Об утверждении Правил оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 июня 2009 года N 16/10-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Глубоковского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 14 июля 2009 года за N 5-9-108. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата от 30 июля 2010 года N 25/11-IV
Сноска. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата от 30.07.2010 N 25/11-IV (порядок введения в действие см. п. 3).
Руководствуясь статьей 97 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях» и статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи.
2. Признать утратившими силу решения Глубоковского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                         С. Соколов
Секретарь Глубоковского
районного маслихата                        А. Брагинец
Утверждены
решением Глубоковского
районного маслихата
от 24 июня 2009 года № 16/10-IV
Правила
оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан «О жилищных отношениях» и определяют размер и порядок оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи.
2. Жилищная помощь оказывается малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, а так же, капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата от 21.10.2009 N 18/10-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
2-1. Жилищная помощь на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума оказывается согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов на содержание, капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума лицам, постоянно проживающим в данной местности. Ответственность за определение суммы целевого сбора несет орган кондоминиума.

Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 маусымдағы N 16/10-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Глубокое аудандық Әділет басқармасында 2009 жылғы 14 шілдеде № 5-9-108 тіркелді. Күші жойылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2010 жылғы 30 шілдедегі N 25/11-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2010.07.30 N 25/11-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
Қазақстан Республикасының «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабын және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабын басшылыққа алып, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қосымша беріліп отырған аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
2. Глубокое аудандық мәслихаты шешімінің күші осы шешімнің қосымшасына сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім бірінші рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         С. Соколов
Глубокое аудандық
мәслихатының хатшысы                   А. Брагинец
Глубокое аудандық мәслихатының
2009 жылғы 24 маусымдағы
№ 16/10-IV шешімімен бекітілген
Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй
көмегін беру Ережесі
1. Жалпы ереже
1. Осы Ереже «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 97 бабына сәйкес жасалып және аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегінің көлемін және беру тәртібін анықтайды.
2. Тұрғын үй көмегі сол жерде тұрақты тұратын және тұрғын үйдің иелері немесе оның жалдаушысы (жалгерлері) болып табылатын аз қамтылған отбасыларына берілетін атаулы әлеуметтік көмектің бір нысаны болып табылады, сондай-ақ, жекешелендірілген тұрғын үй ғимараттарында (пәтерлерінде) тұратын отбасыларына (азаматтарға) немесе мемлекеттік тұрғын үй қоры ғимараттарындағы (пәтерлердегі) жалдаушылардың (кіші жалдаушының) кондоминиум объектілерінің жалпы мүліктеріне күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинауға жарналар көлемімен анықталған сметаға сәйкес көрсетіледі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.10.21 № 18/10-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
2-1. Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге тұрғын үй көмегі осы тұрғылықты жерде тұрақты тұратын тұлғаларға кондоминиум объектісіне күрделі жөндеу жүргізуге, күтіп ұстауға ай сайынғы және мақсатқа жарнаның көлемімен анықталатын сметаға сәйкес көрсетіледі.

Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с  решением Глубоковского районного маслихата от 21.10.2009 N 18/10-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
3. Жилищная помощь является одной из форм адресной социальной помощи населению, которая предоставляется малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности и являющимся собственниками или нанимателями (арендаторами) жилища. Лицо, арендующее жилье в пределах одного административно-территориального пункта, может быть прописано по другому адресу этого пункта.
4. Жилищная помощь малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в частном домостроении с местным отоплением предоставляется единовременно.
5. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи на эти цели.
Жилищная помощь назначается при превышении фактических расходов семьи на оплату содержания жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи над долей предельно допустимых затрат на эти цели. При этом фактические расходы семьи учитываются в пределах социальных норм.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 13.04.2009 N 23/7-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
6. Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 20%.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата от 21.10.2009 N 18/10-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
7. Социальные нормы и принимаемые к расчету жилищной помощи размер расходов на содержание жилища, нормативы потребления коммунальных услуг и услуг связи, устанавливаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8. Тарифы на все коммунальные услуги и их изменения для расчета жилищной помощи предоставляются услугодателями.
2. Порядок предоставления жилищной помощи
9. Лица, имеющие в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в наем (аренду), утрачивают право на получение жилищной помощи.

Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.10.21 № 18/10-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үйдің иесі және ұстау ақысын төлеуге (жеке тұрғын үйді қамтудан басқа), коммуналдық қызметті тұтынғаны үшін, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемнің өсу үлесінен артқанда беріледі. Тұрғын үй жалдайтын тұлға бір әкімшілік- аумақтық пунктінің аумағында басқа мекенжай бойынша тіркеліне алады.
4. Тұрғын үй көмегі, өздері жылытатын жеке меншік үй құрылыстарында тұратын тұрмысы төмен отбасыларына (азаматтарға) бір рет беріледі.
5. Тұрғын үй көмегі күрделі жөндеуге төлем сомасының және (немесе) кондоминиум объектісінің жалпы мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге жарнасының айырмашылығы ретінде анықталады, тұтынған коммуналдық қызмет пен телекоммуникация жүйесіне қосылған телефонның абоненттік төлемінің өсуіне байланысты байланыс қызметін тұтынған үшін, норманың шеңберінде тұрғын үйді пайдаланғаны үшін және осы мақсаттарға отбасының шығын көлемінің рұқсат етілетін шеңберінде анықталады.
Тұрғын үй көмегі отбасының нақты шығындарының тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметті және байланыс қызметін тұтынғанда үлестің осы мақсаттарға рұқсат етілетін шеңберінде тағайындалады. Бұл жерде отбасының нақты шығындары әлеуметтік нормалардың шеңберінде есепке алынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 2010.04.13 № 23/7-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
6. Тұрғын үйді ұстауға төлем шығындары және коммуналдық қызметті тұтыну үлесі отбасы табысының жиынтық табысының 20 % төленеді, коммуналдық қызметті реттейтін есептеу қондырғыларын орнатқаны үшін және көпқабатты үйлерге күрделі жөндеу жүргізген шығындар толық қайтарылады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.10.21 № 18/10-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
7. Әлеуметтік нормалар және тұрғын үй көмегін есептеуге алынған үйді ұстау шығындарының мөлшерін, коммуналдық қызметтерді және байланыс қызметінің тұтыну нормативі Қазақстан Республикасындағы қолданыстағы заңнамаларға сәйкес белгіленеді.
8. Барлық коммуналдық қызметтерге тарифтер мен тұрғын үй көмегінің есептері үшін олардың өзгерістерін қызмет көрсетуші береді.
2. Тұрғын үй көмегін беру тәртібі
9. Жеке меншігінде 1 бірліктен артық тұрғын үйі (үйі, пәтері) бар немесе тұрғын үй-жайын жалға (жалдауға) берген тұлғалар тұрғын үй көмегін алу құқығынан айырылады.

