О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 198-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства» (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                        С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 декабря 2013 года № 198-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 декабря
2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
совершенствования бюджетного законодательства»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государст-венный орган, ответственный за исполнение
Сроки исполнения
1
2
3
4
5
1
О внесении изменений и дополнений в Указы Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 «О Системе государственного планирования в Республике Казахстан» и от 4 марта 2010 года № 931 «О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан»
Указ Президента Республики Казахстан
МЭБП
февраль 2014 года
2
О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 780 «Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии»
Указ Президента Республики Казахстан
МЭБП
февраль 2014 года
3
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 августа 2009 года № 861 «Об утверждении Правил разработки проекта республиканского бюджета»
Указ Президента Республики Казахстан
МЭБП
февраль 2014 года
4
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
февраль 2014 года
5

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 198-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 198-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет
заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 3 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімдері
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы» 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы» 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
2
«Республикалық бюджет комиссиясы туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 780 Жарлығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
3
«Республикалық бюджет жобасын әзірлеу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 26 тамыздағы № 861 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
4
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
5

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, МЭБП
февраль 2014 года
6
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 1061 «Об утверждении Правил разработки проектов местных бюджетов»
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
февраль 2014 года
7
Об утверждении Правил разработки и корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения и планирования, реализации и отбора бюджетных инвестиций и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
февраль 2014 года
8
Об определении юридических лиц, привлекаемых для консультативного сопровождения республиканских концессионных проектов
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП, МИНТ
февраль 2014 года
9
Об утверждении Правил определения лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
март 2014 года
10
Об утверждении Методики определения лимитов государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП, МФ
февраль 2014 года
11
Об определении юридических лиц, привлекаемых для консультативного сопровождения местных концессионных проектов
Постановление МИО
Акиматы областей, гг. Астаны и Алматы
февраль 2014 года
12
О внесении изменений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 72 «Об утверждении Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан»
Приказ МЭБП
МЭБП
февраль 2014 года
13
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 73 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки»
Приказ МЭБП
МЭБП
февраль 2014 года
14
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 февраля 2009 года № 24 «Об утверждении Методики определения стоимости объекта концессии, концессионного проекта и суммарной стоимости государственной поддержки деятельности концессионера»
Приказ МЭБП
МЭБП
февраль 2014 года
15
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 95 «Об утверждении требований к экспертизе концессионных предложений, конкурсной документации, концессионных заявок, представленных участниками конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера, и проектов договоров концессии»
Приказ МЭБП
МЭБП
февраль 2014 года
16

«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
6
«Жергілікті бюджеттер жобаларын әзірлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 1061 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
7
Инвестициялық ұсыныстардың қажетті сараптамаларын әзірлеу және түзету, өткізу, бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, іске асыру және іріктеу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдері нің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
8
Республикалық концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу үшін тартылатын заңды тұлғаларды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ, ИЖТМ
2014 жылғы ақпан
9
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, Қазақстан Республикасының жаңа бастамаларына арналған лимиттерді айқындау ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2014 жылғы наурыз
10
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиттерін айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ, Қаржымині
2014 жылғы ақпан
11
Жергілікті концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу үшін тартылатын заңды тұлғаларды айқындау туралы
ЖАО қаулысы
Облыстардың, Астана және Алматы ққ. әкімдіктері
2014 жылғы ақпан
12
«Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 72 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
ЭБЖМ бұйрығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
13
«Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭБЖМ бұйрығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
14
«Концессия объектісінің, концессиялық жобаның құнын және концессионер қызметін мемлекеттік қолдаудың жиынтық құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 23 ақпандағы № 24 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭБЖМ бұйрығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
15
«Концессиялық ұсыныстарды, конкурстық құжаттамаларды, концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу кезінде конкурсқа қатысушылар ұсынған концессиялық өтінімдерді және концессия шарттарының жобаларын сараптауға қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрінің 2010 жылғы 28 маусымдағы № 95 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭБЖМ бұйрығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
16

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 16 июля 2009 года № 151 «Об утверждении Правил определения целесообразности бюджетного кредитования»
Приказ МЭБП
МЭБП
февраль 2014 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы

«Бюджеттік кредит берудің орындылығын айқындау тәртібі туралы ережелерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және Бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 16 шілдедегі № 151 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭБЖМ бұйрығы
ЭБЖМ
2014 жылғы ақпан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ       - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
Қаржымині  - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ИЖТМ       – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар
министрлігі
ЖАО        – жергілікті атқарушы органдар