Об утверждении формы договора на перевод временно свободных бюджетных денег
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2006 года N 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2006 года N 4291. Утратило силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2007 года N 154
Сноска. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2006 года N 218 утратило силу - приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2007 года  N 154 .
Во исполнение  пункта 477  Правил исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму договора на перевод временно свободных бюджетных денег.
2. Установить, что подписание договора на перевод временно свободных бюджетных денег от имени Министерства финансов Республики Казахстан осуществляется должностным лицом Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан на основании приказа Министра финансов Республики Казахстан о предоставлении таких полномочий.
3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Шаженовой Д.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 июня 2006 года N 218
Форма договора на перевод
временно свободных бюджетных денег
г._____                            " _ " ________ 200_ г.
Министерство финансов Республики Казахстан, именуемое в
дальнейшем "Минфин", в лице ___________________________ Комитета
(наименование должности)
казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ________,
действующего на основании Положения о Министерстве финансов
Республики Казахстан, утвержденного  постановлением  Правительства
Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 и приказа
Министра финансов Республики Казахстан от "__" __________200_года
N__ "________________", с одной стороны, ________________________
(наименование местного
_______________________________________________(области, города),
уполномоченного органа по исполнению бюджета)
именуемое в дальнейшем "Вкладчик", в лице ______________________,
действующего на основании Положения ____________________________,
утвержденного от "__" ___________200_г., с другой стороны, далее
совместно именуемые "Стороны", заключили настоящий Договор на
перевод временно свободных бюджетных денег для размещения во
вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан
(далее - Договор) о нижеследующем:

Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған шарт нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 20 маусымдағы N 218 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 13 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 4291. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.27. N 154 бұйрығымен. V074678
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2007.04.27. N  154  бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысымен  бекітілген Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiнің 477-тармағын орындау үшін  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған шарт нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің атынан Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған шартқа қол қоюды Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің осындай өкілеттіктер беру туралы бұйрығының негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің лауазымды тұлғасы жүзеге асырады.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Д.М. Шәженова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 20 маусымдағы
N 218 бұйрығымен
бекітілген
Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған шарт нысаны
_____________ қаласы               200___ ж. "_____" ______________
Бұдан әрі "Қаржымині" деп аталатын, Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119  қаулысымен  бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің және
"___________________________" Қазақстан Республикасы Қаржы
министрінің 200___ ж. "_____" ______________N ______ бұйрығының
негізінде әрекет ететін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
атынан Қазынашылық комитетінің ________________ _____ бір тараптан,
(лауазымының атауы)
бұдан әрі "Салымшы" деп аталатын, 200___ ж. "_____" _______________
бекітілген _____________________________ ереженің негізінде әрекет
ететін _____________________________________ (облысының, қаласының)
(бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның атауы)
екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар төмендегілер туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің салымдарына (депозиттеріне) орналастыру үшін уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған осы Шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

1. Предмет Договора
1.1. Вкладчик передает, а Минфин принимает временно
свободные бюджетные деньги в сумме ______________ тенге (далее -
вклад) сроком на ___ календарных дней с "__" по "__" _____ 200_г.
для размещения во вклады (депозиты) Национального Банка
Республики Казахстан (далее - Нацбанк РК) под ___% годовых, сумма
вознаграждения (интереса), рассчитанная по простому методу
начисления из расчета 360 дней в году, составляет _________ тенге
______ тиын, сумма с начисленным вознаграждением (интересом),
подлежащая возврату составляет _____ тенге _____ тиын, ставка
вознаграждения (интереса) при досрочном востребовании составляет
__% годовых.
1.2. От имени Минфина все необходимые мероприятия, связанные
с исполнением Договора, осуществляет Комитет казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Казначейство).
2. Порядок перевода временно
свободных бюджетных денег
2.1. Минфин в интегрированной информационной системе казначейства (далее - ИИСК) открывает счет N _____________ для зачисления суммы вклада, поступившей от Вкладчика.
2.2. Вкладчик при намерении передачи временно свободных бюджетных денег для размещения во вклад (депозиты) Нацбанка РК направляет Минфину уведомление (Приложение 1 к Договору), подписанное уполномоченным лицом и заверенное печатью.
