О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2021 года № 501 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 98.
В соответствии с пунктом 2 статьи 24 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Упразднить Комитет по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан.
2-1. Агентству Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить устав учреждения и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.06.2021 № 427.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2021 года № 98
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
раздел 9 изложить в следующей редакции:
"
9.
Министерство финансов Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
17 218
государственные учреждения, подведомственные Министерству финансов Республики Казахстан, в том числе:
35
Учебно-методический центр
35
".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 28 қаңтардағы № 501 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 98 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 24-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті таратылсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2-1. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі (келісу бойынша) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) мекеменің жарғысын бекiтсiн және оның әділет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. Қаулы 2-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 22.06.2021 № 427 қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 26 ақпандағы
№ 98 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
9-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
17 218
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
35
Оқу-әдістемелік орталық
35
".
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:

подпункт 4) пункта 2 исключить;
подпункты 11), 12) и 13) пункта 15 исключить;
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) формирование и реализация государственной политики в области бюджетного планирования, исполнения бюджета, бухгалтерского и бюджетного учета, финансовой и бюджетной отчетности, внутреннего государственного аудита и финансового контроля, аудиторской деятельности, оценочной деятельности, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства, государственных закупок, государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также участие в формировании и реализация политики по накоплению в Национальный фонд Республики Казахстан финансовых активов, а также иного имущества, за исключением нематериальных активов;";
подпункт 190) исключить;
подпункт 253) исключить;
в функциях ведомств:
подпункт 57) исключить;
подпункт 180) исключить;
подпункт 181) изложить в следующей редакции:
"181) выявление, предупреждение и пресечение административных правонарушений в соответствии с законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 191), 192) и 193) исключить;
подпункты 202), 203), 204), 205), 206) и 207) исключить;
подпункты 449), 450), 451), 452), 453), 454), 455), 456), 457), 458), 459), 460), 461), 462), 463), 464) и 465) исключить;
подпункты 468), 469), 470), 471), 472), 473), 474), 475), 476), 477), 478), 479), 480), 481), 482), 483), 484), 485), 486), 487), 487-1), 487-2), 487-3), 487-4), 487-5), 487-6), 487-7), 487-8), 487-9), 487-10), 487-11), 487-12) и 487-13) исключить;
в пункте 17:
подпункты 11) и 12) исключить;
подпункты 22), 23), 24) и 25) исключить;
подпункты 27), 28) и 29) исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Аппарат Министерства финансов Республики Казахстан возглавляется руководителем аппарата, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.";
в Перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства финансов Республики Казахстан и его ведомств:
Перечень республиканских государственных учреждений Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2009 года № 1899 "Об утверждении Соглашения об обмене информацией в сфере борьбы с преступностью":
пункт 2 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 11), 12 және 13) тармақшалары алып тасталсын;
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік және бюджеттік есепке алу, қаржылық және бюджеттік есептілік, ішкі мемлекеттік аудит пен қаржылық бақылау, аудиторлық қызмет, бағалау қызметі, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, мемлекеттік-жекеше әріптестік, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты өз құзыреті шегінде іске асыру, оңалту және банкроттық саласындағы (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мемлекеттік реттеу, сондай-ақ қаржы активтерін, сондай-ақ материалдық емес активтерді қоспағанда, өзге мүлікті Қазақстан Республикасының Ұлттық қорында жинақтау жөніндегі саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;";
190) тармақша алып тасталсын;
253) тармақша алып тасталсын;
ведомстволардың функцияларында:
57) тармақша алып тасталсын;
180) тармақша алып тасталсын;
181) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"181) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтарды анықтау, алдын алу және жолын кесу;";
191), 192) және 193) тармақшалар алып тасталсын;
202), 203), 204), 205), 206) және 207) тармақшалар алып тасталсын;
449), 450), 451), 452), 453), 454), 455), 456), 457), 458), 459), 460), 461), 462), 463), 464) және 465) тармақшалар алып тасталсын;
468), 469), 470), 471), 472), 473), 474), 475), 476), 477), 478), 479), 480), 481), 482), 483), 484), 485), 486), 487), 487-1), 487-2), 487-3), 487-4), 487-5), 487-6), 487-7), 487-8), 487-9), 487-10), 487-11), 487-12) және 487-13) тармақшалар алып тасталсын;
17-тармақта:
11) және 12) тармақшалар алып тасталсын;
22), 23), 24) және 25) тармақшалар алып тасталсын;
27), 28) және 29) тармақшалар алып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын аппарат басшысы басқарады.";
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі алып тасталсын.
3. "Қылмысқа қарсы күрес саласындағы ақпарат алмасу туралы келісімді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 қарашадағы № 1899 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 статьи 1 указанного Соглашения информировать депозитарий, что компетентными органами по его исполнению от Республики Казахстан являются Генеральная прокуратура, Министерство внутренних дел, Служба государственной охраны, Комитет национальной безопасности, Агентство по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), Служба экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 436 "О создании Межведомственной комиссии по вопросам международных договоров Республики Казахстан":
в составе Межведомственной комиссии по вопросам международных договоров Республики Казахстан, созданной указанным постановлением:
строку "Министр иностранных дел Республики Казахстан, председатель" изложить в следующей редакции:
"заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр иностранных дел Республики Казахстан, председатель";
после строки "первый заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"первый заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)";
строку "первый вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан";
строку "вице-министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр здравоохранения Республики Казахстан";
после строки "вице-министр здравоохранения Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку "вице-министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
строки "заместитель заведующего Отделом внешних связей и протокола Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
главный эксперт Отдела внешних связей и протокола Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"заместитель заведующего Отделом внешнеэкономического сотрудничества и протокола Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
главный эксперт Отдела внешнеэкономического сотрудничества и протокола Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан".

"2. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі көрсетілген Келісімнің 1-бабының 3-тармағына сәйкес депозитарийге Қазақстан Республикасынан оны орындау жөніндегі құзыретті органдар Бас прокуратура, Ішкі істер министрлігі, Мемлекеттік күзет қызметі, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Экономикалық тергеу қызметі болып табылатынын хабарласын.".
4. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 436 қаулысында:
көрсетілген қаулымен құрылған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, төраға" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, төраға";
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің Сыртқы байланыстар және протокол бөлімі меңгерушісінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Сыртқы байланыстар және протокол бөлімінің бас сарапшысы" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Сыртқы экономикалық ынтымақтастық және протокол бөлімі меңгерушісінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Сыртқы экономикалық ынтымақтастық және протокол бөлімінің бас сарапшысы".

5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 734 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2023 № 733 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2016 года № 52 "О создании республиканского государственного учреждения "Научно-исследовательский центр новых технологий Республики Казахстан":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Агентству Республики Казахстан по финансовому мониторингу.".
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.03.2022 № 143 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2018 года № 231 "Об определении центрального компетентного органа и компетентных органов Республики Казахстан по Соглашению о сотрудничестве государств-участников Содружества Независимых Государств в борьбе с хищениями автотранспортных средств и обеспечении их возврата":
абзац третий пункта 1 изложить в следующей редакции:
"компетентными органами – Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Генеральную прокуратуру Республики Казахстан (по согласованию), Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) (по согласованию), Службу экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.".
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2018 года № 722 "Об определении компетентных органов от Республики Казахстан по Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Чешской Республики о сотрудничестве в борьбе с преступностью":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить компетентными органами от Республики Казахстан по реализации Соглашения Министерство внутренних дел Республики Казахстан, Генеральную прокуратуру Республики Казахстан (по согласованию), Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Службу государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционную службу) (по согласованию), Службу экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.".

