О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам рынка ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 ноября 2008 года N 181. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2008 года N 5462. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Законов Республики Казахстан от 23 октября 2008 года " О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам устойчивости финансовой системы " и 20 ноября 2008 года " О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллективного инвестирования и деятельности накопительных пенсионных фондов " Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в постановление Правления Агентства от 30 июля 2005 года № 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3822), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 15 апреля 2006 года № 99 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4238), постановлением Правления Агентства от 30 апреля 2007 года № 110 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4723), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2007 года № 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4803, опубликованным в мае-июле 2007 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан), постановлением Правления Агентства от 22 августа 2008 года № 125 "О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций, аннулирования выпуска облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5304) следующие дополнения и изменения:
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций, аннулирования выпуска облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, утвержденных указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 дополнить предложением следующего содержания:
"При этом каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций (облигационной программы) на государственном и русском языках.";

Бағалы қағаздар рыногы мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 қарашадағы N 181 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 31 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5462 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
" Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы жүйесінің тұрақтылығы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы " Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 23 қазандағы және 2008 жылғы 20 қарашадағы " Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ұжымдық инвестициялау және жинақтаушы зейнетақы қорлары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы " Заңдарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Агенттік Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3822 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 99 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4238 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 110 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4723 тіркелген), "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы N 155 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4803 тіркелген, 2008 жылғы шілде-тамызда Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған ), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі N 269 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 22 тамыздағы N 125 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5304 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы ережесiне:
1-тармақтың екінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі акциялар шығарылымы (облигациялық бағдарлама) проспектісі бар.";

в подпункте 2) пункта 2 :
знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
дополнить предложением следующего содержания:
"При этом каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы на государственном и русском языках;";
в подпункте 3) пункта 3 :
знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
дополнить предложением следующего содержания:
"При этом каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций на государственном и русском языках;";
подпункт 3) пункта 4 дополнить предложением следующего содержания:
"При этом каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций на государственном и русском языках.";
в пункте 5-1 :
в подпункте 2):
знак препинания ";" заменить знаком препинания ".";
дополнить предложением следующего содержания:
"При этом каждый из двух экземпляров содержит изменения и дополнения в проспект выпуска облигаций (облигационной программы) на государственном и русском языках;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) в случае изменения наименования эмитента, его места нахождения, уменьшения количества облигаций и (или) срока их обращения;";
в подпункте 6) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) в случае изменения места нахождения - копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица и копию устава.";
в подпункте 1) пункта 5-2 слова "и (или) срока обращения облигаций" заменить словами ", его места нахождения, уменьшения количества облигаций и (или) срока их обращения";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Государственная регистрация выпуска
облигаций со сроком обращения не более двенадцати месяцев
6. Выпуск облигаций со сроком обращения не более двенадцати месяцев осуществляет эмитент, акции которого включены в первую категорию сектора "акции" официального списка фондовой биржи.
7. Для государственной регистрации и присвоения национального идентификационного номера облигациям со сроком обращения не более двенадцати месяцев эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) запрос на государственную регистрацию и присвоение национального идентификационного номера облигациям со сроком обращения не более двенадцати месяцев, составленный по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) заключение фондовой биржи о соответствии эмитента требованиям, установленным внутренними документами фондовой биржи.

2-тармақтың 2) тармақшасындағы:
";" деген тыныс белгісі "."деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі облигациялық бағдарламалар шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісі бар;";
3-тармақтың 3) тармақшасындағы:
";" деген тыныс белгісі "." деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі облигациялар шығарылымы проспектісі бар;";
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі облигациялар шығарылымы проспектісі бар.";
5-1-тармақта:
2) тармақшада:
";" деген тыныс белгісі "." деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі акциялар шығарылымы (облигациялық бағдарлама) проспектісіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар бар;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) эмитенттің атауы, тұрғылықты жері, облигациялар саны және (немесе) олардың айналыс мерзімі кеміген жағдайда облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу жөніндегі куәліктің түпнұсқасы;";
6) тармақшадағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) тұратын орны өзгерген жағдайда – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгендігі жөніндегі куәліктің көшірмесі және жарғының көшірмесі.";
5-2-тармақтың 1) тармақшасындағы "және (немесе) облигациялардың айналыс мерзімі" деген сөздер ", тұрғылықты жері, облигациялар саны және (немесе) олардың айналыс мерзімі кеміген" деген сөздермен "өзгерген" деген сөзден кейін ауыстырылып, жазылсын;
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Айналыс мерзімі жиырма айдан аспайтын
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
6. Айналыс мерзімі жиырма айдан аспайтын облигациялар шығарылымын акциялары қор биржасы ресми тізімінің "акциялар" секторындағы бірінші санатына енгізілген эмитент жүзеге асырады.
7. Эмитент айналыс мерзімі жиырма айдан кем емес облигацияларды мемлекеттік тіркеу және оларға ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды береді:
1) айналыс мерзімі жиырма айдан кем емес облигацияларды мемлекеттік тіркеу және оларға ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру үшін осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған сұратуды;
2) эмитенттің қор биржасының ішкі құжаттарында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қор биржасының қорытындысын.

8. Документы, представленные на государственную регистрацию и присвоение национального идентификационного номера облигациям со сроком обращения не более двенадцати месяцев, подлежат рассмотрению уполномоченным органом в течение пяти рабочих дней с даты их представления.
8-1. В случае соответствия эмитента и представленных им документов, требованиям настоящих Правил, уполномоченный орган регистрирует выпуск облигаций и выдает эмитенту свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более двенадцати месяцев.";
пункт 9 дополнить предложением следующего содержания:
"При этом каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах размещения облигаций на государственном и русском языках.";
абзац четвертый пункта 9-1 после слов "бумаг эмитента" дополнить словами "(единой системе лицевых счетов) либо системе учета номинального держания,";
подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) копию справки, выданной регистратором о состоянии лицевого счета эмитента для учета объявленных ценных бумаг на дату окончания отчетного периода размещения облигаций.";
в пункте 13 слова "или облигаций со сроком обращения не более трех месяцев," исключить;
в абзаце втором пункта 21 приложения 1 слова "(места жительства)" исключить;
в наименовании приложения 4 слово "трех" заменить словом "двенадцати";
в приложении 5 :
в абзаце третьем подпункта 8) пункта 5 слова "об объеме дисконта" заменить словами "о дисконте";
предложение второе абзаца шестого пункта 8 после слова "собственников," дополнить словами "финансовой отчетностью по состоянию на конец отчетного месяца или на дату окончания размещения облигаций и";
предложение первое абзаца второго пункта 6 приложения 6 изложить в следующей редакции:
"Отчет об итогах погашения облигаций прошивается с финансовой отчетностью по состоянию на конец отчетного месяца или на дату завершения погашения облигаций, подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, либо лицами, их замещающими и заверяется оттиском печати эмитента.".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзаца двадцать первого пункта 1 и абзаца тридцать шестого пункта 2 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 января 2010 года.
4. Департаменту лицензирования (Каскаманова Н.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

8. Айналыс мерзімі жиырма айдан кем емес облигацияларды мемлекеттік тіркеу және оларға ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру үшін ұсынылған құжаттарды уәкілетті орган олар ұсынылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
8-1. Эмитент және ол ұсынған құжаттар осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкілетті орган облигациялар шығарылымын тіркейді және эмитентке айналыс мерзімі жиырма айдан кем емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте екі дананың әр қайсысында мемлекеттік және орыс тілдеріндегі облигацияларды орналастыру қорытындысы туралы есеп бар.";
9-1-тармақтың төртінші абзацы "жеке шотынан" деген сөздерден кейін "(жеке шоттардың бірыңғай жүйесінен) не номиналдық ұстау есеп жүйесінен" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облигацияларды орналастырудың есепті кезеңі аяқталған күнгі эмитенттің жеке шотының жай-күйі туралы тіркеуші берген анықтаманың көшірмесі.";
13-тармақтағы "немесе айналыс мерзiмi үш айдан аспайтын облигациялардың шығарылымын" деген сөздер алынып тасталсын;
1-қосымшадағы 21-тармақтың екінші абзацындағы "(тұрғылықты жерi)" деген сөздер алынып тасталсын;
4-қосымшаның атауындағы "үш" деген сөз "он екі" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-қосымшада:
5-тармақтың 8) тармақшасының үшінші абзацындағы "көлемi" деген сөз алынып тасталсын;
8-тармақтың алтыншы абзацының екінші сөйлеміндегі "данасы" деген сөзден кейін "есепті айдың соңындағы жағдай бойынша немесе облигацияларды орналастыру аяқталған күнгі қаржылық есеп берумен және" деген сөздермен толықтырылсын;
6-қосымшаның 6-тармағының екінші абзацының бірінші сөйлемі мынадай редакцияда жазылсын:
"Облигацияларды өтеу қорытындысы туралы есеп есепті айдың соңындағы жағдай бойынша немесе облигацияларды орналастыру аяқталған күнгі қаржылық есеп берумен қоса тігіледі, оған бірінші басшы, бас бухгалтер, не олардың орындарындағы тұлғалар қол қояды және эмитенттің мөрінің бедерімен расталады.".
3. Осы қаулы оның 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының жиырма бірінші абзацын және 2-тармағының отыз алтыншы абзацын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
4. Лицензиялау департаменті (Қасқаманова Н.К.):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                                 Е. Бахмутова

2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
5. Агенттіктің Төраға Қызметі (А.А. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсін.
Төрайым                                      Е. Бахмутова