2.3. Минфин не позднее следующего дня, после получения уведомления в адрес Вкладчика направляет посредством факсимильной связи, подписанные и скрепленные оттиском печати Договора для подписания (по одному экземпляру на государственном и на русском языках, имеющие одинаковую юридическую силу).
2.4. Вкладчик после получения посредством факсимильной связи вариантов Договоров от Минфина, подписывает их, скрепляет печатью, затем обратно посредством факсимильной связи отправляет в адрес Минфина.
2.5. Вкладчик на основании подписанного Договора в тот же день не позднее 11 часов 30 минут астанинского времени представляет в Департамент казначейства факсовый вариант подписанного Сторонами Договора с оригиналами подписи и оттиска печати Вкладчика, а также счет к оплате на перевод денег на указанные реквизиты Минфина.
Представленный Вкладчиком Договор остается в Департаменте казначейства и является одним из оснований для перевода денег.
2.6. Минфин не позднее следующего дня, после получения подписанных и скрепленных оттиском печати факсовых вариантов Договоров, направляет почтой оригиналы подписанных и скрепленных оттиском печати Договоров в 4 (четырех) экземплярах для подписания и скрепления печатью Вкладчиком.

1. Шарттың мәні
1.1. Салымшы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі - ҚР Ұлттық банкі) салымдарына (депозиттеріне) орналастыру үшін жылдық ____ %-бен 200___ ж. "_____" _______________ "___" бастап "____" қоса алғанда _________ күнтізбелік күн мерзіммен _______________ теңге сомасында уақытша бос бюджет ақшасын (бұдан әрі - салым) қабылдайды, ал Қаржымині қабылдайды, бір жылда 360 күн есебінен есепке алудың қарапайым әдісі бойынша есептелген сыйақы (мүдде) сомасы ___________ теңге _____ тиынды құрайды, қайтаруға жататын есептелген сыйақымен (мүддемен) сомасы ___________ теңге _____ тиынды құрайды, мерзімінен бұрын талап еткен кезде сыйақы (мүдде) ставкасы жылдық ____ %-ды құрайды.
1.2. Қаржыминінің атынан Шартты орындауға байланысты барлық қажетті іс-шараларды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (бұдан әрі - Қазынашылық) жүзеге асырады.
2. Уақытша бос бюджет ақшасын аудару тәртібі
2.1. Қаржымині қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - ҚБАЖ) Салымшыдан түскен салымның сомасын есепке алу үшін N ________________ шотын ашады.
2.2. Салымшы уақытша бюджет ақшасын ҚР Ұлттықбанкінің салымына (депозиттеріне) орналастыру үшін беру ниеті болған кезде Қаржыминіне уәкілетті тұлға қол қойған және мөрмен расталған хабарлама (Шартқа 1-қосымша) жібереді.
2.3. Қаржымині хабарламаны алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей Салымшының мекен-жайына факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шарттарды (бірдей заң күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде бір-бір данадан) қол қою үшін жібереді.
2.4. Салымшы факсимильдік байланыс арқылы Қаржыминінен Шарттардың нұсқаларын алғаннан кейін оларға қол қояды, мөрмен бекітеді, содан кейін факсимильдік байланыс арқылы Қаржыминінің мекен-жайына кері жібереді.
2.5. Салымшы қол қойылған Шарттың негізінде сол күні астана уақытымен 11 сағат 30 минуттан кешіктірмей Қазынашылық департаментіне Салымшының қолдарының және мөртабанының түпнұсқаларымен Тараптар қол қойған Шарттың факстік нұсқасын, сондай-ақ Қаржыминінің көрсетілген деректемелеріне ақшаны аударуға арналған ақы төлеуге шотты ұсынады.
Салымшы ұсынған Шарт Қазынашылық департаментінде қалады және ақшаны аудару үшін негіздердің бірі болып табылады.
2.6. Қаржымині қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шарттардың факстік нұсқаларын алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей Салымшы қол қою және мөртабанмен бекіту үшін 4 (төрт) дана қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шарттардың түпнұсқаларын почтамен жібереді.

2.7. Вкладчик после получения от Минфина оригиналов Договоров подписывает их, скрепляет оттиском печати и по одному экземпляру Договоров на государственном и русском языках возвращает Минфину.
2.8. При досрочном востребовании суммы вклада в полном объеме или частично, до окончания текущего срока размещения вклада, установленного в Договоре, вкладчик обязан представить в Минфин требование о возврате денег, переданных Министерству финансов Республики Казахстан (Приложение 2 к Договору), с точным указанием соответствующих реквизитов, необходимых для зачисления суммы вклада и вознаграждения (интереса).
