Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2024 жылғы 16 тамыздағы № 282 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 19 тамызда № 34941 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2024 жылғы 16 тамыздағы
№ 282 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк кеме тiзiлiмiнде, жалға алынған шетелдiк кемелер тiзiлiмiнде және Кеме кiтабында Ішкі су мен "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемені, сондай-ақ шағын көлемді кемені және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 16 августа 2024 года № 282. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2024 года № 34941
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 16 августа 2024 года № 282
Перечень некоторых приказов исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10400):
в Правилах государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная регистрация судна внутреннего водного плавания и судна плавания "река – море", а также маломерного судна и прав на них в Государственном судовом реестре, в Реестре арендованных иностранных судов и в Судовой книге осуществляется территориальными подразделениями Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
пункт 67 изложить в следующей редакции:

"67. Толық техникалық тозу немесе қаза болу себебінен кемені мемлекеттік тіркеуден шығарған кезде кеме кітабына және тіркеу карточкасына тиісті жазбалар жасалады.";
2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25-қосымшалар осы тізбеге 1, 2, 3, 4, 5 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. "Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – 1-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Осы Қағидалардың "Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген негіздер бойынша 1-мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес 1-мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға 1-мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жолдайды.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға кәсіби диплом немесе бас тарту туралы дәлелді жауап береді.";
25-алып тастау;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. "Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – 2-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.";
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"67. При снятии судна с государственной регистрации по причине полного технического износа или гибели делаются соответствующие записи в Судовой книге и регистрационной карточке.";
приложения 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к настоящему перечню.
2. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355 "Об утверждении Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11234):
в Правилах дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Государственная услуга "Дипломирование лиц командного состава судов" (далее – государственная услуга 1) оказывается территориальными подразделениями Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги 1 по основаниям, указанным в подпункте 3) пункта 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава судов" настоящих Правил, услугодатель не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги 1 согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги 1, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель выдает услугополучателю профессиональный диплом либо мотивированный ответ об отказе.";
пункт 25 исключить;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Государственная услуга "Аттестация лиц командного состава судов" (далее – государственная услуга 2) оказывается территориальными подразделениями Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).";
пункт 39 изложить в следующей редакции:

"39. Осы Қағидалар "Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 9-тармағының 3-тармақшасында көрсетілген негіздер бойынша 2-мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес 2-мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға 2-мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны туралы хабарламаны жолдайды.
Тыңдау рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға кемелердің командалық құрамының адамдарына аттестаттаудан өткені туралы анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.";
45- алып тастау;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Емтихан аяқталғаннан кейін өтініш берушінің АЖО-ға оған ұсынылған сұрақтар, сондай-ақ таңдалған жауаптар экранға шығарылады.";
3, 6 және 7-қосымшалар осы тізбеге 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 357 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11093 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларына:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидалары (бұдан әрі-Қағидалар) "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 23-бабының 1-тармағына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген, ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу және "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Кеменің жүзуге жарамдылығы туралы куәлікті, сыныптау куәлігін және кеменің мұнаймен, қалдық сулармен және қоқыспен ластануын болғызбау туралы куәлікті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Теміржол және су көлігі комитеті "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының "Кеме қатынасының тіркелімі" филиалы ішкі суларда және аралас "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерге куәландыру кезінде береді.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"39. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги 2 по основаниям, указанным в подпункте 3) пункта 9 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация лиц командного состава судов" настоящих Правил, услугодатель не позднее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги 2 согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги 2, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
По результатам заслушивания услугодатель выдает услугополучателю справку о прохождении аттестации для лиц командного состава судов либо мотивированный ответ об отказе.";
пункт 45 исключить;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. По окончании экзамена на АРМ заявителя выводятся на экран представленные ему вопросы, а также выбранные ответы.";
приложения 3, 6 и 7 изложить в новой редакции согласно приложениям 23, 24 и 25 к настоящему перечню.
3. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357 "Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11093):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правила выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", определяют порядок выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям и оказания государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна".";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Свидетельство о годности судна к плаванию, классификационное свидетельство и свидетельства о предотвращении загрязнения с судна нефтью, сточными водами и мусором выдается филиалом "Регистр судоходства" Республиканского государственного казенного предприятия "Қазақстан су жолдары" Комитета железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан на суда внутреннего водного и смешанного "река-море" плавания при проведении освидетельствования.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"28. Кеме журналы (вахталық журналы) мәліметтерді қамтиды:
1) кеменің тәулік бойы жұмысы;
2) гидрометеорологиялық деректер;
3) жүзіп өткен қашықтық;
4) навигациялық ахуалдың жай-күйі,
5) оқиғалар мен іс-қимылдар;
6) бас қозғалтқыштардың жұмысы;
7) бас қозғалтқыштардың жұмыс тәртібі;
8) көмекші қозғалтқыштардың жұмысы туралы мәліметтер қамтылуы тиіс.";
2-тараудың 9-параграфы алып тасталсын;
86 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке немесе заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкіметінің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесіне (бұдан әрі – "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі) сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жібереді.
Құжаттар портал арқылы жіберілген жағдайда, олар көрсетілетін қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде жазылған.";
2 және 3-қосымшалар осы тізбеге 26 және 27-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 457 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11528 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-18) тармақшасына, "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-21) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 3-тармағының 55-18) тармақшасына, "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 26-21) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау және "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәлікті беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"28. Судовой журнал (вахтенный журнал) содержит сведения о:
1) работе судна за сутки;
2) гидрометеорологических данных;
3) пройденных расстояниях;
4) состоянии навигационной обстановки,
5) событии и действии;
6) работе главных двигателей;
7) режиме работы главных двигателей;
8) работе вспомогательных двигателей.";
параграф 9 главы 2 исключить;
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Для получения государственной услуги физические или юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна" (далее – Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна").
При направлении документов посредством портала, они удостоверяются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги изложены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна".";
приложения 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 26 и 27 к настоящему перечню.
4. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457 "Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11528):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 55-18) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании", подпунктом 26-21) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах аттестации судоводителей на право управления маломерным судном, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила аттестации судоводителей на право управления маломерным судном (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 55-18) пункта 3 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О торговом мореплавании", подпунктом 26-21) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О внутреннем водном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок проведения аттестации и оказания государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"21. Емтихан аяқталғаннан кейін өтініш берушінің АЖО-ға оған ұсынылған сұрақтар, сондай-ақ таңдалған жауаптар экранға шығарылады.";
39-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) оқу процесін ұйымдастыру үшiн меншiк құқығындағы немесе жалға алынған үй-жайдың болуын растайтын құжаттың көшiрмелерін қоса беріп, шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі қызметтің басталуы туралы хабарламаны жібереді.
Шағын көлемді кемелердің кеме жүргiзушiлерiн даярлау жөніндегі курстар қызметін жүзеге асырудың басталуы немесе аяқталуы туралы хабарлама "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының белгіленген тәртіппен беріледі.";
1-1 және 2-2-қосымшалар осы тізбеге 28 және 29-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
бұйрығына
1-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органына ______________________________________________
Территориальному органу Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан _______________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы, тіркелген жері_______________________________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс, место регистрации _____________________________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата судового свидетельства
____________________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге, қайта тіркеуге алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу):/Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации (необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее _______________, имеющее следующие отличительные признаки:
1. Кеменің атауы немесе оның нөмірі/Название судна или его номер __________
2. Түрі және мақсаты/Тип и назначение ___________________________________
3. Жобаның № жасалған жылы және жері /Проект № ___ год и место постройки
_____________________________________________________________________
4. Корпусының материалы/Материал корпуса _____________________________

"21. По окончании экзамена на АРМ заявителя выводятся на экран представленные ему вопросы, а также выбранные ответы.";
подпункт 3) пункта 39 изложить в следующей редакции:
"3) копии документа, подтверждающего наличие помещения на праве собственности или арендованного для организации учебного процесса.
Уведомление о начале или прекращении осуществления деятельности по подготовке судоводителей маломерных судов подается в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".";
приложения 1-1 и 2-2 изложить в новой редакции согласно приложениям 28 и 29 к настоящему перечню.
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 16 августа 2024 года № 282
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органына ___________________________________________________
Территориальному органу Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан ____________________________________
Кеме иесінің толық және қысқартылған атауы, оның заңды мекенжайы, телефоны, факсы,
тіркелген жері __________________________________________________________________
Полное и сокращенное наименование судовладельца, его юридический адрес, телефон, факс,
место регистрации ______________________________________________________________
Кемені мемлекеттік тіркеуге (қайта тіркеуге) және кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруге өтінім
Заявление на государственную регистрацию (перерегистрацию) судна и выдачу дубликата
судового свидетельства
____________________________ тиесілі, мынадай айырма белгілері бар кемені тіркеуге,
қайта тіркеуге алуыңызды, кеме куәлiгiнің телнұсқасын беруіңізді сұраймын (керегін сызу):
/Прошу выдать дубликат судового свидетельства, принять к регистрации, перерегистрации
(необходимое подчеркнуть) судно, принадлежащее __________________________________,
имеющее следующие отличительные признаки:
1. Кеменің атауы немесе оның нөмірі/Название судна или его номер ____________________
2. Түрі және мақсаты/Тип и назначение ____________________________________________
3. Жобаның № жасалған жылы және жері /Проект № ___ год и место постройки __________
_______________________________________________________________________________
4. Корпусының материалы/Материал корпуса _______________________________________

5. Негізгі машиналары (үлгісі, саны және жалпы қуаты)/Главные машины (тип, число и общая мощность)_________________________________________________________
6. Кеменің габариттік өлшемдері: ұзындығы_____ м, ені____ м,/Габариты размера судна: длина ____ м, ширина ____ м, толық жүкпен шөгу _____ м, жүксіз шөгу ______м, /осадка в полном грузу _____ м, осадка порожним ____ м, қондырғысымен бірге ең жоғарғы биіктігі (жүксіз, бос шөккен кезде)_____м./наибольшая высота с надстройками (от осадки порожнем)_____м.
7. Белгіленген жүккөтергіштігі ____ т. жолаушы сыйымдылығы (адам)___________/ Установленная грузоподъемность ____т. пассажировместимость (чел) ______________
8. Жүзу разряды_________________/Разряд плавания _______________________
9. Қозғаушыларының түрі_________/Род движителей _______________________
10. Руль құрылғысы (қол, механикалық, электрлік және т.с.с)_______________/ Рулевое устройство (ручное, механическое, электрическое и т.п.) ___________________
11. Су өткізбейтін аралықтардың саны____________________________________/ Число водонепроницаемых переборок __________________________________________
12. Құтқару қайықтары (саны, жалпы сыйымдылығы)________________/ Спасательные шлюпки (кол-во, общая вместимость) _____________________________
13. Жүру жылдамдығы (ең жоғарғы) (км/сағ)_______________________________/ Скорость хода (максимальная) (км/час)__________________________________________
14. Зәкірлер саны және олардың салмағы____________________________________/ Количество якорей и их вес _____________________________________________________
15. Радионавигациялық жабдық (атауы, үлгісі, саны)________________/ Радионавигационное оборудование (наименование, тип, число) ______________________
16. Су төкпе құралдары (жүйесі, өнімділігі)_________________________________/ Водоотливные средства (система, производительность) _____________________________
17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі)__________________________________/ Пожарная система (тип, производительность) _____________________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар_____________________________________/ Прилагаемые для регистрации документы: _______________________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы /Подпись собственника судна или уполномоченного лица
____________________________________________________
(өтінімге кім және қандай лауазымында қол қояды,
________________________________
___________________________________ өтінімге қол қоюшы тұлғаның өкілеттік негіздемесі, Т.А.Ә., паспорттық деректері / кто и в каком качестве подписывает заявление, основание полномочий лица, подписывающего заявление, Ф.И.О., (паспортные данные) Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ___________________ "___" ____ 20 ___ г.
___________(подпись)
Күні (заңды тұлға үшін)/Дата ____________ (для юридического лица)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне
2-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік
тіркеу қағидаларына
3-қосымша
"Ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

