Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 6 қарашадағы № 372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 қарашада № 35345 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 41) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Аграрлық азық-түлік нарықтары және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 372 бұйрығына
1-қосымша
Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау тәртібін, сондай-ақ "Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2024 года № 35345
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы и структурные элементы некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту агропродовольственных рынков и переработки сельскохозяйственной продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского
хозяйства Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграция
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 372
Правила
субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции, а также порядок оказания государственной услуги "Субсидирование части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции" (далее – государственная услуга).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) органикалық өнім – ауыл шаруашылығы өнімі, жабайы өсетін өсімдіктерден алынатын өнім, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқымдары, ашытқы мен саңырауқұлақтар, оларды қайта өңдеу өнімдері, оның ішінде "Органикалық өнім өндірісі және айналымы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және ұлттық стандарттардың талаптарына сай келетін тамақ өнімі. Аңшылық және балық аулау шаруашылығы өнімдері органикалық өнім болып табылмайды;
2) органикалық өнім өндіру – нәтижесі Қазақстан Республикасының органикалық өнім өндірісі және айналымы саласындағы заңнамасы мен ұлттық стандарттарға сәйкес органикалық өнім жасау (дайындау) болып табылатын қызмет. Органикалық өнім өндіру процесі солармен байланысты өлшеп-орау, буып-түю, таңбалау, сақтау, тасымалдау процестерін және басқа процестерді қамтиды;
3) органикалық өнім өндіруші – органикалық өнім өндіруді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға, органикалық өнім өндірушілер бірлестігі (жай серіктестік);
4) сәйкестік сертификаты – техникалық реттеу объектілерінің техникалық регламенттерде және (немесе) стандарттау жөніндегі құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін куәландыратын құжат;
5) сәйкестiктi растау жөнiндегi орган – сәйкестiктi растау жөнiндегi қызметті жүзеге асыру үшiн белгiленген тәртiппен аккредиттелген заңды тұлға;
6) субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – СМАЖ) – субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтер көрсетуге арналған, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып реттелген жиынтығы;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органының (бұдан әрі – ЖАО) ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – Басқарма) органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау бойынша жеке айлық қаржыландыру жоспары (бұдан әрі – қаржыландыру жоспары) бекітілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны ЖАО-ның ресми интернет-ресурсында және СМАЖ-да орналастырады.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты ЖАО-ға жолдайды.
Министрлік пен ЖАО осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жолдайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) органическая продукция – сельскохозяйственная продукция, продукция из дикорастущих растений, семена сельскохозяйственных растений, дрожжи и грибы, продукты их переработки, в том числе пищевая продукция, отвечающие требованиям Закона Республики Казахстан "О производстве и обороте органической продукции" и национальным стандартам. Органической продукцией не является продукция охоты и рыболовства;
2) производство органической продукции – деятельность, результатом которой является создание (изготовление) органической продукции в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области производства и оборота органической продукции и национальными стандартами. Процесс производства органической продукции включает в себя связанные с ним процессы расфасовки, упаковки, маркировки, хранения, транспортировки и иные процессы;
3) производитель органической продукции – физическое или юридическое лицо, объединение производителей органической продукции (простое товарищество), осуществляющие производство органической продукции;
4) сертификат соответствия – документ, удостоверяющий соответствие объектов технического регулирования требованиям, установленным техническими регламентами и (или) документами по стандартизации;
5) орган по подтверждению соответствия – юридическое лицо, аккредитованное в установленном порядке для осуществления деятельности по подтверждению соответствия;
6) государственная информационная система субсидирования (далее – ГИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Структурное подразделение местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения, столицы (далее – МИО), осуществляющее функции в области сельского хозяйства (далее – Управление), в течение 3 (трех) рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции (далее – План финансирования), размещает его на официальном интернет-ресурсе МИО и в ГИСС.
4. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в МИО.
Министерство и МИО в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляют в Единый контакт-центр.

2-тарау. Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау тәртібі
1-параграф. Субсидиялар мөлшері және алушылар
5. Субсидиялар органикалық өнім өндірушілерге төленеді.
6. Жергілікті бюджеттен төленетін субсидия мөлшері органикалық өнім өндірісінің сәйкестік сертификатының құнынан органикалық өнім өндіруші шығыстарының 50 (елу) пайызын құрайды.
7. Органикалық өнім өндірісінің 1 (бір) сәйкестік сертификатын алу кезінде жұмсалған шығыстар бойынша өтеу лимиті ағымдағы қаржы жылында 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
8. Шығыстардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргізіледі. Шетел валюталарында жұмсалған шығыстарды қайта есептеу көрсетілген қызметтер үшін төлемді аудару күніндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.
2- параграф. Субсидиялар алу шарттары
9. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) органикалық өнім өндірушінің осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) СМАЖ арқылы беруі;
2) органикалық өнім өндірушінің ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, берілген өтінімді СМАЖ-да тіркеу;
3) органикалық өнім өндірушіде деректері СМАЖ-дың "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған СМАЖ-да дербес шотының болуы;
4) субсидиялауға арналған өтінім беру күнінің алдындағы 12 (он екі) айдан ерте емес мерзімде сәйкестікті растау жөніндегі орган берген органикалық өнім өндірісінің сәйкестік сертификатының электрондық көшірмесін ұсыну;
5) органикалық өнім өндірушінің "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйеден қызметтерді сатып алуын растау (органикалық өнім өндірісінің сәйкестігін сертификаттау туралы тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
6) органикалық өнім өндірушіде СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиісті алаңдағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе елді мекеннің аумағы шегіндегі ауыл шаруашылығында пайдаланылатын жер учаскелерінің болуы;
ауыл шаруашылығы дақылдарын жабық топырақта өңдеу кезінде органикалық өнім өндірушіде СМАЖ-дың жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиісті алаңдағы ауыл шаруашылығы мақсатындағы немесе өзге де санаттағы жер учаскелерінің болуы.
Осы тармақтың 6) тармақщасының бірінші бөлігінде көрсетілген шарт тамақ өнеркәсібі ұйымдарына қолданылмайды.

Глава 2. Порядок субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции
Параграф 1. Размер и получатели субсидий
5. Субсидии выплачиваются производителям органической продукции.
6. Размер субсидии, выплачиваемый из местного бюджета, составляет 50 (пятьдесят) процентов расходов производителя органической продукции от стоимости сертификата соответствия производства органической продукции.
7. Лимит возмещения по расходам, понесенным при получении 1 (одного) сертификата соответствия производства органической продукции, составляет не более 400 (четырехсот) месячных расчетных показателей в текущем финансовом году.
8. Возмещение части расходов производится в национальной валюте Республики Казахстан. Пересчет расходов, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан на дату перечисления платежа за оказанные услуги.
Параграф 2. Условия получения субсидий
9. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи производителем органической продукции посредством ГИСС заявки на субсидирование по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка);
2) регистрации поданной заявки в ГИСС с использованием ЭЦП производителя органической продукции;
3) наличии у производителя органической продукции лицевого счета в ГИСС, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия ГИСС с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";
4) представлении электронной копии сертификата соответствия производства органической продукции, выданного органом по подтверждению соответствия не ранее 12 (двенадцати) месяцев, предшествующего дате подачи заявки на субсидирование;
5) подтверждении приобретения услуг производителем органической продукции из информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур через внешний шлюз "электронного правительства" (наличии соответствующей электронной счет-фактуры поставщика о сертификации соответствия производства органической продукции);
6) наличии у производителя органической продукции земельных участков сельскохозяйственного назначения или сельскохозяйственного использования в пределах черты населенного пункта на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости;
при возделывании сельскохозяйственных культур в закрытом грунте – наличии у производителя органической продукции земельных участков сельскохозяйственного назначения или иных категорий на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия ГИСС с информационной системой единого государственного кадастра недвижимости.
Условия, указанные в подпункте 6) части первой настоящего пункта не распространяется на организации пищевой промышленности.

3- параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
10. Өтінімдерді қабылдау жер учаскесінің орналасқан жері бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан 1 желтоқсанына дейін жүзеге асырылады.
"Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада жазылған.
11. Органикалық өнімді өндіруші өтінім беру үшін ЭЦҚ көмегімен СМАЖ-да тіркелуі қажет.
12. Жеке кабинетте тіркелу үшін органикалық өнім өндіруші мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар (дара кәсіпкерлер) үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), аты және әкесінің аты (бар болса), тегі;
2) бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі, толық атауы; брінші басшының аты және әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН;
3) байланыс деректері (почта мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотының деректемелері.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген деректер өзгерген кезде органикалық өнім өндіруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде жеке кабинетке енгізілген деректерді өзгертеді.
13. Органикалық өнімді өндіруші жеке кабинетте өтінімді қалыптастыруды және тіркеуді мынадай тәртіппен жүргізеді:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген мәліметтерді енгізе отырып өтінім қалыптастырады, сондай-ақ органикалық өнім өндірудің сәйкестік сертификатының электрондық көшірмесін сканерлейді және тіркейді;
2) өтінімді ЭЦҚ қою арқылы СМАЖ-ға тіркейді және өтінім Басқарманың жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім келіп түскені туралы электрондық хабарлама жолданады.
14. Басқарма өтінім тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде тиісті хабарламаны ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, қол қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Бұл ретте өтінімнің қабылданғанын растау туралы хабарлама электрондық құжат нысанында СМАЖ-дағы органикалық өнім өндірушінің жеке кабинетіне жолданады.
Органикалық өнімді өндіруші Тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар ұсынған жағдайларда СМАЖ-дағы органикалық өнімді өндірушінің жеке кабинетіне осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама жолданады.
15. Егер Басқарма төлем шоттарын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде деректер органикалық өнім өндірушімен сәйкессіздігінің бар екені анықталған жағдайда, органикалық өнім өндірушінің себебін көрсете отырып, өтінімді кері қайтарып алуға мүмкіндігі болады.
Бұл ретте төлем шоттарын қалыптастырғаннан кейін деректердің сәйкессіздігі анықталған жағдайда субсидияларды төлеу сәтіне дейін Басқарма қайтару себебін (уәжді бас тарту) көрсете отырып, өтінімді қайтарады.

Параграф 3. Порядок выплаты субсидий
10. Прием заявок осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции" (далее – Перечень) изложен в приложении 2 к настоящим Правилам.
11. Для подачи заявки производителю органической продукции необходимо зарегистрироваться в ГИСС, с помощью ЭЦП.
12. Для регистрации в личном кабинете производителем органической продукции указываются следующие сведения:
1) для физических лиц (индивидуальных предпринимателей): индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: бизнес-идентификационный номер, полное наименование; фамилия, имя и отчество (при наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении данных, указанных в части первой настоящего пункта, производитель органической продукции в течение 1 (одного) рабочего дня изменяет данные, внесенные в личный кабинет.
13. Формирование и регистрация заявки производится производителем органической продукции в личном кабинете в следующем порядке:
1) формирует заявку с внесением в нее сведений, указанных в приложении 1 к настоящим Правилам, а также сканирует и прикрепляет электронную копию сертификата соответствия производства органической продукции;
2) регистрирует заявку в ГИСС путем ее подписания ЭЦП и заявка становится доступной в личном кабинете Управления. На электронный адрес Управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
14. Управление в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. При этом, уведомление о подтверждении принятия заявки направляется в форме электронного документа в личный кабинет производителя органической продукции в ГИСС.
В случаях представления производителем органической продукции неполного пакета документов согласно Перечню и (или) документов с истекшим сроком действия, в личный кабинет производителя органической продукции в ГИСС направляется уведомление об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. В случае, если до момента формирования Управлением счетов к оплате производителем органической продукции выявлено наличие несоответствия данных в зарегистрированной заявке, производитель органической продукции имеет возможность отозвать заявку с указанием причины отзыва.
При этом, в случае выявления несоответствия данных после формирования счетов к оплате, до момента выплаты субсидий Управление возвращает заявку с указанием причины возврата (мотивированный отказ).

