Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2002 года N 239
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами на 2002 год согласно приложениям 1-7.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 001 "Административные затраты" на 2002 год
1. Стоимость: 250709 тысяч тенге (двести пятьдесят миллионов семьсот девять тысяч тенге). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 декабря 2002 г. N 239б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан " О государственной службе" от 23 июля 1999 года, статьи 1-30; Указ Президента Республики Казахстан " О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета" от 25 марта 2001 года N 575; постановление Правительства Республики Казахстан "Вопросы Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами" от 23 ноября 1999 года N 1776; постановление Правительства Республики Казахстан "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 1999 года N 1776" от 27 декабря 2001 г. N 1729; постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении лимитов штатной численности" от 11 января 2002 года N 39.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и его территориальных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 22 ақпан N 239
"Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1-7 қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
001 "Әкiмшiлiк шығындар" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 250709 (Екі жүз елу миллион жеті жүз тоғыз мың теңге). <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 239b қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 1-30 баптары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi туралы" 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 қаулысы және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1729 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Штат санының лимитiн бекiту туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 39 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң және оның аумақтық бөлiмшелерiнiң қызметтерiн, оларға жүктелген функцияларды барынша нәтижелi орындауына жету үшiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiк аппаратын және оның аумақтық бөлiмшелерiн қаржыландыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
001        Администра-
тивные
затраты
1.        001  Аппарат      Содержание центрального     В      Агентство
централь-    аппарата Агентства        течение  Республики
ного         Республики Казахстан по   года     Казахстан по
органа       управлению земельными              управлению
ресурсами в пределах               земельными
утвержденного лимита               ресурсами
штатной численности
в количестве 32 единицы
2.        002  Аппараты     Содержание областных
территориа-  комитетов по управлению
льных        земельными ресурсами
органов      в пределах утвержденного
лимита штатной численности
в количестве 586 единиц
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 006 "Выполнение обязательств прошлых лет" на 2002 год
1. Стоимость: 132210 тысяч тенге (сто тридцать два миллиона двести десять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан " О земле " от 24 января 2001 года N 152-II (статьи 113, 114, 115, 116); Закон Республики Казахстан "О крестьянском (фермерском) хозяйстве" от 31 марта 1998 года N 214-I (статья 8); постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения мониторинга земель в Республике Казахстан" от 17 сентября 1997 года N 1347; постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения земельного кадастра в Республике Казахстан" от 6 июня 1996 года N 710; постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Положения о порядке проведения землеустройства в Республике Казахстан" от 5 июня 1997 года N 931.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: погашение кредиторской задолженности за выполненные и неоплаченные землеустроительные работы прошлых лет в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: выплаты денежных средств для погашения кредиторской задолженности выполненных и неоплаченных землеустроительных работ прошлых лет в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан.

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
001         Әкімшілік
шығындар
1          001  Орталық           Қазақстан Республи.   жылдың  Қазақстан
органның          касы Жер ресурстарын  ішінде  Республика.
аппараты          басқару жөніндегі             сы Жер
агенттіктің орталық           ресурстарын
аппаратын бекітілген          басқару
штат саны лимитінің           жөніндегі
шегінде 31 сан құра.          агенттігі
мында қаржыландыру <*>
2          002  Аумақтық          Облыстық жер ресурс.
органдардың       тарын басқару жөнін.
