Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 30 января 2009 года N 130/2. Зарегистирировано Управлением юстиции города Павлодара Павлодарской области 3 марта 2009 года за N 134. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 15 июля 2011 года N 1619/23
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 15.07.2011 N 1619/23.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях социальной защиты граждан акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить инструкцию по назначению социальной помощи, согласно приложению.
2. Признать утратившими силу постановления акимата города Павлодара:
от 8 апреля 2008 года N 424/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре  государственной регистрации нормативных правовых актов, N 12-1-110, опубликованное в газетах "Сарыарқа самалы" N 66 от 17 июня 2008 года, "Версия" N 24 от 16 июня 2008 года);
от 27 мая 2008 года N 641/13 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Павлодара от 8 апреля 2008 года N 424/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, N 12-1-117, опубликованное в газетах "Сарыарқа самалы" N 97 от 30 августа 2008 года, "Версия" N 27 от 7 июля 2008 года);
от 31 июля 2008 года N 949/18 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Павлодара от 8 апреля 2008 года N 424/10 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов, N 12-1-125, опубликованное в газетах Сарыарқа самалы" N 100 от 9 сентября 2008 года, "Версия" N 36 от 8 сентября 2008 года).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на  заместителя акима города Капенова Б. А.
Аким города Павлодара                      Б. Демеуов
Утверждена
постановлением акимата города Павлодара
от 30 января 2009 года N 130/2
Инструкция по назначению социальной помощи
1. Общее положение
1. Настоящая инструкция детализирует условия назначения и осуществления выплаты социальной помощи, оказания социальных услуг отдельным категориям граждан, постоянно проживающим на территории города Павлодара.

Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 130/2 қаулысы. Павлодар облысы Павлодар қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 3 наурызда N 12-1-134 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 15 шілдедегі N 1619/23 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2011.07.15 N 1619/23 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14)-тармақшасына сәйкес, азаматтарды әлеуметтік қорғау мақсатында Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес, әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2.  Павлодар қаласы әкімдігінің:
2008 жылғы 8 сәуірдегі "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 424/10 (нормативтік – құқықтық актілердің мемлекеттік Тізілімінде N 12-1-110 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2008 жылғы 17 маусымдағы N 66, "Версия" газетінде 2008 жылғы 16 маусымдағы N 24 жарияланған);
2008 жылғы 27 мамырдағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2008 жылғы  8 сәуірдегі "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 424/10 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 641/13 (нормативтік – құқықтық актілердің мемлекеттік Тізілімінде N 12-1-117 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2008 жылғы 30 тамыздағы N 97, "Версия" газетінде 2008 жылғы 7 шілдедегі N 27 жарияланған);
2008 жылғы 31 шілдедегі "Павлодар қаласы әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" N 424/10 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 949/18 (нормативтік – құқықтық актілердің мемлекеттік Тізілімінде N 12-1-125 тіркелген, "Сарыарқа самалы" газетінде 2008 жылғы 9 қыркүйектегі N 100, "Версия" газетінде 2008 жылғы 8 қыркүйектегі N 36 жарияланған) қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 10  (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б.Ә. Қапеновке жүктелсін.
Павлодар қаласының әкімі                   Б. Демеуов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2009 жылғы 30 қаңтардағы
N 130/2 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Павлодар қаласының аумағында тұрақты өмір сүретін азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік қызмет көрсетуді, әлеуметтік көмек төлеуді жүзеге асыру және тағайындауды талдап тексереді.

2. Оказание социальной помощи осуществляется путем предоставления:
1) социальных выплат (пособие на погребение, единовременная социальная помощь, предоставление средств на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе, социальная помощь выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области (далее – Социальная помощь для оплаты обучения);
2) социальных услуг (социальная помощь, оказываемая через неправительственные организации, в рамках реализации программы оказания социальной помощи населению города Павлодара, организация транспортных перевозок инвалидов-колясочников специальным автотранспортом, перевозки автотранспортом детей-инвалидов, имеющих затруднения в передвижении и инвалидов первой группы с нарушением опорно-двигательного аппарата, ремонт и техническое обслуживание инвалидных колясок, обеспечение горячими обедами нуждающихся граждан, оказание помощи глухим и слабослышащим молодым гражданам, обеспечение горячими обедами туббольных, находящихся на амбулаторном лечении в противотуберкулезном диспансере, оказание помощи онкологическим больным с 3, 4 стадиями заболевания, оказание социальной услуги  детям с ограниченными возможностями, оказание социальных услуг ветеранам труда);
3) материальной помощи безработным за период прохождения профессионального обучения, переобучения, повышения квалификации по направлению государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее – Отдел).
3. Социальные выплаты назначаются и выплачиваются независимо от получения других видов помощи (пособий), предусмотренных настоящей инструкцией, и предоставляются единовременно в денежной форме в течение календарного года (кроме помощи пенсионерам – получателям пенсии за особые заслуги перед областью, не получающим специальные государственные пособия; участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) на приобретение лекарств; почетным гражданам города Павлодара; лицам, ставшим инвалидами 1 группы вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств; социальной помощи отдельным категориям граждан для возмещения затрат по коммунальным услугам; оказание социальной помощи на проживание, питание и проезд к месту жительства студентам из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, получающим материальную помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях).
4. Источник финансирования – городской бюджет.

2. Әлеуметтік көмек көрсету:
1) әлеуметтік төлемдер (жерлеуге арналған жәрдемақы, біржолғы әлеуметтік көмек, жеке меншік секторында тұратын азаматтарға қатты отын сатып алуға қаражат ұсыну, аз қамтамасыз етілген отбасыларының және ата- анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беру мектептерінің түлектеріне облыстың жоғары оқу орындарында оқуды төлеу үшін әлеуметтік көмек (бұдан әрі - оқуын төлеу үшін Әлеуметтік көмек);
2) әлеуметтік қызмет (Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтік көмек көрсету бағдарламасын іске асыру шегінде үкіметтік емес ұйымдар арқылы көрсетілетін әлеуметтік көмек, қозғалуда қиындығы бар мүгедек балаларды және тірек-қимыл аппараты бұзылған бірінші топ мүгедектерін автокөлікпен тасымалдау, арнайы автокөлікпен арбалы – мүгедектерді көлікпен тасымалдауды ұйымдастыру, мүгедектердің арбаларын жөндеу және техникалық қызмет көрсету, мұқтаж азаматтарды ыстық тамақпен қамтамасыз ету, естімейтін және нашар еститін жас азаматтарға көмек көрсету, туберкулезге қарсы диспансерде амбулаториялық емделуде жүрген туберкулезбен ауыратындарды ыстық тамақпен қамтамасыз ету, 3, 4 сатылы онкологиялық аурумен ауыратындарға көмек, мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік қызмет көрсету, еңбек ардагерлеріне әлеуметтік қызмет көрсету);
3) "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі-Бөлім) жолдамасы бойынша біліктілігін арттыруды, қайта даярлауға, кәсіби оқуын өткен кезде жұмыссыздарға материалдық көмек ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
3. Әлеуметтік төлемдер осы Нұсқаулықта көрсетілгендей көмектің (жәрдемақы) басқа түрлерін алудан тәуелсіз тағайындалады және төленеді және күнтізбелік жыл бойы біржолғы ақшалай түрінде ұсынылады (арнаулы мемлекеттік көмек алмайтын, облыс алдында беделді еңбегі үшін зейнетақы алатын зейнеткерлерге; Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына (бұдан әрі - ҰОС) дәрі-дәрмек сатып алуға; Павлодар қаласының құрметті азаматтарына; ядролық қарулар сынағы кезінде, зілзала радиацияның себебінен 1 топ мүгедегі болған тұлғаларға дәрі-дәрмек сатып алу үшін; коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік   көмек көрсету; жоғары оқу орындарында оқуды төлеу үшін материалдық көмек алатын аз қамтамасыз етілген отбасыларының және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған студенттерге өмір сүрулеріне, тамақтануларына және тұрақты жеріне жол жүру үшін әлеуметтік көмек көрсету).
4. Қаржыландыру көзі – қалалық бюджет.

5. Совокупный доход семьи лица, претендующего на получение социальных выплат (далее – Заявитель), исчисляется в соответствии с главой 8 настоящей инструкции.
6. Выплата осуществляется через банки второго уровня, отделения акционерного общества "Казпочта" путем зачисления денежных средств на лицевые счета Заявителей.
7. Заявитель подает письменное заявление и согласно установленному перечню предоставляет необходимые документы в Отдел. По заявлениям, поданным после 15 декабря текущего года, выплата производится в следующем финансовом году.
8. Заявителю необходимо известить Отдел обо всех изменениях, влияющих на право получения тех или иных социальных выплат, не позднее 15 дней со дня событий, повлекших данное изменение.
9. Заявителю необходимо представить в Отдел полные и достоверные сведения в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Состав семьи учитывается на тот период, за который определяется совокупный доход.
11. В состав семьи не включаются лица, отсутствующие длительное время, за которыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан сохраняется право на жилище.
12. Решение о назначении социальной помощи принимается Отделом на основании письменного заявления и прилагаемых к нему документов в соответствии с настоящей инструкцией, кроме пунктов, по которым выплата производится согласно базы данных или списков Государственного центра по выплате пенсий (далее – ГЦВП), Государственного учреждения "Центр социального обслуживания на дому города Павлодара".
13. Исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5.
2. Пособие на погребение
14. Пособие назначается на погребение следующих категорий граждан, независимо от дохода и состава семьи (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий):
1) работавших на момент смерти;
2) безработных, состоявших на учете в Отделе на момент смерти;
3) умерших в период прохождения стационарного лечения;
4) не работавших предпенсионного возраста: мужчин с 58 лет, женщин с 53 лет, независимо от регистрации в органах занятости;
5) не работавших участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС), независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
6) умерших вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
7) умерших военнослужащих срочной службы;

5. Әлеуметтік төлем алуға үміткер тұлғаның (бұдан әрі - Өтініш беруші) отбасы жиынтық табысы осы Нұсқаулықтың 8 – бөліміне сәйкес есептеледі.
6. Төлем екінші деңгейдегі банктер арқылы Өтініш берушілердің жеке есеп шоттарына ақшалай қаражатты аудару жолымен "Қазпошта"  акционерлік қоғамының бөлімдерімен жүзеге асырылады.
7. Өтініш беруші жазбаша өтініш береді және белгіленген тізбеге  сәйкес Бөлімге қажетті құжаттарды тапсырады. Ағымдағы жылдың 15 желтоқсанынан кейін берілген өтініштер бойынша төлем келесі қаржылық жылда төленеді.
8. Өтініш берушіге осы және өзге де әлеуметтік көмекті алу құқығына қатысты барлық өзгерістер жөнінде Бөлімге тапсырған күннен бастап 15 күннен аспауы керектігін хабарлауға қажет.
9. Өтініш берушіге Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Бөлімге толық және дұрыс мәліметтерді беруге қажет.
10. Отбасының құрамы жиынтық табыс анықталған кезеңге есептеледі.
11. Отбасының құрамына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үйге құқығы сақталатын ұзақ уақыт болмаған адамдар қосылмайды.
12. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы шешім өтініш берушінің жазбаша өтініші және мәліметтер базасына сәйкес жүргізілетін төлемдер жөніндегі тармақтарынан басқа немесе "Павлодар қаласының үйде әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің, зейнетақы төлеу бойынша Мемлекеттік (бұдан әрі - ЗТМО) орталықтың тізімінсіз осы Нұсқаулыққа сәйкес оған қоса берілген кұжаттары негізінде Бөліммен қабылданады.
13. Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен.
2. Жерлеуге арналған жәрдемақы
14. Жерлеуге арналған жәрдемақы табысына және отбасы кұрамына қарамастан, азаматтардың мынадай санаттарына тағайыдалады (зейнетақы және мемлекеттік әлеуметтік көмек алатын адамдардан басқа):
1) қайтыс болары алдында жұмыс істегендер;
2) қайтыс болары алдында Бөлімде есепте тұрған жұмыссыздар;
3) стационарлық емделуде жүрген кезде қайтыс болғандар;
4) зейнеткер жасы алдындағы жұмыссыз адамдар: жұмыспен қамту органында тіркелуіне қарамастан ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан;
5) жұмыспен қамту органында тіркелуіне және жасына қарамастан, Ауғанстандағы соғыс әрекетіне, сондай – ақ Чернобыль атом электр станциясында (бұдан әрі- ЧАЭС) апат салдарын жоюға қатысқан жұмыссыздар;
6) туберкулезден, онкологиялық аурумен ауырғандар, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруынан қайтыс болғандар;
7) жедел әскери қызметтерде қайтыс болғандар;

8) детей в возрасте до 18 лет, учащихся средне-специальных учебных заведений и студентов очной формы обучения;
9) не работавших женщин, имевших детей до 7 лет.
15. Для назначения пособия необходимо предоставить: заявление от лица, осуществлявшего захоронение, с указанием регистрационного номера налогоплательщика, лицевого счета и наименования банка; копию удостоверения личности; справку о смерти из органов ЗАГСа; документы, подтверждающие статус умершего и прописку.
16. Размер пособия составляет пятнадцать месячных расчетных показателей.
17. Пособие назначается со дня возникновения права на пособие, если обращение последовало не позднее 6 месяцев со дня возникновения этого права.
3. Единовременная социальная помощь
18. Право на единовременную социальную помощь (далее - Помощь) с учетом дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) одинокие, одиноко проживающие пенсионеры и инвалиды с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии; размер помощи – два месячных расчетных показателя;
2) одинокие и одиноко проживающие лица или семейные пары из числа  безработных предпенсионного возраста со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет; размер помощи – три месячных расчетных показателя;
3) семьи со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящие из:
пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов; размер помощи – три месячных расчетных показателя;
пенсионеров и (или) инвалидов, безработных лиц, состоящих на учете в Отделе в качестве "безработного"; размер помощи – четыре месячных расчетных показателя;
4) семьи, воспитывающие детей-инвалидов детства до 18 лет, не получающие пособие на обучение на дому, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
5) лица со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшие срочную хирургическую операцию, по мере обращения в течение месяца со дня выписки, с предоставлением справки службы скорой медицинской помощи; размер помощи – 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
лицам после произведенной плановой операции с предоставлением соответствующих документов из медицинского учреждения размер помощи 15000 (пятнадцать тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара от 20.04.2009 N 491/8; 03.02.2010 N 173/5.
19. Для осуществления выплаты (для пункта 18) необходимы  следующие документы:
заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета и номера банка, регистрационного номера налогоплательщика; копия удостоверения личности; документы, подтверждающие совокупный доход семьи; копия удостоверения получателя пенсий и пособий; справка с адресного бюро или копия книги регистрации граждан.

8) орта білім беретін арнаулы оқу орындарында оқитын 18 жасқа дейінгі балаларға және күндізгі оқу бөліміндегі студенттер;
9) жұмыс істемейтін 7 жасқа дейін балалары бар әйелдер.
15. Жәрдемақы тағайындау үшін міндетті түрде: жеке куәлігінің көшірмесі, банктің аты және жеке шоты, салық төлеушінің тіркелу нөмірі көрсетілген, жерлеуді жүзеге асырған тұлғадан өтініш, АХАЖ органдарынан қайтыс болғаны туралы анықтама; қайтыс болған адамның мәртебесін растайтын құжат және тіркелімін ұсынуы керек.
16. Өтемақы мөлшері он бес айлық есеп көрсеткішін құрайды.
17. Жәрдемақыны алуға құқық пайда болған күннен бастап жәрдемақы тағайындалады, бірақ өтініш осы құқығы пайда болған күннен бастап 6 айдан аспауы керек.
3. Біржолғы әлеуметтік көмек
18. Біржолғы әлеуметтік көмекке (бұдан әрі – Көмек) отбасының құрамы және табыс есебімен мынадай санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) табысы ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын, жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер; көмек мөлшері – екі айлық есеп көрсеткіші;
2) жан басына шаққандағы орташа табыстары өмір сүру минимунан төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғызбасты, жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғалар немесе отбасы жұптары: ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан, көмек мөлшері – үш айлық есеп көрсеткіші;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшеріне аспайтын отбасыларының:
зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектердің; көмек мөлшері – үш айлық есеп көрсеткіші;
зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектердің, "жұмыссыз" ретінде Бөлімде есепте тұрған жұмыссыз тұлғалар; көмек мөлшері – төрт айлық есеп көрсеткіші;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары төмен, ең төменгі еңбекақы мөлшерінен аспайтын, үйде оқытуға арналған жәрдемақыны алмайтын, 18 жасқа дейінгі бала жасынан мүгедек – балаларды тәрбиелейтін отбасылардың; көмек мөлшері – 10000 (он мың) теңге;
5) жедел медициналық көмек қызметінің анықтама көшірмесін берген күннен бастап бір ай мерзім аралығында жағдайына қарай өтініш берген, жедел хирургиялық операциядан өткен, жан басына шаққандағы орташа табыстары төмен, ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын тұлғалар; көмек мөлшері – 15000 (он бес мың) теңге;
медициналық мекемелердің құжаттарына сәйкес көрсеткен жоспарлы операциядан өткен тұлғаларға көмек мөлшерін 15000 (он бес мың) теңгеден.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.04.20 N 491/8; 2010.03.02 N 173/5 қаулыларымен.
19. Төлемдерді жүзеге асыру үшін міндетті түрде мынадай құжаттар керек (18-тармақ үшін):
банктің нөмірі және жеке шоты, салық төлеушінің тіркелу нөмірі көрсетілген осы әлеуметтік көмекке құқығы бар тұлғаның өтініші; жеке куәлігінің көшірмесі; отбасының жиынтық табысын анықтайтын құжаттар; зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі; атаулы бюросынан анықтама немесе азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі.

20. Право на помощь без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) дети, находящиеся под опекой по причине уклонения родителей от их воспитания и содержания, кроме получателей пособий по утере кормильца; размер помощи - 4000 (четыре тысячи) тенге;
2) лица, оставшиеся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по чрезвычайным ситуациям); размер помощи – 30 месячных расчетных показателей (независимо от ранее полученной единовременной помощи). При частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, квартиры - размер помощи – 12 двенадцать месячных расчетных показателей;
3) лица, страдающие синдромом приобретенного иммунодефицита, ВИЧ - инфицированные (по спискам диспансера), страдающие туберкулезом, получающие лечение амбулаторно (по спискам диспансера, без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями (по справке диспансера, заверенной главным врачом), получающие активное специальное лечение:
с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (3 - 4 стадии);
с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания);
с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей.
Размер помощи – 10000 (десять тысяч) тенге;
лица, страдающие туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение (после завершения лечения по спискам диспансера); размер помощи 5000 (пять тысяч) тенге;
4) семьи, имеющие детей, состоящих на учете как туберкулезные   больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях города; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
5) инвалиды 1 группы по зрению; размер помощи - 4000 (четыре тысячи) тенге;
6) почетные граждане города Павлодара; размер помощи - 3000 (три тысячи) тенге ежемесячно, согласно базы данных или списков ГЦВП;
7) лица пенсионного возраста, имеющие звание "Почетный гражданин города Павлодара", не получающие специальное государственное пособие и другие выплаты; денежная компенсация за санаторно-курортное лечение, размер помощи - 17000 (семнадцать тысяч) тенге, согласно базы данных или списков ГЦВП;
8) пенсионеры, получающие пенсию за особые заслуги перед областью, не получающие специальное государственное пособие; размер помощи – один месячный расчетный показатель ежемесячно, согласно базы данных или списков ГЦВП;
9) семьи с детьми – инвалидами до 18 лет, больными детским церебральным параличом и парезами, на социальную адаптацию и реабилитацию; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;

20. Отбасы құрамы және табысы ескермей көмекті алуға мына санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) асыраушы жоғалтқан жөніндегі жәрдемақы алушылардан басқа, ата – анасы оларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тарту себебі бойынша қамқорлықта жүрген балалар; көмек мөлшері – 4000 (төрт мың) теңге;
2) төтенше жағдайлар кезінде жазатайым уақиғаға ұшырағандар, зілзала апаты, өрт салдарынан өмір сүруге қаражатсыз қалған тұлғалар (төтенше жағдайлар жөніндегі басқарма немесе өртке қарсы қызмет қорытындысы бойынша); көмек мөлшері – 30 айлық есеп көрсеткіші (бұрынғы алған біржолғы көмекке қарамастан). Үй тұрмысы, пәтер заттарының бөлшектеп зақымданған кезде көмек мөлшері – 12 айлық есеп көрсеткіші;
3) жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісімен және АҚТЖ жұқтырған (диспансердің тізімі бойынша), туберкулезге шалдыққан амбулаторлық емделудегі (диспансерлер тізімі бойынша, емдеу тәртібін бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын (диспансердің бас дәрігермен куәландырылған анықтама бойынша), арнайы белсенді ем алатын тұлғалар:
жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (3 – 4 кезеңдер);
қан өндіру және лимфатикалық жүйенің түрлері (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар);
нәжіс, зәр және тыныс жыланкөздерінің бар болуы көмек мөлшері – 10000 (он мың) теңге;
амбулаторлық емделуге арналған туберкулезбен ауыратын тұлғалардың жолақысы (диспансердің тізімі бойынша емделу аяқталғаннан кейін) көмек мөлшері – 5000 (бес мың) теңге;
қаланың емдеу – алдын алу мекемелерінде бірінші диспансерлік топта туберкулез аурулары ретінде есепте тұрған балалары бар отбасыларына көмек мөлшері – 10000 (он мың) теңге;
5) көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектердің көмек мөлшері – 4000 (төрт мың) теңге;
6) Павлодар қаласының құрметті азаматтары; көмек мөлшері – мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес ай сайын 3000 (үш мың) теңге;
7) арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмекті және басқа да төлемді алмайтын, "Павлодар қаласының құрметті азаматы" атағы бар зейнеткерлік жасындағы тұлғалар; санаториялық-курорттық емделуге арналған ақшалай өтемақы; мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес көмек мөлшері – 17000 (он жеті мың) теңге;
8) облыс алдында ерен еңбегі үшін зейнетақы алатын, арнаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алмайтын зейнеткерлер мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес ай сайын көмек мөлшері – бір айлық есеп көрсеткіші;
9) ми бөлігінің зақымдануынан балалардың сал ауруымен және шала салдану ауруымен ауыратын 16 жасқа дейінгі мүгедек – балалары бар отбасыларды әлеуметтік сауықтыру және бейімдеу көмек мөлшері – 15000 (он бес мың) теңге;

10) пенсионеры, внесшие большой вклад в развитие экономики Республики Казахстан, ко Дню пожилого человека, в размере месячной пенсии, согласно базы данных или списков ГЦВП;
11) одинокие и одиноко проживающие лица с неполным рабочим стажем, получающие социальные пособия по возрасту; размер помощи - 7000 (семь тысяч) тенге не более одного раза в год;
12) инвалиды - спортсмены для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
13) к празднованию 9 Мая:
труженики тыла, награжденные медалью "За самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны", награжденные орденами, медалями СССР "За оборону Ленинграда", "За оборону Москвы", "За оборону Сталинграда"; граждане, награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда"; бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками; родители воинов (погибших, умерших, пропавших без вести) в годы ВОВ; не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда"; работники спецформирований в период ВОВ, военнослужащие и лица вольнонаемного состава, принимавшие участие в боевых действиях на фронтах; партизаны, участники подполья, военнослужащие вольнонаемного состава в период ВОВ; лица, награжденные медалью "За Победу над Германией", имеющие удостоверение к этим медалям; граждане, проработавшие не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года; размер помощи - 5000 (пять тысяч) тенге;
инвалиды и участники ВОВ, не вступившие в повторный брак вдовы воинов, погибших, умерших, пропавших без вести в годы ВОВ; материальная помощь к 65-летию ВОВ в размере 65000 (шестьдесят пять тысяч) тенге;
инвалиды и участники ВОВ, не вступившие в повторный брак вдовы воинов, погибших, умерших, пропавших без вести в годы ВОВ; на подарочные наборы 5000 (пять тысяч) тенге.
инвалиды и участники ВОВ для участия в параде к 65-летию ВОВ в городах Астана и Москва по спискам, утвержденным советом ветеранов города Павлодара; материальная помощь в размере 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге;
инвалиды и участники ВОВ, не состоящие в списке на получение жилья из государственного жилищного фонда по состоянию на 1 апреля 2010 года, к 65-летию Дня Победы на проведение ремонта жилища в размере 30000 (тридцать тысяч) тенге;
Выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП и решению Специальной комиссии по установлению стажа работы лицам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;

10) Қарттар күні қарсаңында, Қазақстан Республикасы экономикасының дамуына үлкен үлес қосқан зейнеткерлер мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес  көмек айлық зейнетақы мөлшерінде;
11) толық емес жұмыс өтілімен әлеуметтік жәрдемақылар алатын жалғызбасты және жалғыз тұратын тұлғалар; көмек мөлшері – 7000 (жеті мың) теңге, бірақ жылына кем дегенде бір рет;
12) аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін мүгедек-спортшыларға; көмек мөлшері – 10000 (он мың) теңге;
13) 9 Мамыр мерекесіне:
"Ұлы Отан Соғысы жылдарындағы жанқиярлық еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлері, КСРО-ның "Ленинградты қорғағаны үшін", "Мәскеуді қорғағаны үшін", "Сталинградты қорғағаны үшін"; "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Құрсаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтар; фашистер мен олардың одақтастары құрған бұрынғы гетто, концлагерлер және басқа да мәжбүрсіз ұстау орындарының кәмелет жасында болмаған тұтқындар; ҰОС жауынгерлерінің (қайтыс болғандардың, із – түссіз жоғалғандардың) ата-атаналары; қайтыс болған соғыс мүгедектері мен оларға тең келетін мүгедектердің неке құрмаған әйелдері (ерлері) және де қайтыс болған соғысқа қатысушылар, партизандар, астыртын әрекет етушілер, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен марапатталған азаматтардың әйелдері (ерлері), ҰОС кезінде арнайы құрамалардың жұмысшылары"; "Германияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған тұлғалар, осы медальдарға куәліктері барлар; 1941 жылдың 22 маусым мен 1945 жылдың 9 мамыр аралағында 6 айдан кем емес жұмыс істеген азаматтарға көмек мөлшері – 5000 (бес мың) теңге;
ҰОС мүгедектері мен қатысушылары, ҰОС жылдары қаза болған, қайтыс болған, хабарсыз кеткен, жауынгерлердің қайтадан неке құрмаған жесірлері; ҰОС 65-жылдығына 65000 (алпыс бес мың) теңге мөлшерінде материалдық көмек;
ҰОС мүгедектері мен қатысушылары, ҰОС жылдары қаза болған, қайтыс болған, хабарсыз кеткен, жауынгерлердің қайтадан неке құрмаған жесірлері, сыйлықтар жинағына 5000 (бес мың) теңге;
Астана және Мәскеу қалаларында ҰОС 65-жылдығына орай өтетін шеруіне қатысу үшін Павлодар қаласы ардагерлер кеңесімен бекітілген тізімі бойынша ҰОС қатысушылары мен мүгедектері; материалдық көмек 150000 (жүз елу мың) теңге мөлшерінде;
2010 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға тізімінде жоқ ҰОС мүгедектері мен қатысушылары, Жеңіс Күнінің 65-жылдығына тұрғын үйді жөндеу үшін 30000 (отыз мың) теңге мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы мамырға дейінгі кезінде 6 айдан кем емес жұмыс істеген тұлғалардың еңбек өтілін белгілеу бойынша арнайы комиссияның шешімімен және мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың деректер қорына сәйкес төлем жүзеге асырылады;

14) ко Дню защитника Отечества: инвалиды и участники боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; размер помощи – пять месячных расчетных показателей; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
15) участники боевых действий в Афганистане, участники ликвидации аварии на ЧАЭС на оздоровление; размер помощи - два месячных расчетных показателя ежеквартально; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
16) инвалиды и участники ВОВ для приобретения лекарств; размер помощи один месячный расчетный показатель ежемесячно, согласно базе данных или списков ГЦВП;
17) к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
одинокие и одиноко проживающие пенсионеры, которые обслуживаются специалистами государственного учреждения "Центр социального обслуживания на дому города Павлодара" для бесплатной установки телефона; размер помощи - 13000 (тринадцать тысяч) тенге, не более фактических затрат;
граждане, получающие пенсию ниже минимального размера (с неполным рабочим стажем, социальные пособия по возрасту), независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных  ГЦВП;
пенсионеры, достигшие в текущем году 80 лет и старше, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
пенсионеры, достигшие возраста 100 лет и более, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 5000 (пять тысяч) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
женщины-инвалиды с несовершеннолетними детьми, а также полные семьи инвалидов с детьми до семилетнего возраста; размер помощи - пять месячных расчетных показателей;
18) родители воинов, погибших в Афганистане, на оказание единовременной помощи ко Дню вывода войск из Афганистана, размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
19) исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
20) лица, ставшие инвалидами вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств; размер помощи - один месячный расчетный показатель ежемесячно;
21) лица, зарегистрированные в уполномоченном органе и направленные на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации; размер выплаты за один месяц (20 учебных дней) профессионального обучения составляет пять месячных расчетных показателей на одного учащегося. Выплата производится соответственно представляемых учебными заведениями табелей фактической посещаемости занятий;

14) Отан қорғаушылар күніне: Ауған соғысының мүгедектері мен қатысушылары, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысушылары көмек мөлшері бес айлық есеп көрсеткіші Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың деректер қорына төлемдер жүзеге асырылады;
15) сауықтыру үшін Ауған соғысының мүгедектері мен қатысушылары, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысқандарға көмек мөлшері – тоқсан сайын екі айлық есептік көрсеткіші; Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың деректер қорына төлемдер жүзеге асырылады;
16) дәрі-дәрмек сатып алу үшін ҰОС мүгедектері мен қатысушылары; мәліметтер базасына немесе ЗТМО тізіміне сәйкес  көмек айлық зейнетақы мөлшерінде;
17) Мүгедектерді қорғау күні және Қарттар күні қарсаңында:
тегін телефон орнату үшін "Павлодар қаласы үйде әлеуметтік қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесінің мамандарымен жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлерге қызмет көрсетіледі көмек мөлшері – 13000 (он үш мың) теңге, нақты шығындардан аспайды;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, ең төменгі зейнетақы мөлшерінде (толық жұмыс өтілімен, жасы бойынша әлеуметтік жәрдемақысымен) зейнетақы алатын азаматтар көмек мөлшері – 1000 (бір мың) теңге төлем ЗТМО деректер қорына сәйкес жүзеге асырылады;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, 80 жастан асқан зейнеткерлер көмек мөлшері – 1000 (бір мың) теңге; төлем ЗТМО деректер қорына сәйкес жүзеге асырылады;
ағымдағы жылы біржолғы көмек алғанына қарамастан, 100 және одан да көп жасқа жеткен зейнеткерлер көмек мөлшері – 5000 (бес мың) теңге төлем ЗТМО деректер қорына сәйкес жүзеге асырылады;
кәмелет жасына толмаған балаларымен мүгедек-әйелдер және де жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларымен толық отбасылар көмек мөлшері бес айлық есептік көрсеткіші;
18) Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердің ата-анасына, Ауғанстаннан әскерлерді Шығару күніне арналған біржолғы көмек көрсетуге, көмек мөлшері 10000 (он мың теңге).
19) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен;
20) радияциялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан 1 топтағы мүгедек болған адамдарға дәрі-дәрмек сатып алуға; көмек мөлшері – тоқсан сайын бір айлық есеп көрсеткіші;
21) уәкілетті органдарда тіркелген және кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберілген тұлғалар; бір айға (20 оқу күн) кәсіби оқу үшін төлемнің мөлшері бір оқушыға бес айлық есептік көрсеткішті құрайды. Төлем оқу орындарымен берілген оқуға нақты қатысу табельдеріне сәйкес жүргізіледі;

22) инвалиды и участники ВОВ, в виде возмещения стоимости проезда на санаторно-курортное лечение в города Алматы, Щучинск. Выплата производится один раз в год согласно  предоставляемым проездным билетам, но не более стоимости билета купе-вагона;
23) отдельные категории граждан, в виде оказания социальной помощи для возмещения затрат по коммунальным услугам:
а) ежемесячно участникам и инвалидам ВОВ в размере предъявленных к оплате сумм расходов на содержание жилья согласно книге регистрации граждан.
Выплата за приобретение газа, условного топлива (для домов с печным отоплением) производится при предъявлении документа, подтверждающего приобретение газа, условного топлива по адресу регистрации заявителя;
выплата за арендную плату жилья у местного исполнительного органа производится на основании счета о начисленной арендной плате;
б) ежемесячно в размере общей суммы горячего и холодного водоснабжения, электроэнергии согласно социальных норм стандартов, применяемых при назначении жилищной помощи на одного человека, в квартале, предшествующем кварталу назначения:
военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в ВОВ;
гражданам, награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
в) ежеквартально в размере двух месячных расчетных показателей:
одиноким и одиноко проживающим нетрудоспособным, престарелым гражданам и семейным парам (пенсионеры, пенсионер и инвалид 1, 2 группы, инвалиды 1, 2 группы), не имеющим трудоспособных детей в городе, являющимся владельцами или нанимателями одной единицы жилья;
пенсионерам по возрасту, получающим пенсию до минимального размера включительно.
Выплата производится согласно спискам ГЦВП и Государственного учреждения "Центр социального обслуживания на дому города Павлодара" с месяца постановки на учет в уполномоченном органе.
24) исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
25) студенты Семипалатинской медицинской государственной академии, заключившие четырехсторонний договор на оказание образовательных услуг по соглашению сторон (студент, акимат города Павлодара, Семипалатинская медицинская государственная академия, управление здравоохранения Павлодарской области). Размером социальной помощи является фактическая стоимость образовательной услуги за период времени указанного в договоре. Выплата социальной помощи производится два раза в год на основании сведений учебного заведения, подтверждающих посещаемость и успеваемость студента;

22) Алматы, Щучинск қалаларына санаторлық-курорттық емдеуге ҰОС мүгедектері мен қатысушыларға жол жүру құнының орнын толтыру түрінде. Төлемдер купе-вагоны билетінің құнынан аспайтын ұсынылған жол жүру билетіне сәйкес жылына бір рет жүргізіледі.
23) коммуналдық қызмет бойынша шығындардың орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету:
а) ай сайын ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне азаматтарды тіркеу кітабына сәйкес тұрғын үйді ұстауға талап етілген шығындардың сомалары мөлшерінде.
Газды және шартты отынды (пеші бар үйлер үшін) сатып алу үшін төлем өтініш берушінің тіркелген мекенжайы бойынша газды және шартты отынды сатып алғаннын растайтын құжат бойынша төленеді;
жергілікті атқарушы органның жалға берілген тұрғын үйдің төлемі  есептелген жалға берілген төлем туралы шоттар негізінде жүргізіледі;
б) алдыңғы тоқсанда тағайындалатын тоқсанда бір адамға тұрғын үй көмегін тағайындауды қабылдау кезінде әлеуметтік стандарттар нормаларына сәйкес электр тоғын, ыстық және суық судың жалпы сомасы мөлшерінде ай сайын:
Ауғанстанда әскери әрекеттерін жүргізуге қатысқан жауынгерлерге;
Чернобыль АЭС апаты салдарын жоюға қатысқан тұлғаларға;
ҰОС қаза болған жауынгерлердің қайта неке қимаған жесірлеріне;
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған тұлғаларға;
Екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашисттермен және олардың одақтастарымен құрылған, концлагерлерде тұтқында болған жасөспірімдерге, гетто және басқа жерлерде еріксіз ұстауда болғандарға төленеді;
в) ай сайын екі айлық есеп көрсеткіші мөлшерінде:
жалғызбасты және жалғыз тұратын жұмысқа жарамсыз қартайған азаматтарға және тұрғын үйдің бір бірлігіне иегер немесе жалға алушы болып табылатын қалада жұмысқа жарамсыз балалары жоқ (зейнеткерлер, 1, 2 топ мүгедектері мен зейнеткерлері, 1, 2 топтағы мүгедектері) отбасы жұптарына;
қосымша жасы бойынша төменгі мөлшерге дейін зейнетақы алатын зейнеткерлерге.
Төлемдер уәкілетті органдарда қойылған айдағы есептен бастап "Павлодар қаласы үйде әлеуметтік қызмет көрсетудің орталығы" мемлекеттік мекемесінің және ЗТМО тізіміне сәйкес жүргізіледі;
24) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен;
25) жақтардың келісімі бойынша білім беру қызметін көрсетуге төрт жақты келісім-шарт жасаған (студент, Павлодар қаласының әкімдігі, Семей медициналық мемлекеттік академиясы, Павлодар облысы бойынша денсаулық сақтау басқармасы) Семей медициналық мемлекеттік академиясының студенттері. Әлеуметтік көмектің мөлшері келісім-шартта көрсетілген мерзімі бойынша білім беру қызметінің нақты құны болып табылады. Әлеуметтік көмек студенттің оқуға қатысуы мен үлгерімін растайтыны туралы оқу орнының мәліметтері негізінде жылына екі рет төленеді;

26) исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
27) исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
28) исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
29) исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
30) беременные женщины из социально-уязвимых слоев населения со среднедушевым доходом семьи ниже размера продовольственной корзины в размере двух месячных расчетных показателей в течение трех месяцев, на основании справки медицинского учреждения, подтверждающей факт ранней постановки на учет по беременности.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными постановлениями акимата города Павлодара от 20.04.2009 N 491/8; 19.08.2009 N 1124/16; 30.11.2009 N 1533/26; 03.02.2010 N 173/5; 04.05.2010 N 592/14.
21. Перечень документов, предоставляемых Заявителем (для пункта 20) включает:
заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета и наименования банка; регистрационный номер налогоплательщика; социальный индивидуальный код; копия удостоверения личности; копия удостоверения получателя пенсий и пособий (для подпунктов 5), 9), 11), 12), 18), 19); копия справки медицинского учреждения, подтверждающей необходимость санаторно-курортного лечения (для подпункта 7); копия документа, подтверждающего факт получения звания "Почетный гражданин"; копия документа, подтверждающего статус в соответствии с законодательством Республики Казахстан; справка с адресного бюро или копия книги регистрации граждан; копия трудовой книжки и направление курирующих управлений, отделов (для подпункта 24; свидетельство о рождении ребенка для подпунктов 9), 17).
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара от 03.02.2010 N 173/5.
4. Предоставление средств на приобретение твердого
топлива проживающим в частном секторе
22. Право на указанную выплату имеют следующие категории граждан:
1) одинокие, одиноко проживающие пенсионеры и инвалиды;
2) одинокие, одиноко проживающие безработные предпенсионного возраста: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы, установленный на момент обращения;
3) малообеспеченные семьи со среднедушевым доходом ниже уровня черты бедности, установленного на момент обращения;
4) семьи, состоящие из пенсионеров и (или) инвалидов со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, установленный на момент обращения;

26) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен;
27) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен;
28) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен;
29) Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен;
30) тұрғындардың әлеуметтік-әлжуаз санаттарынан жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себеті мөлшерінен төмен жүкті әйелдер екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде үш ай аралығында, жүктілік бойынша ерте есепке тұрғанын растайтын медициналық мекеменің анықтамасы негізінде.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2009.04.20 N 491/8; 2009.08.19 N 1124/16; 2009.11.30 N 1533/26; 2010.03.02 N 173/5; 2010.05.04 N 592/14 қаулыларымен.
21. Өтініш беруші беретін құжаттар тізбесіне мыналар енеді (20-тармақ үшін):
осы әлеуметтік төлем алуға құқығы бар тұлғадан өтініш, банктің аты және жеке шоты, салық төлеушінің тіркелу нөмірі, әлеуметтік жеке коды көрсетілген өтініш, жеке куәлігінің көшірмесі, зейнетақы және жәрдемақы алушының куәлігінің көшірмесі (5), 9), 11), 12), 18), 19) – тармақшалар үшін), санаториялық – курорттық емделудің қажеттілігін айқындайтын медициналық мекеме анықтамасының көшірмесі (7 тармақ үшін), Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Құрметті азамат" мәртебесі атағын алу нысанын айқындайтын құжаттың көшірмесі, атаулы бюросынан анықтама немесе азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі; еңбек кітапшасының көшірмесі және жетекшілік басқарманың, бөлімдердің (24-тармақша үшін) жолдамасы; 9), 17)-тармақшалары үшін "баланың туу туралы куәлігі.
Ескерту. 21 тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен.
4. Жеке меншік сектордан тұратындарға қатты отын
сатып алуға арналған қаражат беру
22. Көрсетілген төлемге мынадай санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер;
2) жалғызбасты, жалғыз тұратын зейнетақы жасы алдындағы жұмыссыздар: жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі еңбек ақы мөлшерінен аспайтын ерлер 58 жас, әйелдер 53 жас;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі кедейшілік шегі деңгейінен төмен аз қамтамасыз етілген отбасылар;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер және (немесе) мүгедектерден тұратын отбасылар;

5) семьи, состоящие из пенсионеров, инвалидов и безработных предпенсионного возраста, со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, установленного на момент обращения.
23. Перечень документов, предоставляемых Заявителем, включает:
заявление с указанием регистрационного номера налогоплательщика, лицевого счета и наименования банка; документы, подтверждающие совокупный доход семьи и право собственности (пользования) на жилище, копию книги регистрации граждан.
24. Размер выплаты составляет шесть месячных расчетных показателей на одну семью.
25. Средства предоставляются 1 раз в год во втором полугодии.
5. Оплата услуг в рамках государственного
социального заказа, оказываемых неправительственными
организациями по программе оказания социальной помощи
населению города Павлодара
26. исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5.
27. Оказание услуг по обслуживанию одиноких (одиноко проживающих) престарелых и инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и социальном обслуживании по направлению Отдела.
Медицинскими противопоказаниями к надомному обслуживанию являются наличие туберкулеза в активной стадии процесса, психических заболеваний (за исключением неврозов, неврозоподобных состояний при соматических заболеваниях, легкой степени дебильности, судорожных синдромов различной этиологии с редкими (не более одного раза в 2 - 3 месяца) припадками, без слабоумия и выраженных изменений личности), карантинных инфекций, заразных заболеваний кожи и волос, венерических заболеваний, СПИДа, заболеваний, требующих лечения в специализированных медицинских организациях.
Среднемесячная стоимость услуги на одного обслуживаемого в месяц определяется на основании проведенных государственных закупок услуг.
28. Обеспечение горячими обедами нуждающихся граждан по направлению отдела.
Право на горячее питание имеют следующие категории нуждающихся граждан: малообеспеченные; безработные; одинокие и многодетные матери; лица, имеющие ограничения в труде по справкам врачебной комиссии; лица, освободившиеся из мест лишения свободы; лица предпенсионного возраста; лица, оказавшиеся в сложной жизненной ситуации. Среднемесячный размер услуги на одного человека в день определяется на основании проведенных государственных закупок услуг.
29. Обеспечение горячими обедами туббольных, находящихся на амбулаторном лечении, согласно списков противотуберкулезного диспансера.
Размер услуги на одного человека в месяц определяется на основании проведенных государственных закупок услуг.

5) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер, "жұмыссыз" ретінде есепте тұрған жұмыссыздар мен мүгедектер, оның ішінде зейнетақы жасы алдындағы тұлғалардан тұратын отбасылар;
23. Өтініш беруші беретін құжаттар тізбесіне:
салық төлеушінің тіркелу нөмірі, жеке шоты және банктің атауы көрсетілген өтініш, тұрғын үйге (пайдалану) меншік құқығын және отбасының жиынтық табысын анықтайтын құжаттар, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі енеді.
24. Төлем мөлшері бір отбасына бес айлық есеп көрсеткішін құрайды.
25. Қаражат жылына 1 рет екінші жартыжылдықта беріледі.
5. Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтік көмек көрсету
бағдарламасы бойынша үкіметтік емес ұйымдармен
көрсетілетін мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс
шеңберінде қызметті төлеу
26. Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен.
27. Бөгде адамның күтіміне мұқтаж жалғызбасты (жалғыз тұратын) қарттарға және мүгедектерге қызмет көрсету жөнінде Бөлімнің жолдамасы бойынша  қызмет көрсету.
Туберкулездің белесенді түрімен, психикалық аурумен (неврозды, соматикалық аурулар кезеңдегі невроз жағдайын, жындылықтың жеңіл түрлерін, түрлі этиологиядағы селкілдік белгілерін (2 - 3 айда кем дегенде бір рет анда санда талмаларды, жарыместікті және жеке тұлғадағы өзгерістерді қоспағанда) карантиндық инфекциялар, тері мен шаштың жұқпалы аурулары, жыныстық аурулар, ЖҚТБ, арнайы мамандандырылған медициналық мекемелерде емдеуді қажет ететін аурулар үйде қызмет көрсетуге медициналық қарсы көрсетімдер болып табылады.
Бір адамға қызмет көрсету орта айлық бағасы бір айға өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады.
28. Бөлімнің жолдауымен мұқтаж азаматтарды ыстық тамақпен қамтамасыз ету.
Ыстық тамаққа мынадай мұқтаж азаматтар санатының құқығы бар:
аз қамтамасыз етілген, жұмыссыз, жалғызбасты және көп балалы аналар; дәрігерлік комиссияның анықтамасы бойынша еңбекке шектеуі бар тұлғалар; бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар; зейнеткер жас алдындағы тұлғалар; өмірдің қиын жағдайына түскен тұлғалар. Бір адамға күніне орта айлық қызмет мөлшері өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады.
29. Туберкулезге қарсы диспансер тізіміне сәйкес амбулаторлық емдеуде жүрген туберкулез ауруымен ауыратындарды ыстық түскі тамақпен қамтамасыз ету.
Қызмет орта айлық мөлшері бір адамға айына өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады.

30. Оказание услуги глухим и слабослышащим молодым гражданам в форме создания условий для более успешной социальной адаптации инвалидов по слуху за счет расширения круга общения и содействия в их обучении и переобучении.
Среднемесячный размер услуги в месяц на одного человека  определяется на основании проведенных государственных закупок услуг.
31. Оказание социальной услуги детям с ограниченными возможностями. Данный вид услуги предназначен для детей, не достигших 18 лет, с физическими или психическими недостатками, имеющих ограничения жизнедеятельности, обусловленные врожденными, наследственными, приобретенными заболеваниями или последствиями травм, подтвержденными в установленном законодательством порядке.
Среднемесячный размер услуги в месяц на одного человека определяется на основании проведенных государственных закупок услуг.
32. Оказание социальных услуг ветеранам труда. Данный вид услуги предоставляют ветеранам труда в размере одной восьмой части минимальной заработной платы на человека.
6. Социальная помощь в сфере льготного проезда
33. Право на услугу без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан: инвалиды-колясочники, инвалиды 1 группы с нарушением функций опорно-двигательного аппарата, дети с ограниченными возможностями, испытывающие затруднение в передвижении и нуждающиеся в сопровождении. Оказание услуги - в виде предоставления транспортных перевозок, ремонта и технического обслуживания инвалидных колясок.
34. исключен постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5;
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 03.02.2010 N 173/5.
7. Исчисление совокупного дохода семьи
35. В совокупный доход семьи включаются доходы всех лиц, учтенных в составе семьи.
36. При исчислении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов, фактически полученных в денежной или натуральной форме за квартал, предшествовавший кварталу обращения, кроме жилищной помощи и государственной адресной социальной помощи.
37. Исчисление совокупного дохода производится на основании представленных Заявителем сведений о полученных доходах.
38. Средне-душевой доход семьи исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного в квартале, предшествовавшем кварталу обращения за социальными выплатами, на число членов семьи и на три месяца.
8. Учет и отчетность
39. Учет и отчетность расходования средств на оказание социальных выплат осуществляет Отдел. Отдел предоставляет отчеты в отдел финансов города.

30. Қарым – қатынас арасын кеңейту есебінен есту бойынша мүгедектердің әлеуметтік бейімделу табысты болуына жағдай жасау нысанында естімейтін және нашар еститін жас азаматтарға қызмет көрсету және оларды оқыту және қайта оқытуына жәрдемдесу.
Бір адамға ай сайын қызмет орта айлық мөлшері өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады.
31. Мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік қызмет көрсету. Осы қызмет түрі белгіленген заңнама тәртібімен бекітілген жеке немесе  психикалық жетіспеушілігімен, өмір әрекеттеріне шектеулігі бар, туғаннан ауру, тұқым қуалаған 18 жасқа толған балалар үшін тағайындалған.
Бір адамға ай сайын қызмет орта айлық мөлшері өткізілетін мемлекеттік сатып алу қызметі негізінде анықталады.
32. Еңбек ардагерлеріне әлеуметтік қызмет көрсету. Осы қызмет түрі бір адамға ең төменгі еңбекақысының бірден сегізінші бөлігі мөлшерінде еңбек ардагеріне беріледі.
6. Жеңілдікпен жол жүру саласында әлеуметтік көмек
33. Отбасының құрамын және табысын есептемегенде көрсетілетін  қызметке төмендегі санаттағы азаматтардың құқықтары бар: қоларбамен жүретін мүгедектер, тірек – қимыл аппаратының қызметі бұзылған 1 топтағы мүгедектер, қозғалуда қиындық көретін және еріп жүретін адамның көмегіне мұқтаж мүмкіндіктері шектеулі балалар. Көлік тасымалдауын, мүгедектерге арналған арбаларды жөндеу және техникалық қызметтер көрсету.
34. Алынып тасталды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2010.03.02 N 173/5 қаулысымен.
7. Отбасының жиынтық табысын есептеп шығару
35. Отбасының жиынтық табысына отбасы құрамында жазылған барлық адамдардың табыстары қосылады.
36. Отбасының жиынтық табысын есептеген кезде, өткен тоқсанда берген өтінішіне қарай, өтініш жасаған алдындағы ақшалай және заттай түрде нақты алынған, тұрғын-үй және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектен басқа табыстардың барлығы ескеріледі.
37. Жиынтық табысты есептеу алған табыстары туралы Өтініш беруші берген мәліметтер негізінде жүргізіледі.
38. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік төлемақыға жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанда алынған жиынтық табысы отбасы мүшелерінің санына және үш айға бөлу арқылы есептеп шығарылады.
8. Есеп беру және есеп – қисап
39. Әлеуметтік төлем ақы беруге арналған қаражат шығынын есептеуді есеп – қисап Бөліммен жүзеге асырылады.

40. Первичные документы (заявление, документы, предоставляемые Заявителем, согласно установленному перечню), на основании которых оказываются социальные выплаты, хранятся в Отделе по установленным действующим законодательством срокам.

40. Әлеуметтік төлем негізін көрсететін бастапқы құжаттар (белгіленген тізбеге сәйкес Өтініш берушінің ұсынған өтініші, құжаттары) Бөлімде белгіленген заңнама мерзімінде сақталады.