Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 938 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 желтоқсанда № 33821 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының ұсынылып отырған тізбесі бекітілсін, оларға осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізіледі.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Бас Қолбасшылығы заңнамасында белгіленген тәртіпте мыналарды:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 938 бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери қызмет өткеру нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 152 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10620 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында әскери қызмет өткеру нұсқаулығында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Офицерлер, сержанттар мен сарбаздар құрамдарының лауазымдарына келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау үшін кандидаттарды (бұдан әрі - кандидаттар) іріктеуді және зерделеуді Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Бас қолбасшылығының (бұдан әрі – ҰҰБҚ), өңірлік қолбасшылықтарының (бұдан әрі - ӨңҚ), әскери бөлімдерінің және Ұлттық ұлан академиясының (бұдан әрі - Академия) кадр қызметтері жүзеге асырады.";

О внесении изменений в некоторые приказы министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 938. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2023 года № 33821
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения согласно приложению к настоящему приказу.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Приложение к приказу
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 декабря 2023 года № 938
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 152 "Об утверждении Инструкции прохождения воинской службы в Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10620):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О Национальной гвардии Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции прохождения воинской службы в Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Изучение и отбор кандидатов (далее – кандидаты) для приема на воинскую службу по контракту на должности офицерского, сержантского и солдатского составов осуществляется кадровыми службами Главного командования Национальной гвардии Республики Казахстан (далее - ГКНГ), региональных командований (далее – РгК), воинских частей и Академии Национальной гвардии (далее - Академия).";

30 және 31-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Әскери қызметшілерді Ұлттық ұланның жеке құрамының тізімдерінде қалдыра отырып, басқа мемлекеттердің әскери оқу орындарының курсанттары (тыңдаушылары) ретінде тіркеу ҰҰБҚ емтихан қабылдау комиссиясының ұсынымы бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрықтарымен жүзеге асырылады.
31. Әскери оқу орнын аяқтаған соң, бітіруші Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрығымен лауазымға тағайындалады немесе тиісті командирдің (бастықтың) қарамағына тіркеледі.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Келісімшарт бойынша әскери қызметшілерді ӨңҚ, Академия, тікелей бағынысты бөлімдер арасында тиісті командирлердің (бастықтардың) қолдаухаты бойынша тағайындау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының жеке құрам бойынша бұйрықтарымен жүзеге асырылады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Офицерлер, сержанттар мен сарбаздар құрамының әскери қызметшілерін Ұлттық ұланнан әскери қызмет көзделген басқа мемлекеттік органдарға іссапарға жіберу және әскери қызметшілерді (қызметкерлерді) құқық қорғау және арнайы органдардан, Қарулы Күштерден, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардан ҚР ҰҰ-ға келісімшарт бойынша әскери қызметке қабылдау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің немесе Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының жеке құрам бойынша бұйрықтарымен жүргізіледі.".
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Әскери қызметте болудың шекті жасына толған әскери қызметшілер Заң 25 – бабы 2 тармағына сәйкес осы Нұқсаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының атына келісімшарт мерзімін ұзарту туралы баянат береді.";
48 және 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Тікелей бастықтардың қолдауы және аттестаттау комиссиясының шешімі бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы Қағидаларға сәйкес екінші мерзімге әскери лауазымдарда болу уақытын ұзартады.
49. ӨңҚ және тікелей бағынысты әскери бөлімдер жыл сайын 5 желтоқсанға ҰҰБҚ Кадр және әскери білім басқармасына өз номенклатурасы бойынша ротациялау жоспары мен тізімін және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының номенклатурасының әскери қызметшілерін ротациялау бойынша ұсыныстар жолдайды.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 30 и 31 изложить в следующей редакции:
"30. Зачисление военнослужащих курсантами (слушателями) военных учебных заведений других государств с оставлением в списках личного состава Национальной гвардии осуществляется приказами заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией по представлению приемной экзаменационной комиссии ГКНГ.
31. По окончании военного учебного заведения выпускник назначается на должность или зачисляется в распоряжение соответствующего командира (начальника) приказом заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Назначение военнослужащих по контракту между РгК, Академии, воинскими частями непосредственного подчинения по ходатайству соответствующих командиров (начальников) осуществляется приказами по личному составу заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Откомандирование военнослужащих офицерского, сержантского и солдатского составов из Национальной гвардии в другие государственные органы, где предусмотрена воинская служба и поступление на воинскую службу по контракту в НГ РК военнослужащих (сотрудников) из правоохранительных и специальных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований производится приказами по личному составу Министра внутренних дел либо заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Военнослужащие, достигшие предельного возраста состояния на воинской службе, соответствующие требованию пункта 2 статьи 25 Закона подают на имя заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией рапорт о продлении срока контракта по форме, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции.";
пункты 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"48. По ходатайству прямых начальников и решению аттестационной комиссии заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующий Национальной гвардией продлевает время нахождения на воинских должностях на второй срок, согласно Правил.
49. РгК и воинскими частями непосредственного подчинения ежегодно к 5 декабря в управление кадров и военного образования ГКНГ представляется план и список ротации военнослужащих по своей номенклатуре и предложения по ротации военнослужащих номенклатуры заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:

"57. Қағидалардың 90-тармағына сәйкес офицерлер құрамының алғашқы әскери атағын беруге ұсынылған әскери қызметшілерге Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің бланкісінде ұсыным ресімделеді.";
60 және 61-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Әскери атағы жоқ азаматтарға "қатардағы жауынгер" әскери атағы тиісті штаттық лауазымдарға келісімшарт бойынша әскери қызметке кірген, сондай-ақ Академияға түскен кезде жеке құрам бойынша бұйрықтармен беріледі.
61. "Кіші сержант" әскери атағы әскери қызметшіні штатта тиісті және одан жоғары әскери атақ көзделген әскери лауазымға тағайындау кезінде, оқу бөлімін бітірген соң, ал Академия курсанттарына олар Академия жанындағы біліктілікті арттыру факультетінде оқу-әдістемелік жиындардан өткеннен кейін беріледі.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы жыл сайын бұйрық шығарады, онда ӨңҚ мен әскери бөлімдер ЖӘБО-ға бекітіледі.";
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"109. Мерзімді қызметтегі сарбаз-мамандарды әскери оқу бөлімінде даярлау есебін ҰҰБҚ басқармалары шақыру кезеңдері бойынша жасайды, Ұйымдастыру-жұмылдыру басқармасы жинақтайды және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы бекітеді.";
122-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
122. Заңда көзделген жағдайларда мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының бұйрығымен, денсаулық жағдайы бойынша әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы негізінде әскери бөлім командирінің бұйрығымен жүргізіледі.
124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"124. Запасқа шығарылғандарды ұйымдасқан түрде жөнелтуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы бекіткен кестеге сәйкес әскери есепке қою пункттеріне дейінгі жол жүру құжаттары алдын ала сатылып алынады.";
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"128. Олар үшін бос лауазымдардың бар-жоғын келіскеннен, қажетті құжаттарды жинағаннан, медициналық куәландыру және арнайы тексеру өткізілгеннен кейін бұл әскери қызметшілер:
1) өңірлік қолбасшылықтардың әскери бөлімдері арасында – өңірлік қолбасшылық қолбасшысының өкімімен;
2) Академия, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысына тікелей бағынысты әскери бөлімдер және ӨңҚ арасында – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұлан Бас қолбасшысының өкімімен ауыстырылады.";
көрсетілген Нұсқаулыққа 8-қосымшада:

57. На военнослужащих, представляемых к присвоению первого воинского звания офицерского состава в соответствии с пунктом 90 Правил, оформляется представление на бланке Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
пункты 60 и 61 изложить в следующей редакции:
"60. Воинское звание "рядовой" присваивается гражданам, не имеющим воинского звания, приказами по личному составу при поступлении на воинскую службу по контракту на соответствующие штатные должности, а также при поступлении в Академию.
61. Воинское звание "младший сержант" присваивается при назначении военнослужащего на воинскую должность, по которой штатом предусмотрено соответствующее воинское звание и выше после обучения в учебной части, а курсантам Академии присваивается после прохождения ими учебно-методических сборов на факультете повышения квалификации при Академии.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. Заместителем Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующим Национальной гвардией ежегодно издается приказ, которым РгК и воинские части закрепляются за МОВУ.";
пункт 109 изложить в следующей редакции:
"109. Расчет на подготовку солдат-специалистов срочной службы в учебной воинской части составляется по периодам призыва управлениями ГКНГ, обобщается организационно-мобилизационным управлением и утверждается заместителем Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующим Национальной гвардией.";
пункт 122 изложить в следующей редакции:
"122. Досрочное увольнение военнослужащих срочной службы в запас в случаях, предусмотренных Законом производится приказом заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией, а по состоянию здоровья - приказом командира воинской части на основании заключения военно-врачебной комиссии.";
пункт 124 изложить в следующей редакции:
"124. В целях обеспечения организованной отправки, уволенных в запас проездные документы до пунктов постановки на воинский учет, приобретаются заблаговременно согласно утвержденного заместителем Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующим Национальной гвардией графика.";
пункт 128 изложить в следующей редакции:
128. После согласования с воинскими частями о наличии для них вакантных должностей, сбора необходимых документов, проведения медицинского освидетельствования и специальной проверки данные военнослужащие переводятся:
1) между воинскими частями РгК – распоряжением командующего РгК;
2) между Академией, воинскими частями, непосредственно подчиненными заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией и РгК – распоряжением заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией.
в приложении 8 к указанной Инструкции:

1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
1) аттесттау (Ұлттық ұлан академиясының бітірушілеріне);
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің жеңдегі белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 354 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11072 болып тіркелген):
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығына, өңірлік қолбасшылықтарына, Академияға және әскери бөлімдеріне тиістілігін көрсететін Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің жеңдегі белгілерінің сипаттамасы;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығына, өңірлік қолбасшылықтарына, Әскери институтына және әскери бөлімдеріне тиістілігін көрсететін Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің жеңдегі белгілерінің сипаттамасында:
тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығына, өңірлік қолбасшылықтарына, Академияға және әскери бөлімдеріне тиістілігін көрсететін Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің жеңдегі белгілерінің сипаттамасы";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Академиясының эмблемасы (логотипі) Қазақстан Республикасы туының түсіне көгілдір реңді шеңбер болып табылады. Шеңбер 2 аймаққа бөлінген: бірінші (сыртқы) – көгілдір түсті, екі жағынан сары шеңбермен бөлінген, олардың ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының құрылымдық бөлімшесінің мәртебесін білдіретін "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҰЛТТЫҚ ҰЛАНЫНЫҢ АКАДЕМИЯСЫ" деген жазулар, ал төменгі жағында қазақ ұлттық ою-өрнегі бар жолақ бар; екінші (ішкі) – көгілдір түсті фонда ортасында айқастырылған жүздері төмен қылыштарда ашық кітап орналасқан, кітаптың астында екі лавр бұтағы орналастырылған, бүкіл композицияның үстінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының эмблемасы орналасқан.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери қызметшілерінің жеңдегі белгілері осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Асханалардың, монша-кір жуу комбинаттарының ғимараттарын, үй-жайларын және олардағы әскери мүлікті мүліктік жалға (жалдауға) өтеусіз уақытша беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 10 тамыздағы № 549 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15637 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген асханалардың, монша-кір жуу комбинаттарының ғимараттарын, үй-жайларын және олардағы әскери мүлікті мүліктік жалға (жалдауға) өтеусіз уақытша беру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) аттестация (для выпускников Академии Национальной гвардии);".
2. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 354 "Об утверждении нарукавных знаков военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11072):
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) описание нарукавных знаков военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, указывающие на принадлежность к Главному командованию Национальной гвардии, региональным командованиям, Академии и воинским частям Национальной гвардии Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
в Описаниях нарукавных знаков военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, указывающих на принадлежность к Главному командованию Национальной гвардии, региональным командованиям, Военному институту и воинским частям Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Описание нарукавных знаков военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, указывающие на принадлежность к Главному командованию Национальной гвардии, региональным командованиям, Академии и воинским частям Национальной гвардии Республики Казахстан";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Эмблема (логотип) Академии Национальной гвардии Республики Казахстан представляет собой окружность с бирюзывом фоном в цвет флага Республики Казахстан. Окружность разделена на 2 области: первая (внешняя) – бирюзового цвета, разделена с обоих сторон желтыми окружностями, внутри которых имеются надписи: "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҰЛТТЫҚ ҰЛАНЫНЫҢ АКАДЕМИЯСЫ", обозначающую статус структурного подразделения Национальной гвардии Республики Казахстан, снизу – полоса с казахским национальным орнаментом; вторая (внутренняя) – на бирюзовом фоне в центре на скрещенных лезвиями вниз мечах расположена раскрытая книга, под книгой размещены две лавровые ветви, над всей композицией расположена эмблема Национальной гвардии Республики Казахстан.";
Нарукавные знаки военнослужащих Национальной гвардии Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
3. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 августа 2017 года № 549 "Об утверждении Правил безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовых, банно-прачечных комбинатов и находящегося в них военного имущества в имущественный наем (аренду)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15637):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах безвозмездной временной передачи зданий, помещений столовой, банно-прачечных комбинатов и находящегося в них военного имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мүлікті жалға беруші (жалдауға беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының өңірлік қолбасшылықтары, әскери бөлімдері мен Академиясы болып табылады.".
4. "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 17 тамыздағы № 562 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15699 болып тіркелген):
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
""Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН":
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларында:
7-тармақтың 2-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары – Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы не оны алмастыратын адам – Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери қызметшілеріне.".
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 938 бұйрыққа
қосымша

"2. Наймодателями (арендодателями) имущества являются Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан, региональные командования, воинские части и Академия Национальной гвардии Республики Казахстан.".
4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 августа 2017 года № 562 "Об утверждении Правил предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства на воздушном транспорте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15699):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 8 статьи 44 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах предоставления военнослужащим и членам их семей права на проезд за счет государства на воздушном транспорте, утвержденных указанным приказом:
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующего Национальной гвардией либо лица, его замещающего-военнослужащим Национальной гвардии Республики Казахстан.".
Приложение к приказу
Министр внутренних
дел Республики Казахстан
от 27 декабря 2023 года № 938