2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 148-V Заңы.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Заң 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
1-бап. 2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 034 033 073 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 813 306 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 119 352 289 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7 752 678 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 093 621 120 мың теңге;
2) шығындар – 6 574 979 147 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 577 958 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 118 743 399 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 72 165 441 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 495 325 022 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 496 575 022 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1 250 000 мың теңге;
5) тапшылық – -1 082 849 054 мың теңге немесе елдің ішкі жалпы өнімінің 2,6 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 082 849 054 мың теңге.
Ескерту. 1-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының "Байқоңыр" кешенін пайдаланғаны үшін 21 275 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 4 585 410 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсімдері көзделсін.
Ескерту. 2-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2014 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
1) бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының "Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық" коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың кiрiстер сыныптамасының "Әлеуметтiк салық" коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте, салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

О республиканском бюджете на 2014 - 2016 годы
Закон Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 148-V ЗРК.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего Закона см. ст. 30
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2014–2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 034 033 073 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 813 306 986 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 119 352 289 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 752 678 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 093 621 120 тысяч тенге;
2) затраты – 6 574 979 147 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 577 958 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 118 743 399 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 72 165 441 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 495 325 022 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 496 575 022 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 250 000 тысяч тенге;
5) дефицит – -1 082 849 054 тысячи тенге, или 2,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 082 849 054 тысячи тенге.
Сноска. Статья 1 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом "Байконур" в сумме 21 275 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 4 585 410 тысяч тенге.
Сноска. Статья 2 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 3. Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2014 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду "Налог на добычу полезных ископаемых" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";

3) "Өндiрушiлер көтерме саудада өткізетін, өзi өндiретiн бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
4) "Өндiрушiлер көтерме саудада өткізетін, өзi өндiретiн дизель отыны" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
6-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Алматы қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi 132 020 646 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 51 211 260 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 10 079 859 мың теңге;
Алматы қаласынан – 70 729 527 мың теңге.
7-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 6 600 474 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
8-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферттің мөлшері 1 480 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға 475 000 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферт көзделсін.
Ескерту. 9-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-бап. 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 19 966 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері – 9 983 теңге;
3) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 20 782 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 852 теңге;

3) по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" – задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
4) по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" – задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджета города Алматы в республиканский бюджет в сумме 132 020 646 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 51 211 260 тысяч тенге;
Мангистауской – 10 079 859 тысяч тенге;
города Алматы – 70 729 527 тысяч тенге.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 6 600 474 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 480 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 8 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 475 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Сноска. Статья 9 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 10. Установить с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы – 19 966 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 9 983 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 20 782 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;

5) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 19 966 теңге болып белгіленсін.
2014 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері – 10 450 теңге;
2) зейнетақының ең төменгі мөлшері – 21 736 теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 10-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-бап. Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының және міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иемденуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 027 "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 11-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-1-бап.2014 жылғы 1 сәуірден бастап зейнетақы төлемдерін арттыру Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 027 "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру" республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. Заң 11-1-баппен толықтырылды - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-бап. 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
Ескерту. 12-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
12-1-бап.2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы белгіленсін.
Ескерту. Заң 12-1-баппен толықтырылды - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.
Установить с 1 апреля 2014 года:
1) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 10 450 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 21 736 тенге.
Сноска. Статья 10 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 11. Выполнение гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты осуществляется по республиканской бюджетной программе 027 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Статья 11 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 11-1. Повышение с 1 апреля 2014 года пенсионных выплат осуществляется по республиканской бюджетной программе 027 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан" Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Закон дополнен статьей 11-1 в соответствии с Законом РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 12. Установить с 1 января 2014 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Сноска. Статья 12 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 12-1. Установить с 1 апреля 2014 года ежемесячную надбавку за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Закон дополнен статьей 12-1 в соответствии с Законом РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).

13-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне берiлетiн субвенциялар көлемi 978 095 805 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 64 076 449 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 29 375 815 мың теңге;
Алматы облысына – 121 290 353 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 93 509 287 мың теңге;
Жамбыл облысына – 95 698 341 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 36 321 405 мың теңге;
Қарағанды облысына – 50 464 021 мың теңге;
Қостанай облысына – 63 071 219 мың теңге;
Қызылорда облысына – 83 978 668 мың теңге;
Павлодар облысына – 21 509 170 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 59 913 017 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 254 747 394 мың теңге;
Астана қаласына – 4 140 666 мың теңге.
14-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне:
1) жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
2) Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013-2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
4) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
5) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
6) "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
7) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
8) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
9) көліктік инфрақұрылымның басым жобаларын қаржыландыруға;
10) 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
11) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
13) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу- өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
14) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбеқақыны арттыруға;
15) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;

Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города Астаны, в сумме 978 095 805 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 64 076 449 тысяч тенге;
Актюбинской – 29 375 815 тысяч тенге;
Алматинской – 121 290 353 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской – 93 509 287 тысяч тенге;
Жамбылской – 95 698 341 тысяча тенге;
Западно-Казахстанской – 36 321 405 тысяч тенге;
Карагандинской – 50 464 021 тысяча тенге;
Костанайской – 63 071 219 тысяч тенге;
Кызылординской – 83 978 668 тысяч тенге;
Павлодарской – 21 509 170 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 59 913 017 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 254 747 394 тысячи тенге;
города Астаны – 4 140 666 тысяч тенге.
Статья 14. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2014 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) обеспечение безопасности дорожного движения;
2) поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013–2020 годы "Агробизнес-2020";
3) выплату государственной адресной социальной помощи;
4) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
5) оказание социальной защиты и помощи населению;
6) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса-2020";
7) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
8) изъятие земельных участков для государственных нужд;
9) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
10) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года;
11) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
12) реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы;
13) обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
14) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
15) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;

16) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
17) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
18) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
19) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
20) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
21) жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға 2014 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу және (немесе) оларды пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 14-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
15-бап. Мынадай:
1) ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу;
2) қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;
3) кәсіптік стандарттарды әзірлеу;
4) "Қарағандышахтатарату" республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, таратылған шахталардың жұмыскерлеріне келтірілген залалды өтеу бағыттары бойынша іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 15-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
16-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеу;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағыттары бойынша іске асырылатын "Қолжетімді тұрғын үй-2020" бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Мынадай:
1) кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеу;
2) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
3) жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру;
4) ағымдағы жайластыру бағыттары бойынша іске асырылатын Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

16) апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
17) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;
18) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
19) материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
20) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
21) поддержку использования возобновляемых источников энергии.
Сноска. Статья 14 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства;
2) субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления;
3) разработка профессиональных стандартов;
4) возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных Республиканскому государственному специализированному предприятию "Карагандаликвидшахт".
Сноска. Статья 15 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы "Доступное жилье-2020", реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений;
2) проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы развития моногородов на 2012–2020 годы, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства;
2) субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
3) предоставление грантов на развитие новых производств;
4) текущее обустройство.

18-бап. Жұмыспен қамту-2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
19-бап. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2014 жылға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
20-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
21-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылға арналған резерві 61 161 449 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 21-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
22-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 2 054 370 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 11 638 230 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 22-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
23-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Республикалық бюджеттік комиссияның оң ұсынысы болған күннен бастап алты ай ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жетіспейтін құжаттаманы табыс етуі туралы кейінге қалдыру шартымен бюджеттік инвестицияларды іске асыру көзделсін, ол аталған шарт сақталмаған кезде түзетілуге жатады.
24-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 317 841 мың теңге көзделсiн.
Ескерту. 24-бап жаңа редакцияда - ҚР 07.11.2014 N 247-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
25-бап. 2014 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 60 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
26-бап. 2014 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 5 673 012 237 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 26-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
27-бап. 2014 жылы мемлекеттiң кепiлгерлiктер беру лимитi 116 780 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
28-бап. 2014 жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің концессиялық міндеттемелерінің лимиті 279 800 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 28-бап жаңа редакцияда - ҚР 31.03.2014 N 182-V Заңымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

Статья 18. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости-2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19. Распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2014 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 20. Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2014 год в сумме 61 161 449 тысяч тенге.
Сноска. Статья 21 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 22. Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 638 230 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 054 370 тысяч тенге.
Сноска. Статья 22 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год реализацию бюджетных инвестиций с отлагательным условием о представлении администраторами бюджетных программ недостающей документации в течение шести месяцев со дня положительного предложения Республиканской бюджетной комиссии, которая подлежит корректировке при несоблюдении данного условия.
Статья 24. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год 317 841 тысячу тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Сноска. Статья 24 в редакции Закона РК от 07.11.2014 № 247-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 25. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2014 году в размере 60 000 000 тысяч тенге.
Статья 26. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2014 года в размере 5 673 012 237 тысяч тенге.
Сноска. Статья 26 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Статья 27. Установить лимит предоставления поручительств государства в 2014 году в размере 116 780 000 тысяч тенге.
Статья 28. Установить лимит концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан в 2014 году в размере 279 800 000 тысяч тенге.
Сноска. Статья 28 в редакции Закона РК от 31.03.2014 № 182-V (вводится в действие с 01.01.2014).

29-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2014 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде 6-қосымшаға сәйкес жергiлiктi бюджеттiк бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгiленсiн.
30-бап. Осы Заң 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

Статья 29. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
Статья 30. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2014 года.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете

073
Қазынашылықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту және "Қазынашылық-клиент" компонентін құру
728 169
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
37 764 460
014
Мемлекеттік сыйақылар және стипендиялар
104 157
055
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет
32 252 161
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
5 408 142
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
7 837 660
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
7 588 556
002
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің күрделі шығыстары
249 104
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
2 404 325
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 334 229
002
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің күрделі шығыстары
38 988
003
Мәдениет, спорт, дін және мұрағат саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
706 870
004
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
321 637
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 601
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 823 206
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 447 418
002
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің күрделі шығыстары
375 788
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 401 193
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриалдық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыру және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
8 105 027
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
39 240
062
"Экспорттаушы - 2020" бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа ілгерілетуге жәрдемдесу
1 196 443
075
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің күрделі шығыстары
1 047 274
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
13 209
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
44 868 893
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық әл-ауқаты саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер

073
Развитие Интегрированной информационной системы Казначейства и создание компонента "Казначейство-клиент"
728 169
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
37 764 460
014
Государственные премии и стипендии
104 757
055
Научная и (или) научно-техническая деятельность
32 252 161
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
5 408 142
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
7 837 660
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
7 588 556
002
Капитальные расходы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
249 104
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
2 404 325
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 334 229
002
Капитальные расходы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
38 988
003
Капитальные расходы государственных организаций в области культуры, спорта, религий и архивного дела
706 870
004
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
321 637
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 601
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 823 206
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 447 418
002
Капитальные расходы Министерства энергетики Республики Казахстан
375 788
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 401 193
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности
8 105 027
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
39 240
062
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления "Экспортер - 2020"
1 196 443
075
Капитальные расходы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1 047 274
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
13 209
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
44 868 893
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами

24 775 727
002
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің күрделі шығыстары
606 025
003
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 065 172
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
9 367 079
005
Бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бағалау жүргізу
89 169
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету
3 316 476
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
850 931
008
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер
51 127
009
Бюджеттік инвестициялар және концессия мәселелері бойынша құжаттаманы, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды сараптау және бағалау
141 700
010
Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелері бойынша халықаралық рейтингтік агенттіктерімен өзара іс-қимыл
252 925
011
Астана қаласында Азиялық даму банкінің жыл сайынғы отырысын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
659 482
012
Астана экономикалық форумын өткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
409 194
013
Экономика, мемлекеттік жоспарлау және талдау саласындағы ақпараттық жүйелерді дамыту
164 000
014
Статистикалық деректерді жинау, өңдеу және тарату жөніндегі қызметтер
1 747 086
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
893 265
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
479 535
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 392 258
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 022 225
003
Қаржылық бақылау органдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
72 583
004
Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу
144 192
005
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің күрделі шығыстары
11 438
006
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің интеграцияланған ақпараттық жүйесін құру
141 820
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
13 507 029
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
10 866 540
002
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің күрделі шығыстары

24 775 727
002
Капитальные расходы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
606 025
003
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1 065 172
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
9 367 079
005
Проведение оценки реализации бюджетных инвестиций
89 169
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
3 316 476
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
850 931
008
Услуги по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации
51 127
009
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и концессии, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
141 700
010
Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан
252 925
011
Услуги по обеспечению проведения ежегодного заседания Азиатского банка развития в городе Астане
659 482
012
Услуги по обеспечению проведения Астанинского экономического форума
409 194
013
Развитие информационных систем в сфере экономики, государственного планирования и анализа
164 000
014
Услуги по сбору, обработке и распространению статистических данных
1 747 086
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
893 265
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
479 535
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 392 258
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 022 225
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров органов финансового контроля
72 583
004
Исследование финансовых нарушений
144 192
005
Капитальные расходы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
11 438
006
Создание интегрированной информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
141 820
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
13 507 029
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
10 866 540
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции

583 335
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
403 826 290
001
Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 675 485
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 164 539
004
Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту
3 598 607
005
Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау
6 006 264
008
Білім және ғылым саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету
3 821 016
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
21 175 186
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
888 430
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
55 764 887
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
73 953 464
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
5 148 779
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
90 466 919
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
9 388 646
028
"Болашақ" бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
18 491 839
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 163 575
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
1 948 050
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
3 241 672
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
32 429
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 249 704
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
49 559
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
150 878
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу

583 335
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
403 826 290
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
3 675 485
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
3 164 539
004
Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований
3 598 607
005
Строительство и реконструкция объектов образования и науки
6 006 264
008
Методологическое обеспечение в области образования и науки
3 821 016
009
Обучение и воспитание одаренных детей
21 175 186
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
888 430
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
55 764 887
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
73 953 464
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
5 148 779
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
90 466 919
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
9 388 646
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы "Болашак"
18 491 839
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы
2 163 575
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
1 948 050
035
Капитальные расходы организаций образования
3 241 672
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
32 429
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
4 249 704
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
49 559
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
150 878
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования

3 909 993
057
"Кәсіпқор" холдингі" АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4 188 280
060
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-на нысаналы салым
23 502 954
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 671 845
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
14 867 266
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметтеріне ақы төлеу
128 263
068
"Назарбаев Университеті" ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктілігін арттыру
262 407
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
1 586 415
084
Астана қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің құрылысына жер учаскелерін алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
10 581
085
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
996 424
089
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 647 459
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
42 179
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
29 150 438
093
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 479 216
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 642
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
30 717 366
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
636 882
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
99 576
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 218 178
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

3 909 993
057
Услуги по обеспечению деятельности АО "Холдинг "Кәсіпқор"
4 188 280
060
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
23 502 954
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
4 671 845
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности е АОО "Назарбаев Университет"
14 867 266
065
Оплата услуг оператору Государственной образовательной накопительной системы
128 263
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО "Назарбаев Университет"
262 407
074
Модернизация технического и профессионального образования
1 586 415
084
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на изъятие земельных участков под строительство объектов образования
10 581
085
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования
996 424
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
11 647 459
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
42 179
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
29 150 438
093
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования
1 479 216
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 642
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
30 717 366
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
636 882
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
99 576
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 218 178
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся

26 601 288
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 021 998
008
Денсаулық сақтау жүйесінің мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
139 444
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
3 187 088
005
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
2 571 773
006
Техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
583 148
007
Мәдениет және спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
32 167
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
57 803
048
Техникалық реттеу және метрология саласында, ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
57 803
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
271 162
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
271 162
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
2 617 384
003
Шетелдік оқытушыларды тарта отырып, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
112 307
004
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру
1 445 565
005
Жоғары кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
1 059 512
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
176 549
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
176 549
5
Денсаулық сақтау
645 335 809
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
10 504 842
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
3 106 632
039
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4 724 010
111
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу
2 674 200
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 851 723
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 851 723
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
479 354
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
479 354
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
595 376 265
009
Арнайы медицина резервін сақтау
63 958
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

26 601 288
007
Строительство и реконструкция объектов образования
2 021 998
008
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
139 444
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
3 187 088
005
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
2 571 773
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся
583 148
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и спорта
32 167
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
57 803
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии, в космической отрасли
57 803
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
271 162
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства
271 162
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
2 617 384
003
Услуги по повышению квалификации государственных служащих с привлечением иностранных преподавателей
112 307
004
Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих
1 445 565
005
Подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием
1 059 512
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
176 549
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
176 549
5
Здравоохранение
645 335 809
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
10 504 842
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
3 106 632
039
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4 724 010
111
Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
2 674 200
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 851 723
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 851 723
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
479 354
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
479 354
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
595 376 265
009
Хранение специального медицинского резерва
63 958
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

287 776 016
011
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
225 452 799
012
Алматы қаласының бюджетіне сейсмотұрақтылығы күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 903 794
013
Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
1 761 232
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
32 262 275
015
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл
3 516 059
016
Республикалық деңгейдегі мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 948 792
017
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
162 875
018
Сот-медицина сараптамасы жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 696 135
019
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру
518 460
020
Денсаулық сақтау жүйесін реформалау
4 307 813
021
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
2 215 337
022
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 356 449
024
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
11 419 971
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
14 300
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
24 031 485
018
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
11 682 883
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 348 602
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
10 092 140
003
Республикалық деңгейде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
160 967
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету
7 754 569
005
Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету
85 272
016
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
2 091 332
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 505 456 470
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
1 505 456 470
026
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері

287 776 016
011
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
225 452 799
012
Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения
1 903 794
013
Прикладные научные исследования в области здравоохранения
1 761 232
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
32 262 275
015
Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
3 516 059
016
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
5 948 792
017
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
162 875
018
Услуги по судебно-медицинской экспертизе
2 696 135
019
Создание информационных систем здравоохранения
518 460
020
Реформирование системы здравоохранения
4 307 813
021
Внедрение международных стандартов в области больничного управления
2 215 337
022
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
15 356 449
024
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
11 419 971
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
14 300
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
24 031 485
018
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
11 682 883
019
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения
12 348 602
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
10 092 140
003
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне
160 967
004
Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан
7 754 569
005
Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций
85 272
016
Капитальные расходы медицинских организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
2 091 332
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 505 456 470
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
1 505 456 470
026
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения

1 179 000
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
1 240 500 098
028
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
294 245
029
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
89 333 938
030
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
71 986
031
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
74 010 262
032
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
470 128
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
709 740
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
79 009
035
Республикалық деңгейдегі әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
490 574
036
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
26 059
037
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
282 693
038
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 083 216
040
Халықаралық стандарттарға сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
32 195
041
Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту
37 796
042
Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету
126 944
043
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 182 731
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
74 427 770
045
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
80 699
050
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне жаңадан іске қосылатын әлеуметтік қамсыздандыру объектісін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
37 387
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
245 911 067
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
125 490
004
Қатты тұрмыстық қалдықтар бойынша инвестиция негіздемелерін әзірлеу
125 490
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
2 304 290
021
Облыстық бюджеттерге мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 304 290
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
243 481 287
020
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу

1 179 000
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
1 240 500 098
028
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
294 245
029
Специальные государственные пособия
89 333 938
030
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
71 986
031
Государственные пособия семьям, имеющим детей
74 010 262
032
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
470 128
033
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
709 740
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
79 009
035
Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне
490 574
036
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы
26 059
037
Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности
282 693
038
Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий
21 083 216
040
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии с международными стандартами
32 195
041
Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы
37 796
042
Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне
126 944
043
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
2 182 731
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
74 427 770
045
Разработка профессиональных стандартов
80 699
050
Целевые текущие трансферты областному бюджету Жамбылской области на содержание вновь вводимого объекта социального обеспечения
37 387
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
245 911 067
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
125 490
004
Разработка обоснований инвестиции по твердо-бытовым отходам
125 490
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
2 304 290
021
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на изъятие земельных участков для государственных нужд
2 304 290
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
243 481 287
020
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства

150 000
021
Шағын елді мекендер үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту және басқару моделін әзірлеу және сынақтан өткізу
81 250
023
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
62 058 634
024
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
37 675 637
026
Инженерлік желілердің техникалық жағдайына бағалау жүргізу
99 680
027
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
150 000
028
Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергия тиімділігі орталықтарын құру
698 099
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
53 531 046
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
21 793 959
031
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 047 699
032
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
37 901 530
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
9 287 268
059
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
061
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
11 847 995
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
109 497 300
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
154 521
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау
154 521
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 671 387
003
Ғылыми-тарихи құндылықтарға қолжетімділікті қамтамасыз ету
13 975
006
Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету
2 518 502
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар өткізу
1 138 910
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
64 378 832
008
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу
687 901
009
Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу

150 000
021
Разработка и апробация модели модернизации и управления жилищно-коммунальным хозяйством для малых населенных пунктов
81 250
023
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
62 058 634
024
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
37 675 637
026
Проведение оценки технического состояния инженерных сетей
99 680
027
Разработка обоснований инвестиций
150 000
028
Создание Центров энергоэффективности жилищно-коммунального хозяйства в городах Астане, Алматы и Актобе
698 099
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
53 531 046
030
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
21 793 959
031
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 047 699
032
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
37 901 530
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
9 287 268
059
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
061
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
11 847 995
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
109 497 300
101
Администрация Президента Республики Казахстан
154 521
004
Хранение историко-культурных ценностей
154 521
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3 671 387
003
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям
13 975
006
Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации
2 518 502
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
1 138 910
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
64 378 832
008
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
687 901
009
Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа

421 889
010
Ядролық сынақтар мониторингі
73 228
012
Ядролық медицина және биофизика орталығын құру
1 011 883
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетика жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
58 618 345
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
17 977 367
051
Қазақстан Республикасында өндіру салалары қызметінің ашықтығы бастамасын іске асыру
16 240
052
Геологиялық ақпаратты қалыптастыру
277 423
053
Өңірлік жұмыстар, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары
16 609 283
054
Минералдық-шикізат базасы мен жер қойнауын пайдалану, жерасты сулары және қауіпті геологиялық процестер мониторингi
661 158
055
Мұнай-газ ұнғымаларын жою және консервациялау
239 608
056
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
173 655
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
159 491 293
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
144 060 391
001
Ауыл шаруашылығы және табиғатты пайдалану саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
11 680 201
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
197 410
077
Салықтық және өзге де берешектерді өтеу
46 535
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 077 090
212
Агроөнеркәсіптік кешен және табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар
5 339 471
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 887 148
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
9 122 447
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 702 304
220
Ветеринария саласында объектілер салу
1 371 254
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингісі және оны бағалау
282 818
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
7 153 567
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
6 574 892
228
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған "Агробизнес-2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16 088 391
229
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
2 026 138

421 889
010
Мониторинг ядерных испытаний
73 228
012
Создание Центра ядерной медицины и биофизики
1 011 883
013
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы
58 618 345
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
17 977 367
051
Реализация инициативы прозрачности деятельности добывающих отраслей в Республике Казахстан
16 240
052
Формирование геологической информации
277 423
053
Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы
16 609 283
054
Мониторинг минерально-сырьевой базы и недропользования, подземных вод и опасных геологических процессов
661 158
055
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
239 608
056
Обеспечение повышения энергоэффективности
173 655
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
159 491 293
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
144 060 391
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства и природопользования
11 680 201
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
197 410
077
Погашение налоговой и иной задолженности
46 535
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1 077 090
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса и природопользования
5 339 471
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 887 148
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
9 122 447
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 702 304
220
Строительство объектов в сфере ветеринарии
1 371 254
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
282 818
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
7 153 567
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
6 574 892
228
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку субъектов агропромышленного комплекса в регионах в рамках Программы по развитию агропромышленного комплекса в Республике Казахстан на 2013 - 2020 годы "Агробизнес-2020"
16 088 391
229
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
2 026 138

230
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтауды және дамытуды қамтамасыз ету
13 650 994
231
Қазақстан Республикасында пилоттық ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда биологиялық әртүрлілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйе әзірлеу және енгізу
74 469
232
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау
121 206
233
Табиғи ресурстарды жоспарлау, мониторингтеу, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру
15 325
234
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
2 626 661
235
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
22 740 755
236
Өскемен қаласында жерасты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту
804 272
237
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
2 551 210
238
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
10 717 537
239
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және өсімін молайту
836 254
240
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 117 107
243
Нұра және Есіл өзендері бассейнінің қоршаған ортасын оңалту және басқару
254 935
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
3 854 516
015
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
46 920
016
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер
76 669
017
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
221 808
018
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
2 230 165
019
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
743 685
020
Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту
1 781
021
Қазақстанда құрамында орнықты органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою
92 920
023
Табиғи және техногенді ластануларды жою
99 006
024
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
187 914
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктер бойынша аудандастыру
96 164
026
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 075
032
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

230
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
13 650 994
231
Разработка и внедрение информационной системы по мониторингу биоразнообразия в пилотных особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан
74 469
232
Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
121 206
233
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
15 325
234
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан
2 626 661
235
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
22 740 755
236
Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске
804 272
237
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
2 551 210
238
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
10 717 537
239
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
836 254
240
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов
2 117 107
243
Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура и Ишим
254 935
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
3 854 516
015
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
46 920
016
Научные исследования в области охраны окружающей среды
76 669
017
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
221 808
018
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
2 230 165
019
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
743 685
020
Модернизация гидрометеорологической службы
1 781
021
Уничтожение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители в Казахстане
92 920
023
Ликвидация природных и техногенных загрязнений
99 006
024
Развитие системы гидрометеомониторинга Щучинско-Боровской курортной зоны
187 914
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
96 164
026
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку использования возобновляемых источников энергии
11 075
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства энергетики Республики Казахстан

46 409
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
10 988 676
035
Облыстық бюджеттерге баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 794 465
036
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
3 635 668
037
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 558 543
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
587 710
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, өсімін молайту
587 710
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 243 959
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
654 248
027
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймаққа инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
61 080
029
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
593 168
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
17 525 230
057
Өнеркәсіп саласындағы технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
2 575 169
058
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
388 651
059
"Өнімділік-2020" бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
126 670
060
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Инвестор - 2020" бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
14 434 740
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
6 064 481
038
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
6 064 481
12
Көлiк және коммуникация
499 373 631
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
499 373 631
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
247 998 108
004
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
35 880 000
005
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
407 367
006
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
83 353 163
007
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 879 882
008
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау
4 929 998
009
Ішкi суларда жүзетiн "өзен-теңiз" кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету

46 409
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
10 988 676
035
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
4 794 465
036
Формирование сведений государственного земельного кадастра
3 635 668
037
Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 558 543
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
587 710
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
587 710
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 243 959
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
654 248
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Национальный индустриальным нефтехимический технопарк"
61 080
029
Прикладные научные исследования технологического характера
593 168
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
17 525 230
057
Прикладные научные исследования технологического характера в области промышленности
2 575 169
058
Обеспечение хранения информации
388 651
059
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность-2020"
126 670
060
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления "Инвестор - 2020"
14 434 740
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
6 064 481
038
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
6 064 481
12
Транспорт и коммуникации
499 373 631
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
499 373 631
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
247 998 108
004
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
35 880 000
005
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
407 367
006
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
83 353 163
007
Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
1 879 882
008
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
4 929 998
009
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море"

111 548
010
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
593 213
011
Кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
126 000
012
Әуе көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
150 000
013
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 291 335
014
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
160 222
015
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
25 500 000
016
Астана қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
38 315 126
018
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
468 603
019
Теңізшінің жеке куәлігін жасау, беру және бақылау бойынша ақпараттық жүйе құру
142 266
020
Облыстық бюджеттерге көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
4 894 477
022
"Электрондық үкiмет" шеңберiнде халықты оқыту бойынша қызметтер
140 971
023
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының жеке және заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi қызметiн ұйымдастыру
16 277 049
024
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
8 506 246
025
Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру
696 817
026
Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың ақпараттық технологияларды қолдану қызметiнiң тиiмдiлiгiне бағалау жүргiзу жөнiнде қызметтер көрсету
55 724
027
"Е-лицензиялау" мемлекеттiк деректер базасын дамыту
1 044 294
028
"Электрондық үкiметті" дамыту
907 323
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 444 333
030
Қазақстан Республикасы мобильдiк Үкiметi ақпараттық жүйесiн құру
907 674
033
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну бойынша залалдарын субсидиялау
6 973 673
034
Радиожиiлiк спектрiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторингi жүйесiн техникалық сүйемелдеу
325 190
036
Байланыс операторларының басқару жүйесiн және желiлердiң мониторингiн сүйемелдеу
6 110 019
037
Қазақстан Республикасының радиожиiлiк спектрi мониторингi жүйесiн жаңғырту
1 000 000
038
Қазақстан Республикасының орбиталық-жиiлiк ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестiру
146 485
041
Ақпараттық-коммуникациялық желiлердiң мониторингi жүйесiн сүйемелдеу
229 683
042
"Байқоңыр" кешенінің Ресей Федерациясының жалдайтын құрамға кірмейтін объектілерін кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру

111 548
010
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
593 213
011
Обеспечение безопасности судоходства
126 000
012
Строительство и реконструкция инфраструктуры воздушного транспорта
150 000
013
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 291 335
014
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
160 222
015
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
25 500 000
016
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
38 315 126
018
Содержание здания административно-технологического комплекса "Transport tower"
468 603
019
Создание информационной системы по изготовлению, выдаче и контролю удостоверений личности моряка
142 266
020
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
4 894 477
022
Услуги по обучению населения в рамках "электронного правительства"
140 971
023
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна"
16 277 049
024
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
8 506 246
025
Создание информационной инфраструктуры государственных органов
696 817
026
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
55 724
027
Развитие государственной базы данных "Е-лицензирование"
1 044 294
028
Развитие "электронного правительства"
907 323
029
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
2 444 333
030
Создание информационной системы мобильного Правительства Республики Казахстан
907 674
033
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
6 973 673
034
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
325 190
036
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
6 110 019
037
Модернизация системы мониторинга радиочастотного спектра Республики Казахстан
1 000 000
038
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
146 485
041
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
229 683
042
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией

652 202
069
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
76 820
070
Қарағанды облысының облыстық бюджетіне "Сарыарқа" ӘКК" ҰК" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
921 093
071
Алматы қаласының бюджетіне "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 515 892
072
Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
517 240
073
Жергілікті қамтуды дамытуға жәрдемдесу
516 165
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
163 594 053
040
Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
18 543 630
041
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және сақтау
11 638 230
043
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
1 310 625
044
044 "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерге ақы төлеу
720 000
045
Кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
594 263
046
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
90 300
047
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 607 243
051
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 510 427
052
Облыстық бюджеттерге "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
14 820 110
053
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 008 637
054
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 002 271
056
Астана қаласының бюджетіне "Астана қаласында "Абу-Даби Плаза" көпфункционалды кешенiн салу" жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 075 605
058
Атырау облысының бюджетіне Қазақстан мен Ресейдің өңіраралық ынтымақтастығының ХІ форумының шеңберінде жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

652 202
069
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
76 820
070
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Карагандинской области на увеличение уставного капитала АО "НК "СПК "Сарыарка"
921 093
071
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
3 515 892
072
Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
517 240
073
Содействие развитию местного содержания
516 165
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
163 594 053
040
Услуги по организации международных имиджевых выставок
18 543 630
041
Формирование и хранение государственного материального резерва
11 638 230
043
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 310 625
044
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
720 000
045
Информационное обеспечение предпринимателей
594 263
046
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен
90 300
047
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
27 607 243
051
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
15 510 427
052
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
14 820 110
053
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
9 008 637
054
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
15 002 271
056
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту "Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане"
2 075 605
058
Целевые трансферты на развитие бюджету Атырауской области на реализацию проектов в рамках XI Форума межрегионального сотрудничества Казахстана и России

2 465 929
003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
217 276
004
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің күрделі шығыстары
646 426
005
Шетелдік іссапарлар
3 070 194
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
89 748
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру
21 126 722
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүддесін білдіру
239 146
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
6 346 295
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 819 248
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
19 536 067
007
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулерді іске асыруды қамтамасыз ету
1 262 722
008
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру
375 648
028
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
17 897 697
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
43 014 829
024
Жеке және заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру
15 341 143
025
Байланыс операторларының басқару жүйесін және желілердің мониторингін сүйемелдеу
4 287 306
026
Қазақстан Республикасының Радиожиілік спектрі мониторингі жүйесін жаңғырту
5 201 242
027
Қазақстан Республикасының орбиталдық-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру
79 855
036
Ақпараттық-коммуникациялық желілердің мониторингі жүйесін сүйемелдеу
234 120
039
Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 457 184
042
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің ақпараттық технологияларды қолдану тиімділігін бағалауды жүргізу жөніндегі қызметтері
56 250
046
Электрондық үкімет дамыту
1 568 805
050
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын салуға нысаналы даму трансферттері
3 973 704
052
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
3 744 068
053
Қазақстан Республикасы мобильдік Үкіметі ақпараттық жүйесін құру
1 071 152
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
59 407 735
001
Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын қамтамасыз ету және оның атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
49 957 248
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
37 800
003
Тарату және банкроттық рәсiмдердi жүргiзу

2 465 929
003
Делимитация и демаркация Государственной границы Республики Казахстан
217 276
004
Капитальные расходы Министерства иностранных дел Республики Казахстан
646 426
005
Заграничные командировки
3 070 194
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
89 748
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
21 126 722
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
239 146
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
6 346 295
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 819 248
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
19 536 067
007
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
1 262 722
008
Повышение конкурентоспособности регионов
375 648
028
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
17 897 697
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
43 014 829
024
Организация деятельности центров обслуживания населения по предоставлению государственных услуг физическим и юридическим лицам по принципу "одного окна"
15 341 143
025
Сопровождение системы управления и мониторинга сетей операторов связи
4 287 306
026
Модернизация системы мониторинга радиочастотного спектра Республики Казахстан
5 201 242
027
Международно-правовая защита и координация орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан
79 855
036
Сопровождение системы мониторинга информационно-коммуникационных сетей
234 120
039
Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем
7 457 184
042
Услуги по проведению оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов по применению информационных технологий
56 250
046
Развитие электронного правительства
1 568 805
050
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство специализированных центров обслуживания населения
3 973 704
052
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
3 744 068
053
Создание информационной системы мобильного Правительства Республики Казахстан
1 071 152
217
Министерство финансов Республики Казахстан
59 407 735
001
Услуги по обеспечению исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета
49 957 248
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
37 800
003
Проведение процедур ликвидации и банкротства

