О бюджете города Астаны на 2008 год
Решение Маслихата города Астаны от 12 декабря 2007 года N 24/6-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 17 января 2008 года N 481. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28.05.2009 № 223/35-IV
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 28.05.2009 № 223/35-IV.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 218 015 802 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 60 303 680 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 355 898 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 14 581 837 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 141 774 387 тысячи тенге;
2) затраты - 219 145 218 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - (-1 129 416) тысяч тенге;
3-1) Чистое бюджетное кредитование - 100 000 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 150 000 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов - (-50 000 тысяч тенге);
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 7 435 030 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 7 435 030 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - (-8 664 446) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 8 664 446 тысяч тенге;
7) поступление займов - 7 900 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 14.03.2008 N 55/9-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 11.04.2008 N 72/13-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.06.2008 N 110/17-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.08.2008 N 136/21-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 01.10.2008 N 153/24-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 05.11.2008 N 157/26-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года).
2. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" в доход местного бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, заключенным в установленном законодательством Республики Казахстан порядке до 1 января 2004 года, и в которых предусмотрены гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном страховании";
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

Астана қаласының 2008 жылға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 24/6-IV шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2008 жылғы 17 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 481 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2009 жылғы 28 мамырдағы N 223/35-IV Шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2009.05.28 N 223/35-IV Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2008 жылға арналған бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 218 015 802 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 60 303 680 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша -1 355 898 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 14 581  837 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша- 141 774 387 мың теңге;
2) шығындар - 219 145 218 мың теңге;
3) операциялық сальдо - (-1 129 416) мың теңге;
3-1) Таза бюджеттік несиелеу - 100 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 150 000 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - (-50 000 мың теңге);
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -  7 435 030 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 7 435 030 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - (-8 664 446) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 8 664 446 мың теңге;
7)қарыздар түсімі - 7 900 000 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы Мәслихатының 2008.03.14 N 55/9-ІV ; 2008.04.11 N 72/13-IV ; 2008.06.18 N 110/17-IV ; 2008.08.18 N 136/21-IV ; 2008.10.01 N 153/24-IV (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2008.11.05 N 157/26-IV (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ, автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
Бұл ретте Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен 2004 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған, салық режимі тұрақтылығының кепілдігі көзделген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда аталған аударымдарды немесе әлеуметтік салықты "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек жергілікті бюджеттің кірісіне енгізілетіні басшылыққа алынсын.

Отрицательное сальдо, образовавшееся, по состоянию на 31 декабря 1998 года, в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 3 процентов от фонда заработной платы.
3. Учесть, что в бюджете города Астаны на 2008 год предусмотрены бюджетные изъятия из бюджета города Астаны в республиканский бюджет в сумме 9 634 284 тысячи тенге.
4. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год" с 1 января 2008 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы - 12 025 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 4 810 тенге;
3) минимальный размер пенсии - 7 900 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 168 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 12 025 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудникам органов внутренних дел, а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов противопожарной службы, органов и учреждений уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги - в сумме 3 430 тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 18.06.2008 N 110/17-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2008 год в размере 1 816 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 14.03.2008 N 55/9-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 11.04.2008 N 72/13-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.06.2008 N 110/17-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.08.2008 N 136/21-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 01.10.2008 N 153/24-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года).
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.

Жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздық, жүктілік мен босану бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 3 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
3. Астана қаласының 2008 жылға арналған бюджетінде Астана қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттік алымдар 9 634 284 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес 2008 жылдың 1 қаңтарынан:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 12 025 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері - 4 810 теңге;
3) зейнетақының ең төменгі мөлшері - 7 900 теңге;
4) жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді төлеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 168 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы - 12 025 теңге;
6) әскери қызметкерлерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), ішкі істер органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ өртке қарсы қызмет органдарының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қылмыстық-атқару жүйесі органдары мен мекемелерінің, қаржы полициясы органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызметтер көрсетуге арналған шығыстарды төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 430 теңге сомасында болып белгіленгенін басшылыққа алу қажет.
5. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2008 жылға арналған 1 816 760 мың теңге мөлшеріндегі резерві бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы Мәслихатының 2008.06.18 N 110/17-IV ; 2008.08.18 N 136/21-IV ; 2008.10.01 N 153/24-IV (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. 2-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлене отырып, Астана қаласы бюджетінің 2008 жылға арналған бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2008 год, согласно приложению 3.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2008 год согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2008 год согласно приложению 5.
9-1. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2008 год" согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пуктом 9-1 решением маслихата города Астаны от 18.08.2008 N 136/21-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии
маслихата города Астаны              В. Шакшакбаев
Секретарь
маслихата города Астаны              В. Редкокашин
СОГЛАСОВАНО
Директор Департамента экономики
и бюджетного планирования
города Астаны (ДЭ и БП)             Т. Жаксылыков
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны

7. 3-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2008 жылға арналған бюджеттің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
8. 4-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2008 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2008 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9-1. 6-қосымшаға сәйкес Астана қаласы "Есіл" ауданы бюджеттік бағдарламаларының 2008 жылға арналған тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 9-1-тармақпен толықтырылды - 2008.08.18 N 136/21-IV (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
10. Осы шешім 2008 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛДІ
Астана қаласының
Экономика және бюджеттік
жоспарлау департаментінің
(ЭжБЖД) директоры
Астана қаласы мәслихатының

008
Погашение долга местного
исполнительного органа
-38 448
Движение свободных остатков
802 894
Секретарь маслихата города Астаны          В. Редкокашин
Приложение 2
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2007 года
N 24/6-IV
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Астаны от 14.03.2008 N 55/9-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.06.2008 N 110/17-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны
на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера
09
Прочие государственные услуги общего
характера

008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
-38 448
Бос қалдықтардың қозғалысы
802 894
Астана қаласының мәслихат хатшысы             В. Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
24/6-IV шешіміне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы Мәслихатының 2008.06.18. N 110/17-IV (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Астана қаласының 2008 жылға арналған бюджетінің
бюджеттік инвестициялық жобаларын іске асыруға және
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға
немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға
бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
09
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк
қызметтер

010
Кредитование АО "Фонд развития малого
предпринимательства" на реализацию
государственной инвестиционной политики
09
Прочие
356
Управление финансов города республиканского
значения, столицы
012
Формирование или увеличение уставного
капитала юридических лиц
Секретарь маслихата города Астаны        В. Редкокашин
Приложение 3
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2007 года
N 24/6-IV
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2008 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных
организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными детского
и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Секретарь Маслихата города Астаны                В. Редкокашин
Приложение 4
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2007 года
N 24/6-IV
Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными решением Акимата города Астаны от 14.03.2008 N 55/9-IV   (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 11.04.2008 N 72/13-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.06.2008 N 110/17-IV   (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 18.08.2008 N 136/21-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 01.10.2008 N 153/24-IV (вводится в действие с 1 января 2008 года)
Перечень бюджетных программ района "Алматы"
города Астаны на 2008 год
Функциональная группа
Сумма,
тыс.
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего
характера
132 904
1
Представительные, исполнительные и
другие органы, выполняющие общие
функции  государственного
управления
132 904

010
Мемлекеттік инвестициялық саясатын іске
асыруға "Шағын кәсіпкерлікті дамыту
қоры" АҚ-на кредит беру
09
Басқалар
356
Республикалық маңызы бар қаланың,
астананың Қаржы басқармасы
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласының мәслихат хатшысы           В.Редкокашин
Астана қаласы мәслихатының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 24/6-IV шешіміне
3-қосымша
Астана қаласының 2008 жылға арналған бюджетін атқару
үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Дарынды балаларға мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа алғашқы медициналық-санитарлық жәрдем көрсету
Халықты аурулардың жеке түрлері бойынша мамандандырылған тамақ өнімдерімен және дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету
Астана қаласы мәслихатының хатшысы
Астана қаласы мәслихатының
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 24/6-IV шешіміне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы Мәслихатының  2008.10.01 N 153/24-IV (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2008 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының
бюджеттік бағдарламаларының тізімі
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
132 904
1
Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар
132 904