Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 22 тамыздағы № 592 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 тамызда № 33321 болып тіркелді.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына, "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 11) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Ереженің 15-тармағының 48) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 19.07.2024 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің міндетін атқарушы
И. Оспанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылық министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрілігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылым
министрінің міндетін
атқарушысы
2023 жылғы 22 тамыздағы
№ 592 бұйрығымен
бекітілген
Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 19.07.2024 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 августа 2023 года № 592. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 августа 2023 года № 33321.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", подпунктом 11) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" и подпунктом 48) пункта 15 Положения о Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 19.07.2024 № 274 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации.
2. Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
И. Оспанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 22 августа 2023 года № 592
Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 19.07.2024 № 274 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына, "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабының 11) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қазандағы № 864 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 48) тармақшасына сәйкес әзірленді және өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бірыңғай индустрияландыру картасы – өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері іске асыратын өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың жиынтығы;
2) Бірыңғай индустрияландыру картасының мәселелері жөніндегі штаб (бұдан әрі Штаб) – өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті органның, салалық министрліктер мен ведомстволардың, ұлттық холдингтер мен даму институттарының, сондай-ақ басқа да мүдделі ұйымдардың өкілдері қатысатын өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган жанындағы жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін қарау мәселесі жөніндегі комиссия;
3) жауапты орган – өнеркәсіптік-инновациялық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік орган;
4) өнеркәсіпті дамыту саласындағы ұлттық даму институты (бұдан әрі – ұлттық институт) – индустрияландырудың бірыңғай картасын сүйемелдеуді жүзеге асыратын өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйенің субъектісі;
5) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – өнеркәсіп саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіру мен өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шаралары – өңдеу өнеркәсібі мен өнеркәсіптік-инновациялық қызметті дамыту мақсатында мемлекет қолданатын, Заңға сәйкес жүзеге асырылатын ынталандыру шаралары;
7) өнеркәсіптік-инновациялық жоба (бұдан әрі – жоба) – технологиялар трансфертіне, жаңа өндірістер құруға (жұмыс істеп тұрғандарын жетілдіруге) және (немесе) инновациялық қызметті жүзеге асыруға бағытталған, белгілі бір уақыт ішінде іске асырылатын іс-шаралар кешені;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 11) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" (далее – Закон), а также подпунктом 48) пункта 15 Положения о Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан" и определяют порядок включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единая карта индустриализации – совокупность промышленно-инновационных проектов, реализуемых субъектами промышленно-инновационной деятельности;
2) Штаб по вопросам единой карты индустриализации (далее – Штаб) – комиссия при уполномоченном органе в области государственного стимулирования промышленности по вопросу рассмотрения проектов для включения в единую карту индустриализации с участием представителей уполномоченного органа в области государственного стимулирования промышленности, отраслевых министерств и ведомств, национальных холдингов и институтов развития, а также других заинтересованных организаций;
3) ответственный орган – государственный орган, ответственный за реализацию промышленно-инновационного проекта;
4) национальный институт развития в области развития промышленности (далее – национальный институт) – субъект промышленно-инновационной системы, участвующий в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, осуществляющий сопровождение единой карты индустриализации;
5) уполномоченный орган в области государственного стимулирования промышленности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
6) меры государственного стимулирования промышленности – меры стимулирования, применяемые государством в целях развития обрабатывающей промышленности и промышленно-инновационной деятельности, осуществляемые в соответствии с Законом;
7) промышленно-инновационный проект (далее – проект) – комплекс реализуемых в течение определенного времени мероприятий, направленных на трансферт технологий, создание новых (усовершенствование действующих) производств и (или) осуществление инновационной деятельности;

8) өнеркәсіптік-инновациялық жүйе – өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінің, инфрақұрылым мен Қазақстан Республикасында өнеркәсіпті ынталандыруға және инновацияларды қолдауға бағытталған құралдардың жиынтығы;
9) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет – еңбек өнімділігін арттыру мақсатында экологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді ескере отырып, өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды іске асыруға, өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарларын, жұмыстары мен көрсетілетін қызметтерін ішкі және (немесе) сыртқы нарықтарға ілгерілетуге байланысты қызмет;
10) өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілері – өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару жүйесін оңтайландыру және ұлттық экономиканы дамыту жөніндегі шаралар шеңберінде құрылған ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық даму институттары, сондай-ақ өнеркәсіпті дамыту қоры.
