на объект;
3) акт приемки построенного объекта в эксплуатацию, подтверждающий дату ввода объекта в эксплуатацию в соответствии с пунктом 4 статьи 73 Закона об архитектурной деятельности;
4) заключение о состоянии подлежащего реконструкции здания в соответствии с пунктом 4 статьей 34-4 Закона об архитектурной деятельности, при реконструкции;
5) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках с зарегистрированным обременением права на изменение целевого назначения объекта частной организации среднего образования, указанного в заявлении и сведениях об интернатной организации (при наличии), на срок не менее двадцати лет;
6) сведения из правового кадастра о наличии либо отсутствии зарегистрированных прав на объект частной организации образования, указанный в заявлении и (или) сведениях об интернатной организации (при наличии), в том числе о виде права, правообладателе, основании возникновения права, а также об основании прекращения права (при наличии).
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 56-1 в соответствии с приказом Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Оператор рассматривает заявления частных организаций образования с приложенными документами для размещения государственного образовательного заказа в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня их регистрации.
При поступлении оператору нескольких заявлений по одному и тому же объекту, и тем же уровням образования в отношении одной и той же частной организации образования первое заявление регистрируется оператором как основное, а последующие приобщаются к основному заявлению и рассматриваются как одно заявление.
Рассматривая заявления и документы частных организаций образования, оператор осуществляет проверку полноты представленных документов.
Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня регистрации заявления направляет частной организации образования уведомление о необходимости устранения несоответствий при выявлении следующих несоответствий:

1) жекеменшік білім беру ұйымының өтініші және (немесе) интернаттық ұйым туралы мәліметтер Қағидаларға 3 және 3-1-қосымшаларда белгіленген нысандарға сәйкес келмейді және (немесе) толтырылмаған не ішінара толтырылмаған;
2) жекеменшік білім беру ұйымының өтінішінде бірнеше нысан көрсетілген;
3) жекеменшік білім беру ұйымының білім беру қызметіне арналған лицензияда және (немесе) лицензияға қосымшада қызметтің кіші түрлерін (түрлерін) жүзеге асыру үшін білім беру ұйымы объектісінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы көрсетілмеген;
4) өтініште көрсетілген жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің нақты орналасқан жерінің мекенжайы жеке білім беру ұйымының білім беру қызметіне арналған лицензияда және (немесе) лицензияға қосымшада көрсетілген мекенжайға сәйкес келмейді;
5) жекеменшік білім беру ұйымының интернаттық ұйымы (бар болса) туралы өтінішінде және (немесе) мәліметтерінде Әдістемеде көзделген жекеменшік орта білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындары іс жүзінде болмаса да, олар туралы көрсетілген;
6) Қағидалардың 56-тармағында көзделген құжаттар толық немесе ішінара жоқ;
7) жекеменшік білім беру ұйымы өтініште және (немесе) интернаттық ұйым туралы мәліметтерде баяндаған ақпарат өтінішке қоса берілген құжаттарға сәйкес келмейді;
8) электрондық форматта ұсынылған құжаттар Қағидалардың 56-тармағының екінші бөлігіне сәйкес келмейді;
9) жекеменшік білім беру ұйымы мемлекеттік сатып алу веб-порталында өнім беруші рөлінде қатысушы ретінде тіркелмеген;
10) өтініште көрсетілген жекеменшік білім беру ұйымы және (немесе) жекеменшік білім беру ұйымының объектісі ҰББД-да тіркелмеген;
11) жекеменшік білім беру ұйымында оқығаны үшін ата-ана төлемақысының шекті мөлшері "Жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын, оқуға ата-ана төлемақысының шекті мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы № 29 бұйрығымен белгіленген мөлшерден асады (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19913 болып тіркелген).
Хабарлама жіберілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жекеменшік білім беру ұйымы Операторға осы Қағидаларға сәйкес келтірілген өтінішті және оған қоса берілген құжаттарды қайта ұсынады. Операторға белгіленген мерзімде жекеменшік білім беру ұйымының өтініші оған қоса берілген құжаттармен бірге берілмеген жағдайда, оператор жекеменшік білім беру ұйымына орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырудан негізделген және дәлелді бас тартуды жібереді.
Оператор қоса берілген құжаттармен бірге жекеменшік білім беру ұйымының өтініші қайта келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оларды қарауды жүзеге асырады:
Өтінішті және оған қоса берілген құжаттарды қайта қарау нәтижелері бойынша оператор жекеменшік білім беру ұйымына орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырудан негізді және дәлелді бас тартуды мынадай жағдайларда жібереді:

1) заявление частной организации образования и (или) сведения об интернатной организации не соответствуют формам, установленным приложениями 3 и 3-1 к Правилам, и (или) не заполнены либо заполнены частично;
2) в заявлении частной организации образования указан более чем один объект;
3) в лицензии и (или) приложении к лицензии на образовательную деятельность частной организации образования не указан адрес фактического местонахождения объекта организации образования для осуществления подвида (ов) деятельности;
4) адрес фактического местонахождения объекта частной организации образования, указанный в заявлении, не соответствует адресу, указанному в лицензии и (или) приложении к лицензии на образовательную деятельность частной организации образования;
5) в заявлении и (или) сведениях об интернатной организации (при наличии) частной организации образования указано о вновь введенных ученических местах в объекте частной организации среднего образования, предусмотренных Методикой, при их фактическом отсутствии;
6) полностью или частично отсутствуют документы, предусмотренные пунктом 56 Правил;
7) изложенная частной организацией образования в заявлении и (или) сведениях об интернатной организации информация не соответствует приложенным к заявлению документам;
8) предоставленные в электронном формате документы не соответствуют части второй пункта 56 Правил;
9) частная организация образования не зарегистрирована на веб-портале государственных закупок в качестве участника в роли поставщика;
10) частная организация образования и (или) объект частной организации образования, указанный в заявлении, не зарегистрированы в НОБД;
11) предельный размер родительской платы за обучение в частной организации образования превышает размер, установленный приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2020 года № 29 "Об утверждении государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования, предельного размера родительской платы за обучение" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19913).
В течение 3 (трех) рабочих дней со дня направления уведомления частная организация образования повторно предоставляет оператору приведенные в соответствие с настоящими Правилами заявление и приложенные к нему документы. При не предоставлении оператору в установленный срок заявления частной организации образования с приложенными к нему документами, оператор направляет частной организации образования обоснованный и мотивированный отказ в размещении государственного образовательного заказа на среднее образование.
Оператор в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления повторного заявления частной организации образования с приложенными документами осуществляет их рассмотрение.
По результатам повторного рассмотрения заявления и приложенных к нему документов оператор направляет частной организации образования обоснованный и мотивированный отказ в размещении государственного образовательного заказа на среднее образование, в следующих случаях:

1) жекеменшік білім беру ұйымының хабарламада оператор көрсеткен сәйкессіздіктерді жоймауы;
2) оператордың Қағидалардың осы тармағының төртінші бөлігінде көзделген сәйкессіздіктерді анықтауы.
Оператор Қағидалардың 56-тармағында көзделген орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін ұсыну мерзімі аяқталғаннан кейін жекеменшік білім беру ұйымынан алынған құжаттармен қоса берілген өтінішті қараудан бас тартады.
Оператор Қағидалардың осы тармағында көзделген бас тартулар мен хабарламаларды жекеменшік білім беру ұйымдарына өтініште көрсетілген электрондық поштаға не электрондық пошта болмаған жағдайда өтініште көрсетілген пошталық адресіне жібереді.
Мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркелген жекеменшік білім беру ұйымдары осы Қағидаларға сәйкес келетін өтініштер мен құжаттарды ұсынған кезде оператор жекеменшік білім беру ұйымдарының өтініштерін қабылдауды бастау туралы ақпаратты оператордың интернет-ресурсында орналастырған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен кешіктірмей, орындардың санын көрсете отырып, орта білімге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесін (бұдан әрі - Жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесі) қалыптастырады және оны оператордың интернет-ресурсында жариялайды.
Оператор немесе жергілікті атқарушы орган бұрын орналастырған орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бар, өтініште орта білім беру ұйымының объектілерін көрсеткен жекеменшік білім беру ұйымдары операторға осы Қағидалардың 56-тармағында көзделген өтінішке қосымша құжаттарды ұсынбастан, Жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізіледі.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Оқу-ағарту министрінің 30.01.2024 № 14 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.10.2024 № 318 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
58. Оператор жекеменшік білім беру ұйымымен шарт жасасу рәсімін жүзеге асыру жолымен орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
3-параграф. Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру.

1) не устранение частной организацией образования указанных оператором в уведомлении несоответствий;
2) выявление оператором несоответствий, предусмотренных частью четвертой настоящего пункта Правил.
Оператор отказывает частной организации образования в рассмотрении заявления с приложенными документами, полученными по истечении срока представления заявлений частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование, предусмотренного пунктом 56 Правил.
Отказы и уведомления, предусмотренные настоящим пунктом Правил, направляются оператором частным организациям образования на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении.
При предоставлении частными организациями образования, зарегистрированными на веб-портале государственных закупок, заявления и документов соответствующих настоящим Правилам, оператор не позднее 60 (шестидесяти) календарных дней со дня размещения на интернет-ресурсе оператора информации о начале принятия заявлений частных организаций образования, формирует перечень частных организаций образования для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование (далее – Перечень частных организаций образования) с указанием количества мест и публикует его на интернет-ресурсе оператора.
Частные организации образования, указавшие в заявлении объекты организации среднего образования с ранее размещенным оператором или местным исполнительным органом государственным образовательным заказом на среднее образование, включаются в Перечень частных организаций образования без предоставления оператору предусмотренных пунктом 56 настоящих Правил документов к заявлению.
Сноска. Пункт 57 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра просвещения РК от 30.01.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.10.2024 № 318 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
58. Оператор размещает государственный образовательный заказ на среднее образование путем осуществления процедуры заключения договора с частной организацией образования.
Параграф 3. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг

Ескерту. 3-тарау 3-параграфпен толықтырылды – ҚР Оқу-ағарту министрінің 28.10.2024 № 318 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58-1. Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру мынадай дәйекті іс-қимылдар жолымен жүзеге асырылады:
1) білім алушының не оның ата-анасының немесе өзге де заңды өкілінің білім алушының атына осы Қағидалардың 58-3-тармағына сәйкес пайдаланылмаған бюджет қаражатын акцептсіз қайтаруды көздейтін бір банктік шотты және (немесе) электрондық әмиянды ашуы.
Осы тармақшада көрсетілген банктік шотты және (немесе) электрондық әмиянды ашу оператор орналастырған қосылу шартына қосылған екінші деңгейдегі банктердің бірінде және (немесе) Ұлттық почта операторында жүзеге асырылады, оған сәйкес екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шеңберінде тиісті білім алушыларға орта білім беру бойынша көрсеткен білім беру қызметтері үшін кейіннен жекеменшік білім беру ұйымдарына қолма-қол ақшасыз есептен шығаруға арналған бюджет қаражатының нысаналы мақсатын сақтауға кепілдік береді;
2) білім алушының ата-анасы немесе өзге де заңды өкілі мен Жекеменшік білім беру ұйымдарының тізбесіне енгізілген жекеменшік білім беру ұйымы арасында білім беру қызметтерін көрсету шартын жасасу;
3) оператордың білім алушылардың банктік шоттарына және (немесе) электрондық әмияндарына білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шеңберінде тиісті білім алушыларға орта білім бойынша көрсеткен білім беру қызметтері үшін кейіннен жекеменшік білім беру ұйымдарына қолма-қол ақшасыз есептен шығаруға арналған бюджет қаражатын ай сайын аударуы;
4) білім алушының банктік шотынан және (немесе) электрондық әмиянынан білім беру қызметтерінің нақты көрсетілген көлеміне сәйкес тиісті жекеменшік білім беру ұйымының шотына бюджет қаражатын қолма-қол ақшасыз есептен шығару.
Екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы өзінің ақпараттық жүйесі және (немесе) мобильді қосымшасы арқылы білім алушыға не оның ата–анасына немесе өзге де заңды өкіліне ай сайын Жекеменшік білім беру ұйымының атауы және өзі көрсеткен білім беру қызметтері үшін осы жекеменшік білім беру ұйымының пайдасына есептен шығарылатын бюджет қаражатының сомасы (бұдан әрі - банктің мектеп туралы ақпараты) туралы ақпаратпен қамтамасыз етеді.
Кәмелетке толмаған білім алушының ата-анасы немесе өзге де заңды өкілі, сондай-ақ кәмелетке толған білім алушы банктің мектеп туралы ақпаратымен таныса отырып, қарсылық болған жағдайда екінші деңгейдегі банктің және (немесе) Ұлттық пошта операторының ақпараттық жүйесіне және (немесе) мобильді қосымшасына банктің мектеп туралы ақпаратымен келіспеу негіздемесі бар тиісті жазбаны банктің мектеп туралы ақпаратын алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде енгізеді.
Екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы оператор бекіткен нысан бойынша операторға қарсылық туралы мәліметтерді жібереді.

Сноска. Глава 3 дополнена параграфом 3 в соответствии с приказом Министра просвещения РК от 28.10.2024 № 318 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
58-1. Размещение государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг осуществляется путем следующих последовательных действий:
1) открытие обучающимся либо его родителем или иным законным представителем на имя обучающегося не более одного банковского счета и (или) электронного кошелька, предусматривающего безакцептный возврат неиспользованных бюджетных средств согласно пункту 58-3 настоящих Правил.
Открытие банковского счета и (или) электронного кошелька, указанного в настоящем подпункте, осуществляется в одном из банков второго уровня и (или) Национальном операторе почты, присоединившимся к размещенному оператором договору присоединения, согласно которому банками второго уровня и (или) Национальным оператором почты гарантируется соблюдение целевого назначения бюджетных средств, предназначенных для последующего безналичного списания в частные организации образования за оказанные ими образовательные услуги по среднему образованию соответствующим обучающимся в рамках размещения государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг;
2) заключение договора оказания образовательных услуг между родителем или иным законным представителем обучающегося и частной организацией образования, включенной в Перечень частных организаций образования;
3) ежемесячное перечисление оператором на банковские счета и (или) электронные кошельки обучающихся бюджетных средств, предназначенных для последующего безналичного списания в частные организации образования за оказанные ими образовательные услуги по среднему образованию соответствующим обучающимся в рамках размещения государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг;
4) безналичное списание с банковского счета и (или) электронного кошелька обучающегося на счет соответствующей частной организации образования бюджетных средств согласно фактически оказанному объему образовательных услуг.
Банки второго уровня и (или) Национальный оператор почты обеспечивают посредством своей информационной системы и (или) мобильного приложения ежемесячное направление обучающемуся либо его родителю или иному законному представителю, информацию о наименовании частной организации образования и сумме бюджетных средств, списываемой в пользу данной частной организации образования за оказанные ею образовательные услуги (далее – информация банка о школе).
Родитель или иной законный представитель обучающегося, не достигшего совершеннолетия, а также совершеннолетний обучающийся, ознакомившись с информацией банка о школе, при наличии возражения вносит соответствующую запись с обоснованием несогласия с информацией банка о школе в информационную систему и (или) мобильное приложение банка второго уровня и (или) Национального оператора почты в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения информации банка о школе.
Банки второго уровня и (или) Национальный оператор почты направляют оператору сведения о возражении по утвержденной оператором форме.

58-2. Оператор екінші деңгейдегі банктерден және (немесе) Ұлттық пошта операторынан қарсылық туралы мәліметтерді алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде білім алушының не оның ата-анасының немесе өзге де заңды өкілінің қарсылығы туралы тиісті жекеменшік білім беру ұйымының операторға 5 (бес) жұмыс күні ішінде:
1) растайтын құжаттарды (олар болған жағдайда) қоса бере отырып, білім алушының не оның ата-анасының немесе өзге де заңды өкілінің қарсылығын теріске шығаруды;
2) білім алушының не оның ата-анасының немесе өзге де заңды өкілінің негізделген қарсылығымен келісуді беру үшін хабардар етеді.
Білім алушының не оның ата-анасының немесе өзге де заңды өкілінің қарсылығымен келіскен жағдайда жекеменшік білім беру ұйымы негізсіз есептен шығарылған бюджет қаражатын білім алушының банктік шотына және (немесе) электрондық әмиянына қайтарады.
Көрсеткен білім беру қызметтері үшін білім алушының банктік шотынан және (немесе) электрондық әмиянынан жекеменшік білім беру ұйымының пайдасына білім алушының бюджет қаражатын есептен шығару білім алушы не оның ата-анасы немесе өзге де заңды өкілі тарапынан қарсылық болмаған жағдайда жүргізіледі.
Екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы тиісті күнтізбелік жылдың маусым, шілде және тамыз айларын қоспағанда, ай сайын операторға жекеменшік білім беру ұйымының пайдасына өзі көрсеткен білім беру қызметтері үшін білім алушының банктік шотынан және (немесе) электрондық әмиянынан бюджет қаражатын есептен шығару туралы ақпаратты оператор бекіткен нысан бойынша есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей жолдайды.
Білім беру қызметтерін алушылар бойынша дербестендірілген қаржыландыруды ескере отырып, жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша тараптардың өзара іс-қимыл жүргізу шарттары тиісті қосылу шартында қарастырылған.
58-3. Білім алушының банктік шотында және (немесе) электрондық әмиянында пайдаланылмаған бюджет қаражаты:
1) егер осы тармақтың 2) тармақшасында өзгеше көзделмесе, екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы оператордың талабында белгіленген мерзімдерде операторға акцептісіз қайтаруға жатады;
2) қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша екінші деңгейдегі банктер және (немесе) Ұлттық пошта операторы 5 (бес) жұмыс күні ішінде республикалық бюджетке акцептісіз қайтаруға жатады.
4-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруы

58-2. Оператор в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения от банков второго уровня и (или) Национального оператора почты сведений о возражении оповещает соответствующую частную организацию образования о полученном возражении обучающегося либо его родителя или иного законного представителя для предоставления частной организацией образования оператору в течение 5 (пяти) рабочих дней:
1) опровержения на возражение обучающегося либо его родителя или иного законного представителя с приложением подтверждающих документов (при их наличии);
2) согласие с обоснованным возражением обучающегося либо его родителя или иного законного представителя.
В случае согласия с возражением обучающегося либо его родителя или иного законного представителя частная организация образования возвращает на банковский счет и (или) электронный кошелек обучающегося необоснованно списанные бюджетные средства.
Списание бюджетных средств с банковского счета и (или) электронного кошелька обучающегося в пользу частной организации образования за оказанные ею образовательные услуги проводится при условии отсутствия возражения со стороны обучающегося либо его родителя или иного законного представителя.
Банки второго уровня и (или) Национальный оператор почты ежемесячно, за исключением июня, июля и августа месяцев соответствующего календарного года, направляют оператору информацию о списании бюджетных средств с банковского счета и (или) электронного кошелька обучающегося в пользу частной организации образования за оказанные ею образовательные услуги по утвержденной оператором форме, не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным.
Условия взаимодействия сторон по размещению государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования с учетом персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг предусмотрены соответствующим договором присоединения.
58-3. Бюджетные средства, оставшиеся неиспользованными на банковском счете и (или) электронном кошельке, обучающегося:
1) подлежат безакцептному возврату банками второго уровня и (или) Национальным оператором почты оператору в сроки, установленные в требовании оператора, если иное не предусмотрено подпунктом 2) настоящего пункта;
2) по состоянию на 1 января финансового года подлежат безакцептному возврату банками второго уровня и (или) Национальным оператором почты в течении 5 (пяти) рабочих дней в республиканский бюджет.
Глава 4. Размещение местными исполнительными органами государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей

59. Облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдары балаларға қосымша бiлiм берудiң бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын ұйымдарда балаларға қосымша бiлiм беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастырады және бiр баланы қамтамассыз ету орташа құнын айқындайды.
Балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемінде білім беру тапсырысы шеңберінде қосымша білім алатын 4 жастан 18 жасқа дейінгі балалардың санына мынадай шығындар өтеледі:
1) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Ұйым қызметкерлерінің жалақысы;
2) ғимаратты (орынды) ұстауға және пайдалануға жұмсалатын шығыстар;
3) мұғалімдердің біліктілігін арттыруға жұмсалатын шығыстар;
4) қосымша білім беру бағытына сәйкес келетін білім беру бағдарламаларын іске асыруға арналған шығыстар.
Шектеу шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарынан балалардың қосымша білім берудің білім бағдарламаларын іске асыратын ұйымға бармайтын осындай шектеу іс-шараларының қолданысы кезеңінде балалардың қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша айқындалатын көлемде және мөлшерде қаржыландырылады.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін білім беруді басқару органдары өздерінің интернет-ресурстарында қосымша білім берудің түрлері мен бағыттары бойынша орындар саны, бір балаға есептегенде орташа құны, елді мекендер бөлінісінде және балаларға қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларына қойылатын ең төменгі талаптар туралы хабарландыру жариялайды.
Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі ұйымдардың тізбесіне енгізу үшін Комиссияның құжаттарды қарау мерзімі 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

59. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы размещают государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей в Организациях, реализующих образовательные программы дополнительного образования детей, и определяют среднюю стоимость содержания в расчете на одного ребенка.
В объеме государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей возмещаются затраты на количество детей в возрасте от 4 до 18 лет, получающих дополнительное образование в рамках образовательного заказа:
1) заработная плата работников государственных организаций, реализующих образовательные программы дополнительного образования детей в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий";
2) расходы на содержание и эксплуатацию здания (помещения);
3) расходы на повышение квалификации педагогов;
4) расходы, связанные с реализацией образовательных программ, соответствующих направлениям дополнительного образования.
На период действия ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают организацию, реализующую образовательную программу дополнительного образования детей, государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей финансируется в объеме и размере, определяемом по решению местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 59 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
60. Для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей органы управления образованием на своих интернет-ресурсах размещают объявления о количестве мест по видам и направлениям дополнительного образования, средней стоимости в расчете на одного ребенка, в разрезе населенных пунктов и минимальных требованиях к образовательным программам дополнительного образования детей.
Срок рассмотрения документов Комиссией по включению в Перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней.
Сноска. Пункт 60 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

61. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы жарғысында (ережесінде, құрылтай шартында) балаларға қосымша білім беру саласындағы қызметті көздейтін Ұйымдарда орналастырылады.
62. Ұйымдардың тізбесін қалыптастыруды тұрақты жұмыс істейтін Комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) хаттамасы негізінде білім беруді басқару органдары жүзеге асырады.
Комиссия құрамы жыл сайын білім беруді басқару органының шешімімен күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі.
Комиссия құрамы жергiлiктi өкiлдi және атқарушы органдардың, бiлiм беру органдарының, үкiметтiк емес ұйымдардың, қоғамдық бiрлестiктердiң және өңірлік кәсiпкерлер палатасының өкiлдерiнен олардың тең үлесiн қамтамасыз ете отырып жасақталады.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Жергілікті өкілді және атқарушы органдар, білім беруді басқару органдары, үкіметтік емес ұйымдар, қоғамдық бірлестіктер және өңірлік кәсіпкерлер палатасы сұранысты алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей ресми хат алмасу арқылы кандидатураларды ұсынады.
Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Комиссия төрағасы мен мүшелері дауыс беруге алмастыру құқығынсыз қатысады.
Отырысқа Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысса, ол құзыреттi болып саналады.
Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
65. Комиссия мүшелерінің саны Комиссия төрағасын қоса алғанда кемінде 7 (жеті) адамды құрайды және тақ болып табылады.
Комиссия төрағасы білім беруді басқару органының басшысы немесе оның орынбасары болып табылады.
Комиссияның қызметі білім беруді басқару органының шешімі негізінде тоқтатылады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. Балаларды қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін ұйымдарды іріктеу оларда мынадан құжаттар болған кезде жүзеге асырылады:
1) өтініш;
2) заңды тұлға құрмай, қосымша білім беретін білім беру бағдарламаларын іске асыратын дара кәсіпкерлерді қоспағанда, Ұйым Жарғысы (ереженің, құрылтай шартының);
3) Ұйым пайдаланатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттар немесе жалдау шарты;

61. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей размещается в Организациях, уставом (положением, учредительным договором) которой предусмотрена деятельность в области дополнительного образования детей.
62. Формирование Перечня Организаций осуществляется органами управления образованием на основании протокола постоянно действующей Комиссии (далее – Комиссия).
Состав Комиссии утверждается ежегодно решением органа управления образованием не позднее 31 декабря календарного года.
Состав Комиссии формируется из числа представителей местных представительных и исполнительных органов, органов управления образованием, неправительственных организаций, общественных объединений и региональной палаты предпринимателей с обеспечением равной их доли.
Сноска. Пункт 62 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
63. Не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса местные представительные и исполнительные органы, органы управления образованием, неправительственные организации, общественные объединения и региональная палата предпринимателей предоставляют кандидатуры посредством официальной корреспонденции.
Сноска. Пункт 63 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
64. Председатель и члены Комиссии принимают участие в голосовании без права замены.
Заседание считается правомочным, если в нем приняло участие не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
При равенстве голосов голос Председателя Комиссии является решающим.
65. Количество членов Комиссии составляет не менее 7 (семи) человек, включая Председателя Комиссии и является нечетным.
Председателем Комиссии является руководитель органа управления образованием или его заместитель.
Деятельность Комиссии прекращается на основании решения органа управления образованием.
Сноска. Пункт 65 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
66. Отбор Организаций для размещения в них государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей осуществляется при наличии у них:
1) заявления;
2) устава Организации (положения, учредительного договора), за исключением индивидуальных предпринимателей без образования юридического лица, реализующих образовательные программы дополнительного образования;
3) правоустанавливающих документов на недвижимое имущество или договора аренды, используемое под Организацию;

4) Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы заңнамасына сәйкес балаларға арналған қосымша білім беру бағдарламалар;
5) педагогикалық немесе кәсіптік білімі бар педагогтер;
6) жоғары және бірінші санаттағы, педагог-сарапшы, педагог-зерттеуші, педагог-шебер біліктілік санаттары бар педагогтердің олардың жалпы санынан педагогикалық құрамның жалпы санының кемінде 10 пайызы;
7) қосымша білім беру саласындағы Ұйымның жұмыс тәжірибесі (жарғыға, құрылтай құжаттарымен, шарттармен);
8) балаларға қосымша білім беру бойынша іске асырылатын білім беру бағдарламаларын көрсете отырып, ҰБДҚ ақпараттық жүйесінде тіркеу;
9) рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңға сәйкес эпидемиялық маңыздылығы болмашы объект қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы хабарлама;
10) заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (сақтандыруларды) және оның техникалық сипаттамалары;
11) санитарлық-эпидемиологиялық жағдайдың "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген) қосымша білім беру ұйымдарында күндізгі болу ұзақтығы төрт сағат және одан да көп болғанда балаларды тамақтандыруды ұйымдастыру;
12) балалардың қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға құжаттарды тапсырғанға дейін кемінде бір ай бұрын мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (болуы) екендігі туралы мәліметтер;
13) өртке қарсы қауіпсіздік жүйелері;
14) Нұсқаулыққа сәйкес терроризмге қарсы қорғау талаптары.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Оқу-ағарту министрінің 04.04.2024 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға үміткер ұйымдар мына құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;

4) образовательных программ дополнительного образования для детей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области образования;
5) педагогов c педагогическим или профессиональным образованием;
6) педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов-мастеров от их общего числа не менее 10 процентов от общего количества педагогического состава;
7) опыта работы Организации в сфере дополнительного образования (в соответствии с уставом, с учредительными документами, договорами);
8) регистрации в информационной системе НОБД с указанием реализуемых образовательных программ дополнительного образования детей;
9) уведомления о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости в соответствии с Законом о разрешениях и уведомлениях;
10) государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя, зарегистрированные права (обременения) на недвижимое имущество и его технические характеристики;
11) соответствия санитарно-эпидемиологических условий приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных актов под № 22004) (далее – приказ о государственной услуге в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия) при организации питания в организациях дополнительного образования для детей с дневным пребыванием от четырех часов и более;
12) сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов с датой не раньше месячного срока до подачи документов на размещение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей;
13) системы противопожарной безопасности;
14) требований антитеррористической защиты в соответствии с Инструкцией.
Сноска. Пункт 66 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра просвещения РК от 04.04.2024 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Организации, претендующие на размещение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей, предоставляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