5. Негізгі машиналары (үлгісі, саны және жалпы қуаты)/Главные машины (тип, число и общая мощность) _______________________________________________________________
6. Кеменің габариттік өлшемдері: ұзындығы______ м, ені______ м,/Габариты размера судна:
длина ______ м, ширина ______ м, толық жүкпен шөгу _______ м, жүксіз шөгу _________м,
/осадка в полном грузу _______ м, осадка порожним _______ м, қондырғысымен бірге ең
жоғарғы биіктігі (жүксіз, бос шөккен кезде)_______м./наибольшая высота с надстройками
(от осадки порожнем) _____м.
7. Белгіленген жүккөтергіштігі ______ т. жолаушы сыйымдылығы (адам)________________/
Установленная грузоподъемность ____т. пассажировместимость (чел) __________________
8. Жүзу разряды_________________/Разряд плавания ________________________________
9. Қозғаушыларының түрі_________/Род движителей ________________________________
10. Руль құрылғысы (қол, механикалық, электрлік және т.с.с)__________________________/
Рулевое устройство (ручное, механическое, электрическое и т.п.) ______________________
11. Су өткізбейтін аралықтардың саны_____________________________________________/
Число водонепроницаемых переборок _____________________________________________
12. Құтқару қайықтары (саны, жалпы сыйымдылығы) _______________________________/
Спасательные шлюпки (кол-во, общая вместимость) ________________________________
13. Жүру жылдамдығы (ең жоғарғы) (км/сағ)_______________________________________/
Скорость хода (максимальная) (км/час) ___________________________________________
14. Зәкірлер саны және олардың салмағы _________________________________________/
Количество якорей и их вес _____________________________________________________
15. Радионавигациялық жабдық (атауы, үлгісі, саны)________________________________/
Радионавигационное оборудование (наименование, тип, число) ______________________
16. Су төкпе құралдары (жүйесі, өнімділігі) ________________________________________/
Водоотливные средства (система, производительность) ______________________________
17. Өрт сөндіргіш жүйесі (үлгісі, өнімділігі) ________________________________________/
Пожарная система (тип, производительность) _______________________________________
18. Тіркеу үшін қоса берілген құжаттар ____________________________________________/
Прилагаемые для регистрации документы: _________________________________________
19. Кеменің меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның қолы /Подпись собственника судна
или уполномоченного лица ______________________________________________________
(өтінімге кім және қандай лауазымында қол қояды, __________________________________
____________________________________________ өтінімге қол қоюшы тұлғаның өкілеттік
негіздемесі, Т.А.Ә., паспорттық деректері / кто и в каком качестве подписывает заявление,
основание полномочий лица, подписывающего заявление, Ф.И.О., (паспортные данные)
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах _______________________________________
"___" ____ 20 ___ г. ___________ (подпись)
Күні (заңды тұлға үшін)/
Дата _________________
(для юридического лица)
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам государственной
регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания,
судов плавания "река-море" и прав на них в Государственной судовом реестре"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация судов внутреннего
водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственной судовом реестре".
Наименование подвида государственной услуги:

1) тіркеу;
2) қайта тіркеу;
3) кеме куәлігінің телнұсқасы;
4) кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Кеме куәлігі;
2. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме куәлігінің телнұсқасы;
3. Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама;
4. Оны беруден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жолданады және порталда сақталады.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы:
Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді. Алым мөлшерлемелері "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген және мыналарды:
1) мемлекеттік тіркеу үшін - алым төленген күні 15 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК);
2) қайта тіркеу үшін - 7,5 АЕК, алымды төлеу күнін;
3) мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін - алым төленген күні 3,75 АЕК-ты құрайды.
Алым сомасын төлеу қолма - қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Заңнамаға сәйкес төлеуден босату шарты (бар болса).
Тегін:Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама тегін негізде көрсетіледі
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі - Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

1) регистрация
2) перерегистрация
3) дубликат судового свидетельства
4) справка об исключении судна из Государственного судового реестра
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам через:
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
1. Судовое свидетельство;
2. Дубликат судового свидетельства, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3. Справка об исключении судна из Государственного судового реестра, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
4. Мотивированный отказ в его выдаче.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно:
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию маломерных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:
1) за государственную регистрацию – 15 месячных расчетных показателей (далее – МРП), на день оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 7,5 МРП, на день оплаты сбора;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию – 3,75 МРП, на день оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Условие освобождения от уплаты в соответствии с законодательством (при наличии).
Бесплатно:
Справка об исключении судна из Государственного судового реестра оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.

2) "Электрондық үкіметтің" веб-порталы – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Көлік министрлігінің интернет-ресурсында: www gov. kz Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімнің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
"электрондық үкіметтің" веб-порталында орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Портал:
1) тіркеу және қайта тіркеу ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді тіркеу және қайта тіркеу кезінде кеме куәлігін алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
кемені мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың бірінің электрондық көшірмесі:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актілер;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған кемеге қатысты шарттар және басқа да мәмілелер;
мұраға құқық туралы куәлік, соттың заңды күшіне енген шешімі;
кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар;
сыныптау куәлігінің электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жағдайларын қоспағанда көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтер мен талап ету құқықтарының сапасын жақсартуға маманданған ұйымның сатып алуын көздейтін шарттың (беру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), құқықты (талап етуді) беру туралы талап қойылған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесінің электрондық көшірмесі қоса берілуге тиіс;
кемені жеке тұлға қайта тіркеген кезде 1) тармақшада көрсетілген құжаттарға Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген тәртіппен ағымдағы күнтізбелік жыл үшін көлік құралына салық төленгенін растайтын құжаттың немесе оны төлеуден босату құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі қосымша қоса беріледі;

2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Портал:
1) регистрация и перерегистрация
для получения судового свидетельства при регистрации и перерегистрации судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море"
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
электронная копия одного из следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство, вступившее в законную силу решение суда;
иные документы, подтверждающие право собственности на судно.
электронная копия классификационного свидетельства;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается электронная копия нотариально засвидетельствованных копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);
при перерегистрации судна физическим лицом к документам указанных в подпункте 1) дополнительно прилагается электронная копия документа, подтверждающий уплату налога на транспортное средство за текущий календарный год в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан, или документа, подтверждающий право на освобождение от его уплаты;

2) кеме куәлігінің телнұсқасын алу үшін кеме куәлігінің телнұсқасы: электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысандағы өтініш;
3) кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама:қаза тапқан немесе хабар-ошарсыз кеткен, конструкциялық жағынан қаза тапқан немесе қайта құру немесе басқа да өзгерістер нәтижесінде кеме сапасын жоғалтқан, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелген Қазақстан Республикасының мемлекетінің, азаматтарының және мемлекеттік емес заңды тұлғаларының меншігінде болған кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару үшін:электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысандағы өтініш;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініште жазылған фактілерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;кемені мемлекеттік тіркеу кезінде берілген куәліктің электрондық көшірмесі.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
4) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
5) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы
___________________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
___________________________________________________________
КЕМЕ КУӘЛІГІ № ____________ СУДОВОЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО
______________________________________________________________________
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті аумақтық органының Мемлекеттік кеме тізіліміндегі деректер негізінде төменде көрсетілген На основании данных Государственного судового реестра территориального органа Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля ______________указанное ниже ________________ _________________________кемесі/cудно принадлежит: __________________ тиесілі.

2) дубликат судового свидетельства для получения дубликата судового свидетельства:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) справка об исключении судна из Государственного судового реестра
для исключения судна из Государственного судового реестра, погибших или пропавших без вести, конструктивно погибших, утративших качество судна в результате перестройки или других изменений, переставшего находится в собственности государства, граждан и негосударственных юридических лиц Республики Казахстан, зарегистрированных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
электронные копии документов, подтверждающие факты, изложенные в заявлении по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
электронная копия свидетельства, выданного при государственной регистрации судна.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
4) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
5) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _______________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного
контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
КЕМЕ КУӘЛІГІ № ____________
СУДОВОЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО
_________________________________________________________________________
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті аумақтық органының Мемлекеттік
кеме тізіліміндегі деректер негізінде төменде көрсетілген
На основании данных Государственного судового реестра территориального органа
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля _________________
указанное ниже ___________________________________________________________
кемесі/cудно принадлежит: ______________ тиесілі.