2.9. Вкладчик не позднее, чем за 2 (два) рабочих дней до окончания текущего срока размещения вклада, установленного в Договоре, представляет в Минфин письменное извещение (Приложение 3 к Договору) с указанием реквизитов, необходимых для зачисления суммы вознаграждения (интереса).
2.10. Минфин не позднее следующего дня, после получения извещения от Вкладчика, направляет почтой оригиналы подписанных и скрепленных оттиском печати дополнительных соглашений к Договору N__ от "__" ________ 200_г. в 4 (четырех) экземплярах для подписания и скрепления печатью Вкладчиком.
3. Права и обязанности Сторон
3.1. Минфин обязуется:
3.1.1. Не позднее 11 часов астанинского времени следующего дня, после получения уведомления от Вкладчика, направлять посредством факсимильной связи подписанные и скрепленные оттиском печати Договора для подписания.
3.1.2. Не позднее следующего дня после отправления посредством факсимильной связи подписанных и скрепленных оттиском печати Договоров, направлять почтой оригиналы подписанных и скрепленных оттиском печати Договоров в 4 (четырех) экземплярах для подписания и скрепления печатью Вкладчиком.
3.1.3. После поступления денег на счет N_______ не позднее следующего дня размещать во вклады (депозиты) Нацбанка РК.
3.1.4. По окончании срока вклада либо при досрочном востребовании в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения письменного требования о возврате денег, переданных Министерству финансов Республики Казахстан Вкладчика (Приложение 2 к Договору) возвратить вклад на ИИК N___________ БИК 195301070, РНН бенефициара ________________, а начисленное Нацбанком РК вознаграждение (интерес) на ИИК 000080900, БИК 195301070, наименование и РНН бенефициара, код дохода ___________.
3.2. Вкладчик обязуется:
3.2.1. При намерении передачи временно свободных бюджетных денег для размещения во вклад (депозиты) Нацбанка РК, не позднее 11 часов астанинского времени направлять посредством факсимильной связи Минфину уведомление (Приложение 1 к Договору), подписанное уполномоченным лицом и заверенное печатью.

2.7. Салымшы Қаржыминінен Шарттардың түпнұсқаларын алғаннан кейін оларға қол қояды, мөртабанмен бекітеді және мемлекеттік және орыс тілдерінде Шарттардың бір-бір данасын Қаржыминіне қайтарады.
2.8. Шартта белгіленген салымды орналастырудың ағымдағы мерзімі аяқталғанға дейін салым сомасын толық көлемде немесе ішінара мерзімінен бұрын талап еткен кезде салымшы Қаржыминіне салым және сыйақы (мүдде) сомасын есепке алу үшін қажет тиісті деректемелерді нақты көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне берілген ақшаны қайтару туралы талап етуді (Шартқа 2-қосымша) беруге міндетті.
2.9. Салымшы Шартта белгіленген салымды орналастырудың ағымдағы мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей Қаржыминіне сыйақы (мүдде) сомасын есепке алу үшін қажетті деректемелерді көрсете отырып, жазбаша хабарлама (Шартқа 3-қосымша) ұсынады.
2.10. Қаржымині Салымшыдан хабарлама алғаннан кейін келесі күннен кешіктірмей Салымшы қол қою және мөрмен бекіту үшін 4 (төрт) дана қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шартқа 200___ ж. "___" _____________N _____ қосымша келісімдердің түпнұсқаларын почтамен жібереді.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Қаржымині:
3.1.1. Салымшыдан хабарлама алғаннан кейін келесі күннің астана уақытымен сағат 11-ден кешіктірмей факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шартты қол қою үшін жіберуге.
3.1.2. Факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шарттарды жібергеннен кейін келесі күннен кешіктірмей почтамен 4 (төрт) данада Шарттың қол қойылған және мөртабанмен бекітілген түпнұсқаларын Салымшы қол қою және мөртабанмен бекіту үшін жіберуге.
3.1.3. Ақша N ________шотқа түскеннен кейін келесі күннен кешіктірмей ҚР Ұлттық Банкінің салымдарына (депозиттеріне) орналастыруға.
3.1.4. Салымның мерзімі аяқталғаннан кейін немесе Салымшының Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне берілген ақшаны қайтару туралы жазбаша талап етуін (Шартқа 2-қосымша) алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мерзімінен бұрын талап еткен кезде салымды БСК 195301070N _______________ ЖСК, бенефициардың СТН-і __________________, ал ҚР Ұлттықбанкі есептеген сыйақыны (мүддені) ЖСК 000080900, БСК 195301070, бенефициардың атауы мен СТН-і, кіріс коды _____ қайтаруға міндеттенеді.
3.2. Салымшы:
3.2.1. ҚР Ұлттықбанкінің салымына (депозиттеріне) орналастыру үшін уақытша бос бюджет ақшасын беру ниеті болған кезде астана уақытымен сағат 11-ден кешіктірмей факсимильдік байланыс арқылы Қаржыминіне уәкілетті тұлға қол қойған және мөрмен бекітілген хабарламаны (Шартқа 1-қосымша) жіберуге.

3.2.2. Не позднее 11 часов 30 минут астанинского времени, после получения от Минфина Договоров, направлять посредством факсимильной связи подписанные и скрепленные оттиском печати Договора.
3.2.3. Обеспечить до 11 часов 30 минут астанинского времени
представление в Департамент казначейства ________________________
(области или города)
факсового варианта, подписанного Сторонами Договора с оригиналом подписи и оттиска печати Вкладчика, а также счета к оплате на перевод временно свободных бюджетных денег для размещения во вклады (депозиты) Нацбанка РК.
3.2.4. После получения от Минфина оригиналов Договоров подписать их, скрепить оттиском печати и по одному экземпляру Договоров на государственном и русском языках вернуть Минфину.
3.2.5. Не позднее, чем за 2 (два) рабочих дня до окончания текущего срока размещения вклада, установленного в Договоре, представлять в Минфин письменное извещение (Приложение 3 к Договору) либо при досрочном востребовании суммы вклада в полном объеме или частичном требовании о возврате денег, переданных Министерству финансов Республики Казахстан (Приложение 2 к Договору), с точным указанием соответствующих реквизитов, необходимых для зачисления суммы вклада и вознаграждения (интереса).
3.3. Минфин вправе:
3.3.1. При продлении Вкладчиком срока действия Договора согласно пункту 2.9. Договора изменить первоначально установленную ставку вознаграждения (интерес) по согласованию с Вкладчиком на ставку, предлагаемую Нацбанком РК.
3.4. Вкладчик вправе:
3.4.1. Продлить срок передачи вклада.
4. Ответственность Сторон
4.1. Стороны несут ответственность по своим обязательствам по Договору в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4.2. При нарушении Минфином сроков возврата вклада с начисленным вознаграждением (интересом), Минфин уплачивает Вкладчику сумму фактически полученного штрафа от Нацбанка РК.
4.3. Минфин не несет ответственности за ущерб, возникший вследствие несвоевременного выполнения Вкладчиком своих обязательств.
4.4. Стороны не несут ответственности за последствия решений органов законодательной и исполнительной власти Республики Казахстан, которые делают невозможным для одной или обеих Сторон выполнение своих обязательств по Договору.
4.5. При нарушении Вкладчиком срока представления счета к оплате на перевод денег, указанного в пункте 3.2.3. Договора, Вкладчик уплачивает Минфину штраф не ниже размера штрафа, предъявляемого Нацбанком РК за несвоевременное перечисление суммы за каждый календарный день просрочки перечисления.

3.2.2. Қаржыминінен Шарттарды алғаннан кейін астана уақытымен 11 сағат 30 минуттан кешіктірмей факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шартты жіберуге.
3.2.3. Астана уақытымен 11 сағат 30 минутқа дейін
_________________________________________ Қазынашылық департаментіне
(облыстың немесе қаланың)
Салымшының қолының және мөртабанының түпнұсқасымен тараптар қол қойған Шарттың, сондай-ақ ҚР Ұлттықбанкінің салымдарына (депозиттеріне) орналастыру үшін уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған ақы төлеуге шоттың факстік нұсқасын беруге.
3.2.4. Қаржыминінен Шарттардың түпнұсқаларын алғаннан кейін оларға қол қоюға, мөртабанмен бекітуге және Шарттардың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір-бір данасын Қаржыминіне қайтаруға.
3.2.5. Шартта белгіленген салымды орналастырудың ағымдағы мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей Қаржыминіне салым және сыйақы (мүдде) сомасын есепке алу үшін қажетті тиісті деректемелерді нақты көрсете отырып, салым сомасын толық көлемде мерзімінен бұрын талап еткен немесе ішінара талап еткен кезде Қазақстан Республикасының қаржы министрлігіне берілген ақшаны қайтару туралы хабарлама (Шартқа 2-қосымша) ұсынуға міндеттенеді.
Қаржымині:
3.3.1. Салымшы Шарттың 2.9-тармағына сәйкес шарттың әрекет ету мерзімін ұзартқан кезде ҚР Ұлттықбанкі ұсынатын ставкаға Салымшымен келісім бойынша сыйақының (мүдденің) бастапқы белгіленген ставкасын өзгертуге құқығы бар.
3.4. Салымшы:
3.4.1. салымды беру мерзімін ұзартуға құқығы бар.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шарт бойынша өз міндеттемелеріне жауапкершілікте болады.
4.2. Қаржымині есептелген сыйақыдан (мүддеден) салым қайтару мерзімін бұзған жағдайда, Қаржымині Салымшыға ҚР Ұлттықбанкінен нақты алынған айыппұл сомасын төлейді.
4.3. Қаржымині Салымшының өз міндеттемелерін уақтылы орындамауының салдарынан пайда болған зиянға жауапкершілікте болмайды.
4.4. Тараптар Қазақстан Республикасы заңнама және атқарушы органдары шешімдерінің салдарына жауапкершілікте болмайды, ол Тараптардың біріне немесе екеуіне Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкіндігін болдырмайды.
4.5. Салымшы Шарттың 3.2.3-тармағында көрсетілген ақшаны аударуға төлеуге шотты беру мерзімін бұзған кезде Салымшы Қаржыминіне соманы уақтылы аудармағаны үшін әрбір мерзімі өткен аудару күнтізбелік күніне ҚР Ұлттықбанкі беретін айыппұл мөлшерінен төмен емес айыппұл төлейді.

5. Форс-мажор
5.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по Договору, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств, а именно: пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия, временное отсутствие электроэнергии и телекоммуникационной связи, и другие независящие от воли Сторон обстоятельства, которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Договору. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств, если в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления таких обстоятельств и при наличии связи, Сторона, пострадавшая от их влияния, доведет до сведения другой Стороны известие о случившемся, а также предпримет все возможные с ее стороны усилия для скорейшей ликвидации последствий форс-мажорных обстоятельств.
5.2. Сторона, понесшая убытки в связи с форс-мажорными обстоятельствами, может потребовать от Стороны, ставшей объектом непреодолимой силы, доказательств произошедших событий, а также любую другую документацию, связанную с исчислением объема понесенного ущерба.
6. Срок действия, условия расторжения и
изменения Договора
6.1. Договор вступает в силу со дня подписания его Сторонами и действует до выполнения Сторонами своих обязательств по Договору. При этом Договор не подлежит регистрации в областном (городском) Департаменте казначейства.
6.2. Договор может быть изменен и дополнен по соглашению Сторон. Все изменения и дополнения оформляются письменно, подписываются уполномоченными представителями Сторон и являются неотъемлемой частью Договора.
6.3. Каждая из Сторон вправе расторгнуть Договор, предупредив об этом другую Сторону за 3 (три) рабочих дня до предполагаемой даты расторжения Договора и выполнив все ранее взятые на себя обязательства по Договору.
7. Прочие условия
7.1. Все споры, возникающие между Сторонами по Договору, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. Договор составлен в четырех подлинных экземплярах, два на государственном языке, два на русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу.
7.3. В части, неурегулированной настоящим Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
7.4. В случае реорганизации одной из Сторон либо обеих Сторон все права и обязанности по Договору переходят к правопреемникам Сторон.
7.5. В случае, если дата окончания срока вклада совпадает с нерабочим днем, вклад вместе с начисленным вознаграждением (интересом) возвращается следующим рабочим днем, при этом вознаграждения (интерес) за указанный нерабочий день не начисляется.

5. Форс-мажор
5.1. Тараптар, егер орындамау күтпеген мән-жайлар, атап айтқанда: өрт, топансу, зілзала, індет, әскери іс-қимылдар, электр энергиясы мен телекоммуникациялық байланыстың уақытша болмауының және Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға тікелей әсер ететін Тараптардың еркіне бағынбайтын басқа мән-жайлардың салдары болып табылатын болса, Шарт бойынша мiндеттемелерiн iшiнара немесе толық орындамағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады. Тараптар, егер мұндай мән-жайлар болған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде және байланыс болған кезде, оның әсерінен зардап шеккен Тарап болған жағдай туралы екінші Тараптың назарына жеткізсе, сондай-ақ өз тарапынан форс-мажорлық мән-жайлардың салдарын жылдам жою үшін барлық күш-жігерін жұмсаса, өздеріне алған міндеттемелерді орындаудан босатылады.
5.2. Форс-мажорлық мән-жайларға байланысты зиян шеккен Тарап тежеусіз күштің объектісі болған Тараптан болған оқиғаларға дәлелдер, сондай-ақ шеккен зиян көлемін есептеуге байланысты кез келген басқа құжаттаманы талап ете алады.
6. Шарттың қолданылу мерзімі, бұзу және өзгерту талабы
6.1. Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындағанға дейін әрекет етеді. Бұл ретте, Шарт облыстық (қалалық) Қазынашылық департаментінде тіркелуге жатпайды.
6.2. Шарт Тараптардың келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін. Барлық өзгерістер мен толықтырулар жазбаша ресімделеді, Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қояды және Шарттың ажырамайтын бөлігі болып табылады.
6.3. Тараптардың әрқайсысы басқа Тарапты Шартты бұзудың болжамдалған күніне дейін 3 (үш) жұмыс күнінде бұл туралы ескерте отырып және Шарт бойынша бұрын өзіне алынған міндеттемелерді орындай отырып, Шартты бұзуға құқығы бар.
7. Өзге талаптар
7.1. Тараптардың арасындағы Шарт бойынша пайда болған барлық даулар келіссөздер арқылы шешіледі. Тараптар уағдаластыққа қол жеткізбеген келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Шарт бірдей заң күші бар екеуі мемлекеттік, екеуі орыс тілдерінде төрт түпнұсқа данада жасалған.
7.3. Осы Шартпен реттелмеген бөлікте Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
7.4. Тараптардың біреуі немесе Тараптардың екеуі қайта ұйымдастырылған жағдайда, Шарт бойынша барлық құқықтар мен міндеттер Тараптардың құқықтық мирасқорына көшеді.
7.5. Егер салым мерзімінің соңғы күні жұмыс күні емес күнге сәйкес келсе, салым есептелген сыйақымен (мүддемен) бірге келесі жұмыс күніне қайтарылады, бұл ретте, көрсетілген жұмыс күні емес күнге сыйақы (мүдде) есептелмейді.

8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Министерство финансов                 ___________________________
Республики Казахстан,                 ___________________________
010000, г. Астана,                    индекс ________ г. ________
пр. Победы, 11                        ул. _____________, N ______
Дом Министерств
ИИК ___________                       ИИК _______________________
БИК _______________                   БИК _______________________
РНН _________________                 РНН _______________________
в Комитете казначейства               в Комитете казначейства
Министерства финансов                 Министерства финансов
Республики Казахстан                  Республики Казахстан
от имени                            от имени
Министерства финансов                 ___________________________
Республики Казахстан                  ___________________________
_____________________                 ___________________________
Приложение 1 к Договору
от "__" _____ 200_ года
Исх. N __________
"__" ____________ 200_г.
УВЕДОМЛЕНИЕ
______________________________________________________________
(наименование местного уполномоченного органа
по исполнению бюджета)
в соответствии с пунктом 3  статьи 91  Бюджетного кодекса
Республики Казахстан намерен передать Министерству финансов
Республики Казахстан сумму
________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
сроком на ___ дней с "__" _________ по "__" __________ 200_ года.
Уполномоченное лицо
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________   ______________________
(подпись)            Ф.И.О.
М.П.
Приложение 2 к Договору
от "__" _____ 200_ года
Исх. N __________
"__" ____________ 200_г.
ТРЕБОВАНИЕ
о возврате денег, переданных Министерству финансов
Республики Казахстан
_________________________________________________________________
(Наименование местного уполномоченного органа по
исполнению бюджета)
на основании пункта 2.8. Договора от "__" _________ 200_г.,
просит частично/полностью вернуть "___" __________________ 200_г.
