Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство обороны Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства обороны Республики Казахстан согласно приложениям 88 , 89, 90, 91 (секретно), 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 88
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 88 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 89
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 89 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 90
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 90 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 92
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 92 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 93
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 93 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 94
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 94 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 95
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Сноска. Приложение 94 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 96
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.
Для служебного пользования
ПРИЛОЖЕНИЕ 97
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Примечание РЦПИ: приложение с грифом "ДСП" в базу данных "Закон" не вводится.

2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
88, 89, 90, 91 (құпия) , 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98,   99,100-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң 2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
88-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 88-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
89-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 89-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12 N 581д Қаулыларымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
90-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 90-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
91-ҚОСЫМША
(құпия)
Қызметтiк қолдану үшiн
Ескерту. 91-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.28 N 1108 ҚБПҮ Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
92-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 92-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
93-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 93-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12 N 581д Қаулыларымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
94-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 94-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
95-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Ескерту. 95-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
96-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
97-ҚОСЫМША
РҚАО-ның ескертуі. "Қызметтік қолдану үшін" белгісімен Қаулы Деректер базасына енгізілмейді.

Сноска. Приложение 97 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 98
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
208 - Министерство обороны Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Подготовка специалистов в организациях технического
и профессионального, послесреднего образования"
на 2008 год
1. Стоимость: 534891 тысяча тенге (пятьсот тридцать четыре миллиона восемьсот девяносто одна тысяча тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан"; статья 39 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; Указ Президента Республики Казахстан от 8 июля 2006 года N 146 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 21 марта 2007 года N 299 "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2000 года N 738 "О размерах и источниках социальной помощи нуждающимся гражданам в период получения ими образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2006 года N 1125 "Об утверждении норм снабжения и категорий материальных запасов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 1281 "Об утверждении норм снабжения продовольствием, оборудованием и столово-кухонной посудой Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан на мирное время".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета

Ескерту. 97-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12 N 581д Қаулыларымен.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
98-ҚОСЫМША
208 - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім
беру ұйымдарында мамандар даярлау"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 534891 мың теңге (бес жүз отыз төрт миллион сегіз жүз тоқсан бір мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңы ; "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 7 қаңтардағы Заңы ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 39-бабы ; "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 8 шілдедегі N 146 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 21 наурыздағы N 299 Жарлығы ; "Мұқтаж азаматтарға олардың білім алу кезеңінде берілетін әлеуметтік көмектің мөлшерлері мен көздері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 мамырдағы N 738 қаулысы , "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын жабдықтау нормаларын және материалдық запастарының санаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 қарашадағы N 1125 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарын азық-түлікпен, жабдықпен және асханалық-ас үйлік ыдыспен жабдықтаудың бейбіт уақытқа арналған нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 1281 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: совершенствование системы военного образования и подготовки военных кадров, с целью внедрения в Вооруженных Силах Республики Казахстан военного профессионализма и качественной военной подготовки войск.
5. Задачи бюджетной программы: 1) обеспечить потребности Вооруженных Сил Республики Казахстан в младшем командном составе-сержантах;
2) обеспечить качественную подготовку сержантов и курсантов-спортсменов;
3) обеспечить Вооруженные Силы Республики Казахстан квалифицированными специалистами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Подготовка
специалис-
тов в ор-
ганизациях
техничес-
кого и
профессио-
нального,
послесред-
него обра-
зования
1. Выполнение функций
и задач возложенных на
средние специальные
заведения.
2. Обеспечение плановых
занятий по общеобразо-
вательным и военно-
техническим дисциплинам
согласно учебным планам
и программам.
3. Содержание:
Кадетского корпуса;
Военного колледжа
спорта.
4. Организация и прове-
дение мероприятий по
переводу техники на
весенне-летнюю и
осенне-зимнюю
эксплуатацию.
5. Оплата труда и
отчисления рабочим и
служащим содержащихся
по штатным расписаниям.
6. Обеспечение личного
состава денежным
довольствием, заработ-
ной платой в пределах
утвержденного лимита
численности и оплата
законодательно установ-
ленных пособий, доплат
и надбавок, компенса-
ционных выплат.
