Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 233. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2010 года № 6289. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 584
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 29.12.2012 № 584.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 13 статьи 67 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления бюджетной заявки.
2. Признать утратившими силу:
приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 72 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5650);
приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 22 мая 2009 года № 113 "О внесении дополнений и изменений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 72 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5706);
приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 21 сентября 2009 года № 199 "О внесении дополнения и изменений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 72 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5821).
3. Департаменту методологии бюджетного процесса (А.Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 мая 2010 года № 233
Правила
составления и представления бюджетной заявки
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют структуру, порядок составления и представления бюджетной заявки администраторами бюджетных программ на очередной плановый период.
2. Основной целью составления бюджетной заявки является обоснование объемов расходов при разработке проекта республиканского и местных бюджетов на базе количественной и финансовой информации о необходимых ресурсах и результатах выполнения бюджетных программ.

Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы N 233 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6289 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 584 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 29.12.2012 № 584 бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 67-бабының 13-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесi бекітілсін.
2. Күші жойылған деп танылсын:
«Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң 2009 жылғы 1 сәуiрдегi № 72 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5650 болып тіркелген);
«Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 72 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң 2009 жылғы 22 мамырдағы № 113 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5706 болып тіркелген);
«Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 72 бұйрығына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң 2009 жылғы 21 қыркүйектегі № 199 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5821 болып тіркелген).
3. Бюджет процесінің әдіснамасы департаменті (А. Калиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап күшiне енедi.
Министр                                          Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 19 мамырдағы
№ 233 бұйрығымен бекітілген
Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну ережесi 1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже бюджеттік бағдарламалар әкiмшілерiнің кезекті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттік өтінімнің құрылымын, оны жасау және ұсыну тәртiбiн анықтайды.
2. Бюджеттік өтінімді жасаудың негізгі мақсаты бюджеттік бағдарламаны орындаудың қажетті ресурстары мен нәтижелерi туралы сандық және қаржылық ақпарат негiзiнде Республикалық және жергілікті бюджеттердің жобаларын әзірлеген кезде шығыстар көлемін негіздеу болып табылады.

3. Для планирования расходов бюджета соответствующие администраторы бюджетных программ представляют:
в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в срок до 15 мая текущего финансового года - бюджетные заявки и проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы с учетом заключений центрального уполномоченного органа по государственному планированию;
в местный уполномоченный орган по государственному планированию в срок до 15 мая текущего финансового года - бюджетные заявки, проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы и предложения по приоритетным бюджетным инвестициям.
Администраторы бюджетных программ, не разрабатывающие стратегические планы, представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию бюджетные заявки и проекты бюджетных программ по форме согласно приложению 5 Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 6 мая 2010 года № 214 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6265).
В случаях проведения оценки результатов к документам, указанным в настоящем пункте, прилагаются результаты оценки.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
4. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию и местные уполномоченные органы по государственному планированию рассматривают:
бюджетные заявки администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития, действующим натуральным нормам и стандартам государственных услуг;
показатели бюджетных программ, представленных в составе проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы, на предмет их взаимосвязи со стратегическими целями, с задачами стратегических направлений;
показатели результативности и эффективности, представленные в проектах бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ.
Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию по итогам рассмотрения бюджетных заявок, проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы и с учетом заключения центрального уполномоченного органа по государственному планированию формирует заключение по расходам администраторов бюджетных программ и направляет на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
При этом в объем расходов администраторов бюджетных программ не должны включаться расходы на новые инициативы, не предусмотренные прогнозом социально-экономического развития.
Местный уполномоченный орган по государственному планированию по итогам рассмотрения проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в них и бюджетных заявок, а также проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, формирует по ним заключения и направляет на рассмотрение бюджетной комиссии.

3. Бюджет шығыстарын жоспарлау үшін тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері:
бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде - бюджеттік өтінімдерді және стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындыларын ескере отырып, стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ағымдағы қаржы жылының 15 мамырына дейінгі мерзімде - бюджеттік өтінімдерді, стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын және басым бюджеттік инвестициялар жөніндегі ұсыныстарды;
Стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалардың жобаларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 6 мамырдағы № 214 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6265 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын жасау ережесінің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Нәтижелерді бағалау жүргізген жағдайда осы тармақта көрсетілген құжаттарға бағалау нәтижелері қоса беріледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
4. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдар:
бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк өтiнiмдерiн Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамасына, әлеуметтік-экономикалық даму болжамына, қолданыстағы табиғи нормаларға және мемлекеттік қызметтер стандарттарына сәйкестiгi тұрғысынан;
стратегиялық жоспарлар жобаларының немесе стратегиялық жоспарларға өзгерiстер мен толықтырулар жобаларының құрамында ұсынылған бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштерін олардың стратегиялық мақсаттармен, стратегиялық бағыттардың міндеттерімен өзара байланысы тұрғысынан қарайды;
стратегиялық жоспарлар әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлері ұсынған бюджеттiк бағдарламалар жобаларында берілген нәтиже мен тиімділік көрсеткіштерінің бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң функцияларына, өкілеттеріне, қызметінің бағыттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бюджеттік өтінімдерді, бюджеттiк бағдарламалардың жобаларын, стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жобаларын қарау қорытындылары бойынша және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысын ескере отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстары бойынша қорытындыны қалыптастырады және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына жібереді.
Бұл ретте бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының көлеміне әлеуметтік-экономикалық даму болжамында көзделмеген жаңа бастамаларға арналған шығыстар енгізілмеуі тиіс.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе оларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын және бюджеттік өтінімдерді, сондай-ақ бюджеттiк бағдарламалардың жобаларын стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жобаларын қарау қорытындылары нәтижесінде олар бойынша қорытындыларды қалыптастырады және бюджет комиссиясының қарауына жібереді.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651; с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
5. Разногласия между администраторами бюджетных программ и центральным или местными уполномоченными органами по государственному планированию, центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию рассматриваются соответствующей бюджетной комиссией.
Соответствующая бюджетная комиссия рассматривает заключение по расходам администратора бюджетных программ и вырабатывает по нему предложения.
Администраторы республиканских бюджетных программ в соответствии с предложениями Республиканской бюджетной комиссии представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию доработанные бюджетные заявки, проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы, в центральный уполномоченный орган по государственному планированию - доработанные проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы.
Администраторы местных бюджетных программ в соответствии с предложениями бюджетной комиссии представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию доработанные бюджетные заявки и проекты стратегических планов или проекты изменений и дополнений в стратегические планы, а также проекты бюджетных программ администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
6. Бюджетная заявка представляет собой совокупность документов, составляемых администратором бюджетных программ на очередной плановый период для обоснования объемов расходов, подразделяемых на базовые расходы и расходы на новые инициативы.
Базовыми расходами являются расходы постоянного характера, капитальные расходы, а также расходы на начатые (продолжающиеся) бюджетные инвестиционные проекты и концессионные проекты на условиях софинансирования из бюджета.
Расходами постоянного характера являются расходы, связанные с выполнением государственных функций, полномочий и оказанием государственных услуг, выплатами трансфертов и другими обязательствами государства.
К расходам на новые инициативы относятся расходы, направленные на:
реализацию новых приоритетных направлений социально-экономического развития в соответствии со стратегическими и программными документами, в последующем финансируемых по новым бюджетным программам;
увеличение базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ.
Бюджетная заявка составляется на основе:
проекта стратегического плана и (или) проекта изменений и дополнений в стратегические планы;
проектов бюджетных программ, администраторов бюджетных программ, не разрабатывающих стратегические планы;
единой бюджетной классификации Республики Казахстан;
бюджетной заявки истекшего планового периода;
отчета о реализации стратегического плана за отчетный финансовый год;
натуральных норм;
стандартов государственных услуг.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), өзгеріс енгізілді - 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
5. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органдар, бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган арасындағы келіспеушіліктерді тиісті бюджет комиссиясы қарайды.
Тиісті бюджет комиссиясы бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстары бойынша қорытындыны қарайды және ол бойынша ұсыныстар әзірлейді.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға пысықталған бюджеттік өтінімдерді, стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң жобаларын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға пысықталған стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын ұсынады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджет комиссиясының ұсыныстарына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға пысықталған бюджеттік өтінімдерді және стратегиялық жоспарлардың жобаларын немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын, сондай-ақ стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк бағдарламаларына өзгерістер мен толықтырулар жобаларын ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
6. Бюджеттiк өтiнiм базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған бөлiнетiн шығыстар көлемiн негiздеу үшiн кезектi жоспарлы кезеңге бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi жасайтын құжаттардың жиынтығы болып табылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетулер тiзiлiмiне сәйкес мемлекеттiк функциялар, өкiлеттiктер және мемлекеттiк қызметтер көрсетумен, трансферттер төлеумен және мемлекеттiң басқа да мiндеттемелерiмен байланысты шығыстар тұрақты сипаттағы шығыстар болып табылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетулер тiзiлiмiне сәйкес мемлекеттiк функциялар, өкiлеттiктер және мемлекеттiк қызметтер көрсетумен, трансферттер төлеумен және мемлекеттiң басқа да мiндеттемелерiмен байланысты шығыстар тұрақты сипаттағы шығыстар болып табылады.
Жаңа бастамалар шығыстарына:
кейіннен жаңа бюджеттік бағдарламалар бойынша қаржыландырылатын стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға сәйкес әлеуметтік-экономикалық дамудың жаңа басым бағыттарын іске асыруға;
макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және іс жүзіндегі бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (атқарылатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көлемін кеңейтуді) көздейтін базалық шығыстарды ұлғайтуға бағытталған шығыстар жатады.
Бюджеттiк өтiнiм:
стратегиялық жоспарлардың жобасының немесе өзгерiс және толықтыру енгiзiлген стратегиялық жоспар жобалары;
Қазақстан Республикасы бiрыңғай бюджет сыныптамасының өткен қаржы жылындағы бюджеттiк өтiнiмiнiң;
есептi қаржы жылы стратегиялық жоспардың;
iске асырылуы туралы есептiң;
заттай нормалардың;
мемлекеттiк қызметтiң стандарттардың негiзiнде жасалады.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
7. Данные бюджетной заявки должны отражать реальную и полную информацию о бюджетных программах, собранную на основе объективных характеристик каждой бюджетной программы.
8. Администратор бюджетных программ ежегодно составляет одну бюджетную заявку, за исключением случаев уточнения и корректировки бюджета, предусмотренных бюджетным законодательством Республики Казахстан. Бюджетная заявка подлежит приведению в соответствие на стадиях разработки, рассмотрения и утверждения бюджета, а также в случаях уточнения и корректировки бюджета.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
9. Администратор республиканских бюджетных программ вносит бюджетную заявку в уполномоченный орган по бюджетному планированию на бумажном носителе с пронумерованными листами, в сброшюрованном виде и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов, а также вносит данные бюджетной заявки в информационную систему государственного планирования.
В случае отсутствия в информационной системе государственного планирования бюджетной заявки (в том числе в случае неполного заполнения форм расчетов расходов по спецификам экономической классификации расходов бюджета) и/или несоответствия с бюджетной заявкой, представленной на бумажном носителе, данная бюджетная заявка будет возвращена администратору республиканских бюджетных программ без рассмотрения.
Кроме того, администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию, осуществляющее функции бюджетного планирования и прогнозирования, для формирования информации по бюджетным заявкам:
копию Сводного расчета расходов по программам (подпрограммам);
копию Сводного перечня бюджетных программ;
копию пояснительной записки.
Администратор местных бюджетных программ вносит бюджетную заявку на бумажном носителе в двух экземплярах с пронумерованными страницами, в сброшюрованном виде и в виде электронного документа посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов либо на электронных носителях.
В случае если администратор бюджетных программ в проекте стратегического плана или проекте изменений и дополнений в стратегический план предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты, требующие дополнительных расходов или сокращения доходов бюджета, то одновременно с бюджетной заявкой вносится проект соответствующего нормативного правового акта.

Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
7. Бюджеттік өтінімнің деректері осы бюджеттік бағдарламаның объективті сипаты негізінде жинақталған бюджеттік бағдарлама туралы нақты және толық ақпаратты көрсетуі тиіс.
8. Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасында көзделген бюджетті нақтылау және түзету жағдайларын қоспағанда, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жыл сайын бір бюджеттік өтінім жасайды. Бюджеттік өтінім әзірлеу, қарау және бекіту сатыларында, сондай-ақ бюджетті нақтылау және түзету жағдайларында сәйкес келтірілуі тиіс.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
9. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi бюджеттiк өтiнiмдi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға қағаз тасығышта нөмiрленген беттерімен, кітапша түрінде және мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымы бiрыңғай жүйесiн пайдалану арқылы электрондық құжат түрiнде енгізеді, сондай-ақ бюджеттік өтінім деректерін мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесіне енгiзедi.
Мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесінде бюджеттік өтінім болмаған (оның ішінде бюджет шығыстары экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстар есептеулерінің нысандары толық толтырылмаған жағдайда) және/немесе қағаз тасығышта берілген бюджеттік өтініммен сәйкес келмеген жағдайда, аталған бюджеттік өтінім республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне қараусыз қайтарылады.
Бұдан басқа республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік өтінімдер жөніндегі ақпаратты қалыптастыру үшін бюджеттік жоспарлау және болжамдау функцияларын жүзеге асыратын бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне:
бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бюджеттік бойынша шығыстар жиынтық есебінің көшірмесін;
Бюджеттік бағдарламалардың жиынтық тізбесінің көшірмесін;
түсіндірме жазбаның көшірмесін;
Жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсi бюджеттiк өтiнiмдi мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi органға қағаз тасығыштарда нөмiрленген беттерімен екi данада, кiтапша түрiнде және мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымы бiрыңғай жүйесiн пайдалану арқылы электрондық құжат түрiнде не электрондық тасығышта енгiзедi.
Егер бюджеттік бағдарламалар әкімшісі стратегиялық жоспардың жобасында немесе стратегиялық жоспарға өзгерістер мен толықтырулардың жобасында қосымша шығыстарды немесе бюджет кірістерін қысқартуды талап ететін нормативтік құқықтық актілер әзірлеуді немесе оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді ұсынса, онда бюджеттік өтініммен бір мезгілде тиісті нормативтік құқықтық актінің жобасы енгізіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
10. Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основе Единой бюджетной классификации Республики Казахстан и предложений администраторов республиканских бюджетных программ обеспечивает подготовленность информационной системы по планированию бюджета для своевременного представления администраторами республиканских бюджетных программ бюджетных заявок.
11. Датой представления бюджетной заявки считается дата его регистрации в центральном уполномоченном органе по бюджетному планированию или местном уполномоченном органе по государственному планированию.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
12. Рассмотрение бюджетной заявки каждого администратора бюджетных программ осуществляется в течение 15 рабочих дней с даты регистрации в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
13. При несоответствии бюджетной заявки требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан по ее составлению и представлению центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию возвращает ее администратору бюджетной программы без рассмотрения.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
14. Администратор бюджетных программ представляют доработанную бюджетную заявку в центральной уполномоченной орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение пяти рабочих дней с даты ее возврата.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
14-1. Бюджетная заявка включает в себя:
1) расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе, включенной в состав проекта стратегического плана, стратегического плана или проекта изменений и дополнений в стратегический план, либо расчеты по видам расходов по каждой бюджетной программе администратора бюджетных программ, не разрабатывающего стратегический план;
2) информацию о полученных и использованных связанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы связанных грантов по направлениям расходования;

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
10. Бюджеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы және республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң ұсыныстары негiзiнде республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi бюджеттiк өтiнiмдердi уақытылы ұсынуы үшiн бюджеттi жоспарлау бойынша ақпараттық жүйелердiң дайындығын қамтамасыз етеді.
11. Бюджеттiк өтiнiмді ұсыну күні бюджеттiк жоспарлау жөніндегі орталық уәкiлеттi органда немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкiлеттi органда тiркелген күнi болып есептеледi.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
12. Әрбiр бюджеттік бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк өтiнiмiн қарау бюджеттiк жоспарлау жөніндегі орталық уәкiлеттi органда немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкiлеттi органға түскен күнiнен бастап 15 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
13. Бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкiлеттi орган бюджеттiк өтiнiмдердi жасалуы және ұсынылуы Қазақстан Республикасының бюджеттiк заңнамаларына сәйкес келмеген жағдайда, оларды бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерiне қарамастан қайтарады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
14. Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi пысықталған бюджеттiк өтiнiмдi ол қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде бюджеттiк жоспарлау жөніндегі орталық уәкiлеттi органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкiлеттi органға ұсынады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
14-1. Бюджеттік өтінім:
1) стратегиялық жоспар жобасының, стратегиялық жоспарға өзгерістер мен толықтырулар жобасының не стратегиялық жоспарларды әзірлемейтін бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнің бюджеттiк бағдарламалар жобасының құрамына енгiзiлген әрбiр бюджеттiк бағдарлама жөніндегі шығыстардың түрлерi бойынша есептеулерді;
2) байланысты гранттар сомасын жұмсалу бағыттары бойынша мiндеттi түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпаратты;

3) информацию о полученных и использованных несвязанных грантах по состоянию на 1 января текущего финансового года;
4) прогноз поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
5) пояснительную записку;
6) сводный перечень бюджетных программ, сводную таблицу расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающие базовые расходы и расходы на новые инициативы, утвержденное на текущий год штатное расписание и проект штатного расписания на планируемый период центральных государственных органов, его ведомств, территориальных органов, подведомственных государственных учреждений, в том числе структурных подразделений центрального аппарата, ведомств и их территориальных органов; штатное расписание исполнительных органов, финансируемых из соответствующих местных бюджетов, и подведомственных им государственных учреждений в случае их изменения и другую необходимую информацию, запрашиваемую центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию или местным уполномоченным органом по государственному планированию.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
15. К бюджетной заявке, кроме перечня документов, предусмотренных в пункте 14-1 настоящих Правил, прилагаются:
проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы, в случае выделения целевых трансфертов из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджеты города республиканского значения, столицы, отчет о достигнутых прямых и конечных результатов;
проекты соглашений о результатах по целевым трансфертам, согласованные с местными исполнительными органами района, в случае выделения целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты района (города областного значения), в том числе трансфертов из республиканского бюджета, выделяемых в областные бюджеты и подлежащих дальнейшему распределению в бюджеты района;
проект соответствующего нормативного правового акта, в случае если администратор бюджетных программ предлагает разработать или внести изменения и дополнения в нормативные правовые акты, требующие дополнительных расходов или сокращения поступлений бюджета;
заключение Министерства юстиции Республики Казахстан о целесообразности разработки законопроектов и соответствия Перспективному плану законопроектных работ Правительства Республики Казахстан;
инвестиционные предложения с заключениями соответствующих экспертиз;
технико-экономическое обоснование бюджетного инвестиционного проекта, положительное заключение государственной экспертизы предпроектной (технико-экономических обоснований) и проектной (проектно-сметной) документации на строительство за исключением проектов, не требующих разработки технико-экономического обоснования, положительное заключение экономической экспертизы по технико-экономическому обоснованию бюджетного инвестиционного проекта при осуществлении бюджетных инвестиций посредством реализации бюджетных инвестиционных проектов;
технико-экономическое обоснование концессионного проекта на условиях софинансирования из бюджета, положительное заключение экономической экспертизы по технико-экономическому обоснованию концессионного проекта на условиях софинансирования из бюджета, согласование концессионного проекта, центральным уполномоченным государственным органом по исполнению бюджета и центральным уполномоченным государственным органом по осуществлению права распоряжения республиканской собственностью по существующим объектам республиканской собственности при осуществлении бюджетных инвестиций посредством софинансирования концессионных проектов;
стратегические документы развития юридических лиц, в случае планирования бюджетных инвестиций посредством участия государства в их уставном капитале;
финансово-экономическое обоснование бюджетных инвестиций, осуществляемых посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, положительное заключение экономической экспертизы по нему;
заключение межведомственной комиссии по рассмотрению целесообразности проведения исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
заключение государственной научной и научно-технической экспертизы научных исследований по темам, предлагаемым администраторами республиканских бюджетных программ;
заключение центрального уполномоченного органа по государственному планированию о соответствии проектов стратегических планов или проектов изменений и дополнений в стратегические планы стратегическим и программным документам, прогнозу социально-экономического развития страны, бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан;
заключение уполномоченного органа по государственному планированию о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования с учетом предложений центрального уполномоченного органа по бюджетному планированию;
заключение уполномоченного органа в сфере информации и связи при планировании администратором республиканских бюджетных программ расходов на закупки вычислительной техники, телекоммуникационного оборудования, лицензионного программного обеспечения, услуг по разработке и развитию информационных систем;
заключение центрального уполномоченного органа по государственному планированию при планировании администратором бюджетных программ расходов на увеличение штатной численности;
предложения на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства в форме государственного задания в соответствии с законодательством;
решения попечительских советов автономных организаций образования при планировании расходов по бюджетной программе направленной на вложение целевого вклада.
По бюджетным инвестициям, направленным на реализацию особо важных и требующих оперативной реализации задач, представляются следующие документы:
копии поручений Президента Республики Казахстан и/или Премьер-Министра Республики Казахстан;
расчет по обоснованию стоимости проекта в разбивке по годам;
заключение администратора бюджетных программ на целесообразность реализации проекта;
в случае необходимости другие документы, запрашиваемые центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию.

3) ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланысты емес гранттар туралы ақпаратты;
4) мемлекеттiк мекемелердiң өздерінің иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтердi) өткiзуінен түсетiн ақша түсiмдерi мен шығыстарының болжамын;
5) түсiндiрме жазбаны;
6) бюджеттiк бағдарламалардың жиынтық тiзбесiн, базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қамтитын ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi, орталық мемлекеттiк органдардың, оның ведомстволарының, аумақтық органдарының, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттiк мекемелерінiң, оның iшiнде, орталық аппараттың құрылымдық бөлiмшелерiнiң, ведомстволарының және олардың аумақтық органдарының ағымдағы жылға бекітілген штат кестесін және жоспарлы кезеңге арналған штат кестесінің жобасын; тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің штат санын және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган сұрататын басқа да қажетті ақпаратты қамтиды.
Ескерту. 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
15. Бюджеттiк өтiнiмге осы Ереженің 14-1-тармағында көзделген құжаттардың тiзбесiнен басқа мыналар:
республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерiне нысаналы трансферттер бөлiнген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiм жобалары, қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп;
облыстық бюджеттен аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерiне, нысаналы трансферттер, облыстың бюджеттерге бөлiнетiн және одан әрi аудан бюджеттерiне бөлуге жатқызылатын республикалық трансферттер бөлiнген жағдайда ауданның жергiлiктi атқарушы органдарымен келiсiлген нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келiсiмдердің жобалары;
егер бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қосымша шығыстарды немесе бюджет түсiмдерiн қысқартуды талап ететiн нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеудi немесе оларға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi ұсынған жағдайда тиiстi нормативтiк құқықтық актiнiң жобасы;
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің заң жобаларын әзірлеу орындылығы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Заң жобалау жұмысының перспективтік жоспарына сәйкес болуы туралы қорытындысы;
тиiстi сараптамалардың қорытындылары бар инвестициялық ұсыныстар;
техникалық-экономикалық негiздеменi әзiрлеудi қажет етпейтiн жобаларды қоспағанда, бюджеттiк инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесi, құрылысқа арналған жобаларды (техникалық-экономикалық негіздемелер) және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасы мемлекеттік сараптамасының оң қорытындысы, бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру арқылы бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру кезінде бюджеттік инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесі жөніндегі экономикалық сараптаманың оң қорытындысы;
бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесi, бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаның техникалық-экономикалық негiздемесi жөніндегі экономикалық сараптаманың оң қорытындысы, бюджеттiк инвестицияларды концессиялық жобаларды бірлесіп қаржыландыру арқылы жүзеге асыру кезiнде концессиялық жобаны бюджеттi атқару жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның және қолда бар республикалық меншiк объектiлерi бойынша республикалық меншiкке билiк ету құқығын жүзеге асыру жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен келiсу;
мемлекеттiң заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы бюджеттiк инвестицияларды жоспарлаған жағдайда заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттары;
мемлекеттiң заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысуы арқылы жүзеге асырылатын бюджеттiк инвестициялардың қаржылық-экономикалық негiздемесi, ол бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытындысы;
республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi ұсынатын тақырыптар бойынша зерттеулер жүргiзу орындылығын қарау жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның қорытындысы;
республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ұсынатын тақырыптар бойынша ғылыми зерттеулердің мемлекеттік ғылыми және ғылыми-техникалық сараптамасының қорытындысы;
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық органның стратегиялық жоспарлар жобаларының немесе стратегиялық жоспарларға өзгерістер мен толықтырулар жобаларының стратегиялық және бағдарламалық құжаттарға, елдің әлеуметтік-экономикалық даму болжамына, Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамасына сәйкестігі туралы қорытынды;
бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның ұсыныстарын есепке ала отырып, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкiлеттi органның қорытындысы;
республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi есептеу техникасын, телекоммуникациялық жабдықты, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi, ақпараттық жүйелердi әзiрлеу және дамыту бойынша қызметтердi сатып алуға жұмсалатын шығыстарды жоспарлаған кезде ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы;
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі штат санын ұлғайтуға жұмсалатын шығыстарды жоспарлаған кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысы;
жекелеген мемлекеттік қызметтерді көрсетуге, бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға және заңнамаға сәйкес мемлекеттік тапсырма нысанында мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да міндеттерді орындауға арналған ұсыныстар;
нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлау кезінде дербес білім беру ұйымдарының қамқорлық кеңестерінің шешімдері қоса берiледi.
Ерекше маңызды және жедел іске асыруды талап ететін міндеттерді іске асыруға бағытталған бюджеттік инвестициялар бойынша мынадай құжаттар беріледі:
Қазақстан Республикасы Президентінің және/немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі тапсырмаларының көшірмелері;
жылдар бойынша бөле отырып, жоба құнының негіздемесі жөніндегі есеп;
бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің жобаны іске асырудың мақсаттылығына қорытындысы;
қажет болған жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган сұрататын басқа да құжаттар беріледі.

Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
16. Бюджетная заявка подписывается ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководителем государственного учреждения или лицом им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.
В бюджетной заявке обязательно указывается фамилия, имя, отчество, должность, рабочий телефон ответственного исполнителя соответствующего администратора бюджетных программ.
17. Титульный лист бюджетной заявки оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
18. В случае наличия замечаний и предложений при рассмотрении бюджетной заявки соответствующей бюджетной комиссией, а также в случае изменения проекта республиканского (местного) бюджета в Парламенте Республики Казахстан (маслихате) данные бюджетной заявки подлежат уточнению на каждом этапе рассмотрения на бумажном носителе и в виде электронном документе посредством использования единой системы электронного документооборота государственных органов либо на электронном носителе.
19. Если по отдельным бюджетным программам сумма расходов второго и третьего годов предыдущего планового периода не меняется по сравнению с суммой, утвержденной по данным программам в законе о республиканском бюджете или решении маслихата о местном бюджете, то расчеты по видам расходов по данным программам (подпрограмм) не составляются, а составляются только на третий год.
Если по отдельным бюджетным программам суммы расходов второго и (или) третьего годов предыдущего планового периода меняются по сравнению с суммами, утвержденными по данным программам в законе о республиканском бюджете, то расчеты по видам расходов составляются и представляются к данным программам (подпрограммам) в разрезе годов планируемого планового периода.
20. Исключен приказом Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
21. В случаях уточнения и корректировки бюджета центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию, в течение десяти рабочих дней после представления бюджетных заявок администраторами бюджетных программ, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии.
С учетом предложений бюджетной комиссии администраторы бюджетных программ в течение пяти рабочих дней уточняют бюджетные заявки по бюджетным программам, изменения по которым одобрены бюджетной комиссией, и представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию или местный уполномоченный орган по государственному планированию на бумажном носителе, кроме того, администраторы республиканских бюджетных программ данные бюджетной заявки вносят в информационную систему государственного планирования.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
16. Бюджеттік өтінімде орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - басшы немесе ол өкілеттік берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиісті бұйрықтармен міндеттерді атқару жүктелген тұлғалар қол қояды.
Бюджеттік өтінімде тиісті бағдарламалар әкімшісінің жауапты орындаушысының аты-жөні, әкесінің аты, лауазымы, жұмыс телефоны міндетті түрде көрсетіледі.
17. Бюджеттік өтінімнің титулдық парағы осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
18. Уәкілетті органның немесе тиісті бюджет комиссиясының бюджеттік өтінімді қарау кезінде ескертулер мен ұсыныстар болған жағдайда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентінде (мәслихатта) республикалық (жергілікті) бюджет жобасының өзгерген жағдайында бюджеттік өтінімнің деректері қарастырудың әрбір кезеңінде қағаз тасығышта және мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі арқылы электрондық құжат түрiнде нақтылауға жатады.
19. Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнің екінші және (немесе) үшінші жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда бекітілген сомамен салыстырғанда өзгермейтін болса, онда осы бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша шығыстардың түрлері бойынша есеп айырысулар жасалмайды, тек қана үшінші жылға жасалады.
Егер жекелеген бюджеттік бағдарламалар бойынша алдыңғы жоспарлы кезеңнің екінші және (немесе) үшінші жылдарының шығыстар сомасы республикалық бюджет туралы заңда бекітілген сомамен салыстырғанда өзгеретін болса, онда осы бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша шығыстардың түрлері бойынша есеп айырысулар жоспарлы кезеңнің жылдары бойынша жасалып ұсынылады.
20. Алынып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
21. Бюджетті нақтылаған және түзеткен жағдайда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік өтінімдерді ұсынғаннан кейін он жұмыс күні ішінде олар бойынша қорытынды дайындайды және бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Бюджет комиссиясының ұсыныстарын есепке ала отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бес жұмыс күні ішінде олар бойынша өзгерістерді бюджет комиссиясы мақұлдаған бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік өтінімдерді нақтылайды және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға қағаз тасығышта ұсынады, бұдан басқа республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік өтінім деректерін мемлекеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесіне енгізеді.

Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
2. Содержание пояснительной записки к бюджетной программе
22. Пояснительная записка к бюджетной программе содержит:
1) основные направления расходования средств на плановый период с указанием показателей результативности и эффективности;
2) краткую характеристику и описание заявленных бюджетных программ;
3) обоснование увеличения базовых расходов;
4) анализ достигнутых показателей результатов, а также причины отклонений по бюджетным программам, включенным в состав прошлогодней бюджетной заявки.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
3. Порядок составления расчетов по видам расходов
23. Расчеты по видам расходов представляются по каждой специфике экономической классификации расходов на каждый год планового периода по формам согласно приложениям 2 - 61 к настоящим Правилам.
24. Расчеты расходов по бюджетным программам, направленным на осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг составляются на основании утвержденных натуральных норм и стандартов государственных услуг.
25. Расчеты расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей и главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела).
25-1. Дополнительные детальные расчеты и обоснования по видам расходов по каждой специфике экономической классификации расходов подписывает ответственный секретарь центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых - руководитель государственного учреждения или лицо им уполномоченное, руководитель структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних - лицо, на которого соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей и руководитель финансово-экономической службы.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаға түсiндiрме жазбаның мазмұны
22. Бюджеттік өтінімге түсіндірме жазба:
1) нәтижелік және тиімділік көрсеткіштерін көрсете отырып, жоспарлы кезеңге қаражат жұмсаудың негізгі бағыттарын;
2) мәлімделген бюджеттік бағдарламалардың қысқаша сипаттамасы мен баяндалуын;
3) базалық шығыстарды ұлғайту негізділігін;
4) нәтижелердің қол жеткізілген көрсеткіштерінің талдамасын, сондай-ақ өткен жылғы бюджеттік өтінімнің құрамына енгізілген бюджеттік бағдарламалар бойынша ауытқулардың себептерін қамтиды.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3. Шығыстар түрлері бойынша есептерді жасау тәртібі
23. Шығыстар түрлері бойынша есептер шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша осы Ереженің 2-61-қосымшаларына сәйкес жоспарлы кезеңнің әрбір жылына беріледі.
24. Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыруға және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсетуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстар есептері мемлекеттік қызметтердің бекітілген заттай нормалары мен стандарттарының негізінде жасалады.
25. Шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша шығыстар есептеріне республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда - басшы немесе ол өкілеттік берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиісті бұйрықтармен міндеттерді атқару жүктелген тұлғалар және бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы) қол қояды.
25-1. Шығындардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша қосымша егжей-тегжейлі есептеріне және шығында түрлері бойынша негіздемеге орталық атқарушы органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды тұлға), ал мұндай болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол өкілеттік берген тұлға, олардың жасалуына жауапты мемлекеттік мекеменің құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ал соңғылары болмаған кезде тиісті бұйрықтармен міндеттерді атқару жүктелген тұлғалар және қаржы–экономикалық қызметінің бастығы қол қояды.

Сноска. Правила дополнены пунктом 25-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
26. Администраторы бюджетных программ при увеличении лимитов штатной численности дополнительно представляют расчеты расходов по бюджетным программам по формам согласно приложениям 216 к настоящим Правилам.
27. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111 согласно приложениям 216 к настоящим Правилам.
При составлении расчетов по указанным формам при расчете дополнительной оплаты за проживание на территориях радиационного риска и за проживание в зонах экологического бедствия следует руководствоваться Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" и Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье".
Форма 01-111 (приложение 2) предназначена для расчета расходов на оплату труда административных государственных служащих, за исключением сотрудников органов прокуратуры, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, государственной противопожарной службы, органов внутренних дел, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы и таможенных служб, военнослужащих, по которым заполняются соответственно формы 12-111, 13-111, 14-111, 15-111. При составлении данных расчетов следует руководствоваться Реестром должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 "О мерах по оптимизации должностей государственных служащих" и Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" (далее - Указ № 1284).
Форма 02-111 (приложение 3) предназначена для расчета расходов на оплату труда политических государственных служащих, депутатов, судей. При составлении расчета по форме 02-111 следует руководствоваться Указом № 1284. Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 и 15-111.
Форма 03-111 (приложение 4) предназначена для расчета расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов, работников загранучреждений.

Ескерту. 25-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
26. Бағдарламалардың әкімшілері штат санының лимиттері ұлғайған кезде осы Ереженің 2-61-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстардың есептерін қосымша табыс етеді.
27. 111 «Еңбекақы төлеу» ерекшелігі бойынша шығыстардың есебі осы Ереженің 2-61-қосымшаларына сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 15-111 нысандары бойынша жасалады. Көрсетілген нысандар бойынша есептерді жасаған кезде радиациялық зілзала аумақтарда тұрғаны және экологиялық қасірет аймақтарында тұрғаны үшін қосымша ақыны есептегенде Қазақстан Республикасының «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңын және «Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Заңын басшылыққа алған жөн.
01-111 нысаны (2-қосымша), оларға тиiсiнше 12-111, 13-111 және 14-111, 15-111 прокуратура органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің, құқық қорғау органдарының, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, қылмыстық-атқару жүйесінің, ішкi iстер органдарының, қаржы полициясы органдарының және кеден қызметi органдарының қызметшiлерiн, әскери қызметшiлердi қоспағанда, әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiнiң еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған. Осы есептілерді жасаған кезде Қазақстан Республикасы Президентiнің «Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімін бекіту туралы» 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығын және «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы» 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығын басшылыққа алған жөн (бұдан әрі - № 1284 Жарлық).
02-111 нысаны (3-қосымша) саяси мемлекеттiк қызметшiлердің депутаттардың, судьялардың еңбек ақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған. 02-111 нысан бойынша есептеудiн жасау барысында № 1284 Жарлығын басшылыққа алған жөн. Осы нормативтік құқықтық актіні 03-111, 12-111, 13-111 14-111 және 15-111 нысандар бойынша есептеулерін жасалған кезде басшылыққа алған жөн.
03-111 нысаны (4-қосымша) төтенше және өкiлеттi елшiлердің, шет елдегi мекемелер қызметкерлерінің еңбек ақысына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.

Форма 04-111 (приложение 5) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений образования.
При составлении данных расчетов следует руководствоваться  постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (далее - Постановление № 1400). Данным нормативным правовым актом также следует руководствоваться при составлении расчетов по формам 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111.
Форма 05-111 (приложение 6) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений высшего образования и науки. Данную форму заполняют учреждения высшего образования, кроме учебных заведений министерств обороны, внутренних дел, юстиции, по чрезвычайным ситуациям, Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) и Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
Форма 06-111 (приложение 7) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений здравоохранения.
Форма 07-111 (приложение 8) предназначена для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений социального обеспечения.
Форма 08-111 (приложение 9) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений культуры и архивного дела.
Форма 09-111 (приложение 10) для расчета расходов на оплату труда работников государственных учреждений физической культуры и спорта.
Форма 10-111 (приложение 11) для расчета расходов на оплату труда работников прочих государственных учреждений, за исключением государственных учреждений образования, высшего образования и науки, здравоохранения, социального обеспечения, культуры и архивного дела, физической культуры и спорта, правоохранительных органов, Республиканской гвардии Республики Казахстан, Службы охраны Президента Республики Казахстан.
Форма 11-111 (приложение 12) для расчета расходов на оплату труда рабочих государственных учреждений.
Форма 12-111 (приложение 13) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры (за исключением военнослужащих Главной военной прокуратуры, военных прокуратур округов, гарнизонов и войск Республики Казахстан, по которым заполняется форма 13-111).
Форма 13-111 (приложение 14) предназначена для расчета расходов на оплату труда сотрудников органов внутренних дел, финансовой полиции, правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы.

04-111 нысаны (5-қосымша) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерi қызметкерлерінің еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеу үшiн.
Осы есептелерді жасаған кезде «Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы» 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 Қаулысын (бұдан әрі - № 1400 Қаулы) басшылыққа алған жөн. Осы нормативтік құқықтық актпен 03-111, 12-111, 13-111, 14-111 және 15-111 нысандар бойынша есептеулерін жасау басшылыққа алған жөн.
05-111 нысаны (6-қосымша) мемлекеттiк жоғары бiлiм беру және ғылым мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеу үшiн. Аталған нысанды Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнің, Iшкi iстер министрлiгiнің, Әділет министрлігі, Қазақстан Республикасының Экономикалық және жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөніндегі агенттігі (қаржы полициясы), Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі және Ұлттық қауiпсiздiк комитетінің оқу орындарынан басқа жоғары бiлiм мекемелерi толтырады.
06-111 нысаны (7-қосымша) мемлекеттiк денсаулық сақтау мекемелерi қызметкерлерінің еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
07-111 нысаны (8-қосымша) әлеуметтiк қамсыздандыру мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнің еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
08-111 нысаны (9-қосымша) мәдениет және мұрағат iсi мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерінің еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
09-111 нысан (10-қосымша) дене шынықтыру және спорт мемлекеттiк мекемелерi қызметкерлерiнiң еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
10-111 нысан (11-қосымша) мемлекеттiк бiлiм, жоғары бiлiм және ғылым, денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет және мұрағат iсi, дене тәрбиесi және спорт органдарын, құқық қорғау органдарын, Қазақстан Республикасы Республикалық ұлан, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi мекемелерiн қоспағанда, басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
11-111 нысан (12-қосымша) мемлекеттiк мекемелер жұмысшылардың еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
12-111 нысаны (13-қосымша) прокуратура органдары қызметшілерінің (Қазақстан Республикасының Бас әскери прокуратурасы, округтар, гарнизондар мен әскерлер әскери қызметшiлерiн қоспағанда, олар бойынша 13-111 нысаны толтырылады) жалақыларына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
13-111 нысаны (14-қосымша) ішкі істер органдары, қаржы полициясы органдары, құқық қорғау органдары, мемлекеттiк өртке қарсы қызметтер, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтері, Қылмыстық-атқарушы жүйесi органдары қызметкерлерінің еңбек ақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.

В графе 35 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять не более 15 процентов от общей суммы должностного оклада.
Форма 14-111 (приложение 15) предназначена для расчета расходов на заработную плату военнослужащих.
В графе 35 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 36 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы должна составлять для Службы охраны Президента Республики Казахстан не более 25 процентов от общей суммы по должностным окладам, для других органов - не более 15 процентов.
При расчете расходов на оплату труда по формам 12-111, 13-111, 14-111 следует руководствоваться Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" и Указом № 1284.
Форма 15-111 (приложение 16) предназначена для расчета расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной службы.
27-1. Расчет дополнительных денежных выплат составляется по форме 01-112 согласно приложению 16-1.
Данная форма предназначена для расчета на дополнительные денежные выплаты для премирования политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа по плану финансирования; единовременное денежное вознаграждение гражданам впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов) сержантов (старшин) в зависимости от срока заключенного контракта; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, согласно Указу Президента Республики Казахстан № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан.

35-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын құқық қорғау органдары, өртке қарсы мемлекеттiк қызмет, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, Қылмыстық-атқарушы жүйесi қызметшiлерінің саны көрсетiледi, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақы сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы лауазымдық жалақының жалпы сомасының 15 пайызынан жоғары болмау керек.
14-111 нысан (15-қосымша) әскери қызметшiлердің еңбек ақысына арналған шығыстарды есептеуге арналған.
35-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемақы алатын әскери қызметшiлердің саны, ал 36-бағанда қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн үстемеақының сомасы көрсетiледi. Қызмет атқарудың ерекше жағдайлары үшiн төленетiн үстемақының жалпы сомасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi үшiн лауазымдық еңбек ақылар бойынша жалпы соманың 25 пайызынан жоғары емес соманы құрауы керек, басқа органдар үшiн - 15 пайыздан жоғары емес.
12-111, 13-111, 14-111-нысандары бойынша еңбек ақыға арналған шығыстарды есептеуде Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігінің мемлекеттік өртке қарсы қызметі мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы» 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығы және № 1284 Жарлығын басшылыққа алған жөн.
15-111 нысаны (16-қосымша) жедел әскери қызмет әскери қызметшілерінің лауазымдық айлықақысы бойынша шығыстарды есептеуге арналған.
27-1. Қосымша ақшалай төлемдердің есебі 01-112 нысан (16-1-қосымша) бойынша жасалады.
Осы нысан «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына сәйкес Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдері: жоспары бойынша мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен белгiленген лауазымдық қызметақыларға үстемеақыларды; жасалған келісімшарттың мерзіміне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келісімшарт бойынша әскери қызметке алғаш кіріскен азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақыны; мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiне сыйлық есептеуге арналған.

Сноска. Правила дополнены пунктом 27-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
28. Для определения объема расходов по специфике 113 "Компенсационные выплаты" составляется расчет по форме 01-113 (приложение 17).
Данная форма предназначена для расчета расходов на выплату пособий на оздоровление государственным и гражданским служащим в соответствии с Указом № 1284 и Постановлением № 1400, также для расчета расходов на компенсационные выплаты, единовременные пособия, предусмотренные законодательством.
29. Форма 01-114 (приложение 18) предназначена для расчета расходов на дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и органов уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы в накопительные пенсионные фонды.
При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Для обоснования планируемых расходов по прикомандированию сотрудников правоохранительных органов Республики Казахстан к Администрации Президента Республики Казахстан, аппаратам палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и к международным организациям представляются акты Правительства Республики Казахстан.
В графе 2 указывается сумма денежного содержания в месяц, которая состоит из сумм должностных окладов судей, военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы, имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж военной службы, службы в органах внутренних дел Республики Казахстан менее 10 лет и окладов (доплат) по воинскому (специальному) званию.
Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
30. Для расчета расходов по специфике 121 "Социальный налог" заполняется форма 01-121 (приложение 19), которая предназначена для расчета расходов на уплату социального налога.
При расчете суммы социального налога на плановый период необходимо руководствоваться Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
31. Форма 01-122 (приложение 20) предназначена для расчета социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования.
При расчете суммы социальных отчислений на планируемый год необходимо руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 683 "Об утверждении Правил исчисления и перечисления социальных отчислений".

Ескерту. 27-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
28. 113 «Өтемақылық төлемдер» ерекшелігі бойынша шығыстар көлемін айқындау үшін 01-113-нысаны бойынша (17-қосымша) есеп жасалады.
Бұл нысан № 1284 Жарлығы мен № 1400 қаулысына сәйкес мемлекеттік және азаматтық қызметшілерді сауықтыруға арналған жәрдемақыларды төлеу шығыстарын есептеуге, сондай-ақ заңнамада көзделген өтемақылық төлемдер мен бір жолғы жәрдемақыларға арналған шығыстарды есептеуге арналған.
29. 01-114 нысаны (18-қосымша) әскери қызметшiлердің, iшкi iстер органдары қызметкерлерiнің жинақтаушы зейнетақы қорларына соттардың белгіленген міндетті зейнетақы жарналарына қосымша және міндеттi зейнетақы жарналарына жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған.
Мына нысаны бойынша есептеу жасаған кезде «Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алған жөн.
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдарының қызметкерлерін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасы парламенті палаталарының аппараттарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне және халықаралық ұйымдарға іссапарға жіберу жөнінде жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілері беріледі.
2-бағанда 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай кемінде 10 жыл әскери қызметте, Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдарында қызмет өтiлі бар әскери қызметшiлердің және iшкi iстер және Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi, қаржы полициясы және өртке қарсы мемлекеттiк қызмет органдары қызметкерлерiнің лауазымдық еңбек ақыларын және әскери (арнайы) атағы бойынша жалақының (қосымша ақының) сомаларынан тұратын айына ақшалай ұстау сомасы көрсетiледi.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
30. 121 «Әлеуметтік салық» ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін мемлекеттiк мекемелердің әлеуметтiк салық төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған 01-121 нысаны (19-қосымша) толтырылады.
Жоспарланған жылға арналған әлеуметтiк салық сомасын есептеу кезiнде «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексiн (Салық Кодексi) басшылыққа алу қажет.
31. 01-122 нысаны (20-қосымша) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды төлеуге шығыстарға арналған.
Жоспарланып отырған жылға арналған әлеуметтік аударымдардың сомасын есептеген кезде «Әлеуметтік аударымдарды есептеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы № 683 қаулысын басшылыққа алу қажет.

32. Для расчета расходов по специфике 125 "Взносы на обязательное страхование" составляется форма 01-125 (приложение 21).
Форма 01-125 предназначена для расчета размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств. Данная форма заполняется государственными учреждениями, у которых на балансе числятся автотранспортные средства, для определения суммы расходов на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств.
При расчете размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных средств необходимо руководствоваться Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств".
33. Для расчета расходов по специфике 131 "Приобретение продуктов питания" составляются формы 01-131, 02-131, 03-131 и 04-131 согласно приложениям 2225 к настоящим Правилам.
Форма 01-131 (приложение 22) заполняется государственными учреждениями образования и социальной защиты для расчета расходов на питание, кроме учреждений органов внутренних дел, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы, государственной противопожарной службы, здравоохранения и ветеринарных учреждений, Министерства обороны Республики Казахстан, Республиканской гвардии Республики Казахстан. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания для государственных учреждений здравоохранения и социальной защиты.
Форма 02-131 (приложение 23) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на приобретение продуктов питания военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, сотрудников органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов. При составлении расчета по данной форме следует руководствоваться нормами питания и отпуска табачных изделий.
Форма 03-131 (приложение 24) заполняется государственными ветеринарными учреждениями. При составлении данного расчета следует руководствоваться нормами питания для животных.
Форма 04-131 (приложение 25) составляется для расчета расходов на питание в учреждениях здравоохранения. При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года № 128 "Об утверждении натуральных норм на питание и минимальных норм оснащения мягким инвентарем государственных организаций здравоохранения республики" (далее - Постановление № 128).

32. 01-125 нысаны (21-қосымша) бойынша есептi автокөлiк құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін есептеу жүргiзiледi. Осы нысанды балансында автокөлiк құралдары есепке алынған мемлекеттiк мекемелер автокөлiк құралдары иелерiнің азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыруға арналған шығыстар сомасын анықтау үшiн толтырады.
Автокөлiк құралдары иелерiнің азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйлықақысының мөлшерін есептеуде «Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа алу қажет.
33. 131 «Тамақ өнімдерін сатып алу» ерекшелігі бойынша осы Ереженің 22-25-қосымшаларына сәйкес 01-131, 02-131,03-131 және 04-131-нысандары жасалады.
01-131 нысанды (22-қосымша) iшкi iстер, қаржы полициясы органдарының, қылмыстық-атқару жүйесінің органдарының, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, денсаулық сақтау және ветеринария мекемелерiн Қоршаған Министрлігін, Ұлттық Қамқорлық Комитеті, Қазақстан Республикасы Республикалық ұлан, қоспағанда, тамақтануға арналған шығыстарды есептеу үшiн мемлекеттiк білiм беру және әлеуметтiк қорғау мекемелерi толтырады.
02-131-нысаны (23-қосымша) әскери қызметшілерге, ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару жүйесі, қаржы полициясы қызметкерлеріне, кәсіптік апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери мектеп-интернаттарының тәрбиеленушілеріне тамақ өнімдерін сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады. Осы нысан бойынша есепті жасаған кезде тамақтану нормалары және темекі өнімдерін босатуды басшылыққа алған жөн.
03-131 нысанын (24-қосымша) мемлекеттік ветеринариялық мекемелер толтырады. Осы есептеуді жасаған кезде жануарларға арналған тамақтану нормаларын басшылыққа алған жөн.
04-131-нысаны (25-қосымша) денсаулық сақтау мекемелерiнде тамаққа арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады. Осы есептеуді жасаған кезде «Республиканың мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарында тамақтанудың заттай нормаларын және жұмсақ мүкәммалмен жабдықтаудың ең төменгi нормаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 26 қаңтардағы № 128 қаулысын (бұдан әрі - № 128 Қаулы) басшылыққа алған жөн.

34. Для определения объема расходов по специфике 132 "Приобретение медикаментов и прочих средств медицинского назначения" составляются расчеты по формам 01-132, 02-132 и 03-132 согласно приложениям 2628 к настоящим Правилам.
Форма 01-132 (приложение 26) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на медикаменты и прочие средства медицинского назначения, кроме учреждений здравоохранения.
Форма 02-132 (приложение 27) составляется для расчета расходов на медикаменты в стационарных учреждениях здравоохранения.
Форма 03-132 (приложение 28) составляется для расчета расходов на медикаменты в амбулаторно-поликлинических учреждениях здравоохранения.
При расчете расходов на приобретение медикаментов и других средств медицинского назначения по указанным формам следует руководствоваться нормами отпуска медикаментов на единицу в день.
35. Для расчета расходов по специфике 134 "Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования" заполняется форма 01-134 согласно приложению 29 к настоящим Правилам.
Форма 01-134 заполняется для расчета расходов на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования для военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции, спасателей профессиональных аварийно-спасательных формирований, органов государственной противопожарной службы, курсантов военных и специальных учебных заведений, воспитанников военных школ-интернатов, специального и форменного обмундирования для сотрудников таможенных органов, органов прокуратуры, судей, судебных приставов, форменной одежды и знаков различия для работников государственной лесной охраны и охотничьего хозяйства, государственной фитосанитарной службы по карантину растений и государственной ветеринарной службы, осуществляющей ветеринарный надзор на государственной границе и транспорте.
При составлении расчета по данной форме необходимо руководствоваться нормами на предметы вещевого имущества, другое форменное и специальное обмундирование с учетом износа на год в денежном выражении на 1 получателя.
36. Для определения расходов по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" составляются формы 01-139, 02-139, 03-139 и 04-139 согласно приложениям 3033 к настоящим Правилам с предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров.
Форма 01-139 (приложение 30) заполняется для расчета расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях здравоохранения. Данная форма заполняется государственными амбулаторно-поликлиническими и стационарными учреждениями здравоохранения.
При составлении данного расчета следует руководствоваться Постановлением № 128.

34. 132 «Дәрі-дәрмектермен медициналық бағыттағы өзге де құралдар» ерекшелігі бойынша шығыстар көлемін анықтау үшін осы Ереженің 26-28-қосымшаларына сәйкес 01-132, 02-132 және 03-132 нысандары бойынша есептер жасалады.
01-132-нысанды (26-қосымша) дәрi-дәрмектерге, мал дәрiгерлік препараттарға және медициналық мақсаттағы өзге де құралдарға арналған шығыстарды есептеу үшiн, денсаулық сақтау мекемелерiнен басқа мемлекеттік мекемелер толтырады.
02-132-нысаны (27-қосымша) денсаулық сақтау стационарлық мекемелерiнде дәрi-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
03-132-нысаны (28-қосымша) амбулаториялық-емханалық мекемелерде дәрi-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу үшiн жасалады.
Көрсетілген нысандар бойынша күніне бір бірлік дәрі-дәрмектер мен өзге де медициналық бағыттағы құралдарды сатып алу шығыстары нормаларын басшылыққа алған жөн.
35. 134 «Заттай мүліктер мен басқа да формалық және арнайы киімдерді сатып алу, тігу және жөндеу» ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін осы Ереженің 29-қосымшаларына сәйкес 01-134-нысаны толтырылады.
01-134-нысан әскери қызметшiлер, iшкi iстер органдарының, қылмыстық-атқару жүйесінің, қаржы полициясының қызметкерлерi, кәсiби авариялық-құтқару құрылымдарының құтқарушылары, мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдарының қызметкерлерi, әскери және арналған оқу орындарының курсанттары, әскери мектеп-интернаттардың тәрбиеленушілерi үшiн мүлiктiк керек-жарақ заттарын сатып алуға, тiгуге және жөндеуге, кеден қызметiнің, прокуратура органдарының қызметшiлерi, судьялар, сот приставтары үшiн арнайы және пішiмдiк киiм-кешектерге, мемлекеттiк орман күзетiнің және аң шаруашылығы, өсiмдiк карантинi бойынша мемлекеттiк фитосанитарлық қызметтiң және мемлекеттiк шекарада және көлiкте малдәрiгерлiк қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк малдәрiгерлiк қызметтің қызметкерлерi үшiн пішімдiк киiм-кешекке арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырылады.
Осы нысан бойынша есепті жасаған кезде заттай мүлік мәнінің нормаларын, басқа формалық және арнайы киімдерді заңнамада белгіленген 1 алушыға ақша түрінде бір жылғы тозуын ескере отырып басшылыққа алу керек.
36. 139 «Өзге де тауарларды сатып алу» ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін бір тауардың құнын негіздейтін құжатты ұсына отырып, осы Ереженің 30-33-қосымшаларына сәйкес 01-139, 02-139, 03-139-нысаны толтырылады.
01-139 нысаны (30-қосымша) денсаулық сақтау мекемелеріне жұмсақ мүкәммал сатып алуға арналған шығыстарды есептеу үшін толтырылады. Бұл нысанды мемлекеттік амбулаторлық-емханалық және стационарлық денсаулық сақтау мекемелері толтырады.
Осы есептеуді жасаған кезде № 128 қаулысын басшылыққа алған жөн.

Форма 02-139 (приложение 31) заполняется при планировании мероприятий на закупку расходных материалов, прочего оборудования.
Форма 03-139 (приложение 32) заполняется для расчета расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания и содержания зданий, помещений, оборудований, транспортных и других основных средств и их ремонта.
Форма 04-139 (приложение 33) составляется государственными органами для расчета расходов на приобретение горюче-смазочных материалов.
При расчете расходов по форме 04-139 следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан" для определения норматива положенности служебного автотранспорта для транспортного обслуживания государственных органов и лимит пробега служебного автотранспорта определяется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта" для определения нормы расходов горюче-смазочных материалов для каждого служебного автотранспорта и от 31 марта 2011 года № 335 "О нормах площадей для размещения аппарата и специфических помещений государственных органов и нормах положенности за пользование телефонной связью и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – постановлением № 335).
Сноска. Пункт 36 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
37. Для определения объема бюджетных средств на планируемый период для оплаты коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление) составляются расчеты по формам 01-141, 02-141, 03-141, 04-141 и 05-141 согласно приложениям 3438 к настоящим Правилам.
При составлении расчетов по данным формам следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года № 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета" (далее - Постановление 1118).
В графе 5 форм 01-141, 02-141 и 03-141 указываются количество единиц мощности, для которых установлены нормы потребления воды, электроэнергии, тепла, газа.
Форма 01-141 (приложение 34) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на горячую и холодную воду, канализацию и газ.
Форма 02-141 (приложение 35) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленых насаждений, территорий объектов.

02-139 нысаны (31-қосымша) шығыс материалдарын, өзге де жабдықты сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде толтырылады.
03-139 нысаны (32-қосымша) ғимараттарды, орын-жайларды ұстау, жабдықтарды, көлік және басқа негізгі құралдар мен оларды жөндеу бойынша шығыстар есебі үшін толтырылады.
04-139 нысаны (33-қосымша) мемлекеттік органдармен жанар-жағармай материалдары шығыстары бойынша толтырылады.
04-139-нысаны бойынша шығыстарды есептеуде Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарында көлік қызметін көрсету үшін қызметтік автомобильдерді пайдалануды ретке келтіру туралы» 1999 жылғы 27 мамырдағы № 663 қаулысын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті күтіп ұстауға арналған шығыстардың нормаларын бекіту туралы» 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысын және «Мемлекеттік органдардың аппаратын және ерекше үй-жайларын орналастыруға арналған алаңдар нормалары мен телефон байланысын пайдалану үшін тиесілілік нормалары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 31 наурыздағы № 335 (бұдан әрі - № 335 Қаулы) қаулысын басшылыққа алған жөн.
Ескерту. 36-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
37. Коммуналдық қызметтерге (су, газ, электр энергиясы және жылыту) ақы төлеу үшін жоспарлы кезеңге арналған бюджет шығыстарының көлемін айқындау үшін осы Ереженің 34-38-қосымшаларына сәйкес, 01-141, 02-141, 03-141, 04-141 және 05-141 нысандары бойынша есептер жасалады.
Аталған нысанда есепті жасаған кезде, «Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы № 1118 қаулысын (бұдан әрі – № 1118 Қаулы) басшылыққа алған жөн.
01-141, 02-141 және 03-141 нысандарының 5-бағанында су, электр энергия, жылу, газ тұтыну нормалар белгіленген қуат бірлігінің саны көрсетіледі.
01-141 нысанын (34-қосымша) ыстық және суық суға, кәріз бен газға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
02-141 нысанын (35-қосымша) жетілдірілген жабындарды және жасыл желекті екпелерді суаруға арналған су шығыстарын есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.

Форма 03-141 (приложение 36) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате электроэнергии.
Форма 04-141 (приложение 37) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с центральной системой отопления.
Форма 05-141 (приложение 38) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов тепла на отопление зданий, помещений для государственных учреждений с автономной системой отопления.
38. Для определения объема расходов на планируемый период по специфике 142 "Оплата услуг связи" составляется расчет по форме 01-142 согласно приложению 39 к настоящим Правилам.
Форма 01-142 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов по оплате услуг связи и при планировании мероприятий на закупку телекоммуникационных услуг. При расчете расходов по форме 1-142 следует руководствоваться постановлением № 335.
В строках 5, 15, 16, 17 приведен примерный список и характеристики телекоммуникационных услуг, которые могут корректироваться в соответствии со спецификой государственного органа.
Сноска. Пункт 38 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
39. Для определения объема бюджетных средств на плановый период по специфике 143 "Оплата транспортных услуг" составляется расчет по форме 01-143 согласно приложению 40 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов на предстоящий плановый период представляются копии договоров об аренде транспорта за текущий финансовый год.
40. Расчет по форме 01-147 (приложение 41) составляется государственными учреждениями для расчета расходов на оплату аренды за помещение. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об аренде помещений и зданий за текущий финансовый год.
41. Для определения расходов по специфике 149 "Прочие услуги и работы" государственными учреждениями составляются расчеты по формам 01-149 и 02-149 согласно приложениям 42 и 43 к настоящим Правилам.
Форма 01-149 (приложение 42) предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг по содержанию, обслуживанию зданий, помещений, оборудования, транспортных и других основных средств, а также по их текущему ремонту. Для обоснования планируемых расходов представляются копии договоров об оказании услуг за текущий финансовый год, прайс-листы по приобретению основных средств, дефектный акт и сметная документация по текущему ремонту за текущий финансовый год. При составлении перечня работ, выполняемых при текущем ремонте, следует руководствоваться Постановлением № 1118, где предусмотрен перечень работ, выполняемых при текущем и капитальном ремонте зданий.

03-141 нысанын (36-қосымша) электр энергиясына ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
04-141 нысанын (37-қосымша) орталық жылу жүйесі бар мемлекеттік мекемелер үшін ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
05-141 нысанын (38-қосымша) дербес жылу жүйесі бар мемлекеттік мекемелер үшін ғимараттарды, үй-жайларды жылытуға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
38. 142 «Байланыс қызметтеріне ақы төлеу» ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін осы Ереженің 39-қосымшасына сәйкес, 01-142-нысаны толтырылады.
01-142 нысанын байланыс қызметтеріне ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеу үшін және телекоммуникациялық қызметтерді сатып алуға арналған іс-шараларды жоспарлаған кезде мемлекеттік мекемелер толтырады. 1-142-нысаны бойынша шығыстарды есептеу кезінде № 335 қаулысын басшылыққа алған жөн.
5, 15, 16, 17-жолдарда мемлекеттік органның ерекшелігіне сәйкес, түзетілуі мүмкін телекоммуникациялық қызметтердің үлгі тізімі мен сипаттамалары келтірілген.
Ескерту. 38-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
39. 143 «Көлік қызметтеріне ақы төлеу» ерекшелігі бойынша жоспарлы кезеңге арналған бюджет қаражатының көлемін айқындау үшін 40-қосымшаға сәйкес, 01-143-нысаны бойынша есеп жасалады. Алдағы жоспарлы кезеңге арналған жоспарлы шығыстарды негіздеу үшін ағымдағы қаржы жылына көлікті жалдау туралы шарттардың көшірмелері тапсырылады.
40. 01-147 нысанын (41-қосымша) үй-жайларды жалға алуға ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады. Алдағы жоспарлы кезеңге арналған жоспарлы шығыстарды негіздеу үшін ағымдағы қаржы жылына ғимараттар мен орын-жайларды жалдау туралы шарттардың көшірмелері тапсырылады.
41. 149 «Өзге де қызметтер мен жұмыстар» ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу үшін осы Ереженің 42 және 43-қосымшаларына сәйкес 01-149, 02-149-нысаны толтырылады.
01-149-нысаны (42-қосымша) ғимараттарды, орын-жайларды ұстау, жабдықтарды, көлік және басқа негізгі құралдар мен оларды жөндеу бойынша шығыстар есебіне арналған. Жоспарланған шығыстарды негіздеу үшін ағымдағы қаржы жылына арналған қызметтер көрсету туралы шарттардың көшірмелері, негізгі құралдарды сатып алу бойынша прайс-парақтары, ағымдағы қаржы жылына ағымдағы жөндеу бойынша дефекті актісі мен сметалық құжаттама тапсырылады. Ағымдағы жөндеу кезінде орындалатын жұмыстар тізбесін жасаған кезде № 1118 Қаулысын басшылыққа алған жөн, онда ғимараттарды ағымдағы және күрделі жөндеу кезінде атқарылатын жұмыстардың тізбесі қарастырылған.

Форма 02-149 (приложение 43) предназначена для расчета расходов по оплате работ и услуг, оказанных юридическими и физическими лицами. В данном расчете указывается сумма расходов в целом, а также приводится расшифровка по основным видам расходов:
1) для юридических лиц:
оплата труда работников - по данной строке отражается оплата труда работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ;
социальные отчисления в государственный фонд социального страхования;
командировочные расходы;
налоги и другие обязательные платежи в бюджет, в т.ч. отдельными строками показываются основные налоги и обязательные платежи в бюджет;
прочие налоги;
приобретение материалов;
приобретение основных средств;
коммунальные услуги, т.е. расходы на воду, газ и другие коммунальные услуги, за исключением электроэнергии и отопления;
электроэнергия;
отопление;
услуги связи;
транспортные услуги;
текущий ремонт основных средств;
капитальный ремонт основных средств;
содержание, обслуживание зданий, помещений;
арендная плата;
банковские услуги;
прочие расходы.
2) для физических лиц:
заработная плата работников - по данной строке отражается заработная плата работников, участвующих в оказании услуг и выполнении работ (индивидуальный подоходный налог, обязательные взносы в накопительные пенсионные фонды, удерживаемые из заработной платы работников, также отражаются по данной строке);
командировочные расходы;
приобретение материалов;
транспортные услуги.
42. Форма 01-151 (приложение 44) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на служебные командировки внутри страны.
При расчете расходов по форме 01-151 следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан".
43. Форма 01-152 (приложение 45) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на служебные командировки за пределы страны.
При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года № 108 "О возмещении государственным служащим расходов на служебные заграничные командировки за счет средств республиканского и местных бюджетов".
43-1. Для обоснования планируемых расходов на служебные командировки внутри страны и за пределы страны администраторами бюджетных программ представляются утвержденные планы командировок на текущий год и проекты планов командировок на плановый период.

02-149 нысаны (43-қосымша) заңды және жеке тұлғалар көрсететін жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеуге арналған. Бұл есепте шығыстардың тұтастай сомасы көрсетіледі, сондай-ақ шығыстардың түрлері бойынша толық жазу келтіріледі:
1) заңды тұлғалар үшін:
қызметкерлердің еңбек ақысы - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысатын қызметкерлердің еңбек ақысы көрсетіледі;
әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар;
іссапар шығыстары;
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, oның ішінде салықтар және бюджетке төленетін міндетті төлемдер жеке жолдармен көрсетіледі;
өзге салықтар;
материалдар сатып алу;
құралдарды сатып алу;
коммуналдық қызметтер, яғни электр энергиясын және жылуды қоспағанда, суға, газға және басқа да коммуналдық қызметтерге арналған шығыстар;
электр энергиясы;
жылу;
байланыс қызметтері;
көлік қызметтері;
негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу;
құралдарды күрделі жөндеу;
үй-жайлардың ғимараттарын ұстау, оларға қызмет көрсету;
жалгерлік ақы;
банктік қызметтер;
өзге шығыстар.
2) жеке тұлғалар үшін:
қызметкерлердің еңбек ақысы - осы жол бойынша қызметтер көрсетуге және жұмыстарды орындауға қатысқан қызметкерлердің еңбек ақысы көрсетіледі (осы жол бойынша, сондай-ақ қызметкерлердің еңбек ақысынан ұсталатын табыс салығы, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті жарналар да көрсетіледі);
іссапар шығыстары;
материалдар сатып алу;
көлік қызметтері.
42. 01-151 нысанын (44-қосымша) ел ішіндегі қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
01-151 нысаны бойынша шығыстарды есептеу кезінде «Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі № 1428 Қаулысын басшылыққа алу керек.
43. 01-152 нысанын (45-қосымша) елден тыс жерлерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер толтырады.
Осы есептеуді жасаған кезде «Мемлекеттік қызметшілерге республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен қызметтік шетелдік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 ақпандағы № 108 Қаулысы басшылыққа алынсын.
43-1. Ел ішінде және елден тысқары жерлерге қызметтік іссапарларға жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері ағымдағы жылға арналған іссапарлардың бекітілген жоспарларын және жоспарлы кезеңге арналған іссапарлар жоспарларының жобаларын ұсынады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 43-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
44. Форма 01-334 (приложение 46) заполняется высшими и средними учебными заведениями для определения объема расходов по специфике 334 "Стипендии" на выплату стипендии курсантам (слушателям) военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов.
При заполнении данной формы следует руководствоваться Указом № 1284.
45. Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 135, 148, 153, 154, 155, 157, 159, 211, 212, 221, 332, 333, 334, 341, 349, 351, 369, 412, 413, 421, 422, 423, 424, 431, 432, 433, 439, 451, 464, 471, 511, 512, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 721 и 722 составляются в произвольной форме.
При этом, при предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 431, 424 и 433 представляют заключение государственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг).
При представлении расчета по специфике 154 должны представляться копии договоров, заключенных между зарубежными высшими учебными заведениями (научными центрами и лабораториями мира) и юридическим лицом, определенным Правительством Республики Казахстан поставщиком услуг по реализации международных программ подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашақ", согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак".
Сноска. Пункт 45 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
45-1. При планировании расходов по бюджетной программе, направленной на вложение целевого вклада, расчеты составляются по специфике 441 «Целевой вклад» по видам расходов, по формам, предусмотренным для данных видов расходов по другим спецификам, с приложением соответствующих документов и обоснования по каждому виду расходов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 45-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
46. На основании расчетов по вышеуказанным формам государственное учреждение составляет форму сводного расчета по бюджетным программам (подпрограммам) (далее - форма ГУ), согласно приложению 47 к настоящим Правилам.
В форме ГУ указывается общая сумма расходов, в том числе в разрезе специфик экономической классификации расходов. Суммы расходов на прогнозируемый плановый период по каждой специфике экономической классификации расходов должны соответствовать итоговым суммам, указанным в приложенных к данной форме расчетах расходов по спецификам экономической классификации расходов.

Ескерту. 43-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
44. 01-334-нысанды (46-қосымша) жоғары және орта оқу орындары толтырады, онда әскери-оқу арнайы оқу орындары мен кадеттерінің курсанттарына (тыңдаушыларына) стипендия төлеуге арналған 01-334 «Стипендиялар» ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу көзделедi.
Осы нысанды толтыру кезiнде № 1284 Жарлығын басшылыққа алу керек.
45. Экономикалық сыныптамасының әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстарынының жоспарлануы 135, 148, 153, 154, 155, 157, 159, 211, 212, 221, 332, 333, 334, 341, 349, 351, 369, 412, 413, 421, 422, 423,  424, 431, 432, 433, 439, 451, 464, 471, 511,512, 514, 519, 521, 531, 541, 611, 612, 621, 711, 712, 713, 721 және 722 бойынша есеп айырысулар еркін түрде жасалады.
424, 431 және 433 ерекшелігі бойынша есептерді ұсыну кезінде жобалық-сметалық құжатнамаға мемлекеттік сараптаманың қорытындысын және жұмыстардың (қызметтердің) құнын негіздейтін құжаттарды қоса ұсынуы тиіс.
Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысына сәйкес 154 ерекшелік бойынша есептеуді ұсынған кезде шетелдік жоғары оқу орындары (әлемнің ғылыми орталықтары мен зертханалары) мен шетелде кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру халықаралық бағдарламаларын іске асыру жөніндегі қызметтерді, Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруші болып Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған заңды тұлға арасында жасалған шарттың көшірмелері ұсынылады
Ескерту. 45-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
45-1. Нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстарды жоспарлаған кезде есептеулер тиісті құжаттарды және шығыстардың әрбір түрі бойынша негіздемені қоса бере отырып, басқа ерекшеліктер бойынша шығыстардың осы түрлері үшін көзделген нысандар бойынша шығыстардың түрлері бойынша 441 «Нысаналы салым» ерекшелігі бойынша жасалады.
Ескерту. 45-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
46. Жоғарыда көрсетiлген нысандар бойынша есептемелердің негiзiнде мемлекеттiк мекемелер осы Ереженің 47-қосымшасына сәйкес, бюджеттік бағдарламалар (кiшi бюджеттік бағдарламалар) бойынша жиынтық есептеме (бұдан әрi - MM нысаны) жасайды.
ММ нысанында шығыстардың, оның iшiнде шығыстардың экономикалық сыныптаманың ерекшелiктерi бөлінісiнде жалпы сома көрсетiледi. Шығыстардың экономикалық жiктемесiнің әрбiр ерекшелiгi бойынша болжамды жылға арналған шығыстардың сомасы осы нысанға қоса берiлген шығыстардың экономикалық жіктемесінің ерекшелiктерi бойынша шығыстардың есептемелерiнде көрсетiлген жиынтық сомаға сәйкес келуi тиiс.

В форме ГУ приводятся отчетные данные (кассовые и фактические расходы) за прошедший финансовый год (графы 2, 3), уточненный план на текущий финансовый год (утвержденный индивидуальный план финансирования с учетом всех справок об изменении) (графа 4) и прогнозные данные на предстоящий плановый период (графы 5, 6 и 7).
47. Государственные учреждения форму ГУ с приложением расчетов расходов по каждой специфике экономической классификации расходов представляют администратору бюджетных программ.
48. На основании представленных государственными учреждениями сводных расчетов по форме ГУ администратор бюджетных программ составляет форму ГУ (свод) по каждой бюджетной программе (подпрограмме), включенной в стратегический план согласно приложению 48 к настоящим Правилам.
49. На основании формы ГУ (свод) составляется сводный перечень по администратору бюджетных программ в разрезе бюджетных программ по форме согласно приложению 49 к настоящим Правилам.
50. На основании расчетов расходов составляется сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития, включающая базовые расходы и расходы на новые инициативы по форме согласно приложению 50 к настоящим Правилам.
51. При планировании администратором республиканских бюджетных программ расходов на закупки вычислительной техники, телекоммуникационного оборудования, лицензионного программного обеспечения, услуг по разработке и развитию информационных систем, включая услуги по гарантированному обслуживанию и технической поддержке, к бюджетной заявке должно быть приложено заключение уполномоченного органа в сфере информатизации и связи предоставлением обосновывающих документов за единицу стоимости товаров (работ, услуг).
При расчете объема расходов на закупку вычислительного и другого оборудования составляется форма 01-411 (приложение 51). Потребность в закупке вычислительного оборудования должна обосновываться требованиями и сроками внедряемых или тиражируемых информационных проектов, либо причинами физического или морального износа оборудования.
Форма 02-411 (приложение 52) заполняется при планировании расходов на покупку автомобильных транспортных средств в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об автомобильном транспорте".
Форма 03-411 (приложение 53) составляется государственными органами для расчета расходов на приобретение офисной мебели.
При определении норматива на приобретение офисной мебели и нормы износа необходимо руководствоваться постановлениями Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2009 года № 1209 "Об установлении нормативов на приобретение офисной мебели" и от 3 сентября 1999 года № 1308 "Об утверждении Годовых норм износа по основным (активам) государственных учреждений" соответственно.

ММ нысанында өткен қаржы жылы үшiн есеп деректерi (кассалық және iс жүзiндегi шығыстар) (2, 3-бағандар), ағымдағы қаржы жылына арналған нақтыланған жоспар (өзгерiстер туралы барлық анықтамаларды ескере отырып бекiтiлген жеке смета) (4-баған) және алдағы жоспарлы кезеңге арналған болжамды деректер (5, 6 және 7-бағандар) келтiрiледi.
47. Мемлекеттiк мекемелер ММ нысанын шығыстардың экономикалық жiктемесiнiң әрбiр ерекшелiгi бойынша шығыстардың есептемелерiн қоса бере отырып, бағдарламалардың әкiмшiсiне ұсынады.
48. ММ нысаны бойынша мемлекеттiк мекемелер ұсынған жиынтық есептемелердің негiзiнде бағдарламалардың әкiмшiсi 48-қосымшаға сәйкес стратегиялық жоспар жобасына енгізілген әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бюджеттік бағдарлама) бойынша жиынтық есептеме үшiн ММ-жиынтық нысанын жасайды.
49. ММ нысаны негізінде осы Ереженің 49-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша жиынтық (жиынтық) тізбе жасалады.
50. 50-қосымшаға сәйкес, шығыстар есептерінің негізінде базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қоса алғандағы ағымдағы бюджеттік бағдарламалар мен бюджеттік даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесі жасалады.
51. Республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерi кепілдікті қызмет көрсету және техникалық қолдау жөніндегі қызметтерді қоса алғанда, есептеу техникаларын, телекоммуникациялық жабдықтарды, лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етудi, ақпараттық жүйелердi әзiрлеу және дамыту қызметтерiн жоспарлаған кезде бюджеттік өтінімге тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) бiрлiгi құнын негiздейтiн құжаттарды бере отырып, ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы берілуі тиіс.
Есептеу және басқа жабдықтарын сатып алуға арналған шығыстар көлемін есептеген кезде 01-411 нысаны (51-қосымша) толтырылады. Есептеу және басқа жабдықтарды сатып алу ақпараттандырудың бюджеттік бағдарламалары бойынша ғана жоспарлануы мүмкiн. Есептеу жабдықтарын сатып алу жөнiндегi қажеттiлiк енгiзiлетiн немесе көбейтiлетiн ақпараттық жобалардың талаптары мен мерзiмдерiне не жабдықтың табиғи немесе моральдық тозу себептерiне негiзделуге тиiс.
02-411 нысаны (52-қосымша) «Автомобиль көлігі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, автомобиль көлік құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлаған кезде толтырылады.
03-411 нысаны (53-қосымша) мемлекеттік органдармен кеңсе жиһазы шығыстары бойынша толтырылады.
Кеңселік жиһаз сатып алуға арналған нормативті және тозу нормаларын анықтау үшін 04-139-нысаны бойынша шығыстарды есептеуде Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Кеңселік жиһаз сатып алуға арналған нормативтерді белгілеу туралы» 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1209 қаулысын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік мекемелердің негізгі құрал-жабдықтары (активтері) бойынша тозудың жылдық нормаларын бекіту туралы» 1999 жылғы 3 қыркүйектегі № 1308 қаулысын тиісінше басшылыққа алу қажет.

Сноска. Пункт 51 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20.07.2012 № 346.
52. Для расчета расходов на закупку лицензионного программного обеспечения, операционных систем и систем управления базами данных, включая услуги по гарантированному обслуживанию и технической поддержке, составляется форма 01-452 (приложение 54).
Закупаемые программные продукты должны соответствовать назначению и цели бюджетной программы, количество и время закупки лицензий должно быть скоординировано со временем внедрения и тиражирования информационного проекта. Как правило, лицензии поставляются с годовой технической поддержкой, поэтому в расходы на закупку лицензий допускается включение стоимости годовой технической поддержки.
Сноска. Пункт 52 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 20.07.2012 № 346.
53. Для определения объема расходов по бюджетным программам, предусматривающим предоставление бюджетных субсидий юридическим лицам, составляется расчет по форме 01-311 согласно приложению 55 к настоящим Правилам с предоставлением обосновывающих документов по направлениям затрат.
Расчет по данной форме состоит из трех разделов.
В первом разделе указывается общая сумма доходов, получаемых юридическим лицом от осуществления хозяйственной деятельности.
Во втором разделе указывается общая сумма расходов с приведением расшифровки по основным видам расходов.
В третьем разделе указывается сумма превышения расходов над доходами юридических лиц, то есть сумма, возмещаемая из соответствующего бюджета.
На основании расчетов по форме 01-311, представленной юридическими лицами, администратор бюджетных программ составляет сводную форму 01-311 - свод согласно приложению 56 к настоящим Правилам для расчета расходов в целом по бюджетной программе, предусматривающей предоставление бюджетных субсидий.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
Администраторами бюджетных программ по иным направлениям субсидирования составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
54. Для определения объема расходов по бюджетным программам, направленным на предоставление трансфертов, бюджетных кредитов, осуществление капитальных расходов, выполнение обязательств государства администраторами бюджетных программ составляются расчеты в произвольной форме.
Данные расчеты должны представляться с обоснованиями и обязательной расшифровкой по каждому виду расходов, и подписываться главным бухгалтером, либо руководителем финансово-экономической службы.
Расчеты по приобретаемым основным средствам должны содержать сведения соответствующие нормам положенности, их фактическому наличию, году выпуска и износу.

Ескерту. 51-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2012.07.20 № 346 Бұйрығымен.
52. 01-452 нысаны (54-қосымша) лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз ету, кепілдік қызмет көрсету және техникалық қолдау жөніндегі қызметтерді қоса алғанда, операциялық жүйелердi және деректер базаларын басқару жүйелерiн сатып алуға шаралар жоспарлау кезiнде толтырылады.
Сатып алынатын бағдарламалық өнiмдер бюджеттiк бағдарламаның мiндетi мен мақсатына сәйкес келуге тиiс, лицензиялардың саны мен сатып алу уақыты ақпараттық жобаны енгiзу және көбейту уақытымен үйлестiрiлуге тиiс. Әдетте, лицензиялар жылдық техникалық қолдаумен берiледi, сондықтан, лицензиялар сатып алуға жұмсалатын шығыстарға жылдық техникалық қолдаудың құнын қосуға болады.
Ескерту. 52-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2012.07.20 № 346 Бұйрығымен.
53. 01-311-нысаны осы Ереженің 55-қосымшасына сәйкес заңды тұлғаларға берілетін бюджеттік субсидиялар бойынша шығыстарды есептеуге арналған бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстардың көлемін анықтау үшін толтырылады.
Осы нысан үш бөлiмнен тұрады.
Бiрiншi бөлімдe заңды тұлғаның шаруашылық қызметтi жүзеге асырудан алатын кiрiстерiнiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Екiншi бөлiмде ағымдағы сипаттағы шығыстардың түрлерi бойынша таратып жазуды келтiре отырып, шығыстардың жалпы сомасы көрсетiледi.
Үшiншi бөлiмде заңды тұлғалардың кiрiстерден шығыстардың асып түсу сомасы, яғни бюджеттен өтелетiн сома көрсетiледi.
Заңды тұлғалар берген 01-311 нысаны бойынша есептердің негізінде бюджеттік бағдарламалар әкімшісі тұтастай алғанда бюджеттік субсидиялар беруді көздейтін бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстар есебі үшін 56-бағдарлама бойынша 01-311 жиынтық нысанын жасайды.
54. Трансферттер, бюджеттік кредиттер беруге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстар көлемін айқындау, күрделі шығыстарды жүзеге асыру, мемлекет міндеттемелерін орындау үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері еркін нысандағы есептерді жасайды.
Бұл есептер шығыстардың әрбір түрлері бойынша міндетті түрде таратыла көрсетіле отырып берілуі немесе еңбек шығыстары арқылы есептелуі және оған бас бухгалтер немесе қаржы-экономикалық қызмет бастығы қол қоюы тиіс.
Сатып алынатын негізгі қаражаттар бойынша есеп айырысуларда олардың тиісті нормаларының сәйкестігі, іс жүзінде болуы, шығарылған жылы мен тозуы бойынша сәйкес келетін мәліметтерді қамтуы тиіс.

55. При наличии у администраторов бюджетных программ инвестиционных проектов составляется расшифровка бюджетных инвестиционных проектов по форме согласно приложению 57 к настоящим Правилам.
В расшифровке бюджетных инвестиционных проектов указываются:
источник финансирования (с разбивкой: республиканский бюджет, местный бюджет) (графа 3);
финансирование до начала планового периода с приведением расшифровки по годам (графа 5);
общая сумма финансирования до начала планового периода на уровне инвестиционного проекта (графы 6, 7).
55-1. Администраторы бюджетных программ, включившие в состав бюджетной заявки целевые текущие трансферты, представляют распределение сумм по регионам и направлениям по форме согласно приложению 57-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 55-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
4. Информация о полученных и использованных связанных грантах
56. Перечень полученных и использованных связанных грантов представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года с обязательной разбивкой суммы грантов по направлениям расходования (компонентам) и составляется по форме согласно приложению 58 к настоящим Правилам.
5. Информация о полученных и использованных несвязанных грантах
57. Информация о полученных и использованных несвязанных грантах представляется по состоянию на 1 января текущего финансового года по следующим формам:
1) сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением обучения за рубежом, по форме согласно приложению 59 к настоящим Правилам (далее - приложение 59);
К сведениям справочно прилагается информация об обменных курсах валют по суммам, отраженным в долларах США в графах 5, 6 и 7 приложения 59 на день подписания соответствующего соглашения о несвязанном гранте, в графе 14 приложения 59 указываются достигнутые цели при реализации проекта;
2) сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за рубежом по форме согласно приложению 60 к настоящим Правилам.
Обучение за рубежом подразумевает курсы, семинары, тренинги и другие виды повышения квалификации за границей должностных лиц государственных организаций Республики Казахстан (за исключением технического персонала).
В графах 4 и 5 приложения 60 количество участников указывается по каждой категории (уровню) должности.
6. Прогноз поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ, услуг) государственными
учреждениями, остающихся в их распоряжении
58. Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении, на плановый период составляется по форме согласно приложению 61 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
__________________________________________________________________
Администратор бюджетной программы
Б Ю Д Ж Е Т Н А Я   З А Я В К А
НА __________ ГОД
___________________________________________
(подпись ответственного секретаря центрального исполнительного органа/руководителя государственного учреждения
__________________________
(данные ответственного исполнителя)
Приложение 2
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

55. Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінде инвестициялық жобалар бар болса, бюджеттік инвестициялық жобаларды таратып жазу осы Ереженің 57-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттік инвестициялық жобаларында мыналар көрсетіледі:
қаржыландыру көзі (республикалық бюджет, жергілікті бюджет бөлінісінде) (3-баған);
жылдар бөлінісінде жоспарлы кезеңнің басталуына дейінгі қаржыландыру (5-баған);
инвестициялық жоба деңгейінде жоспарлы кезеңнің басталуына дейінгі жалпы қаржыландыру (6, 7-баған).
55-1. Бюджеттік өтінім құрамына нысаналы ағымдағы трансферттерді енгізген бюджеттік бағдарлама әкімшілері осы Ереженің 57-1-қосымшасына сәйкес өңірлер және нысан бойынша бағыттар жөнінде соманы бөлуді ұсынады.
Ескерту. Ереже 51-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 Бұйрығымен.
4. Алынған және пайдаланылған байланысты гранттар туралы ақпарат
56. Жұмсалу бағыттары бойынша (құрауыштарға) гранттар сомасын міндетті түрде бөле отырып, ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша, алынған және пайдаланылған байланысты гранттар тізбесі ұсынылады және осы Ережеге 58-қосымшаға сәйкес нысанда жасалады.
5. Алынған және пайдаланылған байланыссыз гранттар туралы ақпарат
57. Ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша алынған және пайдаланылған байланыссыз гранттар туралы ақпарат мынадай нысандар бойынша тапсырылады:
1) осы Ереженің 59-қосымшасына (бұдан әрі – 59 қосымша) сәйкес шетелде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге байланыссыз гранттар беру туралы мәліметтер;
Мәліметтерге анықтама ретінде 5, 6 және 7-бағандарда АҚШ долларында көрсетілген сомалар бойынша байланыссыз грант туралы келісімге қол қойылған күнге валюталардың айырбас бағамы туралы ақпарат қоса беріледі, 59-қосымшаның 14-бағанда жобаны іске асыру кезінде қол жеткізілген мақсаттар көрсетіледі;
2) осы Ережеге 60-қосымшасына сәйкес шетелде оқытуға байланыссыз гранттар беру туралы мәліметтер;
Шетелде оқыту дегеніміз курстар, семинарлар, тренингтер және шетелде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ұйымдары лауазымды тұлғаларының (техникалық персоналды қоспағанда) біліктілігін арттырудың басқа да түрлері.
60-қосымшаның 4 және 5-бағандарында қатысушылар саны әрбір лауазым санаты (деңгейі) бойынша көрсетіледі.
6. Мемлекеттік мекемелердің олардың иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарының болжамы
58. Мемлекеттік мекемелердің олардың иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарының тиісті қаржы жылына арналған болжамы осы Ереженің 61-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 1-қосымша
__________________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
__________ ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН
БЮДЖЕТТІК ӨТІНІМ
____________________________________________
(орталық атқару органының жауапты хатшысының/мемлекеттік мекеме басшысының қолы
__________________________________
(жауапты орындаушының мәліметтері)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 2-қосымша

Форма 01-111
Расчет
расходов на оплату труда административных государственных
служащих
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Категория
должнос-
тей
Наимено-
вания
должнос-
тей
Стаж
государ-
ственной
службы в
годах
Количест-
во
штатных
единиц
Коэф-
фи-
циен-
ты
Поправоч-
ный
коэффи-
циент для
исчисле-
ния
должност-
ных окла-
дов
работни-
ков
государ-
ственной
службы
Сумма
должност-
ных
окладов в
месяц
(гр.4 х
базов.
должн.
оклад х
попра-
вочн.
коэфф. х
гр.5 х
гр.6)/
1000
Компенсация за
особые условия
труда
Кол-во
государ-
ственных
служащих,
получаю-
щих
компенса-
цию
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
ед.
тыс.тенге
ед.
тыс.
тенге
Категория*
Должность
До года
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиоционного риска
Кол-во государственных служащих, получающих доп.оплату
Сумма (МРП
х(гр.11х2+
гр.12х1,75+
гр.13х1,5+
гр.14х1,25+
гр.15х1))/
1000
общее кол-во
в т.ч. по
коэффициенту
2
в т.ч. по
коэффициенту
1,75
в т.ч. по
коэффициенту
1,5
в т.ч. по
коэффициенту
1,25
в т.ч. по
коэффициенту
1
10
11
12
13
14
15
16
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
Итого
основной
заработной
платы в месяц
гр.7+гр.9+гр.
16+гр.21
Итого
основной
заработной
платы в год

01-111-нысан
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің
еңбек ақыларына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                    _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                  _____
Функционалдық топ                                       _____
Бағдарламалардың әкімшісі                               _____
Мемлекеттік мекеме                                      _____
Бағдарлама                                              _____
Ерекшелік          Еңбек ақы                            111
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттік қызмет өтілі
Штат бірліктерінің саны
Коэффициенттер
Мемлекеттік қызметкерлердің лауазымдық айлық ақысын есептеуге арналған түзету коэффициенті
Бір айдағы лауазымдық жалақы (4-бағ х лауазымдық жалақы х түзету.коэфф.х 5-бағ.х 6-бағ.)/1000
Ерекше еңбек жағдайлары үшін өтемақы
Радияциялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Өтемақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы
жалпы саны
оның ішінде 2 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,75 коэффицент бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Өлшем бірлігі
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
бірл.
бірл.
Санат*
Лауазым
Бір жылға дейін
1-ден 2-ге дейін
2-ден 3-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
5-тен 7-ге дейін
7-ден 9-ға дейін
9-дан 11-ге дейін
11-ден 14-ке дейін
14-тен 17-ге дейін
17-ден 20-ға дейін
20 жылдан жоғары
кестенің жалғасы
Радияциялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Бір айдағы жалақының жиыны 7-бағ.+9-бағ.+16-бағ.+21-бағ.

гр.22х12
Кол-во государственных служащих, получающих
доп.оплату
Сумма
(должност-
ной оклад
х (гр.18 х
1,5+гр.19 х
1,3+гр.20
х1,2))/1000
общее кол-во
в т.ч. по
коэффициенту 1,5
в т.ч. по
коэффициенту
1,3
в т.ч. по
коэффициенту
1,2
17
18
19
20
21
22
23
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
тыс.тенге
тыс.тенге
Итого по категории
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание:              заполняется по
каждой
категории
Приложение 3
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-111
Расчет
расходов на оплату труда политических государственных служащих,
депутатов, судей
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Наиме-
нование
долж-
ностей
Стаж
государ-
ственной
службы в
годах
Коли-
чество
штат-
ных
единиц
Коэф-
фици-
енты
Сумма
долж-
ностных
окладов
месяц
(гр.3 х
базов.
должн.
окладх-
попра-
вочн.
коэфф.
х гр.4)
/1000
Доплаты
Дополнительная оплата труда за проживание на
территориях радиационного риска
Кол-во государственных служащих,
получающих доп.оплату
Сумма
(МРП
х(гр.7
х2+гр.
8х1,75+
гр.9 х
1,5+гр.
10х1.25
+гр.11
х1))/
1000
общее
кол-
во
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
2
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,75
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,5
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,25
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Единица
измерения
ед.
тыс.
тенге
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.
тенге
До года
с 1 до 2
с 2 до 3
с 3 до 5
с 5 до 7
с 7 до 9
с 9 до 11
с 11 до 14
с 14 до 17
с 17 до 20
свыше 20 лет
продолжение таблицы
Доплаты
Оклад по
воинским
званиям
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в
месяц
гр.5+
гр.12+
гр.17+
гр.19+
гр.21+
гр.23
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в год
гр.24
х 12
Коэффициент за проживание в зонах
экологического бедствия
За классный
чин
За
специальные
звания
Кол-во государственных
служащих, получающих
доп.оплату
Сумма
(долж-
ност-
ной
оклад
х (гр.
14 х
1,5+
гр.
15 х

Бір жылдағы жалпы еңбек ақы сомасы 12х22-бағ.
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы (АЕКх(2х11-бағ.+1,75х12-бағ+х1,5 х13-бағ+1,25х14-бағ+1х15-бағ))/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,5х18-бағ.+1,3х19-бағ+1,2х20-бағ.))/1000
оның ішінде 1,5 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,25 коэффицент бойынша
оның ішінде 1 коэффицент бойынша
жалпы саны
оның ішінде 1,5 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,3 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,2 коэффицент бойынша
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескерту: Әрбір санат бойынша толтырылады
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 3-қосымша
02-111-нысан
Саяси мемлекеттік қызметшілердің, депутаттардың, судьялардың еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                   Еңбек ақы                 111
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттік қызмет өтілі
Штат бірліктерінің саны
Коэффициенттер
Бір айдағы лауазымдық жалақы (3-бағ х лауазымдық жалақы х түзету.коэфф.х 4-бағ.х)/1000
Радияциялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
жалпы саны
оның ішінде 2 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,75 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,5 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,25 коэффицент бойынша
оның ішінде 1 коэффицент бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Өлшем бірлігі
бірл.
мың теңге
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
Лауазым
Бір жылға дейін
1-ден 2-ге дейін
2-ден 3-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
5-тен 7-ге дейін
7-ден 9-ға дейін
9-дан 11-ге дейін
11-ден 14-ке дейін
14-тен 17-ге дейін
17-ден 20-ға дейін
20 жылдан жоғары
кестенің жалғасы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Үстемақылар
Әскери атақтар бойынша жалақы
Бір айдағы жалақының жиыны 5-ба5.+12-бағ+17-бағ+19бағ+21-бағ+23бағ
Еңбек ақысының жалпы сомасы 12х24-бағ.
Сомасы (АЕКх(2х7-бағ.+1,75х8-бағ+х1,5 х9-бағ+1,25х10-бағ+1х11-бағ))/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х(1,75х14-бағ.+1,5х15-бағ+1,25х16-бағ.))/1000
Сыныптық шені үшін
Арнайы атақтар үшін
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы
жалпы саны
оның ішінде 1,5 коэффицент бойынша

1,3+гр
16х1,2
))/
1000
Кол-во
госу-
дарст-
венных
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
Кол-во
госу-
дарст-
венных
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
Кол-во
госу-
дарст-
венных
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оклад
Сумма
общее
кол-во
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,5
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,3
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,2
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Итого по категории*
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание: * заполняется по каждой категории
Приложение 4
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 03-111
Расчет
расходов на оплату труда чрезвычайных и полномочных послов,
работников загранучреждений
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Наимено-
вание
должнос-
тей
Количес-
тво
штатных
единиц
Сумма
должнос-
тных
окладов
в месяц
(гр.2 х
должнос-
тной
оклад в
тенге)/
1000
Дополнительная оплата
труда за проживание на
территориях радиационного
риска
Коэффициент за
проживание в
зонах экологи-
ческого бедствия
Итого
основной
заработ-
ной
платы в
месяц
гр.3 +
гр.6 +
гр.8
Итого
основной
заработ-
ной
платы в
год гр.9
х 12
кол-во
государст-
венных
служащих,
получающих
доп.оплату
размер
Сумма
(МРП х
гр.4 х
гр.5)/
1000
кол-во
государст-
венных
служащих,
получающих
доп.оплату
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Единица
измере-
ния
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 5
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 04-111
Расчет
расходов на оплату труда
работников государственных учреждений образования
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Кате-
гория
долж-
нос-
тей
Количество штатных единиц
Сумма
должност-
ных
окладов в
месяц
(гр.2 х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.+…+
гр.12 х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.)/
1000
До
го-
да
с 1
до
2
с 2
до
3
с 3
до
5
с 5
до
7
с 7
до
9
с 9
до
11
с 11
до
14
с 14
до
17
с 17
до
20
свыше
20
лет
Всего
гр.2+
гр.3+…
+гр.11
+гр.12
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини-
ца
изме-
рения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс. тенге
продолжение таблицы
Повышение
должностного
оклада
Сумма
должност-
ного
оклада
(ставки)
с учетом
повышения
гр.14+гр.
16
Доплаты
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лено
данное
повыше-
ние
Сумма
За классное
За проверку и
тетрадей
Заведование
учебными
За совмещение
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
Кол-во
работни-
ков,
которым
установ-
лена
доплата
Сумма
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
ед
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
За особые
условия
За
углубленное
изучение
За ученую степень
За работу в
ночное время
За работу в
праздничные
и выходные
дни
За
сверхурочную
работу
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
кото-
рым
уста-
новле-
на
допла-
та
Раз-
мер
доп-
латы
Сумма
(МРЗПх
гр.30х
гр.31)
1000
Кол-во
работ-
ников,
кото-
рым
уста-
новле-
на
допла-
та
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сумма
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
коэф.
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
ед
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплаты
Надбавки
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в
месяц
гр.17+
гр.46+
гр.49
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в год
гр.50х
12
Дополнительная
оплата труда за
проживание на
территориях
радиационного
риска
Коэффициент
за прожива-
ние в зонах
экологичес-
кого
бедствия
За выполне-
ние обязан-
ностей
временно
отсутствую-
щего
работника
Сумма
доплат
в месяц
(гр.19+
гр.21+
гр.23+
гр.25+
гр.27+
гр.29+
гр.32+
гр.34+
гр.36+
гр.38+
гр.41+
гр.43+
гр.45)
За почетное звание
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Раз-
мер
Сумма
(МРПх
гр.39х
гр.40)
/1000
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сум-
ма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
доплата
Сум-
ма
Кол-во
работ-
ников,
которым
уста-
новлена
над-
бавка
Раз-
мер
Сумма
(МРПх
гр.47х
гр.48)
/1000
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
ед.
коэфф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тен-
ге
ед.
тыс.
тен-
ге
тыс.
тенге
ед.
коэфф.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 6
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

оның ішінде 1,3 коэффицент бойынша
оның ішінде 1,2 коэффицент бойынша
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
мың теңге
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескерту: Әрбір санат бойынша толтырылады
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 4-қосымша
03-111-нысан
Төтенше және өкілетті елшілерінің және шет елдердегі мекемелері қызметкерлердің еңбек ақыларына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік          Еңбек ақы                           111
Лауазымдар атауы
Штат бірліктерінің саны
Бір айдағы лауазымдық жалақы (2-бағ х теңгемен лауазымдық жалақы)/1000
Радияциялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Бір айдағыжалақының жиыны 3-бағ.+6-бағ.+8-бағ.
Бір жылғы жалақының жиыны 9-бағ х 12
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Мөлшері
Сомасы (АЕК х 4 бағ. х 5-бағ.)/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өлшем бірлігі
бірл.
мың теңге
бірл.
коэф.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 5-қосымша
04-111-нысан
Мемлекеттік білім беру мекемелері қызметкерлерінің еңбек ақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік            Еңбек ақы                         111
Лауазымдар санаты
Штаттық бірлік саны
Бір айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 12-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Бір жылға дейін
1-ден 2-ге дейін
2-ден 3-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
7-ден 9-ға дейін
9-дан 11-ге дейін
11-ден 14-ке дейін
14-тен 17-ге дейін
17-ден 20-ға дейін
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ +…+11 бағ +12 бағ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Өлшем бірлігі
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
кестенің жалғасы
Ауылдық жерде санаты жұмыс істегені үшін лауазымдық жалақысын (ставкасын) арттыру
Арттыру есебімен лауазымдық жалақының (ставканың) сомасы 14-бағ. + 16-бағ.
Қосымша ақылар
Сынып жетекшілігі үшін (топқа жетекшілік)
Дәптерлер мен жұмыстарын тексергені үшін
Оқу кабинеттерінің меңгерушілігі үшін (зертханалардың, шеберханалардың, оқу-консультациялық пункттердің)
Қызметтерді қоса атқарғаны үшін (қызмет көрсету аймағын ұлғайту)
Еңбектің ерекше жағдайлары үшін
Осы арттыру белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
бірл.
мың теңге
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
кестенің жалғасы
Қосымша ақылар
Салалық бағыттағы жекелеген пәндерді тереңдетіп оқытқаны үшін
Ғылыми дәрежесі үшін
Түнгі уақытта жұмыс істегені үшін
Мереке және демалыс күндеріндегі жұмыс үшін
Мерзімінен тыс жұмыс үшін
Радияциялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Қосымша ақы мөлшері
Сомасы АЕК х 30 -бағ.х 31-бағ./1000
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Мөлшері
Сумма (МРПхгр.39хгр.40)/1000
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
бірл.
мың теңге
бірл.
коэфф.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
коэфф.
мың теңге
кестенің жалғасы
Қосымша ақылар
Үстемеақылар
Бір айдағы жалақының жиыны
Бір айдағы жалақының жиыны
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін қосымша ақы
Бір айдағы қосымша ақылардың сомасы (19-бағ. + 21-бағ. + 23 + 29-бағ. + 32-бағ. + 34-бағ. + 36-бағ. + 38-бағ. + 41-бағ. + 43-бағ. + 45-бағ.)
Құрметті атағы үшін
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы белгіленген қызметкерлердің саны
Сомасы
Үстемеақы белгілердің ақы
Мөлшері
Сомасы (АЕК х 47-бағ.х 48-бағ./1000
17-бағ.+46-бағ.+49-бағ.
50-бағ. х12
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
бірл.
коэфф.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 6-қосымша

Форма 12-111
Расчет
расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Кате-
гория
долж-
нос-
тей
Наи-
мено-
вания
долж-
нос-
тей
Стаж специ-
альной
службы
в
годах
Коли-
чест-
во
штат-
ных
еди-
ниц
Коэф
фи-
ци-
енты
Сумма
долж-
ност-
ных
окла-
дов в
месяц
(гр.4
х ба-
зов.
долж-
н.
оклад
х
поп-
ра-
вочн.
коэ-
фф. х
гр.5)
/1000
Доплата за классный чин
Кол-
во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.7
х ба-
зовый
долж.
оклад
х
гр.8
Кол-
во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.10
х
базо-
вый
долж.
оклад
х
гр.11
Кол-
во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.13
х
базо-
вый
долж.
Оклад
х гр.
14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Единица измерения
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
До
года
с 1 до
2
с 2 до
3
с 3 до
5
с 5 до
7
с 7 до
9
с 9 до
11
с 11
до 14
с 14
до 17
с 17
до 20
свыше
20 лет
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Подполковник, капитан
II ранга, советник
юстиции
Подполковник, капитан
I ранга, старший
советник юстиции
Генерал-майор III
ранга, государствен-
ный советник юстиции
III класса
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.16 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 17
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.19 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 20
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.22 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 23
Кол-во
Коэфф
Сумма
доплаты
гр.25 х
базовый
долж.
оклад х
гр. 26
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Сумма
доплат
за
класс-
ные
чины в
месяц
(гр.9+
гр.12+
гр.15+
гр.18+
гр.21+
гр.24+
гр.27+
гр.30+
гр.33+
гр.36)
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиоционного риска
Генерал лейтенант
государственный
советник юстиции II
класса
Генерал полковник
гос. Советник
юстиции I класса
Генерал армии
гос.советник
юстиции высшего
класса
Кол-во государственных служащих, получающих доп.оплату
Кол-во
Коэфф
Сумма
доп-
латы
гр.28х
базо-
вый
долж.
оклад
х
гр.29
Кол-во
Коэфф
Сумма
допла-
ты
гр.31
х
базо-
вый
долж.
оклад
х гр.
32
Кол-во
Коэфф
Сумма
допла-
ты
гр.34
х
базо-
вый
долж.
оклад
х гр.
35
общее
кол-во
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту 2
в т.ч.
по
коэф-
фици-
енту
1,75
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,5
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1,25
в т.ч.
по
коэффи-
циенту
1
Сумма
(МРП
х(гр.39
х 2+
гр.40х
1,75+
гр.41х
1,5+
гр.42х
1,25+
гр.43х
1))/
1000
Коэффициент за проживание в зонах
экологического бедствия
Сумма
прочих
доплат
(сек-
ретно)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
месяц
(гр.6+
гр.37+
гр.44+
гр.49+
гр.50)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
год
гр.51х
12
Кол-во государственных
служащих, получающих
доп.оплату
Сумма
(долж-
ностной
оклад
х(гр.46
х 1,5+
гр.47 х

12-111-нысан
Прокуратура органдары қызметкерлерінің еңбек ақысына
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Еңбек ақы                       111
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдар мен арнаулы қызмет өтілі
Штат бірліктерінің саны
Коэффициенттер
Бір айдағы лауазымдық жалақы (4-бағ х базалық лауазымдық жалақы х 5-бағ. түзетілген кэфф.)/1000
Сыныптық шен үшін үстемеақы
Майор, III дәрежелі капитан, кіші әділет кеңесшісі
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 7-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 8-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 10-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 11-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 10-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 11-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 16-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 17-бағ.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Өлшем бірлігі
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
Бір жылға дейін
1-ден 2-ге дейін
2-ден 3-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
5-тен 7-ге дейін
7-ден 9-ға дейін
9-дан 11-ге дейін
11-ден 14-ке дейін
14-тен 17-ге дейін
17-ден 20-ға дейін
20 жылдан жоғары
кестенің жалғасы
Сыныптық шен үшін үстемақы
Подполковник, II дәрежелі капитан, әділет кеңесшісі
Подполковник, I дәрежелі капитан, аға әділет кеңесшісі
III рангтегі генерал-майор, III сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
Генерал лейтенант, II сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
Генерал полковник, I сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
Армия генералы, жоғары сыныпты мемлекеттік әділет кеңесшісі
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 19-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 21-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 22-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 23-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 25-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 26-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 28-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 29-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 31-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 32-бағ.
Саны
Коэфф
Қосымша ақы сомасы 34-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х 35-бағ.
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
бірл
мың теңге
кестенің жалғасы
Бір айдағы сыныптық шендер үшін үстемеақылардың жиыны (9-бағ.+ 12-бағ.+ 15-бағ+ 18 бағ.+ 21 бағ. + 24 бағ.+ 27 бағ.+ 30-бағ. + 33-бағ. + 36-бағ)
Радиациялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Өзге де үстемеақылар (құпиялылық)
Бір айдағы жалақының жиыны (6-бағ.+37-бағ+44-бағ.+49-бағ.+50)
Бір жылғы жалақының жиыны 51-бағ.х12
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы (АЕКх(2х39-бағ+1,75х40-бағ.+1,5х41-бағ.+1,25х42-бағ+1х43-бағ)/1000
Қосымша ақы алатын мемлекеттік қызметшілердің саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х1,5 х 46-бағ.+ 1,3 х 47-бағ.+1,2х 48-бағ.)/1000
жалпы саны
оның ішінде 2 коэффициент бойынша
оның ішінде 1,75 коэффициент бойынша
оның ішінде 1,5 коэффициент бойынша
оның ішінде 1,25 коэффициент бойынша
оның ішінде 1 коэффициент бойынша
жалпы саны
оның ішінде 1,5 коэффициент бойынша

гр.2+гр.3+…
+гр.11+гр.
12
Сумма
должностных
окладов в месяц
(гр.2х базовый
долж.оклад х
коэфф.+…+гр.12
х базовый
долж.оклад х
коэфф.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини-
ца
изме-
рения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
Количество сотрудников получающих доплаты за специальные звания
Рядовой
Ефрей-
тор
Младший
сержант
Сержант
Старший
сержант
Старши-
на
Сержант
3
класса
Сержант
2
класса
Сержант
1
класса
Штаб-
сержант
Мастер-
сержант
Прапор-
щик
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
Количество сотрудников получающих доплаты за специальные звания
Старший
прапор-
щик
Младший
лейте-
нант
Лейте-
нант,
инспек-
тор
тамо-
женной
службы
III
ранга
Старший
лейте-
нант,
инспек-
тор
тамо-
женной
службы
II
ранга
Капи-
тан,
инспек-
тор
тамо-
женной
службы
I ранга
Майор,
совет-
ник
тамо-
женной
службы
III
ранга
Подпол-
ковник,
совет-
ник
тамо-
женной
службы
II
ранга
Полков-
ник,
совет-
ник
тамо-
женной
службы
I ранга
Гене-
рал
майор,
гос.
совет-
ник
тамо-
женной
службы
III
ранга
Гене-
рал-
лейте-
нант,
гос.
совет-
ник
тамо-
женной
службы
II ранга
Гене-
рал-
пол-
ковник
гос.
совет-
ник
тамо-
женной
службы I
ранга
Гене-
рал
армии,
дейст-
витель-
ный
госу-
дарст-
венный
совет-
ник
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
Сумма
доплат
за
специа-
льные
звания в
месяц
(гр.15х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.+…
+гр.33 х
базовый
долж.
оклад х
коэфф.)
/1000
За особые
условия
прохождения
службы
Дополнительная оплата труда за
проживание на территориях
радиационного риска
Коэффициент
за проживание
в зонах
экологическо-
го бедствия
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
месяц
(гр.14+
гр.34+
гр.36+
гр.39+
гр.41)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы в
год
гр.42х
12
Кол-во
сотруд-
ников,
полу-
чающих
данную
надбав-
ку
Сумма
Кол-во
сотруд-
ников,
полу-
чающих
доп.
оплату
Размер
Сумма
(МРП х
гр.37 х
гр.38)/
1000
Раз-
мер
Сумма
(МРП х
гр.37 х
гр.38)
/1000
Кол-во
сотруд-
ников,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 15
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 14-111
Расчет
расходов на оплату труда военнослужащих
Сноска. Приложение 15 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Кате-
гория
долж-
ностей
Количество штатных единиц
до
года
с 1
до
2
с 2
до
3
с 3
до
5
с 5
до
7
с 7
до
9
с 9
до
11
с 11
до
14
с 14
до
17
с 17
до
20
свыше
20 лет
Всего

2-ден 3-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
5-тен 7-ге дейін
7-ден 9-ға дейін
9-дан 11-ге дейін
11-ден 14-ке дейін
14-тен 17-ге дейін
17-ден 20-ға дейін
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ +…+11 бағ +12 бағ
Қатардағы
Ефрейтор
Кіші сержант
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Өлшем бірлігі
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
бірл.
бірл.
бірл.
кестенің жалғасы
Арнайы атақтары үшін қосымша ақы алатын қызметкерлердің саны
Сержант
Аға сержант
Старшина
3 сыныптағы сержант
2 сыныптағы сержант
1 сыныптағы сержант
Штаб-сержант
Сержант-шебер
Прапорщик
Аға прапорщик
Кіші лейтенант
Лейтенант, кеден қызметінің III-дәрежелі инспекторы
Аға лейтенант, кеден қызметінің II-дәрежелі инспекторы
Капитан, кеден қызметінің I-дәрежелі инспекторы
Майор, кеден қызметінің IІІ-дәрежелі кеңесшісі
Подполковник, кеден қызметінің ІІ-дәрежелі кеңесшісі
Полковник, кеден қызметінің І-дәрежелі кеңесшісі
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
22
23
24
25
26
27
28
29
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
кестенің жалғасы
Лауазымдар санаты атақтар үшін қосымша ақының сомасы (15-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.+...+33-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін
Радиациялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Бір айдағы жалақы қоры (14-бағ.+34-бағ.+36-бағ.+39-бағ.+41-бағ)
Бір жылдағы жалақы қоры (42-бағ. х 12)
Генерал-майор, кеден қызметінің ІІІ-дәрежелі мемлекеттік кеңесшісі
Генерал-лейтенант, кеден қызметінің ІІ-дәрежелі мемлекеттік кеңесшісі
Генерал-полковник, кеден қызметінің І-дәрежелі мемлекеттік кеңесшісі
Армия генералы, нағыз мемлекеттік кеңесші
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын қызметшілердің саны
Мөлшері
Сомасы (АЕҚ х 37-бағ.х 38-бағ.)/1000
Қосымша ақы алатын қызметшілердің саны
Сомасы
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
коэфф.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 15-қосымша
14-111-нысан
Ескерту. 15-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Әскери қызметшілердің еңбек ақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Еңбек ақы                       111
Лауазымдар санаты
Штаттық бірлік саны
Бір айдағы лауазымдық жалақының сомасы (2-бағ. х базалық лауазымдық жалақы х коэфф. +... + 12-бағ х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Бір жылға дейін
1-ден 2-ге дейін

гр.2+гр.3+…
+гр.11+гр.
12
Сумма
должностных
окладов в месяц
(гр.2х базовый
долж.оклад х
коэфф.+…+гр.12
х базовый
долж.оклад х
коэфф.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Едини-
ца
изме-
рения
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
Количество военнослужащих
Рядо-
вой,
матрос
Ефрей-
тор,
стар-
ший
матрос
Млад-
ший
сер-
жант,
стар-
шина
II
статьи
Сер-
жант,
стар-
шина I
статьи
Стар-
ший
сер-
жант,
глав-
ный
стар-
шина
Стар-
шина,
гл.ко-
рабе-
льный
стар-
шина
Сер-
жант 3
клас-
са,
стар-
шина 3
класса
Сер-
жант 2
клас-
са,
стар-
шина 2
класса
Сер-
жант 1
клас-
са,
стар-
шина 1
класса
Штаб-
сер-
жант,
штаб-
сер-
жант
ВМС
Мас-
тер-
сер-
жант
Пра-
пор-
щик,
мичман
Стар-
ший
пра-
пор-
щик,
стар-
ший
мичман
15
16
17
18
19
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
22
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
продолжение таблицы
Количество военнослужащих
Сумма
доплат
за
воин-
ские
звания
(гр.15
х
базо-
вый
долж.
оклад
х
коэфф.
+ … +
гр.33
х
базо-
вый
долж.
оклад
х
коэфф.
)/1000
Млад-
ший
лейте-
нант
Лейте-
нант
Стар-
ший
лейте-
нант
Капи-
тан,
капи-
тан-
лейте-
нант
Майор,
капи-
тан
III
ранга
Под-
пол-
ков-
ник,
капи-
тан II
ранга
Пол-
ков-
ник,
капи-
тан I
ранга
Гене-
рал-
майор,
контр-
адми-
рал
Гене-
рал-
лейте-
нант,
вице-
адми-
рал
Гене-
рал-
пол-
ков-
ник,
адми-
рал
Гене-
рал-
армии,
адми-
рал
флота
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.тенге
продолжение таблицы
За особые
условия
прохождения
службы
Дополнительная
оплата труда за
проживание на
территориях
радиационного риска
Коэффициент
за
проживание в
зонах
экологичес-
кого
бедствия
Итого
основ-
ной
зара-
бот-
ной
платы
в
месяц
(гр.14
+гр.34
+гр.36
+гр.39
+гр.41)
Итого
основ-
ной
зара-
ботной
платы
в год
гр.
42х12
Кол-во
сотруд-
ников,
получа-
ющих
данную
надбав-
ку
Сумма
Кол-во
военно-
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Раз-
мер
Сумма
(МРП х
гр.37
х
гр.38)
/1000
Кол-во
военно-
служа-
щих,
полу-
чающих
доп.
оплату
Сумма
35
36
37
38
39
40
41
42
43
ед.
тыс.
тенге
ед.
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 16
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 15-111
Расчет
расходов по должностному окладу военнослужащих срочной военной
службы
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Оплата труда                   |_____111______|
Тарифный разряд
Количество военнослужащих
срочной военной службы
Сумма должностных
окладов в месяц
(базовый должн. оклад

2-ден 3-ке дейін
3-тен 5-ке дейін
5-тен 7-ге дейін
7-ден 9-ға дейін
9-дан 11-ге дейін
11-ден 14-ке дейін
14-тен 17-ге дейін
17-ден 20-ға дейін
20 жылдан жоғары
Барлығы 2 бағ + 3 бағ + … + 11 бағ + 12 бағ
Қатардағы матрос
Ефрейтор, аға матрос
Кіші сержант, ІІ статьялы сержант
Сержант, І статьялы сержант
Аға сержант, аға старшина
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
кестенің жалғасы
Арнайы атақтары үшін қосымша ақы алатын қызметкерлердің саны
Старшина, кеменің аға старшина
3 сыныптағы сержант, 3 сыныптағы старшина
2 сыныптағы сержант, 2 сыныптағы старшина
1 сыныптағы сержант, 1 сыныптағы старшина
Штаб-сержант, ӘТҚ штаб-сержанті
Сержант-шебер
Прапорщик, мичман
Аға прапорщик, аға мичман
Кіші лейтенант
Лейтенант
Аға лейтенант
Капитан, капитан-лейтенант
Майор, ІІІ-дәрежелі капитан
Подполковник, ІІ-дәрежелі капитан
Полковник, І-дәрежелі капитан
Генерал-майор, контр-адмирал
Генерал-лейтенант, вице-адмирал
20
20-1
20-2
20-3
20-4
20-5
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
кестенің жалғасы
Әскері атақтары үшін қосымша ақының сомасы (15-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.+...+33-бағ.х базалық лауазымдық жалақы х коэфф.)/1000
Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін
Радиациялық қауіп-қатер аумақтарында тұрғаны үшін қосымша еңбекақы
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін коэффициент
Бір айдағы жалақы қоры (14-бағ.+34-бағ.+36-бағ.+39-бағ.+41-бағ)
Бір жылдағы жалақы қоры (42-бағ. х 12)
Генерал-полковник, адмирал
Армия генералы, флот адмиралы
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердің саны
Сомасы
Қосымша ақы алатын қызметшілердің саны
Мөлшері
Сомасы (АЕҚ х 37-бағ.х 38-бағ.)/1000
Қосымша ақы алатын қызметшілердің саны
Сомасы
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
бірл.
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
коэфф.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 16-қосымша
15-111-нысан
Жедел әскери қызмет әскери қызметшілерінің лауазымдық
айлықақысы бойынша шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                Еңбек ақы                   111
Тарифтік разряд
Жедел әскери қызмет әскери қызметшілерінің саны

х коэф. х гр. 2)/1000
Сумма должнастных
окладов в год (гр. 3
х 12)
1
2
3
4
Единица
измерения
ед.
тыс. тенге
тыс. тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 16-1
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Сноска. Правила дополнены приложением 16-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 18.03.2011 № 136.
Год
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа
Администратор программ
Государственное учреждение
Программа
Подпрограмма
Специфика
Дополнительные денежные выплаты
Категория
должностей
Сумма должностных
окладов в месяц
(гр. 7 из формы
01-111)
Сумма двух долж.
окладов в год для
премирования
(гр. 2х2)
Единовременное денежное
вознаграждение гражданам впервые
поступившим на воинскую службу
по контракту на должности солдат
(матросов), сержантов (старшин)
в зависимости от срока
заключенного контракта
Кол-во
граждан
поступивших
на воинскую
службу
Размер
едино-
времен-
ного
денежнего
возна-
граждения
Сумма
гр. 4 х
гр. 5
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
тыс. тг.
тыс. тг.
ед
тыс. тг
тыс. тг
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа
Руководитель администратора программ/государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач. ФЭО)
Приложение 17
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-113
Расчет
расходов на компенсационные выплаты
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Компенсационные выплаты        |_____113______|
Категория
должностей
Сумма
должн.
окладов в
месяц из
соответст-
вующих форм
по расчету
расходо по
оплате
труда
Пособие на
оздоровление
государственных и
гражданских
служащих
Пособия на
оздоровление
работникам,
проживающим в
зонах
экологического
бедствия
Сумма
пособий
на оздо-
ровление
в год
(гр.4+гр.
6)
Подъемное пособие
при служебном
перемещении
Размер
Сумма гр.2 х
гр.3
Кол-во
работников
Сумма
Кол-во
военнослу-
жащих,
сотрудников
правоохра-
нительных
органов
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ед.измере-
ния
тыс.
тенге
коэф.
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.
тенге
ед.
тыс.
тенге
продолжение таблицы
Единовременное пособие при
увольнении со службы по
возрасту, выходное пособие
судьям при уходе в отставку и
пособие депутату по истечении
срока его полномочий, а также
единовременное пособие при
увольнении с военной службы
военнослужащим срочной службы
Компенсация за вредные и
опасные условия труда
Компенсация за
особые условия
труда
Итого по
специфике 113
гр.7+гр.9+гр.
11+гр.13+гр.
15
Кол-во
получателей
Сумма
Кол-во
получателей
Сумма
Кол-во
получателей
Сумма
10
11
12
13
14
15
16
ед.
тыс.тенге
ед.
тыс.тенге
ед.
тыс.
тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 18
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

Бір айдағы лауазымдық айлықақының сомасы (базалық лауазымдық айлықақы х коэфф.х 2-бағ.)/1000
Бір жылдағы лауазымдық айлықақының сомасы (3-бағ.х 12)
1
2
3
4
Өлшем бірлігі
бірл.
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және
ұсыну ережесін бекіту туралы
ережесіне 16-1-қосымша
Ескерту. 16-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.03.18 N 136 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдердің есебі
_______________________
Жыл                                  |_______________________|
Деректер түрі (болжам, жоспар, есеп) |_______________________|
Функцианалық топ                     |_______________________|
Бағдарламалар әкімшісі               |_______________________|
Мемлекеттік мекеме                   |_______________________|
Бағдарлама                           |_______________________|
Кіші бағдарлама                      |_______________________|
Ерекшелік                            |_______________________|
Қосымша ақша төлемдері
Лауазымдар санаты
Бір айдағы лауазымдық жалақының сомасы (7 бағ. 01-111 нысаннан)
Бір жылдағы лауазымдық жалақының сомасы сыйлықақы (бағ.2 х 2)
Жасалған келісімшарттың мерзіміне байланысты солдаттар (матростар), сержанттар (старшиналар) лауазымына келісімшарт бойынша әскери қызметке алғаш кіріскен азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақы
Әскери қызметке кіріскен азаматтарға біржолғы ақшалай сыйақыны саны
Біржолғы ақшалай сыйақының мөлшері
Сомасы бағ.4 х бағ.5
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлігі
мың.теңге
мың.теңге
бірл.
мың.теңге
мың.теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы
Бағдарлама әкімшісінің/Мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 17-қосымша
01-113-нысан
Өтемақы төлемдеріне арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Өтемақы төлемдері              113
Лауазымдар санаты
Еңбек ақыға арналған шығыстарды есептеу тиісті нысандар бойынша 1 айдағы лауазымдық еңбек ақы мөлшері
Мемлекеттік және азаматтық қызметкерлеріне сауықтыруға арналған жәрдемақы
Экологиялық апат аймағында тұратын қызметкерлеріне сауықтыруға арналған жәрдемақы
Бір жылға сауықтыруға арналған жәрдемақы сомасы (4-бағ.+ 6-бағ.)
Қызмет ауыстыру кезіндегі көтерме жәрдемақы
Мөлшері
Сомасы 2-бағ.х 3-бағ.
Кол-во работников
Сомасы
Құқық қорғау органдары әскери қызметкерлерінің, қызметшілерінің саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлігі
мың теңге
коэфф.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
бірл.
мың теңге
кестенің жалғасы
Лауазымдар санаты
Жасы бойынша қызметтен босаған кездегі бірыңғай жәрдемақы, отставкаға кетер кездегі судьяларға демалыс жәрдемақысы және оның өкілеттігінің мерзімі өту жөнінде депутатқа жәрдемақы, сондай-ақ мерзімдік қызмет әскери қызметшілеріне әскери қызметтен босаған кездегі бірыңғай жәрдемақы
Зиян және қауіпті еңбек жағдайлары үшін өтемақы
Ерекше еңбек жағдайлары үшін өтемақы
7-бағ. + 9-бағ. + 11-бағ. + 13-бағ. + 15-бағ. + 113-ерекшелік бойынша жиыны
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
1
10
11
12
13
14
15
16
Өлшем бірлігі
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
бірл.
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 18-қосымша

Форма 01-114
Расчет расходов на дополнительно установленные обязательные
пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы
военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, Комитета
уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов
финансовой полиции и государственной противопожарной службы в
накопительные пенсионные фонды
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика                                       |_____114______|
Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и
обязательные пенсионные взносы органов внутренних дел, Комитета
уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов
финансовой полиции и государственной противопожарной службы в
накопительные пенсионные фонды
Количество
работников
Сумма денежного содержания в
месяц судей, военнослужащих,
сотрудников органов
внутренних дел и Комитета
уголовно-исполнительной
системы Министерства юстиции,
органов финансовой полиции и
государственной
противопожарной службы,
имеющих по состоянию на 1
января 1998 года стаж военной
службы, службы в органах
внутренних дел менее 10 лет
Размер
пенсионного
взноса (20%)
Сумма взноса в
месяц (гр.2х
гр.3)/100
Сумма взноса
в год гр.4
х12
1
2
3
4
5
ед.
тыс.тенге
%
тыс.тенге
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 19
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-121
Расчет расходов на уплату социального налога
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика        Социальный налог               |_____121______|
Налогооблагаемый фонд оплаты труда
Ставка социального налога
Сумма налога в год
(гр.1хгр.2)/100
1
2
3
тыс.тенге
%
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 20
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

01-114-нысан
Соттардың белгіленген міндетті зейнетақы жарналарына қосымша
және әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары және Әділет
министрлігі Қылмыстық атқару жүйесі комитеті, қаржы полиция
органдары және мемлекеттік өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің
жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетін міндетті зейнетақы
жарналарына арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           113
Ерекшелік  Соттардың белгіленген міндетті зейнетақы жарналарына
қосымша және әскери қызметшілердің, ішкі істер органдары
және Әділет министрлігі Қылмыстық атқару жүйесі комитеті,
қаржы полиция органдары және мемлекеттік арналған
шығындарды есептеу өртке қарсы қызмет қызметкерлерінің
жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетін міндетті зейнетақы
жарналарына
Қызметкерлер саны
1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдайы бойынша әскери қызмет өтілі бар ішкі істер органдарындағы қызметі кем дегенде 10 жыл соттарды, әскери қызметтердің, ішкі істер органдары қызметтерінің және Әділет министрлігінің Қылмыстық-атқарушылық жүйесі комитетінің, қаржы полициясы органдарының және мемлекеттік өртке қарсы қызметтерінің қызметкерлерін 1 айдағы ақшалай ұстау сомасы
Зейнетақы жарнасының мөлшері (20%)
Бір айдағы жарнаның сомасы (2-бағ.х3-бағ.)/100
Бір жылдағы жарнаның сомасы 4-бағ.х12
1
2
3
4
5
бірл.
мың теңге
%
мың теңге
мың теңге
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жауапты хатшысы (басшысы) немесе жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі/ мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 19-қосымша
01-121-нысан
Әлеуметтік салықты төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік          Әлеуметтік салық                   121
Еңбек ақының салық салынатын қоры
Әлеуметтік салық ставкасы
Жылына салық (1-бағ.х2-бағ.)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 20-қосымша

Форма 01-122
Расчет расходов на уплату социальных отчислений
в Государственный фонд социального страхования
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика           Социальные отчисления       |_____122______|
в Государственный фонд социального страхования
Налогооблагаемый фонд оплаты
труда
Ставка социальных отчислений
Сумма социальных отчислений
в год (гр.1 х гр.2)/100
1
2
3
тыс.тенге
%
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 21
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-125
Расчет размера страховой премии при обязательном страховании
гражданско-правовой ответственности владельцев автотранспортных
средств
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика   Взносы на обязательное страхования  |_____125______|
Тип
транс-
портного
средства
Размер
коэффи-
циента по
типу
транс-
портного
средства*
Алматин-
ская
область
Южно-
Казахс-
танская
область
Восточно-
Казахс-
танская
область
Костанай-
ская
область
Караган-
динская
область
Северо-
Казахс-
танская
область
Акмолин-
ская
область
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица
измерения
коэф.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
Легковые
2,09
Автобусы
до 16
пассажир-
ских мест
включи-
тельно
3,26
Автобусы
свыше 16
пассажир-
ских мест
3,45
Грузовые
3,98
Троллей-
бусы,
трамваи
2,33
Мототран-
спорт
1
Прицепы
(полупри-
цепы)
1
Итого
х
продолжение таблицы
Павло-
дарская
область
Жамбыл-
ская
область
Актюбин-
ская
область
Западно-
Казахс-
танская
область
Кызылор-
динская
область
Атырау-
ская
область
Мангис-
тауская
область
г.Алматы
г.Астана
Сумма
взноса
**
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
кол-во
трансп.
средств
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
ед.
тыс.
тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
* Данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств"
** Данная графа рассчитывается следующим образом: ((1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.3)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.4)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.5)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.6)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.7)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.8)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.9)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.10)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.11)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.12)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.13)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.14)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.15)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.16)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.17)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (для столицы, гг.респ.и обл.значения) х гр.18)) х МРП/1000
Приложение 22
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

01-122-нысан
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік
аударымдарды төлеуге арналған шығыстардың есебі
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           122
Ерекшелік      Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына
әлеуметтік аударымдар
Жалақы төлеудің салық салынатын қоры
Әлеуметтік аударымдар ставкасы
Жыл ішіндегі әлеуметтік аударымдар сомасы (1-б. х 2-б.)/100
1
2
3
мың теңге
%
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 21-қосымша
01-125-нысан
Автокөлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық
жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыйлықақысы мөлшерін
есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                                            125
Көлік құралының түрі
Көлік құралының түрі бойынша коэффициент мөлшері а*
Алматы облысы
Оңтүстік облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстік облысы
Ақмола облысы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
Алматы қаласы
Астана қаласы
Жарна сомасы **
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
көлік құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Өлшем бірлігі
коэф.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
бірл.
мың теңге
Жеңіл
2,09
16 жолаушы орыны бар автобустар
3,26
16 жолаушы орыны аса бар автобустар
3,45
Жүк
3,98
Троллейбустар, трамвайлар
2,33
Мототранспорт
1
Тіркемелер (шағын тіркемелер)
1
Жиыны
х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
* Бұл баған Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 1 шілдедегі № 446-II ЗРК Заңына сәйкес толтырылады.
** Бұл баған былайша есептеледі: ((көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.3)+(көлік құралдарын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.а (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.4)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.5)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар) х гр.6)+(1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф.по территории регистрации транспортного средства (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.7)+(көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар) х гр.8)+(көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х коэфф. (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.9)+( көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.10)+(кө (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.13)+(көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.14)+(көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.15)+( көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.16)+( көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.17)+( көлік құралын тіркеу аумағы бойынша 1,9 х гр.2 х 1,2 х (астана, рес. және обл. маңызы бар қалалар үшін) х гр.18)) х МРП/1000
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 22-қосымша

Форма 01-131
Расчет расходов на питание в учреждениях образования и
социальной защиты
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика    Приобретение продуктов питания     |_____131______|
№ п.п
Наименование
получателей
Среднее
количество
питающихся в
день (ед.)
Дни
функционирования
учреждения (дни)
Норма питания
на 1 единицу в
день (тенге)
Сумма затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4хгр.
5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
х
х
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 23
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-131
Расчет расходов на приобретение продуктов питания
военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел,
уголовно-исполнительной системы, финансовой полиции, спасателей
профессиональных аварийно-спасательных формирований,
сотрудников органов государственной противопожарной службы,
курсантов военных и специальных учебных заведений,
воспитанников военных школ-интернатов
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика    Приобретение продуктов питания     |_____131______|
№ п.п
Наименование
получателей
Среднее
количество
питающихся в
день (ед.)
Дни
функциони-
рования
учреждения
(дни)
Норма
питания на 1
единицу в
день (тенге)
Норма отпуска
табачных изд.
на 1
военносл.
срочной
службы в
месяц (тенге)
Кол-во
месяце
мес.
Сумма
затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4х
гр.5+гр.3х
гр.6хгр.7)
/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
х
х
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 24
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 03-131
Расчет расходов на питание в ветеринарных учреждениях
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика    Приобретение продуктов питания     |_____131______|
№ п.п
Наименование
получателей
Среднее количество
питающихся в день
(ед.)
Дни
функционирова-
ния учреждения
(дни)
Норма питания
на 1 единицу
в день
(тенге)
Сумма затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4хгр.5)
/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 25
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

01-131-нысан
Білім беру және әлеуметтік қорғау мекемелерінде тамақтануға
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік       Азық-түліктерді сатып алу            131
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бір күндегі орташа саны (бірл.)
Мекемелердің жұмыс істеу (күндер) күндері
Бір күнде 1 бірлікке тамақтану нормасы (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны                  х            х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 23-қосымша
02-131-нысан
Әскери қызметшілерге, ішкі істер органдары, қылмыстық-атқару
жүйесі, қаржы полициясы қызметкерлеріне, кәсіптік
апаттан-құтқару құрылымдарының құтқарушыларына, әскери және
арнайы оқу орындарының курсанттарына, әскери
мектеп-интернаттарының тәрбиеленушілеріне тамақ өнімдерін сатып
алуға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік       Азық-түліктерді сатып алу            131
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бір күндегі орташа саны (бірл.)
Мекемелердің жұмыс істеу (күндер)
Бір күніне 1 бірлікке тамақтану нормасы (теңге)
Бір айда мерзімді қызметтегі 1 әскери қызм.-ге темекі бұйымдарын босату нормасы (теңге)
Айлардың саны (айл.)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.+3-б.х6-б.х7-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны                      х       х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 24-қосымша
03-131-нысан
Ветеринариялық мекемелерінде тамақтануға арналған шығыстарды
есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік       Азық-түліктерді сатып алу            131
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бір күндегі орташа саны (бірл.)
Мекемелердің жұмыс істеуі (күндер)
Бір күніне 1 бірлікке тамақтану нормасы (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны                              х          х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 25-қосымша

- от 14 до 16 лет
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 26
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-132
Расчет расходов
на медикаменты и прочие средства медицинского назначения
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика    Приобретение медикаментов,         |_____132______|
и прочих средств медицинского назначения
п.п
Наименование
получателей
Среднее количество
получателей в день
(ед.)
Дни
функционирования
государственных
учреждений в год
(дни)
Норма отпуска
медикаментов на
1 единицу в
день (тенге)
Сумма затрат
(тыс.тенге)
(гр.3хгр.4х
гр.5)/1000
1
2
3
4
5
6
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 27
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-132
Расчет расходов на медикаменты
в стационарных учреждениях здравоохранения
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика    Приобретение медикаментов,         |_____132______|
и прочих средств медицинского назначения
Наименование
отделений
Кол-во
пролеченных
больных
Стоимость курса
лечения 1
больного в день,
тенге
Среднее число
дней пребывания
1-го больного
на койке
Сумма затрат
на
медикаменты,
тыс.тенге
(гр.3хгр.4х
гр.5)/1000
1
2
3
4
5
6
Ответственный секретарь (руководитель) администратора республиканских бюджетных программ или руководитель администратора местных бюджетных программ/государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 28
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 03-132
Расчет расходов на медикаменты
в амбулаторно-поликлинических учреждениях здравоохранения
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика       Приобретение медикаментов,      |_____132______|
прочих средств медицинского назначения
Кол-во врачебных посещений в
год
Стоимость медикаментов на 1
врачебное посещение (тенге)
Сумма затрат на медикаменты

- 14-тен 16 жасқа дейінгі
Жиыны:
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 26-қосымша
01-132-нысан
Білім беру және әлеуметтік қорғау мекемелерінде тамақтануға
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                                            132
Дәрі-дәрмектерге және медициналық тағайындаудың
өзге де құралдарына арналған шығындарды есептеу
р.р.№
Алушылардың атауы
Тамақтанатындардың бір күндегі орташа саны (бірл.)
Мекемелердің жұмыс істеуі (күндер)
Бір күніне 1 бірлікке тамақтану нормасы (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Жиыны                               х           х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 27-қосымша
02-132-нысан
Стационарлық денсаулық сақтау мекемелеріндегі дәрі-дәрмектерге
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                                            132
Дәрі-дәрмектерге және медициналық тағайындаудың
өзге де құралдарына арналған шығындарды есептеу
р.р.№
Бөлімшелердің атауы
Емделіп біткен науқастардың саны
Бір күнде 1 науқасты емдеу курсының құны, теңге
Бір күнде төсекте болған күндерінің орташа саны
Дәрі-дәрмектерге арналған барлық шығындар сомасы (мың теңге) (3-б.х4-б.х5-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 28-қосымша
03-132-нысан
Амбулаториялық-емханалық денсаулық сақтау мекемелеріндегі
дәрі-дәрмектерге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                                            132
Дәрі-дәрмектерге және медициналық тағайындаудың
өзге де құралдарына арналған шығындарды есептеу
Дәрігерлік қатынастардың саны бір жылға
1 дәрігерлік қатынастарға арналған дәрі-дәрмектердің құны, теңге

(тыс.тенге) (гр.1хгр.2)/1000
1
2
3
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 29
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-134
Расчет расходов
на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и
другого форменного и специального обмундирования
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика                                       |_____134______|
Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого
имущества и другого форменного и специального обмундирования
Наименование
получателей
Среднегодовое кол-во
(единиц)
Норма на единицу на
год (тенге)
Сумма затрат
(тыс.тенге) (гр.2 х
гр.3)/ 1000
1
2
3
4
Итого
х
х
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 30
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-139
Расчет расходов на приобретение мягкого инвентаря в учреждениях
здравоохранения
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных                                      |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Приобретение прочих товаров       |_____139______|
Наименование отделений
(отдельных организаций)
Число
врачебных
должностей
Стоимость
нормы на
1 врач.
должность
в год,
тенге
Количест-
во коек
Стоимость
нормы на
1 койку в
год, в
тенге
Сумма расходов
на мягкий
инвентарь
(тыс.тенге)
((гр.2хгр.3)+
(гр.4хгр.5))/
1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторно-поликлинические
организации (подразделения)
х
х
женские консультации
(самост. входящих в состав
роддомов, больниц)
х
х
терапевтическое
х
х
неврологическое,
кардиологическое
х
х
инфекционное,
кожно-венерологическое
х
х
хирургическое
х
х
нейрохирургическое
х
х
ожоговое
х
х
офтальмологическое,
отоларингологическое
х
х
анестезиологии-реанимации с
палатами реанимации и
интенсивной терапии
х
х
туберкулезное
х
х
психиатрическое
х
х
гинекологическое
х
х
акушерское, отделение
патологии беременности
х
х
- для беременных и рожениц
х
х
- для новорожденных
х
х
Детское отделение
х
х
в том числе:
х
х
до 1 года
х
х

Дәрі-дәрмектерге арналған барлық шығындар сомасы, мың теңге (1-б.х2-б.)/1000
1
2
3
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 29-қосымша
01-134-нысан
Мүліктік керек-жарақ заттарын сатып алу, тігу және жөндеу және
басқа да пішімдік және арнайы киім-кешектерді сатып алуға
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік                                            134
Мүліктік керек-жарақ заттарын сатып алу, тігу
және жөндеу және басқа да пішімдік және арнайы
киім-кешектерді сатып алу
Алушылардың атауы
Орташа жылдық саны (бірл.)
Бір жылға бір бірлікке арналған норма (теңге)
Шығыстардың сомасы (мың теңге) (2-б. х 3-б.)/ 1000
1
2
3
4
Жиыны                 х             х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 30-қосымша
01-139-нысан
Денсаулық сақтау мекемелеріндегі жұмсақ мүкәммал сатып алуға
арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Басқа тауарларды сатып алу      139
Бөлімшелердің (жекелеген ұйымдардың) атауы
Дәрігерлік лауазымдардың саны
Жылына 1 дәрігерлік лауазымға арналған норма құны, теңге
Төсектер саны
Жылына 1 төсекке норма құны, теңге
Жұмсақ мүкәммалға шығыстар сомасы арналған (мың теңге) (2-б.х3-б.)+(4-б.х5-б.))/1000
1
2
3
4
5
6
амбулаторлық-емханалық ұйымдар (бөлімшелер)
х
х
әйелдер консультациялары (жеке және перзентханалардың, ауруханалардың құрамына кіретін)
х
х
терапевттік
х
х
неврологиялық, кардиологиялық
х
х
жұқпалы, тері-венерологиялық
х
х
хирургиялық
х
х
нейрохирургиялық
х
х
күйікті емдеу
х
х
офтальмологиялық, отоларингологиялық
х
х
реанимациялық палаталары бар
х
х
анестезиологиялық-реанимациялық және жеделдетілген терапия
х
х
туберкулездік
х
х
психиатриялық
х
х
гинекологиялық
х
х
акушерлік, жүктілік патологиясының бөлімшесі
х
х
- жүкті және босанған әйелдер үшін
х
х
- жаңа туған нәрестелер үшін
х
х
Балалар бөлімшесі
х
х
оның ішінде:
х
х
1 жасқа дейін
х
х

от 1 года до 3х лет
х
х
от 3 до 7 лет
х
х
от 7 до 15 лет
х
х
для матерей
х
х
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 31
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-139
Расчет
расходов по закупке расходных материалов, прочего оборудования
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (план, отчет)                        |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Приобретение прочих товаров       |_____139______|
Наименование
Ед. изм.
Количест-
во
Средняя
стоимость за
единицу,
тенге
Общая
стоимость,
тыс.тенге
(гр.3 х гр.
4)/1000
1
2
3
4
5
Бумага для принтеров и копировальных
аппаратов:
Формат А3, А4, А5
кг.
Рулонная, перфорированная ЛБК
кг.
для факсов
кг.
Картриджы:
для лазерных, струйных принтеров
шт.
для копировальных аппаратов
шт.
для факсов
шт.
Тонеры:
для лазерных, струйных принтеров
шт.
для копировальных аппаратов
шт.
для факсов
шт.
Приобретение других расходных
материалов для оборудования
шт.
Прочее оборудование
шт.
Всего
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 32
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 03-139
Расчет
расходов по приобретению товаров, необходимых для обслуживания
и содержания основных средств, строительных материалов,
используемых на ремонт основных средств, запасных частей для
оборудования, транспортных средств и другие затраты,
непосредственно связанные с содержанием, обслуживанием и
ремонтом
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз)                            |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Приобретение прочих товаров       |_____139______|
Наименование
Ед.
изм.
Количество
Средняя стоимость
за единицу, тенге
Общая стоимость,
тыс.тенге гр.3 х
гр. 4 х
1
2
3
4
5
Товары, необходимые для
обслуживания и содержания основных
средств, строительных материалов,
используемых на ремонт основных
средств, запасных частей для
оборудования, транспортных средств
шт.
Прочие
шт.
Всего
шт.
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 33
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

1 жастан 3 жасқа дейін
х
х
3 жастан 7 жасқа дейін
х
х
7 жастан 15 жасқа дейін
х
х
аналар үшін
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеменің басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 31-қосымша
02-139-нысан
Жұмсалатын материалдар, жинақтаушы және қосалқы бөлшектерді
сатып алу шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Басқа тауарларды сатып алу      139
Атауы
Өлш. бірл.
Саны
Бірлік құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге (3бағ.х 4бағ.)/1000
1
2
3
4
5
Принтерлер және көшіру
аппараттары үшін қағаз
А3, А4, А5 пішіні
кг.
Рулонды, кесілген БПҚ
кг.
факстер үшін
кг.
Картридждер:
лазерлік, тасқынды принтерлер үшін
дана
көшіру аппараттары үшін
дана
факстер үшін
дана
Тонерлер:
лазерлік, тасқынды принтерлер үшін
дана
көшіру аппараттары үшін
дана
факстер үшін
дана
Жабдықтар үшін басқа шығыс материалдарын сатып алу
дана
Өзге де жабдықтар
дана
Барлығы
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 32-қосымша
03-139-нысан
Негізгі құралдарды жөндеуге пайдаланылатын негізгі құралдарға,
құрылыс материалдарына, жабдықтауға қажетті қосалқы
бөлшектерге, көлік құралдарына қызмет көрсету және ұстау үшін
қажетті тауарларды сатып алу жөніндегі шығыстар есебі және
тікелей ұстауға, қызмет көрсету мен жөндеуге байланысты басқа
да шығындар
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Басқа тауарларды сатып алу      139
Атауы
Өлш. бірл.
Саны
Бірлік құны, теңге
Жалпы құны, мың теңге (3бағ.х 4бағ.)/1000
1
2
3
4
5
дана
Өзге де жабдықтар
дана
Барлығы
дана
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 33-қосымша

Форма 04-139
Расчет
расходов государственных органов на горюче-смазочные материалы
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз)                            |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Приобретение прочих товаров       |_____139______|
Марка
автомобиля
Количес-
тво
служебно-
го
автотран-
спорта*
Объем
двигателя,
в куб.см
Базовая
норма
л/100
км**
Лимит
пробега в
месяц***
Норма
расхо-
дов ГСМ
на
лимит
пробега
в месяц
(гр5/
100)*
гр4
Стои-
мость
ГСМ
на 1
литр
Сумма
расходов
ГСМ на
одну
машину в
месяц в
тыс.
тенге
гр6 х
гр7
Сумма
расходов
ГСМ на
все
машины в
год в
тыс.
тенге гр8
х гр2*12
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание:
* общее количество не должен превышать норматив положенности в соответствии с постановлением ПРК от 27 мая 1999 года № 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"
** в пределах норм, установленных постановлением ПРК от 11 августа 2009 года № 1210 "Об утверждении норм расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта"
*** в пределах лимита, определенного постановлением ПРК от 27 мая 1999 года № 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"
Приложение 34
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-141
Расчет расходов
воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленных
насаждений, территории объектов
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата коммунальных услуг         |_____141______|
Наименование
Норма в
натур.выра-
жении
Тариф
Норма в денежн.
выраж.
гр.2хгр.3
Количество
единиц
мощности
Сумма расходов
гр.4 х
гр.5/1000
1
2
3
4
5
6
Ед. измерения
куб.м.
тенге
тенге
ед.
тыс.тенге
Полив усовершенствованных
покрытий
Полив зеленых насаждений
итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 35
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-141
Расчет расходов
воды на полив усовершенствованных покрытий и зеленных
насаждений, территории объектов
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата коммунальных услуг         |_____141______|
Наименование
Норма в
натур.выра-
жении
Тариф
Норма в денежн.
выраж.
гр.2хгр.3
Количество
единиц
мощности
Сумма расходов
гр.4 х
гр.5/1000
1
2
3
4
5
6
Ед. измерения
куб.м.
тенге
тенге
ед.
тыс.тенге
Полив усовершенствованных
покрытий
Полив зеленых насаждений
итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 36
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

04-139-нысан
Мемлекеттік органның жанар-жағармай материалдарына арналған
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Басқа тауарларды сатып алу      139
Автомобиль маркасы
Қызметтік автокөліктер саны *
Қозғалтқыш көлемі, см. куб.
Базалық норма л/100 км**
Бір айдағы жүру лимиттері ***
Бір айдағы жүру лимитіне шаққандағы ЖЖМ шығыстарының нормасы (5бағ/100)*4бағ
1 литр ЖЖМ бағасы
Бір автокөлікке шаққандағы ЖЖМ шығыстарының сомасы бір айға мың.теңге 6 бағ х 7бағ
Барлық машинаға шаққандағы ЖЖМ шығыстарының сомасы жылына мың.теңге 8 бағх 12*2бағ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескерту:
* Жалпы саны ҚРҮ 1999 жылғы 27 мамырдағы № 663 қаулысына сәйкес тиесілік нормативінен аспау тиіс
** ҚРҮ 2009 жылғы 11 тамыздағы № 1210 қаулысымен белгіленген нормалар шегінде
***ҚРҮ 27 мамырдағы № 663 қаулысымен анықталған лимит шегінде
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 34-қосымша
01-141-нысан
Ыстық және суық суға, кәріз бен газға арналған шығыстарды
есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік         Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу   141
Атауы
Заттай көріністегі норма
Тариф
Ақшалай көріністегі норма 2-бағ.х 3-бағ.
Қуат бірлігінің саны
Шығыстар сомасы 4-бағ.х 5-бағ./1000
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлігі
куб.м
теңге
теңге
бірл.
мың теңге
Суық су
Ыстық су
Кәріз
Тамақ дайындау үшін газ жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 35-қосымша
02-141-нысан
Жетілдірілген топырақ бетін және жасыл екпені, объектілер
аумағын суаруға жұмсалатын су шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік         Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу   141
Атауы
Заттай көріністегі норма
Тариф
Ақшалай көріністегі норма 2-бағ.х 3-бағ.
Қуат бірлігінің саны
Шығыстар сомасы 4-бағ.х 5-бағ./1000
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлігі
куб.м
теңге
теңге
бірл.
мың теңге
Жетілдірілген жабындардың
бетін суару
Жасыл желекті екпені суару
жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 36-қосымша

Форма 03-141
Расчет
расходов на оплату электроэнергии
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата коммунальных услуг         |_____141______|
Норма годового расхода
электроэнергии на
единицу в натур.выраж.
Тариф на
эл.энергию
Нормы годового
расхода
электроэнергии на
единицу в
денеж.выраж. гр.1
х гр.2
Количество единиц
мощности
Сумма расходов
(гр.3 х
гр.4)/1000
1
2
3
4
5
квт
тенге
тенге
ед.
тыс. тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 37
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 04-141
Расчет расходов
тепла на отопление зданий, помещений для государственных
учреждений с центральной системой отопления
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных                                      |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата коммунальных услуг         |_____141______|
Отапливаемая
площадь
Средняя стоимость
на тепло за 1 кв. м
(куб.м) в месяц
Сумма затрат в
месяц на
отапливаемую
площадь (гр.1
х гр.2)
Продолжительность
отопительного
сезона
Общая сумма
расходов (гр.3 х
гр.4)/1000
1
2
3
4
5
кв.м (куб.м)
тенге
тенге
месяц
тыс. тенге
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 38
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 05-141
Расчет расходов
тепла на отопление зданий, помещений для государственных
учреждений с автономной системой отопления
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных                                      |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата коммунальных услуг         |_____141______|
Виды топлива
Фактический
расход
топлива за
прошлый год
на 1 кв.м.
площади в
месяц
Отапливаемая
площадь
Продолжитель-
ность
отопительного
сезона
Необходимый
объем
топлива
(гр.2 х
гр.3 х
гр.4)
Стоимость
топлива за
единицу
Общая сумма
расходов
(гр.5 х гр.
6)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Твердое
(уголь,
дрова)
Жидкое
(дизтопливо)
тонна/кв.м.
кв.м.
месяц
тонн
тенге/
тонна
тыс.тенге
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 39
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

03-141-нысан
Электр энергиясына ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік         Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу   141
Заттай көріністегі бір бірлікке электр энергиясының жылдық шығыс нормасы
Электр энергиясына арналған тариф
Ақшалай көріністегі бір бірлікке электр энергиясының жылдық шығыс нормасы (1-бағ.х 2-бағ.)
Қуат бірлігінің саны
Шығыстар сомасы (3-бағ.х 4-бағ.) /1000
1
2
3
4
5
квт
теңге
теңге
бірл.
мың теңге
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 37-қосымша
04-141-нысан
Орталық жылу жүйесімен мемлекеттік мекемелердегі ғимараттарды,
үй-жайларды жылытуға жұмсалатын жылу шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік         Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу   141
Жылытылатын алаң
Бір айға ш.м (т.м.) үшін жылуға арналған орташа құн
Жылытылатын алаңға арналған бір айдағы шығындар сомасы (1-бағ.х 2-бағ.)
Жылыту маусымының ұзақтығы
Жалпы шығындар сомасы (3-бағ.х. 4-бағ.)/1000
1
2
3
4
5
ш.м (т.м.)
теңге
теңге
айы
мың теңге
Жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/ мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 38-қосымша
05-141-нысан
Дербес жылыту жүйесі бар мемлекеттік мекемелер үшін үй-жайларды
жылытуға жылу шығыстарын есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік         Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу   141
Отын түрі
Айына 1 ш.м. алаңға отын шығынының өткен жылы нақты шығындар
Жылытылатын алаң
Жылыту маусымының ұзақтығы
Қажетті отын көлемі (2-бағ.х 3-бағ.х 4-бағ.)
Бір бірлікке отын құны
Жалпы шығыстар сомасы (5-бағ.х 6-бағ.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Қатты (көмір, ағаш)
Сұйық (дизель отыны)
тонна/ш.м.
ш.м.
айы
тонна
теңге/тонна
мың теңге
Жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 39-қосымша

Форма 01-142
Расчет расходов на оплату услуг связи
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата услуг связи                |_____142______|
Виды связи
Ед. изм
Кол-
во
номе-
ров
(то-
чек,
кана-
лов)
(ед.)
Або-
нент-
ская
плата
на 1
едини-
цу в
месяц
(тен-
ге)
Пов-
реме-
нная
опла-
та на
1 ед.
в
месяц
(тен-
ге)
Размер
оплаты
1 раз
в год
за
исполь-
зование
канала
связи
(тенге)
Сред-
ние
затра-
ты за
месяц
на 1
едини-
цу
(тен-
ге)
Число
меся-
цев
Арен-
дная
плата
на 1
ед. в
месяц
Плата
за
тра-
фик в
месяц
Сумма
затрат
((гр.4 х
гр.8+гр.5
х гр.8+
гр.6+гр.7
х гр.8+
гр.9 х
гр.8+гр.
10 х
гр.8) х
гр.3)/
1000
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.Правительственная
связь
х
х
2. Радиотелефоны
х
х
х
х
х
3. Передача
данных по модему
х
х
х
х
х
4. Прямые каналы
связи
Мб
х
х
5. Коммутируемый
канал связи час
час
х
х
6. Телетайп
х
х
х
7. Городские
телефонные номера
(в.т.ч факс):
х
х
основные
шт.
х
х
х
х
параллельные
шт.
х
х
х
х
8. Внутренняя
(учрежденческая)
связь
х
х
9. Транковая
связь (Моторола,
Маяк)
х
10. Междугородние
переговоры
х
х
х
х
х
11. Почтово-
телеграфные
расходы
х
х
х
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Услуги
доступа к сети
интернет
Мб
х
маршрутизаторы
шт.
порт
Кбит/с
14. Услуги VPDN
час
поддержка
суффикса
месяц
15. Услуги
спутниковой связи
канал
оборудования
шт.
16. Прочие виды
связи
Итого
х
х
х
х
х
х
х
х
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 40
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-143
Расчет
расходов по оплате транспортных услуг
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных                                      |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата транспортных услуг         |_____143______|
Виды транспорта
Кол-во
(ед.)
Затраты на оплату
транспортных
услуг в месяц
(тенге)
Число
месяцев
Всего расходов за
год в тыс.тенге
(гр.2 х гр.3 х
гр.4)/1000
1
2
3
4
5
Легковые автомобили
Автобусы
Спецавтотранспорт
Грузовые автомобили
Мотоциклы
Воздушный транспорт
Железнодорожный транспорт
Водный транспорт
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 41
к Правилам составления и представления бюджетной заявки

01-142-нысан
Байланыс қызметтеріне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік       Байланыс қызметтеріне ақы төлеу      142
Байланыс түрлері
Өлшем бірлігі
Нөмірлер (нүктелер, арналар) саны (бірлік)
Айына 1 бірлікке арналған абоненттік ақы (теңге)
Айына 1 бірлікке арналған уақыттық ақы (теңге)
Байланыс арнасын пайдаланғаны үшін жылына 1 рет ақы төлеу мөлшері (теңге)
Айына 1 бірлікке арналған орташа шығындар (теңге)
Айлар саны
Айына 1 бірлікке арналған жалгерлік төлем
Айына трафик үшін төлем
Шығындар сомасы ((4-бағ.х 8-бағ. + 5-бағ.х 8-бағ. + 6-бағ.+ 7-бағ. х 8-бағ.+ 9-бағ. х 8-бағ.+ 10-бағ. х 8-бағ.)х 3-бағ.) /1000 (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Үкіметтік байланыс
х
х
2. Радиотелефондар
х
х
х
х
х
3. Модем бойынша деректер беру
х
х
х
х
х
4. Тікелей байланыс арналары
Мб
х
х
5. Коммутациялық байланыс арналары
сағат
х
х
6. Телетайп
х
7. Қалалық телефон нөмірлері (о.і. факс):
х
х
х
негізгі
дана
х
х
х
х
қатар
дана
х
х
х
х
8. Ішкі (мекемелік) байланыс
х
х
9. Транктік байланыс (Моторола, Маяк)
х
10. Ұялы байланыс
х
х
х
11. Пейджер
х
х
х
12. Қалааралық сөйлесулер
х
х
х
х
х
13. Почта-телеграф шығыстары
х
х
х
х
х
х
14. Радио
х
х
х
х
х
15. Интернет желісіне кіру қызметтері
Мб
х
Маршрут белгілеушілер
дана
порт
Кбит/с
16. VPDN қызметтері
сағат
суффиксті қолдау
айы
17. Спутниктік байланыс қызметтері
арна
жабдықтар
дана
18. Өзге де байланыс түрлері
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 40-қосымша
01-143-нысан
Көлік қызметтеріне ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік           Көлік қызметтеріне ақы төлеу     143
Көлік түрлері
Саны (бірлік)
Айына көлік қызметтеріне ақы төлеуге арналған шығындар (теңге)
Айлар саны
Мың теңгемен жылына барлық шығыстар (2-бағ. х 3-бағ. х 4-бағ.)/1000
1
2
3
4
5
Жеңіл автомобильдер
Автобустар
Арнайы автокөлік
Жүк автомобильдері
Мотоциклдер
Әуе көлігі
Темір жол көлігі
Су көлігі
Жиыны
х
х
х
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 41-қосымша

Форма 01-147
Расчет
расходов на оплату аренды за помещение
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Оплата аренды за помещение        |_____147______|
Наименование
помещения
Арендуемая
площадь
Арендная плата
за 1 кв.м. за
1 месяц тенге
Арендная плата
в месяц гр.2 х
гр.3 тенге
Число месяцев
Сумма расходов
(гр.4 х
гр.5)/1000
тыс.тенге
1
2
3
4
5
6
Итого:
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 42
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-149
Расчет расходов
по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий,
помещений, ремонту оборудования и других основных средств
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Прочие услуги и работы            |_____149______|
Наименование
Еди-
ница
изме-
рения
Кол-
во
Средняя
стои-
мость
услуг
за ед.
обору-
дова-
ния в
месяц
(Сумма
оплаты
труда
на 1
внеш-
татного
работ-
ника в
месяц)
Занима-
емая
площадь
Сумма
расходов
на 1
кв.м. в
месяц
Сумма
расходов
в год
(гр.3х
гр.4 +
гр.5хгр.
6) х
12/1000
Сумма
расходо
в год
на те-
кущий,
капи-
тальный
ремонт
Сумма
расходов
в год на
оплату
труда
внештат-
ных
работ-
ников
(гр.3х
гр.4х12)
/1000
Общая
сумма
расходов
(гр.7+
гр.8+гр.
9)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
тенге
кв.м.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
тыс.
тенге
1. Содержание,
обслуживание
зданий
х
2. Текущий
ремонт зданий и
помещений
х
х
х
3. Содержание,
техническое
обслуживание
средств
вычислительной
техники и
других основных
средств
шт.
х
х
х
4. Текущий
ремонт
оборудования и
других основных
средств
шт.
х
х
х
5. Капитальный
ремонт
оборудования и
других основных
средств
шт.
х
х
х
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 43
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-149
Расчет
расходов по оплате работ и услуг,
оказанных юридическими и физическими лицами
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Прочие услуги и работы            |_____149______|
Наименование
Сумма расходов
(тыс. тенге)
1
2

01-147-нысан
Үй-жайды жалдау ақысына арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік             Үй-жайды жалдау ақысы          147
Үй-жайдың атауы
Жалға берілетін алаң ш.м.
1 айға ш.м үшін жалгерлік ақы теңге
Бір айдағы жалгерлік ақы 2-бағ.х 3-бағ. теңге
Айлар саны
Шығындар сомасы(4-бағ.х 5-бағ.)/1000 мың теңге
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 42-қосымша
01-149-нысан
Ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да құралдарды
ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу бойынша шығыстарды
есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік      Өзге де жұмыстар мен қызметтер        149
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Жабдық бірлігі үшін айына қызмет құны (штаттан тыс 1 қызметкерге төленетін еңбек ақының айлық сомасы)
Алып отырған алаңы
1 ш.м. айына шығыстар сомасы
Жылына шығыстар сомасы (3-бағ. х 4-бағ.+5-бағ. х 6-бағ.)х12/1000
Жылына ағымдағы, күрделі жөндеуге шығыстар сомасы
Штаттан тыс қызметкерлерге төленетін жалақының жылдық шығыстар сомасы (3-бағ.х 4-бағх 12)/1000
Жалпы шығыстар сомасы(7-бағ.+8-бағ+9-бағ.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
теңге
кш.м.
теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
1. Ғимараттарды ұстау, қызмет көрсету
х
2. Ғимараттар мен үй-жайларды ағымдағы жөндеу
х
х
х
3. Есептеу техникасы құралдарын және басқа да құралдарды күтіп ұстау, оларға техникалық қызмет көрсету
дана
х
х
х
4. Жабдықтарды және басқа да құралдарды ағымдағы жөндеу
дана
х
х
х
5. Жабдықтарды және басқа да құралдарды күрделі жөндеуі
дана
х
х
х
Жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 43-қосымша
02-149-нысан
Заңды және жеке тұлғалар көрсеткен жұмыстар мен қызметтерге
ақы төлеу жөніндегі шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік     Өзге де жұмыстар мен қызметтер          149
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
2

1. Всего затрат
В том числе:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
в т.ч.                            НДС
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в государственный фонд социального
страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных средств
Содержание, обслуживание зданий помещений
Арендная плата
Банковские услуги
Прочие расходы
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 44
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-151
Расчет расходов
на служебные командировки внутри страны
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика   Командировки и служебные            |_____151______|
разъезды внутри страны
Норма
возмещения
суточных
расходов на
1 чел (2 х
МРП) (тенге)
Норма
расходов по
найму жилого
помещения в
сутки на 1
чел. (тенге)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
суточных
расходов
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
расхода по
найму жилого
помещения
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
командируе-
мых человек
(чел)
Средняя
стоимость
одного
проезда в
оба конца
(тенге)
Сумма
расходов
(тыс.тенге)
(гр.1хгр.3+
гр.2хгр.4+
гр.5хгр.6)/
1000
1
2
3
4
5
6
7
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 45
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-152
Расчет расходов
на служебные командировки за пределы страны
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика   Командировки и служебные            |_____152______|
разъезды за пределы страны
Норма
возмещения
суточных
расходов на

1. Барлық шығындар
Оның ішінде:
Жалақы
Іссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
о.і.
ҚҚС
Акциздер
Корпорациялық табыс салығы
Әлеуметтік салық
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылу
Байланыс қызметтері
Көлік қызметтері
Құралдарды ағымдағы жөндеу
Құралдарды күрделі жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалгерлік ақы
Банктік қызметтер
Өзге де шығыстар
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну
ережесiне 44-қосымша
01-151-нысан
Ел ішіндегі қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік        Іссапар және ел ішіндегі қызметтік  151
жолсапарлар
1 адамға арналған тәуліктік шығыстарды өтеу нормасы (2 х АЕК) (теңге)
1 адамға тәулігіне тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстар (теңге)
Тәуліктік шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердің орташа жылдық саны (адам/күн)
Тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердің орташа жылдық саны (адам/күн)
Іссапарға жіберілетін адамдардың орташа жылдық саны (адам)
Бару-қайтудың бір жақ жолының орташа құны (теңге)
Шығыстар сомасы (мың теңге) (1-б.х3-б.)+2-б.х4-б.+5-б.х6-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну
ережесiне 45-қосымша
01-152-нысан
Елден тыс жерлерге қызметтік іссапарларға арналған
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік   Елден тыс жерлерге іссапарлар мен        152
қызметтік жолсапарлар

1 чел (2 х
МРП) (тенге)
Норма
расходов по
найму жилого
помещения в
сутки на 1
чел. (тенге)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
суточных
расходов
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
человеко/
дней для
расчета
расхода по
найму жилого
помещения
(чел/дн)
Среднегодо-
вое коли-
чество
командируе-
мых человек
(чел)
Средняя
стоимость
одного
проезда в
оба конца
(тенге)
Сумма
расходов
(тыс.тенге)
(гр.1хгр.3+
гр.2хгр.4+
гр.5хгр.6)/
1000
1
2
3
4
5
6
7
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 46
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-334
Расчет
расходов на выплату стипендии курсантам (слушателям)
военно-учебных специальных учебных заведений и кадетов
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика            Стипендии                  |_____334______|
Категории курсантов (слушателей)
Среднего-
довая
числен-
ность ед.
Сумма
долж.оклада
(стипендии)
в месяц
(баз.долж.
оклад х
коэфф х гр.
2) тенге
Обязательные
пенсионные
взносы (20%
от денежного
содержания)
(гр.3 х 0.2)
Должностной
оклад
(стипендия)
в год
((гр.3+гр.4)
х 12)/1000
тыс.тенге
1
2
3
4
5
1. Курсанты (слушатели) из числа
лиц, не состоявших на действительной
срочной военной службе перед
зачислением на обучение
(стр.1+стр.2):
1. в высшие учебные заведения, в том
числе (стр.а+стр.б):
а) на первый и второй курсы
б) на третий и последующие курсы
2. в средние военные учебные
заведения, в том числе(стр.а+стр.б):
а) на первый и второй курсы
б) на третий и последующие курсы
2. Курсанты (слушатели) из числа
лиц, зачисленных на обучение
непосредственно после призыва на
действительную срочную военную
службу:
- в школы техников, прапорщиков
3. Курсанты из числа военнослужащих
срочной службы (кроме курсантов,
указанных в пункте 2)
4. Слушатели высших военных и
специальных учебных заведений
(потоков подготовки и
переподготовки), не содержащиеся на
казарменом положении
5. Адъюнкты
6. Слушатели 1 факультета Академии
МВД Республики Казахстан
7. Кадеты
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание: В гр.4 должностной оклад адъюнктов и слушателей 1 факультета Академии МВД РК рассчитывается в среднем исходя из 70 % от денежного содержания по последней основной (не временно исполняемой) штатной должности, занимаемой до направления на учебу.
В гр. 6 размер пенсионных взносов определяется исчислением 20 % от среднего денежного содержания адъюнктов и слушателей 1 факультета Академии МВД РК.
Приложение 47
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма ГУ
Сводный расчет расходов по программам (подпрограммам)
Коды
______________
Плановый период                                 |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Подпрограмма                                    |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
план
_____ г.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тыс.тенге)
в том числе по спецификам
экономической классификации
расходов
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 48
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма ГУ (cвод)
Сводный расчет расходов по программам (подпрограммам)
Коды
______________
Плановый период                                 |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Программа                                       |______________|
Подпрограмма                                    |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
план
_____ г.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего затрат (тыс.тенге)
в том числе по спецификам
экономической классификации
расходов
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 49
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Сводный перечень бюджетных программ
Коды
______________
Плановый период                                 |______________|
Администратор программ                          |______________|
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
план _____ г.
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
Всего, в т.ч.
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 50
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и
бюджетным программам развития, включающая базовые расходы и
расходы на новые инициативы
Коды
______________
Плановый период                                 |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Подпрограмма                                    |______________|
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год
предыдуще-
го
планового
периода
2-ой год
предыду-
щего
планового
периода
3-ой год
предыду-
щего
планового
периода
1-ый год
планируе-
мого
планового
периода
2-ой год
планируе-
мого
планового
периода
3-ой год
планируе-
мого
планового
периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тыс.тенге)
в том числе

1 адамға арналған тәуліктік шығыстарды өтеу нормасы (2 х АЕК) (теңге)
1 адамға тәулігіне тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстар (теңге)
Тәуліктік шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердің орташа жылдық саны (адам/күн)
Тұрғын үй-жайды жалдау жөніндегі шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердің орташа жылдық саны (адам/күн)
Іссапарға жіберілетін адамдардың орташа жылдық саны (адам)
Бару-қайтудың бір жақ жолының орташа құны (теңге)
Шығыстар сомасы (мың теңге) (1-б.х3-б.)+2-б.х4-б.+5-б.х6-б.)/1000
1
2
3
4
5
6
7
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 46-қосымша
01-334-нысан
Әскери-оқу арнайы оқу орындары мен кадеттерінің курсанттарына (тыңдаушыларына) стипендиялар төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                 _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)               _____
Функционалдық топ                                    _____
Бағдарламалардың әкімшісі                            _____
Мемлекеттік мекеме                                   _____
Бағдарлама                                           _____
Ерекшелік            Стипендиялар                     334
Курсанттардың (тыңдаушылардың) санаттары
Орташа жылдық саны бірл.
Айына (стипендия) л/жалақының сомасы (баз. л/жалақы х коэфф. х 2-бағ.) теңге
Міндетті зейнетақы жарналары (ақшалай табысының 20 %) (3-б.х 0,2)
Жылына лауазымдық жалақы (стипендия) ((3-бағ. + 4-бағ.) х 12)|/1000 мың теңге
1
2
3
4
5
1. Оқуға қабылданардың алдында іс жүзіндегі мерзімді әскери қызметте тіркеуде тұрмаған тұлғалардың ішіндегі курсанттар (тыңдаушылар):
1. жоғары оқу орындарына оның ішінде:
а) бірінші және екінші курстарға
б) үшінші және кейінгі курстарға
2. орта әскери оқу орындарына, оның ішінде:
а) бірінші және екінші курстарға
б) үшінші және кейінгі курстарға
2. Іс жүзіндегі мерзімді әскери қызметке тікелей шақырылғаннан кейін оқуға алынған тұлғалардың ішіндегі курсанттар (тыңдаушылар):
- техниктер, прапорщиктер мектептеріне
3. Мерзімді қызмет әскери қызметшілерінің ішіндегі курсанттар (2-тармақта көрсетілген курсанттардан басқа)
4. Казармалық ережеде ұсталмайтын жоғары әскери және арнаулы оқу орындарының тыңдаушылары (дайындау және қайта дайындау ағындарын)
5. Адъюнктер
6. Республика ІІМ Академиясы 1 факультетінің тыңдаушылары
7. Кадеттер
Жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескертпе: 4-бағанда ҚР ІІМ Академиясы 1 факультетінің адъюнктері мен тыңдаушыларының лауазымдық айлықақысы соңғы (уақытша орындалмайтын) оқуға жіберілгенге дейін штат лауазымы бойынша ақшалай табысының орташа есеппен 70% басшылыққа ала отырып есептеледі. 6-бағанда зейнеткерлік жарналар ҚР ІІМ Академиясы 1 факультетінің адъюнктері мен тыңдаушыларының ақшалай табысының орташа есеппен 20% есептен анықталады.
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 47-қосымша
ММ-нысан
Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша шығыстарды
жиынтық есептеу
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                                           _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                    _____
Функционалдық топ                                         _____
Бағдарламалардың әкімшісі                                 _____
Мемлекеттік мекеме                                        _____
Бағдарлама                                                _____
Кіші бағдарлама                                           _____
Ерекшелік
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Іс жүзіндегі шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлық шығындар (мың теңге)
оның ішінде шығыст. экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 48-қосымша
ММ (жиынт) нысан
Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) шығыстарды жиынтық есептеу
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                                           _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                    _____
Функционалдық топ                                         _____
Бағдарламалардың әкімшісі                                 _____
Мемлекеттік мекеме                                        _____
Бағдарлама                                                _____
Кіші бағдарлама                                           _____
Ерекшелік
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Іс жүзіндегі шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлық шығындар (мың теңге)
оның ішінде шығыст. экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 49-қосымша
Бюджеттік бағдарламалардың жиынтық тізбесі
Кодтары
Жоспарлы кезеңі                                           _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                    _____
Функционалдық топ                                         _____
Бағдарламалардың әкімшісі                                 _____
Мемлекеттік мекеме                                        _____
Бағдарлама                                                _____
Кіші бағдарлама                                           _____
Ерекшелік
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Іс жүзіндегі шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Барлық шығындар (мың теңге)
оның ішінде шығыст. экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 50-қосымша
Базалық шығыстар мен жаңа бастамаларға арналған шығыстарды қоса
алғанда ағымдағы бюджеттік бағдарламалар мен бюджеттік даму
бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесі
Кодтар
Жоспарлы кезең                                     _____
Функционалдық топ                                  _____
Бағдарламалар әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                 _____
Атауы
Осының алдындағы жоспарлы кезең
Жоспарланған жоспарлы кезең
Алдындағы жоспарлы кезеңнің 1-ші жылы
Алдындағы жоспарлы кезеңнің 2-ші жылы
Алдындағы жоспарлы кезеңнің 3-ші жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнің 1-ші жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнің 2-ші жылы
Жоспарланған жоспарлы кезеңнің 3-ші жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
соның ішінде

1) текущие бюджетные
программы, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по
бюджетным программам
расходы на новые
инициативы, всего
в том числе по
бюджетным программам
2) бюджетные программы
развития, всего
из них:
базовые расходы, всего
в том числе по
бюджетным программам
расходы на новые
инициативы, всего
в том числе по
бюджетным программам
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 51
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-411
Расчет
расходов по закупке вычислительного и другого оборудования
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (план, отчет)                        |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика         Приобретение активов,         |_____411______|
относящихся к основным средствам
Наименование
Ед. изм.
Количество
Средняя
стоимость
за единицу,
тенге
Общая
стоимость,
тыс.тенге
(гр.3 х гр.
4)/1000
1
2
3
4
5
Серверы
Сервер высшего класса
шт
Сервер среднего класса
шт
Сервер для локальных групп
шт
Рабочие станции
Рабочие станции пользователей
шт
Переносной компьютер (Notebook)
шт
Принтеры
Локальный принтер
шт
Сетевой принтер
шт
Принтер лазерный, цветной
шт
Принтер струйный
шт
Принтеры специального назначения
шт
Сканеры, плотерры
Сканер офисный
шт
Сканер для поточного сканирования с автоподачей
шт
Плоттер цветной
шт
Оборудование защиты сетей
Межсетевой защитный экран
шт
Активное сетевое оборудование
Маршрутизатор
шт
Коммутатор
шт
Концентратор
шт
Телекоммуникационное оборудование
Модем для Dial-Up соединений
шт
Модем для выделенных линий
шт
Модем для цифровых линий
шт
Электрооборудование
Источник бесперебойного питания до 1 кВт
шт
Источник бесперебойного питания более
1 кВт
шт
Дизель-генератор для сетей до 10 кВт
шт
Дизель-генератор для сетей от 11 до 100
кВт
шт
Дизель-генератор для сетей более 100 кВт
шт
Оргтехника
Копировальный аппарат
шт
Факсимильный аппарат
шт
Переплетный аппарат
шт
Ламинатор
шт
Прочие
Всего
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 52
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 02-411
Расчет расходов на приобретение автомобильных транспортных
средств
Сноска. Приложение 52 в редакции приказа Министра финансов РК от 01.03.2012 № 127.
Код
Год:                                          _________
Вид данных (прогноз, план, отчет);           |         |
Функциональная группа:                       |         |
Администратор бюджетных программ:            |         |
государственное учреждение:                  |         |
Бюджетная программа:                         |         |
Специфика: Приобретение товаров,             |   411   |
относящихся к основным средствам             |_________|
Наименование
автомобиль-
ного
транспорт-
ного
средства
Кол-во
по
утверж-
денным
нормати-
вам
(ед.)
Фактич.
кол-во
автомобильных
транспортных
средств,
имеющиеся в
наличии (ед.)
Год
вы-
пуска
И
з
н
о
с
(%)
Сумма,
предус-
мотренная
в бюджете
текущего
года(тыс.
тенге)
Количество
транспорт-
ных
средств,
планируе-
мых
приобрести
(ед.)
Стои-
мость
зa
единицу
(тенге)
общая
стоимость
(гр.хгр.
9)/1000
(тыс.
тенге)
на
балансе
аренда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

1) ағымдағы бюджеттік бағдарламалар, барлығы
соның ішінде:
базалық шығыстар, барлығы
соның ішінде бюджеттік бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
соның ішінде бюджеттік бағдарламалар бойынша
2) бюджеттік даму бағдарламалары, барлығы
соның ішінде:
базалық шығыстар, барлығы
соның ішінде бюджеттік бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
соның ішінде бюджеттік бағдарламалар бойынша
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 51-қосымша
01-411-нысан
Есептеу және басқа да жабдықтар сатып алу жөніндегі
шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік    Құралдарға жататын тауарларды сатып алу  411
Атауы
Өлшем бірл.
Саны
Бірлік, теңге үшін орташа құн
Жалпы құны, мың теңге (3бх4б)/ 1000
1
2
3
4
5
Серверлер
Жоғары сыныпты сервер
дана
Орта сыныпты сервер
дана
Жергілікті топтарға арналған сервер
дана
Жұмыс стансалары
Пайдаланушылардың жұмыс стансалары
дана
Қолға ұстап жүретін компьютер (Notebook)
дана
Принтерлер
Жергілікті принтер
дана
Желілік принтер
дана
Лазерлі принтер, түрлі-түсті
дана
Тасқынды принтер
дана
Арнайы мақсаттағы принтерлер
дана
Сканерлер, плоттерлер
Офис сканері
дана
Өзі шығарып беретін тасқынды көшіріп алу сканері
дана
Түрлі-түсті плоттер
дана
Желілерді қорғау жабдығы
Желіаралық қорғау экраны
дана
Белсенді желілік жабдық
Маршрут белгілеуші
дана
Коммутатор
дана
Концентратор
дана
Телекоммуникациялық жабдық
Dial-Up қосылыстарына арналған модем
дана
Бөлінген желілерге арналған модем
дана
Цифрлы желілерге арналған модем
дана
Электр жабдығы
1 кВт дейін толассыз қоректендіру көзі
дана
1 кВт астам толассыз қоректендіру көзі
дана
10 кВт дейін желілерге арналған дизель-генератор
дана
11-ден 100 кВт дейін желілерге арналған дизель-генератор
дана
100 кВт астам желілерге арналған дизель-генератор
дана
Ұйымдастыру техникасы
Көшіру аппараты
дана
Факсимильдік аппарат
дана
Түптеу аппараты
дана
Ламинатор
дана
Өзгелер
Барлығы
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттiк өтінімдi
жасау және ұсыну
ережесiне 52-қосымша
02-411-нысан
Ескерту. 52-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 2012.03.01 № 127 (мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Автомобильдік көлік құралдарын сатып алуға жұмсалатын
шығыстарды есептеу
Код
Жылы:                                         _________
Деректердің түрі (болжам, жоспар, есеп)      |_________|
Функционалдық топ:                           |_________|
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі:            |_________|
Мемлекеттік мекеме:                          |_________|
Бюджеттік бағдарлама:                        |_________|
Ерекшелік: негізгі құралдарға                |   411   |
жатқызылатын тауарларды сатып алу            |_________|
Автомобильдік көлік құралының атауы
Бекітілген нормативтер бойынша саны (бірл.)
Қолда бар автомобильдік көлік құралдарының іс жүзіндегі саны (бірл.)
Шығарылған жылы
Тозу (%)
Ағымдағы жылдың бюджетінде көзделген сома (мың теңге)
Сатып алуға жоспарланатын көлік құралдарының саны (бірл.)
Бір бірлігі үшін құны (теңге)
Жалпы құны (8-бағ.х 9-бағ.)/1000 (мың теңге)
баланста
жалдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

1. Служебные
легковые
автомобили:
Итого:
2. Дежурные
легковые
автомобили:
Итого:
3.
Специальные
легковые
автомобили:
Итого:
(Ответственный секретарь центрального исполнительного
органа/руководитель государственного учреждения
______________________ _________________________________
(подпись)                     (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер (начальник ФЭО)
______________________ _________________________________
(подпись)                     (Ф.И.О.)
Приложение 53
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 03-411
Расчет
расходов государственных органов на приобретение офисной мебели
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Приобретение товаров              |_____411______|
относящихся к основным средствам
Наимено-
вание
должности
Наимено-
вание
офисной
мебели
Норматив
на
приобре-
тение
офисной
мебели
Фактич.
кол-во
офисной
мебели
имеющиеся
в наличии
Год
выпуска
Износ в
соответ-
ствии с
нормати-
вами
Кол-во
офисной
мебели,
планиру-
емых
приобрес-
ти
Стоимость
за
единицу
Общая
стоимость
(гр.7хгр.
8)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ед.
ед.
%
ед.
тенге
тыс.тенге
Итого:
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 54
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-452
Расчет
расходов по закупке лицензионных программных продуктов,
ОС и СУБД
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (план, отчет)                        |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Приобретение нематериальных       |_____452______|
активов
Наименование
Ед.
изм.
Количество
Средняя стоимость
за единицу, тенге
Общая стоимость,
тыс.тенге (гр.3 х
гр. 4)/1000
1
2
3
4
5
ОС и СУБД
шт
Средства управления и мониторинга
сети
шт
Средства обеспечения защиты
информации
шт
Антивирусные программы
Прочие лицензионные продукты
шт
Прикладное ПО
шт
Всего
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Приложение 55
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-311
Расчет
расходов на субсидии юридическим лицам,
в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам)
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Субсидии юридическим лицам,       |_____311______|
в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам
Наименование
Сумма затрат
(тыс. тенге)
1
2

1. Қызметтік жеңіл автомобильдер
Жиыны:
2. Кезекші жеңіл автомобильдер:
Жиыны:
3. Арнайы жеңіл автомобильдер:
Жиыны:
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттік мекеменің басшысы _____________________ _________________
(қолы)             (Т.А.Ә.)
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)  ______________________ _________________
(қолы)              (Т.А.Ә.)
Бюджеттiк өтінімдi жасау және ұсыну
ережесіне 53-қосымша
03-411-нысан
Мемлекеттік мекеменің кеңселік жиһаз сатып алуға арналған шығыстарын есептеу
Коды
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік       Негізгі құралдарға жататын            411
тауарларды сатып алу
Лауазымның атауы
Жиһаздың атауы
Кеңселік жиһаз сатып алу нормативі
Қолда бар кеңсе жиһазының нақты саны
Шығу жылы
Нормативке сәйкес тозу
Сатып алынылуды жоспарланып отырған кеңсе жиһаздарының саны
Бір тауар бірлігінің құны
Жалпы құны (7 бағ.х 8 бағ.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
бірл.
бірл.
%
бірл.
теңге
мың.теңге
Барлығы
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 54-қосымша
01-452-нысан
Лицензияланған бағдарламалық өнімдерді, ЖЖ және БДБЖ сатып алу шығыстарын есептеу
Коды
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік     Материалдық емес активтерді сатып алу   452
Атауы
Өлшем бірл.
Саны
Бірлік, теңге үшін орташа құн
Жалпы құны, мың теңге (3бх4б)/1000
1
2
3
4
5
ЖЖ және БДБЖ
дана
Желіні басқару және мониторинг құралдары
дана
Ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету құралдары
дана
Антивирустық бағдарламалар
Өзге де лицензияланған өнімдер
дана
Қолданбалы ПО
дана
Барлығы
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 55-қосымша
01-311-нысан
Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына
берілетін субсидияларға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік  Заңды тұлғаларға олардың залалдарын         311
өтеуге арналған ағымдағы трансферттер
Атауы
Шығыстардың сомасы (мың теңге)
1
2

1. Всего доходов (тыс.тенге)
2. Всего затрат (тыс.тенге)*
В том числе по видам затрат:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные платежи в бюджет
в т.ч.
НДС
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в государственный фонд социального страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных средств
Содержание, обслуживание зданий, помещений
Арендная плата
Прочие расходы
3. Превышение затрат над доходами
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание: * - из расчета стоимости затрат за 1 единицу товаров (работ, услуг).
Приложение 56
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма 01-311-свод
Расчет расходов на субсидии юридическим лицам,
в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам)
Коды
______________
Год                                             |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Программа                                       |______________|
Специфика     Субсидии юридическим лицам,       |_____311______|
в том числе крестьянским (фермерским хозяйствам)
Наименование
Отчет на ____ год
Уточ.
план
_____ г.
План на
Кассовые
расходы
Фактич.
расходы
_____г.
_____г.
_____г.
1
2
3
4
5
6
7
1. Всего доходов (тыс.тенге)
2. Всего затрат (тыс.тенге)*
В том числе:
Заработная плата
Командировочные расходы
Налоги и другие обязательные
платежи в бюджет
в т.ч.
НДС
Акцизы
Корпоративный подоходный налог
Социальный налог
Cоциальные отчисления в
государственный фонд социального
страхования
Прочие налоги
Приобретение материалов
Приобретение основных средств
Коммунальные услуги
Электроэнергия
Отопление
Услуги связи
Транспортные услуги
Текущий ремонт основных средств
Капитальный ремонт основных
средств
Содержание, обслуживание зданий,
помещений
Арендная плата
Прочие расходы
3. Превышение затрат над
доходами
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание: * - из расчета стоимости затрат за 1 единицу товаров (работ, услуг).
Приложение 57
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Расшифровка
бюджетных инвестиционных проектов
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)               |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Подпрограмма                                    |______________|
тыс. тенге
Наименование
Пери-
од
реа-
лиза-
ции
Ис-
точ-
ник
фи-
нан-
сиро-
вания
раз-
бив-
кой)
Общая
стои-
мость
(тыс.
тен-
ге)
Финансирование
до начала
планового
периода (тыс.
тенге)
Сумма на
плановый
период (тыс.
тенге)
Сумма
после
пла-
ново-
го
пери-
ода
Перечень
предоставляемой
документации**
по
годам
план
отчет
*
1-й
год
2-й
год
3-й
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Всего
Наименование
программного
документа
Местораспо-
ложение
проекта
в том числе
по инвести-
ционным
проектам:
Указать следующее:

1. Кірістер барлығы (мың теңге)
2. Шығындар барлығы (мың теңге)*
Оның ішінде:
Жалақы
Іссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
о.і. ҚҚС
Акциздер
Корпоративтік табыс салығы
Әлеуметтік салық
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылу
Байланыс қызметтері
Көлік қызметтері
Құралдарды ағымдағы жөндеу
Құралдарды күрделі жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалдау ақысы
Өзге де шығыстар
3. Шығыстардың кірістерден асып түсуі
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескерту: * - тауардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) 1 бірлігі шығындары құны есебінен
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 56-қосымша
01-311-жиынтық нысан
Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына
берілетін субсидияларға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы                                                  _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Бағдарлама                                            _____
Ерекшелік  Заңды тұлғаларға олардың залалдарын        311
өтеуге арналған ағымдағы трансферттер
Атауы
____ жылға арн. есеп
___ ж. жоспарын нақтылау
Жоспар
Кассалық шығыстар
Іс жүзіндегі шығыстар
___ж.
___ж.
___ж.
1
2
3
4
5
6
7
1. Кірістер барлығы (мың теңге)
2. Шығындар барлығы (мың теңге)*
Оның ішінде:
Жалақы
Іссапар шығыстары
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
о.і. ҚҚС
Акциздер
Корпоративтік табыс салығы
Әлеуметтік салық
Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына әлеуметтік аударымдар
Өзге де салықтар
Материалдар сатып алу
Құралдарды сатып алу
Коммуналдық қызметтер
Электр энергиясы
Жылу
Байланыс қызметтері
Көлік қызметтері
Құралдарды ағымдағы жөндеу
Құралдарды күрделі жөндеу
Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, қызмет көрсету
Жалдау ақысы
Өзге де шығыстар
3. Шығыстардың кірістерден асып түсуі
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескерту: * - тауардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) 1 бірлігі шығындары құны есебінен
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 57-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды таратып жазу
Кодтары
Жылы                                                  _____
Мәліметтер түрі (болжам, жоспар, есеп)                _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Кіші бағдарлама                                       _____
мың теңге
Атауы
Іске асыру кезеңі
Қаржыландыру көздері (бөлуімен)
Жалпы құны (мың теңге)
Жоспарлы кезең басталғанға дейінгі қаржыландыру (мың теңге)
Жоспарлы кезеңге арналған сома (мың теңге)
Жоспарлы кезеңнің кейін сомасы
Ұсынылатын құжаттар тізбесі**
жылдар бойынша
жоспар
есеп*
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Барлығы
Бағдарламалық құжаттың атауы
Жобаның орналасуы орны
соның ішінде инвестициялық жобалар бойынша:
Мынаны көрсету керек:

1. Наличие ТЭО, за
исключением БИП, не
требующих
разработки ТЭО;
2. Положительное
заключение
экономической
экспертизы по ТЭО
БИП, отраслевое
заключение.
3. Типовой проект.
4. Номер и дата
государственной
экспертизы на ПСД,
стоимость по
экспертизе на ПСД;
стоимость
разработки ПСД и
источник
финансирования.
Наличие соглашения
о займе (номер и
дата)
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Примечание: ** Согласно постановлению Правительства "Об утверждении Правил рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов", с указанием реквизитов.
* Отчетные данные на последнюю дату.
Приложение 57-1
к Правилам составления и
и представления бюджетной заявки
форма
Распределение целевых текущих трансфертов
Сноска. Правила дополнены приложением 57-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 23.12.2011 № 651.
Коды
Год                        _____________________     ___________
Функциональная группа      _____________________     |__________|
Администратор программ     _____________________     |__________|
Государственное учреждение _____________________     |__________|
(наименование)         |__________|
Программа                  ____________________      |__________|
Подпрограмма               _____________________     |__________|
Наименование
Отчет на
____ год
Скоррек-
тированный
план
_____ г.
План на
_____г.
_____г.
____г.
Наименование региона
Наименование направления* 1
наименование направления** 1-1
наименование направления** 1-2
Наименование направления* 2
наименование направления** 2-1
наименование направления** 2-2
Наименование направления* 3
наименование направления** 3-1
наименование направления** 3-2
* заполняется в случае необходимости распределения по направлениям
** заполняется в случае необходимости распределения направления по видам
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
Руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач. ФЭО)
Приложение 58
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Перечень полученных и использованных связанных грантов за
_______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет ________________________
Администратор программ ____________________________
Государственное учреждение _______________________________
Бюджетная
программа
компонента
Наименование
проекта
(компонента)
Гранто-
датель
Бенефи-
циар
Дата заключения
соглашения о
предоставлении
гранта, принятые
законодательные и
нормативные акты
Период
реализации
гранта
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого:
продолжение таблицы
Сумма гранта, долл. США
Сумма софинансирования
гранта из республиканского
бюджета, долл. США
Цели гранта
Результаты
реализации
гранта
Всего
в т.ч. освоено на
01.01. ______ г.
Всего
в т.ч. освоено на
01.01. ______ г.
9
10
11
12
13
14
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Исполнитель
Ф.И.О. ___________________________________
должность _______________________________
тел. _________________________
Приложение 59
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на поставку
товаров, выполнение работ и оказание услуг, за исключением
обучения за рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет ________________________
Администратор программ ____________________________
Государственное учреждение _______________________________
Донор
Бенефициар
(государственная
организация,
получившая
(получающая)
несвязанный
грант)
Основание
(соглашения,
меморандумы,
договора, в
рамках которых
осуществлялся
(осуществляется)
проект)
Сумма гранта (в долларах США)
Всего
в т.ч.
освоено на
01.01. ___ г.
в т.ч. освоено за
текущий _____
финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
продолжение таблицы
Наименование
проекта
Цель
проекта
Компоненты
проекта
Место реализации
проекта (область
(город
республиканского
значения,
столица), район
(город областного
значения))
Период реализации
Результаты
реализации
проекта
начало
(число,
месяц, год)
конец
(число,
месяц, год)
8
9
10
11
12
13
14
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Исполнитель
должность _______________________________
тел. _________________________
Приложение 60
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Сведения о предоставленных несвязанных грантах на обучение за
рубежом за _______ год
Республиканский бюджет/местный бюджет ________________________
Администратор программ ____________________________
Государственное учреждение _______________________________
Донор
Бенефициар
(государствен-
ная организа-
ция, получившая
(получающая)
несвязанный
грант)
Наимено-
вание
курса
Количество
участников с
указанием
занимаемой
должности
Период обучения
Место
обучения
(органи-
зация,
город,
страна)
Язык
проведе-
ния
курса
количест-
во
(человек)
долж-
ность
(едини-
ца)
начало
(число,
месяц,
год)
конец
(число,
месяц,
год)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)
Исполнитель
Ф.И.О. ___________________________________
должность _______________________________
тел. _________________________
Приложение 61
к Правилам составления и представления бюджетной заявки
Форма ПУ
Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров
(работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их
распоряжении
Коды
______________
Год                                             |______________|
Вид данных (прогноз)                            |______________|
Функциональная группа                           |______________|
Администратор программ                          |______________|
Государственное учреждение                      |______________|
Программа                                       |______________|
Вид платных
услуг
Поступления
Расходы
Обосно-
вания
Сумма за
истекший
год (тыс.
тенге)
Сумма за
предстоящий
финансовый
год (тыс.
тенге)
Направления
использования
Специфика
Сумма
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/
руководитель государственного учреждения
Главный бухгалтер (нач.ФЭО)

1. ТЭН әзірлеуді талап етпейтін БИЖ қоспағанда, ТЭН болуы;
2. БИЖ ТЭН бойынша экономикалық сараптаманың оң қорытынды, салалық қорытынды;
3. үлгілік жоба;
4. ЖСҚ мемлекеттік сараптаманың нөмірі мен күні, ЖСҚ сараптамасы бойынша құны; ЖСҚ әзірлеудің құны және қаржыландыру көздері.
Қарыз туралы келісімнің болуы (нөмірі мен күні)
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/ мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Ескерту: ** Деректемелерін көрсете отырып "Бюджеттік инвестициялық жобаларды қарау, іріктеу, мониторингі және іске асырылуын бағалау ережесін бекіту туралы" Үкімет қаулысына сәйкес
* Соңғы күнгі есепті деректер"
Бюджеттік өтінімдi жасау және ұсыну
ережесiнің 57-1-қосымшасы
Ескерту. Ереже 57-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2011.12.23 № 651 Бұйрығымен.
нысан
Нысаналы ағымдағы трансферттерді бөлу
Кодтар
Жылы
______________________
__________
|__________|
Функционалдық тобы
______________________
__________
|__________|
Бағдарлама әкімшісі
______________________
__________
|__________|
Мемлекеттік мекеме
______________________
(атауы)
__________
|__________|
__________
|__________|
Бағдарлама
______________________
__________
|__________|
Кіші бағдарлама
______________________
__________
|__________|
Атауы
____ жылғы есеп
Түзетілген жоспар ___ ж.
Жоспар
_____ж.
_____ж.
_____ж.
Өңірдің атауы
Бағыттың атауы* 1
бағыттың атауы**  1-1
бағыттың атауы**  1-2
Бағыттың атауы* 2
бағыттың атауы**  2-1
бағыттың атауы**  2-2
Бағыттың атауы* 3
бағыттың атауы**  3-1
бағыттың атауы**  3-2
* бағыттар бойынша бөлу қажеттілігі болған жағдайда толтырылады
** түрлер бойынша бағыттарды бөлу қажеттілігі болған жағдайда толтырылады
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 58-қосымша
____ жылы алынған және пайдаланылған байланыстырылған
гранттар тізбесі
Республикалық бюджет/жергілікті бюджет __________________
Бағдарламалардың әкімшісі____________________________
Мемлекеттік мекеме _______________________________
Бюджеттік бағдарлама
құрауыштың №
Жобаның (құрауыштың) атауы
Грант беруші
Бенефициар
Грантты ұсыну туралы келісімді жасасу күні, қабылданған заңнамалық және нормативтік кесімдер
Грантты іске асыру кезеңі
Грант сомасы, АҚШ долл.
Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру сомасы, АҚШ долл.
Грант мақсаттары
Грантты іске асыру нәтижелері
Барлығы
соның ішінде 01.01___ж. игерілгені
Барлығы
соның ішінде 01.01__ж. игерілгені
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Жиыны:
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Орындаушы
Аты-жөні, тегі___________________________________
лауазымы_______________________________
тел._________________________
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 59-қосымша
___ жылғы шетелдерде оқытуды қоспағанда, тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге байланыссыз гранттар беру туралы мәліметтер
Республикалық бюджет/жергілікті бюджет ___________________
Бағдарламалардың әкімшісі________________________
Мемлекеттік мекеме _______________________
Донор
Бенефициар (гранталған (алатын) мемлекеттік ұйым)
Негіздеме (жоба жүзеге асырылған (асырылатын) меморандумдар, келісімдер, шарттар)
Грант сомасы (АҚШ доллары)
Жобаның атауы
Жобаның мақсаты
Жобаның құрамдауыштары
Жоба іске асырылатын жер (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана) аудан (облыстық маңызы бар қала)
Барлығы
соның ішінде 01.01 _____ж. игерілгені
оның ішінде ағымдағы ___қаржы жылында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиыны:
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/ мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Орындаушы лауазымы____________________________
тел.______________________
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 60-қосымша
___ жылғы шетелде оқытуға байланыссыз гранттар беру туралы мәліметтер орындауға және қызметтерді көрсетуге байланыссыз гранттар беру туралы мәліметтер
Республикалық бюджет/жергілікті бюджет ____________________
Бағдарламалардың әкімшісі________________________
Мемлекеттік мекеме ____________________
Донор
Бенефициар (гранталған (алатын) мемлекеттік ұйым)
Курстың атауы
Орналасқан лауазымды көрсете отырып, қатысушылардың саны
Оқыту кезеңі
Оқыту орны (ұйым, қала, мемлекет)
Курсты жүргізу тілі
саны (адам)
лауазым (бірлік)
Басталуы (күні, айы, жылы)
аяқталуы (күні, айы, жылы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)
Орындаушы
Аты-жөні, тегі_______________________________
лауазымы_______________________________
тел._________________________
Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну
ережесіне 61-қосымша
АҚ-нысан
Мемлекеттік мекемелердің қарамағында қалатын тауарларды
(жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түсетін түсімдерінің және ақша шығыстарының болжамы
Кодтары
Жылы                                                  _____
Деректердің түрі (болжам)                             _____
Функционалдық топ                                     _____
Бағдарламалардың әкімшісі                             _____
Мемлекеттік мекеме                                    _____
Бағдарлама                                            _____
Ақылы қызметтер түрі
Түсімдер
Шығыстар
Негіз
Өткен жылы сомасы мың теңге
Алдағы қаржы жылына арналған сомасы мың теңге
Пайдаланудың бағыттары
Ерекшелік
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
Орталық атқарушы органының жауапты хатшысы/мемлекеттік мекеме басшысы
Бас бухгалтер (ҚЭБ бастығы)