Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложениям 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 , 163 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 145
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области
труда, занятости, социальной защиты и миграции населения"
на 2008 год
1. Стоимость: 1829747 тысяч тенге (один миллиард восемьсот двадцать девять миллионов семьсот сорок семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"; Закон Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; Закон Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения"; Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании"; Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда"; Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".

2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналардың:
145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 , 157 , 158 , 159 , 160 , 161 , 162 , 163-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
145-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1829747 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жиырма тоғыз миллион жеті жүз қырық жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы ; "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңы ; "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңы ; "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы ; "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңы ; "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңы ; "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 27 ақпандағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңы ; "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін біржолғы төлемдер туралы" 1999 жылғы 13 желтоқсандағы Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132 қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение конституционных гарантий граждан в области социального обеспечения.
5. Задачи бюджетной программы: - реализация государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- разработка и реализация нормативных правовых актов;
- государственный контроль за соблюдением законодательства в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- межотраслевая координация в области труда, безопасности и охраны труда, занятости, социального партнерства, социальной защиты населения, пенсионного обеспечения, социального страхования и регулирования миграционных процессов;
- обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
труда, заня-
тости,
социальной
защиты и
миграции
населения
2
001
Аппарат
центрального
органа
Дальнейшее совер-
шенствование систе-
мы социальных
услуг, стандартов,
медико-социальной
экспертизы и реаби-
литации инвалидов,
трудового законода-
тельства; разработ-
ка и реализация
нормативных право-
вых актов; реализа-
ция предложений по
регулированию сис-
темы социального
партнерства в
области социальных
и трудовых отноше-
ний, а также в пре-
делах своей компе-
тенции обеспечение
работы республикан-
ской трехсторонней
комиссии по
социальному
партнерству; разви-
тие информационного
обеспечения и
социальной статис-
тики; обеспечение
выплаты пенсий,
пособий, компенса-
ционных и единовре-
менных выплат
финансируемых из
республиканского
бюджета; разработка
предложений по
формированию квот
миграции на привле-
чение иностранной
рабочей силы;
мониторинг спроса и
предложения на ра-
бочую силу, инфор-
мирование населения
о состоянии рынка
труда; рассмотрение
проектов, инвести-
ционных контрактов
с целью защиты
внутреннего рынка;
руководство и коор-
динация деятельнос-
ти Комитета по
миграции и террито-
риальных органов
Министерства; мето-
дическое руковод-
ство исполнительны-
ми органами,
финансируемыми из
местных бюджетов,
по вопросам труда,
занятости, социаль-
ной защиты и мигра-
ции населения.
Заключение догово-
ров с организациями
по оказанию
консультационных
услуг в области
труда, занятости,
социального обеспе-
чения, социальной
защиты и миграции
населения.
Приобретение услуг
по разработке спра-
вочной литературы,
плакатов, брошюр,
видеофильмов и
рекламных роликов
по вопросам труда,
занятости и
социальной защиты
населения.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : әлеуметтік қамсыздандыру саласында азаматтардың конституциялық кепілдерін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және халықтың  көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
- нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және іске асыру;
- еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны саласындағы заңдардың сақталуын мемлекеттік бақылау;
- еңбек, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, жұмыспен қамту, әлеуметтік әріптестік, халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен қамсыздандыру, әлеуметтік сақтандыру және көші-қон процестерін реттеу саласындағы салааралық үйлестіру;
- кәсіптік шеберлігін жетілдіру және қызметтік міндеттемелерін тиімді орындау мақсатында біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша дағдылар мен шеберлікті, теориялық және практикалық білімдерді жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеумет-
тік қорғау
және
көші-қон
саласын-
дағы
уәкілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Әлеуметтік қызмет түрлері жүйесін, стандарттарды, медициналық-әлеумет-
тік сараптама және
мүгедектерді
оңалтуды, еңбек
заңдарын одан әрі жетілдіру; нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу және іске асыру; әлеуметтік және еңбек қатынастары саласындағы әлеуметтік әріптестік жүйесін реттеу жөніндегі ұсыныстарды іске асыру, сондай-ақ өз құзыры шеңберінде әлеуметтік әріптестік жөніндегі республикалық үшжақты комиссияның жұмысын қамтамасыз ету; ақпараттық қамсыздандыру және әлеуметтік статистиканы дамыту;
республикалық
бюджеттен
қаржыландырылатын зейнетақылар, жәрдемақылар, өтемақылық және біржолғы төлемдердің
төленуін қамтамасыз
ету; шетелдік жұмыс күшін тартуға көші-қон квоталарын қалыптастыру жөнінде
ұсыныстар әзірлеу;
жұмыс күшіне деген сұраныс пен ұсынысқа
мониторинг жасау; халықты еңбек
рыногының жайы туралы ақпараттандыру;
ішкі рынокті қорғау мақсатында
инвестициялық келісім-шарттардың жобаларын қарау; Министрліктің Көші-қон жөніндегі комитетінің және аумақтық органдарының
қызметін басқару және үйлестіру; жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарды еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон мәселелері бойынша әдістемелік басқару.
Ұйымдармен еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон
мәселелерін
жетілдіру бойынша
консультациялық
қызметтер көрсету
жөніндегі
келісім-шарттар жасау.
Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша видеофильмдер және жарнама роликтер, анықтамалық
әдебиеттер мен
кітапшалар шығару қызметтерін сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Еңбек және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министр-
лігі.
3

002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Установление группы
инвалидности,
степени утраты
трудоспособности;
назначение пенсий
и пособий, компен-
сационных и едино-
временных выплат,
финансируемых из
республиканского
бюджета, социальных
выплат из фонда
социального
страхования;
- проведение прове-
рок, контроль за
соблюдением законо-
дательства в облас-
ти труда, охраны
труда, занятости,
миграции, социаль-
ной защиты населе-
ния; контроль за
исполнением индиви-
дуальной программы
реабилитации инва-
лида; участие в
расследованиях
несчастных случаев
и профессиональных
заболеваний на
производстве и
ведение их учета;
участие в работе
комиссий по приемке
в эксплуатацию
законченных
строительством или
реконструкцией
объектов производ-
ственного назначе-
ния; контроль и
проверка по выпол-
нению условий,
оговоренных в раз-
решениях на привле-
чение иностранной
рабочей силы; сбор,
обобщение, система-
тизация и анализ
показателей, харак-
теризующих состоя-
ние соблюдения
организациями
трудового законода-
тельства; проведе-
ние разъяснительной
работы по вопросам
труда, занятости,
социального обеспе-
чения, миграции в
организациях, через
средства массовой
информации.
В те-
чение
года.
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение услуг
по повышению квали-
фикации работников территориальных органов Комитетов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по темам:
1. Государственный
контроль за соблю-
дением законода-
тельства о труде и
об охране труда.
2. Государственное
обеспечение пенсия-
ми и пособиями.
3. Актуальные
вопросы медико-
социальной экспер-
тизы.
4. Вопросы обязательного социального страхования.
5. Методологические подходы к бюджетному процессу.
6. Юридическая практика применения действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, ведение и организация претензионно-
исковой работы.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
5
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Материально-
техническое оснаще-
ние центрального
аппарата и террито-
риальных органов
министерства в
целях качественного
и эффективного
исполнения возло-
женных на них
функций.
В те-
чение
года.
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-
техническое
обеспечение
государст-
венных орга-
нов
Оплата услуг по
администрированию,
сопровождению и
техническому обслу-
живанию средств
вычислительной тех-
ники и программных
продуктов.
Приобретение рас-
ходных и комплек-
тующих материалов,
запасных частей.
Аренда спутникового
канала связи и
услуги интернета.
Приобретение техни-
ческих средств.
Приобретение и
установка лицен-
зионных программных
продуктов.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .

002
Аумақтық
органдар-
дың аппа-
раттары
Мүгедектік тобын, еңбек ету қабілеті-
нен айырылу дәрежесін белгілеу;
республикалық бюджеттен қаржыландырылатын зейнетақыларды, жәрдемақыларды, өтемақылық және біржолғы төлемдерді, әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлемдерді тағайындау; еңбек,
еңбекті қорғау, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы заңдардың орындалуын
бақылау, тексерулер
жүргізу; мүгедекті оңалтудың жеке
бағдарламасының орындалуына бақылау жасау; өндірістегі жазатайым оқиғаларды
және кәсіптік
ауруларды тексеруге қатысу және олардың есебін жүргізу; құрылысы немесе қайта құруы аяқталған өндірістік
объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі комиссиялардың жұмысына қатысу; шетелдік жұмыс күшін тартуға берілетін рұқсат қағаздарда көрсетілген
шарттардың орындалуын бақылау және тексеру; ұйымдарда еңбек заңнамасының сақталу күйін сипаттайтын көрсеткіштерді жинақтау, қорытындылау, жүйелеу және талдау жасау; еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қамсыздандыру, көші-қон мәселелері бойынша ұйымдарда,
бұқаралық ақпарат
құралдары арқылы
түсіндіру жұмысын
жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау
министрлі-
гі.
4
007
Мемлекет-
тік
қызметші-
лердің
білікті-
лігін
арттыру
Төмендегідей
тақырыптар бойынша
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігі
Комитеттерінің
аумақтық органдары
қызметкерлерінің
біліктілігін арттыру
жөніндегі қызмет
түрлерін сатып алу:
1. Еңбек және
еңбекті қорғау
туралы заңнаманың
сақталуын мемлекет-
тік бақылау.
2. Зейнетақы және жәрдемақылармен
мемлекеттік қамсыздандыру.
3. Медициналық-
әлеуметтік сараптама
және мүгедектерді
оңалтудың өзекті
мәселелері.
4. Міндетті әлеуметтік сақтандыру мәселелері.
5. Бюджеттік процеске әдіснамалық
көзқарастар.
6. Департамент
құзыретіне кіретін
мәселелер жөнінде
қолданыстағы
заңнамаларды
қолданудың заңгерлік
тәжірибесі, талап-арыз
жұмыстарын жүргізу
және ұйымдастыру.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдеріне үйрету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау  министрлігі.
5
009
Мемлекет-
тік органдар-
ды мате-
риалдық-
техника-
лық жар-
ақтандыру
Жүктелген функция-
ларды сапалы және
тиімді орындау
мақсатында Министр-
ліктің орталық аппа-
раты мен аумақтық
органдарын материалды-техника-
лық жабдықтау
жарақтандыру.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
6
017
Ақпарат-
тық жүйелердің
жұмыс
істеуін
амтамасыз ету
және
мемлекет-
тік
органдар-
ды
ақпарат-
тық-техникалық
қамтама-
сыз ету
Есептеу техникасы
құралдарына және    бағдарламалық    өнімдерге техникалық
қызмет көрсету,
сүйемелдеу және
әкімшілік ету
қызметтерін төлеу.
Шығыс және жинақтау-
ыш материалдар,
қосалқы бөлшектер
сатып алу.
Спутниктік байланыс
арнасын жалдау және
интернет қызметі.
Техникалық құралдар-
ды сатып алу.
Лицензияланған бағ-
дарламалық өнімдерді
сатып алу және орнату.
жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлі-
гі.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат.
- обеспечение конституционных гарантий граждан в области социального обеспечения.
- повышение профессионального уровня 250 человек.
- обучение государственному языку 381 человек.
- обучение английскому языку 30 человек.
Конечный результат: совершенствование системы социального обеспечения и социальной помощи населения, а также системы государственного надзора и контроля за соблюдением законодательства о безопасности и охране труда, развитие миграционной политики, обеспечение продуктивной занятости, снижение уровня безработицы.
Финансово-экономический результат: Средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 19,0 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 14,8 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 30,0 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года.
Качество: Совершенствование нормативной правовой базы системы социального обеспечения, повышение ответственности государственных органов, расширение доступности и повышение уровня социальных услуг, квалификации специалистов системы социального обеспечения.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 146
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Пенсионная программа"
на 2008 год
1. Стоимость: 363609000 тысяч тенге (триста шестьдесят три миллиарда шестьсот девять миллионов тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 13 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"; пункт 5 статьи 12 , пункт 5 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; статьи 2 , 5 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", статья 8 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год".

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- әлеуметтік қамсыздандыру саласында азаматтардың конституциялық кепілдерін қамтамасыз ету;
- 250 адамның кәсіптік деңгейін жоғарылату;
- 381 адамды мемлекеттік тілге оқыту;
- 30 адамды ағылшын тіліне оқыту.
Соңғы нәтиже: халықты әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік көмек көрсету жүйесін, мемлекеттік қадағалау мен еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы заңнаманың сақталуын бақылау жүйесін жетілдіру, көші-қон саясатын дамыту, жұмыспен тиімді қамтуды қамтамасыз ету, жұмыссыздық деңгейін төмендету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттырудың орташа шығыны 19,0 мың теңге.
Бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытудың орташа шығыны 14,8 мың теңге.
Бір мемлекеттік қызметшіні ағылшын тіліне оқытудың орташа шығыны 30,0 мың теңге.
Уақтылығы: келісім - жыл бойы.
Сапасы: Әлеуметтік қамсыздандыру жүйесінің құқықтық-нормативтік базасын жетілдіру, мемлекеттік органдардың жауапкершілігін арттыру, әлеуметтік қызметтер мен әлеуметтік қамсыздандыру жүйесі мамандарының біліктілік деңгейін арттыру және қол жетімділігін кеңейту.
Қазіргі заманғы экономикалық жағдайлардағы кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
146-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Зейнетақы бағдарламасы"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 363609000 мың теңге (үш жүз алпыс үш миллиард алты жүз тоғыз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 13-бабы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы 12-бабының 5-тармағы, 16-бабының 5-тармағы; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 2 , 5-баптары , "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: реализация конституционного права граждан на пенсионное обеспечение.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременных выплат пенсий и базовых пенсионных выплат;
- выплата надбавок к пенсиям лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, а также их наследникам;
- повышение ограничения на доход, учитываемый для исчисления пенсионных выплат, с 15-ти до 25-кратного месячного расчетного показателя.
- обеспечение с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Пенсионная программа
2
100
Выплаты
солидарных
пенсий
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат соли-
дарных пенсий
лицам, достигшим
пенсионного
возраста, доплат к
пенсионным выпла-
там до размеров
государственных
социальных пособий
по соответствующей
группе инвалиднос-
ти и размера посо-
бия по случаю
потери кормильца.
в те-
чение
года.
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
3
101
Надбавки к
пенсиям
граждан, по-
страдавших
вследствие
ядерных ис-
пытаний на
Семипалатин-
ском испыта-
тельном
ядерном
полигоне
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат надба-
вок к пенсиям
граждан, проживав-
ших в зонах радиа-
ционного риска
вследствие ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном
ядерном полигоне.
в те-
чение
года.
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
4
102
Государ-
ственные
базовые
пенсионные
выплаты
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат базовых
пенсионных выплат
для пенсионеров и
инвалидов, достиг-
ших пенсионного
возраста, а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты.
в те-
чение
года.
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың зейнетақымен қамсыздандырылуға конституциялық құқықтарын іске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- зейнетақы төлемдері мен базалық зейнетақы төлемдерін уақытында қамтамасыз ету;
- Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға, сондай-ақ олардың мұрагерлеріне зейнетақыға үстемеақы төлеу;
- зейнетақы төлемдерін есептеу үшін ескерілетін табысқа қойылатын шектеуді 15-тен 25-еселенген айлық есептік көрсеткішке арттыру;
- 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақыны қамтамасыз ету.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
малардың)атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Зейнетақы
бағдарла-
масы
2
100
Ортақ
зейнет-
ақыларды
төлеу
Зейнеткерлік жасқа
толған адамдарға ынты-
мақты зейнетақылардың
ай сайын төлемдерін,
тиісті мүгедектік
тобы бойынша берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылардың мөлше-
ріне дейін және асыр-
аушысынан айрылу жағ-
дайы бойынша берілетін
жәрдемақы мөлшеріне
дейін жеткізілген
зейнетақы төлемдеріне
қосымша ақы төлемдерін
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
3
101
Семей
ядролық
сынақ
полигон-
ындағы
ядролық
сынақтар
салдары-
нан зар-
дап шек-
кен
азамат-
тардың
зейнет-
ақыларынаүстеме-
ақылар
Радиациялық қатер
өңірлерінде тұрған
және Семей ядролық
сынақ полигонындағы
ядролық сынақтардың  салдарынан зардап
шеккен азаматтардың
зейнетақыларына ай
сайын үстемеақылардың
төленуін қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
4
102
Мемлекет-
тік база-
лық
зейнетақы
төлемдері
Зейнеткерлерге және зейнеткерлік жасқа толған мүгедектерге ай сайынғы базалық
зейнетақы төлемдері
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру, сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақыны қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата солидарных пенсий, надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и базовых пенсионных выплат для пенсионеров и инвалидов, достигших пенсионного возраста, выплата с 1 июля 2008 года ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты.
Среднегодовая прогнозная численность получателей:
- солидарной пенсии: 2008 г. - 1 633,8 тыс. чел., 2009 г. - 1648,9 тыс. чел., 2010 г. - 1664,9 тыс. чел.;
- базовых пенсионных выплат: 2008 г. - 1664,2 тыс. чел., 2009 г. - 1671,7 тыс. чел., 2010 г. - 1688,5 тыс. чел;
- надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне - 0,06 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение размеров солидарных пенсий на 9 процентов, повышение ограничения на доход, учитываемый для исчисления пенсионных выплат, с 15-ти до 25-кратного месячного расчетного показателя, а также выплата пенсионерам и инвалидам, достигшим пенсионного возраста, базовой пенсионной выплаты в размере 4210 тенге.
Финансово-экономический результат:
- минимальный размер пенсии: 2008 г. - 7900 тенге, 2009 г.- 8769 тенге, 2010 г. - 9646 тенге;
- средний размер пенсии: 2008 г. - 13 647 тенге, 2009 г. - 17075 тенге, 2010 г. - 21344 тенге;
- размер государственной базовой пенсионной выплаты: с 1 января 2008 г. - 4210 тенге, с 1 июля 2008 года - 4810 тенге, 2009 г. - 5243 тенге, 2010 г. - 5662 тенге;
- ежемесячная компенсация за первое полугодие 2008 года получателям базовой пенсионной выплаты с 1 июля 2008 года - 600 тенге;
- средний размер надбавок к пенсиям - 17508 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных пенсий и базовых пенсионных выплат, 100 процентная выплата назначенной ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственной базовой пенсионной выплаты, 100 процентная выплата надбавок к пенсиям граждан за проживание в зоне радиационного риска и пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в соответствии с потребностью, представленной Государственным центром по выплате пенсий.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 147
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Государственные социальные пособия"
на 2008 год