11) өтінім беруші – өнеркәсіптік-инновациялық жобаны жоспарлауды және іске асыруды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
2-тарау. Жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу тәртібі
3. Бірыңғай индустрияландыру картасына өнеркәсіп саласындағы жобалар қосылады.
4. Бірыңғай индустрияландыру картасына өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды енгізу кезең-кезеңімен жүзеге асырылады:
1) бірінші кезең – облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) осы Қағидалардың 1-қосымшасында көзделген бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесі дайындайды;
2) екінші кезең – жобаларды уәкілетті органда және ұлттық институтта қарау;
3) үшінші кезең – Штаб отырысында жобаларды қарау.
5. Жергілікті атқарушы орган осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар жобалардың тізбесін тұрақты негізде қалыптастырады.
6. Жергілікті атқарушы орган жобалар тізбесін қалыптастыруға қарай әрбір жоба бойынша мынадай құжаттарды (бұдан әрі – материалдар) қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша индустрияландырудың бірыңғай картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар жобалар тізбесін уәкілетті органға жібереді:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаны іске асырудың жоспары-кестесі;
2) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бастапқы статистикалық деректерді таратуға өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектісінің келісімі;

8) промышленно-инновационная система – совокупность субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, инфраструктуры и инструментов, направленных на стимулирование промышленности и поддержку инноваций в Республике Казахстан;
9) промышленно-инновационная деятельность – деятельность, связанная с реализацией промышленно-инновационных проектов с учетом обеспечения экологической безопасности в целях повышения производительности труда, продвижением отечественных товаров, работ и услуг обрабатывающей промышленности на внутренний и (или) внешние рынки;
10) субъекты промышленно-инновационной системы, участвующие в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности, – национальный управляющий холдинг, созданный в рамках мер по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развитию национальной экономики, национальные институты развития, а также фонд развития промышленности, уполномоченные на реализацию мер государственного стимулирования промышленности;
11) заявитель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее планирование и реализацию промышленно-инновационного проекта.
Глава 2. Порядок включения проектов в единую карту индустриализации
3. В единую карту индустриализации включаются проекты в сфере промышленности.
4. Включение проектов в единую карту индустриализации производится поэтапно:
1) первый этап – формирование местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы (далее – местный исполнительный орган) перечня проектов с основными показателями проекта, указанными в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) второй этап – рассмотрение проектов в уполномоченном органе и национальном институте;
3) третий этап – рассмотрение проектов на заседании Штаба.
5. Местный исполнительный орган на постоянной основе формирует перечень проектов с основными показателями для включения в единую карту индустриализации, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Местный исполнительный орган по мере формирования перечня проектов направляет в уполномоченный орган Перечень проектов с основными показателями для включения в единую карту индустриализации по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов (далее – материалы) по каждому проекту:
1) план-график реализации проекта по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) согласие субъекта промышленно-инновационной системы на распространение первичных статистических данных по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

3) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес деректерді таратуға өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектісінің келісімі;
4) осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес есептік деректерді беруге өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектісінің келісімі;
5) жобаны іске асыру кезінде Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 48-бабы 1-тармағының 19) тармақшасына сәйкес ғимараттар мен құрылыстар салу үшін жер учаскесін беру қажеттілігі туындаған жағдайларда, өтінім беру сәтінде 3 (үш) айдан кешіктірмей алынған, жобаны іске асыруға бөлінген жердің координаттары (схемасы) мен жоспарланып отырған ауданын көрсете отырып, бос жер учаскесінің болуын растайтын, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органының хатының көшірмесі қоса беріледі.
7. Уәкілетті орган жергілікті атқарушы органнан материалдар келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес олардың толықтығын тексереді. Материалдардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган оларды қараусыз қалдырып, жоқ құжатты көрсете отырып, жергілікті атқарушы органға қайтарады. Жергілікті атқарушы орган қайтарылған материалдарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде жетіспейтін құжатты қоса бере отырып, материалдардың толық топтамасын жібереді.
Материалдардың толық топтамасын ұсынған кезде уәкілетті орган олардағы мәліметтерге талдау жүргізу үшін ұлттық институтқа жібереді.
8. Ұлттық институт 3 (үш) жұмыс күні ішінде материалда көрсетілген мәліметтерге талдау жүргізеді.
9. Материалдарда көрсетілген мәліметтердің сәйкессіздіктері анықталған не олар болмаған жағдайда ұлттық институт анықталған ескертулер және мұндай ескертулерді жою қажеттілігі бойынша ұсынымдары бар хатты жергілікті атқарушы органға, сондай-ақ мәлімет үшін уәкілетті органға жібереді.
10. Жүргізілген талдау қорытындылары бойынша ескетулер болмаған жағдайда ұлттық институт ескертулердің жоқтығы туралы хатты уәкілетті органға, сондай-ақ жергілікті атқарушы органға жібереді.
11. Уәкілетті орган ұлттық институттан ескертулердің жоқтығы туралы хат алғаннан кейін жобаларды Штаб отырысының қарауына шығарады, ол өтінімдердің түсуіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
12. Уәкілетті орган Штаб отырысы өткізілгенге дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Штаб отырысы өткізілетін күнді және қатысу тәсілін көрсете отырып, жергілікті атқарушы органға хабарлама жібереді.

3) согласие субъекта промышленно-инновационной системы на распространение данных согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) согласие субъекта промышленно-инновационной системы на предоставление отчетных данных согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) в случаях, когда при реализации проекта существует необходимость предоставления земельного участка, согласно подпункту 19) пункта 1 статьи 48 Земельного кодекса Республики Казахстан для строительства зданий и сооружений, прилагается копия письма местного исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы, подтверждающего наличие свободного земельного участка, с указанием координат (схемы) местоположения и планируемой площади отвода под реализацию, полученная не позднее 3 (трех) месяцев на момент подачи заявки.
7. Уполномоченный орган в течении 2 (двух) рабочих дней со дня поступления от местного исполнительного органа материалов проверяет их на полноту в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил. При предоставлении неполного пакета материалов уполномоченный орган возвращает их без рассмотрения в местный исполнительный орган с указанием отсутствующего документа. Местный исполнительный орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления возврата направляет полный пакет материалов с приложением недостающего документа.
При предоставлении полного пакета материалов уполномоченный орган направляет их в национальный институт для проведения анализа сведений, содержащихся в них.
8. Национальный институт в течение 3 (трех) рабочих дней проводит анализ сведений, указанных в материалах
9. При установлении несоответствий сведений, указанных в материалах, либо их отсутствии национальный институт направляет письмо с рекомендациями о выявленных замечаниях и необходимости устранения таких замечаний в местный исполнительный орган, а также в уполномоченный орган для сведения.
10. При отсутствии замечаний по итогам проведенного анализа, национальный институт направляет письмо об отсутствии замечаний в уполномоченный орган, а также в местный исполнительный орган для сведения.
11. Уполномоченный орган после получения от национального института письма об отсутствии замечаний выносит проекты на рассмотрение заседания Штаба, которое проводится по мере поступления заявок, но не реже одного раза в квартал.
12. Уполномоченный орган не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до проведения заседания Штаба направляет уведомление в местный исполнительный орган с указанием даты проведения заседания Штаба и способа принятия участия.

13. Егер Штаб мүшелерінің жартысынан көбі қатысса, Штаб отырысы заңды болып саналады.
Тиісті мәселелерге жетекшілік ететін уәкілетті орган басшысының орынбасары Штаб төрағасы болып табылады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
Штаб құрамына уәкілетті органның, мүдделі орталық мемлекеттік органдардың, "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және өнеркәсіптік-инновациялық қызметті мемлекеттік ынталандыруға қатысатын өнеркәсіптік-инновациялық жүйе субъектілерінің өкілдері енгізіледі.
Штаб шешімдері отырысқа қатысып отырған Штаб мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен қабылданады және хаттамамен ресімделеді, оған Штаб отырысына қатысып отырғандардың барлығы қол қоюға тиіс. Штаб мүшелерінің шешімдер қабылдау кезінде тең дауыстары болады және дауыстар тең болған кезде Штаб төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
14. Штаб мынандай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жауапты мемлекеттік органды көрсете отырып, жобаны бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу туралы;
2) жоба бойынша анықталған ескертулер мен сәйкессіздіктердің толық тізбесін көрсете отырып, жобаны жергілікті атқарушы органға пысықтауға қайтару туралы;
3) жобаны бірыңғай индустрияландыру картасынан алып тастау туралы;
4) жобаның негізгі параметрлерінің өзгерістерін бекіту туралы.
15. Уәкілетті орган Штаб отырысы өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде отырыс хаттамасының көшірмесін мониторинг мақсатында жергілікті атқарушы органға және уәкілетті органға жібереді.
Штаб отырысының хаттамасы жіберілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган бірыңғай индустрияландыру картасын бекітуді көздейтін уәкілетті орган басшысының бұйрығына тиісті толықтырулар енгізеді.
16. Уәкілетті орган жауапты органның ұсыныстары негізінде осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес өткізілетін Штаб отырысының қарауына шығару арқылы бірыңғай индустрияландыру картасына енгізілген жобалар бойынша ақпаратты өзектендіруді жүзеге асырады.
Жобаның негізгі параметрлерін өзгерту қажет болған жағдайда жауапты органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын тұлға қол қойған осындай өзгерістер туралы ұсыныс жібереді.
17. Жобалар бойынша ақпаратты өзектендіру мәселелері бойынша Штаб отырыстарын өткізу және олар бойынша шешімдер қабылдау, сондай-ақ бірыңғай индустрияландыру картасын бекітуді көздейтін уәкілетті орган басшысының бұйрығына тиісті өзгерістер енгізу осы Қағидалардың 5-тарауында көзделген тәртіппен реттеледі.

13. Заседание Штаба считается правомочными, если на нем присутствует более половины членов Штаба.
Председателем Штаба является заместитель руководителя уполномоченного органа, курирующий соответствующие вопросы. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя.
В состав Штаба включаются представители уполномоченного органа, заинтересованных центральных государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" и субъектов промышленно-инновационной системы, участвующих в государственном стимулировании промышленно-инновационной деятельности.
Решения Штаба принимаются большинством голосов от общего числа присутствующих на заседании членов Штаба и оформляются протоколом, который должен быть подписан всеми присутствующими на заседании Штаба. Члены Штаба обладают равными голосами при принятии решений и при равенстве голосов принятым считается решение, проголосованное председателем Штаба.
14. Штаб принимает одно из следующих решений:
1) о включении проектов в единую карту индустриализации с указанием ответственного органа;
2) о возвращении проекта местному исполнительному органу на доработку с указанием исчерпывающего перечня выявленных замечаний и несоответствий по проекту;
3) об исключении проекта из единой карты индустриализации;
4) об утверждении изменений основных параметров проекта.
15. Уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения заседания Штаба направляет копию протокола заседания в местный исполнительный орган и ответственный орган в целях мониторинга проекта.
В течение 3 (трех) рабочих дней со дня направления протокола заседания Штаба уполномоченный орган вносит соответствующие дополнения в приказ руководителя уполномоченного органа, предусматривающего утверждение единой карты индустриализации.
16. Уполномоченный орган на основе предложений ответственного органа осуществляет актуализацию информации по проектам, включенным в единую карту индустриализации, путем вынесения на рассмотрение заседания Штаба, проводимого в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил.
В случае необходимости изменения основных параметров проекта ответственный орган направляет предложение о таких изменениях, подписанное первым руководителем ответственного органа или лицом, его заменяющим.