5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 734 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2023 № 733 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. "Қазақстан Республикасының жаңа технологиялар ғылыми-зерттеу орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 ақпандағы № 52 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мекемені қаржыландыру Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігіне республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.".
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.03.2022 № 143 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің автокөлік құралдарын жымқыруға қарсы күрестегі және оларды қайтаруды қамтамасыз етудегі ынтымақтастығы туралы келісім бойынша Қазақстан Республикасының орталық құзыретті органын және құзыретті органдарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 2 мамырдағы № 231 қаулысында:
1-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"құзыретті органдар – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Экономикалық тергеу қызметі құзыретті органдар болып айқындалсын.".
10. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Чех Республикасының Үкіметі арасындағы Қылмысқа қарсы күрестегі ынтымақтастық туралы келісім бойынша Қазақстан Республикасынан құзыретті органдарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 6 қарашадағы № 722 қаулысында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) (келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Экономикалық тексеру қызметі келісімді іске асыру бойынша Қазақстан Республикасынан құзыретті органдар болып белгіленсін.".

11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2019 года № 602 "Об утверждении мер, направленных на снижение рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма" (САПП Республики Казахстан, 2019 г., № 34-35, ст. 315):
в мерах, направленных на снижение рисков легализации (отмывания) доходов и финансирования терроризма, утвержденных указанным постановлением:
в графе 5:
в строках, порядковые номера 11, 12, 13, 14 и 15, аббревиатуру "МФ" заменить аббревиатурой "АФМ";
в примечании: расшифровку аббревиатур:
дополнить строкой следующего содержания:
"АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу".
12. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 сентября 2011 года № 129-р "Об образовании Межведомственного штаба по координации деятельности государственных органов, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу":
в составе Межведомственного штаба по координации деятельности государственных органов, направленной на противодействие наркомании и наркобизнесу, образованного указанным распоряжением:
после строки "заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу";
строку "председатель Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан" исключить.
13. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 11-р "О Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности":
в составе Межведомственной комиссии по вопросам законопроектной деятельности, утвержденном указанным распоряжением:
после строки "первый заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан (по согласованию);" дополнить строкой следующего содержания:
"первый заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию);";
строку "вице-министр здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"вице-министр здравоохранения Республики Казахстан";
после строки "вице-министр здравоохранения Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строки "ответственный секретарь Министерства финансов Республики Казахстан;
ответственный секретарь Министерства образования и науки Республики Казахстан;
ответственный секретарь Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
ответственный секретарь Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
ответственный секретарь Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства финансов Республики Казахстан;
руководитель аппарата Министерства образования и науки Республики Казахстан;
руководитель аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
руководитель аппарата Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
руководитель аппарата Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;";
строки "ответственный секретарь Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
ответственный секретарь Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
руководитель аппарата Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;".

11. "Кірістерді заңдастыру (жылыстату) және терроризмді қаржыландыру тәуекелдерін төмендетуге бағытталған шараларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 16 тамыздағы № 602 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 34-35, 315-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген кірістерді заңдастырудың (жылыстатудың) және терроризмді қаржыландырудың тәуекелдерін төмендетуге бағытталған іс-шараларда:
5-бағанда:
реттік нөмірлері 11, 12, 13, 14 және 15-жолдардағы "Қаржымині" деген аббревиатура "ҚМА" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі".
12. "Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штаб құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 15 қыркүйектегі № 129-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен құрылған Мемлекеттік органдардың нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы іс-қимылға бағытталған қызметін үйлестіру жөніндегі ведомствоаралық штабтың құрамы:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің төрағасы" деген жол алып тасталсын.
13. "Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 11-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Бас прокурорының бірінші орынбасары (келісім бойынша);" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша);";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі";
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі";
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің жауапты хатшысы;
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жауапты хатшысы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысы;
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің жауапты хатшысы;" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аппарат басшысы;
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің аппарат басшысы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аппарат басшысы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің аппарат басшысы;
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысы;";
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің жауапты хатшысы;
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің жауапты хатшысы;" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің аппарат басшысы;
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің аппарат басшысы;".

14. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 сентября 2016 года № 90-р "О некоторых вопросах консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан":
в приложении 1 к указанному распоряжению:
состав Совета по конкурентоспособности при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным распоряжением:
после строки "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)";
строку "председатель правления акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (по согласованию)" исключить;
в приложении 3 к указанному распоряжению:
состав Консультационного совета по вопросам налогообложения, утвержденный указанным распоряжением:
после строки "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)";
в приложении 6 к указанному распоряжению:
состав Межведомственной комиссии по профилактике правонарушений при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным распоряжением:
после строки "председатель Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, секретарь" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр иностранных дел Республики Казахстан";
после строки "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)";
строку "Министр иностранных дел Республики Казахстан" исключить.
15. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 146-р "Об образовании Межведомственной комиссии по выработке рекомендаций по отнесению контракта на недропользование к категории низкорентабельного, а также месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных, за исключением общераспространенных полезных ископаемых":
в приложении к указанному распоряжению:
состав Межведомственной комиссии по выработке рекомендаций по отнесению контракта на недропользование к категории низкорентабельного, а также месторождения (группы месторождений, части месторождения) к категории высоковязких, обводненных, малодебитных или выработанных, за исключением общераспространенных полезных ископаемых, образованный указанным распоряжением:
после строки "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)".

14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 29 қыркүйектегі № 90-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге 1-қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Бәсекеге қабілеттілік жөніндегі кеңестің құрамы:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасы (келісу бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы (келісім бойынша)";
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы басқармасының төрағасы (келісім бойынша)" деген жол алып тасталсын;
көрсетілген өкімге 3-қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Салық салу мәселелері жөніндегі консультациялық кеңестің құрамы:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісу бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)";
көрсетілген өкімге 6-қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Құқық бұзушылық профилактикасы жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі";
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі" деген жол алып тасталсын.
15. "Пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты рентабельділігі төмен санатқа, сондай-ақ кен орнын (кен орындары топтарын, кен орнының бір бөлігін) тұтқырлығы жоғары, су алған, шығымы аз немесе сарқылған кен орындарының санатына жатқызу бойынша ұсынымдарды әзірлеу жөнінде ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 146-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге қосымшада:
көрсетілген өкіммен құрылған Пайдалы қазбалардың кең таралғандарын қоспағанда, жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты рентабельділігі төмен санатқа, сондай-ақ кен орнын (кен орындары топтарын, кен орнының бір бөлігін) тұтқырлығы жоғары, су алған, шығымы аз немесе сарқылған кен орындарының санатына жатқызу бойынша ұсынымдарды әзірлеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)".

16. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 августа 2018 года № 102-р "О Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации":
в приложении к указанному распоряжению:
в составе Комиссии по систематизации законодательства и его модернизации, образованный указанным распоряжением:
строки: "ответственный секретарь Министерства национальной экономики Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства иностранных дел Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства здравоохранения Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
ответственный секретарь Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства национальной экономики Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан
руководитель аппарата Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан";
строку "ответственный секретарь Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан";
дополнить строкой следующего содержания:
"первый заместитель председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)".
17. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 ноября 2018 года № 143-р "О Координационном совете по целям устойчивого развития":
в приложении к указанному распоряжению:
состав Координационного совета по целям устойчивого развития, утвержденный указанным распоряжением:
после строки "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (по согласованию);" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию);".
18. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 146-р "О Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности":
состав Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности, утвержденный указанным распоряжением:
после строки "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) (по согласованию)" дополнить строкой следующего содержания:
"заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (по согласованию)".

16. "Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 тамыздағы № 102-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге қосымшада:
көрсетілген өкіммен құрылған Заңнаманы жүйелеу және оны жаңғырту жөніндегі комиссияның құрамында:
мына:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің жауапты хатшысы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің жауапты хатшысы" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің аппарат басшысы";
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің жауапты хатшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің аппарат басшысы";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша);";
17. "Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 қарашадағы № 143-ө өкімінде:
көрсетілген өкімге қосымшада:
көрсетілген өкіммен бекітілген Орнықты даму мақсаттары жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамы:
"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)";".
18. "Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 146-ө өкімінде:
көрсетілген өкіммен бекітілген Кәсіпкерлік кызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары (келісім бойынша)" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары (келісім бойынша)".