О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ и.о. Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 29 июля 2005 года N 346. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 22 августа 2005 года N 3801. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 622.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.12.2008 N 622 (порядок введения в действие см. п.4 ).
В соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс)  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 23 декабря 2003 года N 530 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 января 2004 года N 2672, с изменениями, внесенными  приказом  Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 2004 года N 39, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 25 февраля 2004 года N 2714, и от 25 ноября 2004 года  N 606 , зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 20 декабря 2004 года N 3288), следующие дополнения и изменения:
в Правилах ведения лицевых счетов, утвержденных указанным приказом:
1) пункт 1 слова "(далее - обязательные пенсионные взносы)" дополнить словами "и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования (далее - социальные отчисления)";
2) в пункте 2:
после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
цифру "4" дополнить цифрой "4-1";
3) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учет поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет ведется согласно Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.";
4) в пункте 5 слова "установленными Законами Республики Казахстан "О бюджетной системе" и республиканском бюджете на соответствующий финансовый год" заменить словами "установленными  Бюджетным  кодексом Республики Казахстан";
5) пункт 6:
после слова "взносам" дополнить словами "и социальным отчислениям";
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";

"Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 530 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің 2005 жылғы 29 шілдедегі N 346 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 22 тамызда тіркелді. Тіркеу N 3801. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 622 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы Министрінің 2008.12.29 N 622 Бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2003 жылғы 23 желтоқсандағы N 530 бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 15 қаңтарда N 2672 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 25 ақпанда N 2714 болып тіркелген 2004 жылғы 25 ақпандағы және Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2004 жылғы 20 желтоқсанда N 2388 болып тіркелген 2004 жылғы 25 қарашадағы N 606 бұйрықтарымен өзгерістер енгізілген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес шоттарды жүргізудің ережелерінде:
1) 1-тармақ "(бұдан әрі - міндетті зейнетақы жарналары)" деген сөздер "және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар (бұдан әрі - әлеуметтік аударымдар)" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 2-тармақта:
"жарналарының" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"4" деген сан "4-1" деген санмен толықтырылсын;
3) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер түсімдерінің есебі Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес жүргізіледі.";
4) 5-тармақтағы "Бюджет жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарымен белгіленген нормативтерге сәйкес және тиісті қаржы жылында республикалық бюджетте" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 6-тармақ:
"сәйкес міндетті зейнетақы жарналарының" деген сөздерден кейін "және әлеуметтік аударымдарының" деген сөздермен толықтырылсын;
"міндетті зейнетақы жарналарының" деген сөздерден кейін ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;

6) подпункты 1), 3) и 4) пункта 8 после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
7) наименование главы 3 после слова "взносов" дополнить словами "и социальных отчислений";
8) пункт 9 после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
9) в пункте 11:
после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
цифру "4" заменить цифрой "4-1";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"поступлений и возвратов по социальным отчислениям формы N 25-ФСС (Приложение N 7-1);";
10) пункт 12 после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
11) в пункте 15 слова "приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 сентября 1999 N 484 "Об утверждении Инструкции по кассовому исполнению государственного бюджета Республики Казахстан", прошедшим государственную регистрацию 24 сентября 1999 года за N 900" заменить словами "Правилами исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденными  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110";
12) в пункте 16:
после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
слова "в соответствии с налоговым законодательством" исключить;
13) наименование главы 4 после слова "взносов" дополнить словами "и социальных отчислений";
14) в пункте 17:
после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) приказы об утверждении распределения поступлений классификации доходов между уровнями бюджета по Единой бюджетной классификации Республики Казахстан.";
15) пункт 19 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"По требованию налогоплательщика (налогового агента) в течение одного рабочего дня работником отдела учета представляется Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям (Приложение N 10).";
16) абзац второй пункта 20 исключить;
17) дополнить пунктами 20-1, 20-2 и 20-3 следующего содержания:
"20-1. До представления заявления на выдачу Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан составляется Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.

6) 8-тармақта:
1), 3) және 4) тармақшалардағы "жарналарының," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдардың," деген сөздермен толықтырылсын;
7) 3-тараудың атауы "жарналарының" деген сөзден кейін  ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
8) 9-тармақ "жарналарының" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
9) 11-тармақта:
"жарналарының" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
"4" деген сан "4-1" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"ӘСҚ - N 25 нысанының (N 7-1 қосымша) әлеуметтік аударымдар бойынша түсімдері мен қайтарымдары;";
10) 12-тармақ "жарналарының," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдардың," деген сөздермен толықтырылсын;
11) 15-тармақтағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетін кассалық орындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1999 жылғы 7 қыркүйектегі N 484 бұйрығымен бекітілген, 1999 жылдың 24 қыркүйегінде N 900 болып мемлекеттік тіркеуден өткен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетін кассалық орындау жөніндегі нұсқаулықпен" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) 16-тармақта:
"жарналарының" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
"салық заңына сәйкес" деген сөздер алып тасталсын;
13) 4-тараудың атауы "жарналарын" деген сөзден кейін
", әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
14) 17-тармақ:
"жарналарын" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бойынша бюджет деңгейлерінің арасында кірістер сыныптамасының түсімдерін бөлуді бекіту туралы бұйрықтар.";
15) 19-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Салық төлеушінің (салық агентінің) талабы бойынша есеп бөлімінің қызметкері үш күндік мерзімнен кешіктірмей Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есептерді салыстыру актісін (N 10 қосымша) береді.";
16) 20-тармақтағы екінші абзац алып тасталсын;
17) мынадай мазмұндағы 20-1, 20-2 және 20-3-тармақтармен толықтырылсын:
"20-1. Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама берілгенге дейін Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша есептерді салыстыру актісі жасалады.

20-2. Справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан выдается с учетом данных лицевых счетов, открытых в других налоговых органах:
для юридического лица - по месту нахождения;
для индивидуальных предпринимателей - по месту осуществления деятельности и/или по месту жительства;
для физических лиц - по месту жительства.
По юридическим лицам, имеющим структурные подразделения, Справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан составляется по месту нахождения юридического лица с учетом состояния лицевых счетов его структурных подразделений.
В Справке об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан структурного подразделения отражается информация лицевых счетов только этого структурного подразделения.
В Справке об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан отражается сводная со всех налоговых органов информация о состоянии лицевых счетов, а в приложении к справке отражается информация по каждому налоговому органу.
В Справке об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан указывается количество приложений; время и дата, когда были получены сведения по лицевым счетам со всех налоговых органов.
20-3. В случае ликвидации налогоплательщика (налогового агента) и его структурных подразделений справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан выдается после проведения налоговой проверки.";
18) пункт 21 после слова "взносам," дополнить словами "социальным отчислениям,";
19) в пункте 23:
в абзаце первом слова ", а также иностранного юридического лица, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение" исключить;
в абзаце шестом слова "порядке, установленном  Налоговым  кодексом" заменить словами "следующем порядке";
20) пункт 26 дополнить словами "согласно приложению N 5 настоящих Правил, а также по суммам обязательных платежей, начисленным при проведении налоговых проверок.";

20-2. Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама:
заңды тұлғалар үшін - орналасқан орны бойынша;
жеке кәсіпкерлер үшін - қызметін жүзеге асыру орны және/немесе тұрғылықты орны бойынша;
жеке тұлғалар үшін - тұрғылықты орны бойынша басқа салық органдарында ашылған дербес шоттардың деректерін есепке ала отырып беріледі.
Құрылымдық бөлімшелері бар заңды тұлғалар бойынша Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама оның құрылымдық бөлімшелерінің дербес шоттарының жағдайын есепке ала отырып заңды тұлғаның орналасқан орны бойынша жасалады.
Құрылымдық бөлімшенің Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада тек осы құрылымдық бөлімшенің дербес шоттарының ақпараты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада дербес шоттардың жағдайы туралы ақпарат барлық салық органдарынан жиынтықта көрсетіледі, ал анықтамаға қосымшада әрбір салық органы бойынша көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада қосымшалардың саны; барлық салық органдарынан дербес шоттар қашан алынғанының уақыты мен күні көрсетіледі.
20-3. Салық төлеуші (салық агенті) және оның құрылымдық бөлімшелері таратылған жағдайда Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама салық тексеруі жүргізілгеннен кейін беріледі.";
18) 21-тармақ "жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар," деген сөздермен толықтырылсын;
19) 23-тармақта:
бірінші абзацтағы ", сондай-ақ Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлға" деген сөздер алып тасталсын;
алтыншы абзацтағы "Салық кодексінде белгіленген тәртіпте" деген сөздер "мынадай тәртіпте" деген сөздермен ауыстырылсын;
20) 26-тармақта "осы Ереженің N 5 қосымшасына сәйкес, сондай-ақ салық тексерулерін жүргізу кезінде есептелген міндетті төлемдердің сомалары бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;

21) абзац второй пункта 27 после слова "взносам," дополнить словами "социальным отчислениям,";
22) дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Лицевой счет по налогу на добавленную стоимость на импортируемые товары, по которым изменен срок уплаты, открывается с момента уплаты в бюджет суммы налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам, с указанием соответствующего кода назначения платежа, или с момента представления в налоговый орган Декларации по налогу на добавленную стоимость за налоговый период, в котором наступил срок исполнения налоговых обязательств по налогу на добавленную стоимость на импортируемые товары.";
23) дополнить пунктом 27-2 следующего содержания:
"27-2. В лицевом счете производятся следующие записи:
в графе 4 "Срок уплаты" указывается одна из следующих дат:
1) дата уплаты, установленная для погашения налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам, предназначенным для промышленной переработки;
2) дата уплаты, установленная для погашения налога на добавленную стоимость по импортируемым воде, газу, электроэнергии;
в графе 7 "Начислено" указывается сумма налога на добавленную стоимость на импортируемые товары, по которым изменен срок уплаты, начисленного по истечении срока исполнения налогового обязательства согласно приложению N 17 к настоящим Правилам;
Уплаченная в бюджет сумма налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам, по которым изменен срок уплаты, с указанием соответствующего кода назначения платежа отражается в графе 9 лицевого счета "Уплачено".
На непогашенную сумму налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам, по которым изменен срок уплаты, пеня начисляется с первого дня после истечения измененного срока уплаты налога.";
24) в пункте 28:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) реквизиты свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, включающие в себя серию, номер и дату постановки на учет по налогу на добавленную стоимость (при открытии лицевого счета по НДС);";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) сведения о контрактах на недропользование: номер и дата контракта.";
25) в пункте 29:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) реквизиты свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, включающие в себя серию, номер и дату постановки на учет по налогу на добавленную стоимость (при открытии лицевого счета по НДС);";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) сведения о контрактах на недропользование: номер и дата контракта.";

21) 27-тармақтың екінші абзацы "жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар," деген сөздермен толықтырылсын;
22) мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Төлеу мерзімі өзгертілген импортталатын тауарларға қосылған құн салығы бойынша дербес шот төлемнің белгіленген тиісті кодын көрсете отырып импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу сәтінен бастап немесе импортталатын тауарларға қосылған құн салығы бойынша салық міндеттемелерін орындау мерзімі келген салық кезеңі үшін Қосылған құн салығы бойынша декларация салық органына берілген сәттен бастап ашылады.";
23) мынадай мазмұндағы 27-2-тармақпен толықтырылсын:
"27-2. Дербес шотта мынадай жазбалар жүргізіледі:
"Төлеу мерзімі" 4-бағанда мынадай күндердің бірі көрсетіледі:
1) өндірістік қайта өңдеуге арналған импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын өтеу үшін белгіленген төлеу күні;
2) импортталатын су, газ, электроэнергия бойынша қосылған құн салығын өтеу үшін белгіленген төлеу күні;
"Есептелді" 7-бағанда осы Ережеге 17-қосымшаға сәйкес салық міндеттемесін орындау мерзімі өткен соң есептелген, төлеу мерзімі өзгертілген импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
Төлеу мерзімі өзгертілген импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығының бюджетке төленген сомасы төлемнің белгіленген тиісті коды көрсетіле отырып дербес шоттың "Төленді" 9-бағанында көрсетіледі.
Төлеу мерзімі өзгертілген импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығының өтелмеген сомасына өсімақы салықты төлеудің өзгертілген мерзімі өткеннен кейінгі бірінші күннен бастап есептеледі.";
24) 28-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) өзіне қосылған құн салығы бойынша есепке қою сериясын, нөмірін және күнін кіргізетін қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің деректемелері (ҚҚС бойынша дербес шот ашу кезінде);";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттар туралы мәліметтер: келісім-шарттың нөмірі мен күні.";
25) 29-тармақта:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) өзіне қосылған құн салығы бойынша есепке қою сериясын, нөмірін және күнін кіргізетін қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәліктің деректемелері (ҚҚС бойынша дербес шот ашу кезінде);";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттар туралы мәліметтер: келісім-шарттың нөмірі мен күні.";

26) пункт 32 после слов "лицевые счета" дополнить словами "налогоплательщика (налогового агента)";
27) в пункте 37:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
28) пункт 39 после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
29) пункт 40 после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений,";
30) пункт 41 после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
31) абзац четвертый пункта 44 после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений,";
32) пункт 46 слова "Приложение N 42" заменить словами "зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан N 1011";
33) в пункте 47:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
34) в пункте 48:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
слова "заявления физического лица - нерезидента о предполагаемой сумме индивидуального подоходного налога" исключить;
35) пункт 51:
в абзаце первом:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
в подпункте 1):
после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
после слова "взносам" дополнить словами ", социальным отчислениям";
в подпункте 2) после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
в подпункте 4) слова "пункта 51" исключить;
36) в пункте 55:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
37) в пункте 57:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
слово "нуль" заменить словом "ноль";
38) в пункте 58:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
слова "(нулевые начисления)" исключить;
39) в пункте 59:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
40) в пункте 64 слово "Распоряжении" заменить словом "Реестре";
41) пункт 65 после слова "фонды" дополнить словами ", социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования";
42) в пункте 66 слова "Сумма налога с измененным сроком исполнения налоговых обязательств по уплате налогов" заменить словами "Сумма налога (платежа)";

26) 32-тармақта "дербес шоттар" деген сөздер "салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шоттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
27) 37-тармақ:
"жарналарын," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақыларды, айыппұлдарды" деген сөздер "және өсімақыларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
28) 39-тармақ "жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
29) 40-тармақ "жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар," деген сөздермен толықтырылсын;
30) 41-тармақ "жарналарын" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
31) 44-тармақтың төртінші абзацы, "жарналарын," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдарды," деген сөздермен толықтырылсын;
32) 46-тармақ "N 42 қосымша" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1011 болып тіркелген" деген сөздермен ауыстырылсын;
33) 47-тармақта:
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақылар және айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
34) 48-тармақта:
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақылар және айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жеке табыс салығының болжанған сомасы туралы резидент емес жеке тұлғаның өтініші;" деген сөздер алып тасталсын;
35) 51-тармақ:
бірінші абзацтағы:
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақылар және айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
"жарналары" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"жарналарының" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшадағы "жарналарының" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "51-тармағы" деген сөздер алып тасталсын;
36) 55-тармақта:
"жарналарының," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақы мен айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
37) 57-тармақта:
"жарналарының," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақы мен айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
38) 58-тармақта:
"жарналарының," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақы мен айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"нөлдік есептеулер" деген сөздер алып тасталсын;
39) 59-тармақта:
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақы мен айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
40) 64-тармақта "өкімде" деген сөз "тізілімде" деген сөзбен ауыстырылсын;
41) 65-тармақ "жарналары" деген сөзден кейін ", Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
42) 66-тармақта "Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемелерін орындау мерзімі өзгертілген салық сомасы" деген сөздер "Салық (төлем) сомасы" деген сөздермен ауыстырылсын;

43) пункт 68 после слова "фонды" дополнить словами ", социальных отчислений";
44) в пункте 69:
в абзаце третьем слово "Распоряжение" заменить словом "Реестр";
после слова "фонды" дополнить словами ", социальных отчислений";
45) в главе 10:
по всему тексту слова ", пени и штрафов" заменить словами "и пени";
слова "Реестр(а, -е) о начисленных (уменьшенных) суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, пени и штрафов" и "Реестр(а, -е) к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, пени и штрафов" заменить словами "Реестр(а, -е) к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, пени и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий (Приложение N 12-1)";
46) в пункте 72 слова ", со сроком уплаты - датой завершения акта налоговой проверки" исключить;
47) в пункте 74:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) вид налогового режима;";
в подпункте 4) слово "вид" заменить на слово "наименование";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) данные о продлении срока уплаты начисленных сумм по результатам налоговой проверки.";
48) в пунктах 76 и 77 слово "десяти" заменить словом "пятнадцати";
49) в пункте 81 цифру "10" заменить цифрой "15";
50) в пункте 83 слова "десяти" заменить словами "пятнадцати";
51) пункт 88 исключить;
52) в пункте 92 цифру "10" заменить цифрой "15";
53) в пункте 96 слова "в течение пяти лет" исключить;
54) в пункте 97 слова "данные суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет находятся на стадии обжалования, до вынесения окончательного решения по жалобе" заменить словами "суммы, начисленные по результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и обжалованные";
55) пункт 103 исключить;
56) в пункте 107 цифру "2" заменить цифрой "2,5";
57) в подпункте 6) пункта 112 слова "(Приложение N 42)" исключить;
58) подпункт 1) пункта 113 исключить;
59) в пункте 114:
в абзаце втором слово "выпиской" заменить словом "отчетом";
в абзаце третьем слово "выписке" заменить словом "отчету";
в абзаце двенадцатом слова "взноса денежных средств" заменить словами "внесения денег";
в абзаце пятнадцатом слова "денежными средствами" заменить словами "деньгами";

43) 68-тармақ "жарналары" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
44) 69-тармақта:
үшінші абзацтағы "өкімді" деген сөз "тізілімді" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жарналары" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
45) 10-тарауда:
бүкіл мәтін бойынша ", өсімақылар мен айыппұлдардың" деген сөздер "және өсімақылардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, өсімақылардың, айыппұлдардың есептелген (кемітілген) сомалары туралы тізілім(нің, -де)" және "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, өсімақылар және айыппұлдардың сомасын есептеуге (кемітуге) тізілім(нің, -де)" деген сөздер "салық тексерулері нәтижелері және әкімшілік жаза қолдану туралы қаулылар бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, өсімақылардың және айыппұлдардың сомасын есептеуге (кемітуге) тізілім(нің, -де) (N 12-1-қосымша)" деген сөздермен ауыстырылсын;
46) 72-тармақтағы ", төлем мерзімі - салық тексеру актісінің аяқталу күнінен бастап" деген сөздер алып тасталсын;
47) 74-тармақта:
3) тармақша мынадай мазмұнда жазылсын:
"3) салық режимінің түрі;";
4) тармақшада "түрі" деген сөз "атауы" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген сомаларды төлеу мерзімі туралы деректер.";
48) 76 және 77-тармақтарда "он" деген сөз "он бес" деген сөздермен ауыстырылсын;
49) 81-тармақта "он" деген сөз "он бес" деген сөздермен ауыстырылсын;
50) 83-тармақта "он" деген сөз "он бес" деген сөздермен ауыстырылсын;
51) 88-тармақ алып тасталсын;
52) 92-тармақта "10" деген сан "15" деген санмен ауыстырылсын;
53) 96-тармақта "бес жыл ішінде" деген сөздер алып тасталсын;
54) 97-тармақта "салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің осы сомалары шағым бойынша түпкілікті шешім шығарғанға дейін шағым беру сатысында тұр" деген сөздер "шағым беру және шағымдалғандар сатысында тұрған салық тексерулерінің нәтижелері бойынша есептелген сомалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
55) 103-тармақ алып тасталсын;
56) 107-тармақта "2" деген сан "2,5" деген санмен ауыстырылсын;
57) 112-тармақтың 6) тармақшада "(N 42-қосымша)" деген сөздер алып тасталсын;
58) 113-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
59) 114-тармақта:
екінші абзацтағы "көшірмесімен" деген сөз "есебімен" деген сөзбен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "көшірмесі" деген сөз "есебі" деген сөзбен ауыстырылсын;
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"банк және банктік операцияларды жүзеге асыратын ұйымдарға ақшаны енгізу күні;";
он бесінші абзацтағы "қаражатпен" деген сөз "ақшамен" деген сөзбен ауыстырылсын;

60) в пункте 118:
слова "перевода денег" заменить словами "акцепта платежного поручения";
слова "денежных средств" заменить словами "денег";
слово "выписками" заменить словом "отчетами";
61) в пункте 119 слово "выписками" заменить словом "отчетами";
62) главу 13 "Учет специальных платежей недропользователей в натуральной форме уплаты" исключить;
63) в пункте 131 слова "пунктами 2-3" заменить словами "пунктом 2";
64) в пункте 138 после слова "перечисленного" дополнить словами "в государственный бюджет и (или)";
65) в пункте 139:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
66) в пункте 140:
после слов "в иностранной валюте" дополнить словами "на основании Ведомости учета сумм подоходного налога с нерезидентов, размещенных на условных банковских вкладах, выплаченных нерезидентам, имеющим право на применение положений международных договоров, перечисленных в государственный бюджет";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При перечислении подоходного налога на условный банковский вклад до представления банками Отчета о суммах подоходного налога с нерезидентов, размещенных на условных банковских вкладах, выплаченных нерезидентам, а также перечисленных в государственный бюджет, разноска в графу 22 лицевого счета "Размещено на условном банковском вкладе" производится на основании копии платежного документа, представленного налоговым агентом в соответствии с подпунктом 2) пункта 4  статьи 198  Налогового кодекса.";
67) пункты 141 и 142 после слова "В графе" дополнить словами "лицевого счета";
68) в пункте 143:
после слова "В графе" дополнить словами "лицевого счета";
после слова "вкладе" дополнить словами ", на основании Отчета о суммах подоходного налога с нерезидентов, размещенных на условных банковских вкладах, выплаченных нерезидентам, а также перечисленных в государственный бюджет.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"В графе "Размещено на условном банковском вкладе" указывается сумма подоходного налога с дохода нерезидента, размещенного на условном банковском вкладе, на основании копии платежного документа, представленного налоговым агентом.";
69) в пункте 144 после слов "формы 1-Н" дополнить словами ", в Справке об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан";

60) 118-тармақта:
"ақша аударуды" деген сөздер "төлем тапсырмасы акцептін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ақшалай қаражат" деген сөздер "ақша" деген сөзбен ауыстырылсын;
"көшірмелерімен" деген сөз "есептермен" деген сөзбен ауыстырылсын;
61) 119-тармақта "көшірмелерімен" деген сөз "есептермен" деген сөзбен ауыстырылсын;
62) "Төлеудің заттай нысанында жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдерінің есебі" 13-тарау алып тасталсын;
63) 131-тармақта "2-3-тармақтарына"деген сөздер "2-тармағына" деген сөздермен ауыстырылсын;
64) 138-тармақта:
"аударылған" деген сөз "мемлекеттік бюджетке аударылған және (немесе)" деген сөздермен ауыстырылсын;
65) 139-тармақта:
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімдер мен айыппұлдар" деген сөздер "және өсімақылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
66) 140-тармақ:
"Шетел валютасында" деген сөздер "Шартты банк салымдарында орналастырылған, халықаралық шарттардың ережелерін қолдануға құқығы бар резиденттерге төленген, мемлекеттік бюджетке аударылған резидент еместерге салынған табыс салығы сомасын есепке алу ведомосінің негізінде шетел валютасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Банктер шартты банк салымдарында орналастырылған, резиденттерге төленген, сондай-ақ мемлекеттік бюджетке аударылған резидент еместерге салынған табыс салығының сомалары туралы есепті бергенге дейін табыс салығын шартты банк салымдарына аудару кезінде "Шартты банк салымында орналасқан" дербес шотының 22-бағанына таратып жазу Салық кодексінің 198-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес салық агенті берген төлем құжаты көшірмесінің негізінде жүргізіледі.";
67) 141 және 142-тармақтар сөйлемнің басы "Дербес шоттың" деген сөздермен толықтырылсын;
68) 143-тармақта:
сөйлемнің басы "дербес шоттың" деген сөздермен толықтырылсын;
"бағанында" деген сөзден кейін "шартты банк салымдарында орналастырылған, резиденттерге төленген, сондай-ақ мемлекеттік бюджетке аударылған резидент еместерге салынған табыс салығының сомалары туралы есептің негізінде" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Шартты банк салымында орналастырылған "бағанында салық агенті берген төлем құжаты көшірмесінің негізінде шартты банк салымында орналасқан резидент еместің кірісінен табыс салығының сомасы көрсетіледі.";
69) 144-тармақта "1-Н нысанының есебінде" деген сөздерден кейін ", Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада" деген сөздермен толықтырылсын;

70) дополнить пунктом 147-1 следующего содержания:
"147-1. Возврат сумм подоходного налога из государственного бюджета производится на банковский счет нерезидента, указанный в заявлении нерезидента, на основании заключения и платежного поручения, в порядке, установленном главой 17 настоящих Правил, а также заявления на покупку и перевод иностранной валюты, представляемых в органы Казначейства.";
71) пункт 161 изложить в следующей редакции:
"161. Ошибочными считаются поступления, при перечислении которых допущены следующие ошибки:
1) РНН не соответствует наименованию налогоплательщика (налогового агента);
2) неверно указан РНН налогового органа - получателя;
3) банком, или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, неверно оформлено платежное поручение;
4) банком, или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, ошибочно дважды зачислены налоги и другие обязательные платежи;
5) текстовое назначение платежа не соответствует коду назначения платежа и коду бюджетной классификации доходов;
6) отсутствие регистрационных данных налогоплательщика (налогового агента) в данном налоговом органе.";
72) в пункте 162 после слова "ошибочные" дополнить словами ", невыясненные";
73) в пункте 163 слова ", после анализа и обработки, выяснения принадлежности ошибочных платежных документов" заменить словами "ежедневно проводит работу по выяснению принадлежности ошибочных платежных документов, после чего";
74) пункт 164 после слова "Возврат" дополнить словом "и зачет";
75) дополнить пунктом 165-1 в следующей редакции:
"165-1. Зачет и возврат ошибочно зачисленных таможенных платежей и налогов производится на основании подтверждения о наличии излишне или ошибочно уплаченных сумм таможенных платежей и налогов в бюджет, выданного таможенным органом по месту уплаты таможенных платежей и налогов.";
76) пункт 166 изложить в следующей редакции:
"166. Зачет ошибочно зачисленных налогов и других обязательных платежей в бюджет производится с одного кода бюджетной классификации доходов на другой и/или с одного налогового органа в другой.";
77) пункт 167 после слова "Зачет" дополнить словом "и возврат";
78) в пункте 170 слово "выписок" заменить словом "отчетов";
79) в абзаце седьмом пункта 173 слова "денежных средств" заменить словами "денег";
80) пункт 174 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Излишне уплаченная сумма налога в соответствии с пунктом 2  статьи 39  Налогового кодекса подлежит обязательному зачету в счет погашения пени и штрафов по данному виду налога без заявления налогоплательщика.";

70) мынадай мазмұндағы 147-1-тармақпен толықтырылсын:
"147-1. Мемлекеттік бюджеттен табыс салығының сомаларын қайтару осы Ережелердің 17-тарауында белгіленген тәртіпте қорытынды мен төлем тапсырмасының, сондай-ақ Қазынашылық органдарына ұсынылатын шетел валютасын сатып алуға және аударуға өтініштің негізінде резидент еместің өтінішінде көрсетілген резидент еместің банктік шотына жүргізіледі.";
71) 161-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"161. Аудару кезінде мынадай қателер жіберілген түсімдер қате деп саналады:
1) СТН-і салық төлеушінің (салық агентінің) атауына сәйкес келмесе;
2) Алушы - салық органының СТН-і дұрыс емес көрсетілсе;
3) банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым төлем құжатын дұрыс емес ресімдесе;
4) банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым салық және басқа да міндетті төлемдерді қате екі рет есептесе;
5) төлемнің мәтіндік мәні төлемнің мәндік кодына және кірістердің бюджеттік сыныптамасының кодына сәйкес келмесе;
6) көрсетілген салық органында салық төлеушінің (салық агентінің) тіркеу деректерінің болмаса.";
72) 162-тармақта "қате түсімдер" деген сөздер "қате, анықталмаған түсімдер" деген сөздермен ауыстырылсын;
73) 163-тармақта "қате төлем құжаттарының тиістілігін талдау және өңдеу, анықтаудан кейін" деген сөздер "күн сайын қате төлем құжаттарының тиістілігін анықтау бойынша жұмыс жүргізеді, содан кейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
74) 164-тармақ "қайтару" деген сөзден кейін "және есепке жатқызу" деген сөздермен толықтырылсын;
75) мынадай редакциядағы 165-1-тармақпен толықтырылсын:
"165-1. Есепке алу мен қате есептелген кеден төлемдер мен салықтарды қайтару кеден төлемдері мен салықтарды төлеу орны бойынша бюджетке кеден төлемдері мен салықтардың артық немесе қате төленген сомалары бар екендігі туралы кеден органы берген растау негізінде жүргізіледі.";
76) 166-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"166. Қате есептелген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді есепке жатқызу бір бюджет кірісі сыныптамасының кодынан басқасына және/немесе бір салық органынан басқасына жүргізіледі.";
77) 167-тармақ "есепке алу" деген сөздер "есепке жатқызу және қайтару" деген сөздермен ауыстырылсын;
78) 170-тармақта "көшірме" деген сөз "есеп" деген сөзбен ауыстырылсын;
79) 173-тармақтың жетінші абзацында "ақша қаражатын" деген сөз "ақшаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
80) 174-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Салық кодексі 39-бабының 2-тармағына сәйкес артық төленген салық сомасы салық төлеушінің өтінішінсіз салықтың осы түрі бойынша өсімақы мен айыппұлдарды өтеу есебіне есепке жатқызылуы тиіс.";

