О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2010 года № 915
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики
Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039 "О мерах по повышению эффективности правоохранительной деятельности и судебной системы в Республике Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Реорганизовать:
1) Министерство труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан с передачей его функции в сфере миграции населения, а также по вопросам беженцам, за исключением функций по квотированию привлечения иностранной рабочей силы и выплате единовременных пособий и компенсаций оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции оралманов, Министерству внутренних дел Республики Казахстан;
2) государственные учреждения - администраторы судов в областях, городе республиканского значения и столицы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан путем их разделения на государственные учреждения - территориальные органы (канцелярии судов) Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан и государственные учреждения - территориальные органы Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему Указу.
2. Правительству Республики Казахстан:
1) упразднить Комитет по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
2) образовать Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан с территориальными подразделениями;
3) обеспечить перераспределение штатной численности упраздняемого и реорганизуемых государственных органов Республики Казахстан.
3. Утвердить перечень государственных учреждений - территориальных органов (канцелярии судов) Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 қыркүйектегі № 915 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы
№ 1039 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
«Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мыналар:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға квота беру және оралмандардың көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақылар мен өтемақылар төлеу жөніндегі функцияларды қоспағанда, халықтың көші-қоны саласындағы, сондай-ақ босқындардың мәселелері жөніндегі функцияларын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне бере отырып, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
2) осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің аумақтық органдары (сот кеңселері) - мемлекеттік мекемелеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелеріне бөлу жолымен Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы және астанадағы сот әкімшілері - мемлекеттік мекемелері қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитетін таратсын;
2) аумақтық бөлімшелері бар Қазақстан Республикасы Әділет
министрлігінің Сот актілерін орындау комитетін құрсын;
3) Қазақстан Республикасының таратылатын және қайта
ұйымдастырылатын мемлекеттік органдарының штат санын қайта бөлуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің аумақтық органдары (сот кеңселері - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі бекітілсін.

4. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст. 2; 2000 г., № 54, ст. 593; 2001 г., № 1-2, ст. 2; № 4-5, ст. 43; 2002 г. № 26, ст. 272; № 45, ст. 445; 2003 г., № 12, ст. 130; № 16, ст. 160; 2004 г., № 13, ст. 166; № 21, ст. 267; № 27, ст. 344; № 48, ст. 590; 2005 г., № 16, ст. 189; № 27, ст. 329; № 30, ст. 380; № 49, ст. 623; 2006 г., № 7, ст. 50; № 26, ст. 264; № 28, ст. 299; № 30, ст. 320; 2007 г., № 30, ст. 330; № 33, ст. 361; 2008 г., № 10, ст. 105; 2009 г., № 5, ст. 13; 2010 г., № 27, ст. 205):
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку "Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан 164" изложить в следующей реакции:
"Департамент по обеспечению деятельности судов (Аппарат 6563
Верховного Суда Республики Казахстан), в том числе:
территориальные органы (канцелярии судов)               6357 ";
в приложении 3 к вышеуказанному Указу:
лимит штатной численности Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан исключить;
в приложении 4 к вышеназванному Указу:
в строке "Органы финансовой полиции Республики Казахстан" цифры "3945" заменить цифрами "3970";
в строке "Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)" цифры "338" заменить цифрами "363";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 20 марта 1999 года № 88 "О Совете Безопасности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 32, ст. 339; 2003 г., № 40, ст. 417; 2006 г., № 23, ст. 229; 2008 г., № 20, ст. 182; 2009 г. № 3-4, ст. 7; 2010 г. № 2, ст. 12):
в Положении о Совете Безопасности Республики Казахстан, утвержденным вышеназванным Указом:
в пункте 4:
дополнить подпунктом 1) следующего содержания:
"1) координация деятельности правоохранительных органов;";
цифры 1) и 1-1) считать соответственно цифрами 1-1) и 1-2);
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) анализ, мониторинг, инспектирование деятельности правоохранительных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, координация и реформирование деятельности государственных органов, участвующих в обеспечении национальной безопасности, внесение предложений Президенту Республики Казахстан по совершенствованию этой деятельности;";
подпункт 3-2) изложить в следующей редакции:
"3-2) заслушивание отчетов руководителей правоохранительных органов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований и иных государственных органов, участвующих в обеспечении национальной безопасности;";

4. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 1, 2-құжат; 2000 ж., № 54, 593-құжат, 2001 ж., № 1-2, 2-құжат; № 4-5, 43-құжат; 2002 ж., № 26, 272-құжат; № 45, 445-құжат; 2003 ж., № 12, 130-құжат; № 16, 160-құжат; 2004 ж., № 13, 166-құжат; № 21, 267-құжат; № 27, 344-құжат; № 48, 590-құжат; 2005 ж., № 16, 189-құжат; № 27, 329-құжат; № 30, 380-құжат; № 49, 623-құжат; 2006 ж. № 7, 50-құжат; № 26, 264-құжат; № 28, 299-құжат, № 30 320-құжат; 2007 ж., № 30,
330-құжат; № 33, 361-құжат; 2008 ж., № 10, 105-құжат; 2009 ж., № 5, 13-құжат; 2010 ж., № 27, 205-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты 164» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті            6563
(Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты),
оның ішінде:
аумақтық органдар (сот кеңселері)                          6357";
жоғарыда аталған Жарлыққа 3-қосымшада:
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің штат санының лимиті алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 4-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдары» деген жолдағы «3945» деген цифрлар «3970» деген цифрлармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)» деген жолдағы «338» деген цифрлар «363» деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) «Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кеңесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 20 наурыздағы № 88 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 40, 417-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; 2009 ж., № 3-4, 7-құжат; 2010 ж., № 2, 12-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қауіпсіздік Кеңесі туралы ережеде:
4-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1) тармақшамен толықтырылсын:
«1) құқық қорғау органдарының қызметін үйлестіру;»;
1) және 1-1) деген цифрлар тиісінше 1-1) және 1-2) деп есептелсін;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) құқық қорғау органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың қызметін талдау, мониторинг жасау, инспекциялау, ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысатын мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру және реформалау, Қазақстан Республикасының Президентіне осы қызметті жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;»;
3-2)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3-2) құқық қорғау органдары, Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар және ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысатын өзге де мемлекеттік органдар басшыларының есептерін тыңдау;»;

3) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 317 "Об утверждении Реестра должностей политических государственных служащих и Правил наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 58, ст. 559; 2002 г., № 18, ст. 196, № 32, ст. 339; 2003 г., № 20, ст. 201; 2004 г., № 19, ст. 234, № 21, ст. 265, № 33, ст. 439; 2005 г., № 27, ст. 329, № 30, ст. 380; 2006 г., № 23, ст. 229, № 39, ст. 429; 2007 г., № 43, ст. 499; 2008 г., № 9, ст. 89; 2010 г., № 2, ст. 12):
в Реестре должностей политических государственных служащих, утвержденном вышеуказанным Указом:
в строке "Руководители аппаратов Сената и Мажилиса Парламента Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, их заместители и руководители аппаратов Конституционного Совета, Управления делами Президента Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" слова "Верховного Суда Республики Казахстан" заменить словами "Департамента по обеспечению деятельности судов (Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)";
в строке "Председатель Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан и его заместители, начальник Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан и его заместители" слова "Председатель Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан и его заместители, начальник" заменить словом "Начальник";
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 17, ст. 212; № 21, ст. 265; 2005 г., № 29, ст. 362; 2006 г., № 23, ст. 229; 2007 г., № 42, ст. 479; 2009 г., № 34, ст. 321):
в Перечне должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, назначаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, а также назначаемых по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
строки:
"Председатель Комитета   Президентом   Председателем   Руководителем
по судебному                           Верховного      Администрации
администрированию при                  Суда
Верховном Суде
Республики Казахстан                                               "
и
"Заместители             Председателем                 Руководителем
председателя Комитета    Комитета                      Администрации,
по судебному                                           Председателем
администрированию при                                  Верховного
Верховном Суде                                         Суда
Республики Казахстан                                               "
исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"Руководитель            Председателем                 Высшим
Департамента по                                        Судебным
обеспечению                                            Советом
деятельности судов при
Верховном Суде
Республики Казахстан                                               ";
строку:
"Администраторы судов    Председателем                 Руководителем
городов Астаны и         Комитета                      Администрации,
Алматы, областей         по судебному                  председателями
администрированию             областных и
приравненных к
ним судов   "
изложить в следующей редакции:
"Руководители            Руководителем                 Председателями
Канцелярии судов по      Департамента                  областных и
области, города          по обеспечению                приравненных
республиканского         деятельности                  к ним судов
значения и столицы       судов при
Департамента по          Верховном
обеспечению              Суде
деятельности судов при   Республики
Верховном Суде           Казахстан
Республики Казахстан                                               ";
в Положении о порядке согласования, назначения на должность и освобождения от должности политических государственных служащих и иных должностных лиц Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в разделе 3 "Распределение должностей политических государственных служащих и иных должностных лиц, подлежащих согласованию с Администрацией, между ее структурными подразделениями":
абзац третий пункта 21 исключить;

3) «Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі мен мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 317 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 1999 ж. № 58, 559-құжат; 2002 ж. № 18, 196-құжат, № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 20, 201-құжат; 2004 ж., № 19, 234-құжат, № 21, 265-құжат, № 33, 439-құжат; 2005 ж., № 27, 329-құжат, № 30, 380-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат, № 39, 429-құжат, 2007 ж., № 43, 499-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2010 ж., № 2, 12-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
«Қазақстан Республикасының Парламенті Сенаты және Мәжілісі, Қазақстан Республикасының Жоғары Соты аппараттарының басшылары, олардың орынбасарлары және Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің және Президентінің Іс басқармасы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті аппараттарының басшылары» деген жолдағы «Қазақстан Республикасының Жоғары Соты» деген сөздер «Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің төрағасы және оның орынбасарлары, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының Медицина орталығының бастығы және оның орынбасарлары» деген жолдағы «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің төрағасы және оның орынбасарлары,» деген сөздер алып тасталсын;
4) «Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы 2004 ж., № 17, 212-құжат; № 21, 265-құжат; 2005 ж., № 29, 362-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; 2007 ж., № 42, 479-құжат; 2009 ж., № 34, 321-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының және Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын және оның келісуімен тағайындалатын, оның ұсынуы бойынша сайланатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің келісімі бойынша тағайындалатын өзге де лауазымды адамдардың тізбесінде:
мына:
«Қазақстан Республикасы   Президент  Жоғарғы       Әкімшілік
Жоғарғы Соты жанындағы                Сот           Басшысы
Сот әкімшілігі                       Төрағасы
комитетінің төрағасы
және
«Қазақстан Республикасы   Комитет                  Әкімшілік
Жоғарғы Соты жанындағы    төрағасы                 Басшысы, Жоғарғы
Сот әкімшілігі жөніндегі                           Сот Төрағасы
комитет төрағасының
орынбасарлары                                                    »
деген жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы   Төраға                   Жоғары Сот Кеңесі
Жоғарғы Соты жанындағы
Соттардың қызметін
қамтамасыз ету
департаментінің басшысы
мына:
«Астана және Алматы      Сот                       Әкімшілік Басшысы,
қалаларының,             әкімшілігі                облыстық және оған
облыстардың              комитетінің               теңестіртірілген
сот әкімшілері           төрағасы                 соттар төрағалары»
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы   Қазақстан                Облыстық және
Жоғарғы Сотының           Республикасы             оған
жанындағы Соттардың       Жоғарғы                  теңестірілген
қызметін қамтамасыз ету   Сотының                  соттар
департаментінің облыстар, жанындағы                төрағалары
республикалық маңызы бар  Соттардың
қала және астана бойынша  қызметін
Сот кеңселерінің          қамтамасыз
басшылары                 ету
департаментінің
басшысы                                ".
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік саяси қызметшілерін және өзге де лауазымды тұлғаларын келісу, қызметке тағайындау және қызметтен босату тәртібі туралы ережеде:
«Әкімшілікте келісілуге тиіс мемлекеттік саяси қызметшілердің және де басшы қызметкерлердің лауазымдарын оның құрылымдық бөлімшелері арасында бөлу» деген 3-бөлімде:
21-тармақтың үшінші абзацы алып тасталсын.

5) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан":
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
в строке "Председатели агентств, не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, Председатель Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" слова ", Председатель Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" заменить словами "директор Департамента по обеспечению деятельности судов (Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)";
в строке "Заместители председателей агентств, не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, заместители Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" слова ", заместители Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" заменить словами ", заместитель директора Департамента по обеспечению деятельности судов (Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)";
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 "О мерах по оптимизации должностей государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 599; 2008 г., № 9, ст. 89; 2009 г., № 12, ст. 69):
в Реестре должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденном названным Указом:
в заголовке раздела "Группа категорий В":
слова "Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан" заменить словами "Департамент по обеспечению деятельности судов (Аппарат Верховного Суда Республики Казахстан)";
в заголовке раздела "Группа категорий С":
слова "Комитет по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" исключить;
7) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 116; 2009 г., № 24-25, ст. 207):
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце пятом подпункта 1) пункта 32 слова "Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде" исключить.
5. (Секретно).
6. (Для служебного пользования).
7. Признать утратившими силу:

5) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына:
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін агенттіктердің төрағалары, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының Сот әкімшілігі комитетінің төрағасы» деген жолдағы «, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігі комитетінің төрағасы» деген сөздер (Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің директоры (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін агенттіктер төрағаларының орынбасарлары, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының Сот әкімшілігі комитетінің төрағасының орынбасарлары» деген жолдағы «, Қазақстан Республикасы Жоғары Сотының Сот әкімшілігі комитетінің төрағасының орынбасарлары» деген сөздер «, Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің директоры (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) «Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдарын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 599-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2009 ж., № 12, 69-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімінде:
«В санаттарының тобы» деген бөлімнің тақырыбында:
«Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты» деген сөздер «Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«С санаттарының тобы» деген бөлімнің тақырыбында:
«Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі комитеті» деген сөздер алып тасталсын;
7) «Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж. № 12-13, 116-құжат; 2009 ж., № 24-25, 2007-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
32-тармактың 1) тармақшасының бесінші абзацындағы «Жоғарғы Сот жанындағы Сот әкімшілігі комитетіне» деген сөздер алып тасталсын;
5. (Құпия).
6. (Қызмет бабында пайдалану үшін).
7. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:

1) Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года № 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан";
2) Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 1-2, ст. 2);
3) подпункт 2) пункта 3 Указа Президента Республики Казахстан от 22 января 2001 года № 536 "О мерах по совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 1-2, ст. 2);
4) Указ Президента Республики Казахстан от 25 января 2005 года № 1514 "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 471";
5) подпункт 2) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 23 августа 2007 года № 387 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам судебного администрирования" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 30, ст. 330);
6) подпункт 2) пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 9 апреля 2010 года № 970 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 27, ст. 205).
8. Государственным органам принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
9. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от " " 2010 года №
Перечень реорганизуемых государственных учреждений
администраторов судов в областях, городе республиканского
значения и столицы Комитета по судебному администрированию
при Верховном Суде Республики Казахстан
1. Государственное учреждение "Администратор судов по Акмолинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Акмолинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов Акмолинской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
2. Государственное учреждение "Администратор судов по Актюбинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:

1) «Қазақстан Республикасының сот жүйесінің тәуелсіздігін күшейту жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 1 қыркүйектегі № 440 Жарлығы;
2) «Сот әкімшілігінің жаңа жүйесінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылы 12 қазандағы № 471 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 1-2, 2-құжат);
3) «Қазақстан Республикасының құқық қорғау қызметін жетілдіру
жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 22 қаңтардағы № 536 Жарлығының 3-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 1-2, 2-құжат);
4) «Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 471 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 25 қаңтардағы № 1514 Жарлығы;
5) «Қазақстан Республикасы Президентінің сот әкімшілігі мәселелері жөніндегі кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 23 тамыздағы № 387 Жарлығының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 30, 330-құжат);
6) «Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 9 сәуірдегі № 970 Жарлығының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 27,
205-құжат).
8. Мемлекеттік органдар осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
9. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                               Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы « »
№ Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі
жөніндегі комитеттің облыстардағы, республикалық маңызы
бар қаладағы және астанадағы қайта ұйымдастырылатын сот
әкімшілері - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Ақмола облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Ақмола облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Ақмола облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
2. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Ақтөбе облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:

1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Актюбинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Актюбинской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
3. Государственное учреждение "Администратор судов по Алматинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Алматинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Алматинской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
4. Государственное учреждение "Администратор судов по Атырауской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Атырауской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Атырауской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
5. Государственное учреждение "Администратор судов по Восточно- Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Восточно- Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Восточно-Казахстанской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
6. Государственное учреждение "Администратор судов по Жамбылской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Жамбылской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Жамбылской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
7. Государственное учреждение "Администратор судов по Западно- Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:

1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Ақтөбе облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
3. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Алматы облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Алматы облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Алматы облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
4. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Атырау облысы бойынша Сот әкімшілігі мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сотта қызметін қамтамасыз ету департаментінің Атырау облысы бойынша кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Атырау облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
5. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Шығыс Қазақстан облысы бойынша әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сотта қызметін қамтамасыз ету департаментінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
6. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Жамбыл облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Жамбыл облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Жамбыл облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
7. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Батыс Қазақстан облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:

1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Западно- Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Западно-Казахстанской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
8. Государственное учреждение "Администратор судов по Карагандинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Карагандинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Карагандинской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
9. Государственное учреждение "Администратор судов по Кызылординской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Кызылординской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Кызылординской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
10. Государственное учреждение "Администратор судов по Костанайской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Костанайской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Костанайской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
11. Государственное учреждение "Администратор судов по Мангистауской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Мангистауской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Мангистауской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
12. Государственное учреждение "Администратор судов по Павлодарской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:

1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
8. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Қарағанды облысы бойынша Сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қарағанды облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Қарағанды облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
9. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Қызылорда облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қызылорда облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Қызылорда облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
10. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Қостанай облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қостанай облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Қостанай облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
11. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Маңғыстау облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Маңғыстау облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
12. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Павлодар облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:

1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Павлодарской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Павлодарской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
13. Государственное учреждение "Администратор судов по Северо- Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Северо-Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов Северо-Казахстанской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
14. Государственное учреждение "Администратор судов по Южно- Казахстанской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов по Южно- Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов по Южно-Казахстанской области Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
15. Государственное учреждение "Администратор судов города Астаны Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов города Астаны Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов города Астаны Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
16. Государственное учреждение "Администратор судов города Алматы Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан" путем разделения на:
1) государственное учреждение "Канцелярия судов города Алматы Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Департамент по исполнению судебных актов города Алматы Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан".
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от " " 2010 года №
Перечень государственных учреждений - территориальных
органов Канцелярии судов Департамента по обеспечению
деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан

1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Павлодар облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Павлодар облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекетгік мекемесіне бөлу жолымен.
13. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
14. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот әкімшілігі» мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот актілерін орындау департаменті» мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
15. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Астана қаласы бойынша Сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Астана қаласы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Астана қаласы бойынша Сот актілерін орындау департаменті" мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
15. «Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің Алматы қаласы бойынша Сот әкімшілігі" мемлекеттік мекемесін:
1) «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Алматы қаласы бойынша Сот кеңсесі» мемлекеттік мекемесіне;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің Алматы қаласы бойынша Сот актілерін орындау департаменті" мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы « »
№ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың
қызметін қамтамасыз ету департаменті сот кеңселерінің
аумақтық органдары — мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

1. Канцелярия судов по Акмолинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
2. Канцелярия судов по Актюбинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
3. Канцелярия судов по Алматинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
4. Канцелярия судов по Атырауской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
5. Канцелярия судов по Восточно-Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
6. Канцелярия судов по Жамбылской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
7. Канцелярия судов по Западно-Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
8. Канцелярия судов по Карагандинской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
9. Канцелярия судов по Кызылординской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
10. Канцелярия судов по Костанайской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
11. Канцелярия судов по Мангистауской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
12. Канцелярия судов по Павлодарской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
13. Канцелярия судов по Северо-Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
14. Канцелярия судов по Южно-Казахстанской области Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
15. Канцелярия судов города Астаны Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.
16. Канцелярия судов города Алматы Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан.

1. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Ақмола облысы бойынша Сот кеңсесі.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Ақтөбе облысы бойынша Сот кеңсесі.
3. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Алматы облысы бойынша Сот кеңсесі.
4. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Атырау облысы бойынша Сот кеңсесі.
5. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі.
6. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Жамбыл облысы бойынша Сот кеңсесі.
7. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі.
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қарағанды облысы бойынша Сот кеңсесі.
9. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қызылорда облысы бойынша Сот кеңсесі.
10. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Қостанай облысы бойынша Сот кеңсесі.
11. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Маңғыстау облысы бойынша Сот кеңсесі.
12. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Павлодар облысы бойынша Сот кеңсесі.
13. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі.
14. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Сот кеңсесі.
15. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті Астана қаласының Сот кеңсесі.
16. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті Алматы қаласының Сот кеңсесі.