3. Жасалған жылы және жері/Год и место постройки ________________________
4. Тіркелу порты/Порт регистрации ______________________________________
5. Бас машиналар/Главные машины ______________________________________
6. Белгіленген жүккөтергіштігі/Установленная грузоподъемность ___________т
7. Жолаушы сыйымдылығы (адам)/Пассажировместимость (чел)______________
8. Негізгі өлшемдері/Главные размеры: Ұзындығы/ Длина _____Ен/Ширина _____
9. Жүзу разряды/Разряд плавания _______
10. Егер ол бұрын шетел туын көтеріп жүзген болса кеменің бұрынғы атауы және бұрынғы тіркелген порты Прежнее название судна, если оно ранее плавало под иностранным флагом, и прежний порт регистрации
_____________________________________________________________________
Кеменің мемлекеттік тіркелуі жүзеге асырылатын порты Порт, в котором будет осуществлена государственная регистрация судна
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесінің атауы Наименование загранучреждения Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
Лауазымды тұлға
Должностное лицо _____________________________________________________
Күні/Дата _______________________________________________ Қолы/Подпись
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
8-қосымша
"Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі-портал)
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Шетелдік кемеге Қазақстан Республикасының туын көтеріп жүзу құқығын уақытша беру туралы куәлік; оны беруден дәлелді бас тарту
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы.
Жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді, алым мөлшерлемесі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген және алымды төлеу күні қолданылатын он бес еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол емес нысанда жүзеге асырылады.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

3. Жасалған жылы және жері/Год и место постройки ___________________________
4. Тіркелу порты/Порт регистрации __________________________________________
5. Бас машиналар/Главные машины __________________________________________
6. Белгіленген жүккөтергіштігі/Установленная грузоподъемность _______________ т
7. Жолаушы сыйымдылығы (адам)/Пассажировместимость (чел) _________________
8. Негізгі өлшемдері/Главные размеры:
Ұзындығы/ Длина _____Ен/Ширина ______________
9. Жүзу разряды/Разряд плавания _______
10. Егер ол бұрын шетел туын көтеріп жүзген болса кеменің бұрынғы атауы және
бұрынғы тіркелген порты
Прежнее название судна, если оно ранее плавало под иностранным флагом,
и прежний порт регистрации _______________________________________________
Кеменің мемлекеттік тіркелуі жүзеге асырылатын порты
Порт, в котором будет осуществлена государственная регистрация судна
________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемесінің атауы
Наименование загранучреждения Республики Казахстан
________________________________________________________________________
Лауазымды тұлға
Должностное лицо
__________________________________________________________
Күні/Дата _________________________________________________
Қолы/Подпись
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания
и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее - услугодатель)
2.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" (далее - портал)
3.
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о временном предоставлении права плавания под флагом Республики Казахстан иностранному судну; мотивированный отказ в его выдаче.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно.
Сбор за государственную регистрацию арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации, ставка сбора установлена Кодексом Республики Казахстан от "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день оплаты сбора. Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) "Электрондық үкіметтің" веб-порталы - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша өтініштерді тіркеу келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Көлік министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. kz Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімнің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
"электрондық үкіметтің" веб-порталында орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Кемені жалға алынған шетелдік кемелер тізілімінде мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы 1-өтініш;
2) кемені мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын мынадай құқық белгілейтін құжаттардың бірінің электрондық көшірмесі:
мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде шығарған актілер;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалған кемеге қатысты шарттар және басқа да мәмілелер;
мұраға құқық туралы куәлік;
соттың заңды күшіне енген шешімі;
кемеге меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар;
3) сыныптау куәлігінің электрондық көшірмесі;
4) кемені жалға алу шартының электрондық көшірмесі;
5) кеменің меншік иесі мен кеменің тіркелген ипотекасын кепіл ұстаушының жазбаша рұқсатының немесе кемені Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге ауыстыруға оған ауыртпалықтың электрондық көшірмесі;
6) кеме жалауды ауыстырғанға дейін тікелей тіркелген және осындай мемлекеттің туын көтеріп жүзу құқығы кемеге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығын беру мерзіміне тоқтатыла тұрғанын растайтын шет мемлекеттің құзыретті билік орындары берген құжаттың электрондық көшірмесі қоса беріледі;
7) ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Банктер және банк қызметі туралы заң) 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі (өткізу актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып) қоса беріледі.
Банктер және банк қызметі туралы заңның 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарт, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтерді және талап ету құқықтарын (өткізу актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып) сатып алуын көздейтін шарт, құқықты (талап етуді) басқаға беру
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации судна в Реестре иностранных арендованных судов:
1) заявление 1 в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия одного из следующих правоустанавливающих документов, являющихся основанием государственной регистрации судна:
акты, изданные государственными органами в пределах их компетенции;
договоры и другие сделки в отношении судна, совершенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
свидетельство о праве на наследство;
вступившее в законную силу решение суда;
иные документы, подтверждающие право собственности на судно;
3) электронная копия классификационного свидетельства;
4) электронная копия договора аренды судна;
5) электронная копия письменного разрешения собственника судна и залогодержателя зарегистрированной ипотеки судна или обременения на него на перевод судна под Государственный флаг Республики Казахстан;
6) электронная копия документа, выданного компетентными властями иностранного государства, в котором судно зарегистрировано непосредственно до смены флага, и подтверждающий, что право плавания под флагом такого государства приостановлено на срок предоставления судну права плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
7) электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
При проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках и банковской деятельности), к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается нотариально засвидетельствованная копия договора об одновременной передаче активов и обязательств (с приложением передаточного акта или выписки из него). При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона о банках и банковской деятельности, к заявлению о государственной регистрации судна и прав на него прилагается договор об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования).
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
4) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
5) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы _________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан _________________________
ШЕТЕЛ КЕМЕСІНЕ ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТУЫН КӨТЕРІП ЖҮЗУ ҚҰҚЫҒЫН УАҚЫТША БЕРУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК СВИДЕТЕЛЬСТВО О ВРЕМЕННОМ ПРЕДОСТАВЛЕНИИ ПРАВА ПЛАВАНИЯ ПОД ГОСУДАРСТВЕННЫМ ФЛАГОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ИНОСТРАННОМУ СУДНУ
Қазақстан Республикасының Жалға алынған шетел кемелерінің тізіліміне 20___ж. "___" _________ № __ нөмірмен енгізілген деректердің негізінде осы арқылы _________ кемесіне жалға алу шартымен (кемені экипажсыз жалға алу шарты) жалдау кезеңінде (кеменің атауы) 20___ _______ "____" ____________-нан 20___________ "___"_____ аралығында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзуге рұқсат етілгені куәландырылады. На основании данных, внесенных в Реестр арендованных иностранных судов Республики Казахстан под № ___ от "__"_________ 20__ г., настоящим удостоверяется, что судну_____________________________________(название судна) разрешается плавание под Государственным флагом Республики Казахстан на период фрахтования его на условиях аренды (договор аренды судна без экипажа) с "__" ___ 20 __ г. по "__" _______ 20 ___ г. Кеменің меншік иесі және ұлты/Собственник и национальность судна
_______________________________________________________________________
Жалға алушы/Арендатор ________________________________________________
Жалға алу шартын жасасу күні және оның қолданылу мерзім Дата заключения договора аренды и срок его действия ________________________________
Негізгі тіркелген мемлекетте кемені тіркеуді тоқтата тұру күні Дата приостановления регистрации судна в государстве основной регистрации
_______________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер/Сведения о судне __________________________________

1) Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
4) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
5) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 9 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _______________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного
контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
ШЕТЕЛ КЕМЕСІНЕ ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ МЕМЛЕКЕТТІК ТУЫН
КӨТЕРІП ЖҮЗУ ҚҰҚЫҒЫН УАҚЫТША БЕРУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ВРЕМЕННОМ ПРЕДОСТАВЛЕНИИ ПРАВА ПЛАВАНИЯ
ПОД ГОСУДАРСТВЕННЫМ ФЛАГОМ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ИНОСТРАННОМУ СУДНУ
Қазақстан Республикасының Жалға алынған шетел кемелерінің тізіліміне 20___ж.
"___" _________ № __ нөмірмен енгізілген деректердің негізінде осы арқылы
_____________ кемесіне жалға алу шартымен (кемені экипажсыз жалға алу шарты)
жалдау кезеңінде (кеменің атауы) 20___ _______ "____" ____________-нан 20
___________ "___"_____ аралығында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын
көтеріп жүзуге рұқсат етілгені куәландырылады.
На основании данных, внесенных в Реестр арендованных иностранных судов
Республики Казахстан под № ___ от "__"_________ 20__ г., настоящим
удостоверяется, что судну ___________________________________________________
(название судна)
разрешается плавание под Государственным флагом Республики Казахстан на период
фрахтования его на условиях аренды (договор аренды судна без экипажа)
с "__" ______ 20 __ г. по "__" _______ 20 ___ г.
Кеменің меншік иесі және ұлты/Собственник и национальность судна
_________________________________________________________________________
Жалға алушы/Арендатор ___________________________________________________
Жалға алу шартын жасасу күні және оның қолданылу мерзім
Дата заключения договора аренды и срок его действия __________________________
Негізгі тіркелген мемлекетте кемені тіркеуді тоқтата тұру күні
Дата приостановления регистрации судна в государстве основной регистрации
_________________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер/Сведения о судне ____________________________________

1. Есептен шығарылды/Снято с учета "___" _______ 20__г. Себебі/по причине
_________________________________________________________________________
Қолы/Подпись ______________________________________________________
2. Жаңа тіркелу пунктінде тіркелді/Приписано в новом пункте приписки________ "___"_____________20__ж/г
Қолы/Подпись ____________________________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
13-қосымша
"Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) тіркеу;
2) қайта тіркеу;
3) кеме билетінің телнұсқасы;
4) кемені Кеме кітабынан шығару туралы анықтама.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Барлық кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Екі жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметтер көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеме билеті; кеме билетінің телнұсқасы;
2. Осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кемені Кеме кітабынан шығару туралы анықтам; оны беруден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жолданады және порталда сақталады.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы:
Шағын көлемді кемелерді мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру үшін алым тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша жергілікті бюджетке төленеді.
Алым мөлшерлемелері "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасының кодексінде белгіленген және мыналарды:

1. Есептен шығарылды/Снято с учета "___" _______ 20__г.
Себебі/по причине ________________________________________________________
Қолы/Подпись ___________________________________________________________
2. Жаңа тіркелу пунктінде тіркелді/
Приписано в новом пункте приписки ________________ "___"__________ 20__ж/г
Қолы/Подпись ____________________________________
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 13 к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация маломерных судов и прав на них"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация маломерных судов и прав на них":
Наименование подвида государственной услуги:
1) регистрация
2) перерегистрация
3) дубликат судового билета
4) справка об исключении судна из Судовой книги
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
По всем подвидам через:
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
1. Судовой билет, по форме, согласно приложению 14 к настоящим правилам; дубликат судового билета;
2. Справка об исключении судна из Судовой книги, по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
мотивированный отказ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится на портале в "личном кабинете" услугополучателя, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно:
Сбор за государственную регистрацию, перерегистрацию маломерных судов и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию, оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации. Ставки сбора установлены Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:

1) мемлекеттік тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен асатын өздігінен жүзетін шағын көлемді кемелер (37 кВт) - 3 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК);
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-2 АЕК-ты;
өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер үшін-1,5 АЕК-ты;
2) қайта тіркеу үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-1,5 АЕК-ты;
қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер - 1 АЕК-ты;
өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер-0,75 АЕК-ты;
3) мемлекеттік тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін:
қуаты 50 ат күшінен жоғары (37 кВт) өздігінен жүзетін шағын көлемді кемелер-0,75 АЕК-ты;
қуаты 50 ат күшіне дейінгі (37 кВт) өздігінен жүретін шағын көлемді кемелер-0,5 АЕК-ты;
өздігінен жүрмейтін шағын көлемді кемелер үшін-0,38 АЕК-ты құрайды.
Алым сомасын төлеу қолма - қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі-ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Тегін:
Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама тегін негізде көрсетіледі
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) "Электрондық үкіметінің" веб-порталы - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:Көлік министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. kz Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімнің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
"электрондық үкіметтің" веб-порталында.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Портал:
1) тіркеу
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеуге негіз болып табылатын құқық белгілейтін құжаттың электрондық көшірмесі;
кеме билетінің немесе егер ол бұрын мемлекеттік тіркеу органдарында тіркелген болса, кемені есептен шығару туралы белгісі бар басқа құжаттың электрондық көшірмесі;
егер кеме бұрын шет мемлекеттің кеме тізілімінде тіркелген болса, шет мемлекеттердің кеме тізілімдерінен (кітаптарынан) шығару туралы куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

