Об образовании Наблюдательного комитета по Проекту развития таможенной службы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 358
В соответствии со статьей 4 Соглашения о займе (Проект развития таможенной службы) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Исключен постановлением Правительства РК от 29.01.2011 № 39.
2. Утвердить прилагаемое положение о Наблюдательном комитете по Проекту развития таможенной службы.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить принятие Руководства по реализации Проекта развития таможенной службы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2009 года № 358
Состав
Наблюдательного комитета по Проекту развития
таможенной службы
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 17.11.2009 № 1859.
Жамишев                     - Министр финансов Республики Казахстан,
Болат Бидахметович            председатель
Карбузов                    - председатель Комитета таможенного
Козы-Корпеш Жапарханович      контроля Министерства финансов
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Сукуров                     - начальник управления модернизации
Нурболат Николаевич           и перспективного развития Комитета
таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан,
секретарь
Есекеев                     - Председатель Агентства по
Куанышбек Бахытбекович        информатизации и связи
Республики Казахстан
Даленов                     - вице-министр финансов
Руслан Ерболатович            Республики Казахстан
Сулейменов                  - председатель Комитета государственной
Серик Ирмашевич               инспекции в агропромышленном
комплексе Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
Жансугуров                  - заместитель председателя Комитета
Болат Амангельдиевич          транспортного контроля Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Кипшаков                    - заместитель председателя Налогового
Аргын Мыктыбаевич             комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
Садвакасов                  - заместитель председателя Комитета
Нуркан Олжабаевич             государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Кунтубаев                   - директор Департамента информационных
Думан Жаппарбекович           технологий Министерства финансов
Республики Казахстан
Алимбетова                  - заместитель директора Департамента
Алия Назымбековна             внешнеторговой политики Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Касымова                    - заместитель директора Департамента
Индира Базаркановна           международных отношений Министерства
финансов Республики Казахстан
Кучерова                    - заместитель директора Департамента
Светлана Александровна        развития обороны, правоохранительной
системы и государственных органов
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Тулубаев                    - заместитель начальника Главного
Сергей Анатольевич            управления пограничного контроля
Пограничной службы Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
Шабанова                    - главный эксперт управления
Асель Нажимовна               международного сотрудничества
Департамента международных отношений
Министерства финансов
Республики Казахстан
Аханова                     - вице-президент Торгово-промышленной
Салтанат Музарафовна          палаты Республики Казахстан
(по согласованию)
Никитинская                 - первый заместитель председателя
Екатерина Сергеевна           объединение юридических лиц
«Национальная экономическая палата
Казахстана «Союз «Атамекен»
(по согласованию)
Рахимжанова                 - заместитель исполнительного директора
Арман Даутовна                Форума предпринимателей Казахстана
(по согласованию)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2009 года № 358
Положение о
Наблюдательном комитете по Проекту развития
таможенной службы
1. Общие положения
1. Наблюдательный комитет (далее - Наблюдательный комитет) по Проекту развития таможенной службы (далее - Проект) создан с целью осуществления руководства и надзора за Проектом, а также межведомственной координации его реализации в соответствии с требованиями, критериями и операционными процедурами, указанными в Руководстве по реализации Проекта.

Кеден қызметін дамыту жобасы жөніндегі Байқау комитетін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 358 Қаулысы
Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімнің (Кеден қызметін дамыту жобасы) 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.01.29 № 39 Қаулысымен.
2. Қоса беріліп отырған Кеден қызметін дамыту жобасы жөніндегі Байқау комитеті туралы ереже бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кеден қызметін дамыту жобасын іске асыру жөніндегі басшылықтың қабылдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 20 наурыздағы
N 358 қаулысымен
бекітілген
Кеден қызметін дамыту жобасы жөніндегі
Байқау комитетінің құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2009.11.17 N 1859 Қаулысымен.
Жәмішев                 - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі,
Болат Бидахметұлы         төраға
Кәрбозов                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қозы-Көрпеш Жапарханұлы   Кедендік бақылау комитетінің төрағасы,
төрағаның орынбасары
Сүкіров                 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Нұрболат Николайұлы       Кедендік бақылау комитеті жаңғырту және
перспективалық даму басқармасының бастығы,
хатшы
Есекеев                 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
Қуанышбек Бақытбекұлы     байланыс агенттігінің төрағасы
Дәленов                 - Қазақстан Республикасының Қаржы
Руслан Ерболатұлы         вице-министрі
Сүлейменов              - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Серік Ирмашұлы            министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі
мемлекеттік инспекция комитетінің төрағасы
Жансүгіров              - Қазақстан Республикасы Көлік және
Болат Амангелдіұлы        коммуникация министрлігі Көліктік бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Қыпшақов                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Арғын Мықтыбайұлы         Салық комитеті төрағасының орынбасары
Сәдуақасов              - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Нұрқан Олжабайұлы         министрлігі Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитеті төрағасының орынбасары
Күнтубаев               - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Думан Жаппарбекұлы        Ақпараттық технологиялар департаментінің
директоры
Әлімбетова              - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
Әлия Назымбекқызы         министрлігі Сыртқы сауда саясаты
департаменті директорының орынбасары
Қасымова                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Индира Базарқанқызы       Халықаралық қатынастар департаменті
директорының орынбасары
Кучерова                - Қазақстан Республикасы Экономика және
Светлана Александровна    бюджеттік жоспарлау министрлігі Қорғанысты,
құқық қорғау жүйесін және мемлекеттік
органдарды дамыту департаменті директорының
орынбасары
Тулубаев                - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
Сергей Анатольевич        комитеті Шекара қызметінің Шекаралық
бақылау бас басқармасы бастығының
орынбасары
Шабанова                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әсел Нәжімқызы            Халықаралық қатынастар департаменті
халықаралық ынтымақтастық басқармасының бас
сарапшысы
Аханова                 - Қазақстан Республикасы Сауда-өнеркәсіп
Салтанат Мұзарафқызы      палатасының вице-президенті (келісім
бойынша)
Никитинская             - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық
Екатерина Сергеевна       экономикалық палатасы" заңды тұлғалар
бірлестігі төрағасының бірінші орынбасары
(келісім бойынша)
Рахымжанова             - Қазақстан кәсіпкерлер форумы атқарушы
Арман Дәуітқызы           директорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 20 наурыздағы
N 358 қаулысымен
бекітілген
Кеден қызметін дамыту жобасы жөніндегі Байқау комитеті туралы ереже 1. Жалпы ережелер
1. Кеден қызметін дамыту жобасы (бұдан әрі - Жоба) жөніндегі Байқау комитеті (бұдан әрі - Байқау комитеті) Жобаға басшылық жасауды және оны қадағалауды, сондай-ақ Жобаны іске асыру жөніндегі басшылықта көрсетілген талаптарға, өлшемдер мен операциялық рәсімдерге сәйкес оны іске асыруды ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру мақсатында құрылған.

2. Рабочим органом Наблюдательного комитета является Министерство финансов Республики Казахстан.
2-1. Состав Наблюдательного комитета утверждается приказом Министра финансов Республики Казахстан по представлению заинтересованными государственными органами, общественными и иными организациями кандидатур своих представителей и по согласованию с Международным Банком Реконструкции и Развития.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.01.2011 № 39.
3. Наблюдательный комитет в своей деятельности руководствуется Конституцией, Соглашением о займе (Проект развития таможенной службы) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года, законами Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Наблюдательный комитет создается на период действия Проекта.
2. Права и обязанности Наблюдательного комитета
5. Наблюдательный комитет обязан:
1) осуществлять надзор за реализацией Проекта в целях обеспечения достижения целей Проекта, а также межведомственного сотрудничества и согласованности действий;
2) рассматривать и утверждать план закупок Проекта и план реализации Проекта, годовые отчеты по Проекту;
3) рассматривать и оценивать результаты мероприятий, проведенных в рамках Проекта;
4) изучать и одобрять пилотные проекты, назначать руководителей пилотных проектов и утверждать их функции;
5) рассматривать иные вопросы, связанные с реализацией Проекта.
6. Наблюдательный комитет имеет право:
1) получать от рабочего органа копии аудиторских отчетов о расходовании активов и иную информацию в рамках реализации Проекта;
2) в соответствующих случаях привлекать для консультаций специалистов таможенных органов Республики Казахстан, других государственных органов и иных организаций.
3. Организация деятельности Наблюдательного комитета
7. Председателем Наблюдательного комитета является вице-министр финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.01.2011 № 39.
8. Председатель Наблюдательного комитета руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях, планирует работу и осуществляет общий контроль за исполнением, решений принятых по результатам заседаний Наблюдательного комитета, а также несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Наблюдательным комитетом и за решения, вырабатываемые Наблюдательным комитетом. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя Наблюдательного комитета.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Байқау комитетініңжұмыс органы болып табылады.
2-1. Байқау комитетінің құрамы мүдделі мемлекеттік органдардың, қоғамдық және өзге ұйымдардың өз өкілдерінің кандидатураларын ұсынуы бойынша және Халықаралық Қайта Құру және Даму банкімен келісім бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
Ескерту. 1-тарау 2-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.01.29 № 39 Қаулысымен.
3. Байқау комитеті өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, 2008 жылғы 19 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған "Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі арасындағы Қарыз туралы келісімді (Кеден қызметін дамыту жобасы), Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Байқау комитеті Жоба қолданыста болған кезеңге құрылады.
2. Байқау комитетінің құқықтары мен міндеттері
5. Байқау комитеті:
1) жобаның мақсатына қол жеткізуді, сондай-ақ ведомствоаралық ынтымақтастық пен іс-әрекеттердің келісімділігін қамтамасыз ету мақсатында Жобаны іске асыруды қадағалауды жүзеге асыруға;
2) Жобаның сатып алу жоспарын және Жобаны іске асыру жоспарын, Жоба бойынша жылдық есептерді қарауға және бекітуге;
3) Жоба шеңберінде өткізілген іс-шаралардың нәтижелерін қарауға және бағалауға;
4) пилоттық жобаларды зерделеу мен мақұлдауға, пилоттық жобалардың басшыларын тағайындауға және олардың функцияларын бекітуге;
5) Жобаны іске асыруға байланысты өзге де мәселелерді қарауға міндетті.
6.Байқау комитетінің:
1) Жобаны іске асыру шеңберінде активтерді шығыстау және өзге де ақпараттар туралы аудиторлық есептің көшірмесін жұмыс органынан алуға;
2) тиісті жағдайларда Қазақстан Республикасы кеден органдарының, басқа мемлекеттік органдардың және өзге ұйымдардың мамандарын консультация алу үшін тартуға құқығы бар.
3. Байқау комитетінің қызметін ұйымдастыру
7. Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі Байқау комитетінің төрағасы болып табылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.01.29 № 39 Қаулысымен.
8. Байқау комитетінің Төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, отырыстарда төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және Байқау комитеті отырыстарының нәтижелері бойынша қабылданған шешімдердің орындалуын жалпы бақылауды жүзеге асырады, сондай-ақ қолданыстағы заңнамаға сәйкес Байқау комитеті жүзеге асыратын қызметке және Байқау комитеті әзірлейтін шешімдерге жеке жауапкершілікте болады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын Байқау комитеті төрағасының орынбасары орындайды.

9. Наблюдательный комитет проводит заседания по мере необходимости, но не реже двух раз в год. Заседания считаются правомочными, если на них присутствует не менее двух третей от общего числа членов Наблюдательного комитета.
10. Подготовку предложений по повестке дня заседаний Наблюдательного комитета, необходимых документов, материалов и оформление протокола после заседания осуществляет секретарь Наблюдательного комитета.
11. Секретарь не является членом Наблюдательного комитета.
12. Материалы рабочих заседаний Наблюдательного комитета после согласования с председателем будут опубликовываться на сайтах Министерства финансов Республики Казахстан и Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Решения Наблюдательного комитета принимаются голосованием или заочным голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Наблюдательного комитета. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.11.2009 № 1859.
13-1. Заочное голосование проводится по поручению председателя Наблюдательного комитета или заместителя председателя Наблюдательного комитета.
Сноска. Положение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.11.2009 № 1859.
13-2. Срок для заочного голосования членов Наблюдательного комитета не должен превышать 3-х рабочих дней со дня рассылки материалов по проекту для голосования. При необходимости председателем Наблюдательного комитета или заместителем председателя Наблюдательного комитета по согласованию с председателем Наблюдательного комитета сроки для заочного голосования могут быть сокращены.
Сноска. Положение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.11.2009 № 1859.
13-3. До окончания срока заочного голосования члены Наблюдательного комитета направляют в рабочий орган письменные ответы, в которых выражают свое мнение. В случае непредставления письменного ответа в указанный срок считается, что член Наблюдательного комитета проголосовал за принятие проекта. Голосование осуществляется членами Наблюдательного комитета без права замены.
Сноска. Положение дополнено пунктом 13-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 17.11.2009 № 1859.
14. По результатам проведения заседаний Наблюдательного комитета составляется протокол, подписываемый всеми ее членами.

9. Байқау комитеті отырыстарын қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде екі рет өткізеді. Отырыс егер, оған Байқау комитеті мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, заңды болып есептеледі.
10. Байқау комитеті отырыстарының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындауды және отырыстан кейін хаттаманы ресімдеуді Байқау комитетінің хатшысы жүзеге асырады.
11. Хатшы Байқау комитетінің мүшесі болып табылмайды.
12. Төрағамен келісілгеннен кейін, Байқау комитетінің жұмыс отырыстарының материалдары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің сайттарында жарияланады.
13. Байқау комитетінің шешімдері дауыс беру немесе сырттай дауыс беру жолымен қабылданады және Байқау комитеті мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.11.17 N 1859 Қаулысымен.
13-1. Сырттай дауыс беру Байқау комитеті төрағасының немесе Байқау комитеті төрағасы орынбасарының тапсырмасы бойынша өткізіледі.
Ескерту. Ереже 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.11.17 N 1859 Қаулысымен.
13-2. Байқау комитеті мүшелерінің сырттай дауыс беру мерзімі жоба бойынша материалдарды дауыс беру үшін таратқан күнінен бастап 3 жұмыс күнінен аспауға тиіс. Қажет болған кезде Байқау комитетінің төрағасы немесе Байқау комитеті төрағасының келісімі бойынша Байқау комитеті төрағасының орынбасары сырттай дауыс беру мерзімдерін қысқартуы мүмкін.
Ескерту. Ереже 13-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.11.17 N 1859 Қаулысымен.
13-3. Сырттай дауыс беру мерзімі аяқталғанға дейін Байқау комитетінің мүшелері жұмыс органына жазбаша жауаптар жібереді, онда өздерінің пікірін білдіреді. Жазбаша жауап көрсетілген мерзімде берілмеген жағдайда Байқау комитетінің мүшесі жобаны қабылдауға дауыс берді деп саналады. Дауыс беру Байқау комитетінің мүшелерін ауыстыру құқығынсыз жүзеге асырылады.
Ескерту. Ереже 13-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.11.17 N 1859 Қаулысымен.
14. Байқау комитеті отырыстарының нәтижелері бойынша оның барлық мүшелері қол қоятын хаттама жасалады.