Об утверждении Правил выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2023 года № 104.
В соответствии с пунктом 8 статьи 14 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2023 года № 104
Правила выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 8 статьи 14 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" и определяют порядок выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда Республики Казахстан, полномочия которого прекращены в связи с истечением установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в должности, достигшему пенсионного возраста, установленного Социальным кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 13.12.2023 № 1114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) получатель ежемесячного пожизненного содержания – судья Конституционного Суда Республики Казахстан, полномочия которого прекращены в связи с истечением установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в должности, достигший пенсионного возраста, установленного Социальным кодексом Республики Казахстан, и подавший заявление в уполномоченный орган;

Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 9 ақпандағы № 104 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 14-бабының 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 9 ақпандағы
№ 104 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 14-бабының 8-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткен, Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.12.2023 № 1114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
2) өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды алушы – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткен, Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған және уәкілетті органға өтініш берген Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы;

3) ежемесячное пожизненное содержание – денежные выплаты судье Конституционного Суда Республики Казахстан, полномочия которого прекращены в связи с истечением установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в должности, достигшему пенсионного возраста, установленного Социальным кодексом Республики Казахстан, назначаемые в соответствии с пунктом 8 статьи 14 Конституционного закона Республики Казахстан "О Конституционном Суде Республики Казахстан" (далее – Конституционный закон);
4) уполномоченный орган – Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.12.2023 № 1114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.04.2024 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Назначение ежемесячного пожизненного содержания
3. Судья Конституционного Суда, полномочия которого прекращены в связи с истечением установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в должности, достигший пенсионного возраста, установленного Социальным кодексом Республики Казахстан (далее – заявитель), подает в уполномоченный орган заявление о назначении ежемесячного пожизненного содержания (далее – заявление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 13.12.2023 № 1114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Заявление подается в уполномоченный орган заявителем при возникновении права, предусмотренного Конституционным законом, на получение ежемесячного пожизненного содержания.
Подача заявления сроком не ограничивается.
5. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя, заверенная штампом уполномоченного органа при сверке с оригиналом;
2) копия удостоверения, подтверждающего статус получателя пенсионных выплат, заверенная штампом уполномоченного органа при сверке с оригиналом, для лиц, являющихся получателями пенсионных выплат;
3) сведения о номере счета.
6. Заявление регистрируется уполномоченным органом в журнале регистрации и учета сведений о назначении, приостановлении, возобновлении, прекращении выплаты ежемесячного пожизненного содержания (далее – журнал учета) на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случаях неполного предоставления соответствующих документов и (или) их неправильного оформления уполномоченный орган предлагает заявителю в течение пяти рабочих дней привести заявление в соответствие с требованиями пункта 5 настоящих Правил.
Уполномоченный орган возвращает заявление, если заявитель не привел его в соответствие с требованиями в срок, установленный в части второй настоящего пункта.

3) өмір бойғы ай сайынғы қамтылым – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткен, "Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 14-бабының 8-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына төленетін ай сайынғы төлем;
4) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.12.2023 № 1114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.04.2024 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2-тарау. Ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды тағайындау
3. Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінде белгіленген зейнеткерлік жасқа жеткен, Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы (бұдан әрі – өтініш беруші) уәкілетті органға осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттармен қоса осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды тағайындау туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш) береді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.12.2023 № 1114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Өтініш беруші уәкілетті органға өтінішті Конституциялық заңда көзделген ай сайынғы өмір бойғы қамтылым алуға құқық туындаған кезде береді.
Өтініш беру мерзіммен шектелмейді.
5. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) түпнұсқамен салыстыру кезінде уәкілетті органның мөртаңбасымен куәландырылған өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі;
2) зейнетақы төлемін алушы болып табылатын тұлғалар үшін түпнұсқасымен салыстыру кезінде уәкілетті органның мөртаңбасымен куәландырылған зейнетақы төлемдерін алушының мәртебесін растайтын куәлік көшірмесі;
3) шот нөмірі туралы мәліметтер.
6. Уәкілетті орган өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды төлеуді тағайындау, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату туралы мәліметтерді тіркеу және есепке алу журналында (бұдан әрі – есепке алу журналы) қағаз және электрондық жеткізгіште тіркейді.
Тиісті құжаттар толық ұсынылмаған және (немесе) олар дұрыс ресімделмеген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіге бес жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидалардың 5-тармағының талаптарына сәйкес келтіруді ұсынады.
Егер өтініш беруші өтінішті осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген мерзімде талаптарға сәйкес келтірмесе, уәкілетті орган оны қайтарады.