16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда Басқарма Қаржыландыру жоспарына сәйкес өтінімнің қабылданғаны расталғаннан кейін 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес СМАЖ-да "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған шоттарды қалыптастырады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды аудару туралы хабарламаны электрондық құжат нысанында СМАЖ-дағы органикалық өнім өндірушінің жеке кабинетіне жолдайды.
17. Субсидиялар көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу кезектілік тәртібімен өтінім берілген сәттен бастап келесі айда жүзеге асырылады.
18. Тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген бюджет қаражаты толық игерілген жағдайда басқарма қабылдаған өтінімдер резервке (күту парағына) келіп түседі.
Ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражатын бөлу кезінде субсидиялар төлеу резервке (күту парағы) келіп түскен өтінімдер бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында қосымша қаражат болмаған жағдайда резервке (күту парағына келіп) түскен өтінімдер бойынша субсидиялар келесі қаржы жылында төленеді.
Өтінімнің резервте (күту парағында) болу кезеңі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енгізілмейді.
Өтінімдерді қарау және субсидиялар төлеу, оның ішінде резервке (күту парағына) келіп түскен өтінімдер бойынша субсидияларды төлеу өтінімдерді тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Кейінгі өтінім алдыңғы өтінім қаралғаннан кейін қаралады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде Басқарма органикалық өнім өндірушіні мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ органикалық өнім өндірушіге ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдалым өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша хабардар етеді.
Тыңдалым туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдалымды көрсетілетін қызметті беруші хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізеді.
Тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Басқарма органикалық өнімді өндірушінің тыңдалымға ұсынған құжаттарын қарау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияларды аудару туралы хабарламаны не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді және оның органикалық өнім өндірушінің СМАЖ-дағы жеке кабинетіне жіберілуін қамтамасыз етеді.

16. При отсутствии оснований для отказа в оказании государственной услуги, Управление в соответствии с Планом финансирования в течение 8 (восьми) рабочих дней после подтверждения принятия заявки согласно пункту 14 настоящих Правил формирует в ГИСС счета к оплате на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", и направляет уведомление о перечислении субсидий по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в форме электронного документа в личный кабинет производителя органической продукции в ГИСС.
17. По заявкам, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренный в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности с момента подачи заявки.
18. В случае полного освоения бюджетных средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год, принятые Управлением заявки поступают в резерв (лист ожидания).
При выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, выплата субсидий осуществляется по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания). В случае отсутствия дополнительных средств в текущем финансовом году, по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), субсидии выплачиваются в следующем финансовом году.
Период нахождения заявки в резерве (листе ожидания) не включается в срок оказания государственной услуги.
Рассмотрение заявок и выплата субсидий, в том числе по заявкам, поступившим в резерв (лист ожидания), осуществляются в порядке очередности согласно дате и времени регистрации заявок. Последующая заявка рассматривается после рассмотрения предыдущей заявки.
19. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, Управление уведомляет производителя органической продукции о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить производителю органической продукции позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится услугодателем не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
По результатам рассмотрения документов, представленных производителем органической продукции на заслушивание, Управление оформляет уведомление о перечислении субсидий по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, и обеспечивает его направление в личный кабинет производителя органической продукции в ГИСС.

20. Субсидиялар беруден бас тарту Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
21. Басқарма Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
22. Субсидиялар беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын СМАЖ істен шыққан жағдайда ЖАО туындаған жағдай туралы Министрлікті дереу хабардар етеді, ол оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте Министрлік туындаған іркілісті жою жөніндегі жұмыстар жүргізілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде техникалық мәселе туралы хаттама жасайды және оны СМАЖ-ға орналастырады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ЖАО-ның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ЖАО-ның басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым келіп түскен жағдайда ЖАО ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. Қолайлы акті қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда ЖАО шағым қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.
24. Органикалық өнім өндірушінің шағымын Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
ЖАО тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
25. ЖАО-ның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;

20. Отказ в предоставлении субсидий осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
21. Управление обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в соответствии с Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8555).
22. В случае сбоя ГИСС, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, МИО незамедлительно уведомляет Министерство о возникшей ситуации, который приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя Министерство в течение 3 (трех) рабочих дней составляет протокол о технической проблеме и размещает его в ГИСС.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
23. Жалоба на решение, действие (бездействие) МИО по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя МИО, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, МИО направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба МИО не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
24. Жалоба производителя органической продукции в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
МИО – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
25. Срок рассмотрения жалобы МИО, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;

2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) шағым берген органикалық өнімді өндірушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
26. Егер заңда өзгеше көзделмесе ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Органикалық өнім өндірудің
сәйкестігін растау кезінде
жұмсалған шығыстардың
бір бөлігін субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Субсидиялауға арналған өтінім
20__ жылғы "___" _________
Кімге_______________________________________________________________
Кімнен_____________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның (дара кәсіпкердің) аты, әкесінің аты (бар
болса), тегі)
Маған органикалық өнім өндірісінің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған
шығыстардың бір бөлігін өтеуге субсидия төлеуді сұраймын _______________ (сомасы
цифрлармен және жазбаша)
1. Өтініш беруші туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы _________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)______________________
басшының аты-жөні, әкесінің аты (бар болса),
______________________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: __________________________________________
электрондық почтасы ___________________________________________
жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса), ______________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) _______________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ________________________________________________________
берген орган _________________________________________________
берілген күні __________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: __________________________________________
электрондық почтасы ___________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері________________________________________________
хабарлама берілген күн ___________________________________________

2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) производителю органической продукции, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причины продления.
26. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1 к Правилам
субсидирования части расходов,
понесенных при подтверждении
соответствия производства
органической продукции
Форма
Заявка на субсидирование
"___" _________ 20__ года
В _______________________________________________________________________
от _______________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его
наличии) физического лица (индивидуального предпринимателя))
Прошу выплатить мне субсидии на возмещение части расходов, понесенных при
подтверждении соответствия производства органической продукции, в сумме
________________________________________________________________________________
(сумма цифрами и прописью)
тенге.
1. Сведения о заявителе:
для юридического лица:
наименование _____________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)_______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_________________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
электронная почта__________________________________________________________
для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)______________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ____________________________________________________________________
кем выдано _______________________________________________________________
дата выдачи _______________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________________
номер телефона (факса): ____________________________________________________
электронная почта__________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение__________________________________________________________
дата уведомления __________________________________________________________

2. Жеке немесе заңды тұлғаның екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотының мәліметтері:
ЖСН/БСН _____________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ________________________________
банк деректемелері______________________________________________
банк атауы _____________________________________________________
банктің сәйкестендіру нөмірі______________________________________
жеке сәйкестендіру коды_________________________________________
БСН ___________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
3. Жер учаскесіне арналған құжаттың болуы туралы мәліметтер:
жер учаскесінің меншік иесінің немесе жер пайдаланушының
атауы________________________________________________
орналасқан орны________________________________________________
(облыс, аудан, қала (кент, елді мекен))
мекенжайы______________________________________________________
кадастрлық нөмірі _______________________________________________
барлық алаңы, гектар ____________________________________________
(оның ішінде егістік, нысаналы мақсаты)
4. Органикалық өнімді өндіру, дайындау, сақтау, тасымалдау, өңдеу және өткізу
жөніндегі объектіге арналған құжаттардың болуы туралы мәліметтер:
объектінің меншік иесінің атауы__________________________________
акт нөмірі______________________________________________________
(нөмірі және берілген күні, кім берді)
орналасқан орны________________________________________________
(облыс, аудан, қала (кент, елді мекен)
мекенжайы_____________________________________________________
кадастрлық нөмірі _______________________________________________
нысаналы мақсаты ______________________________________________
5. Сәйкестікті растау жөніндегі орган қол қойған көрсетілген қызметтердің актісі туралы мәліметтер:
сәйкестікті растау жөніндегі органның атауы ________________________
акт нөмірі және күні _____________________________________________
шарттың нөмірі мен күні, оған сәйкес көрсетілген қызметтер актісі жасалғанды__________________________________________________________
көрсетілген қызметтердің түрі (атауы)_______________________________
көрсетілген қызметтердің жалпы құны, теңгемен_____________________
6. Сәйкестік сертификаты үшін төлемдер бойынша шот-фактуралар туралы мәліметтер:
Р/с
Шот-фактураның нөмірі
Шот-фактураның күні
Көрсетілген қызметтердің түрі (атауы)
Көрсетілген қызметтердің жалпы құны, теңгемен
Сатып алушының ЖСН/БСН-ы және атауы
1
2
3
4
5
6

2. Сведения текущего счета физического или юридического лица в банке второго уровня:
ИИН/БИН ________________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) _______________________________________________
реквизиты банка ___________________________________________________________
наименование банка ________________________________________________________
банковский идентификационный код__________________________________________
индивидуальный идентификационный код _____________________________________
БИН _____________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
3. Сведения о наличии документа на земельный участок:
наименование собственника земельного участка или землепользователя
__________________________________________________________________________
местонахождение __________________________________________________________
(область, район, город (поселок, населенный пункт))
адрес _____________________________________________________________________
кадастровый номер_________________________________________________________
площадь всего, гектар_______________________________________________________
(в том числе пашни, целевое назначение)
4. Сведения о наличии документов на объект по производству, заготовке, хранению,
транспортировке, переработке и реализации органической продукции:
наименование собственника объекта__________________________________________
номер акта________________________________________________________________
(номер и дата выдачи, кем выдан)
местонахождение __________________________________________________________
(область, район, город (поселок, населенный пункт))
адрес ___________________________________________________________________
кадастровый номер________________________________________________________
целевое назначение _______________________________________________________
5. Сведения об акте оказанных услуг, подписанный с органом по подтверждению соответствия:
наименование органа по подтверждению соответствия _________________________
номер и дата акта _________________________________________________________
номер и дата договора, в соответствии с которым составлен акт оказанных услуг
______________________________________________________________________________
вид (наименование) оказанных услуг_________________________________________
общая стоимость оказанных услуг, в тенге_____________________________________
6. Сведения о счетах-фактурах по платежам за сертификат соответствия:
п/п
Номер счета- фактуры
Дата счета- фактуры
Вид (наименование) оказанных услуг
Общая стоимость оказанных услуг, в тенге
ИИН/БИН покупателя и наименование
1
2
3
4
5
6

1) Субсидиялаудың мемлекеттік ақпараттық жүйесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:30-ға дейін
99
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) органикалық өнім өндірушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган бекітетін Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған өтінім;
2) органикалық өнімді растауға арналған сәйкестік сертификатының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің тіркелгені туралы немесе дара кәсіпкер ретінде қызметті бастағаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзі арқылы алады.
110
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімнің болмауы.
111
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) Государственная информационная система субсидирования – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 9:00 до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявка на субсидирование по форме согласно приложению 1 к Правилам субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции (далее – Правила), утверждаемым уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью производителя органической продукции;
2) электронная копия сертификата соответствия на подтверждение органической продукции.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих информационных систем через внешний шлюз "электронного правительства".
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Органикалық өнім өндірудің
сәйкестігін растау кезінде
жұмсалған шығыстардың
бір бөлігін субсидиялау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама
Органикалық өнім өндірушінің атауы_______________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір
бөлігін субсидиялауға құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы хабарлаймыз
Бас тарту себебі:______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жергілікті атқарушы органының (облыстардың, республикалық маңызы бар
қалалардың, астананың) басшысы
____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылғы "__" ________ сағат _________ қол қойып, жіберді:
____________________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Органикалық өнім өндірудің
сәйкестігін растау кезінде
жұмсалған шығыстардың
бір бөлігін субсидиялау
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Субсидияларды аудару туралы хабарлама
Құрметті_______________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз бойынша "Органикалық
өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін
субсидиялау" мемлекеттік қызметі көрсетілді және Сіздің №__________ есептік
шотыңызға 20___ жылғы "__" __________ төлем шотымен _________ теңге
мөлшерінде субсидия сомасы аударылды.
20___ жылғы "__" __________ сағат _______ қол қойылды және жіберілді
_________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)
Органикалық өнім өндірудің
сәйкестігін растау кезінде
жұмсалған шығыстардың
бір бөлігін субсидиялау
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
__________________________________________________________
(ведомствоның атауы)
Сіздің 20 ___ жылғы ________ № __________ өтініміңіздіді қарап, келесіні хабарлайды.
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(бас тартуға негіздеме)
_______________________________________________________________________
(қол қоюшының лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі электрондық цифрлық
қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 372 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің тізбесі

1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www. gov. kz.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 77 77.
Приложение 3 к Правилам
субсидирования части расходов,
понесенных при подтверждении
соответствия производства
органической продукции
Форма
Уведомление об отказе в приеме документов
Наименование производителя органической продукции ________________________
______________________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Уведомляем Вас об отказе в приеме документов на субсидирование части расходов,
понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции
______________________________________________________________________________
Причина отказа: __________________________________________________________
______________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Руководитель местного исполнительного органа (области, города республиканского
значения и столицы) _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Подписано и отправлено в _____часов "___" ________20__ года
____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Приложение 4 к Правилам
субсидирования части расходов,
понесенных при подтверждении
соответствия производства
органической продукции
Форма
Уведомление о перечислении субсидий
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его
наличии) физического лица)
По Вашей заявке №________ от "__" _______ 20__ года оказана государственная
услуга "Субсидирование части расходов, понесенных при подтверждении соответствия
производства органической продукции" и на ваш расчетный счет №__________ перечислена
сумма субсидий в размере _________ тенге счетом к оплате от "__" ___________ 20__ года.
Подписано и отправлено в _____часов "___" ________20__ года
____________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись)
Приложение 5 к Правилам
субсидирования части расходов,
понесенных при подтверждении
соответствия производства
органической продукции
Форма
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
________________________________________________________________________________
(наименование ведомство)
рассмотрев Вашу заявку от________ 20 ___ года № __________, сообщает следующее.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(обоснование отказа)
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего, электронная
цифровая подпись)
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года № 372
Перечень
утративших силу некоторых приказов и структурных элементов некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан

1. "Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10198 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қазандағы № 18-03/947 бұйрығымен бекітілген өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрықтарының тізбесінің 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12314 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 2 мамырдағы № 190 бұйрығының 1-тармағының 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15960 болып тіркелген).
4. "Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 15 маусымдағы № 185 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23099 болып тіркелген).
5. "Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 10 қазандағы № 319 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30295 болып тіркелген).
6. "Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 81 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34108 болып тіркелген).

1. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671 "Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10198).
2. Пункт 3 перечня приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2015 года № 18-03/947 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12314).
3. Подпункт 1) пункта 1 приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 мая 2017 года № 190 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15960).
4. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июня 2021 года № 185 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671 "Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23099).
5. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 октября 2022 года № 319 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671 "Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30295).
6. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 февраля 2024 года № 81 "О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671 "Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34108).