17. Проведение заседаний Штаба по вопросам актуализации информации по проектам и принятие по ним решений, а также внесение соответствующих изменений в приказ руководителя уполномоченного органа, предусматривающего утверждение единой карты индустриализации, регулируется в порядке, предусмотренном Главой 5 настоящих Правил.

18. Өзектендіру қорытындысы бойынша бірыңғай индустрияландыру картасына енгізілген жоба бойынша ақпарат өзгертуге жатады немесе жоба бірыңғай индустрияландыру картасынан шығарылады.
Бастамашы жобаны іске асырудан бас тартқан немесе өтініш беруші жобаны іске асыру жоспары-кестесінің іс-шараларын орындамаған жағдайларда жобалар жауапты органның бастамасы бойынша бірыңғай индустрияландыру картасынан шығарылады.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
1-қосымша
Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесі
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps?lang=kk
Әкімшілік деректер нысанының атауы: өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесі
Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1- ППИП
Жиілік: бір реттік
Есепті кезең: _ _ күні _ _ айы _ _ _ жыл
Ақпарат беретін тұлғалар тобы: облыстың, республикалық маңызы бар қалалар және астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: бірыңғай индустрияландыру картасына өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесін қалыптастыруға қарай
р/с №
Жобаның атауы
Өтінім беруші
Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі (12 белгіде)
Құрылтайшы
Құрылтайшының атауы
ел
үлес, %
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіш коды
Жоспарланған мемлекеттік ынталандыру шаралары
Жұмыс орнының саны
Шара түрінің атауы
Шараның құндық мәні, миллион теңге
Құрылыс кезеңінде
Пайдалану кезеңінде
6
7
8
кестенің жалғасы
Жоба бойынша негізгі капиталға инвестицияның жоспарланған көлемі,
миллион теңге
Жобаны қаржыландыру көздері
Меншіктік қаражат, миллион теңге
Қарыз қаражат, миллион теңге
Бюджет қаражаты, миллион теңге
Қосымша қаржыландыру қажеттігі, миллион теңге
9
10
кестенің жалғасы
Шығарылатын тауар/көрсетілетін қызмет атауы
Жобаның қуаттылығы
Шығарылатын тауар/көрсетілетін қызмет атауы
Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлар номенклатурасы коды (6-10 белгіде)
заттай мәнде (өлшем бірлігімен)
құндық мәнде, миллионтеңге
11
12
кестенің жалғасы
Пайдалануға беру мерзімі (жыл)
Ағымдағы жағдайы
Байланыс деректері
Ұялы телефон
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
13
14
15
Жергілікті атқарушы органның жауапты қызметкері:
_______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Телефоны: ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы:___________________________________
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті тұлға_____________________________
_______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы ___________
(мөр үшін орын),
толтыру күні                   "__" _______ 20__ жыл
Ескерту: "Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу үшін негізгі көрсеткіштері бар өнеркәсіптік-инновациялық жобалардың тізбесінің" нысанын толтыру бойынша түсініктеме:

18. По итогам актуализации информация по проекту, включенному в единую карту индустриализации, подлежит изменению либо проект исключается из единой карты индустриализации.
Проекты исключаются из единой карты индустриализации по инициативе ответственного органа в случаях отказа инициатора от реализации проекта или невыполнения заявителем мероприятий плана-графика реализации проекта.
Приложение 1
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую
карту индустриализации
Перечень промышленно-инновационных проектов с основными показателями для включения в единую карту индустриализации
Представляется: в Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps?lang=kk
Наименование формы административных данных: Перечень промышленно-инновационных проектов
Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ППИП
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __число__месяц____год
Круг лиц, представляющих информацию: местные исполнительные органы области, городов республиканского значения и столицы
Срок представления формы административных данных: по мере формирования перечня промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации
№ п/п
Наименование проекта
Заявитель
Бизнес-идентификационный номер/Индивидуальный идентификационный номер (на 12 знаках)
Учредитель
Наименование учредителя
страна
доля, %
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Код классификатора административно-территориальных объектов
Планируемые меры государственного стимулирования
Кол-во рабочих мест
Наименование вида меры
Мера в стоимостном выражении, миллион тенге
На период строительства
На период эксплуатации
6
7
8
продолжение таблицы
Планируемый объем инвестиций в основной капитал по проекту, миллион тенге
Источники финансирования проекта
Собственные средства, миллион тенге
Заемные средства, миллион тенге
Бюджетные средства, миллион тенге
Дополнительная потребность в финансировании, миллион тенге
9
10
продолжение таблицы
Наименование выпускаемой продукции
Проектная мощность
Наименование выпускаемой продукции
код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности (на 6–10 знаках)
В натуральном выражении
В стоимостном выражении, миллион тенге
11
12
продолжение таблицы
Срок ввода в эксплуатацию (год)
Текущее состояние
Контакты
Мобильный телефон
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
13
14
15
Телефоны: ______________________________________________________
Адрес электронной почты: ________________________________________
Ответственное лицо _____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись ___________
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание: ______________
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись ___________
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами
частного предпринимательства)
дата заполнения "__" _______20__ года
Примечание: пояснение по заполнению "Формы перечня промышленно- инновационных проектов с основными показателями для включения в единую карту индустриализации":

1. Нысанның 1-бағанында жобаның реттік нөмірі көрсетіледі;
2. Нысанның 2-бағанында жобаның атауы көрсетіледі;
3. Нысанның 3-бағанында жобаның өтініш берушісі көрсетіледі;
4. Нысанның 4-бағанында жоба өтініш берушінің 12 белгіде Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5. Нысанның 5-бағанында жоба бойынша Құрылтайшы, оның ішінде құрылтайшы(-лар) атауына, еліне және үлесіне қатысты ақпарат көрсетіледі (егер екі және одан да көп құрылтайшы көрсетілсе, ел және үлес бойынша ақпаратты әрбір құрылтайшы бойынша бөлек көрсету қажет);
6. Нысанның 6-бағанында жобаның іске асырылу орны бойынша Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіш коды көрсетіледі (облыс, қала/аудан, аудан/ауылдық округ/ауыл);
7. Нысанның 7-бағанында мемлекеттік ынталандырудың жоспарланатын шаралары, оның ішінде шараның атауы (қысқаша сипаттамасы) және шараның құндық мәні (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
8. Нысанның 8-бағанында құрылыс кезеңіне және пайдалану кезеңіне арналған жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
9. Нысанның 9-бағанында жобаны пайдалауға бергенге дейінгі негізгі капиталға инвестициялар көлемі көрсетіледі;
10. Нысанның 10-бағанында жобаны пайдалауға бергенге дейінгі негізгі капиталға инвестициялар көлеміне сәйкес жобаны қаржыландыру көздері көрсетіледі;
11. Нысанның 11-бағанында шығарылатын тауар / көрсетілетін қызмет атауы мен әр тауар бойынша сыртқы экономикалық қызметтің тауарлар номенклатурасы коды 6-10 белгіде көрсетіледі;
12. Нысанның 12-бағанында заттай және құндық мәндегі жобаның қуаттылығы көрсетіледі (егер 11-бағанда 2 не одан да көп тауар/қызмет көрсетілген жағдайда, заттай және құндық мәндегі жобалық қуатты әр тауар бойынша жеке көрсету қажет; егер жоба қазіргі өндірісті жаңғыртуға бағытталса, онда заттай мәндегі жобалық қуатты қолда бар өндіріс көлемін еспеке алмағанда (шегергенде) мәнді көрсету қажет);
13. 13-бағанда жобаны пайдалануға беру мерзімі (жылы) көрсетіледі;
14. 14-бағанда жобаның ағымдағы жағдайы көрсетіледі (жүргізілген жұмыстардың толық сипаттамасы);
15. 15-бағанда жобаны іске асыруға жауапты тұлғаның байланыс деректері көрсетіледі.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
2-қосымша
Жобаны іске асырудың өнеркәсіптік-инновациялық жоспар-кестесі
Іс-шараның атауы
Орындау мерзімі (нысанға сәйкес)
1.
2.
3.