аппараты          дегі комитеттерді
бекітілген штат саны
лимитінің шегінде
586 сан құрамында
қаржыландыру
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.29. N 239b қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігіне жүктелген функцияларды сапалы және өз уақытында орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 2 қосымша
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
006 "Өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындау"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 132 210 мың теңге (бiр жүз отыз екi миллион екi жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 152-II "Жер туралы" Заңы (113, 114, 115, 116 баптары); Қазақстан Республикасының "Шаруа (фермер) қожалығы туралы" 1998 жылғы 31 наурыздағы N 214-I Заңы (8 бап); Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" 1997 жылғы 17 қыркүйектегi N 1347 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" 1996 жылғы 6 маусымдағы N 710 қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасында жерге орналастыруды жүргiзудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 1997 жылғы 5 маусымдағы N 931 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Үкiметiмен анықталған тәртiппен өткен жылдарда орындалған және төленбеген жерге орналастыру жұмыстарының несиелiк қарыздарын өтеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Үкiметiмен анықталған тәртiппен өткен жылдардың орындалған және төленбеген жерге орналастыру жұмыстарының несиелiк қарыздарын өтеу үшiн ақша қаражаттарды төлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1. 006         "Выполнение   Погашение кредиторской   В        Агентство
обязательств  задолженности перед 18   течение  Республики
прошлых лет"  республиканскими         года     Казахстан по
государственными пред-            управлению
приятиями на праве                земельными
хозяйственного ведения            ресурсами,
030  Погашение     по землеустроительным             областные
кредиторской  работам прошлых лет,              комитеты по
задолженности согласно заключенным              управлению
по земле-     договорам по актам                земельными
устроитель-   выполненных работ.                ресурсами
ным работам
прошлых лет
___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение погашения кредиторской задолженности.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 030 "Прикладные научные исследования в области определения экономической оценки земельных ресурсов" на 2002 год
1. Стоимость: 9269 тысяч тенге (девять миллионов двести шестьдесят девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан "О земле" от 24 января 2001 года N 152-II (статьи 3, 106, 112, 115, 117); постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения мониторинга земель в Республике Казахстан" от 17 сентября 1997 года N 1347; постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения земельного кадастра Республики Казахстан" от 6 июня 1996 года N 710.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1   006         "Өткен жылдардың  Орындаған жұмыс акті.  Жыл.   Қазақстан
міндеттемелерін   лері бойынша келі.     дың    Республика.
орындау"          сілген шарттарға сәй.  ішін.  сының Жер
кес өткен жылдардың    де     ресурстарын
жерге орналастыру             басқару
жұмыстары бойынша             жөніндегі
шаруашылық құқықтарын         агенттігі,
030  Өткен жылдардағы  жүргізетін республи.          облыстық
жерге орналасты.  калық мемлекеттік             жер ресурс.
ру жұмыстары      18 кәсіпорындардың            тарын бас.
бойынша несиелік  алдындағы несиелік            қару жөнін.
қарыздарын өтеу.  қарыздарды өтеу               дегі
комитеттері
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: несиелік қарыздарды өтеуді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 3 қосымша
ЕСКЕРТУ. 3-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.18. N 239a қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
030 "Жер ресурстарын экономикалық бағалауды анықтау
саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер" республикалық
бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9269 мың теңге (тоғыз миллион екi жүз алпыс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 152-II "Жер туралы" Заңы (3, 106, 115, 117 баптар); Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 17 қыркүйектегі N 1347 "Қазақстан Республикасында жер мониторингін жүргiзу тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 тамыздағы N 710 "Қазақстан Республикасының жер кадастрын жүргiзу тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка методики кадастровой оценки сельскохозяйственных угодий и земель населенных пунктов (городов) для обоснования земельного налога, арендной платы и других платежей за землю, а также сделок с земельными участками и правом землепользования.
5. Задачи бюджетной программы: разработка методики кадастровой оценки сельскохозяйственных угодий и земель населенных пунктов (городов).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
030    -   "Прикладные   Оплата услуг по                   Агентство
научные       выполнению мероприятий            Республики
исследования                                    Казахстан по
в области                                       управлению
определения                                     земельными
экономической                                   ресурсами
оценки земель-
ных ресурсов"
1.                           Разработка методики      в
кадастровой оценки       течение
сельскохозяйственных     года
угодий на основе
ценового зонирования
и рентного подхода и
ландшафтного
картографирования.
2.                           Разработка методики      в
кадастровой оценки       течение
земель населенных        года
пунктов (городов) на
основе рыночных цен,
а также методов
оценки недвижимости
и ценового зонирования.
_____________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 239a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: методика кадастровой оценки сельскохозяйственных угодий и земель населенных пунктов (городов).
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 031 "Подготовка проекта строительства картографической фабрики" на 2002 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жер салығын, жал ақысы мен басқа да жерге төлемдердi, сонымен бiрге жер учаскелерiмен және жер пайдалану құқықтарымен жасалған мәмiлелердi негiздеу үшiн ауыл шаруашылық алқаптарын және елдi мекендердiң (қалалардың) жерлерiн кадастрлық бағалау әдiстемесiн әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауыл шаруашылық алқаптарын және елдi мекендердiң (қалалардың) жерлерiн кадастрлық бағалау әдiстемесiн әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асы жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
030         "Жер ресурстарын  Іс-шараларды орындау          Қазақстан
экономикалық ба.  бойынша көрсетілген           Республика.
ғалауды анықтау   қызметтерді төлеу             сының Жер
саласындағы қол.                                ресурстарын
данбалы ғылыми                                  басқару
зерттеулер"                                     жөніндегі
агенттігі
1                                 Бағалық аймаққа бөлу жә. жыл
не ренталық әдіс және    бойы
ландшафтық картографиялау
негізінде ауыл шаруашылық
алқаптарын кадастрлық
бағалау әдістемесін
әзірлеу.
2                                 Нарықтық бағалардың,    жыл
сонымен бірге жылжы.    бойы
майтын мүлікті бағалау
мен бағалық аймаққа
бөлудің негізінде елді
мекендердің (қалалардың)
жерлерін кадастрлық
бағалау әдістемесін
әзірлеу.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: ауыл шаруашылық алқаптарын және елді мекендердің (қалалардың) жерлерін кадастрлық бағалау әдістемесі.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 4 қосымша
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
031 "Картографиялық фабриканың құрылыс жобасының
дайындалуы" республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 5000 тысяч тенге (пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Кабинета Министров Республики Казахстан "О создании Республиканской картографической фабрики" от 21 апреля 1994 года N 414.
3. Источник финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка технико-экономического обоснования создания картографического производства для выяснения экономической целесообразности строительства картографической фабрики.
5. Задачи бюджетной программы:
Разработка технико-экономического обоснования со следующим содержанием:
экономическое обоснование;
анализ спроса и социально-экономическая необходимость создания картографической фабрики;
технический раздел, определяющий параметры и компоненты картографической фабрики, обоснование выбранных технологий и оборудования, затраты;
финансовый раздел, определяющий оценку финансовых затрат и доходов;
социальный раздел, определяющий потребность картографической фабрики в трудовых ресурсах;
экологический раздел, рассматривающий влияние создания картографической фабрики на окружающую среду и соответствие технологии данного проекта казахстанским и международным стандартам и нормативам воздействия на окружающую среду.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
031    -   "Подготовка                                     Агентство
проекта                                         Республики
строительства                                   Казахстан по
картографи-                                     управлению
ческой                                          земельными
фабрики"                                        ресурсами
1.                            Разработка ТЭО           Март
2002 год
2.                            Проведение               Март
государственной          2002 год
экспертизы
___________________________________________________________________________

1. Құны: 5000 мың теңге (бес миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 21 сәуiрдегi N 414 "Республикалық картографиялық фабриканы құру туралы" қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: картографиялық фабрика құрылысының экономикалық мақсатқа сәйкес айқындалуы үшiн картографиялық өндiрiсiн құрудың техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
Техникалық-экономикалық негiздемесiн келесi мазмұндағы әзiрленуi:
экономикалық негiздемесi;
картографиялық фабрикасының құрылуына керектi әлеуметтiк-экономикалық қажеттiлiк және сұранымдарды талдау;
картографиялық фабриканың параметрлерi мен құрамдас бөлiктерiн, таңдап алынған технологиялар мен жабдықтарды, шығындарын анықтайтын техникалық бөлiм;
қаржылардың шығындары мен кiрiстердi анықтайтын қаржы бөлiм;
картографиялық фабриканың еңбек ресурстарына қажеттiлiгiн анықтайтын әлеуметтiк бөлiм;
картографиялық фабриканың құрылуы қоршаған ортаға ықпал ететiнi және осы жобаның технологиясы қазақстандық және халықаралық стандарттар мен нормативтерiне сәйкестiгiн қарастыратын экологиялық бөлiм.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асы жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
031         "Картографиялық                                 Қазақстан
фабрикасының                                    Республика.
құрылыс жобасын                                 сының Жер
дайындау"                                       ресурстарын
1                                 Техникалық-экономи.   2002    басқару
калық негіздемесін    жылғы   жөніндегі
әзірлеу               наурыз  агенттігі
2                                 Мемлекеттік сарапта.  2002
маны өткізу           жылғы
наурыз
---------------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономическое обоснование, прошедшее в установленном порядке государственную экспертизу.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 036 "Мероприятия по землеустройству" на 2002 год
1. Стоимость: 214036 тысяч тенге (двести четырнадцать миллионов тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан " О земле " от 24 января 2001 года N 152-II (статьи 112, 113, 114, 115, 116, 117); Закон Республики Казахстан "О крестьянском (фермерском) хозяйстве" от 31 марта 1998 года N 214-I (статья 8); постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения мониторинга земель в Республике Казахстан" от 17 сентября 1997 года N 1347; постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения земельного кадастра Республики Казахстан" от 6 июня 1996 года N 710; постановление Правительства Республики Казахстан "О программе обеспечения прав на землю в Республике Казахстан на 2000-2003 годы" от 16 февраля 2000 года N 253; постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Положения о порядке ведения землеустройства в Республике Казахстан" от 5 июня 1997 года N 931 (с изменениями и дополнениями от 26 июля 2001 года N 1009 , от 11 июня 2001 года N 800 ).
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение прав на землю крестьянских (фермерских) хозяйств, расширение института арендных отношений и залоговых операций, создание условий для развития рынка земли в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: проведение землеустройства, обеспечение прав на землю крестьянских (фермерских) хозяйств с выдачей подтверждающих документов, ведение земельного кадастра, мониторинга земель, а также создание условий для формирования рынка земли.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: белгіленген тәртіппен мемлекеттік сараптамадан өткен техникалық-экономикалық негіздеме.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 5 қосымша
ЕСКЕРТУ. 5-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.18. N 239a қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
036 "Жерге орналастыру жөнiндегi шаралар"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 214 036 мың теңге (екi жүз он төрт миллион отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 152-II "Жер туралы" Заңы (112, 113, 114, 115, 116, 117 баптары); "Шаруа (фермер) қожалығы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 31 наурыздағы N 214-I Заңы (8 бап); "Қазақстан Республикасында жер мониторингiн жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 17 қыркүйектегi N 1347 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 маусымдағы N 710 қаулысы; "Қазақстан Республикасында, Жерге құқықтарды қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 16 ақпандағы N 253 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында жерге орналастыруды жүргiзудiң тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 5 маусымдағы N 931 қаулысы (2001 жылғы 26 шiлдедегi N 1009, 2001 жылғы 11 маусымдағы N 800 өзгерiстер және толықтырулармен).
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: шаруа (фермер) қожалықтарының жерге құқықтарын қамтамасыз ету, жалдық қатынастарды және кепiл операциялар институтын кеңейту, Қазақстан Республикасында жер рыногын дамыту үшiн жағдайлар жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жерге орналастыруды жүргiзу, шаруа (фермер) қожалықтарының жерге құқықтарын куәландыратын құжаттарды берудi қамтамасыз ету, жер кадастрын, жер мониторингiн жүргiзу, сондай-ақ жер рыногын құру үшiн жағдайлар жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
036    -   "Мероприятия  Оплата услуг по выпол-            Агентство
по земле-     нению мероприятий                 Республики
устройству"                                     Казахстан по
управлению
земельными
ресурсами
1                            отвод земель на мест-     в
ности и выдача 2500       течение
крестьянским (фермерским) года
хозяйствам удостоверяющих
документов на право
временного землепользо-
вания;
2                            земельно-кадастровые
работы:
-вычисление на площади
2880 тыс.га сельско-
хозяйственных угодий
почвенных и геоботани-
ческих контуров;
-изготовление и ведение
районных карт и карт
учетных кварталов
в 26 районах;
-создание базы данных     в
о земельных участках и    течение
хранение их в автомати-   года
зированной системе
земельного кадастра,
перевод данных с бумаж-
ных носителей на элек-
тронную систему сбора
и хранения информации
на площади 3102 тыс.га;
-аэрофотосъемка 3700,0
тыс.га, дешифрирование
аэрофотоснимков 7621,4
тыс.га, почвенные
изыскания 1000 тыс.га,
геоботанические изыска-
ния 1077 тыс.га,
изготовление конечной
продукции 9820,1
тыс.га;
-государственный учет
земель по всей терри-
тории республики;
-инвентаризация
пахотных земель
4965,9 тыс.га.
3                            Ведение мониторинга       в
земель на площади 2681    течение
тыс.га с предоставлением  года
отчетов о проделанной
работе по мониторингу
земель - 1 экземпляр.
4                            Земельно-хозяйственное    в
устройство территории     течение
сельских населенных       года
пунктов - 32 пункта.
_______________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 239a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: осуществление мероприятий данной программы способствует дальнейшему усовершенствованию земельного кадастра, земельных отношений, рациональному использованию и охране земельных ресурсов Республики Казахстан, обеспечение прав на землю крестьянских (фермерских) хозяйств.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 043 "Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение" на 2002 год
1. Стоимость: 71437 тысяч тенге (семьдесят один миллион четыреста тридцать семь тысяч тенге).

1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
036         "Жерге орналас.   Iс-шараларды орындау
тыру жөніндегі    жөнiндегi көрсетiлген
іс-шаралар"       қызметтердiң төлемi:
1                                 Жергiлiктi жерде жердi  жыл.
бөлiп беру және 2500    дың
шаруа (фермер)          ішін. Қазақстан
қожалықтарына жердi      де   Республика.
уақытша пайдалану құқы.       сының Жер
ғын куәландыратын             ресурстарын
құжаттарды беру               басқару
2                                 Жер-кадастрлық жұмыстар:      жөніндегі
- ауылшаруашылық алқап.       агенттігі
тардың 2880 мың га алқа.
бында топырақ және гео.
ботаникалық контурларын
есептеп шығару;
- 26 ауданда аудандық
карталарын және есептiк
кварталдар карталарын
жасау және жүргiзу;
- жер учаскелерi туралы
мәлiметтер базасын құру
және оларды жер кадастрлық
автоматтандырылған жүйе.
сiнде сақтау, 3102 мың га
алқаптағы ақпараттық мәлi.
меттердi қағаздық тасымал.
дағыштардан электрондық
жинау және сақтау жүйесiне
аудару;
- 3700,0 мың га аэрофото.
түсiрiс, 7621,4 мың га
аэрофототүсiрiмдердi
бажайлау, 1000 мың га топы.
рақ зерттеу, 1077 мың га
геоботаникалық, 9820,1
мың га соңғы дайындалған  жылдың
өнiмдердi жасау;          ішiнде
- республиканың барлық
аумағы бойынша жерлердi
мемлекеттiк есепке алу;
- 4965,9 мың га егiстiк жер.
лердi түгендеу;
3                                 Жер мониторингiн 2681 мың  жылдың
га алқабында жүргiзу, жүр. ішінде
гiзiлген жер мониторингi
жөнiндегi өткiзiлген жұмыс.
тар туралы есеп беру -
1 дана.
4                                 Ауылдық елдi мекендердiң    жылдың
аумағында жер-шаруашылығын  ішінде
құру - 32 мекендерде.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: осы бағдарламаның шараларын жүзеге асырылуы жер кадастрын, жер қатынастарын, Қазақстан Республикасының жер ресурстарын ұтымды пайдалануға және қорғауға, шаруа (фермер) қожалықтарына жерге құқықтарын қамтамасыз етуін ары қарай жетілдіруге мүмкіндік туғызады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 6 қосымша
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
043 "Топографиялық-геодезиялық және картографиялық
өнiмдерiн және олардың сақталуын қамтамасыздандыру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 71437 мың теңге (жетпiс бiр миллион төрт жүз отыз жетi мың теңге).

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан "О земле" от 24 января 2001 года N 152-II (статьи 112, 113); Законы Республики Казахстан: " О государственном предприятии" от 19 июня 1995 года N 2335 (статья 32); " О национальном архивном фонде и архивах" от 22 декабря 1998 года N 326-I (статья 4);  постановление Правительства Республики Казахстан "Вопросы Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами" от 23 ноября 1999 года N 1776.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение органов государственного управления, обороны обновленными топографо-геодезическими и картографическими материалами.
5. Задачи бюджетной программы: создание и внедрение геоинформационной системы, создание цифровых карт, создание и обновление топографических и картографических материалов, составление сводных каталогов и технических отчетов, создание каталога географических названий, организация хранения и хранение топографо-геодезических, картографических материалов, в том числе на бумажных носителях.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
043    -   "Обеспечение  Оплата услуг по                   Агентство
топографо-    выполнению мероприятий:           Республики
геодезической                                   Казахстан по
и картогра-                                     управлению
фической                                        земельными
продукцией                                      ресурсами
и ее хранение"
1                            Обследование и восста-    в
новление 970 пунктов      течение
государственной           года
геодезической сети
2                            Топографические работы:   в
-обследование и восста-   течение
новление геосети;         года
-нивелирование I,II,III

2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 152-II "Жер туралы" Заңы (112, 113 баптар); Қазақстан Республикасының Заңдары: 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 "Мемлекеттiк кәсiпорындар туралы" (32 бап); 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 326-I "Ұлттық архивтер қоры және архивтер туралы" (4 бап); "Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 23 қарашадағы N 1776 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк басқару, қорғаныс органдарын жаңартылған топографиялық-геодезиялық және картографиялық материалдармен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: геоақпараттық жүйенi құру және енгiзу, цифрлық карталарды құру топографиялық және картографиялық материалдарды жаңарту және құру, жиынтық каталогтарды және техникалық есептерді құрастыру, географиялық атаулардың каталогін құру, топографиялық-геодезиялық, картографиялық материалдарды сақтауды және сақталуын ұйымдастыру, оның ішінде қағаздық тасымалдаушыларды.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
043         "Топографиялық-                                Қазақстан
геодезиялық және                               Республика.
картографиялық                                 сының Жер
өнімдерін қамта.                               ресурстарын
масыз ету және                                 басқару жө.
оларды сақтау"                                 ніндегі
агенттігі
1                                 Іс-шаралардың орында.  жыл.
луы үшін қызмет төле.  дың
мі:                    ішін.
де
2                                 Топографиялық жұмыс.   жыл.
тары:                  дың
- геоторларды тексеру  ішін.
және қалпына келтіру;  де
- І,ІІ,ІІІ класты ни.
велирлік жұмыстар -

классов - 668,7 погонных
км;
Картографические работы:
-обновление и подготовка
к изданию - 625 листов;
-издание карт М1:25000-
1:1000000 - 105 листов.
3                            Составление сводных        в
каталогов в количестве     течение
6 штук и технических       года
отчетов в количестве
13 штук
4                            Создание каталога          в
географических названий    течение
3 тома                     года
5                            Создание цифровых карт     в
на основе геоинформацион-  течение
ных систем на 30 листах    года
6                            Государственный учет,      в
хранение, обеспечение      течение
сохранности материалов     года
и документов, образую-
щихся в результате
производства топографо-
геодезических и карто-
графических работ в
количестве 13300
тысяч штук ___________________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
обеспечение органов государственного управления, обороны обновленными топографо-геодезическими и картографическими материалами;
внедрение геоинформационных систем;
составление сводных каталогов и технических отчетов;
создание каталогов географических названий и цифровых карт;
обновление топографических и картографических работ;
организация хранения и хранение топографо-геодезических, картографических материалов, в том числе на бумажных носителях.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 февраля 2002 года N 239
Агентство Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт республиканской бюджетной программы 600 "Создание автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра" на 2002 год
1. Стоимость: 69320 тысяч тенге (шестьдесят девять миллионов триста двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан " О земле " от 24 января 2001 года N 152-II (статьи 3, 106, 112, 115, 117); постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Порядка ведения земельного кадастра в Республике Казахстан" от 6 июня 1996 года N 710; постановление Правительства Республики Казахстан "О программе обеспечения прав на землю в Республике Казахстан на 2000-2003 годы" от 16 февраля 2000 года N 253; постановление Правительства Республики Казахстан "О создании Единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем" от 25 сентября 2000 года N 1449; постановление Правительства Республики Казахстан "О создании единого автоматизированного банка данных учета налогоплательщиков Республики Казахстан" от 30 июня 2000 года N 991.

668,7 текше км;
Картографиялық жұмыс.
тары:
- жаңарту және баспаға
даярлау - 625 парақ;
- М1: 25 000-1:
1 000 000 карталарды
басып шығару - 105
парақ.
3                                 саны 6 дана жиынтық    жыл.
каталогтарды және саны дың
13 дана техникалық     ішін.
есептерін құрастыру    де
4                                 3 томдық географиялық  жыл.
атаулардың каталогін   дың
5                                 Геоақпараттық жүйелер  жыл.
негізінде 30 дана      дың
цифрлық карталарын     ішін.
құру                   де
6                                 Топографиялық және     жыл.
картографиялық жұмыс.  дың
тар өндірісі негізін.  ішін.
де құрастырылған       де
13300 мың дана мате.
риалдар мен құжаттар.
дың сақталуын қамта.
масыз ету, мемлекеттік
есептеу, сақтау
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: мемлекеттік басқару, қорғаныс органдарын жаңартылған топографиялық-геодезиялық және картографиялық мәліметтерімен қамтамасыз ету;
геоақпараттық жүйелерді енгізу;
жиынтық каталогтарды және техникалық есептерді құрастыру;
географиялық атаулар және цифрлық карталар каталогін құру;
топографиялық және картографиялық жұмыстарды жаңарту;
топографиялық-геодезиялық, картографиялық материалдарды сақтау және сақталуын ұйымдастыру, оның ішінде қағаздық тасымалдаушыларды.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 22 ақпандағы
N 239 қаулысына N 7 қосымша
ЕСКЕРТУ. 7-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.12.18. N 239a қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiгi
---------------------------------------
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшісi
2002 жылға арналған
600 "Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған
ақпараттық жүйесiн құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 69320 мың теңге (алпыс тоғыз миллион үш жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы N 152-II "Жер туралы" Заңы (3, 106, 115, 117 баптар); Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 тамыздағы N 710 "Қазақстан Республикасының жер кадастрын жүргiзу тәртiбiн бекiту туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының Yкiметiнiң 2000 жылғы 16 ақпандағы N 253 "2000-2003 жылдары Қазақстан Республикасында жерге құқықтарды қамсыздандыру бағдарламасы туралы" қаулысы ; Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449 "Цифрлық геоинформациялық жүйелер негiзiнде Қазақстан Республикасының табиғи объектiлерiнiң мемлекеттiк кадастрларының бiрыңғай жүйесiн құру туралы" қаулысы; Қазақстан Республикасының Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 маусымдағы N 991 "Қазақстан Республикасының салық төлеушiлерiн есепке алудың бiрыңғай автоматтандырылған мәлiметтер банкiн жасау туралы" қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра и его производственная апробация.
5. Задачи бюджетной программы: создание подсистемы единого государственного реестра земель и земельного баланса автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра и его внедрение как пилотного проекта (в республиканском, одном областном и двух районных кадастровых центрах).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
п/!прог-!под- !программы   !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
п !раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!граммы)     !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!------------
600    -   "Создание                                       Агентство
автоматизи-                                     Республики
рованной                                        Казахстан по
информацион-                                    управлению
ной системы                                     земельными
Государствен-                                   ресурсами
ного земель-
ного кадастра"
1                             Разработка технического   Март-  Агентство
задания технорабочего     апрель Республики
проекта подсистемы               Казахстан по
автоматизированной               управлению
информационной системы           земельными
государственного                 ресурсами
земельного кадастра
(далее - АИС ГЗК):
единый государственный
реестр земель, земельный
баланс.
2                             Разработка технорабочего  Май-   Агентство
проекта подсистемы АИС    август Республики
ГЗК: единый государствен-        Казахстан по
ный реестр земель,               управлению
земельный баланс.                земельными
ресурсами
3                             Выбор и закуп обще-      Август- Агентство
системных программных    октябрь Республики
средств и технических            Казахстан по
платформ для 2-х районных,       управлению
1 областного и 1 республи-       земельными
канского кадастровых             ресурсами
центров (компьютерное
оборудование: сервера
(первичного типа - 2,
вторичного типа - 1);
рабочие станции - 15;
источники бесперебойного
питания: тип (сервер)- 3,
тип (рабочая станция/
периферийка)- 15, тип
(фильтр направляющий)- 9;
модемы - 4; сетевые
концентраторы для
офисов - 4; принтер
сетевой - 2; принтер
локального пользователя-6;
плоттер - 2; кабеля,
коннекты - 2; копироваль-
ный аппарат - 4;
прикладное программное
обеспечение и техническое
сопровождение: релиацион-
ная система управления
базами данных (РСУБД)-
14 единиц, геоинформацион-
ные системы (ГИС прило-
жение) - 15 единиц).
4                             Перевод земельно-         в       Агентство
кадастровой информации    течение Республики
по единому государствен-  года    Казахстан
ному реестру земель,              по управ-
земельному балансу с              лению
бумажных носителей на             земельными
электронную основу                ресурсами
(в 2-х районных
кадастровых центрах

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiн әзiрлеу және оны өндiрiстiк сынаудан өткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң бiрыңғай мемлекеттiк жер реестрi және жер балансы жүйешелерiн құру және оны пилоттық жоба ретiнде (республикалық, бiр облыстық және екi аудандық кадастрлық орталықтарда) енгiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарламалардың !Бағдарламаларды (кіші! Іске !  Жауапты
/!ламаның!бағ. !(кіші бағдарлама.!бағдарламаларды) іске! асыру!орындаушылар
с!коды   !дар. !лардың) атауы    !асыру жөніндегі      !мерзі.!
N!       !лама.!                 !    іс-шара          !мі    !
!       !ның  !                 !                     !      !
!       !коды !                 !                     !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !           4     !        5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
600         "Мемлекеттік жер                               Қазақстан
кадастрының авто.                              Республика.
маттандырылған                                 сының Жер
ақпараттық жүйе.                               ресурстарын
сін құру"                                      басқару жө.
ніндегі
агенттігі
1                                 Мемлекеттік жер ка.    Нау.  Қазақстан
дастрының автоматтан.  рыз   Республика.
дырылған ақпараттық    көкек сының Жер
жүйесінің (бұдан әрі -       ресурстарын
МЖК АЖ) жүйешелері.          басқару
нің техножұмысшы             жөніндегі
жобасының техникалық         агенттігі
тапсырмасын әзірлеу:
бірыңғай мемлекеттік
жер реестрі, жер
балансы.
2                                 МЖК ААЖ-нiң жүйешеле.  Ма-   Қазақстан
рiнiң техножұмысшы     мыр   Республика.
жобасын әзiрлеу: бi.   тамыз сының Жер
рыңғай мемлекеттiк           ресурстарын
жер реестрi, жер             басқару
балансы.                     жөніндегі
агенттігі
3                                 2 аудандық, 1 облыс.  Тамыз- Қазақстан
тық және 1 республика. қазан Республика.
лық кадастрлық орта.         сының Жер
лықтарға жалпыжүйелiк        ресурстарын
бағдарламалық құралдар.      басқару
ды және техникалық           жөніндегі
платформаларды таңдау        агенттігі
және сатып алу (компью.
терлiк құрал-жабдықтар:
сервер бiрiншiлiк типтi
- 2; екiншiлiк типті - 1);
жұмыс станциялары - 15;
үздiксiз қоректендiру
көздерi: тип (сервер) - 3,
тип (жұмыс станциясы/пе.
риферийка) - 15, тип
(бағыттаушы фильтр) - 9;
модемдер - 4; кеңселерге
арналған тор концентрат.
тары - 2; локальдi қолдану.
шының принтерi - 6; плот.
тер - 2; кабель, коннект.
тілер - 2; көбейткiш аппа.
раттар - 4; қолданбалы
бағдарламалық қамсыздан.
дырулар және техникалық
қосымшалар: мәлiметтер
базасын басқарудың релиа.
циялық жүйесi (РСУБД) -
14 бiрлiк геоақпараттық
жүйе (ГАЖ қосымшалары)
- 15 бiрлiк.
4                                 Бiрыңғай мемлекеттiк      Жыл   Қазақстан
жер реестрi, жер балансы  бойы  Республи.
бойынша жер-кадастрлық          касының
мәлiметтердi қағаз жүзi.        Жер ре.
нен электрондық негiзге         сурстарын

с 1994 по 2001 годы).
5                             Внедрение разработанных   в       Агентство
подсистем АИС ГЗК по      течение Республики
единому государственному  года    Казахстан
реестру земель,                   по управ-
земельному балансу в              лению
пилотной зоне                     земельными
(в республиканском                ресурсами
кадастровом центре и
в Актюбинской области -
в областном и 2-х
районных кадастровых
центрах).
6                             Создание электронных     октябрь- Агентство
цифровых карт территории декабрь  Республики
пилотной зоны (два райо-          Казахстан
на Актюбинской области):          по управле-
подготовительные работы;          нию земель-
создание единых кодифи-           ными ресур-
каторов; актуализация             сами
картографических данных;
создание кадастровых
цифровых электронных
карт; создание топогра-
фических цифровых элект-
ронных карт; создание
почвенных цифровых
электронных карт;
создание геоботанических
цифровых электронных
карт; сдача работ
_______________________________________________________________________ <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 2002 г. N 239a .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание работоспособной функционирующей подсистемы единого государственного реестра земель и земельного баланса автоматизированной информационной системы Государственного земельного кадастра в пилотной зоне (в республиканском, 1 областном и 2-х районных кадастровых центрах).

аудару (1994-2001 жылдар.       басқару
дағы 2 аудандық кадастр.        жөніндегі
лық орталықтарда)               агенттігі
5                                 МЖК ААҚ әзiрленген жүйе.   Жыл  Қазақстан
шелерiн бiрыңғай мемлекет. бойы Республи.
тiк жер реестрi, жер            касының
балансы бойынша пилоттық        Жер ре.
аймақта (республикалық          сурстарын
кадастрлық орталықта және       басқару
Ақтөбе облысында - облыстық     жөніндегі
және 2 аудандық кадастрлық      агенттігі
орталықтарда) енгiзу.
6                                "Пилоттық аймақ аумағының  қазан Қазақстан
электрондық сандық        жел.  Республи.
карталарын жасау (Ақтөбе  тоқ.  касының
облысының 2 ауданы):      сан   Жер ресур.
дайындық жұмыстары;             старын
бірыңғай кодификаторларды       басқару
жасау; картографиялық           жөніндегі
деректерді жандандыру;          агенттігі
кадастрлық сандық
электрондық карталарды
жасау; топографиялық сандық
электрондық карталарды жасау;
тoпырақтың сандық электрондық
карталарын жасау; геоботани.
калық сандық электрондық кар.
таларды жасау; жұмыстарды
тапсыру
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң жұмыс iстеуге жарамды, қызмет iстейтiн бiрыңғай мемлекеттiк жер реестрiн, жер балансы жүйешелерiн пилоттық аймақта (республикалық, бiр облыстық және екi аудандық кадастрлық орталықтарда) құру.