7. Организация питания,
приобретение продуктов
питания.
8. Оплата расходов
связанных с:
работой государственной
аттестационной комиссии
по проведению государ-
ственных экзаменов;
выполнением функций и
задач возложенных на
средние специальные
заведения;
обеспечением железнодо-
рожных и авиаперевозок
кадетов, учащихся,
перевозкой грузов, в
т.ч. перевозка кадетов
из числа детей-сирот
на каникулы;
оплата расходов,
связанных с железнодо-
рожными и авиаперевоз-
ками личного состава,
арендой, прицепкой,
перевозкой вагонов с
вооружением, военной
техникой и пассажирами;
проведением медицинско-
го осмотра и противо-
эпидемической защиты;
организацией и проведе-
нием различных культур-
ных, спортивных и
других мероприятий;
обеспечением курсантов
обмундированием,
специальной одеждой,
бельем, обувью, снаря-
жением, постельными
принадлежностями,
моющими материалами и
средствами гигиены,
банно-прачечным
инвентарем, спортивной
формой и инвентарем,
ремонтным материалом,
знаками различия и
фурнитурой, гражданской
одеждой детей-сирот и
детей, оставшихся без
попечения родителей; в том числе дополнитель-
ным имуществом кадетов,
из числа детей-сирот;
проведением государ-
ственных церемоний,
праздничных
мероприятий;
проведением текущего
ремонта техники,
приборов, бытовой,
оргтехники и прочей
техники, сервисное
обслуживание пожарной
сигнализации и видео-
наблюдения и прочей
техники;
обслуживанием и содер-
жанием технологического
и холодильного
оборудования;
служебными
командировками.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне әскери кәсіпкерлік пен әскерлерді сапалы әскери даярлауды енгізу мақсатында әскери білім беру және әскери кадрларды даярлау жүйесін жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 1) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің кіші командалық құрам - сержантқа мұқтаждығын қамтамасыз ету;
2) сержанттардың және курсант-спортшылардың сапалы даярлығын қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін білікті мамандармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Техникалық
және
кәсіптік,
орта
білімнен
кейінгі
білім беру
ұйым-
дарында
мамандар
даярлау
1. Орта арнайы
оқу орындарына
жүктелген функ-
циялар мен мін-
деттерді орындау.
2. Оқу жоспарлары
мен бағдарламала-
рына сәйкес жалпы
білім беру және әскери техникалық
пәндер бойынша жоспарлы сабақ-
тарды қамтамасыз
ету.
3. Кадет
корпусын;
Әскери спорт
колледжін ұстау.
4. Техниканы көк-
темгі-жазғы және
күзгі-қысқы пай-
далануға көшіру
жөніндегі іс-ша-
раларды ұйымдас-
тыру және өткізу.
5. Штаттық кесте
бойынша ұсталатын
жұмысшылар мен
қызметкерлерге
еңбекақы төлеу
және аудару.
6. Жеке құрамды
бекітілген лимит
санының шегінде
ақшалай жабдықта-
лыммен, жалақымен
қамтамасыз ету
және заңнамада
белгіленген
жәрдемақыларды,
қосымша-ақылар мен үстемеақылар-
ды, өтемақы
төлемдерін төлеу;
7. Тамақтандыруды
ұйымдастыру және
азық-түлік өнім-
дерін жеткізу;
8. Мемлекеттік
емтихандарды
өткізу жөніндегі
мемлекеттік
аттестаттау
комиссиясының
жұмысымен;
орта арнайы оқу
орындарына жүк-
телген функциялар
мен міндеттерді
орындаумен;
кадеттерді, оқу-
шыларды, жүктерді
теміржол және әуе
тасымалына, соның
ішінде жетім
балалар санынан
кадеттерді кани-
кулдарда тасымал-
дауды қамтамасыз
етуге;
жеке құрамды
теміржолмен және
әуе тасымалымен
тасымалдаумен,
жалға алумен,
тіркеумен, қару-
жарақ, әскери техника және жолаушылары бар
вагондармен
байланысты
шығыстарды төлеу;
медициналық тек-
серу және індетке
қарсы қорғауды
өткізумен;
әр түрлі мәдени,
спорттық және
басқа да іс-шара-
лар ұйымдастыру-
мен және өткізу-
мен;
курсанттарды киім-кешекпен,
арнайы киіммен,
іш киіммен, аяқ-
киіммен, жабдық-
пен, төсек керек-
жарақтарымен, жуу
материалдарымен
және гигиена құ-
ралдарымен, мон-
ша-кір жуу мүкә-
ммалымен, спорт киімімен және
мүкәммалымен,
жөндеу материалы-
мен, соның ішінде
жетім балалар са-
нынан кадеттерді
қосымша мүлікпен
қамтамасыз етуге;
мемлекеттік рә-
сімдерді, мереке-
лік іс-шараларды
өткізуге;
қару-жарақ пен
әскери техникаға,
аспаптарға, тұр-
мыстық, ұйымдас-
тыру техникасына
және өзге де тех-
никаға ағымдағы
жөндеуге, өрт
дабылнамасына мен
бейнебақылауға және өзге де
техникаға қызмет
көрсетуге;
технологиялық
және тоңазытқыш
жабдықтарына
қызмет көрсетуге
және ұстауға
байланысты
шығыстарды төлеу.

9. Организация, подго-
товка и проведение:
вступительных экзаме-
нов, тестирования
абитуриентов, посту-
пающих в средние
специальные заведения;
экзаменационных сессий,
мероприятий связанных
с выпуском курсантов и
кадетов;
общеобразовательного и
психологического
тестирования;
войсковой стажировки
кадетов 2 курса;
полевого выхода
кадетов 3 курса;
программ по стрельбе,
вождению БМП,
автомобилей.
10. Приобретение:
канцелярских товаров,
медикаментов и продук-
ции медицинского назна-
чения, вспомогательного
оборудования, расходных
материалов, учебно-
методической литерату-
ры, медикаментов,
горюче-смазочных мате-
риалов, товаров для
хозяйственных нужд,
прочих товаров, работ
(услуг), связанных с
обеспечением учебного
процесса, подписка на
республиканскую прессу.
11. Оплата услуг:
по оформлению учебных
кабинетов, изготовлению
бланочной полиграфичес-
кой продукции и прочих
услуг по обеспечению
учебного, воспитатель-
ного процесса;
по изготовлению
дипломов, зачетных
книжек, свидетельств
об образовании;
пособий и прочих услуг
по изготовлению
наружной, внутренней
агитации, учебных
макетов;
городской и междугород-
ней телефонной связи,
почтово-телеграфной
связи, по использованию
Интернета.
12. Представительские
затраты, согласно
утвержденных смет.
13. Оплата сборов
обязательных платежей
в бюджет в т.ч. пени,
штрафов.
14. Исполнение судебных
исков.
В те-
чение
года
Министер-
ство
обороны
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
контингент обучающихся: 820 человек, в том числе:
кадетский корпус - 420 чел;
колледж спорта - 400 чел;
выпуск курсантов "Кадетского корпуса" - 121 человек, в том числе с отличием 5 человек.
Конечный результат: 100 процентное обеспечение Вооруженных Сил Республики Казахстан младшим командным составом - сержантами профессионалами и специалистами физической подготовки и спорта для воинских частей Вооруженных Сил, тренерами преподавателями по физической культуре и спорту.
Финансово-экономический результат:
средняя стоимость содержания и обучения одного кадета, курсанта - 819,6 тыс. тенге в год;
средняя стоимость содержания и обучения одного курсанта "Военного колледжа спорта" - 553,7 тыс. тенге в год.
Своевременность: своевременное исполнение запланированных мероприятий для обеспечения учебного процесса и получение курсантами качественной профессиональной подготовки;
по окончании обучения обязательное прохождение курсантами службы в войсковых частях не менее 5 лет.
Качество: доля отчисленных курсантов от общего числа - 1 процент;
доля выпускников с военно-профессиональным образованием, окончивших с отличием от общего числа - 2,1 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 99
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
208 - Министерство обороны Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
018 "Институциональное развитие Вооруженных Сил
Республики Казахстан"
на 2008 год

9. Түсу емтихан-
дарын, орта ар-
найы оқу орында-
рына түсетін та-
лапкерлерді тес-
тілеуді; емтихан
сессияларын, кур-
санттар мен ка-
деттердің біті-
руімен байланысты
іс-шараларды;
жалпы білім беру
және психология-
лық тестілеуді;
2-курс кадеттері-
нің әскери тағы-
лымдамасын;
3-курс кадеттері-
нің далалық
шығуын;
ату, ЖӘЖМ, авто-
мобиль жүргізу
жөніндегі бағдар-
ламаларды ұйым-
дастыру, дайындау
және өткізу.
10. Кеңсе тауар-
ларын, дәрілік заттар мен меди-
циналық мақсат-
тағы өнімдерді,
көмекші жабдық-
тарды, шығыс
материалдарын,
оқу-әдістемелік
әдебиеттерді,
дәрілік заттарды,
жанар-жағар май
материалдарын,
шаруашылық қажет-
тілікке арналған
тауарларды, оқу
үдерісін, респуб-
ликалық баспасөз-
ге жазылуды қам-
тамасыз етумен
байланысты өзге
де тауарларды,
жұмыстарды (қыз-
меттерді) сатып
алу.
11. Оқу кабинет-
терін безендіру,
бланктік полигра-
фиялық өнімдерді
жасау жөніндегі
және оқу, тәрбие
үдерісін қамтама-
сыз ету бойынша
қызмет көрсету-
лерді;
дипломдарды, сы-
нақ кітапшаларын,
білім беру туралы
куәліктерді жасау
бойынша;
сыртқы, ішкі
үгіт, оқу-жаттығу
нобайларын жасау
жөніндегі құрал-
дарды жасау бойынша және өзге
де қызмет көрсе-
тулерді;
қалалық және ха-
лықаралық телефон
байланысы, пошта-
телеграф байланы-
сы, Интернетті
пайдалану бойынша
қызмет көрсету-
лерді төлеу.
12. Бекітілген
сметаларға сәйкес
өкілдік шығындар.
13. Бюджетке
міндетті төлемдер
жиындарын, соның
ішінде өсімақы,
айыппұлдарды
төлеу.
14. Сот талап-
тарын орындау.
Жыл бойы
Қазақстан Республика-
сының Қорғаныс министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
оқитындардың контингенті: 820 адам, соның ішінде:
кадет корпусы - 420 адам;
спорт колледжі - 400 адам;
"Кадет корпусын" бітірген курсанттар - 121 адам, оның ішінде 5 адам үздік;
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін кіші командалық құрам - кәсіпқой сержанттармен және Қарулы Күштердің әскери бөлімдері үшін дене даярлығы және спорт мамандарымен, дене шынықтыру және спорт бойынша жаттықтырушы оқытушылармен 100 пайыздық қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
бір кадетті, курсантты ұстаудың және оқытудың орташа құны - жылына 819,6 мың теңге;
"Әскери спорт колледжінің" бір курсантын ұстаудың және оқытудың орташа құны - жылына 553,7 мың теңге.
Уақтылығы:
оқу үдерісін және курсанттардың сапалы кәсіби даярлығына қол жеткізуін қамтамасыз ету үшін жоспарланған іс-шараларды уақтылы орындау;
оқуды аяқтағаннан кейін курсанттардың әскери бөлімдерде 5 жылдан кем емес міндетті қызметін атқаруы.
Сапасы:
жалпы саннан оқудан шығарылған курсанттар үлесі - 1 пайыз;
жалпы саннан оқуды үздік бітірген әскери-кәсіптік білімді бітірушілер саны - 2,1 пайыз.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
99-ҚОСЫМША
208 - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерін институционалдық дамыту"
деген 018 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 987000 тысяч тенге (девятьсот восемьдесят семь миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 13 Закона Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1003 "О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр по геоинформационному обеспечению Вооруженных Сил Республики Казахстан" Министерства обороны Республики Казахстан"; Государственная программа развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 348; Стратегия национальной безопасности Республики Казахстан на 2007-2012 годы, утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 21 февраля 2007 года; Указ Президента Республики Казахстан от 21 марта 2007 года N 299 "Об утверждении Военной доктрины Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: Создание научной платформы для формирования военной политики, определения направлений строительства и развития Вооруженных Сил Республики Казахстан, разработка научно-обоснованных предложений по обеспечению военной безопасности государства, обеспечение научно-технического процесса в военной сфере, развитие военной науки. Создание условий для обеспечения в дальнейшем санаторно-курортным лечением военнослужащих, в том числе военных летчиков, получивших ранения, контузии, травмы, увечья или заболевания при исполнении обязанностей военной службы, участников и инвалидов войны, других участников военных действий, военнослужащих, уволенных с военной службы, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных при исполнении обязанностей военной службы, офицеров запаса или в отставке в звании полковника и выше; военнослужащих срочной службы, курсантов военных (специальных) учебных заведений и воспитанников военных школ-интернатов при наличии медицинских показаний.
5. Задачи бюджетной программы: 1. аналитическое обеспечение деятельности Министерства обороны в интересах формирования военной политики и трансформации Вооруженных Сил Республики Казахстан;
2. анализ информации о военно-политической и оперативно-стратегической обстановке в мире и регионах, тенденциях и перспективах ее развития Вооруженных Сил зарубежных государств, их вооружения и военной техники;

1. Құны: 987000 мың теңге (тоғыз жүз сексен жеті миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің мәртебесі және оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 20 қаңтардағы Заңының 13-бабы ; "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін геоақпараттық қамтамасыз ету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі қаулысы; Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы N 348 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік Бағдарламасы; Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 ақпандағы Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2007-2012 жылдарға арналған ұлттық қауіпсіздік стратегиясы; "Қазақстан Республикасының Әскери доктринасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 21 наурыздағы N 299 Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: әскери саясатты қалыптастыру, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің құрылыс және даму бағыттарын айқындау үшін ғылыми тұғырнамасын құру, мемлекеттің әскери қауіпсіздігін қамтамасыз ету, әскери саладағы әскери-техникалық үдерісті қамтамасыз ету, әскери ғылымды дамыту бойынша ғылыми негізделген ұсыныстарды әзірлеу. Әскери қызметшілерге, соның ішінде әскери қызметтің міндеттерін орындау кезінде жарақаттанған, контузия алған, зақымданған, мертіккен және науқастанған әскери ұшқыштарға, соғысқа қатысушылар мен мүгедектерге, соғыс әрекеттерінің басқа да қатысушыларына, әскери қызметтен шығарылғандарға, әскери қызметтің міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттары, контузиялары, зақымдары мен науқастанулары салдарынан мүгедектік алғандарға; запастағы офицерлерді немесе полковник пен одан жоғары атақтағы отставкадағыларға, мерзімді қызметтің әскери қызметшілеріне, медициналық түсініктері болған кезде әскери (арнайы) оқу орындарының курсанттары мен әскери мектеп-интернаттардың тәрбиеленушілеріне бұдан әрі санаторлық-курорттық емдеуді қамтамасыз ету үшін жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 1. әскери саясатты құру және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін трансформациялау мүдделерінде Қорғаныс министрлігінің қызметін аналитикалық қамтамасыз ету;
2. әлемдегі және өңірлердегі әскери-саяси және жедел-стратегиялық жағдай, үрдіс және оның шетел мемлекеттерінің Қарулы Күштерін дамыту стратегиясының перспективасы, оларды қаруландыру және әскери техника туралы ақпараттарды талдау;

3. научное обоснование предложений по определению основных направлений военного строительства, развития и подготовки Вооруженных Сил, мер по защите суверенитета и территориальной целостности государства;
4. проведение научных исследований в области развития военного искусства;
5. мониторинг технологий создания новых образцов вооружения и военной техники, систем информационного обеспечения, автоматизированных систем управления войсками и оружием;
6. исследование проблем всестороннего обеспечения системы военной безопасности государства;
7. оценка эффективности системы военной безопасности;
8. проведение реконструкции зданий и сооружений базы отдыха "Золотые пески" под военный санаторий для обеспечения санаторно-курортным лечением военнослужащих и членов их семей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наимено-
вание
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Институ-
циональное
развитие
Вооружен-
ных Сил
Республики
Казахстан
2
100
Увеличение
уставного
капитала
АО "Казах-
стан ГИС
Центр"
1. Увеличение уставного
капитала АО "Казахстан
ГИС Центр" для разра-
ботки проектно-сметной
документации и
реконструкции зданий и
сооружений базы отдыха
"Золотые пески" в
г. Капшагай, Алматин-
ской области под
военный санаторий
В те-
чение
года
Министер-
ство
обороны
Республики
Казахстан
3
101
Формиро-
вание
уставного
капитала
АО "Центр
военно-
стратеги-
ческих
исследо-
ваний"
1. Формирование
уставного капитала
АО "Центр военно-
стратегических
исследований"
В те-
чении
года
Министер-
ство
обороны
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
разработка проектно-сметной документации на реконструкцию зданий и сооружений базы отдыха "Золотые пески" под военный санаторий и начало работ по реконструкции;
формирование уставного капитала АО "Центр военно-стратегических исследований".
Конечный результат: завершение I-го этапа создания военного санатория;
формирование уставного капитала АО "Центр военно-стратегических исследований".
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами и графиками работ по реконструкции зданий и сооружений.
Качество: соответствие выполненных работ стандартам международной управленческой и научной практики Good Scientific Practice и Good Laboratory Practice.
ПРИЛОЖЕНИЕ 100
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
208 - Министерство обороны Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2008 год

3. Қарулы Күштер әскери құрылысының, дамуының және даярлығының негізгі бағыттарын анықтау бойынша ұсыныстарды, мемлекеттің егемендігін қорғау және аумақтық тұтастығы бойынша шараларды ғылыми негіздеу;
4. соғыс өнерін дамыту саласында ғылыми ізденістер өткізу;
5. қару-жарақ пен әскери техниканың жаңа үлгілерін, ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін, әскерлер мен қаруды автоматтандырылған басқару жүйесін құру технологиясының мониторингі;
6. мемлекеттің әскери қауіпсіздік жүйесін жан-жақты қамтамасыз ету мәселелерін зерттеу;
7. әскери қауіпсіздік жүйесінің тиімділігін бағалау;
8. әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне санаторлық-курорттық емдеуді қамтамасыз ету үшін әскери санаторийге арнап салынған "Алтын құм" демалыс базасының ғимараты мен құрылысына қайта жаңарту жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
018
Қазақстан Республи-
касы
Қарулы
Күштерін
институ-
ционалдық
дамыту
2
100
"Қазақстан
ГАЖ орта-
лығы" АҚ-
ның жарғы-
лық капи-
талын ұл-
ғайту
Әскери санаторий
үшін Алматы
облысы, Қапшағай
қаласында»"Алтын
құм" демалыс
базасы ғимараты
мен құрылысының
жобалау-сметалық
құжаттамасын
әзірлеу және оны
қайта жанарту
үшін "Қазақстан
ГАЖ орталығы"
АҚ жарғылық
капиталын арттыру
Жыл бойы
Қазақстан Республика-
сының Қорғаныс министрлігі
3
101
"Әскери-
страте-
гиялық
зерттеулер
орталығы"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын қалып-
тастыру
"Әскери-страте-
гиялық зерттеулер
орталығы" АҚ
жарғылық
капиталын құру
Жыл бойы
Қазақстан Республика-
сының Қорғаныс министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
әскери санаторий үшін "Алтын құм" демалыс базасының ғимараты мен құрылысын қайта жаңартуға және қайта жаңарту бойынша жұмыстарды бастауға жобалау-сметалық құжаттарды әзірлеу.
"Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" АҚ жарғылық капиталын құру.
Түпкі нәтиже: әскери санаторийдің 1-кезеңін құруды аяқтау.
"Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" АҚ жарғылық капиталын құру.
Уақтылығы: Ғимарат пен құрылысты қайта жаңарту бойынша жасалған шарт пен жұмыс кестесіне сәйкес.
Сапасы: Good Scientific Practice u Good Laborotory Practice халықаралық басқару және ғылыми практикалық стандарттарының орындалған жұмыстарына сәйкес.
Қызметтiк қолдану үшiн
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
100-ҚОСЫМША
208 - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 6650 тысяч тенге (шесть миллионов шестьсот пятьдесят тысяч тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: ликвидация компьютерной неграмотности в Вооруженных Силах Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обучение военнослужащих и служащих Вооруженных Сил Республики Казахстан базовым элементам пользования персональным компьютером и интернетом.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
человеческо-
го капитала
в рамках
электронного
правитель-
ства
1. Обеспечение доступа
к сети Интернет в
компьютерных классах.
2. Организация учебного
процесса.
3. Закуп расходных ма-
териалов для обеспече-
ния учебного процесса.
4. Закуп кондиционеров
в классы обучения.
В те-
чение
года
Минис-
терство
обороны
Респуб-
лики
Казах-
стан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
организация процесса обучения компьютерной грамотности для 25 024 военнослужащих;
организация доступа к сети Интернет в 68 компьютерных классах обучения.
Конечный результат:
60 процентная ликвидация компьютерной неграмотности в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
выполнение мероприятий Стратегии Республики Казахстан по вхождению в число 50-ти наиболее конкурентоспособных государств.
Финансово-экономический результат:
эффективное освоение бюджетных средств.
Своевременность:
в соответствии с утвержденным графиком проведения работ и услуг;
согласно планам финансирования и планам государственных закупок.
Качество:
60 процентов военнослужащих и служащих Вооруженных Сил Республики Казахстан овладеют компьютерной грамотностью;
увеличится эффективность управления Вооруженными Силами;
повысится статус военнослужащих и престиж воинской службы в Республике Казахстан.

1. Құны: 6650 мың теңге (алты миллион алты жүз елу мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасында»"электрондық үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендетудің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 995 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде компьютерлік сауатсыздықты жою.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілері мен қызметкерлерін дербес компьютерді, интернетті, электрондық үкімет бағдарламасы ұсынатын қызметтерді пайдаланудың базалық элементтеріне оқыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама
коды
Бағдарла-
маның
(кіші бағ-
дарлама-
ның) атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мер-
зімі
Жауапты
орындаушы-
лар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Электрон-
дық үкімет
шеңберінде
адами
капиталды
дамыту
1. Компьютерлік
сыныптарда
Интернет желісіне
рұқсат етуді
қамтамасыз ету.
2. Оқу процесін
ұйымдастыру.
3. Оқу процесін
қамтамасыз ету
үшін жұмсалатын
материалдарды
сатып алу.
жыл
бойын-
да
жыл бойын-
да
Қазақстан Республика-
сының Қорғаныс министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже:
25 024 әскери қызметшіге арналған компьютерлік сауаттылықты оқыту процесін ұйымдастыру;
68 компьютерді оқыту сыныбында Интернет желісіне рұқсат етуді ұйымдастыру.
Түпкі нәтижелер:
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде компьютерлік сауатсыздықты 60 пайызға жою;
Бәсекеге барынша қабілетті 50 елдің қатарына кіру жөніндегі Қазақстан Республикасы Стратегиясының іс-шараларын орындау.
Қаржы-экономикалық нәтижелері:
бюджет қаражатын тиімді игеру.
Уақтылығы:
жұмыстар мен қызметтерді жүргізудің бекітілген кестесіне сәйкес;
қаржыландыру жоспарларына және мемлекеттік сатып алу жоспарларына сәйкес.
Сапасы:
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери қызметшілері мен қызметкерлерінің 60 пайызы компьютерлік сауаттылықты меңгереді;
Қарулы Күштерін басқарудың тиімділігі артады;
Қазақстан Республикасында әскери қызметшілердің мәртебесі және әскери қызметтің беделі артады.