1) за государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 3 месячных расчетных показателя (далее – МРП);
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 2 МРП;
несамоходных маломерных судов – 1,5 МРП;
2) за перерегистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1,5 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 1 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,75 МРП;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,75 МРП;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) – 0,5 МРП;
несамоходных маломерных судов – 0,38 МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Бесплатно:
Справка об исключении судна из Судовой книги оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Портал:
1) регистрация
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам; электронная копия правоустанавливающего документа, являющегося основанием государственной регистрации маломерного судна и прав на него;
электронная копия судового билета или другого документа с отметкой о снятии судна с учета, если оно было ранее зарегистрировано в органах государственной регистрации; электронная копия документа, свидетельствующего об исключении из судовых реестров (книг) иностранных государств, в случае если судно ранее было зарегистрировано в судовом реестре иностранного государства; электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;

"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында, 61-4-бабында көзделген операцияны жүргізу кезінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің, активтер мен талап ету құқықтарының сапасын жақсартуға маманданған ұйымның сатып алуын көздейтін шарттың (беру актісін немесе одан үзінді көшірмені қоса бере отырып), құқықты (талап етуді) беру туралы талап қойылған шарттың нотариалды куәландырылған көшірмесінің электрондық көшірмесі қоса берілуге тиіс;
2) қайта тіркеу электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш; кеме билетінің электрондық көшірмесі;
егер оқиға нәтижесінде немесе басқа себеппен шағын көлемді кеме бұрын кеме кітабына енгізілген мәліметтерге сәйкес келмей қалған жағдайда, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін негіздерді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, шағын көлемді кемені қайта тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3. кеме билетінің телнұсқасы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
4. кемені Кеме кітабынан шығару туралы анықтама электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш; кеме билетінің электрондық көшірмесі*; *кеме билеті жоғалған кезде осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініште кеме билетінің жоғалу мән-жайлары көрсетіледі.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы.

При проведении операции, предусмотренной подпунктом 11) пункта 2 статьи 5-1, статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению о государственной регистрации маломерного судна и прав на него должны быть приложены следующие документы:
электронная копия нотариально засвидетельствованных копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права (требования);
2) перерегистрация
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
электронная копия судового билета;
электронная копия документа, подтверждающего основания для перерегистрации маломерного судна, в случае, если в результате происшествия или по другой причине маломерное судно перестает соответствовать сведениям, ранее внесенным в судовую книгу;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет суммы сбора за перерегистрацию маломерного судна, за исключением случаев оплаты сбора через ПШЭП;
3) дубликат судового билета
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
4) справка об исключении судна из Судовой книги
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
электронная копия судового билета*;
* при утере судового билета в заявлении по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам указываются обстоятельства утери судового билета.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

1. Атауы/Название _____________________________________________________
2. Мемлекеттік тіркеу орны/Место государственной регистрации ______________
3. Tipкey нөмipi/Регистрационный номер ___________________________________
4. Мемлекеттік тіркелген күні/Дата государственной регистрации ______________
5. Кеменің түрі/Тип судна ________________________________________________
6. Жасалған орны мен уақыты/Место и время постройки ______________________
7. Ұзындығы/Длина _____________________________________________________
8. Ені/Ширина __________________________________________________________
9. Биіктігі/Высота _______________________________________________________
10. Меншік иесі және оның мекенжайы/Собственник и его адрес
_______________________________________________________________________
барлық тіркелген құқықтары мен ауыртпалықтары тоқтатыла отырып, кеме кітабынан шығарылғандығы расталады/ исключено из Судовой книги с прекращением всех зарегистрированных прав и обременений.
20___ж./г. "__"_____________________________ (күні/дата) (айы/месяц)
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті _________________________
аумақтық органының басшысы/(аты-жөні/Ф.И.О)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік
министрлігі Автомобиль көлігі
және көліктік бақылау
комитетінің
_________________ облысы
(қаласы) бойынша аумақтық
органының басшысына
_________ (Т.А.Ә.) атынан
_________________________
(ұйымның атауы, заңды
мекенжайы немесе жеке
тұлғаның Т.А.Ә., туған күні, үй
мекенжайы, тел.)
Өтініш
Тиесілі шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруды/шағын көлемді кемеге кеме билетінің телнұсқасын беруді сұраймын ____________________________
____________________________________________________________________
мынадай себептер бойынша ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеуден шығаруға немесе кеме билетінің телнұсқасын беруге жүгінуге себеп болған негізді жазу қажет). Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін. ЖСН/БСН
_____________________________ "____"__________20__ г
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
17-қосымша
1-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік
министрлігі Автомобиль көлігі
және көліктік бақылау
комитетінің
__________ облысы (қаласы)
бойынша аумақтық органының
басшысына _________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған кезде) (бұдан әрі -Т.А.Ә.)) атынан
__________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер жеке
тұлғалардың мемлекеттік дерек
қорынан (бұдан әрі – ЖТ
МДҚ)/Заңды тұлғалардың
мемлекеттік дерек қорынан
(бұдан әрі - ЗТ МДҚ) автоматты
түрде таратылады))
Өтініш
Сізден __________________________________________________ тиесілі кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кемені сәйкестендіретін деректер (кеменің атауы, тіркеу нөмірі, тіркеу орны, тіркелу нөмірі, кеменің үлгісі мен класы, тоннажы) ____________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер _______________________________________________
Екі немесе одан да көп кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары мөлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
_____________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні ________________________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__" _____________
2-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік
министрлігі Автомобиль көлігі
және көліктік бақылау
комитетінің
__________________________
облысы (қаласы) бойынша
аумақтық органының басшысы
__________________________
(Т.А.Ә.)
___________________________
__________________________
(көрсетілетін қызметті алушы туралы
мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-дан автоматты түрде тартылады)
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
тиесілі шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/шағын көлемді кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/ шағын көлемді кеме ипотекасы тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Шағын көлемді кемені сәйкестендіретін деректер (тіркеу нөмірі, кеменің үлгісі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл берушісінің аты мен мекенжайы_________________________
_____________________________________________________________________
Ипотеканың кепіл ұстаушысының аты мен мекенжайын немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Екі немесе одан да көп шағын көлемді кемеге ипотека белгілеген кезде ипотекамен қамтамасыз етілген мiндеттемелердiң ең жоғары өлшері; тараптардың бұл туралы келiсiмi болған кезде, міндеттемемен жеке-жеке әрбір кеме қамтамасыз етілетін мөлшер
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Шағын көлемді кеме ипотекасының аяқталу күні ____________________________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін. 20__ жылғы "__" _____________
3-нысан
Қазақстан Республикасы
порттарының теңiз әкiмшiлiгiнің
басшысына
___________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(көрсетілетін қызметті алушы
туралы мәліметтер ЖТ МДҚ/ЗТ
МДҚ-дан автоматты түрде
тартылады)
Өтініш
Сізден кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті/кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын/кеменiң (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ/кеменiң (жасалып жатқан кеменің) тоқтатылған кезде туралы ақпарат беруді (қажетін белгілеу) сұраймын.
Кеменiң атауы ______________________________________________________
Кеменің тіркелген порты немесе орны __________________________________
Кеменің тіркелген нөмірі _____________________________________________
Кеменің үлгiсi және сыныбы __________________________________________
Кеменің тоннажы ___________________________________________________
Кемені жасау жүзеге асырылып жатқан орын ____________________________
Кеменің жасалу нөмiрi _______________________________________________
Кеменiң үлгiсi ______________________________________________________
Кильдiң ұзындығы және басқа да негiзгi өлшемдер _______________________
Кеменің тiзілімдік нөмiрi _____________________________________________
Кепiл берушiнiң аты және мекенжайы __________________________________
Ипотекаға кепiл ұстаушының аты мен мекенжайы немесе оның ұсынушыға белгiленгенi туралы мәлiметтер _____________________________________________
Ипотекамен қамтамасыз етiлген мiндеттеменiң ең жоғары мөлшерi _____
Екi немесе одан астам кемеге не жасалып жатқан кемелерге ипотеканы белгiлеген кезде - тараптардың ол туралы келiсiмi болған кезде мiндеттеменi жеке алғанда әрбiр кеме қамтамасыз ететiн мөлшер
____________________________________________________________________
Кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасының аяқталу күнi ______________
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "__"___
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
18-қосымша
"Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:

1. Атауы/Название _________________________________________________________
2. Мемлекеттік тіркеу орны/Место государственной регистрации _________________
3. Tipкey нөмipi/Регистрационный номер _____________________________________
4. Мемлекеттік тіркелген күні/Дата государственной регистрации ________________
5. Кеменің түрі/Тип судна __________________________________________________
6. Жасалған орны мен уақыты/Место и время постройки ________________________
7. Ұзындығы/Длина _______________________________________________________
8. Ені/Ширина ____________________________________________________________
9. Биіктігі/Высота _________________________________________________________
10. Меншік иесі және оның мекенжайы/Собственник и его адрес _________________________________________________________________________
барлық тіркелген құқықтары мен ауыртпалықтары тоқтатыла отырып, кеме кітабынан
шығарылғандығы расталады/ исключено из Судовой книги с прекращением всех
зарегистрированных прав и обременений.
20_____ж./г. "______"_____________________________
(күні/дата) (айы/месяц)
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті _____________________________
аумақтық органының басшысы/(аты-жөні/Ф.И.О)
Приложение 13
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 16 к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного
судна и прав на него
Руководителю территориального
органа Комитета автомобильного
транспорта и транспортного
контроля Министерства транспорта
Республики Казахстан
по _____________________ области
(городу)
_______________________________
(Ф.И.О.)
от _____________________________
(наименование организации,
юридический адрес или Ф.И.О.
физического лица, дата рождения,
домашний адрес, тел.)
Заявление
Прошу снять с государственной регистрации маломерное судно/
выдать дубликат судового билета на маломерное судно, принадлежащее
______________________________________________________________
по причине ____________________________________________________
______________________________________________________________
(изложить основания, послужившие для обращения о снятии
с государственной регистрации маломерного судна или выдачи дубликата
судового билета)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах.
ИИН/БИН _________________________
"____"__________20__ г ______________
Приложение 14
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 17 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Форма 1
Руководителю территориального органа
Комитета автомобильного транспорта
и транспортного контроля
Министерства транспорта
Республики Казахстан
по ______________ области (городу)
_______________________________
(Фамилия имя отчество
(при его наличии) (далее – Ф.И.О.))
от ______________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются
с государственной базы данных
физических лиц (далее – ГБД ФЛ)/
государственная база данных
юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ))
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна/
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна/
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна/
информацию о прекращении ипотеки судна (отметить нужное), принадлежащего
_________________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие судно (название судна, регистрационный номер,
место регистрации, регистровый номер, тип и класс, тоннаж судна)
_________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки ___________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
_________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки
на два или более судов; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым судном
в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
_________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна ______________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Форма 2
Руководителю территориального органа
Комитета автомобильного транспорта
и транспортного контроля
Министерства транспорта
Республики Казахстан
по ______________ области (городу)
_______________________________
(Ф.И.О.)
от _____________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются
с ГБД ФЛ /ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна/
информацию о прекращении ипотеки маломерного судна (отметить нужное), принадлежащего
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Данные, идентифицирующие маломерного судно (регистрационный номер, тип судна)
________________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки __________________________________________________
________________________________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой, при установлении ипотеки
на два или более маломерных судна; размер, в котором обязательство обеспечивается каждым
маломерным судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки маломерного судна __________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Форма 3
Руководителю
Морской администрации портов
Республики Казахстан
____________________________
(Ф.И.О.)
от ___________________________
(сведения об услугополучателе
автоматически подтягиваются
с ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ)
Заявление
Прошу Вас выдать свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна)/
дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна)/
дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна)/
информацию о прекращении ипотеки судна (строящегося судна)
Название судна ____________________________________________________________________________
Порт или место регистрации судна ____________________________________________________________
Регистрационный номер судна _______________________________________________________________
Тип судна _________________________________________________________________________________
Тоннаж судна ______________________________________________________________________________
Место, в котором осуществляется постройка судна ______________________________________________
Построечный номер судна ___________________________________________________________________
Класс судна _______________________________________________________________________________
Длина киля и другие основные измерения ______________________________________________________
Регистровый номер судна ____________________________________________________________________
Имя и адрес залогодателя ипотеки _____________________________________________________________
Имя и адрес залогодержателя ипотеки или сведения о том, что она установлена на предъявителя
___________________________________________________________________________________________
Максимальный размер обязательства, обеспеченного ипотекой _____________________________________
При установлении ипотеки на два или более судов либо строящихся судов размер, в котором обязательство
обеспечивается каждым судном в отдельности при наличии соглашения сторон об этом
___________________________________________________________________________________________
Дата окончания ипотеки судна (строящегося судна) _______________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"__" ___________ 20 ____ года
Приложение 15
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 18 к Правилам
государственной регистрации
судна, в том числе маломерного
судна и прав на него
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна"
Наименование государственной услуги "Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна"
Наименование подвида государственной услуги:

1) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру;
2) куәліктің телнұсқасын беру;
3) қосымша парақты беру;
4) кеменің ипотекасын аяқтау туралы ақпаратты беру
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметінің веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Бір жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
2. Кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
3. Кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ;
4. Кеме ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру;
5. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
6. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
7. Шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ;
8. Шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру;
9. Кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
10. Кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасы;
11. Кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақ;
12. Кеменiң (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру;
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Ақылы:
Кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені және кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық Кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 553-бабының 3-тармағына сәйкес мөлшерлемелер бойынша жүзеге асырылады.
Алым мөлшерлемелері:

1) выдача свидетельства о государственной регистрации
2) выдача дубликата свидетельства
3) выдача дополнительного листа
4) выдача информации о прекращении ипотеки судна
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам через:
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
Один рабочий день
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам через
электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
1. Свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна;
2. Дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна;
3. Дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна;
4. Выдача информации о прекращении ипотеки судна;
5. Свидетельство о государственной регистрации ипотеки маломерного судна;
6. Дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна;
7. Дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна;
8. Выдача информации о прекращении ипотеки маломерного судна;
9. Свидетельство о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна); дубликат свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна);
10. Дополнительный лист к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна);
11. Выдача информации о прекращении ипотеки судна (строящегося судна);
12. Мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Платно:
Сбор за государственную регистрацию ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна и выдачу дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию судна, маломерного судна, строящегося судна осуществляется по ставкам в соответствии с пунктом 3 статьи 553 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Ставки сбора составляют:

1) жеке тұлғалар үшін – 1 (бір) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
2) заңды тұлғалар үшін – 5 (бес) АЕК-ты;
3) құжаттың телнұсқасын беру үшін – 0,5 АЕК-ты құрайды.
Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым-1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар, мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ бала кезінен мүгедектігі бар адамның ата-анасының біреуіне, репатрианттар (оралмандар) Қазақстан Республикасының азаматтығын алғанға дейін кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алым төлеуден босатылады, алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Тегін:
Қосымша парақты беру және кеменің ипотекасын аяқтау туралы ақпаратты беру тегін негізде көрсетіледі
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) "Электрондық үкіметінің" веб-порталы - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Көлік министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. kz Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімнің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде; "электрондық үкіметтің" веб-порталында.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Портал:
9) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті беру және куәліктің телнұсқасын беру
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын не шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын не кеме ипотекасын (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не кеме ипотекасын (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушы үшін қажетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қарай);
осы шартта көрсетілген құжаттардың көшірмелері бар кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шарттың электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;

1) для физических лиц – 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
2) для юридических лиц – 5 (пять) МРП;
3) за выдачу дубликата документа – 0,5 МРП.
Участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лиц с инвалидностью, а также одного из родителей лица с инвалидностью с детства, репатрианты (оралманы) до приобретения гражданства Республики Казахстан освобождаются от оплаты сбора за государственную регистрацию ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна.
Оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП);
Бесплатно:
Выдача дополнительного листа и информация о прекращении ипотеки судна оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Портал:
1) выдача свидетельства о государственной регистрации и дубликата свидетельства для получения свидетельства о государственной регистрации ипотеки судно, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна), либо дубликата свидетельства о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна):
заявление в форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги) электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
электронная копия договора об ипотеке судна, маломерного судна, строящегося судна с указанными в таком договоре копиями документов;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;

2) қосымша парақты беру
кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты немесе шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты немесе кеменің ипотекасын (жасалып жатқан кеменің) мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке қосымша парақты алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушы үшін қажетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қарай);
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасы туралы шартқа осындай қосымша келісімде көрсетілген құжаттармен қосымша келісімнің электрондық көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлем жасалған жағдайды қоспағанда, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу үшін алым сомасын бюджетке төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
3) кеменің ипотекасын аяқтау туралы ақпаратты беру
кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты не шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпаратты алу үшін:
электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш (көрсетілетін қызметті алушы үшін қажетті мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қарай);
кеменің, шағын көлемді кеменің, жасалып жатқан кеменің ипотекасын өтеу туралы анықтаманың электрондық көшірмесі.
"Қазақстан Республикасының Банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 61-4-бабында көзделген тәртіппен операция жүргізген жағдайда, өтінішке активтер мен міндеттемелерді бір мезгілде беру туралы шарттың, екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның активтер мен талап ету құқықтарын иеленуін көздейтін шарттың, (тапсыру актісін немесе одан үзінді-көшірме қоса беріле отырып), талап ету құқығын басқаға беру туралы талапты қамтитын шарттың нотариат куәландырған көшірмесі қоса беріледі.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған.
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмеуі.
3) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, соның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған.

2) выдача дополнительного листа
для получения дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна, либо дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки маломерного судна, либо дополнительного листа к свидетельству о государственной регистрации ипотеки судна (строящегося судна):
заявление в форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги) электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
электронная копия дополнительного соглашения к договору об ипотеке судна, маломерного судна, строящегося судна с указанными в таком дополнительном соглашении документами;
электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет суммы сбора за государственную регистрацию транспортных средств, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
3) выдача информации о прекращении ипотеки судна
для получения информации о прекращении ипотеки судна, либо информации о прекращении ипотеки маломерного судна, либо информации о прекращении ипотеки судна (строящегося судна)
заявление в форме (в зависимости от необходимого для услугополучателя результата оказания государственной услуги) электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
электронная копия справки о погашении ипотеки судна, маломерного судна, строящегося судна.
В случае проведении операции, предусмотренной статьей 61-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", к заявлению прилагаются нотариально засвидетельствованные копии договора об одновременной передаче активов и обязательств, договора, предусматривающего приобретение организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, активов и прав требований (с приложением передаточного акта или выписки из него), договора, содержащего условие об уступке права требования.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.

4) Көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
5) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Кемені, оның ішінде шағын
көлемді кемені және оған
құқықтарды мемлекеттік тіркеу
қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы ________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан ________________________
КЕМЕНІҢ ИПОТЕКАСЫН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК СВИДЕТЕЛЬСТВО О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ИПОТЕКИ СУДНА
20 ___ жылғы "__" _______ № ____________ год Мемлекеттік кеме тізіліміне 20___ жылғы "__" _______ № ___енгізілген деректер негізінде осы арқылы кемесінің ипотекасын мемлекеттік тіркеу куәландырылады. ___________________________ (кеменің атауы)
На основании данных, внесенных в Государственный судовой реестр под № ___ от "__"_______ 20__ г., настоящим удостоверяется государственная регистрация ипотеки судна _________________________________________________________(наименование судна)
Кеменің ипотекасы нысанасының сипаттамасы/Описание предмета ипотеки судна
_______________________________________________________________________
(кеменің ипотекасы шартының деректемелері/(реквизиты договора ипотеки судна)
______________________________________________________________________
Кепіл беруші/Залогодатель ______________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін); тегі, аты (наименование, местонахождение, адрес органа, управления для юридических лиц); фамилия, ____________________________________________________________________
әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін), сондай-ақ телефон, факс, имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также телефон, факс, телекс, ________________________________________________________________
телекс, электрондық почта/ электронная почта
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кепіл ұстаушы/Залогодержатель _________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін);
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления (для юридических лиц);
_______________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін), фамилия,
имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также
_______________________________________________________________________
сондай-ақ телефон, факс, телекс, электрондық почта) телефон, факс, телекс, электронная почта)
_______________________________________________________________________
Кеме ипотекасымен қамтамасыз етілген міндеттеменің ең көп мөлшері/
Максимальный размер обязательства, обеспеченный ипотекой судна
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні/Дата окончания ипотеки судна _______________
Ерекше белгілер/Особые отметки _________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер/Сведения о судне __________________________________

4) В отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
5) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 16
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 19 к Правилам
государственной регистрации судна,
в том числе маломерного судна
и прав на него
Форма
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _______________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан _______________________________
КЕМЕНІҢ ИПОТЕКАСЫН МЕМЛЕКЕТТІК ТІРКЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
СВИДЕТЕЛЬСТВО О ГОСУДАРСТВЕННОЙ РЕГИСТРАЦИИ ИПОТЕКИ СУДНА
20 ___ жылғы "__" _______ № ____________ год
Мемлекеттік кеме тізіліміне 20___ жылғы "__" _______ № ___
енгізілген деректер негізінде осы арқылы кемесінің ипотекасын мемлекеттік тіркеу
куәландырылады. _____________________________________________ (кеменің атауы)
На основании данных, внесенных в Государственный судовой реестр
под № ___ от "__"_______ 20__ г., настоящим удостоверяется государственная регистрация
ипотеки судна ____________________________________________________________
(наименование судна)
Кеменің ипотекасы нысанасының сипаттамасы/Описание предмета ипотеки судна
_________________________________________________________________________
(кеменің ипотекасы шартының деректемелері/(реквизиты договора ипотеки судна)
_________________________________________________________________________
Кепіл беруші/Залогодатель _________________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін); тегі, аты
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления для юридических лиц);
фамилия, _________________________________________________________________
әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін), сондай-ақ телефон, факс,
имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также телефон, факс, телекс,
__________________________________________________________________________
телекс, электрондық почта/ электронная почта
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушы/Залогодержатель ______________________________________________
(басқару органының атауы, орналасқан жері, мекенжайы (заңды тұлғалар ушін);
(наименование, местонахождение, адрес органа, управления (для юридических лиц);
__________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, азаматтығы, толық мекенжайы (жеке тұлғалар ушін),
фамилия, имя, отчество, гражданство, полный адрес (для физических лиц), а также
__________________________________________________________________________
сондай-ақ телефон, факс, телекс, электрондық почта)
телефон, факс, телекс, электронная почта)
__________________________________________________________________________
Кеме ипотекасымен қамтамасыз етілген міндеттеменің ең көп мөлшері/
Максимальный размер обязательства, обеспеченный ипотекой судна
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Кеме ипотекасының аяқталу күні/Дата окончания ипотеки судна __________________
Ерекше белгілер/Особые отметки _____________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Кеме туралы мәліметтер/Сведения о судне _____________________________________

1. Кеменің атауы ______________________________________________________
2. Кеменің тіркеу нөмірі _______________________________________________
3. Кеме ипотекасының тіркеу нөмірі_____________________________________
4. Кемені тіркеу орны__________________________________________________
5. Тіркеу нөмірі ______________________________________________________
6. Кеме түрі __________________________________________________________
7. Кеме сыныбы_______________________________________________________
8. Кеме тоннажы_________________________________________ тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның Т. А. Ә. ______________
2-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы _______________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан _______________________
Информация о прекращении ипотеки маломерного судна Шағын көлемді кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат
Шағын көлемді кеменің ипотекасы:
1. Кеменің тіркеу нөмірі _______________________________________________
2. Шағын көлемді кеме ипотекасының тіркеу нөмірі _______________________
3. Тіркеу орны _______________________________________________________
4. Кеме түрі _______________________________________________ тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның Т. А. Ә. __________________
3-нысан
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органы _________________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан _________________________
Кеменің (жасалып жатқан кеменің) ипотекасын тоқтату туралы ақпарат
1. Кеменің атауы _______________________________________________________
2. Кеменің тіркеу нөмірі _________________________________________________
3. Кеме ипотекасының тіркеу нөмірі_______________________________________
4. Кеменің тіркелген порты немесе орны____________________________________
5. Кеме түрі___________________________________________________________
6. Тіркеу нөмірі________________________________________________________
7. Кеме сыныбы_______________________________________________________
8. Кеме тоннажы_______________________________________________________
9. Кемені жасау жүзеге асырылатын орын__________________________________

1. Название судна _________________________________________________________
2. Регистрационный номер судна ____________________________________________
3. Регистрационный номер ипотеки судна ____________________________________
4. Место регистрации судна ________________________________________________
5. Регистровый номер _____________________________________________________
6. Тип судна _____________________________________________________________
7. Класс судна ___________________________________________________________
8. Тоннаж судна _________________________________________________________
прекращена. Ф.И.О / подпись уполномоченного лица __________________________
Форма 2
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _______________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан _______________________________
Информация о прекращении ипотеки маломерного судна
Ипотека маломерного судна:
1. Регистрационный номер судна ____________________________________________
2. Регистрационный номер ипотеки маломерного судна _________________________
3. Место регистрации ______________________________________________________
4. Тип судна ______________________________________________________________
прекращена. Ф.И.О/подпись уполномоченного лица ____________________________
Форма 3
Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау
комитетінің аумақтық органы _______________________________________________
Территориальный орган Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан _______________________________
Информация о прекращении ипотеки судна (строящегося судна)
Ипотека судна (строящегося судна):
1. Название судна _________________________________________________________
2. Регистрационный номер судна ____________________________________________
3. Регистрационный номер ипотеки судна ____________________________________
4. Порт или место регистрации судна ________________________________________
5. Тип судна _____________________________________________________________
6. Регистровый номер _____________________________________________________
7. Класс судна ___________________________________________________________
8. Тоннаж судна __________________________________________________________
9. Место, в котором осуществляется постройка судна __________________________

10. Кеменің салынған нөмірі_____________________________________________
11. Киль ұзындығы_____________________________________________________
12. Басқа негізгі өлшемдер_________________________________ тоқтатылған.
Уәкілетті тұлғаның т. а. ә. __________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
23-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарына диплом
беру және оларды аттестаттау
қағидаларына
3-қосымша
"Кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру"
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) Кәсіби диплом;
2) Кәсіби дипломның телнұсқасы.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) кәсіби дипломды беру мерзімі – 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей.
2) кәсіби дипломның телнұсқасын беру мерзімі - 2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Кәсіби диплом;
2. Кәсіби дипломның телнұсқасы;
3. Бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жіберіледі және сақталады.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініш сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда, демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша көрсетіледі.

10. Построечный номер судна ______________________________________________
11. Длина киля ___________________________________________________________
12. Другие основные измерения _____________________________________________
прекращена. Ф.И.О/подпись уполномоченного лица ____________________________
Приложение 23
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам дипломирования
и аттестации лиц командного
состава судов, подлежащих
государственной регистрации
в Государственном судовом реестре
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава судов"
Наименование государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава судов"
Наименование подвида государственной услуги:
1) Профессиональный диплом;
2) Дубликат профессионального диплома.
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал "электронного правительства".
3.
Срок оказания государственной услуги
1) Срок выдачи профессионального диплома – не позднее 5 (пяти) рабочих дней.
2) Срок выдачи дубликата профессионального диплома – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
1. Профессиональный диплом;
2. Дубликат профессионального диплома;
3. Мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На веб-портале "электронного правительства" результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения услугополучателя.

2) "Электрондық үкімет" веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Көлік министрлігінің интернет-ресурсында – www.gov.kz. Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімінің "мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі; "электрондық үкіметтің" веб-порталы.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
"Электрондық үкімет" веб-порталына:
1) кәсіби диплом:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жоғары немесе орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттың (дипломның) электрондық көшірмесі (егер құжат 2019 жылға дейін берілсе ұсынылады);
жүзу өтілін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасында тіркелмеген ұйымдарда жұмыс істеген жағдайда және бірыңғай есепке алу жүйесінде еңбек шарттары болмаған жағдайда ұсынылады);
медициналық комиссияның кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы қорытындысының электрондық көшірмесі ("Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) 073/е нысаны бойынша медициналық анықтама) (Амбулаториялық-емханалық көмек ақпараттық жүйесінде болмаған жағдайда ұсынылады);
2) кәсіби дипломның телнұсқасы:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) дипломданушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық Установстігін анықтау.
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарын дипломдау үшін қажетті диплом берілетін және (немесе) ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда және рұқсат беру талаптарында және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінде белгіленген талаптарға, Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 19 қазандағы № 995 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12824 болып тіркелген) кәсіптік диплом және адамдар үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтама беру үшін сәйкес келмеуі кемелердің командалық құрамы,.

2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
На веб-портал "электронного правительства":
1) профессиональный диплом:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронная копия документа о высшем или послесреднем образовании (диплома) (предоставляется если документ выдан до 2019 года);
электронная копия документа, подтверждающего стаж плавания (предоставляется в случае работы в организациях не зарегистрированных в Республике Казахстан и в случае отсутствия в Единой системе учета трудовых договоров);
электронная копия заключения медицинской комиссии о пригодности к работе на судне (медицинская справка по форме 073/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (предоставляется в случае отсутствия в Информационной системе амбулаторно-поликлинической помощи);
2) дубликат профессионального диплома:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) Установление недостоверности документов, представленных дипломируемым, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствие дипломируемого и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для дипломирования лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан, требованиям, установленными настоящими Правилами и Разрешительными требованиями и перечнем документов, подтверждающих соответствие им, для выдачи профессионального диплома и справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 октября 2015 года № 995 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12824).

3) Өтініш берушінің теориялық білімін тексерудің теріс нәтижесі.
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде "электрондық үкіметінің" веб-порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторландырылған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильді қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өтеді, бұдан әрі Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарына диплом
беру және оларды аттестаттау
қағидаларына
6-қосымша
"Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) Аттестаттаудан өткендігі туралы анықтама;
2) Аттестаттаудан өткендігі туралы анықтаманың телнұсқасы.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлер бойынша:
"электрондық үкіметінің" веб-порталы.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
1) көрсету кемелерінің командалық құрамының адамдарын аттестаттаудан өткені туралы анықтама беру мерзімі – 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей.
2) көрсету кемелерінің командалық құрамының адамдарын аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасын беру мерзімі – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер бойынша:
электронды (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтама;

3) Отрицательный результат проверки теоретических знаний заявителя.
4) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "электронного правительства", справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 24
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам дипломирования
и аттестации лиц командного состава судов,
подлежащих государственной регистрации
в Государственном судовом реестре
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация лиц командного состава судов"
Наименование государственной услуги "Аттестация лиц командного состава судов"
Наименование подвида государственной услуги:
1) Справка о прохождении аттестации;
2) Дубликат справки о прохождении аттестации.
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам: веб-портал "электронного правительства".
3.
Срок оказания государственной услуги
1) Срок выдачи справки о прохождении аттестации лиц командного состава судов оказания – не позднее 5 (пяти) рабочих дней.
2) Срок выдачи дубликата справки о прохождении аттестации лиц командного состава судов оказания – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам: электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
1. Справка о прохождении аттестации для лиц командного состава судов;

2. Кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасы;
3. Бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жіберіледі және сақталады.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі –Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Өтініш сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, мемлекеттік қызмет келесі жұмыс күні көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша көрсетіледі.
2) "Электрондық үкімет" Веб-порталы – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: Көлік министрлігінің интернет-ресурсында – www.gov.kz. Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімі; "электрондық үкіметтің" веб-порталы.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы:
1) аттестаттаудан өткені туралы анықтама:
кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтама алу үшін: осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық – цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
кәсіби дипломның электрондық көшірмесі; медициналық комиссияның кемедегі жұмысқа жарамдылығы туралы қорытындысының электрондық көшірмесі ("Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) 073/е нысаны бойынша медициналық анықтама) (Амбулаториялық-емханалық көмек ақпараттық жүйесінде болмаған жағдайда ұсынылады);

2. Дубликат справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов;
3. Мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На веб-портале "электронного правительства" результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам.
7.
График работы услугодателя и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту нахождения услугополучателя.
2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства":
1) справка о прохождении аттестации: для получения справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов: заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам; электронная копия профессионального диплома; электронная копия заключения медицинской комиссии о пригодности к работе на судне (медицинская справка по форме 073/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (предоставляется в случае отсутствия в Информационной системе амбулаторно-поликлинической помощи);

2) аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасы:
кемелердің командалық құрамының адамдары үшін аттестаттаудан өткені туралы анықтаманың телнұсқасын алу үшін: осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жоғалған немесе бүлінген мән-жайлар мен себептерді баяндай отырып өтініш.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) осы Қағидаларда және рұқсат беру талаптарында белгіленген талаптарға және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 19 қазандағы № 995 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12824 болып тіркелген) кемелердін командалық құрамының адамдары үшін кәсіби диплом және аттестаттаудан өткені туралы анықтама беру үшін мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі;
3) тестілеуде "сынақ емес" бағасын алу;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ-сы болған жағдайда "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде "электрондық үкіметінің" веб-порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
25-қосымша
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік кеме тізілімінде
мемлекеттік тіркеуге жататын
кемелердің командалық
құрамының адамдарына диплом
беру және оларды аттестаттау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттаудан өткізу туралы №___ АНЫҚТАМА
___________________________________________ берілді (Т.А.Ә.(болған жағдайда)
Туған күні _____________________________________________________
Білімі _______________________________________________________
Диплом (диплом беру кезінде берілген)
№ ____________________ (кім және қашан берген) _____________________
Лауазымы _________________________________________________________
Анықтаманың қолданылу мерзімі _____________________________________
Осы анықтама _____________________________________________________
Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органымен берілді Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органының басшысы
___________________________ (ЭЦҚ) 20__ жылғы "____" _______________
(күні) (айы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
26-қосымша
Ішкі су жолдарымен кеме
қатынасын жүзеге асыратын
кемелер үшін кеме құжаттарын
беру және жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
"Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы "Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік беру"
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары көрсетеді.
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелер беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік; бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз негізде жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

2) дубликат справки о прохождении аттестации:
для получения дубликата справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, с изложением обстоятельств и причин утери или порчи.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) Несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, согласно требованиям, установленными настоящими Правилами и Разрешительными требованиями и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для выдачи профессионального диплома и справки о прохождении аттестации для лиц командного состава судов, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 октября 2015 года № 995 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12824);
3) Получение на тестировании оценки "не зачет";
4) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "электронного правительства", справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 25
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам дипломирования
и аттестации лиц командного состава
судов, подлежащих государственной
регистрации в Государственном
судовом реестре
Республики Казахстан
Форма
СПРАВКА
о прохождении аттестации для лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации
в Государственном судовом реестре Республики Казахстан № ____
Дана _________________________________________________________
(Ф.И.О.(при наличии)
Дата рождения _________________________________________________
Образование ___________________________________________________
Диплом (выданный при дипломировании) № ________________________
(когда и кем выдан) _____________________________________________
Должность ____________________________________________________
Срок действия справки __________________________________________
Настоящая справка выдана территориальным органом Комитета
автомобильного транспорта и транспортного контроля
_______________________________________________________________
Руководитель территориального органа _____________________________
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля (ЭЦП)
"________" ______________ 20___ г. (дата) (месяц)
Приложение 26
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи и ведения
судовых документов для судов,
осуществляющих судоходство
по внутренним водным путям
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна"
Наименование государственной услуги "Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата осуществляется через веб-портал "электронного правительства".
3.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
1. Свидетельство о минимальном составе экипажа судна; мотивированный ответ об отказе.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) "Электрондық үкіметінің" веб-порталы - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Көлік министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. kz "Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" бөлімнің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде; "электрондық үкіметтің" веб-порталында.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 134 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10788 болып тіркелген) бекітілген ішкі су көлігі саласындағы уәкілетті орган бекіткен кемелер экипаждарының ең аз құрамына қойылатын талаптарға сәйкес экипаждың бекітілген штат кестесінің электрондық көшірмесі.
Құжаттар портал арқылы жіберілген жағдайда, олар көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілген қызметті алушының ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2) Көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 18 ақпандағы № 134 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10788 болып тіркелген) бекітілген кеме экипажының ең аз құрамының белгіленген талаптарына сәйкес келмеуі.
3) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦК болған кезде портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: "1414".
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
27-қосымша
Ішкі су жолдарымен кеме
қатынасын жүзеге асыратын
кемелер үшін кеме құжаттарын
беру және жүргізу қағидаларына
3-қосымша
"Қазақстан Республикасы Көлік
министрлігі Автомобиль көлігі
және көліктік бақылау
комитетінің ______ облысы
(қаласы) бойынша көліктік
бақылау инспекциясы"
Республикалық мемлекеттік
мекемесі
Республиканское государственное
учреждение "Инспекция транспортного
контроля по ________области
(городу) Комитета
автомобильного транспорта и
транспортного контроля
Министерства транспорта
Республики Казахстан"
_______________________________ (Күні, өтініш нөмірі)
Дәлелді бас тарту
"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитетінің _______________________________________________________________
(облыс (қала) көліктік бақылау инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі келесі негіздер бойынша "Кеме экипаждың ең аз құрамы туралы куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тартады:
____________________________________________________________________
("Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабына сәйкес бас тарту үшін негіздеме) Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті аумақтық органы басшысының ЭЦҚ ____________ (аты-жөні, тегі/бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
28-қосымша
Кеме жүргізушілерін шағын
көлемді кемені басқару
құқығына аттестаттау
қағидаларына

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги"; веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
На портал: заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
электронная копия утвержденного штатного расписания экипажа, соответствующего установленным требованиям к минимальному составу экипажей судов, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 134 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10788). При направлении документов посредством портала, они удостоверяются электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) Установлении недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствии услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, установленным требованиям к минимальному составу экипажей судов, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 18 февраля 2015 года № 134 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10788).
3) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: "1414".
Приложение 27
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам выдачи
и ведения судовых документов
для судов, осуществляющих
судоходство по внутренним
водным путям
"Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі Автомобиль көлігі
және көліктік бақылау комитетінің
__________ облысы (қаласы) бойынша
көліктік бақылау инспекциясы"
Республикалық мемлекеттік мекемесі
Республиканское государственное учреждение
"Инспекция транспортного контроля
по _________________ области (городу)
Комитета автомобильного транспорта
и транспортного контроля
Министерства транспорта Республики Казахстан"
_____________________
(Дата, номер заявления)
Мотивированный отказ
Республиканское государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля
по _______________________________________________________ области (города)
Комитета автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта
Республики Казахстан" отказывает в оказании государственной услуги
"Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна" по следующим основаниям:
______________________________________________________________________________
(Основание для отказа согласно статье 19-1 Закона Республики Казахстан
"О государственных услугах") ЭЦП руководителя территориального органа Комитета
автомобильного транспорта и транспортного контроля Министерства транспорта
Республики Казахстан __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 28
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения

1-1-қосымша
"Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәлік беру".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы:
1) Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру;
2) Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені жүргізу құқығына куәліктің телнұсқасын беру;
3) Бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзiмi өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәлікті беру;
4) Жүзу ауданының және (немесе) кеме үлгісінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлер бойынша:
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрi – Мемлекеттік корпорация);
2. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлер бойынша – 2 (екі) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер бойынша:
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1. Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына арналған куәлік;
2. осы қағидаларға сәйкес өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына арналған куәліктің телнұсқасы;
3. бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
Ескертпе: Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін қағаз түрінде беру мемлекеттік корпорацияның таңдалған бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттарды "электрондық үкіметінің" веб-портал арқылы тапсырған жағдайда, дәлелді жауп түріндегі мемлекеттік қызметтін нәтижесі өтініш берушінің жеке кабинетіне жіберіледі.
Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде нәтижені сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті алушыға одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібіреді.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызметті көрсету ақысыз негізде жеке тұлғаларға көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Приложение 1-1
к Правилам аттестации
судоводителей на право управления
маломерным судном
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном"
Наименование государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном"
Наименование подвида государственной услуги:
1) Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном;
2) Выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном;
3) Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения;
4) "Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна".
1.
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкента
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
1. Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2. Веб-портал "электронного правительства".
3.
Срок оказания государственной услуги
По всем подвидам – 2 (два) рабочих дня.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 15 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственную корпорацию – 20 минут.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
1. Удостоверение на право управления самоходным маломерным судном;
2. Дубликат удостоверения на право управления самоходным маломерным судном, согласно приложению 3, к настоящим правилам;
3. Мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Примечание: Выдача результата государственной услуги в бумажном виде осуществляется через выбранный отдел государственной корпорации.
При подаче документов через веб-портал "электронного правительства", результат государственной услуги в виде мотивированного отказа направляется в личный кабинет заявителя.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі –Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметтердің дайын нәтижелерін беру мемлекеттік корпорация арқылы дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін үзіліссіз жүзеге асырылады, мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсету кезекші бөлімдері дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
мемлекеттік көрсетілетін қызмет жылдамдатылған қызмет көрсетусіз "электрондық" кезек тәртібінде көрсетіледі, "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы электрондық кезекті броньдау мүмкін.
3) "Электрондық үкіметінің" веб-порталы - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Көлік министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында: www.gov.kz "Автомобиль көлігі және көліктік бақылау комитеті" деген бөлімнің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталында.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік корпорацияға:
1) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік алу:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
кеме жүргізуші мамандығы бойынша оқу орнын бітіргені туралы диплом не осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергілікті атқарушы органдарда есепте тұрған шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәлік.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды ашқан және уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде есепте тұрған ұйымдар берген шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәліктер (анықтамалар) қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін жарамды болып табылады;

1) Услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) Государственной корпорации – прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
3) Веб-портала "электронного правительства" – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, регистрация заявления по оказанию государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
интернет-ресурсе Министерства транспорта – www.gov.kz, раздел Комитет автомобильного транспорта и транспортного контроля, подраздел "Государственные услуги";
интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz.;
веб-портал "электронного правительства".
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
В Государственную корпорацию:
1) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
диплом об окончании учебного заведения по судоводительской специальности либо свидетельство (справка) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов, состоящих на учете в местных исполнительных органах, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов, выданные организациями, открывшими курсы по подготовке судоводителей маломерных судов и состоящих на учете в территориальных подразделениях уполномоченного органа до введения в действие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления" являются действительными до истечения срока действия свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген № 073/е нысаны бойынша медициналық анықтама (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) (бұдан әрі – 073/е нысандағы медициналық анықтама);
2,5х3,5 сантиметр өлшемiндегi екi фотосурет;
жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
2) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқа:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі бір фотосурет;
жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
3) бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзiмi өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік;
№ 073/е нысаны бойынша медициналық анықтаманың көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі екі фотосурет;
жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін);
4) жүзу ауданының және (немесе) кеме үлгісінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік;
№ 073/е нысаны бойынша медициналық анықтаманың көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі екі фотосурет;
жеке куәлік немесе цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (сәйкестендіру үшін).
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы:
1) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы берген абоненттік нөмірі тіркелген және "электрондық үкіметінің" веб-порталдың есепке алу жазбасына қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы электрондық өтініш;
кеме жүргізуші мамандығы бойынша оқу орнын аяқталған туралы дипломның не шағын көлемді кемелердің кеме жүргізушілерін даярлау жөніндегі курстарды бітіргені туралы куәліктің (анықтаманың) электрондық көшірмесі;
№ 073/е нысаны бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі екі фотосурет (емтиханды сәтті тапсырған жағдайда Мемлекеттік корпорацияға ұсынылады);

медицинскую справку по форме 073/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579) (далее – медицинская справка по форме 073/у);
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
2) выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
одна фотография размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
3) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения и выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна:
заявление по форме, согласно приложению 1;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами;
копия медицинской справки по форме № 073/у;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации);
4) "выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна":
заявление по форме, согласно приложению 1;
ранее выданное удостоверение на право управления самоходными маломерными судами;
копия медицинской справки по форме № 073/у;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров;
документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации).
Через Веб-портал "электронного правительства":
1) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства";
электронная копия диплома об окончании учебного заведения по судоводительской специальности либо свидетельства (справки) об окончании курсов по подготовке судоводителей маломерных судов;
электронная копия медицинской справки по форме № 073/у;
две фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию при успешной сдаче экзамена);

2) өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқа:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы берген абоненттік нөмірі тіркелген және "электрондық үкіметінің" веб-порталдың есепке алу жазбасына қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы электрондық өтініш;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі бір фотосурет (Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды "электрондық үкіметінің" веб-порталға жіберген күні ұсынылады);
3) бұрын берілген куәліктің жарамдылық мерзiмi өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәлік:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы берген абоненттік нөмірі тіркелген және "электрондық үкіметінің" веб-порталдың есепке алу жазбасына қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы электрондық өтініш;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәліктің электрондық көшірмесі (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде түпнұсқа Мемлекеттік корпорацияға ұсынылады);
№ 073/е нысаны бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі екі түрлі-түсті фотосурет (Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды "электрондық үкіметінің" веб-порталға жіберген күні ұсынылады).
4) жүзу ауданының және (немесе) кеме үлгісінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы берген абоненттік нөмірі тіркелген және "электрондық үкіметінің" веб-порталдың есепке алу жазбасына қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы электрондық өтініш;
бұрын берілген өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді басқару құқығына куәліктің электрондық көшірмесі (мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кезінде түпнұсқа Мемлекеттік корпорацияға ұсынылады);
№ 073/е нысаны бойынша медициналық анықтаманың электрондық көшірмесі;
2,5х3,5 сантиметр өлшеміндегі екі түрлі-түсті фотосурет (Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды "электрондық үкіметінің" веб-порталға жіберген күні ұсынылады).
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды "электрондық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бір реттік парольді беру арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

2) выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства";
одна фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию в день подачи документов на веб-портал "электронного правительства");
3) выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения и выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства";
электронная копия ранее выданного удостоверения на право управления самоходными маломерными судами (оригинал представляется в Государственную корпорацию при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия медицинской справки по форме № 073/у;
две цветные фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию в день подачи документов на веб-портал "электронного правительства").
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
4) "выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна":
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью услугополучателя (далее – ЭЦП), по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства";
электронная копия ранее выданного удостоверения на право управления самоходными маломерными судами (оригинал представляется в Государственную корпорацию при выдаче результата государственной услуги);
электронная копия медицинской справки по форме № 073/у;
две цветные фотографии размером 2,5x3,5 сантиметров (предоставляются в Государственную корпорацию в день подачи документов на веб-портал "электронного правительства").
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
2) Өтініш берушінің және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) Өтініш берушіге қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде өтініш берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
4) Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет анықтама бюросы, күтуге арналған креслолар және мүмкіндігі шектеулі өтініш берушілерге қызмет көрсетуге арналған пандустар көзделген ғимаратта көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкіметінің" веб-порталы арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде "электрондық үкіметінің" веб-порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметі, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторландырылған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильді қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторизациядан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
29-қосымша
Кеме жүргізушілерін шағын
көлемді кемені басқару
құқығына аттестаттау
қағидаларына
2-2-қосымша
Тестілеуді өткізу кезінде техникалық жарақтандыру бойынша ең төменгі техникалық талаптар
1. Тестілеуді электрондық форматта өткізу кезінде тестіленушілер жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну бойынша немесе ЖСН бойынша сәйкестендіруден өтеді.

1) Установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
2) Несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленных настоящими Правилами.
3) В отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
4) Отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены справочное бюро, кресла ожидания и пандусы для обслуживания заявителей с ограниченными физическими возможностями.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через веб-портал "электронного правительства" при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "электронного правительства", справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Приложение 29
к Перечню некоторых приказов
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2-2
к Правилам аттестации
судоводителей на право
управления маломерным судном
Минимальные технические требования по техническому оснащению при проведении тестирования
1. При проведении тестирования в электронном формате, тестируемые проходят идентификацию по предоставлению документа, удостоверяющего личности, либо по индивидуальному идентификационному номеру.

2. Тестілеу кезінде қолмен немесе жақтау түріндегі металл детекторлар қолданылады. Тестілеуге іске қосу кезінде металл іздегіштерді қолдану тестілеуді өткізу кезінде түсушілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету шеңберінде, сондай-ақ олардың ғимаратқа байланыс құралдарын, электрондық-есептеу техникасын, фото-, аудио- және бейнеаппаратураны, анықтамалық материалдарды, жазбаша жазбаларды және ақпаратты сақтау мен берудің өзге де құралдарын алып келуіне жол бермеу шеңберінде жүзеге асырылады. Мұндай құрылғылар тестілеу кезінде ұяшықтары бар арнайы шкафтарда сақтауға орналастырылады.
3. Тестілеуді бастау үшін тестілеушіге биометриялық сәйкестендіру (Digital ID) арқылы жеке басын растау қажет. Бетті экран аймағының ортасына қойып, экранда көрсетілген нұсқауларды орындау қажет.
4. Тестілеу залдары жұмыс станцияларымен (кемінде Intel Core i3 процессоры, кемінде 4 Гб жедел жады), үй-жайларды кондиционерлеу жүйелерімен, диспенсермен, күту залымен жабдықталуы тиіс.
5. Әрбір жұмыс станциясы бейнежазба жүргізу, үміткердің фотосуретін түсіру және фотосуретті электронды сертификаттарға орналастыру үшін веб-камералармен жабдықталуы керек.
6. Тестілеу залдары заманауи цифрлық бейне-аудио бақылау жүйесімен жабдықталуы тиіс.
7. Әрбір тестілеу залында басып шығару мүмкіндігі бар принтер орнатылуы керек.
8. Әрбір тестілеу залы басқарылатын коммутатормен және жергілікті желімен жабдықталуы және ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сай болуы тиіс.
9. Тестілеу залы ұялы байланыс сөндіргішімен, сондай-ақ тестілеу процесінің бейнежазбасын жүргізу үшін-техникалық жазу құралдарымен (диктофон, фотоаппарат және т.б.) жарақтандырылады.)
10. Тестілеуді өткізу кезінде аудиторияның (компьютерлік сыныптың) ауданына және бейнебақылауға байланысты рұқсат етілген магниттік толқындар шегінде мобильді және радиоэлектрондық байланыс сигналдарын басатын құрылғылар пайдаланылады.
11. Тестілеуді өткізудің ашықтығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін аудитория өткізу пункттерінде жалпы бейнебақылау жүйесімен қамтамасыз етіледі.
12. Әрбір отырғызу орны үміткердің фотосуретін түсіру және тестілеу процесінің бейнежазбасын жүргізу үшін веб-камерамен жабдықталады.
13. Тестілеу бөлмесіндегі әрбір отыратын орын екі жеке камерамен жабдықталуы тиіс. Бірінші камера ситуациялық орталықта тестілеу процесін жазады және таратады, сонымен қатар прокторинг жүйесі үшін қолданылады. Екінші камера тестіленушінің бетінің биометриясын қолдана отырып, тестілеу алдында, кезінде, сондай-ақ тестілеу аяқталғаннан кейін сәйкестендіруді қамтамасыз етуге арналған.

2. При запуске на тестирование используются металлоискатели ручного или рамочного типа. Применение металлоискателей при запуске на тестирование осуществляется в рамках обеспечения безопасности поступающих при проведении тестирования, а также недопущения проноса ими в здание средств связи, электронно-вычислительной техники, фото-, аудио- и видеоаппаратуры, справочных материалов, письменных заметок и иных средств хранения и передачи информации. Такие устройства на время проведения тестирования помещаются на хранение в специальные шкафы с ячейками.
3. Для того, чтобы начать тестирование, тестируемому необходимо подтвердить личность посредством биометрической идентификации (Digital ID). Необходимо расположить лицо в центре области экрана и следовать инструкциям, указанным на экране.
4. Залы тестирования должны быть оборудованы рабочими станциями (процессор не менее Intel Core i3, оперативная память не менее 4 Гб), системы кондиционирования помещений, диспенсер, зал ожидания.
5. Каждая рабочая станция должна быть оснащена веб-камерами для ведения видеозаписи, снятия фотографии кандидата и размещения фотографии на электронных сертификатах.
6. Залы тестирования должны быть оборудованы современной системой цифрового видео - аудио наблюдения.
7. В каждом зале тестирования должен быть установлен принтер с возможностью печати.
8. Каждый зал тестирования должен быть оборудован управляемым коммутатором и локальной сетью, и соответствовать требованиям информационной безопасности.
9. Зал тестирования оснащается подавителем сотовой связи, а также для ведения видеозаписи процесса тестирования – техническими средствами записи (диктофон, фотоаппарат и тд.)
10. При проведении тестирования используются устройства, подавляющие сигналы мобильной и радиоэлектронной связи в пределах допустимых магнитных волн, в зависимости от площади аудитории (компьютерного класса) и видеонаблюдения.
11. Для обеспечения прозрачности и объективности проведения тестирования аудитории в пунктах проведения обеспечиваются системой общего видеонаблюдения.
12. Каждое посадочное место оснащается веб-камерой для снятия фотографии кандидата и ведения видеозаписи процесса тестирования.
13. Каждое посадочное место в помещении тестирования должны быть оснащены двумя индивидуальными камерами. Первая камера записывает и транслирует процесс тестирования в Ситуационном центре, а также используется для системы прокторинга. Вторая камера предназначена для обеспечения идентификации с использованием биометрии лица, тестируемого перед, во время, а также после завершения тестирования.