Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 20 февраля 2012 года № 2/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Есильского района Акмолинской области 14 марта 2012 года № 1-11-151. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 29 января 2013 года № 15/4
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 29.01.2013 № 15/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Стандартом государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394, Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Есильского района:
1) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств нуждающимся в экстренной социальной поддержке:
онкологическим больным в размере пяти месячных расчетных показателей и больным туберкулезом в размере восьми месячных расчетных показателей один раз в год;
гражданам, имеющим доход ниже прожиточного минимума, в силу определенных обстоятельств нуждающихся в социальной помощи один раз в год в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного или техногенного характера – единовременно, в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
2) инвалидам на лечение или на оплату санаторно-курортного лечения один раз в год в размере пятнадцати месячных расчетных показателей;
3) пенсионерам к юбилейным датам 80, 90, 100-летие один раз в год в размере пяти месячных расчетных показателей;
4) студентам из малообеспеченных, многодетных семей из сельской местности, обучающимся на очном отделении в колледжах, на оплату за обучение один раз в год в размере стоимости годового обучения;
5) студентам-инвалидам, обучающимся на очном отделении в колледжах и высших учебных заведениях, на оплату за обучение один раз в год в размере стоимости годового обучения;
6) студентам-сиротам, оставшимся без попечения родителей, обучающимся на очном отделении в колледжах и высших учебных заведениях, на оплату за обучение один раз в год в размере стоимости годового обучения;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 ақпандағы № 2/5 шешімі. Ақмола облысы Есіл ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 14 наурызда № 1-11-151 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 қаңтардағы № 15/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 29.01.2013 № 15/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген, «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Есіл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) нақты жағдайлардың күшіне шұғыл әлеуметтік көмекті қажет ететін отбасыларға (азаматтарға):
онкологиялық ауруларға бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және туберкулезбен ауыратындарға сегіз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет;
кірісі ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен, нақты жағдайлардың күшіне әлеуметтік қолдауға мұқтаж азаматтарға, жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
төтенше жағдайларда, өрт, су басу, және басқа табиғи немесе техногенді сипаттағы апат салдарында – бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
2) мүгедектерге емделуіне немесе санаторлық-курорттық емделуін төлеуге жылына бір рет он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) зейнеткерлерге 80, 90, 100 жас мерейтой күндеріне жылына бір рет бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) колледждердің күндізгі бөлімінде оқитын ауылдық жерлердегі аз қамтылғандар, көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге жылына бір рет жылдық оқуының құнының мөлшерінде оқуының төлеміне;
5) колледждердің және жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімде оқитын мүгедек-студенттерге, жылына бір рет жылдық оқуының құнының мөлшерінде оқуының төлеміне;
6) колледждердің және жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімде оқитын, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-студенттерге, жылына бір рет жылдық оқуының құнының мөлшерінде оқуының төлеміне;

7) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях, на лечение один раз в год в размере пяти месячных расчетных показателей;
8) за коммунальные услуги без подачи заявления, согласно спискам Государственного центра по выплате пенсий ежемесячно:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере 2,5 месячного расчетного показателя;
9) единовременные социальные выплаты к праздничным датам без подачи заявления, согласно спискам Государственного центра по выплате пенсий:
к Международному женскому Дню 8 марта - многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын Алқа», «Күміс Алқа» в размере одного месячного расчетного показателя;
ко Дню Победы 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере пятнадцати тысяч тенге;
лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге;
другим категориям лиц, приравненным к участникам Великой Отечественной войны в размере трех тысяч тенге;
ко Дню защиты детей - детям инвалидам до 16 лет в размере одного месячного расчетного показателя;
ко Дню пожилых и инвалидов - пенсионерам, получающим минимальную пенсию и инвалидам 1, 2, 3 группы в размере двух тысяч тенге.
10) женщинам в период беременности, являющимся получателями адресной социальной помощи, на дополнительное питание в размере шести месячных расчетных показателей один раз в год;
11) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ежемесячно за счет трансфертов, выделяемых из областного бюджета, на возмещение расходов на оплату коммунальных услуг в размере ста процентов.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 22.06.2012 № 8/5 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 27.11.2012 № 12/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) онкологическим больным и больным туберкулезом:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
заключение врачебной консультативной комиссии;
копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (далее - СИК);
копия свидетельства регистрационного номера налогоплательщика (далее - РНН);
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;

7) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарынан мүгедек болған тұлғаларға, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқандарға, емделуіне жылына бір рет бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
8) ай сайын зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталықтың тізімдеріне сәйкес, өтініш берусіз коммуналдық қызметтеріне:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне 2,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9) зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталықтың тізімдеріне сәйкес, өтініш берусіз мерекелік күндерге біржолғы әлеуметтік төлемдер:
8 наурыз - Халықаралық әйелдер күніне «Алтын Алқа», «Күміс Алқа» алқаларымен марапатталған көп балалы аналарға, бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
9 мамыр Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне он бес мың теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға бес мың теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа санаттарына үш мың теңге мөлшерінде;
Балаларды қорғау күніне - 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қарттар және мүгедектер күніне - ең төменгі зейнетақы алатын зейнеткерлерге және 1, 2, 3 топтар мүгедектеріне екі мың теңге мөлшерінде;
10) атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатын әйелдерге, жүктілік мерзімінде қосымша тамақтануына алты айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет;
11) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына облыстық бюджеттен бөлінетін трансферттер есебінен ай сайын жүз пайыз мөлшерде коммуналдық қызмет ақысының шығындарын өтеуге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012.06.22 № 8/5 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.27 № 12/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттар тізбесі белгіленсін:
1) онкологиялық ауруларға және туберкулезбен ауыратындарға:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
дәрігерлік кеңес комиссиясының қорытындысы;
әлеуметтік жеке кодын беру туралы куәлігінің көшірмесі (әрі-қарай-ӘЖК);
салық төлеушінің тіркеу нөмірі куәлігінің көшірмесі (әрі-қарай-СТН);
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;

2) гражданам, имеющим доход ниже прожиточного минимума, в силу определенных обстоятельств нуждающихся в социальной помощи:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
сведения о доходах членов семьи;
акт обследования материально-бытовых условий;
3) в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного или техногенного характера:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
справка с отдела по чрезвычайным ситуациям;
4) инвалидам на лечение или оплату санаторно-курортного лечения:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
заключение врачебной консультативной комиссии;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
копия справки об инвалидности;
справка медицинского учреждения о нахождении на амбулаторном лечении или выписной эпикриз;
5) пенсионерам, к юбилейным датам 80, 90, 100-летие:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
6) студентам из малообеспеченных, многодетных семей из сельской местности, обучающимся на очном отделении в колледжах на оплату за обучение:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия договора с учебным заведением;
справка с места учебы;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
7) студентам-инвалидам, обучающимся на очном отделении в колледжах и высших учебных заведениях, на оплату за обучение:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия договора с учебным заведением;
справка с места учебы;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
копия справки об инвалидности;
8) студентам-сиротам, оставшимся без попечения родителей, обучающимся на очном отделении в колледжах и высших учебных заведениях, на оплату за обучение:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия договора с учебным заведением;
справка с места учебы;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
копии свидетельств о смерти родителей;
9) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах
гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях, на лечение:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
заключение врачебной консультативной комиссии;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа, подтверждающего регистрацию местожительства;
копия удостоверения участника войны или копия удостоверения участника ликвидации последствии аварии на Чернобыльской атомной электростанции.

2) кірісі ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен, нақты жағдайлардың күшіне әлеуметтік қолдауға мұқтаж азаматтарға:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
отбасы мүшелерінің кірісі туралы мәлімет;
тұрмыстық – материалдық жағдайын тексеру актісі;
3) төтенше жағдайларда, өрт, су басу, және басқа табиғи немесе техногенді сипаттағы апат салдарында:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
төтенше жағдайлар жөніндегі бөлімінен анықтама;
4) мүгедектерге емделуіне немесе санаторлық-курорттық емделуін төлеуге:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
дәрігерлік кеңес комиссиясының қорытындысы;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
емханалық емделуде болғаны немесе шығару эпикризі туралы медициналық мекеменің анықтамасы;
5) зейнеткерлерге 80, 90, 100 жас мерейтой күндеріне:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
6) колледждердің күндізгі бөлімінде оқитын ауылдық жерлердегі аз қамтылғандар, көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге оқуының төлеміне:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оқу орнымен жасаған келісім шарт көшірмесі;
оқу орнынан анықтама;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін растайтын құжаттың көшірмесі;
7) колледждердің және жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімде оқитын мүгедек-студенттерге оқуының төлеміне:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оқу орнымен жасаған келісім шарт көшірмесі;
оқу орнынан анықтама;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
8) колледждердің және жоғары оқу орындарының күндізгі бөлімде оқитын, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-студенттерге оқуының төлеміне:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
оқу орнымен жасаған келісім шарт көшірмесі;
оқу орнынан анықтама;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
ата-анасының өлім туралы куәліктерінің көшірмесі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарынан мүгедек болған тұлғаларға, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқандарға емделуіне:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
дәрігерлік кеңес комиссиясының қорытындысы;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
соғысқа қатысушының куәлігінің көшірмесі немесе Чернобыль атом электр станциясындағы апат салдарын жоюға қатысқанын растайтын куәлігінің көшірмесі;

10) женщинам в период беременности, являющимся получателями адресной социальной помощи, на дополнительное питание:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия СИК;
копия РНН;
номер лицевого счета;
копия документа удостоверяющего местожительство;
справка, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи;
справка медицинского учреждения, подтверждающая беременность;
11) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на возмещение расходов на оплату коммунальных услуг:
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия документа, подтверждающая регистрацию местожительства;
копии подтверждающих документов об оплате коммунальных услуг (квитанции, чеки, накладные).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 22.06.2012 № 8/5 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 27.11.2012 № 12/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Признать утратившими силу:
решение Есильского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 15 апреля 2010 года № 24/6 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-11-118, опубликовано 28 мая 2010 года в районной газете «Жаңа Есіл»);
решение Есильского районного маслихата «О внесении изменения и дополнений в решение Есильского районного маслихата от 15 апреля 2010 года № 24/6 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 21 июля 2010 года № 27/8 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-11-126, опубликовано 10 сентября 2010 года в районной газете «Жаңа Есіл»).
4.Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Б.Мухаметжанов
Секретарь
районного маслихата                        С.Кудабаев
СОГЛАСОВАНО
Аким Есильского района                     К.Рахметов

10) атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатын әйелдерге, жүктілік мерзімінде қосымша тамақтануына:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
ӘЖК көшірмесі;
СТН көшірмесі;
жеке шотының нөмірі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушының қатарына жататындығын растайтын анықтама;
жүктілігін растайтын, медициналық мекеменің анықтамасы;
11) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына коммуналдық қызмет ақысының шығындарын өтеуге:
өтініш;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұратын жерін тіркеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
коммуналдық қызметтің төленгендігін растайтын құжаттардың (түбіртектер, чектер, жүкқұжаттар) көшірмесі.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2012.06.22 № 8/5 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.27 № 12/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Күші жойылды деп танылсын:
«Қажет ететін азаматтардың жеке категорияларына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 24/6 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-11-118 тіркелген, 2010 жылғы 28 мамырдағы № 21 аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған) Есіл аудандық мәслихатының шешімі;
«Есіл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 24/6 «Қажет ететін азаматтардың жеке категорияларына әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне өзгерту мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 21 шілдедегі № 27/8 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-11-126 тіркелген, 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 36 аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған) Есіл аудандық мәслихатының шешімі.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б.Мұхаметжанов
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    С.Құдабаев
КЕЛІСІЛДІ
Есіл ауданының әкімі                       Қ.Рахметов