Об утверждении формы Генерального соглашения на перевод временно свободных бюджетных денег
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2007 года N 154. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2007 года N 4678. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2009 года № 277
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.07.2009 № 277 .
Во исполнение пункта 264 Правил исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемую форму Генерального соглашения на перевод временно свободных бюджетных денег.
2. Установить, что подписание Генерального соглашения на перевод временно свободных бюджетных денег от имени Министерства финансов Республики Казахстан осуществляется Председателем Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан или лицом, его заменяющим.
3. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Шаженовой Д.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Признать утратившим силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 июля 2006 года N 218 "Об утверждении формы договора на перевод временно свободных бюджетных денег" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4291).
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждено
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 апреля 2007 года N 154
Генеральное соглашение на перевод временно свободных
бюджетных денег
г. Астана               N __                      "__"________200_г.
Министерство финансов Республики Казахстан, именуемое в даль-
нейшем "Минфин", действующее на основании Положения о Министерстве
финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Прави-
тельства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119, в лице
____________________________________________________________Комитета
(наименование должности)
казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ____________
____________________, действующего на основании Положения о Комитете
казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, утвержден-
ного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября
2004 года N 1129, с одной стороны, ________________________________
(наименование
___________________________________________________________________,
уполномоченного органа по исполнению бюджета области/города)
именуемое в дальнейшем "Вкладчик", в лице _________________________,
действующего на основании Положения о ГУ Департамент финансов
____________________________________________________, утвержденного
постановлением Акимата от "__" ________200_г. N__, с другой стороны,
далее совместно именуемые "Стороны", заключили настоящее Генеральное
соглашение на перевод временно свободных бюджетных денег (далее -
Соглашение) о нижеследующем:

Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған бас келісім нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 27 сәуірдегі N 154 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 18 мамырдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4678 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 1 шілдедегі N 277 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.07.01 N 277 Бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 қаулысымен бекітілген Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң атқарылу ережесiнің 264-тармағын орындау үшін БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған бас келісім нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің атынан Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған бас келісімге қол қоюды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің төрайымы немесе оны ауыстыратын тұлға жүзеге асырады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Д.М. Шәженова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. "Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған шарт нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 13 шілдедегі N 218 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4291 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 27 сәуірдегі
N 154 бұйрығымен
бекітілген
Уақытша бос бюджет ақшасын аударуға
арналған бас келісім
Астана қаласы N____           "___"______________200__ж.
Бұдан әрі "Қаржымині" деп аталатын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің негізінде әрекет ететін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті туралы ереженің негізінде әрекет ететін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің атынан _________________________________________________
(лауазымының атауы)
бір тараптан, бұдан әрі "Салымшы" деп аталатын, Әкімдіктің 200___ ж. "___" ___________N __ қаулысымен бекітілген Қаржы департаменті ММ туралы ереже негізінде әрекет ететін ________________________________________________________________
(бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органның атауы)
(облысының, қаласының) екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар төмендегілер туралы уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған осы Бас келісімді (бұдан әрі - Келісім) жасасты:

1. Предмет Соглашения
1.1. Предметом Соглашения является порядок осуществления размещения (перевода) временно свободных бюджетных денег для размещения во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан (далее - вклад Нацбанк РК), между Сторонами в виде двухсторонних сделок.
1.2. В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Соглашением, Вкладчик передает временно свободные бюджетные деньги, а Минфин обязуется их размещать во вклады Нацбанка РК.
1.3. Каждая операция по размещению (переводу) временно свободных бюджетных денег оформляется паспортом сделки по форме согласно приложению 1 к Соглашению, который должен содержать все данные по размещению вклада: сумму, срок размещения, дату начала и окончания
размещения, ставку вознаграждения, сумму вознаграждения, сумму возвращаемого вклада и начисленного вознаграждения, ставку вознаграждения, применяемую при досрочном востребовании вклада. Все паспорта сделки подписываются уполномоченными должностными лицами Сторон по форме согласно приложению 2 к Соглашению и являются неотъемлемой
частью Соглашения.
1.4. От имени Минфина все необходимые мероприятия, связанные с исполнением Соглашения, осуществляет Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Казначейство).
2. Порядок перевода временно свободных бюджетных денег
2.1. Минфин в интегрированной информационной системе казначейства (далее - ИИСК) открывает счет N_____________ для зачисления денег, поступивших от Вкладчика.
2.2. Вкладчик при намерении перевода временно свободных бюджетных денег направляет Минфину уведомление по форме согласно приложению 3 к Соглашению, подписанное уполномоченным лицом и заверенное печатью.
2.3. Минфин не позднее следующего дня, после получения уведомления в адрес Вкладчика направляет посредством факсимильной связи, подписанные и скрепленные оттиском печати паспорта сделок для подписания и скрепления оттиском печати Вкладчика (по одному экземпляру на государственном и на русском языках, имеющие одинаковую юридическую силу).
2.4. Вкладчик после получения посредством факсимильной связи паспортов сделок от Минфина, подписывает их, скрепляет печатью, затем обратно посредством факсимильной связи отправляет в адрес Минфина.
2.5. Вкладчик на основании подписанного паспорта сделки в тот же день не позднее 11 часов 30 минут астанинского времени представляет в Департамент казначейства _________________________факсовый вариант подписанного Сторонами паспорт сделки с оригиналами подписи и оттиска печати Вкладчика, а также счет к оплате на перевод денег на указанные реквизиты Минфина.
Представленный Вкладчиком паспорт сделки остается в Департаменте казначейства и является одним из оснований для перевода денег.

1. Келісімнің мәні
1.1. Екі жақты мәмілелер түрінде Тараптар арасында Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі салымдарына (депозиттеріне) орналастыру үшін (бұдан әрі - ҚР Ұлттық Банк салымы) уақытша бос бюджет ақшасын орналастыруды (аударуды) жүзеге асыру тәртібі Келісімнің мәні болып табылады.
1.2. Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Келісімге сәйкес Салымшы уақытша бос бюджет ақшасын береді, ал Қаржымині оларды ҚР Ұлттық Банкі салымына орналастыруға міндеттеме алады.
1.3. Уақытша бос бюджет ақшасын орналастыру (аудару) жөніндегі әрбір операция Келісімнің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мәміле паспортымен ресімделеді, онда салымды орналастыру бойынша барлық деректер: сомасы, орналастыру мерзімі, орналастыруды бастау және аяқтау күні, сыйақы ставкасы, сыйақы сомасы, қайтарылатын салым және есептелген сыйақы сомасы, салымды мерзімінен бұрын талап ету кезінде қолданылатын сыйақы ставкасы болуға тиіс. Мәміленің барлық паспорттарына Келісімнің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тараптардың уәкілетті лауазымды тұлғалары қол қояды және Келісімнің ажыратылмас бөлігі болып табылады.
1.4. Келісімді орындау жөніндегі барлық қажетті шараларды Қаржыминінің атынан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (бұдан әрі - Қазынашылық) жүзеге асырады.
2. Уақытша бос бюджет ақшасын аудару тәртібі
2.1. Қаржымині Салымшыдан келіп түсетін Ақшаны салу үшін қазынашылықтың біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі ҚБАЖ) N _____________ шот ашады.
2.2. Салымшы уақытша бос бюджет ақшасын аударуға ниеті болған кезде Келісімнің 3-қосымшасына сәйкес Қаржыминіне нысан бойынша уәкілетті тұлға қол қойған және мөрмен растаған хабарлама жібереді.
2.3. Қаржымині хабарлама алғаннан кейін кейінгі күннен кешіктірмей Салымшының атына факсимильдік байланыс арқылы Салымшының қол қоюы және мөр бедерімен бекіту үшін қол қойылған және мөр бедерімен бекітілген мәміле паспортын жібереді (бірдей заң күші бар мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір-бір данадан).
2.4. Салымшы Қаржыминінен факсимильдік байланыс арқылы мәмілелер паспортын алғаннан кейін оларға қол қояды, мөрмен бекітіледі, кейін факсимильді байланыс арқылы Қаржыминінің атына кері жіберіледі.
2.5. Салымшы қол қойылған мәміле паспорты негізінде сол күні астана уақытымен 11 сағат 30 минутта _________________________ Қазынашылық департаментіне Тараптар қол қойған мәміле паспортының Салымшының түпнұсқалық қолы мен мөр бедерімен, сондай-ақ ақша аударуды төлеу шотымен Қаржыминінің аталған деректемесіне жібереді.
Салымшы ұсынған мәміле паспорты Қазынашылық департаментіне ұсынылады және ақша аударуға арналған негіздердің бірі болып табылады.

2.6. Минфин не позднее следующего после поступления денег от Вкладчика дня размещает деньги во вклады Нацбанка РК.
2.7. Минфин не позднее следующего дня, после получения подписанных и скрепленных оттиском печати факсовых вариантов паспортов сделок, направляет почтой оригиналы подписанных и скрепленных оттиском печати паспортов сделок в 4 (четырех) экземплярах для подписания и скрепления печатью Вкладчиком.
2.8. Вкладчик после получения от Минфина оригиналов паспортов сделок подписывает их, скрепляет оттиском печати и по одному экземпляру паспортов сделок на государственном и русском языках возвращает Минфину.
2.9. При досрочном востребовании денег в полном объеме или частично, до окончания текущего срока, установленного в паспорте сделки, Вкладчик обязан представить в Минфин требование о возврате денег, переданных Минфину по форме согласно приложению 4 к Соглашению, с точным указанием реквизитов оговоренных в пункте 3.1.4.
2.10. Вкладчик не позднее, чем за 2 (два) рабочих дня до окончания текущего срока, установленного в паспорте сделки, представляет в Минфин письменное извещение по форме согласно приложению 5 к Соглашению с указанием реквизитов оговоренных в пункте 3.1.4. для зачисления суммы вознаграждения (интереса).
2.11. Минфин не позднее следующего дня, после получения извещения от Вкладчика по форме согласно приложению 5 к Соглашению, направляет посредством факсимильной связи, новые подписанные и скрепленные оттиском печати паспорта сделок для подписания и скрепления печатью Вкладчика (по одному экземпляру на государственном и на русском языках, имеющие одинаковую юридическую силу), направляет почтой оригиналы подписанных и скрепленных оттиском печати паспортов сделок в 4 (четырех) экземплярах для подписания и скрепления печатью Вкладчиком.
3. Права и обязанности Сторон
3.1. Минфин обязуется :
3.1.1. Не позднее 11 часов астанинского времени следующего дня, после получения уведомления от Вкладчика, направлять посредством факсимильной связи, подписанные и скрепленные оттиском печати паспорта сделок для подписания.
3.1.2. Не позднее следующего дня после отправления посредством факсимильной связи подписанных и скрепленных оттиском печати паспортов сделок, направлять почтой оригиналы подписанных и скрепленных оттиском печати паспортов сделок в 4 (четырех) экземплярах для подписания и скрепления печатью Вкладчиком.
3.1.3. После поступления денег на счет N ___ не позднее следующего дня размещать во вклады Нацбанка РК.
3.1.4. По окончании срока либо при досрочном востребовании в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения письменного требования о возврате денег, переданных Минфину Вкладчика по форме согласно приложению 4 к Соглашению возвратить деньги на ИИК
N ___________ БИК 195301070, РНН бенефициара ______________________,
а начисленное Нацбанком РК вознаграждение (интерес) на ИИК 000080900, БИК 195301070,
наименование и РНН бенефициара, код дохода _____________________.

2.6. Қаржымині Салымшыдан ақша түскеннен кейін келесі күннен кешіктірмей Ақшаны ҚР Ұлттық Банкі салымдарына орналастырады.
2.7. Қаржымині қол қойылған және мөр бедерімен бекітілген мәмілелер паспортының факстық нұсқаларын алған күннен кейінгі күннен кешіктірмей қол қойылған және мөр бедерімен бекітілген мәмілелер паспортының 4 (төрт) данасын салымшының қол қоюы және мөрмен бекітуі үшін почтамен жібереді.
2.8. Салымшы Қаржыминінен мәмілелер паспортын алған соң оларға қол қойып және мөр бедерімен бекітіп мемлекеттік және орыс тілдерінде бір данадан Қаржыминіне қайтарады.
2.9. Мәміле паспортында көрсетілген ағымдағы мерзім аяқталғанға дейін толық немесе ішінара талап еткен кезде Салымшы Қаржыминіне 3.14-тармақта айтылған деректемелерді көрсете отырып, Келісімнің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қаржыминіне берілген Ақшаны қайтару туралы Қаржыминіне талап ұсынуға міндетті.
2.10. Салымшы мәміле паспортында белгіленген салымды орналастырудың ағымдағы мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей Қаржыминіне сыйақы (мүдде) сомасын есепке алу үшін 3.1.4-тармақта айтылған деректемелерді көрсете отырып, келісімнің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жазбаша хабарлама ұсынады.
2.11. Қаржымині салымшыдан хабарлама алған күннен кейінгі күннен кешіктірместен Келісімнің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша факсимильдік байланыс арқылы салымшының қол қоюы және мөрмен бекітуі үшін 4 (төрт) данада түпнұсқалық қолы мен мөр бедерімен бекітілген мәміле паспорттарын почтамен жібереді.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Қаржымині:
3.1.1. Салымшыдан хабарлама алғаннан кейін келесі күннің астана уақытымен сағат 11-ден кешіктірмей факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген мәмілелер паспортын қол қою үшін жіберуге.
3.1.2. Факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген мәмілелер паспортын жібергеннен кейін келесі күннен кешіктірмей почтамен 4 (төрт) данада мәмілелер паспортының қол қойылған және мөртабанмен бекітілген түпнұсқаларын Салымшы қол қою және мөртабанмен бекіту үшін жіберуге.
3.1.3. Ақша N ___ шотқа түскеннен кейін келесі күннен кешіктірмей ҚР Ұлттық Банкінің салымдарына орналастыруға.
3.1.4. Салымның мерзімі аяқталғаннан кейін немесе Салымшының Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне берілген ақшаны қайтару туралы жазбаша талап етуін Келісімнің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мерзімінен бұрын талап еткен кезде салымды БСК 195301070 N _______________ ЖСК, бенефициардың СТН-і __________________, ал ҚР Ұлттық банкі есептеген сыйақыны (мүддені) ЖСК 000080900, БСК 195301070, бенефициардың атауы мен СТН-і, кіріс коды _____ қайтаруға міндеттенеді.

3.2. Вкладчик обязуется:
3.2.1. При намерении перевода временно свободных бюджетных денег, не позднее 11 часов астанинского времени направлять посредством факсимильной связи Минфину уведомление по форме согласно приложения 3 к Соглашению, подписанное уполномоченным лицом и заверенное печатью.
3.2.2. Не позднее 11 часов 30 минут астанинского времени, после получения от Минфина паспортов сделок, направлять посредством факсимильной связи, подписанные и скрепленные оттиском печати паспорта сделок.
3.2.3. Обеспечить до 11 часов 30 минут астанинского времени представление в
Департамент казначейства ___________________________________________
(области или города)
факсового варианта, подписанного Сторонами паспорта сделок с оригиналом подписи и оттиска печати Вкладчика, а также счет к оплате на перевод денег на счет Минфина указанный в пункте 2.1. Соглашения.
3.2.4. После получения от Минфина оригиналов паспортов сделок подписать их, скрепить оттиском печати и по одному экземпляру паспортов сделок на государственном и русском языках вернуть Минфину.
3.2.5. Не позднее, чем за 2 (два) рабочих дня до окончания текущего срока, установленного в паспорте сделки, представлять в Минфин письменное извещение по форме согласно приложения 5 к Соглашению либо при досрочном востребовании денег в полном объеме или частичном требовании о возврате денег, переданных Минфину по форме согласно приложения 4 к Соглашению, с точным указанием реквизитов оговоренных в пункте 3.1.4.
3.3. Минфин вправе:
3.3.1. При продлении Вкладчиком срока действия паспорта сделки согласно пункту 2.10. Соглашения, изменить первоначально установленную ставку вознаграждения (интерес) по согласованию с Вкладчиком, на ставку, установленную Нацбанком РК.
3.4. Вкладчик вправе:
3.4.1. Продлить срок вклада.
3.4.2. Досрочно востребовать вклад в полном объеме или частично в соответствии с пунктом 2.9. Соглашения.
4. Ответственность Сторон
4.1. Стороны несут ответственность за невыполнение или ненадлежащее выполнение обязательств по Соглашению, установленную действующим законодательством Республики Казахстан.
4.2. При нарушении Минфином сроков возврата денег с начисленным вознаграждением (интересом), указанного в пункте 3.1.4. Соглашения, Минфин уплачивает Вкладчику сумму фактически полученного штрафа от Нацбанка РК.
4.3. Минфин не несет ответственности за ущерб, возникший вследствие несвоевременного выполнения Вкладчиком своих обязательств.
4.4. При нарушении Вкладчиком срока представления счета к оплате на перевод денег, указанного в пункте 3.2.3. Соглашения, Вкладчик уплачивает Минфину штраф не ниже размера штрафа, предъявляемого Нацбанком РК за несвоевременное перечисление суммы за каждый календарный день просрочки перечисления.

3.2. Салымшы:
3.2.1. ҚР Ұлттық банкінің салымына орналастыру үшін уақытша бос бюджет ақшасын беру ниеті болған кезде астана уақытымен сағат 11-ден кешіктірмей факсимильдік байланыс арқылы Қаржыминіне уәкілетті тұлға қол қойған және мөрмен бекітілген хабарламаны Келісімнің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жіберуге.
3.2.2. Қаржыминінен мәмілелер паспортын алғаннан кейін астана уақытымен 11 сағат 30 минуттан кешіктірмей факсимильдік байланыс арқылы қол қойылған және мөртабанмен бекітілген Шартты жіберуге.
3.2.3. Астана уақытымен 11 сағат 30 минутқа дейін _____________________________________ Қазынашылық департаментіне Салымшының қолының және мөртабанының түпнұсқасымен тараптар қол қойған мәмілелер паспортына, сондай-ақ ҚР Ұлттық банкінің салымдарына орналастыру үшін уақытша бос бюджет ақшасын аударуға арналған ақы төлеуге шоттың факстік нұсқасын беруге.
3.2.4. Қаржыминінен мәмілелер паспортының түпнұсқаларын алғаннан кейін оларға қол қоюға, мөртабанмен бекітуге және мәмілелер паспортының мемлекеттік және орыс тілдеріндегі бір-бір данасын Қаржыминіне қайтаруға.
3.2.5. Мәмілелер паспортында белгіленген салымды орналастырудың ағымдағы мерзімі аяқталғанға дейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей Қаржыминіне салым және сыйақы (мүдде) сомасын есепке алу үшін қажетті тиісті деректемелерді нақты көрсете отырып, салым сомасын толық көлемде мерзімінен бұрын талап еткен немесе ішінара талап еткен кезде Қазақстан Республикасының қаржы министрлігіне берілген ақшаны қайтару туралы Келісімнің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабарлама ұсынуға міндеттенеді.
Қаржымині:
3.3.1. Салымшы Келісімнің 2.10-тармағына сәйкес шарттың әрекет ету мерзімін ұзартқан кезде ҚР Ұлттық банкі ұсынатын ставкаға Салымшымен келісім бойынша сыйақының (мүдденің) бастапқы белгіленген ставкасын өзгертуге құқығы бар.
3.4. Салымшы:
3.4.1. Салымды беру мерзімін ұзартуға;
3.4.2. Келісімнің 2.9.-тармағына сәйкес салымдарды толық көлемде және ішінара мерзіміне дейін талап етуге құқығы бар.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Келісім бойынша өз міндеттемелеріне жауапкершілікте болады.
4.2. Қаржымині есептелген сыйақыдан (мүддеден) салым қайтару мерзімін бұзған жағдайда, Қаржымині Салымшыға Келісімнің 3.1.4-тармағында көрсетілген ҚР Ұлттық банкінен нақты алынған айыппұл сомасын төлейді.
4.3. Қаржымині Салымшының өз міндеттемелерін уақтылы орындамауының салдарынан пайда болған зиянға жауапкершілікте болмайды.
4.4. Салымшы Келісімнің 3.2.3-тармағында көрсетілген ақшаны аударуға төлеуге шотты беру мерзімін бұзған кезде Салымшы Қаржыминіне соманы уақтылы аудармағаны үшін әрбір мерзімі өткен аудару күнтізбелік күніне ҚР Ұлттық банкі беретін айыппұл мөлшерінен төмен емес айыппұл төлейді.

5. Форс-мажор
5.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по Соглашению, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств, а именно: пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия, временное отсутствие электроэнергии и телекоммуникационной связи, и другие независящие от воли Сторон обстоятельства, которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Соглашению. Стороны не несут ответственности за последствия решений органов законодательной и исполнительной власти Республики Казахстан, которые делают невозможным для одной или обеих Сторон выполнение своих обязательств по Соглашению. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств, если в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления таких обстоятельств и при наличии связи, Сторона, пострадавшая от их влияния, доведет до сведения другой Стороны известие о случившемся, а также предпримет все возможные с ее стороны усилия для скорейшей ликвидации последствий форс-мажорных обстоятельств.
5.2. Сторона, понесшая убытки в связи с форс-мажорными обстоятельствами, может потребовать от Стороны, ставшей объектом непреодолимой силы, доказательств произошедших событий, а также любую другую документацию, связанную с исчислением объема понесенного ущерба.
6. Срок действия, условия расторжения и изменения Соглашения
6.1. Соглашение вступает в силу со дня подписания его Сторонами и действует до выполнения Сторонами своих обязательств по Соглашению. При этом Соглашение не подлежит регистрации в областном (городском) Департаменте казначейства.
6.2. Соглашение может быть изменено и дополнено по соглашению Сторон. Все изменения и дополнения оформляются письменно, подписываются уполномоченными представителями Сторон и являются неотъемлемой частью Соглашения.
6.3. Каждая из Сторон вправе расторгнуть Соглашение, предупредив об этом другую Сторону за 3 (три) рабочих дня до предполагаемой даты расторжения Соглашения и выполнив все ранее взятые на себя обязательства по Соглашению.
7. Прочие условия
7.1. Все споры, возникающие между Сторонами по Соглашению, разрешаются посредством переговоров. Разногласия, по которым Стороны не достигли договоренности, разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. Соглашение составлено в четырех подлинных экземплярах, два на государственном языке, два на русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу.
7.3. В части, неурегулированной настоящим Соглашением, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.

5. Форс-мажор
5.1. Тараптар, егер орындамау күтпеген мән-жайлар, атап айтқанда: өрт, топан су, зілзала, індет, әскери іс-қимылдар, электр энергиясы мен телекоммуникациялық байланыстың уақытша болмауының және Келісім бойынша міндеттемелерін орындауға тікелей әсер етерін Тараптардың еркіне бағынбайтын басқа мән-жайлардың салдары болып табылатын болса, Келісім бойынша мiндеттемелерiн iшiнара немесе толық орындамағаны үшiн жауапкершiлiктен босатылады. Тараптар, егер мұндай мән-жайлар болған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде және байланыс болған кезде, оның әсерінен зардап шеккен Тарап болған жағдай туралы екінші Тараптың назарына жеткізсе, сондай-ақ өз тарапынан форс-мажорлық мән-жайлардың салдарын жылдам жою үшін барлық күш-жігерін жұмсаса, өздеріне алған міндеттемелерді орындаудан босатылады.
5.2. Форс-мажорлық мән-жайларға байланысты зиян шеккен Тарап тежеусіз күштің объектісі болған Тараптан болған оқиғаларға дәлелдер, сондай-ақ шеккен зиян көлемін есептеуге байланысты кез келген басқа құжаттаманы талап ете алады.
6. Келісімнің қолданылу мерзімі, бұзу және өзгерту шарттары
6.1. Келісім Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар Келісім бойынша өз міндеттемелерін орындағанға дейін әрекет етеді. Бұл ретте, Келісім облыстық (қалалық) Қазынашылық департаментінде тіркелуге жатпайды.
6.2. Келісім Тараптардың келісімі бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін. Барлық өзгерістер мен толықтырулар жазбаша ресімделеді, Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қояды және Келісімнің ажырамайтын бөлігі болып табылады.
6.3. Тараптардың әрқайсысы басқа Тарапты келісімді бұзудың болжамдалған күніне дейін 3 (үш) жұмыс күнінде бұл туралы ескерте отырып және Келісім бойынша бұрын өзіне алынған міндеттемелерді орындай отырып, Келісімді бұзуға құқығы бар.
7. Өзге де шарттар
7.1. Тараптардың арасындағы Келісім бойынша пайда болған барлық даулар келіссөздер арқылы шешіледі. Тараптар уағдаластыққа қол жеткізбеген келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Келісім бірдей заң күші бар екеуі мемлекеттік, екеуі орыс тілдерінде төрт түпнұсқа данада жасалған.
7.3. Осы Келісіммен реттелмеген бөлікте Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.

7.4. В случае реорганизации одной из Сторон либо обеих Сторон все права и обязанности по Договору переходят к правопреемникам Сторон.
7.5. В случае, если дата окончания срока вклада совпадает с нерабочим днем, вклад вместе с начисленным вознаграждением (интересом) возвращается следующим рабочим днем, при этом вознаграждения (интерес) за указанный нерабочий день не начисляется.
8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Министерство финансов                        ____________________
Республики Казахстан,                        ____________________
010000, г. Астана,                           индекс _______ г. N ___
пр. Победы, 11 ул.                           ________________, N____
Дом Министерств
ИИК ___________                              ИИК _______________
БИК _______________                          БИК _______________
РНН _________________                        РНН _______________
в Комитете казначейства                      в Комитете казначейства
Министерства финансов                        Министерства финансов
Республики Казахстан                         Республики Казахстан
от имени                               от имени
Министерства финансов                        ___________________
Республики Казахстан                         ___________________
_____________________                        _____________________
Приложение 1
к Генеральному соглашению
на перевод временно
свободных бюджетных денег
ПАСПОРТ СДЕЛКИ N ________
ГУ Департамент финансов ______________________________________
(область или город)
передает, а Министерство финансов Республики Казахстан принимает
вклад в сумме ____________________ тенге.
Срок: _______
Дата начала: ______
Дата окончания: _____
Ставка вознаграждения НБ РК: ______
Сумма вознаграждения НБ РК: _______
Сумма возвращаемого вклада и начисленного вознаграждения
НБ РК: _____________
Ставка вознаграждения, применяемая при досрочном востребовании
вклада: ______
"__" __________ 200_г. _______________ KZT платить в Минфин,
(сумма цифрами)
г. Астана, на ИИК №000713400, РНН 031400128626, БИК 195301070
Реквизиты ГУ Департамент финансов __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подписи Сторон:
Комитет казначейства                         ГУ Департамент финансов
Министерства финансов                        ______________________
Республики Казахстан
______________________                       ______________________
Приложение 2
к Генеральному соглашению
на перевод временно
свободных бюджетных денег
Уполномоченные должностные лица,
имеющие право подписи при оформлении паспорта сделки
От Министерства финансов Республики Казахстан:
Председатель
Комитета казначейства                           ___________________
Заместитель Председателя
Комитета казначейства                            ___________________
Заместитель Председателя
Комитета казначейства                            ___________________
От Департамента финансов ______________________________________:
(области, города)
Директор департамента
финансов                                        ___________________
Заместитель директора
Департамента финансов                           ___________________
ПОДПИСИ СТОРОН :
Председатель                                 Директор
Комитета казначейства                        ГУ Департамент финансов
Министерства финансов                        _________области/города
Республики Казахстан
_____________________                        _______________________
М.П.                                          М.П.
Приложение 3
к Генеральному соглашению
на перевод временно
свободных бюджетных денег
Исх. N __________
"__" ____________ 200_г.
УВЕДОМЛЕНИЕ
______________________________________________________________
(наименование местного уполномоченного органа по исполнению бюджета)
намерен передать Министерству финансов Республики Казахстан сумму
____________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
сроком на ______ дней, для размещения во вклады (депозиты) Националь-
ного Банка Республики Казахстан с "______" _______________ по
"__" __________ 200_ года.
Уполномоченное лицо
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета       ______________ __________________
(подпись)          Ф.И.О.
М.П.
Приложение 4
к Генеральному соглашению
на перевод временно
свободных бюджетных денег
Исх. N __________
"__" ____________ 200_г.
ТРЕБОВАНИЕ
о возврате денег, переданных Министерству финансов Республики Казахстан
____________________________________________________________________
(Наименование местного уполномоченного органа по исполнению бюджета)
на основании пункта 2.9. Соглашения от "__" _________ 200_г., просит
частично/полностью вернуть "___" _____________________ 200_г. вклад
в сумме ____________________________________________________________
(цифрами и прописью)
и перечислить на ИИК ______________, БИК _____________, наименование
и РНН бенефициара __________________.
Начисленную сумму вознаграждения (интереса) на востребованную
сумму просим перечислить на ИИК 000080900, БИК 195301070, наименова-
ние и РНН бенефициара ________________, код дохода ________________.
Уполномоченное лицо
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета   _____________  ______________________
(подпись)           Ф.И.О.
М.П.
Приложение 5
к Генеральному соглашению
на перевод временно
свободных бюджетных денег
Исх. N __________
"__" ____________ 200_г.
ИЗВЕЩЕНИЕ
____________________________________________________________________
(Наименование местного уполномоченного органа по исполнению бюджета)
в связи с окончанием срока вклада в сумме _____________________тенге
(Паспорт сделки N__ от "__" _________ 200_г.), просит продлить срок
вклада в соответствии с пунктом 2.10 Соглашения сроком на "__" дней
с "__" ___________ по "__" _____________ 200_ года.
Начисленную сумму вознаграждения (интереса) за фактическое
пребывание денег в банковском вкладе просим перечислить на ИИК
000080900, БИК 195301070, наименование и РНН бенефициара __________
________________ код дохода _________________________.
Уполномоченное лицо
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета     _____________  ____________________
(подпись)           Ф.И.О.
М.П.

7.4. Тараптардың біреуі немесе Тараптардың екеуі қайта ұйымдастырылған жағдайда, Келісім бойынша барлық құқықтар мен міндеттер Тараптардың құқықтық мирасқорына көшеді.
7.5. Егер салым мерзімінің соңғы күні жұмыс күні емес күнге сәйкес келсе, салым есептелген сыйақымен (мүддемен) бірге келесі жұмыс күніне қайтарылады, бұл ретте, көрсетілген жұмыс күні емес күнге сыйақы (мүдде) есептелмейді.
8. Тараптардың заңды мекен-жайлары мен деректемелері
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі,
010000, Астана қаласы
Жеңіс даңғылы, 11
Министрліктер үйі
ДСК ______________
БСК ______________
СТН ______________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық комитетінде
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің атынан
______________________
____________________________
____________________________
индексі_________, _______
қаласы
_______________көшесі, N____
ДСК ______________
БСК ______________
СТН ______________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Қазынашылық комитетінде
___________________________
___________________________
___________________________
атынан
___________________________
Уақытша бос бюджет
ақшасын аударуға
арналған бас келісімге
1-қосымша
МӘМІЛЕ ПАСПОРТЫ N ____
ММ Қаржы департаменті _____________________________
(облыс немесе қала)
береді, ал Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ________________
теңге сомасында салым қабылдайды.
Мерзімі: _______
Басталған күні: ______
Аяқталған күні: _____
ҚР ҰБ сыйақы ставкасы: ______
ҚР ҰБ сыйақы сомасы: _______
ҚР ҰБ қайтарылатын салым және есептелген сыйақы сомасы:__________
Салымды мерзімінен бұрын талап еткен кезде қолданылатын сыйақы
ставкасы:______
"__" __________ 200_ж. _______________ KZT Қаржыминіне төлейді,
(сомасы санмен)
Астана қаласы, ЖСК N 000713400, СТН 031400128626, БСК 195301070
ММ Қаржы департаментінің деректемелері ____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тараптардың қолдары:
Қазақстан Республикасы               ММ Қаржы департаменті
Қаржы министрлігінің                 _____________________
Қазынашылық комитеті
_____________________
Уақытша бос бюджет
ақшасын аударуға
арналған бас келісімге
2-қосымша
Мәміле паспортын ресімдеген кезде қол қоюға құқығы бар
уәкілетті лауазымды тұлғалар
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінен:
Қазынашылық комитет
Төрайымы                             _________________________
Қазынашылық комитеті
төрайымының орынбасары               _________________________
Қазынашылық комитеті
төрайымының орынбасары               _________________________
Қаржы департаментінен ____________________________ :
(облыс, қала)
Қаржы департаментінің
директоры                 ____________________
Қаржы департаменті
директорының орынбасары   ____________________
ТАРАПТАР ҚОЛЫ:
Қазақстан Республикасының               __________облысының/қаланың
Қаржы министрлігі Қазынашылық           ММ Қаржы департаменті
комитет Төрағасы                        директоры
_____________________                   _______________________
М.О.                                         М.О.
Уақытша бос бюджет
ақшасын аударуға
арналған бас келісімге
3-қосымша
Шығ. N __________
"__" ____________ 200_ж.
ХАБАРЛАМА
______________________________________________________________
(бюджеттің атқарылуы жөніндегі жергілікті уәкілетті орган атауы)
200_ жылғы "__" ______ бастап "__" _______________ дейін Қазақстан
Республикасы Ұлттық Банкідегі салымдарға (депозиттерге) орналастыру
үшін ______ күн мерзіміне Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігіне ______________________________________________________
(санмен және жазумен)
сома беруге ниеттенеді.
Бюджеттің атқарылуы жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
уәкілетті тұлғасы             ______________    _____________
(қолы)            аты-жөні
М.О.
Уақытша бос бюджет
ақшасын аударуға
арналған бас келісімге
4-қосымша
Шығ.N __________
"__" ____________ 200_ж.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне берілген
ақшаны қайтару туралы
ТАЛАП ____________________________________________________________________
(Бюджеттің атқарылуы жөніндегі жергілікті уәкілетті орган атауы)
200_ж "__" _______ Келісімнің 2.9-тармағы негізінде 200_ж "________"
_________ __________________________________________________________
(санмен және жазумен)
сомасындағы салымды ішінара/толықтай қайтаруды және ЖСК
______________, БСК ______________, бенецифиардың атауы және
СТН-і __________________ аударуды өтінеді.
Талап етілген соманың есептелген сыйақы (мүдде) сомасын ЖСК
000080900, БИК 195301070, бенецифиардың атауы және СТН-і
____________________________, кіріс код ________________ аударуды
сұраймыз.
Бюджеттің атқарылуы жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
уәкілетті тұлғасы              _____________ _________________
(қолы)         аты-жөні
М.О.
Уақытша бос бюджет
ақшасын аударуға
арналған бас келісімге
5-қосымша
Шығ.N __________
"__" ____________ 200_ж.
ХАБАРЛАМА ____________________________________________________________________
(Бюджеттің атқарылуы жөніндегі жергілікті уәкілетті орган атауы)
салым мерзімінің аяқталуына байланысты ________________________теңге
соманы (мәміле паспорты N_ "__" _________ 200_ж.), Келісімнің
2.10-тармағына сәйкес 200_ жылғы «"__" ____ бастап "__"_____________
дейін "__" күн мерзімге созуыңызды сұрайды.
Банк салымында нақты болған ақшаның есептелген сыйақы (мүдде)
ЖСК 000080900, БСК 195301070, бенецифиардың атауы және СТН-і
___________________________ кіріс код  __________ аударуды сұрайды.
Бюджеттің атқарылуы жөніндегі
жергілікті уәкілетті органның
уәкілетті тұлғасы             _____________ __________________
(қолы)         аты-жөні
М.О.