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ынтымақты зейнетақыларды, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақыларды және зейнеткерлер мен зейнеткерлік жасқа толған мүгедектерге базалық зейнетақы төлемдерін төлеу, 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеу.
Алушылардың орташа жылдық болжамды саны:
- Ынтымақты зейнетақы: 2008 ж. - 1633,8 мың адам, 2009 ж. - 1648,9 мың адам, 2010 ж. - 1664,9 мың адам;
- базалық зейнетақы төлемдерін алушылар: 2008 ж. - 1664,2 мың адам, 2009 ж. - 1671,7 мың адам, 2010 ж. - 1688,5 мың адам;
- Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақы алушылардың саны - 0,06 мың адам.
Соңғы нәтиже: ынтымақты зейнетақылар мөлшерін 9 пайызға көбейту, зейнетақы төлемдерін есептеу үшін ескерілетін табысқа қойылатын шектеуді 15-тен 25-мәрте айлық есептік көрсеткішке арттыру және зейнеткерлер мен зейнеткерлік жасқа толған мүгедектерге 4210 теңге мөлшерінде базалық зейнетақы төлемдерін төлеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- зейнетақының ең төмен мөлшері: 2008 ж. - 7900 теңге, 2009 ж. - 8769 теңге, 2010 ж. - 9646 теңге;
- зейнетақының орташа мөлшері: 2008 ж. - 13 647 теңге, 2009 ж. - 17075 теңге, 2010 ж. - 21344 теңге;
- мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері: 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап - 4210 теңге, 2008 жылғы 1 шілдеден бастап - 4810 теңге, 2009 ж. - 5243 теңге, 2010 ж. - 5662 теңге;
- 2008 жылдың бірінші жарты жылдығына 2008 жылдың 1 шілдеден бастап базалық зейнетақы төлемін алушыларға ай сайынғы өтемақы - 600 теңге;
- зейнетақыларға үстемеақылардың орташа мөлшері - 17508 теңге.
Уақытылылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25 күнге дейін уақытында төлеу.
Сапасы: тағайындалған зейнетақылар мен базалық зейнетақы төлемдерін 100 пайызға төлеу, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін тағайындалған ай сайынғы өтемақыны 100 пайыз төлеу, радиациялық қатер өңірлерінде тұрғаны үшін және Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына ай сайынғы үстемеақы төлемдерін Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық ұсынған қажеттілікке сәйкес 100 пайызға төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
147-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 92246990 тысяч тенге (девяносто два миллиарда двести сорок шесть миллионов девятьсот девяносто тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан", статья 8 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: выплата денежных средств гражданам, нуждающимся в социальном обеспечении в связи с инвалидностью, потерей кормильца и по возрасту.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременных выплат государственных социальных пособий:
- по возрасту;
- по инвалидности;
- по случаю потери кормильца;
- обеспечение с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Государ-
ственные
социальные
пособия
2
100
По инвалид-
ности
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат госу-
дарственных
социальных пособий
по инвалидности, а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий по инвалидности.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
3
101
По случаю
потери
кормильца
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат госу-
дарственных
социальных пособий
по случаю потери
кормильца, а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий по случаю потери кормильца.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
4
102
По возрасту
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат госу-
дарственных
социальных пособий
по возрасту, а также организация с 1 июля 2008 года выплаты ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий по возрасту.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.

1. Құны : 92246990 мың теңге (тоқсан екі миллиард екі жүз қырық алты миллион тоғыз жүз тоқсан мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы , "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектігі,  асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты әлеуметтік қамсыздандыруға мұқтаж азаматтарға ақшалай қаражат төлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- жасына байланысты;
- мүгедектігі бойынша;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың уақытында төленуін қамтамасыз ету;
- 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақыны қамтамасыз ету.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемлекет-тік
әлеумет-
тік
жәрдем-
ақылар
2
100
Мүгедек-
тігі
бойынша
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды ай сайын төлеуді қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру,
сондай-ақ 2008 жылғы
1 шілдеден бастап
мүгедектігі бойынша
мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы
алушыларға 2008 жылғы
бірінші жартыжылдық
үшін ай сайын өтемақы
төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
3
101
Асырау-
шысынан
айрылуы-
на бай-
ланысты
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды ай сайын төлеуді қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру,
сондай-ақ 2008 жылғы
1 шілдеден бастап
асыраушысынан айырылу
жағдайы бойынша
мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы
алушыларға 2008 жылғы
бірінші жартыжылдық
үшін ай сайын өтемақы
төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
4
102
Жасы
бойынша
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы-
ларды ай сайын төлеуді қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру,
сондай-ақ 2008 жылғы
1 шілдеден бастап
жасына байланысты
мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы
алушыларға 2008 жылғы
бірінші жартыжылдық
үшін ай сайын өтемақы
төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, а также выплата с 1 июля 2008 года ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий. Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных социальных пособий:
- по инвалидности: 2008 г. - 414,7 тыс. чел., 2009 г. - 416,5 тыс. чел., 2010 г. - 419,9 тыс. чел.;
- по случаю потери кормильца: 2008 г. - 211,3 тыс. чел., 2009 г. - 232,3 тыс. чел., 2010 г. - 233,0 тыс. чел.;
- по возрасту: 2008 г. - 13,9 тыс. чел., 2009 г. - 16,3 тыс. чел., 2010 г. - 18,9 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение доходов получателей государственных социальных пособий
Финансово-экономический результат: средний размер государственных социальных пособий:
- по инвалидности: 2008 г. - 12 542 тенге, 2009 г. - 13450 тенге, 2010 г. - 14526 тенге;
- по случаю потери кормильца: 2008 г. - 11 349 тенге, 2009 г. - 11680 тенге, 2010 г. - 12614 тенге,
- по возрасту: 2008 г. - 6 348 тенге, 2009 г. - 6554 тенге, 2010 г. - 7078 тенге;
ежемесячная компенсация за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий с 1 июля 2008 года в размерах, установленных в статье 8 Закона Республики Казахстан от 6 декабря 2007 года "О республиканском бюджете на 2008 год".
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, 100 процентная выплата назначенной ежемесячной компенсации за первое полугодие 2008 года получателям государственных социальных пособий.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 148
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Специальные государственные пособия"
на 2008 год
1. Стоимость: 41719001 тысяча тенге (сорок один миллиард семьсот девятнадцать миллионов одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеу, сондай-ақ 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін ай сайын өтемақы төлеу. Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алушылардың орташа жылдық болжамды саны:
- мүгедектігі бойынша: 2008 ж. - 414,7 мың. адам, 2009 ж. - 416,5 мың. адам, 2010 ж. - 419,9 мың. адам;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша: 2008 ж. - 211,3 мың адам,  2009 ж. - 232,3 мың адам, 2010 ж. - 233,0 мың адам;
- жасына байланысты: 2008 ж. - 13,9 мың адам, 2009 ж. - 16,3 мың адам, 2010 ж. - 18,9 мың адам.
Соңғы нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың кірісін көбейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың орташа мөлшері:
- мүгедектігі бойынша: 2008 ж. - 12 542 теңге, 2009 ж. - 13 450 теңге, 2010 ж. - 14 526 теңге;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша: 2008 ж. - 11 349 теңге, 2009 ж. - 11 680 теңге, 2010 ж. - 12 614 теңге;
- жасына байланысты: 2008 ж. - 6 348 теңге, 2009 ж. - 6 554 теңге, 2010 ж. - 7 078 теңге.
- 2008 жылғы 1 шілдеден бастап мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2007 жылғы 6 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабында белгіленген мөлшерде 2008 жылдың бірінші жартыжылдығы үшін ай сайынғы өтемақы.
Уақытылылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25 күнге дейін уақытында төлеу.
Сапасы: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты тағайындалған мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды 100 пайыз төлеу, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 2008 жылғы бірінші жартыжылдық үшін тағайындалған ай сайынғы өтемақыны 100 пайыз төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
148-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 41719001 мың теңге (қырық бір миллиард жеті жүз он тоғыз миллион бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: оказание дополнительной материальной поддержки отдельным категориям граждан.
5. Задачи бюджетной программы: - обеспечение своевременных выплат специальных государственных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Специальные
государствен-
ные пособия
2
100
Инвалиды ВОВ
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
инвалидам Великой
Отечественной
войны.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
3
101
Участники ВОВ
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
участникам Великой
Отечественной
войны.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
4
102
Лица, при-
равненные к
инвалидам
ВОВ
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
лицам, приравнен-
ным к инвалидам
Великой Отечест-
венной войны.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
5
103
Лица, при-
равненные к
участникам
ВОВ
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
лицам, приравнен-
ным к участникам
Великой Отечест-
венной войны.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
6
104
Вдовы воинов,
погибших в
ВОВ
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
вдовам воинов,
погибших в Великой
Отечественной
войне.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7
105
Жены (мужья)
умерших
инвалидов ВОВ
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
женам (мужьям)
умерших инвалидов
Великой Отечест-
венной войны.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
8
106
Герои
Советского
Союза, Герои
Социалисти-
ческого тру-
да, кавалеры
орденов Славы
трех степе-
ней, Трудовой
Славы трех
степеней
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
Героям Советского
Союза, Героям
Социалистического
труда, кавалерам
орденов Славы трех
степеней, трудовой
Славы трех
степеней.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
9

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңы ; "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындаудың және төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың жеке санаттарына қосымша материалдық қолдау көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін уақытылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның (кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Арнайы мемлекет-
тік жәр-
демақылар
2
100
ҰОС мүге-
дектері
Ұлы Отан cоғысының  мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
3
101
ҰОС қаты-
сушылары
Ұлы Отан cоғысының қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
4
102
ҰОС мүге-
дектеріне
теңестір-
ілген
адамдар
Ұлы Отан cоғысының мүгедектеріне теңес-
тірілген адамдарға
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
5
103
ҰОС қаты-
сушылары-
на теңес-
тірілген
адамдар
Ұлы Отан cоғысының
қатысушыларына теңес-
тірілген адамдарға
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
6
104
ҰОС қаза
болған
жауынгер-
лердің
жесірлері
Ұлы Отан cоғысында
қаза тапқан жауынгер-
лердің жесірлеріне
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
7
105
Қайтыс
болған
ҰОС
мүгедек-
терінің
әйелдері
(күйеу-
лері)
Қайтыс болған Ұлы Отан cоғысы мүгедек-
терінің әйелдеріне
(күйеулеріне) арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
8
106
Совет
Одағының
батырлары, Социалис-
тік Еңбек
Ерлері, үш
дәрежелі
Даңқ, үш
дәрежелі
Еңбек
Даңқы
ордендері-
нің иегер-
лері
Совет Одағының батыр-
ларына, Социалистік
Еңбек Ерлеріне, Даңқ
орденінің үш дәреже-
сінің, Еңбек Даңқы
орденінің үш дәрежесі-
нің иегерлеріне
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
9

107
Семьи погиб-
ших (умерших,
пропавших
без вести)
военнослужа-
щих, сотруд-
ников органов
внутренних дел и лиц,
погибших
при ликвида-
ции послед-
ствий ката-
строфы на
ЧАЭС
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
семьям погибших
(умерших, пропав-
ших без вести)
военнослужащих,
сотрудников орга-
нов внутренних дел
и лиц, погибших
при ликвидации
последствий
катастрофы на
Чернобыльской АЭС.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
10
108
Труженики
тыла в годы
Великой
Отечественной
войны
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
труженикам тыла в
годы Великой
Отечественной
войны.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
11
109
Участники
ликвидации
последствий
катастрофы на
ЧАЭС, эвакуи-
рованных из
зон отчужде-
ния и отселе-
ния в
Республику
Казахстан,
включая де-
тей, которые
на день эва-
куации нахо-
дились во
внутриутроб-
ном состоянии
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
участникам ликви-
дации последствии
катастрофы на
Чернобыльской АЭС,
эвакуированных из
зон отчуждения и
отселения в Рес-
публику Казахстан,
включая детей,
которые на день
эвакуации находи-
лись во внутриут-
робном состоянии.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
12
110
Инвалиды I и
II групп
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
инвалидам первой
и второй групп.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
13
111
Инвалиды III
группы
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циальных государ-
ственных пособий
инвалидам третьей
группы.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
14
112
Дети-инвалиды
до 16 лет
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циальных государ-
ственных пособий
детям-инвалидам до
16 лет.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
15
113
Многодетные
матери, наг-
ражденные
подвесками
"Алтын алка",
"Кумис алка"
или получив-
шие ранее
звание "Мать-
героиня" и
награжденные
орденом
"Материнская
слава"
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
многодетным мате-
рям, награжденным
подвесками "Алтын
алка", "Кумис
алка" или получив-
шим ранее звание
"Мать-героиня" и
награжденным орде-
ном "Материнская
слава".
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
16

107
ЧАЭС оқи-
ғасында
апат сал-
дарын жою
кезінде
қаза бол-
ған
(қайтыс
болған,
хабар
ошарсыз
кеткен),
әскери
қызметкер-
лерінің,
ішкі істер
органдары
қызметкер-
лерінің
және қаза
болған
адамдардың
отбасылары
Чернобыль АЭС-дағы
апаттың салдарын жою
кезінде қаза тапқан
(қайтыс болған, ха-
барсыз кеткен) әскери
қызметшілердің, ішкі
істер органдары қыз-
меткерлерінің және
қаза тапқан адамдар-
дың отбасыларына
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
10
108
Ұлы Отан
соғысы
жылдарын-
дағы тыл
еңбекшіле-
рі
Ұлы Отан cоғысы
жылдарындағы тыл
еңбеккерлеріне арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
11
109
Көшіру кү-
ні құрсақ-
та болған
балаларды
қоса ал-
ғанда
Қазақстан Республи-
касынан
шеттету
және қоныс
аудару
аймағынан
көшірілген
ЧАЭС
Қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларын қоса, шет-
тету және оқшаулау
аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс-
танған Чернобыль АЭС-
дағы апаттың салдарын
жоюға қатысушыларға
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
12
110
I және
II топтағы мүгедектер
I және II топтағы
мүгедектеріне арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
13
111
III топтағы мүгедектер
III топ мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
14
112
16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
15
113
"Алтын
алқа",
"Күміс
алқа" бел-
гілерімен
марапат-
талған не-
месе бұрын
"Батыр-
ана" ата-
ғын алған
және "Ана
даңқы"
орденімен
марапат-
талған көп
балалы
аналар
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп
балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
16

114
Многодетные
семьи, имею-
щие четырех
и более
совместно
проживающих
несовершенно-
летних детей
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
многодетным
семьям, имеющим
четырех и более
совместно прожи-
вающих несовершен-
нолетних детей.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
17
115
Жертвы поли-
тических
репрессий,
имеющие
инвалидность
или являющие-
ся пенсионе-
рами
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
жертвам политичес-
ких репрессий,
имеющим инвалид-
ность или являю-
щиеся пенсионе-
рами.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
18
116
Лица, которым
назначены
пенсии за
особые заслу-
ги перед
Республикой
Казахстан
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат спе-
циального государ-
ственного пособия
лицам, которым
назначены пенсии
за особые заслуги
перед Республикой
Казахстан.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата специального государственного пособия 17 категориям граждан. Среднегодовая прогнозная численность получателей специальных государственных пособий: 2008 год - 1 139,7 тыс. чел., 2009 год - 1 198,7 тыс. чел., 2010 год - 1 232,2 тыс. чел.
Конечный результат: дополнительная материальная поддержка отдельных категорий граждан в виде выплат специальных государственных пособий.
Финансово-экономический результат: увеличение размеров специальных государственных пособий на 7 процентов.
Средний размер специальных государственных пособий: 2008 год - 5 500 тенге, 2009 год - 5869 тенге, 2010 - 6280 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных специальных государственных пособий 17 категориям граждан в размерах, установленных законодательством.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 149
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Пособие на погребение"
на 2008 год
1. Стоимость: 1980107 тысяч тенге (один миллиард девятьсот восемьдесят миллионов сто семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 11 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; статья 6 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; статья 7 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда".

114
Төрт неме-
се одан да
көп бірге
тұратын
кәмелетке
толмаған
балалары
бар көп
балалы
отбасылар
Кәмелетке толмаған, бірге тұратын төрт немесе одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
17
115
Мүгедекті-
гі бар
немесе
зейнеткер
болып
табылатын
жаппай
саяси
қуғын-
сүргін
құрбандары
Мүгедектігі бар немесе
зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-
сүргін құрбандарына
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
18
116
Қазақстан
Республи-
касы ал-
дында
ерекше
еңбек
сіңіргені
үшін
зейнетақы
тағайын-
далған
тұлғалар
Қазақтан Республикасы
алдында сіңірген ерекше еңбек үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мин-
истрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: азаматтардың 17 санатына арнаулы мемлекеттік   жәрдемақылар төлеу. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар алушылардың болжамды орташа жылдық саны: 2008 жылы - 1 139,7 мың адам, 2009 жылы - 1 198,7 мың адам, 2010 жылы - 1232,2 мың адам болады.
Соңғы нәтиже: азаматтардың жекелеген санаттарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар түрінде қосымша материалдық қолдау көрсету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар мөлшері 7 пайызға көбейту. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылардың орташа мөлшері: 2008 жылы - 5 500 теңге, 2009 жылы - 5869 теңге, 2010 жылы - 6280 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапасы: азаматтардың 17 санатына Заңмен белгіленген мөлшерде тағайындалған арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды 100 пайызға төлеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
149-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жерлеуге берілетін жәрдемақы"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1980107 мың теңге (бір миллиард тоғыз жүз сексен миллион бір жүз жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 11-бабы ; "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының 6-бабы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 8-бабы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 7-бабы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: дополнительная материальная поддержка государства семьям (лицам), осуществившим погребение получателей пенсий и пособий.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты пособий на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий лицами, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Пособие на
погребение
2
100
Пособие на
погребение
пенсионеров,
участников
и инвалидов
ВОВ
Организация свое-
временной выплаты
пособий семьям
(лицам), осущест-
вившим погребение
пенсионеров,
участников и инва-
лидов Великой
Отечественной
войны.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
3
102
Пособие на
погребение
получателей
государ-
ственных
социальных
пособий и
государст-
венных спе-
циальных
пособий
Организация свое-
временной выплаты
пособий семьям
(лицам), осущест-
вившим погребение
получателей госу-
дарственных
социальных посо-
бий, получателей
государственных
специальных посо-
бий лицами, рабо-
тавшими на подзем-
ных и открытых
горных работах, на
работах с особо
вредными и особо
тяжелыми условиями
труда или на рабо-
тах с вредными и
тяжелыми условиями
труда.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата пособий на погребение семьям (лицам), принявшим на себя расходы, связанные с погребением получателей пенсий и пособий. Среднегодовая прогнозная численность пособий на погребение: 2008 г. - 106,2 тыс. чел., 2009 г.- 115,7 тыс. чел., 2010 г. - 117,2 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение размеров пособий на погребение на 7 процентов. Материальная поддержка государства семьям (лицам), осуществившим погребение получателей пенсий и пособий путем выплаты пособий на погребение.
Финансово-экономический результат: Размер пособий на погребение:
- инвалидов и участников войны: 2008 г. - 40 880 тенге, 2009 г. - 43 750 тенге, 2010 г.- 46 830 тенге;
- получателей пенсий и пособий: 2008 г. - 17 520 тенге, 2009 г. - 18 750 тенге, 2010 г. - 20 070 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентное обеспечение выплаты пособий на погребение лицам, которые своевременно обратились и имеют право на его получение.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : зейнетақы және жәрдемақы алушыларды жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) мемлекеттің қосымша материалдық қолдауы.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды, жерасты және ашық тау-кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге арналған жәрдемақыларды уақытылы төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
2
100
Зейнеткер-
лерді, ҰОС
қатысушы-
лары мен
мүгедек-
терін жер-
леуге
берілетін
жәрдемақы
Зейнеткерлерді, Ұлы
Отан соғысының қаты-
сушылары мен мүгедек-
терін жерлеуді жүзеге
асырған отбасыларға
(адамдарға) жәрдем-
ақыны уақтылы төлеуді
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және ха-
лықты әл-
еуметтік
қорғау ми-
нистрлігі.
3
102
Мемлекет-
тік
әлеуметтік
жәрдемақы-
лар және
мемлекет-
тік арнайы
жәрдемақы-
лар алушы-
ларды жер-
леуге
берілетін
жәрдемақы
Мемлекеттік әлеумет-
тік жәрдемақы, мемле-
кеттік арнайы
жәрдемақы алушыларды,
жер асты және ашық
кен жұмыстарында,
еңбек жағдайлары
ерекше зиянды және
ерекше ауыр жұмыстар-
да істеген адамдарды
жерлеуді жүзеге
асырған отбасыларға
(адамдарға) жәрдем-
ақыларды уақытылы
төлеуді ұйымдастыру
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және ха-
лықты әл-
еуметтік
қорғау ми-
нистрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: зейнетақы мен жәрдемақы алушыларды жерлеуге байланысты шығыстарды өздері көтерген отбасыларға (адамдарға) жерлеуге берілетін жәрдемақыларды төлеу. Жерлеуге берілетін жәрдемақылардың болжамды орташа жылдық саны: 2008 ж. - 106,2 мың адам, 2009 ж. - 115,7 мың адам, 2010 ж. - 117,2 мың адам.
Соңғы нәтиже: жерлеуге берілетін жәрдемақылар мөлшерінің 7 пайызға өсуі. Зейнетақы мен жәрдемақы алушыларды жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) жерлеуге арналған жәрдемақы төлеу арқылы мемлекеттің материалдық қолдауы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Жерлеуге берілетін жәрдемақылар мөлшері:
- соғыс мүгедектері мен қатысушыларына: 2008 ж. - 40 880 теңге, 2009 ж. - 43 750 теңге, 2010 ж. - 46 830 теңге;
- зейнетақылар мен жәрдемақылар алушыларға: 2008 ж. - 17 520 теңге, 2009 ж. - 18 750 теңге, 2010 ж. - 20 070 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақытылы төлеу.
Сапасы: жерлеуге берілетін жәрдемақыларды алуға уақтылы өтініш берген және жәрдемақы алуға құқығы бар тұлғаларды жерлеуге берілетін жәрдемақылармен 100 пайызға қамтамасыз ету.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 150
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Государственные пособия семьям, имеющим детей"
на 2008 год
1. Стоимость: 27900021 тысяча тенге (двадцать семь миллиардов девятьсот миллионов двадцать одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка семей, имеющих детей.
5. Задачи бюджетной программы:
- выплата единовременного пособия в связи с рождением ребенка в размере 30 МРП;
- выплата ежемесячных пособий по уходу за ребенком до 1 года в размерах:
на первого ребенка - 5 МРП,
на второго - 5,5 МРП,
на третьего - 6 МРП,
на четвертого и более по 6,5 МРП;
- обеспечение своевременной выплаты единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка и ежемесячных государственных пособий по уходу за ребенком до одного года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Государствен-
ные пособия
семьям,
имеющим детей
2
100
Единовремен-
ные государ-
ственные по-
собия в связи
с рождением
ребенка
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат едино-
временного госу-
дарственного посо-
бия в связи с рож-
дением ребенка.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
3
101
Государствен-
ные пособия
по уходу за
ребенком до
одного года
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных дифференциро-
ванных выплат госу-
дарственных пособий
по уходу за ребен-
ком до одного года.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата пособий на рождение и по уходу за ребенком до 1 года семьям, имеющим детей.
Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных пособий:

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді- Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
150-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 27900021 мың теңге (жиырма жеті миллиард тоғыз жүз миллион жиырма бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : балалы отбасыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- 30 АЕК мөлшерінде бала тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақыларды төлеу;
- бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты ай сайын төленетін мемлекеттік жәрдемақыларды:
бірінші балаға 5 АЕК,
екінші балаға 5,5 АЕК,
үшінші балаға 6 АЕК,
төртінші және одан көп балаға 6,5 АЕК мөлшерінде төлеу.
- бала тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақы және бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты ай сайын төленетін мемлекеттік жәрдемақылардың уақытында төленуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Балалы отбасылар-
ға беріле-
тін мемле-
кеттік
жәрдемақы-
лар
2
100
Бала тууға
байланысты
біржолғы
мемлекет-
тік жәр-
демақылар
Бала тууына байланыс-
ты біржолғы мемлекет-
тік жәрдемақы төлем-
дерін ай сайын
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сы Еңбек
және халық-
ты әлеумет-
тік қорғау министрлі-
гі.
3
101
Бір жасқа
дейінгі
баланы
күту үшін
төленетін
мемлекет-
тік жәр-
демақылар
Бала бір жасқа тол-
ғанға дейін оның
күтіміне байланысты
мемлекеттік саралан-
ған жәрдемақы төлем-
дерін ай сайын
қажеттілікке сәйкес
ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республика-
сы Еңбек
және халық-
ты әлеумет-
тік қорғау министрлі-
гі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты берілетін жәрдемақыларды төлеу. Жәрдемақы алушылардың болжамды орташа жылдық саны:

- на рождение детей: 2008 г. - 350,8 тыс. чел., 2009 г. - 331,0 тыс. чел., 2010 г. - 347,2 тыс. чел.;
- по уходу за ребенком до 1 года - 141,0 тыс. чел., 2009 г. - 188,0 тыс. чел., 2010 г. - 176,4 тыс. чел.
Конечный результат: материальная поддержка со стороны государства граждан, занятых уходом за детьми до 1 года.
Финансово-экономический результат:
- размер государственного пособия на рождение ребенка: 2008 г. - 35 040 тенге, 2009 г. - 37 500 тенге, 2010 г. - 40 140 тенге;
- средний размер пособий по уходу за ребенком до одного года: 2008 г. - 9 483 тенге, 2009 г. - 7 872 тенге, 2010 г. - 8 261 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных государственных пособий в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком до одного года.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 151
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Единовременные государственные денежные компенсации
пострадавшим вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
на 2008 год
1. Стоимость: 3559358 тысяч тенге (три миллиарда пятьсот пятьдесят девять миллионов триста пятьдесят восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 12 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременной выплаты единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
- пенсионерам;
- получателям государственных социальных пособий;
- работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территориии с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.

- бала тууына байланысты: 2008 ж. - 350,8 мың адам, 2009 ж. - 331,0 мың адам, 2010 ж. - 347,2 мың адам;
- бір жасқа дейінгі балалар күтіміне байланысты: 2008 ж. - 141,0 мың адам, 2009 ж. - 188,0 мың адам, 2010 ж. - 176,4 мың адам.
Соңғы нәтиже: балалы отбасылардың материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- бала тууына байланысты берілетін мемлекеттік жәрдемақы мөлшері: 2008 жылы - 35 040 теңге, 2009 жылы - 37 500 теңге, 2010 жылы - 40 140 теңге;
- бір жасқа дейінгі балалар күтіміне байланысты берілетін орташа жәрдемақы мөлшері: 2008 жылы - 9 483 теңге, 2009 жылы - 7 872 теңге, 2010 жылы - 8 261 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес 25-не дейін ай сайын уақтылы төлеу.
Сапасы: бала тууына байланысты және бір жасқа толғанға дейінгі бала күтіміне байланысты тағайындалған мемлекеттік жәрдемақыларды 100 пайыз төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
151-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар" деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3559358 мың теңге (үш миллиард бес жүз елу тоғыз миллион үш жүз елу сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 12-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккендерге мемлекеттік біржолғы өтемақы төлемдер бойынша мемлекеттің өткен жылдар міндеттемелерін орындауы.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен:
- зейнеткерлерге;
- мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушыларға;
- 1949-1990 жылдар аралығында төтенше және аса жоғары радиациялық қауіп аймағы болып табылатын аумақтарда тұрған және тұратын жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеуді.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Единовремен-
ные государ-
ственные де-
нежные ком-
пенсации
пострадавшим
вследствие
ядерных испы-
таний на Се-
мипалатинс-
ком испыта-
тельном ядер-
ном полигоне
2
100
Пенсионеры и
получатели
государствен-
ных социаль-
ных пособий
Организация
своевременных
выплат едино-
временных де-
нежных компен-
саций пенсио-
нерам, получа-
телям государ-
ственных
социальных
пособий.
в тече-
ние года
по мере
посту-
пления
заявле-
ний.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
3
101
Работающее и
неработающее
население,
проживающее и
проживавшее в
зонах
радиационных
рисков и на
территории с
льготным
социально-
экономическим
статусом с
1949 по 1990
годы
Организация
своевременных
выплат едино-
временных госу-
дарственных
денежных ком-
пенсаций рабо-
тающим и нера-
ботающим граж-
данам, прожи-
вающим и прожи-
вавшим в зонах
радиационных
рисков и на
территории с
льготным
социально-
экономическим
статусом с
1949 по 1990
годы.
в тече-
ние года
по мере
посту-
пления
заявле-
ний.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
Среднегодовая прогнозная численность:
- пенсионеров и получателей государственных социальных пособий: 2008 г. - 4,1 тыс. чел., 2009 г. - 5,2 тыс. чел., 2010 г. - 4,2 тыс. чел.;
- работающих и неработающих граждан, проживающих и проживавших в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы: 2008 г. - 224,3 тыс. чел., 2009 г. - 117,3 тыс. чел., 2010 г. - 29,1 тыс. чел.
Конечный результат: погашение задолженности по выплате компенсаций за проживание в зоне ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, пенсионерам и получателям государственных социальных пособий, работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
Финансово-экономический результат: средний размер компенсации составит:

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Семей ядролық сынақ по-
лигонында ядролық сынақтар-
дың сал-
дарынан
зардап
шеккен-
дерге тө-
ленетін
бір жолғы
мемлекет-
тік ақша-
лай өтем-
ақылар
2
100
Зейнет-
керлер
және әл-
еуметтік
мемлекет-
тік жәр-
демақы
алушылар
Зейнеткерлерге,
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақы алушыларға
біржолғы ақшалай өтем-
ақыларды уақытында
төлеуді ұйымдастыру.
Өтініш-
тер түсуіне байла-
нысты
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау министрлі-
гі.
3
101
1949-1990
жылдар
аралығын-
да радиа-
циялық
қауіпті
аймақтар-да және
жеңілдік-
ті әлеу-
меттік-
экономи-
калық
мәртебе-
сі бар
аумақта
тұратын
және тұр-
ған жұмыс
істейтін
және жұ-
мыс істе-
мейтін
халық
Радиациялық қатер
өңірлеріне жататын
аумақтарда және әлеу-
меттік-экономикалық
мәртебесі жеңілдікті
болып келетін аймақ-
тарда тұратын және
1949 жылдан 1990 жыл-
дар аралығында тұрған,
жұмыс істейтін және
жұмыс істемейтін
азаматтарға біржолғы
мемлекеттік ақшалай
өтемақыларды уақтылы
төлеуді ұйымдастыру.
Өтініш-
тер түсуіне байла-
нысты
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау министрлі-
гі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға, радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық жеңілдікті мәртебесі бар аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға мемлекеттік біржолғы ақшалай өтемақыларды төлеу.
Орташа жылдық болжамды саны:
- зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар: 2008 ж. - 4,1 мың адам, 2009 ж. - 5,2 мың адам, 2010 ж. - 4,2 мың адам;
- радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық жеңілдікті мәртебесі бар аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға: 2008 ж. - 224,3 мың адам, 2009 ж. - 117,3 мың адам, 2010 ж. - 29,1 мың адам.
Соңғы нәтиже: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға, радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық жеңілдікті мәртебесі бар аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға мемлекеттік біржолғы ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі берешекті өтеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өтемақының орташа мөлшері:

- пенсионерам и получателям государственных пособий: 2008 г. - 20,8 тыс. тенге, 2009 г. - 25,4 тыс. тенге, 2010 г. - 22,6 тыс. тенге;
- работающим и неработающим гражданам: 2008 г. - 15,5 тыс. тенге, 2009 г. - 18,5 тыс. тенге, 2010 г. - 19,2 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года по мере поступления заявлений.
Качество: 100 процентная выплата назначенной единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам и получателям государственных пособий, а также работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 152
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Единовременная денежная компенсация реабилитированным
гражданам - жертвам массовых политических репрессий"
на 2008 год
1. Стоимость: 45102 тысяч тенге (сорок пять миллионов сто две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 22 , 25 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: компенсирование материального и морального вреда реабилитированным гражданам, признанным жертвами массовых политических репрессий.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное обеспечение выплаты единовременной денежной компенсации жертвам массовых политических репрессий в размерах, установленных законодательством Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Единовремен-
ная денежная
компенсация
реабилитиро-
ванным граж-
данам -
жертвам
массовых
политических
репрессий
Организация свое-
временной выплаты
единовременной
денежной компенса-
ции реабилитиро-
ванным гражданам -
жертвам массовых
политических
репрессий.
В тече-
ние года
по мере
обраще-
ния граждан.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:

- зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар үшін: 2008 ж. - 20,8 мың теңге, 2009 ж.- 25,4 мың теңге, 2010 ж.- 22,6 мың теңге;
- жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар үшін: 2008 ж. - 15,5 мың теңге, 2009 ж. - 18,5 мың теңге, 2010 ж. - 19,2 мың теңге болады.
Уақтылылығы: өтініштер түсуіне байланысты жыл бойы.
Сапасы: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға, радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық жеңілдікті мәртебесі бар аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға тағайындалған мемлекеттік біржолғы ақшалай өтемақыларды 100 пайыз төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
152-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ақталған азаматтарға-жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 45102 мың теңге (қырық бес миллион бір жүз екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңының 22, 25-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жаппай қуғын-сүргін құрбандары деп танылған азаматтардың материалдық және моральдық зияндарын өтеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының Заңдарымен белгіленген мөлшерде жаппай қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыларды уақтылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Ақталған
азамат-
тарға
жаппай
саяси
қуғын-
сүргін
құрбан-
дарына
бір жолғы
ақшалай
өтемақы
Ақталған азаматтарға
жаппай саяси қуғын-
сүргін құрбандарына
берілетін біржолғы
ақшалай өтемақы төлем-
дерін уақтылы ұйымдас-
тыру.
Азамат-
тардың
өтініш
беруіне
қарай
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау ми-
нистрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :

Прямой результат: выплата единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий. Среднегодовая прогнозная численность получателей: 2008 г. - 735 чел., 2009 г. - 840 чел., 2010 г. - 550 чел.
Конечный результат: компенсирование материального и морального вреда жертвам массовых политических репрессий.
Финансово-экономический результат: средний размер компенсации составит: 2008 г. - 61,3 тыс. тенге, 2009 г. - 64,1 тыс. тенге, 2010 г. - 77,5 тыс. тенге.
Своевременность: по мере обращения граждан.
Качество: своевременная выплата единовременной денежной компенсации гражданам - жертвам массовых политических репрессий в соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 153
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Прикладные научные исследования в области охраны труда"
на 2008 год
1. Стоимость: 65618 тысяч тенге (шестьдесят пять миллионов шестьсот восемнадцать тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 26 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; ст. 8, 9 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности, сохранение жизни и здоровья работников в процессе трудовой деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: научное обеспечение безопасности и охраны труда, совершенствование системы управления охраной труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Прикладные
научные
исследования
в области
охраны труда
Проведение приклад-
ных научных иссле-
дований в области
безопасности и
охраны труда по
следующим
направлениям:
- исследование и
анализ вредных
производственных
факторов и условий
труда на предприя-
тиях Республики
Казахстан;
- разработка и
научное обоснование
мероприятий и выра-
ботка рекомендаций,
направленных на
создание безопасных
условий труда и
уменьшение воз-
действия вредных
производственных
факторов и рисков
на здоровье
работников;
- разработка и
научное обоснование
и сопровождение
республиканской
системы по учету и
анализу производ-
ственного травма-
тизма и профессио-
нальной заболевае-
мости для ее
сопровождения;
- научные исследо-
вания по совершен-
ствованию системы
управления охраной
труда.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.

Тікелей нәтиже: ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыларды төлеу. Алушылардың орташа жылдық саны: 2008 ж. - 735 адам, 2009 ж. - 840 адам, 2010 ж. - 550 адам.
Соңғы нәтиже: жаппай қуғын-сүргін құрбандары деп танылған азаматтардың материалдық және моральдық зияндарын өтеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өтемақының орташа мөлшері: 2008 ж. - 61,3 мың теңге, 2009 ж. - 64,1 мың теңге, 2010 ж. - 77,5 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: азаматтардың өтініш беруіне қарай.
Сапасы: "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңының 22-бабына сәйкес ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақы төлемдерін уақтылы төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
153-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 65 618 мың теңге (алпыс бес миллион алты жүз он сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының 26-бабы ; "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 ақпандағы Заңының 8 , 9-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : еңбек процесінде жұмыскерлердің денсаулығын және өмірін сақтау, қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауды ғылыми қамтамасыз ету, еңбекті қорғау басқару жүйесін жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Еңбекті
қорғау са-
ласындағы
қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
Еңбек қауіпсіздігі
және еңбекті қорғау
саласының қолданбалы
ғылыми зерттеулер
мына бағыттар бойынша
жүргізу:
- Қазақстан Республи-
касының кәсіпорындар-
ындағы еңбек жағдай-
ларын және зиянды өн-
дірістік факторларды
зерттеу және талдау;
- Қызметкердің ден-
саулығына кауіпсіз
еңбек жағдайларын
жасауға, зиянды өнді-
рістік факторлар мен
қатерлердің әсерін
азайтуға бағытталған
іс-шараларды әзірлеу
және ғылыми негіздеу
және ұйғарымдар жасау;
- кәсіптік ауруларды
және өндірістік
жарақаттарды ілестіру
үшін есепке алу және
талдау жөніндегі рес-
публикалық жүйені
әзірлеу, ғылыми не-
гіздеу және ілесу;
- еңбекті қорғауды
басқару жүйесін
жетілдіру жөніндегі
ғылыми зерттеулер.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: изучение вопросов травматизма и профессиональных заболеваний, численности работающих в условиях, не отвечающих требованиям санитарно-гигиенических нормативов на базе 4 промышленных предприятий. Проведение прикладных научных исследований в области безопасности и охраны труда по 4 направлениям.
Конечный результат: внедрение результатов прикладных научных исследований позволят снизить уровень производственного травматизма и профессиональных заболеваний на 0,5 процентов, численность работающих в условиях, не отвечающих требованиям санитарно-гигиенических нормативов на 1 процент, потери рабочего времени на 0,8 процентов.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 8,2 млн. тенге.
Своевременность: в течение года, в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: внедрение в практическую деятельность результатов научных исследований будут способствовать снижению воздействия вредных и опасных производственных факторов на производстве, уровня производственного травматизма и профессиональных заболеваний, а также усилят действенность систем управления охраной труда на производстве.
ПРИЛОЖЕНИЕ 154
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Обеспечение выплаты пенсий и пособий"
на 2008 год
1. Стоимость: 9298074 тысячи тенге (девять миллиардов двести девяносто восемь миллионов семьдесят четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; ст. 1 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание условий для эффективного функционирования систем пенсионного и социального обеспечения.
5. Задачи бюджетной программы:
обеспечение эффективной системы выплаты пенсий и пособий, а также других социальных выплат;
присвоение социально-индивидуальных кодов всем гражданам Республики Казахстан;
учет и перевод обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
ведение единой централизованной базы получателей пенсий и пособий;
учет отчислений и выплат по социальному страхованию;
поддержание функционирования Централизованной базы данных (Централизованная база данных инвалидов).

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 4 өнеркәсіптік кәсіпорын базасында санитария-гигиеналық талаптарына жауап бермейтін жағдайларда жұмыс істейтін қызметкерлер санын, өндірістік жарақаттану мен кәсіптік ауру мәселелерін зерттеу. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласында 4 бағыт бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
Соңғы нәтиже: Қолданбалы ғылыми зерттеу нәтижелерін енгізу өндірістік жарақаттану мен кәсіптік ауруларды 0,5 пайыз, санитария-гигиеналық талаптарға жауап бермейтін жағдайларда жұмыс істейтін қызметкерлер санын 1 пайыз, жұмыс уақытының жоғалуын 0,8 пайыз төмендетуге мүмкіндік береді.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізудің орташа құны 8,2 млн. теңгені құрайды.
Уақтылылығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапа: қолданбалы ғылыми зерттеулердің нәтижелері мен оларды практикалық қызметке енгізу өндірістегі зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың әсерін, өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулардың деңгейін төмендетуге, сондай-ақ өндірістегі еңбекті қорғауды басқару жүйесінің пәрменділігін күшейтуге ықпал ететін болады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
154-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 9 298 074 мың теңге (тоғыз миллиард екі жүз тоқсан сегіз миллион жетпіс төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 1-бабы ; "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының 1-бабы ; "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : зейнетақы және әлеуметтік қамсыздандыру жүйесінің тиімді жұмыс істеуіне жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
зейнетақы және жәрдемақы, сондай-ақ басқа да әлеуметтік төлемдердің тиімді жүйесін қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының барлық азаматтарына әлеуметтік жеке кодтар беру;
жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын аудару және есепке алу;
зейнетақы және жәрдемақы алушылардың біртұтас орталықтандырылған базасын жүргізу;
әлеуметтік сақтандыру төлемдері мен аударымдарын есепке алу;
Орталықтандырылған деректер қорының (Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қоры) жұмыс істеуін қолдау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Обеспечение
выплаты
пенсий и
пособий
Обеспечение выплаты
пенсий; государ-
ственных базовых
пенсионных выплат;
государственных
социальных выплат;
специальных госу-
дарственных
пособий; надбавки к
пенсиям граждан,
пострадавших
вследствие ядерных
испытаний на Семи-
палатинском испыта-
тельном ядерном
полигоне; пособий
на погребение;
государственных
специальных пособий
лицам, работавшим
на подземных и
открытых горных
работах, на работах
с особо вредными и
особо тяжелыми
условиями труда или
на работах с вред-
ными и тяжелыми
условиями труда;
социальных выплат
из Государственного
фонда социального
страхования;
единовременные
государственные де-
нежные компенсации
пенсионерам, полу-
чателям государ-
ственных социальных
пособий, а также
работающим и нера-
ботающим гражданам,
проживающим и про-
живавшим в зонах
радиационных рисков
и на территории с
льготным социально-
экономическим
статусом с 1949 по
1990 годы; выплата
единовременных
государственных
пособий, в связи с
рождением ребенка;
пособий по уходу за
ребенком до 1 года,
денежной компенса-
ции реабилитирован-
ным гражданам -
жертвам массовых
политических
репрессий, выплата
пособий по беремен-
ности и родам из
государственного
фонда социального
страхования.
Формирование макета
дел получателей для
назначения пенсий и
пособий, социальных
выплат, пособий по
беременности и
родам из Государ-
ственного фонда
социального
страхования.
Присвоение
социально-
индивидуальных
кодов всем гражда-
нам Республики
Казахстан.
Учет и перевод
обязательных пен-
сионных взносов в
накопительные пен-
сионные фонды и
возврат ошибочных
платежей работода-
телям. Осуществле-
ние удержаний обя-
зательных пенсион-
ных взносов с
социальных выплат
по беременности и
родам и перевод их
в накопительные
пенсионные фонды.
Ведение персонифи-
цированного учета
отчислений и выплат
по социальному
страхованию, свое-
временный перевод
обязательных
социальных отчисле-
ний и социальных
выплат.
Предоставление
информации о разме-
рах пенсий и посо-
бий для назначения
государственной
адресной социальной
помощи.
Уведомление получа-
телей об удержа-
ниях, произведенных
из социальных
выплат из Государ-
ственного фонда
социального страхо-
вания.
Обеспечение инфор-
мацией о перечис-
ленных ошибочных
платежах и обяза-
тельных пенсионных
взносов в накопи-
тельные пенсионные
фонды, социальных
выплатах из Госу-
дарственного фонда
социального страхо-
вания.
Аренда высокоско-
ростных каналов
связи для поддержа-
ния корпоративной
сети передачи
данных, инсталляция и аренда спутниковых терминалов Sky Edge для районных (городских) отделов занятости и социальных программ.
Приобретение, в
рамках оказываемых
услуг, компьютерно-
го, серверного,
телекоммуникацион-
ного, периферийного
оборудования,
оборудования для
резервного центра,
программного обеспечения, антивирусных
программ, кондицио-
неров, электрообо-
рудования, мебели,
бытовой техники и
прочих материальных
и нематериальных
активов в соответ-
ствии с перечнем
утверждаемым прика-
зом Министра труда
и социальной защиты
населения Республи-
ки Казахстан.
Еже-
дневно.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Республикан-
ское государ-
ственное
казенное
предприятие
"Государ-
ственный
центр по
выплате
пенсий
Министерства
труда и
социальной
защиты
населения"

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Зейнетақы-
лар мен
жәрдемақы-
лар төлеу-
ді қамта-
масыз ету
Зейнетақылардың; мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері-
нің; мемлекеттік әлеу-
меттік төлемдердің;
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақылардың; Семей
ядролық сынақ полигон-
ындағы ядролық сынақ-
тардан зардап шеккен
азаматтардың зейнет-
ақыларына үстемеақы-
лардың; жерлеуге бері-
летін жәрдемақылардың;
жерасты және ашық кен
жұмыстарында, еңбек
жағдайлары ерекше
зиянды және ерекше
ауыр жұмыстарда немесе
еңбек жағдайлары
зиянды және ауыр
жұмыстарда істеген
адамдарға берілетін
мемлекеттік арнайы
жәрдемақылардың;
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан әл-
еуметтік төлемдердің;
радиациялық қатер
өңірлеріне жататын
аумақтарда және әлеу-
меттік-экономикалық
мәртебесі жеңілдікті
болып келетін аймақ-
тарда тұратын және
1949 жылдан 1990 жыл-
дар аралығында тұрған,
жұмыс істейтін және
жұмыс істемейтін аза-
маттарға, мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы
алушыларға зейнеткер-
лерге бір жолғы
мемлекеттік ақшалай
өтемақылардың; бала
тууына байланысты
берілетін біржолғы
мемлекеттік жәрдемақы-
лардың; бір жасқа
толғанға дейінгі бала
күтіміне берілетін
жәрдемақылардың;
ақталған азаматтар -
саяси қуғын-сүргін
құрбандарына берілетін
ақшалай өтемақылардың,
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан
жүктілігі мен босануы
бойынша жәрдемақылар-
дың төленуін
қамтамасыз ету.
Зейнетақылар мен жәр-
демақылар, әлеуметтік төлемдер, Мемлекеттік
әлеуметтік сақтандыру
қорынан жүктілігі мен босануы бойынша жәрдемақыларды
тағайындау үшін
алушылардың іс-қағаздар макетін
калыптастыру.
Қазақстан Республика-
сының барлық азамат-
тарына әлеуметтік жеке
кодтар беру.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларына міндетті
зейнетақы жарналарын
аудару және есепке алу
мен жұмыс берушілерге қате төлемдерді
қайтару. Жүктілігі мен
босануы бойынша әлеу-
меттік төлемдерден
міндетті зейнетақы
жарналарын ұстап қалу-
ды және оларды жинақ-
таушы зейнетақы қор-
ларына аударуды жүзеге
асыру.
Әлеуметтік сақтандыру бойынша аударымдар мен төлемдердің дер-
бестендірілген есебін
жүргізу, міндетті
әлеуметтік аударымдар
мен әлеуметтік төлем-
дерді уақытында
аудару.
Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек та-
ғайындау үшін зейнет-
ақы және жәрдемақы
мөлшерлері туралы
ақпарат беру.
Мемлекеттік әлеуметтік
сақтандыру қорынан
әлеуметтік төлемдерден
жүргізілген ұстап қа-
лулар туралы алушылар-
ды хабарландыру.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларына қате аудар-
ылған төлемдер мен
міндетті зейнетақы
жарналары, Мемлекеттік
әлеуметтік сақтандыру
қорынан төленетін
әлеуметтік төлемдер
туралы ақпаратпен қам-
тамасыз ету.
Деректерді беретін
корпоративтік желілер-
ді қолдау үшін байлан-
ыстың жоғарғы жылдам-
дықты арналарын жал-
дау, аудандық
(қалалық) жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар
бөлімдер үшін Sky
Edge серіктік
терминалдарды
инсталляциялау және
жалдау мақсатында.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау мин-
истрінің бұйрығымен
бекітілген тізбеге
сәйкес көрсетілетін
қызметтер шегінде
компьютерлік, сервер-
лік, телекоммуникация-
лық, шалғай жабдықтар,
техника, резервтік
орталық үшін жабдық-
тар, антивирустық бағдарламалар, конди-
ционерлер, электр
жабдықтар, жиһаздар,
басқа да материалдық
және материалдық емес
активтерді сатып алу.
Күн
сайын
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі, "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлі-
гінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекет-
тік орталығы" Республи-
калық
мемлекет-
тік
қазыналық
кәсіпорны

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Автоматизация рабочих мест районных, городских, областных подразделений Государственного центра по выплате пенсий. Эффективное функционирование баз данных пенсий, пособий и прочих социальных выплат. Поддержание в рабочем состоянии корпоративной сети передачи данных между пользователями (филиалы Государственного центра по выплате пенсий, Департаменты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Медико-социальные экспертные комиссии, местные исполнительные органы) Централизованной базы данных и Централизованной базы данных инвалидов.
Конечный результат: обеспечение полной, точной и своевременной выплаты пенсий, пособий и социальных выплат, в сроки установленные законодательством Республики Казахстан; обеспечение полного учета и своевременного перевода обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, обязательных социальных взносов в государственный фонд социального страхования и социальных выплат из Фонда.
Финансово-экономический результат: Доля затрат на администрирование финансовых потоков, проходящих через счета Государственного центра по выплате пенсий, снизится с 1,32 процентов до 1,21 процентов относительно всей суммы расходов на социальные выплаты, выплачиваемых Республиканским государственным казенным предприятием "Государственный центр по выплате пенсий".
Своевременность: ежедневно в течение года.
Качество: осуществление своевременных и полных выплат пенсий и пособий.
ПРИЛОЖЕНИЕ 155
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Информационно-аналитическое обеспечение
по базе занятости и бедности"
на 2008 год
1. Стоимость: 66226 тысяч тенге (шестьдесят шесть миллионов двести двадцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: организация мониторинга зарегистрированного рынка труда, анализа и обобщения информации о состоянии рынка труда и об оказании государственной социальной помощи малообеспеченным гражданам Республики, государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың облыстық, қалалық, аудандық құрылымдарының жұмыс орындарын автоматтандыру. Зейнетақы, жәрдемақы және өзге де әлеуметтік төлемдер деректер базасының тиімді жұмыс істеуі.
Орталықтандырылған деректер қоры және Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қорын қолданушылар (Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың филиалдары, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің департаменттері, Медициналық-әлеуметтік сараптау комиссиялары, жергілікті атқарушы органдары) арасындағы деректер берудің корпоративтік желілерінің жұмыс жағдайын қолдау.
Соңғы нәтиже: Қазақстан Республикасының заңдарымен бекітілген мерзімде зейнетақылардың, жәрдемақылардың және әлеуметтік төлемдердің толық, дұрыс және уақытылы төленуін қамтамасыз ету;
Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік жарналардың және Қордан әлеуметтік төлемдердің уақытылы аударылуын және толық есепке алуды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың шоттары арқылы өткізілетін қаржылық ағымдарға әкімшілік ету шығындарының үлесі "Зейнетақы төлеу жөніндегі орталық" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынынан төлейтін әлеуметтік төлемдерге жұмсалатын шығындардың жалпы сомасына қатысты 1,32 пайыздан 1,21 пайызға дейін төмендейді.
Уақтылығы: бір жыл ішінде күн сайын.
Сапасы: зейнетақылар мен жәрдемақылардың уақытылы және толық төленуін жүргізеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
155-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 66 226 мың теңге (алпыс алты миллион екі жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 4-бабы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : тіркелген еңбек рыногы мониторингін, еңбек рыногының жағдайы және республиканың аз қамтамасыз етілген азаматтарына мемлекеттік әлеуметтік көмек көрсету, 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы төлеу туралы ақпаратты талдау және қорытындылауды ұйымдастыру.

5. Задачи бюджетной программы: сбор, обработка, анализ и подготовка информационно-аналитического материала в области труда, занятости и социального обеспечения населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Информацион-
но-аналити-
ческое обес-
печение по
базе заня-
тости и
бедности
Сопровождение, под-
держка программно-
прикладной подсис-
темы по базе
занятости:
- актуализация баз
данных занятости на
базе информации
регионов;
- подготовка
информационно-
аналитического ма-
териала по состоя-
нию рынка труда в
республике.
Мониторинг ввоза
иностранной рабочей
силы:
- поддержание базы
данных работодате-
лей, привлекающих
специалистов из
других стран, по
регионам, видам
деятельности;
- данных заявлений
и выданных по ним
разрешений;
- базы данных пер-
сонального учета
иностранных специа-
листов;
- базы данных о
создании дополни-
тельных рабочих
мест, в том числе
переобученных граж-
данах Республики
Казахстан на пред-
приятиях, привле-
кающих иностранную
рабочую силу.
Сопровождение, под-
держка программно-
прикладной подсис-
темы по государ-
ственной адресной
социальной помощи,
государственного
пособия семьям
имеющим детей до
18 лет.
- сопровождение
региональной базы
получателей госу-
дарственной адрес-
ной социальной
помощи, государ-
ственное пособие
на детей.
Приобретение прочих
активов:
(операционная сис-
тема для серверных
приложений, исполь-
зующих ее в
качестве платформы;
профессиональный
офисный пакет с
дополнительными
модулями, программа
сканирования и рас-
познавания текста,
средства разработки
для сопровождения
сайта, резервное
копирование данных
и восстановление
данных, антивирус-
ные и др.).
Ежеме-
сячно.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: сопровождение программных продуктов "Адресная социальная помощь", "Занятость".
Расширение существующих баз данных, совершенствование программно-прикладной системы. Развитие информационно-вычислительной системы "Адресная социальная помощь".
С учетом повсеместного внедрения информационной системы "Социальная Карта". Разработка и внедрение информационной системы "Пособия на детей до 18 лет" в областях, городах Астаны, Алматы.
Конечный результат: обеспечение информационно-аналитическими материалами центральных и региональных исполнительных органов. Размещение на сайте www.enbek.kz системы информирования населения о состоянии спроса и предложения на рынке труда страны.
Финансово-экономический результат: внедрение информационной системы повысит производительность труда пользователей в среднем на 10 процентов.
Своевременность: в течение года в соответствии с планом.
Качество: принятые меры будут способствовать реализации активной политики снижения бедности, увеличение уровня занятости населения с учетом особенностей социально-экономического развития страны.
Информированность населения о состоянии спроса и предложения на рынке труда страны будет способствовать трудовой мобильности населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 156
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное
судом на государство, в случае прекращения деятельности
юридического лица"
на 2008 год

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласындағы ақпараттық-талдау материалдарын жинақтау, өңдеу, талдау және дайындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Жұмыспен
қамту және
кедейшілік
базасы
бойынша
ақпараттық-
талдамалық
қамтамасыз
ету
Жұмыспен қамту базасы
бойынша бағдарламалық-
қолданбалы шағын жүйе-
ге ілесу, қолдау:
- өңірлердің ақпарат
базалары негізінде
жұмыспен қамту дерек-
қорларын өзектендіру;
- республикадағы еңбек
рыногының жай-күйі
бойынша ақпараттық-
талдау материалдарын
дайындау.
Шетелдік жұмыс күшін
әкелу мониторингін
жүргізу:
- өңірлер, қызмет түр-
лері бойынша басқа
елдердің мамандарын
тартатын жұмыс беруші-
лердің дерекқорларын
қолдау;
- өтініштер мен олар бойынша берілген рұқсаттар дерекқоры;
- шетелдік мамандардың
дербес есебінің база-
сы;
- шетелдік жұмыс күшін
тартатын кәсіпорындар-
да қайта оқытылған
Қазақстан Республика-
сының азаматтарының
санының ішінде ашылған
қосымша жұмыс орындары
туралы деректер қоры.
Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек, 18
жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға арнал-
ған мемлекеттік жәр-
демакқылар бойынша
бағдарламалық-қолдан-
балы шағын жүйеге
ілесу, қолдау:
- мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек,
балаларға берілетін
мемлекеттік жәрдемақы
алушылардың өңірлік   базасына ілесу.
Өзге де активтерді
сатып алу: (платформа
ретінде қолданатын
серверлік қосымшаларға
арналған операциялық
жүйе, қосымша модуль-
дері бар кәсіби кеңсе-
лік пакет, сканерлеу
және мәтінді анықтау
бағдарламасы, сайтты
сүйемелдеуге арналған
әзірлеме құралдары,
деректерді резервтік
көшірмелеу және дерек-
терді қалпына келтіру,
вирусқа қарсы және
т.б. құралдар).
Ай
сайын
Қазақстан
Республикасының
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: "Атаулы әлеуметтік көмек", "Жұмыспен қамту" бағдарламалық өнімдеріне ілесу. Қолданыстағы деректер базасын ұлғайту, бағдарламалық-қолданбалы жүйені жетілдіру. "Соцкарта"  ақпаратты жүйенің енгізілуін ескере отырып "Атаулы әлеуметтік көмек" ақпараттық-есептеу жүйесін дамыту. "18 жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақылар" ақпараттық жүйесін облыстарда, Астана, Алматы қалаларында әзірлеу және енгізу.
Соңғы нәтиже: орталық және өңірлік атқару органдарын ақпараттық-талдау материалдарымен қамтамасыз ету; www.enbek.kz сайтында елдің еңбек нарығындағы сұраныс және ұсыныс жағдайы туралы халықты ақпараттандыру жүйесін орналастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ақпараттық жүйені енгізу пайдаланушылардың еңбек өнімділігін орта есеппен 10 пайызға арттырады.
Уақытылылығы: жоспарға сәйкес жыл ішінде.
Сапасы: қабылданған шаралар елдің әлеуметтік-экономикалық  ерекшеліктерін ескере отырып кедейлікті төмендетуге бағытталған қарқынды саясатты іске асыру әсер етеді. Халықтың елдегі еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныстың жай-күйі туралы халықтың хабардар болуы халықтың еңбек ұтқырлығына әсер етеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
156-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1500000 тысяч тенге (один миллиард пятьсот миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 945 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица.
5. Задачи бюджетной программы:
- погашение задолженности перед кредиторами первой очереди ликвидированных юридических лиц в части капитализации повременных платежей по возмещению вреда;
- своевременная выплата государством присужденных сумм потерпевшим в порядке, предусмотренном законодательными актами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Возмещение
за вред,
причиненный
жизни и
здоровью,
возложенное
судом на
государство,
в случае
прекращения
деятельности
юридического
лица
Организация и
осуществление
своевременных выплат по
решениям судов.
В тече-
ние года
по мере
поступ-
ления
решения
судов.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата по решениям судов, вступивших в законную силу, о возмещении вреда, причиненного жизни и здоровью.
Конечный результат: выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица.
Финансово-экономический результат: средний размер выплат от 150 000 по 989 000 тенге в зависимости от объема капитализации платежей.
Своевременность: в течение года по мере поступления решений судов.
Качество: своевременное исполнение судебных решений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 157
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Государственные специальные пособия"
на 2008 год
1. Стоимость: 4406540 тысяч тенге (четыре миллиарда четыреста шесть миллионов пятьсот сорок тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда".

1. Құны : 1 500 000 мың теңге (бір миллиард бес жүз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық Кодексінің 945-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- зиянды өтеу жөніндегі мерзімді төлемдерді капиталдандыру бөлігінде таратылған заңды тұлғалардың бірінші кезектегі кредиторларының алдындағы берешекті өтеу;
- заң актілерінде қарастырылған тәртіппен зардап шеккендерге тиесілі сомаларды мемлекеттің уақтылы төлеуі.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның (кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Заңды тұл-
ғаның қыз-
меті тоқ-
татылған
жағдайда,
сот мемле-
кетке жүк-
теген,
адам өмірі
мен
денсаулы-
ғына кел-
тірілген
зиянды
өтеу
Сот шешімдері бойынша
төлемдерді жүзеге асы-
ру және ұйымдастыру.
Сот шешім-
дерінің
түсуінебайла-
нысты
жыл
бойы.
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлі-
гі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: адамның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу туралы заңды күшіне енген сот шешімдері бойынша төлемдерді жүргізу.
Соңғы нәтиже: заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге келтірілген зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: төлемдердің капиталдандыру көлеміне байланысты орташа мөлшері 150 000 теңгеден 989 000 теңгеге дейін.
Уақтылығы: сот шешімдерінің түсуіне байланысты жыл ішінде.
Сапасы: сот шешімдерінің уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоксандағы
N 1224 қаулысына
157-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 4406540 мың теңге (төрт миллиард терт жүз алты миллион бес жүз қырық мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламанын нормативтік құқықтық негізі : "Жерасты және ашық кен жүмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жүмыстарда немесе зиянды және ауыр жүмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: социальная защита граждан, имевших по состоянию на 1 января 1998 года стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда
5. Задачи бюджетной программы: организация и своевременная выплата государственных специальных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Государ-
ственные
специальные
пособия
В соответствии с
потребностью орга-
низация ежемесяч-
ных выплат госу-
дарственных спе-
циальных пособий
лицам, выработав-
шим стаж на под-
земных и открытых
горных работах, на
работах с особо
вредными и особо
тяжелыми условиями
труда или на рабо-
тах с вредными и
тяжелыми условиями
труда.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных специальных пособий лицам, выработавшим стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда.
Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных специальных пособий:
- по Списку N 1: 2008 г. - 25,2 тыс. чел., 2009 г. - 27,8 тыс. чел., 2010 г. - 30,4 тыс. чел.;
- по Списку N 2: 2008 г. - 8,4 тыс. чел., 2009 г. - 17,4 тыс. чел., 2010 г. - 19,7 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение размеров государственных специальных пособий.
Финансово-экономический результат: Размер государственных специальных пособий:
- по Списку N 1 (9 МРП): 2008 г. - 10 512 тенге, 2009 г. - 11 250 тенге, 2010 г. - 12 042 тенге;
- по Списку N 2 (8 МРП): 2008 г. - 9 344 тенге, 2009 г. - 10 000 тенге, 2010 г. - 10 704 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных государственных специальных пособий лицам, выработавшим стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 158
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых
объектов социального обеспечения"
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалык бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламанын мақсаты : 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жерасты, ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе зиянды және ауыр жұмыстарда істеген стажы бар адамдарды әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламанын міндеттері : мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды ұйымдастыру және уақтылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-лама коды
Кіші
баг-
дар-
лама коды
Бағдарлама-
ның (кіші бағдарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Мемлекеттік
арнайы жәр-
демақылар
Жерасты ашық кен
жұмыстарында, еңбек
жағдайлары ерекше
зиянды және ерекше
ауыр жұмыстарда
немесе зиянды және
ауыр жұмыстарда немесе зиянды және
ауыр жұмыстарда
істеген стажы бар
адамдарға берілетін
ай сайынғы төлем-
дерді қажеттілікке
сәйкес ұйымдастыру.
жыл
бойы
Қазакстан
Республика-
сы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: жерасты ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе зиянды және ауыр жұмыстарда істеген стажы бар адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақылар төлеу.
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар алушылардың орташа жылдық болжамды саны:
- N 1 тізім бойынша: 2008 ж. - 25,2 мың адам, 2009 ж. - 27,8 мың адам, 2010 ж. - 30,4 мың адам;
- N 2 тізім бойынша: 2008 ж. - 8,4 мың адам, 2009 ж. - 17,4 мың адам, 2010 ж. - 19,7 мың адам.
Соңғы нәтиже: мемлекеттік арнайы жәрдемақы мөлшерін арттыру.
Қаржылық-экономикалык нәтиже: мемлекеттік арнайы жәрдемақылар мөлшері:
- N 1 тізім бойынша (9 АЕК): 2008 ж. - 10 512 теңге, 2009 ж. - 11 250 теңге, 2010 ж. - 12 042 теңге;
- N 2 тізім бойынша (8 АЕК): 2008 ж. - 9 344 теңге, 2009 ж. - 10 000 теңге, 2010 ж. - 10 704 теңге.
Уақытылылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: жерасты ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе зиянды және ауыр жұмыстарда істеген стажы бар адамдарға тағайындалған мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды 100 пайыз төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоксандағы
№ 1224 каулысына
158-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
жаңадан пайдалануға берілетін әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 15243 тысячи тенге (пятнадцать миллионов двести сорок три тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 18 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", п. 40 Плана мероприятий по реализации Программы реабилитации инвалидов, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 17.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение системы реабилитации и социального обслуживания инвалидов и престарелых, расширение доступности социальных услуг
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка бюджета Атырауской области для обеспечения функционирования организаций социального обеспечения
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
содержание
вновь вводи-
мых объектов
социального
обеспечения
Перечисление целе-
вых текущих
трансфертов из
республиканского
бюджета
Обеспечение свое-
временного ввода и
функционирования
объектов социаль-
ного обеспечения
В те-
чение
года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Аким
Атырауской
области
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: будет введен в действие реабилитационный центр в городе Атырау Атырауской области.
Конечный результат: улучшение уровня социального обслуживания инвалидов.
Финансово-экономический результат: расходы на функционирование предполагаемых к вводу в 2008 году объект: реабилитационный центр в городе Атырау - 15 243 тыс. тенге.
Своевременность: своевременный ввод и функционирование объектов социального обеспечения.
Качество: увеличение объемов и качества оказываемых социальных услуг населению в данных регионах.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 159
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального обеспечения"
на 2008 год

1. Құны: 15243 мың теңге (он бес миллион екі жүз қырық үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2 . Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 18-бабы , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 17 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді оңалтудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының 40-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламанын мақсаты : мүгедектерді және қарттарды оңалту және әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жақсарту, әлеуметтік қызметтердің қол жетімділігін ұлғайту.
5. Бюджеттік бағдарламанын міндеттері : әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының жұмыс істеуі үшін Атырау облысының бюджетін қаржылық қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Облыстық бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттері-
не жаңадан
пайдалануға
берілетін
әлеуметтік
қамсыздан-
дыру объек-
тілерін
ұстауға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
Облыстардың бюджет-
теріне, Астана және
Алматы қаласының бюд-
жетіне нысаналы ағым-
дағы трансферттер
аудару
Әлеуметтік қамсыздан-
дыру объектілерінің
уақтылы іске қосылуын
және жұмыс істеуін
қамтамасыз ету
Ақпан- желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі,
Атырау облысының әкімі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: Атырау облысының Атырау қаласында оңалту орталығы пайдалануға берілетін болады.
Соңғы нәтиже: мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету деңгейінің жақсаруы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 2008 жылы пайдалануға беріледі деп болжанған объектінің қызмет етуіне арналған шығындар: Атырау қаласындағы оңалту орталығына - 15 243 мың теңге.
Уақтылылығы: әлеуметтік қамсыздандыру объектілерінің уақтылы пайдалануға берілуі және қызмет етуі.
Сапа: Аталған аймақтардың халқына көрсетілетін әлеуметтік қызмет көлемін және сапасын ұлғайту.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
159-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2915495 тысяч тенге (два миллиарда девятьсот пятнадцать миллионов четыреста девяносто пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 19 , 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 17 "Об утверждении Программы реабилитации инвалидов на 2006-2008 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2006 года N 925 "Об утверждении Плана мероприятий на 2006-2008 годы по реализации отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение системы реабилитации и социального обслуживания инвалидов, в том числе детей-инвалидов и престарелых, создание условий для успешной адаптации лиц казахской национальности, включенных и ходатайствующих о включении в квоту иммиграции оралманов.
5. Задачи бюджетной программы: совершенствование качества медицинской и социальной реабилитации инвалидов, в том числе детей-инвалидов, нуждающихся в постоянном постороннем уходе и помощи, организация мероприятий по обеспечению адаптации оралманов к местным условиям для дальнейшей их успешной интеграции в казахстанское общество.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строитель-
ство и ре-
конструкцию
объектов
социального
обеспечения
Перечисление целе-
вых трансфертов на
развитие областным
бюджетам, бюджетам
городов Астаны и
Алматы на развитие
объектов социаль-
ного обеспечения
согласно приложе-
нию 3 к постанов-
лению Правитель-
ства Республики
Казахстан от 12
декабря 2007 года
N 1223 "О реализа-
ции Закона Респуб-
лики Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2008
год" для:
- разработки
проектно-сметной
документации на
строительство пси-
хоневрологического
дома-интерната на
500 мест в
г. Сарани Караган-
динской области
(заключение Госу-
дарственной
экспертизы по ТЭО
проекта
N 12-293/05 от 8
декабря 2005
года);
- разработки
проектно-сметной
документации и на
начало строитель-
ства дома-
интерната для
умственно-отсталых
детей на 200 мест
в пос. Алексан-
дровка
г. Кызылорды
(заключение
государственной
экспертизы по ТЭО

1. Құны: 2 915 495 мың теңге (екі миллиард тоғыз жүз он бес миллион төрт жүз тоқсан бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:» "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 19, 24-баптары , "Мүгедектерді оңалтудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 17 қаулысы ,»"Қазақстан Республикасының 2001-2010 жылдарға арналған көші-қон саясаты бағдарламасын жүзеге асыру бойынша 2006-2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы»"Қазакстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 қыркүйектегі N 925 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мүгедектерді, соның ішінде мүгедек-балалар мен қарттарды оңалту және оларға әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жақсарту, оралмандардың көші-қон квотасына енгізу туралы өтініш берген және енген ұлты қазақ адамдардың ойдағыдай бейімделуіне жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: бөгде адамның тұрақты күтімі мен көмегіне мұқтаж мүгедектерді, соның ішінде мүгедек балаларды медициналық және әлеуметтік оңалтудың сапасын жетілдіру, қазақстандық қоғамға кейін ойдағыдай кірігуі үшін оралмандардың жергілікті жағдайларға бейімделуін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның (кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Облыстық бюджеттер-
ге, Астана
және Алматы
қалаларының
бюджеттері-
не әлеумет-
тік қамсыз-
дандыру
объектілер-
ін салуға
және рекон-
струкция-
лауға бері-
летін ныса-
налы даму
трансферт-
тері
Қазақстан Республика-
сы Үкіметінің 2007
жылғы желтоқсандағы
N_____«"2008 жылға
арналған республика-
лық бюджет туралы"
Қазақстан Республика-
сы Заңының дамуы
туралы»қаулысының 3
қосымшасына сәйкес
облыстық бюджеттерге,
Астана және Алматы
қалаларының бюджет-
теріне әлеуметтік
қамсыздандыру объек-
тілерін дамыту үшін
нысаналы трасферттер-
ді:
- Қарағанды облысының
Саран қаласында 500 орындық психоневроло-
гиялық интернат-үйі
құрылысының жобалау-
сметалық құжаттамасын
әзірлеуге (Жобаның
ТЭН-і бойынша Мемле-
кеттік сараптаманың
2005 жылғы 8 желтоқ-
сандағы N 12-293/05
қорытындысы);
- Қызылорда каласының
Александровка кентін-
де 200 орындық ақыл-
есі кем балаларға
арналған интернат-үйі
құрылысының жобалау-
сметалық құжаттамасын
әзірлеуге (Жобаның
ТЭН-і бойынша Мемле-
кеттік сараптаманың
2006 жылғы 28

проекта N 2-212/06
от 28 апреля 2006
года);
- разработки
проектно-сметной
документации на
строительство
реабилитационного
центра для инвали-
дов на 150 мест в
пос. Александров-
ка г. Кызылорды
(заключение
государственной
экспертизы по ТЭО
проекта N 2-211/06
от 28 апреля 2006
года);
- разработки
проектно-сметной
документации и
начало строитель-
ства психоневроло-
гического дома-
интерната на 300
мест в пос.
Александровка
г. Кызылорды
(заключение
государственной
экспертизы по ТЭО
проекта N 2-213/06
от 28 апреля 2006
года);
- строительства
Дома-интерната для
умственно-отсталых
детей на 210 мест
в городе Актау
Мангистауской об-
ласти (заключение
Государственной
экспертизы по ТЭО
проекта
N 15-079/06 от 27
марта 2006 года);
- реконструкции
здания городской
больницы под пси-
хоневрологический
интернат в городе
Рудном Костанай-
ской области
(заключение
государственной
экспертизы по ТЭО
проекта
N 14-143/06 от 15
июня 2006 года);
- строительства
здания областного
центра реабилита-
ции инвалидов в
городе Атырау
(заключение
Государственной
экспертизы по ТЭО
проекта
N 08-12/2006 от
16 февраля 2006
года);
- разработки
проектно-сметной
документации и на
начало строитель-
ство дополнитель-
ного здания на
100 мест, а также
канализационно-
насосной станции
для Сарайчиковско-
го психоневрологи-
ческого интерната
в Атырауской
области (заключе-
ние государствен-
ной экспертизы по
ТЭО проекта
N 08-10/2006 от
10 февраля 2006
года);
- начало строи-
тельства пристрой-
ки к зданию Центра
реабилитации и
адаптации инвали-
дов в г. Тараз
Жамбылской области
(заключение госэкспертизы N 10-01/08 от 3 января 2008 года);
- разработки
проектно-сметной
документации и
начало строитель-
ства Центра адап-
тации и интеграции
оралманов в
г. Актау Мангис-
тауской области
(заключением
госэкспертизы по
ТЭО выданное ДГП
"Мангистау-
госэкспертиза"
N 15-203/07 от
14.05.2007 г).
февраль-
декабрь.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Акимы
Карагандин-
ской,
Кызылордин-
ской,
Атырауской,
Мангистау-
ской,
Костанайской,
Жамбылской
областей.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выполнение объема работ по строительству объектов в соответствии с проектно-сметной документацией.
Конечный результат: повышение уровня социального обслуживания инвалидов, создание условий для успешной адаптации оралманов.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 160
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной
социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на
детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума"
на 2008 год

сәуірдегі 2-212/06
қорытындысы);
- Қызылорда қаласының
Александровка кентін-
де 150 орындық мүге-
дектер үшін оңалту
орталығы құрылысының
жобалау-сметалық құ-
жаттамасын әзірлеуге
(Жобаның ТЭН-і
бойынша Мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 28 сәуірдегі N
2-211/06 қорытындысы);
- Қызылорда қаласының
Александровка кентін-
де 300 орындық психо-
неврологиялық интер-
нат-үйі құрылысының
жобалау-сметалық құ-
жаттамасын әзірлеуге
және құрылыстың бас-
тауына (Жобаның ТЭН-і
бойынша Мемлекеттік
сараптаманың 2006
жылғы 28 сәуірдегі
2-213/06 қорытынды-
сы);
- Маңғыстау облысының
Ақтау қаласында ақыл-
есі кем мүгедек бала-
ларға арналған 210
орындық интернат-үйі-
нің құрылысы (Жобаның
ТЭН-і бойынша Мемле-
кеттік сараптаманың
2006 жылғы 27 наурыз-
дағы N 15-079/06
қорытындысы);
- Қостанай облысының Рудный қаласында қа-
лалық емхана ғимара-
тын психоневрология-
лық интернат ретінде
қайта құру (Жобаның
ТЭН-і бойынша Мемле-
кеттік сараптаманың
2006 жылгы 16 маусым-
дағы N 14-143/06
қорытындысы);
- Атырау қаласында мүгедектерді оңалту-
дың облыстық орталығы
ғимараты құрылысы
(Жобаның ТЭН-і бойын-
ша Мемлекеттік сарап-
таманың 2006 жылғы
16 ақпандағы N
08-12/2006 қорытынды-
сы);
- Атырау облысындағы
Сарайшық психоневро-
логиялық интернаты
үшін 100 орындық
қосымша ғимараттың, сондай-ақ, канализа-
циялық насосты стан-
циясының құрылысының
жобалау-сметалық
құжаттамасын әзірлеу-
ге және құрылыстың
бастауына (Жобаның
ТЭН-і бойынша Мемле-
кеттік сараптаманың
2006 жылғы 10 ақпан-
дағы N 08-10/2006
қорытындысы);
- Жамбыл облысындағы
Тараз қаласында Мүге-
дектерді оңалту және
бейімдеу орталығының
ғимаратына жапсырма
үй құрылысын бастауға
(Мемлекеттік
сараптаманың 2008
жылғы 3 қаңтардағы N
10-01/08
қорытындысы);
- Маңғыстау облысының
Ақтау қаласында Орал-
мандарды бейімдеу
және кіріктіру орта-
лығының құрылысының
жобалау-сметалық
құжаттамасын әзірлеу-
ге және құрылыстың
бастауына ("Маңғыстау-
мемлекеттік сараптама"
2007 жылғы 14 мамыр-
дағы берген N 15-203/07 жобаның
ТЭН-і бойынша Мемле-
кеттік сараптаманың
қорытындысы) аудару.
Ақпан-
желтоқсан
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі, Қарағанды,
Қызылорда,
Атырау,
Маңғыстау,
Қостанай,
Жамбыл
облыстарының
әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: объектілерді салу жөніндегі жұмыстар көлемінің жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалуы.
Соңғы нәтиже: мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету деңгейін арттыру, оралмандардың ойдағыдай бейімделуіне жағдай жасау.
Уақтылығы: құрылыс жұмыстарының көлемін қызметтерді жеткізушілермен жасалған шарттарға сәйкес орындау.
Сапа: Қазақстан Республикасы құрылыс нормалары мен ережелерінің талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 1224 қаулысына
160-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 2785500 тысяч тенге (два миллиарда семьсот восемьдесят пять миллионов пятьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 2 , 4 Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи", статьи 4 , 9 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка лиц (семей) с доходами ниже черты бедности, а также семей, имеющих детей до 18 лет, с доходами ниже стоимости продовольственной корзины.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты малообеспеченным гражданам и семьям адресной социальной помощи, ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
государ-
ственной
адресной
социальной
помощи и
ежемесячного
государ-
ственного
пособия на
детей до 18
лет в связи
с ростом
размера
прожиточного
минимума
2
100
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
государ-
ственной
адресной
социальной
помощи
1. Перечисление
целевых текущих
трансфертов област-
ным бюджетам для
выплаты государ-
ственной адресной
социальной помощи
лицам (семьям) с
доходами ниже черты
бедности.
2. Организация
своевременной выпла-
ты государственной
адресной социальной
помощи лицам
(семьям) с доходами
ниже черты бедности
путем перечисления
целевых трансфертов
областям, гг. Астаны
и Алматы.
В те-
чение
года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов г.
Астаны и
Алматы.
3
101
Целевые
текущие
трансферты
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
выплату
государ-
ственных
пособий на
детей до
18 лет из
малообеспе-
ченных семей
1. Перечисление
целевых текущих
трансфертов област-
ным бюджетам для
выплаты государ-
ственных пособий
детям до 18 лет из
числа семей с дохо-
дами ниже стоимости
продовольственной
корзины.
2. Организация свое-
временной выплаты
государственных
пособий на детей до
18 лет из числа
семей с доходами
ниже стоимости
продовольственной
корзины путем пере-
числения целевых
трансфертов областям
гг. Астаны и Алматы.
В те-
чение
года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Акимы
областей,
городов г.
Астаны и
Алматы.

1. Құны: 2785500 мың теңге (екі миллиард жеті жүз сексен бес миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2, 4-баптары , "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылдың 28 маусымдағы Заңының 4, 9-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: табысы кедейлік шегінен төмен адамдарды (отбасыларды), сондай-ақ 18 жасқа дейінгі балалары бар, табысы азық-түлік себеті құнынан төмен отбасыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: аз қамтамасыз етілген азаматтар мен отбасыларға атаулы әлеуметтік көмектің, 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы жәрдемақының уақытылы төленуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Облыстық бюджеттер-
ге, Астана
және
Алматы
қалалары-
ның бюд-
жеттеріне
ең төменгі
күн көріс-
тің мөлше-
рі өскені-
не байлан-
ысты мем-
лекеттік
атаулы
әлеуметтік
көмегін
және 18
жасқа дей-
інгі бала-
ларға ай
сайынғы
мемлекет-
тік жәр-
демақыға
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
2
100
Облыстық бюджеттер-
ге, Астана
және
Алматы қа-
лаларының бюджеттер-
іне атаулы
әлеуметтік мемлекет-
тік көмек
көрсетуді
төлеуге  ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
1. Табысы кедейлік
шегінен темен адамдар-
ға (отбасыларға) мем-
лекеттік атаулы әлеу-
меттік кемек көрсету
үшін облыстық бюджет-
терге ағымдағы мақсат-
ты трансферттерді
аудару.
2. Табысы кедейлік
шегінен төмен адамдар-
ға (отбасыларға) мем-
лекеттік атаулы әлеу-
меттік көмек көрсетуді
облыстарға, Алматы
және Астана қалаларына
аударымдар жасау арқы-
лы уақтылы ұйымдас-
тыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек және
халықты
әлеуметтік
қорғау ми-
нистрлігі,
облыстар,
Алматы
және
Астана қа-
лаларының
Әкімдері.
3
101
Облыстық бюджеттер-
ге, Астана
және
Алматы қа-
лаларының бюджеттер-
іне табысы
аз отбасы-
лардағы
18 жасқа
дейінгі
балаларға
мемлекет-
тік жәр-
демақылар
төлеуге
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
1. Табысы азық-түлік себеті құнынан төмен
отбасылардағы 18 жасқа
дейінгі балаларға
арналған мемлекеттік
жәрдемақыларды төлеу
үшін облыстық бюджет-
терге ағымдағы мақсатты трансферттер-
ді аудару.
2. Табысы азық-түлік
себеті құнынан төмен
отбасылардағы 18 жасқа
дейінгі балаларға
арналған мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
облыстарға, Алматы
және Астана қалаларына
аударымдар жасау арқы-
лы уақтылы ұйымдасты-
ру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек және
халықты
әлеуметтік
қорғау ми-
нистрлігі,
облыстар,
Алматы
және
Астана қа-
лаларының
Әкімдері.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
выплата адресной социальной помощи 64,5 тыс. человек; выплата пособия на 154,1 тыс. детей в год, из них:
Акмолинской - 2,3; 5,1;
Актюбинской - 2,5; 4,3;
Алматинской - 4,0; 8,4;
Атырауской - 2,8; 5,9;
Восточно-Казахстанской - 11,3; 7,5;
Жамбылской - 6,6; 9,0;
Западно-Казахстанской - 4,2; 7,8;
Карагандинской - 4,8; 8,2;
Костанайской - 3,0; 18,9;
Кызылординской - 3,9; 18,9;
Мангыстауской - 1,6; 1,4;
Павлодарской - 4,0; 4,6;
Северо-Казахстанской - 4,0; 5,6;
Южно-Казахстанской - 7,8; 47,8;
г. Алматы - 1,2; 0,5;
г. Астана - 0,5; 0,2 соответственно.
Конечный результат: улучшение материального положения лиц (семей) с доходами ниже черты бедности, а также семей, имеющих детей до 18 лет, с доходами ниже стоимости продовольственной корзины.
Финансово-экономический результат: размер государственной адресной социальной помощи составит 1598 тенге, государственного пособия на детей - 1168 тенге в месяц.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: государственная поддержка лиц (семей) с доходами ниже черты бедности, а также семей, имеющих детей до 18 лет, с доходами ниже стоимости продовольственной корзины.
ПРИЛОЖЕНИЕ 161
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Карагандинской области на погашение оставшейся части
задолженности по заработной плате работников
ГАО "Карметкомбинат", образовавшейся до ноября 1995 года"
на 2008 год
1. Стоимость: 100000 тысяч тенге (сто миллионов тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 44 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств государства по погашению задолженности по заработной плате.
5. Задачи бюджетной программы: погашение оставшейся части задолженности по заработной плате работникам Государственного акционерного общества "Карметкомбинат", образовавшиеся до ноября 1995 года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже:
жылына 64,5 мың адамға атаулы әлеуметтік көмек көрсету; жылына 154,1 мың балаға жәрдемақылар төлеу, оның ішінде:
Ақмола облысы - 2,3; 5,1;
Ақтөбе - 2,5; 4,3;
Алматы - 4,0; 8,4;
Атырау - 2,8; 5,9;
Шығыс Қазақстан - 11,3; 7,5;
Жамбыл - 6,6; 9,0;
Батыс Қазақстан - 4,2; 7,8;
Қарағанды - 4,8; 8,2;
Қостанай - 3,0; 18,9;
Қызылорда - 3,9; 18,9;
Маңғыстау - 1,6; 1,4;
Павлодар - 4,0; 4,6;
Солтүстік Қазақстан - 4,0; 5,6;
Оңтүстік Қазақстан облысы - 7,8; 47,8;
Алматы қ. - 1,2; 0,5;
Астана қ. - 0,5; 0,2 тиісінше.
Соңғы нәтиже: табысы кедейлік шегінен төмен адамдардың (отбасылардың), сондай-ақ 18 жасқа дейінгі балалары бар, табысы азық-түлік себеті құнынан төмен отбасылардың материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің мөлшері айына 1598 теңге, балаларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы мөлшері айына 1168 теңгені құрайды.
Уақтылылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-іне дейін уақтылы телеу.
Сапасы: табысы кедейлік шегінен төмен адамдарды (отбасыларды), сондай-ақ 18 жасқа дейінгі балалары бар табысы азық-түлік себеті құнынан төмен отбасыларды әлеуметтік қолдау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
161-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"1995 жылғы қараша айына дейін құрылған Қарметкомбинат МАҚ-ы
қызметкерлерінің жалақысы бойынша берешектің қалған бөлігін өтеу
үшін Қарағанды облысының облыстық бюджетіне берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер"
деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1 . Құны: 100000 мың теңге (бір жүз миллион теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :  Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық Кодексінің 44-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: жалақы бойынша берешекті өтеу жөніндегі мемлекет міндеттемелерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Қарметкомбинат"   Мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне жалақы бойынша 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан берешектің қалған бөлігін өтеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарла-
маның (кіші
бағдарла-
маның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

021
Целевые текущие
трансферты
областному
бюджету
Карагандинской
области на
погашение
оставшейся
части задолжен-
ности по за-
работной плате
работников ГАО
"Карметком-
бинат",
образовавшейся
до ноября 1995
года
Перечисление
целевых текущих
трансфертов об-
ластному бюджету
Карагандинской
области на пога-
шение оставшейся
части задолжен-
ности по заработ-
ной плате работ-
ников Государ-
ственного акцио-
нерного общества
"Карметкомбинат",
образовавшиеся до
ноября 1995 года.
В те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Аким
Карагандин-
ской области.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выплата оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карметкомбинат", образовавшиеся до ноября 1995 года.
Конечный результат: выполнение обязательств государства по погашению оставшейся части задолженности по заработной плате работников Государственного акционерного общества "Карметкомбинат", образовавшиеся до ноября 1995 года.
Финансово-экономический результат: своевременная выплата задолженности получателям.
Своевременность: в течение года.
Качество: своевременная выплата задолженности.
ПРИЛОЖЕНИЕ 162
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Методологическое обеспечение оказания инвалидам
протезно-ортопедической помощи"
на 2008 год
1. Стоимость: 21448 тысяч тенге (двадцать один миллион четыреста сорок восемь тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: ст. 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: создание инвалидам равных с другими людьми возможностей для жизнедеятельности и интеграции в общество.
5. Задачи бюджетной программы: проведение работ по внедрению новых технических, вспомогательных (компенсаторных) средств и средств передвижения; улучшение качества и обеспечение доступности предоставляемой инвалидам протезно-ортопедической помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Методологи-
ческое
обеспечение
оказания
инвалидам
протезно-
ортопедичес-
кой помощи
I. Разработка техни-
ческой документации
на новые виды изде-
лий для протезно-
ортопедических
предприятий;
- разработка меди-
цинских рекомендаций
по протезированию и
протезостроению;
- организация и
проведение работ по
внедрению новых
средств реабилитации
и передвижения
инвалидов;
- проведение опытно-
экспериментальных
работ по протезиро-
ванию инвалидов со
сложными, особо
сложными и атипич-
ными формами увечья.
в те-
чение
года.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.

021
1995 жылғы қараша
айына дейін
құрылған
"Қарметком-
бинат" МАҚ-
ы қызмет-
керлерінің
жалақысы
бойынша
берешектің
қалған бө-
лігін өтеу
үшін
Қарағанды
облысының
облыстық
бюджетіне
берілетін
ағымдағы
нысаналы
трансферт-
тер
Қарағанды облыстық
бюджетіне "Қарметком-
бинат" Мемлекеттік
акционерлік қоғамының
қызметкерлеріне жала-
қы бойынша 1995 жылғы
қарашаға дейін қалып-
тасқан берешектің
қалған бөлігін өтеуге
арналған нысаналы
ағымдық трансферттер-
ді аудару
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік
қорғау
министрлі-
гі,
Қарағанды
облысының
әкімі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: "Қарметкомбинат" Мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне жалақы бойынша 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан берешектің қалған бөлігін төлеу.
Соңғы нәтиже: "Қарметкомбинат" Мемлекеттік акционерлік қоғамының қызметкерлеріне жалақы бойынша 1995 жылғы қарашаға дейін қалыптасқан берешектің қалған бөлігін өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: алушыларға берешекті уақытында төлеу.
Уақтылылығы: жыл бойы.
Сапа: берешекті уақытында төлеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
162-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді
әдіснамалық қамтамасыз ету"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 21 448 мың теңге (жиырма бір миллион төрт жүз қырық сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектердің қоғамға кірігуіне және тыныс-тіршілігіне басқа адамдармен тең мүмкіндіктер жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- жаңа техникалық, көмекші (компенсаторлық) құралдарды және жүріп-тұру құралдарын енгізу жөнінде жұмыс жүргізу;
- мүгедектерге ұсынылатын протездік-ортопедиялық көмектің сапасын  жақсарту және қол жетерліктей қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Мүгедектерге
протездік-
ортопедиялық
көмек көрсе-
туді әдісна-
малық қамта-
масыз ету
І. Протездік-ортопе-
диялық кәсіпорындар
үшін бұйымдардың жаңа
түрлеріне техникалық
құжаттама әзірлеу:
- протездеу және
протез салу жөнінде
медициналық ұсынымдар
әзірлеу;
- мүгедектерді оңалту
және олардың жүріп
тұруына жаңа құралдар
енгізу жөнінде жұмыс-
тар ұйымдастыру және жүргізу;
- күрделі, ерекше күрделі және қалыпты емес зақымдануы бар мүгедектерді протездеу жөніндегі сынақ-тәжірибе жұмыстарын жүргізу.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- оказание медицинских услуг по протезированию;
- улучшение качества отечественных протезно-ортопедических изделий;
- переход к выпуску современных новых протезно-ортопедических изделий на 3 акционерных обществах.
Конечный результат: удовлетворение особых потребностей инвалидов в современных протезно-ортопедических средствах.
Финансово-экономический результат: снижение себестоимости выпускаемых протезно-ортопедических изделий.
Своевременность: в течение года.
Качество: переход к обеспечению инвалидов современными протезно-ортопедическими изделиями высокого качества.
ПРИЛОЖЕНИЕ 163
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Переселение на историческую родину и социальная
защита оралманов"
на 2008 год
1. Стоимость: 12176203 тысячи тенге (двенадцать миллиардов сто семьдесят шесть миллионов двести три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1 , 15-1 , 29-4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 15 "Об утверждении Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам, прибывшим по квоте иммиграции".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: содействие росту численности населения Республики Казахстан за счет миграционных процессов и созданию условий для интеграции оралманов в новые общественные условия.
5. Задачи бюджетной программы:
- организация переселения и социальная защита оралманов;
- выделение средств для приобретения жилья семьям оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Переселение
на истори-
ческую
родину и
социальная
защита
оралманов
2
100
Центр
временного
размещения
оралманов
Размещение семей
оралманов, прибывших
по квоте иммиграции
оралманов, на период
адаптации в Центре
временного размеще-
ния оралманов, ока-
зание адаптационных
услуг в Центре адап-
тации и интеграции
оралманов.
Подключение Центра адаптации и интеграции оралманов города Караганды к городской водопроводной трассе (питьевой воды).
В те-
чение
года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- протездеу бойынша медициналық қызметтер көрсету;
- отандық протездік-ортопедиялық бұйымдардың сапасын жақсарту;
- 3 акционерлік қоғамда қазіргі жаңа протез-ортопедиялық бұйымдар шығаруға көшу.
Соңғы нәтиже: мүгедектердің қазіргі протездік-ортопедиялық бұйымдарға ерекше қажеттілігін қанағаттандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: шығарылатын протездік-ортопедиялық бұйымдардың өзіндік құнын төмендету.
Уақтылығы: жыл ішінде.
Сапасы: мүгедектерге жоғары сапалы протез-ортопедиялық бұйымдарды ұсынуды қамтамасыз етуге көшу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
163-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және әлеуметтік қорғау"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 12 176 203 мың теңге (он екі миллиард бір жүз жетпіс алты миллион екі жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының "Халықтың көші қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 1, 15-1 , 29-4-бабы ; "Көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандарға тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 15 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : көші-қон процестерінің есебінен Қазақстан Республикасы халқының санын өсіруге және оралмандарды жаңа қоғамдық жағдайларға кіргіуіне жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- оралмандардың қоныс аударуын және оларды әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру;
- оралмандар көші-қоны квотасы бойынша келген оралмандар отбасыларына тұрғын үй сатып алуға қаражат бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарлама-
ның (кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Оралмандарды
тарихи отаны-
на қоныстан-
дыру және
әлеуметтік
қорғау
2
100
Оралмандарды
уақытша орна-
ластыру орта-
лығы
Көші-қон квотасымен
келген оралмандар
отбасыларын бейімде-
лу кезеңінде оралман-
дарды уақытша орна-
ластыру оралмандар-
ды бейімдеу орталығы-
на орналастыру,
оралмандарды бейімдеу
және кіріктіру Орталығында бейімдеу
қызметтерін көрсету.
Қарағанды қаласының
Оралмандарды бейімдеу
және біріктіру
орталығы қалалық су
құбыры трассасына
(ауыз су) қосу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек және
халықты
әлеуметтік
қорғау министрлі-
гі.
3

101
Переселение
и социальная
защита
оралманов
- выплата единовре-
менных пособий и
возмещение расходов
на проезд и провоз
имущества;
- организация
переселения семей
оралманов и провоз
их имущества из
иностранных госу-
дарств по квоте
иммиграции оралманов
до конечного места
жительства;
- обеспечение
оралманов продуктами
питания и лекар-
ственными средствами
в пути следования до
места жительства;
- оплата документи-
рования оралманов;
- оплата банковских
услуг.
В те-
чение
года
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
4
102
Обеспечение
жильем
оралманов
- выделение средств
на приобретение
жилья семьям
оралманов, прибывши-
ми по квоте иммигра-
ции оралманов;
- оплата банковских
услуг.
В те-
чение
года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- прием и обустройство 15 000 семей оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов на 2008 год;
- организованное переселение 25 семей оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов на 2008 год, и провоз их имущества из иностранных государств до конечного места жительства.
Конечный результат: рост численности населения Республики Казахстан за счет миграционных процессов.
Финансово-экономический результат: средний размер помощи, оказываемый семье оралмана - 802 883 тенге.
Своевременность: в течение года по мере прибытия оралманов.
Качество: представление всех видов социальной помощи, оказываемых оралманам, прибывшим по квоте иммиграции оралманов, в сроки, установленные нормативными правовыми актами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 163-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 163-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
052 "Изучение актуальных проблем в области труда, занятости,
социальной защиты и миграции населения"
на 2008 год
1. Стоимость: 40000 тысяч тенге (сорок миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"; Закон Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения"; Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2007 года N 310 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".

101
Оралмандардың
көшіп келуі
және әлеумет-
тік қорғалуы
- жолақы және жүк тасымалы шығындарын өтеу және біржолғы жәрдемақыларды төлеу;
- оралмандардың көші-
қон квотасы бойынша
шет мемлекеттерден
оралмандар отбасын
түпкілікті тұрғылық-
ты жеріне дейін ұйым-
дасқан түрде көшіруді
және олардың мүлкін
апаруды ұйымдастыру;
- оралмандарды тұрғы-
лықты жеріне дейін баратын жолында азық-
түлікпен және дәрі-
дәрмекпен қамтамасыз
ету;
- оралмандарға құжат
беруді төлеу;
- банктік қызметтерді
төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Еңбек және
халықты
әлеуметтік
қорғау министрлі-
гі.
4
102
Оралмандарды
тұрғын үймен
қамтамасыз
ету
- көш-қон квотасы
бойынша келген орал-
мандардың отбасылары-
на тұрғын үй сатып
алу үшін қаражат
бөлу;
- банк қызметтерін
төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- 2008 жылғы көші-қон квотасына енгізілген 15 000 оралмандар отбасын қабылдау және орналастыру;
- 2008 жылы көші-қон квотасына енгізілген, шет мемлекеттерден соңғы тұрғылықты жеріне дейін 25 оралмандар отбасын ұйымдастырып көшіру және олардың мүліктерін тасымалдау.
Соңғы нәтиже: көші-қон процестерінің есебінен Қазақстан Республикасының халқының санын өсіру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: оралман отбасына көрсетілетін орташа көмек мөлшері - 802 883 теңге.
Уақтылығы: оралман отбасының келуіне байланысты жыл ішінде.
Сапасы: нормативтік құқықтық актілермен бекітілген мерзімде көші-қон квотасымен келген оралмандарға әлеуметтік көмектің барлық түрін ұсыну.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
163-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 163-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың
көші-қоны саласындағы өзекті мәселелерді зерттеу"
деген 052 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 40000 мың теңге (қырық миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі:
"Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы ; "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңы ; "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңы ; "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстанның 2030 жылға дейінгі Даму стратегиясын одан әрі іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 6 сәуірдегі N 310 Жарлығы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие социально-экономическому развитию страны. Определение на основе актуальных исследований путей и механизмов повышения конкурентоспособности в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения и их эффективного развития.
5. Задачи бюджетной программы: проведение актуальных исследований в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
052
Изучение
актуальных
проблем в
области
труда,
занятости,
социальной
защиты и
миграции
населения
Проведение актуаль-
ных исследований по
вопросам развития
труда, занятости,
социальной защиты и
миграции населения.
В те-
чение
года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
аналитические исследования по актуальным вопросам в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
будут сформированы отчеты, разработаны методические рекомендации.
Конечный результат:
Повышение информированности граждан Республики Казахстан по актуальным вопросам в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения. Выработка рекомендаций и предложений для обеспечения эффективного развития в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения.
Финансово-экономический результат:
актуальные исследования в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения - 40000,0 тыс.тенге.
Своевременность:
выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество:
Обеспечение уровня качества исследований в соответствии с требованиями заказчика. Охват отдельных наиболее актуальных вопросов в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения, актуальные исследования и рекомендации по которым будут способствовать их эффективному решению.
Приложение 163-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 163-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
053 "Увеличение уставного капитала АО "Государственная
аннуитетная компания""
на 2008 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсер ету. Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салаларды тиімді дамуын, өзекті зерттеулер жолы және бәсекелестікті жоғарылату механизмі негізінде анықтау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салалардағы өзекті мәселелерді зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дарла-
ма
коды
Кіші
бағдарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны
іске асыру
жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
052
Еңбек,
жұмыспен
қамту,
әлеуметтік
қорғау және
халықтың
көші-қоны
салалардағы
өзекті
мәселелерді
зерттеу
Еңбек, жұмыспен
қамту, әлеу-
меттік қорғау
және халықтың
көші-қоны
салаларды
дамыту мәсе-
лелері бойын-
ша өзекті
зерттеулер
жүргізу.
Жыл бойы
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау ми-
нистрлі-
гі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : *
Тікелей нәтиже:
Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салаларды өзекті мәселелер бойынша аналитикалық зерттеу;
есептер жасалады және методикалық ұсыныстар құрылады.
Соңғы нәтиже:
Еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны салаларды өзекті мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы азаматтарының ақпаратқа қол жетімділігін жоғарылату. Білімнің тиімді дамуын қамтамасыз етуге ұсыныстар мен әдістерін дайындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Білім саласындағы өзекті мәселелерді зерттеуге - 40000,0 мың теңге.
Уақтылығы:
белгіленген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапасы:
Тапсырыс берушінің талабына сәйкес зерттеудің сапа деңгейін қамтамасыз ету. Білім саласындағы аса маңызды жеке мәселелерді қамту және оны тиімді шешуге әсер ететін ұсыныстарды жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
163-2-қосымша
Ескерту. 163-2-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
053 - "Мемлекеттік аннуитетті компаниясы" АҚ жарғылық капиталын көбейту"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 220 511 тысяч тенге (двести двадцать миллионов пятьсот одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: защита интересов граждан, заключивших договора аннуитетного страхования по социальным рискам с АО "Компания по страхованию жизни "Валют Транзит Life".
5. Задачи бюджетной программы: надлежащее исполнение обязательств АО "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания" по принимаемым от АО "Компания по страхованию жизни "Валют Транзит Life" социально значимым договорам страхования; сохранение доверия населения к страхованию; недопущение социальной дестабилизации в результате лишения лицензии АО "Компания по страхованию жизни "Валют Транзит Life"; реализация прав граждан на пенсионное обеспечение из страховых организаций на основе договоров пенсионного аннуитета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
053
Увеличение
уставного
капитала АО
"Государ-
ственная
аннуитетная
компания"
Формирование
адекватных страховых
резервов АО "Госу-
дарственная аннуи-
тетная компания" в
связи с передачей
обязательств в АО
"Компания по
страхованию жизни
"Валют Транзит Life"
путем увеличения
уставного капитала.
В те-
чение
года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: увеличение уставного капитала АО "Государственная аннуитетная компания" на 220 511 тыс. тенге.
Конечный результат: обеспечение стабильности страхового рынка и обеспечение реализации прав граждан на социальное обеспечение.
Финансово-экономический результат: обеспечение финансовой устойчивости АО "Государственная аннуитетная компания".
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество: обеспечение соблюдения пруденциальных нормативов АО "Государственная аннуитетная компания" при принятии страхового портфеля АО "Компания по страхованию жизни "Валют Транзит Life" путем увеличения уставного капитала.

1. Құны: 220 511 мың теңге (екі жүз жиырма миллион бес жүз он бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңы ; "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: "Валют Транзит Life" өмірді сақтандыру компаниясы" АҚ әлеуметтік тәуекелдер бойынша аннуитетті сақтандыру шарттарын жасасқан азаматтардың мүдделерін қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Мемлекеттік аннуитетті компания" өмірді сақтандыру компаниясының "Валют Транзит Life" өмірді сақтандыру компаниясы" АҚ-тан қабылдаған міндеттерді дұрыс орындауы; халықтың сақтандыруға деген сенімін сақтап қалу; "Валют Транзит Life" өмірді сақтандыру компаниясы" АҚ лицензиясынан айырылуы нәтижесінде әлеуметтік тұрақсыздыққа жол бермеу; зейнетақылық аннуитет шарты негізінде азаматтардың сақтандыру ұйымдарынан зейнетақымен қамсыздандыру құқығын іске асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағдар лама коды
Кіші бағдарламалардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
053
Мемлекеттік аннуитетті компания" АҚ жарғылық капиталын көбейту
"Валют Транзит Life" өмірді сақтандыру компаниясы" АҚ міндеттерді тапсырумен байланысты жарғылық капиталды көбейту жолымен "Мемлекеттік аннуитетті компания" АҚ Барабар сақтандыру резервтерін қалыптастыру
Ағымдағы жыл бойы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Мемлекеттік аннуитетті компания" АҚ жарғылық капиталын 220 511 мың теңгеге көбейту.
Соңғы нәтиже: сақтандыру нарығының тұрақтандыруды қамтамасыз ету және азаматтардың әлеуметтік қамсыздандыру құқығын іске асыруды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: "Мемлекеттік аннуитеттік компаниясы" АҚ қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету.
Уақытылылығы: Белгіленген мерзімде жоспарланған іс-шараларды орындау.
Сапа: "Валют Транзит Life" өмірді сақтандыру компаниясы" АҚ сақтандыру портфелін қабылдау кезінде "Мемлекеттік аннуитеттік компаниясы" АҚ пруденциялық нормативтерінің сақталуын жарғылық қорды көбейту жолымен қамтамасыз ету.