10. Жилищная помощь не назначается:
1) семьям, если в них имеются трудоспособные лица, которые не работают, не учатся, не служат в армии и не зарегистрированы в службе занятости, за исключением лиц, достигших возраста 50 лет (независимо от пола), лиц, осуществляющих уход за инвалидами I, II группы, уход за детьми-инвалидами в возрасте до 16 лет, лицами старше 80 лет или занятых воспитанием ребенка в возрасте до 7 лет. Военнослужащие срочной службы не учитываются в составе семьи;
2) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченным органом трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, а так же самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Жилищная помощь безработному восстанавливается со дня трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, направления на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации.
11. Семьям, впервые обратившимся за жилищной помощью и имеющим задолженность по оплате за коммунальные услуги и услуги связи на момент обращения, жилищная помощь назначается независимо от долга по тарифам услугодателей в пределах социальных норм и нормативов, при условии регулярной оплаты текущих платежей с момента первоначального обращения за жилищной помощью.
12. Расходы, принимаемые к расчету для потребителей, имеющих приборы учета коммунальных услуг, определяются по фактическим затратам за предшествующий квартал на основании показаний приборов учета, в случае если фактические затраты превышают нормы потребления коммунальных услуг, расчет производится в соответствии с тарифами услугодателя.
13. Назначение жилищной помощи осуществляется с месяца обращения за ее получением на срок до конца текущего квартала. Месяцем обращения считается месяц подачи заявления с прилагаемыми документами.
14. Если семья имеет среднедушевой совокупный доход ниже размера черты бедности, то совокупный доход при определении жилищной помощи на оплату содержания жилья, потребление коммунальных услуг и услуг связи корректируется (вычитается) на один месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий период времени законодательным актом Республики Казахстан.
15. Жилищная помощь оказывается малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в домах, где в отопительный сезон не подключено централизованное отопление, горячее водоснабжение и обогрев квартир осуществляется с помощью автономных обогревательных приборов. В этом случае сумма оплаты за электроэнергию считается эквивалентной норме расхода и стоимости угля и норме расхода электроэнергии, в соответствии с социальными нормами.

10. Тұрғын үй көмегі берілмейді:
1) жұмысқа жарамды, бірақ жұмыс істемейтін, оқымайтын, әскер қатарында қызмет етпейтін және жұмыспен қамту қызметінде тіркелмеген адамдары бар отбасылардың тұрғын үй көмегін алуға құқығы жоқ, соның ішіне 50 жасқа толғандар (жынысына қарамастан), І-ші, ІІ-ші топтағы мүгедектерді күтетіндер, 16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларды күтетіндер, 80 жастан асқандар немесе 7 жасқа дейінгі баланы тәрбиелеумен шұғылданатындар кірмейді. Мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметкерлер отбасының құрамында есептелмейді;
2) белгісіз себептермен уәкілетті органдардың ұсынған жұмысқа орналастырудан бас тартқан, соның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмыстан, кәсіптік даярлаудан, қайта оқытудан, біліктілікті жетілдіруден, өз еркімен осы жұмыстар мен оқудан кеткен жұмыссыздарға.
Тұрғын үй көмегі жұмыссыздың жұмысқа орналасқан күнінен бастап қайта жалғастырылады, соның ішінде әлеуметтік жұмыс орны немесе қоғамдық жұмыс, кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға, біліктілікті жетілдіруге жолдамалар.
11. Тұрғын үй көмегіне өтінген кезде коммуналдық қызмет ақысы үшін берешектері бар отбасыларына, қарыздарына қарамастан, есепке тіркеген сәттен бастап ағымды төлемдерді тұрақты төлеу шартымен тұрғын үй жәрдемақылары тағайындалады.
12. Коммуналдық қызметті реттеп, тұтынушылардың шығындарын есепке алатын қондырғының есептік көрсеткішінің негізінде алдыңғы тоқсанның шығыны бойынша нақты шығындар анықталады, егер нақты шығындар коммуналдық қызметті тұтыну нормасынан асқан жағдайда, есеп қызмет көрсетушінің тарифіне сәйкес жүргізіледі.
13. Тұрғын үй көмегін тағайындау оны алуға жүгінген айдан бастап ағымдағы тоқсанның аяғына дейінгі мерзімде іске асырылады. Жүгінген ай арыз бен қосымша құжаттар берген ай болып есептеледі.
14. Егер отбасының ортажандық жиынтық табыстары кедейшілік шеңберінен төмен болса, үйді ұстауға және үй-коммуналдық қызметке төлеу үшін және байланыс қызметі үшін тұрғын үй көмегін белгілегенде, жиынды табыс Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген уақыттың тиісті мерзімінде бір айлық есептік көрсеткішке өзгертіледі (алынып тасталады).
15. Тұрғын үй көмегі аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) орталық жылу беру жүйесіне қосылмаған, суды жылыту және үйді жылыту автономдық жылу құралдарымен іске асырылатын пәтердегі тұратындарға беріледі. Осы жағдайда электр қуатының төлемін шығын нормасына және көмірдің бағасына және электр қуатының шығын нормасына, әлеуметтік нормаларға сәйкес эквивалентті есептеледі.

16. Лицам, претендующим на назначение жилищной помощи, при ее начислении в расчет принимаются следующие ограничения:
1) заявитель находится в законном браке, но супруг не прописан по данному адресу-учитываются доходы обоих супругов и жилищная помощь назначается по адресу обратившегося за ее назначением;
2) заявитель находится в законном браке, не знает (не указывает) местонахождения супруга и не обращался по этому вопросу в правоохранительные органы-жилищная помощь не назначается;
3) у заявителя прописан ребенок до 18 лет, родители которого прописаны по другому адресу-заявитель должен представить справку о доходах родителей ребенка.
17. Заявитель обращается за назначением жилищной помощи в уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи (далее- уполномоченный орган) по месту жительства с приложением следующих документов: заявления установленного образца (приложения 1, 2 Правил), документ, удостоверяющий личность (оригинал-ежеквартально, копию-один раз в год или при каких-либо изменениях); книга регистрации граждан (ежеквартально); документ удостоверяющий право на жилье (один раз в год или при каких-либо изменениях) или договор найма (аренды); справку о доходах семьи и прочие заявленные доходы (за предшествующий квартал); квитанции по оплате содержания жилья, коммунальных услуг и услуг связи (за предшествующий квартал); справку с центра занятости для безработных (ежеквартально); заявленные сведения о наличии личного подсобного хозяйства (ежеквартально).
Малообеспеченные семьи (граждане) претендующие на возмещение затрат на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, кроме документов, предусмотренных абзацем первым, дополнительно представляют следующие документы: квитанции об оплате, произведенных ремонтных работ, от услугодателя; выписку из решения общего собрания собственников квартир, определяющего размер целевых сборов на проведение капитального ремонта; договор (копия) на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, заключенного между собственниками жилья, в лице ответственного представителя кондоминиума и организацией, осуществляющей капитальный ремонт.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата от 21.10.2009 N 18/10-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
18. Основанием для предоставления жилищного пособия является решение уполномоченного органа (приложение 3 Правил).
19. Расходы по оплате содержания жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи учитываются по квитанциям, средние за квартал, предшествующий кварталу обращения.

16. Тұрғын үй көмегіне үміткер тұлғаларға есептеуде келесі шектеулер қойылады:
1) арыз беруші заңды некеде тұрып, бірақ зайыбы сол мекенжай бойынша тіркелмеген болса, онда ерлі–зайыптылардың екеуінің де табысы есепке алынады және тұрғын үй көмегі өтінушінің мекенжайы бойынша тағайындалады;
2) арызданушы заңды некеде тұрып, бірақ зайыбының қайда тұратынын білмесе (көрсетпесе) және бұл мәселе бойынша құқық қорғау органдарына жүгінбесе-тұрғын үй көмегі тағайындалмайды;
3) арызданушымен бірге 18 жасқа дейінгі бала бірге тұрса, оның ата-аналары басқа мекенжайда тұрған жағдайда, арызданушы баланың ата-анасының табысы туралы анықтама беруі қажет.
17. Арызданушы тұрғын үй көмегін алу үшін тұрғын үй көмегін тағайындайтын уәкілетті органға тұрғылықты жерге келесі құжаттарды беріп жүгінеді: белгіленген үлгіде арыз (Ереженің 1, 2 қосымшалары), жеке басын куәландыратын құжат (түпнұсқа–тоқсан сайын, көшірмені– жылына бір рет немесе өзгерістер болған жағдайда); азаматтарды тіркеу кітабы (тоқсан сайын); тұрғын үйге құқығын куәландыратын құжат (жылына бір рет немесе қандай да бір өзгерістер болған жағдайда) жалға алу келісімшарты (жалға алу); отбасының табысы туралы анықтама және басқа да табыстар туралы анықтама (алғы тоқсандағы мерзімге); барлық коммуналдық қызметтерді төлегені туралы түбіртек (алғы тоқсандағы мерзімге); жұмыспен қамту орталығынан жұмыссыздар үшін берілетін анықтама (тоқсан сайын); жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоқтығы туралы анықтама (тоқсан сайын).
Кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізген шығындардың орнын толтыруға үміткер аз қамтылған отбасылары (азаматтар) осы Ереженің бірінші азат жолында қарастырылған құжаттардан басқа, қосымша келесі құжаттарды береді: қызмет көрсетушіден жөндеу жұмыстарын жүргізгені туралы түбіртегілері; мақсатқа жиындардың көлемін анықтайтын пәтер жекеменшіктерінің жалпы жиналыс шешімінен үзінді; күрделі жөндеу жүргізетін ұйым мен кондоминиумның жауапты өкілінің жағы және тұрғын үй жекеменшік иелерінің арасында кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге келісім шарт (көшірме).
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.10.21 № 18/10-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
18. Уәкілетті органның шешімі тұрғын үй жәрдемақысын берудің негізі болып табылады (Ереженің 3 қосымшасы).
19. Тұрғын үйді ұстау, коммуналдық қызметті тұтыну және байланыс қызметінің шығындары талаптану тоқсанның алдындағы тоқсанның түбіртектері бойынша, орташа тоқсанға есептеледі.

20. Получатели жилищной помощи должны в течение 10 дней информировать уполномоченный орган о любых изменениях в составе семьи, ее совокупного дохода, статуса а так же формы собственности своего жилья.
21. В случае возникновения сомнения в достоверности представленной информации, специалист, назначающий жилищную помощь, имеет право запросить дополнительные документы о доходах семьи, расходах на жилье и действительном месте постоянного проживания членов семьи, и других сведений о семье. Физические и юридические лица обязаны представлять достоверную информацию. В случае не представления запрашиваемых документов жилищная помощь не назначается. При представлении в службу жилищной помощи заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, собственник (наниматель) возвращает незаконно полученную сумму в добровольном, а в случае отказа – в судебном порядке.
3. Размер жилищной помощи
22. Размер жилищной помощи рассчитывается как разница между фактическим платежом семьи за содержание жилья, потребление коммунальных услуг и услуг связи в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами, и предельно допустимым уровнем расходов данной семьи на эти цели.
Формула для определения размера жилищной помощи:
П=МСПЖ–(t, х, д);
где П–размер жилищной помощи;
МСПЖ–максимальная социальная плата за жилье;
t–норматив расхода на оплату жилья (=20%);
д–совокупный доход семьи.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата от 21.10.2009 N 18/10-IV (порядок введения в действие см. п. 2).
4. Исчисление совокупного дохода семьи, претендующей на
получение жилищной помощи
23. Совокупный доход семьи (граждан), претендующих на получение жилищной помощи, исчисляется уполномоченным органом.
24. При исчислении совокупного дохода учитываются все виды доходов, кроме:
1) государственной адресной социальной помощи;
2) ежемесячного государственного пособия на детей до восемнадцати лет;
3) жилищной помощи;
4) единовременного пособия на погребение;
5) единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка;
6) благотворительной помощи в денежном и натуральном выражении (в стоимостной оценке), оказанной в расчетном периоде в общей сумме ниже установленной величины прожиточного минимума;
7) материальной помощи на открытие собственного дела и (или) развитие личного подсобного хозяйства;
8) помощи, оказанной семье в целях возмещения ущерба, причиненного их здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций;
9) алиментов, выплачиваемых одним из членов семьи на лиц, не проживающих в данной семье;

20. Тұрғын үй көмегін алушылар 10 күн ішінде тұрғын үй қызметіне өз тұрғын үйінің меншік формаларының, отбасы құрамының және оның жиынтық табыстарының, статусының өзгеруі туралы хабарлауы керек.
21. Берілген ақпараттың дұрыстығы туралы күмән пайда болса, тұрғын үй көмегін тағайындайтын маман отбасы табыстары, тұрғын үй шығындары және отбасы мүшелерінің шындық тұрғылықты жерлері туралы ақпаратты талап етуге құқылы. Заңды және жеке тұлғалар шындық ақпарат беруге міндетті. Талаптанған құжаттар берілмеген жағдайда, тұрғын үй жәрдемақысы тағайындалмайды. Тұрғын үй қызметіне алдын ала жалған мәліметтер берген үшін жалгерлер (жалдаушы) құқықсыз алған сомасын өз еркімен қайтарады, ал бас тартқан жағдайда–сот тәртібінде.
3. Тұрғын үй көмегінің мөлшері
22. Тұрғын үй көмегінің мөлшері отбасының өтемдік шараларымен қамтамасыз етілетін нормалар шегінде үйді ұстауға және коммуналдық қызметке ақы және байланыс қызметін төлеу мен отбасына осы мақсаттарға шекті жол берілетін шығыс деңгейінің айырымы ретінде есептеледі.
Тұрғын үй көмегінің мөлшерін белгілеу формуласы:
П=МСПЖ-(t,x,д);
П-тұрғын үй көмегінің мөлшері;
МСПЖ-тұрғын үйге ең жоғары әлеуметтік төлем;
t-тұрғын үй төлеміне нормативтік шығын (=20%);
д-отбасының жиынтық табыстары.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2009.10.21 № 18/10-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
4. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасыларының
жиынтық табысын есептеу
23. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының жиынтық табыстарын уәкілетті орган есептейді
24. Жиынтық табысты есептегенде мыналар есепке алынбайды:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;
2) он сегіз жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы;
3) тұрғын үй көмегі;
4) жерлеу үшін біржолғы жәрдемақы;
5) баланың тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақы;
6) есептік мерзімде жалпы сомасы өмір сүру деңгейінің белгіленген шеңберінен төмен көлемде ақшалай және заттай (бағалау дәрежесінде) қайырымдылық көмек;
7) жеке іс ашуға немесе жеке қосалқы шаруашылық дамытуға материалдық көмек;
8) төтенше жағдайлардың салдарынан денсаулығы мен мүлкіне залал келтіргені үшін отбасына оны толтыруға берген көмек;
9) отбасы мүшелерінің біреуі осы отбасында тұрмайтын тұлғаға алимент төлегенде;

10) доходов опекунов (попечителей) (при назначении пособия на детей опекаемым);
11) оплаты проезда граждан на бесплатное или льготное протезирование;
12) содержание граждан на время протезирования;
13) стоимости бесплатного или льготного проезда граждан за пределы населенного пункта на лечение;
14) натуральных видов помощи оказываемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан в виде:
лекарственных препаратов;
санаторно-курортного лечения;
протезно-ортопедических изделий (изготовление и ремонт);
средств передвижения (кресло-коляски) и других средств реабилитации выделенных инвалидам;
бесплатного питания и помощи оказываемой в организациях образования в соответствии с законодательством об образовании;
15) материальной помощи выделяемой по решению местных представительных органов;
16) средств, предусмотренных законодательными актами по вопросам миграции населения;
17) возмещение расходов оралманам по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), на приобретение жилья по месту прибытия и выплату единовременных пособий.
Исчисление совокупного дохода производится на основании представленных заявителем сведений о полученных доходах.
Доход самостоятельно занятого населения подтверждается письменным заявлением.
25. Доход от личного подсобного хозяйства (за исключением доходов от дачных участков, приусадебных участков, огородов) при наличии одной головы взрослого поголовья скота учитывается в размере трех месячных расчетных показателей в квартал, при наличии двух и более голов взрослого поголовья скота учитывается в размере пяти месячных расчетных показателей.
26. Доход от домашнего скота, птицы, непродуктивного возраста (молодняк), согласно приложения 4 Правил, при исчислении совокупного дохода не учитывается. Доход от предпринимательской деятельности и доход от полученного имущественного и земельного пая учитывается как заявленный.
27. К документально подтверждаемым видам дохода относятся доход от трудовой деятельности, пенсия, пособие. В совокупном доходе семьи не учитываются доходы члена семьи, если:
1) он не работает, и зарегистрирован безработным в уполномоченном органе по вопросам занятости (при представлении справки);
2) он находится в местах лишения свободы либо изоляторе временного содержания (при представлении справки);
3) он находится на излечении либо на учете в туберкулезном, психоневрологическом диспансерах (стационарах), лечебно-трудовом профилактории (при представлении справки);
4) он выбыл на постоянное место жительства в государства, с которыми Республика Казахстан не имеет соответствующего соглашения (при представлении справки).

10) қамқоршының табысы (қарамағындағы) (қамқордағы балаларға жәрдемақы тағайындалғанда);
11) тегін немесе жеңілдетілген бағамен протездеуде азаматтардың жүрген жолын төлеу;
12) протездеу кезінде азаматтарды қамту;
13) азаматтардың елді мекеннің сыртына емделуге баруға тегін немесе жеңілдетілген жолдың бағасы;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заттай көрсетілетін көмектің түріне:
дәрілік заттар;
санаторий-курорттық емдер;
протездік ортопедиялық бұйымдар (жасау және жөндеу);
қозғалыс құралдары (кресло-коляска) және мүгедектерге бөлінген басқа да оңалту құралдары;
білім беру туралы заңнамаларға сәйкес білім беру ұйымдарының тегін тамағы мен көрсеткен көмектері;
15) жергілікті өкілетті органдардың шешімімен бөлінетін материалдық көмек;
16) тұрғындардың көш-қон мәселелері бойынша заңнамалық актілерде қарастырылған қаражаттар;
17) оралмандардың тұрғылықты жерге келуіне және жүктерді тасуға шығындарын толтыру (соның ішінде малдар), көшіп келген орыннан үй сатып алу мен біржолғы жәрдемақы төлемі.
Жиынтық табысты есептеу талаптанушының алынған табыстар туралы берген мәліметтерінің негізінде жасалады.
Өз-өзін жұмысқа орналастырған тұрғындардың табыстары жазбаша арызбен расталады.
25. Үлкен мал басынан бір бас болғандағы жеке қосалқы шаруашылықтан табыс (саяжай учаскелерден, бау-бақшалардан түсетін табыстарды қоспағанда) тоқсанда үш есептік көрсеткіш мөлшерінде есепке алынады, үлкен мал басы екі және одан көп бас болғанда бес есептік көрсеткіш мөлшерінде есепке алынады.
26. Ереженің 4 қосымшасына сәйкес жиынтық табысты есептеген кезде тамақ өнімі үшін жас үй малының, құстардың өнімдері есепке алынбайды. Жеке кәсіптік істерден, мүліктік және жер пайынан түсетін табыстар мәлімделген болып саналады.
27. Құжаттамалы расталған табыстар түрлеріне еңбектен, зейнетақыдан, жәрдемақыдан түсетін табыстар жатады. Отбасының жиынтық табысында отбасы мүшесінің табысы мынадай жағдайда есептелмейді:
1) жұмыс істемейді және жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз болып тіркелген (анықтама берген жағдайда);
2) бас бостандығынан айыру жерлерде немесе уақытша ұстау изоляторында болған (анықтама берген жағдайда);
3) туберкулез немесе психоневрологиялық диспансерлерде (стационарларда), емделу-еңбек профилакторияларында немесе есепте болған (анықтама берген жағдайда);
4) Қазақстан Республикасының тиісті келісімі жоқ елдерге тұрғылықты жерлерге тұруға кеткен (анықтама ұсынылғанда).

28. Алименты на детей и других иждивенцев предоставляются в виде заявленного дохода.
29. В составе семьи следует учитывать лиц, зарегистрированных в соответствии с Правилами документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063, по постоянному месту жительства. Совокупный доход исчисляется путем суммирования доходов всех членов семьи и других лиц, зарегистрированных по данному адресу, за квартал, предшествующий кварталу обращения.
30. При единовременном получении дохода, причитающегося к выплате более чем за один квартал, в совокупном доходе учитывается сумма дохода в размере, полученном от деления всей суммы дохода на количество месяцев, за которые он был получен, и умноженном на три месяца. Если один из членов семьи проработал менее квартала, за который исчисляется доход, в совокупном доходе семьи учитывается его доход за проработанное время в этом квартале.
31. Среднедушевой доход семьи в месяц рассчитывается путем деления совокупного дохода семьи на число членов семьи и на три месяца.
32. Заявители несут ответственность за достоверность представленных сведений в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Порядок предоставления жилищной помощи
малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим
в частных домостроениях с местным отоплением
33. Жилищная помощь семьям, проживающим в частных домостроениях с местным отоплением, предоставляется собственникам жилого дома, нанимателям, при наличии договора-аренды жилья.
34. При расчете жилищной помощи семьям, проживающим в частных домостроениях с местным отоплением, учитывается социальная норма расхода угля на 1 м2 общей площади жилого домостроения 129,8 кг, но не более 5000 кг на дом.
35. Для расчета стоимости угля используются средние цены по району, предоставляемые областным управлением статистики и информации по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи (декабрь, март, июнь, сентябрь).
36. Норму расхода и стоимость другого вида топлива, используемого для местного отопления частного домостроения, при расчете жилищной помощи считать эквивалентной норме расхода и стоимости угля.
37. В связи с сезонностью закупки угля, всю социальную норму расхода угля на жилой дом (стоимость угля) при начислении жилищной помощи учитывать единовременно за три месяца в квартал обращения.
38. При начислении жилищной помощи средний доход семьи, проживающей в частном домостроении, рассчитывать за квартал, предшествующий кварталу обращения.

28. Балаларға алимент басқа да асыраудағыларға мәлімделген табыс ретінде беріледі.
29. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 шілдедегі № 1063 қаулысымен бекітілген, отбасының құрамына кіреді деп тұрақты тұрғылықты жері бойынша құжаттандыру және Қазақстан Республикасының тұрғындарын тіркеу ережесіне сәйкес тіркелген тұлғалар есептеледі. Жиынтық табыс осы мекенжай бойынша тіркелген барлық отбасы мүшелері мен басқа басқа тұлғалардың табыстарын қосу арқылы тоқсандағы, алдындағы тоқсандағы жүгінімдері бойынша есептеледі.
30. Бір тоқсаннан көп мерзімге төленетін бір жолғы төлемді алғанда, жиынтық табыста барлық табыс жиынын табыс алған айлар санына бөлуден алынып және 3 айға көбейтілген табыстың жиыны есепке алынады. Егер отбасы мүшелерінің біреуі табыс есептелетін тоқсаннан аз уақыт жұмыс істесе, отбасының жиынтық табысында, оның осы тоқсанда жұмыс істеген уақыттың табысы есепке алынады.
31. Отбасының орта жандық табыстары 1 айға отбасының тоқсандық жиынтық табыстарын отбасы мүшелерінің санына және 3 айға бөлу жолымен есептеледі.
32. Өтініш берушілер ұсынған мәліметтердің дұрыстығына Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген тәртіпте жауап береді.
5. Өздері жылытатын жекеменшік үй құрылыстарында тұратын
аз камтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру
тәртібі
33. Өздері жылытатын жекеменшік үй құрылыстарында тұратын аз қамтылған отбасыларына тұрғын үй көмегі үй иесіне, жалдаушылар тұрғын үйді жалдауға келісімшарт болғанда беріледі.
34. Өздері жылытатын, жекеменшік үй құрылыстарында тұратын отбасыларға тұрғын үй көмегін есептеу үшін көмірдің әлеуметтік шығыны жалпы ауданның 1 шаршы метріне 129,8 кг, бірақ бір үйге 5000 кг аспауы керек.
35. Көмірдің құнын есептеу үшін аудан бойынша облыстық статистика және ақпарат басқармасының ұсынуымен орташа баға қолданылады және алдыңғы тоқсанға тұрғын үй көмегін беру үшін тоқсанның соңғы айы есепке алынады (желтоқсан, наурыз, маусым, қыркүйек).
36. Өздері жылытатын жекеменшік үй құрылыстарында қолданылатын басқа жанармай түрлерінің құны мен шығын нормасын, тұрғын үй көмегін есептегенде көмірдің құны мен шығын нормасына эквивалентті деп есептеу керек.
37. Көмірді сатып алудың мезгілдігіне байланысты көмірдің тұрғын үйге барлық әлеуметтік шығын нормасын (көмірдің құнын) өтініш жасаған тоқсанына қарай әлеуметтік көмек есептегенде үш айға аламыз.
38. Тұрғын үй көмегін есептегенде жекеменшік үй құрылысында тұратын отбасының табысын өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсанға есептеу керек.

39. При наличии нескольких собственников одного дома жилищная помощь назначается тому собственнику, который зарегистрирован по данному адресу. В том случае, если по данному адресу зарегистрировано несколько собственников (семей), жилищная помощь назначается каждому собственнику (семье) по мере обращения, при этом стоимость социальной нормы угля на дом делится пропорционально занимаемой площади каждой семьей.
40. Расходы по электроснабжению, газоснабжению, водоснабжению, вывозу твердых бытовых отходов, берутся в расчет по квитанциям, средние за квартал, предшествующий кварталу обращения.
6. Финансирование и выплата жилищной помощи
41. Жилищная помощь устанавливается в виде денежных выплат за счет бюджетных средств.
42. Выплата жилищной помощи производится уполномоченным органом путем перечисления суммы в Глубоковский районный филиал акционерного общества «Казпочта».
Приложение 1
к Правилам оказания малообеспеченным
семьям (гражданам) жилищной помощи
АНКЕТА–ЗАЯВЛЕНИЕ
1. ОСНОВНЫЕ СВЕДЕНИЯ О СЕМЬЕ
ФИО главы семьи ___________________________________________________
Адрес______________________________________________________________
Домашний телефон _______________ Рабочий телефон __________________
Паспорт (удостоверение) №________________ выдан _________ от ______
РНН __________________
2. ТИП ЖИЛЬЯ, ФОРМА СОБСТВЕННОСТИ ЖИЛЬЯ
Приватизированный договор  № ____________________ от ________________
Не приватизированный ордер № ____________________ от ________________
Договор купли продажи      № ____________________ от ________________
Договор-дарения            № ____________________ от ________________
Легализация__________________________________________________________
Частное______________________________________________________________
Общая площадь жилья______количество комнат____прописано человек______
3. СОСТАВ СЕМЬИ
№ п/п Фамилия
имя
отчество
Отношение
к главе
семьи
Год
рождения
Доход Примечание
Источник Сумма
Итого _________________________________________________________

39. Заң бойынша бір үйдің бірнеше иесі болса, онда тұрғын үй көмегі осы мекенжай бойынша тіркелген үй иесіне тағайындалады, ал егер осы мекенжай бойынша бірнеше жекеменшік иесі (отбасы) тіркелсе, онда бір үйге әлеуметтік көмір нормасы әр отбасына, алып отырған ауданына байланысты пропорционалды түрде бөлінеді.
40. Электр қуатына, газбен жабдықтауға, сумен жабдықтауға, қатты тұрмыстық қалдықтар шығындарын өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы түбіртектердің орташаларын есепке алу керек.
6. Тұрғын үй көмегінің қаржыландыруы мен төлемі
41. Тұрғын үй көмегі бюджеттік қаражаттар есебінен ақшалай төлем ретінде тағайындалады.
42. Тұрғын үй көмегін төлеуді уәкілетті орган Глубокое аудандық «Қазпошта» акционерлік қоғамының филиалына соманы аудару жолымен төлейді.
Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
1 қосымша
САУАЛНАМА–ӨТІНІШ 1. ОТБАСЫ ТУРАЛЫ НЕГІЗГІ МӘЛІМЕТТЕР
Отбасы иесінің аты-жөні___________________________________________
Мекенжайы_________________________________________________________
Үй телефоны ___________________ Жұмыс телефоны ___________________
Төлқұжат (жеке куәлік) №_________________ берілген _______________
СТН ____________________
2. ТҰРҒЫН ҮЙ ТИПІ, ТҰРҒЫН ҮЙ МЕНШІГІНІҢ НЫСАНЫ
Жекешелендіру келісімшарты № ______________________________________
Жекешелендірілмеген ордер № _______________________________________
Сату-сатып алу келісімшарты № _____________________________________
Сыйға тарту келісімшарты №_________________________________________
Жария ету _________________________________________________________
Жекеменшік_________________________________________________________
Тұрғын үйдің жалпы ауданы _______ Бөлме саны _____ Тіркелген адам ______
3. ОТБАСЫНЫҢ ҚҰРАМЫ
№ р/с Аты-жөні Отбасының
иесіне
қатынасы
Туған
жылы
Табыс Ескерту
Көзі Сомасы
Барлығы ____________________________________________________________

2. В случае причинения ущерба семья возвращает незаконно полученную сумму в добровольном, а в случае отказа-в судебном порядке.
Второго дома (квартиры)______________
(имею/не имею)
Подпись представителя семьи             Подпись специалиста
___________________________             ________________________
Дата «____» __________20___г.           Дата «____» __________20___г.
Приложение 2
к Правилам оказания малообеспеченным
семьям (гражданам) жилищной помощи
ДОГОВОР–ЗАЯВЛЕНИЕ
на предоставление жилищной помощи
1. ОСНОВНЫЕ СВЕДЕНИЯ О СЕМЬЕ
ФИО главы семьи ___________________________________________________
Адрес______________________________________________________________
Домашний телефон _______________ Рабочий телефон __________________
Паспорт (удостоверение) № _______________выдан _________ от _______
РНН __________________
2. ТИП ЖИЛЬЯ, ФОРМА СОБСТВЕННОСТИ ЖИЛЬЯ
Приватизированный договор  № ____________________ от ________________
Не приватизированный ордер № ____________________ от ________________
Договор купли продажи      № ____________________ от ________________
Договор-дарения            № ____________________ от ________________
Легализация__________________________________________________________
Частное______________________________________________________________
Общая площадь жилья _____ количество комнат ____ прописано человек___
3 СОСТАВ СЕМЬИ
п/
п
Фамилия
имя
отчество
Отношение к
главе
семьи
Год
рождения
Источник
дохода
Доход по
месяцам
Итого ________________________________________________
4. НАЧИСЛЕНО КОММУНАЛЬНЫХ УСЛУГ
Наименование
коммунальных
услуг
Месяцы Услугодатель
Текущие затраты
Отопление
Горячая вода
Холодная вода
Канализация
Мусор
Газ
Электроэнергия
Прочие расходы
5. ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ СЕМЬИ
1. Выплата жилищного пособия семье прекращается в случае:
а) предоставления недостоверных сведений, повлекших за собой назначение семье, гражданину повышенной или незаконной компенсации;
б) несвоевременного уведомления уполномоченного органа о любых изменениях в предоставленной ему информации для начисления пособия;
в) несвоевременной оплаты за жилье, коммунальных услуг и услуг связи.
2. В случае причинения ущерба семья возвращает незаконно полученную сумму в добровольном, а в случае отказа - в судебном порядке.
Второго дома (квартиры) не имею_____________
Справки прилагаю
Подпись представителя семьи              Подпись специалиста
__________________________               __________________________
Дата «____» __________20___г.            Дата «____»_________20____г.
Приложение 3
к Правилам оказания малообеспеченным
семьям (гражданам) жилищной помощи
РЕШЕНИЕ (выписка) № ________
о назначенном размере (или об отказе в назначении)
жилищной помощи
№ дела _______                 от « ___ » ___________ 200__года
1. Назначить в соответствии с Правилами оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи
ФАМИЛИЯ _____________________________________________________________
ИМЯ _________________________________________________________________
ОТЧЕСТВО ____________________________________________________________
Дата рождения _____________________           пол (жен/муж)__________
Адрес места жительства (фактический) ________________________________
Удостоверение личности ______________________________________________
Кем выдано___________________________________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика______________________________
Количество членов семьи ___________________________чел.
Дата обращения «____»____________________ 200___год
Размер жилищной помощи к выплате
с «___»___________ 20___ года по «___»___________ 20___ года в сумме
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Лицевой счет в обслуживающем банке № ____________________________

2. Залал келтірген жағдайда отбасы заңсыз алған сомаларды ерікті түрде қайтарады, егер қайтармаған жағдайда, сот тәртібінде қайтарылады.
Екінші үй (пәтер)жоқ _____________
(бар/ жоқ)
Отбасы өкілдерінің қолы Маманның қолы
______________________             _____________________
Мерзімі «___» _____20___ ж         Мерзімі «___» ____20__ ж
Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
2 қосымша
Тұрғын үй көмегін беруге
КЕЛІСІМ ШАРТ–АРЫЗ 1. ОТБАСЫ ТУРАЛЫ НЕГІЗГІ МӘЛІМЕТТЕР
Отбасы иесінің аты-жөні____________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Үй телефоны ___________________ Жұмыс телефоны ____________________
Төлқұжат (жеке куәлік) №_________________ берілген ________________
СТН ____________________
2. ТҰРҒЫН ҮЙ ТИПІ, ТҰРҒЫН ҮЙ МЕНШІГІНІҢ НЫСАНЫ
Жекешелендіру келісімшарты № _____________________________________
Жекешелендірілмеген ордер № ______________________________________
Сату-сатып алу келісімшарты № ____________________________________
Сыйға тарту келісімшарты № _______________________________________
Жария ету ________________________________________________________
Жекеменшік________________________________________________________
Тұрғын үйдің жалпы ауданы ____ Бөлме саны ___ Тіркелген адам _____
3. ОТБАСЫНЫҢ ҚҰРАМЫ
№ р/н Аты-жөні Отбасының
иесіне
қатынасы
Туған
мерзімі
Табыс
көзі
Айлар бойынша
табыстар
Барлығы ______________________________________________________
4. ШАҒЫЛҒАН КОММУНАЛДЫҚ ҚЫЗМЕТ
Коммуналдық
қызметтердің
атауы
Айлар Қызмет беруші
Ағымдағы шығындар
Жылу беру
Ыстық су
Суық су
Кәріз
Қоқыс
Газ
Электр қуаты
Басқа шығындар
5. ОТБАСЫН ЕСКЕРТУ
1. Отбасына тұрғын үй жәрдемақысын төлеу мынадай жағдайда тоқтатылады:
а) отбасына үстеме немесе заңсыз өтемақы тағайындауда бөлімге қате мәліметтер берілгенде;
б) жәрдемақыны есептеу үшін берілген ақпараттағы кез келген өзгерістер туындағаны туралы уәкілеттік органдарға уақтылы хабарламағанда;
в) тұрғын үй ақысын және коммуналдық қызметтердің және байланыс қызметінің ақысын уақтылы төлемеген кезде.
2. Залал келтірген жағдайда отбасы заңсыз алған сомаларды ерікті түрде қайтарады, егер қайтармаған жағдайда, сот тәртібінде қайтарылады.
Екінші үй (пәтер)жоқ _____________
(бар/ жоқ)
Отбасы өкілдерінің қолы Маманның қолы
_______________________        _______________________
Мерзімі «___» ______20___ ж    Мерзімі «___» ____20__ ж
Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
3 қосымша
Тұрғын үй көмегін тағайындау көлемі туралы
(немесе тағайындаудан бас тарту туралы) ШЕШІМ (үзінді) № ___________
Істің № ______ 20___ жылғы «____»_____________
1. Аз қамтылған азаматтарға (отбасыларына) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі туралы Нұсқауға сәйкес тағайындалсын
ТЕГІ _____________________________________________________________
АТЫ_______________________________________________________________
ӘКЕСІНІҢ АТЫ _____________________________________________________
Туған уақыты __________________ жынысы (ер, әйел) ________________
Мекенжайы (нақты) ________________________________________________
Жеке куәлігі _____________________________________________________
Кім берген _______________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі ___________________________________
Отбасы мүшесінің саны ________________________________________адам
Жүгінген мерзімі 20___ жылы «____» _____________________
Төлемге тұрғын үй көмегінің көлемі
«___»____________ жылдан «___»________ жылға дейін сомасында
______________________________________________________________
______________________________________________________________
(санмен және жазумен)
Қызмет көрсететін банктегі жеке есепшоты № ___________________

2. Отказать в назначении жилищной помощи ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать причину)
Начальник отдела занятости и социальных
программ Глубоковского района ________________________________ Ф.И.О.
Специалист отдела занятости и социальных
программ Глубоковского района ________________________________ Ф.И.О.
Приложение 4
к Правилам оказания малообеспеченным
семьям (гражданам) жилищной помощи
Возраст домашнего скота и птицы для продуктивного использования
Вид животных Возраст молодняка животных и
птиц, достигших продуктивного
возраста (месяц)
Крупный рогатый скот
25
Овцы и козы
12
Свиньи
10
Лошади
16
Верблюды
18
Птица
5
Приложение
к решению Глубоковского
районного маслихата
от 24 июня 2009 года № 16/10-IV
Перечень
утративших силу решений Глубоковского районного маслихата
1. Решение Глубоковского районного маслихата от 06 апреля 2005 года № 13/10-III «Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и жилищно-коммунальных услуг» зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2272, опубликовано в районной газете «Огни Прииртышья» 6 мая 2005 года № 18.
2. Решение Глубоковского районного маслихата от 24 мая 2006 года № 21/6-III «О внесении изменений и дополнений в решение от 06 апреля 2005 года № 13/10-III «Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату жилищно-коммунальных услуг» зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-9-40, опубликовано в районной газете «Огни Прииртышья» 30 июня 2006 года № 26.
3. Решение Глубоковского районного маслихата от 17 апреля 2007 года № 27/8-III «О внесении изменений и дополнений в решение от 06 апреля 2005 года № 13/10-III «Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату жилищно-коммунальных услуг» зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-9-63, опубликовано в районной газете «Огни Прииртышья» 25 мая 2007 года № 21.
4. Решение Глубоковского районного маслихата от 21 декабря 2007 года № 3/9-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 06 апреля 2005 года № 13/10-III «Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату жилищно-коммунальных услуг» зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-9-73, опубликовано в районной газете «Огни Прииртышья» 1 февраля 2008 года № 5.

2. Тұрғын үй көмегін беруден бас тарту________________________
______________________________________________________________
(себебін түсіндіру)
Глубокое ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі бастығы ___________Аты-жөні
Глубокое ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманы ____________Аты-жөні
Аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
4 қосымша
Азық-түлік үшін пайдаланатын үй жануарлары мен құстардың жасы
Үй жануарларының түрі Азық-түлік үшін пайдаланатын
үй жануарлары мен құстардың
жасы (айы)
Ірі қара мал
25
Қой және қозы
12
Шошқа
10
Жылқы
16
Түйе
18
Құс
5
Глубокое аудандық мәслихатының
2009 жылғы 24 маусымдағы № 16/10-ІV
шешіміне қосымша
Глубокое аудандық мәслихатының
күштерін жойған шешімдерінің тізбесі
1. Глубокое аудандық мәслихатының «Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және тұрғын үй коммуналдық қызметіне тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы» 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 13/10-ІІІ шешімі, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2272 болып тіркелген, 2005 жылы 6 мамырда № 18 аудандық «Огни Прииртышья» газетінде жарияланған.
2. «Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және тұрғын үй коммуналдық қызметіне тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы» 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 13/10-ІІІ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2006 жылғы 24 мамырдағы № 21/6-ІІІ шешімі, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-9-40 болып тіркелген, 2006 жылы 30 маусымда № 26 аудандық «Огни Прииртышья» газетінде жарияланған.
3. «Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және тұрғын үй коммуналдық қызметіне тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы» 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 13/10-ІІІ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 17 сәуірдегі № 27/8-ІІІ шешімі, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-9-63 болып тіркелген, 2007 жылы 25 мамырда № 21 аудандық «Огни Прииртышья» газетінде жарияланған.
4. «Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және тұрғын үй коммуналдық қызметіне тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы» 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 13/10-ІІІ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 3/9-ІV шешімі, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-9-73 болып тіркелген, 2008 жылы 1 ақпанда № 5 аудандық «Огни Прииртышья» газетінде жарияланған.

5. Решение Глубоковского районного маслихата от 16 апреля 2008 года № 6/6- IV «О внесении изменений в решение от 06 апреля 2005 года № 13/10-III «Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищной помощи на содержание жилья и оплату жилищно-коммунальных услуг» зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-9-84, опубликовано в районной газете «Огни Прииртышья» 23 мая 2008 года № 21.

5. «Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға және тұрғын үй коммуналдық қызметіне тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы» 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 13/10-ІІІ шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2008 жылғы 16 сәуірдегі № 6/6-ІV шешімі, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-9-84 болып тіркелген, 2008 жылы 23 мамырдағы № 21 аудандық «Огни Прииртышья» газетінде жарияланған.