О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 февраля 2009 года № 30-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 февраля 2009 года № 5557. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках", подпунктом 1) пункта 1 статьи 43 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", подпунктом 6) пункта 21 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического планирования и сводного анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ермакалиева Л.С.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Алдабергенов
Приложение
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
от 5 февраля 2009 года № 30-ОД
Перечень
изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые приказы
уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах
естественных монополий и на регулируемых рынках
Внести в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, следующие изменения и дополнения:

Табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 5 ақпандағы N 30-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 20 ақпанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5557 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабы 1-тармағының 1)тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 21-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Стратегиялық жоспарлау және жиынтық талдау департаменті (Л.С. Ермакалиева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н. Алдабергенов
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасының
2009 жылғы 5 ақпандағы
N 30-НҚ бұйрығына
қосымша
Табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың
тізбесі
Табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 08.05.2013 № 142-ОД.
2. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 15.06.2015 № 430.
3. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 28.03.2014 № 64-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 80-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2237, опубликованным в "Официальной газете" 17 мая 2003 года № 20, с внесенными изменениями и дополнениями приказами Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 28 февраля 2005 года № 62-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 80-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) в упрощенном порядке", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3517, и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 8 августа 2006 года № 196-ОД "О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 80-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) в упрощенном порядке", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4366, опубликованным в "Юридической газете" 22 сентября 2006 года № 170, Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 26 июня 2007 года № 175-ОД "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 80-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4827, опубликованным в "Юридической газете" от 9 августа 2007 года № 121):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" и подпунктом 6) пункта 21 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ: ";
в Правилах утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет в упрощенном порядке, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в пункте 5 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках".

1. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 08.05.2013 N 142-НҚ бұйрығымен.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 15.06.2015 № 430 бұйрығымен.
3. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды қорғау агенттігі төрағасының 28.03.2014 № 64-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. "Тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту Ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2237 нөмірмен тіркелген, "Ресми газеттің" 2003 жылғы 17 мамырдағы № 20 нөмірінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3517 нөмірмен тіркелген "Тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту Ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 80-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2005 жылғы 28 ақпандағы № 62-НҚ бұйрығымен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4366 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің" 2006 жылғы 22 қыркүйектегі № 170 нөмірінде жарияланған "Тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту Ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 80-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2006 жылғы 8 тамыздағы № 196-НҚ бұйрығымен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4827 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің" 2007 жылғы 9 тамыздағы № 121 нөмірінде жарияланған "Тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту Ережесi туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы № 80-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2007 жылғы 26 маусымдағы № 175-НҚ бұйрығымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) 2003 жылғы 19 наурыздағы № 80-НҚ бұйрығына:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі туралы ереженің 21-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: ";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтік сметаларды оңайлатылған тәртiппен бекiту ережесiнде:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын.

5. Утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 17.02.2012 № 25-ОД.
6. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по статистике от 14.09.2012 № 235-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 24.07.2013 № 219-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. В приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 6 декабря 2004 года № 472-ОД "Об утверждении Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополии, оказывающих услуги магистральной железнодорожной сети и подъездных путей" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 22 декабря 2004 года за № 3300, опубликованным в "Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан" 15 сентября 2008 г. № 9):
преамбулу после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополии, оказывающих услуги магистральной железнодорожной сети и подъездных путей, утвержденной указанным приказом:
пункт 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
часть восьмую пункта 4 после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "о естественных монополиях и регулируемых рынках.".
9. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 26.07.2013 № 232-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 08.05.2013 № 142-ОД.
11. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 216-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 марта 2005 года № 71-ОД "Об утверждении Правил представления и рассмотрения ходатайств по совершению сделок субъектом естественной монополии" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3515, опубликованным в "Официальной газете" от 30 апреля 2005 года № 18, с внесенными изменениями и дополнениями приказами Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 18 июня 2007 года № 167-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 4 марта 2005 года № 71-ОД "Об утверждении Правил представления и рассмотрения ходатайств по совершению сделок субъектом естественной монополии", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4786, опубликованным 27 июля 2007 года в газете "Юридическая газета" № 114):
в преамбуле:
после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";

5. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының м.а. 2012.02.17 № 25-НҚ бұйрығымен.
6. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 235-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
7. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 24.07.2013 № 219-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. "Магистральдық темір жол желісі мен кірме жолдар қызметтерін көрсетуші табиғи монополиялар субъектілерінің іске қосылған активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы тізілімінде № 3300 нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге орталық мемлекеттік органдары актілерінің жинағында 2008 жылғы № 9 нөмірінде жарияланған) 2004 жылғы 6 желтоқсандағы № 472-НҚ бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
кіріспедегі "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық темір жол желісі мен кірме жолдар қызметтерін көрсетуші табиғи монополиялар субъектілерінің іске қосылған активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
4 тармақтың сегізінші бөлігіндегі "Қазақстан Республикасы" деген сөздерден кейін "табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын.
9. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 26.07.2013 № 232-НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
10. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 08.05.2013 N 142-НҚ бұйрығымен.
11. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 19.07.2013 № 216-НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. "Табиғи монополия субъектісінің мәмілелер жасау жөнінде өтініштер беру және оны қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3515 нөмірмен тіркелген), "Ресми газеттің" 2005 жылғы 30 сәуірдегі № 18 нөмірінде жарияланған, "Табиғи монополия субъектісінің мәмілелер жасау жөнінде өтініштер беру және оны қарау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 4 наурыздағы № 71-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 18 маусымдағы 167-НҚ бұйрығымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4786 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің" 2007 жылғы 27 шілдедегі № 114 нөмірінде жарияланған) 2005 жылғы 4 наурыздағы № 71-НҚ бұйрығына:
кіріспедегі:
"монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;

слова "подпунктом 15) пункта 11 и подпунктом 1) пункта 18", "28 октября 2004 года № 1109" заменить словами "подпунктом 6) пункта 21", "12 октября 2007 года № 943" соответственно;
в Правилах представления и рассмотрения ходатайств по совершению сделок субъектом естественной монополии, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
подпункт 5) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"5) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;";
подпункт 5) пункта 5 после слов "на отчуждение имущества," дополнить словами "а также";
пункт 7 изложить в следующий редакции:
"7. Документы, информация (сведения), представляемые в уполномоченный орган вместе с ходатайством должны быть прошиты, пронумерованы и заверены печатью Субъекта, подающего ходатайство, а также подписью его первого руководителя, либо лица, его замещающего при наличии подтверждающего документа.";
в пункте 10 после слова "в судебном порядке" заменить словами "в вышестоящий орган или суд";
пункт 12 после слов "представленных материалах" дополнить словами "либо информации, которая, по мнению Субъекта, является важной для рассмотрения ходатайства";
пункт 20 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае если Субъект включен одновременно в республиканский и местный разделы Государственного регистра субъектов естественных монополий, то ходатайство подается по месту включения в республиканский раздел Государственного регистра субъектов естественных монополий.";
пункт 23:
подпункт 4) после слова "имущества" дополнить словами ", утвержденный не позднее шести месяцев на день подачи ходатайства";
подпункт 5) после слова "положении" дополнить словами ", не позднее шести месяцев на день подачи ходатайства";
дополнить пунктом 29-1 следующего содержания:
"29-1. В случае приобретения Субъектом вновь выпущенных и не размещенных акций последний должен представить документ, подтверждающий выпуск названных ценных бумаг.".
13. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.01.2018 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 24.07.2013 № 221-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"11-тармағының 15) тармақшасы мен 18-тармағының 1) тармақшасына", "2004 жылғы 28 қазандағы № 1109 қаулысымен" деген сөздер тиісінше "21-тармағының 6) тармақшасына", "2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополия субъектісінің мәмілелер жасау жөнінде өтініштер беру және оны қарау ережесінде:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;";
5-тармақтың 5) тармақшадағы "иеліктен айыруға," деген сөздерден кейін "сондай-ақ" деген сөзбен толықтырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Уәкілетті органға берілетін құжаттар, ақпарат (мәліметтер) өтінішпен бірге тігілуге, нөмірленуге және өтініш беретін Субъектінің мөрімен, сондай-ақ оның бірінші басшысының не растау құжаты болған кезде оны алмастыратын тұлғаның қолымен расталуға тиіс.";
10-тармақтағы "сот тәртібімен" деген сөздер "жоғары тұрған органға немесе сотқа" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтағы "жазбаша хабарламасын" деген сөздерден кейін "не Субъектінің пікірі бойынша өтінішті қарау үшін маңызды болып табылатын ақпаратты" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер Субъект бір мезгілде Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің республикалық та, жергілікті де бөлімдеріне енгізілген жағдайда, онда өтініш Табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінің республикалық бөліміне енгізілген орны бойынша беріледі.";
23-тармақта:
4) тармақшадағы "мүлікті" деген сөзден кейін "өтінішті беру күніне алты айдан кешіктірілмей бекітілген" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшадағы "атауы" деген сөздің алдынан "өтінішті беру күніне алты айдан кешіктірілмей бекітілген" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 29-1-тармақпен толықтырылсын:
"29-1. Субъект жаңадан шығарылған және орналастырылмаған акцияларды сатып алған жағдайда соңғысы аталған бағалы қағаздардың шығарылуын растайтын құжат ұсынуға тиіс.".
13. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.01.2018 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 24.07.2013 № 221-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15. В приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 сентября 2005 года № 286-ОД "Об утверждении Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополии, оказывающих услуги по транспортировке газа по магистральным трубопроводам" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3922, опубликованным в "Официальной газете" 19 ноября 2005 года № 48):
в преамбуле :
после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
слова "подпунктом 1) пункта 18", "28 октября 2004 года № 1109" заменить словами "подпунктом 6) пункта 21", "12 октября 2007 года № 943" соответственно;
в Инструкции по расчету ставки прибыли на регулируемую базу задействованных активов субъектов естественной монополии, оказывающих услуги по транспортировке газа по магистральным трубопроводам, утвержденной указанным приказом:
в пункте 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
абзац четырнадцатый пункта 5 изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.".
16. В приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 27 декабря 2005 года № 373-ОД "Об утверждении Правил взимания платы за предоставляемые регулируемые коммунальные услуги (товары, работы) по среднемесячным показаниям приборов учета в случае выхода прибора учета из строя" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4021, опубликованным в "Юридической газете" 2 февраля 2006 года № 17):
преамбулу после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в Правилах взимания платы за предоставляемые регулируемые коммунальные услуги (товары, работы) по среднемесячным показаниям приборов учета в случае выхода прибора учета из строя, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в пункте 3 :
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) потребитель - физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (товарами, работами) субъектов естественной монополии и регулируемого рынка;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.".

15. "Газды магистральдық таратушы құбырлары арқылы тасымалдау жөнінде қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілерінің қолданысқа енгізілген активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3922 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетінің" 2005 жылғы 19 қарашада № 48 жарияланған) 2005 жылғы 29 қыркүйектегі № 286-НҚ бұйрығына:
кіріспедегі:
"монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
"18-тармағының 1) тармақшасына", "2004 жылғы 28 қазандағы № 1109 қаулысымен" деген сөздер тиісінше "21-тармағының 6) тармақшасына", "2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Газды магистральдық таратушы құбырлары арқылы тасымалдау жөнінде қызметтер көрсететін табиғи монополия субъектілерінің қолданысқа енгізілген активтерінің реттелетін базасына пайда ставкасын есептеу жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың он төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.".
16. "Есептеу құралы істен шыққан жағдайда есептеу құралдарының орташа айлық көрсеткіштері бойынша ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін коммуналдық қызметтер (тауарлар, жұмыстар) үшін ақы өндіріп алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4021 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің 2006 жылғы 2 ақпандағы № 17 нөмірінде жарияланған") 2005 жылғы 27 желтоқсандағы № 373-НҚ бұйрығына:
кіріспедегі "монополиялар" деген сөзден кейін "реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Есептеу құралы істен шыққан жағдайда есептеу құралдарының орташа айлық көрсеткіштері бойынша ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін коммуналдық қызметтер (тауарлар, жұмыстар) үшін ақы өндіріп алу ережесінде:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақтың:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тұтынушы – табиғи монополия және реттелетін нарық субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) пайдаланушы немесе пайдалануға ниеттенуші жеке немесе заңды тұлға;";
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.".

17. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 21.07.2015 № 550 (вводится в действие с 01.01.2016).
18. В приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 августа 2006 года № 192-ОД "Об утверждении Правил согласования размера и механизма взимания платы за приобретение и установку приборов учета регулируемых коммунальных услуг (товаров, работ)" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4358, опубликованным в "Юридической газете" 15 сентября 2006 года № 166):
в преамбуле после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в Правилах согласования размера и механизма взимания платы за приобретение и установку приборов учета регулируемых коммунальных услуг (товаров, работ), утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после слова "монополиях" дополнить словами "и регулируемых рынках";
в пункте 3 :
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) потребитель - физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (товарами, работами) субъектов естественной монополии и регулируемого рынка;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках.".
19. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 28.12.2011 № 417-ОД.
20. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 21.07.2015 № 550.

17. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.07.2015 № 550 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. "Реттеліп көрсетілетін коммуналдық қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) есептеу құралдарын сатып алу және орнату үшін ақыны өндіріп алу мөлшері мен тетігін келісу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4358 нөмірмен тіркелген, "Заң газетінің" 2006 жылғы 15 қыркүйектегі № 166 нөмірінде жарияланған) 2006 жылғы 7 тамыздағы № 192-НҚ бұйрығына:
кіріспедегі "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Реттеліп көрсетілетін коммуналдық қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) есептеу құралдарын сатып алу және орнату үшін ақыны өндіріп алу мөлшері мен тетігін келісу ережесінде:
1-тармақтағы "монополиялар" деген сөзден кейін "және реттелетін нарықтар" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта:
2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тұтынушы – табиғи монополия және реттелетін нарық субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) пайдаланушы немесе пайдалануға ниеттенуші жеке немесе заңды тұлға;";
4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган.".
19. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2011.12.28 № 417-НҚ бұйрығымен.
20. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 21.07.2015 № 550 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.