О внесении изменения и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-п "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 декабря 2004 г. № 293-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2005 г. за № 3342. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года № 311-п
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 29.12.2006 № 311-п.
В целях приведения порядка выплаты пенсий и пособий в соответствие с  Законом Республики Казахстан "О миграции населения",  постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года № 1464 "О мерах по совершенствованию порядка выплаты заработной платы, стипендий, пенсий, пособий и других денежных выплат за счет бюджетных средств, а также порядка выплаты заработной платы и других денежных выплат государственным предприятиям и акционерным обществам, контрольный пакет акций которых принадлежит государству",  Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-п "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1432, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2001 год, № 20, статья 396, с изменениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 апреля 2001 года  № 71-п , от 5 мая 2003 года  № 92-п ) следующие изменение и дополнения:
В Инструкцию о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра, утвержденную указанным приказом, (далее - Инструкция) внести изменение и дополнения:

"Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б бұйрығына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 9 желтоқсандағы N 293-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 12 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3342. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 311-ө бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 311-ө бұйрығымен.
Зейнетақы және жәрдемақы төлемдерін төлеудің тәртібін "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен "Бюджет қаражаты есебінен жалақы, стипендия, зейнетақы, жәрдемақы және басқа да ақшалай төлемдерді төлеудің тәртібін, сондай-ақ, мемлекеттік кәсіпорындарға және акцияларының бақылау пакеті мемлекетке тиесілі акционерлік қоғамдарға жалақы және басқа да ақшалай төлемдерді төлеудің тәртібін жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1464 қаулысымен , "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-1 Заңымен сәйкестікке келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 19 сәуірдегі N 71-б, 2003 жылғы 5 мамырдағы N 92-б бұйрықтарымен өзгерістер енгізілген "Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1432 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2001 жыл, N 20, 396-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі - Нұсқаулық) өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:

в подпункте 3) пункта 18 слова "в филиалы Народного банка" заменить словами "в организации, имеющие лицензии уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций";
дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Лицам, признанным в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О миграции населения" оралманами, до получения удостоверения личности гражданина Республики Казахстан (но не более чем на 6 месяцев), выплата пенсий и пособий производится на основании удостоверения оралмана установленного образца.";
приложение № 2 к Инструкции дополнить пунктами 1-1 следующего содержания:
"1-1. копия удостоверения оралмана;";
абзац первый примечания приложения № 28 к Инструкции изложить в следующей редакции:
"В справку о доходах за период с 1 января 1998 года включаются все виды доходов, с которых осуществлялось исчисление, удержание и перечисление обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды в соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года № 245 "Об утверждении Правил исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды".".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Согласован:
Министр внутренних дел
Республики Казахстан

18-тармақтың 3) тармақшасындағы "Халық банкінің филиалдарына" деген сөздер "тиісті банк операциялары түрлеріне қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 24-1 тармағымен толықтырылсын:
"24-1. "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес оралман болып танылған адамдарға, олар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басының куәлігін алғанға (бірақ 6 айдан аспайтын мерзімге) дейін, зейнетақы мен жәрдемақы оралманның белгіленген үлгідегі жеке куәлігі негізінде төленеді.";
нұсқаулықтың N 2-қосымшасы мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. оралманның жеке куәлігінің көшірмесі;";
нұсқаулықтың N 28-қосымшасындағы ескертудің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1998 жылғы 1 қаңтардан бергі кезеңдегі табыстар туралы анықтамаға "Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын есептеу, ұстау (есептеу) және аудару ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын есептеу, ұстау, аудару жүзеге асырылған барлық табыстар түрі қосылады".".
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен күшіне енеді.
Министр
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер Министрі
2004 жылғы "___" ________