81) в подпункте 4) пункта 175 слова "налога в бюджет" исключить;
82) в абзаце пятом пункта 180 слова "письменно обращается" заменить словами "направляет запрос";
83) в пункте 183 подпункт 1) исключить;
84) в пункте 187:
абзац одиннадцатый дополнить словами ", а в случае если производится зачет в счет погашения налоговой задолженности структурного подразделения указывается РНН и наименование структурного подразделения; при осуществлении возврата излишне (ошибочно) уплаченных сумм физическим лицам указывается ИИК банка, наименование банка, РНН банка, Ф.И.О. физического лица, его РНН и номер счета";
абзац двенадцатый дополнить словами "зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан N 1011";
абзацы тринадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый, девятнадцатый и двадцатый исключить;
абзац тридцать второй дополнить словами "; при осуществлении возврата излишне (ошибочно) уплаченных сумм физическим лицам указывается наименование банка";
абзац тридцать третий дополнить словами "; при осуществлении возврата излишне (ошибочно) уплаченных сумм физическим лицам указывается ИИК банка-бенефициара";
абзац тридцать пятый дополнить словами "; при осуществлении возврата излишне (ошибочно) уплаченных сумм физическим лицам указывается РНН банка";
абзац сорок первый изложить в следующей редакции:
"В поле "Назначение платежа" указывается наименование, номер и дата документа, на основании которого осуществляется зачет или возврат излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет или возмещение из бюджета НДС; РНН и наименование налогоплательщика или Ф.И.О. физического лица, подавшего заявление на проведение зачета или возврата излишне уплаченных сумм; код бюджетной классификации, с которого производится зачет или возврат. При возврате физическому лицу излишне уплаченных сумм дополнительно указывается номер его счета.";
абзацы сорок третий, сорок четвертый, сорок пятый, сорок шестой, сорок седьмой и сорок восьмой исключить;
85) в пункте 194 слово "выписок" заменить словом "отчетов";
86) в пункте 195:
после слова "платежей" дополнить словами ", за исключением ошибочно уплаченных,";
подпункт 2) исключить;
87) абзац второй пункта 196 дополнить подпунктами 11) и 12) следующего содержания:
"11) Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
12) Сбор с аукционов.";

81) 175-тармақтың 4) тармақшасында "бюджетте салық" деген сөздер алып тасталсын;
82) 180-тармақтың бесінші абзацында "жазбаша жүгінеді" деген сөздер "сұрау салады" деген сөздермен ауыстырылсын;
83) 183-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
84) 187-тармақта:
он бірінші абзацтағы ", ал егер құрылымдық бөлімшелердің салық берешегін өтеу есебіне есепке жатқызу жүргізілетін болса СТН-і және құрылымдық бөлімшенің атауы көрсетіледі; артық (қате) төленген сомаларды жеке тұлғаларға қайтаруды жүзеге асыру кезінде банктің ЖСК-ы, банктің атауы, банктің СТН-і, жеке тұлғаның аты-жөні, оның СТН-і және шотының нөмірі көрсетіледі" деген сөздермен толықтырылсын;
он екінші абзац "Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеудің N 1011 тізілімінде тіркелген" деген сөздермен толықтырылсын;
он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы және жиырмасыншы абзацтар алып тасталсын;
отыз екінші абзац "; артық (қате) төленген сомаларды жеке тұлғаларға қайтаруды жүзеге асырған кезде банктің атауы көрсетіледі" деген сөздермен толықтырылсын;
отыз үшінші абзац "; артық (қате) төленген сомаларды жеке тұлғаларға қайтаруды жүзеге асырған кезде бенефициар банктің ЖСК-ы көрсетіледі" деген сөздермен толықтырылсын;
отыз бесінші абзац "; артық (қате) төленген сомаларды жеке тұлғаларға қайтаруды жүзеге асырған кезде банктің СТН-і көрсетіледі" деген сөздермен толықтырылсын;
қырық бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Төлем тағайындау" жолында оның негізінде бюджетке артық (қате) төленген сомаларды есепке жатқызу немесе қайтару жүргізілетін немесе бюджеттен ҚҚС-н өтеу жүзеге асырылатын құжаттың атауы, нөмірі мен күні; артық төленген сомаларды есепке жатқызу немесе қайтару жүргізуге өтініш берген салық төлеушінің СТН-і және атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні; есепке жатқызу немесе қайтару жүргізілетін бюджет сыныптамасының коды көрсетіледі. Жеке тұлғаға артық төленген сомаларды қайтару кезінде қосымша оның шотының нөмірі көрсетіледі.";
қырық үшінші, қырық төртінші, қырық бесінші, қырық алтыншы, қырық жетінші және қырық сегізінші абзацтар алып тасталсын;
85) 194-тармақта "көшірмелері" деген сөз "есептері" деген сөзбен ауыстырылсын;
86) 195-тармақта:
"Бюджеттен" деген сөзден кейін "қате төленгендерді қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақ алып тасталсын;
87) 196-тармақтың екінші абзацы мынадай мазмұндағы 11) және 12) тармақшалармен толықтырылсын:
"11) Жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алым;
12) Аукциондардан алынатын алым.";

88) в пункте 199 цифру "2" заменить цифрой "2,5";
89) пункт 200 после слов "налогового периода" дополнить словами "и (или) в течение пяти лет после завершения срока действия контракта на недропользование по налогам, указанным в пункте 1-1  статьи 38  Налогового кодекса";
90) в пункте 207 слово "подлежащая" заменить словом "подлежащего";
91) пункт 208 изложить в следующей редакции:
"208. В течение одного рабочего дня после подписания акта налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета, ответственный отдел направляет запрос в уполномоченный государственный орган для получения Справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан (далее - Справка) согласно приложению N 11 к настоящим Правилам по налогам, по которым плательщик налога на добавленную стоимость или грантополучатель является самостоятельным плательщиком, составленные на дату подписания акта налоговой проверки.
Плательщик налога на добавленную стоимость или грантополучатель вправе самостоятельно представить в налоговый орган Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам (далее - Акт сверки) согласно приложению N 10 к настоящим Правилам по налогам, по которым плательщик налога на добавленную стоимость или грантополучатель является самостоятельным плательщиком, составленный на дату не позднее одного рабочего дня со дня подписания акта налоговой проверки.";
92) дополнить пунктами 208-1, 208-2 следующего содержания:
"208-1. В случае, если сумма налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки, не превышает налоговую задолженность плательщика налога на добавленную стоимость или грантополучателя согласно Справки или Акту сверки, то для возврата (зачета) налога на добавленную стоимость плательщиком налога на добавленную стоимость или грантополучателем после проведения налоговой проверки в налоговый орган представляется Заявление о возврате налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки, по форме 332.00 (далее - Заявление по форме 332.00).
При этом не позднее одного рабочего дня после получения Справки или представления Акта сверки налоговый орган сообщает плательщику налога на добавленную стоимость или грантополучателю о необходимости представления Заявления по форме 332.00.
208-2. В случае, если сумма налога на добавленную стоимость, подтвержденного актом налоговой проверки, превышает либо равна налоговой задолженности плательщика налога на добавленную стоимость или грантополучателя согласно Справки либо Акту сверки, возврат (зачет) налога на добавленную стоимость производится налоговым органом на основании акта налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленного к возврату из бюджета, Справки либо Акта сверки, не позднее одного рабочего дня со дня получения Справки либо Акта сверки без представления плательщиком налога на добавленную стоимость или грантополучателем Заявления по форме 332.00.";

88) 199-тармақта "2" деген сан "2,5"деген санмен ауыстырылсын;
89) 200-тармақ, "бес жыл ішінде" деген сөздерден кейін "және (немесе) Салық кодексі 38-бабының 1-1-тармағында көрсетілген салықтар бойынша жер қойнауын пайдалануға келісім-шарттың қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін бес жыл ішінде" деген сөздермен толықтырылсын;
90) 207-тармақта "қайтарылуға жататын" деген сөздер "қайтарылуы тиіс" деген сөздермен ауыстырылсын;
91) 208-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"208. Бюджеттен қайтарылуға жататын қосылған құн салығы сомаларының дұрыстығын растау бойынша салық тексеруінің актісіне қол қойылғаннан кейін бір жұмыс күнінің ішінде жауапты бөлім мемлекеттік уәкілетті органға салық тексеруінің актісіне қол қойылған күніне жасалған, олар бойынша қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы дербес төлеуші болып табылатын осы Ережеге N 11 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама (бұдан әрі - Анықтама) алу үшін сұрау салу жібереді.
Қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша есептердің салыстыра тексеру актісін (бұдан әрі - Салыстыра тексеру актісі) салық тексеруінің актісіне қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін күнге жасалған, олар бойынша қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы дербес төлеуші болып табылатын осы Ережеге N 10 қосымшаға сәйкес салық органына өзі беруге құқы бар.";
92) мынадай мазмұндағы 208-1, 208-2-тармақтармен толықтырылсын:
"208-1. Егер салық тексеруі актісімен расталған қосылған құн салығы сомасы Анықтаманың немесе Салыстыра тексеру актісіне сәйкес қосылған құн салығын төлеушінің немесе грант алушының салық берешегінен аспаған жағдай болса, онда қосылған құн салығын қайтару (есепке жатқызу) үшін қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы салық тексеруі жүргізілгеннен кейін салық органына 332.00 нысан бойынша салық тексеруі актісімен расталған қосылған құн салығын қайтару туралы өтініш (бұдан әрі - 332.00 нысаны бойынша өтініш) береді.
Бұл ретте салық органы Анықтама жасалғаннан немесе Салыстыра тексеру актісін берілгеннен кейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей қосылған құн салығын төлеушіге немесе грант алушыға 332.00 нысаны бойынша Өтініш беру қажеттілігі туралы хабарлайды.
208-2. Егер салық тексеруі актісімен расталған қосылған құн салығы сомасы Анықтаманың немесе Салыстыра тексеру актісіне сәйкес қосылған құн салығын төлеушінің немесе грант алушының салық берешегінен асып түскен немесе тең болған жағдайда, салық органы қосылған құн салығын қайтаруды (есепке жатқызуды) бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салық тексеруі актісінің, Анықтаманың немесе Салыстыра тексеру актісінің негізінде бір жұмыс күнінен кешіктірмей қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы 332.00 нысан бойынша өтініш берусіз жүргізеді.";

93) в пункте 209 слово "представительств" исключить;
94) пункты 210 и 211 исключить;
95) дополнить пунктом 212-1 следующего содержания:
"212-1. При возврате налога на добавленную стоимость по оборотам, облагаемым по нулевой ставке в соответствии с пунктом 2  статьи 251  Налогового кодекса, сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета, не должна превышать положительное сальдо налога на добавленную стоимость по лицевому счету заявителя, которое образовалось за счет превышения суммы налога, относимого в зачет над суммой начисленного налога, сложившегося по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, за налоговый период (периоды), за который (которые) сумма налога на добавленную стоимость предъявлена заявителем к возврату из бюджета и подтверждена актом налоговой проверки, с учетом всех обязательств по налогу на добавленную стоимость.
В соответствии с пунктом 3  статьи 251  Налогового кодекса возврату из бюджета подлежит превышение суммы налога, отнесенного в зачет над суммой начисленного налога, за налоговый период (периоды), за который (которые) были приобретены товары (работы, услуги), использованные для целей оборотов, облагаемых по нулевой ставке, с учетом всех обязательств по налогу на добавленную стоимость.
В случае, если сумма превышения налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, была зачтена в счет предстоящих платежей в бюджет по налогу на добавленную стоимость в последующие налоговые периоды, но на дату составления налоговым органом заключения на возврат на лицевом счете плательщика налога на добавленную стоимость имеется превышение суммы налога, относимого в зачет над суммой начисленного налога, которое сложилось в последующие налоговые периоды и зачитывается в счет предстоящих платежей по налогу на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 1  статьи 251  Налогового кодекса, то сумма налога на добавленную стоимость, по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, не подлежит возврату из бюджета.
В случае, если сумма превышения налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, была зачтена в счет предстоящих платежей в бюджет по налогу на добавленную стоимость в последующие налоговые периоды, и на дату подписания акта налоговой проверки и (или) на дату составления налоговым органом заключения на возврат на лицевом счете плательщика налога на добавленную стоимость не имеется положительного сальдо налога на добавленную стоимость, то сумма налога на добавленную стоимость по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, не подлежит возврату из бюджета.";

93) 209-тармақта "өкілдіктердің" деген сөз алып тасталсын;
94) 210 және 211-тармақтар алып тасталсын;
95) мынадай мазмұндағы 212-1-тармақпен толықтырылсын:
"212-1. Салық кодексі 251-бабының 2-тармағына сәйкес нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша қосылған құн салығын қайтару кезінде бюджеттен қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы қосылған құн салығы бойынша барлық міндеттемелерді есепке ала отырып өтінім беруші қосылған құн салығының сомасын бюджеттен қайтаруға ұсынған және салық тексеруінің актісімен расталған салық кезеңі (кезеңдері) үшін нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша қалыптасқан есептелген салық сомасынан есепке жатқызуға жатқызылатын салық сомасының асып кету есебінен қалыптасқан өтінім берушінің дербес шоты бойынша қосылған құн салығының оң сальдосынан аспауы тиіс.
Салық кодексі 251-бабының 3-тармағына сәйкес қосылған құн салығы бойынша барлық міндеттемелерді есепке ала отырып, нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымның мақсаттары үшін пайдаланылған тауарлар (жұмыстар, қызметтер) сатып алынған салық кезеңі (кезеңдері) үшін есепке жатқызылған салық сомасының есептелген салық сомасынан асып кетулер бюджеттен қайтарылуға жатады.
Егер нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтаруға жататын қосылған құн салығының асып кету сомасы содан кейінгі салық кезеңдерінде қосылған құн салығы бойынша бюджетке алдағы төлемдердің есебіне есепке жатқызылған жағдайда, бірақ салық органы қайтаруға қорытындыны жасау күніне қосылған құн салығын төлеушінің дербес шотында Салық кодексі 251-бабының 1-тармағына сәйкес қосылған құн салығы бойынша алдағы төлемдердің есебіне жатқызылатын есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын салық сомасының асып кетуі бар болса, онда нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы пайда болмайды.
Егер нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтаруға жататын қосылған құн салығының асып кету сомасы содан кейінгі салық кезеңдерінде қосылған құн салығы бойынша бюджетке алдағы төлемдердің есебіне есепке жатқызылған жағдайда және салық тексеруінің актісіне қол қойылған және (немесе) салық органы қайтаруға қорытынды жасаған күнге қосылған құн салығын төлеушінің дербес шотында қосылған құн салығының оң сальдосы болмаса, онда нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтаруға жататын қосылған құн салығының сомасы бюджеттен қайтаруға жатпайды.";

96) пункт 213 изложить в следующей редакции:
"213. Не позднее одного рабочего дня со дня получения Заявления по форме 332.00 в случае, указанном в пункте 208-1 настоящих Правил либо получения ответственным отделом Справки или представления плательщиком налога на добавленную стоимость или грантополучателем Акта сверки в случае, указанном в пункте 208-2 настоящих Правил, либо подписания акта налоговой проверки представительства, ответственный отдел налогового органа составляет распоряжение на возврат налога на добавленную стоимость (далее - распоряжение) в двух экземплярах:
по форме согласно приложению N 14 к настоящим Правилам - при возврате (зачете) налога на добавленную стоимость по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
по форме согласно приложению N 15 к настоящим Правилам - при возврате (зачете) налога на добавленную стоимость, уплаченного поставщикам по товарам (работам, услугам), приобретенным за счет средств гранта;
по форме согласно приложению N 16 к настоящим Правилам - при возврате налога на добавленную стоимость, уплаченного поставщикам по товарам (работам, услугам), приобретенным для пользования представительствами.";
97) в пункте 214 слово "представительств" исключить;
98) в пункте 215-1 слова "одного рабочего дня" заменить словами "двух рабочих дней";
99) пункт 215-2 исключить;
100) пункт 215-3 изложить в следующей редакции:
"215-3. При составлении заключения на возврат налога на добавленную стоимость на банковский счет плательщикам налога на добавленную стоимость и грантополучателям, в том числе после проведения зачета в счет погашения налоговой задолженности плательщика налога на добавленную стоимость или грантополучателя, налоговый орган по месту нахождения налогоплательщика направляет запрос в уполномоченный государственный орган для получения Справки, по которым плательщик налога на добавленную стоимость или грантополучатель является самостоятельным плательщиком, составленные на дату дня направления запроса, в следующие налоговые органы по месту регистрационного учета налогоплательщика для подтверждения о наличии или отсутствии налоговой задолженности по налогам в государственный бюджет:
по месту нахождения объектов и/или регистрации объектов налогообложения и объектов, связанных с налогообложением;
по месту осуществления деятельности налогоплательщика;
по месту нахождения структурных подразделений налогоплательщика, не являющихся самостоятельными плательщиками налогов.";
101) дополнить пунктом 215-7 следующего содержания:
"215-7. После проведения возврата налога на добавленную стоимость путем зачета в счет налога на добавленную стоимость подлежащего уплате за нерезидента налогоплательщику выдается Подтверждение о проведенном зачете по налогу на добавленную стоимость согласно Приложению N 18-1 к настоящим Правилам.";

96) 213-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"213. Салық органының жауапты бөлімі 208-1-тармақта көрсетілген жағдайда 332.00 нысаны бойынша Өтінішті алған не қосылған құн салығын төлеуші немесе грант алушы жауапты бөлімге Салыстыра тексеру актісін не есепке алу бөлімі Анықтамаларды бергенде, 208-2-тармақта көрсетілген жағдайда немесе өкілдікті салық тексеруінің актісіне қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей екі данада қосылған құн салығын қайтаруға өкімді (бұдан әрі - өкім):
нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша қосылған құн салығын қайтару (есепке жатқызу) кезінде - осы Ереженің N 14 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
грант қаражаттары есебінен сатып алған тауарлар (қызмет көрсетулер) бойынша жеткізушілер төлеген қосылған құн салығын қайтару (есепке жатқызу) кезінде - осы Ереженің N 15 қосымшасына сәйкес нысан бойынша;
өкілдіктердің пайдалануына арнап сатып алынған тауарлар (қызмет көрсетулер) бойынша жеткізушілер төлеген қосылған құн салығын қайтару (есепке жатқызу) кезінде - осы Ереженің N 16 қосымшасына сәйкес нысан бойынша дайындайды.";
97) 214-тармақтағы "өкілдіктердің" деген сөз алып тасталсын;
98) 215-1-тармақтағы "бір" деген сөз "екі" деген сөзбен ауыстырылсын;
99) 215-2-тармақ алып тасталсын;
100) 215-3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"215-3. Қосылған құн салығы төлеушілердің немесе грант алушылардың банк шотына қосылған құн салығын қайтаруға қорытындыны жасау кезінде, соның ішінде қосылған құн салығы төлеушінің немесе грант алушының салық берешегін өтеу есебіне есепке жатқызу жүргізілгеннен кейін, салық органы салық төлеуші орналасқан орын бойынша мемлекеттік бюджетке салықтар бойынша салық берешегінің бар немесе жоқтығы туралы растау үшін салық төлеушіні тіркеу есебінің орны бойынша мынадай салық органдарына:
салық салу объектілері мен салық салуға байланысты объектілердің орналасқан және (немесе) тіркеу орны бойынша;
салық төлеушінің қызметін жүзеге асыру орны бойынша;
салық төлеушінің дербес салық төлеушісі болып табылмайтын құрылымдық бөлімшелердің орналасқан орны бойынша сұрау салулар жібереді.";
101) мынадай мазмұндағы 215-7-тармақпен толықтырылсын:
"215-7. Резидент емес үшін төленуге тиіс қосылған құн салығының есебіне есепке жатқызу жолымен қосылған құн салығын қайтару жүргізілгеннен кейін салық төлеушіге осы Ережеге N 18-1 қосымшаға сәйкес Қосылған құн салығы бойынша жүргізілген есепке жатқызу туралы растау беріледі.";

102) пункт 225 изложить в следующей редакции:
"225. Передача лицевых счетов налогоплательщика (налогового агента) из одного налогового органа в другой налоговый орган при изменении места нахождения юридического лица, филиала и представительства производится на основании извещения, представляемого в соответствии со  статьей 520-1  Налогового кодекса.
Передача лицевых счетов налогоплательщика (налогового агента) из одного налогового органа в другой налоговый орган при изменении места осуществления деятельности налогоплательщика (налогового агента), места нахождения юридического лица - нерезидента, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан без образования постоянного учреждения, и места жительства физического лица производится на основании представленного заявления о снятии с регистрационного учета.
При этом ответственный отдел налогового органа представляет в отдел учета список, где указываются:
1) полное наименование налогоплательщика (налогового агента);
2) РНН;
3) дата снятия с учета;
4) наименование налогового органа, куда переходит налогоплательщик (налоговый агент).";
103) пункт 226 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае, если налогоплательщик, изменение места нахождения которого производится на основании извещения, представляемого в налоговые органы органом государственной статистики, не явился в налоговый орган для составления акта сверки, то передача лицевых счетов с одного налогового органа в другой производится без составления акта сверки.";
104) в пункте 229:
слова "подлежит переводу на счет того налогового органа, в который переходит налогоплательщик (налоговый агент)" заменить словами "передается по копиям лицевых счетов без перевода через органы Казначейства";
второе предложение исключить;
105) в пункте 230 слова "либо перевода на счет налогового органа" исключить;
106) пункт 239 исключить;
107) в подпункте 4) пункта 240 слово "выписок" заменить словом "отчетов";
108) пункт 257 после слова "взносам" дополнить словами "и социальным отчислениям";
109) в пункте 260:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
110) в пункте 283 цифру "287" заменить цифрой "282";
111) в пункте 291:
после слов "назначения платежа" дополнить словами ", не соответствующего назначению платежа";
слово "излишне" заменить словом "ошибочно";
112) пункт 302 после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
113) в пункте 306:
после слова "взносов" дополнить словами ", социальных отчислений";
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";

102) 225-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"225. Заңды тұлғаның, филиалдың және өкілдіктіктің орналасқан жері өзгерген кезде бір салық органынан басқа салық органына салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шоттарын беру статистика саласындағы уәкілетті органдар беретін хабарлама негізінде жүргізіледі.
Салық төлеушінің (салық агентінің) қызметін жүзеге асыру орны, тұрақты мекеме құрмай Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асыратын резидент емес - заңды тұлғаның орналасқан жері және жеке тұлғаның тұрғылықты орны өзгерген кезде бір салық органынан басқа салық органына салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шоттарын беру тіркеу есебінен шығару туралы берілген өтініш негізінде жүргізіледі.
Бұл ретте салық органының жауапты бөлімі есеп бөліміне мыналар көрсетілетін тізімді береді:
1) салық төлеушінің (салық агентінің) толық атауы;
2) СТН-і;
3) есептен шығару күні;
4) салық төлеуші (салық агенті) көшетін салық органының атауы.";
103) 226-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер орналасқан жерін өзгерту мемлекеттік статистика органы салық органына беретін хабарлама негізінде жүргізілетін салық төлеуші салыстыру актісін толтыру үшін салық органына келмеген жағдай болса, онда бір салық органынан басқа салық органына дербес шоттарды беру салыстыру актісі жасалмай жүргізіледі.";
104) 229-тармақта:
"салық төлеуші (салық агенті) көшетін сол салық агентінің шотына көшуге жатады" деген сөздер "Қазынашылық органы арқылы аударусыз дербес шоттардың көшірмелері бойынша беріледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші сөйлем алып тасталсын;
105) 230-тармақта "немесе салық органының шотына аударудан" деген сөздер алып тасталсын;
106) 239-тармақ алып тасталсын;
107) 240-тармақтың 4) тармақшасында "көшірмелері" деген сөз "есептері" деген сөзбен ауыстырылсын;
108) 257-тармақ "жарналары" деген сөзден кейін "және әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
109) 260-тармақта:
"жарналарын," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақылар мен айыппұлдарды" деген сөздер "және өсімақыларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
110) 283-тармақта "287" деген сан "282" деген санмен ауыстырылсын;
111) 291-тармақта:
"қате" деген сөз ", төлемнің мақсатына сәйкес келмейтін" деген сөздермен толықтырылсын;
"артық" деген сөз "қате" деген сөзбен ауыстырылсын;
112) 302-тармақ "жарналар" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
113) 306-тармақта:
"жарналар" деген сөзден кейін ", әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақылар мен айыппұлдар" деген сөздер "және өсімақылар" деген сөздермен ауыстырылсын;

114) в пункте 308:
слова "До представления налоговой отчетности" заменить словами "По итогам года";
слова "в накопительные пенсионные фонды" заменить словами "и социальным отчислениям";
115) пункт 309 после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений,";
116) пункт 311 после слова "взносам," дополнить словами "социальным отчислениям,";
117) в пункте 320 слова "При ведении лицевых счетов в ручном режиме" исключить;
118) в пункте 331:
цифру "2" заменить цифрой "2,5";
после слова "фонды" дополнить словами "и социальных отчислений";
цифру "1,5" заменить цифрой "2,5";
119) в пункте 341 цифру "2" заменить цифрой "2,5";
120) в пункте 342:
слова "денежных средств", "указанных денежных средств" заменить словами "денег";
подпункт 1) дополнить словами "и дата внесения наличных денег в уплату налогов и других обязательных платежей в банк или уполномоченный орган";
121) в пункте 343 слова "Реестр о начисленных (уменьшенных) суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, пени и штрафов" заменить словами "Реестр о начисленных (уменьшенных) суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, пени и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий (Приложение N 12-1)";
122) в пункте 344:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений";
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";
123) в абзацах втором и третьем пункта 351:
цифру "3" заменить цифрой "13",
цифру "4" заменить цифрой "14",
слова "30 января" заменить словами "6 февраля",
слова "31 января" заменить словами "7 февраля";
124) в пункте 356 цифру "2" заменить цифрой "2,5";
125) пункт 359 изложить в следующей редакции:
"359. Учет административных штрафов за налоговые и административные правонарушения ведется согласно Приложению N 44 к настоящим Правилам.";
126) в пунктах 360 и 361:
после слова "взносов," дополнить словами "социальных отчислений",
слова "пени и штрафов" заменить словом "и пени";

114) 308-тармақта:
"Салық есептілігін ұсынғанға дейін" деген сөздер "Жылдың қорытындысы бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақылық жарналар" деген сөздер "міндетті зейнетақылық жарналар, әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
115) 309-тармақ "жарналары," деген сөздерден кейін "әлеуметтік аударымдар," деген сөздермен толықтырылсын;
116) 311-тармақ "жарналары," деген сөздерден кейін "әлеуметтік аударымдар," деген сөздермен толықтырылсын;
117) 320-тармақта "Дербес шоттар қол тәртібінде жүргізілген кезде" деген сөздер алып тасталсын;
118) 331-тармақта:
"2" деген сан "2,5" деген санмен ауыстырылсын;
"қорларына" деген сөзден кейін "және әлеуметтік аударымдарды" деген сөздермен толықтырылсын;
"1,5" деген сан "2,5" деген санмен ауыстырылсын;
119) 341-тармақта "2" деген сан "2,5" деген санмен ауыстырылсын;
120) 342-тармақта:
"ақша қаражаттарын", "көрсетілген ақша қаражаттарының" деген сөздер сәйкесінше "ақшаны" деген сөзбен ауыстырылсын;
1) тармақша "және банкке немесе уәкілетті органға салық және басқа да міндетті төлемдерді төлеуге қолма қол ақша енгізу күні" деген сөздермен толықтырылсын;
121) 343-тармақта "бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, өсімақы және айыппұлдар есептеудің (кемітудің) Тізілімі" деген сөздер "Салық тексерулері нәтижелері және әкімшілік жаза қолдану туралы қаулылар (N 12-1 қосымша) бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, өсімақылардың және айыппұлдардың есептелген (кемітілген) сомалары туралы тізілім" деген сөздермен ауыстырылсын;
122) 344-тармақта:
"жарналары," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын;
"өсімақы және айыппұлдар" деген сөздер "және өсімақылар" деген сөздермен ауыстырылсын;
123) 351-тармақтың екінші және үшінші абзацтарында:
"3" деген сан "13" деген санмен ауыстырылсын,
"4" деген сан "14" деген санмен ауыстырылсын,
"30 қаңтарындағы" деген сөздер "6 ақпанындағы" деген сөздермен ауыстырылсын,
"31 қаңтарынан" деген сөздер "7 ақпанынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
124) 356-тармақта "2" деген сан "2,5" деген санмен ауыстырылсын;
125) 359-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"359. Салықтық және әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін әкімшілік айыппұлдарды есепке алу осы Ережелерге N 44 қосымшаға сәйкес жүргізіледі.";
126) 360 және 361-тармақтарда:
"жарналар," деген сөзден кейін "әлеуметтік аударымдар" деген сөздермен толықтырылсын,
"өсімақылар мен айыппұлдар" деген сөздер "және өсімақылар" деген сөздермен ауыстырылсын;

127) в пункте 365:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) Сумма к возмещению НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке" - сумма НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке, подлежащая возврату из бюджета с учетом не возмещенных сумм за прошлые периоды;";
дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) Сумма возмещения НДС, всего - возмещенная сумма НДС с начала текущего года;";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) Сумма возмещения НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке" - возмещенная сумма НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке с начала текущего года (суммы, зачисленные в счет погашения налоговой задолженности по данному и другим видам налогов, и (или) возвращенные на банковский счет налогоплательщика);";
дополнить подпунктами 10-1), 10-2), 10-3) следующего содержания:
"10-1) "Сумма возмещения НДС, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта" - возмещенная сумма НДС, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта;
10-2) "Сумма возмещения НДС дипломатическим и приравненным к ним представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан" - возмещенная сумма НДС дипломатическим и приравненным к ним представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан;
10-3) "Сумма возмещения НДС по контрактам" - возмещенная сумма НДС по контрактам;";
подпункт 13) дополнить словами ", переплаты, имеющейся на лицевых счетах налогоплательщиков, условно исключенных из Государственного реестра налогоплательщиков";
128) в Перечне приложений к Правилам ведения лицевых счетов:
дополнить строками следующего содержания:
"4-1 "Лицевой счет по социальным отчислениям";
7-1 "Реестр поступлений и возвратов по социальным отчислениям" ф. N 25-ФСС;
8-1 "Заявление на выдачу справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан";
12-1 "Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, пени и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий";";
строку 42 исключить;
в строках 59а и 59б аббревиатуру "МГД" заменить аббревиатурами "НК МФ РК";
129) приложения N 1, N 2, N 3, N 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему приказу;

