Об утверждении положений территориальных органов и специализированного государственного учреждения Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агенства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 25 февраля 2021 года № 2.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 19 положения об Агентстве Республике Казахстан по финансовому мониторингу, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2021 года № 515 "О некоторых вопросах Агентства Республике Казахстан по финансовому мониторингу" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Департаменте экономических расследований по Акмолинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о Департаменте экономических расследований по Актюбинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение о Департаменте экономических расследований по Алматинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение о Департаменте экономических расследований по Атырауской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение о Департаменте экономических расследований по Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение о Департаменте экономических расследований по Жамбылской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение о Департаменте экономических расследований по Западно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение о Департаменте экономических расследований по Карагандинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение о Департаменте экономических расследований по Костанайской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение о Департаменте экономических расследований по Кызылординской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Положение о Департаменте экономических расследований по Мангистауской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 11 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық органдары мен мамандандырылған мемлекеттік мекемесінің ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 2 бұйрығы.
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің кейбір мәселелері туралы" 2021 жылғы 20 ақпандағы №515 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі туралы ереженің 19-тармағының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақмола облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақтөбе облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Алматы облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Атырау облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Жамбыл облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қарағанды облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қостанай облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қызылорда облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Маңғыстау облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;

12) Положение о Департаменте экономических расследований по Павлодарской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение о Департаменте экономических расследований по Северо-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение о Департаменте экономических расследований по Туркестанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение о Департаменте экономических расследований по городу Алматы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение о Департаменте экономических расследований по городу Нур-Султану Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение о Департаменте экономических расследований по городу Шымкент Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение о Кинологическом центре Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу согласно приложению 18 к настоящему приказу.
2. Юридическому управлению Департамента правового обеспечения Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) в установленном законодательстве порядке обеспечить в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Департаментам экономических расследований по областям, городам республиканского значения и столице, и Кинологическому центру:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа обеспечить размещение настоящего приказа на своих интернет-ресурсах;
2) в установленные законодательством Республики Казахстан сроки принять необходимые меры, вытекающие из настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 25 февраля 2021 года № 2
Положение о Департаменте экономических расследований по Акмолинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу

12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Павлодар облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Түркістан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Алматы қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Шымкент қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кинологиялық орталығы туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) Құқықтық қамтамасыз ету департаментінің Заң басқармасы заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет миинистрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменттері мен Кинологиялық орталық:
1) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты өздерінің интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде осы бұйрықтан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг
агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі төрағасының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№ 2 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақмола облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Акмолинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Пушкина, 21.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Акмолинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақмола облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 21.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақмола облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 2. Основные задачи, функции, права и обязанности Департамента
13. Задачи Департамента:
1) защита прав, свобод и законных интересов физических и юридических лиц, общества и государства;
2) предупреждение, выявление, пресечение, раскрытие и расследование экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
3) выполнение иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
14. Функции Департамента:
1) прием, регистрация и рассмотрение заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях;
2) проведение досудебного расследования правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
3) организация и осуществление оперативно-розыскных мероприятий в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оперативно-розыскной деятельности;
4) обеспечение безопасности лиц, участвующих в уголовном процессе;
5) осуществление производства по делам об административных правонарушениях, связанных с обеспечением уголовно-процессуальной деятельности, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
6) осуществление мониторинга реализации имущества, конфискованного по уголовным делам по правонарушения, отнесенным законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, и приобретенного на средства, добытые преступным путем, с последующим опубликованием информации о его обращении в доход государства;
7) анализ криминогенной ситуации в социально-экономической сфере на предмет предупреждения, выявления, пресечения, раскрытия и расследования правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
8) совершенствование форм и методов борьбы с уголовными правонарушениями, отнесенными законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
9) исполнение ходатайств и запросов, поступающих из других правоохранительных и специальных органов;
10) взаимодействие в пределах своей компетенции с другими государственными органами, организациями по вопросам предупреждения, выявления, пресечения, раскрытия и расследования правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
11) взаимодействие с соответствующими органами иностранных государств и участие в пределах своих полномочий в деятельности международных организаций по вопросам борьбы с уголовными правонарушениями, отнесенными законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;

2-тарау. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Департаменттің міндеттері:
1) жеке және заңды тұлғалардың, қоғам мен мемлекеттің құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қорғау;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді орындау.
14. Департаменттің функциялары:
1) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге де ақпаратты қабылдау, тіркеу және қарау;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған құқық бұзушылықтарға сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу;
3) Қазақстан Республикасының жедел-iздестiру қызметі туралы заңнамасына сәйкес жедел-іздестіру іс-шараларын ұйымдастыру және жүзеге асыру;
4) қылмыстық процеске қатысатын адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
5) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында белгіленген тәртіпте қылмыстық-процестік қызметті қамтамасыз етуге байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған құқық бұзушылықтар жөніндегі қылмыстық істер бойынша тәркіленген және қылмыстық жолмен табылған қаражатқа сатып алынған мүлікті мемлекеттің кірісіне айналдыру туралы ақпаратты кейіннен жариялай отырып өткізуге мониторингті жүзеге асыру;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру тұрғысынан әлеуметтік-экономикалық саладағы криминогендік жағдайды талдау;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған қылмыстық құқық бұзушылықтармен күрес нысандары мен әдістерін жетілдіру;
9) басқа құқық қорғау және арнаулы органдардан келіп түскен өтінішхаттар мен сұрау салуларды орындау;
10) өз құзыретінің шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған қылмыстық құқық бұзушылықтармен күрес мәселелері бойынша шет мемлекеттердің тиісті органдарымен өзара іс-қимыл жасау және өз өкілеттіктері шегінде халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;

12) реализация политики информационной безопасности, обеспечение и совершенствование технической и информационной деятельности Департамента;
13) использование информационных систем, обеспечивающих решение задач, возложенных на Департамент;
14) обеспечение режима охраны административных зданий Департамента и пропускного режима;
15) учет и контроль за сохранностью оружия, боеприпасов, специальных средств защиты, состоящих на вооружении Департамента;
16) мобилизационная подготовка, повышение устойчивости работы Департамента при возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время;
17) обеспечение защиты государственных секретов и соблюдение режима секретности;
18) профилактика, предупреждение и пресечение правонарушений среди личного состава Департамента;
19) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
15. Права и обязанности Департамента:
Права:
1) принимать участие в разработке и реализации программ борьбы с правонарушениями, отнесенными законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
2) проводить криминалистические исследования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) проводить в пределах своей компетенции гласно и негласно оперативно-розыскные мероприятия, а также негласные следственные действия, определенные законодательством Республики Казахстан;
4) использовать в ходе оперативно-розыскных мероприятий и негласных следственных действий по письменному или устному договору жилые и нежилые помещения, транспортные средства, а также иное имущество физических и юридических лиц, воинских частей с возмещением ущерба владельцам в случае его нанесения, а также расходов за счет Департамента;
5) в целях создания конспиративных организаций использовать документы, зашифровывающие работников, ведомственную принадлежность подразделений, организаций, помещений и транспортных средств органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность и негласные следственные действия, а также личность конфиденциальных помощников;
6) разрабатывать и утверждать правила эксплуатации транспортных средств органов, осуществляющих оперативно-розыскную деятельность;
7) использовать помощь должностных лиц и специалистов, обладающих необходимыми научно-техническими или иными специальными познаниями;
8) получать безвозмездно и использовать имеющую значение для решения задач оперативно-розыскной деятельности информацию от других организаций с соблюдением, установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну;

12) ақпараттық қауіпсіздік саясатын іске асыру, Департаменттің техникалық және ақпараттық қызметін қамтамасыз ету және жетілдіру;
13) Департаментке жүктелген міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелерді пайдалану;
14) Департаменттің әкімшілік ғимараттарын күзету режимін және өткізу режимін қамтамасыз ету;
15) Департаменттің қару-жарағына кіретін қарулардың, оқ-дәрілердің, арнайы қорғау құралдарының сақталуын есепке алу және бақылау;
16) бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған кезде жұмылдыру даярлығы, Департамент жұмысының тұрақтылығын арттыру;
17) мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету және құпиялылық режимін сақтау;
18) Департамент жеке құрамының арасындағы құқық бұзушылықтардың профилактикасы, алдын алу және жолын кесу;
19) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге функцияларды жүзеге асыру.
15. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған құқық бұзушылықтармен күрес бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте криминалистикалық зерттеулер жүргізу;
3) өз құзыреті шегінде жедел-іздестіру іс-шараларын жария және жасырын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу;
4) жедел-іздестіру іс-шаралары мен жасырын тергеу әрекеттері барысында жазбаша немесе ауызша шарт бойынша жеке және заңды тұлғалардың, әскери бөлімдердің тұрғын және тұрғын емес үй-жайларын, көлік құралдарын, сондай-ақ өзге де мүлкін, залал келтірілген жағдайда сол залалды, сондай-ақ шығыстарды иелеріне Департаменттің есебінен өтей отырып пайдалану;
5) астыртын ұйымдар құру мақсатында, жедел-іздестіру қызметі мен жасырын тергеу әрекеттерін жүзеге асыратын органдардың жұмыскерлерін, бөлімшелерінің, ұйымдарының, үй-жайлары мен көлік құралдарының ведомстволық тиесілігін, сондай-ақ құпия көмекшілердің жеке басын шифрлайтын құжаттарды пайдалану;
6) жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын органдардың көлік құралдарын пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
7) қажетті ғылыми-техникалық немесе өзге де арнайы білімі бар лауазымды адамдар мен мамандардың көмегін пайдалану;
8) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген, коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге қойылатын талаптарды сақтай отырып, басқа ұйымдардан жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешу үшін маңызы бар ақпаратты өтеусіз алу және пайдалану;

9) привлекать по согласованию с другими органами, имеющими право осуществления оперативно-розыскной деятельности и негласных следственных действий на территории Республики Казахстан, силы и средства Департамента для проведения отдельных мероприятий;
10) беспрепятственно входить в любое время суток на территорию и в помещения организаций, а на территорию воинских частей и других режимных объектов, охрана которых осуществляется в соответствии с воинскими уставами военнослужащими, а также сотрудниками правоохранительных и специальных государственных органов, – по согласованию с их руководителями либо руководителями центральных государственных органов, в составе которых имеются режимные объекты или воинские части, только в целях проведения оперативно-розыскных мероприятий и негласных следственных действий;
11) регистрировать и (или) передавать по подследственности в порядке и сроки, установленные уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан, сведения о выявленных в ходе оперативно-розыскных мероприятий уголовных правонарушениях с приложением подтверждающих материалов;
12) в соответствии с законодательством Республики Казахстан задерживать и доставлять в служебные помещения органов по финансовому мониторингу или иных органов Республики Казахстан лиц, совершивших правонарушение;
13) изымать, производить обыск или выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии с уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
14) производить звуко-, видеозапись, кино-, фотосъемку, изготовлять слепки, оттиски, планы, схемы и другие способы запечатления информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
15) приобретать товары, включая оружие, специальные технические и иные средства для выполнения функций, возложенных на органы по финансовому мониторингу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
16) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке применять физическую силу, в том числе боевые приемы борьбы, носить, хранить, и применять огнестрельное и иное оружие и специальные средства;
17) по имеющимся в производстве материалам и уголовным делам иметь доступ к документам, материалам, статистической информации и иным сведениям, а также требовать их представления от руководителей и других должностных лиц организаций, физических лиц, снимать с них копии, получать объяснения;
18) использовать соответствующие изоляторы временного содержания, следственные изоляторы в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;

9) Қазақстан Республикасының аумағында жедел-іздестіру қызметі мен жасырын тергеу әрекеттерін жүзеге асыруға құқығы бар басқа органдармен келісу бойынша Департаменттің күші мен қаражатын жекелеген іс-шаралар жүргізу үшін тартуға;
10) жедел-іздестіру іс-шаралары мен жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу мақсатында ғана тәуліктің кез келген уақытында ұйымдардың аумағына және үй-жайларына, ал, күзетуді әскери жарғыларға сәйкес әскери қызметшілер, сондай-ақ, құқық қорғау органдары мен арнаулы мемлекеттік органдардың қызметшілері жүзеге асыратын әскери бөлімдер мен басқа да режимдік объектілердің аумағына – олардың басшыларымен не құрамында режимдік объектілері немесе әскери бөлімдері бар орталық мемлекеттік органдар басшыларымен келісу бойынша кедергісіз кіру;
11) жедел-іздестіру іс-шаралары барысында анықталған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерді оларды растайтын материалдарды қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде тіркеу және (немесе) тергелуі бойынша беру;
12) құқық бұзушылық жасаған адамдарды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұстау және Қазақстан Республикасының қаржы мониторингі органдарының немесе өзге де органдарының қызметтік үй-жайларына жеткізу;
13) Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасына және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою, тінту жасау немесе алу;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дыбыс-, бейнежазба, кино-, суретке түсіру, көшірме бедер жасау, баспатаңба, жоспарлар, схемалар және ақпаратты түсіріп алудың басқа да тәсілдерін жүргізу;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржы мониторингі органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін қаруды, арнайы техникалық және өзге де құралдарды қоса алғанда тауарлар сатып алу;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте дене күшін, оның ішінде күрестің жауынгерлік тәсілдерін қолдану, атыс және өзге қаруды, арнайы құралдарды алып жүру, сақтау және қолдану;
17) іс жүргізуде бар материалдар мен қылмыстық істер бойынша құжаттарға, материалдарға, статистикалық ақпаратқа және өзге де мәліметтерге қол жеткізу, сондай-ақ ұйымдардың басшылары мен басқа да лауазымды тұлғаларынан, жеке тұлғалардан оларды беруді талап ету, олардың көшірмелерін түсіру, түсініктемелер алу;
18) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте тиісті уақытша ұстау изоляторларын, тергеу изоляторларын пайдалану;

19) по имеющимся в производстве уголовным делам подвергать приводу лиц, уклоняющихся от явки по вызову;
20) конвоировать задержанных и иных лиц, заключенных под стражу;
21) осуществлять подготовку, переподготовку и повышение квалификации сотрудников и работников Департамента;
22) пользоваться иными правами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан;
Обязанности:
23) принимать, регистрировать и рассматривать заявления и сообщения о совершенных или готовящихся уголовных правонарушений, своевременно принимать меры по их предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию, а также задержанию лиц, их совершивших, и недопущению общественно опасных последствий;
24) осуществлять оперативно-розыскные мероприятия в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оперативно-розыскной деятельности;
25) осуществлять полномочия в соответствии с уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан;
26) создавать и использовать оперативные учеты и информационные системы, обеспечивающие решение задач оперативно-розыскной деятельности;
27) принимать в соответствии с компетенцией необходимые меры для защиты охраняемых законом прав, свобод и интересов физических и юридических лиц, собственности, безопасности общества, государства и укрепления его экономического потенциала;
28) обеспечивать предупреждение, выявление, пресечение, раскрытие и расследование правонарушений путем осуществления оперативно-розыскных мероприятий и негласных следственных действий, фиксации их результатов для использования в уголовном процессе;
29) исполнять судебные акты о розыске скрывающегося подсудимого по уголовному и ответчика по гражданскому делам, лица, уклоняющегося от отбывания наказания или пробационного контроля, а также санкционированные прокурором постановления судебных исполнителей о розыске должника по исполнительному производству;
30) своевременно информировать органы государственной власти и управления Республики Казахстан об известных им фактах и данных, свидетельствующих об угрозе безопасности общества и государства;
31) выполнять на основе договоров (соглашений) о правовой помощи запросы соответствующих международных правоохранительных организаций и правоохранительных органов иностранных государств;
32) принимать необходимые меры по обеспечению конспирации при проведении оперативно-розыскных мероприятий и негласных следственных действий, а также при передаче материалов, отражающих результаты проведенных оперативно-розыскных мероприятий и негласных следственных действий, для использования в уголовном процессе и недопущению рассекречивания источников информации.

19) іс жүргізудегі қылмыстық істер бойынша шақыруға келуден жалтарған адамдарды күштеп әкелу;
20) ұсталғандарды және қамауға алынған өзге де адамдарды айдауылмен алып жүру;
21) Департаменттің қызметкерлерін және жұмыскерлерін даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыру;
22) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге құқықтарды жүзеге асыру;
Міндеттері:
23) жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарламаларды қабылдау, тіркеу және қарастыру, олардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру, сондай-ақ оларды жасаған адамдарды ұстау және қоғамға қауіпті зардаптарды болдырмау бойынша шараларды уақтылы қабылдау;
24) Қазақстан Республикасының жедел-іздестіру қызметі туралы заңнамасына сәйкес жедел-іздестіру іс-шараларын жүзеге асыру;
25) Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасына сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асыру;
26) жедел-іздестіру қызметінің міндеттерін шешуді қамтамасыз ететін жедел есепке алуларды және ақпараттық жүйелерді құру және пайдалану;
27) жеке және заңды тұлғалардың заңмен қорғалатын құқықтарын, бостандықтары мен мүдделерiн, меншiктi, қоғамның, мемлекеттiң қауiпсiздiгiн қорғау және оның экономикалық әлеуетiн нығайту үшiн құзыретiне сәйкес қажеттi шаралар қабылдау;
28) жедел-іздестіру іс-шаралары мен жасырын тергеу әрекеттерін жүзеге асыру арқылы құқық бұзушылықтардың алдын алуды, оларды анықтауды, жолын кесуді, ашуды және тергеп-тексеруді, олардың нәтижесін қылмыстық процесте пайдалану үшін тіркеуді қамтамасыз ету;
29) қылмыстық іс бойынша жасырынған сотталушыны және азаматтық іс бойынша жауапкерді, жазасын өтеуден немесе пробациялық бақылаудан жалтарып жүрген адамды іздестіру туралы сот актілерін, сондай-ақ сот орындаушыларының прокурор санкциялаған атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерді іздестіру туралы қаулыларын орындау;
30) қоғам мен мемлекет қауiпсiздiгiне қатер төнгенiн дәлелдейтiн өздерiне белгiлi болған жәйттер мен деректердi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк өкiмет пен басқару органдарына дер кезiнде хабарлау;
31) құқықтық көмек туралы шарттар (келiсiмдер) негiзiнде тиiстi халықаралық құқық қорғау ұйымдары мен шет мемлекеттердiң құқық қорғау органдарының сұрау-салуларын орындау;
32) жедел-iздестiру іс-шаралары мен жасырын тергеу әрекеттерін жүргiзу кезінде, сондай-ақ жүргізілген жедел-іздестіру іс-шаралары мен жасырын тергеу әрекеттерінің нәтижелерін көрсететін материалдарды қылмыстық процесте пайдалану үшін беру кезінде құпиялылықты қамтамасыз ету және ақпарат көздерiнің құпиясын ашуға жол бермеу жөнiндегi қажеттi шараларды қолдану;

33) составлять протоколы и рассматривать дела об административных правонарушениях, осуществлять административное задержание, а также применять другие меры, предусмотренные законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
34) обеспечивать соответствующий режим хранения, защиты и сохранность полученных в процессе своей деятельности информации, сведений и документов, составляющих служебную, коммерческую, банковскую или иную охраняемую законом тайну;
35) обеспечить соблюдение прав и законных интересов человека и гражданина, юридических лиц и государства в процессе осуществления финансового мониторинга;
36) рассматривать жалобы на действия (бездействие) органа по финансовому мониторингу и (или) должностных лиц органа по финансовому мониторингу в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
37) принимать в пределах компетенции меры к обеспечению возмещения, причиненного уголовным правонарушением, отнесенным законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, имущественного вреда;
38) принимать предусмотренные законодательными актами меры по государственной защите лиц, участвующих в уголовном процессе;
39) предоставлять в Агентства информацию, необходимую для реализации основных функций и задач в установленном законодательством порядке;
40) осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Департамента
16. Руководство Департаментом осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач.
17. Руководитель Департамента назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Департамента имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия руководителя Департамента:
1) в соответствии с возложенными на Департамент задачами, организует и осуществляет общее руководство его деятельностью;
2) назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников и работников Департамента, за исключением сотрудников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к компетенции Агентства;
3) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, подготовки (переподготовки), повышения квалификации сотрудников и работников Департамента, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
4) решает вопросы командирования в отношении себя и своих заместителей в пределах региона;

33) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді хаттамаға түсіру және қарау, әкімшілік ұстауды жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген басқа да шараларды қолдану;
34) өз қызметі процесінде алынған қызметтік, коммерциялық, банктік немесе заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты, мәліметтер мен құжаттарды сақтаудың, қорғаудың тиісті режимін және сақталуын қамтамасыз ету;
35) қаржы мониторингін жүзеге асыру процесінде адамның және азаматтың, заңды тұлғалардың және мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын қамтамасыз ету;
36) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімде қаржы мониторингі органының және (немесе) қаржы мониторингі органы лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау;
37) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған қылмыстық құқық бұзушылықтар келтірген мүліктік зиянның орнын толтыруды қамтамасыз ету үшін құзыреті шегінде шаралар қабылдау;
38) қылмыстық процеске қатысатын адамдарды мемлекеттік қорғау бойынша заңнамалық актілермен көзделген шараларды қабылдау;
39) заңнамада белгіленген тәртіпте негізгі функциялар мен міндеттерді іске асыру үшін қажетті ақпаратты Агенттікке ұсыну;
40) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
16. Департаментке басшылықты Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. Департамент басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Департамент басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Департамент басшысының өкілеттігі:
1) Департаментке жүктелген міндеттерге сәйкес оның қызметін ұйымдастырады және жалпы басшылықты жүзеге асырады;
2) еңбек қатынастары мәселелері Агенттіктің құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Департамент қызметкерлері мен жұмыскерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) Департаменттің қызметкерлері мен жұмыскерлерін іссапарға жіберу, демалыстар беру, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру мәселелерін, өзінің құзыретіне жатқызылған қызметкерлері мен жұмыскерлердің еңбек қатынастары мәселелерін шешеді;
4) өңір шегінде өзіне және өзінің орынбасарларына қатысты іссапарға жіберу мәселелерін шешеді;

5) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на сотрудников и работников Департамента, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
6) в пределах своей компетенции издает правовые акты и дает указания, обязательные для исполнения сотрудников и работников Департамента;
7) представляет Департамент в отношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии законодательством Республики Казахстан;
8) утверждает положения структурных подразделений и должностные инструкции сотрудников и работников Департамента;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте;
10) несет ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение должностных обязанностей по предупреждению совершения коррупционных правонарушений подчиненными;
11) несет ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Агентство;
12) организует информационно-аналитическое, организационное, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности Департамента;
13) вносит в Агентство предложения о награждении сотрудников и работников Департамента государственными и ведомственными наградами;
14) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя Департамента в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 08.06.2021 № 130-НҚ.
Глава 4. Имущество Департамента
20. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
22. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Департамента
23. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 25 февраля 2021 года № 2
Положение о Департаменте экономических расследований по Актюбинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу

5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте еңбек қатынастары мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған Департаменттің қызметкерлері мен жұмыскерлеріне тәртіптік жаза қолданады және көтермелеу шараларын қолданады;
6) өз құзыреті шегінде Департаменттің қызметкерлері мен жұмыскерлерінің орындауы үшін міндетті құқықтық актілер шығарады және нұсқаулар береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен қарым-қатынастарда Департамент атынан өкілдік етеді;
8) Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің ережелерін және қызметкерлері мен жұмыскерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
9) Департаментте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды;
10) бағынысты қызметкерлердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауының алдын алу жөніндегі лауазымдық міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапты болады;
11) Агенттікке берілетін ақпараттың дұрыстығына дербес жауапты болады;
12) Департаменттің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастырушылық, материалдық-техникалық және қаржылық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
13) Агенттікке Департаменттің қызметкерлері мен жұмыскерлерін мемлекеттік және ведомстволық наградалармен марапаттау туралы ұсыныстар енгізеді;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Департамент басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 08.06.2021 № 130-НҚ бұйрығымен.
4-тарау. Департаменттің мүлкі
20. Департаменттің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақша кірісін қоса алғанда) және өзге де көздер есебінен құралады.
21. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
22. Департаменттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, дербес иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
23. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі төрағасының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№ 2 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақтөбе облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Актюбинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 030000, Республика Казахстан, Актюбинская область, город Актобе, район Астана, микрорайон Алтын Орда, 8А
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 31.01.2024 № 115-НҚ.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Актюбинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақтөбе облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. "Департаменттің заңды мекенжайы: 030000, Қазақстан Республикасы, Ақтөбе облысы, Астана ауданы, Алтын Орда ықшам ауданы, 8А.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 31.01.2024 № 115-НҚ бұйрығымен.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Ақтөбе облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Алматинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 040800, Республика Казахстан, Алматинская область город Конаев, улица Индустриальная, здание 9/4
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 04.04.2024 № 95-НҚ.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Алматинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Алматы облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. "Департаменттің заңды мекенжайы: 040800, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Қонаев қаласы, Индустриальная көшесі, 9/4 ғимарат.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 04.04.2024 № 95-НҚ бұйрығымен.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Алматы облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Атырауской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 060002, Республика Казахстан, Атырауская область, город Атырау, улица Абая, 8.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Атырауской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Атырау облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 060002, Қазақстан Республикасы, Атырау облысы, Атырау қаласы, Абай көшесі, 8.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Атырау облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 070004, Республика Казахстан, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Новаторов, 7/2.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Восточно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 070004, Қазақстан Республикасы, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Новаторов көшесі, 7/2.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Жамбылской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 080000, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, проспект Толе би, 81.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Жамбылской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Жамбыл облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 080000, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Төле би даңғылы, 81.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Жамбыл облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Западно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 090007, Республика Казахстан, Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица А.Каримуллина, 2/2.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Западно-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 090007, Қазақстан Республикасы, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, А.Каримуллин көшесі, 2/2.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Карагандинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 100012, Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, район имени Казыбек би, улица Хмельницкого, 14.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Карагандинской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қарағанды облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 100012, Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Қазбек би атындағы аудан, Б. Хмельницкий көшесі, 14.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қарағанды облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Костанайской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 110003, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Зеленая, 23.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Костанайской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қостанай облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 110003, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Зеленая көшесі, 23.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қостанай облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Кызылординской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 120018, Республика Казахстан, Кызылординская область, город Кызылорда, поселок Тасбогет, улица Шахмардана Есенова, 16.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Кызылординской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қызылорда облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 120018, Қазақстан Республикасы, Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Шахмардан Есенов көшесі, 16.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Қызылорда облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Мангистауской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 130000, Республика Казахстан, Мангистауская область, город Актау, микрорайон 31А, здание 5.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Мангистауской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Маңғыстау облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 130000, Қазақстан Республикасы, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 31А шағын ауданы, 5 ғимарат.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Маңғыстау облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Павлодарской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 140000, Республика Казахстан, Павлодарская область, город Павлодар, улица Толстого, 98.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Павлодарской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Павлодар облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 140000, Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 98.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Павлодар облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Северо-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 150000, Республика Казахстан, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Н. Назарбаева, 120.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 15.04.2021 № 61-НҚ.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Северо-Казахстанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 150000, Қазақстан Республикасы, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Н. Назарбаев көшесі, 120.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 15.04.2021 № 61-НҚ бұйрығымен.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по Туркестанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 161204, Республика Казахстан, Туркестанская область, город Туркестан, проспект Тауке Хана, 278 В.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по Туркестанской области Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Түркістан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 161204, Қазақстан Республикасы, Түркістан облысы, Түркістан қаласы, Тәуке хан даңғылы, 278 В.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Түркістан облысы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по городу Алматы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 050000, Республика Казахстан, город Алматы, ул.Жибек жолы, 127.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по городу Алматы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Алматы қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 050000, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы, Жібек жолы көшесі, 127.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Алматы қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по городу Астана Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.12.2022 № 432-НҚ.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 010000, Республика Казахстан, город Астана, улица Желтоксан, 43.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.12.2022 № 432-НҚ.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по городу Астана Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 29.12.2022 № 432-НҚ.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің Астана қаласы бойынша экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасымен осы органның қарауына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру жөніндегі функцияларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.12.2022 № 432-НҚ бұйрығымен.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Желтоқсан көшесі, 43.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.12.2022 № 432-НҚ бұйрығымен.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің Астана қаласы бойынша экономикалық тергеу департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 29.12.2022 № 432-НҚ бұйрығымен.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по городу Шымкент Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Департамент осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Департамент выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Департамент по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Департамента.
7. Структура и лимит штатной численности Департамента утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Департамента: 160002, Республика Казахстан, город Шымкент, проспект Абая, 2.
9. Полное наименование государственного органа – республиканское государственное учреждение "Департамент экономических расследований по городу Шымкент Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
11. Финансирование деятельности Департамента осуществляется из республиканского бюджета.
12. Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Департамента.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Шымкент қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, оларды анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы.
2. Департамент өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Департамент республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Департамент азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Департамент егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Департамент өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Департамент басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Департаменттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Департаменттің заңды мекенжайы: 160002, Қазақстан Республикасы, Шымкет қаласы, Абай даңғылы, 2.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Шымкент қаласы бойынша Экономикалық тергеп-тексеру департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Департаменттің функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Департаментке кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сондай қызметтен алынған кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.

Глава 1. Общие положения
1. Республиканское государственное учреждение "Кинологический центр Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Кинологический центр) является специализированным государственным учреждением Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентства), уполномоченным на выполнение функций по реализации программ, специального образования по подготовке сотрудников, выполняющих функций кинологов, разведения и выращивания, специальной дрессировки племенных и служебных собак различных пород для органов финансового мониторинга.
2. Кинологический центр осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Кинологический центр является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счет в органах казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Кинологический центр вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Кинологический центр вступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательствами Республики Казахстан.
6. Кинологический центр по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые актами Кинологического центра.
7. Структура и лимит штатной численности Кинологического центра утверждается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Юридический адрес Кинологического центра: почтовый индекс 050030, Республика Казахстан, город Алматы, Турксибский район, улица Красногорская, 53.
9. Полное наименование Кинологического центра – Республиканское государственное учреждение "Кинологический центр Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Кинологического центра.
11. Финансирование деятельности Кинологического центра осуществляется из республиканского бюджета.
12. Кинологическому центру запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Кинологического центра.
Если Кинологическому центру законодательными актами предоставлено право, осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кинологиялық орталығы (бұдан әрі – Кинологиялық орталық) кинолог функцияларын орындайтын қызметкерлерді даярлау, қаржы мониторингі органдары үшін асыл тұқымды және түрлі тұқымдағы қызметтік иттерді өсіру және бағып жетілдіру, арнайы жаттықтыру жөніндегі арнайы білім беру бағдарламаларын іске асыру жөніндегі функцияларды орындауға уәкілетті Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) мамандандырылған мемлекеттік мекемесі болып табылады.
2. Кинологиялық орталық өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Кинологиялық орталық республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қазынашылық органдарында шоттары бар.
4. Кинологиялық орталық азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Кинологиялық орталық егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
6. Кинологиялық орталық өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Кинологиялық орталықтың актілерімен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Кинологиялық орталықтың құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Кинологиялық орталықтың заңды мекенжайы: пошта индексі 050030, Қазақстан Республикасы, Алматы қаласы, Түрксіб ауданы, Красногорская көшесі, 53.
9. Кинологиялық орталықтың толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кинологиялық орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Кинологиялық орталықтың құрылтай құжаты болады.
11. Кинологиялық орталық қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Кинологиялық орталықтың функциялары болатын міндеттерді орындау тұрғысында Кинологиялық орталыққа кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Кинологиялық орталыққа кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда осы қызметтен алынған кіріс республикалық бюджет кірісіне жіберіледі.

Глава 2. Задачи, функции, права и обязанности Кинологического центра
13. Задачи Кинологического центра:
1) оказание помощи территориальным органам по финансовому мониторингу, правоохранительным и специальным государственным органам в раскрытии преступлений и правонарушений, связанных с контрабандой и незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, взрывчатых веществ, дериватов;
2) подготовка сотрудников, выполняющих функций кинологов, обладающих знаниями, умениями и навыками, необходимыми для выполнения соответствующих функций органов по финансовому мониторингу.
14. Функции Кинологического центра:
1) проведение теоретических и практических занятий с сотрудниками, выполняющими функций кинолога;
2) проведение теоретических и практических занятий по дрессировке служебных собак, предназначенных для поиска наркотических средств, взрывчатых веществ, оружия, валюты, дериватов и иных объектов;
3) осуществление работы по разведению и выращиванию племенных и служебных собак различных пород для органов по финансовому мониторингу, правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан;
4) дрессировка служебных собак на поиск наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, взрывчатых веществ, валюты, дериватов и объектов дикой флоры и фауны, находящихся под угрозой исчезновения и иных объектов;
5) внедрение передовых методов дрессировки служебных собак;
6) проведение ветеринарных мероприятий (лечение, профилактический осмотр, диагностика и иные ветеринарные мероприятия);
7) проведение выставок служебных собак, смотров, конкурсов, соревнований и участие в других мероприятиях по линии кинологии, связанных с подготовкой и развитием служебного собаководства, а также участие в соревнованиях, семинарах, тренингах на межведомственном, национальном и международном уровнях;
8) в пределах компетенции проведение государственных закупок собак различных пород и обмен ими с зарубежными кинологическими центрами, с целью улучшения племенного поголовья;
9) обеспечение органов по финансовому мониторингу служебными собаками, ветеринарными и медицинскими препаратами, кормами, специальным снаряжением, методической литературой, специализированным транспортом и техникой, учебными реквизитами (имитаторами), а также материалами используемые в учебных целях и дрессировке.
15. Права и обязанности Кинологического центра:
Права:
1) определять формы организации и стимулирования труда работников Кинологического центра;

2-тарау. Кинологиялық орталықтың міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. Кинологиялық орталықтың міндеттері:
1) есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың, жарылғыш заттардың, дериваттардың контрабандасымен және заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтарды ашуға қаржы мониторингінің аумақтық органдарына, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарға көмек көрсету;
2) қаржы мониторингі органдарының тиісті функцияларын орындау үшін қажетті білімге, машық пен дағдыға ие кинолог функцияларын орындайтын қызметкерлерді даярлау.
14. Кинологиялық орталықтың функциялары:
1) кинолог функцияларын орындайтын қызметкерлермен теориялық және практикалық сабақтар өткізу;
2) есірткі құралдарын, жарылғыш заттарды, қаруды, валютаны, дериваттар мен өзге де объектілерді іздеуге арналған қызметтік иттерді үйрету бойынша теориялық және практикалық сабақтар өткізу;
3) қаржы мониторингі органдары, Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдары үшін асыл тұқымды және түрлі тұқымдағы қызметтік иттерді өсіру және бағып жетілдіру жөнінде жұмыстарды жүзеге асыру;
4) қызметтік иттерді есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, сол тектестер мен прекурсорларды, жарылғыш заттарды, валютаны, дериваттар мен жойылып кету қаупі бар жабайы флора мен фауна объектілерін және өзге де объектілерді іздеуге үйрету;
5) қызметтік иттерді жаттықтырудың озық әдістерін енгізу;
6) ветеринариялық іс-шараларды (емдеу, профилактикалық қарап тексеру, диагностика және өзге де ветеринариялық іс-шаралар) жүргізу;
7) қызметтік ит өсіруді дамытумен мен дайындаумен байланысты кинология саласы бойынша қызметтік иттер көрмесін, байқауларын, конкурстарын, жарыстарын өткізу және басқа да іс-шараларға қатысу, сондай-ақ ведомствоаралық, ұлттық және халықаралық деңгейдегі жарыстарға, семинарларға, тренингтерге қатысу;
8) құзыреті шегінде асыл тұқымды иттер санын жақсарту мақсатында түрлі тұқымдардағы иттерді шет мемлекеттердің кинологиялық орталықтарынан мемлекеттік сатып алуды және оларды айырбастауды жүргізу;
9) қаржы мониторингі органдарын қызметтік иттермен, ветеринариялық және медициналық препараттармен, азықпен, арнайы құралдармен, әдістемелік әдебиеттермен, арнайы көлікпен және техникамен, оқу деректемелерімен (ұқсатқыштармен), сондай-ақ оқыту мақсатында және үйретуде пайдаланатын материалдармен қамтамасыз ету.
15. Кинологиялық орталықтың құқықтары мен міндеттемелері:
Құқықтары:
1) Кинологиялық орталық қызметкерлерінің еңбегін ұйымдастыру және ынталандыру нысанын айқындау;

2) развивать социально-бытовую базу Кинологического центра;
3) совершенствовать инфраструктуру Кинологического центра;
4) вносить предложения в Агентство по совершенствованию системы непрерывного образования сотрудников, выполняющих функций кинологов;
5) предоставлять на согласование и утверждение в Агентство проекты правовых актов касательно организации кинологической деятельности, подготовки сотрудников, выполняющих функции кинологов;
6) издавать периодические сборники, печатные материалы за счет выделенных средств;
7) направлять работников в служебные командировки;
8) осуществлять взаимодействие с другими учебными заведениями, организациями Республики Казахстан и других государств по вопросам подготовки сотрудников, выполняющих функции кинологов, современной научно-исследовательской деятельности;
Обязанности:
9) обеспечивать органы по финансовому мониторингу служебными собаками;
10) обеспечивать служебных собак ветеринарными и медицинскими препаратами, кормами;
11) обеспечивать сохранность служебных собак;
12) проводить мероприятия, направленные на профилактику коррупционных правонарушений в Кинологическом центре;
13) на постоянной основе проводить проверку рабочих качеств служебных собак, находящихся на балансе территориальных органов Агентства;
14) осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Кинологического центра
16. Руководство Кинологическим центром осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Кинологический центр задач.
17. Руководитель Кинологического центра назначается на должность и освобождается от должности Председателем Агентства;
18. Руководитель Кинологического центра имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Руководитель Кинологического центра осуществляет следующие полномочия:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, работников Кинологического центра;
2) утверждает штатное расписание Кинологического центра в пределах лимита штатной численности Кинологического центра;
3) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей работников Кинологического центра;
4) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников Кинологического центра;
5) утверждает положение о структурных подразделениях и должностные инструкции работников Кинологического центра;

2) Кинологиялық орталықтың әлеуметтік-тұрмыстық базасын дамыту;
3) Кинологиялық орталықтың инфрақұрылымын жетілдіру;
4) кинолог функцияларын орындайтын қызметкерлерге үздіксіз білім беру жүйесін жетілдіру бойынша Агенттікке ұсыныстар енгізу;
5) кинологиялық қызметті ұйымдастыруға, кинолог функцияларын орындайтын қызметкерлерді даярлауға қатысты құқықтық актілердің жобаларын келісу және бекіту үшін Агенттікке ұсыну;
6) бөлінген қаражат есебінен мерзімді жинақтарды, баспа материалдарын шығару;
7) қызметкерлерді қызметтік іссапарларға жіберу;
8) кинолог функцияларын орындайтын қызметкерлерді даярлау, қазіргі заманғы ғылыми-зерттеу қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының және басқа да мемлекеттердің өзге оқу орындарымен, ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.
Міндеттері:
9) қаржы мониторингі органдарын қызметтік иттермен қамтамасыз ету;
10) қызметтік иттерді ветеринариялық және медициналық препараттармен, азықпен қамтамасыз ету;
11) қызметтік иттердің сақтауды қамтамасыз ету;
12) Кинологиялық орталықта сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың профилактикасына бағытталған іс-шаралар жүргізу;
13) Агенттіктің аумақтық органдарының теңгеріміндегі қызметтік иттердің жұмыс істеу сапасына тұрақты түрде тексеру жүргізу;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3-тарау. Кинологиялық орталықтың қызметін ұйымдастыру
16. Кинологиялық орталыққа басшылықты Кинологиялық орталыққа жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. Кинологиялық орталықтың басшысын Агенттік төрағасы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Кинологиялық орталық басшысының лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
19. Кинологиялық орталықтың басшысы мынадай өкілеттікті жүзеге асырады:
1) өз орынбасарларының, Кинологиялық орталық қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттігін айқындайды;
2) Кинологиялық орталықтың штат санының лимиті шегінде Кинологиялық орталықтың штат кестесін бекітеді;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Кинологиялық орталықтың қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Кинологиялық орталықтың қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және көтермелеу шараларын қолданады;
5) Кинологиялық орталықтың құрылымдық бөлімшелері туралы ережені және қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;

6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, представления отпусков, подготовки (переподготовки), повышения квалификации в казахстанских и зарубежных учебных центрах работников Кинологического центра;
7) несет ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение должностных обязанностей по предупреждению совершения коррупционных правонарушений подчиненными;
8) несет ответственность за достоверность информации, предоставляемой в Агентство;
9) в пределах компетенции подписывает акты Кинологического центра;
10) представляет Кинологический центр во всех государственных органах и иных организациях;
11) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Кинологического центра в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 08.06.2021 № 130-НҚ.
Глава 4. Имущество Кинологического центра
20. Кинологический центр имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
Имущество Кинологического центра формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества, приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за Кинологическим центром, относится к республиканской собственности.
22. Кинологический центр не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и ликвидация Кинологического центра
23. Реорганизация и упразднение Кинологического центра осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 19
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 25 февраля 2021 года № 2
Положение о Департаменте экономических расследований по области Абай Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Сноска. Приказ дополнен приложением 19 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 10.08.2022 № 262-НҚ.
Глава 1. Общие положения
1. Департамент экономических расследований по области Абай Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Департамент) является территориальным органом Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство), осуществляющим реализационные функций по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию экономических и финансовых правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа, а также иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Кинологиялық орталықтың қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыстар беру, қазақстандық және шетелдік оқу орталықтарында даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру мәселелерін шешеді;
7) бағынысты қызметкерлердің сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауының алдын алу жөніндегі лауазымдық міндеттерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапты болады;
8) Агенттікке берілетін ақпараттың дұрыстығына дербес жауапты болады;
9) құзыреті шегінде Кинологиялық орталықтың актілеріне қол қояды;
10) барлық мемлекеттік органда және өзге ұйымдарда Кинологиялық орталықтың атынан өкілдік етеді;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Кинологиялық орталықтың басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 08.06.2021 № 130-НҚ бұйрығымен.
4-тарау. Кинологиялық орталықтың мүлкі
20. Кинологиялық орталықтың Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Кинологиялық орталықтың мүлкі оған меншік иесі берген мүліктің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақша кірісін қоса алғанда) және өзге де көздер есебінен құралады.
21. Кинологиялық орталыққа бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
22. Кинологиялық орталықтың өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, дербес иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Кинологиялық орталықты қайта ұйымдастыру және тарату
23. Кинологиялық орталықты қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
2021 жылғы 25 ақпандағы
№ 2 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Абай облысы бойынша экономикалық тергеп-тексеру департаменті туралы ереже
Ескерту. Бұйрық 19-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 10.08.2022 № 262-НҚ бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Абай облысы бойынша экономикалық тергеп-тексеру департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасының заңнамасында осы органның құзырына жатқызылған экономикалық және қаржылық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеп-тексеру бойынша іске асыру функцияларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) аумақтық органы болып табылады.