О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 18 января 2021 года № 495.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 января 2021 года
№ 495
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
в составе Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"ответственный секретарь Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь".
2. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
3. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2002 года № 941 "Об утверждении Положения о порядке присвоения дипломатических рангов" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 28, ст. 309):
в Положении о порядке присвоения дипломатических рангов, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Дипломатический ранг Чрезвычайного и Полномочного Посланника I класса может быть присвоен сотрудникам дипломатической службы, занимающим должность Министра иностранных дел Республики Казахстан, Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Казахстан, Постоянного представителя Республики Казахстан при международной организации, заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Другие дипломатические ранги присваиваются Министром иностранных дел Республики Казахстан по представлению руководителей загранучреждений или структурных подразделений Министерства иностранных дел Республики Казахстан.".

Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 18 қаңтардағы № 495 Жарлығы.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы 18 қаңтардағы
№ 495 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің аппарат басшысы, хатшы".
2. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
3. "Дипломаттық дәрежелердi беру тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 тамыздағы № 941 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 28, 309-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Дипломаттық дәрежелердi беру тәртiбi туралы ережеде:
3-тармақта:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"I сыныпты Төтенше және Өкілетті Уәкіл дипломаттық дәрежесі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі, Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшісі, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйым жанындағы Тұрақты өкілі, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары лауазымдарын атқаратын дипломатиялық қызмет қызметкерлеріне берілуі мүмкін.";
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Басқа дипломаттық дәрежелерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шетелдегі мекемелері немесе құрылымдық бөлімшелері басшыларының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі береді.".

4. В Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 39, ст. 428):
в приложении 1 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному вышеназванным Указом:
пункт 49 исключить;
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
"52-1. Руководители аппаратов центральных государственных органов";
в приложении 2 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному вышеназванным Указом:
пункт 53 исключить;
дополнить пунктом 56-1 следующего содержания:
"56-1. Руководители аппаратов центральных государственных органов".
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 24, ст. 173):
в Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, утвержденной вышеназванным Указом:
пункт 73 изложить в следующей редакции:
"73. В случаях снижения показателей деятельности оцениваемого государственного органа, а также ухудшения ситуации во вверенной отрасли (сфере деятельности) два и более года подряд, выявленных по итогам оценки, Администрация Президента Республики Казахстан вносит предложение о рассмотрении вопроса ответственности соответствующего политического государственного служащего и/или руководителя аппарата центрального государственного органа, руководителя аппарата акима области, городов республиканского значения, столицы в зависимости от компетенции, определенной законодательством Республики Казахстан.".
6. Утратил силу Указом Президента РК от 27.12.2024 № 747.
7. В Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград, образованной вышеназванным Указом:
строку:
"ответственный секретарь Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь" изложить в следующей редакции:
"руководитель аппарата Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь".

4. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк протоколын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы № 201 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 39, 428-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 1-қосымшада:
49-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 52-1-тармақпен толықтырылсын:
"52-1. Орталық мемлекеттік органдардың аппарат басшылары";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 2-қосымшада:
53-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 56-1-тармақпен толықтырылсын:
"56-1. Орталық мемлекеттік органдардың аппарат басшылары".
5. "Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 24, 173-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінде:
73-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"73. Бағалау қорытындылары бойынша бағаланатын мемлекеттік орган қызметінің көрсеткіштері төмендеген, сондай-ақ сеніп тапсырылған саладағы (қызмет саласындағы) ахуалдың екі және одан көп жыл қатарынан нашарлағаны анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған құзыретіне байланысты тиісті мемлекеттік саяси қызметшінің және/немесе орталық мемлекеттік органның аппарат басшысының, облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімінің аппараты басшысының жауапкершілігі мәселесін қарау туралы ұсыныс енгізеді.".
6. Күші жойылды – ҚР Президентінің 27.12.2024 № 747 Жарлығымен.
7. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің жауапты хатшысы, хатшы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің аппарат басшысы, хатшы".

8. В Указ Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 520 "О Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан и кадровых комиссиях областей, городов республиканского значения, столицы" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 19, ст. 319):
в Положении о Национальной комиссии по кадровой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок главы "1. Общие положения" изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы "2. Задачи Национальной комиссии" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Задачи Национальной комиссии";
в пункте 3:
подпункт 2-2) изложить в следующей редакции:
"2-2) рассмотрение вопросов занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурсного отбора:
действующими судьями, депутатами Парламента, депутатами маслихатов, работающими на постоянной основе, политическими государственными служащими, международными служащими, выполняющими свои полномочия не менее шести месяцев;
международными служащими, судьями, выполнявшими свои полномочия не менее шести месяцев и прекратившими их, за исключением прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам;
политическими государственными служащими, выполнявшими свои полномочия не менее шести месяцев и прекратившими их, за исключением прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам, при условии, что их должности отнесены к политическим государственным должностям в соответствии с Реестром должностей политических и административных государственных служащих, действующим на момент принятия решения Национальной комиссии;
лицами, имеющими стаж работы не менее пяти последних лет в международных, зарубежных или транснациональных организациях, зарубежных государственных структурах;
лицами, имеющими стаж работы по специальности не менее двух лет и завершившими обучение по программам докторантуры (PhD, доктор по профилю) в ведущих зарубежных высших учебных заведениях, определяемых Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
лицами, не менее двух лет занимающими или занимавшими должность первого руководителя или следующую нижестоящую после первого руководителя должность в крупных субъектах квазигосударственного сектора республиканского значения;
лицами, зачисленными в Президентский молодежный кадровый резерв;";
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) выработка и вынесение рекомендаций по вопросам прохождения и прекращения государственной службы административными государственными служащими корпуса "А", обучению, проведению ротации, привлечению к дисциплинарной ответственности, освобождению от занимаемых должностей;";
заголовок главы "3. Функции Национальной комиссии" изложить в следующей редакции:

8. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың кадр комиссиялары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 520 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 19, 319-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссия туралы ережеде:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
"2. Ұлттық комиссияның міндеттері" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Ұлттық комиссияның міндеттері";
3-тармақта:
2-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2) мыналардың:
өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындап жүрген қызметтегі судьялардың, Парламент депутаттарының, тұрақты негізде жұмыс iстейтiн мәслихат депутаттарының, мемлекеттік саяси қызметшілердің, халықаралық қызметшілердің;
өз өкiлеттiктерiн теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған және оларды тоқтатқан халықаралық қызметшілердің, судьялардың;
Ұлттық комиссия шешім қабылдаған кезде қолданыста болатын Мемлекеттік саяси және әкiмшілiк қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес лауазымдары мемлекеттік саяси лауазымдарға жатқызылған жағдайда, өз өкiлеттiктерiн теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған және оларды тоқтатқан мемлекеттік саяси қызметшілердің;
халықаралық, шетелдік немесе трансұлттық ұйымдарда, шетелдік мемлекеттік құрылымдарда кемінде соңғы бес жыл жұмыс өтілі бар адамдардың;
мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілі бар және Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия айқындайтын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында докторантура (PhD, бейіні бойынша доктор) бағдарламалары бойынша оқуын аяқтаған адамдардың;
республикалық маңызы бар ірі квазимемлекеттік сектор субъектілерінде бірінші басшы лауазымын немесе бірінші басшыдан кейін келесі төмен тұрған лауазымды кемінде екі жыл атқарып жүрген немесе атқарған адамдардың;
Президенттік жастар кадр резервіне алынған адамдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурстық іріктеу өткізілместен орналасуы мәселелерін қарау;";
3) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің мемлекеттік қызметті өткеру және тоқтату мәселелері бойынша, оқыту, ротация жүргізу, тәртіптік жауаптылыққа тарту, атқаратын лауазымынан босату бойынша ұсынымдарды тұжырымдау және шығару;";
"3. Ұлттық комиссияның функциялары" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 3. Функции Национальной комиссии";
в пункте 4:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) рассмотрение личных дел кандидатов на должности корпуса "А" и, при необходимости, проведение собеседований с ними;";
подпункт 2-2) изложить в следующей редакции:
"2-2) принятие решений по вопросам занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурсного отбора:
действующими судьями, депутатами Парламента, депутатами маслихатов, работающими на постоянной основе, политическими государственными служащими, международными служащими, выполняющими свои полномочия не менее шести месяцев;
международными служащими, судьями, выполнявшими свои полномочия не менее шести месяцев и прекратившими их, за исключением прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам;
политическими государственными служащими, выполнявшими свои полномочия не менее шести месяцев и прекратившими их, за исключением прекративших свои полномочия по отрицательным мотивам, при условии, что их должности отнесены к политическим государственным должностям в соответствии с Реестром должностей политических и административных государственных служащих, действующим на момент принятия решения Национальной комиссии;
лицами, имеющими стаж работы не менее пяти последних лет в международных, зарубежных или транснациональных организациях, зарубежных государственных структурах;
лицами, имеющими стаж работы по специальности не менее двух лет и завершившими обучение по программам докторантуры (PhD, доктор по профилю) в ведущих зарубежных высших учебных заведениях, определяемых Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
лицами, не менее двух лет занимающими или занимавшими должность первого руководителя или следующую нижестоящую после первого руководителя должность в крупных субъектах квазигосударственного сектора республиканского значения;
лицами, зачисленными в Президентский молодежный кадровый резерв;";
подпункт 9-1) исключить;
заголовок главы "4. Состав и организация деятельности Национальной комиссии" изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Состав и организация деятельности Национальной комиссии";
в Типовом положении о кадровой комиссии области, города республиканского значения, столицы, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок главы "1. Общие положения" изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы "2. Задачи комиссии" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Задачи комиссии";
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) выработка и внесение в Национальную комиссию предложений по формированию кадровой политики и ее реализации в отношении административных государственных служащих корпуса "А", проведению ротации, привлечению к дисциплинарной ответственности, освобождению от занимаемых должностей.";
заголовок главы "3. Функции комиссии" изложить в следующей редакции:

"3-тарау. Ұлттық комиссияның функциялары";
4-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "А" корпусының лауазымдарына кандидаттардың жеке ісін қарау және қажет болған жағдайда олармен әңгімелесу өткізу;";
2-2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2-2) мыналардың:
өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындап жүрген қызметтегі судьялардың, Парламент депутаттарының, тұрақты негізде жұмыс iстейтiн мәслихат депутаттарының, мемлекеттік саяси қызметшілердің, халықаралық қызметшілердің;
өз өкiлеттiктерiн теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған және оларды тоқтатқан халықаралық қызметшілердің, судьялардың;
Ұлттық комиссия шешім қабылдаған кезде қолданыста болатын Мемлекеттік саяси және әкiмшілiк қызметшілер лауазымдарының тізіліміне сәйкес лауазымдары мемлекеттік саяси лауазымдарға жатқызылған жағдайда, өз өкiлеттiктерiн теріс себептермен тоқтатқандарды қоспағанда, өз өкілеттіктерін кемінде алты ай орындаған және оларды тоқтатқан мемлекеттік саяси қызметшілердің;
халықаралық, шетелдік немесе трансұлттық ұйымдарда, шетелдік мемлекеттік құрылымдарда кемінде соңғы бес жыл жұмыс өтілі бар адамдардың;
мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілі бар және Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия айқындайтын шетелдік жетекші жоғары оқу орындарында докторантура (PhD, бейіні бойынша доктор) бағдарламалары бойынша оқуын аяқтаған адамдардың;
республикалық маңызы бар ірі квазимемлекеттік сектор субъектілерінде бірінші басшы лауазымын немесе бірінші басшыдан кейін келесі төмен тұрған лауазымды кемінде екі жыл атқарып жүрген немесе атқарған адамдардың;
Президенттік жастар кадр резервіне алынған адамдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурстық іріктеу өткізілместен орналасуы мәселелері бойынша шешімдер қабылдау;";
9-1) тармақша алып тасталсын;
"4. Ұлттық комиссияның құрамы және оның қызметін ұйымдастыру" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Ұлттық комиссияның құрамы және оның қызметін ұйымдастыру";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың кадр комиссиясы туралы үлгілік ережеде:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
"2. Комиссияның міндеттері" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Комиссияның міндеттері";
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) кадр саясатын қалыптастыру және оны "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қатысты іске асыру бойынша, ротация жүргізу, тәртіптік жауаптылыққа тарту, атқаратын лауазымынан босату бойынша ұсыныстарды тұжырымдау және Ұлттық комиссияға енгізу болып табылады.";
"3. Комиссияның функциялары" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 3. Функции комиссии";
заголовок главы "4. Состав и организация деятельности комиссии" изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Состав и организация деятельности комиссии".
9. В Указ Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 1, ст. 2):
в Правилах оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) письмо-заявка – письмо командирующего органа на фирменном бланке за подписью руководителя государственного органа или лица, исполняющего его обязанности, либо руководителя аппарата (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата);";
подпункт 3) пункта 11 изложить в следующей редакции:
"3) письменного указания Министра иностранных дел Республики Казахстан, его заместителей или руководителя аппарата Министерства.".
10. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок главы "1. Политические государственные должности" изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Политические государственные должности";
заголовок главы "2. Административные государственные должности" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Административные государственные должности";
в главе "2. Административные государственные должности":
категорию 1 раздела "Корпус "А" изложить в следующей редакции:
"Руководители аппаратов Конституционного совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
Секретарь Высшего Судебного Совета Республики Казахстан – руководитель Аппарата
Руководители аппаратов центральных исполнительных органов, руководитель Национального центра по правам человека";
в разделе "Корпус "Б":
в группе категорий D:
наименование подгруппы "Аппараты акимов областей, городов республиканского значения, столицы, аппараты маслихатов областей, городов республиканского значения, столицы, аппараты ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, аппараты (секретариаты) Ассамблеи народа Казахстана областей, городов республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"Аппараты акимов областей, городов республиканского значения, столицы, аппараты маслихатов областей, городов республиканского значения, столицы, аппараты ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы";
в категории D-2:
строку "Заведующий аппаратом (секретариатом) Ассамблеи народа Казахстана" исключить.
наименование подгруппы "Областные исполнительные органы, исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, финансируемые из местного бюджета" изложить в следующей редакции:
"Областные исполнительные органы, исполнительные органы городов республиканского значения, столицы, финансируемые из местного бюджета, аппараты (секретариаты) Ассамблеи народа Казахстана областей, городов республиканского значения, столицы";
в категории D-O-2:
после строки "Заместитель руководителя" дополнить строкой следующего содержания:
"Заведующий Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана".

"3-тарау. Комиссияның функциялары";
"4. Комиссияның құрамы және оның қызметін ұйымдастыру" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Комиссияның құрамы және оның қызметін ұйымдастыру".
9. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларында:
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) өтінімхат – мемлекеттік орган басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның не аппарат басшының (белгіленген тәртіппен өзіне аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды адамның) қолы қойылған іссапарға жіберуші органның фирмалық бланкідегі хаты;";
11-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің, оның орынбасарларының немесе Министрліктің аппарат басшысының жазбаша нұсқауы болған жағдайларда жол беріледі.".
10. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"1. Мемлекеттік саяси лауазымдар" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Мемлекеттік саяси лауазымдар";
"2. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар";
"2. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген тарауда:
"А" корпусы" деген бөлімнің 1-санаты мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің хатшысы – Аппарат басшысы
Орталық атқарушы органдар аппараттарының басшылары, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысы";
"Б" корпусы" деген бөлімде:
D санаттарының тобында:
"Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің аппараттары, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана мәслихаттарының аппараттары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының аппараттары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың Қазақстан халқы Ассамблеясының аппараттары (хатшылықтары)" деген кіші топтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің аппараттары, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана мәслихаттарының аппараттары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының аппараттары";
D-2 санатында:
"Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) меңгерушісі" деген жол алып тасталсын;
"Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстық атқарушы органдар, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдары" деген кіші топтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстық атқарушы органдар, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың Қазақстан халқы Ассамблеясының аппараттары (хатшылықтары)";
D-O-2 санатында:
"Басшы орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан халқы Ассамблеясы Хатшылығының меңгерушісі".

11. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151 "О некоторых вопросах поступления граждан на административную государственную службу корпуса "А" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 521):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Специальных квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "А";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Специальные квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "А".";
в Специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
заголовок главы "1. Общие положения" изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"1) руководители аппаратов Конституционного Совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан); руководители аппаратов центральных исполнительных органов, руководитель Национального центра по правам человека;";
заголовок главы "2. Требования по образованию" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Требования по образованию";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Для занятия административных государственных должностей корпуса "А" требуется наличие у кандидатов высшего образования.";
заголовок главы "3. Требования по стажу работы" изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Требования по стажу работы";
заголовок главы "4. Требования по профессиональным знаниям, знанию законодательства Республики Казахстан, стратегических и программных документов" изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Требования по профессиональным знаниям, знанию законодательства Республики Казахстан, стратегических и программных документов";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. К кандидатам для занятия административных государственных должностей корпуса "А" предъявляются требования по профессиональным знаниям, знанию законодательства Республики Казахстан, стратегических и программных документов.";
примечание к Специальным квалификационным требованиям к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденным вышеназванным Указом, изложить в следующей редакции:
"Примечание. **Сведения о субъектах крупного предпринимательства подтверждаются кандидатами для занятия административных государственных должностей корпуса "А" путем предъявления документов из соответствующих налоговых органов.".

11. "Азаматтардың "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметіне кіруінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 521-құжат):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптары бекітілсін.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарында:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
3-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы; орталық атқарушы органдар аппараттарының басшылары, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысы;";
"2. Білімі бойынша талаптар" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Білімі бойынша талаптар";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу үшін кандидаттардың жоғары білімінің болуы талап етіледі.";
"3. Жұмыс өтілі бойынша талаптар" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Жұмыс өтілі бойынша талаптар";
"4. Кәсіптік білімі, Қазақстан Республикасының заңнамасын, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды білуі бойынша талаптар" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Кәсіптік білімі, Қазақстан Республикасының заңнамасын, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды білуі бойынша талаптар";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу үшін кандидаттарға кәсіптік білімі, Қазақстан Республикасының заңнамасын, стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды білуі бойынша талаптар қойылады.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарына ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе. **"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасу үшін ірі кәсіпкерлік субъектілері туралы мәліметтерді кандидаттар тиісті салық органдарынан құжаттар ұсыну арқылы растайды.".

12. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 534):
в Правилах и сроках проведения оценки деятельности государственных служащих, утвержденных вышеназванным Указом:
заголовок главы "1. Оценка деятельности политических государственных служащих" изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Оценка деятельности политических государственных служащих";
заголовок главы "2. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "А" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "А";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Оценку деятельности служащего корпуса "А", за исключением лиц, указанных в пункте 8 настоящих Правил, проводит должностное лицо (орган), имеющее право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащего корпуса "А" (далее – уполномоченное лицо), на основании Методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А", утверждаемой уполномоченным органом.
8. Оценку деятельности Секретаря Высшего Судебного Совета – руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан проводит Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.";
пункт 20 исключить;
заголовок главы "3. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "Б";
в Правилах и сроках проведения ротации, категории и должности государственных служащих, подлежащих ротации, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Ротация административных государственных служащих корпуса "Б" (далее – служащие корпуса "Б") проводится на вакантные административные государственные должности корпуса "Б" либо между:
1) служащими, относящимися к категориям С-1, С-О-1, внутри государственного органа, включая его ведомства, территориальные органы данного государственного органа и его ведомств;
2) служащими, относящимися к категории D-O-1, в пределах соответствующей области, города республиканского значения, столицы либо между областями, городами республиканского значения, столицей.".
13. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 156 "Об утверждении Положения о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 573):
в Положении о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок главы "1. Общие положения" изложить в следующей редакции:

12. "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 534-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалауды өткізу қағидалары мен мерзімінде:
"1. Мемлекеттік саяси қызметшілердің қызметін бағалау" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Мемлекеттік саяси қызметшілердің қызметін бағалау";
"2. "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. "А" корпусы қызметшісінің қызметін бағалауды, осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда, "А" корпусының қызметшісін мемлекеттік лауазымға тағайындауға және мемлекеттік лауазымнан босатуға құқығы бар лауазымды адам (орган) (бұдан әрі – уәкілетті адам) уәкілетті орган бекітетін "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесінің негізінде жүргізеді.
8. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі хатшысының – Жоғары Сот Кеңесі Аппараты басшысының қызметін бағалауды Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Төрағасы жүргізеді.";
20-тармақ алып тасталсын;
"3. "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерге ротация жүргізу қағидалары мен мерзімдері, ротацияға жататын мемлекеттік қызметшілердің санаттары мен лауазымдарында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін (бұдан әрі – "Б" корпусының қызметшілері) ротациялау "Б" корпусының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына не:
1) мемлекеттік орган ішіндегі, оның ведомстволарын, осы мемлекеттік органның және оның ведомстволарының аумақтық органдарын қоса алғанда, С-1, С-О-1 санаттарына жататын қызметшілер;
2) тиісті облыс, республикалық маңызы бар қала, астана шегінде не облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың арасында D-O-1 санатына жататын қызметшілер арасында жүргізіледі.".
13. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 156 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 573-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережеде:
"1. Жалпы ережелер" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы "2. Основные задачи, функции и полномочия Совета по этике" изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Основные задачи, функции и полномочия Совета по этике";
подпункт 6) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6) рассмотрение рекомендаций Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, Национальной комиссии по кадровой политике, Агентства;";
заголовок главы "3. Организация деятельности Совета по этике" изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Организация деятельности Совета по этике";
заголовок главы "4. Основные задачи, функции и полномочия секретариата" изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Основные задачи, функции и полномочия секретариата".
14. В Указ Президента Республики Казахстан от 11 января 2016 года № 167 "Об утверждении Общих стандартов государственного аудита и финансового контроля и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 7 апреля 2009 года № 788 "Об утверждении Стандартов государственного финансового контроля" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 1-2, ст. 5):
в Общих стандартах государственного аудита и финансового контроля, утвержденных вышеназванным Указом:
в подпунктах 1) и 2) пункта 27 слова "ответственного секретаря" заменить словами "руководителя аппарата".
15. В Указ Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"
Акимы городов, являющихся административными центрами областей
акимы областей
"
изложить в следующей редакции:
"
Акимы городов, являющихся административными центрами областей, городов областного значения, районов областей
акимы областей
";
после строки:
"
Акимы городов, являющихся административными центрами областей
акимы областей
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Акимы районов в городах
акимы городов
".
16. В Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 2017 года № 473 "Об утверждении Правил формирования Национального доклада о состоянии государственной службы в Республике Казахстан и его представления Президенту Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 18, ст. 126.):
В Правилах формирования Национального доклада о состоянии государственной службы в Республике Казахстан и его представления Президенту Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Информация подписывается руководителем аппарата государственного органа.".

"1-тарау. Жалпы ережелер";
"2. Әдеп жөніндегі кеңестің негізгі міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Әдеп жөніндегі кеңестің негізгі міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері";
6-тармақтың 6)тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның, Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның, Агенттіктің ұсынымдарын қарау;";
"3. Әдеп жөніндегі кеңестің қызметін ұйымдастыру" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Әдеп жөніндегі кеңестің қызметін ұйымдастыру";
"4. Хатшылықтың негізгі міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері" деген тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Хатшылықтың негізгі міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері".
14. "Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың жалпы стандарттарын бекіту және "Мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі № 788 Жарлығының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 167 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 1-2, 5-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың жалпы стандарттарында:
27-тармақтың 1) және 2) тармақшаларындағы "жауапты хатшысының" деген сөздер "аппарат басшысының" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
"
Облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың әкімдері
Облыстардың әкімдері
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстар аудандарының әкімдері
облыстардың әкімдері
";
"
Облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың әкімдері
Облыстардың әкімдері
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қалалардағы аудандардың әкімдері
қалалардың әкімдері
".
16. "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызметтің жағдайы туралы ұлттық баяндаманы қалыптастыру және Қазақстан Республикасының Президентіне ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 6 мамырдағы № 473 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 18, 126-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызметтің жағдайы туралы ұлттық баяндаманы қалыптастыру және Қазақстан Республикасының Президентіне ұсыну қағидаларында:
6-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпаратқа мемлекеттік органның аппарат басшысы қол қояды.".

17. В Указ Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 74 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" (САПП Республики Казахстан 2019 г., № 31, ст. 266):
в Положении об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы, утвержденном вышеназванным Указом:
подпункты 22) и 23) в пункте 16 исключить.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 18 января 2021 года
№ 495
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 372 "О статусе и полномочиях ответственного секретаря центрального исполнительного органа Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 25, ст. 285).
2. Указ Президента Республики Казахстан от 1 июня 2010 года № 991 "О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 27 июля 2007 года № 372" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 36, ст. 289).
3. Указ Президента Республики Казахстан от 16 ноября 2012 года № 435 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан от 2012 г., № 80, ст. 1178).
4. Пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 4 августа 2018 года № 723 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".

17. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 74 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2019 ж., № 31, 266-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі туралы ережеде:
16-тармақтың 22) және 23) тармақшалары алып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы 18 қаңтардағы
№ 495 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір жарлықтарының ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органының жауапты хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 шілдедегі № 372 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 25, 285-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 шілдедегі № 372 Жарлығына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 1 маусымдағы № 991 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 36, 289-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 16 қарашадағы № 435 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 80, 1178-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 4 тамыздағы № 723 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.