1) "Ай, жыл – ай, жыл" форматында құжаттаманы әзірлеу (жобалау-сметалық құжаттама, техникалық-экономикалық негіздеме және тағы басқа);
2) "Ай, жыл – ай, жыл" форматында құрылыс жұмыстарын жүргізу (жаңа жобаларға міндетті);

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер проекта;
2. В графе 2 формы указывается наименование проекта;
3. В графе 3 формы указывается заявитель;
4. В графе 4 формы указывается бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер заявителя проекта на 12 знаках;
5. В графе 5 формы указывается Учредитель по проекту, в том числе информация касательно наименования учредителя(-ей), страны и доли (если указывается два и более учредителя, информацию по стране и доле необходимо указать по каждому учредителю раздельно);
6. В графе 6 формы указывается код Классификатора административно-территориальных объектов места реализации проекта (область, город/район, район/сельский округ/село);
7. В графе 7 формы указывается планируемые меры государственного стимулирования, в том числе наименование меры (краткое описание) и значение меры в стоимостном выражении (при наличии);
8. В графе 8 формы указывается количество рабочих мест на период строительства и на период эксплуатации;
9. В графе 9 формы указывается объем инвестиций в основной капитал;
10. В графе 10 формы указываются источники финансирования проекта согласно объему инвестиций в основной капитал;
11. В графе 11 формы указывается наименование выпускаемой продукции и код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности по каждой продукции отдельно на 6–10 знаках;
12. В графе 12 указывается проектная мощность в натуральном и стоимостном выражениях (в случаях если указывается два и более продукции в графе 11, необходимо указать мощность в натуральном и стоимостном выражениях отдельно по каждой продукции; в случаях если проект направлен на модернизацию имеющегося производства, проектную мощность в натуральном выражении необходимо указать значения без учета (за вычетом) имеющегося объема производства);
13. В графе 13 указывается срок ввода в эксплуатацию проекта (год);
14. В графе 14 указывается текущее состояние проекта (подробное описание проведенных работ);
15. В графе 15 указывается контакты ответственного лица за реализацию проекта.
Приложение 2
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации
План-график реализации промышленно-инновационного проекта
Наименование мероприятия
Срок исполнения (согласно формату)
1.
2.
3.
1) Разработка документации (проектно-сметная документация, технико-экономическое обоснование, и так далее) в формате "месяц, год - месяц, год";
2) Проведение строительных работ в формате "месяц, год - месяц, год" (обязательно для новых проектов);

3) "Ай, жыл – ай, жыл" форматында жабдықты жеткізу;
4) "Ай, жыл – ай, жыл" форматында жабдықты монтаждау;
5) "Ай, жыл – ай, жыл" форматында іске қосу-баптау жұмыстары;
6) "Ай, жыл" форматында пайдалануға беру (іске қосу актісін алу);
7) "Ай, жыл" форматында өнім шығаруды бастау;
8) "Жыл" форматында жобалық қуатқа шығу.
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
3-қосымша
Алғашқы статистикалық деректерді таратуға арналған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің келісімі (бар болған жағдайда жобаға өтінім берушінің бланкісінде толтырылады)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің толық атауы)
мынадай көрсеткіштер бойынша ______________________________________
__________________________________________________________________________
жергілікті атқарушы органға, уәкілетті органға, өнеркәсіпті дамыту саласындағы
ұлттық даму институтына
__________________________________________________________________
(органдардың атауы)
алғашқы статистикалық деректерді ашуға келісім береді:
1) негізгі капиталға инвестициялар көлемі;
2) орындалған құрылыс жұмыстарының (қызметтерінің) көлемі;
3) өндірілген өнімнің және көрсетілген қызметтердің көлемі;
4) есептік кезең үшін қызметкерлердің есепті кезеңдегі орташа тізімдік саны.
Бірінші басшы:________________________________________________
Қолы:__________ (мөр орны бар болған жағдайда),
толтырылған күні "___" ___________20__ жыл
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
4-қосымша
Деректерді таратуға арналған өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің келісімі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің толық атауы) (бұдан әрі – Субъект)
__________________________________________________________
жобасы бойынша (бұдан әрі – Жоба) уәкілетті орган, жауапты орган,
өнеркәсіпті дамыту саласындағы өнеркәсіпті дамыту саласындағы ұлттық
даму институтына мынадай көрсеткіштер бойынша мынадай деректерді
ашуға және пайдалануға келісім береді:
– жобаның атауы;
– жобаға өтінім беруші;
– өңір;
– заттай мәндегі қуаты;
– іске қосу жылы (жыл);
– жауапты мемлекеттік орган, холдинг;
– инвестиция көлемі (миллионтеңге);
– іске қосу кезеңіндегі жұмыс орындар саны (адам);
– мемлекеттік ынталандыру шаралары (атауы).
Бірінші басшы:________________________________________________
Қолы:__________ (мөр орны бар болған жағдайда),
толтырылған күні "___" ___________20__ жыл
Өнеркәсіптік-инновациялық
жобаларды бірыңғай
индустрияландыру картасына
енгізу қағидаларына
5-қосымша
Жобаны іске асыру шеңберінде есептер беруге өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің келісімі
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісінің толық атауы) (бұдан әрі – Субъект)
__________________________________________________________
жобасы бойынша (бұдан әрі – Жоба) уәкілетті орган, жауапты орган және
өнеркәсіпті дамыту саласындағы өнеркәсіпті дамыту саласындағы ұлттық
даму институтының сұрауы бойынша есептік деректерді беруге келісім береді.
Бірінші басшы: ________________________________________________
Қолы:__________ (мөр орны бар болған жағдайда),
толтырылған күні             "___" ___________20__ жыл

3) Поставка оборудования в формате "месяц, год - месяц, год";
4) Монтаж оборудования в формате "месяц, год - месяц, год";
5) Пусконаладочные работы в формате "месяц, год - месяц, год";
6) Ввод в эксплуатацию (получение акта ввода) в формате "месяц, год";
7) Начало выпуска продукции в формате "месяц, год" (обязательно для модернизации);
8) Выход на проектную мощность в формате "год".
Приложение 3
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации
Согласие субъекта промышленно-инновационной деятельности на распространение первичных статистических данных (заполняется на бланке заявителя при наличии)
___________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(полное наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности)
дает согласие на раскрытие первичных статистических данных местному
исполнительному органу, уполномоченному органу, национальному институту
развития в области развития промышленности
__________________________________________________________________
(наименование органов)
по показателям:
1) объем инвестиций в основной капитал;
2) объем выполненных строительных работ (услуг);
3) объем произведенной продукции и оказанных услуг;
4) списочная численность работников в среднем за отчетный период
Первый руководитель: __________________________________________
Подпись: ___________ (место печати), дата заполнения "___" ________
20__ года __________________
Печать (при наличии)
Приложение 4
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации
Согласие субъекта промышленно-инновационной деятельности на распространение данных
____________________________________________________________________
(полное наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности)
(далее – Субъект) по проекту _______________________________________
(далее – Проект)
(наименование проекта)
дает уполномоченному органу, ответственному органу и национальному
институту развития в области развития промышленности согласие на
раскрытие и использование следующих данных:
- наименование проекта;
- инициатор;
- регион;
- мощность в натуральном выражении;
- ввод в эксплуатацию (год);
- ответственный государственный орган, холдинг;
- объем инвестиций (миллион тенге);
- рабочие места в период эксплуатации (человек);
- меры государственного стимулирования (наименование).
Первый руководитель:
____________________________________________
Подпись: ______________________ (место печати при наличии),
дата заполнения "__" ______ 20__ года _____________
Приложение 5
к Правилам включения
промышленно-инновационных
проектов в единую карту
индустриализации
Согласие субъекта промышленно-инновационной деятельности на предоставление отчетов в рамках реализации проекта
_____________________________________________________________
(полное наименование субъекта промышленно-инновационной деятельности)
(далее – Субъект)
по проекту _______________________________________
(наименование проекта) (далее – Проект)
дает согласие на предоставление отчетных данных по запросу уполномоченного органа,
ответственного органа и национального института развития в области развития
промышленности.
Первый руководитель:
____________________________________________
Подпись: ______________________ (место печати при наличии),
дата заполнения "__" ______ 20__ года _____________