Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 328.
В соответствии с пунктом 4 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и Типовыми квалификационными требованиями к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 5 апреля 2023 года № 71 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32237) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б":
1) исключен приказом Министра здравоохранения РК от 15.04.2024 № 242 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2) руководителей территориальных подразделений Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 15.04.2024 № 242 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) подпункты 3) и 4) пункта 1 приказа Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2020 года № 734 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б";
2) приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 августа 2022 года № 676 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2020 года № 734 "Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б".
3. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня принятия настоящего приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің және оның аумақтық бөлімшелерінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 328 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 17-бабының 4-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 5 сәуірдегі № 71 бұйрығымен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына Үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32237 тіркелген) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін:
1) алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.04.2024 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері басшылары.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.04.2024 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мынадай:
1) "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 қарашадағы № 734 бұйрығы 1-тармағының 3) және 4) тармақшаларының;
2) "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 17 қарашадағы № 734 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 9 тамыздағы № 676 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрық қабылданған күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде:
1) электрондық түрде қазақ және орыс тілдеріндегі оның көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан Абдильдина Б.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Гиният
СОГЛАСОВАНО
письмом Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной
службы от 1 июня 2023 года
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 328
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Министра здравоохранения РК от 15.04.2024 № 242 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июня 2023 года № 328
Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б"
Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 05.12.2023 № 706 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Руководитель территориального подразделения Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (20 единиц), категория С-О-1, 24-23-1, 24-24-1, 24-25-1, 24-26-1, 24-27-1, 24-28-1, 24-29-1, 24-30-1, 24-31-1, 24-32-1, 24-33-1, 24-34-1, 24-35-1, 24-36-1, 24-37-1, 24-38-1, 24-39-1, 24-41-1, 24-42-1, 24-43-1
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование, реализация работы и эффективное взаимодействие всех структурных подразделений Департамента и районных Управлений. Реализация государственной политики в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за продукцией, подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, в том числе за пищевой продукцией, а также контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в пределах компетенции. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Обеспечение Департамента квалифицированными кадрами, рациональное использование и развитие их профессиональных знаний и опыта, соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качества работы по управлению документацией. Обеспечение исполнения сотрудниками Департамента законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысы Б.С. Әбділдинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
А. Ғиният
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің
2023 жылғы 1 маусымдағы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2023 жылғы " "
№ бұйрығына
1-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптары алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.04.2024 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2023 жылғы " "
№ бұйрығына
2-қосымша
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Біліктілік талаптарына өзгерістер енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.12.2023 № 706 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің аумақтық бөлімшесінің басшысы, (20 бірлік), С-О-1 санаты, 24-23-1, 24-24-1, 24-25-1, 24-26-1, 24-27-1, 24-28-1, 24-29-1, 24-30-1, 24-31-1, 24-32-1, 24-33-1, 24-34-1, 24-35-1, 24-36-1, 24-37-1, 24-38-1, 24-39-1, 24-41-1, 24-42-1, 24-43-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Күйзеліске төзімділік, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің барлық құрылымдық бөлімшелері мен аудандық басқармаларының жұмысына жалпы басшылық ету, жұмысын үйлестіру, жоспарлау, іске асыру және өзара тиімді іс-қимыл жасау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын өнімді, оның ішінде тамақ өнімдерін бақылау және қадағалау, сондай-ақ құзыреті шегінде техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу. Департаментті білікті кадрлармен қамтамасыз ету, олардың кәсіби білімі мен тәжірибесін ұтымды пайдалану және дамыту, атқарушылық және еңбек тәртібін, құжаттаманы басқару бойынша жұмыстың сапасын сақтау. Департамент қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.

Руководитель Департамента санитарно-эпидемиологического контроля на транспорте Комитета санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан, (1 единица), категория С-О-1, 24-40-1
Критерии Требования
Образование
Послевузовское или высшее образование: здравоохранение (медико-профилактическое дело и/или медицина и/или санитария, гигиена, эпидемиология).
Профессиональная компетентность
Стрессоустойчивость, инициативность, ответственность, ориентация на потребителя услуг и его информирование, добропорядочность, сотрудничество и взаимодействие, управление деятельностью, принятие решений, лидерство, стратегическое мышление, управление изменениями.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "Б", утвержденным актом уполномоченного органа по делам государственной службы.
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование, реализация работы и эффективное взаимодействие всех структурных подразделений Департамента на транспорте и отделенческих Управлений. Реализация государственной политики в сферах санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за продукцией, подлежащей государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, в том числе за пищевой продукцией, а также контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами в пределах компетенции. Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического контроля и надзора на транспорте. Оказание, координация, мониторинг государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, выдача разрешительных документов, приостановление их действия, а также лишение (отзыв) в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Обеспечение Департамента квалифицированными кадрами, рациональное использование и развитие их профессиональных знаний и опыта, соблюдения исполнительской и трудовой дисциплины, качества работы по управлению документацией. Обеспечение исполнения сотрудниками Департамента законодательства Республики Казахстан о государственной службе, в том числе антикоррупционного законодательства. Рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции и принятие по ним необходимых мер. Обеспечение в пределах компетенции защиты сведений, составляющих государственную и иную охраняемую законом тайну Выполнение иных обязанностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің Көліктегі санитариялық-эпидемиологиялық бақылау департаментінің басшысы, (1 бірлік), С-О-1 санаты, 24-40-1
Өлшемшарттар
Талаптар
Білімі
Жоғары оқу орнынан кейінгі немесе жоғары білім: денсаулық сақтау (медициналық-профилактикалық іс және/немесе медицина және/немесе санитария, гигиена, эпидемиология).
Кәсіптік құзыреттілігі
Күйзеліске төзімділік, бастамашылдық, жауапкершілік, қызметті тұтынушыға және оны ақпараттандыруға бағдарлану, адалдық, ынтымақтастық және әрекеттестік, қызметті басқару, шешім қабылдау, көшбасшылық, стратегиялық ойлау, өзгерістерді басқару.
Практикалық тәжірибесі
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның актісімен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Функционалдық міндеттері
Көліктегі департаменттің барлық құрылымдық бөлімшелері мен бөлімшелік басқармаларына жалпы басшылық ету, жұмысын үйлестіру, жоспарлау, іске асыру және тиімді өзара іс-қимыл жасау. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын өнімді, оның ішінде тамақ өнімдерін бақылау және қадағалау, сондай-ақ құзыреті шегінде техникалық регламенттерде белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау. Көліктегі мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету, үйлестіру, мониторингілеу, рұқсат беру құжаттарын беру, олардың қолданылуын тоқтата тұру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес одан айыру (кері қайтарып алу). Департаментті білікті кадрлармен қамтамасыз ету, олардың кәсіби білімі мен тәжірибесін ұтымды пайдалану және дамыту, атқарушылық және еңбек тәртібін, құжаттаманы басқару бойынша жұмыстың сапасын сақтау. Департамент қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын, оның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау және әкімшілік жазалар қолдану. Құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау және олар бойынша қажетті шаралар қабылдау. Құзыреті шегінде мемлекеттік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді қорғауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді орындау.