Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на пользование животным миром.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года N 1469
Правила
выдачи разрешений на пользование животным миром
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 14.06.2010 № 566 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на пользование животным миром (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и определяют порядок выдачи разрешений на специальное пользование животным миром на территории Республики Казахстан физическими и юридическими лицами, в том числе иностранцами и иностранными юридическими лицами.
2. Разрешения на специальное пользование животным миром выдаются на следующие виды пользования животным миром (далее - разрешения):
1) охота;
2) рыболовство, включая добывание водных беспозвоночных животных и морских млекопитающих;
3) исключен постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
4) использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях;
5) исключен постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
6) использование видов животных в воспроизводственных целях.

Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсат беру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1469 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығын қараңыз.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсат беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1469 қаулысымен
бекiтiлген
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесі
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.06.14 № 566 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шетелдіктер мен шетелдік заңды тұлғаларға жануарлар дүниесін арнайы пайдалануға арналған рұқсат берудің тәртібін айқындайды.
2. Жануарлар дүниесін пайдалануға арнайы рұқсаттар (бұдан әрі - рұқсаттар) жануарлар дүниесін пайдаланудың мынадай түрлеріне:
1) аң аулауға;
2) теңіз сүт қоректілері мен судағы омыртқасыз жануарларды аулауды қоса алғанда, балық аулауға;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
4) жануарларды ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға;
5) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
6) жануарлар түрлерінің өсімін молайту мақсатында пайдалануға беріледі.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.11.2012 № 1413 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3. Разрешения выдаются в соответствии с утвержденными лимитами и в пределах установленных квот изъятия, за исключением:
1) научно-исследовательского лова на водоемах, на которых ранее оценка состояния животного мира не проводилась;
2)  мелиоративного лова, осуществляемого как противозаморное мероприятие;
3) исключен постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
4) регулирования численности видов животных.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4. Разрешения выдаются на определенный объем (количество) изъятия животных в соответствии с условиями внесенной платы за пользование животным миром и налоговым законодательством Республики Казахстан.
5.Для целей настоящих Правил под уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира понимается Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган); под ведомством в области охраны, воспроизводства и использования животным миром, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, понимается – Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан; в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, за исключением обитающих в водоемах и (или) их участках, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица, понимается – Комитет рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – ведомства).
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Разрешения на пользование животным миром выдаются по форме согласно приложениям 1, 1-1, 2 к настоящим Правилам:

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.11.07 N 1413 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.01.2013 № 34 қаулыларымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Рұқсаттар бекiтiлген лимиттерге сәйкес және белгiленген алып қою квоталары шегiнде мыналарды:
1) бұрын жануарлар дүниесiнiң жай-күйiн бағалау жүргiзiлмеген су айдындарында жануарларды ғылыми-зерттемелiк аулауды;
2) балықтың қырылу шаралары ретiнде жүзеге асырылатын балықты мелиорациялық аулауды;
3) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
4) жануарлар түрлерінің санын реттеуді қоспағанда беріледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.02.01 № 187 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Рұқсаттар жануарлар дүниесін пайдалану үшін төлемдер енгізу шарттарына және Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жануарларды алып қоюдың белгіленген көлеміне (мөлшеріне) беріледі.
5. Осы Ереженің мақсаттары үшін жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган деп Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі (бұдан әрі - уәкілетті орган); балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ведомство деп Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті; заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына енетін су айдындарында және (немесе) олардың учаскелерінде мекендейтіндерді қоспағанда, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі - ведомстволар) түсініледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттарды осы Ережеге 11-12-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша:

1) в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, – Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет лесного и охотничьего хозяйства) и его территориальными подразделениями;
2) в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, за исключением обитающих в водоемах и (или) их участках, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица, – территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан (далее – территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства).
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Условия и порядок выдачи разрешений
7. Разрешения на изъятие редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, в том числе их яиц и икры, выдаются Комитетом лесного и охотничьего хозяйства, а также территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства в исключительных случаях по решению Правительства Республики Казахстан для разведения в специально созданных условиях и последующего выпуска в среду обитания, развития национальных видов охоты, научных исследований и селекции.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Комитет лесного и охотничьего хозяйства выдает разрешения на использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных и эстетических целях (кроме рыбных ресурсов и других водных животных, за исключением обитающих в водоемах и (или) их участках, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица).
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
9. Разрешения на пользование животным миром, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, выдаются территориальными подразделениями Комитета лесного и охотничьего хозяйства субъектам охотничьего хозяйства в пределах установленных им квот изъятия животных.
Выдача разрешений на производство охоты в резервном фонде охотничьих угодий осуществляется Комитетом лесного и охотничьего хозяйства.

1) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі - Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті) және оның аумақтық бөлімшелері;
2) заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына енетін су айдындарында және (немесе) олардың учаскелерінде мекендейтіндерді қоспағанда, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері) береді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Рұқсаттарды беру шарттары мен тәртібі
7. Жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін, оның ішінде олардың жұмыртқалары мен уылдырықтарын алуға рұқсатты Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, сондай-ақ Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша оларды арнайы жасалған жағдайларда өсіру және кейіннен мекендеу ортасына жіберу, аңшылықтың ұлттық түрлерін дамыту, ғылыми зерттеулер және селекциялау үшін береді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті жануарларды (заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына кіретін су айдындарында және (немесе) учаскелерінде мекендейтін балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда) ғылыми, мәдени-ағарту, тәрбиелік және эстетикалық мақсаттарда пайдалануға рұқсаттар береді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Балық ресурстарын жене өзге де су жануарларынан басқа жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсаттарды аңшылық шаруашылығы субъектілеріне Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері олардың жануарларды алудың бекітілген квотасы шегінде береді. Аңшылық алқаптардың резервтік қорында аңшылық жүргізуге арналған рұқсаттарды беруді Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті жүзеге асырады.

10. Разрешения на пользование животным миром в части рыбных ресурсов и других водных животных выдаются территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства.
11. Разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, выдаются по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и в соответствии с порядком регулирования численности животных, определяемым Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
12. Лица, заинтересованные в получении разрешений в зависимости от вида пользования животным миром, кроме любительской (спортивной) охоты и рыболовства, подают заявку в электронной форме через веб-портал «Е-Лицензирование» либо в бумажной в соответствующее ведомство или его территориальное подразделение.
В заявке указываются:
1) сведения о заявителе (реквизиты для юридических лиц, паспортные данные для физических лиц, дополнительно для иностранцев - срок пребывания в Республике Казахстан с указанием даты въезда и выезда, цель приезда, маршрут движения, адреса временного проживания);
2) вид пользования животным миром;
3) цель изъятия;
4) перечень и количество объектов животного мира, планируемых для изъятия из среды обитания;
5) половозрастной состав (в случае необходимости);
6) сроки изъятия;
7) район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия;
8) способы изъятия (добывание, лов, отстрел, сбор, бой);
9) перечень орудий добывания и лова, плавучих средств.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. К заявке прилагаются следующие документы:
1) исключен постановлением Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) платежный документ об оплате за пользование животным миром;
3) список лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Балық ресурстары және өзге су жануарларын пайдалану бөлігіндегі жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттарды Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері береді.
11. Саны реттелуге жататын жануарлардың түрлерiн алып қоюға рұқсаттар осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын жануарлар санын реттеу тәртiбiне сәйкес берiледi.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.02.01 № 187 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Рұқсаттар алуға мүдделі адамдар әуесқойлық (спорттық) аң аулау мен балық аулаудан басқа, жануарлар дүниесін пайдалану түріне байланысты тиісті ведомствоға немесе оның аумақтық бөлімшесіне «Е-Лицензиялау» веб-порталы арқылы электрондық нысанда немесе қағаз түрінде өтінім береді.
Өтінімде:
1) өтінім беруші туралы мәліметтер (заңды тұлғалар үшін реквизиттер, жеке тұлғалар үшін паспорт деректері, шетелдіктер үшін қосымша - келу және кету күндерін, келу мақсатын, қозғалыс бағытын, уақытша тұратын мекен-жайын көрсете отырып, Қазақстан Республикасында болу мерзімі);
2) жануарлар дүниесін пайдалану түрі;
3) алу мақсаты;
4) мекендейтін ортасынан алынуы жоспарланған жануарлар дүниесі объектілерінің тізбесі мен саны;
5) жыныс-жас құрамы (қажет болған жағдайда);
6) алу мерзімдері;
7) алу болжамдалған учаскенің ауданы (аумағы) мен шекарасы;
8) алу тәсілдері (аулау, ұстау, ату, жинау, соғу);
9) ұстау, аулау қаруларының, жүзгіш құралдардың тізбесі көрсетіледі.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.06.2014 № 702 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
13. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2) жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемақы төлегені туралы төлем құжаты;
3) жануарлар дүниесі объектілерін алуға қатысушы адамдардың тізімі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.06.2014 № 702 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

14. В зависимости от вида пользования животным миром, кроме документов, указанных в пункте 13 настоящих Правил, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы:
1) на охоту (при первичном обращении):
копия договора на ведение охотничьего хозяйства;
в случае, если изъятие объектов животного мира производится с участием иностранцев - копии договора субъекта охотничьего хозяйства с иностранцами на организацию охоты и документа, удостоверяющего их право на охоту, выданного в стране проживания, а также разрешения органов внутренних дел на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан огнестрельного охотничьего оружия и патронов к нему;
2) на промысловое рыболовство (при первичном обращении):
копия договора на ведение рыбного хозяйства (для осуществления прибрежного лова);
копия договора на рыболовство;
3) на научно-исследовательский лов:
копии выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ с оригиналами для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии этих документов в случае непредставления оригинала для сверки;
материалы, обосновывающие предполагаемый объем изъятия объектов животного мира;
при реализации государственного заказа на осуществление научно-исследовательских работ - копия договора с уполномоченным органом и (или) его ведомствами;
4) исключен постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
5) отчет о результатах использования ранее выданных разрешений;
6) на лов в воспроизводственных целях:
биологическое обоснование за исключением случаев вылова для целей выполнения государственного заказа на воспроизводство рыбных ресурсов;
7) на экспериментальный лов:
биологическое обоснование и рекомендации научных организаций;
8) на использование животных в научных целях (при первичном обращении):
копии выписки из научно-тематического плана, утвержденного ученым советом профилирующей научной организации, и программы научно-исследовательских работ с оригиналами для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии этих документов в случае непредставления оригинала для сверки;
обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (биологическое обоснование с положительным заключением государственной экологической экспертизы);
при реализации государственного заказа на осуществление научно-исследовательских работ - копия договора с уполномоченным органом и (или) его ведомствами;

