О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации в 1999-2000 годах
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 1999 года N 1198 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 24 октября 2000 г. N 1587 ~P001587
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1998 года № 119 P980119_ "О Плане мероприятий по реализации Программы действий Правительства Республики Казахстан на 1998-2000 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить не подлежащими приватизации, в том числе ее предварительным стадиям, в 1999-2000 годах следующие объекты государственной собственности:
1) земля (кроме той, которая в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан может находиться в частной собственности), ее недра, воды, растительный и животный мир, другие природные ресурсы;
2) особо охраняемые природные территории;
3) государственные организации научно-технической сферы, работающие по программам Министерства обороны Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям;
4) штатное и резервное имущество, предприятия и объекты, находящиеся в ведении Министерства обороны Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, Республиканской Гвардии, Службы охраны Президента Республики Казахстан, Комитета по государственным материальным резервам Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
5) имущество государственного и мобилизационного резерва и мобилизационные мощности по выпуску продукции двойного назначения;
6) имущество, приписанное военными комиссариатами или решениями местных исполнительных органов к войсковым частям и организациям, имеющим мобилизационные задания по гражданской обороне;
7) государственные организации и объекты, связанные с обеспечением военно-технических целей, в том числе обеспечивающие обслуживание, запуск и сопровождение космических аппаратов, осуществляющие научноисследовательские и опытно-конструкторские работы в указанных областях, а также в областях противовоздушной и противоракетной обороны, радиоэлектронного подавления;
8) государственные организации, осуществляющие управленческие и контрольные функции;
9) убежища и пункты управления гражданской обороны, финансируемые за счет средств государственного бюджета;

1999-2000 жылдарда жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік меншік объектілерінің тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 19 тамыз N 1198. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.10.24. N 1587 қаулысымен. ~P001587
"Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998-2000 жылдарға арналған iс-қимыл бағдарламасын iске асыру жөнiндегі шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 19 ақпандағы N 119 P980119_ қаулысын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Мынадай мемлекеттiк меншiк объектiлерi 1999-2000 жылдарда жекешелендiруге, оның iшiнде алдын ала кезеңдерiне жатпайды деп белгiленсiн:
1) жер (Қазақстан Республикасының заң актілерiне сәйкес жеке меншiкте болатындарынан басқа), жер қойнауы, су, өсiмдiк және хайуанаттар әлемi, басқа да табиғи ресурстар;
2) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар;
3) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгінiң, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң бағдарламалары бойынша жұмыс iстейтiн ғылыми-техникалық саланың мемлекеттiк ұйымдары;
4) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгінiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң, Республикалық Ұланның, Қазақстан Республикасы Президентi Күзет қызметiнiң, Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегі комитетiнiң қарамағындағы штаттық және резервтiк мүлiк, кәсiпорындар мен объектiлер;
5) мемлекеттiк және жұмылдыру резервiнiң мүлкi мен екiұдай мақсаттағы өнiмдер шығару жөнiндегі жұмылдыру қуаттары;
6) әскери комиссариаттар немесе жергiлiктi атқару органдары, азаматтық қорғаныс бойынша жұмылдыру тапсырмалары бар әскери бөлiмдер мен ұйымдарға тiркелiп берiлген мүлiк;
7) әскери-техникалық мақсаттарды қамтамасыз етуге байланысты, оның iшiнде ғарыштық аппараттарды қамдауды, ұшыруды және алып жүрудi қамтамасыз ететiн, аталған салаларда және сондай ақ әуе қорғанысы және ракетаға қарсы қорғаныс, радио-электрондық тұншықтыру салаларындағы тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыратын мемлекеттiк ұйымдар мен объектiлер;
8) басқару және бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттiк ұйымдар;
9) мемлекеттiк бюджеттің қаражаты есебiнен қаржыландырылатын азаматтық қорғаныс басқармасының баспаналары мен бекеттерi;

10) геологические, картографо-геодезические, гидрометеорологические
государственные организации, службы контроля за состоянием природной
среды и охраны природы, обсерватории;
11) предприятия исправительно-трудовых колоний, предприятия системы
здравоохранения лечебно-трудового и лечебно-производственного профиля;
12) государственные организации патентоведения, стандартизации и
метрологии;
13) магистральные железнодорожные дороги, республиканские
автомобильные дороги общего пользования, включенные в сеть государственных
международных маршрутов, а также имеющие оборонное значение, включая
инженерные сооружения на них, судоходные водные пути, маяки, устройства
и навигационные знаки, регулирующие и гарантирующие безопасность
судоходства;
14) государственные организации, объекты и оборудования переработки,
уничтожения и захоронения твердых и жидких радиоактивных отходов,
скотомогильники;
15) крематории и кладбища;
16) объекты социальной защиты населения, детские дома, Дома ребенка,
дома престарелых, интернаты, госпитали и санатории для инвалидов,
участников Великой Отечественной войны и приравненных к ним лиц, детей и
престарелых;
17) имущество фельдъегерской связи;
18) государственные организации, имеющие воспроизводственные значения рыбных запасов (акклиматизационные станции, рыбопитомники, нерестово- вырастные хозяйства);
19) водохранилища с гидротехническими сооружениями, имеющие межгосударственное, межобластное значение, шлюзы на магистральных каналах.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 11 января 2000 г. N 47 P000047_ .
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 года № 65 P970065_ "О секторных программах приватизации и реструктуризации" следующие изменения:
в секторных программах приватизации и реструктуризации в нефтегазовом и транспортно-коммуникационном комплексах предприятий Министерства промышленности и торговли Республики Казахстан, здравоохранения, образования, науки, культуры и спорта, утвержденных указанным постановлением:
в подразделе "Основные подходы к реструктуризации и приватизации предприятий нефтегазового комплекса" раздела "Нефтегазовый комплекс":
в абзаце первом слова "(приложение 2)" исключить;
в подразделе "Основные подходы к приватизации и реструктуризации
транспортно-коммуникационного комплекса" раздела "Транспортно-
коммуникационный комплекс (ТРК)":
абзац 27 исключить;
в разделе "Предприятия системы Министерства промышленности и
торговли Республики Казахстан":
абзац 11 исключить.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства
Республики Казахстан согласно приложению.

10) геологиялық, картографиялық-геодезиялық, гидрометеорологиялық мемлекеттiк ұйымдар, обсерваториялар, табиғи ортаның жай-күйiн бақылау және табиғатты қорғау қызметтерi;
11) еңбекпен түзеу колонияларының кәсiпорындары, еңбек-емдеу және емдеу-өндiрiстiк саладағы денсаулық сақтау жүйесiнiң кәсiпорындары;
12) мемлекеттiк патент беру, стандарттау және метрология ұйымдары;
13) мемлекеттік халықаралық маршруттар желiсiне қосылған, сондай-ақ қорғаныстық маңызы бар, күре тамырлы темiр жолдар, жалпы пайдаланылатын республикалық автомобиль жолдары, олардағы инженерлiк құрылыстарды қоса, кеме қатынасы су жолдары, маяктар, кеме жүзуiнiң қауiпсiздiгiн реттейтiн және қамтамасыз ететiн құрылғылар мен су қатынасы белгілерi;
14) қатты және сұйық радиоактивтi қалдықтарды ұқсататын, жоятын және көметiн мемлекеттік ұйымдар, объекттер мен жабдықтар, мал қорымдары;
15) молалар мен крематорийлар;
16) халықты әлеуметтік қорғау объектілерi, балалар үйлерi, бөбектер үйлерi, қарттар үйлерi, Ұлы Отан соғысы қатысушыларының, мүгедектерiнің және оларға теңестiрiлген тұлғалардың, балалар мен қарттардың интернаттары, госпитальдар мен санаторийлар;
17) фельдьегерлiк байланыс мүлкi;
18) балық қорларын ұдайы өндiруде маңызы бар мемлекеттiк ұйымдар (бейiмдендiру станциялары, балық өсiргіштер, уылдырық өсiру шаруашылықтары);
19) мемлекетаралық, облысаралық маңызды гидротехникалық құрылыс-жайлары бар су қоймалары мен күре тамырлы каналдардың шлюздерi.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 17)-тармақшасы өзгерді - ҚР Үкіметінің
2000.01.11. N 47 қаулысымен. P000047_
2. "Жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы N 65 P970065_ қаулысына мынадай өзгерiстер енгізiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мұнайгаз және көлiк-коммуникациялар кешендерiндегі, Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, денсаулық сақтау, ғылым, бiлiм беру, мәдениет және спорт жүйелерiнiң кәсiпорындарындағы жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламаларында:
"Мұнайгаз кешенi" бөлiмiнiң "Мұнайгаз кешенi кәсiпорындарын қайта құрылымдауға және жекешелендiруге негiзгі ыңғайлар" бөлiмшесiнде:
бiрiншi абзацтағы "(2-қосымша)" деген сөздер алынып тасталсын;
"Көлiк-коммуникация кешенi (ККК)" бөлiмiнiң "Көлiк-коммуникация
кешенiн қайта құрылымдауға және жекешелендiруге негiзгi ыңғайлар"
бөлiмшесiнде:
27-абзац алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi
жүйелерiнiң кәсіпорындары" бөлiмiнде:
11-абзац алынып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қосымшаға сәйкес кейбiр
шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 августа 1999 года № 1198
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 1996 года № 1336 P961336_ "О перечне объектов, находящихся в исключительной государственной собственности и не подлежащих приватизации в 1996-1998 годах" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 44, ст. 426).
2. Пункт 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 января 1997 года № 65 "О секторных программах приватизации и реструктуризации".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 1997 года № 1273 P971273_ "Об утверждении поименного перечня объектов, не подлежащих приватизации в период до 1999 года" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., № 38, ст. 366).
4. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 909 P980909_ "О создании республиканских государственных казенных предприятий на праве оперативного управления "Урало-Атырауский осетровый рыбоводный завод" и "Атырауский осетровый рыбоводный завод" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 33, ст. 295).
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы 19 тамыздағы
N 1198 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің
күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнің тiзбесi
1. "Ерекше мемлекеттiк меншiктегi және 1996-1998 жылдарда жекешелендiруге жатпайтын объектiлердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 1 қарашадағы N 1336 P961336_ қаулысы (Қазақстан Республикасы ПYАЖ-ы, 1997 ж., N 44, 426-құжат).
2. "Жекешелендiру мен қайта құрылымдаудың секторлық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 14 қаңтардағы N 65 P970065_ қаулысының 4-тармағы.
3. "1999 жылға дейiнгi кезеңде жекешелендiруге жатпайтын
объектiлердiң атаулы тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1997 жылғы 21 тамыздағы N 1273
P971273_
қаулысы (Қазақстан
Республикасы ПYАЖ-ы, 1997 ж., N 38, 366- құжат).
4. "Орал-Атырау бекiре-балық өсiру зауытын жедел басқару құқығындағы
республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын құру туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 16 қыркүйектегi N 909
P980909_
қаулысы
5-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасы ПYАЖ-ы, 1998 ж., N 33,
295-құжат).
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.