О социальной помощи отдельным категориям граждан Иртышского района на 2011 год
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 11 апреля 2011 года N 168/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Иртышского района Павлодарской области 22 мая 2011 года N 12-7-119. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 19 марта 2012 года N 95/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 19.03.2012 N 95/1.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктом 3) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Постановлением  Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", решением Иртышского районного маслихата (XXXII сессия, IV созыв) от 22 декабря 2010 года N 196-32-4 "О районном бюджете на 2011 – 2013 годы", в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить состав комиссии по назначению социальной помощи отдельным категориям граждан Иртышского района (далее – Комиссия), согласно приложению к настоящему постановлению.
Заседания Комиссии проводить ежемесячно.
2. Определить категории граждан, имеющие право на социальную выплату:
1) все граждане, проживающие на территории Иртышского района независимо от дохода - на обмен документов и проведение документирования - единовременная социальная помощь;
2) малообеспеченные граждане, нуждающиеся в лечении: онкологических заболеваний и лица, страдающие синдромом приобретенного иммунодефицита, независимо от дохода - единовременная социальная помощь;
граждане, с хроническими формами заболевания, со средне-душевым доходом ниже продовольственной корзины - единовременная социальная помощь;
3) одинокие престарелые, обслуживаемые отделением социальной помощи на дому, малообеспеченные граждане из числа получателей государственной адресной социальной помощи (далее - ГАСП) и получателей государственных детских пособий из числа многодетных семей (далее - ГДП) - единовременная социальная помощь на подписку районных газет "Иртыш" и "Ертiс нұры", областных газет "Сарыарқа самалы" и "Звезда прииртышья";

2011 жылға арналған Ертіс ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі N 168/2 қаулысы. Павлодар облысы Ертіс ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 22 мамырда N 12-7-119 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 19 наурыздағы N 95/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2012.03.19 N 95/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11 бабы 2 тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысына, Ертіс аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы (IV сайланған XXХIІ сессиясы,) "Ертіс ауданының 2011 - 2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" N 196-32-4 шешіміне сәйкес, азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ертіс ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы комиссияның құрамы (бұдан әрі - Комиссия) осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін:
Комиссия отырысы ай сайын өткізілсін.
2. Әлеуметтік төлемді алуға құқылы азаматтар санаттары белгіленсін:
1) табысына тәуелді емес Ертіс ауданы аумағында тұратын, барлық азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек - құжаттарды ауыстыру мен құжаттауды жүргізу;
2) емделуді қажет ететін аз қамтамасыз етілген азаматтарға: табысына тәуелді емес, онкологиялық аурулары мен жұқтырылған қорғаныш тапшылығынан азап шеккен тұлғаларға - біржолғы әлеуметтік көмек;
орта есеппен жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен, созылмалы ауру түрімен ауыратын азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек;
3) үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшенің қызметімен пайдаланатын жалғызілікті қарттарға, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар (бұдан әрі - МАӘК) ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтарға және көпбалалы отбасылар ішінен мемлекеттік балалар жәрдемақысын (бұдан әрі - МБЖ) алушыларға "Ертіс нұры" мен "Иртыш" аудандық газеттеріне, "Сарыарқа самалы" мен "Звезда прииртышья" облыс газеттеріне жазылуға біржолғы әлеуметтік көмек;

4) приравненные к участникам войны, вдовы погибших воинов, одинокие, одиноко проживающие пенсионеры - к знаменательным датам и праздничным дням: Новый год, 8 Марта, Наурыз Мейрамы, День пожилых, День Независимости;
5) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа" и "Кумiс алқа", имеющие 4-х и более детей - к 8 марта;
6) многодетные матери, награждаемые подвесками "Алтын алқа" и "Кумiс алқа" - единовременная социальная помощь;
7) малообеспеченные семьи, имеющие несовершеннолетних детей, сироты, дети-инвалиды - к Новому году, Дню защиты детей и Дню инвалидов;
8) выпускники средних школ из семей - получателей адресной социальной помощи, малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей - единовременная социальная выплата на обучение в высших учебных заведениях (далее – ВУЗ) за 1-ый, 2-ой, 3-ый,4-ый, 5-ый и 6-ой курс обучения, ежемесячная оплата за проживание, питание и проезд к месту жительства, оплата на период прохождения интернатуры;
9) студенты из малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей, обучающиеся в средних профессиональных учебных заведениях (далее - СПУЗ) для оплаты обучения на период 2011 - 2012 учебный год, ежемесячная оплата за проживание, питание и проезд к месту жительства;
10) инвалиды и участники Великой Отечественной войны (далее - ВОВ):
ежемесячная помощь на приобретение лекарства;
на подарочные наборы от акима района - ко Дню Победы;
единовременная социальная выплата на ремонт жилья;
ежемесячная помощь на коммунальные услуги и услуги телефонной связи;
на оплату проезда до областного центра и обратно один раз в год, согласно справки товарищества с ограниченной ответственностью "Иртышское пассажирское автотранспортное предприятие" (далее - ТОО "Иртышское ПАТП"), независимо от наличия проездных билетов;
к праздничным дням, юбилейным и знаменательным датам: Новый год, 8 Марта, Наурыз Мейрамы, День пожилых, День Независимости;
на подписку районных газет "Иртыш" и "Ертiс нұры", областных газет "Ардагер ветеран", "Сарыарқа самалы" и "Звезда прииртышья", республиканских газет "Егемен Қазақстан" и " Казахстанская правда";
направляемые, на санаторно-курортное лечение - на оплату за проезд один раз в год;
11) малообеспеченные семьи, имеющие детей школьного возраста, материальная помощь к новому учебному году;
12) пенсионеры кому за 80, 90, 100 лет - ко Дню пожилых людей;
13) больные туберкулезом, прошедшие стационарный курс лечения - на усиленное питание в течение 6 месяцев;
14) лица, приравненные к участникам ВОВ, инвалиды общего заболевания, направляемые на санаторно-курортное лечение - на оплату за проезд один раз в год;

4) соғыс қатысушыларына теңестірілген, қаза болған жауынгерлердің жесірлері, жалғызілікті, жалғыз тұратын  зейнеткерлерге - аталып өтетін мерекелік күндеріне: Жаңа жыл, 8 Наурыз, Наурыз мейрамы, Қарттар күні, Тәуелсіздік күні;
5) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған 4 және одан да көп баласы бар көпбалалы аналарға - 8 наурызға;
6) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен марапатталатын көпбалалы аналарға - біржолғы әлеуметтік көмек;
7) жаңа жылға, Балаларды қорғау күні мен Мүгедектерді қорғау күніне - кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасыларына, жетімдерге, мүгедек балаларға;
8) атаулы әлеуметтік көмек алушылар, аз қамтамасыз етілген отбасы ішінен және ата-анасының қамқорынсыз қалған – орта мектеп түлектеріне - жоғары оқу орындарының (бұдан әрі - ЖОО) 1-ші, 2-ші, 3-ші, 4-ші, 5-ші және 6-шы курсының оқу бөліміне төлемақы төлеу үшін, интернатура өткен кездегі төлем, тамақтану мен мекенжайына дейін жолақысы, күнкөрісіне ай сайынғы төлеміне біржолғы әлеуметтік көмек;
9) 2011 - 2012 оқу жылынан бастап, орта кәсіби оқу орындарында (бұдан әрі - ОКОО) оқып жатқан ата-анасының қамқорынсыз қалған және аз қамтамасыз етілген отбасы студенттерінің оқуын төлеу, ай сайынғы тамақтану мен күнкөрісіне және мекенжайына дейінгі жолақысы төлеміне;
10) Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектері (бұдан әрі- ҰОС):
дәрі-дәрмек алуларына ай сайынғы көмек;
аудан әкімінен Жеңіс күніне орай сыйлықтар;
тұрғын үй жөндеуіне біржолғы әлеуметтік көмек;
ай сайынғы коммуналдық қызмет пен телефон байланысына абоненттік төлем;
"Ертіс жолаушылар автокөлік кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі - "Ертіс ЖАКК" ЖШС) анықтамасына сәйкес, жолақы билетіне байланысты емес жылына бір рет облыс орталығына дейін барып қайту жолына төлем;
Мерекелік күндеріне, мерейтойлық пен айрықша даталарына: Жаңа жыл, 8 Наурыз, Наурыз мейрамы, Қарттар күні, Тәуелсіздік күні;
"Ертіс нұры" мен "Иртыш" аудандық газеттеріне, "Ардагер ветеран", "Сарыарқа самалы" мен "Звезда прииртышья" облыс газеттеріне, "Егемен Қазақстан" мен "Казахстанская правда" республикалық газеттеріне жазылу;
санаториялық-курорттық емделуге жіберілетіндерге - жылына бір рет жүру жолына төлем;
11) жаңа оқу жылына мектепке баратын балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасыларына материалдық көмек;
12) 80, 90, 100 жастан асқан зейнеткерлер - Қариялар күніне;
13) стационарлық емделуден өткен туберкулезбен ауыратындардың - 6 ай ішінде жақсы тамақтануын үдете түсу;
14) санаториялық емделу курортына жіберілетін, ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мен мүгедектерге, жалпы аурулары бойынша мүгедектерге - жылына бір рет жүру жолына төлемақы;

15) единовременная социальная выплата на погребение независимо от дохода и состава семьи следующих категорий граждан, (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий):
безработных, состоящих на учете в центре занятости;
не работавших предпенсионного возраста: мужчин с 60 лет, женщин с 55 лет, независимо от регистрации в органах занятости;
не работавших участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС), независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
умершие вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
умершие военнослужащие срочной службы;
дети, учащиеся средних общеобразовательных школ и студенты очной формы обучения;
16) лица, оставшиеся без средств к существованию вследствии пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации, при частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, квартиры (независимо от ранее полученной единовременной помощи), независимо от дохода - единовременная социальная помощь;
17) малообеспеченные граждане из числа получателей ГАСП, ГДП для покупки скота с грубыми кормами на развитие личного подворья, а также для развития птицеводства и огородничества - единовременная социальная помощь;
18) отдельные категории граждан:
Чернобыльцы;
афганцы;
участники блокады Ленинграда;
узники концлагерей;
участники Венгерских событий;
одинокие и одиноко проживающие пенсионеры, получающие минимальную пенсию на 1 января 2011 года;
пенсионеры получающие пенсию при неполном стаже по состоянию на 1 января 2011 года - ежемесячная материальная помощь по оплате жилищно-коммунальных услуг;
19) лица, освободившиеся из мест лишения свободы - разовая социальная помощь;
20) демобилизованные военнослужащие срочной службы - разовая социальная помощь;
21) беременные женщины проживающие в сельской местности, при условии постановки на учет в сроке беременности до 12 недель - разовая социальная помощь;
22) инвалиды и малообеспеченные граждане из числа безработных, зарегистрированных в отделе занятости и социальных программ, для развития птицеводства и огородничества в период прохождения трудовой реабилитации - разовая социальная помощь;
23) вдовы инвалидов ВОВ, не вступившие в повторный брак, труженики тыла, имеющие награды за Доблестный труд в годы ВОВ, узники концлагерей, жители блокады Ленинграда – единовременная материальная помощь ко Дню Победы;
24) матери, имеющие детей до года, пользующиеся искусственным вскармливанием, для приобретения детского питания – ежемесячная материальная помощь;

15) отбасының құрамы мен табысына тәуелді емес, келесідей санаттағы азаматтарды (зейнетақы мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардан басқа) жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмек:
жұмыспен қамту орталығында тіркелген жұмыссыздар;
жұмыспен қамту органындағы тіркелуіне байланысты емес зейнеткерлік жасына дейінгі жұмыс істемеген ерлер: 60 жастан, әйелдер – 55 жастан;
жасына және жұмыспен қамту органындағы тіркелуіне байланысты емес, Ауған соғысы мен Чернобыл атом электр станциясы (бұдан әрі- ЧАЭС) апат салдарын жоюға қатысқандар;
онкологиялық, өкпе аурулары, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі ауруының салдарынан қайтыс болғандар;
жедел қызметтегі қайтыс болған әскери қызметкерлер;
балалар, жалпы орта білім беру мектебінің оқушылары мен іштей оқитын студенттер;
16) табысына тәуелді емес, өрт, кездейсоқ апат, сәтсіз оқиға, төтенше жағдайлар кезінде ішінара үй заттарының, киім-кешектің, пәтердің зақымдану салдарынан өмір сүру жағдайы жоқ тұлғаларға - (бұрын алған біржолғы көмекке тәуелді емес) біржолғы әлеуметтік көмек;
17) МАӘК алушылар ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтарға және МБЖ алушыларға мал мен малазығын сатып алуға жеке шаруашылығын және бақшашылық пен құс шаруашылығын дамыту үшін біржолғы әлеуметтік көмек;
18) тұрғын–үй коммуналдық қызметінің төлемі бойынша жекелеген санаттағы азаматтар:
чернобылшылар;
ауған соғысына қатысқандар;
Ленинград блокадасына қатысқандар;
концлагерь тұтқындары;
венгер соғысына қатысушылар;
2011 жылдың 1-ші қаңтарына ең аз мөлшерде зейнетақы алатын жалғызілікті және жалғыз тұратын зейнеткерлер;
2011 жылдың 1-ші қаңтарына өтілі толық емес зейнетақы алушы зейнеткерлерге - ай сайынғы материалдық көмек;
19) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғаларға -  жекелеген әлеуметтік көмек;
20) әскери міндетін атқарып келген әскери қызметшілеріне - жекелеген әлеуметтік көмек;
21) ауылдық жерлерде тұратын 12 аптаға дейінгі жүктілік мезгілі кезінде тіркеуге тұрған әйелдерге - жекелеген әлеуметтік көмек;
22) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде тіркелген, жұмыссыздар мен мүгедектер ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтар еңбекпен оңтайландырудан өту кезеңінде, бақшашылық пен құс шаруашылығын дамыту үшін - жекелеген әлеуметтік көмек;
23) қайталап неке құрмаған, ҰОС мүгедектерінің жесірлеріне, ҰОС кезінде қажырлы еңбегі үшін марапатталған тыл еңбеккерлеріне, концлагерь тұтқындарына, блокадалы Ленинградтың тұрғындарына - Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек;
24) емшектен айырылған бір жасқа дейінгі балалары бар аналарға бала тамағын сатып алу үшін - біржолғы материалдық көмек;

25) вдовы инвалидов ВОВ, не вступивших в повторный брак, труженики тыла, имеющие награды за Доблестный труд в годы ВОВ, узники концлагерей, почетные граждане, многодетные матери имеющие четырех и более детей до 18 лет, одинокие и одиноко проживающие пенсионеры, обслуживаемые социальным отделением на дому - единовременная материальная помощь на подвод питьевой воды;
26) получатели ГАСП и ГДП на содержание детей в мини-центрах - ежемесячная социальная помощь;
27) инвалиды, охваченные социальными услугами специалистов жестового языка и индивидуальным помощником, ко Дню инвалидов;
28) получатели ГАСП и семьи, имеющие детей до 18 лет, получающие ГДП, инвалиды 1 группы и участникам Великой Отечественной войны и лица приравненные к ним - разовая социальная помощь на приобретение клиентского приемного оборудования для цифрового спутникового телевидения;
29) ветераны войны и труда, студенты, отличники учебы, сотрудники социальной сферы и участники ликвидации аварии на ЧАЭС, участники Афганской войны и почетные граждане – для поездки в столицу Казахстана город Астану, по факту;
30) участники ликвидации последствий аварии на ЧАЭС и войны в Афганистане единовременно к 7 мая, участники боевых действий в Афганистане ко Дню Победы и ко Дню вывода войск из Афганистана.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 23.11.2011 N 478/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для получения социальной помощи необходимо предоставлять в отдел занятости и социальных программ следующие документы по каждой категории, указанной в пункте 2 настоящего постановления:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в акционерном обществе "Казпочта" (далее – АО "Казпочта") или в банке второго уровня, книга регистрации граждан;
2) для категории, указанной в подпункте 2) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, акт обследования жилищно-бытовых условий, справка о доходах семьи;
для категории лиц с хроническими формами заболевания и онкобольным - справку врачебно-консультативной комиссии (далее – ВКК);
3) для категории, указанной в подпунктах 3), 4), 5), 6), 7), 10), 11), 14), 18), 23), 27), 28), 29) пункта 2: список с указанием фамилии, имени, отчества, вида получаемого государственного пособия, ходатайство Совета ветеранов, комиссии по делам женщин и семейно-демографической политики, акимов сел и сельских округов, отдела занятости и социальных программ, номер лицевого счета в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня;
на санаторно-курортное лечение санаторно-курортная карта;

25) қайталап неке құрмаған, ҰОС мүгедектерінің жесірлеріне, ҰОС кезінде қажырлы еңбегі үшін марапатталған тыл еңбеккерлеріне, концлагерь тұтқындарына, құрметті азаматтарға, төрт және одан да көп 18 жасқа дейінгі балалары бар көпбалалы аналарға, үйде әлеуметтік бөлімше қызметкерлерінің қызметімен пайдаланатын жалғызілікті және жалғыз тұратын зейнеткерлерге ауызсуды әкелуге - біржолғы материалдық көмек;
26) МАӘК пен МБЖ алушылардың балаларын шағын орталықтарда ұстауға ай сайынғы әлеуметтік көмек;
27) мүгедектер күніне, ымдау тілі маманының және жеке көмекшінің әлеуметтік қызметімен қамтылған мүгедектерге;
28) МАӘК алушыларға және 18 жасқа дейінгі балалары бар МБЖ алушы отбасыларға 1 топтағы, мүгедектерге және ҰОС қатысушырына және оларға теңестірілген тұлғалар, цифрлық спутниктік теледидарға клиенттік қабылдағыш алуға - жекелеген әлеуметтік көмек;
29) соғыс және әңбек ардагерлеріне, студенттерге, оқу үздіктеріне, әлеуметтік саладағы қызметкерлерге және ЧАЭС апатын жоюға қатысқандарға, Ауған соғысына қатысқандарға, құрметті азаматтарға Қазақстанның астанасы Астана қаласына бару үшін - шығын фактісі бойынша;
30) ЧАЭС болған апаты салдарын жоюға қатысқандар мен Ауған соғысы қатысушыларына 7-ші мамырға, Жеңіс Күніне орай Ауғандағы әскери қимылға қатысқандарға және Ауғаныстанан әскерлерді шығару күніне.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011.11.23 N 478/7 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Әлеуметтік көмекті алу үшін осы қаулының 2 тармағында  көрсетілген әрбір санат бойынша келесідей құжаттар Бөлімге тапсырылуы қажет:
1) 2 тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін: "Қазпошта" акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "Қазпошта" АҚ) пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылғаны туралы анықтама, жеке бас куәлігі, азаматтарды тіркеу кітапшасы;
2) 2 тармағының 2) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, тұрғын үй-тұрмыстық жағдайының тексеру актісі, отбасының кірісі туралы анықтама;
созылмалы ауруы бар және онкоауру тұлғаларға - дәрігерлік кеңес беру комиссиясынан (бұдан әрі - ДКК) анықтама;
3) 2 тармағының 3), 4), 5), 6), 7), 10), 11), 14), 18), 23), 27), 28), 29) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар үшін: аты, тегі, әкесінің аты көрсетілген тізім, алатын мемлекеттік жәрдемақының түрі, ауыл және ауылдық округі Әкімдерінің, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің тізіміне сәйкес ардагерлері кеңесінің, әйелдер және жанұялық-демографиялық саясаты жөніндегі комиссияның қолдаухаты, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі;
Санаторлық-курорттық  емделуге санаторлық-курорттық карта;

4) для категории, указанной в подпункте 6) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, лицевой счет в акционерном обществе АО "Казпочта" или в банке второго уровня, копию удостоверения подвесок "Алтын алқа", "Күміс алқа", копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан;
5) для категории, указанной в подпункте 8), 9), пункта 2: договор на оказание образовательных услуг, справка из учебного заведения о переводе на следующий курс и об итогах прошедшего учебного года.
Помощь оказывается на основании списков государственного учреждения "Отдел образования Иртышского района". В списках указывается фамилия, имя, отчество ребенка, дата рождения и статус, фамилия, имя, отчество опекуна, место проживания, лицевой счет, номер удостоверения;
6) для категории, указанной в подпункте 12) пункта 2: на основании списков, согласованных с Государственным центром по выплате пенсии (далее – ГЦВП);
7) для категории, указанной в подпункте 13) пункта 2: выплаты производятся на основании списков, государственного учреждения "Иртышская противотуберкулезная больница", номер лицевого счета в АО "Казпочта" или в банке второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан;
8) для категории, указанной в подпункте 15) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, копию свидетельство о смерти умершего, документы, подтверждающие статус умершего;
9) для категории, указанной в подпункте 16) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, заключение с государственного учреждения "Служба пожаротушения, аварийно-спасательных работ, департамента чрезвычайных ситуации Павлодарской области";
10) для категории, указанной в подпункте 17) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, справки ветврача, копию паспорта крупного рогатого скота (далее КРС), договора на поставку товаров, обязательства о развитии личного подворья или бизнеса и ходатайства акимов сел и сельских округов;
имеющих в наличии КРС – заявление на приобретение грубых кормов, паспорт КРС;

4) 2 тармағының 6) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларын растайтын куәліктің көшірмелері, азаматтарды тіркеу кітапшасы;
5) 2 тармағының 8), 9) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар үшін: білім беру жөніндегі қызмет көрсетуге келісімшарттар, оқу орнынан келесі курсқа көшірілгені туралы және өткен курстың қорытындысы туралы анықтама;
Көмек "Ертіс ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен берілген тізім негізінде көрсетіледі. Тізімде баланың тегі, есімі, туған жылы мен статусы, қорғаушының тегі, есімі, мекенжайы, дербес шоты, жеке куәлігінің нөмірі көрсетіледі;
6) 2 тармағының 12) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: Ертіс аудандық зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталықпен (бұдан әрі - ЗТМО) келісілген тізім негізінде;
7) 2 тармағының 13) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Туберкулезге қарсы аурухана" мемлекеттік мекеменің тізімі негізінде жүргізіледі, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі, жеке бас куәлігі, азаматтарды тіркеу кітапшасы;
8) 2 тармағының 15) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, қаза болған жөнінде анықтама, қаза болғанның статусын растайтын құжаттар;
9) 2 тармақтың 16) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, "Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті апаттан құтқару жұмысының өрт сөндіру қызметі" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы;
10) 2 тармағының 17) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, мал дәрігерінің анықтамасы, ірі қара мал басының төлқұжаты (бұдан әрі - ІҚМ), тауарларды әкелуге келісімшарт, қосалқы шаруашылығын немесе бизнесті дамыту жөнінде міндеттеме және ауыл мен ауылдық округтері әкімдерінің өтінімдері;
ІҚМ бар тұлғалардан - малазығын алуға өтініші, ІҚМ төлқұжаты;

11) для категории, указанной в подпункте 19) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, справка об освобождении из мест лишения свободы;
12) для категории, указанной в подпункте 20) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, копию военного билета, справка с отдела по делам обороны;
13) для категории, указанной в подпункте 21), 24) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, справки с медицинского учреждения;
14) для категории, указанной в подпункте 22) пункта 2: заявление лица, из числа безработных, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, справки с отдела занятости и социальных программ  и ходатайства акимов сел и сельских округов;
15) для категории, указанной в подпункте  25) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, и сметы расходов;
16) для категории, указанной в подпункте 27) пункта 2: списки заведующей отделением социальной помощи на дому, списки отдела занятости и социальных программ;
17) для категории, указанной в подпункте 26) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, списки отдела образования, копии удостоверения личности, копии книги регистрации граждан и справка со школы;
18) для категории, указанной в подпункте 29) пункта 2: список с указанием фамилии, имени, отчества, вида получаемого государственного пособия, акимов сел и сельских округов, отдела занятости и социальных программ, отдела образования, ходатайство Совета ветеранов, номер лицевого счета в почтовом отделении АО "Казпочта" или банках второго уровня и копии льготного удостоверения подтверждающего статус;

11) 2 тармақтың 19) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, бас бостандығынан айыру орнынан босатылғаны туралы анықтамасы;
12) 2 тармағының 20) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, әскери билеттің көшірмесі, қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің анықтамасы;
13) 2 тармағының 21), 24) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, медициналық мекемеден анықтамасы;
14) 2 тармағының 22) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, жұмыспен қамту бөлімінен анықтама және ауыл мен ауылдық округтері әкімдерінен қолдаухаттары;
15) 2 тармағының 25) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы және шығын сметасы;
16) 2 тармағының 27) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі меңгерушісінің тізімі, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің тізімі;
17) 2 тармағының 26) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші, білім бөлімінің тізімі, жеке бас куәлігі, азаматтарды тіркеу кітапшасы мен мектептен анықтама;
18) 2 тармағының 29) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: тегі, аты, әкесінің аты, алатын мемлекеттік жәрдемақының түрі көрсетілген, ардагерлер Кеңесінің қолдаухаты, ауыл және ауылдық округтер әкімдерінің, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің, білім беру бөлімінің тізімдеріне сәйкес, "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі, статусты растайтын жеңілдікке арналған куәліктің көшірмесі;

19) для категории, указанной в подпункте 30) пункта 2: заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием в нем лицевого счета в АО "Казпочта" или банках второго уровня, копию удостоверения личности, копию книги регистрации граждан, копию льготного удостоверения, копию регистрационного номера налогоплательщика.
4. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата Иртышского района" назначать социальную выплату и оказывать услуги категориям граждан, указанным в пункте 2 настоящего постановления по видам:
1) для категории указанной в подпункте 1) минимальный размер – два месячных расчетных показателя (далее МРП);
2) для категории указанной в подпункте 2) – для категории лиц указанных в первом абзаце - в размере 8 МРП; во втором абзаце - в размере 4 МРП;
3) для категории указанной в подпункте 3), 10) на годовую подписку на районную газету, на областные газеты "Ардагер ветеран", "Наш край", "Сарыарқа самалы" и "Звезда Прииртышья", на республиканские газеты "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" - по фактической стоимости;
4) для категории указанной в подпункте 4), 10) к знаменательным датам и праздничным дням: Новый год, 8 марта, Наурыз Мейрамы, День пожилых, День Независимости - в размере 4 МРП;
5) для категории указанной в подпункте 5) многодетным матерям награжденным подвеской "Алтын алқа" и "Куміс алқа", имеющим 4-х и более детей, к 8 марта - в размере 3 МРП;
6) для категории указанной в подпункте 6) многодетным матерям награжденным подвеской "Алтын алқа" - в размере 2 МРП, "Күміс алқа" -  в размере 1 МРП;
7) для категории указанной в подпункте 7) малообеспеченные семьи, имеющие несовершеннолетних детей, сироты, дети-инвалиды к Новому году, Дню защиты детей и Дню инвалидов – в размере 3 МРП;
8) для категории указанной в подпунктах 8), 9) выпускникам средних школ из семей – получателей ГАСП, малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей – для оплаты обучения в ВУЗе за 1-ый, 2-ой, 3-й, 4-ый, 5-ый и 6-ой курс обучения и студентам на период прохождения интернатуры – по полной стоимости согласно заключенного договора, ежемесячная оплата за проживание и проезд к месту жительства – в размере 6 МРП на период обучения;
9) для категории указанной в подпункте 10) инвалидам и участникам ВОВ ежемесячная помощь:
на приобретение лекарств – в размере 2 МРП;

19) 2 тармағының 30) тармақшасында көрсетілген тұлғалар үшін: "Қазпошта" АҚ пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банкте жеке шотының нөмірі көрсетілген, аталмыш әлеуметтік төлемге құқығы бар тұлғаның өтініші,  жеке бас куәлігінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітапшасы, жеңілдік кітабының куәлігі, салықтық тіркеу нөмірінің көшірмесі.
4. "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне әлеуметтік төлемақы тағайындап, осы қаулының 2 тармағында көрсетілген санаттағы азаматтарға мынадай түрлері бойынша қызмет көрсетілсін:
1) 1) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, ең аз мөлшердегі - екі айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК);
2) 2) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, бірінші абзацта көрсетілген санаттағы тұлғалар үшін - 8 АЕК мөлшерінде; екінші абзацта көрсетілгендерге - 4 АЕК мөлшерінде;
3) 3), 10) тармақшаларында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, жылдық жазылымға - аудандық газетіне, облыстық газетіне "Наш край", "Сарыарқа самалы" және " Звезда прииртышья", республикалық газеттеріне "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" - нақты құны бойынша;
4) 4), 10) тармақшаларында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, аталып өтетін мерекелік күндерге; "Жаңа жыл", "8 Наурыз", "Наурыз мейрамы", "Қарттар күні", "Тәуелсіздік күні"- 4 АЕК мөлшерінде;
5) 5) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, 8 наурыз күніне – 4 және одан көп балалары бар, "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көпбалалы аналарға - 3 АЕК мөлшерінде;
6) 6) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, көпбалалы "Алтын алқа" алқасымен марапатталған аналарға – 2 АЕК мөлшерінде, "Күміс алқа" - 1,0 АЕК мөлшерінде;
7) 7) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, Жаңа жылға, Балаларды қорғау күніне және Мүгедектер күніне - аз қамтамасыз етілген отбасының кәмелетке толмаған балаларына, толық жетімдерге, мүгедек балаларға, - 3 АЕК мөлшерінде;
8) 8), 9) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, АӘК алушылар мен аз қамтылған отбасылардың және ата-анасының қамқорынсыз қалған орта мектеп түлектеріріне - ЖОО-да 1, 2, 3, 4, 5, 6 курстарындағы оқуын төлеуүшін және интернатурадан  өткен кезде студенттерге жасасылған келісімшарт негізінде толық құны бойынша – тұру, тамақтану мен тұратын жеріне дейінгі жолақысының ай сайынғы төлемі - оқыған кезде 6 АЕК мөлшерінде;
9) 10) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, ҰОС мүгедектері мен қатысушыларына ай сайынғы көмек:
дәрі-дәрмек алуына - 2 АЕК мөлшерінде;

на подарочные наборы ко Дню Победы (в случае смерти инвалида или участника ВОВ ежегодно в период с 1 апреля по 9 мая подарочный набор вручается семье) – в размере 22 МРП;
на ремонт жилья – в размере 10 МРП;
помощь на коммунальные услуги и услуги телефонной связи - в размере 10 МРП, с 1 января до 1 мая 2011 года, ежемесячно в размере 5 МРП с 1 мая до 1 октября 2011 года, ежемесячно в размере 10 МРП с 1 октября 2011 года до 1 января 2012 года;
на оплату проезда до областного центра и обратно один раз в год, согласно справки ТОО "Иртышское ПАТП", независимо от наличия проездных билетов участникам и инвалидам  ВОВ - в размере 1 МРП;
единовременная материальная помощь к юбилейным датам - в размере 1 МРП;
10) для категории указанной в подпункте 11) детям из малообеспеченных семей к новому учебному году – в размере 11 МРП на одного ребенка;
11) для категории указанной в подпункте 12) пенсионерам, ко Дню пожилых кому:
за 80 лет – в размере 2 МРП;
за 90 лет – в размере 3 МРП;
за 100 и более лет – в размере 4 МРП;
12) для категории указанной в подпункте 14) больным туберкулезом на усиленное питание – в размере 23 МРП;
13) для категории указанной в подпункте 10), 14) оплата проезда гражданам, направляемым на санаторное курортное лечение - в размере 2 МРП;
14) для категории указанной в подпункте 15) на погребение не зависимо от дохода и состава семьи - в размере 23 МРП;
15) для категории указанной в подпункте 16) единовременная материальная помощь лицам, оставшимся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации при частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей, квартиры – в размере 23 МРП;
16) для категории указанной в подпункте 17) единовременная материальная помощь малообеспеченным гражданам, многодетным матерям из числа получателей ГАСП и ГДП для покупки скота с грубыми кормами - в размере 80 МРП, на развитие личного подворья или бизнеса - в размере 31 МРП;
17) для категории указанной в подпункте 18) материальная помощь отдельным категориям граждан по оплате жилищно-коммунальных услуг;
Чернобыльцам, Афганцам, участникам блокады Ленинграда, узникам концлагерей, участникам Венгерских событий – ежемесячно в размере 2 МРП;
одиноким и одиноко проживающим пенсионерам получающим минимальную пенсию, получающим пенсию при не полном стаже работы - ежемесячно в размере 2 МРП;
18) для категории указанной в подпункте 19) единовременная материальная помощь лицам освободившимся из мест лишения свободы – в размере 4 МРП;

Жеңіс күніне орай жиынтық сыйлықтар (ҰОС мүгедегі немесе қатысушысы қаза болған кезде, жыл сайын 1 сәуірден 9-шы мамырдың кезеңі бойынша жиынтық сыйлығы отбасына беріледі) - 22 АЕК мөлшерінде;
тұрғын үйді жөндеуге - 10 АЕК мөлшерінде;
коммуналдық қызмет көмегіне және телефон байланысы қызметіне - 2011 жылғы 1 қаңтарынан 1 мамырға дейін 10 АЕК мөлшерінде, ай сайын 2011 жылғы 1 мамырынан 1 қазанға дейін 5 АЕК мөлшерінде, ай сайын 2011 жылғы 1 қазанынан 2012 жылғы 1 қаңтарына дейін 10 АЕК мөлшерінде;
жолақы билетінің бар екендігіне тәуелді емес,"Ертіс ЖАКК" ЖШС анықтамасы бойынша жылына бір рет, облыс орталығына дейін және қайта қайтуына жолақысының төлемі – 1 АЕК мөлшерінде;
айрықша күндерге біржолғы материалдық көмек - 1 АЕК мөлшерінде;
10) 11) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, жаңа оқу жылына қарсы аз қамтамасыз етілген отбасының балаларына - бір балаға - 11 АЕК мөлшерінде;
11) 12) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, зейнеткерлерге Қарттар күніне:
80 жастағы - 2 АЕК мөлшерінде;
90 жастағы – 3 АЕК мөлшерінде;
100 және одан асқан - 4 АЕК мөлшерінде;
12) 14) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, туберкулезбен ауырытындарға жақсартылған тамақтануға - 23 АЕК мөлшерінде;
13) 10), 14) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, санаторлық-курорттық емделуге жіберілетін азаматтардың жолақысына - 2 АЕК мөлшерінде;
14) 15) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, отбасы кірісі мен құрамына тәуелді емес, жерлеуге - 23 АЕК мөлшерінде;
15) 16) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, өрт, кездейсоқ апат, сәтсіз оқиға, төтенше жағдайлар кезінде ішінара үй заттарының, киім-кешектің, пәтердің зақымдану салдарынан өмір сүру жағдайы жоқ тұлғаларға - біржолғы  материалдық көмек - 23 АЕК мөлшерінде;
16) 17) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, МАӘК пен МБЖ алушылар ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтарға, көпбалалы аналарға мал мен мал азығын сатып алу үшін - 80 АЕК мөлшерінде, жеке шарушылығын немесе бизнесті дамыту үшін - 31 АЕК мөлшерінде;
17) 18) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін,тұрғын үй коммуналдық қызметіне жекелеген санаттағы азаматтарға материалдық көмек;
чернобылшыларға, ауған соғысына, Ленинград блокадасына қатысқандар, Венгер соғысы қатысушыларына, концлагерь тұтқындарына - ай сайын 2 АЕК мөлшерінде;
еңбек өтілі толық емес ең аз мөлшерде зейнетақы алушы жалғызілікті және жалғыз тұратын зейнеткерлерге - ай сайын 2 АЕК мөлшерінде;
18) 19) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, бас бостандығынан айыру орындарынан оралған тұлғаларға - біржолғы материалдық көмек - 4 АЕК мөлшерінде;

19) для категории указанной в подпункте 20) единовременная материальная помощь демобилизованным военнослужащим срочной службы – в размере 4 МРП;
20) для категории указанной в подпункте 21) единовременная материальная помощь по беременности женщинам проживающим в сельской местности, при условии постановки на учет в сроке беременности до 12 недель – в размере 4 МРП;
21) для категории указанной в подпункте 22) единовременная материальная помощь инвалидам и малообеспеченным гражданам из числа безработных, зарегистрированных в отделе занятости и социальных программ, для развития птицеводства и огородничества в период прохождения трудовой реабилитации – в размере 30 МРП;
22) для категории указанной в подпункте 23) единовременная материальная помощь ко Дню Победы вдовам, не вступившим в повторный брак, умерших инвалидов ВОВ, труженикам тыла, имеющим награды за Доблестный труд в годы ВОВ, узникам концлагерей, жителям блокады Ленинграда – в размере 4 МРП;
23) для категории указанной в подпункте 24) матерям, имеющим детей до года, пользующимся искусственным вскармливанием, для приобретения детского питания – ежемесячно в размере 2 МРП;
24) для категории указанной в подпункте 25) вдовам инвалидов ВОВ, не вступившим в повторный брак, труженикам тыла, имеющим награды за Доблестный труд в годы ВОВ, узникам концлагерей, почетным гражданам, многодетным матерям имеющим четырех и более детей до 18 лет – по факту расходов;
25) для категории указанной в подпункте 26) ежемесячное содержание в мини-центрах детей – получателей ГАСП и ГДП – в размере 2 МРП;
26) для категории указанной в подпункте 27) единовременная социальная выплата инвалидам, охваченным социальными услугами специалистов жестового языка и индивидуальным помощником, ко Дню инвалидов – в размере 1 МРП;
27) для категории указанной в подпункте 28), 35) единовременная материальная помощь получателям ГАСП и ГДП, участникам ВОВ и инвалидам ВОВ на приобретение клиентского приемного оборудования для цифрового спутникового телевидения – в размере 19 МРП;
28) для категории указанной в подпункте 29) единовременная  материальная помощь для поездки в столицу Казахстана город Астану ветеранов войны и труда, студентов, отличников учебы, сотрудников социальной сферы, участники ликвидации аварии на ЧАЭС, участников Афганской войны – по факту расходов;
29) для категории указанной в подпункте 30) единовременная материальная помощь участникам ликвидации последствии аварии на Чернобыльской атомной электростанции и войны в Афганистане к 7 мая - в размере 4 МРП, участникам боевых действий в Афганистане ко Дню Победы – в размере 4 МРП, ко Дню вывода войск из Афганистана - в размере 5 МРП.

19) 20) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, әскери міндетін атқарып келген әскери қызметшілеріне - біржолғы материалдық көмек - 4 АЕК мөлшерінде;
20) 21) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, ауылдық жерлерде тұратын 12 аптаға дейінгі жүктілік мезгілі кезінде тіркеуге тұрған әйелдерге біржолғы материалдық көмек - 4 АЕК мөлшерінде;
21) 22) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде тіркелген, жұмыссыздар мен мүгедектер ішінен аз қамтамасыз етілген азаматтар еңбекпен оңтайландырудан өту кезеңінде, бақшашылық пен құс шаруашылығын дамыту үшін - біржолғы материалдық көмек - 30 АЕК мөлшерінде;
22) 23) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, қайталап неке құрмаған, ҰОС мүгедектерінің жесірлеріне, ҰОС кезінде қажырлы еңбегі үшін марапатталған тыл еңбеккерлеріне, концлагерь тұтқындарына, блокадалы Ленинградтың тұрғындарына - Жеңіс күніне орай біржолғы материалдық көмек - 4 АЕК мөлшерінде;
23) 24) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, емшектен айырылған бір жасқа дейінгі балалары бар аналарға бала тамағын сатып алу үшін - біржолғы материалдық көмек - ай сайын 2 АЕК мөлшерінде;
24) 25) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, қайталап неке құрмаған, ҰОС мүгедектерінің жесірлеріне, ҰОС кезінде қажырлы еңбегі үшін марапатталған тыл еңбеккерлеріне, концлагерь тұтқындарына, құрметті азаматтарға, төрт және одан да көп 18 жасқа дейінгі балалары бар көпбалалы аналарға - шығын фактісі бойынша;
25) 26) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, МАӘК пен МБЖ алушылардың балаларын шағын орталықтарда ұстауға - 2 АЕК мөлшерінде;
26) 27) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, Мүгедектер күніне, ымдау тілі маманының және жеке көмекшінің әлеуметтік қызметімен қамтылған мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек - 1 АЕК мөлшерінде;
27) 28), 35) тармақшаларында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, МАӘК пен МБЖ алушыларға, ҰОС қатысушылары мен ҰОС мүгедектерге цифрлық спутниктік теледидарға клиенттік қабылдағыш алу үшін - біржолғы материалдық көмек - 19 АЕК мөлшерінде;
28) 29) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, соғыс және әңбек ардагерлеріне, студенттерге, оқу үздіктеріне, әлеуметтік саладағы қызметкерлерге және ЧАЭС апатын жоюға қатысқан мүгедектерге, Ауған соғысына қатысқандарға, құрметті азаматтарға Қазақстанның астанасы Астана қаласына бару үшін - шығын фактісі бойынша біржолғы материалдық көмек;
29) 30) тармақшасында көрсетілген санаттағы азаматтар үшін, 7-ші мамырға, ЧАЭС болған апаты салдарын жоюға қатысқандар мен Ауған соғысына қатысушыларға - 4 АЕК мөлшерінде, Жеңіс Күніне орай Ауғандағы әскери қимылға қатысқандарға - 4 АЕК мөлшерінде, Ауғаныстанан әскерлерді шығару күніне арналған - 5 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 23.11.2011 N 478/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Оплату социальной помощи производить в течение 5 рабочих дней после вынесения решения Комиссии.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
7. Финансирование социальных выплат осуществляется в рамках районного бюджета на 2011 год.
8. Признать утратившим силу:
1) Постановление акимата района от 25 февраля 2010 года N 68/1 "О социальной помощи отдельным категориям граждан Иртышского района на 2010 год" зарегистрировано в управлении юстиции Иртышского района 27 марта 2010 года НГР N 12-7-98, опубликовано в газете "Иртыш" 15 апреля 2010 года.
2) Постановление акимата района от 7 октября 2010 года N 358/8 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата района от 25 февраля 2010 года N 68/1 "О социальной помощи отдельным категориям граждан Иртышского района на 2010 год" НГР 12-7-108 от 1 ноября 2010 года, опубликовано в газете "Иртыш" 6 ноября 2010 года.
3) Постановление акимата района от 1 декабря 2010 года N 416/8 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата района от 25 февраля 2010 года N 68/1 "О социальной помощи отдельным категориям граждан Иртышского района на 2010 год" НГР N 12-7-111 от 14 декабря 2010 года, опубликовано в газете "Иртыш" 23 декабря 2010 года.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Иртышского района Тлеуову А.Т.
Аким района                                В. Левченко
Приложение
к постановлению акимата района
N 168/2 от 11 апреля 2011 года
Состав комиссии по назначению помощи отдельным
категориям граждан Иртышского района
Тлеуова Алтынай Толегеновна
- заместитель Акима Иртышского района, председатель комиссии
Шарипов Аманбай Кульмурзинович
- начальник ГУ "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района", заместитель председателя комиссии
Бондарева Лора Алексеевна
- главный специалист ГУ "Отдел занятости и социальных программ Иртышского района, секретарь комиссии
Члены комиссии:
Рыщанова Солтанат Хайролловна
- главный специалист ГУ "Аппарат акима села Иртышск"
Байтенова Алия Темиржановна
- главный специалист ГУ "Отдел финансов Иртышского района"
Богданова Ирина Евгеньевна
- главный специалист ГУ "Отдел образования Иртышского района"
Кузьменкова Валентина Антоновна
- председатель Совета ветеранов войны и труда Иртышского района (по согласованию)
Рахимбердинов Руслан Абаевич
начальник Иртышского филиала ГЦВП (по согласованию)

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2011.11.23 N 478/7 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Әлеуметтік төлемді комиссия отырысының шешімінен кейін 5 жұмыс күн өткеннен соң жүргізу.
6. Осы қаулы бірінші рет ресми түрде жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді және 2011 жылдың 1-ші қаңтарынан бастап пайда болған құқықтық қатынасына таралады.
7. Әлеуметтік төлемді қаржыландыру 2011 жылға арналған аудандық бюджет көлемінде жүзеге асырылады.
8. Келесідей қаулылардың күші жойылды деп танылсын:
1) Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы "2010 жылға арналған Ертіс ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы" МТН N 12-7-98, 2010 жылғы 27 наурыздағы Ертіс ауданының әділет басқармасында тіркелген, 2010 жылдың 15 сәуірде "Иртыш" газетінде жарияланған, N 68/1 қаулысының.
2) Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 7 қазандағы "Ертіс ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы "2010 жылға арналған Ертіс ауданы азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" N 68/1 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 1 қарашадағы МТН N 12-7-108, 2010 жылдың 6 қарашада "Иртыш" газетінде жарияланған, N 358/8 қаулысының.
3) Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 1 желтоқсандағы "Ертіс ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы "2010 жылға арналған Ертіс ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы "N 68/1 қаулысына өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы" 2010 жылғы 14 желтоқсандағы МТН N 12-7-111, 2010 жылдың 23 желтоқсанда "Иртыш" газетінде жарияланған, N 416/8 қаулысының.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Ертіс ауданы әкімінің орынбасары А.Т. Тілеуоваға жүктелсін.
Аудан әкімі                                В. Левченко
Аудан әкімдігінің 2011 жылғы
11 сәуірдегі N 168/2 қаулысына
қосымша
Жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік
көмек көрсету жөніндегі комиссия құрамы
Тілеуова Алтынай Төлегенқызы
- аудан әкімінің орынбасары, комиссия төрайымы;
Шәріпов Аманбай Құлмырзаұлы
- "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бастығы, комиссия төрайымының орынбасары;
Бондарева Лора Алексеевна
- "Ертіс ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар болімі" ММ бас маманы, комиссия хатшысы;
Комиссия мүшелері:
Рыщанова Салтанат Хайроллақызы
- "Ертіс ауылы әкімінің аппараты" ММ бас маманы
Бәйтенова Әлия Теміржанқызы
- "Ертіс ауданының қаржы бөлімі" ММ бас маманы
Богданова Ирина Евгеньевна
- "Ертіс ауданының білім бөлімі" ММ бас маманы
Кузьменкова Валентина Антоновна
- Ертіс ауданының Соғыс және еңбек ардагерлер кеңесінің төрайымы (келісім бойынша)
Рахимбердинов Руслан Абаевич
- Ертіс ЗТМО филиалының бастығы (келісім бойынша)