Об утверждении Правил выдачи разрешений на принятие государственными учреждениями обязательств
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2004 года N 469. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 10 января 2005 года N 3337. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 марта 2009 года N 94.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.03.2009 N 94 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 103 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешений на принятие государственными учреждениями обязательств.
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Саткалиева В. А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2004 года N 469
Перечень
утративших силу некоторых нормативных правовых актов
1. Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 2 декабря 1996 года № 264 "Об утверждении Инструкции по финансированию государственных учреждений, содержащихся за счет местных бюджетов, путем установления лимитов на расходование средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 декабря 1996 года за № 231).
2. Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 26 февраля 1997 года № 49 "О внесении дополнений в Инструкцию по финансированию бюджетных организаций, состоящих на местных бюджетах, путем установления лимитов на расходование средств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 марта 1997 года за № 39).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2000 года № 126 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 2 декабря 1996 года № 264" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 апреля 2000 года за № 1111).
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2004 года N 469
Правила
выдачи разрешений на принятие
государственными учреждениями обязательств 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на принятие государственными учреждениями обязательств (далее - Правила) определяют порядок выдачи разрешений администраторам бюджетных программ и подведомственным государственным учреждениям, финансируемым из республиканского и местных бюджетов.
2. Порядок выдачи разрешений
2. Разрешение - документ, определяющий объем бюджетных средств, в пределах которого государственные учреждения принимают обязательства.
3. Выдача разрешений государственным учреждениям осуществляется уполномоченными органами по исполнению бюджета.
4. Выдача разрешений начинается после проверки территориальными органами центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета (далее - территориальные подразделения Казначейства) в Интегрированной информационной системе казначейства (далее - ИИСК) соответствия утвержденных индивидуальных планов финансирования государственных учреждений по обязательствам сводному плану финансирования по обязательствам.
5. Разрешения действительны по 31 декабря текущего финансового года.
6. При наличии утвержденных паспортов бюджетных программ, сводного плана поступлений и финансирования, сводного плана финансирования по обязательствам, индивидуальных планов финансирования государственных учреждений по обязательствам выдают разрешения:
центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета администраторам республиканских бюджетных программ по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
территориальные подразделения Казначейства государственным учреждениям, финансируемым из республиканского бюджета, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
местные уполномоченные органы по исполнению бюджета администраторам местных бюджетных программ по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и государственным учреждениям, финансируемым из местных бюджетов, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 92.
7. Разрешения выдаются один раз в месяц на сумму обязательств государственных учреждений, предусмотренную сводным планом финансирования по обязательствам и индивидуальными планами финансирования государственных учреждений по обязательствам:
центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета до 3 числа текущего месяца (за исключением первого месяца текущего финансового года, выходных и праздничных дней);
территориальными подразделениями Казначейства в течение двух рабочих дней после выдачи разрешений центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
местными уполномоченными органами по исполнению бюджета до 5 числа текущего месяца (за исключением первого месяца текущего финансового года, выходных и праздничных дней).
Сноска. Пункт 7 с изменениями - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 92; от 18 апреля 2007 года N 133 .

Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерді қабылдауына рұқсаттар беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 469 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 10 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3337. Күші жойылды - Қазастан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 2 наурыздағы N 94 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.03.02 N 94 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 103-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН :
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерді қабылдауына рұқсаттар беру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (В.А.Сәтқалиева) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында кейінгі жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 469 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерді
қабылдауына рұқсаттар беру ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелерді қабылдауына рұқсаттар беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге рұқсаттар берудің тәртібін анықтайды.
2. Рұқсаттар беру тәртібі
2. Рұқсат - бюджет қаражатының көлемін айқындайтын құжат, мемлекеттік мекемелер солардың шегінде міндеттемелер қабылдайды.
3. Мемлекеттік мекемелерге рұқсаттар беруді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар жүзеге асырады.
4. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық органдары (бұдан әрі - Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері) Қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесінде (ҚБАЖ) бекітілген міндеттемелер бойынша мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарларының міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына сәйкестігін тексергеннен кейін рұқсаттар беру басталады.
5. Рұқсаттар ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанын қоса алғанда қолданылады.
6. Бюджеттік бағдарламалардың бекітілген паспорттары, түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспары, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары, мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарлары болған кезде:
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
бюджетті атқару жөніндегі Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттар береді.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 92 бұйрығымен .
7. Рұқсаттар міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары мен міндеттемелер бойынша мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарларында көзделген мемлекеттік мекемелердің міндеттемелердің сомасына айына бір рет:
ағымдағы айдың (ағымдағы қаржы жылының бірінші айын, демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда) 3-і күніне дейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган;
бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган рұқсаттарды бергеннен кейін екі жұмыс күні ішінде Қазынашылықтың құрылымдық бөлімшелері;
ағымдағы айдың (ағымдағы қаржы жылының бірінші айын, демалыс және мерекелік күндерді қоспағанда) 5-і күніне дейін бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар береді.
Ескерту: 7-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 92 , 2007 жылғы 18 сәуірдегі N 133 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .

8. В случаях невозможного финансирования в полном объеме утвержденных бюджетных программ разрешения выдаются с учетом ожидаемого объема поступлений в бюджет.
9. Разрешения могут выдаваться после установленных пунктом 7 настоящих Правил сроков в случаях внесения в установленном порядке изменений в сводный план финансирования по обязательствам и индивидуальные планы финансирования государственных учреждений по обязательствам и проверки в ИИСК соответствия индивидуальных планов финансирования государственных учреждений по обязательствам сводному плану финансирования по обязательствам.
10. Разрешения, выдаваемые центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, формируются в одном экземпляре, который остается в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета. Администраторам республиканских бюджетных программ разрешения на принятие обязательств, сформированные в ИИСК, передаются в электронном виде.
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 92.
11. Разрешения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, выдаваемые территориальными подразделениями Казначейства по месту нахождения администратора республиканских бюджетных программ, формируются в одном экземпляре, который остается в Департаментах казначейства городов Астаны и Алматы. Администраторам республиканских бюджетных программ, сформированные в ИИСК разрешения, направляются в электронном виде.
Территориальные подразделения Казначейства по областям, районам распечатывают разрешения, сформированные в ИИСК, в двух экземплярах, один из которых остается в территориальном подразделении Казначейства, второй экземпляр передают государственным учреждениям, находящимся на территории области, района.
Сноска. Пункт 11 в новой редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 92.
12. Разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, выдаваемые местным уполномоченным органом по исполнению бюджета, оформляются в двух экземплярах, один их которых остается в местном уполномоченном органе по исполнению бюджета, второй экземпляр вместе с реестром разрешений по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам передается администратору местных бюджетных программ.
Разрешения по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, выдаваемые местным уполномоченным органом по исполнению бюджета, оформляются в четырех экземплярах, один из которых остается в местном уполномоченном органе по исполнению бюджета, второй экземпляр вместе с реестром разрешений по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам передается в территориальное подразделение Казначейства, третий экземпляр передается государственному учреждению, четвертый экземпляр передается администратору местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 12 в новой редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2006 года N 92; внесены изменения - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2007 года N 133 .

8. Бекітілген бюджеттік бағдарламаларды толық көлемде қаржыландыру мүмкіндігі болмаған жағдайда, бюджетке түсетін түсімдердің күтілетін көлемін ескере отырып, рұқсаттар беріледі.
9. Міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары мен міндеттемелер бойынша мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарларына өзгерістерді белгіленген тәртіппен енгізген және ҚБАЖ-да міндеттемелер бойынша мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарларының міндеттемелер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына сәйкестігі тексерілген жағдайларда, осы Ереженің 8-тармағында белгіленген мерзімде рұқсаттар беруі мүмкін.
10. Осы Ереженің 1-қосымшасына сай нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органдар беретін рұқсаттар бір данада қалыптастырады, ол бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда қалады. ҚБАЖ-ды қалыптастырылған міндеттемелерді қабылдауға рұқсат республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне электрондық түрде беріледі.
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 92 бұйрығымен .
11. Осы Ереженің 2-қосымшасына сай нысан бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің орналасқан жерінде Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері беретін рұқсаттар бір данада қалыптастырылады, Астана және Алматы қалаларының Қазынашылық департаментінде қалады. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ҚБАЖ-ды қалыптасқан рұқсаттар электрондық түрде беріледі.
Облыстар, аудандар бойынша Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері ҚБАЖ-ды қалыптастырылған рұқсаттарды екі данада басып шығарады, оның біреуі Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесінде қалады, екінші данасы облыстық, ауданның аумағында орналасқан мемлекеттік мекемелерге беріледі.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 92 бұйрығымен .
12. Осы Ереженің 1-қосымшасына сай нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар беретін рұқсаттар екі данада, біреуі бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органда қалады, екінші данасы жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне беріледі.
Осы Ереженің 2-қосымшасына сай нысан бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган беретін рұқсаттар төрт данада ресімделеді, оның біреуі бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органда қалады, екінші данасы осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсаттар тізілімімен бірге Қазынашылықтық аумақтық бөлімшесіне беріледі, үшінші дана мемлекеттік мекемеге беріледі, ал төртінші дана жергілікті бюджеттік бағдарлама әкімшісіне беріледі.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2006 жылғы 20 наурыздағы N 92 , 2006 жылғы 20 наурыздағы N 92 , 2007 жылғы 18 сәуірдегі N 133 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .

13. Информация о сумме зачисленных разрешений соответствующим государственным учреждениям, подведомственным администратору бюджетных программ, территориальным подразделением Казначейства по месту нахождения администратора бюджетных программ через ИИСК передается соответствующим территориальным подразделениям Казначейства по месту нахождения государственных учреждений.
14. Территориальные подразделения Казначейства по месту расположения администратора бюджетных программ, при получении разрешений уполномоченного органа по исполнению бюджета:
осуществляют предварительный контроль за расходованием средств республиканского и местных бюджетов путем сверки выданных разрешений с индивидуальными планами финансирования государственных учреждений по обязательствам;
на 1-е число каждого отчетного месяца и по запросам администраторов бюджетных программ в случаях внесения изменений в индивидуальные планы финансирования государственных учреждений выдают им данные об использовании бюджетных средств по форме "Сводный отчет по расходам" с отметкой о блокировании счета по кодам бюджетной классификации по каждому государственному учреждению.
15. исключен.
Сноска. Пункт 15 исключен - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2007 года N 133 .
16. Разрешение можно изменить только путем выдачи другого разрешения на основании изменений, внесенных в сводный план финансирования по обязательствам и индивидуальные планы финансирования государственных учреждений.
17. Выдача разрешений, корректирующих ранее выданные разрешения, осуществляется в течение одного рабочего дня после внесения изменений и дополнений в сводный план финансирования по обязательствам бюджета.
18. Выдача разрешений государственным учреждениям, корректирующих ранее выданные разрешения, осуществляется территориальными подразделениями Казначейства и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета на основании справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования государственных учреждений по обязательствам, сформированных и утвержденных администратором бюджетных программ, в течение трех рабочих дней после внесения изменений.
19. В случае, когда изменения сводного плана финансирования по обязательствам, наряду с выдачей корректирующего разрешения, требуют переноса кассовых расходов, одновременно с выдачей корректирующего разрешения:
уполномоченные органы по исполнению бюджета дают письменное указание территориальным подразделениям Казначейства о переносе плановых назначений, выданных разрешений и кассовых расходов реорганизованных и упраздненных государственных учреждений на правопреемников.
Письмо уполномоченных органов по исполнению бюджета территориальным подразделениям Казначейства готовится на основании соответствующего письма администратора бюджетных программ и включают в себя, кроме указания об осуществлении переноса кассовых расходов, код расходов бюджета (бюджетная программа, подпрограмма, специфика, код государственного учреждения и его принадлежность к администратору  бюджетных программ, сумма), с которого кассовые расходы переносятся, и код расходов, на который эти расходы переносятся.
______________________________________________
Приложение 1
Правил выдачи разрешений
на принятие государственными
учреждениями обязательств
Разрешение №_____
Администратор бюджетных программ  _______________________
Тип разрешения __________________________________________
Дата выдачи разрешения __________________________________
Срок действия разрешения:     по  31 декабря _______ года
Цель разрешения: распределять сумму разрешения
подведомственным государственным учреждениям для принятия
ими обязательств
Единица измерения: тенге
Руководитель уполномоченного
органа по исполнению бюджета     ________________________
(подпись)
Код
бюджетной
класси-
фикации
Плани-
руемое
разрешение
на год
Предвари-
тельное
разре-
шение
Текущее
разре-
шение
Разре-
шено с
начала
года
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
Всего
Разрешение выписано на ____________________________________
(количество листов цифрами и прописью)
На общую сумму графы 5 ____________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Подпись начальника структурного подразделения
уполномоченного органа по исполнению бюджета_______________
(подпись)
Подпись ответственного исполнителя
уполномоченного органа по исполнению бюджета  _____________
(подпись)
Приложение 2
Правил выдачи разрешений
на принятие государственными
учреждениями обязательств
Разрешение №_____
Администратор бюджетных программ  _______________________
Код государственного учреждения   _______________________
Наименование государственного учреждения   ______________
Тип разрешения:__________________________________________
Цель разрешения: принятие обязательств по расходу в
пределах сумм данного разрешения
Срок действия разрешения:     по  31 декабря _______ года
Дата выдачи разрешения __________________________________
Единица измерения: тенге
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета (территориального
подразделения Казначейства)   ___________________________
(подпись)
Код
бюджетной
класси-
фикации
Плани-
руемое
разрешение
на год
Предвари-
тельное
разре-
шение
Текущее
разре-
шение
Разре-
шено с
начала
года
Приме-
чание
1
2
3
4
5
6
Всего
Разрешение выписано на ____________________________________
(количество листов цифрами и прописью)
На общую сумму графы 5 ____________________________________
(сумма цифрами и прописью)
Подпись начальника структурного подразделения
местного уполномоченного органа по исполнению
бюджета (территориального подразделения
Казначейства)                      ________________________
(подпись)
Подпись ответственного исполнителя
местного уполномоченного органа по исполнению
бюджета (территориального подразделения
Казначейства)                      ________________________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на принятие государственными
учреждениями обязательств
Сноска. Приложение 3 дополнено - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2007 года N 133 ; в редакции - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 213 .
Реестр разрешений N ___
от "__" _____________ 200_г.
_____________________________________________________
(Наименование местного уполномоченного органа по исполнению бюджета)
N
п/п
Код
государственного
учреждения
N
разре-
шения
Дата
разре-
шения
Сумма
разре-
шения
Приме-
чание*
1
2
3
4
5
6
Руководитель местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета       _______________   ____________
(Ф.И.О.)        (подпись)
Начальник структурного
подразделения местного
уполномоченного органа
по исполнению бюджета              _______________   ____________
(Ф.И.О.)        (подпись)
* данное поле заполняется ответственным исполнителем территориального подразделения казначейства.

13. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне ведомстволық бағыныстағы тиісті мемлекеттік мекемелерге, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің орналасқан орны бойынша Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне есепке жатқызылған рұқсаттардың сомасы туралы ақпарат ҚБАЖ арқылы мемлекеттік мекемелердің орналасқан орны бойынша Қазынашылықтың тиісті аумақтық бөлімшесіне беріледі.
14. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің орналасқан орны бойынша Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган рұқсаттар алған кезде:
міндеттемелер бойынша мемлекеттік мекемелердің қаржыландырудың жеке жоспарларымен берілген рұқсаттарды салыстыру жолымен республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаттарының жұмсалуына алдын-ала бақылауды жүзеге асырады;
мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізілген жағдайда, әрбір есепті айдың 1-і және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің сұрауы бойынша оларға әрбір мемлекеттік мекеме бойынша бюджеттік сыныптаманың кодтары бойынша шотқа қамау салу туралы белгісі бар "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" нысаны бойынша бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы деректерді береді.
15. <*>
Ескерту: 15-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2007 жылғы 18 сәуірдегі N 133 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
16. Рұқсатты міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары мен мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарларына енгізілген өзгерістер негізінде басқа рұқсаттар беру жолымен өзгертуге болады.
17. Бұрын берілген рұқсаттарды түзетуші рұқсаттар беру бюджеттің міндеттемелері бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттік мекемелерге бұрын берілген рұқсаттарды түзетуші рұқсаттар беруді өзгерістер енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қалыптастырған және бекіткен міндеттемелері бойынша мемлекеттік мекемелерді дербес қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізу туралы анықтама негізінде Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар жүзеге асырады.
19. Міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспары өзгерген жағдайда, түзетуші рұқсаттарды берумен қатар касса шығыстарын көшіруді талап етеді, түзетуші рұқсаттарды берумен қатар:
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне қайта ұйымдастырылған және таратылған мемлекеттік мекемелердің жоспарлы мақсаттарын, берілген рұқсаттары мен касса шығыстарын құқықтық мирасқорларына көшіру туралы жазбаша нұсқау береді.
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның бюджетті атқару жөніндегі Қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне хаты бюджеттік бағдарлама әкімшісінің тиісті хаты негізінде дайындалады және касса шығыстарын көшіруді жүзеге асыру туралы нұсқаудан басқа, касса шығыстары көшірілетін бюджет шығыстарының кодын (бюджеттік бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік, мемлекеттік мекеменің коды және оның бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне керек-жарағы, сомасы) және осы шығыстар көшірілетін шығыстардың кодын қамтиды.
"Мемлекеттік мекемелердің
міндеттемелерді қабылдауына
рұқсаттар беру ережесін
бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 469 бұйрығына 1-қосымша
N_______ РҰҚСАТ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі _________________________
Рұқсаттың түрі: _____________________________________________
Рұқсат берілген күн _________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: ______ жылғы 31 желтоқсанды қоса
алғанда
Рұқсаттың мақсаты: міндеттемелер қабылдауы үшін ведомстволық
бағыныстағы мемлекеттік мекемелерге рұқсаттар сомасын бөлу
Өлшем бірлігі: теңге
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы _________________________
(қолы)
Бюджет
сыныпта-
масының
коды
Бір
жылға
жоспар-
ланған
рұқсат
Алдын
ала
берілген
рұқсат
Ағым-
дағы
рұқсат
Жылдың басынан
бастап рұқсат
берілді
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Рұқсат  __________________________________________________________
жазылды             (парақ саны цифрмен және жазбаша)
5-бағанның жалпы сомасы __________________________________________
(сомасы цифрмен және жазбаша)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
құрылымдық бөлімшесі бастығының қолы   ___________________________
(қолы)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органның жауапты орындаушысының қолы   ___________________________
(қолы)
"Мемлекеттік мекемелердің
міндеттемелерді қабылдауына
рұқсаттар беру ережесін
бекіту  туралы" Қазақстан
Республикасы Қаржы министрінің
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 469 бұйрығына 2-қосымша
N_______ РҰҚСАТ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі _________________________
Мемлекеттік мекеменің коды __________________________________
Мемлекеттік мекеменің атауы _________________________________
Рұқсаттың түрі ______________________________________________
Рұқсаттың мақсаты: осы рұқсаттың сомасы шегінде шығыстар
бойынша міндеттемелер қабылдау
Рұқсаттың қолданылу мерзімі: ______ жылғы 31 желтоқсанды қоса
алғанда
Рұқсат берілген күн _________________________________________
Өлшем бірлігі: теңге
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның (Қазынашылықтың
аумақтық бөлімшесінің) басшысы ______________________________
(қолы)
Бюджет
сыныпта-
масының
коды
Бір
жылға
жоспар-
ланған
рұқсат
Алдын
ала
берілген
рұқсат
Ағым-
дағы
рұқсат
Жылдың басынан
бастап рұқсат
берілді
Ескерту
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Рұқсат ___________________________________________________ жазылды
(парақ саны цифрмен және жазбаша)
5-бағанның жалпы сомасы ___________________________________________
(сомасы цифрмен және жазбаша)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті орган құрылымдық бөлімше
(Қазынашылықтың  аумақтық бөлімшесі)
бастығының қолы                          __________________________
(қолы)
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті
уәкілетті органның (Қазынашылықтың
аумақтық  бөлімшесінің) жауапты
орындаушының қолы                        __________________________
(қолы)
Мемлекеттік мекемелерді
міндеттемелер қабылдауын
рұқсаттама беру ережелеріне
3-қосымша
Ескерту: 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2006.06.20. N 213 бұйрығымен .
200__ж. "___"________
N___рұқсаттама тізілімі
________________________________________________________________
(Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті өкілетті органның атауы)
N р/б
Мемлекеттік мекеменің коды
Рұқсаттама
N
Рұқсаттама мерзімі
Рұқсаттама сомасы
Ескертулер*
1
2
3
4
5
6
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті өкілетті
органның, басшысы            _________________   ________________
(Аты-жөні.)           (қолы)
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті өкілетті органның
құрылымдық бөлімшесінің
бастығы                      _________________   ________________
(Аты-жөні.)           (қолы)
* осы жол қазынашылықтың өңірлік бөлімшесінің жауапты атқарушысымен толтырылады
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 469 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Қаржы шығынына лимит белгілеу арқылы жергілікті бюджеттерінің есебінен ұсталатын, мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру нұсқауын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1996 жылғы 2 желтоқсандағы N 264 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1996 жылғы 11 желтоқсанда N 231 болып тіркелді).
2. "Жергілікті бюджетте тұратын бюджет мекемелерінің қаржыны жұмсау лимитін бекіту арқылы қаржыландыру туралы Нұсқаулығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1997 жылғы 26 ақпандағы N 49 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 1997 жылғы 14 наурызда N 39 болып тіркелді).
3. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1996 жылғы 2 желтоқсандағы N 264 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2000 жылғы 17 наурыздағы N 126 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2000 жылғы 13 сәуірде N 1111 болып тіркелді).