Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттарын және докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 4 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 19 қаңтарда № 31724 болып тіркелді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-3-бабының 18) тармақшасына, "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін айқындау әдістемесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
Қазақстан Республикасы Ғылым
және жоғары білім министрінің
2023 жылғы 4 қаңтардағы
№ 1 бұйрығына
1-қосымша
Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары

О некоторых вопросах размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 4 января 2023 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 января 2023 года № 31724.
В соответствии с подпунктом 18) статьи 5-3 Закона Республики Казахстан "Об образовании", подпунктом 5) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Методику определения размера государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту экономики и финансов Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
С. Нурбек
Приложение 1
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 4 января 2023 года № 1
Правила размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях

Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-3-бабының 18) тармақшасына сәйкес әзірленді және жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), шарт жасасуға үміткер заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) уәкілетті орган – жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) білім беру саласындағы уәкілетті органның операторы (бұдан әрі – оператор) – жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын, білім беру саласындағы уәкілетті орган анықтайтын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыруды жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер олар үшін Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), онымен жасалған шартта тапсырыс берушінің контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
5) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс) – жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары және докторанттары үшін жатақханаларда жаңа орындарды енгізуді қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысымен байланысты қызметтерге арналған ақшалай төлемдер.

Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) статьи 5-3 Закона Республики Казахстан "Об образовании" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора;
2) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в области высшего и послевузовского образования;
3) оператор уполномоченного органа в области образования (далее – оператор) – юридическое лицо со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определяемое уполномоченным органом в области образования, осуществляющее размещение государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях, в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
4) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре;
5) государственный заказ на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях (далее – государственный заказ) – денежные выплаты за услуги по обеспечению введения новых мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования, которые связаны с государственным образовательным заказом.

3. Мемлекеттік тапсырыстың көлемі "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 5) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін айқындау әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме) сәйкес айқындалады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Оператор жыл сайын ағымдағы қаржы жылының қаңтар айында жасалған мемлекеттік тапсырыс шарттарының (бұдан әрі - шарт) негізінде уәкілетті органға ағымдағы қаржы жылына арналған мемлекеттік тапсырыс мөлшерінің есептеулерін ұсынады.
5. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру мақсатында:
1) салынып жатқан жатақханадағы немесе жатақхана етіп реконструкция жасалып жатқан ғимараттағы орындардың жалпы саны есепке алынады, ол облыс орталықтары, республикалық маңызы бар қалалар мен астана үшін кемінде жүз орынды, ал қалған елді мекендер үшін кемінде елу орынды құрайды.
Реконструкция жасалып жатқан жатақханадағы орындардың жалпы саны реконструкция жасалып жатқан жатақханада бұрын қолданылған орындардан басқа кемінде елу жаңа орынды құрайды. Бұл ретте, мемлекеттік тапсырыс реконструкция жасалған жатақханадағы қосымша енгізілген жаңа орындар үшін орналастырылады;
2) оператор жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының көмегімен өнім берушілердің дерекқорларын құру және енгізу арқылы өнім берушінің жатақханаларда жаңа орындарды енгізуіне, сондай-ақ жатақханадағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары мен докторанттары нақты орналасқан жаңа орындарға мониторинг жүргізуді жүзеге асырады.
5-1. Оператор жатақханадағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары мен докторанттары нақты қамтылған орындардың мониторингін мыналардан:
жатақханада тұратындарды жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері және (немесе) магистранттары және (немесе) докторанттары санатына жатқызуды растау бөлігінде "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесінен;
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды қоспағанда, жатақханада тұратын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары мен докторанттары туралы, оның ішінде олардың тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы жаңартылған және анық мәліметтерді алу бөлігінде "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасынан;
жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерінің, магистранттары мен докторанттарының тиісті жатақханада тұруы туралы мәліметтерді алу бөлігінде адамдардың тиісті жатақханаға еркін өтуін (кіруін немесе шығуын) шектейтін құрылғымен (құрылғыларымен) интеграцияланған, операторға тиесілі "StudDom" ақпараттық жүйесінен мәліметтер алу жолымен жүзеге асырады. Оператор "StudDom" ақпараттық жүйесінде мұндай мәліметтер болмаған жағдайда жатақханада тұратын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттеріне, магистранттары мен докторанттарына ішінара қоңырау шалуды жүзеге асырады.

3. Объем государственного заказа определяется в соответствии с Методикой определения размера государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях (далее – Методика), утверждаемой уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 5) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Оператор ежегодно в январе текущего финансового года на основе заключенных договоров государственного заказа (далее – договор) представляет уполномоченному органу расчеты размера государственного заказа на текущий финансовый год.
5. В целях размещения государственного заказа:
1) учитывается общее количество мест строящегося общежития или реконструируемого здания под общежитие, которое составляет для областных центров, городов республиканского значения и столицы – не менее ста мест, а для остальных населенных пунктов – не менее пятидесяти мест.
Общее количество мест реконструируемого общежития составляет не менее пятидесяти новых мест, помимо ранее существовавших мест в реконструируемом общежитии. При этом, государственный заказ размещается за дополнительно введенные новые места в реконструированном общежитии;
2) оператором, при содействии организаций высшего и (или) послевузовского образования, осуществляется мониторинг введения поставщиком новых мест в общежитии, а также фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами организаций высшего и (или) послевузовского образования мест в общежитии, путем формирования и ведения базы данных поставщиков.
5-1. Мониторинг фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами организаций высшего и (или) послевузовского образования мест в общежитии осуществляется оператором путем получения сведений из:
информационной системы "Национальная образовательная база данных", в части подтверждения отнесения, проживающих в общежитии к категории студентов, и (или) магистрантов, и (или) докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования;
государственной базы данных "Физические лица", в части получения актуальных и достоверных сведений о проживающих в общежитии студентах, магистрантах и докторантах организаций высшего и (или) послевузовского образования, в том числе об их регистрации по месту жительства, за исключением иностранцев и лиц без гражданства;
информационной системы "StudDom", принадлежащей оператору, интегрированной с устройством(ами), ограничивающим(ими) свободный проход людей (вход или выход) в соответствующее общежитие, в части получения сведений о проживании в соответствующем общежитии студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования. В случае отсутствия таких сведений в информационной системе "StudDom", оператором осуществляется выборочный обзвон проживающих в общежитии студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования.

Ескерту. Қағида 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 02.05.2024 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
6. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруды жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары мен докторанттары үшін жатақханаларда жаңа орындар енгізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсететін өнім берушілер жүзеге асырады.
7. Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары мен докторанттары үшін жатақханалардағы жаңа орындар 2018 жылғы 20 шілдеден кейін мына жолдармен пайдалануға берілген жатақхана орындары болып табылады:
1) жапсаржай, қондырманы қоса алғанда, жаңа жатақхана салу;
2) жапсаржай, қондырманы қоспағанда, ғимаратты оның нысаналы мақсатын өзгертуге байланысты жатақхана етіп реконструкция жасау.
8. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары мен докторанттары үшін жатақханаларда жаңа орындар енгізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсететін әлеуетті өнім беруші операторға мына құжаттарды (қағаз көшірмелерде немесе электрондық нысанда) ұсына отырып, оператор бекіткен нысан бойынша электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған қағаз немесе электрондық нысанда өтініш береді:
1) жаңа жатақхана салынған жағдайда:
жатақхананы салу үшін пайдаланылатын жер учаскесіне (меншікті, жалға алынатын немесе жерді өтеусіз пайдалану құқығындағы) құқық белгілеуші және сәйкестендіру құжаттары;
2) жатақханаға немесе ғимаратты жатақхана етіп реконструкция жасалған жағдайда:
жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы қоса бере отырып, жатақханаға немесе жатақхана етіп реконструкция жасалатын ғимаратқа құқық белгілеуші және сәйкестендіру құжаттары;
3) егер әлеуетті өнім беруші жекеше әріптес болып табылған жағдайда:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған, қажет болған жағдайда жекеше әріптестер үшін мемлекеттік қолдаудың қосымша шараларын, шығындарды өтеу және табыс алу көздерін көздейтін мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарты.

Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра науки и высшего образования РК от 02.05.2024 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок размещения государственного заказа
6. Размещение государственного заказа осуществляется поставщикам услуг по обеспечению введения новых мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования.
7. Новыми местами в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования являются места в общежитиях, введенные в эксплуатацию после 20 июля 2018 года путем:
1) строительства нового общежития, включая пристройку, надстройку;
2) реконструкции здания под общежитие, связанной с изменением его целевого назначения, за исключением пристройки, надстройки.
8. Для размещения государственного заказа потенциальный поставщик услуг по обеспечению введения новых мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования подает оператору заявление в бумажной или электронной форме, заверенные электронной цифровой подписью, по утвержденной оператором форме, с предоставлением следующих документов (в бумажных копиях или электронной форме):
1) в случае строительства нового общежития:
правоустанавливающий и идентификационный документ на земельный участок (собственный, арендуемый или на праве безвозмездного землепользования), используемый под строительство общежития;
2) в случае реконструкции общежития или здания под общежитие:
правоустанавливающий и идентификационный документ на общежитие или здание под общежитие с приложением справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
3) в случае если потенциальный поставщик является частным партнером:
договор государственно-частного партнерства, заключенный в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области государственно-частного партнерства, предусматривающий, в случае необходимости, дополнительные меры государственной поддержки, источники возмещения затрат и получения доходов для частных партнеров.

9. Оператор әлеуетті өнім берушіден Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар қоса берілген өтінім келіп түскен күннен бастап күнтізбелік он бес күннің ішінде олардың толықтығы мен дұрыстығына тексеру жүргізіп, тексерудің нәтижелері туралы қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) шығарады.
Әлеуетті өнім беруші Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық, дұрыс ресімделген өтінішті ұсынған кезде оператор қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оператор бекіткен нысан бойынша уәкілетті орган, оператор және әлеуетті өнім беруші арасында әлеуетті өнім беруші соның шеңберінде жатақханалардағы жаңа орындарды пайдалануға енгізетін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы жаңадан енгізілген орындармен қамтамасыз ету жөніндегі алдын ала шартты (бұдан әрі – алдын ала шарт) жасасу рәсімін жүзеге асыру үшін әлеуетті өнім берушінің ұсынған құжаттары қоса тіркелген қорытындыны білім беру саласындағы уәкілетті органға жолдайды.
Оператор әлеуетті өнім берушінің Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) дұрыс ресімделмеген өтінішті ұсыну фактісін анықтаған жағдайда, оператор қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушіге алдын ала шартты жасасудан бас тарту туралы негізделген және дәлелді жауабын жолдайды.
10. Уәкілетті орган оператордан Қағидалардың 9 және 13-тармақтарында көрсетілген қорытындылар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік қырық бес күн ішінде тиісінше:
1) алдын ала шартты жасасу рәсімін жүзеге асырады;
2) білім беру саласындағы уәкілетті орган, оператор және өнім беруші арасында шарт жасасу рәсімін жүзеге асырады.
11. Шартты "Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысының көрсетілетін қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 12 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысының көрсетілетін қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26502 болып тіркелген) сәйкес Тапсырыс беруші жасайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Шарт бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде тіркелгеннен кейін күшіне енеді және ол бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін қолданыста болады.

9. Оператор, в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления потенциального поставщика с приложением документов, указанных в пункте 8 Правил, проводит их проверку на полноту и достоверность с вынесением заключения о результатах проверки (далее – заключение).
При предоставлении потенциальным поставщиком надлежащим образом оформленного заявления с полным пакетом документов, указанного в пункте 8 Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет уполномоченному органу в области образования заключение с приложением документов, предоставленных потенциальным поставщиком, для осуществления процедуры заключения между уполномоченным органом, оператором и потенциальным поставщиком предварительного договора по обеспечению студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования вновь вводимыми местами в общежитиях (далее – предварительный договор) по утвержденной оператором форме, в рамках которого потенциальный поставщик вводит в эксплуатацию новые места в общежитиях.
В случае выявления оператором факта предоставления потенциальным поставщиком ненадлежащим образом оформленного заявления и (или) неполного пакета документов, указанных в пункте 8 Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет потенциальному поставщику обоснованный и мотивированный отказ в заключении предварительного договора.
10. Уполномоченный орган в течение сорока пяти календарных дней со дня поступления от оператора заключений, указанных в пунктах 9 и 13 Правил соответственно:
1) осуществляет процедуру заключения предварительного договора;
2) осуществляет процедуру заключения договора между уполномоченным органом в области образования, оператором и поставщиком.
11. Договор формируется заказчиком в соответствии с Правилами заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 января 2022 года № 12 "Об утверждении Правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26502).
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Договор вступает в силу после его регистрации в территориальных подразделениях центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета и действует до полного исполнения обязательств по нему.

13. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін әлеуетті өнім беруші операторға жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы анықтама мен оның техникалық сипаттамасын қоса бере отырып, жатақханада жаңа орындардың пайдалануға енгізілгенін және жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге кемінде жиырма жылға құқық ауыртпалығының тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмесін ұсынады.
Оператор әлеуетті өнім берушіден Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік он бес күннің ішінде қорытынды шығара отырып, олардың толықтығы мен дұрыстығына тексеру жүргізеді.
Әлеуетті өнім беруші Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттарды дұрыс ресімдеп ұсынған кезде, оператор қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушінің шартты жасасу рәсімін жүзеге асыру үшін ұсынған құжаттары қоса тіркелген қорытындыны уәкілетті органға жолдайды.
Оператор әлеуетті өнім берушінің Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттардың дұрыс ресімделмеген түрде ұсыну фактісін анықтаған жағдайда, қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушіге шарт жасасудан бас тарту туралы негізделген және дәлелді жауабын жолдайды.
14. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру мерзімі:
1) жетпіс екі ай – пайдалануға қабылдау актісі 2023 жылғы 1 қаңтардан кейін құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеуден өткен жаңа жатақхана салынған жағдайда;
2) тоқсан алты ай – осы тармақтың 1) тармақшасында көзделмеген өзге де жағдайларда.
Жатақхананың меншік иесі ауысқан жағдайда мемлекеттік тапсырысты орналастыру мерзімі жатақхананың алдыңғы меншік иесі кезінде орналастырылған мерзімнің осы тармақтың 1) – 2) тармақшаларында көрсетілген жатақхананың жаңа меншік иесінде орналастыру мерзіміне ара қатысы ескеріле отырып, қысқарады.
15. Мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер Қағидалардың 5-тармағының 1) тармақшасының талаптары сақталған жағдайда жатақхана пайдалануға енгізіліп, жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге кемінде жиырма жылға құқық ауыртпалығы тіркелгеннен кейін толық айға жүзеге асырылады, бөліктерге бөлінбейді.
Төлемді жүзеге асыру үшін өнім беруші 15 желтоқсандағы жағдай бойынша берілетін желтоқсан айына тізілімді қоспағанда, ай сайын Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша айдың соңғы күніндегі жағдайға жатақханадағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары және докторанттары нақты орналасқан орындар туралы мәліметтерді қамтитын тізілімді ұсынады.

13. Для размещения государственного заказа потенциальный поставщик предоставляет оператору копии документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития на срок не менее двадцати лет с приложением справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
Оператор, в течение пятнадцати календарных дней со дня получения от потенциального поставщика документов, указанных в настоящем пункте Правил, проводит их проверку на полноту и достоверность с вынесением заключения.
При предоставлении потенциальным поставщиком надлежащим образом оформленных документов, указанных в настоящем пункте Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет уполномоченному органу заключение с приложением документов, предоставленных потенциальным поставщиком, для осуществления процедуры заключения договора.
В случае выявления оператором факта предоставления потенциальным поставщиком ненадлежащим образом оформленных документов, указанных в настоящем пункте Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет потенциальному поставщику обоснованный и мотивированный отказ в заключении договора.
14. Срок размещения государственного заказа составляет:
1) семьдесят два месяца – в случае строительства нового общежития, акт приемки в эксплуатацию которого прошел государственную регистрацию в правовом кадастре после 1 января 2023 года;
2) девяносто шесть месяцев – в иных случаях, не предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта.
В случае смены собственника общежития, срок размещения государственного заказа уменьшается, с учетом соотношения срока размещения государственного заказа у предыдущего собственника общежития к сроку размещения государственного заказа у нового собственника общежития, указанным в подпунктах 1) – 2) настоящего пункта.
15. Выплаты по государственному заказу осуществляются после введения в эксплуатацию общежития и регистрации обременения права на изменение целевого назначения общежития на срок не менее двадцати лет, при соблюдении требований подпункта 1) пункта 5 Правил, за полный месяц, без дробления.
Для осуществления выплаты поставщик ежемесячно предоставляет реестр, по форме согласно приложению к Правилам, содержащий сведения о фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами организаций высшего и (или) послевузовского образования местах в общежитии по состоянию на последний день месяца, за исключением реестра за декабрь, предоставляемого по состоянию на 15 декабря.

16. Егер оператор шарт жасалғанға дейін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары студенттерінің, магистранттарының және докторанттарының нақты тұратынын растаған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер Қағидалардың 15-тармағының сақталу шартымен өткен кезеңге жүзеге асырылады.
Студенттерді, магистранттар
мен докторанттарды
жатақханалардағы орындармен
қамтамасыз етуге мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына қосымша
Ескерту. Қосымшада жоғарғы оң жақ бұрыш жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
__________________________
(оператордың атауы)
20___ жылғы "___"________ жағдай бойынша жатақханадағы адамдар нақты тұрып жатқан орындар туралы тізілім
Т.А.Ә.
ЖСН
Оқитын жері (жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымын көрсету)
Оқитын курсы
Оқу деңгейі
Қолы
Мөр орны (болған жағдайда) Күні
Қазақстан Республикасы Ғылым
және жоғары білім министрінің
2023 жылғы 4 қаңтардағы
№ 1 бұйрығына
2-қосымша
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін айқындау әдістемесі 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін есептеу алгоритмін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 25.08.2023 № 442 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Әдістемеде мынадай ұғым пайдаланылады:
1) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттерін, магистранттары мен докторанттарын жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс) – жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары және докторанттары үшін жатақханаларда жаңа орындарды енгізуді қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысымен байланысты қызметтерге арналған ақшалай төлемдер.

16. В случае подтверждения оператором фактического проживания студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования до момента заключения договора, выплаты по государственному заказу осуществляются за истекший период, при условии соблюдения пункта 15 Правил.
Приложение к Правилам
размещения государственного
заказа на обеспечение
студентов, магистрантов
и докторантов местами
в общежитиях
Сноска. Правый верхний угол - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
_______________________
(наименование оператора)
Реестр о фактически занятых местах в общежитии
по состоянию на "___" ________ 20___ года
ФИО
(При его наличии)
ИИН
Место обучения (указать организацию высшего и (или) послевузовского образования)
Курс обучения
Уровень обучения
Подпись
Место печати (при наличии) Дата
Приложение 2
к приказу Министра науки
и высшего образования
Республики Казахстан
от 4 января 2023 года № 1
Методика определения размера государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика определения размера государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях (далее – Методика) разработана в соответствии с подпунктом 5) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" и определяет алгоритм расчета размера государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 25.08.2023 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В Методике используется следующее понятие:
1) государственный заказ на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования местами в общежитиях (далее – государственный заказ) – денежные выплаты за услуги по обеспечению введения новых мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования, которые связаны с государственным образовательным заказом.

2-тарау. Мемлекеттік тапсырыстың мөлшерін анықтау алгоритмі
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру шеңберіндегі қаржыландыру көлемі жатақханадағы орындардың саны мен жатақханадағы бір орынға өтемақы мөлшерінің көбейтіндісі ретінде айқындалады. Бұл ретте мемлекеттік тапсырысты орналастырудың алғашқы күнтізбелік кезекті он екі айы ішінде мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер түзету коэфициентін ескере отырып, ал кейін жатақханадағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары және докторанттары нақты орналасқан орындары үшін жүзеге асырылады. Егер төлем айы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары студенттерінің, магистранттарының және докторанттарының қысқы және жазғы каникулдар кезеңіне сәйкес келген жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары студенттерінің, магистранттарының және докторанттарының қысқы немесе жазғы каникулдарының алдындағы соңғы оқу айындағы жатақханадағы жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының студенттері, магистранттары және докторанттары нақты орналасқан орындар туралы ақпараттың негізінде жүзеге асырылады.
4. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының тиісті аумақтарында төтенше жағдай және (немесе) шектеу шаралары, оның ішінде қашықтықтан білім беру технологиялары бойынша оқу процесін ұйымдастыруды көздейтін шаралар енгізілген кезеңде мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер жатақханадағы жалпы орындар туралы мәліметтердің негізінде жүзеге асырылады.
5. Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген алғашқы күнтізбелік кезекті он екі айы, мемлекеттік тапсырыстың ай сайынғы мөлшерін есептеу жатақхана салу және реконструкция жасау кезінде мынадай формулалар бойынша есептеледі:
ҚОС = ЖНОО × ТК,
мұнда:
ҚОС - Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген алғашқы күнтізбелік кезекті он екі айда қаржыландырылатын орындар саны, оның ең жоғарғы мөлшері жатақханадағы орындардың жалпы санынан аспайды;
ЖНОО - жатақханадағы нақты орналасқан орындар;
ТК - түзету коэффициенті, оның мөлшері екіге тең;
АМТМ = МТЖМ × ҚОС / АС,
мұндағы:
АМТМ - Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген алғашқы күнтізбелік кезекті он екі айдағы ай сайынғы мемлекеттік тапсырыстың мөлшері;
МТЖМ - жатақханадағы бір орын үшін мемлекеттік тапсырыстың жылдық мөлшері:
1) сейсмикалық қауіптілігі 9 және одан да көп балды құрайтын, сондай-ақ типіне және түріне қарамастан білім беру ұйымдарының студенттеріне, манистранттары мен докторанттарына арналған жатақханалардағы орындар тапшылығы жалпы республикалық қажеттіліктің 20 пайызынан асатын республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда құрылыс салған жағдайда:

Глава 2. Алгоритм расчета размера государственного заказа
3. Объем финансирования в рамках размещения государственного заказа определяется как произведение количества мест в общежитиях и размера компенсации за одно место в общежитии. При этом в течение первых двенадцати последовательных календарных месяцев размещения государственного заказа, выплаты по государственному заказу осуществляются с учетом поправочного коэффициента, а в последующем за фактически занятые студентами, магистрантами и докторантами организаций высшего и (или) послевузовского образования места в общежитии. В случае если месяц выплат приходится на период зимних или летних каникул студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования, выплаты по государственному заказу осуществляются на основании информации о фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами организаций высшего и (или) послевузовского образования местах в общежитии за последний учебный месяц, предшествующий зимним или летним каникулам студентов, магистрантов и докторантов организаций высшего и (или) послевузовского образования.
4. Выплаты по государственному заказу, на период введения в соответствии с законодательством Республики Казахстан чрезвычайного положения и (или) ограничительных мер на соответствующих территориях Республики Казахстан, в том числе предусматривающих организацию учебного процесса по дистанционным образовательным технологиям, осуществляются на основании сведений об общем количестве мест в общежитии.
5. Первые двенадцать последовательных календарных месяцев, указанных в пункте 3 Методики, расчет размера ежемесячного государственного заказа при строительстве и реконструкции общежития рассчитывается по следующим формулам:
КФМ = ФЗМО × ПК,
где:
КФМ – количество финансируемых мест в первые двенадцать последовательных календарных месяцев, указанных в пункте 3 Методики, максимальный размер которого не может превышать общего количества мест в общежитии;
ФЗМО – фактически занятые места в общежитии;
ПК – поправочный коэффициент, размер которого равен двум.
РЕГЗ = ГРГЗ × КФМ / КМ,
где:
РЕГЗ – размер ежемесячного государственного заказа в первые двенадцать последовательных календарных месяцев, указанных в пункте 3 Методики;
ГРГЗ – годовой размер государственного заказа за одно место в общежитии, составляющий:
1) при строительстве в городах республиканского и областного значения с сейсмической опасностью 9 баллов и более, а также дефицитом мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций образования, независимо от типов и видов, свыше 20 процентов от общереспубликанской потребности:

республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 230 еселенген мөлшерін – пайдалануға қабылдау актісі 2023 жылғы 1 қаңтардан кейін құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеуден өткен жаңа жатақхана салған жағдайда;
республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 144 еселенген мөлшерін – өзге жағдайларда;
2) астананы қосқанда, өзге елді мекендерде құрылыс салған жағдайда:
республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 195 еселенген мөлшерін – пайдалануға қабылдау актісі 2023 жылғы 1 қаңтардан кейін құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеуден өткен жаңа жатақхана салған жағдайда;
республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 122 еселенген мөлшерін – өзге жағдайларда;
3) типіне және түріне қарамастан білім беру ұйымдарының студенттеріне, манистранттары мен докторанттарына арналған жатақханалардағы орындар тапшылығы жалпы республикалық қажеттіліктің 20 процентінен асатын республикалық маңызы бар қалаларда және астанада реконструкция жасаған жағдайда – республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 92 еселенген мөлшерін;
4) өзге елді мекендерде реконструкция жасаған жағдайда – республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 47 еселенген мөлшерін құрайды;
АС - он екі айдан тұратын жылдағы айлар саны.
6. Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген алғашқы күнтізбелік кезекті он екі ай аяқталғаннан кейінгі ай сайынғы мемлекеттік тапсырыс мөлшерін есептеу мына формула бойынша жүзеге асырылады:
АМТМ1 = АМТМ × ЖНОО / АС,
мұнда:
АМТМ1 - Әдістеменің 3-тармағында көрсетілген алғашқы күнтізбелік кезекті он екі ай аяқталғаннан кейінгі ай сайынғы мемлекеттік тапсырыстың мөлшері.

230-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год – в случае строительства нового общежития, акт приемки в эксплуатацию которого прошел государственную регистрацию в правовом кадастре после 1 января 2023 года;
144-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год – в иных случаях;
2) при строительстве в иных населенных пунктах, включая столицу:
195-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год – в случае строительства нового общежития, акт приемки в эксплуатацию которого прошел государственную регистрацию в правовом кадастре после 1 января 2023 года;
122-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год – в иных случаях;
3) при реконструкции в городах республиканского значения и столице с дефицитом мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов организаций образования, независимо от типов и видов, свыше 20 процентов от общереспубликанской потребности – 92-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
4) при реконструкции в иных населенных пунктах – 47-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
КМ - количество месяцев в году, составляющее двенадцать месяцев.
6. По истечении первых двенадцати последовательных календарных месяцев, указанных в пункте 3 Методики, расчет размера ежемесячного государственного заказа рассчитывается по следующей формуле:
РЕГЗ1= ГРГЗ × ФЗМО / КМ,
где:
РЕГЗ1 – размер ежемесячного государственного заказа по истечению первых двенадцати последовательных календарных месяцев, указанных в пункте 3 Методики.