О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2016 года № 357.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 10 октября 2016 года № 357
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ
в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам
деятельности консультативно-совещательных и иных органов
при Президенте Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 43, ст. 503):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
строки:
"Министр по делам государственной службы Республики Казахстан", "председатель Национального бюро по противодействию коррупции Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан" исключить.
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации, утвержденный вышеназванным Указом:
Айтимову
Бырганым Сариевну
-
председателя Комитета по социально-культурному развитию и науке Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию),
Бейсенбаева
Аскара Асановича
-
председателя Комитета по экономической политике, инновационному развитию и предпринимательству Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
строку:
"Оразалин
Нурлан Мыркасымович
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Оразалин
Нурлан Мыркасымович
-
председатель правления Союза писателей Казахстана, заслуженный деятель Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава вышеуказанной Комиссии: Абайдильдина Т.Ж., Бижанова А.Х.

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 10 қазандағы № 357 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 10 қазандағы
№ 357 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі
мәселелері бойынша
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 43, 503-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы";
мына:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі", "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының төрағасы" деген жолдар алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына:
Әйтімова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бірғаным Сарықызы Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму және
ғылым комитетінің төрайымы (келісім
бойынша),
Бейсенбаев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Асқар Асанұлы Сенатының Экономикалық саясат,
инновациялық даму және кәсіпкерлік
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Оразалин - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлан Мырқасымұлы Сенатының депутаты (келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Оразалин - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы төрағасы, Қазақстан Республикасының еңбек
сіңірген қайраткері (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Т.Ж. Абайділдин, А.Қ. Бижанов шығарылсын.

3. В Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92):
часть вторую пункта 4 Положения о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденного вышеназванным Указом, изложить в следующей редакции:
"В состав Комиссии входят по должности два заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Генеральный Прокурор Республики Казахстан, Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан, председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр юстиции Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, по согласованию - председатели комитетов по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан, по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан.".
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Байжанова
Улана Сапаровича
-
ректора Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию),
Бекетаева
Марата Бакытжановича
-
Министра юстиции Республики Казахстан,
Волкову
Ольгу Александровну
-
директора общественного фонда "Медиалайф" (по согласованию),
Ермекбаева
Нурлана Байузаковича
-
Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан,
Сман
Айсану Смановну
-
профессора кафедры гражданско-правовых дисциплин университета "Туран-Астана" (по согласованию);
строку:
"Айтимова
Бырганым Сариевна
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Айтимова
Бырганым Сариевна
-
председатель Комитета по социально-культурному развитию и науке Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава вышеуказанной Комиссии: Имашева Б.М., Мухамедиулы А., Нургалиеву Е.Н., Онгарбаева Е.А., Соловьеву А.С.

3. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереженің 4-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының екі орынбасары, Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, келісім бойынша - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің заңнама және сот-құқықтық реформа комитеттерінің төрағалары кіреді.".
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына:
Байжанов - Қазақстан Республикасы Бас
Ұлан Сапарұлы прокуратурасының жанындағы Құқық
қорғау органдары академиясының ректоры
(келісім бойынша),
Бекетаев - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы министрі,
Волкова - "Медиалайф" қоғамдық қорының директоры
Ольга Александровна (келісім бойынша),
Ермекбаев - Қазақстан Республикасының Дін істері және
Нұрлан Байзақұлы азаматтық қоғам министрі,
Сман - "Тұран-Астана" университетінің
Айсана Сманқызы азаматтық-құқық пәндері кафедрасының
профессоры (келісім бойынша)
енгізілсін;
мына:
"Әйтімова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бірғаным Сарықызы Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Әйтімова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бірғаным Сарықызы Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму және
ғылым комитетінің төрайымы (келісім
бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Б.М. Имашев, А. Мұхамедиұлы, Е.Н. Нұрғалиева, Е.Ә. Оңғарбаев, А.С. Соловьева шығарылсын.

5. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39):
ввести в состав Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Баспаеву
Мадину Куандыковну
-
ведущую солистку балета Государственного театра оперы и балета "Астана Опера" (по согласованию),
Егимбаеву
Майю Ербулатовну
-
управляющего директора АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию),
Смагула Бахытбека
-
депутата Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию),
Унжакову
Ирину Сергеевну
-
депутата Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию);
вывести из состава вышеуказанной Комиссии: Абильдину К.Т., Бортник М.М., Мукей А., Омарбекову Ж.К.
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Донакова
Талгата Советбековича
-
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителем председателя;
вывести из состава вышеуказанной Комиссии Бекетаева М.Б.;
пункт 11 Положения о Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденного вышеназванным Указом, изложить в следующей редакции:
"11. На заседаниях Комиссии могут присутствовать и выступать по обсуждаемым вопросам Председатель Верховного Суда, председатели надзорных судебных коллегий Верховного Суда, председатели Комитета национальной безопасности, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, министры внутренних дел, юстиции или их заместители, председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.".
7. Утратил силу Указом Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу Указом Президента РК от 30.05.2023 № 238.
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "ответственный секретарь Министерства культуры и спорта Республики Казахстан - секретарь" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
строку "Министр по делам государственной службы Республики Казахстан" исключить.

5. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына:
Баспаева - "Астана Опера" Мемлекеттік опера және
Мәдина Қуандыққызы балет театры балетінің жетекші солисі
(келісім бойынша),
Егімбаева - "Астана ЭКСПО-2017" ұлттық
Майя Ерболатқызы Компаниясы" АҚ басқарушы директоры
(келісім бойынша),
Бақытбек - Қазақстан Республикасы Парламенті
Смағұл Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
Унжакова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ирина Сергеевна Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: Қ.Т. Әбілдина, М.М. Бортник, А. Мүкей, Ж.Қ. Омарбекова шығарылсын.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 25, 254-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
Донақов - Қазақстан Республикасы Президентінің
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары
енгізілсін;
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан М.Б. Бекетаев шығарылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереженің 11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Комиссияның отырыстарына Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы, Жоғарғы Соттың қадағалау сот алқаларының төрағалары, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағалары, Ішкі істер, Әділет министрлері немесе олардың орынбасарлары, Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы қатысып, талқыланатын мәселелер бойынша сөз сөйлей алады.".
7. Күші жойылды – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
8. Күші жойылды – ҚР Президентінің 30.05.2023 № 238 Жарлығымен.
9. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік рәміздер және ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы";
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі" деген жол алып тасталсын.

10. В Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, столицы, города республиканского значения" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 319):
в Должностном составе Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Министр по делам государственной службы Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в Типовом должностном составе кадровой комиссии области, столицы, города республиканского значения, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Руководитель территориального органа Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководитель территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции".
11. В Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2013 года № 537 "О некоторых вопросах кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 24, ст. 379):
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
строку "Председатель Общественного совета при Министерстве по делам государственной службы Республики Казахстан (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"Председатель Общественного совета при Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (по согласованию)";
строку "Министр по делам государственной службы Республики Казахстан" исключить.
12. В Указ Президента Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 993 "О государственных премиях Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, литературы и искусства" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 2, ст. 6):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области литературы и искусства:
в секции литературы:
строку:
"Оразалин
Нурлан Мыркасымович
-
председатель правления Союза писателей Казахстана, депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Оразалин
Нурлан Мыркасымович
-
председатель правления Союза писателей Казахстана, заслуженный деятель Республики Казахстан (по согласованию)".

10. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 319-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген облыстың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың кадр комиссиясының үлгілік лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің аумақтық органының басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының басшысы".
11. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі № 537 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 24, 379-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясаты мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы";
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі жанындағы Қоғамдық кеңестің төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі жанындағы Қоғамдық кеңестің төрағасы (келісім бойынша)";
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі" деген жол алып тасталсын.
12. "Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы және әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлықтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 993 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 2, 6-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының әдебиет пен өнер саласындағы Мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
әдебиет секциясында:
мына:
"Оразалин - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы төрағасы, Қазақстан Республикасы
Парламенті Сенатының депутаты (келісім
бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Оразалин - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы төрағасы, Қазақстан Республикасының еңбегі
сіңірген қайраткері (келісім бойынша)".

13. В Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 160 "Об утверждении Положения о Совете по управлению Международным финансовым центром "Астана" и его состава" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 80-81-82, ст. 590):
ввести в состав Совета по управлению Международным финансовым центром "Астана", утвержденный вышеназванным Указом:
Аркадия Юрьевича Воложа (по согласованию),
Германа Оскаровича Грефа (по согласованию),
Доктора Джэйкоба Френкеля (Dr. Jacob A. Frenkel) (по согласованию),
Сэра Сума Чакрабарти (Sir Suma Chakrabarti) (по согласованию).
14. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О персональном составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан":
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Мамина
Аскара Узакбаевича
-
Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан,
Мырзахметова
Аскара Исабековича
-
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан,
Тасмагамбетова
Имангали Нургалиевича
-
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан;
строку:
"Сагинтаев
Бакытжан Абдирович
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Сагинтаев
Бакытжан Абдирович
-
Премьер-Министр Республики Казахстан";
вывести из состава вышеуказанного Совета Масимова К.К.
15. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Кожамжарова
Кайрата Пернешовича
-
председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции,
Абиша
Самата Сатыбалдыулы
-
первого заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
строки:
"Бекетаев
Марат Бакытжанович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председатель Совета",
"Донаков
Талгат Советбекович
-
Министр по делам государственной службы Республики Казахстан",
"Копабаев
Омрали Кожабаевич
-
ректор университета им. Д.А. Кунаева"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Донаков
Талгат Советбекович
-
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, председатель Совета",
"Бекетаев
Марат Бакытжанович
-
Министр юстиции Республики Казахстан",
"Жалаири
Омирали Шакарапулы
-
ректор университета им. Д.А. Кунаева (по согласованию)";
вывести из состава вышеуказанной Комиссии: Жумаканова В.З., Имашева Б.М.

13. "Астана" халықаралық қаржы орталығын басқару жөніндегі кеңес туралы ережені және оның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 160 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 80-81-82, 590-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "Астана" халықаралық қаржы орталығын басқару жөніндегі кеңестің құрамына:
Аркадий Юрьевич Волож (келісім бойынша),
Герман Оскарович Греф (келісім бойынша),
Доктор Джэйкоб Френкель (Dr. Jacob A. Frenkel) (келісім бойынша),
Сэр Сум Чакрабарти (Sir Suma Chakrabarti) (келісім бойынша)
енгізілсін.
14. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі № 4071 өкіміне:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына:
Мамин - Қазақстан Республикасы Премьер-
Асқар Ұзақбайұлы Министрінің бірінші орынбасары,
Мырзахметов - Қазақстан Республикасы Премьер-
Асқар Исабекұлы Министрінің орынбасары - Қазақстан
Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі,
Тасмағанбетов - Қазақстан Республикасы Премьер-
Иманғали Нұрғалиұлы Министрінің орынбасары
енгізілсін;
мына:
"Сағынтаев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бақытжан Әбдірұлы Министрінің бірінші орынбасары"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Сағынтаев - Қазақстан Республикасының Премьер-
Бақытжан Әбдірұлы Министрі";
жоғарыда аталған Кеңестің құрамынан К.Қ. Мәсімов шығарылсын.
15. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 6, 44-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамына:
Қожамжаров - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Қайрат Пернешұлы қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы,
Әбіш - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Самат Сатыбалдыұлы қауіпсіздік комитеті Төрағасының бірінші
орынбасары
енгізілсін;
мына:
"Бекетаев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Марат Бақытжанұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары",
"Донақов - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Талғат Советбекұлы қызмет істері министрі"
"Қопабаев - Д.А. Қонаев атындағы университеттің
Өмірәлі Қожабайұлы ректоры"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Кеңес төрағасы",
"Бекетаев - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы министрі",
"Жалаири - Д.А. Қонаев атындағы университеттің
Өмірәлі Шақарапұлы ректоры (келісім бойынша)";
жоғарыда аталған Комиссияның құрамынан: В.З. Жұмақанов, Б.М. Имашев шығарылсын.

16. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 7, ст. 66):
ввести в должностной состав Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденный вышеназванным распоряжением:
заместителя Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, координирующего работу по обеспечению совершенствования правовой системы государства;
строку "Министр по делам государственной службы Республики Казахстан, заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, заместитель председателя".
17. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" (CAПП Республики Казахстан, 2014 г., № 31, ст. 263):
в пункте 1:
строку "Министр по делам государственной службы Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции".

16. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 7, 66-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамына:
мемлекеттің құқықтық жүйесін жетілдіруді қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіруші Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының орынбасары енгізілсін;
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрі, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары".
17. Күші жойылды – ҚР Президентінің 19.05.2025 № 879 Жарлығымен.