14. Жануарлар дүниесін пайдаланудың түріне байланысты осы ереженің 13-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) аң аулауға (алғашқы өтінім кезінде):
аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған келісім-шарттың көшірмесі;
жануарлар дүниесі объектілерін алу шетелдік адамдардың қатысуымен жүргізілетін болса - аңшылық шаруашылығы субъектісінің шетелдіктермен аң аулауды ұйымдастыруға жасалған келісімшарттың және аң аулау құқығын куәландыратын, тұратын елінде берілген құжаттың көшірмесі, сондай-ақ ішкі істер органдарынан аңшылық атыс қаруын және оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаты;
2) кәсіпшілік балық аулауға (алғашқы өтінім кезінде):
балық шаруашылығын жүргізуге келісім-шарттың көшірмесі (жағалауда аулауды жүзеге асыру үшін);
балық аулауға келісім-шарттың көшірмесі;
3) ғылыми-зерттемелік аулауға:
бейіндейтін ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспарының және ғылыми-зерттеу жұмыстарының бағдарламасының көшірмесі мен оларды салыстыруға арналған түпнұсқасы немесе осы құжаттардың түпнұсқасын салыстыруға ұсынбаған жағдайда нотариалды қуәландырылған көшірмесі;
жануарлар дүниесі объектілерінің аулануы жоспарланып отырған көлеміне негіздеме беретін материалдар;
ғылыми зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға мемлекеттік тапсырысты іске асыру кезінде - уәкілетті органмен және (немесе) оның ведомствосымен жасалған келісім-шарттың көшірмесі;
4) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5) бұрын берілген рұқсаттарды пайдалану нәтижелері туралы есеп;
6) өсімін молайту мақсатында аулауға:
балық ресурстарының өсімін молайту бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау мақсатындағы аулауды қоспағанда, биологиялық негіздеме;
7) эксперименталды аулау жүргізуге:
биологиялық негіздеме жене ғылыми ұйымдардың ұсынымдары;
8) жануарларды ғылыми мақсаттарға пайдалануға (алғашқы өтінім кезінде):
бейіндейтін ғылыми ұйымның ғылыми кеңесі бекіткен ғылыми-тақырыптық жоспары үзіндісінің және ғылыми-зерттеу жұмыстары бағдарламаларының көшірмелері мен салыстыру үшін түпнұсқалары немесе осы түпнұсқасы ұсынбаған жағдайда осы құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері;
жануарлар дүниесі объектілерін алуға негіздеме беретін материалдар (мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы бар биологиялық негіздеме);
ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға мемлекеттік тапсырысты іске асыру кезінде - уәкілетті органмен және (немесе) оның ведомствосымен жасалған шарттың көшірмесі;

9) на использование видов животных в воспроизводственных целях:
обосновывающие материалы изъятия объектов животного мира (копии биологического обоснования с положительным заключением государственной экологической экспертизы).
При обращении через портал документы, указанные в пунктах 13   и 14 Правил, прикрепляются к электронной форме заявки в виде электронных копий.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Комитет лесного и охотничьего хозяйства и его территориальные подразделения и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства рассматривают заявку и прилагаемые к ней документы и в течение пяти рабочих дней с момента регистрации заявки производят выдачу разрешений либо направляют мотивированный письменный отказ.
При не представлении в установленный срок разрешения или мотивированного отказа заявителю, Комитет лесного и охотничьего хозяйства и его территориальные подразделения и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства выдают в течение одного рабочего дня разрешение согласно поданной заявке.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
16. Разрешение на любительское (спортивное) рыболовство в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с изъятием свыше пяти килограмм на одного рыболова за выезд выдается в электронной через портал либо в бумажной форме территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства в день обращения, согласно утвержденных лимитов и в пределах квот изъятия, за исключением водоемов и (или) их участков, входящих в состав особо охраняемых природных территорий со статусом юридического лица.
Для получения разрешения на любительское (спортивное) рыболовство услугополучатели предъявляют документ удостоверяющего личность заявителя, платежный документ об оплате за пользование животным миром.
Для получения на портале разрешения на любительское (спортивное) рыболовство услугополучатели направляют электронную форму заявки и электронную копию платежного документа об оплате за пользование животным миром.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9) жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалануға:
жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюды негіздейтін материалдар (мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысымен биологиялық негіздеменің көшірмелері).
Портал арқылы жүгінген кезде Ереженің 13 және 14-тармақтарында көрсетілген құжаттар өтінімнің электрондық нысанына электрондық көшірмелер түрінде қоса тіркеледі.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.06.2014 № 702 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
15. Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері өтінім мен оған қоса берілген құжаттарды қарап, өтінім тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде рұқсаттар беруді жүргізеді немесе жазбаша дәлелді бас тарту жібереді.
Белгіленген мерзімде өтініш берушіге рұқсат немесе дәлелді бас тарту берілмеген жағдайда Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері берілген өтінімге сәйкес бір жұмыс күн ішінде рұқсат береді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.02.01 № 187 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
16. Заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың құрамына енетін су айдындарын және (немесе) олардың учаскелерін қоспағанда, балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің резервтік қорында бір балықшы бір шыққанда бес килограммнан астам балық алып шығатын әуесқойлық (спорттық) балық аулауға рұқсатты бекітілген лимиттерге сәйкес және алу квоталары шегінде жүгіну күні Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері портал арқылы электрондық не қағаз нысанында береді.
Әуесқойлық (спорттық) балық аулауға рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар өтінім берушінің жеке басын куәландыратын құжатты, жануарлар дүниесін пайдалану үшін төлемақы туралы төлем құжатын береді.
Порталда әуесқойлық (спорттық) балық аулауға рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар өтінімнің электрондық нысанын және жануарлар дүниесін пайдалану үшін төлемақы туралы төлем құжатының электрондық көшірмесін жібереді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

16-1. Любительское (спортивное) рыболовство в резервном фонде рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с изъятием до пяти килограмм на одного рыболова за выезд осуществляется без каких-либо разрешений.
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
16-2. Контрольный лов осуществляется территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства без разрешения на пользование животным миром.
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
17. В разрешении указываются:
1) наименование территориального подразделения ведомства, выдавшего разрешение;
2) наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество его руководителя или фамилия, имя, отчество физического лица, которому выдается разрешение;
3) вид пользования животным миром;
4) цель изъятия;
5) вид животного мира, количество (биомасса), разрешенные к изъятию;
6) половозрастной состав (в случае необходимости);
7) сроки изъятия;
8) способы изъятия (добывание, лов, отстрел, сбор, бой);
9) район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия;
10) способы и орудия изъятия животного мира, применяемые плавучие средства;
11) количество лиц, участвующих в изъятии объектов животного мира;
12) дата выдачи и номер удостоверения охотника (только для разрешения в целях охоты);
13) сумма платежей, внесенная за пользование животным миром, со ссылкой на документ, подтверждающий факт оплаты.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.01.2013 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
18. Разрешения выдаются заявителю или другому лицу по доверенности заявителя под роспись в журнале учета разрешений.
19. Передача разрешения другому юридическому или физическому лицу не допускается.
В случае если по условиям договора на рыболовство, рыболовство осуществляется на нескольких рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, а также несколькими суднами, бригадами или звеньями, разрешение на пользование животным миром выдается на каждый участок, судно, бригаду или звено.
20. Разрешения на пользование видами животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, могут иметь форму марок. В марке указываются: изображение и наименование животного, ставка платы за одну особь. Перечень видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, на пользование которых разрешения могут иметь форму марок, устанавливается уполномоченным органом.

16-1. Бір балықшы бір шыққанда бес килограмға дейін алып шығатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерiнiң резервтiк қорында әуесқойлық (спорттық) балық аулау қандай да бiр рұқсатсыз жүзеге асырылады.
Ескерту. Ереже 16-1-тармақпен толықтырылды  - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16-2. Бақылау үшін аулауды Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері жануарлар дүниесiн пайдалануға арналған рұқсатсыз жүзеге асырады.
Ескерту. Ереже 16-2-тармақпен толықтырылды  - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Рұқсатта:
1) рұқсатты берген ведомствоның аумақтық бөлімшесінің атауы;
2) заңды тұлғаның атауы жене оның басшысының тегі, аты, әкесінін аты немесе рұқсат берілетін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты;
3) жануарлар дүниесін пайдаланудың түрі;
4) алу мақсаты;
5) алуға рұқсат етілген жануарлар дүниесінің түрі, саны (биомассасы);
6) жыныс-жас құрамы (қажет жағдайда);
7) алудың мерзімдері;
8) алудың әдістері (аулау, ұстау, ату, жинау және тағы басқа);
9) алу болжалған учаскенің ауданы (аумағы) мен шекарасы;
10) жануарлар дүниесін алу тәсілдері мен құралы, пайдаланылатын жүзу құралдары;
11) жануарлар дүниесі объектілерін алуға қатысушы адамдардың саны;
12) аңшы куәлігінің берілген уақыты және нөмірі (тек қана аң аулау мақсатындағы рұқсат үшін);
13) төлемнің төленгенін растайтын құжатқа сүйене отырып, жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төленген төлемдердің сомалары көрсетіледі.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.01.2013 № 34 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
18. Рұқсаттар өтінім берушіге немесе өтінім берушінің сенімхаты бойынша басқа адамға рұқсатты есепке алу журналына қол қою арқылы беріледі.
19. Рұқсатты басқа заңды немесе жеке тұлғаға беруге жол берілмейді.
Егер балық аулауға шарт ережесі бойынша балық аулау су тоғандардың және (немесе) учаскелердің сондай-ақ бірнеше кемемен, бригадамен немесе звеномен жүзеге асырылса, жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат және ауланған балықты тіркеу журналы әрбір учаскеге, кемеге, бригада немесе звеноға беріледі.
20. Аң аулау және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлардың түрлерін пайдалануға арналған рұқсаттар маркалар нысанында болуы мүмкін. Маркада: жануардың бейнесі мен атауы, бір басқа төленетін ставка көрсетіледі. Рұқсаттар маркалар нысанында болуы мүмкін аң аулау және балық аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің тізбесін уәкілетті орган белгілейді.

21. В выдаче разрешений отказывается в следующих случаях:
1) представления сведений, указанных в заявке, не в полном объеме;
2) недостоверности сведений, указанных в заявке;
3) отрицательного заключения государственной экологической экспертизы либо его отсутствия.
В случае установления факта неполноты или неправильности оформления заявки и документов Комитет лесного и охотничьего хозяйства и (или) его территориальные подразделения и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении. При устранении заявителем указанных препятствий заявка и документы рассматриваются на общих основаниях.
Сноска. Пункт 21 в редакции постановления Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
22. Выдача разрешений регистрируется в специальном журнале "Учет и регистрация разрешений на пользование животным миром".
Сводная информация о выданных в течение года разрешениях представляется территориальными подразделениями в соответствующее ведомство.
23. Форма заявки, журнала учета разрешений, в том числе учет и  отчетность по ним, утверждаются уполномоченным органом.
24. Срок действия разрешений на пользование видами животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, устанавливается в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
25. По окончании срока действия разрешения, в течение тридцати календарных дней пользователем представляется отчет о результатах его использования в орган, выдавший разрешение.
26. Решения ведомств и их территориальных подразделений об отказе выдаче разрешений или не выдача разрешений в установленный настоящими Правилами срок, могут быть обжалованы в вышестоящий уполномоченный орган и (или) суд в порядке, установленном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на пользование животным миром,
утвержденным постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года № 1469
Сноска. Правый верхний угол с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.03.2011 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
(наименование областной территориальной инспекции
лесного и охотничьего хозяйства)
Номер:__________                              Дата выдачи: ________ РАЗРЕШЕНИЕ
на использование животных в научных,
культурно-просветительских,
воспитательных и эстетических целях Выдано: ___________________________________________________________ Способы изъятия ___________________________________________________ Ответственные лица
за использование
разрешения: _______________________________________________________ Перечень и количество объектов, планируемых для изъятия:
Вид животных Количество (особей) Район (территория) и границы участка
Итоговая сумма оплаты _____________________________________________ Половозрастной состав (в случае необходимости): ___________________ Срок изъятия с: ________________________ по _______________________ Способ изъятия: ___________________________________________________ Срок представления отчета
об использовании разрешения: ______________________________________ Контроль возлагается на: __________________________________________ Уполномоченное лицо: ______________________________________________
Примечание: на бланке уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира
Лицевая сторона
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства охраны окружающей среды Республики
Казахстан
Комитет лесного и
охотничьего хозяйства
Министерства
охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Наименование субъекта
охотничьего хозяйства
____________________
областная
территориальная
инспекция лесного и
охотничьего хозяйства
____________________
областная
территориальная
инспекция лесного и
охотничьего хозяйства
__________________
КОРЕШОК РАЗРЕШЕНИЯ
№ __ на производство
охоты на диких
животных (остается в
областной
территориальной
инспекции лесного и
охотничьего хозяйства,
выдавшей разрешение)
Выдано субъекта
охотничьего хозяйства
______________________
______________________
На добычу ___________
(вид животного, пол,
количество) В целях_________________
(любительской,
спортивной,
промысловой охоты,
добычи трофея)
Сроки действия с
«__» _______ года по
«__» ______ года
Место охоты
________________
___________________
Оплаченная сумма за
добычу диких животных,
_______________ тенге
Дата выдачи
«__» ____ года
Выдал _______________
(подпись
ответственного лица
облтеринспекции за
выдачу)
Получил _____________
(подпись представителя
субъекта охотничьего
хозяйства)
(заполняется
облтеринспекцией)
РАЗРЕШЕНИЕ № __ на
производство охоты на
диких животных
(неиспользованное
разрешение
возвращается в
областную
территориальную
инспекцию лесного и
охотничьего
хозяйства,
выдавшей разрешение)
Выдано субъекта
охотничьего хозяйства
_____________________
На добычу ___________
_____________________
(вид животного, пол,
количество)
В целях ____________
(любительской,
спортивной,
промысловой охоты,
добычи трофея)
Сроки действия с
«__» ________ года по
«__» ________ года
Место охоты _______
____________________
Оплаченная сумма за
добычу диких
животных,
_______________ тенге
Дата выдачи
«__» _________ год
Выдал ___________
(подпись начальника
областной
территориальной
инспекции лесного и
охотничьего
хозяйства)
Получил _____________
(подпись
представителя
субъекта охотничьего
хозяйства)
(заполняется
облтеринспекцией)
ТАЛОН РАЗРЕШЕНИЯ
№ __ на производство
охоты на диких животных
(выдается субъектом
охотничьего хозяйства
охотнику)
Выдано охотнику
______________________
Удостоверение охотника
______________________
(серия, номер)
На добычу
В целях _______________
(любительской,
спортивной, промысловой
охоты, добычи трофея)
Срок охоты
с «__» _________ года
по «___» _______ года
Дата выдачи
«___» __________ года
Выдал _______________
(подпись ответственного
лица субъекта
охотничьего хозяйства за
выдачу)
Действителен только на
территории охотничьего
хозяйства при наличии
путевки субъекта
охотничьего хозяйства
Охотхозяйственная
организация __________
_______________________
М.П. (заполняется
субъектом охотничьего
хозяйства)
Оборотная сторона разрешения
Отметка об
использовании
ТАЛОНА РАЗРЕШЕНИЯ (заполняется субъектом
охотничьего хозяйства)
Охотник __________________
Удостоверение охотника
__________________________
серия, номер
Участвуют: _______________
(заполняется при
коллективной охоте,
__________________________
Ф.И.О., серия и номер
удостоверения охотника)
__________________________
__________________________
__________________________
Место охоты ______________
(территория и граница
участка предполагаемого
изъятия) _________________
М.П. субъекта охотничьего
хозяйства
Добыл
__________________________
«___» _____________ года
Представитель субъекта
охотничьего хозяйства
контролирующее охоту
__________________________
(подпись с указанием
__________________________
фамилии и инициалов)
(заполняется субъектом
охотничьего хозяйства)
Отметка об использовании
РАЗРЕШЕНИЯ
Вид
животных
Количество
Всего
добыто,
дата
добычи
Подпись
охотника
самцов
самок
сеголетков
Представитель субъекта охотничьего
хозяйства контролирующее охоту
________________________________________
(фамилия, имя, отчество,
________________________________________
(должность, подпись)
Разрешение формата А-4, изготавливается типографическим способом, со степенями защиты.
В каждой части бланка типографическим способом проставляются номера.
Цвет - светло-синий.

21. Рұқсаттарды беруден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) өтінімде көрсетілген мәліметтер толық емес болса;
2) өтінімде көрсетілген мәліметтер жалған болса;
3) мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы немесе ол болмаса.
Өтінімнің және құжаттардың толық болмау немесе дұрыс ресімделмеу фактілері орын алған жағдайда Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті және (немесе) оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері екі жұмыс күні ішінде одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді. Өтініш беруші көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда өтінім және құжаттар жалпы негізде қаралады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.02.01 № 187 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
22. Рұқсат беру "Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттарды есепке алу мен тіркеу" туралы арнайы журналда тіркеледі.
Аумақтық бөлімшелер жыл бойы берілген рұқсаттар туралы жиынтық мәліметті тиісті ведомствоға береді.
23. Өтінім, рұқсат беру журналының нысаны сонымен бірге олардың есептілігі мен санағы, уәкілетті органмен бекітіледі.
24. Аң аулау және балық аулау объектілеріне жататын жануарлар түрлерін пайдалануға арналған рұқсаттардың әрекет ету мерзімі Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасына сәйкес белгіленеді.
25. Пайдаланушы рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін отыз күн ішінде оны пайдалану нәтижелері туралы рұқсат берген органға есеп береді.
26. Ведомстволар мен олардың аумақтық бөлімшелерінің рұқсаттар беруден бас тарту туралы шешімдеріне немесе осы Ережеде белгіленген мерзімде рұқсаттар берілмегеніне Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған уәкілетті органға және (немесе)
сотқа шағымдануға болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1469 қаулысымен
бекітілген
Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру ережесіне
1-қосымша
Ескерту. Ереже 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.29 № 286 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
_____________________________________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясының атауы)
Нөмірі: __________                        Берілген күні: ________ Жануарларды ғылыми, мәдени-ағартушылық, тәрбие және
эстетикалық мақсаттарда пайдалануға арналған
РҰҚСAТ Берілді: _________________________________________________________
Aлу тәсілдері: ___________________________________________________
Рұқсатты пайдалану үшін
жауапты адамдар: _________________________________________________       Aлу үшін жоспарланған объектілердің тізбесі мен саны:
Жануарлардың түрлері Саны (дарақтар) Aудан (аумақ) және учаске шекаралары
Төлемнің жиынтық сомасы __________________________________________
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда):
_________________________________________
Aлу мерзімі: ___________ бастап, ___________ _____________ дейін.
Aлу тәсілі:______________________________________________________
Рұқсатты пайдалану туралы есептің берілу мерзімі: _______________
Бақылау: _______________________________________________ жүктеледі.
Уәкілетті адам: ___________________________________________________
Ескертпе: жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы уәкілетті органның бланкісінде
Aлдыңғы беті
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті
Aңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы
____________________
облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы
____________________
облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясы
__________________
Жабайы жануарлар аулауға
№ __ РҰҚСAТ ТҮБІРТЕГІ
(рұқсат берген облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясында қалады)
Aңшылық шаруашылығы субъектісіне берілді
______________________
______________________
___________ аулауға
(жануардың түрі, жынысы,
саны)
_____________ мақсатында
(әуесқойлық, спорттық,
кәсіпшілік аң аулау, олжа
үшін аулау)
Қолданылу мерзімі
__ жылғы «__» ____ бастап
_____жылғы «__» ___ дейін
Aң аулау орны
________________
___________________
Жабайы жануарлар аулау
үшін төленген сома
_______________ теңге
Берілген күні
___ жылғы «__» _______
Берген _______________
(облыстық аумақтық
инспекцияның беру үшін
жауапты адамының қолы)
Aлдым _____________
(аңшылық шаруашылығы
субъектісі өкілінің
қолы)
(облыстық аумақтық инспекция толтырады)
Жабайы жануарлар аулауға
№ __ РҰҚСAТ
(пайдаланылмаған рұқсат рұқсат берген облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясына қайтарылады)
Aңшылық шаруашылығы субъектісіне берілді
____________________
____________________
___________ аулауға
(жануардың түрі, жынысы, саны)
_________ мақсатында
(әуесқойлық, спорттық, кәсіпшілік аң аулау, олжа үшін аулау)
Қолданылу мерзімі
__ жылғы «__» _____ бастап
__ жылғы «__» _____ дейін
Aң аулау орны
________________
___________________
Жабайы жануарлар олжалау үшін төленген сома
_____________ теңге
Берілген күні
___ жылғы «__» ____
Берген ____________
(облыстық аумақтық инспекция басшысының қолы)
Aлдым _____________
(аңшылық шаруашылығы
субъектісі өкілінің
қолы)
(облыстық аумақтық инспекция толтырады)
Жабайы жануарлар аулауға
№ __ РҰҚСAТ ТAЛОНЫ
(аңшылық шаруашылығы субъектісі аңшыға береді)
Aңшыға берілді
_____________________
Aңшы куәлігі
____________________
(сериясы, нөмірі)
_________ мақсатында
(әуесқойлық, спорттық, кәсіпшілік аң аулау, олжа үшін аулау)
Aң аулау мерзімі
__ жылғы «__» _______
бастап
___ жылғы «__» ______
дейін
Берілген күні
___ жылғы «__» _____
Берген ______________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің беруге жауапты адамының қолы)
Aңшылық шаруашылығы субъектісінің жолдамасы болған жағдайда аңшылық шаруашылығының аумағында ғана жарамды
Aңшылық шаруашылығы ұйымы
_____________________
_____________________
М.О.
(аңшылық шаруашылығы субъектісі толтырады)
Рұқсаттың сыртқы беті
РҰҚСAТ ТAЛОНЫН пайдалану туралы белгі
(аңшылық шаруашылығы субъектісі толтырады)
Aңшы __________________
Aңшы куәлігі
_______________________
сериясы, нөмірі
Қатысады:
_______________________
(ұжымдық аң аулау кезінде
толтырылады,
_______________________
Т.A.Ә., аңшы куәлігінің
сериясы және нөмірі)
_______________________
_______________________
_______________________
Aң аулау орны
_______________________
(болжамды аулау учаскесінің
аумағы мен шекарасы)
_______________________
аңшылық шаруашылығы
субектісінің М.О.
Олжаладым
_______________________
____ жылғы «___» ___________
Aң аулауды бақылаған аңшылық
шаруашылығы субъектісінің
өкілі
_______________________
(тегі мен аты-жөні
_______________________
көрсетілген қолы)
(аңшылық шаруашылығы
субъектісі толтырады)
РҰҚСAТТЫҢ
пайдаланылуы туралы белгі
Жануарлар
түрі
Саны
Олжаланғаны барлығы,
олжалау күні
Aңшының қолы
аталықтар
ұрғашылар
төлі
Aң аулауды бақылаған аңшылық
шаруашылығы субъектісінің өкілі
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты,
________________________________________
лауазымы, қолы)
A-4 форматтағы рұқсат баспаханалық тәсілмен, қорғаныш дәрежелерімен жасалады.
Бланкінің әрбір бөлігіне баспаханалық тәсілмен нөмірлер қойылады.
Түсі - ашық-көк.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1469 қаулысымен
бекітілген
Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру ережесіне

Приложение 1-1
к Правилам выдачи разрешений
на пользование животным миром,
утвержденным постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года № 1469
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________________________________________________________
(наименование областной территориальной
инспекции лесного и охотничьего хозяйства)
Номер: __________                          Дата выдачи: _____________
РАЗРЕШЕНИЕ
на использование животных в воспроизводственных целях
Цель использования животных: _______________________________________
Выдано: ____________________________________________________________
Способ изъятия: ____________________________________________________
Ответственные лица за использование
разрешения: ________________________________________________________
Перечень и количество объектов, планируемых для изъятия:
Вид животных
Количество (особей)
Район (территория) и границы участка
Итоговая сумма оплаты _____________________________________________
Половозрастной состав (в случае необходимости): ___________________
Срок изъятия с: _____________________ по __________________________
Срок представления отчета об использовании
разрешения: _______________________________________________________
Контроль возлагается на: __________________________________________
Уполномоченное лицо: ______________________________________________
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешений на
пользование животным миром
утвержденным постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 31 декабря
2004 года № 1469
Сноска. Правила дополнены приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.03.2011 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 26.06.2014 № 702 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Комитет рыбного хозяйства
Министерства окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
_______________________________________________________
(территориальное подразделение)
Номер:__________                          Дата выдачи: ________ РАЗРЕШЕНИЕ
на пользование животным миром Выдано: _____________________________________________________
Вид пользования _____________________________________________
Цель изъятия ________________________________________________
Наименование водоема ________________________________________
Способы изъятия _____________________________________________
Ответственные лица за
использование разрешения ____________________________________ Перечень и количество объектов, планируемых
для изъятия из среды обитания:
Вид рыб и других животных Количество (кг, тн)
Половозрастной состав
(в случае необходимости) ____________________________________
Сроки изъятия c _____________________ по ____________________
Район (территория) и границы участка предполагаемого изъятия
_____________________________________________________________
Орудия изъятия:
Наименование орудия изъятия Количество шт.
Плавательные средства:
Название судна Количество шт.
Уполномоченное лицо:
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешений на
пользование животным миром
утвержденным постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 31 декабря
2004 года № 1469
Сноска. Правый верхний угол с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.03.2011 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Форма марки
Верхняя часть марки
____________________________________
|                                    | ^
|         Разрешение                 | |
|                                    | |
| количество                         | |
| особей                             | |
|                                    | |
|                                    | |
|     Наименование животного с       | |  23,5 мм
|          изображением              | |
|                                    | |
|    Наименование уполномоченного    | |
|      органа в области охраны,      | |
|         воспроизводства и          | |
|  использования животного мира      | |
|                                    | |
|____________________________________| V
<------------------------------------>
17,5 мм
Нижняя часть марки
____________________________________
|  Корешок                           |
|                                    |
|                                    |
| Количество                         |
| особей                             |
|                                    |
|                                    |
|     Наименование животного         |
|                                    |
|                                    |
|    Наименование уполномоченного    |
|      органа в области охраны,      |
|         воспроизводства и          |
|  использования животного мира      |
|                                    |
|____________________________________|
Примечание: марка изготавливается типографическим способом, со степенями защиты, описание марки на государственном языке.
Приложение 4
к Правилам
выдачи разрешений на
пользование животным миром

1-1-қосымша
Ескерту. Ереже 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
_____________________________________________________________________
(облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық
инспекциясының атауы)
Нөмірі:__________                   Берілген күні: ________ Жануарлардың өсімін молайту мақсаттарында пайдалануға
РҰҚСAТ Жануарларды пайдалану мақсаты: ____________________________________
Берілді: __________________________________________________________
Aлу тәсілі: _______________________________________________________
Рұқсатты пайдалану үшін
жауапты адамдар:  ________________________________________________
Aлу үшін жоспарланған объектілердің тізбесі мен саны:
Жануарлардың түрлері Саны (дарақтар) Aудан (аумақ) және учаске шекаралары
Төлемнің жиынтық сомасы ___________________________________________
Жыныстық-жас құрамы (қажет болған жағдайда): ______________________
Aлу мерзімі: _____________________________ бастап,
________________________ ____________________дейін.
Рұқсат беруді пайдалану туралы есептің берілу мерзімі: ___________
Бақылау: ______________________________________________ жүктеледі.
Уәкілетті адам: ___________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1469 қаулысымен
бекітілген
Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру ережесіне
2-қосымша
Ескерту. Ереже 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.29 № 286 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.06.2014 № 702 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің
Балық шаруашылығы комитеті
_____________________________________________________________________
(аумақтық бөлімше)
Нөмір:__________                         Берілген күні: ________ Жануарлар дүниесін пайдалануға
РҰҚСAТ Берілді: _________________________________________________________
Пайдалану түрі: ___________________________________________________
Aлып қою мақсаты: _________________________________________________
Су қоймасының атауы: ______________________________________________
Aлып тастау тәсілі: _______________________________________________
Рұқсатты пайдалану үшін жауапты адамдар: _________________________
Мекендейтін ортасынан алынуы жоспарланған жануарлар дүниесі
объектілерінің тізбесі мен саны:
Балықтардың және басқа да су жануарларының түрлері Саны (кг, тн)
Жыныс-жас құрамы (қажет болған жағдайда) _________________________
Aлу мерзімі ________________ бастап, _______________________ дейін
Болжамды алу учаскесінің ауданы (аумағы) мен шекарасы ___________
Aлу құралдары:
Aлу құралдарының атауы Саны дана
Жүзу құралдары:
Кеме атауы Саны дана
Уәкілетті адам:
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1469 қаулысымен
бекітілген
Жануарлар дүниесін пайдалануға
рұқсат беру ережесіне
3-қосымша
Ескерту. Ереже 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.29 № 286 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді) Қаулысымен.
Марка нысаны
Марканың жоғарғы бөлігі
Марканың төменгі бөлігі
Түбірек
Дарақтар саны
Жануар атауы
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның атауы
Ескертпе: Марка қорғаныш қабатымен баспаханалық тәсілмен жасалады, марканың сипаттамасы мемлекеттік тілде.
Жануарлар дүниесiн пайдалануға
рұқсат беру ережесiне
4-қосымша

Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии  с постановлением Правительства РК от 01.02.2012 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Лицевая сторона
РАЗРЕШЕНИЕ № __
На изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
Выдано (наименование юридического лица или фамилия,
имя, отчество физического лица)
Ответственные лица за использование разрешения
(фамилия, имя, отчество)
Территория и границы участка, где используется
разрешение
Способы регулирования численности видов животных
п/п
Виды животных
Количество
объектов
животного
мира
Срок изъятия с «__» ______ года по «__» _____ года
Срок представления отчета об использовании
разрешения
«__» ______
года
Контроль возлагается на (наименование
территориального подразделения соответствующего
ведомства)

Ескерту. Ереже 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.02.01 № 187 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Алдыңғы бетi
Саны реттелуге жататын жануарлардың түрлерiн алып қоюға
№____РҰҚСАТ
Берiлдi (заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегi, аты-жөнi)
Рұқсатты пайдалануға жауапты адамдар (тегi, аты-жөнi)
Рұқсат пайдаланылатын учаскенiң аумағы мен шекарасы
Жануарлар түрлерінің санын реттеу әдістері
Р/с
Жануарлар түрлерi
Жануарлар дүниесі объектілерінің саны
Алу мерзiмi______жылғы «__»_______ бастап
______ жылғы «___»______________ аралығы
Рұқсатты пайдалану туралы есеп беру мерзiмi
______жылғы «__»______
Бақылау (тиісті ведомствоның аумақтық бөлiмшесiне атауы) жүктеледi
Басшы________________________________________________________
(рұқсатты берген орган басшысының тегi, аты-жөнi, қолы)
Рұқсаттың артқы бетi
«Тiркелдi»
______________________________________________________________
(тиісті ведомствоның аумақтық бөлiмшесiнiң атауы)
Бастық_______________________________________
(тегi, аты-жөнi)
Қолы_____________
М.О.
Ескертпе: Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің немесе оның аумақтық бөлімшесінің немесе Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесінің бланкiсiнде.