7. Уполномоченный орган формирует дело на каждого заявителя, претендующего на получение ежемесячного пожизненного содержания, из следующих документов:
1) заявления;
2) копии документа, удостоверяющего личность заявителя, заверенной штампом уполномоченного органа, предоставляемой заявителем;
3) копии удостоверения, подтверждающего статус получателя пенсионных выплат, для лиц, являющихся получателями пенсионных выплат, заверенной штампом уполномоченного органа при сверке с оригиналом;
4) сведений о номере счета;
5) документа, подтверждающего прекращение полномочий заявителя, предоставляемого уполномоченным органом;
6) расчета размера начисляемого пожизненного содержания судьи, предоставляемого финансовой службой уполномоченного органа.
8. Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня поступления заявления выносит заключение о назначении с указанием размера ежемесячного пожизненного содержания на день подачи заявления либо отказе в назначении ежемесячного пожизненного содержания по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Заключение, сформированное дело и проект приказа о назначении/отказе в назначении ежемесячного пожизненного содержания в течение трех рабочих дней передаются руководителю уполномоченного органа, который принимает решение в течение трех рабочих дней.
9. Отказ в назначении ежемесячного пожизненного содержания осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае отказа в назначении ежемесячного пожизненного содержания заявителю сообщается об этом в письменной форме в течение трех рабочих дней со дня подписания приказа уполномоченным органом.
10. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня подписания приказа о назначении ежемесячного пожизненного содержания направляет уведомление в Государственную корпорацию о назначении ежемесячного пожизненного содержания заявителю (далее – уведомление), прекращении государственной базовой пенсионной выплаты и (или) пенсионных выплат по возрасту, и (или) пенсионных выплат за выслугу лет по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Информация о прекращении государственной базовой пенсионной выплаты и (или) пенсионных выплат по возрасту, и (или) пенсионных выплат за выслугу лет представляется Государственной корпорацией в уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня поступления уведомления.
Сноска. Пункт 10 – в редакции постановления Правительства РК от 01.04.2024 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Уәкілетті орган ай сайынғы өмір бойғы қамтылым алуға үміткер әрбір өтініш берушіге мынадай құжаттардан іс қалыптастырады:
1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың өтініш беруші ұсынатын, уәкілетті органның мөртаңбасымен расталған көшірмесі;
3) зейнетақы төлемдерін алушы болып табылатын тұлғалар үшін зейнетақы төлемін алушының мәртебесін растайтын куәліктің түпнұсқасымен салыстырылған, уәкілетті органның мөртаңбасымен расталған көшірмесі;
4) шот нөмірі туралы мәліметтер;
5) уәкілетті орган ұсынатын, өтініш берушінің өкілеттіктері тоқтатылғанын растайтын құжат;
6) уәкілетті органның қаржы қызметі ұсынатын, судьяның есептелетін өмір бойғы қамтылымы мөлшерінің есебі.
8. Уәкілетті орган өтініш түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде өтініш берілген күнге өмір бойғы ай сайынғы қамтылым мөлшерін көрсетіп, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау туралы не тағайындаудан бас тарту туралы қорытынды шығарады.
Қорытынды, қалыптастырылған іс және өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау/тағайындаудан бас тарту туралы бұйрықтың жобасы үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органның басшысына беріледі, ол үш жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
9. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындаудан бас тарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындаудан бас тартылған жағдайда уәкілетті орган бұл туралы өтініш берушіге бұйрыққа қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде жазбаша нысанда хабарлайды.
10. Уәкілетті орган өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау туралы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушіге өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау, мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін және (немесе) жасына байланысты зейнетақы төлемдерін және (немесе) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) жібереді.
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін және (немесе) жасына байланысты зейнетақы төлемдерін және (немесе) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы ақпаратты Мемлекеттік корпорация хабарлама түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде уәкілетті органға береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.04.2024 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

11. Ежемесячное пожизненное содержание судье Конституционного Суда исключает одновременное получение государственной базовой пенсионной выплаты и (или) пенсионных выплат по возрасту, и (или) пенсионных выплат за выслугу лет.
12. Получение судьей Конституционного Суда пенсионных выплат за счет пенсионных накоплений, сформированных на его индивидуальном пенсионном счете, осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан о социальной защите.
Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правительства РК от 13.12.2023 № 1114 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В случае изменения фамилии, имени или отчества, номера счета, места жительства получателем ежемесячного пожизненного содержания в течение десяти рабочих дней со дня указанных изменений подается заявление с подтверждающими документами в уполномоченный орган для приобщения к материалам дела.
Глава 3. Осуществление выплаты ежемесячного пожизненного содержания
14. Выплата ежемесячного пожизненного содержания осуществляется со дня подачи получателем ежемесячного пожизненного содержания заявления в уполномоченный орган.
Выплата ежемесячного пожизненного содержания для лиц, являющихся получателями пенсионных выплат, осуществляется уполномоченным органом с первого числа месяца, следующего за месяцем прекращения государственной базовой пенсионной выплаты и (или) пенсионных выплат по возрасту, и (или) пенсионных выплат за выслугу лет.
15. Выплата ежемесячного пожизненного содержания осуществляется уполномоченным органом на основании приказа о назначении ежемесячного пожизненного содержания на банковский счет заявителя либо на счет заявителя в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
16. При назначении и изменении размера ежемесячного пожизненного содержания все суммы, исчисленные в тиынах, подлежат округлению до одного тенге независимо от суммы тиынов.
Глава 4. Приостановление, возобновление и прекращение выплаты ежемесячного пожизненного содержания
17. Выплата ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда приостанавливается в случае занятия им в установленном законодательством Республики Казахстан порядке оплачиваемой из республиканского или местного бюджета либо из средств Национального Банка Республики Казахстан должности, за исключением должности, связанной с занятием преподавательской, научной или иной творческой деятельности.
В случае прекращения занятия должности, оплачиваемой из республиканского или местного бюджета либо из средств Национального Банка Республики Казахстан, выплата ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда возобновляется.

11. Конституциялық Сот судьясы ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін және (немесе) жасына байланысты зейнетақы төлемін және (немесе) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін қатар ала алмайды.
12. Конституциялық Сот судьясының жеке зейнетақы шотында қалыптасқан зейнетақы жинақтарының есебінен зейнетақы төлемдерін алуы Қазақстан Республикасының әлеуметтік қорғау туралы заңнамасында айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.12.2023 № 1114 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Тегі, аты немесе әкесінің аты, шот нөмірі, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды алушы көрсетілген өзгерістер болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде растайтын құжаттар бар өтінішті уәкілетті органға іс материалдарына қоса тіркеу үшін тапсырады.
3-тарау. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеуді жүзеге асыру
14. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеу өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды алушы уәкілетті органға өтініш берген күннен бастап жүзеге асырылады.
Зейнетақы төлемдерін алушы болып табылатын тұлғалар үшін өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеуді уәкілетті орган мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдері және (немесе) жасына байланысты зейнетақы төлемі және (немесе) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдері тоқтатылған айдан кейінгі айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырады.
15. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеуді уәкілетті орган өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау туралы бұйрық негізінде өтініш берушінің банк шотына не банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы өтініш берушінің шотына жүзеге асырады.
16. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылым мөлшері тағайындалған және өзгерген кезде тиынмен есептелген барлық сома тиын сомасына қарамастан бір теңгеге дейін дөңгелектеуге жатады.
4-тарау. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеуді тоқтата тұру, қалпына келтіру және тоқтату
17. Конституциялық Сот судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеу оқытушылық, ғылыми немесе өзге де шығармашылық қызметпен айналысуға байланысты лауазымды қоспағанда, ол Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен республикалық немесе жергілікті бюджеттен не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қаражатынан ақы төленетін лауазымды атқарған жағдайда тоқтатыла тұрады.
Республикалық немесе жергілікті бюджеттен не Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі қаражатынан ақы төленетін лауазымды атқару тоқтатылған жағдайда Конституциялық Сот судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеу қайта басталады.

18. Приостановление, возобновление, прекращение выплаты ежемесячного пожизненного содержания осуществляются на основании приказа уполномоченного органа.
19. В случаях смерти или вступления в законную силу решения суда об объявлении получателя ежемесячного пожизненного содержания умершим выплата ежемесячного пожизненного содержания осуществляется по месяц смерти включительно.
20. Решение о приостановлении, возобновлении и прекращении выплаты ежемесячного пожизненного содержания принимается уполномоченным органом в порядке, предусмотренном пунктами 39 настоящих Правил.
21. В случаях приостановления, возобновления или прекращения выплаты ежемесячного пожизненного содержания уполномоченный орган в течение трех рабочих дней направляет уведомление в Государственную корпорацию о приостановлении, возобновлении или прекращении выплаты ежемесячного пожизненного содержания по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 21 – в редакции постановления Правительства РК от 01.04.2024 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Ведение учета сведений о выплатах ежемесячного пожизненного содержания
22. Уполномоченный орган ведет учет сведений о назначении, приостановлении, возобновлении и прекращении выплаты ежемесячного пожизненного содержания, а также решениях, принятых уполномоченным органом, в журнале учета на бумажном и электронном носителях.
_____________________________
Приложение 1
к Правилам выплаты
ежемесячного пожизненного
содержания судье
Конституционного Суда
Республики Казахстан
Руководителю
Аппарата Конституционного Суда
Республики Казахстан
_____________________________
(Ф. И. О (при наличии)
от___________________________
(Ф. И. О (при наличии),
проживающего: _______________
_____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить (приостановить/возобновить) мне, как судье Конституционного Суда Республики Казахстан, полномочия которого прекращены в связи с истечением установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в должности, ежемесячное пожизненное содержание.
Освобожден с указанной должности на основании:
Указа Президента Республики Казахстан от "__" ___________20__ г. №____;
Постановления Сената Парламента Республики Казахстан от "__" ___________20__ г. №___;
Постановления Мажилиса Парламента Республики Казахстан от "__" ___________20__ г. №___.
(нужное заполнить)
К заявлению прилагаю:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________

18. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеуді тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату уәкілетті органның бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
19. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды алушы қайтыс болған немесе оны қайтыс болды деп жариялау туралы сот шешімі заңды күшіне енген жағдайда ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды төлеу қайтыс болған ай қоса есептеліп жүзеге асырылады.
20. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеуді тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату туралы шешімді уәкілетті орган осы Қағидалардың 39-тармақтарында көзделген тәртіппен қабылдайды.
21. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеу тоқтатыла тұрған, қайта басталған және тоқтатылған жағдайларда уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды төлеудің тоқтатып қойылғаны, қайта басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама жібереді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.04.2024 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5-тарау. Өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу туралы мәліметтердің есебін жүргізу
22. Уәкілетті орган өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау, тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату, сондай-ақ уәкілетті орган қабылдаған шешімдер туралы мәліметтердің есебін қағаз және электрондық жеткізгіште есепке алу журналында жүргізеді.
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьясына өмір бойғы
ай сайынғы қамтылым
төлеу қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Соты
Аппаратының басшысына
__________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
кімнен ____________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
мекенжайы: ______________
_________________________
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясы ретінде маған өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындауды (тоқтата тұруды/қайта бастауды) сұраймын.
Көрсетілген лауазымнан:
Қазақстан Республикасы Президентінің 20__ жылғы "__" ______ № ___ Жарлығы;
Қазақстан Республикасы Парламентi Сенатының 20_ жылғы "_" ____ № __ қаулысы;
Қазақстан Республикасы Парламентi Мәжілісінің 20__ жылғы "__" __ № ___ қаулысы негізінде босатылдым.
(керектісін толтырыңыз)
Өтінішке:
1. ______________________________________________________
2. ______________________________________________________

3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________.
Несу правовую ответственность за достоверность представленных мною документов.
Обо всех изменениях, а также изменении местожительства (в т. ч. выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней.
Сообщаю, что пенсионные выплаты ранее от другого ведомства назначались/не назначались.
(нужное подчеркнуть)
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных.
Подпись заявителя "____" ________ 20__ г.
______________________________
Приложение 2
к Правилам выплаты
ежемесячного пожизненного
содержания судье
Конституционного Суда
Республики Казахстан
Журнал регистрации и учета сведений о назначении, приостановлении, возобновлении, прекращении выплаты ежемесячного пожизненного содержания
Начат "_____" ____________. Окончен "______"___________ года
№ п/п
Дата обращения
Ф.И.О. заявителя
(при наличии)
Дата рождения заявителя
ИИН
Место жительства
Дата прекращения полномочий судьи Конституци-онного Суда
Размер ежемесячного пожизненного содержания
Дата приостановления/ возобновления выплат
Дата прекращения выплат
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
В журнале пронумеровано и прошнуровано
___________________________________________________________ листов.
(цифрами и прописью)
М.Ш. Руководитель ____________________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
__________________________________
Приложение 3
к Правилам выплаты
ежемесячного пожизненного
содержания судье
Конституционного Суда
Республики Казахстан
Заключение о назначении (приостановлении, возобновлении), прекращении либо отказе в назначении ежемесячного пожизненного содержания
"__" ____________ 20____ г. № _________
В соответствии со статьей 14 Конституционного закона Республики Казахстан
"О Конституционном Суде Республики Казахстан"
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
1. Назначить ежемесячное пожизненное содержание, как судье Конституционного
Суда Республики Казахстан, полномочия которого прекращены в связи с истечением
установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в должности, в
размере ____________ месячных расчетных показателей с "____" ________ 20____ года.
2. Отказать в назначении ежемесячного пожизненного содержания _____
____________________________________________________________________.
(основания отказа)
3. Приостановить выплату ежемесячного пожизненного содержания _____
______________________________ в размере ___________ месячных расчетных
(основания приостановления)
показателей с "___" __________ 20____ года.

3. _______________________________________________________
4. _______________________________________________________ қоса беремін.
Өзім ұсынған құжаттардың дұрыстығы үшін құқықтық жауапкершілік аламын.
Барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге шығу), анкеталық деректердің, банктік деректемелердің өзгергені туралы он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға хабарлауға міндеттенемін.
Бұрын басқа ведомстводан зейнетақы төлемі тағайындалғанын/ тағайындалмағанын хабарлаймын.
(керектісінің астын сызыңыз)
Менің жеке деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің қолы ____ 20 __ ж. "__"________
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьясына өмір бойғы
ай сайынғы қамтылым
төлеу қағидаларына
2-қосымша
Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау, тоқтата тұру, қайта бастау, тоқтату туралы мәліметтерді тіркеу және есепке алу журналы
____жылғы "___" ___ аяқталды. ____жылғы "___"________басталды
Р/ с№
Өтініш берілген күн
Өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болса)
Өтініш берушінің туған күні
ЖСН
Тұрғылықты жері
Конституция-лық Сот судьясының өкілеттіктері тоқтатылған күн
Өмір бойғы ай сайынғы қамтылым мөлшері
Төлеу тоқтатып қойылған/ қайта басталған күн
Төлем тоқтатылған күн
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Журналда ______________________________ парақ нөмірленді және тігілді.
(цифрмен және жазумен)
Уәкілетті органның басшысы ___________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьясына өмір бойғы
ай сайынғы қамтылым
төлеу қағидаларына
3-қосымша
Өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау (тоқтата тұру, қайта бастау), тоқтату не тағайындаудан бас тарту туралы қорытынды
20__ жылғы "__" _______ №________
"Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты туралы" Қазақстан
Республикасы Конституциялық заңының 14-бабына сәйкес
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
1. Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу
мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының судьясы ретінде 20 __ жылғы "__" ____ бастап ____ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өмір бойғы ай сайынғы қамтылым тағайындалсын.
2. Ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды тағайындаудан _____
__________________________________ бас тартылсын.
(бас тарту негізі)
3. 20 __ жылғы "__" _________ бастап _____ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өмір бойғы ай сайынғы қамтылым төлеу_________________
________________________________________ тоқтатыла тұрсын.
(тоқтатыла тұру негізі)

4. Возобновить выплату ежемесячного пожизненного содержания ______
_____________________________ в размере ____________ месячных расчетных
(основания возобновления)
показателей с "___" _______ 20____ года.
5. Прекратить выплату ежемесячного пожизненного содержания ________
_____________________________ в размере ____________ месячных расчетных
(основание прекращения)
показателей с "___" _______ 20____ года.
Руководитель уполномоченного органа ____________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
________________________
Приложение 4
к Правилам выплаты
ежемесячного пожизненного
содержания судье
Конституционного Суда
Республики Казахстан
УВЕДОМЛЕНИЕ о назначении (приостановлении/возобновлении), прекращении выплаты ежемесячного пожизненного содержания судье Конституционного Суда Республики Казахстан
Фамилия _______________________________________________________
Имя ___________________________________________________________
Отчество (при наличии)___________________________________________
Адрес места жительства (фактический) ______________________________
Документ, удостоверяющий личность:
№ _____________________________________________________________
Когда и кем выдан "_____" _____________ _______ г. ____________
ИИН ___________________________________________________________
Приказ уполномоченного органа от "____" _______ 20___ г. № ____
назначено (приостановлено/возобновлено), прекращено ежемесячное пожизненное
содержание судье Конституционного Суда, полномочия которого прекращены в связи с
истечением установленного Конституцией Республики Казахстан срока пребывания в
должности с "____" _______ 20____ г.
____________________________________________________________________
Реквизиты банка (организации) и номер счета получателя
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
БИН банка (организации) _________________________________________.
Является основанием для прекращения или назначения государственной базовой
пенсионной выплаты и (или) пенсионных выплат по возрасту, и (или) пенсионных выплат за
выслугу лет.
Руководитель уполномоченного органа______________________________
(Ф.И.О. (при наличии)
________________________

4. 20 __ жылғы "___" _________ бастап ___ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайынғы өмір бойғы қамтылымды төлеу ____________
____________________________ қайта басталсын.
(қайта бастау негізі)
5. 20__ жылғы "___" ________ бастап ай сайынғы өмір бойғы қамтылым
төлеу ______________________________________ тоқтатылсын.
(тоқтату негізі)
Уәкілетті органның басшысы ___________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса)
Қазақстан Республикасы
Конституциялық Сотының
судьясына өмір бойғы
ай сайынғы қамтылым
төлеу қағидаларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының судьясына өмір бойғы ай сайынғы қамтылымды тағайындау (тоқтата тұру/қайта бастау), төлеуді тоқтату туралы хабарлама
Тегі ___________________________________________________________
Аты ___________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)__________________________________________
Тұрғылықты (нақты) мекенжайы ___________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат:
№ _____________________________________________________________
Қашан және кім берген 20__ ж. _______ "___" _____________
ЖСН _________________________________________________
Уәкілетті органның 20__ ж. "___" _______ № ____ бұйрығы
20__ жылғы "___" ______ бастап Қазақстан Республикасының Конституциясында белгіленген лауазымда болу мерзімінің өтуіне байланысты өкілеттіктері тоқтатылған Конституциялық Соттың судьясына ай сайынғы өмір бойғы қамтылым төлеу тағайындалды (тоқтатып қойылды/қайта басталды), тоқтатылды.
____________________________________________________________________
Банктің (ұйымның) деректемелері және алушының шот нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Банктің (ұйымның) БСН __________________________________________.
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін және (немесе) жасына байланысты зейнетақы
төлемдерін және (немесе) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тоқтату
немесе тағайындау үшін негіз болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы _____________________________________
Т.А.Ә. (бар болса)