2) заңды тұлға құрмай, қосымша білім беретін білім беру бағдарламаларын іске асыратын дара кәсіпкерлерді қоспағанда, Ұйым жарғысының (ережесінің, құрылтай шартының) көшірмесі;
3) Ұйым пайдаланатын жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі немесе ғимаратты жалдау шартының көшірмесі;
4) балаларға арналған қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларының көшірмелері;
5) педагогтік немесе тиісті бейіні бойынша өзге де кәсіптік білімі бар және білім алушыларды және (немесе) тәрбиеленушілерді оқыту және тәрбиелеу, білім беру қызметін әдістемелік қолдау немесе ұйымдастыру бойынша педагогтің кәсіптік қызметін жүзеге асыратын, белгіленген үлгідегі білім туралы педагогтер құжаттарының көшірмелері;
6) педагогтердің біліктілік деңгейі туралы құжаттардың көшірмелері бар штат кестесінің көшірмесі;
7) Ұйымның жұмыс өтілін растайтын құжаттардың көшірмелері (болған жағдайда) (жарғыға сәйкес, құрылтай құжаттарымен, шарттармен) немесе Ұйымның жұмыс тәжірибесінің жоқтығы туралы хат;
8) Ұйым басшысының қолымен және мөрімен куәландырылған бейнебақылау камераларын орналастыру схемасы;
9) Ұйым басшысының қолымен және мөрімен куәландырылған және өрт қауіпсіздігі саласындағы уәкілетті органмен келісілген Өрт кезіндегі эвакуациялау жоспарының схемасы.
Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер ("электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы), Ұйымның интернет-ресурсы және ҰБДҚ арқылы Комиссия мынадай мәліметтердің болуын және негізділігін тексереді:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде балаларға қосымша білім беру бойынша жүзеге асырылатын білім беру бағдарламаларын көрсете отырып, ҰБДҚ ақпараттық жүйесінде тіркелу;
2) Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңға сай эпидемиялық маңызы аз нысанның қызметінің (пайдалануының) басталғаны және тоқтатылғаны туралы хабарландыру;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтаманы, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы тіркеу;
4) күндізгі ұзақтығы төрт сағат және одан көп балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында тамақтандыруды ұйымдастыру кезінде санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы бұйрыққа сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының көшірмесі болуы;

2) копию устава Организации (положение, учредительный договор), за исключением индивидуальных предпринимателей без образования юридического лица, реализующих образовательные программы дополнительного образования;
3) копию правоустанавливающих документов на недвижимое имущество или копию договора аренды здания, используемое Организацией;
4) копии образовательных программ дополнительного образования для детей;
5) копии документов педагогов об образовании установленного образца, имеющих педагогическое или иное профессиональное образование по соответствующему профилю и осуществляющее профессиональную деятельность педагога по обучению и воспитанию обучающихся и (или) воспитанников, методическому сопровождению или организации образовательной деятельности;
6) копию штатного расписания с копиями документов об уровне квалификации педагогов;
7) копии документов, подтверждающих опыт работы Организации (при наличии) (в соответствии с уставом, с учредительными документами, договорами), или письмо об отсутствии опыта работы Организации;
8) схему размещения камер видеонаблюдения, заверенное подписью и печатью руководителя Организации;
9) схему плана эвакуации при пожаре, заверенное подписью и печатью руководителя Организации и согласованного уполномоченным органом в области пожарной безопасности.
Сноска. Пункт 67 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
68. Через государственные электронные информационные системы (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), интернет-ресурс Организации и НОБД Комиссия осуществляет проверку на наличие и действительность следующих сведений:
1) регистрации в информационной системе НОБД с указанием реализуемых образовательных программ дополнительного образования детей на основании заявления по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) уведомление о начале и прекращении деятельности (эксплуатации) объекта незначительной эпидемической значимости в соответствии с Законом о разрешениях и уведомлениях;
3) регистрации справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя, справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) наличия санитарно-эпидемиологического заключения в соответствии с приказом о государственной услуге в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия при организации питания в организациях дополнительного образования для детей с дневным пребыванием от четырех часов и более копию;

5) балалардың қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға құжаттарды тапсырғанға дейін кемінде бір ай бұрын мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу жүргізілетін берешектің жоқ (болуы) екендігі туралы мәліметтер.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Осы Қағидалардың 67-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдауды білім беруді басқару органдары балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы туралы хабарландыру орналастырылған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Ұйымдар басшының қол қойған және мөрмен расталған құжаттарды білім беруді басқару органдары кеңсесінің электрондық поштасына электрондық форматта жібереді.
Құжаттарды тапсыру күні мен уақыты белгіленген тіркеу туралы анықтаманы (талонды) білім беруді басқару органының кеңсесі ұйымның электрондық поштасына жібереді.
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. Комиссия білім беруді басқару органында құжаттарды тіркеу аяқталған күннен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Ұйымдар ұсынған құжаттарды, оның ішінде тиісті мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелерден алынған құжаттарды қарайды.
Құжаттар міндетті түрде бейне және аудио тіркеумен Ұйымдардың қатысуымен қаралады.
Ұйымдар ұсынған құжаттарды Комиссия дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамаға сәйкес білім беруді басқару органдарының ресми интернет-ресурстарында орналастырады.
Комиссия құжаттарды алдын ала зерделеу үшін жұмыс топтарын құрады.
3 (үш) жұмыс күні ішінде Комиссияның мүшелері қатарынан айқындаған жұмыс тобы ұсынылған құжаттардың осы Қағидалар талаптарына сәйкестігін айқындау үшін Ұйымға баруды жүзеге асырады.
Комиссия хаттамасының негізінде білім беру органдары 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берген кездегі атауын, бос жұмыс орындарының санын және байланыс деректерін көрсете отырып, Ұйымдардың Тізімін қалыптастырады.
Ұйымды Тізбеге енгізуден бас тарту балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік тапсырысты орналастыру туралы келесі хабарландыруға қайта қатысуға кедергі келтірмейді.

5) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов с датой не раньше месячного срока до подачи документов на размещение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей.
Сноска. Пункт 68 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
69. Прием документов, указанных в пункте 67 настоящих Правил осуществляется органами управления образованием в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента размещения объявления о государственном образовательном заказе на дополнительное образование детей.
Организации направляют документы, подписанные руководителем и заверенные печатью, на электронную почту канцелярии органов управления образованием в электронном формате.
При отсутствии возможности предоставления документов в электронном формате, указанные документы направляются Организацией в канцелярию органов управления образованием в бумажном формате.
Справка (талон) о регистрации с отметкой даты и времени сдачи документов направляется на электронную почту Организации канцелярией органа управления образованием.
Сноска. Пункт 69 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
70. В течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента завершения регистрации документов в органе управления образованием Комиссия рассматривает предоставленные Организациями документы, в том числе полученные из соответствующих государственных электронных информационных систем.
Документы рассматриваются в присутствии Организаций с обязательным видео и аудио фиксированием.
Предоставленные Организациями документы размещаются Комиссией на официальных интернет-ресурсах органов управления образованием в соответствии с законодательством о персональных данных и их защите.
Комиссия создает рабочие группы для предварительного изучения документов.
В течение следующих 3 (трех) рабочих дней рабочая группа, определенная Комиссией из числа ее членов, осуществляют выезд в Организацию для определения соответствия предоставленных документов требованиям настоящих Правил.
Органы управления образованием на основании протокола Комиссии в течении 3 (трех) рабочих дней формируют Перечень Организаций с указанием наименования, количества свободных мест на момент подачи заявления и контактных данных.
Отказ во включении Организации в Перечень не препятствует повторному участию в следующем объявлении о размещении государственного заказа на дополнительное образование детей.

Мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын орналастырылған ұйымдар жаңартылған құжаттар ұсынылған және осы Қағидалардың 66 және 67-тармақтарына толық сәйкес келген жағдайда келесі күнтізбелік жылға Ұйымдар тізбесіне енгізіледі.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша Комиссия мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі ұйымдардың тізбесіне енгізу;
2) егер ол осы Қағидалардың 66-тармағына сәйкес келмесе, Ұйымда балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі ұйымдардың тізіміне енгізуден бас тарту.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. Ашық дауыс беру арқылы комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
73. Комиссияның шешімі хаттамамен ресімделеді.
74. Хаттамаға төраға және отырысқа қатысқан Комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
75. Комиссия отырыстары, егер оған оның мүшелерінің жалпы санының жартысынан көбі қатысса, заңды деп есептеледі.
76. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі ұйымдардың тізбесіне енгізу туралы шешім шешім қабылданған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде білім беру органдарының интернет-ресурстарында жарияланады.
77. Комиссияның шешімі негізінде білім басқармасы органдары қолда бар ресурстарда (ресми веб-сайтта, әлеуметтік желілердегі ресми аккаунттарда) балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі ұйымдардың тізбесіне енгізілген Ұйымдар туралы ақпаратты, ұйымның атауын, заңды мекен-жайын, орналасқан жерін, қосымша білім берудің білім беру бағдарламалары туралы мәліметтерді, сағаттардың көлемін, оқыту тілдерін, үйірмелердің/секциялардың түрлерін, орындардың санын қамтиды.
78. Ұйым балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша орындардың санын көрсете отырып, білім басқармасы органдарымен балаларға қосымша білім беру бойынша білім беру қызметтерін көрсетуге шарттар жасайды.
79. Ұйымның қызметтерді көрсетуі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен Ұйым мен ата-аналар немесе өзге де заңды өкілдер арасында жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.
Ата-аналарының немесе өзге де заңды өкілдерінің өтініші бойынша белгіленген құнына сәйкес балаларға қосымша білім беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысында көзделмеген сабақтарды өткізу үшін ұйымның ақылы қызметтер көрсету шарттары көрсетілген шартта көзделеді.
Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын алу үшін балалар контингентін қалыптастыру ҰБДҚ сәйкес жүзеге асырылады.

Организации, в которых был ранее размещен государственный образовательный заказ, включаются в Перечень Организаций на следующий календарный год при условии предоставления актуализированных документов и их полном соответствии пунктам 66 и 67 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 70 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
71. Комиссия по итогам рассмотрения документов выносит одно из следующих решений:
1) включить в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей;
2) отказать во включении в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей в Организации при несоответствии пункту 66 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 71 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
72. Большинством голосов членов комиссии путем открытого голосования решение считается принятым.
При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим.
73. Решение комиссии оформляется протоколом.
74. Протокол подписывается председателем и всеми членами Комиссии, участвовавшими на заседании.
75. Заседания Комиссии считаются действительными, если на них присутствуют более половины от общего числа ее членов.
76. Решение о включении в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей публикуется на интернет-ресурсах органов управления образованием в течении 5 (пяти) рабочих дней со дня принятия решения.
77. На основании решения Комиссии органы управления образованием на доступных ресурсах (официальном сайте, на официальных аккаунтах в социальных сетях) размещают информацию об Организациях, включенных в перечень Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей, содержащую наименование организации, юридический адрес, местонахождение, данные об образовательных программах дополнительного образования, объеме часов, языках обучения, о видах кружков/ секций, о количестве мест.
78. Организацией заключаются договоры с органами управления образованием на предоставление образовательных услуг дополнительного образования детей с указанием количества мест по государственному образовательному заказу на дополнительное образование детей.
79. Предоставление Организацией услуг осуществляется на основании договора, заключенного между Организацией и родителями или иными законными представителями в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.
Условия предоставления Организацией платных услуг за проведение занятий, не предусмотренных государственным образовательным заказом на дополнительное образование детей, согласно установленной стоимости по заявлению родителей или иных законных представителей предусматриваются указанным договором.
Формирование контингента детей на получение государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей осуществляется в соответствии с НОБД.

Ұйымға қабылдау Оқу-ағарту министрінің бұйрығымен бекітілген "Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 20695 болып тіркелген) мемлекеттік қызмет көрсету Ережелеріне сәйкес жүзеге асырылады.
Қосымша қабылдау жыл ішінде бос орындар болған жағдайда ата-аналардың (заңды өкілдердің) өтініштері негізінде жүзеге асырылады.
80. Білім басқармасы органы балаларға қосымша білім беру жөніндегі қызметтердің құнын төлейді:
1) кестеге сәйкес сабаққа қатысу (болу) дәлелі бойынша;
2) дәлелді себептер бойынша сабаққа қатыспаған (растайтын құжаттарды көрсеткен кезде: ауру, сауықтыру және емдеу, санаториялық-курорттық ұйымдарда оңалту, айына 3 (үш) сабақтан аспайтын);
3) күнтізбелік бір жыл ішінде ата-анасының біреуінің немесе өзге де заңды өкілдерінің бір айдан аспайтын (өтініш болған жағдайда) еңбек демалысында болуына байланысты сабаққа қатыспауы.
81. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы 3 (үш) сабақтан артық және себепсіз жағдайлармен болмаған балалар үшін төленбейді.
82. Күнтізбелік жылдың 15 желтоқсанындағы жағдай бойынша ҰБДҚ ақпараттық жүйесінен жүктелген ақпаратты қолдану арқылы көрсетілетін қызметтердің актісі шығарылатын желтоқсан айын қоспағанда, әрбір келесі айдың 1-ші күні ұйым айдың соңғы жұмыс күніндегі жағдай бойынша ҰБДҚ ақпараттық жүйесінен жүктелген ақпаратты қолданумен көрсетілген қызмет көрсету актісін береді.
83. Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған ұйымдарда күнтізбелік жылда бір рет осы Қағиданың 66-тармағының талаптарын сақтау және қамтамасыз ету, оның ішінде балалардың сабаққа қатысуы туралы жоспарлы мониторинг жүргізіледі.
Жоспарлы мониторингті Комиссия жергілікті өкілді және атқарушы органдардың, білім беру органдарының, үкіметтік емес ұйымдардың, қоғамдық бірлестіктердің және өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдерін тарта отырып, балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысы орналасқан Ұйымға бару арқылы жүзеге асырады.
Білім беру саласындағы уәкілетті орган жоспарлы мониторинг жүргізу мерзімі көрсетілген хабарламаны Ұйымға тапсырыс хатпен немесе электрондық пошта арқылы бір ай бұрын жібереді.
Жоспарлы мониторинг нәтижелері бойынша Комиссия 5 (бес) жұмыс күні ішінде акт жасайды және Ұйымдардың қарауы үшін білім басқармасы органының ресми интернет-ресурсында орналастырады.

Прием в Организацию осуществляется в соответствии с Правилами оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования", утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20695).
Дополнительный прием осуществляется в течение года на основании заявлений родителей (законных представителей) при наличии вакантных мест.
80. Органом управления образованием оплачивается стоимость услуг на дополнительное образование детей:
1) по факту посещения (пребывания) занятий согласно расписанию;
2) отсутствующим на занятиях по уважительной причине (болезнь, лечение, оздоровление и реабилитация в медицинских, санаторно-курортных организациях при предоставлении подтверждающих документов, не более 3 (трех) занятий в месяц);
3) отсутствовавшим на занятиях по причине трудового отпуска одного из родителей или иных законных представителей не более одного месяца (при наличии заявления) в течение одного календарного года.
81. Государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей не оплачивается детям, отсутствовавшим более чем на 3 (трех) занятиях и по неуважительным причинам.
82. Организацией на 1 число каждого последующего месяца выставляется акт оказанных услуг с приложением информации, выгруженной из информационной системы НОБД по состоянию на последний рабочий день месяца, за исключением декабря, за который акт оказанных услуг с приложением информации, выгруженной из информационной системы НОБД выставляется по состоянию на 15 декабря календарного года.
83. В Организациях, в которых размещен государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей, один раз в календарный год проводится плановый мониторинг по соблюдению и обеспечению условий пункта 66 настоящих Правил, в том числе посещаемости детей.
Плановый мониторинг осуществляет Комиссия с привлечением представителей местных представительных и исполнительных органов, органов управления образованием, неправительственных организаций, общественных объединений и региональной палаты предпринимателей с выездом в Организацию, в которой размещен государственный образовательный заказ на дополнительное образование детей.
Уведомление с указанием сроков проведения планового мониторинга орган управления образованием направляет в Организацию заказным письмом либо на электронный адрес за один месяц.
По результатам планового мониторинга Комиссией в течение 5 (пяти) рабочих дней составляется акт и размещается на официальном интернет-ресурсе органа управления образованием для ознакомления Организациями.

Ескерту. 83-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
84. Осы Қағидалардың нормаларын бұзу фактілері анықталған кезде Ұйымдар Комиссия актісін алғаннан кейін 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде анықталған бұзушылықтарды жояды және білім беруді басқару органының кеңсесіне басшы қол қойған растайтын құжаттарды электрондық нұсқада ұсынады.
Құжаттарды электронды форматта мүмкін болмаған жағдайда, бұл құжаттарды білім басқармасы органдарының кңсесіне қағаз форматта жіберіледі.
Қайталанатын сәйкессіздіктер анықталған жағдайда Ұйым Комиссияның тиісті шешімі негізінде балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі ұйымдардың тізбесінен шығарылуға жатады.
Комиссия 5 (бес) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органына Ұйымның Тізбеден шығарылғаны туралы хабарлайды. Білім беруді басқару органдары Ұйымдардың тізбесін ресми интернет-ресурстарда өзектендіреді және Комиссияның хабарламасын алған күні ұйымды қаржыландыруды тоқтата тұрады.
Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың Ұйымдардың қызметіндегі бұзушылықтар және осы Қағидалардың талаптары туралы өтініштері негізінде білім басқару органы ӘРПК көзделген мерзімдерде жоспардан тыс мониторинг жүргізеді.
Ескерту. 84-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.12.2022 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
85. Ұйым балаларға арналған қосымша білім берудің білім беру бағдарламасын меңгеру нәтижелері бойынша оқу жылының соңында осы Ережелерге 6-қосымшаға сәйкес электрондық немесе қағаз нысанда оқу нәтижелерін растайтын құжат (сертификат) береді.
5-тарау. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
86. ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы Қағидалардың 105 және 106 – тармақтарына сәйкес ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) бекіткен ТКОБКБ ұйымдарында орналастырылады.
ТКОБКБ ұйымдарында мамандықтар мен біліктіліктер бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру талапкерлердің таңдауы бойынша жүзеге асырылады.
87. Талапкерлерді ТКОБКБ мамандықтары, біліктіліктері және ұйымдары бойынша бөлуді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығымен бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларына (бұдан әрі - № 578 бұйрық) сәйкес конкурстық негізде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 83 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
84. При выявлении фактов нарушений норм настоящих Правил Организации в течение 14 (четырнадцати) рабочих дней после получения акта Комиссии устраняют выявленные нарушения и предоставляют подтверждающие документы, подписанные руководителем в канцелярию органа управления образованием, в электронном варианте.
При отсутствии возможности предоставления документов в электронном формате, указанные документы направляются Организацией в канцелярию органов управления образованием в бумажном формате.
При выявлении повторного несоответствия Организация подлежит исключению из перечня Организаций для размещения государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей на основании соответствующего решения Комиссии.
Комиссия в течение 5 (пяти) рабочих дней уведомляет орган управления образованием об исключении Организации из Перечня Организаций. Органы управления образованием актуализируют Перечень Организаций на официальных интернет-ресурсах и приостанавливают финансирование Организации в день получения уведомления Комиссии.
На основании обращений физических и (или) юридических лиц по нарушениям в деятельности Организаций и требований настоящих Правил орган управления образованием проводит внеплановый мониторинг в сроки, предусмотренные АППК.
Сноска. Пункт 84 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.12.2022 № 485 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
85. Организацией по результатам освоения образовательной программы дополнительного образования детей по итогам учебного года выдается документ (сертификат), подтверждающий результаты обучения, согласно приложению 6 к настоящим Правилам в электронном или бумажном варианте.
Глава 5. Размещение государственного образовательного заказа в организации технического и профессионального, послесреднего образования
86. Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО размещается в организациях ТиППО, утвержденных Комиссией по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО (далее – Комиссия) согласно пунктам 105 и 106 настоящих Правил.
Размещение государственного образовательного заказа в организациях ТиППО по специальностям и квалификациям осуществляется по выбору абитуриентов.
87. Распределение абитуриентов по специальностям, квалификациям и организациям ТиППО осуществляется на конкурсной основе в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования" (далее – приказ №578).

88. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ТКОБКБ ұйымдарында тиісті саланың уәкілетті органдары (бұдан әрі – ТСУО) еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, мамандықтар бойынша ТКОБКБ бар кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
Ескерту. 88-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
89. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - ЖАО) еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
90. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысының көлемі Әдістемеге сәйкес техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруды есептеу алгоритмі бойынша анықталады. Бұл ретте техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру Жан басына нормативтік қаржыландыру қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
91. ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін комиссия құрылады, оның құрамы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астана әкімдерінің өкімімен немесе ТСУО бұйрығымен бекітіледі. Комиссия тұрақты жұмыс істейтін консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
92. Комиссияның құрамына жергілікті өкілді және атқарушы органдардың, Білім және ғылым саласындағы сапаны қамтамасыз ету департаментінің, Өңірлік кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді.
Облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімінің білім беру мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары немесе оның міндетін атқарушы тұлға Комиссия төрағасы болып табылады.
ТСУО-дағы Комиссия құрамы білім беру саласындағы уәкілетті орган қызметкерлерінен, азаматтық қоғам институттарының, "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының, салалық қауымдастықтардың өкілдерінен құрылады. Комиссияның төрағасы ТСУО басшысының орынбасары немесе оны алмастыратын тұлға болып табылады.
93. Комиссияның отырыстары оның төрағасы бекіткен жоспар бойынша өткізіледі және егер оған оның мүшелерінің жалпы санының 2/3-інен астамы қатысса, жарамды деп есептеледі.
Комиссияның жоспардан тыс отырыстары мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру кезінде бос орындар болған кезде немесе даулы мәселелер туындаған жағдайларда өткізіледі.
Комиссия шешімдері отырысқа қатысушы Комиссия мүшелері көпшілігінің ашық дауыс беруі арқылы қабылданады және комиссия төрағасы қол қоятын отырыс хаттамасымен ресімделеді. Комиссия құрамының дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Хаттамаға комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссия отырыстарында аудио немесе бейнежазба жүргізіледі. Аудио және бейнежазбалар архивте кемінде 3 (үш) жыл сақталады.

88. В организациях ТиППО, финансируемых из республиканского бюджета, уполномоченные органы соответствующей отрасли (далее – УОСО) размещают государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО по специальностям с учетом потребностей рынка труда.
Сноска. Пункт 88 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
89. Местные исполнительные органы области, города республиканского значения, столицы (далее – МИО) размещают государственный образовательный заказ на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда.
90. Объем государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием определяется в соответствии с алгоритмом расчета подушевого нормативного финансирования технического и профессионального, послесреднего образования, согласно Методике. При этом подушевое нормативное финансирование технического и профессионального, послесреднего образования осуществляется в соответствии с Правилами подушевого нормативного финансирования.
91. Для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО создается Комиссия, состав которой утверждается распоряжением акимов областей, городов республиканского значения и столицы или приказом УОСО. Комиссия является постоянно действующим консультативно-совещательным органом.
92. В состав Комиссии входят представители местных представительных и исполнительных органов, Департамента по обеспечению качества в сфере образования и науки, Региональной палаты предпринимателей, общественных организаций.
Председателем Комиссии является заместитель акима области, города республиканского значения и столицы, курирующий вопросы образования, или лицо, исполняющее его обязанности.
В состав Комиссия УОСО входят сотрудники УОСО, уполномоченного органа в сфере образования, представители институтов гражданского общества, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен", отраслевых ассоциаций. Председателем Комиссии является заместитель руководителя УОСО, либо лицо, его заменяющее.
93. Заседания Комиссии проводятся по плану, утвержденному ее председателем и считаются действительными, если на них присутствуют более 2/3 от общего числа ее членов.
Внеплановые заседания Комиссии проводятся в при возникновении свободных мест или спорных вопросов при размещении государственного образовательного заказа.
Решение Комиссии принимается открытым голосованием большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Комиссии и оформляется протоколом заседания, который подписывается председателем Комиссии. При равенстве голосов состава Комиссии голос председателя Комиссии является решающим. Протокол также подписывается членами Комиссии.
На заседаниях Комиссии ведется аудиоили видеозапись. Аудиовидеозапись хранится в архиве не менее 3 (трех) лет.

94. Комиссия осы Қағидалардың 101 және 102 тармақтарында көрсетілген білім беру саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарына қойылатын талаптарына сәйкес келетін ТКОБКБ ұйымдарының тізбесін анықтайды.
95. Конкурс шарттары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарын анықтау үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдары ресми интернет-ресурстарында ТКОБКБ ұйымдары арасында конкурс жариялайды.
96. ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша конкурсқа қатысу үшін көрсетілетін қызметтерді алушылар көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы осы Қағидаларға 7-қосымшадағы "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес құжаттар топтамасын ұсынады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі Cтандартта келтірілген.
97. Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға құжаттар топтамасын қабылдағаны туралы қолхат береді не көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы өтініш жасалған жағдайда қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттарды портал арқылы тапсырған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуге сұраныстың қарастырылу мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетіледі.
98. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті түскен күні тіркейді және оны жауапты құрылымдық бөлімшеге орындау үшін жолдайды. Өтініш жұмыс уақытынан кейін, демалыс және мерекелік күндері түскен жағдайда Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
1) Жауапты құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкер қабылдаған сәттен бастап, 2 (екі) жұмыс күні барысында ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері өтінішті одан әрі қарастыру туралы қағаз жүзінде немесе құжаттарды портал арқылы ұсынған жағдайда қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дәлелді жауап жолдайды.

94. Комиссия определяет перечень организаций ТиППО, соответствующих требованиям уполномоченного органа в области образования, предъявляемым к организации ТиППО, указанных в пунктах 101 и 102 настоящих Правил, в которых размещается государственный образовательный заказ.
95. Для определения организаций ТиППО, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО, органы управления образованием области, города республиканского значения и столицы ежегодно объявляют конкурс среди организаций ТиППО на официальных интернет-ресурсах.
96. Для участия в конкурсе по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО, услугополучатели предоставляют услугодателю через Государственную корпорацию или через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) пакет документов, указанный в Стандарте государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием" (далее – Стандарт) согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания услуги, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведен в Стандарте.
97. Работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю расписку о приеме пакета документов либо при предоставлении услугополучателем неполного пакета документов отказывает в приеме документов и выдает расписку согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При обращении через Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
При подаче документов через Портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
98. Канцелярия услугодателя в день поступления осуществляет регистрацию заявления и направляет его на исполнение ответственному структурному подразделению. При поступлении заявления после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, заявление регистрируется следующим рабочим днем.
1) Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения проверяет полноту представленных документов.
При предоставленииуслугополучателем неполного пакета документов и (или) представления документов с истекшим сроком действия, сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя направляет мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления на бумажном носителе или при подаче документов через Портал в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

2) көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын толық ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің жауапты қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға білім беру ұйымдарында техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттардың қабылданғаны туралы хабарламаны еркін нысанда жолдайды.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
99. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер туралы Заң) 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
100. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға берілуі мүмкін.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының өтініші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
101. ТКОБКБ бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру және ТКОБКБ бар кадрларды даярлауды қаржыландыру үшін ТКОБКБ ұйымдарын анықтағанда Комиссия осы Қағидалардың 10-қосымшасында берілген ақпараттық карта бойынша білім беру саласындағы уәкілетті органның талаптарына сәйкес келетіндігін растайтын шарттарды және ақпаратты басшылыққа алады:
1) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-қосымшасының 3-тармағына сәйкес даярлық бейінін ескере отырып (ауылдық елді мекендерде орналасқан ТКОБКБ, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелеріндегі білім беру ұйымдарын қоспағанда) мәлімделген мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламалары бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияның болуы;

2) При предоставлении услугополучателем полного пакета документов сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя направляет услугополучателю уведомление о принятии документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим, профессиональным и послесредним образованием в организациях образования в произвольной форме.
Услугодатель обеспечивает доставку документов в филиал Государственной корпорации не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
99. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах).
100. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона о государственных услугах, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
При несогласии с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
101. При определении организаций ТиППО Комиссия руководствуется следующими основными критериями, а также информацией, подтверждающей исполнение требований уполномоченного органа в области образования, предъявляемым к организации ТиППО для размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО в соответствии с приложением 10 к настоящим Правилам:
1) наличие лицензии на право ведения образовательной деятельности по образовательным программам ТиППО по заявленным специальностям с учетом профиля подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы) в соответствии с пунктом 3 приложения 1 к Закону о разрешениях и уведомлениях;

2) мамандықтар (біліктіліктер) бойынша оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, оқу кабинеттерінің, зертханалардың, оқу полигондарының, білім беру процесін ұйымдастыру үшін оқу-өндірістік базалардың болуы;
3) жалпы педагогтер санынан педагог-сарапшы, педагог-модератор, педагог-зерттеуші, педагог-шебер, жоғары және бірінші санаттағы педагогтер және магистрлердің болуы (30%-дан төмен емес);
4) педагогтердің жалпы санынан кемінде 70% штаттағы педагогтердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТКОБКБ ұйымдарында 50%-дан кем емес);
5) студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алу, жедел басқару, сенімгерлік құқығында тиесілі, жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің, қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы);
6) ерекше білім беруді қажет ететін адамдар үшін жағдайлардың болуы (пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап);
7) Заңның 9-1-бабына сәйкес институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы;
8) мәлімделген мамандықтар бойынша ТКОБКБ ұйымын бітірген соң бітірушілердің бір жыл ішінде жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер.
Бұл талап жаңа мамандықтар, сондай-ақ бітіру жүзеге асырылмаған мамандықтар бойынша мәлімделген ТКОБКБ ұйымдарына таралмайды;
9) білім алушыларды дуальды оқытумен, өндірістік практикамен қамту;
10) мәлімделген мамандық бойынша жұмыс берушілермен немесе Индустриялдық кеңеспен келісілген білім беру бағдарламаларының болуы;
11) мәлімделген мамандықтар бойынша ерекше білім беруді қажет ететін адамдарды оқыту үшін бейімделген білім беру бағдарламаларының немесе жеке оқу бағдарламалары мен жоспарларының болуы;
12) мәлімделген мамандықтар шеңберінде өңірлік деңгейде WorldSkills (Ворлдскилз), Abilympics (Абилимпикс), Deafskills (Дэфскилз) чемпионаттарына (бұдан әрі – чемпиионат) қатысқан құзыреттер саны. Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТКОБКБ ұйымдарына, сондай-ақ чемпионат өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды;
13) сайттың, әлеуметтік желілердегі аккаунттың болуы;
14) ТКОБКБ ұйымының мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар саны;
15) Нұсқаулыққа сәйкес терроризмге қарсы қорғау талаптарының сақталуын растайтын құжаттар мен мәліметтер.
Ескерту. 101-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Оқу-ағарту министрінің 04.04.2024 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, учебных кабинетов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям;
3) наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов - мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
4) наличие штатных педагогов не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры) от общего числа педагогов;
5) наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания);
6) наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП);
7) наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации в соответствии со статьей 9-1 Закона или государственной аттестации;
8) сведения о трудоустройстве и занятости выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился.
9) охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве по заявленным специальностям;
10) наличие образовательных программ, согласованных с работодателями или Индустриальным советом по заявленной специальности;
11) наличие адаптированных образовательных программ или индивидуальных учебных программ и планов для обучения детей с особыми образовательными потребностями по заявленным специальностям;
12) количество компетенций, по которым принято участие в чемпионатах WorldSkills (Ворлдскилз), Abilympics (Абилимпикс), Deafskills (Дэфскилз) (далее – чемпионат) на региональном уровне в рамках заявленных специальностей;
13) наличие сайта, аккаунта в социальных сетях;
14) количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО.
15) документов и сведений, подтверждающих соблюдение требований антитеррористической защиты в соответствии с Инструкцией.
Сноска. Пункт 101 с изменением, внесенным приказом Министра просвещения РК от 04.04.2024 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

102. Орта және ірі кәсіпкерлік субъектілеріне жататын кәсіпорындардың (ұйымдардың, мекемелердің) өтінімдері бойынша кадрларды даярлау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін ТКОБКБ ұйымдарын айқындау кезінде Комиссия келесі негізгі өлшемшарттарды басшылыққа алады:
1) білім алушының практикадан өтуіне, жұмысқа орналасуына міндеттемені көздейтін ТКОБКБ білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйым және кәсіпорын (ұйым, мекеме) арасында екі жақты келісімің болуы;
2) кәсіпорындардың еңбек нарығындағы қызмет бейіні бойынша кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы (жергілікті атқарушы органдардың немесе тиісті уәкілетті органдардың шешімі (келісімі) бойынша құрылатын кәсіпорындарды қоспағанда);
3) кәсіпорындарда (ұйымдарда, мекемелерде) дуальді оқытуды ұйымдастыру үшін тиісті базаның болуы;
4) сұраныс берген мамандықтың мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру және бөлу жөніндегі Комиссия бекіткен мамандықтар тізбесіне сәйкес келуі.
103. 101 және 102 тармақтарында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болмаған жағдайда, Комиссия ТКОБКБ ұйымдарынан растайтын құжаттарды сұратады.
104. Комиссия конкурстық өтінімдерді Конкурс басталған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қарайды, олардың осы Қағидалардың 101 және 102 тармақтарында көрсетілген білім беру саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарына қойылатын талаптарына олардың сәйкестік дәрежесін анықтайды және осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес оларды бағалауды жүргізеді.
105. ТКОБКБ ұйымдары осы Қағидалардың 101 және 102 тармақтарының талаптарына сәйкес келген кезде Комиссия мамандығы (біліктілігі) бойынша орындар санын, оқыту базасы мен тілін көрсете отырып, кәсіпорындармен (ұйымдармен, мекемелермен) екіжақты шарт негізінде кәсіпорындардың өтінімдері бойынша кадрларды даярлау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарының тізбесін бекітеді.
106. ТКОБКБ ұйымы осы Қағидалардың 101-тармағының талаптарына сәйкес келген кезде Комиссия мамандығы (біліктілігі), оқыту базасы мен тілі, сондай-ақ білім беру ұйымының жобалық мүмкіндіктері көрсетіле отырып, білікті жұмысшы кадрларды, орта буын және қолданбалы бакалавр мамандарын даярлау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарының тізбесін бекітеді.

102. При определении организации ТиППО для размещения государственного образовательного заказа для подготовки кадров по заявкам предприятий (организаций, учреждений), относящихся к субъектам среднего и крупного предпринимательства, Комиссия руководствуется следующими основными критериями:
1) наличие двухстороннего договора между организацией, реализующей образовательные программы ТиППО, предприятием (организацией, учреждением), предусматривающего прохождение практики, обязательство по трудоустройству обучающегося;
2) наличие у предприятий (организаций, учреждений) опыта работы по профилю деятельности на рынке труда не менее трех лет (за исключением создаваемых предприятий (организаций, учреждений) по решению (согласованию) местных исполнительных органов или соответствующих уполномоченных органов);
3) наличие соответствующий базы для организации дуального обучения на предприятиях (организациях, учреждениях);
4) соответствие заявленной специальности утвержденному перечню специальностей, утвержденных Комиссией по формированию и распределению госзаказа.
103. При отсутствии возможности получения документов и сведений, указанных в пунктах 101 и 102 из информационных систем, Комиссия запрашивает подтверждающие документы у организаций образования, реализующих образовательные программы ТиППО.
104. Комиссия рассматривает конкурсные заявки в течение 10 (десяти) календарных дней со дня начала Конкурса, определяет степень их соответствия требованиям уполномоченного органа в области образования, предъявляемым к организации ТиППО, указанных в пунктах 101 и 102 настоящих Правил, для размещения государственного образовательного заказа и финансирования подготовки кадров ТиППО и проводит их оценку согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
105. При соответствии организации ТиППО требованиям пунктов 101 и 102 настоящих правил Комиссия утверждает перечень организаций ТиППО, в которых размещается государственный образовательный заказ для подготовки кадров по заявкам предприятий (организаций, учреждений) на основании двухстороннего договора с предприятиями (организациями, учреждениями) с указанием количества мест по специальности (квалификации), базы и языка обучения.
106. При соответствии организации ТиППО требованиям пункта 101 настоящих правил Комиссия утверждает перечень организаций ТиППО, в которых размещается государственный образовательный заказ для подготовки квалифицированных рабочих кадров, специалистов среднего звена и прикладного бакалавра с указанием специальности (квалификации), базы и языка обучения, а также проектной возможности организации образования.

107. Комиссияның ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ТКОБКБ ұйымдарында орналастыру туралы шешімі мамандықты (біліктілікті), оқыту базасын және оқыту тілін, жобалық мүмкіндігін көрсете отырып, бес жұмыс күні ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдарының интернет-ресурстарында жарияланады.
108. Конкурс шарттары бойынша кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарының бекітілген тізімін 105 және 106 тармақтарына сәйкес ТКОБКБ мен мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу үшін ақпараттық жүйеге күнтізбелік жылдың 15 маусымына дейінгі мерзімде жіберіледі.
109. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдары № 578 бұйрыққа сәйкес Комиссия шешімімен анықталған ТКОБКБ ұйымдарында абитуриенттердің таңдауы бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлуді жүргізеді.
110. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша бөлінбеген орындар, қамтылмаған талапкерлер болған кезде Комиссия кемінде он бес адамнан, оның ішінде кемінде он адамнан тұратын ТКОБКБ ұйымдарында ауылдық елді мекендерде орналасқан ТКОБКБ ұйымдарында топтар құру үшін ТКОБКБ мамандықтары мен ұйымдары бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын қайта бөлу туралы шешім қабылдайды.
111. Комиссия мемлекеттік білім беру тапсырысты абитуриенттер арасында бөлу нәтижесіне, сондай-ақ бөлу рәсімінсіз мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын ТКОБКБ ұйымдарына нақты қабылдауға сәйкес ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырады.
112. Комиссияның ТКОБКБ бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ТКОБКБ ұйымдарында орналастыру туралы шешімі 5 (бес) жұмыс күні ішінде күнтізбелік жылдың 29 тамызына дейінгі мерзімде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың білім беруді басқару органдарының, ТСУО-ның интернет-ресурстарында жарияланады.
Комиссия шешімдері мамандықтар, біліктіліктер бойынша топтар құру және ТКОБКБ ұйымдары педагогтерінің жүктемесі үшін негіз болып табылады.
113. Комиссия шешімдерінің негізінде ТСУО бұйрығымен, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен күнтізбелік жылдың 1 қыркүйегіне дейін ТКОБКБ ұйымдарында кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес орналастырылады.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
1-қосымша

107. Решение Комиссии об определении перечня организаций ТиППО, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО с указанием специальности (квалификации), базы и языка обучения, проектной возможности в течение пяти рабочих дней публикуется на интернет-ресурсах органов управления образованием области, города республиканского значения и столицы.
108. Утвержденные перечни организаций ТиППО в соответствии с пунктами 105 и 106, в которых по условиям конкурса размещается государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО направляются в информационную систему для распределения государственного образовательного заказа до 15 июня календарного года.
109. Органы управления образованием области, городов республиканского значения и столицы в соответствии с приказом № 578 проводят распределение государственного образовательного заказа по выбору абитуриентов по организациям ТиППО, утвержденным решением Комиссии.
110. При наличии нераспределенных мест по государственному образовательному заказу, неохваченных абитуриентов, Комиссия принимает решение о перераспределении государственного образовательного заказа по специальностям и организациям ТиППО для формирования групп не менее пятнадцати человек, в том числе не менее десяти человек в организациях ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах.
111. Комиссия по итогам распределения государственного образовательного заказа среди абитуриентов, а также в соответствии с фактическим приемом в организации образования, в которых государственный образовательный заказ размещается без процедуры распределения, размещает государственный образовательный заказ на подготовку кадров с ТиППО.
112. Решение Комиссии о размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиППО в организациях ТиППО в течение 5 (пяти) рабочих дней после проведения заседаний публикуются на интернет-ресурсах УОСО, органов управления образованием области, города республиканского значения и столицы в срок до 29 августа календарного года.
Решение Комиссии являются основанием для формирования групп по специальностям, квалификациям и нагрузки педагогов организаций ТиППО.
113. На основании решения по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам Комиссии приказом руководителя УОСО, постановлением местного исполнительного органа области, городов республиканского значения и столицы до 1 сентября календарного года размещает государственный образовательный заказ на подготовку кадров в организациях ТиППО.
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей

Ескерту. 1-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтініш нысаны
(мектепке дейінгі ұйымның
бланкінде толтырылады)
Мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
бойынша комиссия төрағасына
_______(төрағаның Т.А.Ә.
(бар болғанда)
Өтініш
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мектепке дейінгі тәрбие және
оқу бойынша жеткізушілер тізбесіне__________________________________________
(мектепке дейінгі ұйымның атауы, БИН)
қосуды өтінемін.
Осы арқылы келесіні хабарлаймын:
1) мектепке дейінгі ұйымның жаңа орындарының саны: _______________;
2) өтініш берген күнгі жағдай бойынша тәрбиеленушілердің нақты контингенті: _____
бала, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру
тапсырысы бойынша _________ бала;
3) бұрын мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы
____________________________________________;
(орналастырылды/ орналастырылған жоқ)
4) мектепке дейінгі ұйым Ұлттық білім беру деректер базасын пайдаланушы болып
табылады.
Осы арқылы мектепке дейінгі ұйым:
1) санитариялық-эпидемиологиялық, оның ішінде мектепке дейінгі ұйымның нақты
қуаты шегінде балаларды мектепке дейінгі ұйымға қабылдау жөніндегі талаптарды;
2) адамдар мен мүлікті қорғау мақсатында өрт қауіпсіздігі талаптарын;
3) мектепке дейінгі ұйымдар қызметінің нормалары мен қағидаларын;
4) Ұлттық білім беру деректер базасындағы:
- тәрбиеленушілер;
- тәрбиешілер, оның ішінде олардың саны, білім деңгейі, біліктілігі, еңбек өтілі туралы
ақпаратты ай сайын толтырудың;
5) "Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету
қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді
мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген) сәйкес "Мектепке дейінгі
ұйымдарға құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау" мемлекеттік қызмет
көрсету тәртібінің;
6) тәрбиеленушілердің өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі
Қазақстан Республикасының заңнамасының;
7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес балалардың тамақтануы үшін жергілікті атқарушы
орган белгілеген ата-ана төлемінің мөлшерінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ парақта.
Басшы _______________________________
(мектепке дейінгі ұйымның атауы)
______________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Толтырған күні "______" __________20____ж.
Мөр орны (бар болғанда)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
2-қосымша

Сноска. Правый верхний угол приложения 1 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма заявления
(заполняется на бланке дошкольной организации)
Председателю комиссии
по размещению государственного
образовательного заказа __________
(Ф.И.О. (при его наличии) руководителя)
Заявление
Прошу включить _______________________________________ в перечень
(наименование дошкольной организации, БИН)
поставщиков услуг по дошкольному воспитанию и обучению для размещения
государственного образовательного заказа.
Настоящим сообщаю следующее:
1) количество новых мест дошкольной организации: _______________;
2) фактический контингент воспитанников по состоянию на дату подачи
заявления:_____ детей, из них по государственному образовательному заказу на дошкольное
воспитание и обучение _________ детей;
3) ранее государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и
обучение ____________________________________________;
(размещался/ не размещался)
4) дошкольная организация является пользователем Национальной образовательной
базы данных.
Настоящим дошкольная организация обеспечивает соблюдение:
1) санитарно-эпидемиологических требований, в том числе по зачислению в
дошкольную организацию детей в пределах фактической мощности дошкольной
организации;
2) требований пожарной безопасности в целях защиты людей и имущества;
3) норм и правил деятельности дошкольных организаций;
4) по ежемесячному заполнению в Национальной образовательной базы данных
информации о своих:
- воспитанниках;
- воспитателях, в том числе об их количестве, уровне образования, квалификации,
трудовом стаже;
5) порядка оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление детей в
дошкольные организации" в соответствиис приказом Министра образования и науки
Республики Казахстанот 19 июня 2020 года № 254 "Об утверждении правил оказания
государственных услуг в сфере дошкольного образования"(зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20883);
6) законодательства Республики Казахстан по обеспечению охраны жизни и здоровья
воспитанников;
7) установленного местным исполнительным органом размера родительской оплаты
за питание детейв соответствии с действующим законодательством.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель_______________________________
(наименование дошкольной организации)
______________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "______" __________20____г.
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей

Ескерту. 2-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
(білім беру ұйымының
бланкісінде толтырылады)
Жергілікті атқарушы
органның атауы
Өтініш ________________________________________________________________________________ (мемлекеттік білім беру ұйымының атауы (табыс септігінде), БСН)
орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін мемлекеттік білім
беру ұйымдарының тізбесіне енгізуді сұраймын.
Өтініш берілген күнгі жағдай бойынша оқушылардың нақты контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Алдағы оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқитындар(адам)
оның ішінде:
білім беру сыныптарында оқитындар
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарында оқитындар
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
Сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жіберу
үшін__________________почталық мекенжайды және _____________ электрондық
почтаны растаймын.
Қосымша __ парақта.
Басшы
_________________________ ________ ____________________________________
(білім беру ұйымының атауы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Толтырылған күні
Мөр орны (болған жағдайда)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Қаржы орталығы" АҚ
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 30.01.2024 № 14 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтініш
__________________________________________________________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы, БСН, заңды мекенжайы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға сәйкес көрсетіледі)
20___ - 20___ оқу жылына арналған орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін құжаттарды қарауды сұрайды.
Қала/ауыл мектебі (қажеттісін көрсету) оқушыларының нақты контингенті өтініш берілген күнгі жағдай бойынша*:
Сыныптар
Барлық оқушылар (адам)
оның ішінде:
жалпы білім беру сыныптарының оқушылары
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарының оқушылары
үйде оқитындар
1-4
5-9

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
(заполняется на бланке
организации образования)
Наименование местного
исполнительного органа
Заявление
Прошу включить ____________________________________________________
(наименование государственной организации образования, БИН)
в перечень государственных организаций образования для размещения
государственного образовательного заказа на среднее образование.
Фактический контингент учащихся по состоянию на дату подачи заявления:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября предстоящего учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся обще-образовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
Настоящим подтверждаю почтовый адрес: _____________________ и электронную
почту _____________, для направления уведомления о необходимости устранения несоответствий.
Приложение на __ листах.
Руководитель
________________________________________________________________________________
(наименование организации образования) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата заполнения
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к Правилам размещения
государственного образовательного
заказа на подготовку кадров
с техническим и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
АО "Финансовый центр"
Заявление
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 30.01.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
____________________________________________________________________
(наименование частной организации образования, БИН, юридический адрес
указываются в соответствии со справкой о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица)
просит рассмотреть документы для размещения государственного образовательного заказа на среднее образование на 20___- 20__ учебный год.
Фактический контингент учащихся городской/сельской школы (нужное выделить) по состоянию на дату подачи заявления*:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9

10-11
Барлығы:
* Ескерту: балалар контингенті болмаған жағдайда толтырылмайды.
Алдағы 20__- 20___ оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлығы оқушылар (адам)
оның ішінде:
жалпы білім беру сыныптарының оқушылары
жалпы білім беретін сыныптарда оқитын ерекше білім беруге қажеттілігі бар тұлғалар (балалар)
арнайы (түзету) сыныптарының оқушылары
үйде оқитындар
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
1. Осы арқылы жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің сипаттамасын хабарлаймын:
1) объектінің атауы:__________________________________________________________
2) орналасқан жері (мекенжайы) – _____________________________________________ (білім беру қызметімен айналысуға лицензияның қосымшасына сәйкес нақты мекенжайы көрсетіледі); 3) жобалық қуаты –__________________________________________________________ (бар болса, объектінің литерін көрсете отырып); 4) пайдалануға енгізу күні – ___________________________________________________ (күні, айы, жылы көрсетіледі).
2. Осы арқылы:
1) жекеменшік білім беру ұйымында оқу үшін ата-аналар төлемінің мөлшері Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы № 29 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19913 болып тіркелген) оқу үшін ата-аналар төлемінің шекті мөлшерінен аспайтынын және жылына ___________ теңгені құрайтынын;
2) "Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға және қайта ресімдеуге арналған өтініштердің нысандарын, лицензиялардың және (немесе) лицензияларға қосымшалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 3 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 ақпанда № 10195 тіркелген) нысан бойынша берілген, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша білім беру қызметімен айналысуға арналған лицензияның болуы. Білім беру қызметімен айналысуға арналған лицензия № ______ ;
3) _____________________ почталық мекенжайды және _____________ электрондық почтаны (сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жіберу үшін);
4) жекеменшік білім беру ұйымы басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ____________________, құрылтайшының ______________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), байланыс телефондары ____________________:
5) Ұлттық білім беру деректер қорында (ҰБДҚ) тіркеуде барын, №____;
6) мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркеуде барын;
7) жекеменшік білім беру ұйымдарының жанынан оқушылардың тұруы үшін интернаттың барын/жоғын (қажеттісін көрсету) растаймын;

10-11
Итого:
* Примечание: не заполняется при отсутствии контингента детей.
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября, предстоящего 20___- 20__ учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
лица (дети) с особыми образовательными потребностями, обучающиеся в общеобразовательных классах
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
1-4
5-9
10-11
Итого:
1. Настоящим сообщаю характеристики объекта частной организации среднего образования:
1) наименование объекта - ________________________________________;
2) местонахождение (адрес) - _____________________________________;
(указывается фактический адрес в соответствии с приложением к лицензии
на занятие образовательной деятельностью);
3) проектная мощность - __________________________________________;
(с указанием на литер объекта, при его наличии)
4) дата ввода в эксплуатацию - _____________________________________
(указываются число, месяц, год)
2. Настоящим подтверждаю следующее:
1) размер родительской платы за обучение в частной организации среднего
образования не превышает предельный размер родительской платы за обучение,
утвержденный приказом Министра образования и науки Республики Казахстан
от 22 января 2020 года № 29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов под № 19913) и составляет ________тенге в год;
2) наличие лицензии на занятие образовательной деятельностью
по общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего,
общего среднего образования, выданной по форме, утвержденной приказом
Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 3
"Об утверждении форм заявлений для получения и переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложений к лицензиям"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под № 10195). Лицензия на занятие образовательной деятельностью № _____;
3) почтовый адрес частной организации среднего образования:
____________________________, электронная почта __________________________
(для направления уведомления о необходимости устранения несоответствий);
4) фамилия, имя, отчество (при наличии), контактные телефоны руководителя частной
организации среднего образования либо лица его замещающего______________,
учредителя_______________________________;
5) регистрацию в Национальной образовательной базе данных (НОБД), №___;
6) регистрацию на веб-портале государственных закупок;
7) наличие/отсутствие (нужное выделить) интерната для проживания учащихся
при частной организации среднего образования;

8) оқыту:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларына -
__________________________________________________________________________________________; иә/жоқ (керегін бөліп көрсету)
Халықаралық Бакалавриат Ұйымында авторизациядан немесе халықаралық институционалдық аккредиттеуден өткен дербес әзірленген интеграцияланған білім беру бағдарламалары -
__________________________________________________________________________________________. иә/жоқ (керегін бөліп көрсету)
3. Осы арқылы мыналарды хабарлаймын.**
Салу/реконструкциялау (қажеттісін көрсету) жолымен 2018 жылғы 20 шілдеден кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындарының саны ____________________.
Жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің пайдалануға енгізілу күні ____________________ (күні, айы, жылы).
2018 жылғы 20 шілдеден кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымының объектісінде жаңадан енгізілген оқушы орындарына мемлекеттік білім беру тапсырысы бұрын орналастырылды/орналастырылмады (қажеттісін көрсету).
** 3-тармақты "Қаржы орталығы" АҚ-мен жасалған алдын ала шарты және орта білім беру ұйымы объектісінің нысаналы мақсатының өзгермейтіндігі туралы келісімі бар жекеменшік білім беру ұйымы толтырады.
Қосымша ___ парақта.
Басшы _____________________________________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы)
_________ ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Күні Мөр орны (болған жағдайда)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
3-1-қосымша
"Қаржы орталығы" АҚ
Ескерту. Қағида 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 30.01.2024 № 14 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Интернаттық ұйым туралы мәліметтер
____________________________ № ______ өтінішке қосымша мына деректерді жолдаймыз.
Өтініш берілген күнгі жағдай бойынша қалалық/ауылдық (қажеттісін көрсету) мектеп оқушыларының нақты контингенті:
Сыныптар
Барлық оқушы (адам)
оның ішінде:
жалпы білім беретін сыныптың оқушылары
арнайы (түзету) сыныптардың оқушылары
үйде оқитындар
нормотиптік
ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушылар
күндізгі
интернат*
күндізгі
интернат*
күндізгі
интернат*
күндізгі
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
* Ескерту: жекеменшік орта білім беру ұйымдарында білім алушылар және олардың интернаттарында тұратындар.
Алдағы оқу жылының 1 қыркүйегіне оқушылардың болжамды контингенті:
Сыныптар
Барлық оқушы (адам)
оның ішінде:
жалпы білім беретін сыныптың оқушылары
арнайы (түзету) сыныптардың оқушылары
үйде оқитындар
нормотиптік
ерекше білім беру қажеттіліктері бар оқушылар
күндізгі
интернат*
күндізгі
интернат*
күндізгі
интернат*
күндізгі
1-4
5-9
10-11
Барлығы:
** Ескерту: жекеменшік орта білім беру ұйымдарында білім алушылар және олардың интернаттарында тұратындар.

8) обучение осуществляется по:
общеобразовательным учебным программам начального, основного среднего
и общего среднего образования -
_____________________________________________________________________;
да/нет (нужное выделить)
самостоятельно разработанным интегрированным образовательным программам,
прошедшим авторизацию в Организации Международного Бакалавриата или
международную институциональную аккредитацию -
_____________________________________________________________________.
да/нет (нужное выделить)
3. Настоящим сообщаю следующее**:
Количество вновь введенных ученических мест ____________________ в объекте
частной организации среднего образования, введенном в эксплуатацию после
20 июля 2018 года путем строительства/реконструкции (нужное выделить).
Дата ввода в эксплуатацию объекта частной организации среднего образования
____________________________________________. (указать число, месяц, год)
Ранее государственный образовательный заказ на вновь введенные ученические места
в объекте частной организации образования, введенные в эксплуатацию после
20 июля 2018 года, размещался/не размещался (нужное выделить).
**Пункт 3 заполняется частной организацией среднего образования, имеющей
заключенный с АО "Финансовый центр" предварительный договор и соглашение
о неизменности целевого назначения объекта организации среднего образования.
Приложение на ___ листах.
Руководитель __________________________________
(наименование частной организации образования)
_________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата
Место печати (при наличии)
Приложение 3-1
к Правилам размещения
государственного образовательного
заказа на подготовку кадров
с техническим и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Форма
АО "Финансовый центр"
Сведения об интернатной организации
Сноска. Правила дополнены приложением 3-1 в соответствии с приказом Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра просвещения РК от 30.01.2024 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дополнительно к заявлению №_____________ от __________ направляем следующие данные.
Фактический контингент учащихся городской/сельской школы (нужное выделить) по состоянию на дату подачи заявления:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
нормотипичные
учащиеся с особыми образовательными потребностями
дневные
интернат*
дневные
интернат*
дневные
интернат*
дневные
1-4
5-9
10-11
Итого:
*Примечание: обучающиеся в частных организациях среднего образования и проживающие в их интернатах.
Прогнозный контингент учащихся на 1 сентября, предстоящего 20__-20___учебного года:
Классы
Всего учащихся (человек)
в том числе:
учащиеся общеобразовательных классов
учащиеся специальных (коррекционных) классов
обучающиеся на дому
нормотипичные
учащиеся с особыми образовательными потребностями
дневные
интернат**
дневные
интернат**
дневные
интернат**
дневные
1-4
5-9
10-11
итого
**Примечание: обучающиеся в частных организациях среднего образования
и проживающие в их интернатах.

1. Осы арқылы жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің және оның жанындағы интернаттың сипаттамасын хабарлаймын:
1) жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің орналасқан жері (мекенжайы) – ________ ________________________________________________________________________________(білім беру қызметімен айналысуға лицензияның қосымшасына сәйкес нақты мекенжайы көрсетіледі);
2) жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің жанындағы интернаттың орналасқан жері (мекенжайы) ____________________________________________________________________;
3) жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің жобалық қуаттылығы – ________ _______________________________________________________________________________ (объектінің литері бар болса, көрсетіледі);
4) жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің жанындағы интернаттың жобалық қуаттылығы– ___________________________________________________________________;
5) жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің пайдалануға берілген күні – ________________________________________________________________________________ (күні, айы, жылы көрсетіледі);
6) жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің жанындағы интернаттың пайдалануға берілген күні – ________________________________________________________________ (күні, айы, жылы көрсетіледі).
2. Осы арқылы мыналарды хабарлаймын. **
Салу/реконструкциялау (қажеттісін көрсету) жолымен 2020 жылғы 1 қаңтардан кейін пайдалануға берілген жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің жанындағы интернатта оқушылардың жаңадан енгізілген тұратын орындарының саны __________________________.
Жекеменшік білім беру ұйымы объектісінің, орта білім беру ұйымының жанындағы интернаттың нысаналы мақсатын өзгертуге жиырма жыл мерзімге құқық ауыртпалығын салудың болжамды күні___________________________________________________________.
** 2-тармақты "Қаржы орталығы" АҚ-мен жасалған алдын ала шарты және орта білім беру ұйымы объектісінің жанындағы интернаттың нысаналы мақсатының өзгермейтіндігі туралы келісімі бар жекеменшік білім беру ұйымы толтырады.
Басшы ___________________________________________________
(жекеменшік білім беру ұйымының атауы
_________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Күні Мөр орны (болған жағдайда)
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
4-қосымша

1. Настоящим сообщаю характеристики объекта частной организации среднего
образования и интерната при нем:
1) местонахождение объекта частной организации среднего образования (адрес) –
____________________________________________________________________
(указывается фактический адрес в соответствии с приложением к лицензии
на занятие образовательной деятельностью);
2) местонахождение интерната при объекте частной организации среднего
образования (адрес) - _________________________________________________;
3) проектная мощность объекта частной организации образования –
____________________________________________________________________
(с указанием на литер объекта, при его наличии)
4) проектная мощность интерната при объекте организации среднего образования –
_____________________________________________________________________;
5) дата ввода в эксплуатацию объекта организации среднего образования –
_____________________________________________________________________
(указываются число, месяц, год);
6) дата ввода в эксплуатацию интерната при объекте организации среднего образования –
_____________________________________________________________________;
(указываются число, месяц, год).
2. Настоящим сообщаю следующее**.
Количество вновь введенных мест проживания обучающихся ________________
в интернате при объекте частной организации среднего образования, введенном
в эксплуатацию после 1 января 2020 года путем строительства/реконструкции
(нужное выделить).
Прогнозная дата наложения обременения права на изменение целевого назначения
интерната частной организации среднего образования сроком на двадцать лет
_________________.
**Пункт 2 заполняется частной организацией среднего образования, имеющей
заключенный с АО "Финансовый центр" предварительный договор и соглашение
о неизменности целевого назначения интерната при объекте организации среднего
образования.
Руководитель ________________________________
(наименование частной организации образования)
_________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей

Ескерту. 4-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтінім формасы
(қосымша білім беру ұйымының
бланкісіне толтырылады)
Білім басқармасының
(бөлімінің) Басшысына
________облыс (қала, аудан)
_______________________
(Басшының Т.А.Ә.
(бар болған жағдайда))
Өтініш
Сізден ______________________________________"Ұлттық білім беру деректер қоры"
(Ұйым атауы) ақпараттық жүйесіне қосуды сұраймын.
Ұйым Басшысы __________________________________________________
(Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) ______________ (қолы)
Толтырылған күні
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өтінім формасы
(қосымша білім беру ұйымының
бланкісіне толтырылады)
Балаларға қосымша білім
беруге мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
жөніндегі комиссия төрағасына
_________________________
(Басшының Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда))
Өтініш
Сізден ____________________________________________________
(Ұйым атауы)
Балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін
тізбеге енгізуді сұраймын.
Осымен келесіні хабарлаймын:
1) дайындық бағыты _________________;
2) орналасқан жері _________________.
Қосымша білім беру ұйымы балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру шеңберінде балаларды оқыту жөніндегі қызметтер үшін ата-анадан төлемақы алынбайды.
Осы арқылы қосымша білім беру ұйымы:
1) санитариялық-эпидемиологиялық, оның ішінде қосымша білім беру ұйымының нақты мүмкіндіктер шегінде балаларды қосымша білім беру ұйымына қабылдау жөніндегі талаптары;
2) Балалар мен мүлікті қорғау мақсатында өрт қауіпсіздігі талаптары;
3) қосымша білім беру ұйымдары қызметінің нормалары мен қағидалары бекітілсін.
4) ай сайын ұлттық білім беру деректер базасында өзінің білім туралы ақпаратты:
- білім алушылар;
- педагогтер, оның ішінде олардың саны, білім деңгейі, біліктілігі, еңбек өтілі туралы;

Сноска. Правый верхний угол приложения 4 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявления
(заполняется на бланке организации
дополнительного образования)
Руководителю управления
(отдела) образования
________области (города,района)
________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) руководителя)
Заявление
Прошу включить_______________________________________________________
(наименование Организации)
в информационную систему "Национальная образовательная база данных".
Руководитель Организации __________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
______________ (подпись)
Дата заполнения
Приложение 5
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Сноска. Правый верхний угол приложения 5 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявления
(заполняется на
бланке организации
дополнительного образования)
Председателю комиссии по
размещению государственного
образовательного заказа на
дополнительное образование детей
_________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) руководителя)
Заявление
Прошу ___________________________________________________________
(наименование Организации)
включить в перечень для размещения государственного образовательного заказа на
дополнительное образование детей.
Настоящим сообщаю следующее:
1) направление подготовки _________________;
2) местонахождение _________________.
Организация дополнительного образования не взымает родительскую плату за услуги
по обучению детей, которым оказываются образовательные услуги в рамках размещения
государственного образовательного заказа на дополнительное образование детей.
Настоящим организация дополнительного образования обеспечивает соблюдение:
1) санитарно-эпидемиологических требований, в том числе по зачислению в
организацию дополнительного образования детей в пределах фактической мощности
организации дополнительного образования;
2) требований пожарной безопасности в целях защиты детей и имущества;
3) норм и правил деятельности организаций дополнительного образования;
4) ежемесячное заполнение в Национальной образовательной базе данных
информации о своих:
- обучающихся;
- педагогах, в том числе об их количестве, уровне образования, квалификации,
трудовом стаже;

5) Қазақстан Республикасы заңнамасының білім алушылардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі талаптары;
6) балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырудың осы қағидаларының талаптары бекітілсін.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ______ парақта.
(Басшының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)) ______________ (қолы)
Толтырылған күні ______________
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сертификат (құжат атауы)
_________________________________________________________________________-
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) кезеңінде балаларға қосымша білім
беруге арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білімін жетілдірді
__________________________________________________________________________
(кезеңін көрсету) (ұйымның атауы)
___________________________________ көлемі___________сағат ________________
(бағытын көрсету)
Ұйым Басшысының бұйрығы "__"___________ 20 ____ жылғы ________
Тіркеу № _ _ _ _ Берілген күні "____" ___________ 20 ___ жыл
Қосымша ________________________________ (құжаттың атауы)
Бөлімдер атауы
Сағат саны
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) және "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы" (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

5) требований законодательства Республики Казахстан по обеспечению охраны жизни
и здоровья обучающихся;
6) требований данных Правил размещения государственного образовательного заказа
на дополнительное образование детей.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель Организации ____________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии))
______________
(подпись)
Дата заполнения
Приложение 6
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Сноска. Правый верхний угол приложения 6 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сертификат (наименование документа)
Подтверждает, что ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
действительно в рамках государственного образовательного заказа на дополнительное
образование детей в период с ______________ в ______________________________________
прошел (-а) обучение (указать период) (наименование Организации)
_________________________________в объеме _____час
(указать направление)
Приказ руководителя Организации от "___" ___________ 20 ____ года № ________
Регистрационный № ____ Дата выдачи "____" ___________ 20 ___ года
Приложение к ________________________________ (наименование документа)
Наименование разделов
Кол-во часов
Приложение 7
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Сноска. Правый верхний угол приложения 7 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента, управлениями образования областей, городов республиканского значения, столицы (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап - 2 жұмыс күні. Портал арқылы – 2 жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасағанда қабылдау күні қызмет көрсету мерзіміне кірмейді. Көрсетілетін қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің аяқталуына дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты - 15 минут;
3) Мемлекеттік корпорацияда қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты- 20 минут;
4
Қызмет көрсету нысаны
Қағаз жүзінде/электрондық түрде
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Білім беру ұйымдарында техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттардың қабылданғаны туралы еркін нысандағы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету барысында қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және оны алу тәсілдері болған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасында қарастырылған
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
3) порталда - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы және анықтамалық қызметтік телефондары:

1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем: в Государственную корпорацию –2 рабочих дня; через портал –2 рабочих дня. При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги. Услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в Государственной корпорации – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 20 минут.
4
Форма оказания
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о принятии документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в произвольной форме либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов;
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно в соответствии с установленным графиком работы с 9:00 до 20:00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя – без ускоренного обслуживания, возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги, а также контактные телефоны справочных служб услугодателя размещены:

1) білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдардың интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияның: www. gov4с.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
8
Құжаттар тізбегі
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) білім беру тапсырысын орналастыру үшін ТКОБКБ ұйымына қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы ақпараттық карта порталға өтініш жасаған кезде:
1) Комиссия төрағасының атына жазылған осы Қағидаларға 7 -қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің электрондық көшірмесі;
2) білім беру тапсырысын орналастыру үшін ТКОБКБ ұйымына қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы ақпараттық картаның электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы алу мүмкіндігіне ие.
Нысан 1
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымы өтінішінің нысаны (білім беру ұйымының бланкісінде толтырылады)
Комиссия төрағасы___________________________________________
Конкурсқа қатысушыларға қойылатын талаптармен және конкурсты өткізу
шарттарымен танысып
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
_______ ж. "_____" _______ №_________ білім беру қызметін жүргізу құқығына
берілетін лицензиясына сәйкес
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(мамандықтардың, біліктіліктің коды, атауы, орын саны, оқыту тілі, 9/11, ТКОБКБ
базасында) мамандықтары бойынша уәкілетті орган және ЖАО өткізетін конкурсқа
қатысады.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар ___ бетте.
Ұйым басшысы ___________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болғанда)
Толтырылған күні
М.О.
Нысан 2
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының ақпараттық картасы ____________________________________________________________________________ (техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының толық атауы
___________________________________________________
(нақты мекенжайы, телефоны, факс, электрондық поштасы)
__________________________________________________
(құрылтайшы)
__________________________________________________
(мамандықтардың, біліктіліктердің коды, атауы)
№ п/п Талаптардың атауы Сипаттамасы
1.
Кадрларды даярлау бейіні бойынша мәлімделген мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымша (ауылдық елді мекендерде, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде орналасқан ТКОБКБ ұйымдарын қоспағанда)
№, берілген күні
2.
Біліктіліктер мен мамандықтар бойынша оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, оқу кабинеттерінің, зертханалардың, оқу полигондарының, оқу-өндірістік базалардың болуы
Мамандықтар бойынша оқу-өндірістік шеберханалардың, зертханалардың саны
3.
Педагогтер санынан жоғары және бірінші санатты педагогтердің, сарапшы педагогтердің, зерттеуші педагогтердің, шебер педагогтердің және магистрлердің үлесі (30%-дан төмен емес)
Мәлімделген мамандықтар бөлінісінде біліктілік санаттары бойынша педагогтер саны
4.

1) на интернет-ресурсе местных исполнительных органов в области образования;
2) на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
8
Перечень документов
При обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в Государственную корпорацию предоставляет следующий пакет документов:
1) заявление по форме 1 настоящего приложения;
2) Информационную карту о соответствии требованиям, предъявляемым к организации ТиППО, для размещения государственного образовательного заказа по форме 2 настоящего приложения;
При обращении через портал:
1) электронная копия заявления по форме 1 настоящего приложения;
2) электронная копия информационной карты о соответствии требованиям, предъявляемым к организации ТиППО, для размещения государственного образовательного заказа по форме 2 настоящего приложения.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Форма 1
Заявление
__________________________________________________________
Наименование организации образования, реализующей образовательные
программы технического и профессионального, послесреднего образования
(заполняется на бланке организации образования)
Председателю комиссии_______________________________________
Изучив требования к участникам конкурса и условия проведения конкурса,
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование организации образования) примет участие в конкурсе, проводимом
уполномоченным органом и МИО, по специальностям, квалификациям
________________________________________________________________________________
(код, наименование специальности, квалификации количество мест, язык обучения, на базе
9/11 класса, ТиПО) в соответствии с лицензией на образовательную деятельность № от "___"______ ______ г.
Приложение: документы для участия в конкурсе на ____ листах.
Руководитель организации ____________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения М.П.
Форма 2
Информационная карта организации технического
и профессионального, послесреднего образования
___________________________________________________________________________
(полное наименование организации технического и профессионального, послесреднего образования
___________________________________________________________________________
(фактический адрес, телефон, факс, электронная почта)
___________________________________________________________________________
(учредитель)
___________________________________________________________________________
(код, наименование специальностей, квалификаций)
№ п/п
Сведения об организации технического и профессионального, послесреднего образования
Описание
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по заявленным специальностям по профилю подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
№, дата выдачи
2.
Наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, учебных кабинетов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям
Количество учебно-производственных мастерских, лабораторий по специальностям
3.
Наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
Количество педагогов по квалификационным категориям
4.

70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТКОБКБ ұйымдарында 50%-дан кем емес)
Штаттық педагогтер саны
5.
Студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алынған жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің, қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы)
№, күні, шарт
6.
Ерекше білім беруді қажет ететін адамдар үшін жағдайлардың болуы (міндетті талаптар: пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап)
Қысқаша сипаттамасы
7.
Институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы
құжаттың№, берілген күні
8.
Мәлімделген мамандықтар бойынша ТКОБКБ ұйымын бітірген соң бітірушілердің бірінші жылы жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы. Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТКОБКБ ұйымдарына, сондай-ақ шығарылым өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды
Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығының (ЗТМО) деректері негізінде мамандықтар бойынша жұмысқа орналасқан бітірушілердің және ЖЖОКБҰ-да оқуды жалғастыруды, ӘК қатарында қызмет етуді, бала күтімі бойынша демалыста болуды растайтын деректер негізінде жұмыспен қамтылған бітірушілердің үлесі
9.
Білім алушыларды дуальді оқытумен қамту және/немесе өндірістегі кәсіптік практикамен қамту
Дуальді оқытумен және/немесе өндірістегі практикамен қамтылған білім алушылардың саны
10.
Мәлімделген мамандық бойынша жұмыс берушілермен немесе индустриялық Кеңеспен келісілген білім беру бағдарламаларының болуы
Білім беру бағдарламалары
11.
Мәлімделген мамандықтар бойынша ерекше білім беруді қажет ететін адамдарды оқыту үшін бейімделген білім беру бағдарламаларының немесе жеке оқу бағдарламалары мен жоспарларының болуы;
Мәлімделген мамандықтар бойынша ерекше білім беруді қажет ететін адамдарды оқыту үшін бейімделген білім беру бағдарламалары
12.
Мәлімделген мамандықтар шеңберінде өңірлік деңгейде WorldSkills (Ворлдскилз), Abilympics (Абилимпикс), Deafskills (Дэфскилз) чемпионаттарына қатысқан құзыреттер саны. Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТКОБКБ ұйымдарына, сондай-ақ чемпионат өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды;
Мамандықтар атаулары бар құзыреттер саны
13.
ТКОБКБ ұйымдарының мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар саны
Орындар саны оқу процесін жоспарлай отырып, жобалық қуаттылықты (екі аусымды) ескере отырып айқындалады
14.
Білім беру ұйымы сайтының, әлеуметтік желілердегі аккаунтының болуы
Сайт деректері, аккаунт

Наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры)
Количество штатных педагогов
5.
Наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания)
№, дата договора
6.
Наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП)
Краткое описание
7.
Наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации, государственной аттестации
№ документа, дата выдачи
8.
Трудоустройство и занятость выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился
Доля трудоустроенных выпускников по специальностям на основе данных Межведомственного расчетного центра социальных выплат и занятых выпускников на основе данных, подтверждающих продолжение обучение в вузах, службу в рядах ВС, нахождение в отпуске по уходу за ребенком
9.
Охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве
Количество обучающихся, охваченных дуальным обучением и/или практикой на производстве
10
Наличие образовательных программ, согласованных с работодателями или Индустриальным советом по заявленной специальности
Образовательные программы
11.
Наличие адаптированных образовательных программ или индивидуальных учебных программ и планов для обучения детей с особыми образовательными потребностями по заявленным специальностям;
Адаптированные образовательные программы или индивидуальные учебные программы и планы
12.
Количество компетенций, по которым принято участие в чемпионатах WorldSkills (Ворлдскилз), Abilympics (Абилимпикс), Deafskills (Дэфскилз) на региональном уровне в рамках заявленных специальностей.
Количество компетенций с наименованиями специальностей
13.
Количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО
Количество мест определятеся с учетом проектной мощности (две смены), с планированием учебного процесса
14
Наличие сайта организации образования, аккаунта в социальных сетях
Данные сайта, аккаунта
* Для получения государственного образовательного заказа для подготовки кадров по
заявкам предприятий (организаций, учреждений) организации ТиППО представляют

* Кәсіпорындардың (ұйымдардың, мекемелердің) өтінімдері бойынша кадрлар даярлау үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын алу үшін ТКОБКБ ұйымдары 3-тараудың 32-1-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Жоғарыда келтірілген ақпараттың шынайылығын растаймын.
Ұйымның басшысы ________________________
(қолы, Т. А. Ә. (бар болған жағдайда))
Толтырылған күні
М.О.
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 2013 жылғы 15 сәуірдегі 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №______бөлімі (мекенжай көрсету керек) "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттар қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге" Сіздің тізбеге сәйкес, құжаттар топтамасын толық ұсынбағандықтан мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге құжаттарыңызды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Ұсынылмаған құжаттардың атаулары:
1) _______________________________________;
2) _______________________________________;
Нақты қолхат 2 (екі) данада құрастырылған, әр тарапқа бір данадан
_________________________________________________________________
(қолы) (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің Т.А.Ж. (бар болғанда)
_________________________________________________________________
(Қызмет берушінің Т.А.Ж. (бар болғанда) (қолы)
Алдым: _________________________________________________________________
(Қызметті алушының Т.А.Ж. (бар болғанда) (қолы)
20___ жылғы "___" ____________
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына қойылатын талаптарға сәйкестікті бағалау парағы
№ п/п
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары туралы мәліметтер
Растайтын көздер
Мәннің тұрі
1.
Кадрларды даярлау бейіні бойынша мәлімделген мамандықтар бойынша білім беру қызметін жүргізу құқығына лицензияға қосымша (ауылдық елді мекендерде, қылмыстық-атқару жүйесінің түзеу мекемелерінде орналасқан ТКОБКБ ұйымдарын қоспағанда)
"Е-лицензиялау мемлекеттік базасы" АЖ
Жіберу/жібермеу
2.
Біліктіліктер мен мамандықтар бойынша оқу процесін ұйымдастыру үшін тиісті оқу-өндірістік шеберханалардың, оқу кабинеттерінің, зертханалардың, оқу полигондарының, оқу-өндірістік базалардың болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – 1 бал
Жоқ – 0 бал
3.
Педагогтер санынан жоғары және бірінші санатты педагогтердің, сарапшы педагогтердің, зерттеуші педагогтердің, шебер педагогтердің және магистрлердің үлесі (30%-дан төмен емес)
ҰБДҚ-дан түсіру
51% және жоғары - 3 бал 35% -50% - 2 бал

документы, указанные в пунктах 32-1 Главы 3 настоящих Правил.
Достоверность вышеприведенной информации подтверждаю.
Руководитель организации __________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Дата заполнения М.П.
Приложение 8
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Сноска. Правый верхний угол приложения 8 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона о государственных услугах,
Государственная корпорация (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание
государственной услуги государственной услуги "Прием документов на конкурс по
размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим,
профессиональным и послесредним образованием" ввиду представления Вами неполного
пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной
услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)_______________________________________;
2)________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) работника (подпись) Государственной корпорации)
__________________________________________________________________
(Ф.И.О (при его наличии) услугодателя) (подпись)
Получил: ___________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) (подпись услугополучателя)
"___" _________ 20____ года.
Приложение 9
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей
Сноска. Правый верхний угол приложения 9 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Лист оценки соответствия требованиям, предъявляемым к организации технического и профессионального, послесреднего образования для размещения государственного образовательного заказа
Наименование требований
Подтверждающие источники
Тип значений
1.
Приложение к лицензии на право ведения образовательной деятельности по заявленным специальностям по профилю подготовки кадров (за исключением организаций ТиППО, расположенных в сельских населенных пунктах, в исправительных учреждениях уголовно-исполнительной системы)
ИС "Государственная база "Е-лицензирование"
Допуск/недопуск
2.
Наличие соответствующих учебно-производственных мастерских, учебных кабинетов, лабораторий, учебных полигонов, учебно-производственных баз для организации учебного процесса по квалификациям и специальностям
Выгрузка с НОБД
или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие - 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
3.
Наличие педагогов высшей и первой категории, педагогов-экспертов, педагогов-исследователей, педагогов- мастеров и магистров от числа педагогов (не менее 30 %);
Выгрузка с НОБД
51% и более - 3 балла
36%-50- 2 балла

30%-35% - 1 бал
30% - дан төмен – 0 балл
4.
70%-дан төмен емес штаттық оқытушылар мен өндірістік шеберлердің болуы (өнер мен мәдениет саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыратын ТКОБКБ ұйымдарында 50%-дан кем емес)
ҰБДҚ түсіру
81% және одан жоғары – 3 балл;
76% - 80% - 2 балл;
70% - 75% - 1 балл;
70% - дан төмен – 0 балл.
Дуальді оқыту кезінде:
60% және одан жоғары - 5 бал;
65% және одан жоғары - 4 балл;
50% және одан жоғары – 3 балл;
45% және одан жоғары - 2 балл;
40% және одан жоғары - 1 балл.
5.
Студенттерге арналған әлеуметтік-тұрмыстық жағдайлардың болуы (меншікті немесе жалға алынған жатақхананың және/немесе хостелдің, және/немесе қонақ үйдің), қоғамдық тамақтану және медициналық қызмет көрсету пункттерінің болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – әрқайсысы үшін 1 бал Жоқ – 0 бал
6.
Ерекше білім беруді қажет ететін адамдар үшін жағдайлардың болуы (міндетті талаптар: пандустар, жарық сигналдары, шақыру түймесі, СНжЕ сәйкес санитарлық торап)
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Бар – әрқайсысы үшін 1 бал Жоқ – 0 бал
7.
Институционалдық және/немесе мамандандырылған аккредиттеуден немесе мемлекеттік аттестаттаудан өткені туралы құжаттың болуы
ҰБДҚ-дан алынған немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар
Мамандырылған аккредиттеу – 1 бал; Институциональді аккредиттеу - 1 бал; Мемлекеттік аттесттау – 1 бал Жоқ – 0 бал
8.
Мәлімделген мамандықтар бойынша ТКОБКБ ұйымын бітірген бітірушілердің бірінші жылы жұмысқа орналасуы және жұмыспен қамтылуы. Бұл талап жаңа мамандықтар бойынша өтінім берген ТКОБКБ ұйымдарына, сондай-ақ шығарылым өткізілмеген мамандықтарға қолданылмайды
Әлеуметтік төлемдердің ведомствоаралық есеп айырысу орталығымен расталған деректер, ТКОБКБ ұйымдарында, ЖЖОКБҰ-да оқуын жалғастырған түлектері, бала күтімі бойынша демалыста жүрген ҚР ҚК қатарындағы қызметшілер туралы немесе қағаз түріндегі растайтын құжаттар туралы ҰБДҚ-дан алынған мәліметтер
81%-90% - 3 бал 75%-80% - 1 бал;
75%-дан төмен - 0 бал;
Қызмет көрсетін мамандықтары бойынша 61%-70% - 3 бал; 50%-60% - 1 бал; 50%-дан төмен - 0 бал.
9.
Білім алушыларды дуальді оқытумен қамту және/немесе өндірістегі кәсіптік практикамен қамту
ҰБДҚ түсіру
Мамандық (біліктілік) бойынша 60% білім алушыларды қамту– 2 бал;
Мамандық (біліктілік) бойынша 50%-60% білім алушыларды қамту– 1 бал;
50%-дан кем - 0 баллов.
10.
Мәлімделген мамандық бойынша жұмыс берушілермен немесе индустриялық Кеңеспен келісілген білім беру бағдарламаларының болуы
Қағаз түрінде
Болуы
- 2 балл
әр мамандық бойынша:
Болмауы –
0 ұпай
11.
Мәлімделген мамандықтар бойынша ерекше білім беруді қажет ететін адамдарды оқыту үшін бейімделген білім беру бағдарламаларының немесе жеке оқу бағдарламалары мен жоспарларының болуы;
Қағаз түрінде
Болуы
- 2 балл
әр мамандық бойынша:
Болмауы –
0 ұпай
12.
Өңірлік деңгейде WorldSkills (Ворлдскилз), Abilympics (Абилимпикс), Deafskills (Дэфскилз) чемпионаттарына қатысқан құзыреттер саны
Ақпарат
3-тен көп
құзыреттер
4 ұпай;
3 құзыреттілік
-3 балл;
2 құзыреттілік
- 2 балл;
1 құзыреттілік
1 балл
13.
ТКОБКБ ұйымдастыру мүмкіндігін ескере отырып, білім алушыларды қабылдауға арналған орындар
ТКОБКБ ұйымының қағаз жеткізгіштердегі үлгідегі өтінімдері
ТКОБКБ ұйымының жобалық мүмкіндігін ескере отырып, мамандықтар бойынша өтінімнің болуы
14.
Мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастыру үшін ТКОБКБ ұйымдарының тізбесіне енгізу үшін қажетті балдар саны
16 балдан 26,5 балға дейін
Еңбек нарығының
қажеттіліктерін ескере отырып,
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі білімі бар
кадрларды даярлауға, сондай-ақ
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен
оқытуға, орта білім беруге және
балаларға қосымша білім беруге
мемлекеттік білім беру
тапсырысын орналастыру
қағидаларына
10-қосымша

30%-35%- 1 балл
Ниже 30% - 0 баллов
4.
Наличие штатных преподавателей и мастеров производственного обучения не менее 70% (не менее 50% для организаций ТиППО, реализующих образовательные программы в сфере искусства и культуры)
Выгрузка с НОБД
81% и более - 3 балла
76%-80%- 2 балла
70% - 75% - 1 балл
Ниже 70% - 0 баллов
При дуальном обучении:
60% и более -5 баллов;
55% и более -4 балла;
50% и более -3 балла;
45% и более -2 балла
40% и более -1 балл
5.
Наличие социально-бытовых условий для студентов (наличие общежития принадлежащего на праве собственности или аренды, оперативного управления, доверительного управления и/или хостела, и/или гостиницы) студентам, пунктов общественного питания и медицинского обслуживания)
Выгрузка с НОБД
или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие – по 1 баллу за каждый
Отсутствие – 0 баллов
6.
Наличие условий для лиц с особыми образовательными потребностями (обязательные требования: входные пандусы, световые сигналы, кнопка вызова, санузел согласно СНИП)
Выгрузка с НОБД
или подтверждающие документы в бумажном виде
Наличие - 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
7.
Наличие документа о прохождении институциональной и/или специализированной аккредитации, государственной аттестации
Выгрузка с НОБД
или подтверждающие документы в бумажном виде
Специализированная аккредитация – 1 балл
Институциональная аккредитация - 1 балл
Государственная аттестация – 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
8.
Трудоустройство и занятость выпускников в первый год после окончания организаций ТиППО по заявленным специальностям.
Данное требование не распространяется на организации ТиППО, заявившихся по новым специальностям, а также на специальности, по которым выпуск не проводился
Данные подтвержденные Межведомственным расчетным центром социальных выплат (ГЦВП), выгрузка с НОБД о выпускниках организаций ТиППО, продолжающих обучение в вузах, служащих в рядах ВС, находящихся в отпуске по уходу за ребенком или подтверждающие документы в бумажном виде
81%-90%- 3 балла
75%-80%- 1 балл
Ниже 75% - 0 баллов
По специальностям сервиса
61%-70%- 3 балла
50%-60% - 1 балл
Ниже 50%- 0 баллов
9.
Охват обучающихся дуальным обучением и/или практикой на производстве
Выгрузка с НОБД
Охват более 60% обучающихся по специальности (квалификации)– 2 балла
Охват 50%-60% - обучающихся 2-4 курсов по специальности – 1 баллов
Менее 50% - 0 баллов
10.
Наличие образовательных программ, согласованных с работодателями или Индустриальным советом по заявленной специальности
В бумажном виде
Наличие
– 2 балла на каждую специальность:
Отсутствие –
0 баллов
11.
Наличие адаптированных образовательных программ или индивидуальных учебных программ и планов для обучения детей с особыми образовательными потребностями по заявленным специальностям
В бумажном виде
Наличие
– 2 балла на
каждую специальность:
Отсутствие –
0 баллов
12.
Количество компетенций, по которым принято участие в чемпионатах WorldSkills (Ворлдскилз), Abilympics (Абилимпикс), Deafskills (Дэфскилз) на региональном уровне
Информация
Более 3 компетенций
4 баллов;
3 компетенций -3 балла;
2 компетенций - 2 балла;
1 компетенция – 1 балл
13.
Количество мест для приема обучающихся с учетом возможности организации ТиППО
Заявки от организаций ТиППО на бумажных носителях
Наличие заявки по специальностям с учетом проектной возможности организации ТиППО
12.
Наличие сайта организации образования, аккаунта в социальных сетях
Сайт, аккаунт в социальных сетях
При ежедневной активности – 1,5 балла;
При еженедельной активности – 1 балл
При ежемесячной активности – 0,5 балл;
При неактивности – 0 баллов
Наличие – 1 балл
Отсутствие – 0 баллов
13.
Количество баллов, необходимых для включения в перечень организаций ТиППО для размещения госзаказа
От 16 баллов
до 26,5 баллов
Приложение 10
к Правилам размещения
государственного
образовательного заказа
на подготовку кадров
с техническим
и профессиональным,
послесредним образованием
с учетом потребностей рынка
труда, а также на дошкольное
воспитание и обучение, среднее
образование и дополнительное
образование детей

Ескерту. 10-қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 05.09.2023 № 280 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік, орта білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1
2
3
4
5
6
7
8
Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымының атауы
Мамандық коды
Мамандық атауы
9-сынып базасында (орын саны)
11-сынып базасында (орын саны)
ТКОБКБ негізінде (жұмыс біліктілігі)
Жан басына шаққандағы нормативке сәйкес бір маманды даярлаудың құны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі

Сноска. Правый верхний угол приложения 10 – в редакции приказа Министра просвещения РК от 05.09.2023 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование организации образования, реализующей образовательные программы ТиППО
Код специальности
Наименование специальности
На базе 9 класса
На базе 11 класса
На базе ТиПО (рабочая квалификация)
Стоимость подготовки одного специалиста в соответствии с подушевым нормативом финансирования
Администратор бюджетной программы