вклад в сумме ___________________________________________________
(цифрами и прописью)
и перечислить на ИИК ____________, БИК __________, наименование и
РНН бенефициара __________________.
Начисленную сумму вознаграждения (интереса) на
востребованную сумму просим перечислить на ИИК 000080900, БИК
195301070, наименование и РНН бенефициара ______________________,
код дохода ________________.
Уполномоченное лицо
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета ___________________  _______________
(подпись)            Ф.И.О.
М.П.
Приложение 3 к Договору
от "__" _____ 200_ года
Исх. N __________
"__" ____________ 200_г.
ИЗВЕЩЕНИЕ
______________________________________________________________
(Наименование местного уполномоченного органа по
исполнению бюджета)
в связи с окончанием срока вклада в сумме _____________________
тенге (Договор N _ от "__" _________ 200_г.), просит продлить
срок вклада в соответствии с пунктом 2.9. вышеуказанного Договора
сроком на "__" дней с "__" ________ по "__" __________ 200_ года.
Начисленную сумму вознаграждения (интереса) за фактическое
пребывание денег в банковском вкладе просим перечислить на ИИК
000080900, БИК 195301070, наименование и РНН бенефициара
___________________________ код дохода __________.
Уполномоченное лицо
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета _____________  _____________________
(подпись)           Ф.И.О.
М.П.

8. Тараптардың заңды мекен-жайлары мен деректемелері
Қазақстан Республикасы              _______________________________
Қаржы министрлігі,                  _______________________________
010000, Астана қаласы               индексі_________, ______ қаласы
Жеңіс даңғылы, 11                   ________________ көшесі, N_____
Министрліктер үйі
ДСК ______________                  ДСК ______________
БСК ______________                  БСК ______________
СТН ______________                  СТН ______________
Қазақстан Республикасы              Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің                Қаржы министрлігінің
Қазынашылық комитетінде             Қазынашылық комитетінде
Қазақстан Республикасы                      атынан
Қаржы министрлігінің                _____________________________
атынан                      _____________________________
______________________              _____________________________
200_жылғы "___"__________
Шартқа 1-қосымша
Шығыс N_________________
200_жылғы"___"__________
ХАБАРЛАМА
___________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның атауы)
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің  91-бабының  3-тармағына
сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне 200_жылғы
"___"________ бастап "___"________ қоса алғанда "____" күн мерзімге
____________________________________________________________________
(цифрмен және жазбаша)
соманы беруге ниетті.
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның уәкілетті тұлғасы _____________   _________________________
(қолы)               Аты-жөні
М.О.
200_жылғы "___"__________
Шартқа 2-қосымша
Шығыс N_________________
200_жылғы"___"__________
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне
берілген ақшаны қайтару туралы
ТАЛАП
___________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның атауы)
200_жылғы "___"__________ Шарттың 2.8-тармағының негізінде
___________________________________________________________________
(цифрмен және жазбаша)
сомасында салымды 200_жылғы "___"____________________ ішінара/толық қайтаруды және оны ДСК_____________, БСК___________, бенефициардың атауы және СТН __________________ аударуды өтінеді.
Талап етілген сомаға есептелген сыйақы (мүдде) сомасын ДСК000080900, БСК 195301070, бенефициардың атауы және СТН________, кіріс коды _____________ аударуды өтінеміз.
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның уәкілетті тұлғасы _____________   _________________________
(қолы)               Аты-жөні
М.О.
200_жылғы "___"__________
Шартқа 3-қосымша
Шығыс N_________________
200_жылғы"___"__________
ХАБАРЛАМА
___________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның атауы)
__________________________________ теңге сомасында салым мерзімінің аяқталуына байланысты (200_жылғы "___"__________N_____ Шарт) жоғарыда көрсетілген Шарттың 2.9-тармағына сәйкес салым мерзімін 200_жылғы "___"__________ бастап "___"__________ қоса алғанда "__" күн мерзімге ұзартуды өтінеді.
Банктік салымда ақшаның нақты болғанына есептелген сыйақы (мүдде) сомасын ДСК 000080900, БСК 195301070, бенефициардың атауы және СТН_________________, кіріс коды ________________ аударуды өтінеміз.
Бюджетті атқару жөніндегі
жергілікті уәкілетті
органның уәкілетті тұлғасы _____________   _________________________
(қолы)               Аты-жөні
М.О.