127) 365-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша ҚҚС сомасын өтеу" - нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша, өткен кезеңдерге қайтарылмаған сомаларды ескере отырып бюджетте қайтарылатын ҚҚС сомасы;";
мына мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) ҚҚС өтеу сомасы, барлығы - ағымдағы жылдың басынан өтелген ҚҚС сомасы;";
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша ҚҚС сомасы" - ағымдағы жылдың басынан өтелген нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша ҚҚС сомасы (салықтардың аталған және басқа да түрлері бойынша салық берешектерін өтеу есебіне есептелген, және (немесе) салық төлеушінің банктік шотына қайтарылған сомалар);";
мынадай мазмұндағы 10-1), 10-2), 10-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"10-1) "Грант қаражатының есебінен сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген ҚҚС-н өтеу сомасы" - грант қаражатының есебінен сатып алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша төленген ҚҚС-ның өтелген сомасы;
10-2) "Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және соларға теңестірілген өкілдіктерге ҚҚС өтеу сомасы" - Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және соларға теңестірілген өкілдіктерге ҚҚС-ның өтелген сомасы;
10-3) "Келісім-шарт бойынша ҚҚС өтеу сомасы" - келісім-шарт бойынша өтелген ҚҚС сомасы.";
13) тармақшадағы "артық төлеу" деген сөздерден кейін ", Салық төлеушілердің мемлекеттік тізілімінен шартты шығарып тасталған салық төлеушілердің дербес шоттарында бар артық төлеу" деген сөздермен толықтырылсын;
128) Дербес шоттарды жүргізу ережелеріне қосымшалардың тізбесінде:
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"4-1 "Әлеуметтік аударымдар бойынша дербес шот";
7-1 "Әлеуметтік аударымдар бойынша түсімдер мен қайтарулар тізілімі" N 25-ӘСҚ-н.;
8-1 "Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беруге өтініш";
12-1 "Салық тексерулері нәтижелері және әкімшілік жаза қолдану туралы қаулылар бойынша бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, өсімақылар және айыппұлдар есептеуге (кемітуге) тізілім;";
42 жол алып тасталсын;
59а және 59б-жолдарындағы "МКМ" деген сөз "ҚР ҚМ СК" деген сөздермен ауыстырылсын;
129) N 1, N 2, N 3, N 4 қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

130) дополнить приложением N 4-1 в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
131) приложения N 5, N 6, N 7 изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7, 8 к настоящему приказу;
132) дополнить приложением N 7-1 в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
133) приложение N 8 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
134) дополнить приложением N 8-1 в редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
135) приложения N 9, N 10, N 11, N 12 изложить в новой редакции согласно приложениям 12, 13, 14, 15 к настоящему приказу;
136) дополнить приложением N 12-1 в редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
137) приложения N 13, N 14, N 15, N 16, N 17, N 18 изложить в новой редакции согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22 к настоящему приказу;
138) дополнить приложением N 18-1 в редакции согласно приложению 23 к настоящему приказу;
139) приложения N 19, N 21, N 22, N 24, N 25, N 26, N 27, N 28, N 30, N 33 изложить в новой редакции согласно приложениям 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 к настоящему приказу;
140) в приложении N 39:
в примере N 2 цифру "72" заменить цифрой "70";
141) приложение N 42 исключить;
142) приложения N 44, N 45, N 49 изложить в новой редакции согласно приложениям 34, 35, 36 к настоящему приказу;
143) в наименовании приложений N 59а и N 59б аббревиатуру "МГД" заменить аббревиатурами "НК МФ РК".
2. Управлению анализа и текущего прогнозирования доходов Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Торгаутовой У.Ш.) довести настоящий приказ до сведения налоговых комитетов по областям, городам Астана и Алматы, налоговым комитетам на территории специальных экономических зон, межрегиональный налоговый комитет N1.
3. Настоящий приказ вводится в действие с момента его официального опубликования.
И. о. Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН          СОГЛАСОВАН            СОГЛАСОВАН
Председатель        Председатель          Министр
Национального Банка    Агентства             труда и социальной
Республики Казахстан    Республики Казахстан  защиты населения

130) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда N 4-1 қосымшамен толықтырылсын;
131) N 5, N 6, N 7 қосымшалары осы бұйрыққа 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
132) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда N 7-1 қосымшамен толықтырылсын;
133) N 8 қосымша осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
134) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда N 8-1 қосымшамен толықтырылсын;
135) N 9, N 10, N 11, N 12 қосымшалар осы бұйрыққа 12, 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
136) осы бұйрыққа 16 қосымшаға сәйкес редакцияда N 12-1 қосымшасымен толықтырылсын;
137) N 13, N 14, N 15, N 16, N 17, N 18 қосымшалар осы бұйрыққа 17, 18, 19, 20, 21, 22-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
138) осы бұйрыққа 23 қосымшаға сәйкес редакцияда N 18-1 қосымшамен толықтырылсын;
139) N 19, N 21, N 22, N 24, N 25, N 26, N 27, N 28, N 30, N 33 қосымшалар осы бұйрыққа 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
140) N 39 қосымшада:
N 2 мысалда "72" деген сан "70" деген санмен ауыстырылсын;
141) N 42 қосымша алып тасталсын;
142) N 44, N 45, N 49 қосымшалар осы бұйрыққа 34, 35, 36-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
143) N 59а және N 59б қосымшалардың атауындағы "МКМ" деген сөз "ҚР ҚМ СК" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Талдау және ағымдағы болжау басқармасы (Торғауытова Ү.Ш.) осы бұйрықты облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша салық комитеттерінің, арнайы экономикалық аймақтардың аумағындағы салық комитеттерінің, N 1 аймақаралық салық комитетінің назарына жеткізсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған сәтінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті
Төрағасының м.а.
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банк Төрағасы

8 августа 2005 г.     по статистике         Республики Казахстан
29 июля 2005 г.       9 августа 2005 г.
Перечень приложений к Правилам ведения лицевых счетов
N п/п
Наименование
Номер формы
1
Лицевой счет (основной)
ф.1
2
Лицевой счет для индивидуальных предпринимателей, физических лиц
ф.2
3
Лицевой счет по подоходному налогу с доходов нерезидентов от деятельности в Республике Казахстан, не приводящей к образованию постоянного учреждения
ф.3
4
Лицевой счет по обязательным пенсионным взносам
ф.4
4-1
Лицевой счет по социальным отчислениям
5
Перечень налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений по которым ведется учет в налоговых органах
6
Реестр поступлений и возвратов
ф.25
7
Реестр поступлений и возвратов по обязательным пенсионным взносам
ф.25-
НПФ
7-1
Реестр поступлений и возвратов по социальным отчислениям
ф.25-
ФСС
8
Заявление на получение выписки из лицевого счета о состоянии расчетов
по исполнению налоговых обязательств
8-1
Заявление на выдачу справки об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан
9
Выписка из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налоговых обязательств
10
Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям
ф.23
11
Справка об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям по Республике Казахстан
12
Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и пени
12-1
Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, пени и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий
13
Реестр по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов
14
Распоряжение на возврат сумм НДС по оборотам, облагаемым по нулевой ставке
ф.1
15
Распоряжение на возврат сумм НДС, уплаченных по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта
ф.2
16
Распоряжение на возврат сумм НДС дипломатическим и приравненным к ним представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан
ф.3
17
Перечень данных из форм налоговой отчетности, подлежащих отражению в лицевом счете налогоплательщика (налогового агента) по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам
18
Заключение

2005 жылғы 8 тамыз
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі Төрағасы
2005 жылғы 29 шілде
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау Министрі
2005 жылғы 9 тамыз
Дербес шоттарды жүргізу ережелеріне қосымшалардың тізілімі
Р/с
N
Атауы
Нысан
нөмірі
1
Дербес шот (негізгі)
1 н.
2
Жеке кәсіпкерлерге, жеке тұлғаларға арналған
дербес шот
2 н.
3
Тұрақты мекеме құруға әкелмейтін Қазақстан Республикасындағы қызметтен резидент еместің кірісіне табыс салығы бойынша дербес шот
3 н.
4
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша дербес шот
4 н.
4-1
Әлеуметтік аударымдар бойынша дербес шот
5
Салық органдарында есеп жүргізілетін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарының
және әлеуметтік аударымдардың тізбесі
6
Түсімдер мен қайтарымдар тізілімі
25 н.
7
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша түсімдер мен қайтарулар тізілімі
25 н.-ЖЗҚ
7-1
Әлеуметтік аударымдар бойынша түсімдер мен
қайтарулар тізілімі
25 н. ФСС
8
Салық міндеттемелерін орындау бойынша есеп айырысу жағдайы туралы дербес шотынан көшірме
алуына өтініш
8-1
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің
салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары
және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі
жоқ (бар) екендігі туралы анықтама беруге
өтініш
9
Салық міндеттемелерін орындау бойынша
бюджетпен есеп айырысулар жағдайы туралы
дербес шоттан көшірме
10
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары бойынша
есеп-айырысуларды салыстыра тексеру актісі
23 н.
11
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің
салық берешегі мен міндетті зейнетақы жарналары
және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі
жоқ (бар) екендігі туралы анықтама
12
Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы
жарналары, өсімақылар мен айыппұлдар сомасын
есептеуге (кемітуге) тізілім
12-1
Салық тексерулері нәтижелері және әкімшілік
жаза қолдану туралы қаулылар бойынша бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдерді,
міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік
аударымдарды, өсімақылар және айыппұлдар есептеуге (кемітудің) Тізілімі
13
Салықтарды төлеу жөніндегі салық міндеттемелерін орындау мерзімдерін өзгерту
бойынша тізілім
14
Нөлдік ставкасы бойынша салық салынатын
айналым бойынша ҚҚС сомасын қайтаруға өкім
1 н.
15
Грант қаражатының есебі арқылы сатып алынатын
тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсету) бойынша
төленген ҚҚС сомасын қайтаруға өкім
2 н.
16
Қазақстан Республикасында тіркелген
дипломатиялық және соларға теңестірілген
өкілдіктерге ҚҚС сомасын қайтаруға өкім
3 н.
17
Салық және басқа да бюджетке төленетін басқа
да міндетті төлемдері, міндетті зейнетақы
салымдары бойынша салық төлеушінің (салық
агентінің) дербес шотында көрсетілуге тиіс
салық есептілігі нысандарынан деректер тізілімі
18
Қорытынды

18-1
Подтверждение о проведенном зачете по налогу на добавленную стоимость
19
Журнал регистрации договоров об условных банковских вкладах
20
Реестр по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате сумм недоимки акционерного общества
21
Ведомость учета сумм подоходного налога с нерезидентов (юридических и физических лиц), размещенных на условных банковских вкладах /выплаченных нерезидентам/ перечисленных в государственный бюджет Республики Казахстан
ф.198.03
22
Реестр сумм подоходного налога, размещенного на условном банковском вкладе, подлежащего взысканию по инкассовым распоряжениям или выплате нерезиденту
23
Запрос о суммах банковских вознаграждений, начисленных с момента размещения подоходного налога с доходов нерезидентов на условном банковском вкладе до его перечисления в государственный бюджет
ф.198.04
24
Реестры инкассовых распоряжений
25
Сведения о суммах задолженности и переплатах (превышении) по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
26
Сведения о суммах задолженности и переплатах по налогам и другим обязательным платежам в бюджет физических лиц
27
Заявление на зачет излишне (ошибочно) уплаченной суммы налогов
28
Заявление на возврат излишне уплаченной суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет
29
Журнал регистрации платежных поручений на зачет и возврат излишне уплаченных сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет
30
Журнал учета заявлений на зачет и возврат излишне уплаченных налогов и других обязательных платежей в бюджет, налога на добавленную стоимость, подлежащего возврату из бюджета по оборотам облагаемым по нулевой ставке
31
Журнал регистрации ошибочно зачисленных, невыясненных налогов и других обязательных платежей в бюджет
32
Квитанция и извещение для пенсионных платежей
33
Журнал регистрации изменения сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов
34
Журнал регистрации изменения сроков исполнения налогового обязательства по уплате сумм недоимки акционерных обществ
35
Журнал регистрации инкассовых распоряжений налоговых органов
36
Журнал регистрации инкассовых распоряжений налоговых органов на счета дебиторов
37
Квитанция и извещение для физических лиц, квитанция и извещение для индивидуальных предпринимателей
38
Квитанция и извещение для юридических лиц
39
Таблицы примеров и формы
40
Сведения по налогам на имущество, транспортные средства и земельному налогу, уплачиваемых налогоплательщиками - физическими лицами
41
Книга учета сводных итогов начислений, уменьшений и поступлений
ф.26
43
Акт сверки с органами Казначейства о суммах поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет
44
Порядок зачисления административных штрафов на коды Единой бюджетной классификации доходов за налоговые правонарушения и административные правонарушения, по которым протокола составляются налоговыми органами
45
Отчет о поступлениях и недоимке сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет и обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды
ф.F1-Н
46
Отчет о суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе видов экономической деятельности по видам предприятий, субъектам малого предпринимательства и физическим лицам
ф.ОКЭД-1
47
Отчет о суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет в разрезе видов экономической деятельности по видам налогов и других обязательных платежей в бюджет
ф.ОКЭД-2
48
Отчет "Факторы изменения недоимки, образовавшейся за отчетный месяц"
ф.ФН
49
Отчет о состоянии задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
ф.КЗ
50
Отчет о поступлении сумм обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды
51
Динамика поступления сумм обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды по месяцам
52
Динамика задолженности сумм обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды по месяцам
53
Протокол расхождений по поступлениям и возвратам обязательных пенсионных взносов
54-а
Форма отчета "Государственные доходы в разрезе регионов с начала года (месяца)"
54-б
Форма отчета "Государственные доходы в разрезе регионов с начала года (месяца)"
54-в
Форма отчета "Государственные доходы в разрезе регионов с начала года (месяца)"
55-а
Форма отчета "Поступление государственных доходов в разрезе налогов и других обязательных платежей в бюджет с начала года (месяца)"
55-б
Форма отчета "Поступление государственных доходов в разрезе налогов и других обязательных платежей в бюджет с начала года (месяца) с годовым прогнозом"
56
Форма отчета "Поступление государственных доходов в разрезе налогов и других обязательных платежей в бюджет с годовым прогнозом с начала года"
57
Форма отчета "Аналитическая таблица недоимки по основным видам налогов и других обязательных платежей в бюджет"
58
Форма отчета "Таможеные платежи и налоги в разрезе регионов с начала года (месяца)"
59-а
Форма отчета "Налоговые поступления, входящие в компетенцию НК МФ РК, в разрезе регионов с начала года"
59-б
Форма отчета "Налоговые поступления, входящие в компетенцию НК МФ РК, в разрезе регионов с начала года"
60-а
Форма отчета "Поступление налогов и других обязательных платежей в бюджет от предприятий сырьевого сектора по кодам классификации доходов бюджета в разрезе регионов с начала года"
60-б
Форма отчета "Поступление налогов и других обязательных платежей в бюджет от предприятий сырьевого сектора в разрезе видов платежей с начала года"
61
Форма отчета "Недоимка по всем видам государственных доходов в разрезе регионов"
62
Ежедневный отчет о поступлении налогов и других обязательных платежей в бюджет (без поступлений в Национальный фонд РК)
63
Отчет о суммах поступлений налогов и платежей в бюджет предприятий, организаций и граждан
64
Ежедневный отчет о поступлении налогов и дpугих обязательных платежах в бюджет
65
Сравнительная таблица о суммах недоимки по государственным доходам в целом по республике
66
Сравнительная таблица в целом по областям, городам, районам по состоянию за __.___.20__г. (с начала года, с начала месяца)
67
Информация о налогах и платежах, по которым допущено недоисполнение
68

18-1
Қосылған құн салығы бойынша жүргізілген есепке жатқызу туралы растау
19
Шартты банк салымдары туралы шарттарды тіркеу
журналы
20
Акционерлік қоғамның бересі сомаларын төлеу
бойынша салық міндеттемелерін орындау
мерзімдерін өзгерту жөніндегі тізілім
21
Қазақстан Республикасының мемлекеттік
бюджетіне аударылған шартты банк салымдарында орналастырылған (резидент еместерге төленген) резидент еместерден (заңды және жеке тұлғалардан) табыс салығы сомасын есепке алу
ведомосты
198.03 н.
22
Инкассалық өкім бойынша өндіріп алуға немесе резидент емеске төлеуге жататын шартты банк салымында орналастырылған табыс салығы сомасының тізілімі
23
Мемлекеттік бюджетке оны аударуға дейін шартты банк салымына резидент еместердің кірісінен табыс салығын орналастыру сәтінен бастап
есептелген банк сыйақыларының сомасы туралы
сұрау салу
198.04 н.
24
Инкассалық өкімдердің тізілімдері
25
Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер бойынша берешектері мен
асыра төлеу (асып түсу) сомалары туралы
мәліметтер
26
Жеке тұлғалардың салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектері
мен асыра төлеу сомалары туралы мәліметтер
27
Салықтардың артық (қате) төленген сомасын
есепке жатқызуға өтініш
28
Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдердің артық төленген сомаларын
қайтаруға өтініш
29
Артық төленген салық және бюджетке міндетті
басқа да төлемдерді есепке алуға және
қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу журналы
30
Артық төленген салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдерді, нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтаруға жататын қосылған құн салығын,
есепке жатқызуға және қайтаруға берілген
өтініштерді есепке алу журналы
31
Қате есептелген, анықталмаған салық және
бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдерді тіркеу журналы
32
Зейнетақы төлемдері үшін түбіртек пен хабарлама
33
Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгертуді тіркеу журналы
34
Акционерлік қоғамдардың бересі сомаларын төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту бойынша тіркеу журналы
35
Салық органдарының инкассалық өкімдерін тіркеу
журналы
36
Дебиторлардың шоттарына салық органдарының
инкассолық өкімдерін тіркеу журналы
37
Жеке тұлғалар үшін түбіртек пен хабарлама,
жеке кәсіпкерлер үшін түбіртек пен хабарлама
38
Заңды тұлғалар үшін түбіртек пен хабарлама
39
Үлгілер мен нысандар кестесі
40
Салық төлеуші - жеке тұлғалар төлейтін мүлік,
көлік құралдарына салықтар және жер салығы
бойынша мәлімет
41
Есептеулердің, азаюлардың және түсімдердің
жиынтық қорытындысын есепке алу кітабы
26 н.
43
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер түсімдерінің сомалары туралы
Қазынашылық органдарымен салыстыра тексеру актісі
44
Хаттама салық органдарында жасалатын салық
құқық бұзушылықтары мен әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін Бірыңғай бюджет жіктемесі
кодына әкімшілік айыппұлдар есептеудің тәртібі
45
Салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары сомаларының түсімдері мен бересілері туралы есеп
F1-Н н.
46
Кәсіпорындар, шағын кәсіпкерлік субъектілер
және жеке тұлғалар түрлері бойынша экономикалық
қызметтің түрлері бөлігінде салық және бюджетке
төленетін басқа да міндетті төлемдер сомасы
туралы есеп
ЭҚЖЖ-1-
н.
47
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер түрлері бойынша экономикалық қызмет түрлері бөлігінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер сомасы туралы есеп
ЭҚЖЖ-2-
н.
48
"Есепті ай үшін пайда болған бересінің өзгеру факторы" есебі
БФ н.
49
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер бойынша берешектің жайы туралы есеп
БЖ н.
50
Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының түсу сомасы туралы есеп
51
Ай бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары сомасының түсу
динамикасы
52
Ай бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары берешек сомасының динамикасы
53
Міндетті зейнетақы жарналарының түсімдері мен қайтарымдары бойынша алшақтықтар хаттамасы
54-а
"Жылдың (айдың) басынан бастап аймақтар бөлігінде мемлекеттік кірістер" есептің нысаны
54-б
"Жылдың (айдың) басынан бастап аймақтар бөлігінде мемлекеттік кірістер" есептің нысаны
54-в
"Жылдың (айдың) басынан бастап аймақтар бөлігінде мемлекеттік кірістер" есептің нысаны
55-а
"Жылдың (айдың) басынан бастап салық және басқа да міндетті төлемдер бөлігінде мемлекеттік кірістердің түсімі" есептің нысаны
55-б
"Жылдық болжаммен жылдың (айдың) басынан бастап салық және басқа да міндетті төлемдер бөлігінде мемлекеттік кірістердің түсімі" есептің нысаны
56
"Жылдың басынан бастап жылдық болжаммен салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бөлігінде мемлекеттік кірістердің түсімі" есептің нысаны
57
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің негізгі түрлері бойынша бересінің болуы туралы талдау кестесі" есептің нысаны
58
"Жыл (ай) басынан бастап аймақтар бөлігіндегі кеден төлемдері мен салықтар" есептің нысаны
59-а
"Жыл басынан аймақтар бөлігінде ҚР ҚМ СК құзыретіне кіретін салық түсімдері" есептің нысаны
59-б
"Жыл басынан аймақтар бөлігінде ҚР ҚМ СК құзыретіне кіретін салық түсімдері" есептің нысаны
60-а
"Жыл басынан бастап аймақтар бөлігінде бюджеттің кірістерін жіктеу кодтары бойынша шикізат саласының кәсіпорындарынан салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуі" есептің нысаны
60-б
"Жыл басынан бастап төлемдер түрінің бөлігінде шикізат саласы кәсіпорындарынан салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуі" есептің нысаны
61
"Аймақтар бөлігінде мемлекеттік кірістердің барлық түрлері бойынша бересі" есептің нысаны
62
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсімі (ҚР Ұлттық қорына түсімдерсіз) туралы күнделікті есеп
63
Кәсіпорындар, ұйымдар және азаматтардан салық және бюджетке төленетін төлемдер түсімдерінің сомалары туралы есеп
64
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдердің түсімі туралы күнделікті есеп
65
Республика бойынша жалпы мемлекеттік кірістер бойынша бересі сомалары туралы салыстырмалы кесте
66
__.___.20__ж.  жағдай бойынша облыстар, қалалар, аудандар бойынша жалпы салыстырмалы кесте (жылдың басынан, айдың басынан)
67
Толық орындалмауға жол берілген салық және
түсімдер туралы ақпарат
68

Сравнительная таблица по недоимке на 01/__/20__г.
69
Динамика недоимки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет за 20__ г.
70
Динамика недоимки по обязательным 10%-ным пенсионным взносам за 20__ г.
71
Динамика поступлений по налогам и другим обязательным платежам в бюджет за 20__ г.
72
Динамика поступлений по обязательным 10%-ным пенсионным взносам за 20__ г.
73
Таблица среднедневных поступлений (с начала месяца)
74
Таблица среднедневных поступлений за ___.___._____г. ( _____к-во раб. дн.) и за __.__._____г. (  ____к-во раб. дн.) (с начала месяца) (с Национальным фондом)
75
Сравнительная таблица среднедневных поступлений
76
Среднедневные поступления по таможенным платежам и налогам
77
Поступление по обязательным пенсионным взносам с учетом возвратов
за ____________месяц  20______г.
78
Поступления по обязательным пенсионным взносам по месяцам за вычетом возвратов за 20__г.
79
Возвращено обязательных пенсионных взносов по месяцам за 20__ г. по данным из ГЦВП.
80
Поступления, возвраты, переводы обязательных пенсионных взносов за __________месяц 20__ г.
Приложение 1
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346

01/__/20__ж. бересі бойынша салыстырмалы кесте
69
20__ ж. үшін салық және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер бойынша
бересінің динамикасы
70
20__ ж. үшін міндетті 10%-тік зейнетақы жарналары бойынша бересінің динамикасы
71
20__ ж. үшін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша түсімдердің динамикасы
72
20__ ж. үшін міндетті 10%-тік зейнетақы жарналары бойынша түсімдердің динамикасы
73
Орташа күндік түсімдер кестесі (айдың басынан)
74
___.___._____ж. үшін ( _____жұм. күнд.нің саны) және __.__._____ж. үшін (  ____жұм. күн.нің саны.) (айдың басынан) орташа күндік түсімдердің кестесі
75
Орташа күндік түсімдердің салыстырмалы кестесі
76
Кедендік төлемдер мен салықтар бойынша орташа күндік түсімдер
77
20______ж.  ____________ ай үшін қайтарымдарды
ескере отырып міндетті зейнетақы жарналары
бойынша түсімдер
78
20__ж. үшін қайтарымдарды шегере отырып
міндетті зейнетақы жарналары бойынша түсімдер
79
ЗТЖМО-ның деректері бойынша 20__ ж. үшін айлар
бойынша міндетті зейнетақы жарналары
қайтарылды.
80
20__ ж. __________айы үшін міндетті зейнетақы
жарналарының түсімдері, қайтарымдары,
аударымдары
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
1-қосымша

Приложение N1, Форма N1
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
ЛИЦЕВОЙ СЧЕТ
по __________________________________
(наименование и код налога (платежа)
Наименование                            Сальдо недоимки на
налогоплательщика                       начало отчетного года,
(налогового агента)_________________    в т.ч. по годам:
________________________
РНН_____ РНН юридического лица______    |На отчетную дату | Сумма|
Код ОКПО________    Код ОКЭД________    |_________________|______|
Вид налогового режима:                  |на 01.01.__г.    |      |
___________________________________    |_________________|______|
|  |Общеустановленный порядок       |   |на 01.01.__г.    |      |
|__|________________________________|   |_________________|______|
|  |Специальный налоговый режим на  |   |на 01.01.__г.    |      |
|  |основе упрощенной декларации    |   |_________________|______|
|__|________________________________|   |на 01.01.__г.    |      |
|  |Специальный налоговый режим для |   |_________________|______|
|  |отдельных видов предприниматель-|
|  |ской деятельности               |
|__|________________________________|
|  |Специальный налоговый режим для |
|  |юридических лиц - производителей|
|  |сельскохозяйственной продукции  |
|__|________________________________|
|  |Деятельность по контракту       |
|__|________________________________|
Сведения о контракте на недропользование:
номер контракта_________  дата контракта____________
Номер свидетельства о постановке на учет
в качестве плательщика НДС__________
Дата снятия с учета плательщика НДС ________________
(тенге)
Дата текущего календарного дня
Дата запи-
си (вво-
да) опе-
рации
Содер-
жание опера-
ции и доку-
мент, на осно-
вании кото-
рого произ-
водит-
ся запись (ввод)
Срок уп-
латы
Дата списа-
ния с банковского счета или внесе-
ния налич-
ными
Дата зачис-
ления плате-
жей в бюджет
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам
Н
а
ч
и
с
л
е
н
о
У
м
е
н
ь
ш
е
н
о
У
п
л
а
ч
е
н
о
В
о
з
в
р
а
щ
е
н
о
Саль-
до расчетов (недоимка -, переплата (пре-
выше-
ние*)+)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
Расчеты по пени
Расчеты по штрафам
Внесе-
но с начала года, за выче-
том возв-
ратов
Сведения по изменению срока исполнения налогового обязательства
Начис-
лено (умень-
шено) (+,-) пени
Упла-
чено
(возв-
ращено) пени
(+, -)
Саль-
до
пени
(+,-)
Начи-
слено (уме-
ньше-
но) штра-
фа (+,-)
Упла-
чено (возв-
раще-
но) штра-
фа (+,-)
Саль-
до штра-
фа (+,-)
Сум-
ма
пе-
ни
за
пе-
ри-
од
сумма налога (пла-
тежа)
график пога-
шения налога (пла-
тежа)
сум-
ма пени
гра-
фик пога-
ше-
ния пени
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Примечание: * - по налогу на добавленную стоимость в данной графе положительное сальдо рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма.
Приложение 2
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346

N 1-қосымша, N 1-нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
__________________________________бойынша
(салықтың (төлемнің) атауы мен коды) ДЕРБЕС ШОТ
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы ________
СТН ________  Заңды тұлғаның СТН-ы _______________
КМЖЖ коды ________
ЭҚЖЖ коды ________
Салық режимінің түрі:
______________________________________
|Жалпы белгіленген тәртіп  |
___________|__________________________|____
|Оңайлатылған декларация        |
|негізінде арнайы салық режимі  |
___________|_______________________________|
|Жекелеген қызмет түрлеріне     |
|арналған арнайы салық режимі   |
___________|_______________________________|
|Ауыл шаруашылығы өнімдерін     |
|өндіруші - заңды тұлғаларға    |
|арналған арнайы салық режимі   |
___________|_______________________________|
|Келісім-шарт бойынша қызмет    |
___________|_______________________________|
Жер қойнауын пайдалануға келісім-шарт туралы мәлімет: келісім-шарт нөмірі_______ келісім-шарт күні
ҚҚС төлеуші ретінде есепке қою туралы куәлік нөмірі ______
ҚҚС төлеуші есебінен шығару күні: _________________________
Есепті жыл басындағы
бересі сальдосы,
оның ішінде жыл бойынша:
_______________________
Есепті күнге    сома
_______________________
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
01.01 ___ ж
_______________________
Салық міндеттемесін орындау мерзімін
өзгерту жөніндегі мәлімет
(теңге)
Ағым-
дағы
күнтіз-
белік күннің
күні
Операци-
яны жаз-
ған (ен-
гізген)
күн
Операция-
ның маз-
мұны және
оның
негізінде
жазба
(енгізу)
жүргізі-
летін
құжат
Төлеу
мерзімі
Банктік
шоттан
есептен
шығарған
немесе
ақшалай
енгізген
күні
Бюджетке
төлем-
дерді
есептеу
күні
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Салық және басқа да міндетті төлемдер
бойынша есептер
есептелді
азайтылды
төленді
қайтарылды
есептер
сальдосы
(бересі -,
асыра төлеу +)
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Өсімақы бойынша есептер
Айыппұлдар бойынша
есептер
Өсімақы
есептелді
(кемітілді) (+, -)
Өсім-
ақы
төл-
енді
(қай-
тарыл-
ды)
(+, -)
Өсі-
мақы
саль-
досы
(+,-)
айып-
пұл
есеп-
телді
(кемі-
тілді)
(+,-)
айыппұл
төленді
(қайта-
рылды)
(+, -)
айыппұл
сальдосы
(+,-)
өсімақы
сомасы
кезең
үшін
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Қайтарым-
дарды
шегере
отырып жыл
басынан
енгізілді
Салық міндеттемесін орындау
мерзімін өзгерту жөніндегі мәлімет
салық
(төлем)
сомасы
салықты (төлем)
өтеу
кестесі
салық
(төлем)
сомасы
салықты
(төлем)
өтеу
кестесі
19
20
21
22
23
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
2-қосымша

Реестр ф.N 25-ФСС и лицевой счет ф.N 4-1
Примечание:
1. На суммы обязательных платежей, начисленных при проведении налоговых проверок, по которым ведется только реестр формы N 25, необходимо открыть лицевые счета.
2. Перечень налогов и других обязательных платежей в бюджет, по которым ведется учет в налоговых органах, изменяется в зависимости от классификации доходов бюджета, утверждаемой ежегодно Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Приложение 7
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N6, Форма N25
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
__________________________________
(наименование налогового органа)
РЕЕСТР
поступлений и возвратов по ________________бюджету
по коду классификации доходов _______за 200__год
(тенге)
Дата теку-
щего кале-
ндар-
ного дня
Дата зачис-
ления сумм в бюджет или возврата из бюдже-
та
Поступило за день
Воз-
вра-
щено  за день
Всего поступило за вычетом возвратов
Все-
го
в т.ч. из Наци-
онального фонда
с начала месяца
с начала квартала
с начала года
Все-
го
в т.ч. из Национально-
го фон-
да
Все-
го
в т.ч. из Националь-
ного фонда
Все-
го
в т.ч. из Нацио-
наль-
ного фонда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 8
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N7, Форма N25-НПФ
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
__________________________________
(наименование налогового органа)
РЕЕСТР
поступлений и возвратов по обязательным пенсионным
взносам _______за 200__год
(тенге)
Дата текуще-
го кален-
дарного дня
Дата записи
Дата зачисления сумм или возврата - дата реестра уполномо-
ченного органа о поступивших или возвращен-
ных суммах
Посту-
пило за день
Возвра-
щено  за день
Всего посту-
пило за выче-
том возвратов с начала месяца
Всего посту-
пило за выче-
том возвратов с начала квар-
тала
Всего посту-
пило за выче-
том возв-
ратов с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 9
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N7-1, Форма N25-ФСС
к Правилам ведения лицевых счетов
__________________________________
(наименование налогового органа)
РЕЕСТР
поступлений и возвратов по социальным отчислениям
за 200__год
(тенге)
Дата текуще-
го кален-
дарного дня
Дата записи
Дата зачисления сумм или возврата - дата реестра уполномо-
ченного органа о поступивших или возвращен-
ных суммах
Поступило за день
Возвра-
щено  за день
Всего посту-
пило за выче-
том возвратов с начала месяца
Всего посту-
пило за выче-
том возвратов с начала квар-
тала
Всего посту-
пило за выче-
том возвратов с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 10
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N8
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
__________________________________
(наименование налогового органа)
Заявление
на получение выписки из лицевого счета о
состоянии расчетов по исполнению
налоговых обязательств
В соответствии со  ст.11 , 17 Кодекса  Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет"
______________________________________ РНН _________________
(наименование/Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента)
прошу предоставить выписку из лицевого счета о состоянии
расчетов с бюджетом по исполнению налоговых обязательств за
период с________200__г. по ________200__г.
__
|  |всем видам налогов и других обязательных платежей в бюджет
|__|
__
|  |следующим видам налогов и других обязательных платежей в бюджет
|__|
N п/п
Код бюджетной классификации
Наименование налога (платежа)
1
2
3
и т.д.
М. П.     _______________________________________
(Ф.И.О., подпись налогоплательщика)
Дата приема заявления в налоговом органе "___" __________200__г.
Входящий номер_________________
*- указать в соответствующей ячейке Х
Приложение 11
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346

N 25-ЖЗҚ н. Тізілімі және N 4-1 н. дербес шот
Ескерту:
1. Міндетті төлемдер бойынша салық тексеруін жүргізген кезде
есептелген, тек қана N 25 нысандағы тізілім жүргізілетін міндетті
төлемдер сомасына дербес шот ашу қажет.
2. Салық органдарында есеп жүргізілетін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер тізбесі жыл сайын Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі бекітетін бюджет кірісін жіктеуге тәуелділікте өзгеріп отырады.
ҚР ҚМ Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
7-қосымша
N 6 қосымша
N 25 нысан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
___________________________
(салық органының атауы)
200__ жыл үшін кірістерді жіктеу коды
бойынша бюджетке _________ түсімдер мен қайтарымдар
ТІЗІЛІМІ
(теңге)
Ағым-
дағы күн-
тіз-
бе-
лік күн-
нің
да-
тасы
Бюд-
жет-
ке со-
ма-
ны есе-
птеу не-
месе бюд-
жет-
тен
қай-
тару
күні
Күн
үшін
келіп
түсті
Күн
үшін қай-
та-
рыл-
ды
Қайтарымдардың шегерімімен келіп
түскендердің барлығы
Бар-
лы-
ғы
со-
ның
іші-
нде
Ұлт-
тық
қор-
дан
ай басынан
тоқсан
басынан
жыл басынан
Бар-
лығы
соның
ішінде
Ұлттық
қор-
дан
Бар-
лығы
соның
ішінде
Ұлттық
қор-
дан
Бар-
лығы
оның
ішінде
Ұлттық
қордан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚР ҚМ Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
8-қосымша
N 7 қосымша
N 25-ЖЗҚ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
___________________________
(салық органының атауы)
200__ жыл үшін міндетті зейнетақы жарналары
бойынша түсімдер мен қайтарулар
ТІЗІЛІМІ
(теңге)
Ағым-
дағы
күнтіз-
белік
күннің
датасы
Жазба
күні
Соманы
есептеу
немесе
қайтару
күні -
келіп
түскен
немесе
қайта-
рылған
сома
туралы
уәкі-
летті
орган
тізілі-
мінің
күні
Күн
үшін ке-
ліп
түс-
ті
Күн
үшін
қай-
та-
рыл-
ды
Ай басы-
нан
бас-
тап
қай-
тару-
лар-
дың шеге-
рімі-
мен
келіп түс-
кен-
дер-
дің
бар-
лығы
Тоқ-
сан
басы-
нан
бас-
тап
қай-
тару-
лар-
дың
шеге-
рімі-
мен
келіп
түс-
кен-
дер-
дің
бар-
лығы
Жыл басы-
нан бас-
тап
қай-
тару-
лар-
дың шеге-
рімі-
мен
келіп түс-
кен-
дер-
дің
бар-
лығы
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚР ҚМ Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілде N 346
бұйрығына 9-қосымша
N 7-1 қосымша, N 25-ӘАҚ нысан
___________________________
(салық органының атауы)
200__ жыл үшін әлеуметтік аударымдар
бойынша түсімдер мен қайтарулар
ТІЗІЛІМІ
(теңге)
Ағым-
дағы
күнтіз-
белік
күннің
датасы
Жазба
күні
Соманы
есептеу
немесе
қайтару
күні -
келіп
түскен
немесе
қайта-
рылған
сома
туралы
уәкі-
летті
орган
тізілі-
мінің
күні
Күн
үшін ке-
ліп
түс-
ті
Күн
үшін
қай-
та-
рыл-
ды
Ай басы-
нан
бас-
тап
қай-
тару-
лар-
дың шеге-
рімі-
мен
келіп түс-
кен-
дер-
дің
бар-
лығы
Тоқ-
сан
басы-
нан
бас-
тап
қай-
тару-
лар-
дың
шеге-
рімі-
мен
келіп
түс-
кен-
дер-
дің
бар-
лығы
Жыл басы-
нан бас-
тап
қай-
тару-
лар-
дың шеге-
рімі-
мен
келіп түс-
кен-
дер-
дің
бар-
лығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
10-қосымша
N 8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілген
_______________________
(салық органының атауы)
Салық міндеттемелерін орындау бойынша есептердің жағдайы
туралы дербес шотынан үзінді көшірмені алуына өтініш
______________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) атауы/аты-жөні)
СТН______________________ Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің
11, 17 бабына сәйкес, 200__жылғы ________ 200__жылғы
_________дейінгі кезең үшін салық міндеттерін орындау бойынша
бюджетпен есептесу жағдайы туралы дербес шотынан
__
|__| барлық салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
__
|__| мынадай салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша
Д/ш N
Бюджеттік
жіктеменің
коды
Салықтың атауы (төлемнің)
1
2
3
б.ә.
көшірме үзіндіні беруге өтінемін.
Басшысы: ________________________________________
(Аты-жөні, қолы)
Салық органына өтінішті беру күні: 200__жылғы "___ "____
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 11-қосымша

Приложение N8-1
к Правилам ведения лицевых счетов
__________________________________
(наименование налогового органа)
Заявление
на выдачу справки об отсутствии (наличии)
налоговой задолженности налогоплательщика,
задолженности по обязательным пенсионным взносам
в накопительные пенсионные фонды и социальным
отчислениям по Республике Казахстан
В соответствии с  пунктом 20 Правил ведения лицевых счетов,
утвержденных приказом Налогового комитета Министерства финансов
Республики Казахстан от 23.12.03г. N 530
______________________________________ РНН _________________
(наименование/Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента)
____________________________________________________________
(адрес)
просит выдать справку об отсутствии (наличии) налоговой
задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным
пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды для
предъявления
______________________________________________________________,
(наименование органа, истребовавшего справку)
с целью ______________________________________________________
(оформления кредита, участия в тендере и т.п.)
М.П.       _____________________________________________
(Ф.И.О., подпись руководителя,
налогоплательщика или налогового агента)
Дата приема заявления в налоговом органе "___" __________200__г.
Входящий номер_________________
* - указывается наименование налогового органа, куда представлено заявление
Приложение 12
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N9
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
ВЫПИСКА
из лицевого счета о состоянии расчетов с
бюджетом по исполнению налоговых обязательств
Дата выписки:______________________________
Дата предыдущей выписки:___________________
В соответствии со  статьями 11 17 Налогового  Кодекса
Республики Казахстан, согласно Вашего заявления от «___»_____200__г.
________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
сообщает Вам______________________________ РНН _________о состоянии
(наименование /Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента)
расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства за период
с _______200__г. по_______200__г.
(тенге)
Наименова-
ние и код налога (платежа)
Сальдо на начало периода* (недоимка -, переплата (превышение**)+)
Сальдо принятое* (недоимка -, переплата (превышение**)+)
Начислено
на-
лога (пла-
тежа)
пени
штра-
фа
нало-
га (пла-
тежа)
пени
штра-
фа
на-
лога (пла-
тежа)
пе-
ни
штра-
фа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ИТОГО:
Продолжение таблицы
Уменьшено
Уплачено
Возвращено
Сальдо переданное (недоимка -, переплата (превышение**)+)
налога (платежа)
пе-
ни
штрафа
на-
ло-
га (платежа)
пе-
ни
штрафа
на-
ло-
га (платежа)
пе-
ни
штрафа
налога (пла-
тежа)
пени
штрафа
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы
Сальдо списанное (недоимка -, переплата (превышение**)+)
Сальдо на конец периода* (недоимка -, переплата (превышение**)+)
Справоч-
но:  сумма налогов и пени с изменен-
ным сроком исполне-
ния налого-
вых обяза-
тельств
Справоч-
но : сумма начислен-
ная по акту налоговой проверки, находящаяся на стадии обжалова-
ния и обжало-
ванные
нало-
га (пла-
тежа)
пени
штрафа
налога (пла-
тежа)
пени
штрафа
23
24
25
26
27
28
29
30
Начальник отдела учета:
_______________ _____________________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Работник отдела учета:
_______________ _____________________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Примечание:  * - период, указанный в заявлении налогоплательщика
(налогового агента)
** - по налогу на добавленную стоимость положительное
сальдо рассматривается как превышение и/или
излишне уплаченная сумма.
Приложение 13
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N10
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
РНН налогового комитета ______________
РНН налогоплательщика (налогового агента) _____________
АКТ
сверки расчетов по налогам и другим
обязательным платежам в бюджет, обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям
по состоянию на "___" ___________200_г.
Налоговый комитет __________ и налогоплательщик _______________
произвели сверку расчетов по налогам и другим обязательным платежам
в бюджет, обязательным пенсионным взносам и социальным
отчислениям за период с "__" ___________по "__" __________200__г.
(тенге)
Сальдо на начало периода (недоим-
ка -, перепла-
та (превы-
шение*)
+)
Сальдо принятое (недоимка -, переплата (превыше-
ние*) +)
дата принятия
сумма
Наимено-
вание и код налога (платежа)
по данным налогового комитета
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
налог
пеня
штраф
расхождения (+,-)
налог
пеня
штраф
и т.д.
Итого налоговая задолженность  :
налог
пеня
штраф
Итого переплата (превышение) по налогам и другим обязательным платежам в бюджет:
налог
пеня
штраф
Итого:
налог
пеня
штраф
Обязательные пенсион-
ные взносы
по данным налогового комитета
Задолжен-
ность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогопла-
тельщика
Задолжен-
ность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхожде-
ния (+,-)
Задолжен-
ность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
социаль-
ные отчисле-
ния
по данным налогового комитета
Задолжен-
ность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогопла-
тельщика
Задолжен-
ность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+,-)
Задолжен-
ность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
Продолжение таблицы
Н
а
ч
и
с
л
е
н
о
У
м
е
н
ь
ш
е
н
о
У
п
л
а
ч
е
н
о
В
о
з
в
р
а
щ
е
н
о
Сальдо списанное (недоимка -, переплата (превышение*) +)
Сальдо переданное (недоимка -, переплата (превышение*) +)
Сальдо
на конец периода (недоимка -, переплата (превы-
шение*)+)
в т.ч.
дата спи-
сания
сум-
ма
дата пере-
дачи
сум-
ма
сумма налога и пени с измененным сроком исполнения налогового обязатель-
ства
сумма начислен-
ная по акту налоговой проверки находящая-
ся на стадии обжалова-
ния
*- по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо рассматривается как превышение и/ или излишне уплаченная сумма
Дата составления акта сверки  "____" ___________ 200__г.                                   Дата и номер регистрации акта сверки в налоговом органе
"___"________200__г. N____
Начальник отдела             Налогоплательщик:
________________________          _______________________
(подпись)                     (подпись)
Работник отдела:
________________________
(подпись)
Приложение 14
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N11
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
(РНН, наименование налогового органа, выдавшего справку)
СПРАВКА N____
об отсутствии (наличии) налоговой задолженности
налогоплательщика, задолженности по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям
по Республике Казахстан
по состоянию на "___" __________200__г.
Дана
(РНН, Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)
______________________________________________________________
В том, что по состоянию на "__" _______200__г. налогоплательщик
имеет налоговую задолженность, задолженность по обязательным
пенсионным взносам и социальным отчислениям в сумме ____тенге,
не имеет налоговой задолженности, задолженности по
обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям
(тенге)
N п/п
Код бюджетной
классификации и
наименование налога и
другого обязательного
платежа
Сумма налога и другого обязательного платежа
Сумма пени
Сумма штрафа
недоимка
переп-
лата (превы-
шение*)
недо-
имка
пере-
плата
недо-
имка
пере-
плата
1
2
3
4
5
6
7
8
* - по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма

N 8-1 қосымша
____________________________
(салық органының атауы*)
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушінің салық
берешегінің, жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы
жарнасы және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (бар
екендігі) жоқ екендігі туралы анықтама беруге
Өтініш
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің 23.12.03ж. N№530 бұйрығымен бекітілген Дербес шоттарды жүргізу ережелерінің 20-тармағына сәйкес
_______________________________________________ СТН ________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) атауы, аты-жөні)
____________________________________________________________________
(мекен-жайы)
________________________________________________________мақсатында
(кредит ресімдеу, тендерге қатысу, және с.с.)
____________________________________________________________________
(анықтама талап еткен салық органының атауы)
көрсету үшін салық төлеушінің салық берешегінің, жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарнасы мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (барлығы) жоқтығы туралы анықтама беруді өтінемін
М.О.  _____________________________________________
(басшының, салық төлеушінің немесе салық агентінің
аты-жөні, қолы)
Салық органында өтінішті қабылдау күні "___ "__________200__ж.
Кіріс нөмірі_________________
* - өтінішті тапсырған салық органының атауы көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
12-қосымша
N 9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
Салық міндеттемелерін орындау бойынша бюджетпен есеп
айырысулар жағдайы туралы дербес шоттан
КӨШІРМЕ
Көшірме күні:______________
Бұрынғы көшірме күні:___________________
_________________________________________________________
(салық органының атауы)
Қазақстан Республикасы Салық Кодексінің 11, 17-баптарына, Сіздің
200__ ж.  өтінішіңізге сәйкес
200__ ж. - 200__ ж. кезеңі үшін салық міндеттемесінің орындалуы
бойынша бюджетпен есеп айырысудың
жағдайы туралы ____________________ СТН __________________
____________________________ Сізге хабарлайды
(салық төлеушінің (салық агентінің)
атауы/аты-жөні)
Салық-
тың
(төлем
нің)
атауы
мен
коды
Кезең басына
сальдо
(бересі -,
артық төлеу
(асып
түсу**)+)
Қабылданған сальдо
(бересі -, артық
төлеу (асып түсу**)+)
Есеп-
телді
са-
лық
(тө-
лем)
өсі-
мақы
айып-
пұл
са-
лық
(тө-
лем)
өсім-
ақы
Айып-
пұл
салық
(тө-
лем)
Өсім-ақы
айып-
пұл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлы-
ғы:
кестенің жалғасы
Азайтылды
Төленді
Қайтарылды
Берілген
сальдо
(бересі -,
артық
төлеу (асып
түсу**)+)
са-
лық (тө-
лем)
өсі-
ма-
қы
ай-
ып-
пұл
са-
лық (тө-
лем)
Өсім-ақы
айып-
пұл
са-
лық (тө-
лем)
өсім-ақы
айып-пұл
салық
(тө-
лем)
өсім-
ақы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Беріл
ген
саль-
до
(бере
сі -,
артық
төлеу
(асып
түсу*
*)+)
Есептен
шығарылған
сальдо (бересі
-, артық төлеу
(асып түсу**)+)
Кезеңнің
соңына сальдо
(бересі -,
артық төлеу
(асып түсу**) +)
Анықтама:
салық
міндет-
теме-
лерін
орын-
даудың
өзгер-
тілген
мерзі-
мімен
салық
сомасы
Анықтама :
шағымдану
сатысында
болып
табылатын
салық
тексе-
руінің
актісі
бойынша
есептел-
ген сома
айып-
пұл
салық
(тө-
лем)
өсі-
мақы
айып-
пұл
са-
лық
(тө-
лем)
өсім-
ақы
айып
пұл
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Есепке алу бөлімінің бастығы: ________________   ______________
(қолы)         (аты-жөні)
Есепке алу бөлімінің қызметкері: ________________   ___________
(қолы)         (аты-жөні)
Ескерту: * - салық төлеушінің (салық агентінің) өтінішінде көрсетілген кезең
** қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома ретінде қарастырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
13-қосымша
N 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
Салық комитетінің СТН-і ____________________
Салық төлеушінің (салық агентінің) СТН-і ________
200_ж. "___ "___________ жағдай бойынша
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер,
міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар
бойынша есеп айырысулардың салыстыра тексеру
АКТІСІ
_____________________________ салық комитеті және салық төлеуші
үшін салықтар және бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер бойынша
_______________________  200__ ж. "__"_____ - "__"_____ кезеңі үшін
есеп-айырысуларды салыстыра тексеруді жүргізді
(теңге)
Ке-
зең
ба-
сына
са-
льдо
(бе-
ре-
сі -,
асы-
ра
тө-
леу
(а-
сып
түсу
*)+)
Қабыл-
данған
сальдо
(бересі
-, асыра
төлеу
(асып
түсу*)+)
Ес-
еп-
тел-
ді
Аз-
ай-
тыл-
ды
Тө-
ле-
нді
Қай-
та-
рыл-
ды
қа-
был-
дау
күні
сома
Са-
лық-
тың
(тө-
лем-
нің)
ата-
уы
мен
коды
салық
комите-
тінің
дерек-
тері
бойынша
салық
өсім
айып-
пұл
салық
төлеу-
шінің
дерек-
тері
бойынша
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
айыр-
машылық
(+,-)
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
және т.б.
Салық берешек жиыны:
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Салық және
бюджетке
төленетін
міндетті
төлемдер
бойынша
артық төлеу
жиыны:
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Мін-
детті зей-
нет-
ақы
жар-
на-
лары
са-
лық ко-
ми-
те-
ті-
нің
де-
рек-
те-
рі
бо-
йы-
нша
Бе-
ре-
шек
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Ар-
тық
тө-
леу
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
са-
лық
тө-
леу-
ші-
нің
де-
рек-
тері
бой-
ын-
ша
Бе-
ре-
шек
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Ар-
тық
тө-
леу
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
айыр
машы-
лық (+,-)
Бе-
ре-
шек
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Ар-
тық
тө-
леу
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Әлеу-
мет-
тік
ауда-
рым-
дар
са-
лық ко-
ми-
те-
ті-
нің
де-
рек-
тері бой-
ынша
Бе-
ре-
шек
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Ар-
тық
тө-
леу
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
са-
лық
тө-
леу-
ші-
нің
де-
рек-
тері
бой-
ынша
Бе-
ре-
шек
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Ар-
тық
тө-
леу
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
айы-
рма-
шы-
лық
(+,
-)
Бе-
ре-
шек
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
Ар-
тық
тө-
леу
салық
өсі-
мақы
айып-
пұл
кестенің жалғасы
Есептен
шығарыл-
ған
сальдо
(бересі
-, асыра
төлеу
(асып
түсу*)+)
Берілген
сальдо
(бересі
-,
асыра
төлеу
(асып
түсу*)+)
Кезең-
нің
соңына
сальдо
(бересі
-,
асыра
төлеу
(асып
түсу*)
+)
соның ішінде
шы-
ғару
күні
со-
масы
беру
күні
со-
масы
салық міндет-
теме-
сін
орын-
дау
мер-
зімі
өзгер-
тіл-
ген
салық
сомасы
шағымдану
сатысында болып
табылатын салық
тексеруінің
актісі бойынша
есептелген сома
* - қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома ретінде қарастырылады.
Салыстыра тексеру актісін жасау күні 200__ ж. "____ "__________
Салық органында салыстыра тексеру актісін тіркеу күні
мен нөмірі 200__ ж. "___"________ №____
Бөлім бастығы: __________________
(қолы)
Салық төлеуші:___________________
(қолы)
Бөлім қызметкері: __________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
14-қосымша
N 11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
(Анықтама берген салық органының CTH-i, атауы)
200__ ж. "___"____________жағдай бойынша
Қазақстан Республикасы бойынша салық төлеушiнiң
салық берешегі, жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi
зейнетақы жарнасы мен әлеуметтiк аударымдар бойынша
берешегінің (бар екендігі) жоқ екендiгi туралы
N___ АНЫҚТАМА
________________________________________________
(Салық төлеушінің СТН-i, Аты-жөнi немесе атауы)
_________________________________________берiлдi
200__ж."__"_____________жағдай бойынша салық төлеушiнiң
_______теңге сомада салық берешегі, мiндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегi бар*,
_______теңге сомада салық берешегі, мiндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ*
(теңге)
р/с
N
Салық және
бюджетке
төленетiн
басқа да
мiндетті
төлемдердiң
Салық
және
бюджетке
төленетiн
басқа да
мiндетті
төлемдер
сомасы
Өсiмақы
сомасы
Айыппұл
сомасы
бе-
ре-
шек
ар-
тық
тө-
леу
(ас-
ып
тү-
су*)
бе-
ре-
шек
ар-
тық
төлеу
бере-
шек
артық
төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
* - қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо
асып түсу және/немесе артық төленген сома peтінде қарастырылады.

1. Всего налоговой задолженности
тенге;
2. в том числе числящейся более 3х месяцев
тенге;
3. Задолженность по обязательным пенсионным взносам
тенге;
4. в том числе числящейся более 3х месяцев
тенге;
5. Задолженность по социальным отчислениям
тенге;
6. в том числе числящейся более 3х месяцев
тенге;
7. Примечание. В общей сумме задолженности не отражены:
тенге.
1). суммы начисленные по результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и обжалованные;
2). суммы по которым изменены сроки уплаты;
тенге;
3). суммы, по которым применена реабилитационная процедура
тенге.
Справка выдана __________________________________
(место требования)
"___" _____________20__ г.
(дата выдачи)
Руководитель налогового органа __________________ _______________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Начальник отдела               __________________ _______________
(подпись)         (Ф.И.О.)
- в справке отражена информация ___ налоговых комитетов
- справка не действительна без приложений
------------------------------------------------------------------
Стр 2 из 2
(РНН, наименование налогового органа, выдавшего справку)
Приложение к справке об отсутствии (наличии)
налоговой задолженности налогоплательщика,
задолженности по обязательным пенсионным взносам
и социальным отчислениям
РНН ____________, Ф.И.О. или наименование налогоплательщика:
РНН налогоплатель-
щика или его структурного подразделения
Наименование налогопла-
тельщика и его структурного подразде-
ления
КБК
Сумма налога, платежа, взносов, отчис-
лений (+. -)
Сумма пени (+. -)
Сумма штрафа (+. -)
Всего
задол-
жен-
ность
пере-
пла-
та
Код НК 1
Наименование НК 1
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Код НК 2
Наименование НК 2
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Код НК 3
Наименование НК 3
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Всего налоговой задолженности
Всего переплаты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет:
Задолженность по обязательным пенсионным взносам
Переплата по обязательным пенсионным взносам
Задолженность по социальным отчислениям
Переплата по социальным отчислениям
Приложение 15
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N12
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Наименование налогового органа, РНН ______________________
РЕЕСТР N ___
к начислению (уменьшению) сумм налогов и других
обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных
взносов, социальных отчислений и пени
(тенге)
N п/п
Наиме-
нова-
ние нало-
гопла-
тель-
щика (нало-
гового аген-
та)
РНН
Вид налогового режима*
Вид налога (пла-
тежа)
Код валюты
Курс валюты
Код клас-
сифи-
кации дохо-
дов бюдже-
та
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
Продолжение таблицы
К начислению (уменьшению) по налоговой отчетности
документ налоговой отчетности
вид
от-
чет-
нос-
ти**
вер-
сия
ФНО
***
Спо-
соб
дос-
тав-
ки
****
от-
чет-
ный
пери-
од
срок
уп-
ла-
ты
сумма налога (платежа)
сум-
ма пени
т
и
п
ф
о
р
м
а
реги-
стра-
цион-
ный
номер
дата
пред-
став-
ления
к
на-
чис-
ле-
нию
к
уме-
ньше-
нию
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Реестр сдал:
_________________________________    "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность и подпись
работника ответственного отдела)
Реестр принял
________________________________     "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность, подпись
работника отдела учета)                      (дата)
Произвел разноску в лицевые счета:
________________________________     "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность, подпись
работника отдела учета)                      (дата)
Примечание:
* - при осуществлении расчетов с бюджетом в специальном налоговом режиме указывается конкретный вид специального налогового режима
** - указывается вид отчетности (первоначальная, очередная, дополнительная или ликвидационная)
*** - указывается версия ФНО, использованная для сдачи отчетности за данный период
**** - указывается способ доставки (СГДС, терминал налогоплательщика, бумажный (магнитный) носитель)
Приложение 16
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346

1. Салық берешегiнiң барлығы
теңге;
2. Соның iшiнде 3 айдан аса
есептелген
теңге;
3. Міндетті зейнетақы жарналары
бойынша артық төлеу
теңге;
4. Соның iшiнде 3 айдан аса есептелген
теңге;
5. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
теңге;
6. Соның iшiнде 3 айдан аса есептелген
теңге;
7. Ескерту. Берешектерінің жалпы
сомасы көрсетiлмеген:
теңге;
1) шағымдалу сатысында болып табылатын және шағымдалған салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген сомалар;
теңге;
2) төлеу мерзiмi өзгерген сомалар;
теңге;
3) Оңтайландыру рәсiмi қолданылған сомалар.
теңге.
Анықтама________________________________________ берiлдi
(талап еткен жер)
20__ж."__"_________________
(берген күнi)
Салық органының басшысы _____________     ______________
(қолы)            (Аты-жөнi)
M.O.
Бөлiм бастығы _____________     ______________
(қолы)            (Аты-жөнi)
- анықтамада_______салық комитеттерiнiң ақпараттары көрсетілген
- анықтаманың қосымшасыз күшi жоқ
(Анықтама берген салық органының атауы, СТН-)
Мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар
бойынша салық төлеушiнiң салық берешегi
жоқ (бар) екендiгi туралы анықтамаға қосымша
Салық төлеушiнiң атауы немесе CTН-i__________
Салық төлеушi-
нiң немесе
оның құры-
лымдық
бөлiмшесі-
нiң CTH-i
Салық төлеушi-
нiң немесе
оның құры-
лымдық
бөлiм-
шесінiң
атауы
БЖК
Салық-
тық
төлем-
нiң,
жарна-
ның,
ауда-
рымның
сома-
лары
(+. -)
Өсiм-
ақы
сомасы (+. -)
Айып-
пұл
сомасы
(+. -)
Барлығы
бе-
решек
ар-
тық
тө-
леу
1 CК коды
1 СК атауы
Жиыны
бересi
артық
төлеу
Жиыны
бересi
артық
төлеу
2 CК коды
2 СК атауы
Жиыны
бересi
артық
төлеу
Жиыны
бересi
артық
төлеу
3 CК коды
3 СК атауы
Жиыны
бересі
артық
төлеу
Жиыны
бересі
артық
төлеу
Салық берешегінiң барлығы
Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлем бойынша артық төлеулердiң барлығы:
Мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша берешек
Мiндеттi зейнетақы жарналары бойынша артық төлеу
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша артық төлеу
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
15-қосымша
N 12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілді
Салық органының атауы, СТН-і_______________________________
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер,
міндетті зейнетақы жарналары, өсімдер мен айыппұлдар сомасын
есептеуге (азайтуға)
N___ТІЗІЛІМ
Р/с
N
Са-
лық
тө-
леу-
ші-
нің
(са-
лық
аген-
ті-
нің)
ата-
уы
СТН
Са-
лық
ре-
жи-
мі-
нің
тү-
рі*
Са-
лық
(тө-
лем)
түрі
Ва-
лю-
та
ко-
ды
Ва-
лю-
та
ба-
ға-
мы
Бюд-
жет-
тің
кі-
ріс-
те-
рін жік-
теу
коды
Салық есептемесi
(+, -) бойынша
есептеуге
(азайтуға)
салық есептілігінің
құжаты
тұр-
пат
ны-
сан
тір-
кеу
нө-
мірі
та-
быс
ету
күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы:
кестенің жалғасы
Салық есептемесi (+, -) бойынша
есептеуге (азайтуға)
есеп-
ті-
лік
тү-
рі**
СЕ-
ЭН
нұс-
қа-
сы
жет-
кізу
тә-
сілі
есеп-
ті
ке-
зең
төлеу
мер-
зімі
Салық
(төлем)
сомасы
Өсімақы
сомасы
есеп-
теуге
азай
туға
13
14
15
16
17
18
19
20
_______________________ 200__ ж. "____ "________________
(жауапты бөлім қызметкерінің            (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Тізілімді қабылдадым:
_______________________ 200__ ж. "____ "________________
(күні)
Жеке шотта таратуды жүргіздім:
_______________________ 200__ ж. "____ "________________
(есепке алу бөлімі қызметкерінің        (күні)
аты-жөні, лауазымы, қолы)
Ескерту:
* - арнаулы салық режимінде бюджетпен есеп-айырысуларды жүзеге асыру
кезінде арнаулы салық режимінің нақты түрі көрсетіледі
** - декларация (бастапқы, кезекті, қосымша немесе тарату) түрі көрсетіледі
*** - Сол кезең үшін есептілікті табыс ету үшін пайдаланылған СЕЭН
нұсқасы көрсетіледі
**** - жеткізу тәсілі көрсетіледі (СГДС, салық төлеуші терминалы,
қағаз (магнитті) тасығыш)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 16-қосымша

Приложение N12-1
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Наименование налогового органа, РНН ______________________
РЕЕСТР N ___
к начислению (уменьшению) сумм налогов и других
обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных
взносов, социальных отчислений, пени и штрафов по
результатам налоговых проверок и постановлениям о
наложении административных взысканий
(тенге)
п/п
Наимено-
вание налогоп-
латель-
щика (нало-
гового агента)
РНН
Вид нало-
гового режима*
Наимено-
вание налога (платежа)
Код класси-
фикации доходов бюджета
1
2
3
4
5
6
Итого:
Продолжение таблицы
К начислению (уменьшению) по уведомлению по результатам налоговой проверки, уведомлению по результатам рассмотрения жалобы, решению суда по жалобе на результаты налоговой проверки
(+, -)
К начислению (уменьшению) по постановлению о наложении административного взыcкания, решению суда по жалобе на постановление о наложении административного взыcкания (+,-)
N и дата уведомления/решения
срок уплаты**
сум-
ма налога (платежа)
сумма пени
N и дата постановления/решения
срок уплаты**
сумма штрафа
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Суммы по результатам налоговых проверок, ожидающие обжалования (отсрочка взыскания)
Суммы по результатам налоговых проверок, находящиеся на стадии обжалования (отсрочка обжалования)
N и дата докумен-
та
срок уплаты **
сум-
ма отс-
роч-
ки
сум-
ма отмененной отсрочки
N и дата докумен-
та
срок уплаты **
сум-
ма отс-
роч-
ки
сумма отменен-
ной отсроч-
ки
14
15
16
17
18
19
20
21
Реестр сдал:
_________________________________    "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность и подпись
работника ответственного отдела)
Реестр принял
________________________________     "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность, подпись
работника отдела учета)                      (дата)
Произвел разноску в лицевые счета:
________________________________     "____" ______________200 __г.
(Ф.И.О., должность, подпись
работника отдела учета)                      (дата)
Примечание:
* - при осуществлении расчетов с бюджетом в специальном налоговом режиме указывается конкретный вид специального налогового режима
** - указывается дата окончания налоговой проверки
Приложение 17
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N13
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
__________________________________
(наименование налогового органа)
РЕЕСТР
по изменению сроков исполнения налогового
обязательства по уплате налогов
по ____________________________
(наименование и РНН налогоплательщика)
Да-
та за-
пи-
си
КБК
Вид налого-
вого обяза-
тельства, по которому изменены сроки исполне-
ния
Вид нало-
гово-
го режи-
ма
Основа-
ние для предос-
тавле-
ния отсроч-
ки
Дата и N докумен-
тов, на основании которых изменены сроки исполне-
ния
налоговых обяза-
тельств по уплате
Срок измене-
ния испол-
нения нало-
говых обяза-
тельств по уплате (с___ по__)
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Общая сумма с  измененным сроком исполнения налогового обязательства
График
погашения
Условия для
начисле-
ния пени
Налог (платеж)
пеня
Дата
Сумма (тенге)
налог
(платеж)
пеня
8
9
10
11
12
13
Реестр сдал:
Начальник ответственного отдела: _____________ _____________
(подпись)   (Ф.И.О.)
________________________________________ "____"___________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
ответственного отдела)
Реестр принял:
________________________________________ "____"____________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
отдела учета)
Приложение 18
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N14
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
______________________________
Наименование налогового органа
"Утверждаю"
Руководитель налогового органа
РАСПОРЯЖЕНИЕ
на возврат сумм налога на добавленную стоимость
по оборотам, облагаемым по нулевой ставке
N______ "____" ____________200__г.
РНН
Наименование плательщика НДС
Серия и номер свидетельства о постановке на учет по НДС
Входящий номер Заявления по форме 302.00 ______Дата____________
Сумма НДС, предъявленная к возврату по заявлению формы 302.00
Сумма НДС, подлежащая возврату в соответствии с актом налоговой проверки
Cальдо НДС по выписке лицевого счета на дату заполнения Распоряжения
Входящий номер Заявления по форме 332.00 ______Дата____________
N п/п
Код налогового органа
Наимено-
вание структур-
ного
подразде-
ления
РНН структур-
ного
подразде-
ления
На код  классификации доходов бюджета (КБК)
1
2
3
4
5
Продолжение таблицы
в том числе подлежит зачету (возврату) *
Реквизиты банка для перечисления на банковский счет платель-
щика НДС
в счет погашения налоговой задолженности по налогу на добавленную стоимость и другим видам налогов
в счет
НДС, подлежа-
щего
уплате
при
импорте товаров
в счет
НДС,
подле-
жащего уплате
за неза-
регист-
рирован-
ного
нерези-
дента
в виде
пере-
числения денег на банков-
ский
счет
платель-
щика НДС
сум-
ма
пени
сум-
ма
штра-фа
сум-
ма
на-
ло-
га
наи-
мено-
вание банка бене-
фици-
ара
банков-
ский иден-
тифи-
каци-
онный код (БИК)
инди-
виду-
аль-
ный иден-
тифи-
каци-
онный код (ИИК)
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Распоряжение сдал:
Начальник ответственного отдела: _____________ _____________
(подпись)   (Ф.И.О.)
________________________________________ "____"___________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
ответственного отдела)
Распоряжение принял:
________________________________________ "____"____________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
отдела учета)
* Примечание. Сумма НДС, подлежащего возврату (зачету), указываются на каждый КБК построчно
Приложение 19
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N15
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
______________________________
Наименование налогового органа
"Утверждаю"
Руководитель налогового органа
РАСПОРЯЖЕНИЕ
на возврат сумм налога на добавленную стоимость,
уплаченных по товарам (работам, услугам),
приобретаемых за счет средств гранта
N______ "____" ____________200__г.
РНН
Наименование грантополучателя
Входящий номер Заявления по форме 322.00 ______Дата____________
Сумма НДС, предъявленная к возврату по заявлению формы 322.00
Сумма НДС, подлежащая возврату в соответствии с актом налоговой проверки
Входящий номер Заявления по форме 332.00 ______Дата____________
(тенге)
N п/п
Код налогового органа
На код доходов классификации доходов бюджета (КБК)
1
2
3
Продолжение таблицы
в том числе подлежит зачету (возврату) *
Реквизиты банка для перечисления на банковский счет грантополучателя
в счет погашения налоговой задолженности по налогу на добавленную стоимость и другим видам налогов
в счет
НДС, подлежа-
щего
уплате
при
импорте товаров
в счет
НДС,
подле-
жащего уплате
за неза-
регист-
рирован-
ного
нерези-
дента
в виде
пере-
числения денег на банков-
ский
счет
гранто-
полу-
чателя
сум-
ма
на-
ло-
га
сум-
ма
пе-
ни
сум-
ма
штра-
фа
наименова-
ние банка бене-
фици-
ара
бан-
ков-
ский идентификацион-
ный код (БИК)
инди-
виду-
аль-
ный иден-
тифи-
каци-
онный код (ИИК)
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Распоряжение сдал:
Начальник ответственного отдела: _____________ _____________
(подпись)   (Ф.И.О.)
________________________________________ "____"___________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
ответственного отдела)
Распоряжение принял:
________________________________________ "____"____________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
отдела учета)
* Примечание. Сумма НДС, подлежащего возврату (зачету), указываются на каждый КБК построчно
Приложение 20
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N16
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
______________________________
Наименование налогового органа
"Утверждаю"
Руководитель налогового органа
РАСПОРЯЖЕНИЕ
на возврат сумм налога на добавленную стоимость
дипломатическим и приравненным к ним представительствам,
аккредитованным в Республике Казахстан
N______ "____" ____________200__г.
РНН представительства
Наименование представительства
Сумма НДС, предъявленная к возврату на основании сводных ведомостей (реестров)
Сумма НДС, подтвержденная актом налоговой проверки и подлежащая возврату из бюджета

N 12-1 қосымша
Салық органының атауы, СТН-і________________________
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер,
міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар,
өсімақылар мен айыппұлдар сомаларын есептеуге (азайтуға) міндетті
төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар,
өсімақылар мен айыппұлдар сомаларын есептеуге (азайтуға)
N___ТІЗІЛІМ
(теңге)
N
р/с
Са-
лық тө-
леу-
ші-
нің
(са-
лық аге-
нті-
нің)
ата-
уы
СТН
Са-
лық ре-
жи-
мі-
нің тү-
рі*
Са-
лық
(тө-
лем) ат-
ауы
Бюд-
жет-
тің
кі-
ріс-
те-
рін
жік-
теу
ко-
ды
Салық тексерулерінің
нәтижелері туралы
хабарландыру бойынша,
шағымды қарау
нәтижелері бойынша
хабарландыру бойынша,
салық тексеруіне шағым
бойынша сот шешімі
бойынша есептеуге
(азайтуға) (+, -)
Ха-
бар-
лан-
дыру-
дың/
шеші-
мнің
N
мен
күні
тө-
лем
мер-
зімі
**
са-
лық
(тө-
лем)
со-
масы
өсі-
мақы
сома-
сы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бар-
лы-
ғы:
кестенің жалғасы
Әкімшілік
жаза қолдану
туралы қаулы
бойынша,
әкімшілік
жаза қолдану
туралы
қаулыға
шағым
бойынша сот
шешімі
бойынша
есептеуге
(азайтуға)
(+, -)
Шағымдалуы
күтілетін салық
тексерулері
нәтижелері
(өндіріп алуды
кейінге қалдыру)
бойынша сомалар)
Шағымдану
сатысында болып
табылатын салық
тексерулерінің
нәтижелері
бойынша сомалары
(шағымдануды
кейінге қалдыру)
қау-
лы/
ше-
шім-
нің
N
мен
күні
тө-
лем мер-
зі-
мі
**
ай-
ып-
пұл
со-
ма-
сы
құ-
жат-
тың N
мен
кү-
ні
тө-
лем
мер-
зі-
мі
**
кей-
ін-
ге
қал-
ды-
ру
со-
ма-
сы
кү-
ші
жо-
йыл-
ған
ке-
йін-
ге
қал-
ды-
ру
со-
ма-
сы
құ-
жат-
тың
N
мен
кү-
ні
тө-
лем мер-
зі-
мі
**
кей-
ін-
ге
қал-
ды-
ру
со-
ма-
сы
кү-
ші
жой-
ыл-
ған
ке-
йін-
ге
қал-
ды-
ру
со-
масы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Тізілімді тапсырды:
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің             (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Тізілімді қабылдады:
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің             (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Жеке шотта таратуды жүргізді:
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің             (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Ескерту:
* - арнаулы салық режимінде бюджетпен есеп-айырысуларды жүзеге асыру кезінде арнаулы салық режимінің нақты түрі көрсетіледі
** - салық тексеруінің аяқталған күні
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
17-қосымша
N 13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен
бекітілген
____________________________
(салық органының атауы)
__________________________________
(салық төлеушінің атауы мен СТН-і)
бойынша төлеу жөніндегі салық міндеттемелерін орындау
мерзімдерін өзгерту бойынша
Тізілім
Жаз-
ба
түрі
БЖК
Орын-
дау
мер-
зімі
өзге-
ртіл-
ген
салық
мін-
дет-
теме-
сінің
түрі
Салық
режи-
мінің
түрі
Кей-
інге
қал-
ды-
руды
беру
не-
гіз-
де-
месі
Олардың
негізінде
төлеу
бойынша
салық
міндет-
темелерін
орындау мерзім-
дері
өзгер-
тілген
құжат-
тардың
күні
мен N
Төлеу
бойынша
салық
міндет-
темесін
орын-
дауды
өзгерту
мерзімі
(___ -__)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Салық
міндеттемесінің
өзгертілген
орындау мерзіммен жалпы сома
Өтеу кестесі
Өсімақы-
ларды
есептеу
шарты
Салық
(төлем)
өсімақы
Күні
Сома (теңге)
салық
(тө-
лем)
өсім-
ақы
8
9
10
11
12
13
Тізілімді тапсырдым:
Жауапты бөлімнің бастығы: _____________   ________________
(қолы)        (аты-жөні)
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің              (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Тізілімді қабылдадым:
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің             (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
________________________________
Салық органының атауы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
кейбір бұйрықтарына
мен толықтырулар
енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N№530 бұйрығымен бекітілген
Дербес шот жүргізу ережелеріне
N 14 қосымша
"Бекітемін"
Салық органының басшысы
Нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым бойынша
қосылған құн салығы сомасын қайтаруға
ӨКІМ
200__ж. "____"____________ N___
СТН
ҚҚС төлеушінің атауы
ҚҚС бойынша есепке қою туралы куәліктің сериясы мен нөмірі
302.00 нысаны бойынша қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомасы
Салық тексеруі актісіне сәйкес қайтаруға жататын ҚҚС сомасы
Өкімді толтыру күніне дербес шот көшірмесі бойынша ҚҚС сальдосы
332.00 нысаны бойынша Өтініштің кіріс нөмірі
Д/ш
Р/с№
Са-
лық
ор-
га-
ны-
ның
ко-
ды
Құры-
лым-
дық
бө-
лім-
ше-
нің
ата-
уы
Құры-
лым-
дық
бө-
лім-
ше-
нің
СТН-і
Бюд-
жет
кі-
ріс-
те-
рін
жік-
теу
коды
(БЖК)
Соның ішінде
есепке жатқызуға
(қайтаруға)
жататын
Қосылған
құн салығы
мен басқа да
салық түрлері
бойынша салық
берешегін
өтеу есебіне
өсім-
пұл
сомасы
айып-
пұл
сомасы
са-
лық
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Соның ішінде
есепке жатқызуға
(қайтаруға)
жататын
ҚҚС төлеушілердің
банктік шотына
аудару үшін
реквизиттер
Тауар-
лардың
импор-
ты ке-
зінде
тө-
леуге
жататын
ҚҚС
есе-
біне
Тір-
кел-
меген
рези-
дент
емес
үшін
төлем-
ге
жата-
тын
ҚҚС
шотына
Салық төлеуші-
нің
банктік
шотына
ақшаны
аудару
түрінде
Бене-
фициар
банк-
тің
атауы
банк-
тік
сәйкес-
тендіру
коды
(БСК)
Жеке
сәйкес-
тенді-
ру
коды
(ЖСК)
9
10
11
12
13
14
Өкімді тапсырды:
Жауапты бөлімнің бастығы:  _______________    ________________
(қолы)           (аты-жөні)
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің              (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Өкімді қабылдады:
______________________________   "____ "_______200__ж.
(Есеп бөлімі қызметкерінің              (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
* Ескерту. Қайтаруға жататын ҚҚС сомасы әр БЖК бойынша көрсетіледі
________________________________
Салық органының атауы
ҚР ҚМ Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N№530 бұйрығымен бекітілген
Дербес шот жүргізу ережелеріне
N 15 қосымша
"Бекітемін"
Салық органының басшысы
Грант қаражаты есебінен сатып алынған тауарлар
(жұмыстар, қызметтер) бойынша төленген қосылған
құн салығын қайтаруға
ӨКІМ
200__ж. "____ "____________
СТН
Грант алушының атауы
322.00 нысаны бойынша Өтініштің кіріс нөмірі____күні________
322.00 нысаны бойынша өтініш бойынша қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомасы
Салық тексеру актісіне сәйкес қайтарылуға тиіс ҚҚС сомасы
322.00 нысаны бойынша Өтініштің кіріс нөмірі______күні____________
(теңге)
N
р/с
Са-
лық
ор-
га-
ны-
ның ко-
ды
Бюд-
жет
кі-
ріс-
те-
рі
жік-
те-
ме-
сі-
нің
ко-
ды-
на
(БЖК)
Соның ішінде есепке жатқызуға
(қайтаруға) жататын *
Грант алушы
банк шотына
аударуға
арналған банк
реквизиттері
Қосылған
құн салығы
және
салықтардың
басқа да
түрлері
бойынша
салық
берешегін
өтеу
есебіне
Та-
уар-
лар им-
пор-
ты ке-
зін-
де тө-
ле-
ну-
ге жа-
та-
тын
ҚҚС
есе-
бі-
не
Тір-
кел-
ме-
ген
ре-
зи-
дент үшін тө-
ле-
ну-
ге жа-
та-
тын ҚҚС есе-
бі-
не
Грант
алу-
шы-
ның
банк шо-
тына ау-
да-
рым-
дар
тү-
рін-
де
са-
лық
со-
ма-
сы
ө-
сім-
пұл со-
ма-
сы
ай-
ып-
пұл
со-
ма-
сы
бене-
фици-
ар
банк-
тің
ата-
уы
банк-
тік
сәй-
кес-
тен-
діру
коды
(БСК)
жеке
сәй-
кес-
тен-
діру
коды
(ЖСК)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Өкімді тапсырды:
Жауапты бөлімнің бастығы:  _______________    ________________
(қолы)           (аты-жөні)
______________________________   200__ж."____ "_______
(жауапты бөлім қызметкерінің                   (күні)
аты-жөні, лауазымы және қолы)
Өкімді қабылдады:
______________________________   200__ж."____ "_______
(Есеп бөлімі қызметкерінің                      (күні)
аты-жөні және қолы)
* Ескерту. Қайтаруға (есепке жатқызуға) тиіс ҚҚС сомасы әр БЖК-на
жол бойынша көрсетіледі
________________________________
Салық органының атауы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N№530 бұйрығымен бекітілген
Дербес шот жүргізу ережелеріне
N 16 қосымша
"Бекітемін"
Салық органының басшысы
Қазақстан Республикасында тіркелген дипломатиялық және
соларға теңестірілген өкілдіктерге қосылған құн салығы сомасын
қайтаруға
ӨКІМ
200__ж. ________________ "____ "№____
СТН
Өкілдіктің атауы
Жиынтық ведомості (тізілім) негізінде қайтаруға ұсынылған ҚҚС сомасы
Салық тексеру актісімен расталған және бюджеттен қайтаруға
жататын ҚҚС сомасы

Входящий номер Реестра по форме 337.00 ______Дата____________
(тенге)
N п/п
Ф.И.О.
сотрудника
(работника)
представи-
тельства
РНН
сотрудника
(работника)
представи-
тельства
1
2
3
Продолжение таблицы
Банковские реквизиты для перечисления на банковский счет представительства
наи-
мено-
вание банка бене-
фици-
ара
банковский идентифика-
ционный код (БИК)
индивидуальный идентифика-
ционный код (ИИК)
Номер лицевого счета или номер дебетовой карточки
сотрудника (работника)
4
5
6
7
Распоряжение сдал:
Начальник ответственного отдела: _____________ _____________
(подпись)   (Ф.И.О.)
________________________________________ "____"___________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
ответственного отдела)
Распоряжение принял:
________________________________________ "____"____________200_г.
(Ф.И.О., должность и подпись работника
отдела учета)
Приложение 21
к приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N 17
к Правилам ведения лицевых счетов,
утвержденным приказом Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Перечень данных из форм налоговой
отчетности, подлежащих отражению в лицевом счете
налогоплательщика (налогового агента) по налогам
и другим обязательным платежам в бюджет,
обязательным пенсионным взносам
(с изменениями и дополнениями на 2005 год)
N
п/п
К
а
т
е
г
о
р
и
я
К
л
а
с
с
П
о
д
к
л
а
с
с
С
п
е
ц
и
ф
и
к
а
Наи-
ме-
но-
ва-
ние
на-
ло-
га
или
дру-
го-
го
обя-
за-
те-
ль-
но-
го
пла-
те-
жа
Фор-
ма
нало-
го-
вой
от-
чет-
нос-
ти
Но-
мер
фор-
мы
на-
ло-
го-
вой
от-
чет-
нос-
ти
Пла-
те-
льщи-
ки
Но-
мер
ст-
ро-
ки,
из
ко-
то-
рой
сум-
ма
пе-
ре-
хо-
дит
к
на-
чис-
ле-
нию
(уме-
ньше-
нию)
в
ли-
це-
вой
счет
на-
ло-
го-
пла-
тель-
щика,
на-
ло-
го-
вого
аген-
та
При-
ме-
ча-
ние
Срок
уп-
ла-
ты
Срок
уп-
латы
при
пред-
став-
ле-
нии
лик-
вида-
цион-
ной
дек-
лара-
ции
Н
а
л
о
г
о
в
ы
й
п
е
р
и
о
д
Мес-
то
пре-
дос-
тав-
ле-
ния
на-
ло-
го-
вой
от-
чет-
нос-
ти
и
мес-
то
уп-
ла-
ты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
01
1
Корпоративный подоходный налог
1
1
01
1
01, 02,05
Кор-
по-
ра-
тив-
ный
по-
до-
ход-
ный
на-
лог
Дек-
ла-
ра-
ция
по
КПН
100.00
Юри-
ди-
чес-
кие
ли-
ца-
ре-
зи-
ден-
ты,
юри-
ди-
чес-
кие
ли-
ца-
не-
ре-
зи-
ден-
ты,
осу-
ще-
ств-
ляю-
щие
дея-
те-
ль-
но-
сть
в
РК
че-
рез
пос-
то-
ян-
ное
уч-
реж-
де-
ние,
за
иск-
лю-
че-
нием
НБРК
и
го-
су-
дар-
ст-
вен-
ных
уч-
реж-
де-
ний,
бан-
ков
вто-
рого
уро-
вня
и
ор-
га-
ни-
за-
ций,
осу-
ще-
ств-
ляю-
щих
от-
де-
ль-
ные
виды
бан-
ков-
ских
опе-
ра-
ций,
ст-
ра-
хо-
вых
(пе-
ре-
ст-
ра-
хо-
воч-
ных)
ор-
га-
ни-
за-
ций
(ст.115-119)
и
ор-
га-
ни-
за-
ций,
осу-
ще-
ств-
ляю-
щих
дея-
те-
ль-
но-
сть
в
со-
циа-
ль-
ной
сфе-
ре
(ст.120, 121), а
так-
же
не-
ком-
мер-
чес-
кие
ор-
га-
ни-
за-
ции,
по-
лу-
чив-
шие
иные до-
ходы
а)
100.
00.
051
ми-
нус
01.
01.
004
ми-
нус
101.
02.
005
б) по
пред-
прия-
тиям,
у ко-
торых
от-
сут-
ст-
вует
нало-
гооб-
ла-
гае-
мый
до-
ход
или
по-
лу-
чив-
шим
убы-
ток
по
ито-
гам
пре-
ды-
ду-
щего
на-
ло-
го-
во-
го
пе-
рио-
да:
100.
00.
051
ми-
нус 101.
01.
004
ми-
нус 101.
03.

337.00 нысаны бойынша Тізілімнің кіріс нөмірі
(теңге)
р/с
N
Өкіл-
дік
қыз-
метке-
рінің
(жұ-
мысшы-
сының)
СТН-і
Өкілдіктердің банктік шотына аудару
үшін банктік реквизиттер
Бене-
фициар
банк-
тің
атауы
банктік
сәйкес-тендіру
коды
(БСК)
Жеке
сәйкес-тендіру
коды
(ЖСК)
Қызмет-
кердің
дербес
шотының
нөмірі
немесе
дебеттік
карточка-
сының
нөмірі
1
2
3
4
5
6
Өкімді тапсырды:
Жауапты бөлімнің бастығы:  _______________    ________________
(қолы)           (аты-жөні)
______________________________   "____ "_______200__ж.
(жауапты бөлім қызметкерінің
аты-жөні, қызметі және қолы)
Өкімді қабылдады:
______________________________   "____ "_______200__ж.
(Есеп бөлімі қызметкерінің
аты-жөні, қызметі және қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі
N 346 бұйрығына
21-қосымша
N 17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N№530 бұйрығымен бекітілді
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті
төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік
аударымдар бойынша салық төлеушінің (салық агентінің)
дербес шотында көрініс табуы тиіс салық есептілігі
нысандарынан деректер тізбесі
р/с
N
С
а
н
а
т
С
ы
н
ы
п
Ша-
ғын сы-
нып
Спе-
ци-
фи-
ка
Салық
не-
месе
басқа
да
мін-
детті
төлем-
нің
атауы
Салық
есепті-
лігінің
нысаны
Са-
лық
есеп-
тілі-
гі
ныса-
ны-
ның
нө-
мірі
Төлеу-
шілер
Са-
лық
тө-
леу-
ші-
нің,
салық аген-
тінің дер-
бес
шоты-
на
со-
масы есеп-
теуге (аза-
юға)
ауы-
сатын жол-
дың
нө-
мірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 01 1
Корпорациялық табыс салығы
1
1
01
1
01, 02, 05
Корпо-
рация-
лық
табыс
салығы
КТС бой-
ынша дек-
ларация
100.00
ҚР ҰБ
және
мемле-
кеттік
меке-
мелерді,
екінші деңгей-
дегі
банк-
терді
және
банк
опера-
цияла-
рының жеке-
леген
түр-
лерін
жүзеге
асыра-
тын
ұйым-
дарды, сақтан-
дыру
(қайта
сақтан-
дыру)
ұйым-
дарын (115-
119
баптар)
және
әлеу-
меттік
салада
(120,
121-
баптар)
қызме-
тін
жүзеге асыра-
тын
ұйым-
дарды
сондай-
ақ
өзге де
кіріс-
тер
алған
коммер-
циялық
емес
ұйым-
дарды
қоспа-
ғанда
ҚР
қызме-
тін
жүзеге
асыра-
тын
рези-
дент
заңды
тұл-
ғалар,
рези-
дент
емес
заңды
тұл-
ғалар
а)
100.
00.
051
алу
101.
01.
004
алу
101.0
2.005
б) са-
лық
салы-
натын
табысы
жоқ
немесе
бұр-
ыңғы
салық
кезе-
ңінің
қоры-
тын-
дысы
бой-
ынша
залал
шеккен
кәсіп-
орын-
дар
бой-
ынша
100.
00.51
алу
101.
01.
004
алу
101.
03.

221.01
Для
ис-
чис-
ления
инди-
ви-
дуа-
льно-
го
подо-
ход-
ного
на-
лога
физи-
чес-
кими
ли-
цами,
пред-
став-
ляю-
щими
фор-
му
220.
00,
200.
00
221.
01.
004
(А-F)
За ян-
варь-
март, если
прод-
лен
срок
пред-
став-
ления дек-
лара-
ции:
+ 3
меся-
ца
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
ту
ре-
гист-
ра-
цион-
ного
уче-
та
нало-
го-
пла-
тель-
щика
25
1
01
2
02
ИПН,
не
об-
ла-
гае-
мых
у
ис-
точ-
ника вып-
латы
Рас-
чет
сумм аван-
совых пла-
те-
жей
после сдачи дек-
лара-
ции
221.02
Для
ис-
чис-
ления инди-
ви-
дуа-
льно-
го
подо-
ход-
ного
нало-
га
физи-
чес-
кими
лицами,
пред-
став-
ляю-
щими
форму 220.
00,
200.
00
221.
02.
007
(сум-
ма за
ме-
сяц)
с уче-
том
221.
02.
008
(ка-
кие меся-
ца) и
221.
02.006 (коли-
чество меся-
цев)
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
ту ре-
гист-
ра-
цион-
ного учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
26
1
01
2
02
ИПН,
не
об-
ла-
гае-
мых
у
ис-
точ-
ника
вып-
латы
Рас-
чет
сумм
аван-
совых пла-
тежей
после сдачи дек-
лара-
ции
221.03
Для
ис-
чис-
ления
инди-
ви-
дуа-
льно-
го
подо-
ход-
ного
нало-
га
физи-
чес-
кими
лица-
ми,
пред-
тав-
ляю-
щими
форму 220.
00,
200.
00
221.
03.
005
с уче-
том
221.
03.
006 и
221.
03.004
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
ту
ре-
гист-
ра-
цион-
ного учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
27
1
01
2
02
ИПН,
не
об-
ла-
гае-
мых
у
ис-
точ-
ника
вып-
латы
Рас-
чет
сумм
аван-
совых пла-
тежей
по
вновь
соз-
дан-
ным
нало-
го-
пла-
тель-
щикам
221.04
Для
ис-
чис-
ления инди-
ви-
дуа-
льно-
го
подо-
ход-
ного
нало-
га
физи-
чес-
кими
лица-
ми,
пред-
став-
ляю-
щими
форму 220.
00,
200.
00
221.
04.
003
с уче-
том
221.
04.
004 и
221.
04.
002
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
По
мес-
ту
реги-
стра-
цион-
ного
учетанало-
го-
пла-
тель-
щика
1
03
1
Социальный налог
28
1
03
1
01
Со-
циа-
ль-
ный
на-
лог
Дек-
ла-
ра-
ция
600.00
Юри-
ди-
чес-
кие
лица-рези-
ден-
ты РК, а
также нере-
зи-
ден-
ты,
осу-
щест-
вляю-
щие
дея-
тель-
ность
в РК
че-
рез
пост.
уч-
реж-
де-
ние,
фи-
лиа-
лы и
пред-
ста-
ви-
тель-
ства
ино-
ст-
ран-
ных
юри-
ди-
чес-
ких
лиц,
за
иск-
люче-
нием
гос.
уч-
реж-
де-
ний,
и
юри-
ди-
чес-
ких
лиц,
име-
ющих
ст-
рук-
тур-
ные
под-
раз-
де-
ле-
ния
1.600
00.008 А,В,С
минус
600.
00.003 А,В,С
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
от-
чет-
ным
меся-
цем
Не
позд-
нее
15
числа меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
меся-
цем,
по
кото-
рому
пред-
став-
лена
лик-
вида-
цион-
ная
дек-
лара-
ция
К
в
а
р
т
а
л
По
мес-
ту
реги-
стра-
цион-
ного
учета
2. по
каждо-
му
конт-
ракту
отде-
льно
600.
02.
012
А,В,С
Рас-
чет
сум-
мы
со-
циа-
льно-
го
нало-
га,
под-
лежа-
щего
упла-
те за
ст-
рук-
тур-
ное
под-
раз-
деле-
ние
601.00
Юри-
ди-
чес-
кие
лица,
имею-
щие
ст-
рук-
тур-
ные
под-
раз-
деле-
ния
601.
00.
002
А,В,С
По
мес-
ту
на-
хож-
де-
ния
ст-
рук-
тур-
ного
под-
раз-
деле-
ния
Рас-
чет
со-
циа-
ль-
ного
нало-
га по
фили-
алу/
пред-
ста-
вите-
льст-
ву
601.01
Юри-
ди-
чес-
кие
лица, име-
ющие
ст-
рук-
тур-
ные
под-
раз-
деле-
ния
601.
01.
001
А,В,С
29
1
03
1
01
Со-
циа-
ль-
ный
на-
лог
Дек-
ла-
ра-
ция
610.00
Гос.
уч-
реж-
дения
610.
00.
011
А,В,С
Не
позд-
нее
15
числа меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
от-
чет-
ным
меся-
цем
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
меся-
цем,
по
кото-
рому
пред-
ствле-
на
лик-
вида-
цион-
ная
декла-
рация
К
в
а
р
т
а
л
По
мес-
ту
реги-
стра-
цион-
ного
учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
30
1
03
1
01
Со-
циа-
ль-
ный
на-
лог
Дек-
ла-
ра-
ция
620.00
Инди-
ви-
дуа-
ль-
ные
пред-
при-
нима-
тели,
за
иск-
люче-
нием
при-
ме-
няю-
щих
спе-
циа-
ль-
ные
нало-
говыережи-
мы,
кроме спе-
циа-
льно-
го
нало-
гово-
го
режи-
ма
для
отде-
льных
видов дея-
тель-
нос-
ти;
част-
ные
нота-
риу-
сы,
адво-
каты
620.
00.
007
А,В,С
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
от-
чет-
ным
меся-
цем
Не
позд-
нее 15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
меся-
цем,
по
кото-
рому
пред-
став-
лена
лик-
вида-
цион-
ная
дек-
лара-
ция
К
в
а
р
т
а
л
По
мес-
ту
реги-
стра-
цион-
ного
учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
31
1
03
1
01
Со-
циа-
ль-
ный
на-
лог
Дек-
ла-
ра-
ция
640.00
Спе-
циа-
лизи-
ро-
ван-
ные
орга-
низа-
ции,
в ко-
торых
рабо-
тают
инва-
лиды
с на-
руше-
ниями
опор-
но -
дви-
гате-
льно-
го
аппа-
рата,
по
поте-
ре
слу-
ха,
речи,
зре-
ния,
соот-
вет-
ству-
ющим
усло-
виям
пунк-
та 2
ста-
тьи
121
Нало-
гово-
го
ко-
дек-
са.
640.
00.
016
А,В,С
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
от-
чет-
ным
меся-
цем
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
меся-
цем,
по
кото-
рому
пред-
став-
лена
лик-
вида-
цион-
ная
дек-
лара-
ция
К
в
а
р
т
а
л
По
мес-
ту
реги-
стра-
цион-
ного
учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
32
1
03
1
01
Со-
циа-
ль-
ный
на-
лог
Рас-
чет
от-
чис-
ле-
ний
поль-
зова-
те-
лей
авто-
моби-
ль-
ных до-
рог
641.00
Юри-
ди-
чес-
кие
лица, рабо-
таю-
щие
по
конт-
рак-
там,
зак-
лю-
чен-
ным
с РК
в
уста-
нов-
лен-
ном
зако-
но-
да-
тель-
ством
по-
ряд-
ке
641.
00.
004 А,В,С
Не
позд-
нее
15
числа меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за от-
чет-
ным
ме-
сяцем
Не
позд-
нее 15
числа меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
меся-
цем,
по
кото-
рому
пред-
став-
лена
лик-
вида-
цион-
ная
декла-
рация
К
в
а
р
т
а
л
По
мес-
ту
реги-
стра-
цион-
ного
учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
33
1
03
1
01
Со-
циа-
ль-
ный
на-
лог
Рас-
чет
от-
чис-
ле-
ний
в
фон-
ды
со-
дей-
ст-
вия
за-
ня-
тос-
ти,
обя-
за-
те-
ль-
ного
меди-
цинс-
кого
стра-
хова-
ния,
госу-
дар-
ст-
вен-
ного
со-
циа-
льно-
го
стра-
хова-
ния,
госу-
дар-
ст-
вен-
ный
центр по
вып-
лате
пен-
сий
651.00
Юри-
ди-
чес-
кие
лица,
рабо-
таю-
щие
по
конт-
рак-
там,
зак-
лю-
чен-
ным
с РК
в
уста-
нов-
лен-
ном
зако-
нода-
тель-
ством по-
рядке
651.
00.
005
А,В,С
651.
00.
010
А,В,С
651.
00.
015
А,В,С
651.
00.
020
А,В,С
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
от-
чет-
ным
меся-
цем
Не
позд-
нее
15
числа
меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
меся-
цем,
по
кото-
рому
пред-
став-
лена
лик-
вида-
цион-
ная
декла-
рация
К
в
а
р
т
а
л
По
мес-
ту реги-
стра-
цион-
ного
учета нало-
го-
пла-
тель-
щика
1
04
1
Местные налоги
34
1
04
1
01
На-
лог
на
иму-
ще-
ство юри-
ди-
чес-
ких
лиц
и
ин-
ди-
ви-
дуа-
ль-
ных
пред-
при-
нима-
те-
лей
Дек-
ла-
ра-
ция
700.00
Юри-
ди-
чес-
кие
лица- рези-
ден-
ты,
юри-
ди-
чес-
кие
лица- нере-
зи-
ден-
ты,
имею-
щие
объ-
екты нало-
гооб-
ложе-
ния
на
пра-
ве
соб-
ст-
вен-
ности
за
иск-
люче-
нием
юри-
ди-
чес-
ких
лиц-
про-
изво-
дите-
лей
сель-
ско-
хо-
зяй-
ст-
вен-
ной
про-
дук-
ции,
при-
ме-
няю-
щих
спец. на-
лог.
Режим

221.01
220.00, 200.00 нысан-
дарын
табыс
ететін
жеке
тұлға-
лардың
жеке
табыс
салығын
есептеу
үшін
221.
01.
004
(A-F)
24
1
01
2
02
Төлем көзде-
рінен салық салын-
байтын ЖТС
Деклара-
ция тап-
сырғанға
дейінгі аванстық төлемдер сомасының есебі
221.02
220.00, 200.00 нысан-
дарын
табыс
ететін
жеке
тұлға-
лардың
жеке
табыс
салығын
есептеу
үшін
221.
02.
007
(ай
үшін
сома)
ескере
отырып
221.
02.
008
(қан-
дай
ай)
және
221.
02.
006
(ай
саны)
25
1
01
2
02
Төлем көзде
рінен салық салын-
байтын ЖТС
Деклара-
ция тап-
сырғанға
дейінгі аванстық төлемдер сомасының есебі
221.03
220.00, 200.00 нысан-
дарын
табыс
ететін
жеке
тұлға-
лардың
жеке
табыс
салығын
есептеу
үшін
221.
03.
006
және
221.
03.
004
еске-
ре
оты-
рып
221.
03.
005
26
1
01
2
02
Төлем көзде-
рінен салық салын-
байтын ЖТС
Жаңадан құрылған салық төлеу-
шілер бойынша
221.04
220.00, 200.00 нысан-
дарын
табыс
ететін
жеке
тұлға-
лардың
жеке
табыс
салығын
есептеу
үшін
221.
04.
004
және
221.
04.
002
еске-
ре
оты-
рып
221.
04.
003
1 03 1
Әлеуметтік салық
27
1
03
1
01
Әлеу-
меттік
салық-
тар
Деклара-
ция
600.00
ҚР
рези-
дент
заңды
тұлға-
лары,
сон-
дай-ақ ҚР-да тұрақты мекеме арқылы
қыз-
метін жүзеге асыра-
тын
рези-
дент емес
тер, мемле-
кеттік
меке-
мелерді және
құры-
лымдық бөлім-
шелері
бар
заңды тұлға-
ларды
қоспа-
ғанда
шетел-
дік
заңды тұлға-
лардың
фили-
алдары
мен
өкіл-
дік-
тері,
құры-
лымдық
бөлім-
шелері
бар
заңды
тұлға-
лар
1.
600.
00.
008
А,В,С
алу
600.
00.
003
А,В,С
2. Әр
келі-
сім-
шарт
бой-
ынша
бөлек
600.
02.
012
А,В,С
Құрылым-
дық бөлімше-
лер үшін төлеуге жататын әлеумет-
тік салық
сомалары-
ның есебі
601.00
Құры-
лымдық
бөлім-
шелері
бар
заңды
тұлға-
лар
601.
00.
002
А,В,С
Филиал/
өкілдік бойынша әлеумет-
тік салық есебі
601.01
Құры-
лымдық
бөлім-
шелері
бар
заңды
тұлға-
лар
601.
01.
001
А,В,С
28
1
03
1
01
Әлеу-
меттік
салық-
тар
Деклара-
ция
610.00
Мем. мекеме
610.
01.
011
А,В,С
29
1
03
1
01
Әлеу-
меттік
салық-
тар
Деклара-
ция
620.00
Қызмет-
тің же-
келеген түрле-
ріне
арнал-
ған арнаулы салық режимі-
нен
басқа арнаулы салық режимін қолда-
натын-
дарды
қоспа-
ғанда
жеке
кәсіп-
керлер;
жеке
нота-
риус-
тар,
адво-
каттар
620.
00.
007
А,В,С
30
1
03
1
01
Әлеу-
меттік
салық-
тар
Деклара-
ция
640.00
Қозға-
лыс
тірек аппа-
раттары
бұзыл-
ған,
есту, сөйлеу, көру
қабі-
летінен айырыл-
ған мүге-
дектер жұмыс істей-
тін,
Салық
кодексі-нің 121-
бабының 2-тарма
-ғында
белгі-
ленген талап-
тарға сәйкес
келетін
маман-
данды-
рылған
ұйымдар
640.
00.
016
А,В,С
31
1
03
1
01
Әлеу-
меттік
салық-
тар
Автомо-
биль жолдарын пайдала-
нушылар-
дың ауда-
рымдары-
ның есебі
641.00
Заң-
дарда
белгі-
ленген
тәр-
тіпте
ҚР-мен
жасал-
ған келі-
сім-
шарттар
бойынша
жұмыс
жасай-
тын
заңды
тұлға-
лар
641.
00.
004
А,В,С
32
1
03
1
01
Әлеу-
меттік
салық-
тар
Жұмыспен қамтуға жәрдем-
десу,
міндетті медицина-
лық сақ-
тандыру, мемле-
кеттік  әлеу-
меттік
сақтан-
дыру, зейнетақы төлеудің мемлекет-
тік орта-
лығы қорларына аударым-
дар қорының есебі
651.00
Заң-
дарда
белгі-
ленген
тәр-
тіпте
ҚР-мен
жасал-
ған
келі-
сім-
шарттар
бойынша жұмыс жасай-
тын
заңды
тұлға-
лар
651.
00.
005
А,В,С
651.
00.
010
А,В,С
651.
00.
015
А,В,С
651.
00.
020
А,В,С
1 04 1
Жергілікті салықтар
33
1
04
1
01
Заңды тұлға-
лар
мен жеке кәсіп-
керлер-
дің мүлкіне салына-
тын салық
Деклара-
ция
700.00
Мемле-
кеттік
мекеме-
лерді,
сондай-
ақ ҚР
Үкіме-
тімен
белгі-
ленген
көлік
құрал-
дарын
тұтыну
норма-
тивте-
рінің
шегінде
бірың-
ғай жер
салығын
төлеу-
шілер-
ді,
сондай-
ақ ҚР
Үкіме-
тінің
тізбесі
бойынша
маман-
данды-
рылған
ауыл
шаруа-
шылығы
техни-
касы
бойынша
бірың-
ғай жер
салығын
төлеу-
шілерді
қоса
алғанда
ауыл
шаруа-
шылығы
өнімде-
рін
өндіру-
шілерді
қоспа-
ғанда,
меншік,
шаруа-
шылық
жүргізу
және
жедел
басқару
құқы-
ғындағы
салық
салу
объек-
тілері
бар
заңды
тұлға-
лар

400.03
За
го-
лов-
ную
орга-
низа-
цию
400.
03.
011А
400.
03.
011В
400.
03.
011С
На 13 число
отчетного
налогового
периода.
На 23 число
отчетного
налогового
периода.
На 3 число
месяца,
следующего
за отчетным
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
м
е
с
я
ц
По
мес-
ту
реги-
стра-
ции
пла-
тель-
щика
акци-
за
48
1
05
2
11
Та-
бач-
ные
из-
де-
лия
без
филь-
тра
и
про-
чие
из-
де-
лия,
со-
дер-
жа-
щие
та-
бак,
про-
изве-
ден-
ные
на
тер-
рито-
рии
Рес-
пуб-
лики
Ка-
зах-
стан
400.
03.
022А
400.
03.
022В
400.
03.
022С
слу-
чае,
если
про-
из-
вод-
ство
без
филь-
тра)
На 13 число
отчетного
налогового
периода.
На 23 число
отчетного
налогового
периода
На 3 число
месяца,
следующего
за отчетным
49
1
05
2
29
Сырая неф-
ть,
газо-
вый
кон-
ден-
сат,
про-
изве-
ден-
ная
на
тер-
рито-
рии
Рес-
пуб-
лики
Ка-
зах-
стан
При-
ложе-
ние
N 4
к
Дек-
лара-
ции
400.04
За
го-
лов-
ную
орга-
низа-
цию
400.
04.
012А
Если
пред-
став-
лено
нес-
колько стра-
ниц
формы
400.
04, то
в на-
чис-
ление
берет-
ся об-
щая
сумма
этой
строки
На 13 число
отчетного
налогового
периода.
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
м
е
с
я
ц
По
мес-
ту
реги-
стра-
ции
пла-
тель-
щика
ак-
циза
400.
04.
012В
Если
пред-
став-
лено
нес-
коль-
ко
стра-
ниц
формы 400.
04,
то в
на-
чис-
ле-
ние
берет-
ся
общая
сумма
этой
строки
На 23 число
отчетного
налогового
периода
400.
04.
012С
Если
пред-
став-
лено
нес-
коль-
ко
стра-
ниц
формы
400.
04,
то в
на-
чис-
ление
берет-
ся
общая
сумма
этой
строки
На 3 число
месяца,
следующего за
отчетным
50
1
05
2
90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97
Бен-
зин
(за
иск-
люче-
нием
авиа-
цион-
но-
го),
диз.
топ-
ливо
соб-
ст-
вен-
ного
про-
из-
вод-
ства, реа-
ли-
зуе-
мый
про-
изво-
дите-
лями
оптом и в
роз-
ницу
и
реа-
ли-
зуе-
мый
юр. и
физ.
лица-
ми
оптом и в
розницу
Дек-
лара-
ция
по
ак-
цизу
400.05
или
доп.
фор-
ма
к
ст-
роке
400.07.
001
За
го-
лов-
ную
орга-
низа-
цию
400.
05.
007В
или
400.
07.
001С
(по
КБК
105
290,
105
291,
105
292,
105
293,
105
294,
105
295,
105
296,
105
297
ука-
зан-
ным в
гра-
фе А
или
В,
соот-
ветст-
венно)
Если
каж-
дому
КБК
соот-
ветст-
вует
нес-
коль-
ко
строк,
то в
на-
чис-
ление
берет-
ся
общая
сумма
этих
строк
При
от-
сут-
ст-
вии
у
орга-
низа-
ции
ст-
рук-
тур-
ных
под-
раз-
деле-
ний
раз-
но-
ска
осу-
ще-
ств-
ляет-
ся
из
формы 400.
05.
При
на-
ли-
чии
ст-
рук-
тур-
ных
под-
раз-
деле-
ний-
раз-
нос-
ка
осу-
ще-
ств-
ляет-
ся
из
до-
пол-
ни-
тель-
ной.
фор-
мы к
стро-
ке
400.
07.
001
На 13 число
отчетного
налогового
периода.
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
м
е
с
я
ц
По
мес-
ту
реги-
стра-
ции
пла-
тель-
щика
ак-
циза
400.
05.
007С
или
400.
07.
001D
(по
КБК
105
290,
105
291,
105
292,
105
293,
105
294,
105
295,
105
296,
105
297
ука-
зан-
ным в
графе
А или
В,
соот-
ветст-
венно)
Если
каж-
дому
КБК
соот-
ветст-
вует
нес-
коль-
ко
строк,
то в
начис-
ление
берет-
ся об-
щая
сумма
этих
строк
На 23 число
отчетного
налогового
периода
400.
05.
007 D
или
400.
07.
001 E
(по
КБК
105
290,
105
291,
105
292
105
293,
105
294,
105
295,
105
296,
105
297
ука-
зан-
ным в
графе
А или
В,
соот-
ветст-
венно)
Если
каж-
дому
КБК
соот-
ветст-
вует
нес-
коль-
ко
строк,
то в
начис-
ление
берет-
ся
общая
сумма
этих
строк
На 3 число
месяца,
следующего
за отчетным
51
1
05
2
90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97
Бен-
зин
(за
иск-
люче-
нием
авиа-
цион-
но-
го),
диз.
топ-
ливо
соб-
ст-
вен-
ного
про-
из-
вод-
ства,
реа-
ли-
зуе-
мый
про-
изво-
дите-
лями
оп-
том
и в
роз-
ницу
и
реа-
ли-
зуе-
мый
юр. и
физ.
лица-
ми
оптом и
роз-
ницу
Рас-
чет
ак-
циза
за
ст-
рук-
тур-
ное
под-
раз-
деле-
ние
431.00
За
ст-
рук-
тур-
ное
под-
раз-
деле-
ние,
кото-
рое
про-
изво-
дит
431.
00.
007В
(по
КБК
105
290,
105
291,
105
292,
105
293,
105
294,
105
295,
105
296,
105
297
ука-
зан-
ным в
графе
А)
Если
каж-
дому
КБК
соот-
ветст-
вует
нес-
коль-
ко
строк,
то в
на-
чис-
ление
берет-
ся
общая
сумма
этих
строк
На 13 число
отчетного
налогового
периода.
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
м
е
с
я
ц
По
мес-
ту
реги-
стра-
ции
ст-
рук-
тур-
ного
под-
раз-
деле-
ния
431.
00.
007С
(по
КБК
105
290,
105
291,
105
292,
105
293,
105
294,
105
295,
105
296,
105
297
ука-
зан-
ным в
графе
А)
Если
каж-
дому
КБК
соот-
ветст-
вует
нес-
коль-
ко
строк,
то в
на-
чис-
ление
берет-
ся
общая
сумма
этих
строк
На 23 число
отчетного
налогового
периода
431.
00.
007D
(по
КБК
105
290,
105
291,
105
292,
105
293,
105
294,
105
295,
105
296,
105
297
ука-
зан-
ным в
графе
А)
Если
каж-
дому
КБК
соот-
ветст-
вует
нес-
коль-
ко
строк,
то в
на-
чис-
ление
берет-
ся
общая
сумма
этих
строк
На 3 число
месяца,
следующего за
отчетным
52
1
05
2
24
Орга-
низа-
ция и
про-
веде-
ние
лоте-
рей
Дек-
лара-
ция
410.00
Юри-
ди-
чес-
кие
лица,
кото-
рые
осу-
щест-
вляют под-
ак-
циз-
ные
виды
дея-
тель-
ности
на
тер-
рито-
рии
РК
410.
00.
005
Не позднее
дня
регистрации
выпуска в
продажу
лотерейных
билетов
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
м
е
с
я
ц
По
мес-
ту
реги-
стра-
ции
пла-
тель-
щика
ак-
циза
1
05
3
Недропользование
53
1
05
3
02,  22
На-
лог
на
све-
рх-
при-
быль
Дек-
лара-
ция
540.00
Нед-
ропо-
льзо-
ва-
тели,
за
иск-
люче-
нием
осу-
щест-
вляю-
щих
дея-
тель-
ность
по
кон-
трак-
там
о
раз-
деле
про-
дук-
ции,
на
добы-
чу
обще-
расп-
рост-
ра-
нен-
ных
по-
лез-
ных
иско-
пае-
мых
и
под-
зем-
ных
вод,
а
также
ст-
рои-
тель-
ство
и
экс-
плуа-
та-
цию
под-
зем-
ных
соо-
руже-
ний,
не
свя-
зан-
ных
с
раз-
вед-
кой
и
до-
бы-
чей,
при
усло-
вии,
что
дан-
ные
конт-
ракты
не
пре-
дус-
мат-
ри-
вают
добы-
чу
дру-
гих
ви-
дов
по-
лез-
ных
ис-
ко-
пае-
мых.
540.
00.
017
(отра-
жает-
ся
начис-
лен-
ная
сумма
нало-
га по
конт-
рактам, заклю-
чен-
ных
до 1
янва-
ря
2004
года)
В
слу-
чае
при-
над-
леж-
нос-
ти
нало-
го-
пла-
тель-
щика
к
пере-
чню
сы-
рье-
виков на
КБК
105
322,
в  ос-
таль-
ных
слу-
чаях
на
КБК
105
302
Не
позд-
нее
15
апре-
ля
года,
сле-
дую-
щего
за
нало-
говым пе-
рио-
дом
Не
позд-
нее
10
рабо-
чих
дней
после
срока
сдачи
лик-
вида-
цион-
ной
декла-
рации
К
а
л
е
н
д
а
р
н
ы
й
г
о
д
В
на-
лого-
вый
орган по
месту реги-
стра-
ции
не
позд-
нее
10
числа меся-
ца,
сле-
дую-
щего
за
нало-
говым пе-
рио-
дом
540.
00.
025
(отра-
жает-
ся
на-
чис-
лен-
ная
сумма
нало-
га по
конт-
рактам заклю-
чен-
ных
после
1 ян-
варя
2004
года)
54
1
05
3
05  25
Бо-
нусы
Дек-
лара-
ция
по
под-
пис-
ному
бону-
су
510.00
физи-
чес-
кие
и
юри-
ди-
чес-
кие
лица,
осу-
щест-
вляю-
щие
опе-
рации
по
нед-
ро-
поль-
зова-
нию
в
Рес-
пуб-
лике
Ка-
зах-
стан
(да-
лее-
нед-
ро-
поль-
зова-
тели)
вклю-
чая
из-
вле-
чение
по-
лез-
ных
иско-
пае-
мых
из
тех-
но-
ген-
ных
мине-
раль-
ных
об-
разо-
ва-
ний.

400.03
Бас
ұйым
үшін
400.
03.
011A
400.
03.
011B
400.
03.
011C
46
1
05
2
11
Қазақ-
стан Респуб-лика-
сының аума-
ғында өнді-
рілген фильт-
рсіз темекі бұйым-
дары
және
құра-
мында
темекі
мен т.б.
бұйым-
дары бар
400.
03.
022А
400.
03.
022B
400.
03.
022C
47
1
05
2
29
Қазақ-
стан Респуб-
лика-
сының аума-
ғында өнді-
рілген шикі мұнай, газ
конден-
саты
Деклара-
цияға
N 4
қосымша
400.04
Бас
ұйым
үшін
400.
04.
012
A
Егер
400.04
ныса-
нының
бір-
неше
беті
табыс
етіл-
се, есеп-
теуге
осы
жол-
дың
жалпы
сомасы
алына-
ды
400.
04.
012
B
Егер
400.04
ныса-
нының
бір-
неше
беті
табыс
етіл-
се, есеп-
теуге
осы
жол-
дың
жалпы
сомасы
алына-
ды
400.
04.
012
C
Егер
400.04
ныса-
нының
бір-
неше
беті
табыс
етіл-
се, есеп-
теуге
осы
жол-
дың
жалпы
сомасы
алына-
ды
48
1
05
2
90, 91, 92, 93, 94, 95, 96,
97
Өнді-
руші көтерме бөлшек-
теп сататын және заңды және жеке тұлға-
лармен көтерме және бөлшек-
теп сататын өз
өнді-
рісінің бензині (авиа-
циялық-
ты қос-
паған-
да), дизель отыны
Акциз бойынша декла-
рация
400.05 немесе 400.07.
001 жолына қосымша нысан
Бас
ұйым
үшін
400.
05.
007
В
не-
месе
400.
07.
001С
(А неме-
се В баға-
нында көрсе-
тіл-
ген  105290, 105291 , 105292, 105293, 105294, 105295, 105296, 105297 БЖК бой-
ынша) Егер БЖК мәлі-
метіне бір-
неше жолдар сәйкес келсе, есеп-
теуге осы жол-
дар-
дың жалпы сома-
сы
алы-
нады
400.
05.
007
C
не-
месе
400.
07.
001D
(А неме-
се В баға-
нында көрсе-
тіл-
ген  105290, 105291,
105292, 105293, 105294, 105295, 105296, 105297 БЖК бой-
ынша) Егер БЖК мәлі-
метіне бір-
неше жолдар сәйкес келсе, есеп-
теуге осы жол-
дар-
дың жалпы сома-
сы
алы-
нады
400.
05.
007
D
не-
месе
400.
07.
001E
(А неме-
се В баға-
нында көрсе-
тіл-
ген  105290, 105291,
105292, 105293, 105294, 105295, 105296, 105297 БЖК бой-
ынша) Егер БЖК мәлі-
метіне бір-
неше жолдар сәйкес келсе, есеп-
теуге осы жол-
дар-
дың жалпы сома-
сы
алы-
нады
49
1
05
2
90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97
Өнді-
руші көтерме бөлшек-
теп сататын және заңды және жеке тұлға-
лармен көтерме және бөлшек-
теп сататын өз
өнді-
рісінің бензині (авиа-
циялық-
ты қос-
паған-
да), дизель отыны
Құрылым-
дық бөлімше үшін акциз есебі
431.00
Өнді-
ретін
құры-
лымдық
бөлімше
үшін
431.
00.
007
B (А неме-
се В баға-
нында көрсе-
тіл-
ген
105290,
105291, 105292,
105293, 105294, 105295, 105296, 105297 БЖК бой-
ынша) Егер БЖК мәлі-
метіне бір-
неше жолдар сәйкес келсе, есеп-
теуге осы жол-
дар-
дың жалпы сома-
сы
алы-
нады
431.
00.
007
C (А неме-
се В баға-
нында көрсе-
тіл-
ген
105290,
105291, 105292,
105293, 105294, 105295, 105296, 105297 БЖК бой-
ынша) Егер БЖК мәлі-
метіне бір-
неше жолдар сәйкес келсе, есеп-
теуге осы жол-
дар-
дың жалпы сома-
сы
алы-
нады
431.
00.
007
D (А неме-
се В баға-
нында көрсе-
тіл-
ген
105290,
105291, 105292,
105293, 105294, 105295, 105296, 105297 БЖК бой-
ынша) Егер БЖК мәлі-
метіне бір-
неше жолдар сәйкес келсе, есеп-
теуге осы жол-
дар-
дың жалпы сома-
сы
алы-
нады
50
1
05
2
24
Лоте-
реяны ұйым-
дастыру және өткізу
Деклара-
ция
410.00
ҚР
аума-
ғында
акциз-
делетін
қызмет
түр-
лерін
жүзеге
асыра-
тын
заңды
тұлға-
лар
410.
00.
005
1 05
3
Жер қойнауын пайдалану
51
1
05
3
02,  22
Үстеме пайдаға салық
Деклара-
ция
540.00
Егер
келі-
сім-
шарт-
тармен
пайдалы қазба-
лардың
өзге
түрле-
рін
өндіру
көздел-
мейтін
шартта,
өндіру өнімді бөлуге,
кең
тарал-
ған
пайдалы
қазба-
ларды
және
жер
асты
суларын өнді-
руге,
сондай-
ақ бар-
лауға
және
өнді-
руге
байла-
нысты
немесе
жер
асты
құры-
лыста-
рын
салуға
және
пайда-
лануға
арнал-
ған
келі-
сім-
шарт
бойынша
қызме-
тін
жүзеге
асыра-
тындар
540.
00.
017
(2004 жыл-
дың
1 қаң-
тары-
на дейін жаса-
сқан келі-
сім шарт-
тар
бой-
ынша есеп-
тел-
ген салық сома-
сы
көр-
сеті-
леді)
540.
00.
025
(2004 жыл-
дың
1 қаң-
тары-
на дейін жаса-
сқан келі-
сім шарт-
тар
бой-
ынша есеп-
тел-
ген салық сома-
сы
көр-
сеті-
леді)
52
1
05
3
05
25
Бонус-
тар
Қол қойыла-
тын бонус бойынша деклара-
ция
510.00
Техно-
гендік
мине-
ралды
құрам-
дардан
пайда-
лы
қазба
алуды
қоса
алғанда
Қазақ-
стан
Респуб-
лика-
сында
жер
қой-
науын
пайда-
лану
жөнін-
дегі
опера-
ция-
ларды
жүзеге
асыра-
тын
жеке
және
заңды
тұлға-
лар
(бұдан
әрі -
жер
қойна-
уын
пайда-
лану-
шылар).

** По Расчету суммы корпоративного подоходного налога, удерживаемого у источника выплаты доходов нерезидентов, формы 101.06 суммы корпоративного подоходного налога с нерезидентов к начислению (уменьшению) в лицевом счете налогового агента отражаются из данных дополнительных форм к строкам 101.06.001, 101.06.002, 101.06.003, 101.06.004, 101.06.005 расчета 101.06;
*** Расчет единого земельного налога представляется в первый год применения режима (для всех налогоплательщиков, применяющих данный спец. режим, 2002 год будет первым годом применения режима, так как до введения  Налогового  кодекса единый земельный налог вводился только как вид налога). В последующие налоговые периоды, в соответствии с пп.4 п.2  ст. 382  Налогового Кодекса, расчет текущего платежа представляется только при изменении данных в нем (при изменении базы для исчисления налога и т.д.). При непредставлении расчета в связи с неизменной налоговой базой для единого земельного налога размер текущего платежа определяется (начисляется) как 1/2 части общей суммы налога, исчисленного в декларации по единому земельному налогу за предыдущий налоговый период.
Приложение 22
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2005 г. N 346
Приложение N 18
к Правилам ведения лицевых счетов,
утвержденным приказом Председателя
Налогового комитета Министерства
финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Поступило в органы Казначейства
«"___"___________20__г.                   «"Утверждаю"
________________
________________
Руководитель налогового органа
(Ф.И.О., подпись, печать)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
"___" _________ 200__г .               ___________________
(дата составления)                     (место составления)
______________________________________________________________
(наименование налогового органа, РНН)
по заявлению _________________________________________________
(Ф.И.О. налогоплательщика (налогового агента), РНН ______________________________________________________________
или наименование налогоплательщика (налогового агента), РНН
о зачете/возврате: ___________________________________________
излишне (ошибочно) уплаченной суммы в бюджет,
______________________________________________________________
возмещение из бюджета НДС
в сумме _________________________________________________тенге
(цифрами и прописью)
Проверкой представленных материалов установлено,
что по лицевому счету налогоплательщика (налогового агента)
на "____"»____________200__г. числится излишне (ошибочно)
уплаченная сумма в бюджет, возмещение из бюджета НДС по налогу (платежу)_____________________________________________________
Указанная сумма образовалась на счете ______________________________________________________________
(ИИК, код налога (платежа), наименование налогового органа)
Подтверждение таможенного органа о наличии излишне уплаченных
сумм таможенных платежей и налогов в бюджет __________________
(дата, номер, кем выдано)
Подлежит перечислению ________________________________________
(ИИК, код налога (платежа), его
______________________________________________________________
наименование, бенефициар и его РНН)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(РНН, наименование структурного подразделения, Ф.И.О
физического лица, РНН физического лица, номер счета)*
КНП________
______________________________________________________________
(наименование банка бенефициара; органа Казначейства)
БИК, Кбе __________________
Начальник отдела ______________          Ф.И.О. _____________
(подпись)
Работник отдела  ______________          Ф.И.О. ______________
(подпись)
* заполняется в случае, если производится зачет структурному подразделению или возврат физическому лицу.
Приложение 23
к приказу Председателя
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2005 г. N 346

** Салық агентінің дербес шотында есептелуге (азаюға) резидент еместерден корпорациялық табыс салығының сомасының 101.06 нысаны резидент еместердің табыс төлем көзінен алынатын Корпорациялық табыс салық сомасының есебі бойынша 101.06 есебінің 101.06.001, 101.06.002, 101.06.003, 101.06.004, 101.06.005 жолдарының осы қосымша нысандарды негізге алып көрсетіледі:
*** Бірыңғай жер салығының есебі қолданудың бірінші жылында ұсынылады (Осы режимді қолданатын барлық салық төлеушілер үшін, 2002 жыл режим қолданудың бірінші жылы болып табылады, өйткені Салық кодексі енгізілгенге дейін бірыңғай жер салығы салық түрі ретінде жүргізілді). Салық кодексінің 382-б. 2-т. 4-тармақшасына сәйкес келесі салық кезеңдерінде ағымдағы төлемдердің есебі тек оның деректері өзгергенде ғана табыс етіледі салықты есептеу үшін базаны өзгерту кезінде және т.б.). Бірыңғай жер салығы үшін өзгертілмейтін салық базасына байланысты есеп берілмеген жағдайда, ағымдағы төлем мөлшері алдыңғы салық кезеңі үшін бірыңғай жер салығы бойынша декларацияда есептелген жалпы салық сомасының - бөлігі ретінде айқындалады (есептеледі).
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 22-қосымша
N 18 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
200___ж . "___"» _______                    "Бекітемін"
Қазынашылық органына
келіп түсті                          _____________________________
_____________________________
Салық органының басшысы
(аты-жөні, қолы, мөрі)
ҚОРЫТЫНДЫ
200___ж . "___"» _______                  _____________________
(жасау күні)                        (жасау орны)
__________________________________________________________________
(СТН салық комитетінің атауы,)
есепке жатқызу/қайтару туралы_____________________________________
(СТН, салық төлеушінің
__________________________________________________________________
(салық агентінің) аты-жөні,)
өтініш бойынша:
__________________________________________________________________
__________________________________________________теңге сомасында
(сандармен және жазбаша)
ҚҚС-ты бюджеттен өтеу, бюджетке артық (қате) төленген сома
(керегін сызыңыз)
Берілген материалдар тексерісімен_________________________________
__________________________________________________________________
нәтижесінде құралған _____________________________________________
салық (төлем) бойынша 200___ ж. "___"»________________ салық
төлеушінің жеке шоты бойынша ҚҚС-ты бюджеттен өтеу, бюджетке артық
(қате) төленген сома бар
Көрсетілген сома ______________________
(БЖК, салық (төлем) коды)  200__ж. "___"»__________
шотына есептелді немесе қалыптасты _______________________
Бюджетке артық төленген кеден төлемдері мен салықтарының бар
екендігін кеден органының растауы  _______________________________
(күні, нөмірі, кім берді)
аударуға жатады
__________________________________________________________________
(бенефициар банк, СТН, БЖК, салық (төлем) коды, оның атауы)
__________________________________________________________________
(құрылымдық бөлімнің СТН-і, атауы, жеке тұлғаның аты-жөні, жеке
тұлғаның СТН-і, шот нөмірі)*
операция түрі ____________________________________________________
БЖК, Кбе______________________________
Бөлім бастығы ____________________        Аты-жөні________________
(қолы)
Бөлім қызметкері __________________       Аты-жөні _______________
(қолы)
* - құрылымдық бөлімшеге немесе жеке тұлғаға есепке жатқызу
жүргізілген жағдайда толтырылады
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 23-қосымша

от 40 до 80 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридическое лицо
от 200
до 400
МРП
на код адм.штрафа "204101"
88-1
Нарушение законодательства Республики Казахстан
об обязательном социальном страховании
ч.2
Неисполне-
ние либо ненадлежа-
щее испол-
нение обя-
занности по пере-
числению социальных отчислений в Государ-
ственный фонд социального страхования индивидуаль-
ным пред-
принима-
телем, частным нотариусом, адвокатом, юридическим лицом или его долж-
ностными лицами
должностные лица
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
индивидуальные предпринима-
тели, частные нотариусы, адвокаты и юридические лица
50% от
суммы непере-
числен-
ных (нес-
воевре-
менно пере-
числен-
ных) социаль-
ных отчис-
лений
на код адм.штрафа "204101"
138
Незаконная банковская деятель-
ность
физические лица
до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
должностные лица
от 50 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
до 500 МРП
на код адм.штрафа "204101"
140
Нарушение правил вывоза или отправки сырья, продовольственных и промышленных товаров за пределы Республики Казахстан
ч.2
Те же действия, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного частью первой настоящей статьи
физические лица
до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
индивидуальные предприниматели и должностные лица
до 15 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
до 60 МРП
на код адм.штрафа "204101"
143
Занятие запрещен-
ными видами предприни-
мательской деятель-
ности
физические лица и должностные лица
до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
юридические лица
до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
146
Непред-
ставление или нес-
воевремен-
ное пред-
ставление информации о пред-
принима-
тельской деятель-
ности
физические лица
до 2 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
148
Осуществ-
ление предприни-
мательской деятель-
ности без соответст-
вующей перереги-
страции юридичес-
кого лица,
филиала, представи-
тельства
юридическое лицо
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
154
Лжепред-
принима-
тельство
физические лица
от 5 до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
юридические лица
от 10 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
155
Неправо-
мерные действия при банк-
ротстве
ч.1
Сокрытие имущества или иму-
щественных обязательств, све-
дений об имуществе, его раз-
мере, место-
нахождении либо иной информации об иму-
ществе, передача имущества в иное владение, отчуждение или уничто-
жение иму-
щества,
а равно сокрытие, уничтоже-
ние, фаль-
сификация бухгалтер-
ских и иных
учетных документов, отражающих экономичес-
кую дея-
тельность, если эти действия совершены при банк-
ротстве или в пред-
видении банкротства и не имеют признаков уголовно наказуемого деяния
должностное лицо или собственник организации-
должника либо индивидуальный предпринима-
тель
до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
юридическое лицо
до 500 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Неправомер-
ное удов-
летворение имуществен-
ных требо-
ваний отдельных кредиторов должностным лицом, собственни-
ком органи-
зации-
должника или инди-
видуальным предприни-
мателем, знающим о своей фактической состоятель-
ности (банкрот-
стве), заведомо в ущерб другим кредиторам, а равно принятие такого удовлетво-
рения кредитором, знающим об отданном ему пред-
почтении несостоя-
тельным должником в ущерб другим кредиторам, если дейст-
вия не причинили крупный ущерб
индивидуальный предприниматель и должностное лицо
до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
юридическое лицо
до 1000 МРП
на код адм.штрафа "204101"

40-80 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлға
200-400 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
88-1
Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу
ч.2
Жеке кәсіпкер-
дің, жеке нотариустың, адвокаттың, заңды тұлғаның немесе оның лауазымды тұлғаларының Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша міндеттерді орындамауы немесе тиісінше орындамауы
лауазымды тұлғалар
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
жеке кәсіпкерлер, жеке нотариустар, адвокаттар және заңды тұлғалар
аударыл-
маған (уақтылы аударыл-
маған) әлеумет-
тік аударым-
дардан 50%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
138
Заңсыз банк қызметтері
жеке тұлғалар
40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
лауазымды тұлғалар
50-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
500 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
140
Қазақстан Республикасының шегінен шикізат, азық-түлік және өнеркәсіп тауарларын әкету немесе жіберудің ережелерін бұзу
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданғаннан кейін жыл ішінде қайталап
жасалған сол іс-әрекеттер
жеке тұлғалар
10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
15 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
60 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
143
Кәсіпкерлік қызметтің тыйым салынған түрлерімен айналысу
жеке тұлғалар мен лауазымды тұлғалар
50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
заңды тұлғалар
100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
146
Кәсіпкерлік қызмет туралы ақпаратты бермеу немесе уақтылы бермеу
жеке тұлғалар
2 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
148
Заңды тұлғаның, филиалының, өкілдіктің тиісінше қайта тіркеусіз кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруы
заңды тұлға
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.айыппұл кодына
сот орган-
дары
154
Жалған кәсіпкерлік
жеке тұлғалар
5-10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
заңды тұлғалар
10-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
155
Банкроттық кезіндегі заңсыз іс-әрекеттер
ч.1
Мүлік немесе мүліктік міндеттемесін, мүлік, оның мөлшері, орна-
ласқан орны
туралы мәліметі
болмаса
мүлік, мүлікті басқаның иелігіне беру, мүлікті аласта-
ту немесе жою туралы басқа-
лай ақпараттар-
ды жасыру, ал жасыру, жою,  егер бұл әрекеттер банкроттық кезінде немесе банкротқа әкелетін жағдайда экономикалық
қызметте көрі-
ніс табатын бухгалтерлік және өзге де
есеп құжаттарын
бұрмалаумен тең
лауазымды тұлға немесе борышкер-
ұйымның меншіктену-
шісі болмаса
жеке кәсіпкер
100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
заңды тұлға
500 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.2
Лауазымды тұлғалардың, борышкер-ұйым-
ның меншіктену-
шісінің немесе өзінің нақты жағдайы (банкроттық) туралы білетін
жеке кәсіпкер-
дің жекелеген кредиторлардың мүліктік талаптарын
заңсыз қанағат-
тандыруы, басқа
кредитке көрі-
неу залал
жеке кәсіпкер және лауазымды тұлға
100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
заңды тұлға
1000 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына

156
Предна-
меренное банкрот-
ство
индивидуальный предпринима-
тель и долж-
ностное лицо
до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
юридическое лицо
до 500 МРП
на код адм.штрафа "204101"
157
Ложное банкрот-
ство
индивидуальный предпринима-
тель и долж-
ностное лицо
до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
юридическое лицо
до 500 МРП
на код адм.штрафа "204101"
163
Нарушение правил оборота этилового спирта или
алкоголь-
ной про-
дукции,
а равно произ-
водство этилового спирта или
алкоголь-
ной про-
дукции, не
соответ-
ствующих установ-
ленным стандартам
физические лица
от 100 до 150 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
должностные лица
от 150 до 200 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридическое лицо
от 500 до 700 МРП
на код адм.штрафа "204101"
166
Неполная и
несвое-
временная уплата неналого-
вых пла-
тежей в бюджет
физические лица
до 5 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
до 25 МРП
на код адм.штрафа "204101"
205
Нарушение срока постановки на налоговый
учет в налоговом органе
ч.1
Нарушение установлен-
ного законо-
дательными актами РК срока подачи заявления о
постановке на регист-
рационный учет в налоговом органе, кроме случая, предус-
мотренного частью второй настоящей статьи
физические лица
от 5 до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Нарушение установлен-
ного зако-
нодатель-
ными актами
РК срока подачи заявления о
постановке на регист-
рационный учет в налоговом органе более чем на девяно-
сто дней
физические лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
от 10 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 40 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.3
Нарушение налогопла-
тельщиком установлен-
ного законо-
дательными актами РК срока подачи заявления в
налоговый орган о постановке на учет в качестве плательщика налога на добавленную стоимость
должностные лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
50% от суммы облаг. оборота за каждый месяц непоста-
новки на учет
на код адм.штрафа "204101"
ч.4
Нарушение налого-
платель-
щиком уста-
новленного налоговым законо-
дательством РК срока регистрации в налоговых
органах по месту реги-
страцион-
ного учета начала осу-
ществления отдельных видов пред-
принима-
тельской деятель-
ности, установлен-
ных нало-
говым законо-
дательством
индивидуальные предпринима-
тели и должностные лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
юридические лица

156
Қасақана банкроттық
жеке кәсіпкер және лауазымды тұлға
50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
заңды тұлға
500 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
157
Жалған банкроттық
жеке кәсіпкер және лауазымды тұлға
50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
заңды тұлға
500 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
163
Этил спирті немесе алкоголь өнімдерінің айналымы ережелерін бұзу, ал белгіленген стандартқа сәйкес келмейтін этил спирті немесе алкоголь өнімдерінің өндірісіне тең
жеке тұлғалар
100-150 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
лауазымды тұлғалар
150-200 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлға
500-700 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
166
Бюджетке төленетін салықтық емес төлемдерді толық және уақытылы төлемеу
жеке тұлғалар
5 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
25 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
205
Салық органында салық есебіне қою мерзімін бұзу
ч.1
Осы баптың екінші бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, салық органына тіркеу есебіне қою туралы өтінішті берудің ҚР заңнама актілерінде белгіленген мерзімін бұзу
жеке тұлғалар
5-10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.2
Салық органында тоқсан күннен артық тіркеу есебіне қою туралы өтінішті берудің ҚР заңнама актілерінде белгіленген мерзімін бұзу
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық
орган-
дары
лауазымды тұлғалар
10-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
40-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.3
Қосылған құн салығын төлеуші
ретінде есепке қою туралы салық органына өтініш берудің ҚР заңнама актілерінде белгіленген мерзімін салық төлеушінің бұзуы
лауазымды тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
әр ай үшін есепке қойылма-
ған салық салына-
тын айналым-
дар сомасы-
нан
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.4
Салық заңнамасымен белгіленген кәсіпкерлік қызметтің жекелеген түрлерін жүзеге
асырудың басын-
да тіркеу есебінің орны бойынша салық органдарында тіркеудің ҚР салық заңнама-
сында белгілен-
ген мерзімін салық төлеуші-
нің бұзуы
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
заңды тұлғалар

от 50 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.5
Деяния, предус-
мотренные частью четвертой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания
индивидуальный предпринима-
тель и должностное лицо
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
юридическое лицо
от 100 до 200 МРП
на код адм.штрафа "204101"
205-
1
Неправо-
мерное осуществ-
ление деятель-
ности при применении специаль-
ного нало-
гового режима
физические лица и инди-
видуальные предпринима-
тели
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
юридические лица
от 40 до 60 МРП
на код адм.штрафа "204101"
206
Непредставление налоговой отчетности, а также документов, необходимых для проведения мониторинга налогоплательщика
ч.1
Непредстав-
ление налого-
платель-
щиком в налоговый орган налоговой отчетности в срок, установлен-
ный законо-
дательными актами РК, кроме случая, преду-
смотренного частью второй настоящей статьи
физические лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
индивидуальные предприниматели и должностные лица
от 40 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 60 до 80 МРП
на коды
соотв.
налогов и
других
обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
ч.2
Непредстав-
ление налогопла-
тельщиком налоговой отчетности в налоговый
орган по истечении девяноста дней от установлен-
ного законо-
дательными актами РК срока пред-
ставления такой отчетности
физические лица
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
индивидуальные предпринима-
тели и должностные лица
от 50 до 70 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 80 до 100 МРП
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
ч.3
Непредстав-
ление в срок, уста-
новленный уполномо-
ченным государ-
ственным органом, либо отказ в представ-
лении налогопла-
тельщиком документов (в том числе в электронном виде),
а также налоговой отчетности по элект-
ронному мо-
ниторингу, необходимых для прове-
дения мони-
торинга налогопла-
тельщиков
индивидуальные предпринима-
тели и должностные лица
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
юридические лица
от 200 до 500 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.4
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью третьей настоящей статьи
индивидуальный предпринима-
тель и должностное лицо
от 50 до 70 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
юридическое лицо
от 500 до 1000 МРП
на код адм.штрафа "204101"
207
Сокрытие объектов налого-
обложения
физические лица

50-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.5
Әкімшілік жаза қолданғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған осы баптың төртінші бөлігінде көзделген әрекет
жеке кәсіпкер және заңды тұлға
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
заңды тұлға
100-200 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
205-1
Арнаулы салық режимін қолдану кезінде қызметті заңсыз жүзеге асыру
жеке тұлғалар және жеке кәсіпкерлер
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
заңды тұлғалар
40-60 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
206
Салық есептемесін, сондай-ақ салық төлеушіге мониторинг өткізу үшін қажетті құжаттарды бермеу
ч.1
Осы баптың екінші бөлігін-
де көзделген жағдайлардан басқа, ҚР
заңнама актілерінде белгіленген мерзімде салық есептемесін салық органына
салық төлеуші-
лердің бермеуі
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
40-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
60-80 АЕК дейін
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті
салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
ч.2
ҚР заңнама актілерінде белгіленген осындай есеп берудің мерзі-
мінен тоқсан күн өтуі бойынша салық органына салық есептемесін салық төлеуші-
нің бермеуі
жеке тұлғалар
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
50-70 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
80-100 АЕК дейін
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
ч.3
Салық төлеуші-
лердің мониторингін өткізу үшін қажетті құжаттарды (соның ішінде электронды түрде), сондай-
ақ салық есептемесін салық төлеуші-
нің бермеуі болмаса беруден
бас тартуы
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
заңды тұлғалар
200-500 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.4
Осы баптың үшінші бөлі-
гінде көзделген
әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке кәсіпкер және лауазымды тұлға
50-70 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
заңды тұлға
500-1000 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
207
Салық салу объектілерін жасыру
жеке тұлғалар

от 5 до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
150% от суммы налогов и других обяза-
тельных плате-
жей, под-
лежащих уплате по сок-
рытому объекту налого-
обложе-
ния
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью первой настоящей статьи
физические лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностное лицо
от 50 до 70 МРП
на код адм.штрафа "204101"
индивидуальный предприниматель и юридическое лицо
200% от суммы налогов и дру-
гих обя-
затель-
ных пла-
тежей, подле-
жащих уплате по сок-
рытому объекту налого-
обложе-
ния
на код адм.штрафа "204101"
208
Нарушение правил учета доходов,
расходов и объектов налогообложения
ч.1
Отсутствие у налого-
плательщика учета доходов, расходов и объектов налого-
обложения или веде-
ние его с нарушением установлен-
ного законо-
дательством РК порядка,
кроме случая, пре-
дусмотрен-
ного частью
третьей настоящей статьи
должностные лица
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
10% от стоимости неучтен-
ных товаров
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью первой настоящей статьи
должностное лицо
от 50 до 70 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
индивидуальный предпринима-
тель и юридическое лицо
20% от стоимости неучтен-
ных товаров (работ, услуг)
на код адм.штрафа "204101"
ч.3
Неотражение в учетной документации операций по учету и реализации товаров (работ, услуг)
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
10% от стои-
мости неучтен-
ных товаров
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
208-1
Уклонение от уплаты начислен-
ных (дона-
численных) сумм налогов и других обязатель-
ных пла-
тежей в бюджет
физические лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностное лицо
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
индивидуальный предпринима-
тель и юридическое лицо
от 50% от суммы произве-
денных расчетов
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право
нарушения
209
Занижение сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет
ч.1
Занижение сумм
налогов и
других обязатель-
ных плате-
жей в декларации
физические лица
от 5 до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
от 40 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
50% от доначис-
ленной  суммы налогов и др.
обяз.
платежей в бюджет
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
ч.2
Завышение суммы убытка в декларации для целей обложения корпоратив-
ного подо-
ходного налога или индивиду-
ального подоходного налога
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
50% от суммы корпо-
рат.под.
налога или индивид.
под.
налога, исчис-
ленного от суммы
убытка, завышен-
ной в декла-
рации
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы
ч.3
Занижение налого-
платель-
щиком сумм текущих платежей в бюджет
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
50% от занижен-
ной суммы текущих платежей
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы
ч.4
Превышение суммы фактически исчислен-
ного корпо-
ративного подоходного налога или индивиду-
ального подоходного налога за налоговый период над суммой исчисленных авансовых платежей в течение налогового периода в размере более десяти процентов
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
70% от суммы превы-
шения факти-
ческого налога
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы
ч.5
исключен
ч.6
Занижение сумм налогов, входящих в расчет стоимости патента, юридическим лицом-
производи-
телем сельско-
хозяйствен-
ной про-
дукции, производя-
щим расчеты
с бюджетом на основе патента
юридические лица
50% от занижен-
ной суммы налогов без умень-
шения при расчете стои-
мости патента
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы

5-10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
жасырыл-
ған салық салына-
тын объекті бойынша төленуге тиісті салық және басқа да
міндетті төлемдер сомаларынан 150%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайта-
лап жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлға
50-70 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
жеке кәсіпкер және заңды тұлға
жасырыл-
ған салық салына-
тын объекті бойынша төленуге тиісті салық және басқа да
міндетті төлемдер сомаларынан 200%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
208
Кіріс, шығыс және салық салу объектілері есебінің ережелерін бұзу
ч.1
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, кіріс, шығыс және салық салу объектілері есебінің салық төлеушіде болмауы немесе оны ҚР заңнамасында белгіленген тәртіпті бұза отырып енгізу
лауазымды тұлғалар
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Есепке алынба-
ған тауар-
лардың құнынан 10%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайта-
лап жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға
50-70 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
жеке кәсіпкер және заңды тұлға
Есепке алынба-
ған тауар-
лардың (жұмыстардың,
қызмет-
тердің) құнынан 20%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.3
Есеп құжаттама-
сында тауарлар-
ды (жұмыстарды,
қызмет көрсетулерді) есепке алу және өткізу бойынша операциялардың көрсетілмеуі
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Есепке алынба-
ған тауар-
лардың құнынан 10%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-дары
208-1
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген (қоса есептелген) сомаларын төлеуден жалтару
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлға
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
жеке кәсіпкер және заңды тұлғалар
Жүргі-
зілген есептер сомала-
рынан 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
209
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер сомасының кемітілуі
ч.1
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер сомасының декларацияда кемітілуі
жеке тұлғалар
5-10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
40-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
мінд. төлем-
дердің қоса есептел-
ген сомасы-
нан 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
ч.2
Корпорациялық табыс салығын немесе жеке табыс салығын салудың мақсаттары үшін
декларацияда залал сомасының өсуі
жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар
Деклара-
цияда көтерің-кі залал
сомасы-
нан есептел-
ген корпо-
рациялық табыс салығы немесе жеке табыс салығы-
ның сомасы-
нан 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары
ч.3
Салық төлеушілерге бюджетке төленетін ағымдағы төлемдердің сомасын  кеміту
жеке кәсіпкерлер
және
заңды тұлғалар
Ағымдағы төлем-
дердің кемітіл-
ген сомасы-
нан 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары
ч.4
Салық кезеңі ішінде он проценттен артық көлемде төленген аванстық төлем-
дер сомасынан салық кезеңі үшін нақты есептелген корпорациялық табыс салығы немесе жеке табыс салығы сомасының асып түсуі
жеке кәсіпкерлер
және
заңды тұлғалар
Нақты салықтың артуынан 70%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары
ч.5
Алынып тасталған
ч.6
Бюджетпен патент негізін-
де есеп айырысатын ауыл шаруашылы-
ғы өнімдерін өндіруші заңды тұлғаның патент
құнына енетін салықтар сома-
сын төмендетуі
заңды тұлғалар
Патент құнын есептеу кезінде азайтуды ескеру-
сіз төмен-
детілген салықтар сомасына 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары

210
Невыполнение налоговым агентом и иными уполномоченными органами (организациями) обязанности по удержанию и (или) перечислению налогов и других обязательных платежей в бюджет
ч.1
Неудержание или непол-
ное удержа-
ние налого-
выми аген-
тами и иными упол-
номоченными органами (организа-
циями) сумм
налогов и других обя-
зательных платежей, подлежащих удержанию и пере-
числению в бюджет в соответст-
вии с нало-
говым законо-
дательством
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
50% от неудер-
жанной суммы налогов и других
обяз.
платежей в бюджет
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы
должностные лица
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Неперечис-
ление или неполное перечисле-
ние налого-
выми аген-
тами и иными упол-
номоченными органами (организа-
циями), оп-
ределенными налоговым законода-
тельством, удержанных сумм налогов и других обязатель-
ных плате-
жей в бюджет, подлежащих перечисле-
нию в бюджет в соответст-
вии с налоговым законо-
дательством
индивидуальные предпринима-
тели и юридические лица
50% от непере-
числен-
ной суммы налогов и других
обяз.
платежей в бюджет
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы
должностные лица
на код адм.штрафа "204101"
211
Выписка фиктивного счета-
фактуры
индивидуальные предпринима-
тели
от 40 до 50 МРП
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
нало-
говые органы
должностные лица
от 40 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
200% от суммы НДС, включен-
ной в счет-
фактуру
на коды соотв.
налогов и других обязат.
платежей в бюджет, по кот.
допущены админ.
право-
нарушения
212
Нарушение порядка допуска на тер-
риторию рынка
должностные лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью первой настоящей статьи
должностные лица администрации рынка
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
213
Нарушение правил ввоза, транспор-
тировки, произ-
водства, хранения и реали-
зации под-
акцизных товаров
физические лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
должностные лица
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 100 до 200 МРП с конфис-
кацией под-
акцизных товаров.
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью первой настоящей статьи
физические лица

210
Салық агентінің және өзге де уәкілетті органдардың (ұйымдардың) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді ұстау және (немесе) аудару бойынша міндеттемелерді орындамауы
ч.1
Салық заңнама-
сына сәйкес бюджетке ұстауға және аударуға жататын салық және бюджетке төленетін басқа
да міндетті
төлемдердің сомасын салық агенттерінің және өзге де уәкілетті органдардың (ұйымдардың) ұстамауы немесе толық ұстамау
жеке кәсіпкерлер, лауазымды тұлғалар және заңды
тұлғалар
Салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлемд. ұсталын-
баған сомасы-
нан 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары
ч.2
Салық заңнамасында айқындалған салық агенттері
және өзге де уәкілетті органдардың салық заңнама-
сына сәйкес бюджетке аударуға жататын салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің ұсталған сома-
сын аудармауы немесе толық аудармауы
жеке кәсіпкерлер, лауазымды тұлғалар және заңды тұлғалар
cалық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің аударыл-маған сомасы-
нан 50%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары
211
Жалған шот-фактураның көшірмесі
жеке кәсіпкерлер
40-50 АЕК дейін
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
40-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
Шот-
фактура-
ға қосылған ҚҚС сомасы-
нан 200%
әкімші-
лік құқық бұзушы-
лықтар жіберіл-
ген тиісті салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дердің кодына
212
Базар аумағына жіберу тәртібін бұзу
лауазымды тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайта-
лап жасалған сол әрекет
лауазымды тұлғалар администра-
ции рынка
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
213
Акцизделетін тауарларды әкелу, тасымалдау, өндіру, сақтау және өткізу ережелерін бұзу
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
лауазымды тұлғалар
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
акциз-
делетін тауар-
ларды тәркілей отырып 100-200-ге дейінгі АЕК
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар

от 10 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
должностное лицо
от 40 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 500 до 1000 МРП с конфиска-
цией подакциз-
ных товаров
на код адм.штрафа "204101"
214
Нарушение порядка и правил маркировки
физические лица
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
должностные лица
от 20 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
юридические лица
от 300 до 500 МРП с конфис-
кацией товаров, маркиро-
ванных с нару-
шением порядка и пра-
вил марки-
ровки
на код адм.штрафа "204101"
215
Нарушение порядка применения контрольно-кассовых машин с фискальной памятью
ч.1
Нарушение порядка применения контрольно-
кассовых машин с фискальной памятью путем продажи товаров или оказания услуг без применения контрольно-
кассовых машин с фискальной памятью либо с применением неисправ-
ной, не зарегистри-
рованной в налоговых органах машины, либо с применением контрольно-
кассовой машины с фискальной памятью в нефискаль-
ном режиме
индивидуальные предпринима-
тели и должностные лица
от 5 до 25 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.2
Невыдача налого-
платель-
щиком при применении контрольно-
кассовых машин с фискальной памятью кассового чека покупателю либо выдача
чека на сумму меньше или больше уплаченную за товар (работу, услугу)
индивидуальные предпринима-
тели и должностные лица
от 5 до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.3
Те же действия, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренных частями первой и второй настоящей статьи
индивидуальные
предпринима-
тели и должностные лица
от 10 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
216
Неиспол-
нение обязан-
ностей, преду-
смотренных налоговым законода-
тельством, должност-
ными лицами банков и других организа-
ций,осуще-
ствляющих отдельные виды банковских операций, фондовых бирж
должностные лица
от 10 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью первой настоящей статьи
должностные лица
от 20 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
217
Неисполнение банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных налоговым законодательством
ч.1
Неисполне-
ние банками
и организа-
циями, осуществ-
ляющими отдельные виды банковских операций, обязан-
ностей, установлен-
ных нало-
говым законо-
дательством
юридические лица
5% от суммы совер-
шенных расход-
ных опе-
раций по бан-
ковским счетам налого-
платель-
щиков
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.2
Непере-
числение или несвое-
временное пере-
числение банками и организа-
циями, осуществля-
ющими отдельные виды банковских операций, сумм налогов
и других обязатель-
ных плате-
жей в бюджет, раз-
мещенных по догово-
рам об условном банковском вкладе
юридические лица
50% от суммы непереч. или несвое-
временно переч.
налога и др.
обяз.
платежа в бюд-
жет, раз-
мещен-
ного на бан-
ковском вкладе
на код адм.штрафа "204101"

10-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
лауазымды тұлғалар
40-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
акциз-
делетін тауар-
ларды тәркілей отырып 500-1000-ге дейінгі АЕК
"204101" әкім.
айыппұл кодына
214
Таңбалау тәртібі мен ережелерін бұзу
жеке тұлғалар
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
лауазымды тұлғалар
20-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
заңды тұлғалар
таңбалау тәртібі мен ереже-
лерін бұза отырып, таңба-
ланған тауар-
ларды тәркілеумен 300-500-ге дейінгі АЕК
"204101" әкім.
айыппұл кодына
215
Фискальды жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану тәртібін бұзу
ч.1
Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолданбастан тауарларды сату немесе қызмет көрсету арқылы болмаса бұзылған, салық
органдарында тіркелмеген машиналарды қолданумен не фискальды режимде емес фискальды
жады бар бақылау-касса машиналарын қолданумен фискальды
жады бар бақылау-касса машиналарын қолданудың тәртібін бұзу
жеке кәсіпкерлер
және
лауазымды тұлғалар
5-25 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.2
Салық төлеуші-
нің фискальды жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану кезінде
сатып алушыға чек бермеуі болмаса тауарға
(жұмысқа, қызмет
көрсетуге) төленгеннен аз немесе көп сомаға чек беру
жеке кәсіпкерлер
және
лауазымды тұлғалар
5-10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.3
Осы баптың бірінші бөлігі-
нде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайта-
лап жасалған сол әрекет
жеке кәсіпкерлер
және
лауазымды тұлғалар
10-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
216
Банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін, қор биржаларын жүзеге асыратын
басқа да ұйымдардың лауазымды тұлғаларының салық заңнамасында көзделген міндеттемелерді орындамауы
лауазымды тұлғалар
10-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
лауазымды тұлғалар
20-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
217
Банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың салық заңнамасында белгіленген міндеттемелерді орындамауы
ч.1
Банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдардың салық заңнамасында белгіленген міндеттемелерді орындамауы
заңды тұлғалар
Салық төлеу-
шілердің банк шотта-
рынан жүзеге асырыл-
ған шығыс опера-
цияла-
рының сомасына 5%
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.2
Банктер мен банктік операциялардың жекелеген түр-
лерін жүзеге асыратын ұйымдардың шартты банктік салымдар туралы
шарт бойынша орналастырылған салық және бюджетке төле-
нетін басқа да міндетті төлем-
дер сомасын аудармау немесе
уақытылы аудармау
заңды тұлғалар
Банктік салымда орналас-
тырылған салық және бюджетке төлене-
тін басқа да
міндетті төлем-
дерді аудармау немесе уақтылы аудармау сомасы-
нан 50%
"204101" әкім.
айыппұл кодына

218
Представ-
ление заведомо ложных сведений о банков-
ских операциях
должностные лица
от 10 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
219
Невыполнение законных требований органов
налоговой службы и их должностных лиц
ч.1
Невыполне-
ние налого-
платель-
щиком законных требований органов налоговой службы и их долж-
ностных лиц
физические лица
от 5 до 10 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностные лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью первой настоящей статьи
физические лица
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
ч.3
Незаконное воспрепят-
ствование доступу должност-
ного лица органа налоговой службы, проводящего налоговую проверку, на терри-
торию или
в помеще-
ние, ис-
пользуемые налого-
платель-
щиком (кроме жилых помещений) для пред-
принима-
тельской деятель-
ности
индивидуальные предпринима-
тели и должностные лица
от 40 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.4
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью третьей настоящей статьи
должностные лица и индиви-
дуальные пред-
приниматели
от 50 до 70 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
358
Невыполнение местными исполнительными органами и иными уполномоченными органами обязанностей, установленных налоговым законодательством
ч.1
Неперечис-
ление, нес-
воевремен-
ное или неполное перечисле-
ние мест-
ными испол-
нительными органами или упол-
номоченными органами сумм налогов и других обя-
зательных платежей в бюджет, подлежащих перечисле-
нию в бюджет в соответст-
вии с налоговым законо-
дательством органами, указанными в настоящей
части
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.2
Непредстав-
ление, не-
своевремен-
ное, не-
достоверное или непол-
ное пред-
ставление местными исполни-
тельными органами и иными упол-
номоченными органами сведений, определен-
ных нало-
говым законо-
дательством для пред-
ставления органам налоговой службы
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.3
Невыдача и (или) выдача разовых талонов ниже уста-
новленной стоимости местными исполни-
тельными органами или уполно-
моченными органами, а равно не-
соблюдение требований налогового законо-
дательства, предъявляе-
мых к орга-
низации работы по выдаче разовых талонов
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.4
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного частями первой, второй и третьей настоящей статьи
должностное лицо

218
Банктік операциялар туралы қасақана
жалған мәліметтер беру
лауазымды тұлғалар
10-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
219
Салық органдары қызметі мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптарын орындамау
ч.1
Салық төлеуші-
нің салық органдары қызметі мен олардың
лауазымды тұлғала-
рының заңды талаптарын орындамауы
жеке тұлғалар
5-10 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.2
Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жыл ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
жеке тұлғалар
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
ч.3
Кәсіпкерлік қызметі үшін салық төлеуші пайдаланатын аумаққа немесе үй-жайға (тұрғын
үй-жайлардан басқа) салық тексеруін жүргізген салық
қызметі органы лауазымды тұлғасының мүмкіндігіне заңсыз кедергі жасау
жеке кәсіпкерлер және лауазымды тұлғалар
40-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-дары
ч.4
Осы баптың үшінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
лауазымды тұлғалар және жеке кәсіпкерлер
50-70 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
358
Жергілікті атқарушы органдардың және өзге уәкілетті органдардың салық заңнамасымен белгіленген міндеттерін орындамауы
ч.1
Салық заңнамасына сәйкес осы бөлікте көрсетілген органдармен бюджетке аударылуға тиіс салық және бюджетке төленетін міндетті төлем-
дер сомасын жергілікті атқарушы органдармен немесе уәкілет-
ті органдармен аударылмауы, уақтылы немесе толық аударылмауы
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.2
Салық қызметі органдарына ұсынуға салық заңнамасымен айқындалған мәліметтерді  жергілікті атқарушы органдар мен уәкілетті органдардың бермеуі, уақтылы, дұрыс немесе толық бермеуі
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.3
Жергілікті атқарушы органдардың немесе уәкілетті органдардың біржолғы талондар бермеу және (немесе) белгіленген құнынан төмен беруі, ал біржолғы талон беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға көрсетілетін салық заңнамаларының талаптарын сақтамаумен тең
лауазымды тұлға
20-40
дейін
АЕК
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.4
Осы баптың бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға

от 50 до 70 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
359
Разглаше-
ние све-
дений, сос-
тавляющих налоговую тайну
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
360
Осуществление органами (организациями), уполномоченными государством, определенных действий без взимания налогов и других обязательных платежей в бюджет, а равно без получения документов, подтверждающих такую уплату
ч.1
Осуществ-
ление органами (организа-
циями), уполномо-
ченными государст-
вом, юриди-
чески зна-
чимых действий, преду-
смотренных законода-
тельством Республики Казахстан, без взима-
ния налогов
и других обязатель-
ных плате-
жей в бюджет
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.2
Осуществ-
ление органами (органи-
зациями), уполномо-
ченными государст-
вом, юриди-
чески значимых действий, преду-
смотренных законо-
дательством Республики Казахстан, без получения документа, подтвержда-
ющего уплату налогов и других обязатель-
ных плате-
жей в бюджет, в случаях, когда получение подтвержда-
ющего документа преду-
смотрено законо-
дательными актами.
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
ч.3
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью второй настоящей статьи
должностное лицо
от 50 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
нало-
говые органы
361
Отказ в постановке на налоговый учет или нарушение сроков постановки на налоговый учет
ч.1
Отказ в постановке налого-
плательщика на регис-
трационный учет или на учет налого-
плательщика в качестве плательщика налога на добавленную стоимость, а равно нарушение должностным лицом налогового органа ус-
тановленных налоговым законо-
дательством сроков такой регистрации (учета)
должностное лицо
от 10 до 20 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
ч.2
Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения администра-
тивного взыскания, преду-
смотренного  частью второй настоящей статьи
должностное лицо
от 20 до 40 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
532
Нарушение мер финансового контроля
ч.1
Непредстав-
ление или представ-
ление неполных, недосто-
верных деклараций о доходах, имуществе и других сведений, преду-
смотренных законо-
дательством о борьбе с коррупцией, лицами, являющимися кандидатами на госу-
дарственную должность либо на должность, связанную с выпол-
нением государст-
венных или приравнен-
ных к ним функций
физическое лицо
от 50 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
ч.2
Непредстав-
ление или представ-
ление неполных, недостовер-
ных декла-
раций о доходах и других сведений, преду-
смотренных законо-
дательством о борьбе с коррупцией, лицами, занимающими государст-
венную должность, а также уволенными с государ-
ственной службы по отрицатель-
ным мотивам, ежегодно в течение трех лет после увольнения с государ-
ственной службы
физическое лицо
от 50 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
ч.3
Неодно-
кратное совершение действий, преду-
смотренных в частях первой, второй настоящей статьи
физическое лицо

50-70 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
359
Салық құпияларын құрайтын мәліметтерді жариялау
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
360
Мемлекетке уәкілетті органдардың (ұйымдардың) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді өндіріп алмастан, осындай төлемді растайтын құжаттарды алмауға тең айқындалған іс-әрекеттерді жүзеге асыру
ч.1
Мемлекетпен уәкілеттенді-
рілген органдардың (ұйымдардың) салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдерді өндіріп алмастан Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген заңды мәні бар әрекеттерді жүзеге асыруы
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.2
Мемлекетпен уәкілеттенді-
рілген органдардың (ұйымдардың) растайтын құжатты алуы заңнама актілерімен көзделген жағдайларда,  салық және бюджетке төле-
нетін міндетті төлемдерді растайтын құжатты алмас-
тан, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген заңды мәні бар әрекеттерді жүзеге асыруы
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
ч.3
Осы баптың екінші бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға
50-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
салық орган-
дары
361
Салық есебіне қоюдан бас тарту немесе салық есебіне қоюдың мерзімін бұзу
ч.1
Қосылған құн салығын төлеуші
ретінде салық төлеушіні тіркеу есебіне немесе салық төлеушіні есепке қоюдан бас тарту ал салық заңнамасымен белгіленген мұндай тіркеу (есеп) мерзімін
салық органының
лауазымды тұлғасының бұзуымен тең
лауазымды тұлға
10-20 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
ч.2
Осы баптың екінші  бөлігінде көзделген әкімшілік жаза қолданылғаннан кейінгі жылдың ішінде қайталап
жасалған сол әрекет
лауазымды тұлға
20-40 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
532
Қаржы бақылауының шараларын бұзу
ч.1
Мемлекеттік қызметке не мемлекеттік немесе оған теңестірілген функцияларды орындауға байланысты қызметке үміт-
керлер болып
табылатын тұлғалардың кіріс және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнама-
да көзделген басқа да мәліметтер туралы декларацияны бермеуі немесе толық емес, сенімсіз беруі
жеке тұлға
50-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
ч.2
Мемлекеттік қызметпен айналысатын, сондай-ақ жағымсыз уәж бойынша мемлекеттік қызметтен босатылған тұлғалардың жыл сайын мемл.қызметтен босатылғаннан кейін үш жыл ішінде кіріс және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заңнама-
да көзделген басқа да мәліметтер туралы декларацияны бермеуі немесе толық емес, сенімсіз беруі
жеке тұлға
50-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
ч.3
Осы баптың бірінші, екінші бөліктерінде көзделген әрекеттерді бірнеше рет жасау
жеке тұлға

от 100 до 200 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
533
Предостав-
ление незакон-
ного материаль-
ного вознаграж-
дения физическим лицам, уполномо-
ченным на выполнение государ-
ственных функций, или лицам,
приравнен-
ным к ним
физические лица
от 25 до 50 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
534
Предоставление незаконного материального вознаграждения юридическими лицами
ч.1
Предостав-
ление юридическими лицами лицам, уполномо-
ченным на выполнение государст-
венных функций, или лицам, приравнен-
ным к ним, незаконного материаль-
ного воз-
награжде-
ния, подарков, льгот либо услуг, если
в содеян-
ном не содержится признаков уголовно наказуемого деяния
юридические лица
от 100 до 500 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
535
Осуществ-
ление незаконной предприни-
мательской деятель-
ности и получение незаконных доходов государст-
венными органами и органами
местного само-
управления
должностное лицо
от 50 до 100 МРП
на код адм.штрафа "204101"
судеб-
ные органы
код  "204101"  - "Административные штрафы, пени, санкции,
взыскания, налагаемые центральными государственными органами,
их территориальными подразделениями
Приложение 35
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N45
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Отчет о поступлениях и недоимке сумм налогов,
других обязательных платежей в бюджет и
обязательных пенсионных взносов в накопительные
пенсионные фонды, социальных отчислений
в Государственный фонд социального страхования
по состоянию на _________________200_ г.
С начала года
План за __/__/_____ г.
Факт за __/__/_____ г.
По специфике
Республика (область, район)
(тыс. тенге)
Государственный бюджет
КБК
Наименование налога (платежа)
план
факт
% выпол-
нения
1
2
3
4
5
1
НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ
101101
и т.д.
2
HЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ
201101
и т.д.
Итого по налоговым и неналоговым
3
ДОХОДЫ ОТ ОПЕРАЦИЙ С КАПИТАЛОМ
301104
и т.д.
ИТОГО ДОХОДОВ:
901102
Накопительный пенсионный фонд 10%
+
902101
Социальное отчисления
906101
Ограниченное в распоряжении имущество
+
908101
Реализовано ограниченного в распоряжении  имущества
+
Продолжение таблицы
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Недо-
имка
Сумма к возме-
щению НДС по оборо-
там, облага-
емым по нуле-
вой ставке
Сумма возме-
щения НДС всего
КБК
план
факт
% выпол-
нения
план
факт
% выпол-
нения
1
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1
101101
и т.д.
2
201101
и т.д.
3
301104
и т.д.
901102
+
902101
906101
908101
Продолжение таблицы
в том числе
Сумма упла-
ченной пени
Сумма упла-
ченно-
го штрафа
Переп-
лата (пре-
выше-
ние*)
Всего с Нац-
фон-
дом
в т.ч. в Нац-
фонд
КБК
Сумма возме-
щения НДС по оборо-
там, обла-
гаемым по нуле-
вой ставке
Сумма возме-
щения НДС, упла-
ченного по товарам (рабо-
там, услу-
гам), приоб-
ретае-
мым за счет средств гранта
Сумма возмещения НДС дипломати-
ческим и приравнен-
ным к ним представи-
тельствам, аккредито-
ванным в Республике Казахстан
Сумма возме-
щения НДС по контра-
ктам
1
15
16
17
18
19
20
21
22
23
1
101101
и т.д.
2
201101
и т.д.
3
301104
и т.д.
901102
+
902101
906101
908101
Примечание: + - заполнятся только указанные графы
* - по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо
рассматривается как превышение и/или излишне уплаченная сумма.
Приложение 36
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N49
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Отчет о состоянии налоговой задолженности

100-200 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
533
Мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті жеке
тұлғаларға немесе оларға теңестірілген тұлғаларға заңсыз материалдық сыйақылар беру
жеке тұлғалар
25-50 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
534
Заңды тұлғаларға заңсыз материалдық сыйақылар беру
ч.1
Заңды тұлғаларға мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті тұлғалардың немесе оларға теңестірілген тұлғалардың заңсыз материалдық сыйақылар, сыйлықтар, жеңілдіктер не егер әрекетте қылмыстық жазалау әреке-
тінің белгісі болмаса, қызмет
көрсетулер беруі
заңды тұлғалар
100-500 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
535
Заңсыз кәсіпкерлік қызметті жүзе-
ге асыру және мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарынан заңсыз кірістер
алу
лауазымды тұлға
50-100 АЕК дейін
"204101" әкім.
айыппұл кодына
сот орган-
дары
"204101" коды - "Орталық мемлекеттік органдардан, олардың
аумақтық бөлімшелерінен өндіріліп алынған әкімшілік айыппұлдар мен
санкциялар
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 35-қосымша
N 45 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
200_жылғы ___ жағдай бойынша салықтар, бюджетке төленетін
басқа да міндетті төлемдер және жинақтаушы зейнетақы
қорларына міндетті зейнетақы жарналары сомаларының
түсімдері мен бересілері туралы есеп
Жылдың басында
____/____/жылға жоспар
____/____/жылға факт
Ерекшелік бойынша
Республика (облыс, аудан)
Мемлекеттік
бюджет
Республика-
лық бюджет
Жергілікті
бюджет
Салық-
тың
(төлем-
нің)
атауы
жоспар
факт
ор-
ын-
дау
%-і
жос-пар
фа-кт
ор-ын-
дау
%-і
жос-
пар
фа-кті
ор-
ын-
дау
%-і
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
САЛЫҚ
ТҮСІМДЕРІ
101101
және т.б.
2
САЛЫҚ
ТҮСІМДЕРІ
201101
және т.б.
Салық және салық-
тық
емес
бойынша
жиынты-
ғы
3
301104
және т.б.
КІРІСТЕР ЖИЫНТЫҒЫ:
901102
Жинақтаушы
зейнетақы қоры 10%
+
906101
Иелігіндегі шектелген мүлік
+
908101
Иелі-
гіндегі шектел-
ген мүлік өткі-
зілді
+
кестенің жалғасы
Бе-
ре-
сі
Нөлдік ставка бойынша
салық салына-
тын айналым бойынша қосылған құн са-
лығының өтелуге сомасы
Қосыл-
ған құн
салы-
ғының өтелуге
сомасы-
ның барлығы
оның ішінде
Нөлдік ставка бойынша
салық салына-
тын айналым бойынша қосыл-
ған құн
салы-
ғын өтеу сомасы
Грант қара-
жатының есебі-
нен сатып алына-
тын тауар-
лар (жұмыс-
тар, қызмет көрсе-
тулер) бойынша
төлен-
ген ҚҚС-н өтеу сомасы
Қазақ-
стан Респу-блика-
сында тір-
келген дипло-матия-лық және солар-ға теңес-
тіріл-
ген өкіл-
дік-
терге
қосыл-ған құн салы-
ғын
Келісім шарттарбойынша қосыл-
ған құн
салығы-
ның өтелуге сомасы
1
12
13
14
15
16
17
18
1
101101
және т.б.
2
201101
және т.б.
3
301104
және т.б.
901102
+
906101
908101
кестенің жалғасы
Төленген өсімақы сомасы
Төлен-
ген айып-
пұл сомасы
Артық төлеу (асып түсу*)
Ұлттық қормен барлығы
Соның ішінде,
Ұлттық қор
1
19
20
21
22
23
1
101101
және т.б.
2
201101
және т.б.
3
301104
және т.б.
901102
+
901101
908101
Ескерту: + - көрсетілген бағандар ғана толтырылады
* - қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң
сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома ретінде
қарастырылады
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 36-қосымша
N 49 қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді

на 01_______ 200__ года по __________________ области
тыс.тенге
№N
Кол-
во
не-
доим-
щиков
Сумма
задол-
жен-
нос-
ти, все-
го
в том
числе
%
Просроченная налоговая задолженность
%
Ос-
нов-
ной
долг
П
е
н
и
Ш
т
р
а
ф
ы
Кол-во
не-
доим-
щиков
Сумма
задол-
жен-
ности
в том числе
Основ-
ной
долг
П
е
н
и
Ш
т
р
а
ф
ы
А
1
2
3
4
5
Всего задолжен-
ность в бюджет:
01
Из гр.01  задолжен-
ность текущего года
02
х
х
х
х
х
их них
коммуналь-
ные гос.пред-
приятия, созданные решениями местных исполни-
тельных органов
03
из них:
предприя-
тия, оказываю-
щие услуги по распреде-
лению и производ-
ству тепла;
04
предприя-
тия, оказываю-
щие услуги по водоснаб-
жению и канализа-
ции;
05
предприя-
тия, оказываю-
щие услуги по электрос-
набжению
06
прочие предприя-
тия
предприя-
тия республи-
канской собствен-
ности:
07
из них:
предприя-
тия, оказываю-
щие услуги по электрос-
набжению (РЭКи и РЭСы)
08
прочие предприя-
тия
09
не государ-
ственные предприя-
тия, занятые электро-
снабже-
нием
10
сельхоз-
товаро-
произ-
водители
11
государ-
ственные учреждения, финанси-
руемые из бюджета
12
из них:
из местных бюджетов
13
из республи-
канского бюджета
14
задолжен-
ность налогопла-
тельщиков,не вошедших ни в одну из вышепере-
численных категорий
15
задолжен-
ность  отсутст-
вующего налого-
платель-
щика
16
из них не имеющих активов
17
Задолжен-
ность бездейст-
вующего налогопла-
тельщика
18
из них не имеющих активов
19
Из стр. 18 налогопла-
тельщики, имеющие задолжен-
ность менее 150 МРП
20
Руководитель __________________ _________________
подпись           (Ф.И.О.)
Исполнитель  __________________ _________________
должность        подпись (Ф.И.О.)
Телефон ___________
Приложение 37
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N59-а
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Налоговые поступления, входящие в компетенцию НК МФ РК,
в разрезе регионов с начала месяца по состоянию на ________200__г.
тыс. тенге
Наименование налогового органа
Государственный бюджет
Факт за
прош-
лый
год
% роста
текуще-
го года к преды-
дущему
План
Факт
Отк-
лоне-
ние
%
Итого:
продолжение таблицы
Респ. бюджет
Местный бюджет
Годовой план
% вып-ия факта к год.
плану
План
Факт
%
План
Факт
%
Неналоговые поступления, входящие в компетенцию НК МФ РК,
в разрезе регионов с начала месяца по состоянию на ________200__г.
тыс. тенге
Наименование налогового органа
Государственный бюджет
Факт за
прош-
лый
год
% роста
текуще-
го года к преды-
дущему
План
Факт
Отк-
лоне-
ние
%
Итого:
продолжение таблицы
Респ. бюджет
Местный бюджет
Годовой план
% вып-ия факта к год.
плану
План
Факт
%
План
Факт
%
Приложение 38
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 29 июля 2005 года N 346
Приложение N59-б
к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным
приказом Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 23 декабря 2003 года N 530
Налоговые поступления, входящие в компетенцию НК МФ РК,
в разрезе регионов с начала месяца по состоянию на ________200__г.
тыс. тенге
Наименование налогового органа
Государственный бюджет
План
Факт
Отк-
лоне-
ние
%
Итого:
продолжение таблицы
Респ. бюджет
Местный бюджет
Среднед-
невные
поступ-я
за отчет-
ный период
текущего
месяца
(факт ГБ+НФ)
Среднеднев-
ные поступ-я
за анало-
гичный период предыдущего месяца (факт ГБ+НФ)
Темп роста,
%
П
л
а
н
Ф
а
к
т
%
П
л
а
н
Ф
а
к
т
%
Неналоговые поступления, входящие в компетенцию НК МФ РК,
в разрезе регионов с начала месяца по состоянию на ________200__г.
тыс. тенге
Наименование налогового органа
Государственный бюджет
План
Факт
Отк-
лоне-
ние
%
Итого:
продолжение таблицы
Респ. бюджет
Местный
бюджет
Среднед-
невные
поступ-я
за отчет-
ный период
текущего
месяца
(факт ГБ+НФ)
Средне-
дневные
поступ-я
за анало-
гичный период предыдущего месяца (факт ГБ+НФ)
Темп роста,
%
П
л
а
н
Ф
а
к
т
%
П
л
а
н
Ф
а
к
т
%

______________ облысы бойынша 01_____ 200__ ж.
салық берешегі жағдайы туралы есеп
мың теңге
N
Бе-
ре-
сі-
лер са-
ны
Бе-
ре-
шек со-
ма-
сы, бар-
лығы
соның ішінде
%
Мерзімі өткен салық берешегі
%
негіз-гі
қарыз
өсімақы
айыппұл
Бе-
ре-
сі-
лер са-
ны
Бе-
ре-
шек со-
масы
соның ішінде
не-
гіз-
гі қа-
рыз
өс-
ім-
ақы
ай-
ып-
пұл
А
1
2
3
4
5
Бюджетке
берешектер-
дің
барлығы:
01
01
бағанынан
ағымдағы
жыл
берешегі
02
х
х
х
х
х
олардан
жергілікті атқару органдарының шешімдерімен құрылған коммуналдық мем. кәсіпорын
03
олардан
жылу тарату және шығару бойынша қызмет көрсететін кәсіпорын-
дар;
04
сумен жабдықтау және кәріз бойынша қызмет көрсететін кәсіпорын-
дар;
05
электрмен жабдықтау бойынша қызмет көрсететін кәсіпорындар
06
өзге де кәсіпорындар
Республика-
лық меншік кәсіпорын-
дары:
07
олардан
электрмен жабдықтау бойынша қызметтер көрсететін
кәсіпорындар (ТЭК-тер мен Рэс-тер);
08
өзге де кәсіпорындар
09
электрмен
жабдықтаумен
айналысатын
мемлекеттік
емес
кәсіпорындар
10
ауыл
шаруашылығы
өнімдерін
өндірушілер
11
бюджеттерден қаржыланды-
рылатын мемлекеттік мекемелер
12
олардан
жергілікті бюджеттен
13
республика-
лық бюджеттен
14
жоғарыда аталғандар санатының бірде-біреуіне кірмеген салық төлеушілер берешегі
15
жоқ салық төлеушінің берешегі
16
олардың ішінде активтері жоқтары
17
Әрекетсіз салық төлеушінің берешегі
18
олардың ішінде активтері жоқтары
19
150 АЕК-тен төмен берешегі бар салық төлеушілер 18-беттен
20
Басшы        _______________         _____________
қолы                 (аты-жөні)
Орындаушы    _______________         _____________
қолы                 (аты-жөні)
Телефон ________
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 37-қосымша
N 59а қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
200__ж. _________ жағдай бойынша жылдың басынан бастап
ҚР ҚМ СК құзыретіне кіретін аймақтар бөлігінде
салықтық түсімдер
мың теңге
Салық орга-
ны-
ның атауы
Мемлекет-
тік
бюджет
Өткен жыл-
дың фак-
ті-
сі-
не
жыл
ағым-
дағы жыл-
дан ал-
дың-
ғы жыл-
ға өсу %
Респ. бюджет
Жергі-
лікті бюджет
Жыл-
дық жос-
пар
Жыл-
дық жос-
пар-
ға орын-
дау % фак-
тісі
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
А
у
ы
т
қ
у
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Жиы-
ны:
200__ж. _________ жағдай бойынша жылдың басынан бастап
ҚР ҚМ СК құзыретіне кіретін аймақтар бөлігінде
салықтық емес түсімдер
мың теңге
Салық орга-
ны-
ның атауы
Мемлекеттік бюджет
Өткен жыл-
дың фак-
ті-
сіне
жыл
ағым-
дағы жыл-
дан ал-
дың-
ғы жыл-
ға өсу %
Респ. бюджет
Жергі-
лікті бюджет
Жыл-
дық жос-
пар
Жыл-
дық жос-
пар-
ға орын-
дау % фак-
тісі
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
А
у
ы
т
қ
у
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Жиы-
ны:
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 29 шілдедегі N 346
бұйрығына 38-қосымша
N 59б қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Салық комитеті
Төрағасының
2003 жылғы 23 желтоқсандағы
N 530 бұйрығымен бекітілді
200_ж. _________ жағдай бойынша айдың басынан бастап
ҚР ҚМ СК құзыретіне кіретін аймақтар бөлігінде
салықтық түсімдер
мың теңге
Салық орга-
ны-
ның атауы
Мемлекеттік бюджет
Респ. бюджет
Жергілік-
ті бюджет
Ағым-
дағы
айдың
есепті
кезе-
ңіне
орта
күн-
дік
түсім
(МБ+ҰҚ
фак-
тісі)
Өткен
айдың
ұқсас
кезе-
ңі
үшін
орта
күн-
дік
түсім
(МБ+
ҰҚ
фак-
тісі)
Өсу
қар-
қыны
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
А
у
ы
т
қ
у
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Жиы-
ны:
200_ж. _________ жағдай бойынша айдың басынан бастап
ҚР ҚМ СК құзыретіне кіретін аймақтар бөлігінде
салықтық емес түсімдер
мың теңге
Салық орга-
ны-
ның атауы
Мемлекеттік бюджет
Респ. бюджет
Жергілік-
ті бюджет
Ағым-
дағы
айдың
есепті кезе-
ңіне
орта
күндік
түсім
(МБ+
ҰҚ
фак-
тісі)
Өткен
айдың
ұқсас
кезе-
ңі
үшін
орта
күн-
дік
түсім
(МБ+
ҰҚ
фак-
тісі)
Өсу
қар-
қыны
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
А
у
ы
т
қ
у
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Ж
о
с
п
а
р
Ф
а
к
т
%
Жиы-
ны: