Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Бородулихинского района
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 марта 2010 года N 25-3-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 15 апреля 2010 года за N 5-8-108. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 11-5-V
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21.12.2012 N 11-5-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях», на основании Постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи» Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Бородулихинского района.
2. Признать утратившими силу решение Бородулихинского районного маслихата от 9 февраля 2009 года № 16-10-IV «Об утверждении Правил предоставления социально защищаемым слоям населения Бородулихинского района жилищной помощи на возмещение затрат приобретенного топлива и оплату жилищно-коммунальных услуг» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-74, опубликовано в районной газете «Пульс района» 13 февраля 2009 года № 7 (6269)), подпункт 3) приложения к решению Бородулихинского районного маслихата от 21 апреля 2009 года № 17-9-IV «О внесении изменений в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 апреля 2009 года № 5-8-87, опубликовано в районной газете «Пульс района» 8 мая 2009 года № 22-23 (6284-6285)), решение от 11 августа 2009 года N 19-3-IV «О внесении изменений в решение от 9 февраля 2009 года N 16-10-IV «Об утверждении Правил предоставления социально защищаемым слоям населения жилищной помощи на возмещение затрат приобретенного топлива и оплату жилищно-коммунальных услуг» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8 сентября 2009 года за N 5-8-94, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 11 сентября 2009 года N 42 (6304)).

Бородулиха ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 17 наурыздағы N 25-3-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 15 сәуірде N 5-8-108 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 11-5-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.12.21 N 11-5-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 97 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 «Тұрғын үй көмегін беру Ережесін бекіту туралы» Қаулысының негізінде Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса берілген Бородулиха ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
2. Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-10-IV «Бородулиха ауданы халқының әлеуметтік қорғалатын тобына сатып алған көмірге шыққан шығындарын өтеу және тұрғын үй - коммуналдық қызметтерге ақы төлеуі үшін тұрғын үй көмегін беру Ережелерін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылғы 10 ақпанда № 5-8-74 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 13 ақпандағы № 7 (6269) санында жарияланған) шешімінің, Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 17-9-IV «Бородулиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде 2009 жылғы 28 сәуірдегі № 5-8-87 санымен тіркелген, аудандық «Аудан тынысы» газетінің 2009 жылғы 8 мамырдағы № 22-23 (6284-6285) санында жарияланған) шешімінің қосымшасындағы 3) тармақшасының, 2009 жылғы 11 тамыздағы № 19-3-ІV «2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-10-ІV «Бородулиха ауданы халқының әлеуметтік қорғалатын тобына сатып алған көмірге шыққан шығындарын өтеу және тұрғын үй–коммуналдық қызметтерге ақы төлеу үшін тұрғын үй көмегін беру ережелерін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылдың 8 қыркүйегіндегі № 5-8-94 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 11 қыркүйектегі № 42 (6304) санында жарияланған)) шешімінің күші жойылды деп есептелсін.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель сессии                                В. Лопатин
Секретарь районного маслихата                      Б. Аргумбаев
Утвержден решением
Бородулихинского районного
маслихата от 17 марта 2010 года
№ 25-3-IV
Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Бородулихинского района
1. Общие положения
1. В правилах оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) Бородулихинского района используются следующие основные понятия:
доля предельно-допустимых расходов - отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи в месяц на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем к совокупному доходу семьи в процентах;
совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных семьей за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
уполномоченный орган - исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения), финансируемый за счет средств местного бюджета, осуществляющий назначение жилищной помощи;
малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые имеют право на жилищную помощь.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).
2. Жилищная помощь является одной из форм адресной социальной помощи населению, которая предоставляется малообеспеченным семьям, постоянно проживающим в данной местности и являющимся собственниками или нанимателями (арендаторами) жилища.
3. Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 9%.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.10.2010 N 31-7-IV (порядок введения в действие см. п.2).
2. Условия предоставления жилищной помощи
4. Жилищная помощь назначается при превышении фактических расходов семьи на оплату содержания жилой площади жилья и потребления коммунальных услуг над долей предельно допустимых затрат на эти цели. При этом фактические расходы семьи учитывается в пределах социальных норм.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
3. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                    В. Лопатин
Аудандық мәслихат хатшысы                          Б. Аргумбаев
Бородулиха аудандық мәслихатының
2010 жылғы 17 наурыздағы
№ 25-3-IV шешімімен
бекітілген
Бородулиха ауданының аз қамтамасыз етілген
отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету
Ережесі
1. Жалпы ережелері
1. Бородулиха ауданының аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету ережесінде келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
шекті жол берілетін шығыстар үлесі – отбасының шекті жол берілетін шығыстарының деңгейі айына күрделі жөндеуге және (немесе) ортақ меншіктегі кондоминиум объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге арналған қаражаттарды жинау жарналарына, коммуналдық қызметтер мен телефонға арналған абонеттік төлемдердің көбеюіне байланысты қызметтерге, телекоммуникация жүйесіне қосылуға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалдама төлемдеріне отбасының жиынтық табысының пайызбен есептегендегі қатысы;
отбасының жиынтық табысы - тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы алған кірістердің жалпы сомасы;
уәкілетті орган – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй көмегін жүзеге асыратын атқарушы органы;
аз қамтамасыз етілген отбасылар (азаматтар) – тұрғын үй көмегіне құқығы бар тұлғалар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
2. Тұрғын үй көмегі - сол жерде тұрақты тұратын және тұрғын үйдің иелері немесе оның жалдаушысы (жалгерлері) болып табылатын азаматтарға (отбасыларға) көрсетілетін атаулы әлеуметтік көмектің бір түрі болып табылады.
3. Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметті тұтыну ақысының рұқсат етілген шекті шығын үлесі отбасының жиынтық табысының 9 пайызы (%) мөлшерінде белгіленеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 31-7-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
2. Тұрғын үй көмегін беру шарттары
4. Тұрғын үй көмегі отбасының тұрғын ауданды ұстау мен коммуналдық қызметтерді тұтынуға ақы төлеудің нақты шығындары, осы мақсаттарға шекті жол берілетін шығыстар үлесінен артқанда тағайындалады. Сондағы отбасының нақты шығындары әлеуметтік нормалардың шегінде есепке алынады.

5. Жилищная помощь оказывается малообеспеченным семьям, проживающим в частном домостроении с местным отоплением, один раз год, в коммунальных квартирах поквартально.
6. Не имеют права на получение жилищной помощи семьи:
1) имеющие на праве собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в наем;
2) имеющие в составе трудоспособных лиц, которые не работают, не учатся, не служат в армии и не зарегистрированы в уполномоченном органе по вопросам занятости, за исключением:
- лиц, осуществляющих уход за инвалидами первой и второй групп, детьми-инвалидами в возрасте до 18 лет, лицами старше восьмидесяти лет;
- матерей, занятых воспитанием ребенка в возрасте до трех лет, а также занятых воспитанием четырех и более несовершеннолетних детей.
3) имеющие в составе лиц, состоящих в законном браке, которые не знают (не указывают) местонахождение супруга и не обращались по этому вопросу в правоохранительные органы.
4) если родители разведены и не подали иск о взыскании алиментов на проживающих с ними детей.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.06.2011 N 36-8-IV (порядок введения в действие см. п.2)
6-1. Если собственник или наниматель жилого дома находится в местах лишения свободы, либо изоляторе временного содержания; на излечении в туберкулезном, психоневрологическом диспансерах (стационарах), жилищная помощь предоставляется вместе проживающим близким родственникам (женам (мужьям), родителям, детям, усыновителям, усыновленным, полнородным и неполнородным братьям и сестрам, дедушкам, бабушкам, внукам).
Сноска. Пункт 6 дополнен подпунктом 6-1 в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.12.2010 N 33-9-IV (порядок введения в действие см. п.2)
7. Семьи, в которых безработные члены семьи без уважительных причин отказались от предложенной работы или трудоустройства, самовольно прекратившие участие в общественных работах, обучение или переобучение, теряют право на получение жилищной помощи на шесть месяцев.
8. Для назначения жилищной помощи гражданин (семья) обращается в уполномоченный орган с заявлением и представляет следующие документы:
копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи;
счет о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума;
счет о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления объекта кондоминиума, на основании сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией), утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления объекта кондоминиума;
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию - счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, предъявленный местным исполнительным органом.

5. Тұрғын үй көмегі - жергілікті жылыту орталығынан жылытылатын жеке меншік үй жайларда тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларына жылына бір рет, коммуналдық пәтерлерде тұратындарға тоқсан бойынша беріледі.
6. Тұрғын үй көмегін алуға келесі отбасылардың құқылары жоқ:
1) жеке меншігінде бір бірліктен артық үй-жайы (пәтер, үй) бар немесе тұрғын үй-жайды жалға беретіндердің;
2) отбасы құрамында жұмыс істемейтін, оқу оқымайтын, әскер қатарында жоқ, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жұмысқа жарамды адамдары бар отбасы; келесі тұлғаларды қоспағанда:
- бірінші, екінші топтағы мүгедектер және 18 жасқа дейінгі мүгедек балалардың, сексен жастан асқандардың күтімімен айналысатындар;
- үш жасқа дейінгі бала тәрбиесімен айналысатын аналар; сонымен қатар төрт немесе одан да көп кәмелеттік жасқа толмаған бала тәрбиесімен айналысатындардан басқа;
3) отбасы құрамында заңды некеде тұратын адам бар болса, бірақ зайыбының қазіргі тұрғылықты жерін білмегендердің (көрсетпесе) және құқық қорғау органдарына бұл туралы мәлімдемегендердің;
4) егер ата-аналары ажырасқан болса, өздерімен бірге тұратын балаларына алимент өндіру туралы өтініш бермегендердің тұрғын үй көмегін алу құқықтары жоқ.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы мәслихатының 2011.06.13 N 36-8-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
6-1. Егер тұрғын үйдің иесі немесе жалға алушысы бас бостандығынан айыру орындарында немесе уақытша ұстау изоляторында болса; туберкулез немесе психоневрологиялық диспансерлерде (стационарларда) емделіп жатса тұрғын үй көмегі бірге тұратын жақын туыстарына (әйеліне (күйеуіне), ата-анасына, балаларына, асырап алушыларына, асырап алғандарына, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы–інілер мен апалы–сіңілілеріне (аға-қарындастар), атасына, әжесіне, немерелеріне) тағайындалады.
Ескерту. 6-тармақ 6-1 тармақшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.12.28 N 33-9-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
7. Ұсынылған жұмыстан немесе жұмысқа орналасудан себепсіз бас тартқан және өз еркімен қоғамдық жұмысқа қатысуды, оқуды немесе қайта оқуды тоқтатқан жұмыссыздар тұрғын үй көмегін алу құқығынан алты айға дейін айырылады.
8. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін азамат (отбасы) уәкілетті органға арыз жазады және келесі құжаттарды тапсырады:
- жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
- тұрғын үй құқығын растайтын құжаттың көшірмесі;
- азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
- отбасының табысын растайтын құжаттың көшірмесі;
- ортақ меншіктегі кондоминиум объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге жұмсалған мақсатты жарналардың көлемі туралы есеп;
- кондоминиум объектілері басқару органы ұсынған, осы органның басшысы қол қойып, растаған және пәтерлерді жалға берушілер мен меншік иелерінің ортақ жиналысында бекітілген, жергілікті атқарушы органмен (тұрғын үй инспекциясымен) келісілген, ортақ меншіктегі кондоминиум объектілеріне жекелей күрделі жөндеу жүргізуге арналған смета шығыстарының негізінде ортақ меншіктегі кондоминиум объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге арналған қаражаттарды жинау жарналарының ай сайынғы көлемі туралы есеп;
- коммуналдық қызметті пайдалануға арналған есеп;
- телекомуникация қызметі үшін төленген түбіртек-есеп немесе байланыс қызметін көрсету келісім шартының көшірмесі;
- жергілікті атқарушы орган ұсынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемінің көлемі туралы есеп.

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).
9. Получатели жилищной помощи ежеквартально представляют документы, подтверждающие доходы семьи, справки по коммунальным услугам за квартал, предшествующий кварталу обращения, согласно пункту 8 Правил.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).
10. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченным органом составляется анкета - заявление от владельца дома на семью. Анкета - заявление подписывается представителем семьи или лицом, выступающим от имени семьи и представителем уполномоченного органа.
11. Основанием для предоставления жилищной помощи является решение уполномоченного органа.
12. Расходы по электроснабжению, газоснабжению, канализации, теплоснабжению, мусороудалению, водоснабжению и эксплуатации жилья, учитываются по справкам (квитанциям) о коммунальных услугах средне за квартал, предшествующий кварталу обращения. Расходы по теплоснабжению, водоснабжению, канализации, мусороудалению, берутся по тарифам услугодателей.
12-1. Размер компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций малообеспеченным гражданам определить как разница между действующей абонентской платой и абонентской платой, действовавшей в сентябре 2004 года.
Сноска. Раздел 2 дополнен пунктом 12-1 в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.02.2012 N 2-3-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
13. В случае отсутствия в домах централизованного отопления, размер оплаты за отопление и горячее водоснабжение рассчитывается из начисленной суммы за электроэнергию согласно социальным нормам.
14. С целью поддержки одиноко проживающих пенсионеров, инвалидов, совместно проживающих одиноких пенсионеров, совместно проживающих пенсионера и инвалида и одиноко проживающих супружеских (семейных) пар пенсионеров и семей инвалидов, а также семей, в состав которых входят круглые сироты, при определении права и расчете жилищной помощи доход корректируется (вычитается) на два расчетных месячных показателя, установленного на соответствующий период времени законодательным актом Республики Казахстан.
14-1. Если семья имеет среднедушевой доход ниже размера черты бедности, то совокупный доход при определении жилищной помощи на оплату содержания жилья и жилищно-коммунальных услуг корректируется (вычитается) на один месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий период времени законодательным актом Республики Казахстан.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
9. Ереженің 8-тармағына сәйкес тұрғын үй көмегін алушылар өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсанға отбасының табысын растайтын құжаттарды, коммуналдық қызметтер жөніндегі анықтамаларды әр тоқсан сайын тапсырады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз)
10. Тапсырылған құжатттарды тексеру қорытындысы бойынша үй иегерінен отбасына сауалнама - өтініш толтырылады. Сауалнама - өтінішке отбасы өкілінің немесе отбасының атынан келіп отырған тұлғаның және уәкілетті орган өкілінің қолы қойылады.
11. Уәкілетті органның шешімі тұрғын үй көмегін тағайындаудың негізі болып табылады.
12. Электр жүйесімен, газбен, канализациямен, жылумен, қоқыс шығару, су құбырымен қамтамасыз ету және үй-жайды ұстау шығындары коммуналдық қызметтер туралы анықтамалар (түбіртектер) бойынша өтініш жасағанның алдыңдағы тоқсандағы орташа есеппен есептеледі. Электр жүйесмен, газбен, канализациямен, жылумен, қоқыс шығару, су құбырымен қамтамасыз ету қызмет көрсетушілердің тарифтері бойынша алынады.
12-1. Аз қамтамасыз етілген азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің мөлшері қолданыстағы абоненттік төлемақы мен 2004 жылғы қыркүйекте қолданылған абоненттік төлемақы арасындағы айырма ретінде анықталсын.
Ескерту. 2-бөлім 12-1-тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы мәслихатының 2012.02.09 N 2-3-V шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
13. Үйде орталықтандырылған жылу жүйесі болмаған жағдайда жылу және ыстық су ақыларының мөлшері электроэнергияға есептелген сомадан әлеуметтік нормаға сәйке есептеледі.
14. Жалғыз басты зейнеткерлерді, мүгедектерді, бірге тұратын жалғыз басты зейнеткерлерді, бірге тұратын зейнеткер мен мүгедекті және жалғыз тұратын ерлі-зайыпты зейнеткерлерді және мүгедектердің отбасыларын, сондай-ақ құрамында жетім балалары бар отбасыларды қолдау мақсатында, тұрғын үй көмегін есептегенде және құқығын анықтаған кезде, олардың табыстары Қазақстан Республикасының сол уақыт кезеңіне сәйкес бекітілген заңнамалық актілерімен екі айлық есептік көрсеткішке түзетіледі (шегеріледі).
14-1. Егер отбасының жан басына шаққандағы табысы кедейлік шегі мөлшерінен төмен болса, онда Қазақстан Республикасының сол уақыт кезеңіне сәйкес бекітілген заңнамалық актілерімен, тұрғын үйді ұстауға және тұрғын-үй коммуналдық қызметке ақы төлеуге тұрғын үй көмегін анықтау кезінде жиынтық табыс бір айлық есептік көрсеткішке түзетіледі (шегеріледі).

Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.10.2010 N 31-7-IV (порядок введение в действие см. п.2)
15. Семьям, претендующим на назначение жилищной помощи, при начислении в расчет принимаются следующие ограничения:
1) заявитель находится в законном браке, но супруг не прописан по данному адресу - учитываются доходы обоих супругов и жилищная помощь назначается по адресу ходатайствующего о жилищной помощи супруга;
2) у заявителя прописан ребенок до 18 лет, родители которого прописаны в другом месте - ходатайствующий должен представить также справку о доходах родителей ребенка.
16. Жилищная помощь назначается с месяца, в котором подано заявление со всеми необходимыми документами. При возникновении права на получение жилищной помощи за неполный месяц, жилищная помощь назначается с месяца, последующего за месяцем, в котором возникло право. Документы для назначения жилищной помощи принимаются до 25 числа последнего месяца текущего квартала.
17. Получатели жилищной помощи должны в течение 10 дней информировать уполномоченный орган о любых изменениях, влияющих на право назначения и размер получаемого пособия.
3. Размер жилищной помощи
18. Размер жилищной помощи рассчитывается как разница между фактическим платежом собственника (нанимателя) за содержание жилья и потребление коммунальных услуг в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами, и предельно допустимым уровнем расходов данной семьи на эти цели.
Формула для определения размера жилищной помощи:
П = МСПЖ – (t х д),
где П – размер жилищной помощи
МСПЖ – максимальная социальная плата за жилье
t – норматив расхода на оплату жилья (=11%)
д – совокупный доход семьи
4. Нормативы содержания жилища и
потребления коммунальных услуг
19. При расчете размера жилищной помощи учитываются следующие нормы:
1) нормы площади:
для одиноко проживающих граждан - 30 кв. м;
для семьи из 2-х человек - 30 кв. м
для семьи из 3-х и более человек - по 15 кв. м. на каждого, но не более 38,52 кв. м;
2) нормы расхода газа:
- для семей, проживающих в домах с центральным газоснабжением – 5,5 кг. на человека в месяц
- для семей проживающих в частных домостроениях – 1 баллон в месяц.
3) нормы потребления электроэнергии:
- при проживании 1 человека – 72 кВт
- при проживании 2-х человек – 114 кВт
- при проживании 3-х и более человек – 50 кВт на каждого.
Нормы расхода и их тарифы по водоснабжению, теплоснабжению, мусороудалению, расходов на содержание жилья предоставляются услугодателями.

Ескерту. Ереже 14-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.10.28 N 31-7-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
15. Тұрғын үй көмегіне үміткер отбасыларына тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде келесі шектеулер есепке алынады:
1) өтініш беруші заңды некеде болса, бірақ зайыбы сол мекен - жай бойынша тіркелмеген болса, ерлі - зайыптылардың екеуінің де табыстары есептеледі және жәрдемақы өтініш берушінің мекен - жайы бойынша тағайындалады.
2) өтініш берушінің үйінде 18 жасқа дейінгі бала тіркелген болса, ал ата-анасы басқа мекен - жайда тіркелсе, онда өтініш беруші ол баланың ата-анасының табыстары туралы анықтама тапсыруы қажет;
16. Тұрғын үй көмегі барлық қажетті құжаттарымен өтініш берген айдан бастап тағайындалады. Толық емес айға тұрғын үй көмегін алу құқығы туындаған кезде, тұрғын үй көмегі сол айдан кейінгі айдан бастап тағайындалады. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін құжаттар ағымдағы тоқсанның соңғы айының 25-жұлдызына дейін қабылданады.
17. Тұрғын үй көмегін алушылар 10 күн ішінде алынатын жәрдемақының мөлшеріне және тағайындау құқығына әсер ететін кез-келген өзгерістер туралы уәкілетті органға хабарлауы тиіс.
3. Тұрғын үй көмегінің мөлшері
18. Тұрғын үй көмегінің мөлшері меншік иесінің (жалгердің) өтемдік шараларымен қамтамасыз етілетін нормалар шегінде тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді тұтынғаны үшін төленген нақты және отбасының осы мақсаттарға арналған рұқсат етілген шекті шығындар мөлшері арасындағы айырымы ретінде есептеледі.
Тұрғын үй көмегінің мөлшерін белгілеу формуласы:
П = ТҮТЕЖӘТ - (t x д)
П - тұрғын үй көмегінің мөлшері
ТҮТЕЖӘТ - тұрғын үйге төленетін ең жоғарғы әлеуметтік төлем
t - тұрғын үй төлемінің нормативтік шығыны (= 11%)
д - отбасының жиынтық табысы.
4. Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық
қызметтерді пайдалану нормативтері
19. Тұрғын үй көмегін есептеу кезінде келесі әлеуметтік норма қолданылады:
1) аудан нормасы:
- жалғыз тұратын азаматтар үшін – 30 ш.м.
- екі адамнан тұратын отбасылар үшін – 30 ш.м.
- үш немесе одан да көп адамдардан тұратын отбасылар үшін - әр адамға 15 ш.м., бірақ 38.52 ш.м. аспауы керек.
2) көгілдір отын шығындарының нормасы:
- көгілдір отынмен қамтамасыз етілген үйлерде тұратын отбасылар үшін – айына бір адамға 5,5 кг.
- жер үй құрылыстарында тұратын отбасылар үшін – айына бір баллон.
3) электр энергиясы жүйесін пайдалану нормасы:
- 1 адам тұрса – 72 кВт
- 2 адам тұрса – 114 кВт
- 3 және одан да көп адам тұрса - әр адамға 50 кВт
Тұрғын үйді қамтамасыз етуге қажетті су, жылу, қоқыс шығару шығыстарын пайдалану нормалары мен тарифтерін қызмет көрсететіндер ұсынады.

5. Исчисление совокупного дохода граждан
(семьи), претендующих на получение жилищной помощи
20. При исчислении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов членов семьи на момент подачи заявления, кроме:
1) государственной адресной социальной помощи;
2) государственного пособия на детей до 18 лет;
3) жилищной помощи;
4) единовременного пособия на погребение;
5) единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка;
6) благотворительной помощи в денежном и натуральном выражении, оказанной в расчетном периоде в общей сумме ниже установленной величины прожиточного минимума;
7) материальной помощи на открытие собственного дела или развитие личного подсобного хозяйства;
8) помощи, оказанной семье в целях возмещения ущерба, причиненного их здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций, социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов;
9) единовременная денежная компенсация пострадавшим вследствие испытаний на Семипалатинском ядерном испытательном полигоне;
10) бесплатного питания и помощи, оказываемой в организациях образования в соответствии с законодательством об образовании;
11) в доходы опекунов не включаются доходы опекаемых.
21. При начислении жилищной помощи семьям, имеющим в своем составе студентов, обучающихся на договорной основе очной формы обучении в высших и средних специальных учебных заведениях, совокупный доход семьи не может быть меньше размера ежемесячной оплаты за обучение.
22. Совокупный доход семьи исчисляется без учета алиментов в случаях, когда плательщик:
1) не работает и имеет задолженность по выплате алиментов или местонахождение его неизвестно;
2) находится в местах лишения свободы либо изоляторе временного содержания;
3) находится на излечении либо на учете в туберкулезном, психоневрологическом диспансерах (стационарах), лечебно-трудовом профилактории (ЛТП);
4) выбыл на постоянное место жительства в государства, с которыми Республика Казахстан не имеет соответствующего соглашения.
Сноска. Пункт 22 в редакции решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.06.2011 N 36-8-IV (порядок введение в действие см. п.2)
23. В составе семьи следует учитывать лиц, зарегистрированных в соответствии с действующим законодательством, по постоянному месту жительства органами юстиции. Совокупный доход исчисляется путем суммирования доходов всех членов семьи и других лиц, зарегистрированных по данному адресу, за квартал, предшествующий кварталу обращения.
24. При единовременном получении дохода, причитающегося к выплате более чем за один квартал, в совокупном доходе учитывается сумма дохода в размере, полученном от деления всей суммы дохода на количество месяцев, за которые он был получен, и умноженном на три месяца.

5. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер
азаматтардың (отбасылардың) жиынтық табысын есептеу
20. Отбасының жиынтық табыстарын есептегенде табыстардың келесі түрлерінен басқа барлық түрлері есептеледі:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;
2) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы;
3) тұрғын үй көмегі;
4) қайтыс болған адамды жерлеуге төленетін бір жолғы жәрдемақы;
5) бала тууына байланысты төленетін бір жолғы мемлекеттік жәрдемақы;
6) есептік кезеңдегі белгіленген жалпы күн көріс сомсы мөлшерінен төмен ақшалай және заттай қайрымдылық көмек көрсету;
7) жеке ісін немесе қосымша шаруашылықты дамытуға материалдық көмек;
8) кездейсоқ жағдайлар салдарынан отбасы адамдарының денсаулықтарына және мүліктеріне келтірілген шығынды өтеу мақсатында отбасына көрсетілген көмек, жергілікті өкілетті органдарының шешімдерімен жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік төлемдер;
9) Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге бір жолғы ақшалай өтемақы;
10) білім беру туралы заңнамаға сәйкес білім беру ұйымдарында көрсетілетін тегін тамақ және көмек;
11) асырап алушылардың табыстары асырап алынушылардың табыстарына қосылмайды.
21. Отбасы құрамында жоғары және арнаулы орта оқу орындарының күндізгі нысанында шарт негізінде оқитын студенттері бар отбасыларына тұрғын үй көмегін есептеу кезінде, оқуға ай сайын төленетін ақы мөлшері отбасының жиынтық табысынан кем болмауы тиіс.
22. Отбасының жиынтық табысын есептеу кезінде келесі жағдайларда алименттер есептелмейді:
1) жұмыс істемесе және алименттер төлеу бойынша қарыздары болса немесе тұрғылықты жері белгісіз болса;
2) бас бостандығынан айыру орындарында немесе уақытша ұстау изоляторында болса;
3) туберкулез, психоневрологиялық диспансерлерде (стационарларда), емделу-еңбек профилакторияларында (ЕЕП) емделіп жатса немесе есепте болса;
4) Қазақстан Республикасымен тиісті келісімі жоқ мемлекеттерге үнемі тұруға кеткен жағдайларда.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы мәслихатының 2011.06.13 N 36-8-IV шешімімен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
23. Әділет органдарымен тұрақты тұрғылықты жерлері бойынша қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген тұлғалар отбасы құрамында есептеледі. Отбасының жиынтық табыстары өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы отбасының барлық мүшелерінің және осы мекен-жай бойынша тіркелген басқа да адамдардың табыстарын қосу жолымен есептеледі.
24. Бір тоқсаннан көп мерзімге төленетін бір жолғы төлем алған кезде, жиынтық табыста алынған барлық табыс сомасын алынған айлар санына бөліп және 3 айға көбейтілген табыстың жиыны есепке алынады.

25. Для жителей сельской местности доход от личного подсобного хозяйства учитывается: при наличии огорода и птицы (утки, куры, гуси – продуктивного возраста) в размере пяти месячных расчетных показателей; при наличии одной головы продуктивного скота в размере семи месячных расчетных показателей; при наличии двух, трех голов продуктивного скота в размере десяти месячных расчетных показателей; при наличии четырех и более голов продуктивного скота в размере пятнадцати месячных расчетных показателей в квартал.
6. Предоставление жилищной помощи малообеспеченным
семьям (гражданам), проживающим в частных
домостроениях с местным отоплением
26. Жилищная помощь малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в частном домостроении с местным отоплением, предоставляется собственникам жилого дома, нанимателям – при наличии договора - аренды жилья.
27. Для расчета жилищной помощи семьям, проживающим в частных домостроениях с местным отоплением, учитывать социальную норму расхода угля на 1 квадратный метр жилой площади жилого домостроения 129,8 кг, но не более 5000 кг на дом.
28. Для расчета стоимости угля использовать средние цены по городу, предоставляемые областным управлением статистики и информации по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи (март, июнь, сентябрь, декабрь).
29. Норму расхода и стоимость другого вида топлива, используемого для местного отопления частного домостроения, при расчете жилищной помощи считать эквивалентной норме расхода и стоимости угля.
30. В связи с сезонностью закупки угля, всю социальную норму расхода угля на жилой дом (стоимость угля) при начислении жилищной помощи учитывать единовременно за три месяца в квартал обращения.
31. При начислении жилищной помощи средний доход семьи, проживающей в частном домостроении, рассчитывать за квартал, предшествующий кварталу обращения.
32. При наличии нескольких собственников одного дома жилищная помощь назначается каждому собственнику (семье), при этом стоимость социальной нормы угля на дом делится пропорционально занимаемой площади каждой семьей.
7. Финансирование и выплата жилищной помощи
33. Жилищная помощь оказывается за счет средств районного бюджета и устанавливается в виде денежных выплат.
34. Выплата жилищной помощи осуществляется через банки второго уровня (далее соответствующие банки) путем зачисления на счета по вкладам граждан. Порядок и условия выплаты жилищной помощи определяются агентским соглашением, заключенным между государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО» и соответствующими банками.

25. Ауылдық жерлерде тұратындар үшін қосалқы шаруашылықтан түскен табыс: бақша мен құс (өнім беретін тауықтар, үйректер, қаздар) болған жағдайда бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде; өнім беретін бір бас мал болған жағдайда жеті айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде; өнім беретін екі, үш бас мал болған жағдайда он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде; өнім беретін төрт және одан да көп бас мал болған жағдайда он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
6. Жергілікті жылу жүйесімен жылытылатын жеке меншік
үй-жайларда тұратын аз қамтамасыз етілген
отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін беру тәртібі
26. Жергілікті жылу жүйесімен жылытылатын жеке меншік үй - жайларда тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларына (азаматтарға) арналған тұрғын үй көмегі тұрғын үйдің меншік иесіне, егер тұрғын үйді жалға алу шарты болса жалдаушыларға беріледі.
27. Жергілікті жылу жүйесімен жылытылатын, жеке меншік үй-жайларда тұратын отбасыларға тұрғын үй көмегін есептеген кезде тұрғын үй-жайдың тұрғын ауданының 1 шаршы метріне 129,8 кг, алайда бір үйге 5000 кг. мөлшерінен аспайтын көмір шығынының әлеуметтік нормасы есептеледі.
28. Көмір құнын есептеу үшін қала бойынша облыстық статистика басқармасы ұсынған орташа баға және тұрғын үй көмегін есептеген тоқсанның алдындағы тоқсанның соңғы айындағы жағдаймен алынған ақпарат қолданылады (наурыз, маусым, қыркүйек, желтоқсан).
29. Жергілікті жылу жүйесімен жылытылатын жеке меншік үй құрылыстарында қолданылатын басқа отын түрлерінің құны мен шығын нормасы, тұрғын үй көмегін есептегенде көмірдің құны мен шығын нормасына балама ретінде есептеледі.
30. Көмір сатып алудың маусымдылығына байланысты тұрғын үй көмегін есептеген кезде тұрғын үйге арналған көмір шығынының барлық әлеуметтік нормасы өтініш берілген тоқсандағы үш ай үшін бір рет есептеледі.
31. Тұрғын үй көмегін есептеген кезде жеке меншік үй құрылысында тұратын отбасының орташа табысы өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсанға есептеледі.
32. Бір үйдің бірнеше иесі болған жағдайда, онда тұрғын үй көмегі әр үй иесіне (отбасына) тағайындалады, сонымен қатар бір үйге әлеуметтік көмір нормасы әр отбасына алып отырған ауданына байланысты сайма - сай бөлінеді.
7. Тұрғын үй көмегін қаржыландыру және төлеу
33. Тұрғын үй көмегі аудандық бюджет қаражаттарының есебінен беріледі және ақшалай төлем түрінде белгіленеді.
34. Тұрғын үй көмегінің төлемі осы мақсаттарға жергілікті бюджеттен бөлінген қаржаттар есебінен азаматтардың салымы бойынша шоттарына есептеу жолымен екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі тиісті банктер) арқылы жүргізіледі. Тұрғын үй көмегі төлемінің тәртібі мен шарты «ШҚО Бородулиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі және тиісті банктер арасында жасалған агенттік келісімімен белгіленеді.

35. исключен - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).
Приложение № 1 к решению
Бородулихинского районного
маслихата от 17 марта 2010 года
№ 25-3-IV
Заявление на предоставление жилищной помощи
Сноска. Наименование приложения № 1 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).
на ________ квартал 201__ года                Рег. № _____
____________________________
наименование жилищной помощи
1. СВЕДЕНИЯ О СЕМЬЕ
Ф.И.О. ________________________________________
Домашний адрес ________________________________
Акт, договор приватизации, ордер ____________________
Телефон ________________________________________
Укажите, пожалуйста, данные о главе семьи и других ее членах, проживающих в данной квартире.
№ п/п
Отношение к главе семьи
год рождения
№ паспорта
свидетельства о рождении
род занятий/пенсионер,
БР, предприниматель,
учащийся
1
2
3
4
5
Дополнительные сведения о доходах:
1. Доход от личного подсобного хозяйства _________________________
2. Доход от предпринимательской деятельности/справка с налогового управления________________________________________________________
3. Сведения о получаемых алиментах _______________________________
2. ОСНОВНЫЕ СВЕДЕНИЯ О ЗАНИМАЕМОМ ЖИЛЬЕ
Общая площадь _______ м2, кол-во комнат ___________
ДА         НЕТ
______   ______ Сдается ли жилье/ квартира, комната/ в наем, аренду?
______   ______ Имеется ли в собственности более одной единицы жилья?
Имеет ли семья скидки по квартирной плате или оплате ком. услуг, вследствие права на льготы по оплате? Удостоверение на льготы № ____ от __________
3. Сведения о предоставленных коммунальных услугах
______________ газ
______________ эл. энергия
4. Дополнительные сведения ______________________________________
5. Ответственность
Подтверждаю, что сведения, поданные в заявлении о составе и имуществе семьи, доходах членов семьи являются полными и точными. В случае предоставления ложных сведений согласна (ен) понести ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан. А также сознаю, что предоставление ложных сведений повлечет за собой прекращение выплаты жилищной помощи.
Дата ______________
Подпись ___________
количество принятых документов _____________________
специалист _________________________
Дата __________
Подпись _______
количество принятых документов _________________
специалист _____________________
Приложение № 2 к решению
Бородулихинского районного

35. алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
Бородулиха аудандық мәслихатының
2010 жылғы 17 наурыздағы
№ 25-3-IV шешіміне
№ 1 қосымша
Тұрғын үй көмегін алуға арыз
Ескерту. 1-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
201__ жылы ___ тоқсанда               Тіркеу № __________
_______________________________________
Тұрғын үй көмегін ұсыну ұйымының атауы
1. ОТБАСЫ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ:
Т.А.Ә. ________________________
Мекенжайы _____________________
Акт, шарт, жекешеліндіру, ордер _________________________
Телефон _______________________
Осы пәтерде тұратын отағасы және басқа отбасы мүшелері туралы деректер жазуыңызды өтінеміз
№ р/р
Отағасына туыстық қатынасы
Туған жылы
Жеке куәлігінің,
туу туралы куәлігінің нөмірі
әлеуметтік жағдайы/ зейнеткер,
жұмыссыз, кәсіпкер, оқушы
1
2
3
4
5
6
Табыстар туралы қосымша мәлімет:
1. Жеке қосалқы шаруашылықтан түсетін табыс__________________
2. Кәсіпкерліктен түсетін табыс/салық басқармасынан анықтама ___________________________________________________________________
3. Алатын алименттер туралы мәлімет _________________________
2. ТҰРАТЫН ҮЙ-ЖАЙЫ ТУРАЛЫ НЕГІЗГІ МӘЛІМЕТ
Жалпы ауданы ______ м2, бөлме саны ____________
ИӘ        ЖОҚ
___________  _________ Үй жай/пәтер, бөлме/жалға берілеме?
___________  _________ Жеке меншігіңізде бір үйден артық үй барма?
Үй-жайға ақы төлеуде иеленген жеңілдіктер құқығы салдарынан пәтерге немесе коммуналдық  қызметтерге ақы төлеу бойынша отбасы жеңілдіктерге иеме? Жеңілдікке куәлік №_______ берілген күні ______
3. Тапсырылған коммуналдық қызметтер туралы мәлімет
_________________ газ
_________________ эл.энергия
4. Қосымша мәлімет ________________________________________________
5. Жауапкершілік
Өтініште көрсетілген отбасы құрамы және мүлкі, отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтердің толық және нақты екендігін растаймын. Жалған мәліметтер берген жағдайда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікке тартылуға келісемін. Сонымен қатар жалған мәліметтер берілген жағдайда тұрғын үй көмегі төлемінің тоқтатылатындығын мойындаймын
Күні __________
Қолы __________
қабылданған құжаттар саны ___________________
маман _______________________________________
Күні __________
Қолы __________
қабылданған құжаттар саны ___________________
маман _______________________________________
Бородулиха аудандық мәслихатының

маслихата от 17 марта 2010 года
№ 25-3-IV
А К Т
о наличии приобретенного угля
Сноска. Приложение 2 исключено решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 09.06.2010 N 28-4-IV (порядок введения в действие см. п.2).

2010 жылғы 17 наурыздағы
№ 25-3-IV шешіміне
№ 2 қосымша
САТЫП АЛҒАН КӨМІР ТУРАЛЫ
АКТ
Ескерту. 2-қосымша алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.06.09 N 28-4-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен