О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам минимизации рисков при кредитовании, защиты прав заемщиков, совершенствования регулирования финансового рынка и исполнительного производства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 июля 2024 года № 95-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам минимизации рисков при кредитовании, защиты прав заемщиков, совершенствования регулирования финансового рынка и исполнительного производства" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр
О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 июля 2024 года № 95-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кредит беру кезінде тәуекелдерді барынша азайту, қарыз алушылардың құқықтарын қорғау, қаржы нарығын реттеуді және атқарушылық іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 2 шілдедегі № 95-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кредит беру кезінде тәуекелдерді барынша азайту, қарыз алушылардың құқықтарын қорғау, қаржы нарығын реттеуді және атқарушылық іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, жинақтасын және айдың 5-і күнінен кештірмей, жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 2 шілдедегі
№ 95-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам минимизации рисков при кредитовании, защиты прав заемщиков, совершенствования регулирования финансового рынка и исполнительного производства"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кредит беру кезінде тәуекелдерді барынша азайту, қарыз алушылардың құқықтарын қорғау, қаржы нарығын реттеуді және атқарушылық іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орын
дау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 203 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АРРФР
(по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
август 2024 года
Камалетдинов С.Б.
3.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
постановление Правительства Республики Казахстан
АРРФР
(по согласованию)
август
2024 года
Абдрахманов Н.А.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
август 2024 года
Жазыкбаев
Ш-Х. С.
5.
Об утверждении условий и правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Кизатов О.Т.
6.
Об утверждении правил проведения торгов на электронной торговой площадке по продаже банковских и микрофинансовых активов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Кизатов О.Т.
7.
Об утверждении правил обеспечения информационной безопасности электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Хаджиева М.Ж.
8.
Об утверждении правил получения согласия супруга (супруги) на предоставление банковского займа и микрокредита физическому лицу, минимального размера банковского займа и микрокредита, по которым необходимо согласие супруга (супруги) на получение банковского займа и микрокредита физическому лицу
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
9.
Об утверждении порядка продления сроков исполнения письменного предписания, примененного к оператору электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов, либо плана мероприятий по устранению выявленных нарушений и (или) причин, а также условий, способствовавших их совершению
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Кизатов О.Т.
10.
Об установлении требований к сумме потребительского банковского займа и потребительского микрокредита
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
11.

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 11 қарашадағы № 203 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚНРДА (келісу бойын-ша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
2.
"Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғаныс-мині
2024 жылғы тамыз
С.Б. Қамалетдинов
3.
"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚНРДА (келісу бойын-ша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
4.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ережені бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2024 жылғы тамыз
Ш-Х. С. Жазықбаев
5.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
О.Т. Қизатов
6.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңында сауда-саттық өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасы-ның қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
О.Т. Қизатов
7.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
М.Ж. Хаджиева
8.
Жеке тұлғаға банктік қарызды және микрокредитті беруге жұбайының (зайыбының) келісімін алу, жеке тұлғаға банктік қарызды және микрокредитті алуға жұбайының (зайыбының) келісімі қажет болатын банктік қарыздың және микрокредиттің ең төмен мөлшері қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы- ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
9.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының операторына қолданылған жазбаша ұйғарымды не анықталған бұзушылықтарды және (немесе) себептерді, сондай-ақ оларды жасауға ықпал еткен жағдайларды жою жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындау мерзімдерін ұзарту тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
О.Т. Қизатов
10.
Тұтынушылық банктік қарызға және тұтынушылық микрокредит сомасына қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы- ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
11.

О внесении изменений и дополнений в постановление правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, размера капитала банка и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции" и постановление правления Национального Банка Республики Казахстан от 14 ноября 2019 года № 192 "Об утверждении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, норм и лимитов, методики их расчетов"
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
12.
Об утверждении правил урегулирования коллекторскими агентствами задолженности физических лиц
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Кизатов О.Т.
13.
Об утверждении правил избрания, досрочного прекращения и осуществления деятельности банковского омбудсмана
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
14.
Об утверждении правил избрания, досрочного прекращения и осуществления деятельности микрофинансового омбудсмана
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
15.
Об определении предельного размера годовой эффективной ставки вознаграждения по банковским займам и микрокредитам
совместное постановление правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка и Национального Банка Республики Казахстан
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.,
Тутушкин В.А.
16.
О признании утратившим силу постановления правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 377 "Об утверждении предельного размера годовой эффективной ставки вознаграждения"
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
17.
Об определении иных сведений, предоставляемых поставщиками информации в кредитные бюро
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
18.
О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской деятельности в сфере оказания государственных услуг
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Кизатов О.Т.
19.
О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской деятельности
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
20.
Об утверждении перечня иностранных профессиональных организаций
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
21.
Об утверждении правил обмена сведениями о призванных на срочную воинскую службу военнослужащих, а также их увольнении, наличии либо отсутствии банковского займа и (или) микрокредита, предоставлении отсрочки платежа по договору банковского займа, договору о предоставлении микрокредита
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
МО
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.,
Камалетдинов С.Б.
22.
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам банковской и микрофинансовой деятельности
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
23.

"Банктің пруденциялық нормативтерінің және сақталуы міндетті өзге де нормалары мен лимиттерінің нормативтік мәндері мен оларды есептеу әдістемелерін, капиталының мөлшерін және Ашық валюталық позицияны есептеу қағидалары мен оның лимиттерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына және "Пруденциялық нормативтердi және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның сақтауы мiндеттi өзге де нормалар мен лимиттердi, оларды есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 14 қарашадағы № 192 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы- ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
12.
Коллекторлық агенттіктердің жеке тұлғалардың берешегін реттеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы- ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
О.Т. Қизатов
13.
Банк омбудсманын сайлау, қызметін жүзеге асыру және мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы- ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
14.
Микроқаржы омбудсманын сайлау, қызметін жүзеге асыру және мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
15.
Банктік қарыздар мен микрокредиттер бойынша жылдық тиімді сыйақы мөлшерлемесінің шекті мөлшерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармалары ның бірлескен қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша), ҰБ (келісім бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
В.А. Тутушкин
16.
"Сыйақының жылдық тиімді мөлшерлемесінің шекті мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 377 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойын-ша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
17.
Ақпарат берушілердің кредиттік бюроларға беретін өзге де мәліметтерін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
18.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне мемлекеттік қызметтер көрсету саласында банктік қызметті реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
О.Т. Қизатов
19.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне банктік қызметті реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
20.
Шетелдік кәсіптік ұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
21.
Мерзімді әскери қызметке шақырылған әскери қызметшілер туралы, сондай-ақ оларды жұмыстан шығару, банктік қарызының және (немесе) микрокредитінің бар-жоғы, банктік қарыз шарты, микрокредит беру туралы шарт бойынша төлемді кейінге қалдыру жөніндегі мәліметтермен алмасу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша),
ҚМ
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
С.Б. Қамалетдинов
22.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне банктік және микроқаржылық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
23.

О внесении изменений и дополнений в постановление правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 53 "Об утверждении условий и минимальных требований к порядку предоставления информации поставщиками информации в кредитные бюро, правил оформления согласия субъектов кредитных историй на предоставление информации о них в кредитные бюро (за исключением кредитного бюро с государственным участием), оформления согласия на выдачу кредитного отчета из кредитного бюро, а также Правил и условий предоставления кредитного отчета"
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Абдрахманов Н.А.
24.
О внесении изменений в постановление правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 192 "Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг Национальным Банком Республики Казахстан, его ведомствами, организациями, входящими в его структуру, и юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан или находятся в его доверительном управлении,
и аффилированными с ними юридическими лицами"
постановление правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
июль 2024 года
Вагапов Д.В.
25.
Об утверждении правил проведения биометрической идентификации на финансовом рынке
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август 2024 года
Хаджиева М.Ж.
26.
Об утверждении стандартов внутреннего аудита в Агентстве Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2024 года
Абдрахманов Н.А.
27.
Об утверждении правил осуществления упрощенного производства
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
август
2024 года
Ваисов Д.М.
28.
Об утверждении формы реестра требований кредиторов
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Биржанов Е.Е.
29.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 10 марта 2023 года № 254 "Об утверждении Правил и сроков проведения мониторинга финансового состояния должника"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Биржанов Е.Е.
30.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 218 "Об утверждении Правил и форм оказания государственной услуги "Применение процедуры внесудебного банкротства"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Биржанов Е.Е.
31.
Об утверждении типового плана счетов бухгалтерского учета и форм финансовой отчетности Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2024
года
Абдрахманов Н.А.
32.
Об утверждении порядка ведения бухгалтерского учета в Агентстве Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2024
года
Абдрахманов Н.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан.
______________________

"Ақпарат берушiлердiң кредиттiк бюроларға ақпарат беру тәртiбiнiң шарттары мен ең төмен талаптарын, Кредиттiк тарих субъектiлерiнiң өздерi туралы ақпаратты кредиттiк бюроларға (мемлекет қатысатын кредиттік бюроны қоспағанда) беруге келiсiмiн ресiмдеу, кредиттік бюродан кредиттiк есептi беруге келiсiмiн ресімдеу қағидаларын, сондай-ақ Кредиттiк есептi берудiң қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 53 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
24.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, оның ведомстволарының, оның құрылымына кіретін ұйымдардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі немесе оның сенімгерлік басқаруындағы заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді иеленуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 192 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2024 жылғы шілде
Д.В. Вагапов
25.
Қаржы нарығында биометриялық сәйкестендіру жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
М.Ж. Хаджиева
26.
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінде ішкі аудит стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
27.
Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Ваисов
28.
Кредиторлар талаптарының тізілімі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Е.Е. Біржанов
29.
"Борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 10 наурыздағы № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Е.Е. Біржанов
30.
"Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 218 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Е.Е. Біржанов
31.
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарын және қаржылық есептілік нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы-ның Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
32.
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінде бухгалтерлік есепті жүргізу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі.