О некоторых вопросах состава совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 377.
В соответствии с пунктом 3 статьи 181 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить избрание представителей государственных органов в состав совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 220" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 49, ст. 518) следующее изменение:
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 5 "Вопросы управления АО "Холдинг "КазАгро":
части вторую и третью изложить в следующей редакции:
"Правительство Республики Казахстан определяет представителей государственных органов в состав совета директоров АО "Холдинг "КазАгро".
В состав совета директоров АО "Холдинг "КазАгро" входят заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, представители (со статусом не ниже заместителя первого руководителя) Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, Министерства регионального развития Республики Казахстан и Министерства финансов Республики Казахстан, а также независимые директора и председатель Правления АО "Холдинг "КазАгро".".
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2014 года № 377
Представители государственных органов для избрания в состав совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 22.04.2019 № 218; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.11.2019 № 838.
Скляр Роман Васильевич
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Омаров
Сапархан Кесикбаевич
Министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Мадиев Жаслан Хасенович
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
Шолпанкулов
Берик Шолпанкулович
Первый вице-министр финансов Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2014 года № 377
Перечень утративших силу
некоторых решений Правительства Республики Казахстан

"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының директорлар кеңесі құрамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 377 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 181-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдар өкілдерінің "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің құрамына сайлануын қамтамасыз етсін.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 49, 518-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"ҚазАгро" холдингі" АҚ-ны басқару мәселелері" деген 5-бөлімде:
екінші және үшінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі "ҚазАгро" холдингі" АҚ директорлар кеңесінің құрамына мемлекеттік органдардың өкілдерін айқындайды.
"ҚазАгро" холдингі" АҚ директорлар кеңесінің құрамына Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өкілдері (бірінші басшының орынбасарынан төмен емес мәртебесі бар), сондай-ақ тәуелсіз директорлар мен "ҚазАгро" холдингі" АҚ-ның Басқарма төрағасы кіреді.".
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің
2014 жылғы 18 сәуірдегі
№ 377 қаулысына
1-қосымша
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы директорлар кеңесінің құрамына сайлау үшін мемлекеттік органдардың өкілдері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 22.04.2019 № 218; өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 06.11.2019 № 838 қаулыларымен.
Скляр
Роман Васильевич
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары
Омаров Сапархан Кесікбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Мəдиев
Жаслан Қасенұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Шолпанқұлов Берік Шолпанқұлұлы
-
Қазақстан Республикасының Қаржы бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметінің
2014 жылғы 18 сәуірдегі
№ 377 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2007 года № 19 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2007 года № 538 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287".
4. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2007 года № 829 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2008 года № 298 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
6. Пункт 7 дополнений и изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 576 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
7. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2008 года № 1024 "О внесении дополнения и изменения в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 и 26 декабря 2006 года № 1287".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года № 1078 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287".
9. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 марта 2009 года № 399 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
10. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2009 года № 1068 "Отдельные вопросы составов советов директоров некоторых акционерных обществ".
11. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1101 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".

1. "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 қаңтардағы № 19 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 маусымдағы № 538 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 қыркүйектегі № 829 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 наурыздағы № 298 қаулысы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 576 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістердің 7-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 және 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулыларына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 қарашадағы № 1024 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 қарашадағы № 1078 қаулысы.
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 25 наурыздағы № 399 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы.
10. "Кейбір акционерлік қоғамдардың директорлар кеңестері құрамдарының жекелеген мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 шілдедегі № 1068 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі № 1101 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.

12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2289 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287".
13. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2010 года № 1378 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 и от 26 декабря 2006 года № 1287".
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 206 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287".
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2011 года № 421 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287".
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2011 года № 1093 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
17. Подпункт 2) пункта 1 постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 2012 года № 10 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 220" и от 26 декабря 2006 года № 1287 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
18. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 302 "О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 220" и от 26 декабря 2006 года № 1287 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2012 года № 1257 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2006 года № 1287 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
20. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 167 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года № 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года № 220" и от 26 декабря 2006 года № 1287 "О составе Совета директоров акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".

12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2289 қаулысы.
13. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 және 26 желтоқсандағы № 1287 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 1378 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.
14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 наурыздағы № 206 қаулысы.
15. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 сәуірдегі № 421 қаулысы.
16. "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Yкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 1093 қаулысы.
17. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 және "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қаңтардағы № 10 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.
18. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 және "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 302 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.
19. "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 қазандағы № 1257 қаулысы.
20. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы № 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" 2006 жылғы 23 желтоқсандағы № 1247 және "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы Директорлар кеңесінің құрамы туралы" 2006 жылғы 26 желтоқсандағы № 1287 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 167 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.