18 981 368
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу
2 271 899
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
52 692
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
3 198
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 425 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
48 559
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
151 055
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
15 347 930
057
"Кәсіпқор" холдингі" АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5 690 136
060
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-на нысаналы салым
28 432 582
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 704 508
063
Білім беру жинақтарына салымдар бойынша сыйлықақылар төлеу
399 893
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
15 118 943
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметіне ақы төлеу
71 346
068
"Назарбаев университеті" ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктіліктерін арттыру
262 612
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
21 971 050
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
18 065
092
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-на нысаналы салым
57 127 245
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
3 216
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
42 682 918
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
618 670
003
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
28 674 019
014
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 412 284
024
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары

18 981 368
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования
2 271 899
035
Капитальные расходы организаций образования
52 692
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
3 198
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
2 425 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
48 559
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
151 055
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
15 347 930
057
Услуги по обеспечению деятельности АО "Холдинг "Кәсіпқор"
5 690 136
060
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
28 432 582
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
8 704 508
063
Выплата премий по вкладам в образовательные накопления
399 893
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
15 118 943
065
Оплата услуг Оператору Государственной образовательной накопительной системы
71 346
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО "Назарбаев университет"
262 612
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
21 971 050
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
18 065
092
Целевой вклад в АОО "Назарбаев Университет"
57 127 245
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
3 216
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
42 682 918
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
618 670
003
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
28 674 019
014
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 412 284
024
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения

75 017
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 846 620
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
8 419 958
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 467 559
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын бағалау және мониторинг жасау
270 848
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
19 470 136
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
6 574 892
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
7 700 000
019
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
3 700 000
020
Топография-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 500 000
052
Облыстық бюджеттерге ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды жергілікті сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 500 000
237
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
68 083 508
001
Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер
4 692 851
002
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
46 920
003
Қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер
15 000
004
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
2 000 000
008
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
2 534 361
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
156 336
010
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің күрделі шығыстары
61 404
031
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау және дамытуды қамтамасыз ету
12 682 924
033
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
2 546 147
034
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
30 000 000
037
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
2 954 800
038
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
9 205 430

75 017
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 846 620
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
8 419 958
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 467 559
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
270 848
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
19 470 136
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
6 574 892
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
7 700 000
019
Формирование сведений государственного земельного кадастра
3 700 000
020
Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 500 000
052
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 500 000
237
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
68 083 508
001
Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию
4 692 851
002
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
46 920
003
Научные исследования в области охраны окружающей среды и природопользования
15 000
004
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
2 000 000
008
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
2 534 361
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
156 336
010
Капитальные расходы Министерства охраны окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
61 404
031
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
12 682 924
033
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан
2 546 147
034
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
30 000 000
037
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
2 954 800
038
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
9 205 430

039
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту
784 997
042
Табиғи және техногенді ластануларды жою
131 957
043
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
228 584
044
Табиғи ресурстарын жоспарлау, мониторинг, сақтау және тиімді пайдалану жүйесін жетілдіру
41 797
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
548 792
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
548 792
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
24 483 946
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
4 159 762
021
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
4 154 762
024
Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
5 000
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
634 943
022
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" АЭА-ға инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
61 080
064
Атырау облысында "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау
573 863
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
19 689 241
006
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
3 136 337
008
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
379 317
011
Өнімділік-2020 бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
225 187
015
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Инвестор - 2020" бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 948 400
12
Көлiк және коммуникация
460 878 069
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
454 568 715
001
Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер
3 569 663
002
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
239 692 943
003
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
37 880 000
005
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
5 187 261
009
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
25 500 000
014
Ішкi суларда жүзетiн "өзен-теңiз" кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету

039
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
784 997
042
Ликвидация природных и техногенных загрязнений
131 957
043
Развитие системы гидрометеомониторинга Щучинско-Боровской курортной зоны
228 584
044
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
41 797
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
548 792
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
548 792
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
24 483 946
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
4 159 762
021
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
4 154 762
024
Прикладные научные исследования в области строительства
5 000
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
634 943
022
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
61 080
064
Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" в Атырауской области
573 863
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
19 689 241
006
Прикладные научные исследования технологического характера
3 136 337
008
Обеспечение хранения информации
379 317
011
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления "Производительность-2020"
225 187
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления "Инвестор - 2020"
15 948 400
12
Транспорт и коммуникации
460 878 069
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
454 568 715
001
Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации
3 569 663
002
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
239 692 943
003
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
37 880 000
005
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 187 261
009
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
25 500 000
014
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания "река-море"

113 271
015
Астана қаласының бюджетіне Жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
56 307 100
016
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
391 775
019
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 300 000
020
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
149 332
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
76 958 616
029
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарын субсидиялау
6 105 269
030
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
469 775
037
"Электрондық үкімет" шеңберінде халықты оқыту қызметтері
240 900
038
Радиожиілік спектрінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін техникалық сүйемелдеу
325 190
056
Ұшқыштарды бастапқы даярлауды қамтамасыз ету
160 965
057
Қазақстан Республикасы ұялы байланыс жүйелерінде номерлерді тасымалдауды енгізу
216 655
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
6 309 354
001
Ғарыш қызметі саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру және бақылау жөніндегі қызметтер
302 884
004
"Байқоңыр" кешеніндегі Ресей Федерациясының жалдауына кірмейтін объектілерді кәдеге жаратуды, қайта құнарландыруды және жөндеуді ұйымдастыру
170 000
006
Үкіметаралық келісім аясында агент банктерге бюджеттiк кредиттерді өтеу бойынша қызметтерді төлеу
12 840
009
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
4 045 790
015
Ресей Федерациясының жалдау құрамына кірмеген және құрамынан шығарылған "Байқоңыр" кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
95 453
021
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
1 682 387
13
Басқалар
678 895 156
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
11 638 230
013
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру
9 896 299
014
Мемлекеттік материалдық резервті сақтау
1 741 931
203
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
1 197 320
001
Экономиканың инфрақұрылымдық салаларының тиімді жұмыс істеуін және дамуын қамтамасыз ету жөніндегі табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу саласындағы қызметтер
1 197 320
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 921 784
006
Өкілдік шығындар
1 921 784
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
89 077 796
001
Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның қызметін үйлестіру жөніндегі қызметтер

113 271
015
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта Новая транспортная система
56 307 100
016
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
391 775
019
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 300 000
020
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
149 332
028
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
76 958 616
029
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
6 105 269
030
Содержание здания административно-технологического комплекса "Transport tower"
469 775
037
Услуги по обучению населения в рамках "Электронного правительства"
240 900
038
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
325 190
056
Обеспечение первоначальной подготовки пилотов
160 965
057
Внедрение переносимости номера в сетях сотовой связи Республики Казахстан
216 655
601
Национальное космическое агентство Республики Казахстан
6 309 354
001
Услуги по формированию политики, координации и контроля в области космической деятельности
302 884
004
Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса "Байконур", не входящих в состав арендуемых Российской Федерации
170 000
006
Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
12 840
009
Обеспечение управления космическими аппаратами
4 045 790
015
Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
95 453
021
Создание космической системы научно-технологического назначения
1 682 387
13
Прочие
678 895 156
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
11 638 230
013
Формирование государственного материального резерва
9 896 299
014
Хранение государственного материального резерва
1 741 931
203
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1 197 320
001
Услуги в области регулирования деятельности субъектов естественных монополий по обеспечению эффективного функционирования и развития инфраструктурных отраслей экономики
1 197 320
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 921 784
006
Представительские затраты
1 921 784
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
89 077 796
001
Услуги по координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения

2 909 067
002
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің күрделі шығыстары
31 242
003
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
1 285 624
004
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
720 000
006
Моноқалалардағы кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
128 000
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне "Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 616 282
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
015
Облыстық бюджеттерге "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
017
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
9 100 000
018
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 583 091
027
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
042
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 000 000
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
114 186 340
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
58 593 740
038
"Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
19 200 828
044
Жай вексельдерді өтеу
5 556 376
045
Қазақстан Республикасының "ЕурАзЭҚ-тың Дағдарысқа қарсы қорына" бастапқы жарнасын төлеу
30 600 000
046
"Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
235 396
222
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
436 061 745
002
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
588 000
007
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Еуразиялық бәсеке қабілеттілігі бағдарламасының Орталық Азия бастамасына Қазақстанның қатысуы

2 909 067
002
Капитальные расходы Министерства регионального развития Республики Казахстан
31 242
003
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 285 624
004
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020"
720 000
006
Информационное обеспечение предпринимателей в моногородах
128 000
013
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
27 616 282
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
15 546 000
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
15 000 000
017
Реализация текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
9 100 000
018
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
12 583 091
027
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
042
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций
4 000 000
217
Министерство финансов Республики Казахстан
114 186 340
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
58 593 740
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
19 200 828
044
Погашение простых векселей
5 556 376
045
Оплата первоначального взноса Республики Казахстан в "Антикризисный фонд ЕврАзЭС"
30 600 000
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
235 396
222
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
436 061 745
002
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
007
Участие Казахстана в Центрально-Азиатской инициативе Евразийской программы конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества и развития

027
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
84 149 380
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
58 899 836
038
"Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
19 200 828
044
Жай вексельдерді өтеу
5 813 320
046
"Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)" қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
235 396
222
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
1 067 618 422
002
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
588 000
009
Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер
16 203 716
021
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
992 870 706
025
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ-на нысаналы салым
57 956 000
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
12 588 944
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, атом энергиясы, отын-энергетикалық кешені мен туристік индустрияны үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 351 747
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 245 143
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
1 315 549
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
144 117
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
192 900
020
"Инвестор - 2020" бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
1 047 218
022
"Экспорттаушы - 2020" бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 200 605
026
Инновациялық гранттар беру
2 939 920
027
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
44 680
031
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары
55 574
070
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту мониторингі
599 588
090
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму саласындағы зерттеулер
449 602
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 301
237
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлiгi
4 878 607
006
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу

027
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
217
Министерство финансов Республики Казахстан
84 149 380
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
58 899 836
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
19 200 828
044
Погашение простых векселей
5 813 320
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников "Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)"
235 396
222
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
1 067 618 422
002
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
009
Услуги по организации международных имиджевых выставок
16 203 716
021
Расходы на новые инициативы
992 870 706
025
Целевой вклад в АОО "Национальную компанию "Астана Экспо-2017"
57 956 000
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
12 588 944
001
Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, атомной энергии, топливно-энергетического комплекса и туристской индустрии
3 351 747
012
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 245 143
013
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 315 549
017
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
144 117
018
Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
192 900
020
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан в рамках направления "Инвестор - 2020"
1 047 218
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления "Экспортер - 2020"
1 200 605
026
Предоставление инновационных грантов
2 939 920
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
44 680
031
Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
55 574
070
Мониторинг казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг
599 588
090
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
449 602
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 301
237
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
4 878 607
006
Ведение гидрометеорологического мониторинга

089
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
05
Денсаулық сақтау
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгi
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету

089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
05
Здравоохранение
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
011
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением
направлений, финансируемых на местном уровне

031
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
"2014 - 2016" жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы"
Қазақстан Республикасының
2013 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 148-V ҚРЗ Заңына
6-ҚОСЫМША
2014 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының өрескел бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету

031
Государственные пособия семьям, имеющим детей
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
"О республиканском бюджете
на 2014 – 2016 годы"
от 3 декабря 2013 года № 148-V
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства